Bevoorrecht Veisen nam kleuterschool in gebruik „Onmisbare kleinhandel zegen voor Kennemerland Agenda voor Beverwijk Gezin meer dan tankstation overdag en garage 's nachts Visserij-varia J Elke inwoner betaalt f 8,50 aan kleuteronderwijs Castricum Halve ton bij V riendenschaar Uitgeest Watervliet I speelt tegen KVH Beverwijk Receptie en feestavond van jarig „St. Petrus" Gepensionneerden vragen een toeslag Wijk aan Zee Heemskerk VRIJDAG 20 NOVEMBER 1953 II Gemeenteraad gaat begroting voor 1954 behandelen Na dertig jaar nieten Twee harmoniekorpsen concerteerden B.B.-filmavond Pr. Voorzanger op ouderavond: Botsing tussen auto en brommer Het 25-jarig Vara-feest Goede filmkeuze van CCB Dure schorseneren Resolutie van Algemene Militaire Pensioenbond Schorseneren- en peen-aanvoer Verloting en étalagewedstrij d Scheepvaart Onder warme belangstelling; van de zijde van het gemeentebestuur en uit onderwijs kringen is gisteravond de kleuterschool „Casembrootstraat II" officieel geopend. Het hoofd der school, mejuffrouw C. J. Kuypers bracht dank aan verschillende in stanties, waaronder het Gemeentebestuur en Openbare Werken, die de snelle inge bruikneming hebben mogelijk gemaakt en de wethouder van Onderwijs, de heer II. de Boer memoreerde de teruggang van het onderwijs in 1939 door vérgaande bezuini ging, waardoor het openbare kleuteronder wijs werd afgeschaft. De oorlog deed er verder ook geen goed aan, maar na deze periode ging het onder wijs weer merkbaar vooruit. De kleuter school „Casembrootstraat I" kwam in ge bruik en toen bleek, dat de huishoudschool naar elders zou verhuizen, werden er nieuwe perspectieven voor een nieuwe kleuterschool geopend. Verheugend noem de de heer De Boer het feit dat het kleuter onderwijs meer en meer in de belangstel ling komt. Er is thans geen sprake van een „bewaarschool" meer, maar van een in stelling, waar verantwoord-opvoedkundig wordt gewerkt en waar het kind tot ge meenschapsmens wordt gevormd. De wethouder riep vooral de hulp van de ouders in om het kind na schooltijd niet weer tot individu te herwinnen. „De toe stand van het kleuteronderwijs in Neder land is overigens nog altijd een schande voor ons volk", meende de heer de Boer: Hij wees hoe er in Nederland nog wordt gewerkt en zeide dat de gemeente Velsen op dit gebied wel bijzonder bevoorrecht is. Hoewel Velsen op de nieuwe begroting 8Vi gulden per inwoner voor dit onder wijs heeft uitgetrokken, zal de gemeente dit niet altijd kunnen blijven dragen en de heer De Boer hoopte dat de Rijksoverheid het belang van het kleuteronderwijs zal inzien en dat het de plaats krijgt die het toekomt, besloot de wethouder. Ideale subsidieregeling Namens „Volksonderwijs" afdeling Vel- sen-IJmuiden Oost, sprak de heer A. Lint hout woorden van waardering aan het adres van het gemeentebestuur. Hij noem de de subsidie-regeling ideaal en verheu gend het feit dat niet alleen het meubilair zeer modern is maar dat ook de salarissen van de leerkrachten zijn verbeterd. De heer C. v. Roskam, die namens de Centrale Ouderavond het woord voerde, zeide niet te weten of hij de ouders dan wel de school het eerst zou feliciteren. De inspecteur bij het Lager Onderwijs, de heer S. P. Velthuysen zocht verband tussen kleuteronderwijs en de Lagere School. Het is niet zo dat het kind na de Kleuterschool dadelijk „kleuter-af' is, maar dit minstens nog een jaar blijft. Hij meende dat het noodzakelijk was dat er een nauwe samenwerking tussen kleu teronderwijs en L.O. bestaat. Hierna werd men in de gelegenheid gesteld een rond gang, door de school te maken. Naast de weidelijke prachtig en modern ingerichte speelzaal beschikt de school over drie ruime,' keurig ingerichte leslokalen met modern meubilair en materiaal. De raad van de gemeente Castricum zal op Donderdag 26 November bijeenkomen voor de behandeling van een uit 14 punten bestaande agenda. Deze agenda vermeldt onder meer de goedkeuring van de begro ting van de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor het dienstjaar 1954 en de behandeling van de gemeentebegroting voor hetzelfde dienst jaar. Een voorstel van B. en W. tot het ver lenen van een crediet voor het vervroegd in gebruik nemen van tuindersgrond is het elfde punt waarover de raadsleden het hunne kunnen zeggen. Deze begrotings vergadering begint om 10 uur in de morgen. „We hebben de vijftigduizend!" Met deze uitroep kwam Woensdag de voorzitter van de loterijclub Vriendenschaar te Cas tricum, de heer H. Broksma, zijn 26 mede leden tegemoet. Deze club bestaat reeds dertig jaar en het was de eerste keer dat de leden nu eens geen niet maar voluit de halve ton uit de Nederlandse Staatsloterij trokken. Dat lotnummer 16666 was een ge lukkig nummer. Het hele lot, dat „Vrien denschaar" geluk bracht, werd gekocht van de debutant der Staatsloterij te Schoorl, de heer Korver. De gelukkigen, die ieder ruim 1500 in de schoot kregen geworpen, en bijna allen tot de Castricumse middenstand benoien, waren Donderdagavond in hotel Meijer, aan de Dorpsstraat bijeen. Voorzitter H. Broksma, die Woensdag te Den Haag het geld in ontvangst had genomen, reikte de prijzen aan de leden uit. Zaak geopend Onder grote belangstelling heeft de fa. Albert Heyn Donderdag aan de Torenstraat een geheel nieuw gebouwd winkelpand in gebruik genomen. Talrijke bloemstukken sierden de modern ingerichte winkel en de hele dag door was het in de winkel een drukte van belang. De nieuwe zaak is ge bouwd door de Castricumse aannemer, de heer Joh. Res. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Anna Elisabeth Catharina, d. van N. A. Veldt en N. A. de Boer; Petrus, z. van P. de Graaf en G. Fokker; Anna Barbera en Geertruida Petronella, dochters van W. Castricum en G. Dekker; Elisabeth Catherine, d. van A. J. Nonnekes en B. C. Baan. ONDERTROUWD: Cornelis Zegwaard en Dieuwertje Nibbering, beiden wonende te Castricum. GEHUWD: J. C. A. Steeman en A. Groot, bei den wonende te Castricum; B. de Graaff, wonende te Amsterdam en A. Niemeijer, wonende te Castricum; W. Hoonakker, wo nende te Amsterdam en A. C. A. Brassei-, wonende te Castricum; G. Schram en J. A. Beentjes, beiden, wonende te Castricum. Na afloop van de officiële opening kre gen de ouders toegang en zij hebben met belangstelling naar de inleiding „Het be lang van de kleuterschool voor de moder ne tijd" door de heer J. J. Jansen, direc teur van de Kennemer Streekschool, ge luisterd. Deze teerlingen van een mannequin-school :e Hove, Sussex, trachten het evenwicht te vinden in hun boekhouding". Zij leren in onberispelijke houding de stenen trap af te dalen van het Koning Alfred sport centrum te Hove. Een enthousiast publiek is Woensdag in hotel De Ooievaar te Uitgeest getuige ge weest van een uitstekend concert, gegeven door het plaatselijk harmoniekorps „On derlinge Oefening". Het harmoniekorps Apollo" uit Zaandijk verleende zijn mede werking. Hoewel het musiceren van de leden van Onderlinge Oefening op een erkend hoog peil staat, was het publiek enthousiast over de prestaties van het gast- korps, dat onder leiding stond van de heer G. Schaar. Het ensemble speelde onder meer de ouverture „Dichter und Bauer" van F. von Suppé, waarvoor het koi-ps een ovationeel applaus in ontvangst kreeg te nemen en als dank daarvoor gaf men een toegift in de vorm van de Lynwood-mars van J. Ort Hume. Tijdens de eerste helft van de avond trad „O.O." naar voren en onder leiding van de heer P. Alfrink werd ook dit optreden een succes. Van de zes gespeelde nummers was de ouverture La Gracieuse, van Ph. S. Vles- sing, een van de allerbeste, evenals de vierdelige Hollandse Suite van J. R. v. d. Glas. Tot hen die het concert bijwoonden behoorden burgemeester P. v. d. Ven en de ere-directeur van Onderlinge Oefening, de heer A. de Vries, welke laatste het korps dirigeerde tijdens de mars „Death or Glory" van R. B. Hall. Dinsdag 24 November zullen inwoners van de gemeente Uitgeest meer over de dienst Bescherming Bevolking kunnen vernemen tijdens een in hötel Baltus te houden bijeenkomst. Het ligt in de bedoe ling dat enige films worden vertoond en men hoopt aan het einde van de avond de nog ontbrekende vrijwilligers te kunnen inschrijven. Opbrengst collecte De collecte ten bate van Klaproos heeft in Uitgeest in totaal f 104.39 opgebracht. Naar wij vernemen zal de Uitgeester afdeling van de EHBO Zaterdag een huis- aan-huis-collecte houden ter versteviging van de afdelingskas. In het wijkhuis van de Hervormde Ge meente van Velsen-Noord is een bijzondere ouderavond gehouden voor de ouders van de leerlingen van de beide scholen; de jaarlijks terugkerende bijeenkomst, waarin het schoolbestuur samen met de ouders de opvoedkundige vragen pleegt te bespre ken. Ds. H. P. Huisman, voorzitter van het schoolbestuur kon talrijke aanwezigen welkom heten. Het doel, dat het bestuur hiermede be oogt, „het ernst maken met de gemeen schappelijke verantwoordelijkheid van ouders en schoolgemeenschap ten aanzien van de vorming van de kinderen", is ook dit jaar weer uitstekend tot zijn recht ge komen, aldus ds. Huispjan. Dr. H. Voorzanger', 'bedrijfsarts bij de Hoogovens, besprak het onderwerp: „De sexuele opvoeding van onze kinderen". De vaders en moeders van nu hebben deze -vorming "gemist. Thans zal deze vorming terdege anders moeten zijn: het gezin is de plaats waar de kinderen in een sfeer van vertrouwen antwoord ontvangen op hun vragen en naar hun bevattingsvermo gen voorgelicht worden. Wie zullen dit beter kunnen doen dan de ouders zelf? Het is hoog tijd, volgens dr. Voorzanger, dat het gezin iets anders wordt dan een tank station overdag en een garage 's nachts. Een tegenwicht zal bijvoorbeeld ge vormd moeten worden tegen de zeer onge zonde films en prikkelende reclameplaten. De ouders moeten zich er zelf van bewust zijn. dat straks hun kinderen als even wichtige mensen een harmonisch huwe lijksleven zullen moeten opbouwen: doel gerichte opvoeding is daarom een vereiste. De sexuele opvoeding begint al in de wieg bij de regelmaat die de zuigeling moet leren. Niet zichzelf in het middel punt plaatsen, doch voor een ander iets over hebben, is ook hier een levensnood zaak. Het schaamtegevoel is een waarde vol kompas voor het verdere leven, dat men daarom zal moeten eerbiedigen, ook reeds bij het heel jonge kind. In het alge meen zal men zijn kinderen althans iets moeten hebben verteld over het sexuele leven voordat ze de lagere school gaan be zoeken. Als regel zal zeker bij iets oudere kinderen de vader zijn zoon en de moeder haar dochter moeten inlichten. Het is vol gens spreker helemaal niet nodig, dat de kinderen rond de sexuele vragen in grote moeilijkheden geraken. De angst en het leven in eenzaamheid De korfbalcompetitie voor Watervliet I, die wegens afkeuren van het Z.K.C.-ter rein vorige week werd onderbroken, wordt Zondagmiddag op „Watervliet" voortgezet met de wedstrijd tegen K.V.H. I uit Den Helder, waarmede de Watervlieters tevens aan de tweede competitiehelft beginnen. In Den Helder, waar Watervliet de eerste wedstrijd in deze competitie speelde, werd glansrijk gewonnen. Watervliet staat nu met een wedstrijd minder gespeeld met 14 punten op de derde plaats na Hespa met 18 punten en Aurora met 16 punten. K.V.H. bezet de zevende plaats met 6 punten. Het tweede Watervliet-twaalflal speelt ook thuis en wel tegen D.V.D. 2. waarvan nu gewonnen kan worden. Watervliet 3 gaat naar Oosterkwartier, van welke ploeg in de thuiswedstrijd met grote cijfers werd gewonnen en Watervliet 4 trekt eveneens naar Haarlem. De A-aspiranten, die Animo Ready A met even 150 versloegen en nu totaal 96 doelpunten hebben gescoord, blijven dus flink in de opmars. Voor Zaterdagmiddag zijn vastgesteld: Watervliet B-Oosthoek A en Haarlem D-Watervliet C. De opstellingen zijn: Watervliet I. dames: T. Waagmeester, D. Hartman, J. Kluft, G. Kluft, T. Gieze, S. Meyer; heren: J. v. d. Berg, S. Hartman, M. Veerbeek, F. Vos, A. de Vries, A. Wedemeyer. Watervliet 2, dames: L. Leyenaar, R. Leyenaar, D. v. d. Molen. C. v. Zutphen. C. Zandbergen, I. Waagmeester; heren: J. Stenvers, H. Mol, A. Verkerk, A. Redeker, Ar. Verkerk, F. Allan. vol schuldgevoelens kunnen onze op groeiende kinderen toch waarlijk wel wor den bespaard. De onderlinge correctheid bij het opgroeiende geslacht is een hoog en waardevol goed. De ouders zullen zich van de dank van hun kinderen verzekerd kun nen houden, indien door hen op verant- woox-de wijze leiding wordt gegeven: de hoge roeping in het gezin moge meer en meer worden ingezien. Waar deze ver staan en in practijk wordt gebracht, is ook hier aan de bestemming van het gezin be antwoord, zo eindigde dr. Voorzanger zijn met intense aandacht gevolgde beschou wingen. Na de pauze kwamen er heel wat vragen los. Openhartig gesteld werden ze op gelijke wijze beantwoord. Ook het hoofd van de school, de heer W. B. Klevwegt nam deel aan de beantwoording, zodat in deze bijeenkomst het onderlinge contact uit stekend wex-d gediend. Op de Hoogeweg te Uitgeest heeft zich Woensdag een aanrijding voorgedaan tus sen ds bromfietser J. G. en J. S., eigenaar van een bestelwagentje. Beide voertuigen liepen schade op en de bronT- fietser leverde de botsing een diepe wond aan de knie op. Naar de schuldvraag wordt door de plaatselijke rijkspolitie een onder zoek ingesteld. Op de feestavond, die de afdeling Bever wijk van de V.A.R.A. op Donderdag 26 November in het Luxor Theater ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan haar leden zal aanbieden, zal het cabaret „Het prentenboek" optreden. De muziek wordt deze avond verzorgd door het Trio Arnse en de afdeling BeverwijkVelsen-Noord van „De Stem des Volks" komt het feest met haar zang opluisteren. Gelegenheid tot felicitei-en wordt van half acht tot half negen geboden. Vondelschool houdt ouderavond De Openbare Lagere School aan de Zweedselaan zal Maandagavond 23 Novem ber haar eerste ouderavond in het nieuwe schoolgebouw houden. Op deze avond zullen de ouders in de gelegenheid gesteld worden de school te bezichtigen. De film „De man met het witte pak", die Donderdagavond in het Luxor Theater door de Culturele Commissie Beverwijk v.erd gedraaid, heeft het tweemaal achter een niet aan belangstelling ontbroken. Dit kostelijke verhaal, vertellend van een man, die meent het fabricage-proces van on- s'ijtbare stoffen te hebben uitgevonden en daardoor de gehele textielmarkt op haar grondvesten doet trillen, was deze belang stelling dan ook dubbel en dwars waard. „De man met 't witte pak" is in één onzer vorige edities na een vertoning te IJmui- den reeds uitvoerig besproken, zodat over de waarde er van niet verder hoeft te wor den uitgeweid. Vooraf werd een tweetal documentaires gedraaid; één over het bouwkundige schoon van Engeland en één over enkele vogelsoorten. P.R.A.K. ter jaarvergadering In één der zalen van het belastingkan toor aan de Schans houdt de Personeels vereniging van Rijksambtenaren in Ken- nemerland op Donderdag 26 November haar jaaxwergadering. Het gehele bestuur treedt af op deze avond en niet herkiesbaar zijn de voor zitter, de heer J. W. Bonnink, en de heren P. Vis en H. de Vries. ARKA-leden en Spanje De afdeling Beverwijk van de A.R.K.A. houdt op Woensdag 25 November een ledenvergadering, waarop de heer J. Do- minicus uit Alkmaar een lezing met licht beelden zal houden over het onderwex-p „Het romantische Spanje, volksleven en volksvei-maak." Op de vierde Beverwijkse sehorseneren- veiling was weer een grote aanvoer: in totaal 40.000 kilogram. De handel verliep uiterst vlot en voor de eerste kwaliteit is tot 54,per 100 kg. betaald. De B -kwa liteit liep eveneens op en hiexwoor word tot 33,per 100 kg. betaald. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Jan Mattheus, z. van H. Sminia en L. A. Niesten; Johannes L. H., z. van H. Butter en A..'C. Groenland; Femrhigje. d. van S. J. van der Veer en' A. Holt'ernian; Eric, z. van J. Weijergang en E. Q. Klasema; Cornelia M. G„ d. varnH. Meijer en E. M. L. de Graaf; Franciscus J. M.. z. van J. Glorie en M. M. Sneekes; Geertruida A., d. van R. Hoogland en T. Versendaal; Marjan P., d. van P. Loock en J. M. Evers. ONDERTROUWD: W. Buit en M. van Zalinge; J. N. van Someren en E. Kleijne; L. H. M. ter Burg en G. A. M. Braun; D. van der Pool en A. M. H. van Balen. GETROUWD: E. Stawicki en C. M. Hesse- lingen; ,T. Grapendaal en R. Markx; J. A. F. de Mooij en H. C. Bergen; J. A. Smit en W. C. Burger; E. Gcrrits en J. F. Foulon; R. Ketelaar en W. Zuur; H. Strijker en E. Snijders. OVERLEDEN: F. Franck. 79 j.. echtg. van E. van der Velden; C. J. Maas, 50 j., echtg. van L. E. van der Winden; P. Nels, 81 j., echtgen. van P. Houting. 19 De receptie die de R.K. vereniging van kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit „St. Petrus" Don derdagmiddag in 't Kennemer Theater hield, ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan, trok in wijde kring belangstelling en een groot aantal bloemstukken sierde de foyer. De vcox-zitter de heer J. Baltus, verheug de zich in de aanwezigheid van een zo groot aantal belangstellenden, waaronder Beverwijks eerste burger mr. H. J. J. Scholtens. Deze bracht de gelukwensen over van het gemeentebestuur en merkte op, dat men in het stadhuis met grote belangstelling deze hardwerkende groep van burgers gade slaat. „Dergelijke men sen kunnen in onze samenleving niet ge mist worden. Wij hebben er eerder te wei nig van", zei spreker. Mr. Scholtens uitte de wens, dat onder het patronaat van St. Petrus en onder de voortreffelijke leiding van voorzitter Bal tus de vereniging haar gouden jubilea te gemoet mocht gaan. De heer N. J. Schuit, één der oudere Be ver wij kers uit de groentenhandel schetste de situatie zoals ze was voor het ox-ganisatieleven. De heer Jac. P. Nijssën sprak als voorzitter van de coöperatieve tuindersvereniging „Ken nemerland". De heer Nijssen toonde zich trots op een dergelijke goed georganiseerde kleinhandel: „dit is een zegen voor de tuinbouwstreek, daar wij een uitgesproken consumptiege- bied zijn, waar de tuinder veelal de hoog ste prijzen ontvangt". De heer W. Vessies vertegenwoordigde de Beverwijkse R.K. middenstand. Hij bracht naar voren dat men in Beverwijk niet meer behoeft te spreken over „groen- tenboeren"; het zijn handelaren ge worden. Men ziet hen werken in moderne winkels en hallen en met eveneens ver zorgd materiaal langs de wegen rijden. De heer C. Kuis sprak namens de zuster vereniging „Handelsbelangen" die o.a. de prettige samenwerking tussen beide verenigingen roemde. Als laatste spreker kwam de bondsvoor zitter de heer P. J. v. d. Meij naar voren, die de afdeling Beverwijk ten voorbeeld stelde voor vele zusterverenigingen. Kennemer Theater, waar een voorstelling werd geieven van „Potasch en Perlemoer". Vooraf heeft de geestelijke adviseur kaDelaan J. Tulp een enkel woord gespro ken waarbij hij de jongeren opwekte toch voox-al de ox-ganisatie te steunen. Het gezelschap van Johan Kaart zorgde er verder voor, dat de aanwezigen een kostelijke avond hebben gehad. De festiviteiten werden besloten met een allei-gezelligst bal onder leiding van de heer G. Bolhoven. Ondanks de stijging van het prijs-index- cijfer met 168 percent zijn op de pen sioenen van overheidsdienaren slechts toe slagen toegekend van ongeveer twintig tot veertig percent, waardoor er nood, onrust en ontevredenheid heersen onder alle ge pensionneerden en weduwen. Ondanks de verleende toeslagen bestaat er b;j ver schillende groepen van gepensionneerden een tekort aan koopkracht. Een huurcom- pensatie voor gepensionneerden zonder vexdioging van de pensioenen zal geen op lossing brengen in de nood van de be trokkenen. Dit wordt verklaard in een re solutie, die in een te Rotterdam gehou den openbare vergadering van de Alge mene Militaire Pensioenbond is aangeno men en die ter kennis zal word en gebracht van de ministerraad en de Eerste en Tweede Kamer. In de resolutie wordt er voorts bij re- gex-ing en Staten-Generaal met klem op aangedi-ongen, dat de „schrijnende onbil lijkheden" worden verzacht door een toe slag op de pensioenen van tenminste f 300 per jaar met terug wei-kende kracht tot 1 Januari 1953. Tenslotte vraagt de resolu tie, dat de huurcompensatie voor de ge- oensionneerde. overheidsdienaren wordt gesteld op vijf percent van de pensioen grondslag of van het pensioen met de ver- 's Avonds kwamen alle leden naar het'leende toeslagen. De speciale peen- en schorsenerenveiling van Donderdag in Castricum leverde een behoorlijke aanvoer op. In totaal werd 17.000 kilo schorseneren op de markt ge bracht, waax-van de eerste kwaliteit voor 4050 cent per kilo van eigenaar verwis selde. De tweede soort is vex-kocht voor 2032 cent. De aanvoer van peen bedroeg ruim 16.000 kilo. Circa 10.000 kilo kon een koper vinden tegen een prijs van 5,15 per honderd kilo. Toeristenverbond geeft filmavond Op Maandag 23 November geeft de af deling Beverwijk van het Nederlands Toe ristenverbond „Natura" in het gebouw „Nieuw Leven" aan de Baanstraat een filmavond. Vertoond zullen worden „Mooi Zwitserland" en „Reis langs de Rijn." „Het Noorden" opent nieuw clubgebouw Op officiële wijze zal de speeltuinvereni ging „Het Noorden" aan de Alkmaarseweg Zaterdagmiddag 21 November het vergrote clubgebouw in gebruik nemen. Denken en zetten De uitslag van de deze week gespeelde partijen in de onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" is als volgt: J. Langewis-F. v. Son 11; N. de Boer-W. v. Klaveren 02; R. Mahl- berg-W. Duin 02; N. Struve-B. Zuider duin 11. Bridgers telden de slagen Voor de onderlinge competitie heeft de bridgeclub „Wijk aan Zee" een wedstrijd gehouden, welke in de volgende uitslag eindigde: 1. heren Dobber-Piroveno 51 pnt.; 2. heren v. Klaveren-Handgraaf 47 pnt.; 3. heer en mevr. v. d. Aar 46!-a pnt.; 4. dames Schaaper-Handgraaf 46 pnt.; 5. heer en mevr. v. Son 44J4 pnt.; 6. heren Schoos- Klein 41 pnt.; 7. mevr. Dobber-v. d. Elzen 38!^ pnt.; 8. heer en mevr. Gertenbach 38 pnt.; 9. heren Heynis-Dikkenberg, 37 pnt.; 10. heer en mevr. Bol 27^ pnt. Door de Heemskerkse Middenstandsver eniging worden dit jaar in de St. Nicolaas- actie divex-se attracties gehouden. Ten bate van het comité voor ouden van dagen, de gymnastiekverenigingen ADO en ÖDIN en het fanfarecorps „St. Caecilia" is een ver loting op touw gezet, waarvoor diverse mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Voor de jeugd is er een étalagewedstrijd en op Zaterdag 28 November komt de Sint dan in hoogst eigen persoon een oe- zoek brengen. Burgemeester H. Nielen zal hem voor het gemeentehuis toespreken. Amerskerk, 18 v. Port Said n. Suez. Argos, 18 te Lissabon. Amor, 18 te Beyrouth Amstelland, 17 v. St. Vincent n. Santos. Andijk, 18 te Havana. Aardijk, 18 v. Houston te Rotterdam. Almdijk. 18 v. Hamburg te Rotterdam. A'.nati, 18 500 m. Z. St'. Vincent. Alpherat, 19 v. Montevideo te Santos. Alwaki, 19 v. Trinidad te Rio de Janeiro. Amstelvaait, 19 v. Bahia Blanca te Montevideo Akkrurr.dijk, 18 v. Bombay n. Karachi. Albireo, 18 te Montevideo. Annenkerk, 18 v. Singapore n. Hongkong. Adinda 18 300 m. NO. Singapore. Alderamin. 18 Brothers n. Suez. Aletta, 18 v. Telokanson n. Pladiu. Aludra. 13 520 m. W. ZW. Finisterre. Amstel-park, 18 460 m. W.NW. Finisterre. Ar undo, 17 500 m. N. Bermuda. Bali. 18 te Damman. Bloemfontein, 18 v. Teneriffe n. Southampton Baarn, 19 v. Amsterdam te Barbados. Boschfontein, pas. 18 Gibraltar n. Southampton Bacchus, 18 v. Antwerpen n. Amsterdam. Bonaire, 18 v. Trinidad n. Paramaribo. Boskoop, 18 te Barranquilla Barito, 18 v. Gorontalo n. Pagimana. Baud, 18 v. Tj. Priok n. Singapore. Caltex Delft. pas. 18 punt Kreta n. Sidon. Caltex Nederland, pas. 18 ten Z. Kreta n. Sidon Caltex The Hague, 18 pass. Finisterre n. Sidon Caltex Utrecht, pass. 18 Kp. de Gata n. R'dam Congostroom, 17 v. Grand Bassam n. Monrovia Corilla. pas. 18 Str. Soenda n. Adelaide. Cronenburgh 18 v. Antwerpen te Riga. Caltex Pernis, 18 80 m. O. Gibraltar. Camphu.vs, 18 v. Ti. Priok n. Benkulen. Cistula. 18 350 m. W. Adelaide. Clavella, pass. 18 Christmas eil. n. Melbourne. Corda18 110 m. O.ZO. BiHiton. Duivendrecht, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Drente. 18 v. Halifax n. Tj. Priok. Duivendijk, 18 v. Cristobal n. Rotterdam. Kernland, 18 v. Las Palrnas n. Recife. Esso Den Haag, 29 v. Sidon te Antwerpen verw. Etrema, 13 v. Saigon n. Pladiu. Eos, 19 te Alexar.drië verwacht. Ena, 18 160 m. ZO Ceylon n. Balikpapan. Esso Amsterdam. 18 v. Avonmouth n. Stanlow. Friesland (SSM). 18 v. Methil n. Odense. Gaasterkerk, 19 v. Brisbane te Sydney verw. Gaasterlar.d. pas. 19 Ouessant n.' Amsterdam. Gooiland. 18 te Pto Alegre. Garopt, 18 v. Damman n. Khoralmufa. Hersilia, 18 v. Antwerpen n. Rotterdam. Haulerwfik, 18 v. Dakar n. Riverplate. I-lathor, pas. 19 Kp. St. Vincent n. A'dani. Hera, 19 Aruba n. Pta Cardon. Heelsum, 18 190 m. Z. ten W. Fayal. Helicon, 18 600 m. NO. Flores. Hilversum, pass. 18 Beachyhead n. Mena al Ahmadi. Hydra. 18 300 m. O.NO. Flores. Hos, 18 v. Catania n. Messina. Ittersum, 17 v. Norfolk n. Hamburg. Java, 18 v. Colombo n. Belawan. Joh. v. Oldenbarnevelt, 18 600 m. ZO. Diego Garcia n. Aden. Karimuo. 18 v. Barcelona n. Bilbao. Kieldreeht, 18 v. Suez n. Aden. Kota Ba roe, 18 210 m. W. Minikoy. Laertes, pas. 18 Sahang n. Penang. Lombok. 19 v. Manilla te Los Angeles. Lutterkerk. 18 dwars Lissabon n. Marseille. Lemsterkerk, pass. 18 Gibraltar n. Antwerpen. Leono'.dr-kerk. 19 v. Bandarshapur n. Basrah. Le Maire, 18 350 m. NW. Vlamir chead. Lieve Vrouwekerk, 18 v. Port Said n. Suez. Lissekerk, 18 80 m. Z. Ras al Hadd. Loosdreeht, 19 v. Rotterdam te Hamburg verw. Loppersum. 7R 200 m. W. Lan-ds F.nd. Malea. 18 v. Singapore n. Yokohama. Markelo. 18 v. Gsfle n. Amsterdam. Mitra, 18 te Marmugoa. Murena. 18 pass. Aden n. Gibraltar. Maas, 19 v. Tel Aviv te Haifa. Maasdam, 19 te Halifax. Mataram. 18 v. Assab 20 Port Soedan verw. Muiderkerk, 19 v. Antwerpen n. Rotterdam. Musi. 18 rede Etenkulen. Nieuw Holland. 19 v. Brisbane te Makassar verw. Notos. 18 t.h.v. Oporto n. Gibraltar. Ootmarsum, 18 te Le Havre. Oraniestad. 17 v. Aruba n. Pto Limon. Oberon, 18 v. San .Tuan n. Antwerpen. Omala. 18 v. Southampton 19 R'dam verw. Oran.ietontein, 18 te Durban. VRIJDAG 20 NOVEMBER Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Meisjes in nood." Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Hotel Sahara." W.B. Theater, 8 uur: „Het verlaten eiland" en „De wilde hengst." Kennemer Theater, 8 uur: Feestavond Ned. Blindenbond. ZATERDAG 21 NOVEMBER Bioscopen Als Vrijdagavond. Prijzen van Donderdag. Heilbot f 2.70 f 2.65; gr. tong f 4—3.55; grm. tong f 2.52 f 2.36; kim. tong f 2.31—f 2.15; kl. tong I f 1.81—1.72; idme II f 1.50—f 1.41; tarbot I f 2.80f 2.50. Alles per 1 kg. Tongschar f 70f 66; kl. tongschar f 36; grm. schol f 54—f 43; kim. schol f 50—f 38; kl. schol I f 44—f 35; idem II f 37—f 12; schar f 27f 10; bot f 23f 20; verse haring f 30—f 16.50; makreel f 26.50—f 18.50; gr. schelvis f 46f 41; grm. schelvis f 4741; kim. schelvis f 43f 39; kl. schelvis I f 41—f 36; iderh II f 26—f 10; wijting f 21f 8; gr. gul f 4843; mid. gul f 46 f 35.50; kl. gul f 19.50f 15.50; poontjes f 16f 10; kl. koolvis zw. f 27f 22; kl. rode poon II f 2.50. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw f 192f 108; gr. koolvis zw. f 71f 65. Alles per 125 kg. Aanvoer van Donderdag: 183 kisten tong en tarbot; 7 tongschar en schartong; 380 schol, 34 schar, 19 bot, 310 haring, 78 makreel, 525 schelvis, 105 wijting, 155 ka beljauw en gul, 20 poon, 59 koolvis, 25 di versen. Totaal 1900 kisten. Proefvaart. De nieuwe kotter UK 35 is Woensdagmiddag voor de eerste reis naar zee geweest. Het scheepje zal enige dagen proef-vissen. Sardienvisserij. Tot nu toe hebben de twee sardienvissers UK 99 en UK 80 niet onfortuinlijk gevist. Gezamenlijk trokken zij in het sleepnet een vangst, die Dinsdag f 500, Woensdag f 1100 en Donderdag f 200 opbracht. Achttienhonderd gulden voor drie dagen is geen slecht resultaat voor deze scheepjes. De sardien is thans klein van stuk en is alleen overdag te vangen. Op de platvis. Ook de kleine dag scheepjes, zoals de UK 86 en de 200 vissen op de kist en boeken goede resultaten. De UK 86 noteerde bijvoorbeeld voor drie dagen f 1250. Ook de kotters, die wel een hele dag in zee kunnen blijven, maar er thans de voorkeur aan geven iedere dag aan de markt te komen, besommen uit stekend. De KW 35 maakte over drie dagen f 2000. Aanvoer op Urk. Door 19 vaartuigen werd Woensdag aan de Gem. Visafslag te Urk aangevoerd: 108 pond aal en paling 128131 ct„ 1282 poncl snoekbaars 4953 et-, 34 pond baars 19 ct. en 2285 pond voorn 89 ct., alles per pond. Prins Alex-ander. 18 160 m. W. Butt of Lewis. Prins Fred Willem, 18 220 m. W. Scilly's. Pnns Philips Willem, 18 245 m. W. Scillv's. Prins Willem IV, 18 140 m. ZW. Ouessant. Prins Willem v. Oranje, 18 op de Schelde naar A nt wei-pen. Ridderkerk, 18 dwars Fitnisterre n. Teneriffe Rita. 18 v. Singapore n. Bangkok. Roebiah, pass. 18 Guardafui n. Djibouti. Rondo, 17 v. Suez n. Djeddah. Radja, 19 v. Beyrouth te Port Said. Ruys, 19 te Durban. Rafaela, 13 270 m. ZO. Bangkok. Salawati, 18 v. Berbera n. Djibouti. Saparoea, 18 v. Colombo n. Madras. Singkep, 16 te New Orleans. Slamat, 17 v. Baltimore n. Charleston. Sommelsdijk, 18 v. Tj. Priok n. Oheribon. SaMand, 18 v. Montevideo n. Ilheus. SCSul Pendl eCht' 18 V' Santos n' Rio Grande do Sibajak, 19 500 m. ZO. Ceylon n. Fremantle. Stad Arnhem, 19 v. Bremen n. Londen. Stad Dordrecht, 19 v. Baroelona n. Nederland. Sarangan, 18 230 m. O. Leite Philippijnen. Schiedijk, 18 330 m. W. ten N. Min-ikoy. Sigll, 18 v. Kallianget n. Soerabaja. Sin a bang. 19 te Bolontio. Sliedrecbt. 18 990 m. ZW. ten W. Madeira. Stad Maassluis, 18 75 m. O. Edinburgh. Stad Maastricht, 18 ten Z. Wight n. Sluiskil.' Stad Vlaai-dingen, 18 60 m. N. Tromso. Stanvac Benakat. 19 te Tj. Uban. Stanvac Djirak, 18 v. Sungeigerong n. Saigon. Stanvac Talang Akar. 13 250 m. Z.ZO. Bangkok Straat Makassar, 18 t.h.v. Belawan n. Mauritius rarakan, 19 te New York. Trompenberg, 17 te Houston. ï!!?a'pas' 19 Fei'na"do Noronha n. Rotterdam. Tiberius, 18 v. Georgetown n. Antwerpen. Tomini, pass. 18 Port Soedan n. Aden. Tabian, 18 ten N. Muscat n. Madras, rar.khaven I. 18 v. Belawan n. Sungeigerong. Tasman. 18 dwars eil. Bengkalis n. Tj. Priok. Tibia, 18 ten ZW. Cyprus n. Rotterdam. Tjibadak, 18 275 m. N. ten O. Brisbane. Tuluwah, 18 70 m. Z. ten O. Kp. Padaran. Tliwangi, 18 v. Balikpapan n. Ti. Priok. Van Linschoten, 18 v. Duinkerken n. Antw. Waterman. 18 te Amsterdam. Westerdam, 18 425 m. O. Kp. Race. Wonosari, 13 te Tj. Priok verwacht. Waal, 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Willem Ruys, 13 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Woensdrecht, pass. 19 Kp. St. Vincent n. Liver- polo Waibalong, 15 te Ampenan. Wa inga poe. 18 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Wieldrecht. pass. 18 Bremerhaven n. Tripolis. Use], pass. 18 Dungeness n. Hamburg. Zeeland. (SSM), 18 v. Newcastle n. R'dam. Zuiderkruis. 18 dwars Kp. Blanco n. Las Palrnas Zeeland (KRL), pass. 13 ten O. Sardinië. KLEINE VAART Albergen. vertr. 19 v. Partington n. Pasages. Algarve. vertr. 19 v. Lissabon n. Pomaron. Att, 19 v. Rotterdam te Hamburg. Arnhem, 13 v. Scheveningen n. Raho. Barracuda, 19 v. Colchester te Westervik. Bab-T. 18 v. Ostrand n. Stocka. Bill. 19 v. Kingslynn te Sunderland verw. Brem, 18 v. Vlissingen n. Oporto. Batavier I, 18 v. Bordeaux te Casablanca. Cornelia b II. 18 v. Reyeka te Belfast. Continental, 18 v. Blyth n. Port Reath. Depa, 17 v. Aberdeen te Montrose. Doklaan. 18 v. Patenlemi n. Newcastle. Domburgh. pass. 19 Finisterre n. Casablanca. Escaut, 18 v. Rouaan n. Rotterdam. Europa, pass. 18 Vlissingen n. Sas v. Gent. Fedala, 18 v. Wamemucnde n. Rotterdam. Follonica, 19 t.h.v. Hansweert opgestoomd. Geert b, 18 v. Vlissingen n. Antwerpen. Geziena, pass. 18 Vlissingen n. Gent. Henrica. 19 op de Schelde. Henrica b, 18 v. Gothenburg n. Guernsey. Hondsrug, vertr. 19 v. Schiedam n. Oslo. Hada, 18 v. Bastia te Vlissingen. Jo. 17 v. Kalmar n. Deventer. Joost, 17 v. Gruvon te Zaandam. Koningin Juliana. 18 v. Stettin n. Toppila. Larix, 17 v. Domsjo n. Zaandam. Lacra, 17 v. Hudixvall n. Sundsvall. I-eos. 17 v. F.mden te Bergen. Maasvm, pass. 18 Kp. Ferrat n. Valencia. Markab, 19 v. Ceuta te Rotterdam verw. Merwehaven, 18 rede Le Havre. May Star. 19 v. Londonderry te Malta verw. Myfem, 18 v. Antwerpen te Stockholm. Mulan, 18 te Vlissingen. Muphrid 19 v. Liverpool te Swansea. Nassauhaven, vertr. 20 v. R'dam n. Gothenburg Noordc-rhaven, pass. 18 Brunsbüttel n. A'dam Noorderlicht, pass. 19 Brun-sbilttel n. R'dam. Nottingham, 18 v. d. Tyne n. Rotterdam. Pavo. 18 te Kram fors. Ponto 18 te Amsterdam. Pon-»a, 17 v. Oxelosuna n. Zaandam. Riinbaven, 19 op de Se'ne n. Casablanca. F.ian, 17 v. Kiel n. Schiedam. Spora. 18 v. Aalborg n. Santander. Sn-orota, 18 v. Hamburg te Cork. Theano. 19 v. Londen te Rotterdam verw. Theodora. 18 v. Larvik n. d. Tyne. Taormina, 18 v. Buckey n. Leith. Ton, 19 v. Rotterdam te Hamburg. Tri to. 19 v. Belfast te Dro<rheda. Hromponburgh. 17 te Stockholm. Tvro. 18 v. Dublin n. Swansea. Virgo, 13 v. Gent n. Denemarken. Vivo. 19 v. Newcastle te Antwerpen. Westlasn. 18 v. Hamburg n. Rotterdam. Wickenburgh, 19 v. Londen te Rotterdam verw. Wilpo, 16 v. Alholmen n. Zaandam. SLEEPVAAKT Goeree, met zuiger en motorschip 18 op de Clvde n. d. Clyd°. Hudson. 18 50 m. Z. Startpoint n. R'dam. Loire, met baggermolen en bak 18 v. Dakar n. Konakry. Noordhollard met 2 kraanpontons pass. 19 Kp. Bnnn n. Bhavnagar. Rof)o zee. met Elevator. 18 v. Gravesend naar Rottendam. Thames. 18 bij Empire Nene op 550 m. W.NW. Flores. Witte Zee. met bak 18 630 m. ZW. Bombay. Zwarte Zee, met zuiger en motorschip 18 00 de Cydè tv «L Clyde.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 13