Negen Nieuwediepers trachten Belgische kotter te lichten BISCHOFF Invalidenhulp dank zij veler spontane medewerking In het duister op de Haaks gronden IJmuider oliehandelaar en Helderse redding- bootschipper sloten contract met reder af Jlex JAeatet Velsense raad bijeen op Dinsdag, 24 November Alcura met „Luchtbrug naar Pimlico" Kennemers Zondag tegen Schoten LUXE DOZEN POST bij VAN DORP PROFITEERT f 45.00 f 42.50 Goede film voor lege zaal Voetbal in Kennemerland Medische verzorging tijdens het weekeinde Na weinige maanden al tastbare resultaten Badmintonclub „Velsen" won van „Hoofddorp I" „Denk en Zet" gaf „Damko" geen kans Stichting Velsen hield personeels-avond GABARDINE HERENREGENJASSEN Heren Windbrekers Schaakclub „Weenink" in onderlinge competitie Worst voor de duizendste VGZ-teams wonnen vier wedstrijden De Klaprooscollecte VRIJDAG 2 0 NOVEMBER 1953 Van een verslaggever) NEGEN FORSE NIEUWEDIEPERS, mannen van de marinestad in het Noordelijkste puntje van het vasteland van Noordholland, waren Woensdagavond bij het licht van de schijnwerpers van de reddingboot „Prins Hendrik" aan te treffen bij het wrak van de door de bergingsmaatschappijen Wijsmuller en Doeksen opgegeven Bel gische kotter „Victor Rogier", de Ostende 265, die enige weken geleden na het verlaten van de Helderse haven in de grimmige Haaksgronden verdwaalde en waar van de bemanning moest overstappen op de Helderse reddingboot. De bergers van de „Nestor" en de „Stortemelk" zagen er na enige dagen van af om nog pogingen tot vlot brengen te wagen, maar Nieuwediepers als Piet Bot, Jaap Runnenburg en Starrenburg zaten al dra bij elkaar om een nieuw plan op te stellen. Als amateurs zouden ze trachten het wrak te lichten en Woensdag was het dan zo ver, dat zij er met hun negenen met de reddingboot en een waterboot heen trokken. Aan de eerste daadwerkelijke poging van de Nieuwediepers ging uiteraard nog wat vooraf: er moest een contract worden gesloten. Reddingbootschipper Piet Bot zou de mannen aanvoeren en om voor de ber ging de beschikking te krijgen over een platte schuit, nam hij meteen contact op met de heer K. de Boer, die een oliehandel te IJmuiden, op Urk en te Den Helder heeft. Piet Bot is namelijk in het dage lijkse leven in de Helderse haven op een oiietankertje of een van de twee waterbo- ten van de combinatie K. de Boer-P. Bot te vinden. De heer De Boer voelde er da delijk veel voor. Bot zou een van de wa- terboten nemen, waarop al een pomp met een flinke capaciteit staat. Te IJmuiden werd daarop een contract gesloten, zodat het voor Piet Bot en zijn makkers nu nog wachten was op goede weersomstandig heden. Reddingboot voor lijfberging Van de Kon. Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij kreeg Bot ook de volle medewerking. Men mag een redding boot niet gebruiken voor bergings- en sleepwerk, maar de directeur kon wel toe staan, dat de Prins Hendrik zou dienen voor de lijfberging van de amateur-ber gers. De waterboot biedt nu eenmaal geen ruimte onder dek, om er een pot koffie te zetten en zo. Visruitn liep weer vol De kans tot berging van het ongelukkige Belgische vissersvaartuig steeg aanzienlijk, want de mannen hebben al meer van der gelijke werkjes opgeknapt en een scheepje aan de zandbanken ontfutseld. Dat brengt de roemvolle traditie van het Helderse volk eigenlijk ook wel mee. Woensdagmorgen trokken zij bij kalm weer naar die plek ten Noord-Westen van ADVERTENTIE „Rex draagt de kroon voor beeld en toon HEDEN t.m. MAANDAG VROUWENKOOI Frankrijks grootste filmactrice Danielle Delarme in een ontroerende vertolking. 18 jr. WOENSDAG en DONDERDAG WAT GEBEURDE ER MET HITLER Het ongehoorde relaas van een fantas- i tische persoonsverwisseling. 18 jr. Voor de openbare vergadering van de gemeenteraad van Velsen op Dinsdag 24 November zijn de volgende punten op de agenda geplaatst: aangaan van kasgeld leningen; verlenen van een bijdrage aan het Nederlands Gesprek Centrum; gemeen telijke garantie voor de bouw van winkel panden en woningen aan het Plein 1945; wijziging verordening houdende eisen voor vergunnings- en verlofslocaliteiten; ver koop van grond te Velsen; aankoop van grond met opstal te IJmuiden; aankoop van grond te Driehuis; aankoop van de woning Velserduinweg 232 te IJmuiden-Oost, met de bijbehorende grond; verzoeken om uit de gemeentekas te mogen ontvangen een tegemoetkoming in de vervoerkosten als bedoeld in de Lager-onderwijswet 1920; wijziging van de verordening tot regeling van de jaarwedden van het vakonderwij zend personeel aan de gemeentelijke lagere scholen; vaststelling van de vergoeding, uit te keren aan de besturen van de bijzondere lagere scholen over het jaar 1949; verlenen van een crediet voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de Brede- rodeschool te Santpoort; verzoek van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs te IJmuiden-Oost om medewerking voor het vergroten van een bergruimte in de Julianaschool; verzoek van het bestuur van de St. Liduinaschool te Santpoort om medewerking voor hel maken van een overdekte speelplaats, tevens rijwielstal ling; voorlopige vaststelling van de bedra gen voor de openbare school voor buiten gewoon lager onderwijs, over het jaar 1952; voorlopige vaststelling van de bedragen voor de openbare lagere scholen over het jaar 1952 en over het vijfjarig tijdvak 1948/ 1952; vaststelling van een gewijzigde ver ordening voor de subsidiëring van de bij zondere kleuterscholen; een verordening tot wijziging van die tot regeling van het openbaar kleuteronderwijs; een verorde ning tot wijziging van die betreffende de rechten en verplichtingen van het perso neel der openbare kleuterscholen en een verordening tot wijziging van die op de Commissie van advies voor het openbaar kleuteronderwijs; toestaan van een crediet voor de bouw van een openbare kleuter school aan het Gijzenveltplantsoen te IJmuiden; toestaan van een crediet voor de bouw en de inrichting van een zeven- klassige openbare lagere school aan het Gijzenveltplantsoen te IJmuiden; verzoek van de Vereniging voor Christelijk Natio naal Schoolonderwijs te Santpoort om, als nog gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor de vernieuwing van de vloer in het gymnastieklokaal van de onder haar bestuur staande school aan de Frans Netscherlaan. Huisduinen, waar de romp van de O 265 bij laag water op haar zij in een diepe kom ligt. Op een afstand van vijf meter van het scheepje kon men echter lopen op het zand. Zo lang het stil tij was, want al dadelijk bij het inzetten van de vloed kwam er weer water te staan. „Die is te bergen", hebben de mannen gezegd, die er voor de eerste keer bij waren. Bij de hoogste stand van het water zou de kotter zeker weer gaan drijven, wanneer men er maar op tijd voor zorgde het water uit het achterlogies, de machinekamer en het visruim te pom pen. De pomp van de waterboot werd aange slagen, er kwamen daar in de ochtend slan gen aan te pas en met behulp van nog twee motorpompen en een handpomp slaagde men er in, het logies en de machinekamer droog te krijgen. Toen kwam evenwel de grote moeilijkheid. De pompen waren met elkaar in staat honderdentwintig kuub te spuien, maar het luik van het visruim zat onder water, doordat de kotter op haar zij ligt. Ze hadden er echter op gerekend. Er kwam een koker en een luik aan te pas. De koker werd op het onder water liggende gat van het visruim geplaatst, zodat de uitgang van het ruim eigenlijk werd ver lengd. Bij het leegpompen zou het zeewa ter dan niet meer in het ruim binnen dringen. Toen begon de tijd echter een woordje mee te werken. Koortsachtig had men ge werkt, de kotter dreef al enigszins in de kom, maar opnieuw kregen water en wind meer vat op het scheepje. De ruimen liepen vol en de Belg kwam nog ongunsti ger te liggen. 's Avonds terug De bergers trokken naar Den Helder, vastbesloten om bij het volgende tij terug te keren. En 's avonds hoorde men op nieuw langs de Helderse zeedijk de droge plofjes van de motor van de waterboot, die nu bovendien nog een zeer zware pomp meetorste. Met elkaar zouden de pompen vijf ton water per minuut uit de kotter kunnen slaan. Bij het wrak ging alles in het licht van de schijnwerpers van de „Prins Hendrik" tot omstreeks tien uur naar wens. Logies en machinekamer waren al weer spoedig van het water bevrijd, maar opnieuw strandden de bergers op het visruim. De nieuwe koker, die men 's middags inder haast had vervaardigd, bleek niet goed op het ruim te passen, doordat de lier van de kotter te dicht bij staat. Hoe hard de pom pen ook draaiden, er kwam evenveel wa ter door de koker terug in het ruim. Men trachtte de koker op goed geluk af met zandzakken te omgeven, maar toen men daar mee bezig was, kwam het water al weer opzetten. Het werk moest gestaakt worden. Tegen twaalf uur in de avond kwamen de scheepjes weer het Nieuwe- diep binnen. Volgende week weer De Helderse bergers hebben alle hoop, dat de berging nog zal lukken. Vandaag zouden ze nog even gaan kijken, hoe het wrak er nu bij lag en dan gaat men er vol gende week weer op af. Met een stalen plaat en koker, waarmee men het visruim kan afsluiten. De slangen worden dan door die koker in het ruim geleid. Ze hadden vandaag willen doorzetten, maar alle negen hebben zij nog hun zaak, hun dagelijks werk, en dat mag in geen geval lijden onder deze pogingen tot ber ging van een wrak. Helaas schijnt het streven van de Alge meen Culturele Raad „Alcura", om het Velsense publiek tegen een schappelijke prijs een serie uitgezochte films te bieden, nog steeds niet aan te slaan: gisteravond was het Rex-theater tenminste maar dun bezet met toeschouwers voor de prachtige Engelse comedie „Airlift to Pimlico". Wat de voorzitter van de Alcura, de heer A. J. van Maanen de ietwat bittere opmerking in de mond gaf, dat het zo echt niet voort kan gaan. Het is niet alleen te hopen, dat de volgende Zondagmorgenvoorstelling met „Noordzeejongens" en het in voorbe reiding zijnde concert door het Haagse Ar beiderssymfonieorkest wat meer waarde ring in Velsen ondervinden, maar ook, dat het streven van de Raad een bredere be kendheid krijgt, opdat dit werk tenminste kan worden voorgezet. Met de korte film van Rudi Hornecker „De Trekweg", een product uit vroeger jaren, een film, die meer boeit om haar fotografie dan om haar ietwat droogzande- rig scenario als hors d'oeuvre, is de hoofdschotel opgedist: „Luchtbrug naar Pimlico". De journalist J. Koomen heeft het ver haal bij zijn publiek ingeleid en gewezen op de fijne humor, die achter deze satyre schuilgaat en daarna heeft de zaal zich over kunnen geven aan een geslaagd werk, dat de beste tradities der Engelse geest voortzet. De openhartigheid, waarmee dit verhaal de zwakheden van de Britse natie hekelt, verheft het meermalen tot een puntige schuldbekentenis. De intrige is bovendien zo goed gevonden een in Londen blootkomende goudschat geeft de inwoners van de wijk Pimlico een wapen in handen om voor onafhankelijkheid te vechten met alle gevolgen van dien dat dit smakelijke geheel een uitverkocht huis ten volle had verdiend. Helaas is de geluidsweergave in Rex al enige tijd zo slecht, dat ook de beide films van deze avond wat dat betrof niet geheel tot hun recht kwamen. F. De strijd om de provinciale damtitel In de strijd om de provinciale damtitel zullen Laros en Ansems in een match van drie partijen moeten uitmaken welke spe ler de kampioenstitel van de Provincie Noordholland verovert. De eerste partij wordt op Zaterdag 21 November gespeeld, Zondag 22 November komen ze bijeen in „Die Raeckse" en voor de derde partij komen de twee spelers naar Kennemerhof in IJmuiden op Zaterdag 28 November. Eindelijk wordt De Kennemers ook weer eens in de gelegenheid gesteld om zich in de strijd om de punten te mengen. Het is te hopen, dat de lange competitierust de roodzwarten geen kwaad gedaan zal heb ben, want al krijgen ze het op hun eigen terrein met Schoten te doen, het gelijke spel, dat deze club Zondag j.l. tegen het sterke Watergraafsmeer wist te bewerk stelligen, toont duidelijk aan, dat een even tueel niet in vorm zijnd Kennemers zeker nog niet van de Haarlemmers gewonnen heeft. In de 3de klas A vraagt allereerst ADO DEM de aandacht. De Heemskerkers ver loren Zondag van Purmersteyn met niet minder dan 30, maar dit houdt nog hele maal niet in, dat DEM al van hen gewon nen heeft. Een tweede belangrijke ontmoeting is die tussen C.S.V. en Beverwijk. Ook hier heeft het hoger op de ranglijst staande C.S.V. nog niet gewonnen, al zou ons een Castricumse zege natuurlijk geenszins ver wonderen. Vitesse speelt in Haarlem tegen Ripper- da en zal wellicht op een punt beslag leg gen. Kinheim zal het in Amsterdam tegen Rivalen zwaar te verantwoorden krijgen. Wijk aan Zee, dat Zondag weer met 64 van Q.S.C. verloor, mag dankbaar zijn, dat RKAVIC er nog minder van terecht brengt. De komende Zondag zijn de badplaatsmen sen vrij en kunnen dan eens op middelen zinnen om de kansen alsnog te doen keren. V.V.B. schijnt het ernst te zijn met de kampioensplannen, getuige de 21 over winning op de naaste concurrent De Me teoor. Zondag a.s. zijn de Breesapers vrij. Waterloo speelt thuis tegen DIO. In ieder geval zit hierin voor de IJmuidenaren een gelijk spel. Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: H. de Jonge, M. H. Hofstedestraat 48, tel. 5652 en A. v. Leusen, v. Tuylweg 34, tel. 4328. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 of mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tat Zondag morgen 9 uur: dr. G. J. Vos, Warande 13, tel. 3586. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: dr. J. G. de Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tel. 4234. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 61. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor Santpoort: zr. De Jong, Brederoodse- weg 43, Santpoort, tel. K 2560 8756 voor IJmuiden-West en- Oost: zr. De Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378 voor Velsen, Driehuis en Velsen-Noord: zr. Koerse, Leeuweriklaan 21» geen tel. Het comité dat zich voorgenomen heeft metterdaad de belangen van Velsens inva liden te behartigen, heeft in de luttele maanden van zijn bestaan al spijkers met koppen geslagen. Waar eerst drie mannen de hoofden bij een staken, waren het gisteravond een' dertigtal dames en heren, die ter uitvoe rige bespreking de bovenzaal van Augusta in IJmuiden bezetten. De heer Joh. van der Horst, die de bijeenkomst presideerde deed al in het begin de.verblijdende mededeling dat, hoewel de stichting nog in wording is, een honderdtal inwoners van de gemeente uit eigen beweging zich heeft opgegeven als donateur. Deze uitermate sympathieke geste wordt zeer gewaardeerd en het lijdt geen twijfel of velen zullen, gezien het feit dat deze neutrale stichting iedere hulpbehoe vende op de voor hem of haar juiste wijze wil van dienst zijn, dit voorbeeld volgen. Intussen zijn in vier van de vijf delen van de gemeente al kernbesturen gevormd.Deze bestaan voor zover het Santpoort betreft, uit mevrouw Sanders, Kerkweg 122, die in dit bestuur de functie van presidente be kleedt; mevrouw A. C. M. Berbee-v. d. Bosch, Rijksweg 480, secretaresse; mevrouw Overeem Vermeer, penningmeesteresse, Rijksweg 478 en de leden mevrouw C. de Graaf, Narcissenstraat 36, mevrouw Neder- koorn-Heremans, Westlaan 2 en mevrouw Welage-Heremans, Voorplaats. Dank zij de heer P. Berbee is dit bestuur gevormd en hiermee is Santpoort de an dere delen een slag voor, want dit kern- bestuur is meteen al in vergadering bijeen geweest. Wat IJmuiden-Oost aangaat, ook hier zijn de functies verdeeld. Voorzitter is hier de heer M. J. Koelemeyer, secretaris M. Voorhout, penningmeester Th. Blum, advi seuse zuster T. de Beurs en commissaris A. Vosse. In IJmuiden-West wordt het kernbestuur gevormd door: mevrouw G. J. Wonink, mejuffrouw G. v. d. Zwan en de heren J. Bronkhorst, C. v. d. Zwan, W. Dienaar, Joh. ADVERTENTIE De competitie van de Badmintonclub „Velsen" werd Woensdagavond in het clublokaal aan de Heidestraat voortgezet met een wedstrijd tegen „Hoofddorp" I. De Velsenaren kwamen geladen in het veld, omdat ze wilden bewijzen, dat de tot nu toe behaalde minder goede resultaten in hoofdzaak te wijten waren aan gebrek aan wedstrijdroutine. En dat bewijs werd geleverd, want „Velsen" won verdiend met 43. Het was een genot voor de toeschou wers om te zien hoe de thuisclub vocht voor de punten. Een enkelspel van drie sets, dat bijna een uur duurde, spreekt voor zichzelf. Ook de grotere beheersing en rust in het spel van de dames was opval lend en zo werd deze wedstrijd een goede propaganda voor de badmintonsport. De uitslagen waren: VelsenHoofd dorp I. Dames-enkelspel. Mej. Jenninga Mevr. Slager 117, 112, Mevr. Verhoef Mevr. Gorthuis 511, 152. Heren-enkel: RohderSlager 1511, 152, Van 't Hag Thijssen 8—15, 15—10, 7—15. Heren- dubbel: Verhoef, RohderThijssen, Gort huis 1715, 1511. Gemengd-dubbel: Mej. Jenninga, Van 't HagMevr. Meeu- wig, Slager 154, 158; Mevi\ Verhoef, VerhoefMevr. ThijssenMeeuwig 715, 415. Einduitslag VelsenHoofddorp I 4—.3 v. d. Horst, H. G. Louwen en J. G. Kerck- hoff. Driehuis is nog niet klaar met het vormen van zijn bestuur, maar ook dit kan op korte termijn worden verwacht. Besloten werd een hoofdbestuur te vor men dat bestaat uit dé voorzitters van de kernbesturen, aangevuld met enigè per sonen die, uit hoofde van hun werk in de gemeente ter zake kundig zijn. Het ligt in de bedoeling zo spoedig mo gelijk de stichting rechtsgeldigheid te doen verkrijgen en er wordt met haast gewerkt aan het opstellen van een huishoudelijk reglement en statuten. Alle medewerkers zijn er namelijk volkomen van doordron gen dat ten spoedigste een begin moet wor den gemaakt met het lenigen van de nood van de door invaliditeit uit de maatschap pij gebannenen. De hulp zal dan ook niet alleen maar bestaan in het ter beschikking stellen van invalidewagentjes, er zijn vele patiënten die op andere wijze hulp behoe ven en ook deze zullen, na en in overleg met de eigen geneesheer zo mogelijk van het voor hen nodige materiaal worden voorzien. En daarom is het dat het comité een beroep doet op alle ingezetenen van Velsen, om tegen betaling "van één gul den per jaar mee te werken het leven van de invalide medemens te veraangenamen. De revanche-wedstrijd tussen de twee jeugddamclubs Damko en Denk en Zet, die Woensdagavond in Velsen-Noord werd ge speeld, is wederom geëindigd in een over winning voor Denk en Zet (10 October j.l. won deze club met 128). Reeds na vijfentwintig minuten spelen was de stand 60 voor Denk en Zet door toedoen van respectievelijk C. Rosier, P. van Kampen en S. Klous. F. Rosemeyer bracht de stand op 62 terug. Hierna won nen J. Eleveld en J. Bravenboer hun par tijen voor Denk en Zet, wat de stand op 102 bracht. Vervolgens won G. van Aals (Darpko) zijn partij van H. Koekenbier 104. Welting en Schoen brachten ook een 2 op het bord, zodat het nu 144 kwam te staan. J. de Boer en J. Bierman maakten hun partij toen ook snel uit, remise was het resultaat. De gedétaileerde uitslag luidt: Damko Denk en Zet: 1. J. Bierman J. de Boer 11, 2. J. VinkJ. Bravenboer 02, 3. R. de JongW. Schoen 02, 4. J. MettenJ. Eleveld 02, 5. H. Beishuizen C. Rosier 0—2, 6. T. Otte—B. Welting 0—2, 7. G. van AalstH. Koekenbier 20, 8. T. RosemeijerP. Mooy 20, 9. J. Vogel sangS. Klous 02, 10. H. BootP. van Kampen 02. Totaal: 128 voor Denk en Zet. De Dienst voor Volkshuisvesting, waar onder de Velsense Woningbouwvereniging Stichting Velsen, hield gisteravond in het Hervormd Jeugdgebouw zijn eerste verga dering in het nieuwe seizoen met een film avond voor het personeel onder voorzitter schap van de heer J. H. Wijnberg. De problemen waar de stichting zich doorgaans mee bezighoudt, bepaalden be grijpelijk voor een groot deel het karakter van de bijeenkomst. En het bleek, dat er ook in de naoorlogse jaren in het buiten land op het terrein van de woningbouw en huisvesting voor de samenstelling van films wel stof te vergaren is geweest. Een reeks van vier films, handelende over dit onder werp, werd geopend met een film over de tentoonstelling „Bouwcentrum" in Rotter dam, die een bijzonder interessante en levendige verhandeling gaf van de moei lijkheden waarmee Nederland in de laat ste jaren en thans nog op het gebied van woningbouw en huisvesting te kampen heeft en de mogelijkheden, welke volgens de nieuwste bouwplannen, die op de ten toonstelling te zien zijn, openliggen om de moeilijkheden op de meest efficiënte wijze te overwinnen. Hierna werd de indruk wekkende al weer enige jaren oude Hol landse film „Houen zo" gedraaid, welke de energie en doortastendheid van het Rotterdamse volk laat zien bij de weder opbouw van zijn verwoeste stad. Een technicolor getiteld „Het grote plan" gaf een overzicht van de wederopbouw na de oorlog in heel Europa met als strekking, dat alleen nauwe samenwerking ook op het terrein van de woningbouw en huisvesting dit werelddeel weer geheel op de been zal helpen.. Een Amerikaanse tekenfilm behandelde luchtig maar duidelijk de ontwikkeling van de Amerikaanse stad en de problemen die zich daarbij voordoen. Om de bijeenkomst niet „al te zwaar" te maken, werd de avond besloten met een viertal -films respectievelijk 'óver Engelse parades, bestrijding van bacteriën, tot standkoming en uitvoering van ballet en moderne Amerikaanse pianomuziek. Schouw over de wateren De schouw over de wateren voor het Noordelijk en middengedeelte van de ge meente Velsen-Noord, Velsen en Driehuis) zal op Maandag 30 November worden ge houden. Voor het Zuidelijk gedeelte van Velsen (Santpoort-Noord en Zuid) zal schouw worden gehouden op Dinsdag, 1 December. Buurtvereniging „Da Costa" voor toneelavond naar Heemskerk Al enkele jaren houdt de buurtvereniging „Da Costa" haar toneeluitvoeringen in Heemskerk in de zaal van café De Zon, waar ook Zaterdagavond de eigen toneel club zal optreden. Onder regie van de heer H. van Baar wordt opgevoerd het blijspel in drie bedrijven „Een bruid komt op be zoek". ADVERTENTIE van een bijzondere aanbieding modern 2 rij model, met stormslui- ting, de nieuwste petrol kleur, met krimpvrij kameelhaar binnenwerk 2 rij model, geheel met teddy ge voerd. im. bontkraag, kleuren bruin of petrol SPECIAALZAAK Oosterduinweg 26 IJmuiden Het was deze week weer een volledig programma, dat door de Beverwijkse schaakclub „Weenink" in de onderlinge competitie werd afgewerkt. Tervoort behaalde in afdeling I een vol winstpunt op Jac. Meyer en van 't Hoff boekte het onderspit tegen Groen. Alders ondervond in afdeling II, dat Molenaar wel aardig kan schaken; Otterloo overwon hier Piët. De uitslagen luiden: Afdeling I K. SlingsPh. Bakker, af gebroken; W. GroenH. van 't Hoff 10; J. Reinhout—J. C. Nuyen 01; A. Ter voortJac. Meyer 10; H. v. 't HoffW. Groen, afgebroken. Afdeling II L. P. SiebersJ. v. d. Does, afgebroken; A. AldersN. Molenaar 0—1; F. H. Piët—J. Otterloo 0—1. Afdeling III J. Meyer Sr.R. Meyer 01; J. H. P. HoppenG. de Koter, afge broken; M. van LeeuwenA. Priester 01; A. de WijsA. de Vries 10. Afdeling IV C. Verduit—H. Duisen- berg Jr., afgebroken; J. W. LosG. Dui- senberg 10; W. GaarthuisJ. Limmen 10; J. VessiesJ. H. Meyer 10; J. Lim menJ. Bekker, remise. Gerrie Govers heeft gisteravond wel even met de ogen staan knipperen, toen meneer J. C. P. Jentink hem namens de bouwcommissie van de Doopsgezinde Kerk vertelde, dat hij uitgerekend de duizendste bezoeker was van de Na- jaarsbeurs, die in het Cultureel Centrum met toenemend succes door midden stand en bouwcommissie samen wordt gehouden. De omvangrijke worst, die deze 57- jarige betonwerker uit Apeldoorn ech ter werd overhandigdovertuigde hem van de goede bedoelingen van al die heren, die hem zo plotseling in hun midden namen. Govers was met een kameraad ze werken samen tijdelijk aan de restauratie van de watertoren aan de kuier geraakt en naar het Cul tureel Centrum gedwaald en het kwam dus allemaal wel lichtelijk onverwachts. Meneer Jentink heeft hem echter over de hele beurs geleid en hij mocht gratis met de auto spelen die op de bazar niet tegen een afrastering mag stoten. Het waarschuwingslichtje heeft weliswaar doorlopend gebrand, maar Govers nam het nogal gemoedelijk op, evenals het „interview", dat hem werd afgenomen voor de microfoon. De standhouders op de beurs zijn over het algemeen best tevreden over de eerste dagen en wij hoorden zelfs enig enthousiasme begrijpelijk, als men weet, dat het gisteravond een drukte van belang in de loopgangetjes langs de stands is geweest. In Holborn en St. Pancras South District (Londen) worden vandaag tussentijdse verkiezingen gehouden. In Engeland wordt reeds maanden van te voren door de candidaten zeer veel moeite gedaan om stemmen te winnen. Mevrouw Lena Jeger, Labour-candidate in het district, heeft de herenkapper als operatie-terrein gekozen. De Conservatieve candidaat T. Donovan, hecht waarde aan het gezegde: wanneer men een kind vleit, neemt men de moeder voor zich in. Hij opent de aanval op de moeder via haar baby. Wie weetwint hij haar stem. De tafeltenniscompetitie is deze week voor de vereniging VGZ uitstekend ver lopen, want behalve de drie thuiswedstrij den, die alle in winst werden omgezet, werd ook de uitwedstrijd door VGZ 2 ge wonnen. Het eerste VGZ-team, dat zich geen enkele misstap mag veroorloven om Johez I te kunnen blijven volgen, nam tegen GTTC 6 geen halve maatregelen en won met 8-2. Ales en Deus boekten elk drie overwinningen. Luyben moest nu met één winstpartij genoegen nemen. VGZ 3 kon gelukkig weer volledig uit komen en dit bracht een fraaie 8-2 over winning op Prowano 3 mee. Roel Zuidema won drie maal, onder anderen van de ge routineerde Geutskens. Hoogeweg en Jenny Klieft konden dit kunststukje niet her- halén, maar hadden met elk twee overwin ningen een belangrijk aandeel in de zege. Ook het vierde VGZ-team wilde deze week niet achterblijven en won met 6-4 van Togido 6. Hier zorgden Langeveld, Vel en Smid voor ieder twee winstpartijen. Het tweede team van VGZ speelde uit en trok met een invaller voor Deus naar Heemstede 6. Sweeren met drie overwin ningen, invaller Bob Zuidema met twee winstpartijen en De Jong met één punt zorgden voor een 7-3 overwinning. VCK-ers krijgen lezing in plaats van training Wegens het niet beschikbaar zijn van de gymnastiekzaal in de Da Costaschool zul len de leden van de Volleybalclub „Kra- lenberg" Vrijdagavond in plaats van de gebruikelijke training een lezingavond bij wonen in het sportpaviljoen „Watervliet". De heer F. Boukes heeft zich bereid ver klaard deze lezingavond te verzorgen met een causerie over de techniek van het vol leybalspel, waarbij tevens de taktiek van het wedstrijdspel aan een beschouwing wordt onderworpen. Bestuur en technische commissie van VCK hebben deze bijeenkomst bovendien belegd om de leden hierdoor in kennis te brengen met de verschillende spelsystemen van deze sport. Het Comité der Klaprooscollecte te Beverwijk dankt de collectanten voer hun toewijding en de gevers voor het bei: n rijks bedrag- van 789,77.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7