De nieuwe Chevrolet Tuinders weinig content met het zachte najaar De Kleine Jaarbeurs A. J. van LENT5 S AUTOMOBIELBEDRIJF Predikbeurten Heffing van rioolafvoerrecht zowel van huurder als huisbaas Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Huismoeders tevreden over langdurige, goedkope zomergroente Velsen-Noord Castricum Burlisto gaf politie aanwijzingen Heemskerk Vandaag voor 't laatst tot 24 uur IJmuiden F. de Boer kampioen- generaal Kansen op behoud Belg niet slecht Beverwijkse raad bijeen Aansluiting bij Alkmaarse Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland Bekroonde foto's bij de BAF VAN TOP TOT TEEN NIEUW ONTWORPEN Official Chevrolet, Opel en Buick Dealer Zevende lustrum van StCaecilia* De elftallen voor „Noord" Italië-avond voor forensen Brandweer oefende CSV speelt tegen Beverwijk Brand in woning aan Carolinestraat Filmavond voor Kath. Vrouwengilde De elf van ADO voor Zondag Landsarbeidersbond huldigde trouwe leden Frambozen in de schoen Duivenrekening afgesloten Z-A'l ERDAG-21 NOVEMBER 19£3 1U IJ ENIGE LEDEN van de Beverwijkse gemeenteraad heeft het voorstel tot vast stelling van een verordening op de heffing en invordering van een rioolafvoer recht tijdens de vergadering van Vrijdagavond weerstand ondervonden. De heer S. C o e 1 i n g h (P. v. d. A.) had er zelfs een nieuw voorstel van gemaakt hoewel hij in zijn fractie alleen stond waarin hij gaarne zag, dat de raad zou besluiten het voorste] tot instelling van de verordening, waarbij een gedeelte van de heffing ten lasten van de huurders van gebouwde percelen komt, af te wijzen en het college uit te nodigen een nieuw voorstel in te dienen, waarbij de gehele heffing ten laste zou komen van de verhuurders. Zijn voorstel werd met 16 tegen 4 stemmen verworpen, waarna de verordeningen op rioolafvoerrecht, rioolaansluitingsrecht en baatbelasting werden aanvaard. Voorts ging de raad deze avond accoord met het voorstel tot aan sluiting van de gemeente bij de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland te Alkmaar. Nadat de heer J. J. R o m u n d e (P. v. d. A.) als lid van de raad was geïnstalleerd en een voorstel met betrekking tot de kas- voorziening was aangenomen, kreeg de heer J. de We ij er (K.V.P.) het woord over de moeilijke materie van de ver ordening voor het rioolafvoerrecht. Col lege en raad hebben gezocht naar een zo billijk mogelijke regeling. Er werden echter een verordening en een tarief ontworpen, waarvoor als ondergrond te weinig concrete gegevens bekend waren. Men moet-echter gaan starten in de gemeente en de praktijk zal dan later ongetwijfeld het juiste in zicht geven voor een zó rechtvaardig mo gelijke verdeling van de lasten. Volgens de. heer De Weijer was het daarom juist gezien om voorschriften en tarieven een tijdelijk karakter te geven. Wat betreft de zo rechtvaardig mogelijke verdeling van de zware lasten, merkte hij ondermeer op, dat hij in het rioolafvoer recht aanvankelijk een verkapte huurver hoging had gezien. De fifty-fifty regeling voor de niet-industriële sector heeft veel verschil van mening gegeven, maar bij be studering van het vraagstuk had de heer De Weijer vastgesteld, dat er veel huizen bezitters zijn, die uit de opbrengst van de huren in hun levensonderhoud moeten voorzien. Dat de industrie alarm heeft geslagen, achtte hij verklaarbaar, omdat geen enkele industrieel inzicht heeft hoe groot, zijn te betalen aandeel zal zijn en er over dë hoeveelheid van 't af te voeren wa ter, de graad van vervuiling en het samen stellen van de vermenigvuldigingscijfers zo weinig concreets vaststaat. Correcties uitvoerbaar Duidelijk in het oog springende grote euvelen in de verordening zullen later te rug të brengen zijn tot dragelijke verhou dingen, want het college heeft verzekerd, dat straks te blijken onbillijkheden of on juistheden zullen worden gecorrigeerd. De heer J. M u s k e e (C.P.N.) was voor een heffing van de industrieën maar pleitteer voor, dat dit zal geschieden op een billijke basis. Hij- ondersteunde het voorstel van de heer Coelingh. Volgens mevrouw Allan (V.V.D.) heeft alleen de gebruiker genot van de rioolafvoer. Zij wilde de huurders aanslaan. Voorts zag zij in de verordening het gevaar, dat indus trieën worden weerhouden van vestiging in Beverwijk. De verordening is gebaseerd op onvoldoende gegevens en deswege wenste mevrouw Allan eerst nauwkeurige onderzoekingen. Een zeer afwijkende rege ling zou volgens haar dan ontstaan. De Het Centraal Bureau voor de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkten over de periode van 1320 November het volgende mede: Het voor de tijd van het jaar zacht weer houdt nog steeds aan. Er is tot op heden nog geen nachtvorst van betekenis voor gekomen, zodat de nog te velde staande gewassen hiervan niet te lijden hebben gehad. De aanvoeren op de veilingen lopen sterk terug, de specifieke winterproducten uitgezonderd. Bloemkool, waarvan de aan voeren thans niet groot meer zijn, brengt goede prijzen op. Voor de sortering A be droeg de prijs 4250 cent en voor de sor tering B 3442 cent per stuk. De C-sor- tering noteerde 2230 cent per stuk. Er was voor dit product nog behoorlijke be langstelling van de zijde van het buiten land. De sluitkoolsoorten trokken in de af gelopen week nog niet veel in prijs aan, zowel van de zijde van het binnenland als voor de export was er weinig belang stelling. Woensdag werd voor de gele Savoyekool besteed A f 4.10—f 6.30, B f 3.50—f 4, de groene Savoyekool A f 7f 9.10, B f 4.50 f 6, de rode kool A f 4.60—f 8.60, B f 3— f 5. Succeswitte kool bracht f 4f 4.30, Deense witte f 4.20f 4.40 en herfstwitte f 3.30, alles per 100 kg. De aanvoer van herfstwitte is niet meer van betekenis, ter wijl de aanvoer van Deense witte toe neemt. De noteringen voorbreekpeen liggen tussen f 5f 5.90 per 100 kg. Ronde kroten deden f 5f 6.30 per 100 kg. Uien noteer den vrijwel onveranderd f 2.50f 5 per 100 kg. Waspeen brengt 89 cent per kg op, op sommige veilingen is de aanvoer erg groot. Witlof wordt bij goede vraag verhan deld tegen prijzen van 4453 cent voor de kwaliteit A en voor de kwaliteit B 3238 cent per kg. Andijvie ligt iets gunstiger in de markt en bracht 812 cent per kg op. Sla brengt goede prijzen op, zowel voor het binnenland als voor de export werden prij zen besteed van 1117 cent per stuk, de mindere kwaliteit bracht 710 cent per stuk op. Stoofsla noteerde 1016 cent per kg. Tomaten brachten bij een sterk vermin derd aanbod 5182 cent per kg voor de A-sortering op en 6075 cent voor de sortering B. De kwaliteit van dit pro duct wordt minder. Naar spruiten is nog steeds niét veel vraag. De geschoonde brachten op de veiling Breda 40—72 cent per kg en de ongeschoonde 18-32 ct. per kg op. Boeren kool deed 610 cent per kg. Van dë druiven noteerden de Alicante f 1.42—f 1.50, Frankenthaler f 1.38—1.45 en de Muscatel van Alexandrië f 3.20 f 3.40 per kg. De noteringen van appelen en peren blijven stabiel, vooral voor de goede soor ten was-er aanzienlijke belangstelling. - heer R o m u n d e was het met de heer De Weijer in grote lijnen eens en verheug de zich er over dat de regeling voorlopig voor twee jaar is vastgesteld. Storm viel mee Nadat de heer Coelingh zijn voorstel had toegelicht, was wethouder W. A1- berda aan het woord. „De storm valt nog al mee", merkte hij op. „De raad heeft destijds met algemene stemmen besloten de rioolzuiveringsinstallatie te bouwen, die nu vrij behoorlijk draait. Uiteraard moet een algemene zaak thans met algemene middelen bestreden worden. Die middelen moeten opgebracht worden door huurder en verhuurder". Hij strafte de heer M u sl k e e (C.P.N.) met enige woorden af door te herinnei-en aan een door de C.P.N. ont ketende actie over het rioolafvoerrecht en de daarbij vex-stx-ekte voorlichting, die kant noch wal raakte. Men heeft nog een jaar nodig om alle gegevens te verzamelen, waarna de verordening weer op tafel kan komen. In ieder geval moesten thans de middelen gevonden worden om 225.000 Vrijdagavond zijn de uitslagen bekend gemaakt van de onderlinge wedstx-ijd der Beverwijkse Amateur Fotografen. De heer G. Broertjes heeft dit gedaan aan de hand van het jury-rapport. De foto's waren beoordeeld door de heer J. Scholten te Haarlem. De uitslagen luiden: Meester klasse: G. Broertjes, twee twee de prijzen; A. H. v. d. Akker, twee derde prijzen; L. C. J. van Hattum, twee tweede prijzen, één derde prijs. A-klasse: G. Lub, één tweede en één derde prijs; dr. R. W. Fiei-stra, één tweede prijs. B-klasse: H. Mantje,één eerste prijs; J. Zegboer, één tweede prijs; G. E. Terpstra, twee derde prijzen. Een tiental nieuwe leden waaronder drie dames zijn tot de vereniging toegetreden. voor de zuiveringsinstallatie op tafel te krijgen. De heer Kuiper (C.P.N.) bracht nog even in het midden, dat de huurder niet belast moet worden, de heer M. A. de Ruiter (C.H.U.) was in algemene zin voor het voorstel en daarna ging men tot stemming over. Vijf van de twintig leden de heer N. Passchier (A.R.) was niet aanwezig door ziekte stemden tegen Aansluiting bij Alkmaar Slechts enige raadsleden spraken over het vooi-stel tot aansluiting van de ge meente bij de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland te Alk maar. De heer S c h r o e r sprak voor de K.V.P.-fractie over de voordelen van Haar lem en van Alkmaar, over de vorm van de Stichting, de goede onmiddellijk te bie den sei-vice van Alkmaar en over de wen selijkheid van functionai-issen van alle levensbeschouwingen. De heer M. A. de Ruiter (C.H.U.) bracht het college hulde voor dit vooi-stel en informeerde naai de nazoi-g voor de leerlingen van de B.L.O. school. Wethouder E. Gerritse kon daarna kort in zijn antwoord zijn: men zal in Beverwijk ook een R.K. psychiater be noemen, de levensbeschouwelijke aard was uitvoerig in het voorstel besproken en wat de nazorg van de B.L.O.-leerlingen be trof, kon hij meedelen, dat de Alkmaarse Stichting aan alle eisen voldoet. ADVERTENTIE Sedert jaren het meest gewilde merk ter wereld; gedistingeerd, ruim en bijzonder comfortabel, zeer ma tig in prijs en met de onvolprezen Chevrolet - bedrijfszuinigheid, die de rijkosten laag houdt. Thans nog vrijblijvend uit voorraad lever baar. 1 Chevrolet Standard ƒ10.775.- af Rotterdam (Ondernemersprijs). 1 Chevrolet de Luxe ƒ11.350.— af Rotterdam (Ondernemersprijs). Bovenstaande prijzen zijn voor deze wagens normale guldenprijzen (geen dollar-wagens). VONDELLAAN 5-5a - BEVERWIJK - TEL. K 2510-3223 Het wil nog steeds niet vlotten op de groentemarkt: door het abnormaal zachte weer zijn zowel aanvoer als verscheiden heid van producten zo groot dat het één het andere verdringt. Het leek er in het begin van deze week even op, dat het beter zou gaan: de andijvie bracht bijvoorbeeld nog 20 cent per kilo op, maar Vrijdag was de voorraad zo enorm, dat de prijzen kelderden naar 614 cent per kilo. Bloemkool is volop te koop voor prijzen, die beneden de 40 cent per stuk liggen. Beter gaat het met de spinazie; hiervan is aanvoer klein en er werd tot 51 cent per kilo voor betaald. Sla varieerde van 310 cent per krop; bospeen draait rond de 20 cent per bos en waspeen loopt nogal in prijs uiteen, van 618 cent per kilo. Sprui ten komen er steeds meer, maar ook wor den matige prijzen betaald de extra ge schoonde kwaliteiten gaan nog tot 50 cent per kilo. Prei is ruim vertegenwoordigd en er wordt van 813 cent per kilo be taald. Knollen werden duurder: tot 18 cent per stuk is er voor betaald. De diverse kool soorten gingen de 12 cent per kilo niet te boven en de tomaten werden ook al iets goedkoper: 95 cent per kilo was deze week de hoogste notering. Het witlof bracht van 2643 cent per kilo op. De druiven mindex-en ook al weer in aanvoer iets hogere prijzen waren er het gevolg van: er werd tot 125 cent per ,kilo voor betaald. Minder bloemen Iedere marktdag ziet men de aanvoer op de bloemenveiling kleiner worden. De laatste soorten der kas-chrysanten die an dere jaren in December aan de markt komen, zijn nu al aangevoerd. Het waren de soorten Herco en Germ. De prijzen vallen voor de kas-chi-ysanten niet mede, een goed bos „tros" koopt men voor 3565 cent per bos. Beter gaat het met de grootbloemigen, maar hier is het MARKTBERICHT Andijvie 6—19; bloemkool 16—38; bospeen 1424; waspeen 6—18; sla 410; spinazie 9—50; spruiten 2048; prei 7—13; knollen 718'4pronkbonen 46; witlof 2342: toma ten 2095; groene kool 610; rode kool 511; boerenkool 5—9; druiven 50125; appels 823; frambozen 36. aanbod heel klein van; er werd tot 42 cent per stuk betaald. De blauwe druifjes wer den Vrijdag voor 40 ct. per bosje verkocht. Katjes gingen tot 47 cent per bosje. Freesia van niet al te beste kwaliteit bi-acht 38 cent per bosje op. Cyclamens komen in verschillende pot- maten; de prijzen liepen uiteen van 35 140 cent per stuk. De R.K. Harmonie „St. Caecilia", die zich in de loop van de jai-en in Velsen-Noord zeer populair heeft gemaakt wegens haar medewerking bij feestelijke gebeurtenissen en de vele keren, dat zij er op uittrekt om een serenade te brengen, beleeft thans in feite haar vijfendertigste verjaardag. Hoe wel men voornemens was deze mijlpaal zonder meer voorbij te gaan, heeft zich uit een aantal dames van de leden een com missie gevormd, die zich ermee heeft be last om „St. Caecilia" zo mogelijk een fi nancieel steuntje te geven. Enige tijd geleden hebben deze dames zich met een lijst tot de inwoners van Vel- sen Noord gericht. Het resultaat van deze collecte, die moet dienen voor de aanschaf fing van een aantal nieuwe instrumenten en herstel van andere instrumenten, zal Zondagmiddag in clubgebouw „Kindex-- vreugd" het bestuur van „St. Caecilia", dat tussen 3 en 5 uur recipieert, worden aan geboden. Rivalen-Kinheim. Kinheim: Th. Keirs- gieter; A. Paap en S. de Vides; J. v. Wes- selingen, W. Groeneveld en N.N.; J. Nus- ker, Th. v. Vuuren, A. Prinssen, H. Prins- sen en J. Starreveld. V.B.-Wijk aan Zee (vriendschappelijk: op „Watex-vliet", 2,30 uur). V.V.B.: A. Nieuwenhuys; J. Roos en K. Kil; F. Bruin zeel, A. Both en P. Bleeker; P. Helder, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kersbergen en J. Duineveld. I.E.V.B.S.M. (op „Rooswijk; 2,30 uur). I.E.V.: C. Welp; H. Zonneveld en J. Bos; A. Leering, D. de Reus en J. Meurs; H. Duin, A. de Roos, H. Brantjes, J. de Reus en P. Vink. De Nederlandse Vereniging van .Foren sen te Castx-icum heeft voor Vrijdag 27 November een Italië-avond georganiseerd. De heer dr. L. van Egeraat zal een cau serie houden en kleux-enfilms over land, volk en kunst laten zien. Door middel van gramofoonplaten van Italiaanse volksmu ziek zorgt men voor de muzikale omlijs ting. De bijeenkomst wordt gehouden in hötel De Harmonie en vangt om 20 uur aan. De heer Enrico Burlisto, telepaath en helderziende, heeft Vrijdag in het Corso theater te Castricum blijk van zijn kunnen gegeven. De telepaath vooi-spelde onder andere aan enige personen de toekomst wat betreft hun wex-kzaamheden en gaf tevens zijn mening weer over hetgeen de wereld in 1954 te wachten staat. Volgens hem geen oorlog. In de middag gaf de heer Burlisto aan een hem onbekend persoon schriftelijke aanwijzingen inzake de moord op een pas geboren kind, dat circa twee jaren geleden in een vuilnisbak te Castricum wex-d ge vonden. De man toog hiermede naar de politie en naar het zich laat aanzien heeft men van de aanwijzingen van Burlisto nog dezelfde middag profijt kunnen trekken. Inzake het vex-dwijnen van de heer C. Kempen uit IJmuiden, die sinds deze week wordt vermist, heeft de helderziende even eens aanwijzingen aan de politie gegeven. Castricums Vrijwillige Brandweer rukte Vrijdag om 18.38 uur met groot materiaal uit, om nabij de werkplaats van de heer Hopman aan het Schulpstet een gefingeer de brand te gaan blussen. Om halfzeven waren de leden telefonisch opgeroepen en nauwelijks acht minuten later waren zij op de „plaats des onheils" reeds aanwezig. De brand, ontstaan in een hóóp houtkrul len, bluste men met water uit de Schulp- vaart en het uitleggen van de slangen als mede het aan elkaar koppelen ervan, was in een korte spanne tijds gebeurd. Het was een oefening die in alle opzichten geslaagd kan worden genoemd en die onder leiding stond van commandant J. A. Beiersbergen. Het eerste elftal van CSV uit Castricum staat Zondgg een zeer zware wedstrijd te wachten. Op het terrein aan de Zeeweg krijgt men als tegenstander Beverwijk, de club, die twee verliespunten meer heeft dan de Castricummers. De opstelling van CSV is als volgt: Doel: G. de Heer; achter: A. Keesman en W. Grosze Nipper; midden: H. van Diggelen, C. Boot en H. Hartog; voor: G. Riethorst, H. Veldhuizen. B. Kos- sen, J. Jacobs en J. M. Kimmelaar. Spreekuur burgemeester voortaan vroeger Belanghebbenden wijzen wij erop, dat Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets, in den vervolge inplaats van Woensdagmiddag op Woensdagmorgen te 11 uur ten raadhuize spreekuur zal houden. Deze nieuwe regeling gaat in op Woensdag 25 November. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst artsen in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door arts A. de Jongh, Koningin Julianastraat 1, telefoon 534. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraam verpleging in handen van zuster M. H. Meihuizen, Bakkummei-straat 530, tel. 530. Predikbeurten Ned. Herv. Gem., 9.15 uur: ds. L. Canne- gieter. Geref. Kerk, 10 uur: ds. L. Kuiper, van Amsterdam. 17 uur: ds. P. Prins, van Am sterdam. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. Jansen, van Wijk aan Zee. Agenda voor Castricum „Corso"-theater, Zaterdag en Zondag 19.15 en 21.30 uur: „Het uur voor midder nacht". Zondagmiddag 15 uur, Maandag, Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: „Geheime opdracht". Op het toneel: Enrico Burlisto, telepaath. Politie heeft onderzoek naar oorzaak in handen De Velsense brandweer moest Vrijdag morgen om kwart voor twaalf uitrukken voor een brand in de woning Carolinestraat 14rd. te IJmuiden. Bij thuiskomst van de bewoners stond namelijk het behang tussen de schoorsteen en de muur tussen voor- en achterkamer in vlammen. De brandweer hoefde niet meer op te treden daar het vuur geen voedsel meer had gevonden. Het bleef daarom bij verbrand behang en een geblakerd plafond. De vraag voor brandweer en politie is thans wat de oorzaak van deze brand is geweest. Er was niemand thuis en er brandde geen kachel. Toen de kinderen in huis kwamen, ontdek ten zij het vuur. Na het onderzoek door de brandweer, dat niets heeft uitgewezen, zoekt de politie verder naar de oorzaak. Voor de leden van het Katholiek Vrou wengilde van Heemskerk heeft een bekende cacaofirma in zaal Kloes een filmavond verzox-gd, tijdens welke de film „Bruin goud" werd vertoond. Deze technisch smet teloos verzorgde rolprent geeft een indruk van de productiemethode van chocolade en de vele mogelijkheden die er zijn om aan de smaak van de consument tegemoet te komen. Hierna kwam „Een reis door de Sahara" op het witte doek en werd de volle zaal meegenomen op een tocht door de woestijn. In de thuiswedstrijd tegen D.E.M. komt de Heemskerkse voetbalvereniging A.D.O. morgen uit in de volgende opstelling. Doel: Geerlofs; achter: De Graaf en Vrenegoor; midden: Burger, J. Dam en Martens; voor: Voormeer, T. Dam, Groot, de Wit en Nij man. ADVERTENTIE Om 23.45 uur vele bekendmakingen 1e. Wat is de naam van de pop. 2e. Wanneer werd de kaas vervaardigd. 3e. Hoe groot is de inhoud van de fles. Uw laatste kans om te horen wat de toekomst U brengt en om te zien wat de middenstand U biedt. Velen gingen U voor. Komt U vandaag Het is Vrijdagavond in zaal Nijman ge zellig geworden, toen de afdeling Heems kerk van de R.K. Landarbeidersbond tijdens een feestelijke bijeenkomst vijf leden huldigde voor hun trouwe lidmaat schap gedurende vijfentwintig jaar. De heren N. Peekei, C. Zonneveld, H. van Baax-, G. Bakker en J. Stet ontvingen uit handen van de tweede voorzitter de heer A. de Wit een oorkonde en hun echtgenoten werden in deze hulde betrokken door het aanbieden van een bloeiende plant. Hierna werd het woord gevoerd door kapelaan Barendse en de voorzitter van de K.A.B., de heer J. Nijman, die beiden uit drukking gaven aan hun waax-dering voor deze leden, die sedert de oprichting van de afdeling hebben medegewerkt om van de vei-eniging te maken wat zij nu is. Na dit officiële gedeelte bleven de aanwezigen nog geruime tijd bijeen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Ronald, z. van G. B. Hopman en F. H. Colenbrander. GEHUWD: J. P. Boon en A. Scheei-man; O. van Riessen en J. A. Stammis; J. J. Lute en J. Zonneveld. Gisteren presteerde een Beverwijkse tuinder het aan de veiling te komen met een kistje frambozen. Geplukt van de koude grond. Het is sinds mensenheugenis de eer ste keer, dat in Beverwijk met Sint Nicolaas in het zicht verse frambozen vrni de volle grond ivorden aangevoerd. Voor de IJmuidense duivenhouder F. de Boei-, lid van „De Snelvlieger'', is het jaar 1953 wel bijzonder- succesvol geweest. Een eerste prijs op de verenigingstentoonstel ling voor het hoogste gemiddelde beooi-de- lingscijfer van zijn daar aanwezige „hok"; via een goed gemiddelde met als hoogste punten de kampioenschappen Fond en Oude duiven bereikte hij vei-volgens naast de hoogste tentoonstellingseer ook de titel van kampioen-generaal 1953. Zijn „meel- muis", zo genoemd omdat zij van een bak ker afkomstig is, heeft wel bijzonder tot deze vliegsuccessen bijgedragen. Zelf be haalde zij 8 prijzen, maar haar nakome lingen behaalden zeker het dubbele. De overige leden hebben niets onbeproefd ge laten deze successen te verhinderen, spor tief gesproken natuurlijk. Maar ondanks de successen die ook door de andere leden behaald zijn, bleek na het opmaken van de rekening De Boer toch de sterkste geweest te zijn. Ook ten opzichte van de andere vei-enigingen uit de naaste omgeving sloeg de vereniging in het algemeen en verschil lende leden in het bijzonder een goed fi guur. Zo werd F. de Boer op de fondvluchten (5001000 km.) 19e en K. Metzelaar 25e. Met de vluchten voor jonge duiven be haalden enige leden nog fraaiex-e resul taten. A. Schreuder werd eerste, F. de Boer tweede en A. J. Waal twaalfde. Over het algemeen genomen bezette F. de Boer de vierde plaats. Dit is een fraaie prestatie in een afdeling met ruim 800 duivenlief- hebbei-s. Van de 24 deelnemende vereni gingen kwam „De Snelvliegei-" als twee de uit de bus. A. Schreuder was met zijn jonge duiven zeer succesvol. Hiermede be reikte hij de eerste kampioen vereniging, eerste kamp.afd. en eex-ste kamp. in het Hoogoventournooi. De vluchten met oude duiven zijn in di-ie categoriën vei-deeld, n.l. De vitesse vluchten strekken zich uit over een afstand van 100300 km. E. Re- ker bleek hier, evenals vorig jaar, de sterkste; hij behaalde 363 punten tegen L. Otte 352. Op de midfond vluchten (300500 km.) was A. Schreuder de sterkste met 325 pun ten voor F. de Boer met 283 punten. Ter wijl F. de Boer zich met 402 punten op de fondvluchten, 5001000 km., de sterkste toonde met E. Reker als goede tweede met 396 punten. Over deze drie categoi-iën genomen was de uitslag: 1. F. de Boer 1022 p.; 2. E. Re ker 975 p.; en 3. H. Boon 888 p.. Met de jonge duiven was A. Schreuder heer en meester met 560 punten voor F. de Boei en A. J. Waal met resp. 529 en 491 punten. Als sluitstuk van het seizoen volgden dan nog de z.g. navluchten. Aan deze vluchten kan door jonge en oude duiven worden deelgenomen. Hierop was voorzit ter A. J. Waal de grote man, met 512 punten werd hij kampioen. De vex-dex-e re- resultaten zijn: Aangewezen kampioenschappen: vitesse: 1. E. Reker 587 punten, 2. H. Boon 535 punten; midfond: 1. F. de Boer 304 pun ten, 2. H. Boon 297 punten; fond: 1. K. Metzelaar 528 punten, 2. E. Reker 462 p. Totaal oude duiven aangewezen kam- poenschap: 1 E. Reker 1310 punten, 2. H. Boon 1196 punten. A. de Boer prijs 1. E. Reker 155 pnt.; mevr. v. d. Lem prijs l. G.'F. "Winkel 79 Zondag 22 November IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden; 17 uur: ds. J. v. d. Berg. Gebouw Chr. Belangen. 10 uur: de heer W. I-Iuizer (Jongerendienst). Gex-ef. Kerk, Ichthuskeik, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur, ds. C. W. Thijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Clxr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur, ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers, Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Open luchtsamenkomst; 20 uur: Verlossings samenkomst o.l.v. kapiteins E. H. Krom- menhoek. IJMUIDEN-OOST: Ned. Ilerv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur en 19 uur: ds. Joh. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur, ds. G. Rienks van Wormerveer. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer H. Jansen van Heemstede. Evangelisatievereniging „Elon" Cultu reel Gebouw, 10 uur, de heer Joh. H. v. Oostveen van Voorburg. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. A. K. v. d. Meij van Den Haag. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink. Wijkgebouw Torenstraat 2, 10.15 uur: Jeugdkapel, voorganger de heer A. Bij- fpl anr VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. v. Nood. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: ds. L. Brink. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Gi'ote Kei'k, 10 uur: ds. F. C. Willekes, 19 uur: ds. J. O. No rel. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys, H. Doop. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer A. Boer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: ds. C. B. Termaat jr., 11.30 uur: Zon dagsschool. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, 10 uur: de heer Th. Dikkes van Leiden; 19 uur: Evangelisatiesamen komst. Leger des Heils, geen opgave ontvangen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, H. Doop. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. „De Kapel", 19 uur: ds. A. A. Wildschut van Amstei-dam-West. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. pnt.; Derbij duif 1953 1. A. Schreuder; E. Reker prijs 1. H. Boon; Margriet Otte prijs 1. F. de Boer; A. P. Bakker prijs 1. R. Prins; Stoirnvogel prijs 1. A. Schreuder; kampioen-genex-aal: 1. F. de Boer 1829 punten, 2. E. Reker 1778 punten, 3. A. J. Waal 1678 punten, 4. A. Schreuder 1385 punten, 5. K. Inia 1144 punten. Gisteravond hebben de leden van de Hel- dex-se-IJmuidense combinatie opnieuw een poging gewaagd het wrak van de op de Haaksgronder. gestrande Belgische kotter „Victor Rogier" te benaderen met de red dingboot „Prins Hendrik" en een water boot. De zee was echter te ruw om over een poging tot berging te denken. Het wrak van de O 265 ligt evenwel gunstiger dan tevoi-en en r.iet langer op zijn kant. De pogingen worden volgende week voort gezet. Fabriek aan staalhaven wordt niet gesloopt Naar aanleiding van het bericht over de opening van het nieuwe Metaalver- zorgingsbedrijf H. Eriks te IJmuiden-Oost wijst men er op, dat de verkoop van het pand aan de Staalhaven van de firma P. Eriks jr. geheel vrijwillig is geschied. Dit geschiedde aan de M.E.K.O.G., die de fa briek niet zal slopen, maar er een proef bedrijf in heeft gevestigd. Dinsdag, eerste contactavond van VSV V.S.V. begint weer met de contactavon den. Dinsdagavond, 24 November wordt de eerste avond gehouden in Café- v. d. Lem aan de Zeeweg. Er staat een club- klaverjascompetitie op het programma en voorts zal men zich vermaken met andere kaartspelen en de biljarteport.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 14