Amateurtoneel in Heemskerk SSH won lustrum-tweekamp van Hercules Hebe HET PORTRET VAN ALOYS GISPEN DOUWE EGBERTS Friesche HEERENBAAI y.d. MEER ASPIRANT-TIJDWAARNEMER MACHINISTEN KONINKLIJKE MARINE IcrgMjterbykonikl Castricum Het Wasmachinehuis WASMACHINES Fa B. de VILDER Zn Nou heb ik voor elke werkman wat B.H.K. met een zwaar concert -SIEMSlISMISISIgSm- VERMANDE ZONEN 2 6 Hoofdprijzen Staatsloterij Sportieve gymnastiekwedstrijd met vele hoogtepunten R. WONENG Scheepvaart SURINAAMS DANS THEATER V. V. IJ. Toneel p. c. DE GEUS MAANDAG 23 NOVEMBER 1953 De R.K. toneelvereniging „Vrienden kring" te Heemskerk heeft haar gehele jonge garde moeten mobiliseren ten einde Dom de Grnyters toneelbewerking van Cissy van Marxveldts bekende meisjesboek „Een Zomerzotheid" voor het voetlicht te kunnen brengen. Dit geschiedde Dinsdag en Zondag in zaal Dam aldaar, telkens tot groot vermaak van het talrijk opgekomen publiek, dat met deze onder regie van J. Neelen tot stand gekomen opvoeringen on schuldig en ongekunsteld amusement be leefde. Dom de Gruyter mag zich er ongetwij feld op beroemen erin geslaagd te zijn de typische sfeer van een roman voor bak vissen naar behoren op het toneel te heb ben overgebracht. Voor zover in dit stuk van een probleem-behandeling gesproken kan worden, is deze dan ook van uiterst bescheiden aard gebleven, vermoedelijk om geheel te kunnen appelleren aan de ro mantiek, die volgens de veronderstelling van Cissy van Marxveldt bij het jonge meisje met de liefde samenhangt. Vandaar dat hierbij zorgvuldig elk conflict verme den werd, dat de verhouding tussen man en vrouw op het „grote" toneel zulke dra matische wendingen geven kan. Waar schijnlijk omdat de schrijfster eenmaal in de mening verkeerde, dat haar lezeressen zich bij voorkeur door een schone illusie lieten ontroeren. En het succes van de fic tieve figuur Joop ter Heul bijvoox-beeld heeft haar ten opzichte van deze overtui ging volkomen in het gelijk gesteld. Aldus worden wij ook in „Een Zomer zotheid" op de traditionele persoonsverwis seling tussen jonkheer Padt van Heyden- daal en de chauffeur onthaald, waarbij een zijner vrienden dan de adellijke allures aanneemt. Deze gehele maskerade dient alleen om enige jonge dames op haar num mer te zetten, die zich in zijn ongeziene aanwezigheid nog al laatdunkend over een eenvoudige afkomst hebben uitgelaten. En hoewel een dergelijke intrige dus strikt ge nomen nog slechts weinig verrassingen verborgen houdt, verleent de overwegend jeugdige bezetting dit blijspel toch een speciale bekoring. Hierbij trad vooral Piet Bruins als de schalkse jonkheer op de voor grond. Hij vond in Conny Denneman een waardig partner om hem als de onver saagde Piet vlot te assisteren. Niet minder plezier had Cor Beentjes van zijn rol, die hem voorschreef als remplacant voor de jonkheer op te treden. Daarnaast mocht Gré Rens haar jeugd achter de bedaagde tante Amelie camoufleren en verder werd dit jolige troepie aangevuld door Hannie Schous, Agnes de Wit, Leny Baltus, Corry Rijs, Jan Kloes, Jaap Schous en Jan Nij- man. Misschien mogen wij dan ten slotte de regie nog adviseren in het vervolg ook enige aandacht aan de uitspraak te beste den, die ditmaal niet geheel met het milieu in overeenstemming was. Hetzelfde toneel werd Zaterdagavond door de buurtvereniging „Da Costa" uit Velsen-Noord bespeeld, die haar krachten beproefde op de thriller „Een bruid komt op bezoek" welke strijd deze vereniging overigens verloren heeft. Toch is het stuk op zichzelf niet on-amusant, al behoort het dan ook geenszins tot de brillante produc ten in dit genre. De in het programma niet met name ge noemde auteur introduceert ons bij twee rijke vrijgezellen. Mortimer en Wilson Travers, die in hun comfortabele apparte menten een tamelijk saai en onbewogen leventje leiden. Zij bestaan slechts voor hun hobby's: Mortimer bestudeert bij voor keur allerlei wanstaltige insecten, de an der houdt zich met een kostbaarder lief hebberij bezig als hartstochtelijk verzame laar van robijnen. Een en ander tot ernstig misnoegen van hun levenslustige tante Henrietta, die het in de grond van haar hart toch maar een paar sufferds vindt en zich niet schroomt openhartig voor deze mening uit te komen. Doch op een stormachtige avond klopt ook voor de beide Travers het avontuur aan de deur in de vorm van een levensgrote bruid, die gesluierd en wel een toevlucht in hun flat komt zoeken. Door het dakraam nog wel! Zij verklaart haar bruidegom even voor het beslissende jawoord te zijn ontvlucht, omdat bij nader inzien de waar borgen voor een gelukkig huwelijk toch niet aanwezig leken. De jonge Wilson is bij de eerste aanblik van dit „raadsel in tule" volkomen van de kaart, zoals dat heet en hij verklaart zich onmiddellijk be reid haar een tijdelijk onderdak te bieden. Eenmaal in de flat opgenomen, begint deze Marie Duquesne plotseling een meer dan normale belangstelling voor de robijnen aan de dag te leggen, hetgeen de inzet vormt van een reeks mysterieuze gebeur tenissen, die zelfs het bezoek van een po- litie-inspeeteur noodzakelijk maken. Zoals bij een thriller gebruikelijk is, worden alle raadselen niet eerder dan aan het slot van het laatste bedrijf opgelost, waardoor het publiek volkomen tevreden de zaal kan verlaten of aan het bal beginnen. Het programma vermeldde evenmin de namen der spelers, zodat het blijkbaar de bedoeling is geweest de voorstelling als geheel te beoordelen en niet naar indivi duele prestaties. Welnu, hierover kunnen wij ditmaal kort zijn. Het waren kennelijk allen debutanten of weinig geroutineerde krachten, die beter nog enige tijd van de gebruikelijke critische beoordeling ver schoond dienen te blijven. Alle begin is nu eenmaal moeilijk; wanneer het deze spelers ernst is met hun mooie liefhebberij en zij zich onder enigszins bekwame leiding iets meer routine hebben eigen gemaakt, dan zullen wij ook deze vereniging gaarne aan een nadere beschouwing onderwerpen. Want toneelspelen is niet zo eenvoudig als het misschien wel lijkt. ..Da Costa" heeft dit Zaterdagavond opnieuw bewezen. JAN VAN DAM. Hogere prijzen: f2000: 9777 12296 14947 4628 4836 7634 9631 12403 12855 17345 17660 18561 18579 2524 3506 4274 6696 7792 8023 12095 12492 16170 21582 1233 2083 2570 2908 3100 3584 5246 5513 5624 5749 7514 8096 9574 10497 11569 13924 13935 14117 14308 15591 18232 18459 18905 19378 19851 1500: 1000: 400: 17632 20379 C. Bennes heeft bij De Pion de leiding Door een overwinning, na voortzetting van de afgebroken partij tegen de heer Werner Uhl, heeft de heer C. Bennes tij dens de onderlinge wedstrijden van de Castricumse Schaakclub De Pion thans opnieuw de leiding in de eerste afdeling. C. J. Heeck was deze avond ook bijzonder goed op dreef en kon tegen S. van Weeren de volle winst binnenhalen. Th. de Smalen verloor van P. Bouwen en Walter Uhl kreeg klop van P. Molenbroek. De heren L. J. Born en J. van Ravenzwaai speelden remise. De uitslagen in de tweede afdeling zijn als volgt: P. Kcrstens-A. de Wit 0-1; H. Hoekstra-H. Niemeyer 1-0; P. Lute- A. Kortekaas 1-0; W. Rozing-A. Kossen 1-0; notaris A. van Cranenburgh-J. Bos 0-1; B. Schlosser-arts A. de Jongh, remise; A. Kossen-P. Zwart 0-1. Het eindresultaat werd een volkomen verrassing voor SSH, dat met 764 Vo punt (tegen Hercules Hebe 743) voor de tweede maal in de afgelopen vijf jaar de wissel beker bemachtigde. Behalve de uitstekende krachten van de Wormerveerse vereniging, onder wie aan de ongeveer 60-iarige J. Dibbets op hoog- brug onder andere een 9 werd toegekend, demonstreerden ook de SSH-leden een grondige voorbereiding, die vooral bij de dames tweede gelid, heren tweede gelid en bij de meisjes en jongens puntenwinst op leverde. Voor de wedstrijd begon werd de avond geopend door drs. A. Demmers, ere-lid en hoofdbestuurslid van Kennermerstaten. Hij verheugde zich over de voortzetting van de vriendschappelijke betrekkingen tussen beide verenigingen, die medewerken om een traditie te gaan worden, en wenste de gymnasten een goede, sportieve strijd toe. De heer G. Geesink, voorzitter van Her cules Hebe dankte voor de spontane ont vangst. Er is keurig gewerkt, waarbij al direct de beste gymnasten de aandacht trokken door fraaie staaltjes van gymnastiek, af werken van de oefeningen en prachtige lichaamsbeheersing. Dit viel vooral op in de eerste gelederen van dames en heren Mevr. D. Hollenberg-Rond (HH) demon streerde een technische bekwaamheid op alle onderdelen, waarvan haar prestaties op de evenwichtsbalk een hoogtepunt te zien gaven, zoals dit met de heer J. Koelman (HH) het geval was op brug en vrije oefe ningen. Van SSH bereikte mej. D. Davidson wel niet dezelfde hoogte, evenmin als de heer T. Veldhuis, doch hun werk werd evenzeer met applaus beloond. De uitslag voor de groepen was: Dames le gelid: HIi 83;^, SSH 73 V-i2e gelid: HH 114, SSH 122 meisjes HH Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd, ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. 187SSH 200; heren le gelid: HH 76'-.;, SSH 70; 2c gelid: HH 105'/,, SSH 115: jongens HH 176, SSH 183jé. Totaal: HH 743. SSH 764 De persoor ,ke eerste plaatsen werden bezet door: heren le gelid J. Koelman (HH) 42 punt.; 2e gelid: J. v. Duffelen en C. v. Veelen (beide SSH) 29 pnt.; jongens: B. Swan (HH) 28/ pnt.: F. Reus (SSH) 28pnt.: dames: le gelid: D. Hollenberg- Rond (HH) 44 pnt.; 2e gelid. R. Kelder mans (HH) 33 pnt.; meisjes: J. Kreek en Kleeft (beide SSH) 31 pnt. In het Staténhuis verzamelden de deel nemers en besturen van beide vereningin- gen zich aan een feestelijke broodmaaltijd, die onderbroken werd door 't bekend ma ken van de winnaar. Dit was toevertrouwd aan de heer H. van Wijnen in zijn kwali teit van SSH-voorzitter. Toen SSH als winnaar werd aangekon digd ging dit gepaard met luide bijval. De heer Geesink van Hercules Hebe had grote waardering voor de zeer sportieve tegen stand van SSH, die voor hem ook onver wacht een nederlaag had ingehouden. Hij hoopte op voortzetting van de jaarlijkse wedstrijden en overhandigde de wissel- beker. Na het officiële gedeelte kregen de tal rijke aanwezigen, waarvoor in het Statén huis bijna geen plaats meer was, een pro gramma vol afwisseling voorgeschoteld door de P. W.-Boys met zang, muziek en voordracht en enkele voordrachten van SSH-leden. Het werd voor allen een waar feest, dat tot ver na middernacht duurde. Het jaarlijkse concert, dat Zaterdag avond in het overvolle Kennemer Theater door de Beverwijkse Harmoniekapel werd gegeven, is onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer H. N. van Ossenbruggen, een groot succes geworden. Het programma deed eigenlijk vermoe den, dat de stukken voor deze uitvoering wel wat te hoog lagen, doch, dank zij de uitstekende leiding en het feit, dat de kapel op de splinternieuwe instrumenten goed was ingespeeld, werd de vrees teniet ge daan en past hier slechts een compliment. Het moeilijke Scènes Alsaciennes" van Jules Massenet werd zonder veel inspan ning en zeer scherp vertolkt: het laatste deel, „Dimanche soir", was een zware op gave voor klarinetten en saxofoons, ver zwaard nog door het sterk contrapuntische laatste stuk. Behoudens een enkele voor barige embouchure werd dit moeilijkste deel goed gespeeld. „Sinfonia" van Joh. Chr. Bach, dat al lengs meer op het programma van. harmo niegezelschappen voor komt, is door zijn prettig in het gehoor liggende melodie een zeer dankbaar object voor klarinet en hobo, waarvan de klarinetten in het Alle gro assai en het Presto, zowel kwantitatief als kwalitatief op de voorgrond treden. Goed voorgedragen en uitmuntend van toon was de hobo-solo, die door de heer A. Butter werd vertolkt. Het lieflijke geluid van dit instrument en de juiste voordracht bracht het gehele publiek in een stemming die voor een Harmoniegezelschap haast te hoog leek. Een dankbaar en langdurig ap plaus was het resultaat. Van een geheel ander genre waren de Polovetzer dansen van Alex. Borodine, die vaak de indruk gaven onzuiver te worden gespeeld, doch dit werk veroorzaakt door het opjagende danstempo, waarin volgens de uitleg, vroeger „de schoonste slavinnen van het land rond de Kaspische Zeeheb ben gedanst. Door dit rythme wordt de toehoorder meegesleept en houdt hem in een ban tot aan de laatste accoorden, waar in hout en koper tegen elkaar worden uit gespeeld. Een beroemd deel uit de opera ..Prins Igor", waarmee de Beverwijkse Harmonie veel eer heeft ingelegd. Het enige zwakke puntje van dit concert was een gedeelte uit de ouverture „Rienzi" van Rich. Wagner. De trompetten en bassen hadden dit stuk beslist beter kunnen blazen doch de moeheids-factor zal hier wel een grote rol hebben gespeeld. Met de „Alte Kameraden"-mars, pittig, doch enigszins dood van toon, behoorde het muzikale gedeelte van deze avond tot het verleden. Het succes zou nog groter ge weest zijn, als de uitvoering in een beter daarvoor ingerichte zaal zou zijn gegeven, bijvoorbeeld een concertzaal. Na de pauze trad „het Nederlands caba ret" op onder leiding van Rudy Carrell. Deze ionge conférencier zou men zijn plan ken-vlotheid beslist niet aanzien en zijn optreden is dan ook in tegenstrijd met zijn leeftijd, dat wil zeggen, goed doordacht en zelfs geraffineerd. Tezamen met (de pas tot beroeps-actrice gepromoveerde) Freddy van Bergen, die met haar West-Friese voordrachten en zang de zaal tot groot en thousiasme wist op te drijven, boden zij de feestvierders een prettig programma, dat door het optreden van de Wama's, tot een daverend succes werd. Zelfs de begeleider, de heer A. Roemer, kon zijn gezicht niet in de plooi houden. Met een geanimeerd bal onder leiding van A. Roemer werd deze feestavond zeer laat besloten. S. DONDERDAG 26 NOVEMBER - 8 UUR Indiaanse krijgs-, jacht- en feestdansen met hun muziek en zang; dansen van Gaucho's; Afrikaanse en Creoolse dansen; Brits-Indische, Balinese en Japanse dansen Prijzen: 1.70—3.20 (alles inbegr.). Voorverkoop dag. 10—3 uur (tel. 12—3 u. nr. 13466) brengt U op Woensdag 25 November a.s. in het Patronaatsgebouw, Zeeweg. IJmuiden-Oost Aanvang 8 uur. Zaal open 7.30 uur. Toegangsprijs 1.10. Nog enkele kaarten bij J. Smit, J. P. Coenstraat 57 en kapper v. d. Pijl, Kennemerlaan. ADVERTEERT IN DIT BLAD Toonkamer: Kanaalstraat 43 - ümuiden Tel. 4165 - 5235 OOK VOOR HOUTEN MEUBELEN Ook in verpakkingen van 1 00 en 250 gram glasplaat f 14.95 m. oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent W. DE ZWIJGERLAAN 16 Santpoort (Stat.) KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. te Haarlem vragen voor spoedige indiensttreding een in staat om na opleiding in het bedrijf zelfstandig te werken. Vereisten: minimum opleiding MULO-b. leeftijd 23—25 jaar. Tactische omgang met personeel. Per soonlijk overwicht. Technisch inzicht. Practische ervaring op het gebied van arbeidsanalyse of tijd waarneming strekt tot aanbeveling. Uitvoerige eigenhandig, niet met ballpoint, geschre ven sollicitaties met pasfoto, onder opgave van loopbaan, burg. staat, huidige werkkring, referen ties en verlangd salaris worden ingewacht bij de Personeelsafdeling Zijlweg 138 a. Haarlem. Bij het PROVINCIAAL ELECTR1CITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND kunnen worden geplaatst: (standplaats Velsen) voor het houden van toezicht op en het bedienen van turbine- en ketelinstallaties in de rang van Machinist A; sal.grenzen: 3036.80—3325.92 per jaar of Uitvoerige sollicitaties, waarin vermeld opleiding, diploma's, ervaring, leeftijd enz. met recente pasfoto te richten aan de Directie, Ign. Bispincklaan 19, Bloemendaal. Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jonge mannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken, o.a. als matroos telegrafist electromonteur vuurleidingmonteur chauffeur seiner stoker (dienstvak machinist) marinier id. v.d. verbindingsdienst vliegtuigmaker id.-motormonteur id.-vliegtuigmonteur id.-metaalbewerker id.-bekleder-parachutepakker Haarlem: Gemeentehuis, afd. Mil. Zaken. Dinsd. v. 10—12 u.. tevens in hel Politiebur., Smedestraat 9. Vrijdag v. 18.30—21 u. Beverwijk: Politiebureau. Woensd. v. 12—14 u. Amsterdam: Marinewerf Kattenburg, dag. v. 8.30—17 u. Zaterd. van 8.30—12.30 u.. buitendien Maand, van 19.30—20.30 uur en te 's-Gravcnhage: Hoofd Marinewerving. Bezuidenhoutseweg 123. „Een Zomerzotheid" „Een bruid komt op bezoek lijst 4e klasse, 5e 200: De lustrum-tweekamp Uissen de gym nastiekverenigingen ..SSH" uit Velsen- Noord en ..Hercules Hebe" uit Wormerveer die Zaterdagmiddag onder grote belang stelling in het gymnastieklokaal van de Wat er vliet school is gehoudenis voor de ontvangende vereniging een sportief succes gewo rdenal was het met gering punten- verschil op Hercules Hebe. welke vereni ging kan bogen op enkele prominente krachten van de Zaanse Turnkring, die verschillende zeer fraaie staaltjes van li- chaamsbeheersing demonstreerden VELSERDUINWEG Tel. 4402 173 Hoover. Erres, Clean, Miele, Pope, Bico wash, Marjo, Edy Wasco, e.a. Verkoop - Onderhoud Reparatie. Wringers-onderdelen. Betaling in overleg. Verhuur Hoovers. 1000 WOLLEN DEKENS Deze week verkopen wij prachtige wollen dekens 2e keus (iets vuil), aan instellingen en particu lieren, w.o. grote maten voor slechts f 17.50, f 18.90 f 23.90. TAPIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, bij Gr. Markt, Haarlem. Overalls voor f 10. Werkschoenen vanaf f 4. Werkbroeken vanaf f 4.50 Windjack en broek (wol) f 10. Overhemd f 2.75 Leren vesten f 6.50 Voorts alle soorten Regenkleding Alleen bij: NEPTUNUSSTRAAT 34 Tel. 4304. HALKADE 20. Alcyone, 20 v. St. Vincent n. Recife. Aletta, 20 v. Telokanson te Pladju. Alhena, 20 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alnati, 20 v. St. Vincent n. Las Palmas. Amsteidiep. 20 v. Indonesië te Amsterdam. Argos, 20 v. Lissabon te Huelva. Abbekerk, 21 v. Port Said te Alexandrië. Albireo, 21 v. Montevideo te Rio Grande do Sul Alderamin, 20 v. Port Said n. Beyrouth. Alphacca, 20 v. Montevideo n. Paranagua. Aipherat, 20 v. Santos te Rio de Janeiro. Aalsdijk. 21 v rede Vlissingen n. Antwerpen. Abbedijk. 20 te New York. Alkaid, 21 v. Antwerpen n. Rotterdam. Almdijk. 21 v. rede Vlissingen n. Antwerpen. A.msteldijk, 20 te Galveston. Bantam, 20 v. Bahrein n. Rastanura. Bonaire, 21 v. Trinidad te Paramaribo. Boschfontein, pas. 20 Finisterre n. A'dam. Bloemfontein. 21 150 m. W. Lissabon. Blommersdijk, 20 te Norfolk. Blitar, 20 te Bremen. Cr.ltex Delft, 20 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Nederland, 20 v. Rotterdam te Sidon. Caltex Pernis, pass. 20 Kp. Bon n. Sidon. Dalerdijk, 20 v. Bremen n. Rotterdam. Dongedijk, 21 v. Londen te Curagao. Duivendrecht. 20 v. Hamburg n. Londe.n Eemdijk. 10 te Houston. Friesland (KRL), 18 v. Havana n. Baltimore. Friesland (SSM). 21 Odcnse verwacht. Ga aster land. 21 te Amsterdam. I-Iecuba, 19 dwars Miami n. Gent. Hersilia. 21 te Amsterdam. Ivoorkust. 20 v. Matadi n. Pointe Noire. Japara (KRL), 20 rede Vlissingen n. Antw. Jagersfontein, 20 v. Amsterdam n. Z. Afrika. Kota Gede, 21 te Belawan. Lekkerkerk, 21 te Bombay. Luna, 20 v. Le Havre n. Rotterdam. Larenberg, 20 v. Amsterdam n. Bordeaux. Loppersum, 2J te Amsterdam. Meliskerk, 21 te Singapore. Maasdam 21 v. Halifax te New York. Malvina, 20 v. Stanlow n. Las Palmas. Mataram, 22 v. Assab te Suez. Myonia. 21 v. Londen te Rotterdam. Marisa, 21 Sa bang gepass. Merwede, 20 v. Bremen n. Hamburg. Nieuw Amsterdam. 22 Rotterdam verwacht. Ootmarsüm, pas. 21 Vlissingen n. Antw. Oranje, 20 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Pendrecht, pass. 20 Str. Messina n. Mena el Ahmadi. Poseidon, pass. 20 Kp. Enggano n. Amuaybaai Prins Fred. Willem, 20 v. Le Havre n. Antw. Prins Willem V, 20 v. Milwaukee n. Greenbay. Prins Willem v. Oranje, pass. 21 Vlissingen naar Rotterdam. Raki, 20 v. Port Swettcmham n. Penang. Ridderkerk. 21 Teneriffe verwacht. Rijn-kerk, 20 v. Aden n. Suez. Roepat, pass. 20 Malta n. Port Said. Radja, 20 v. Suez n. Bahrein. Rotti, 21 v. Djeddah n. Suez. Saparoea. 20 te Madras. Saroena, 20 v. Singapore n. Saigon. Slamat, 19 v. Charleston n. Vera Cruz. Sommelsdijk, 20 v. Cheribon n. Semarang. Sheratan. 21 te Philadelphia verwacht. Stad Rotterdam, 20 v. Newport Mon n. Narvik. Stad Alkmaar, 20 v. St. Johns n. Emden. Stad Arnhem. 21 v. Bremen te Londen. Tibia. 20 Kreta gepass. n. Rotterdam. Titus, pass. 20 Kp. Matapan n. Amsterdam. Tjisadane, pass 20 Reunion n. Mauritius. Ta ra, 20 v. Santos n. Montevideo. Thalatta, 20 v. Aden n. Mena el Ahmadi. Ternate, 20 te Suez vertr. 21 n. Port Said. Themisto. 20 v. Montreal n. Albany. Tomori, 21 ic Singapore. Utrecht, 20 v. Liverpool n. Rotterdam. Waal, 21 v. Rotterdam n. Middell. Zee. Westerdam, 20 690 m. W. Scilly's. Wieldrecht. pass. 20 Ouessant n. Tripolis. Woensdrecht, pass. 20 Finisterre n. Liverpool Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabl, veim. 23 v. Buenos Aires n. R'dam. Alhena, 2 Dec. Rio de Janeiro verwacht. Alnati. 27 Antw. 30 te R'dam verwacht. Bloemfontein, 22 Southampton verwacht. Bonaire. 24 v. Amsterdam te Georgetown verw. Boschfontein. 22 Southampton verwacht. Boskoop, verm. 20 v. Cartagena n. Amsterdam. Cottica, 18 te Amsterdam. Groote Beer, 20 v. Rotterdam te Quebec. Indrapoera. 24 Soerabaja verwacht. Jagersfontein, 7 Dec. Kaapstad verw. Joh. v. Oldenbarnevelt. 26 Aden verwacht. Maasdam, 21 v. Rotterdam te New York. Nieuw Amsterdam. 22 v. N. York te R'dam verw. Noordam, vertr. 21 v. R'dam n. New York via Southampton en Cobh. Oranje, 20 v. A'dam n. Tj. Priok 21 Southamp ton 27 Port Said verw. Oranjefontein. 18 v. Amsterdam te Durban. Oranjestad. 21 Pto Limon 22 Cristobal verw. Rijndam. 24 Cobh 25 Southampton en Le Havre 26 Rotterdam verwacht. Sibajak, 26 Fremantle verwacht. Waterman, verm. 1 Dec. v. A'dam n. Kaapstad Westerdam. 23 v. New York te Rotterdam verw. Willem Ruys, 23 Colombo verwacht. Willemstad, verm. 26 v. Amsterdam n. Cristobal Zuiderkruis, 25 v. Kaapstad te Amsterdam verw. Zuiderkruis, 19 Las Palmas verwacht. KLEINE VAART Admiraal Courbet, 21 v. Vlissingen n. Antw. Algarve, verm. 21 v. Pomaron n. Garston. Arcturus, 20 v. Montreal te Detroit. Alia. pass. 21 Vlissingen n. Horsens. Annie. 20 v. Londen te Antwerpen. Ary Scheffer, 22 v. Wisbeck n. Rotterdam. Audacia, 20 te Cork. Barracuda, 20 v. Vestervik n. Kotka. Bill, 21 v. Sunderland te Rotterdam. Birmingham, 20 v. Goole te Wear. Bernina. 20 v. Rouaan n. Southampton. Be misse, 24 te Bor.ess verwacht. Binnenhaven, vertr. 21 v. Port Lyautey n. Safi Bonrif, 20 v. Rouaan n. Londen. Brinda, pass. 20 Vlissingen n. Duinkerken. Catharina, 21 v. Requejada te Terncuzen. Citadel, pass. 21 Kiel n. Nantes. Claes Compaen, 20 v. Garston n. Preston. Cornelia b II, 20 v. Belfast te Liverpool. Deneb, vertr. 21 v. Antw. Queensboro. Deni, 21 te Quimper. Diltgentia, 21 v. Rotterdam te Gent. Deo Duce, 20 v. Aaihus n. Rouaan, Duivel and, 21 v. Rotterdam n. Thames. Diana, pass. 20 Vlissingen n. Londen. Dollars, vertr. 21 v. Sundsvall n. Pateniemi. Elisa, 19 v. Marseille n. Casablanca. Erebus, verm. 20 v. Lissabon n. Oporto. Evertsen, 20 v. Kotka n. Treguier. Ferocia, 20 dwars Dublin n. Londen. Flevo, pass. 20 Vlissingen n. Gent. Follonica, vertr. 21 v. Antwerpen n. Rostock. Frans, 21 Immingham verwacht. Friblo, pass. 20 Vlissingen. Geert, 20 v. Vlissingen n. Norkoping. Gaasteiiand, 21 v. Harlingen n. Goole. Genie, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Globe. pass. 20 Vlissingen n. Engeland. Harold ^23 Vlaardingen verwacht. Hast I, 22 v. Dundee te Ipswich verw. Haskerland, 21 v. Rotterdam ci. Harlin-gen. Henrica, vertr. 21 v. Antwerpen n. Drogheda. Hast V. 18 v. Londen n. Guernsey. Henrica b, pas. 20 Brunsbüttel n. Guernsey. Hilda, pass. 21 Vlissingen rt. Antwerpen. Holland pass. 21 Vlissingen n. Schotland. Horst, 20 v. rede Vlissingen n. Antw. Ilias, 20 v. Catania n. Tel Aviv. Ida Pieter, 19 v. I-Iudiksvall te Nyhamn. Import. 21 rede Vlissingen n. Antwerpen. Ingeborg, 20 v. Kopenhagen n. Karlshamn. Joost 20 van Amsterdam n. Ostrand. Jacoba Catharina, 20 v. Antw. te Vlissingen. Jo, 21 v. Harlingen n. Kampen. Jokurma, 20 te Par. Jongkind, 21 v. Oporto te Amsterdam. Josef Swcnden. pass. 21 Vlissingen n. Gent. Jutland, 22 v. Lerwick te Londen verw. Koningshaven. vertr. 21 van Rotterdam naar Casablanca. Maasym. 20 v. Tripolis te Valencia. Marcella, 21 v. Dagverdareyri te Seydifjord. May Mere, 21 te Portsmouth. Markab, 21 v. Kampen te Zwolle. Matthew, pass. 21 Royal Sev n. Guernsey. Menkar, 20 v. Marseille n. Casablanca. Merwehaven, 21 v. Rouaan n. Casablanca. Midas, 20 te Kopenhagen n. Amsterdam. Metropole, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Mirach, 20 v Casablanca n. Rouaan. Mirzam, 20 v. Casablanca n. Nantes. Monica, verm. pass. 21 Kiel n. Krimpen. Muphrid, 21 v. Swansea te Amsterdam verw. Niagara, 21 v. Vlissingen n. Antw. Nieuwland, 21 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nottingham, 21 v. Rotterdam n. de Wear. Noorderhaven, 20 v. Rundvik te Amsterdam. Por.to, 20 Kiel gepass. n. Ostrand. Ponza, 20 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Peter, pass. 21 Vlissingen n. Hamburg. Plato, 20 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Prinses Margriet, pass. 21 Vlissingen n. Duin kerken. Rijnhaven, pass. 20 Ouessant n. Casablanca. Soemba, verm. 20 v. Bremen tl. Preston. Spes. 20 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Spurt, vertr. 21 v. Antwerpen n. Oporto. Timor, 22 v. Bremen te Londen verwacht. Toos, pas. 20 Zuid'kust Ierland n. Limmerick. Ton, 20 v. Hamburg n. Preston. Trito, 20 v. Swansea n. Rotterdam. Vecht, verm. 20 v. Falkemberg n. Frederikshavn Vindicat Atque Polit, 21 v. Ruisbroek te Gent. Virgo, pass. 20 Vlissingen n. Kopenhagen. Vlier, 21 op rede Vlissingen n. Antw. Westersingel, pass. 19 Brunsbüttel n. Antw. Westlaan, vertr. 21 v. R'dam n. Hambu^. Westpolder, 20 v. Gclanks na; Aarhus. Wiebcld Bohmer, 22 v. Dakar te Duinkerken verwacht. Wim, 20 v. Hernosand te Liverpool. Zwerver, 20 v. Middlesbro n. Elyth. SLEEPVAART Gele Zee, 20 105 m. N. Kp. Elba n. Koewait m. zuiger en 2 bakken. Loire, 20 v. Kanakry n. Abidjan met sleepboot. Oostzee, 20 dwars Algiers n. Rotterdam. Thames, 0 400 m. ZO. ten O. Kp. Race met „Em pire Nene". Witte Zee, 21 160 m. ZW. Bombay met bak. „SURINAME IN DRIE EEUWEN" Alles met originele begeleiding. Schitterende costuums Prachtige décors Een boeiend geheel. soms iets duurder shijd veel betef s bureau - neigfauteuil, met achterover verende zitting, gepatenteerd in bijna alle landen van de wereld. Wanneer men „moe" is van het zitten heeft men slechts achterover te leunen om in de meest gemakkelijke houding tot rust te kunnen komen. Deze schrijf-, resp. werkstoel, tevens praat-, resp. leesfauteuil, is een vinding van Gispen en wordt alleen door Gispen vervaardigd. De stoel bij uitnemendheid voor leidinggevende figuren. ■•'T.-V-Xv.. va St. Nicolaas aanbieding: ZIJDEN ROKKAP Alleen SCHAGCHELSTR. BELANGRIJKE PRIJSVER LAGING!!! Pracht O.F. Huis kamers met groot dressoir, 2 grote clubfauteuils, 4 stoelen en tafel nu voor slechts f 298 f 369, f 398, enz. T MEUBEL- HUIS, Zijl weg 26—28, H'lem Telefoon 8590 Spreekuur van 1920 uur Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Machinist B: sal. grenzen: 2591.88—3899.88 per jaar. Rang en salaris is afhankelijk van opleiding, ervaring en leeftijd. Voor continu-arbeid wordt een toelage van 300. per jaar, verhoogd met de gebruikelijke toeslagen, verstrekt. Dipl. Scheepswerktuigkundige A of Landmachinist B ge wenst. Zij, die in het bezit zijn van het dipl. Scheepswerk tuigkundige V.D. of Landmachinist A en zich door studie willen ontwikkelen (het Bedrijf draagt bij in de studie kosten) kunnen eveneens reflecteren. Bij de Koninklijke Marine wacht U een interessante en afwisselende werkkring waarhij alle gelegenheid bestaat de vakkennis onder deskundige leiding verder te mtwikkelen. Voor wie aan de eisen voldoet worden goede vooruitzichten geboden. Alle inlichtingen zijn te verkrijgen bij de volgende adressen:

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8