Zaterdag toch een grootse intocht voor I Jmuiden els; VISSERIJ-VAR IA BISCHOFF Schipper van UK 72 twee weken ontzet Jongens Jacks Heren Jacks Manchester Plusfours Sportkousen Warme Joppers 12.50 Beverwijk BR 47 lek, schipper berisping 8 SINT LIET ZICH OMPRATEN Na aanvaring met de Dirkje „Pro Rege" aanschouwde \J dr. Schweitzers werk Watervliet I gaat naar Nieuw Flora I KAV vierde lustrum Scheepvaart Voer jonge hersens Het nieuwe puntenraadsel Hoofd van de P. Vermeulenschool neemt afscheid Prijsuitreiking bij „De Kennemers', DONDERDAG 26 NOVEMBER 1953 HET had dit jaar een haar gescheeld, of Sinterklaas had. Velsen overgeslagen op zijn tournée door de lage landen. Tenslotte is er tegen stoute kinderen zoiets als een roe, maar kibbelende middenstanders duwt zelfs Pietermanknecht niet zonder meer in de zak. Toen de Goedheiligman echter dezer dagen op zijn hoofdkwartier een wanhopige IJniuidenaar aangediend kreeg en de smeekbede hoorde, om de hand over het oude hart te strijken, is hij gezwicht Zaterdag komt Sint Nicolaas aan in de haven van IJmtdden; om half drie ongeveer zal een sleepboot van Wijsmuller de grijze kin dervriend en zijn zwarte knecht aan de wal zetten en daarop begint de intocht in de stad. De politie heeft goedgevonden, dat deze intocht een feest voor de hele stad wordt, want nadat het hoge gezelschap is ont scheept op het Sluisplein, trekt de stoet via de Oranjestraat, de Bloemstraat naar de Kennemerlaan om vandaar via de Evert- senstraat, de Trompstraat te bereiken. De route leidt voorts via het Plein 1945 naar de Willemsbeekweg en het Marktplein om tenslotte weer in de Kennemerlaan terug te komen. Daar zal de commissie van ont vangst, in dit geval de heren K. de Jong en C. Gorter de bisschop verzoeken een kort woord tot de menigte te spreken en misschien eens zijn verlanglijstje te laten horen. Muzie h Voor de stoet zijn uitgenodigd de tam bours van de Hoogovenharmonie, de bla zers van Wilhelmina en de IJmuider Har monie en een geluidswagen zal zelfs het bescheiden kuchen van de hoge gast hon derdvoudig versterkt aan de goegemeente prijs kunnen geven. Op 12 Mei 1953 kwam de motorkotter „Hoop doet leven" UK 72 bij het binnen varen van de pieren in IJmuiden bij de kop van de Noordpier in aanvaring met de „Dirkje" RO 53. De raad van Scheepvaart heeft zich met de schuldvraag bezig gehouden en is nu tot de conclusie gekomen, dat de schipper van de UK 72 toen hij de haven binnen liep, inplaats van op behoorlijke afstand van de pieren de haven open te varen, om een goed overzicht te krijgen van de scheepvaart vóór en in de haven, tegen de vloedstroom invoer dicht langs de kop van de Noordpier. Daarna begon hij naar bak boord te draaien, zonder voldoende te we ten, of hij in de weg zou komen van uit varende schepen. Hij passeerde zodoende een voor de pieren liggende zuiger aan de verkeerde kant. De uitkijken die vooru:' waren geplaatst, konden niet tijdig inlicb tingen geven over het verkeer in de havev Deze zouden bijtijds de RO 53 hebbe moeten zien naderen, die op zijn beurt d kotter lang voor het binnenlopen zag. Zorgeloos gevare' De raad is van oordeel dat de schippe- van de UK 72 moét worden gecorrigeerd voor zijn zorgeloze wijze van varen e' straft'de schipper'C. Bakker door hem ör bevoegdheid om als schipper te varen, ontnemen voor de tijd van twee weken. Op uitdrukkelijk verzoek van Sint Nico laas zal hij de intocht in IJmuiden te paard verrichten en zijn knechts hebben nu al zovaak op scooters en bromfietsen rond getold, dat zij simpelweg wensen te lopen. Overwinning wordt zeker geacht Na de flinke overwinning met dubbele cijfers (13-0) op het zwakke KVH-team uit Den Helder zal het eerste twaalftal van de korfbalvereniging ..Watervliet" Zondag in Haarlem het op papier nog zwakkere Nieuw Flora I bezoeken. Deze ploeg bezet nu met 4 punten uit elf gespeelde wed strijden de voorlaatste plaats op de rang lijst, terwijl Watervliet met 16 punten de derde plaats heeft, doch met een wedstrijd minder gespeeld. De Watervlieters blijven dus flink de leiders Hespa en Aurora vol gen. Er wordt ook nu op een overwinning gerekend. Heel wat moeilijker strijd krijgt Water vliet 2 in de Zaanstreek tegen Koog Zaan dijk 3, hoewel met vlot samenspel toch nog wel een verrassing mogelijk is. Het derde Watervliet-team ontvangt Aurora 3 en in Haarlem spelen Aurora 4 en Watervliet 4. De Watervliet-Jeugd blijft gunstige vor deringen maken, want het B-team won met 30 van Oosthoek A en Haarlem D- Watervliet C werd 08. De A-adspiranten, die vrij hadden, staan met 16 punten uit acht wedstrijden fier aan de kop van de ranglijst, gevolgd door Haarlem A met 12 punten uit zeven wed strijden. De opstellingen zijn: Watervliet I: dames: T. Waagrneester, D. Hartman, J. Kluft, G. Kluft, T. Gieze, S. Meyer en heren: S. Hartman, J. v. d. Berg, M. Veerbeek, A. de Vries, F. Vos en A. Wedemeyer. Watervliet 2: dames: L. Leyenaar, R. Leyenaar, D. v. d. Molen, C. v. Zutphen, C. Zandbergen, I. Waagmeester en heren: H. Mol, A. Verkerk, A. Redeker, Ar. Ver kerk, J. Stenvers, F. Allan. ADVERTENTIE SPORTIEF, DEGELIJK, WARM enTOCH NIET DUUR met im. bontkraag, Kleuren bruin of petrol, met peau de pêche gevoerd leeftijd 7 9 11 13 jaar prijs 17.90 19.90 21.90 23.90 Zelfde Jacks gevoerd met TEDDY leeftijd 6 8 10 12 jaar prijs 22.75 24.75 26.75 28.75 in alle maten voorradig 2-rijmodel, geheel met 50 TEDDY gevoerd „LONNEKER" Schuttersveld het sterkste voor Uw jongens. moderne blokdessins, enorme sortering. met kleine stijging per maat OOSTERDUINWEG 26, IJmuiden Het eerste lustrum van de afdeling Be verwijk der Nederlandse Katholieke Vrou wenbeweging is Woensdagavond op luis terrijke wijze in het Centrum gevierd. De presidente mevr. Wilgenburg heeft na woorden van welkom gesproken te heb ben twee leden gehuldigd. Allereerst ont ving mevr. v. d. Lugt een prachtige mand met fruit voor het vele werk dat zij vooral in den beginne verzet heeft en mevr. Grey- man kreeg een cyclame, omdat zij al vijf jaar deel untmaakt van het bestuur. Het woord werd o.a. nog gevoerd door mej. Stringa uit Haarlem. De toneelgroep van de Maria Congre gatie voerde het toneelstuk op „De Sultane van Matarobiobaba". Alcyone, pass. 24 ten W. St. Pauls Rock. Altair, pass. 24 Flnlsterre n. Las Pahnas. Amerskerk, pass. 24 Guardafui n. Coohin. Ampenan, 24 te Padang. Antonla, 17 v. Soerabaja n. Pladjti. Aagtedijk, 24 v. New York n. Boston. Alhena, 24 400 m. N. St. Paulsrock. Alnati, 24 210 in. W.ZW. Kp. St. Vincent.* Alpherat, 24 v. Victoria n. Ilheos. Alwaki, 24 v. Santos n. Mar del Plata. Argos, 25 te Barcelona. Ariadne, pas. 24 Finisterre n. Bordeaux. Aludra, pass 24 Vlissingen n. Rotterdam 25 voor Hoek v. Holland. Andijk, 24 Havanna te Vera Cruz Arnedijk, 23 v Havana n. Le Havre. Aalsum, 24 260 m. W.t.Z. Mlri. Adinda, 24 160 m. Z. Hainan. Alderamin, 24 95 m. O.ZO. Gavdo eil. Almdijk, 24 180 m. N.NO. Finisterre. Amstelpark, 24 1000 m. ZW. Azoren. Bloemfontein, 24 te Antwerpen. Boschfontein, pass. 25 Vlissingen n. A'dam. Bonaire, 24 v. Paramaribo 25 Georgetown verw. Bintanig, 24 v. Bahrein n. Karachi. Blommersdijk, 24 v. Newport News n. N. York Bali. 25 v. Damman n. Bombay. Billiton, 25 v. Isabella n. Cebu. Baarn, 25 v. Curasao n. Cristobal. Boskoop, 24 v. Cartagena te Tanamo. Bacchus, 24 60 m. W. ouessant. Barito, 25 Makassar verwacht. Bennekom. 24 v. Hamburg n. Bremen. Caitex Delft, pass. 24 Pantellnria n. R'dam. Caltex Leiden, pass. 24 Kp. St. Vincent n. R'dam Caitex The Hague, pas. 24 ten N. Kreta n. Sidon Caltex Utrecht. 24 v. Rotterdam n.Sidon. Ceronia, 25 te Bombay verwacht. Chama, 24 v. Curagao n. Stanlow. Cirrus (weersehip), 24 v. Atl. Oceaan te R'dam Congostroom. 25 Las Palmas gepass. n. A'dam Callisto, 24 70 m. W. Scilly's. Caltex Nederland, 24 120 m. W. Gavdo ell. Caltex Pernis. 24 60 m. W. Sidon. Celebes, 24 rede Semarang. Cistula, 24 140 m. ZW. Sharks Bay. Clavella, 24 105 m. W.t.Z. Fremantle. Diemerdijk, 24 v. Vancouver n. San Francisco. Ditio. 24 v. Rotterdam n. Limassol. Esso Den Haag, pass. 24 Vlissingen n. Sidon. Etrema, 25 Tj. Priok verwacht. Eemland pass. Fernando Noronha n. Recife. Ena, 24 70 m. NO. Cheribon. Esso Rotterdam, 24 55 m. Z. Flores. Fellpes, 24 v. Tjilatjap n. Pladju. Groote Beer. 24 410 m. O.NO. Belle eil.. Hathor, 24 te Rotterdam.. Heemskerk, 24 v. Bremen n. Hamburg. Hersilia, pass. 24 Portland n. Barbados. Hilversum, pass. 24 Kp. Ferrat n. Djeddah. Ivoorkust, 24 360 m. O.ZO. Kp. Palmas. Indrapoera, 22 v. Makassar te Soerabaja. Joh. v. Oldenbamevelt, 25 v. Sydney te Aden Java, 24 v. Belawan n. Penang. Jagersfontein. 24 210 m. v. Kp. St. Vincent. Kertosono, 27 Guam verwacht. Kota Agoeng. 24 v. Alexandrië n. Genua. Karimun, 24 v. Bilbao n. Amsterdam. Kieldreoht, 24 60 m. O. Guardafui. Kota Baroe, 24 130 m. NO. Massawa. Lieve Vrouwekerk, 25 v. Aden n. Karachi. Laurenskerk, 24 v. Marseille n. Bordeaux. Leuvekerk, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Laertes, 25 v. Port Swettenham n. Penang. Linge, 25 Le Havre verwacht. Langkoeas, 24 te Djeddah verw. Luna, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Lawak, 24 180 m. W. Sabang. Le Mal re, 24 130 m. z. Esperance. Muiderkerk, 25 v. Rotterdam n. Genua. Maasdam, 24 v. New York n. Halifax. Maas. 24 te Itiuluk. Madoera, 24 v. New York te Casablanca. Macoma, 23 v. Houston n. Port Lewis. Mitra, 24 Ummsaid verwacht. Metula, 25 v. Curagao n. Pt-a Cardon. Macuba, 24 80 m. W.ZW. Ouessant. Malvina, 24 185 m. W.ZW. Finisterre. Marpessa, 24 310 m. O.NO. Natuna eil. Mentor, 24 Valencia verwacht. Noordam. 24 300 m. W. Valentia. Nigerstroom, 23 te Cape coast. Ondina, 25 te Singapore. Een groot aantal leden van de vereniging „P.I.T.-Pro Rege" en vele belangstellenden hebben gisteravond in 't Hervormd Jeugd- gebouw de filmvoorstelling over het werk van dr. Alb. Schweitzer in Lambarene bij gewoond. Ds. J. A. Tiemens. bestuurslid, heeft bij afwezigheid van voorzitter A. ten Broeke de avond op de gebruikelijke wijze ge opend en in zijn openingswoord een paral lel getrokken tussen het werk van dr. Schweitzer en het werk van „Pro Rege". Volgens spreker is de overeenkomst te vin den in het feit dat dr. Schweitzer's werk en de arbeid van „Pro Rege" gesteld wor den „in dienst van de mensheid". Ds. Tie mens poneerde de gedachte dat men in de militair in de eerste plaats de mens moet zien, die gedurende zijn moeilijke tijd van dienstplicht richting en stuwing in zijn leven nodig heeft. Deze vindt hij, aldus spreker, in de militaire tehuizen. De heer J. Vegter van Amsterdam heeft in de pauze gesproken over de in aanbouw zijnde militaire tehuizen, respectievelijk in Ermelo, 't Harde, Nunspeet, Oirschot, Os- sendrecht, de Wittenberg en Steenwijker- wold, waarvan men hoopt dat ze in Fe bruari gereed zullen zijn. Nadat een natuurfilm was vertoond, kwam de bekende film „Het is midder nacht, dokter Schweitzer" op het doek en werden de aanwezigen bepaald bij de eer ste en moeilijkste periode uit dr. Schweit zer's leven, maar ook bij de eenvoudige, warme levensfilosofie van deze man, die, als een neger de vraag stelt „waarom de blanken altijd oorlog maken als zij elkaar toch niet opeten" antwoordt, dat de blan ken elkaar niet opeten, maar zich alleen maar voeden ten koste van elkaar. Op 29 November 1952 stootte het motor- vissersvaartuig „Twee Gebroeders" BR 47, dat van de visserij in Deurlo terugkeerde naar Breskens, op een wrak en werd lek. De Raad van Scheepvaart heeft deze zaak zoals gemeld onderzocht en uit het advies van de inspecteur-generaal bleek weliswaar dat er op en om de banken van de öcheldemonding vele wrakken liggen, waarbij evenwel aan de andere kamt vol doende wraktonnen zijn aangebracht, zodat de schipper in dit geval een ernstige fout moet hebben gemaakt. Hij passeerde om 18.30 uur de wrakton Spleet. Achttienhon derd meter verder ligt een wrak, waar men bij hoog water rustig overheen kan varen. De schipper probeerde er echter bij laag water overheen te komen en daardoor stootte zijn schip lek. De „Twee Gebroeders" is kleiner dan 50 ton, zodat de schipper niet in het bezit van een diploma behoeft te zijn. Het ontnemen van de bevoegdheid is dus uitgesloten, reden waarom de raad volstond met het uitspreken van een berisping. MARKTBERICHT BEVERWIJK Andijvie 1019; bospeen 1626; waspeen 8—17; spruiten 2870; boerenkool 820; groene kool 713; rode kool 39; prei 716; knollen 821; winterpeen 36; uien 4—7; appelen 7—28. DONDERDAG, 26 November 1953. Beste kinderen, Vandaag ga ik jullie eens iets vertellen over het „schip der woestijn". Als je ons plaatje bekijkt, dan zie je, dat we helemaal niet met een schip te doen hebben (hoe zou dat nu ook in een woestijn kunnen varen?) maar met de kameeldie, zoals velen van jullie wel weten vaak met die bijnaam genoemd wordt. De kameel is al sinds onheugelijke tijden het huisdier van de woestijn bewoners, want, waar paarden allang van dors: en warmte bezweken zouden zijn, daar stapt de kameel nog onverdroten voort zonder een spoor van uitputting. Je begrijpt, dat daarom alleen het bezit van kamelen in de woestijn onontbeerlijk is. Maar er is nog meer van dit eigenaardige dier te vertellen. Niet alleen kan de kameel lange tijd toe met water, maar ook wat zijn andere voed sel betreft, leeft hij uiterst sober. Wat har de, stekelige planten, die zelfs een ezel niet lust; takken met harde doorns van een halve meter lengte slikt hij rustig in en als hij elke dag een paar handen vol tuin bonen krijgt, kan hij woestijnreizen van honderden kilometers maken. In de Sahara (die grote woestijn in Noord-Afrika) legt de kameel dagelijks w.el zestig kilometer af met tweehonderd kilogram vracht op zijn rug en hoeft dan maar ééns in de zes dagen te drinken. Daar de bronnen in de woestijn verschillende dagreizen van el kaar liggen is deze eigenschap natuurlijk van onschatbare waarde voor de woestijn bewoners. Daarenboven levert de kameel nog alles wat de mens in de woestijn nodig heeft: vlees, melk en wol. De mest wordt zelfs oog nog opgeraapt om 's avonds te verbranden, want de nachten zijn er ijzig koud. Misschien weten jullie, dat er twee soorten kamelen bestaan: de dromedaris met één bult en de kameel met twee bul ten. Beide soorten zijn echter van evenveel nut en komen ook gelijkelijk voor. Er is nog veel meer over dit belangrijke dier te vertellen, maar dan zou er geen ruimte voor de briefjes over blijven en dat vin den jullie vast niet leuk. Volgende keer dus meer over de kameel. De post begint vandaag met MARJAN- NEKE, die naar een heel mooie film ge weest is. Nee meisje, ik kende die rolprent niet, maar als een bioscoop in onze buurt hem eens draait, dan ga ik beslist eens kijken. Wat aardig van je tante om jou zo'n prettig weekeinde te bezorgen. Dat had je wel nodig na al die dagen in huis zitten met de griep. Is het nu weer helemaal over? WOELWATER had nog weer wat moeite met het raadsel. Het was toch niet zo moei lijk, geloof ik, want jullie hebben allemaal een tien gehaald. Grappig is dat als een hond zich druk maakt voor een egel! Meestal springt hij zenuwachtig blaffend om het diertje heen, maar durft het niet aanraken uit angst een prik van de scherpe stekels te krijgen. Die tamme kraai heb ik wel eens zien lopen op het pleintje bij jul lie; toen pikte hij een stuk vlees uit de tas van een dame! Een klein brutaaltje hoor, die Hans. Gelukkig is nu je hele raadsel goed WIELRENNER, dus je hebt je tien binnen. Het ging echter in het vorige raadsel niet om de belangrijkheid van de plaats, maar alleen om het aantal. Had ze dus maar allebei opgeschreven! Zit je nog wel eens op je fiets? HARDLOPER moet hard werken om een paar onvoldoendes op te halen. Doe maar goed je best jongen want een slecht rap port is een domper op je vacantie. Ik kan me voorstellen, dat je nu geen tijd hebt om een lange brief te schrijven. Maar je raadsels laat je niet in de steek, dat vind ik leuk! Wat aardig, ZEEMEERMIN, dat je de Sint Nicolaas-cadeautjes zelf maakt. Vertel me eens wat je zo al gefabriceerd hebt. Je hebt wel plezier gehad op die bazar, ge loof ik. Aan wie heb je die pop gegeven? Als je soms eens een goede raad nodig hebt bij het maken van een Sinterklaas-ge schenk, klop dan maar bij mij aan, hoor. Tot slot is hier CLEMATIS. Fijn, dat je het plaatje gebruiken kon van verleden week. Wat is jouw broer verwend, zeg. Jullie hebben zeker wel een prettige Zon dag gehad. Ik kan me wel voorstellen, dat je moeder schrok toen ze Hans zo zwart zag. Heeft ze hem wel schoon gekregen of loopt hij nu nog met zwarte randjes? Gelukkig is de voorstelling goed gegaan, lees ik in je brief. Had hij geen planken koorts? Wanneer gaan jullie nu eens vroeg naar bed of zijn er weer feesten in het vooruitzicht? Jullie zijn maar bofferds, hoor. Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven. De oplossing van het vorige weekraadsel is: „SINT EN PIET", (snoep, India, Noors, traan, poort, Izaak, eerst, toren). Meizoentje 10 Clematis 10 -f- 9 10 Zeemeermin 10+ 9 10 Wielrenner 10 8 10 Marjanneke 10 9 10 Hardloper 10 9 10 Woelwater 10 10 10 Het laatste raadsel van deze serie is niet gemakkelijk. Eens kijken wie het zonder fouten oplost en wie dan de prijs gaat ver dienen. Vul alle woorden goed in en er ontstaat op de kruisjes van boven naar beneden een woord dat op deze tijd van het jaar betrekking heeft. Xwapperen, blazen; Xeen persoon; Xsoort metaal; Xpodium, verhoging in de zaal; X o diefachtige vogel; Xdieven, plunderaars; Xgroep eilanden voor de Afrikaanse kust; X bang zijn, angst hebben Xgeweldige windkracht; Xnaaste buur; Xniet licht. OOOOOOOOOOOOOOT» TANTE ELS FELICITEERT: Eikenblaadje en Marketenstertje, die vandaag jarig is, Blinkoortje, die Zon- .1ag feest gaat vieren en Jerry en Olifant, die allebei volgende week Maandag de bloemetjes buiten gaan zetten. Van harte allemaal en veel plezier! -n Dagbesommingen van gisteren. Voor een twaalfdaagse verse visreis besomde de Bergen gisteren f 20.500, de Limburgia maakte in elf dagen f 19.200 en de Allan Water, die negen dagen achter de Kanaal haring joeg, besomde f 15.200. Voor verse haring maakte de SCH 27 f 6170 en de Wi- ron IV deed het eveneens goed met f 14.200 terwijl de Pietertje er ook mocht zijn met f 8790. De HD 79 maakte gisteren als ge meld al f 7200 en vandaag nog eens f 4600, zodat er een eindbesomming voor deze kotter uit de bus kwam met f 11.800. Markters van vandaag. Van de traw lers is voor vandaag de Klaas Wijker met 900 kisten verse vis verschenen, de Antje kwam met 50 schelvis, 90 kabeljauw en gul, 180 makreel en haring en 40 wijting plus 95 stuks stijve kabeljauwen. Voorts was de KW 159 present, die 800 kisten ha ring bracht met de KW 20, die er 350 in de hal zette. Garnalen. De handel kreeg de be schikking over 727 kilo zoute en 1271 kilo flauwe garnalen. Parijs en België kochten ijverig zoute en de prijs kwam daardoor op de f 1,02 tot f 1,22 terecht terwijl de Oranje, pas. 24 Algiers n. Port Said. Ootmarsum, 25 v. Amsterdam n. Bremen. Oranjestad, 24 130 m. ten W. Cartagena. Peperkust, 24 v. Dakar n. Amsterdam. Prins Fred Hendrik, 24 te Hamilton verw. Prins Willem v. Oranje, 24 v. Rotterdam naar Montreal. Prins Maurits, pass. 20 Port Well er n. Rotterdam. Prins Philips Willem, pass. 24 Vlissingen naar Hamiburg. Perna, 24 300 m. ZO. Christmas eil. Rafaela, 17 v. Bangkok n. Pladju. Rita. 24 v. Bangkok n. Pladju. Rotula, 17 te Singapore. Rijndam, pass. 25 Needles n. Southampton. Rijnkerk, 25 v. Port Said n. Genua. Rondo, 24 v. Djeddah n. Aden. Ruys. 24 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Radja, 24 85 m. W.ZW. Ras Fartak. Raki, 24 80 m. W. Sabang n. Colombo. Reyniersz, 24 v. Soerabaja n. Ampenan. Sibajak, 24 800 m. NW. Fremantle. Sailand, 25 te Iheos. Sirrah, 23 te Aruba. Sloterdijk, 25 te Londen. Saparoea, 24 te Calcutta. Sunetta, 22 v. Miri te Balikpapan. Straat Sóeda. 22 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Stad Vlaardingen, 25 te Emden. Stad Maastricht, 25 te Rotterdam. Stad Amsterdam, verm. 26 v. Norfolk n. Antw. Stad Arnhem, vertr. 25 v. Rotterdam, n. Per zische Golf. Salawatl, 24 te Djeddah. Seherpendrecht, 24 v. Paranagua n. Caraibean. Sigil, 24 v. Soerabaja n. Ampenan. Sir.igkep, 23 v. Charleston n. Newport News. Sliedrecht, 24 dwars Algiers n. Port Said. Stad Breda, 23 530 m. W. Vancouver. Stad Leiden. 24 610 m. O.ZO. Acapulco. Stad Rotterdam, 24 120 m. W.NW. Rorvik. Stentor, 23 1070 m. ZW. Flores. Straat Makassar, 24 430 m. ZW. Diego Garcia. Tabian, 25 te Madras verwacht. Tibia, 29 te Rotterdam verw. Trompenberg, 24 v. Galveston n. Brownsville. Tabinta, 23 v. Tj. Priok te Singapore. Tara, verm. 28 v Montevideo n. Buenos Aires. Tiba, 25 500 m. ZW. Las Palmas. Tan'khaven II, 25 v. Padang n. Singapore. Tasman, 24 v. Tj. Priok n. Pladju. Teiresias, 24 v. Tamako n. Makassar. Teucei-, 24 280 m. O. Gibraltar. Tjibodas, 24 v. Semarang n. Soerabaja. Tjiluwah, 24 v. Tj. Priok n. Semarang. Tjipanas, 24 te Nagoya. Tjitjalengka, 24 v. Hongkong n. Singapore. Tjiwangi, 24 v. Singapore n. Hongkong. Trajanus, 24 v. Belize n. Pto Barrios. Willem Ruys, 24 70 m. W. Mimcoy. Waal, pass. 24 Finisterre n. Algiers. Wonogiri, pass. 24 Ouessant n. Genua. Wonosari, 23 rede Singapore. Waiwerang. 23 ,v. Singapore n. Soerabaja. Wesfland. 24 200 .m. W.ZW. Kp. St. Vincent. Wieidreoht, '24 70 m. Algiers. Zuiderkruis. 24 te Amsterdam. Zeeland (KRL), 24 250 m. N. Massawa. KLEINE VAART Admiraal Nelson, 24 v. Vlaardingen te Hadsunö Albergen, verm. 25 v. Requejada n. Gent. Alpha b. pass. 25 Vlissingen n. Malmö. Annie. 24 v. Antwerpen te Hellevoetsluis. Arnhem, 24 v. ado n. Wasa. Arnoudspoi der, 24 v. Antw. te Lissabon. Audacia, 24 v. Cork te Swansea verw. Beekbergen, 24 v. Barcelona te Avonmouth. Berndsse, 24 v. Casablanca te Bones. Betty Anne, 25 v. Guernsey n. Bristolkanaal. Bill, 24 v. Rotterdam n. Drogheda. Birmingham, 24 v. Harlingen n. Goole. Brem, 24 v. Antwerpen te Leixoes. Casablanca, 23 v. Casablanca n. Agadir. Citadel, 26 v. Kota te Nantes verw. Claes Compaen, 25 v. Preston n. Santander. Confiance, 24 v. Zeebrugge n. d. Humber. Cornelia b I. 24 dwars Kp. de Gata n. Piraeus Daviena Gockoop, 24 v. Bremerhaven te Grange mouth. Depa, 24 v. Jersey te Southampton. Diligentia, 24 v. Gent te Gothenburg. Daje Bohmer, verm. 25 v. Libourne n. Dakar. Driebergen 24 v. Bona te Belfast. Duiveland, 23 op de Thames. Eiisa, 23 v. Marseille te Casablanca. Elsenburgb, 24 v. Duinkerken n. Londen. Escaut, 24 v Rouaan n. Parijs. Frans, 27 v. Immingham te Drammen verw. Friblo, 24 v. South End te Londen. Harte!, vertr. 25 v. Glasgow n. Ayr. Haskerland, 24 v. Grangemouth n. R'dam. Henrica b, 23 te Guernsey. Henrica, 24 te Drogheda. Henriette, 24 v. Plymouth n. Teignmouth. Hondsrug, 24 v. Oslo, te Skagen. Ida Piéter, 24 v. Myhamn n. Amsterdam. Iris, pass. 24 Vlissingen n. Scheveningen. Ilias, 24 te Famagusta n. Limassol. Jongkind, vertr. 27 v. Amsterdam n. Kopenhagen Josef Swenden, 23 v. Gent te Hamburg. Keyser, 24 v. Fowey te Gefle. Kortenaer, 24 v. Tunadall te Zaandam. Larix, 24 v. Amsterdam n. Goole. Lacra, 24 v. Sundsvall n. Amsterdam. Leny, 24 v. Antwerpen n. Limerick. Lucas Bols I, pass. 25 Vlissingen n. Hamburg. Marcella, pass. 24 Orkneys eil. n. Brake. Matthew, 25 v. Guernsey te Isle of Grain verw. Menkar, 23 v. Marseille te Casablanca. Mirach, 24 v. Casablanca te Rouaan. Mirzam. 24 v. Casablanca te Nantes. Midas. 24 v. Tarragona n. Barcelona. Mulan, 24 v. Antwerpen n. Hull. May Mere. 24 v. Newcastle 25 Hull verwacht. Myfem, 26 v. Stockholm te Gothenburg verw. Mypuck, verm. 27 v. Rotterdam n. Dieppe. Myson, vertr. 25 v. Parijs n. Gothenburg. Nassauhaven, 26 v. Gothenburg te Aarhus verw. Neeltje b, 25 te Bilbao. Nieuwland, 24 v. Grangemouth n. R'dam. Noordlawd, 23 v. Duinkerken n. Londonderry. Nottingham, 24 v. Wear n. Amsterdam. Nyenburgh, 24 v. Rotterdam te Stockholm. Pieter Hubert, pass. 24 Gibraltar n. Liverpool Poortvliet, verm. 25 v. Rouaan n. Goole. Peter Swenden. pass. 25 Vlissingen n. Dublin. Prinses Margriet, pass. 26 Lizard n. Colaraine. Poortvliet, vertr. 24 v. Rouaan n. Goole. Ponto, 24 v. Ostrand n. Rundvik. Ponza. 24 te Amsterdam. Robert, pass. 24 Vlissingen n. Plymouth. Rose Marie, 24 v. Odense te Randers. Rijnhaven., 25 v. Rouaan te Casablanca verw. Sian, 24 v. Schiedam n. Markenesse. Sirius, verm. 25 v. Londen n. Duinkerken. Soemba, 24 dwars Port Landbill n. Liverpool. Spes, 24 v. Malmö n. Kopenhagen. Strijpe, verm. 25 v. Rouaan n. Casablanca. Taormina. 24 v. Maiden n. Hansweert. Taormina, 25 v. Maiden te Vlissingen. Teun, 23 v. Swansea n. Dieppe. Theano, 24 v. Dublin te Belfast. Trompenburgh, 24 v. Stockholm te IJmuiden. Uranus, 24 v. Goole te Vlissingen. Urmajo, 24 v. Orno te Amsterdam, veenenburgh, 24 v. Middlesbro n. Rotterdam. Virgo, 25 v. Gent te Korsor. Vindicat Atque Polit, vertr. 25 v. Gent n. Granton Vrede, 24 v. Horsens n. Hamburg. Vrouwepolder, verm. 25 v. Rotterdam n. Antw. westersingel, 25 te Gent 16 n. Boness. Zwerver, 24 v. Blyth te Strood. SLEEPVAART Cycloop, 24 140 m. N.NO. Finisterre. Loire, 24 v. Abidjan n. Duala zonder sleep. Noordhollan'd, 25 Port Said verw. met 2 kraan- pontons. Oostzee, 24 te Ferrol Poolzee, 24 v. Falmouth n. Lissabon. Thames, 24 85 m. o. Sable eil met „Empire Nene". Witte Zee, 24 v. Bombay n. Rotterdam. Zwarte Zee, 24=250 fn. w. Valentia ri". „Kattegat" flauwtjes de helft goedkoper waren met f 0,54 tot f 0,71. Zieke schipper. Op het punt van va ren van de Mary kon schipper Vooys niet mee. De stuurman heeft voor een reis het commando overgenomen en een der ma trozen is voor een reis stuurman geworden. De Mary (IJM 61) heeft weer koers gezet naar de haringvelden in het Kanaal. Als schipper Vooys hersteld is gaat deze weer met de Mary vissen. Nettenschade voor Gelria. De eerste reis van de Gelria verloopt niet zonder pech in het Kanaal. De drukke scheep vaart was oorzaak dat een Franse trawler de Nederlander schade aan het vistuig be zorgde. De Thorina (IJM 33) heeft voor schipper Glas weer nieuwe netten meege nomen. Tussen grote broers. De mist er. het koude weer van de laatste dagen waren oorzaak, dat de vangst op de kust der dag vissers veel zuiniger was dan verleden week. Een uitzondering maakte de kleine Urlcer UK 119, die Woensdag met 750 kilo tong en wat bijvis aan de markt was. Deze dappere dagvisser heeft twee dagen tussen de grotere kotters gevist. Misse boel. De twee Katwijker log gers Doggersbanlc (KW 75) en Cornelis (KW 24)', die een week als „span" naar het Kanaal zijn geweest, waren niet fortuin lijk. Verleden Woensdagmorgen uit IJmui den vertrokken, werd er Donderdag, Vrij dag en Zaterdag weinig haring gevangen en veel kapot netwerk opgelopen. Het weekend is in Boulogne doorgebracht en nadat Maandag en Dinsdag het resultaat weer niet lonend was, besloten de loggers de 400 kisten haring maar in IJmuiden te verkopen. Feest voor vissers. Om de zeevissers leden van de Centrale Bond in de gelegen heid te stellen met hun gezinnen de jaar lijkse feestavond bij te wonen in het Rex theater te IJmuiden, is deze avond enige dagen voor het Kerstfeest vastgesteld op 23 December. Dan is aan te nemen dat vele vissers thuis zijn. De medewerkers van de VARA-showboat zullen een goed verzorgd programma geven. Uit het IJselmeer. Dinsdag werd door 10 vaartuigen aangevoerd: 1057 pond snoekbaars 52 tot 55 cent, 14 pond rode baars 60 cent en 274 pond voorn 7-9 cent, alles per pond. Kleingoed. De UK. 80 en 99 zijn voor gezamenlijke rekening Woensdag naar bui ten geweest om sardijn te vissen. De buit was 16 „bakkies" van 40 kilo en de prijs was f 15 per kist. Ook de garnalenvisser IJm. 202 had alleen een zes kisten sardijn en bliek „door elkaar" buit gemaakt. Thuis. De Norma Maria blijft enige dagen in de Vissershaven. De trawler moet dokken voor een schoonmaakbeurt en wat karweitjes in de machinekamer. Zout. Een vrachtvaarder heeft weer 100 ton zout voor IJmuiden aangebracht. Het schip heeft de lading gelost met de kraan aan de Zuidzijde. Stapelen. De Sch. 27 heeft een lading steurharing aan de grote hoop op de kop van de Zuidzijde toegevoegd. Elke dag wordt nu de opgeslagen voorraad groter. Compositiebouw. Uit een der Duitse kotters die in de Haringhaven liggen is thans de motor verwijderd en de boven bouw afgesloopt. Het lege houten schip wordt naar een der scheepswerven ge sleept om daar tot ijzeren kotter te worden omgebouwd. De tweede kotter ligt nog in de Haringhaven doch ondergaat binnen kort een zelfde handeling. Te laat. De Java KW. 159 had een vangst van 800 kisten verse haring. De logger gaf er de voorkeur aan Donderdag te lossen, omdat het schip Woensdag na tienen binnen kwam. Prijzen: Heilbot 3.15-2,50, gr. tong 3.30-2.90, grm. tong 2.32-1.83, kim. tong 2.13-1.76, kl. Tong I 1.72-1,54, kl. tong II 1.13-0.76, tarbot I 2.55-1.85, alles per kg.; tarbot II 86, tongschar 90-78, schartong 50- 38, gr. schol 57, grm. schol 74-42, kim. schol 75-45, kl. schol I 51-41, kl. schol II 43-14, schar 16-8, bot 37-30, v. haring 13.50-10.50, makreel 36-19, gr. schelvis 56-48, grm. schelvis 54-45, kim. schelvis 48-40, kl. schelvis I 44-38, kl. schelvis II 24-12, wijting 22-8, gr. gul 45-36, mid. gul 40-30, kl. gul 21-14, kl. haai 27-20, ham 82-72, poontjes 12.50-8, kl. koolvis zw. 22.50-15.50, kl. koolvis wit 37-30, alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 138-77, gr. koolvis zw. 77-64, gr. koolvis wit 82-78 alles per 125 kg. Aanvoer. 142 k. tong en tarbot, 4 k. heilbot, 16 k. tongschar en schartong, 270 k. schol, 26 k. schar, 18 k. bot, 2950 k. ha ring, 750 k. makreel, 855 k. schelvis, 200 k. wijting, 540 k. kabeljauw en gul, 9 k. kl. haai, 3 k. ham, 40 k. poon, 77 k. koolvis, 60 k., diversen, totaal 5960 kisten. Besommingen. IJm. 54 Limburgia f 19.290, IJm. 16 Bergen 1' 20.590, 1 trawler met f 15.320, HD. 79 f4600, HD. 87 f8790, Sch. 27 f6170 (haring), IJm. 209 f 16.280, IJm. 53 f5180, KW. 45 f4940 (haring), KW. 19 f 1830 (haring), KW. 75—24 f 880 (haring), KW. 24—75 f4500 (haring). De heer B. Schipper, hoofd van de Pieter Vermeulenscool, zal op Zaterdag 28 No vember afscheid nemen van de school, ouders en kinderen. Het afscheid heeft plaats in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Rembrandtlaan, Zaterdag 28 No vember om half vier. Op de tweede clubavond van dit seizoen, die de Kennemers Woensdagavond in sa menwerking met de supportersvereniging Rood-Zwart in café Wilkes organiseerde, werden de resultaten bekend gemaakt van de eerste clubavond. Tevens werden de prijzen uitgereikt, die bestonden uit rookwerk. De uitslagen luiden: Sjoelen: 1. Mevr. Landweer, 2. Mevr Zwaan. Vlotbrug: 1. N. Koks, 2. G. Tabak Gz. Klaverjassen: 1. N. Schoone 4946 pt, 2- J- Landweer 4937 p., 3. Chr. Fernee 4900 p. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIS.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10