CHIEF WHIR Geen suikerhart op Sinterklaas Eugene O'Neill - „Amerika's eerste toneelschrijver" - overleden /bieten, Agenda voor Haarlem Een week respijt voor ontslagenen bij Holland-Nautic Üemwe ONZE PUZZLE Zes maanden geëist tegen vader en dochter ,.Waar blijven de meisjes „Bellatrix" los en naar Zeebrugge Henri Bernstein overleden Wegens teelt en verkoop van Indische hennepplanten Emigranten vragen: Wees goed ge-sint Watergebrek in Zoutkamp Ned. Protestantenbond Mr. Van Doorn candidaat KVP-voorzitterschap Kerkelijk Nieuws Prinses Beatrix bezocht „Pluche en plastic" ZATERDAG 28 NOVEMBER 1953 Te Boston is Vrijdag op 65-jarige leef tijd gestorven de letterkundige Eugene Gladstone O'Neill,de vader van de moderne Amerikaanse toneelschrijfkunst. In 1936 werden zijn verdiensten op het hoogste niveau erkend met de Nobelprijs voor lit teratuur. Tevoren was zijn werk reeds drie keer met de Pulitzcrprijs bekroond. Hij was reeds verscheidene jaren ziek. Door een soort verlamming was het hem vrijwel onmogelijk geworden te schrijven. Hij is driemaal gehuwd geweest. Zijn laatste vrouw, Carlotta Monterey, een gewezen actrice, was bij zijn sterfbed in een hotel kamer aanwezig. Zijn dochter Oona, uit zijn tweede huwelijk, is de echtgenote van Charles Chaplin. Hij werd geboren in New York op 16 October 1888 als zoon van de destijds zeer populaire acteur James O'Neill en reisde tot zijn zevende jaar met zijn ouders heel Amerika door. Vervolgens werd hij naar een katholieke kostschool gezonden en in 1906 liet hij zich inschrijven aan de Prin- ceton-Universitcit, waar hij echter binnen een jaar wegens het uithalen van „een dolle grap" werd weggestuurd. Na de pu blicatie van zijn eerste stuk in 1914 ging hij naar de Harvard-Universiteit om daar onder leiding van de vermaarde George Pierce Baker dramaturgie te studeren. „Vreemd Tussenspel" Zijn leven in die tussentijd zou misschien het best beschreven kunnen worden met de titel van een zijner bekendste stukken, dat in ons land enkele seizoenen geleden onder regie van Johan de Meester werd opgevoerd: „Vreemd tussenspel". Hij werk te achtereenvolgens als boekhouder in New York. was goudzoeker in Centraal Amerika, fungeerde als assistent bedrijfsleider van het toneelgezelschap van zijn vader, had diverse baantjes in Buenos Aires, verzorg de muilzelels op een veeboot, voer op' een Engels schip in de wilde vaart, kwam terug bij zijn vader, maar nu als acteur en werd tenslotte verslaggever bij een dagblad in Nieuw Engeland, in welke streek later de meeste van zijn stukken zich zouden af spelen. Hij was toen reeds gescheiden van zijn eerste vrouw Agnes Boulton, bij wie hij een zoon had, een bekend geworden navorser van de oud-Griekse beschaving. De jaren van omzwervingen en ontberin gen begonnen zich te doen gelden. Hij werd ziek. Op 24-jarige leeftijd kwam hij voor zes maanden in een sanatorium terecht. In deze gedwongen periode van overpeinzing begon, zoals hij later vertelde, zijn drang tot schrijven zich pas goed te doen gelden. Bekendheid verwierf hij zich door zijn serie korte „spelen van de zee". Zijn eerste grote stukken waren „Anna Christie" en „Liefde onder de olmen. In 1926 werd hem reeds het eredoctoraat in de letterkunde aan de Yale-Universiteit verleend. In 1932 verscheen zijn ambitieuze trilo gie „Mourning becomes Electra" in ons ADVERTENTIE ST. NICOLAAS CADEAUX in smaakvolle verpakking Parfumsticks 4.50 Diverse crèmes en Tonics ƒ5.50 Blue Grass Lotionf9.50 Aantrekkelijke sortering BIJOUTERIEËN TOILETARTIKELEN Wagenweg 29 Haarlem Telefoon 20518 ZATERDAG 28 NOVEMBER Stadsschouwburg: „Marie Blanche", To neelgroep „Theater", 8 uur. R.K. Verenigings gebouw, Herenweg 101, Heemstede: Pluim vee-, Sierduiven- en Konijnententoonstel ling. Schagehelstraat 26: Leger des Heils; samenkomst. 7.30 uur. Frans Hals: „Blanke ballast", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Roxy: „Stad der duizend gevaren", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Sensualita", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Happy landing", alle leeft.. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Moulin Rouge", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Lido: „Drakenzaad", 18 jaar, 8 en 10.45 uur. City: „Het is feest in Parijs", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Berucht, beroemd, bemind", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 29 NOVEMBER Stadsschouwburg: „Paard eet hoed", To- neelgroeop „Theater", 8 uur. Cultura: Wij dingsmorgen van de Ned. Ver. van Spiri tisten „Harmonla", 10.30 uur. R.K. Vereni gingsgebouw, Herenweg 101, Heemstede: Pluimvee-, Sierduiven- en Konijnententoon stelling. Frans Hals: „Blanke ballast", 18 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Stad dei- duizend gevaren", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: Ochtendvoorstelling: „Australische Symphonie", alle leeft., 11 u. „Sensualita", 18 jaar, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Palace: „Happy landing", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Moulin Rouge", 18 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Lido: Och tendvoorstelling: „Hoe groen was mijn dal". 14 jaar. 11 uur. „Drakenzaad", 18 jaar, 2, 5 en 8 uur. City: „Het is feest in Parijs". 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Be rucht. beroemd, bemind", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MAANDAG 30 NOVEMBER Waalse Kerk: Interk. Hermann Zaiss Co mité, bijeenkomst, 8 uur. Gebouw Zang en Vriendschap, .Tansstraat 74: Bijeenkomst van „De grotere Wereld", 8 uur. Brinkmann: Lezing door G. J. de Nie voor „De vrije Gemeente", 8 uur. Ilötel „Roozendaal", Overveen: Demonstratie van Flitsfotografie. 8 uur. Frans Hals: „Blanke ballast", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De Kruistochten", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Rembrandt: „Sensua lita", 18 jaar. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Happy landing", alle leeft.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Moulin Rouge", 18 jaar, 2, 6.45 en 9.15 uur. Lido: „Drakenzaad", 18 jaar, 2 en 8 uur. City: ..Het is feest in Parijs", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Berucht, beroemd, bemind", 18 jaar, 8.15 uur. Eugene O'Neill land na de oorlog op onvergetelijke wijze door de Haagse Comedie onder regie van Cees Lascur vertoond, met Fie Carelscn, Caro van Eyck en Paul Steenbergen in de hoofdrollen. In deze moderne versie van een klassieke tragedie volgens de regels van de Freudiaanse psychologie bereikte hij het toppunt van zijn kunnen, al lijdt het gigantische werk onder een teveel aan pretentie. Het is in ieder geval, hoeveel critiek men er ook op kan uitoefenen, een meesterproeve van dramatische architec tuur. Hierdoor werd hij de eerste Ameri kaanse toneelschrijver, die een wereldroem verkreeg. Men kan terecht zeggen, dat hij het is geweest die de dramaturgie in de nieuwe wereld tot volwassenheid heeft op gevoerd. Jarenlang heeft men niets meer van O'Neill vernomen. Hij was in volstrekte af zondering bezig aan een bijzonder eerzuch tige onderneming: een cyclus van negen toneelstukken, waarin hij beoogde de so ciale en morele geschiedenis van de Ver enigde Staten te behandelen. Bij het begin van de oorlog openbaarden zich de eerste verschijnselen van de ziekte, waaraan hij gestorven is en die zijn afwezigheid uit de openbaarheid verlengde. In 1946 werd ge meld, dat hij van alle stukken de ruwe ont werpen gereed had. Het Theatre Guild, dat al zijn latere werk ten doop heeft gehou den, liet hiervan echter nooit iets zien. In plaats daarvan werd zonder veel succes het hedendaagse tijdsbeeld „The leeman co- meth" vertoond, vol duistere symboliek. Een jaar later, in 1947, volgden enige proefvoorstellingen van ,.A moon for the misbegotten". O'Neill wilde dit spel her schrijven voor Broadway, maar het is er nooit van gekomen. Jaren van machteloosheid O'Neill leed aan de op verlamming lij kende ziekte van Parkinson, welke zijn geest helder en begerig tot arbeid liet, De Utrechtse rechtbank heeft Vrijdag middag een zaak behandeld tegen de 55- jarige buffetchef P. S. en diens 26-jarige dochter, de illustratrice A. M. S., beiden te Soest, die waren gedagvaard wegens het voorhanden hebben van een hoeveel heid Indische hennepplanten, hetgeen een misdrijf tegen de Opiumwet betekent. De buffetchef gaf toe, dat hij enige jaren geleden in zijn tuin deze planten had ge zaaid, welke door zijn dochter werden ver zorgd. Hij had er onlangs enige van ver kocht a 70.Toen de politie huiszoe king kwam doen werden er in huis dozen met gedroogde bladeren aangetroffen, welke volgens mej. S. gebruikt zouden worden voor medische doeleinden. Volgens de rechtbank was het poeder bestemd om te mengen door sigaretten voor negers, die veel bij de familie S. aan huis kwamen, waarbij drinkgelagen en vechtpartijen voortdurend voorkwamen. Mejuffrouw S. was, volgens de politie, een bekende figuur op Katendrecht, waar zij veel kwam en ook in andere havenplaatsen zoals Ant werpen en Tanger. Het zou in Soest alge meen bekend zijn geweest, dat er opium poeder door de familie S. werd verkocht. De officier van justitie noemde de In dische hennep een groot gevaar voor de volksgezondheid en achtte het roken van sigaretten, waarin dergelijk posder is ver werkt, buitengewoon gevaarlijk. Volgens hem had S. geweten, dat het honden van hennepplanten na 1 Juli jongstleden wet telijk verboden was en ook ten aanzien van de dochter achtte de officier het ten laste gelegde bewezen. Zes maanden met aftrek luidde zijn eis. Uitspraak op 11 December. Dit jaar zullen vermoedelijk ongeveer 38000 Nederlanders emigreren, aldus heeft de commissaris voor de emigratie, mr. ir. B. W. Haveman, gisteravond medegedeeld. Dit cijfer is lager dan hel aantal van vorig jaar (48690), als reactie op de intussen al weer overwonnen economische terugslag in Australië. Do heer Haveman vroeg voorts de aan dacht voor de vraag van vele jonge emi granten; „waar blijven de meisjes?". De emigratielanden hebben over het algemeen een grote behoefte aan vrouwelijke werk krachten. als verpleegsters. De vraag rijst waarom men in vele gevallen de jongens wel laat emigreren en de meisjes beslist niet Achter de vrees voor de veiligheid van de meisjes wilde spreker een enorm vraag teken zetten. Elke emigrant kan uitgesto ken handen vinden van kerkelijke of an dere instanties. Het gevaar schuilt in het karakter van de mensen zelf. maar zijn handen zodanig deed schokken, dat het schrijven hem onmogelijk werd. Het was smartelijk voor hem te ontdek ken, dat zijn werk hem absoluut niet ge lukte, toen hij probeerde te dicteren. In 1949 verklaarde zijn vrouw: „Hij heeft al drie jaar lang niets op schrift gesteld en God weet of hij het nog ooit zal kunnen". Van zijn hierboven niet genoemde stuk ken verdienen nog vermelding: The Empe ror Jones, The hairy ape, The great God Brown en Ah Wilderness, in welk laatste werk tot ieders verrassing door veel heim- v,-ee ook een hartelijk humor straalde. Ove rigens deed hij zich namelijk kennen als een zoeker naar de tragische elementen van het bestaan. Velen namen, ook om aesthetische redenen, aansloot aan de vaak ruwe schildering van tot in het kolossale overdreven primaire hartstochten. Daar tegenover staat echter zijn meesterlijke schildering, vooral in de grote trilogie, van het puriteinse milieu in Nieuw Engeland met zijn strenge gedragscode. Voor een bezonken waardering van zijn oeuvre hopen wij de volgende week plaats ruimte te vinden. D. K. KNOKKE (Belga). Aan boord van de nabij Zeebrugge op een wrak gevaren „Bel latrix' is gisteren de gehele middag ge werkt. Het werkschip „Salvor 10" van een bergingsmaatschappij te Antwerpen is ter plaatse aangekomen om te trachten het schip vlot te brengen. Omstreeks 17 uur begon men met de werkzaamheden. De „Adrien Letzer" uit Antwerpen, de „Richard" uit Zeebrugge, de „Blankenburg" en de „Goeree" uit Vlis- singen werden met hun kabels aan het schip vastgemaakt, terwijl de pompen van de schepen „Zeemeeuw" en „Dolfijn" voortwerkten. Tegen alle verwachtingen in kreeg men het schip vlot en kon men de „Bellatrix" naar Zeebrugge slepen waar het na moeilijke en gevaarlijke operaties omstreeks 19.30 uur kon worden gemeerd. Vandaag is begonnen met het lossen van het schip. De lading bestaat hoofdzakelijk uit nitraat en sulfaat. De zeer vermoeide kapitein gaf enkele mededelingen over het verloop van het ongeval. Toen het schip strandde was het op weg naar Zeebrugge om te bunkeren. Op minder dan twee mijl in de territoriale wateren kwam het in de mist in aanvaring met een wrak. Het had een loods aan boord. Volgens de kapitein zou de boei tot aanwijzing van het wrak zijn verplaatst. In dat geval is de Belgische staat verant woordelijk voor de schade. Volgens de Belgische autoriteiten is het ongeval uit sluitend aan de mist te wijten. ADVERTENTIE Als straks de geschenken -worden begroet met liedjes uit de oude doos, laat er dan ook een nieuwe doos CHIEF WHIP bij zijnVijftig Fijne sigaretten, de béste, die er zijn - ook voor zijn WÊÊÊKÈs*. (of baar) gezondheid! ■■iiiiiiiiiiiimmiiiiniiiiiiiitaiiiiniiaimiiiifiiniiiiniiaiiiiiiiiniHi IN SPECIALE GESCHENKDOOS VAN 50 STUKS Door de langdurige droogte in de laatste weken zijn vele regenbakken in het Gro ninger vissersplaatsje Zoutkamp leeg. Het aanwezige water is meestal zeer vervuild en daarom ongekookt zeer gevaarlijk voor de gezondheid. Onlangs hebben zich in Zoutkamp vijf gevallen van dysenterie voorgedaan. Een patiënt, die er zeer ernstig aan toe was, moest in het academisch ziekenhuis in Gro ningen worden behandeld. Het betrof hier alleen kinderen, die in onbewaakte ogenblikken van het onge kookte water hadden gedronken. Inwoners van Zoutkamp laten nu tanks vol leiding water uit de naburige gemeente Leens ko men, maar de kosten hieraan verbonden zijn zeer hoog. In de te Arnhem gehouden algemene vergadering van de Nederlandse Protes tanten Bond zijn in de vacatures mej. N. H. Blaak te Bennekom en mr. J. W. Rut gers te Haarlem in het bestuur respectie velijk benoemd de heren W. J. Overdiep te Utrecht en W. A. Hoek te Capelle aan de IJsel. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal constant blijft. Ér zijn 29 niet kerk- houdende en 79 kerkhoudende afdelingen van de bond. Door de invoering van de nieuwe kerkorde is het mogelijk de her vormde doopbediening uit te oefenen. Het voorgenomen ontslag, dat gisteren aan 170 leden van het personeel van de HoIIand-Nautic zou worden aangezegd, is gistermiddag een week uitgesteld. Dit respijt is zeker niet in de laatste plaats te danken aan het pleidooi dat de bewind voerde mr. B. J. Lambcrs gister morgen nog bij de directie van de Herstel- bank voor de belangen van alle bij den Holland-Nautic betrokkenen heeft ge houden. Gistermiddag kwam hij uit Den Haag te rug met de mededeling dat de Herstel- bank in ieder geval bereid was gevonden niet alleen de uitbetaling van de lonen en salarissen over de afgelopen week en maand te garanderen, maar dat het gehele personeel bovendien nog een week kon blijven. De volgende week zullen de ont slagenen twee weken loon ontvangen, zo dat ook de uitbetaling van de zogenaamde nendagen verzekerd is. Dit neemt niet weg, dat de werknemers dan toch recht houden op een week loon, omdat niet eerder dan de volgende week Vrijdag de ontslagvergunning zal afkomen en dan pas de week opzeggingstermijn in gaat. Wat het kantoorpersoneel betreft: ook hiervoor is een andere regeling getroffen. 'n Comfortabele 5 a 6 persoons auto 32 cm bredere zitplaatsen Meer bagageruimte Lagere wegenbelasting Lager benzine-verbruik (1 op 15) Prijs voor ondernemers vanaf ƒ6495.» GEBR. BEEKMAN, AUTOMOBIELBEDRIJVEN BLOEMENDAAL TEL. 22165 HAARLEM - TEL. 14160 en toch zullen we de puzzelaars onder onze lezers wel genoegen doen met het mysterievolle hart hieroven. Wie er alle geheimen van wil ontsluieren, dient op de rechterhelft horizontaal woorden in te vul len met betekenissen volgens de Gegevens A tot en met N. Voor verschillende regels (C, D, F, enz.) wordt méér dan één woord gevraagd; op de regel C moet vóór het zwarte vakje „strekking" en ach ter dat vakje „kring om zon en maan" vermeld worden. Elk gevonden woord van de rechterkant moet letter voor letter naar het gelijkge nummerde vakje op de linkerkant worden overgebracht. Op die manier ontstaat op die linkerhelft een versfragment. Een bewijs ervoor dat men op de goede weg is, vindt men hierin, dat de naam van de dichter op de rechterkant ontstaat in de eerste vakjes verticaal. Gegevens: A Onaandoenlijk mens. B Medische proefnemingen bij dieren. C Strekking. Kring om zon of maan. D Hertog (Fr.). Stad in Uruguay. E Bijnaam van Spaanse hofschilder. Stad in Zwitserland. F Muzieknoot. Goudmerel. G Engelse drank. Japanse gezelschaps dame. Doel. H Gevonden! (Gr.). Repeteergeweer. I Kinderlijk onschuldig. Zuid-Afrikaans steppendier. Nomen nescio. J Bijbelse figuur. Kaartspel. K Stad in Midden-Amerika. L Tapijtwerk. M Afdeling ruiterij. N Oude munteenheid. Oplossingen. Om mee te dingen naar de geldprijzen ad 7.50, 5 en 2.50 moeten oplossingen voorzien van de aanduiding „Oplossing Puzzle" (op enveloppe of adres zijde briefkaart) uiterlijk Dinsdag om 17 uur ontvangen zijn aan een van onze kan toren in Haarlem: Grote Houtstraat 93 en Soendaplein 37, of IJmuiden: Kennemer- laan 186. Zij dienen te bevatten: het versfragment van de linkerkant; de naam van de dichter; de sleutelwoorden volgens de rechter kant. Men sluite geen mededelingen bij. De oplossing van de visitekaartjes-puzzle luidt: Dorpsonderwijzer, stadsbeiaardier. Winnaars van de vorige puzzle: 1. P. Rietdijk, Burg. Beeckmanstraat 32, Zandvoort 7.50. 2. M. A. van Andringa de Kempenaer Enschedé, Herenweg 145, Heemstede 5.-. 3. W. M. HattenCroes, Kloppersingel 113, Haarlem 2.50. Het kan blijven tot 1 Januari. Op die datum wordt het gehele kantoorpérsoneel geacht ontslagen te zijn. Daarna kunnen zij, die voor de afwikke ling nodig zijn, nog blijven zolang de finan ciële toestand dit gedoogt. De in deze omstandigheden betrekkelijk gunstige mededelingen, die mr. Lambers gistermiddag kon doen, heeft er natuurlijk toe bijgedragen dat de rust in het bedrijf gehandhaafd bleef. De populaire toneelschrijver Henri Bern stein is gisteren op 77-jarige leeftijd te Parijs overleden. Hij maakte zijn debuut op 24-jarige leeftijd met „Le Marché" in het Théatre Libre van André Antoine en produceerde zijn laatste werk „Evangé- line" met-de als actrice debuterende film ster Danielle Darrieux verleden jaar in zijn eigen Théatre des Ambassadeurs. In die tussentijd schreef hij veertig blij spelen, die hij bijna zonder uitzondering zelf regisseerde en waarmee hij schatten gelds verdiende. Ze hadden zonder uitzon dering de „onconventionele" liefde tot on derwerp, droegen korte en sprekende titels, vroegen meestal slechts vier of vijf per sonen en'één décor. Zijn grootste glorie beleefde hij in het door hem van 1920 tot 1930 geleide Théatre du Gymnase aan de Boulevard St. Martin. Bernstein was in de eerste plaats een voortreffelijk vakman, die brillante dialo gen schreef. Dat hij slechts oppervlakkig vermaak te bieden had, is hem door de critiek uit den treure verweten, doch heeft hem niet verhinderd een internationale bekendheid te verwerven. Ook in Neder land werden zijn comedies vertoond, het laatst nog „Victor" onder regie van Cees Laseur met Cruys Voorbergh in de titelrol. Behalve het toneel heeft de politiek zijn leven beheerst. In de eerste wereldoorlog deserteerde hij uit het Franse leger. Hij kreeg echter amnestie na zijn terugkeer uit België, waar hij zich schuil had gehou den. In 1940 week hij uit naar de Verenig de Staten, waar hij stelling nam tegen de regering-Vichy. Mr. H. W. van Doorn te Rotterdam, lid van het landelijk bestuur der Katholieke Volkspartij en voorzitter van de KVP in de kring Rotterdam is door het bestuur van de KVP candidaat gesteld voor het voor zitterschap. In de partijraadsvergadering van 22 en 23 Januari komt de verkiezing van een voorzitter aan de orde. Mr; Van Doorn kwam in 1942 bij de rechterlijke macht, aanvankelijk als waar nemend ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie, daarna als ambtenaar O. M. te Rotterdam. Hij werd in 1945 belast met de leiding van de P. O. D. te Rotterdam. In 1947 volgde zijn benoeming tot waar nemend advocaot-fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te Den Haag, in 1943 werd hij advocaat-fiscaal bij dat gerechtshof, in welke kwaliteit hij o.a. de bekende zaak tegen Anton van der Waals behandelde. In 1951 werd mr. Van Doorn benoemd tot substituut-officier van Justitie bij de Ar rondissementsrechtbank te Rotterdam. Se dert begin 1951 is hij tevens belast met reorganisatie-werkzaamheden bij het mi nisterie van Justitie, sinds Januari 1952 bij de afdeling politie van dat ministerie. Ned. Herv. kerk Beroepen te Durgerdam A. Poot te Etersheim c.a. (N.H.). Aangenomen naar Baarn (vac. J. v. Kui ken) S. H. Spanjaard te Groningen. Bedankt voor Houten (U.) R. W. Steur te Ouddorp; voor Oud-Albles A. Wisger- hof te Oldebroek. Beroepen te Hasselt J. v. d. Heuvel te Schoonhoven. Geref. kerken Beroepen te Elim (Dr.) J. Plug, cand. te Amsterdam; te Koudum H. Riezebos, cand. te Wageningen. Aangenomen naar Christchurch (Nieuw- Zeeland) (Ref. Church) B. Boelens te Breda. Geref. kerken onderli. art. 31 K.O. Beroepen te Rozenburg A. C. Haitsma, cand. te 's-Gravenhage. Prinses Beatrix heeft met haar klasge noten gisteren een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Pluche en plastic" in het Gemeentemuseum te Den Haag. Dit bezoek heeft een uur geduurd. Prinses Beatrix werd met haar jeugdig gezelschap rond geleid door de directeur van het Gemeente museum, mr. L. J. F. Wijsenbeek. Verkeer op Parijise luchthavens weer normaal Voor het eerst sinds drie weken was het verkeer op de Parijse luchthavens gisteren weer normaal, nu de mist eindelijk is op getrokken.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 5