4Spiegel Oporten Haarlem moet Zondag winnen van Ajax om kop te behouden in IA lDe opstellingen MlSTERX 60a"" Karamoy won, Van Meegeren verloor het enkelspel tegen Italianen Sport tijdens het weekeinde Stormvogels, RCH en EDO spelen thuis Mooie meubelen! Internationale courses in Hilversum KORFBAL ZAALHANDBAL VELDHANDBAL HOCKEY I der j Tlilleken zeventig jaar Raad Eerste wedstrijd Watervrienden-jeugd viert Sint Nicolaas zwemfeest Motorsport Betrouwbaarheidsrit Hard werken Doorzetter Biljarten Om de Houwelings-beker Sport in 't kort ZATERDAG 28 NOVEMBER 195 3 b NA DE VOETBALWEDSTRIJDEN VAN MORGEN is al weer een derde deel van het programma in de eerste klasse afgewerkt. En blijft het uitnemende winterweer aanhouden, dan zal ditmaal het voetbalseizoen eens een keer op tijd afgelopen zijn. Zo ver is het echter nog lang niet en er kan nog van alles gebeu- re. Zowel met de weersomstandigheden op Zondag als met de prestaties van de ■verenigingen. Waarmede we maar willen zeggen dat, hoe goed of hoe slecht de clubs er op het ogenblik ook voor mogen slaan, er nog niets over de vermoe delijke top- of staartclubs te zeggen valt. In het algemeen genomen is trouwens het krachtsverschil een uitzondering daargelaten niet zo groot dat groepen van sterke en zwakke verenigingen gemaakt kunnen worden. Voetbal is nu eenmaal een eigenaardig spel. Kijkt u maar naar de verhoudingen in de eerste klasse A. Daar begon bij voor beeld Ajax bijzonder zwak; nu staat het op de derde plaats met slechts één p nt achter stand op leider Haarlem. Kijkt u voorts maar naar Stormvogels dat zo goed begon en later zo afzakte. Plotseling kan het getij keren. We hebben het al zovele malen gezien. Voor RCH is dat overigens bittere nood zaak geworden nu het stevig op de onderste plaats staat. En die ommekeer zal zeker komen. De vraag is alleen, wanneer? Zon dag tegen Elinkwijk bij voorbeeld? Een gelijk spel behoort onzes inziens zeker niet tot de onmogelijkheden. De Racing is overigens ■wel gehandicapt nu spil De Vos ziek is. Voor hem speelt Boekelaar uit het tweede elftal. Haarlem heeft het in Amsterdam tegen Ajax ook al niet gemakkelijk. De Amster dammers verloren tot nu toe slechts één maal op eigen veld (tegen Stormvogels) en zullen nu ongetwijfeld alles in het werk stellen om aan de kop te komen. Ook hier is een puntenverdeling het meest waar schijnlijk. Een resultaat dat Haai-lem de lei ding kan kosten. De Vogels hebben het op eigen veld tegen het zwakke Oosterparkers niet zo gemakkelijk. Het zal wel een over winning worden voor de thuisclub. De stand luidt hier: Haarlem 8 12 Wageningen 8 8 DWS 8 12 Stormvogels 8 7 Ajax 8 12 Be Quick 8 7 NEC 8 11 Heracles 8 6 Ensch. Boys 1 9 Oosterparkers 8 5 Leeuwarden t 9 Zwolse Boys 8 4 Elinkwijk 8 9 RCH 8 2 In afdeling B heeft VSV, noch EDO het moeilijk. De Velsenaren komen in Hilver sum tegenover 't Gooi en de Haarlemmers ontmoeten in het Noorder Sportpark het Aneldoornse AGOVV. Twee overwinningen zijn waarschijnlijk met welke resultaten VSV de leiding zal behouden. In deze afdeling luidt de stand: VSV 8 12 Volewijkers 9 9 EDO 8 11 AGOVV 8 8 Rigtersbleek 8 10 Vitesse 8 7 Blauw Wit 9 10 't Gooi 8 6 DOS 8 9 GVAV 8 5 Sneek 8 9 Heerenveen 3 5 Go Ahead 8 9 Enschedé 8 4 In de tweede klasse heeft Schoten zowel als HFC een vrije Zondag. Laatstgenoemde speelt in Amsterdam een vriendschappelijke wedstrijd tegen Watergraafsmeer. Het korfbalprogramma vermeldt enkele zeer interessante wedstrijden. Zo bijvoor beeld in de tweede klasse, waar Ooster kwartier bezoek krijgt van Roda uit West- zaan. Leider Roda zal het zwaar te verduren krijgen, want Oosterkwartier wil revanche nemen voor de nederlaag in Westzaan. Animo Ready gaat op bezoek bij één dei- zwakke ploegen te weten OBZB. waartegen in Haarlem een gelijk spel werd bereikt. Misschien kan Animo Ready dit thans ook doen. In de derde klasse A is ook al een interes sante ontmoeting. Haarlem krijgt bezoek van het stug spelend OKV, waartegen in Oost- zaan werd verloren. De wedstrijd is voor beide ploegen van veel belang, daar de winnaar de leider Victoria goed blijft volgen. Voor de derde klasse B heeft Aurora geen moeilijke taak, daar het enigszins verzwakte KCN op bezoek komt. De Haarlemmers zul len wel geen misstap doen. KVHSport Ver eent is van groot belang voor de bezetting der onderste plaats. Het resultaat zal wel ADVERTENTIE Koop een doos LINCOL-WAS met een verrassing in de doos voor de kinderen. „LINCOL", Donkere Spaarne 20 Haarlem - Tel. 14214 De Zondagmeeting brengt als belangrijkste nummer de finale van het Duits-Neder landse amateursnummer en de draverij tus sen 4 Duitse en 4 Nederlandse amatrices, waarvoor zeer grote belangstelling bestaat. De kanspaarden voor de finale van de amateurdraverij zijn Prinzess Spencer, Our Volann, Astorabella. en O. Marijke. Het nummer voor amatrices brengt de beste rijdsters uit West Duitsland en ons land op de sulky. Mej. Wagenaar heeft de be schikking over Öctavia, die echter de meer dere zal moeten erkennen in de Groninger combinatie mevr. Hamming met Maaike van I.Tmuiden. Het beste Duitse paard is Binolein, die door de West-Duitse kampioene mej. MüUer zal worden gereden. Wij verwachten Maaike van IJmmden. Binolein, Nike van Hollo en als outsider Octavia. Indien Our Volann verstek zou laten gaan in de finale van het amateursnummer maakt deze snelle merrie nog eens een eerste kans op een overwinning in de Prijs van Muiden. Een fel omstreden nummer, waarin Oscar en Querie eveneens hun partij zullen mee- blazen. In de serie-draverij wordt O Nelly Zora zowel in haar serie als in de finale als eerste aan de finish verwacht, vóór Peterhof. Quicholte en Ooststar. In de Prijs van Bla- rijum gaat Geersen met Regina Spencer een vrij zekere zege tegemoet, tenzij Ramona S ham- oude vorm heeft herwonnen. Rolan- dus is het aangewezen plaatspaard. In de Prijs van Blaricum zal de strijd voornamelijk gaan tussen de 3-jarigen Ria Kitty, Rebecca en Réthy Ilollandia, waar van laatstgenoemde de beste wordt geacht. In het slotnummer zou Veke het aange wezen paard voor de overwinning zijn, in dien hij regelmatiger was. Pepsi Cola is dit wel, evenals zijn stalgenoot Odysseus K, zodat dil duo oo de ere-plaatsen wordt ver wacht. Quick Star. die enige maanden rust heeft genoten, zou in vorm kunnen ver rassen. een gelijk spel worden. Nieuw Flora moet in de wedstrijd tegen Watervliet bewijzen, dat het goede spel van Zondag j.l. tegen Hespa geen uitschieter is geweest. Voorts zal de wedstrijd Koog Zaandijk 3—Water vliet 2 voor laatstgenoemd twaalftal wel te zwaar wezen. Zaterdagavond kan men in het RAI- gebouw in Amsterdam de Haarlemse Con- cordia-dames en de Zandvoortse OSS-heren aan het werk zien tegen respectievelijk Niloc en Heracles. De meeste kans op suc ces heeft hierbij OSS. De Concordia-dames staan dus tegen haar grootste rivalen bij veldhandbnl, die ook op de „planken" het nodige in haar mars hebben. Veel hoop op een Haarlemse zege hebben we niet. Zondag zal de derby tussen Rapiditas en Concordia in poule A wel veel spanning geven. Dat daarbij Rapiditas gebrand is op succes tegen de eersteklasser behoeft geen betoog en het lijkt ons niet overdreven te zeggen, dat de rood-witten bijzonder hard zullen moeten werken om de punten te be machtigen. I.Tmond komt zowel met het dames- als met het herenteam uit tegen Aalsmeer, zij het dat de heren tegen de reserves spelen. Het komt ons voor, dat beide ploegen een goede kans maken. HOC tenslotte heeft een gelegenheid tegen Niloc 3 af te rekenen met de gedachte, dat het er niet veel van maakt. Met de opgedane ervaringen der twee vorige wedstrijden moet het HOC mogelijk zijn, zich te herstellen en als winnaar uit de strijd te komen. In het volledig programma van de dames eerste klas zal de uitslag van IJmond 2 en Rapiditas voor niemand een vraagteken zijn. Rapiditas zal winnaar worden. Bij BGV Concordia 2 en bij de wedstrijd tussen de „Noordelijken", Foresters—CSV, daaren tegen is grote onzekerheid. We houden het voorlopig op een gelijk spel bij de ontmoe ting aan de Donkerelaan in Bloemendaal en op winst voor Foresters. Bij de heren is Beverwijk zeker van een zege on IJmond 2. BGV 2 heeft tegen OSS 2 mogelijkheid uit te maken, wie van beiden als de zwakke broeder in deze klasse moet worden beschouwd. Van Rapiditas 2 ver wachten we geen cijfers zoals bij de laatste wedstrijden, nu Concordia 2 als tegenstander fungeert. Voor de westelijke eerste klasse zijn slechts twee wedstrijden vastgesteld: Hil versum ontvangt Amsterdam en TOGO moet op bezoek bij Kampong. Amsterdam zal het uit tegen Hilversum zeker niet gemakkelijk krijgen en het Utrechtse Kampong zal op eigen terrein ook TOGO goed partij geven, zodat over de resultaten van beide ontmoe tingen nog onzekerheid heerst. Dat BMHC I en evenmin lager geplaatste elftallen van BDHC en BMHC Zondag wed strijden spelen staat in verband met het veertigjarig jubileum van de hockeyvereni- De eerste klassers uit het district Haar lem komen Zondag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders; achter: Odenthal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd en Barends; voor: Roozen, Doets Jacob, Schilpzand en Groeneveld. R.C.H.: Doel: Van der Voort; achter: Van Rheenen en Van den Brink; mid den: Lasschuit, Boekelaar en Bies- brouck; voor: Kruyer, De Wette, Gal lis, Koster en Couwenhoven. E.D.O.: Doel: Van den Berg; achter: Walther en Bax; midden: Plaisir, Dwee- laard en Snijders; voor: Prins, Spiers, Roodselaar, Koning en Klein. STORMVOGELS: Doel: Venus; achter: Van der Oever en Ponte; midden: F. Venus, H. Snoeks, Tol; voor: Linden- berg, Westers, Luppens, Freriks en Drager. V.S.V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon, Kunst; midden: Tielrooy, Ha- seveld, Steiger; voor: De Bie, Spaans, Verswijveren, Van der Kuil, De Graaf. ^CCXXOCOCOCXXOOOOOOOCOOCOOOOOOOOOCOCOOCCPOOOOOOOOOOOOOOCO ging Deventer, waar beide Bloemendaalse verenigingen een bezoek gaan brengen. Bij de dames is er een thuiswedstrijd voor BDHC tegen Be Fair, die om half twaalf wordt gespeeld op het terrein achter Zomerzorg aan de Brederodelaan te Bloe mendaal. Promotieklasse Eechtrop speelt om twee uur op eigen ter rein tegen Tempo '34, dat de onderste plaats bezet, zodat de thuisclub zich wel van de volle winst zal verzekeren. In de afde ling D speelt Strawberries, eveneens om twee uur op eigen terrein, aan de Driehui- zerkerkweg, tegen Be Fair I. Strawberries heeft twee winstpunten meer dan de tegen partij, zodat ook hier de zege wel voor de thuisclub zal zijn. Zandvoort moet op bezoek bij SCHC, een wedstrijd tussen de ploegen die op de ranglijst de onderste en bovenste plaats innemen. De verre reis zal voor de Zandvoortse hockeyers dus waarschijnlijk wel tevergeefs zijn. Om half drie wordt op het veld van BMHC achter Zomerzorg een strijd gestreden tus sen de beide Bloemendaalse elftallen BMHC III en HBS I. Beide teams hebben zeven wedstrijden gespeeld, waaruit BMHC een punt meer dan HBS heeft behaald. Het komt ons voor, dat deze wedstrijd van twee gelijkwaardige elftallen de spannendste en belangrijkste ontmoeting is, die Zondag in Bloemendaal bij de heren wordt gespeeld. De beide Heemsteedse promotieklassers Alliance en Rood Wit binden om twaalf uur in het Heemsteedse Sportpark de strijd aan. Ook hier weer een ontmoeting tussen de eerst en laatstgeplaatste ploeg op de rang lijst, zodat zonder enig bezwaar gezegd kan worden, dat Alliance zich nog steviger op de bovenste plaats zal vestigen door er twee winstpunten bij te behalen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE De Stofzuiger Speciaalzaak Gen. Cronjéstr- 43 Spaarne 3 Tel 16990 Tel 17696 Kruidbergerwee 51 Santpoort Het speciale adres voor STOFZUIGERS Reparatiën en onderdelen ROEM IS VERGANKELIJK. Ook roem in de sport behaald. Zakken de prestaties, dan is het met de belang stelling snel gedaan. In veel gevallen wordt de man of de vrouw vergeten. Alleen in de gedenkboeken kan men hem of haar terugvinden. Eventueel met een vergeeld plaatje, waarvan de jeugd van het ogenblik clan zegt dat het zon ouderwetse man is en geen idee heeft in veel gevallen wat de betrok kene allemaal presteerde voor zijn eigen eer en genoegenmaar ook voor het groot maken en verbreiden van de tak van sport. Een uitzondering op die regel is de Haarlemmer Jan Tulleken. De wielrenner, die aan het begin van deze eeuw furore maakte op de grote wielerbanen in geheel West Europa en die Maandag aan de Parklaan zijn zeventigste verjaardag gaat vieren. JAN TULLEKEN is een op en top sport man. We hebben een hele tijd met hem zitten praten in de gezellige kamer achter zijn fietsenzaak. En ware het niet dat de datum in de registers van de bur gerlijke stand het uitwees, wij zouden het niet hebben geloofd dat „de Tul" na genoeg zeventig jaar was. Hij weet zich nog alles tot in de finesses te herinneren. Niet alleen zijn eigen wedstrijden en zijn eigen sucessen, maar ook die van wiel renners van tegenwoordig, die hij vrijwel allen kent en die hij indien nodig ook met raad en daad ter zijde staat. Hij zorgt er zodoende zelf voor dat hij niet vergeten wordt. In het seizoen kan men hem dan ook tegenkomen bij baanwed- strijden in het Olympisch stadion of bij de ronde van Haarlem-Noord ter gele genheid van de Sportweek. En dan niet als toeschouwer, maar als baancommis saris, jurylid of wat dan ook. De fietserij leeft nog voor mij, zegt Tulleken en hij is er eigenlijk wel een beetje trots op. NIET zelden komen de renners bij hem aan. Zoals bij voorbeeld de gebroe ders Voorting of Gerard Peters. En dan praten ze net als wij hebben gedaan over de perspectieven in de wielren- sport of over de kansen en vooruitzich- Jan Tulleken in zijn glorietijd. ten van een bepaalde renner. En als Jan Tulleken dan zijn mening verkondigt, dan komt hij met bewijsmateriaal. Be wijzen, die hij put uit een arsenaal van voorvallen, waarbij hij het onderwerp was en waarvan hij lering heeft getrok ken. Bewijzen, die aangepast aan de Tegenwoordige verhoudingen, nog best hun nut afwerpen. En na het nuttige komt dan het aan gename. De verhalen over zijn eigen tijd als wielrenner. Verhalen over zijn begin tijd, over zijn successen, zijn rivaliteit met Piet Moeskops, zijn wedstrijden op de tandem met Jaap Eden, zijn tegen slagen bij de vele valpartijen waarbij hij betrokken was en zo maar door. Uren kan men er naar zitten luisteren. WE vragen Tulleken naar zijn eerste wedstrijd. De vraag ontlokt een glimlach. Dat is al weer vierenvijftig jaar geleden, zegt hij dan. Dat was in de tijd dat de politie nog niet eens wieler wedstrijden op de weg toestond. Ik zou eens een keer mee doen aan zo'n clan destiene wegwedstrijd. Dat was meen ik de Ringdijk. Ik had aan m'n broer ge vraagd of ik z'n fiets mocht lenen. Hij deed het en ik fietste die dag, zoals ik misschien daarna nooit meer gefietst heb Ik wilde tegen elke prijs winnen. En dat lukte ook. Met twee fraaie eerste prijzen ging ik naar huis terug. Twee fraaie prijzen en.... de wil om door te zetten en zelf een fiets te kunnen betalen en daarmede dan nog meer en nog mooière prijzen te behalen. Men weet hoe het verder ging. In de paar jaar dat Tulleken amateur was sleepte hij niet minder dan honderdveer tig prijzen in de wacht. En dat terwijl ADVERTENTIE Zondag in Sportfondsenbad Zondagmiddag wordt in het Sportfond senbad in Haarlem weer het jaarlijkse Sint Nicolaas zwemfeest van de Haarlemse Watervrienden gehouden Bijna 400 jeug dige deelnemers zullen dan te water gaan en er hun verschillende zwemnummers af werken. Het programma is een afwisseling van massale nummers door grote delen van de jeugdgroep en nummers van de verschillende clubs. De opening is als gewoonlijk een mas sale intocht van alle deelnemers met hun vlaggen op het rhythme van het trommel korps De Rode Bandeliers. Ook de figuur- zwemgroep neemt in het wa'er aan de in tocht en begroeting deel op een bijzondere wijze. Direct daarna zullen drie vossenjachten tegelijk worden gehouden in het ondiepe, het tussenbad en het diepe bad. De drie clubs Stoop-Maandag, Stoop-Donderdag en Sportfondsen demonstreren verder zwem slagen, vaardigheidszwemmen, pushbal, enzovoort. Er is voorts gecostumeerd ballonsprin- gen en figuurzwemmen. Het slotnummer is het golvenbad. Precies om drie uur be gint het zwemfeest. Uiterlijk half drie moeten alle deelnemers binnen zijn. Zondag organiseert de Motorclub Haar lem weer een betrouwbaarheidsrit van 85 a 90 km. De start is om half twee bij café Meijer aan de Ramplaan in Haarlem. De gemiddel de snelheden zijn: lichte motoren en auto's 36 km/u.; zware motoren 40 km/u. De paar honderd toeschouwers, die gis- teravond naar de Marlothal waren gegaan om getuige te zijn van de eerste enkelspelen in de tenniswedstrijd NederlandItalië voor de tweede ronde van het tournooi om de Koning Gustaaf-beker, mogen dan geen fraai tennis te zien hebben gekregen, de liefhebbers van spannig zijn in elk geval ruimschoots aan hun trekken gekomen. Beide landen wonnen op de eerste avond een enkelspel. Die spanning kwam in de eerste partij tussen de Nederlandse kampioen Karamoy en de jeugdige Italiaan Bergamo. Karamoy was rustig begonnen, zijn tegenstander van uit het achter-veld regelmatig met topspin- drives bestokend. De Italiaan, die reeds dadelijk over een sterke service bleek te beschikken, speelde het spel verder nogal slordig, waarbij nog kwam dat hij zich kennelijk nog niet thuis voelde op het vrij trage gravel. Karamoy kwam op 3-0 en kreeg toen pas een tegenaanval te verdu ren. De benjamin der Italianen verhoogde daarna het tempo, kwam telkens naar voren en terwijl de Nederlander op de baseline in zijn afbrekend spel bleef vol harden begon zijn rivaal punten te scoren. Bergamo nam vier games achtereen, liet nog even de gelijkmaker toe, maar ging toen door tot 6-4. In de tweede set zette Bergamo zijn aan val door. doch nadat hij met 3-1 de leiding had genomen kreeg hij ineens grote moeite met zijn snelle tegenspeler, die meer va riatie dan daarvoor demonstreerde en door rap voetenwerk soms de scherpste drives kon retourneren. Jammer dat deze na 4-4 niet doortastte. De set ging met 7-5 naar de Italiaan. Toch was in deze set al tot uiting geko men. dat er voor Karamoy nog wel iets in zat. En zowaar gelukte het de Nederlander in de volgende sets dit „iets" er uit te ha len. Onbevangen en tot het uiterste ge concentreerd ging de Hagenaar het accent meer op de aanval leggen. In vlot tempo liep de score op tot karamoy de set had bemachtigd met 6-1. De Italiaan begon zichzelf, zijn racket, de baan, het licht en de lijnrechters mop perend verwijten te maken en dit kwam er ten hoogste een wedstrijd was per week waaraan hij mee kon doen. Er waren heel mooie en kostbare prijzen bij. Zoals die zware motorfiets, die hij eens op een dag voor z'n neus gezet kreeg toen hij een baan wedstrijd glorieus had ge wonnen. Wat moet ik met dat ding, dacht Tulleken bij zichzelf. Ik kan hem bij m'n training helemaal niet gebruiken. En dus verkocht hij de motor, 't Kostte hem zijn amateurschap. In 1908 ver scheen Jan Tulleken als professional op de baan. Een hard'bestaan voor „de Tul", die ondanks zijn reeds behaalde succes sen en titels nog heel wat te leren had. DE Haarlemmer sloeg er zich echter best doorheen. De ouderen zullen het zich maar al te best herinneren. In 1908 kampioen van Noordholland, in 1909 kampioen van Nederland, in 1910 tweede, in 1911 derde, in 1912 weer kampioen. En zo ging het maar door. Tot het mo ment hij was toen vierentwintig jaar oud dat hij het wedstrijdrijden vaar wel zegde. Een reeks successen in bin nen- en buitenland werd afgesloten, een hard bestaan ook. Ik heb duvels hard voor m'n broodje moeten rijden en dikwijls geen loon naar werken gekregen, zegt de zeventigjarige, maar genoten heb ik als geen ander. Het fietsen was m'n lust en m'n leven. En wat een verschil met tegenwoordig. Ik ging vroeger overal alleen heen en zorgae overal zelf voor. Ik was mijn eigen trai ner en mijn eigen verzorger. Nu hebben ze daar allemaal mensen voor die het vak verstaan en alles zo weten te plooien, dat een renner juist niets anders over blijft dan alleen maar te fietsen. Hard fietsen? We hadden een veel grotere groep van toprenners dan tegen woordig. En dan nog te bedenken dat we maar al te dikwijls op recette moes ten rijden, zodat het voor kon komen dat ik voor het behalen van het kampioen schap van Nederland in Amsterdam achtentwintig gulden in m'n handen kreeg en voor een gewone wedstrijd daarna in Rijswijk vierhonderd. EEN hard bestaan. Tulleken viel diver se malen op de baan. Dan kwam hij thuis met een paar honderd houtsplinters in zijn benen en borst of een arm uit het lid. Wat heb ik dikwijls gezegd dat ik er mee op zou houden als ik weer eens ge vallen was, zegt Tulleken. En wat heb ik dikwijls de tanden op elkaar gezet en toch weer doorgezet. Tulleken hield het vol tot zijn vijfen veertigste. Toen trok hij zich terug uit de wedstrijdsport. Niet uit de wielersport. Hij bleef contact houden en bleef vooral zijn medewerking verlenen aan de Haar lemse Sportvereniging De Kampioen, waarvan hij zo'n goed lid is. Dat men hem en zijn werk waardeert zal Maandag blijken als Jan Tulleken in Brinkmann in Haarlem gehuldigd zal worden door zijn oude makkers George Hogenkamp, Bosch van Drakenstein, En gel, Pijnenburg, Blekemolen en zovele anderen. Lollig vind ik dat zeker niet, zegt hij eerlijk. Ik zie er gewoon tegenop. Maar als het achter de rug is dan weet ik zeker dat ik het enorm gevonden heb. Waarom weet ik zelf niet. Misschien wel omdat ik dan al die oude kennissen, ri valen en partners weer eens teruggezien heb. Want geloof me, als dat fietsen je eenmaal heeft gegrepen dan laat het je nooit meer los. E. K. zijn concentratie en dus zijn controle over de slagen uiteraard niet ten goede. Tot 3-3 ging het in de vierde set gelijk op, toen brak Karamoy op het critieke moment door de stylistisch fraaie, maar nonchalante service heen en won de set met 6-3. Zonder zich door wat ook af te laten leiden ging Karamoy in het zelfde tempo door met steeds meer spreiding te brengen in zijn duikende topspindrivcs. Het werd weer 3-3, maar Bergamo, kon geen vol doende tegenstand meer opbrengen. Door een voetfout verloor hij de achtste game en moest toen zwichten voor de service van Karamoy. Tweede enkelspel Het treffen tussen Van Meegeren en Si- rola bracht geen spanning en geen goed tennis. Met de regelmaat van de klok werd Van Meegeren door de Italiaanse reus bin nen een uur verslagen. De Nederlander kreeg geen ogenblik de gelegenheid zijn Tulleken heeft ook nu nog dagelijks met fietsen te maken. Ook al beperkt zijn activiteit zich nu nog maar tot het repareren van racekarretjes in zijn fietsenzaak aan de Parklaan in Haarlem. Karamoy eigen spel te spelen. Een enkele maal schoot de beheerste backhand van Van Meegeren uit voor een scherpe passeerbal langs de lijn, maar toen de rustige Italiaan dit gevaarlijke wapen van zijn tegenstan der eenmaal had ontdekt, was het ge beurd. Van een Nederlandse aanval kon geen sprake zijn, daarvoor had Van Mee geren zijn lucht en zijn capaciteiten te zeer nodig om de Appenijnse kanonnade nog enigszins van repliek te kunnen dienen. Het enige positieve punt in Van Meegerens tegenspel was zijn beduidend sterker ge worden service, al had die dan ook weinig succes tegen de returns van de krachtspeler Sirola. Het werd 6-3, 6-4, 6-3 voor de Italiaan, die hiermee de stand aan het eind van de eerste dag op 1-1 bracht. Vanavond wordt het dubbelspel gespeeld tussen Dehnert en Krijt voor Nederland en Cucelli en Marcello del Bello voor Italië. ADVERTENTIE MIJNHARDTJES: sterke bestrijders van pijnen. KS Gisteravond werden in restaurant Hof van Holland in Haarlem de wedstrijden voort gezet in het cadre-tournooi om de Houwe- lings-wisselbeker. De resultaten waren: De Kruyff 202 28 46 7.21 0 Stolk 250 28 24 8.92 2 Meyer 250 24 55 10.41 2 Nobels 217 24 43 9.04 0 Dijkstra 183 33 21 5.54 0 Karman 250 33 38 7.57 2 Meyer 250 26 53 9.61 2 Stolk 225 26 40 8.65 0 De stand luidde toen: Meyer 3 3 750 71 55 Hoek 3 2 750 122 57 Nobels 3 2 717 70 87 Holst 3 2 693 101 43 Stolk 3 1 646 73 40 Karman 3 1 708 100 38 Dijkstra 3 0 677 103 35 De Kruyff 3 0 526 76 73 Vanmiddag en vanavond worden de par tijen voortgezet. Morgenmiddag en -avond zijn de laatste wedstrijden. Na afloop van de partijen van acht uur volgt de prijs uitreiking. DICK ESSER NAAR CURASAO. De oud-internationaal Dick Esser. die tegen woordig in de hockeyvereniging Amsterdam speelt, zal al op 2 December naar Curasao vertrekken, waar hem. als vlieger van de K.L.M.. een leidende functie is aangeboden, die hij begin 1954 zal aanvaarden. Aldus ver neemt Hockey Sport, het orgaan van de K.N.H.B. SCHAAKCLUB HAARLEM. Het twee de tiental van de schaakclub Haarlem speel de tegen VAS 3. De voorlopige uitslag was 4'(!—4%. HET CONFLICHT IN DE WANDELSPORT. De afdeling Dordrecht van de NBvLO heeft in een vergadering met algemene stemmen besloten de eis van de regerin inzake de Vierdaagse af te wijzen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7