De Voorzorg" kan tachtig huizen laten zetten Beverwijk koerst regel recht op de damtitel af Visserij-varia Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week „De Meid" opgevoerd Eechtrop en Tempo '34 speelden gelijk (0-0) Castricum Bromfietser op slag gedood DCIJ-reserves gaan promoveren Wijk aan Zee Heemskerk KORTE RAAD IN „SCHBYBEECK" Goede vangst van DIJV in Middenmeer Afscheid bij de belastingen Viooltjes in December Hockey in Beverwijk Onoplettendheid bij oversteken Hervormde kerk 20 Dec. weer in gebruik Zanglust zong in badhotel Collectanten vierden blijmoedig feest Heemskerk knapt de wegen op Glorieuze intocht in Heemskerk Vitesse versloeg Wilskracht „De Tante van Charley" leeft nog steeds Sinterklaas Tips Joh. Meijer Zn HSV—CSV 2-2 onder protest van CSV DINSDAG 1 DECEMBER 1953 JL 8 1) Precies twintig minuten nadat burge meester mr. H. J. J. Scholtens gisteravond de raadsvergadering had geopend, daalde de hamer wederom op het groene laken. In deze twintig minuten is een vier-tal agendapunten behandeld, waarvan het voorstel tot het verstrekken van grond- en bouwvoorschotten en een jaarlijkse bij drage in het exploitatietekort aan de wo ningbouwvereniging „De Voorzorg", voor het bouwen van 80 eengezinswoningen en 8 bedrijfsruimten aan de Moerdijkstraat, de Peelstraat en de Wilgenlioflaan het be langrijkste was. Het is zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Mevrouw Allan (Vrijheid) vond het jammei- dat op de voordracht voor de be noeming van een onderwijzer aan de Julia- naschool niet meer candidaten waren ver meld. Weihouder Niesten (onderwijs, Kath.) antwoordde hierop dat men op sol licitaties heel weinig gegadigden krijgt, zo dat er weinig keus overblijft. De heer Van Dorp (Arbeid) zou graag vernemen of onderwijzers ook voorrang bij huisvesting krijgen, waarop wethouder Niesten be vestigend kon antwoorden. De heer Passchier (A.-R.) sprak er bij de behandeling van het voorstel betref fende de woningbouwvereniging „De Voor zorg" zijn vreugde over uit, dat de bouw- Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het verloop van de groenten- en fruitmarkt over de periode van 2027 November het volgende mede Hoewel de temperatuur de laatste dagen dalende was, ziet het er thans weer naar uit dat de winter nog niet in aantocht is. Naar de specifieke winterproducten zou het koudere weer wellicht een grotere vraag doen ontstaan, hetwelk deze producten zeer ten goede zou komen, daar door het bijzon der zachte weer van de laatste maanden de aanvoer op de veilingen nog een grote ver scheidenheid van andere producten te zien gaf. De sluitkoolsoortcn trokken in de afgelo pen week nog niet veel in prijs aan. Rode kool bracht voor de A-kwaliteit 4.007.50 en voor de B-kwaliteit 4-00 per 100 kg. op. Engeland nam van dit product een geringe hoeveelheid af. Een klein gedeelte van de witte kool werd verladen naar West-Duits- land bij noteringen van 4-004.50 voor de succeswitte en 4.50—6.00 voor de Deense witte. Van gele savoyekool komt hoegenaamd geen export voor, de A-kwaliteit bracht 6.00 —7.50 per 100 kg. op. Groene savoyekool waar van een geringe hoeveelheid werd verladen naar Duitsland en België noteerde voor de A-kwaliteit 6.508.00 en 5-50"6.50 voor de B-kwaliteit. Kroten noteerden van 4.00 6.00 per 100 kg. West-Duitsland en Frankrijk namen een hoeveelheid af. Uien worden aangekocht tot 5.80 per 100 kg. Het is niet uitgesloten dat er een grotere vraag naar dit product zal ontstaan, daar de export van uien naar Engeland en W.-Duits- land per 1 December weer mogelijk is. Winterpeen blijft nog steeds laag in prijs en brengt 5.00—6.00 per 100 kg. op. Waspeen brengt 813 cent per kg. op. Schorseneren welke bijna geheel voor ex port worden aangekocht, met bestemming West-Duitsland. België en Zwitserland, brach ten 4355 cent per kg. op. De noteringen van prei en knolselderij zijn iets aangetrokken en liggen tussen 10—14 ct. per kg. en 815 cent per stuk. Hoewel nog goedkoop is de andijvie ook in prijs omhoog gegaan en bracht 714 cent per kg. op. Sla is nog goed te plaatsen, de beste kwaliteit brengt tot 18 cent per stuk op. De sla welke op het moment nog wordt aange voerd is hoofdzakelijk glassla. Stoofsla deed 1020 cent per kg. Spruiten lagen beter in de markt dan vo rige week. hoewel ook voor dit product het weer te zacht blijft. Voor de geschoonde spruiten werd 5575 cent per kg. besteed en voor de ongeschoonde 2940 cent per kg. De mindere kwaliteit ongeschoonde spruiten bracht 1828 cent per kg. op. Nog goed verkoopbaar bij geleidelijk toe nemend aanbod is het witlof. Voor 43—60 cent werd dit product aangebracht. De tomatenaanvoer is zo goed als afge lopen. Engeland heeft geen interesse meer voor dit product en West-Duitsland nam slechts een kleine hoeveelheid af. De A-sor tering deed 4070 cent en de B- en C-note- ringen respectievelijk 36—60 en 32—40 cent per kg. De Alicante-druiven werden aangekocht voor 1.42—1.50 per kg. Frankenthalers voor 1.351.50 en de Gros Maroc voor 1.55 per kg. De Muscaat en Alex deden tot 3.45 per kg. In de fruitstreken wordt de aanvoer van peren kleiner, het aanbod van appelen is daarentegen nog vrij ruim. West-Duitsland was de voornaamste buitenlandse afnemer. Over het geheel genomen verloopt de han del in hard fruit tot tevredenheid, de note ringen blijven gunstig. Zondagmorgen heeft de Beverwijkse hen- aelsportvereniging „De IJzeren Voorn" haar laatste wedstrijd van dit seizoen gehouden. In Middenmeer werden 225 vissen gevangen en de voornaamste uitslagen zijn: 1. M. van Veen met 31; 2. J. Capelle met 29; 3. G. Kui per met 21; 4. B. Sondorp met 18; 5. C. v. d. Wal met 11; 6. G. Aalbersberg met 11; 7. J. Jongeneel met 11; 8. C. Gebhard met 10; 9. J. v. d. Mey met 10; 10. N. v. d. Meulen met 10. De damesprijs was voor mevrouw Sondorp met negen gevangen vissen en de junioren- prijs ging naar J. Vlot. Na afloop reikte de voorzitter de heer F- van Galen in het clubhuis de prijzen uit aan hen. die in de drie wedstrijden die te Mid denmeer werden gehouden, de meeste vissen aan de haak wisten te slaan. Bij de dames was dit mevrouw De Munck en van de heren was M. van Veen de gelukkige. 't Karpertje hield St. Nicolaas-wedstrijd De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" heeft Zondagmorgen haar jaar lijkse St. Ni col aaswedstrijd gehouden. De vangst was niet best; achttien deelnemers vingen samen slechts vijftien vissen. 1. en 2. H. Backers en J. van Zutphen met 4; 2. J. Straat met 3; 3. A. Post met 2; 4. en 5. Steen bakker en J. Beentjes met 1. De prijzen van deze wedstrijd zullen wor den uitgereikt op Zaterdag 12 December, waarop tevens het St. Nicolaasfeest wordt gevierd. Dit feest is 's middags voor de jeugd leden, dan zullen tevens de prijzen van het afgelopen seizoen worden uitgereikt. „Grepen uit het vogelleven" Voor de leden van de Tuinbouwstudieschool houdt de opzichter van het P. W. N. de heer E. J. Kortenoever vanavond in ,,'t Centrum" een lezing met lichtbeelden over het onder werp: „Grepen uit het vogelleven". verenigingen in staat worden gesteld om zelf te bouwen. Hij hoopte dat in de toe komst dergelijke verenigingen meer men sen, die de capaciteit zullen hebben om dit werk te kunnen doen, in hun bestuur op nemen. Het voorstel inzake wijziging van de fi nanciering van de te bouwen 72 étagewo ningen aan de Wijk aan Duinenveg, als mede het voorstel tot het verlenen van een viertal straatnamen in Wijk aan Zee, wer den zonder meer aangenomen. De sport- en amusementsvereniging „De Nijverheid" heeft Zaterdag in het Kenne- mer Theater te Beverwijk bewezen, dat het publiek nog wel degelijk ontvankelijk is voor een toneelspel, dat niet alleen met grove effecten op een goedkoop succes speculeert. Gelukkig! Want na de talloze zouteloze kluchten en doorzichtige drama's, waarmee de bezoeker van het amateur toneel nog te dikwijls wordt geconfron teerd, bleek het weerzien met „De Meid" van Herman Heijermans bijna een verade ming. Sinds het jaar 1905, waarin deze „komedie van de haat" geschreven werd, bleek deze enigszins navrante historie nog niets van haar grote waarde voor het to neel te hebben ingeboet. Opnieuw geraakte men in bewondering voor de manier, waarop Heijermans eenmaal het métier beheerste. Reeds bij het eerste tafereel neemt hij het publiek in zijn ban, door de fascinerende wijze waarop Annemie wordt geïntroduceerd; waarbij men zich onmid dellijk geïnteresseerd gaat afvragen, wie en wat deze helleveeg toch wel mag zijn, die haar mevrouw zo meedogenloos terrori seert. Met een scherp waargenomen logica wordt de intrige dan verder ontwikkeld. „De Nijverheid" verdient dus alleen reeds een compliment voor deze verant woorde keuze, waarnaast ook nog van een zeer verdienstelijke opvoering melding kan i worden gemaakt. Het décor en de cos- tuums verplaatsten ons met een verheu- gende nauwgezetheid in de tijd van het begin dezer eeuw, welke entourage me vrouw Ten Boom een solide basis voor haar opvatting van Annemie verschafte. Een prima opvatting overigens, want deze meid werd met een felle venijnigheid op de planken gezet, waardoor het peil van deze opvoering direct de juiste hoogte be reikte. Bert Pijpers, die tevens de regie voor zijn rekening genomen had, verleen de aan Cor de Pauw het noodzakelijke overwicht, waarbij zijn verzorgde articula tie hem niet weinig steun verschafte. De Stans van mevrouw Dubbis bleek tamelijk wel opgewassen tegen de dramatische eisen van deze rol, hoewel haar stemgeluid niet altijd met voldoende kracht over het voet licht kwam. Mevrouw Cox leverde een knappe doublure, eerst als tante Bettina en later als nicht Carlien, waarbij zij deze karakters uitstekend van elkaar geschei den hield. De vertolkers van wasbaas. Mina en Dirk demonstreerden nog wat minder routine, ofschoon zij deze opvoe ring verder geen geweld hebben aange daan. Zodat zij allen met gerechtvaardigde trots kunnen terugzien op een voorstelling, die het hedendaags publiek nog eens van Heijermans' genie kon overtuigen. JAN VAN DAM Na ruim 40 jaren in dienst te zijn ge weest bij de rijksbelastingdienst, heeft de heer C. Th. Fossert Maandag afscheid ge nomen. De heer Fossen genoot algemeen bekend heid bij de belastingen als ambtenaar in de buitendienst. Hij gaat van zijn pensioen genieten. Aan de bloemenveiling werden Maandag nog violen aangevoerd van de koude grond. Bouwspaarders vergaderen De leden van de afdeling Beverwijk van de N-V. Bouwkas Nederlandse gemeenten, wor den opgeroepen tot het bijwonen van de jaar lijkse vergadering welke zal worden gehou den op Donderdag 3 December in het ge meentehuis. Op deze avond zal het afdelings bestuur worden uitgebreid met twee leden spaarders. S.V. „Beverwijk" viert zevende lustrum De sportvereniging „Beverwijk" zal in Maart 1954 haar vijf-en-dertig jarig bestaan herdenken, dat gevierd zal worden op feeste lijke wijze, waartoe een commissie in het leven is geroepen, die dit moet voorbereiden. Het eerste elftal van Eechtrop, dat in het begin van de competitie zo'n goede indruk maakte heeft nogal te kampen met het feit, dat verschillende spelers in militaire dienst zijn. Zondag werd een doelpuntloze strijd geleverd door het met drie invallers spe lende Eechtrop in de thuiswedstrijd tegen Tempo '34. De ploegen waren wel aan el kaar gewaagd, doch het ontbrak de tien voorhoedespelers aan schotvaardigheid. Eechtrop II verloor de in Amstelveen ge speelde wedstrijd tegen Pinoké met vier- nul, maar blijft niettemin de tweede plaats van de ranglijst in de derde klasse D be zetten. In de aftdeling C van die klasse won het derde elftal van Eechtrop bij en tegen HHIJC IV met drie-nul. Echtrop IV verloor de wedstrijd voor de Onderbondcompetitie met twee-één bij en van Alkmaar, dat nu bovenaan de rang lijst staat. Het elftal van Eechtrop volgt op de tweede plaats. Het vijfde team behaalde een benauwde zege van één-nul op de plaatsgenoten DEM III. Dames De resultaten van de vier dameswedstrij den waren niet onbevredigend: twee gé- wonnen, een gelijk gespeelde en een ver loren wedstrijd. Het eerste dames-team drong zesmaal tot het doel van Hurley door in de op eigen terrein gespeelde wedstrijd zonder dat de tegenpartij de eer kon red den. Eechtrop III won met twee-één van Alkmaar III. Een gelijk spel van één-één werd behaald door de ploegen van Zand- voort II en Eechtrop II, die elkaar in de badplaats ontmoetten. De plaatsgenoot DEM III won op overtuigende wijze met vijf-één van het vierde dameselftal. MARKTBERICHT 30 November Andijvie 613; bloemkool 1238; bospeen 17—24; waspeen 817; spinazie 1845; to maten 2173; spruiten 2043: prei 812; knollen 717; koerenkool 713; groene kool 6—11: rode kool 5—10; winterpeen 3—6; uien 3—7. Grote overwinning voor De Pion 2 Het tweede tiental van de Castricumse schaakclub De Pion speelde voor de bonds- competitie tegen Lasker 2 uit Uitgeest en het is een 82 overwinning voor de Castricum- mers geworden. Voor de onderlinge competitie speelden in afdeling a: J. C. Heeck en H. Molenbroek remise. Waller Uhl was in zijn partij tegen P. Bouwen niet erg op dreef en verloor en J. van Ravenzwaai bracht S. van Weeren een nederlaag toe. L. Born wist het tegen de leider in deze afdeling, C. Bennes, zowaar tot een afgebroken partij te brengen, die op een vol gende wedstrijdavond voortgezet zal worden. In afdeling b waren de uitslagen als volgt: H. HoekstraP. Kerstens 10; H. Niemeijer II. Hoogervoorst 01; J. BosA. de Wit 10; A. Kortekaas—D. Keetbaas 01; A. LuteP. Kerstens 10; J. Rozingarts A. de Jongh 10; B. Schlosser—P. Beekman 1—0. Wat de tuinders kregen Op de eerste groenteveiling van de week te Castricum kregen de Kennemer tuin ders voor hun groente de volgende prij zen: spruiten 2351; spruiten b 1522; spruitkoppen 1319; uien 6.20 per 100 kilo: prei 812; boerenkool 612; andijvie 613, sla 38, tomaten 1233. Toen de zestigjarige bromfietser B. uit Heiioo Maandagmiddag om kwart over vier op het kruispunt LimmenUitgeest, uit Castricum komende, de Primaireweg over wilde steken, sloeg hij geen acht op een uit de richting Uitgeest komende per sonenauto uit Alkmaar. De bromfietser werd aangereden en enige meters meegesleurd. Hij moet op slag dood zijn geweest. Het stoffelijk overschot is later naar de woning in Heiioo vervoerd. De bromfiets werd zwaar beschadigd, Het is thans verboden met auto's vanaf de Javabrug de Javastraat te Den Haag in te rijden. Dit om het verkeer in deze straat te ontlasten en de automobilisten meer ge bruik van de Laan Copes van Cattenhurgh te doen maken. Nu is er op de hoek van de Koninginnegracht en de Javastraat nog een bord bijgeplaatst, vermeldend, dat een voorrangsweg (zie hoekig bordje) van 8- 18 uur is gesloten voor auto's! De dacn ub Beverwijk gaat gestaag door met haar zege-reeks. Ook Hillegom werd met 146 verslagen, waardoor de dammers uit Beverwijk het best geplaatst tiental is geworden in de strijd om de Kennemer damtitel. Haarlem, dat zelf niet speelde staat met een wedstrijd meer nog aan de kop doch op 4 December kan in Haarlem de be slissing vallen, welk tiental de leiding ver overt. Dan komt de aloude riamedlub Haarlem in de strijd tegen Beverwijk. Winnen P. C. Bais en zijn mannen, dan kan het afdelings kampioenschap en de Kennemer damtitel hen niet meer ontgaan; als beide clubs in de laatste wedstrijden eventueel struikelen, liggen .St. Bavo en K.N.C. op de loer. De uitslagen luiden: Haarlem won met 12—8 van Hillegom. Halfweg met 146 van Stabiel en St. Bavo klopte KNC met 128, Oosten verloor met 14—6 van KNC en de Haarlemse Damclub II verloor met 117 van St. Bavo. De stand in de le klasse, met nog twee te spelen ronden, luidt: Clubs: gesD. gew. gel. verl. pnt. 1. Haarlem 7 6 0 1 12 2. Beverwijk 6 5 1 0 11 3. St. Bavo 7 5 0 2 10 4. KNC 1 7 5 0 2 10 5. VKD 6 4 0 2 8 6. Halfweg 7 4 0 3 8 7. Haarl. Darnel. II 7 1 1 5 3 8. 't Oosten 7 1 1 6 3 9. Hillegom 7 1 0 6 2 10. Stabiel 1 In de tweede klasse gaan de DCIJ-reserves regelrecht op de promotie naar de le klasse af. Bij een kampioenschap volgt een auto matische promotie. De uitslagen luiden hier: Haarlemse Dam- Aan de restauratie van de Nederlands Hervormde kerk te Wijk aan Zee wordt thans met man en macht gewerkt en op Zondag 20 December zal deze weer in ge bruik worden genomen. Tot aan die da tum worden de diensten in de Badgasten- kerk gehouden. Denken cn zetten Voor de onderlinge competitie heeft de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" een wedstrijd gehouden welke in de vol gende uitslag eindigde: J. v. d. Wel-F. v. Son 0-2; B. Zuiderduin-V. Schaaper 0-2; C. Diepgrond-W. Duin afg.; J. Langewis- W. v. Klaveren 1-1; M. Klein-N. de Boer afgebr.; N. Struwe-R. Mahlbcrg 0-2. Wie worden bridgekampioen? De uitslag van de zevende wedstrijd om het clubkampioenschap van de bridgeclub „Wijk aan Zee" is: 1. de heren Dobber- Pirovano 42 punten; 2. de heren Schoos- Kleyn 38 pnt.; 3. de heren Heynis-Dikken- berg 38 pnt.; 4. de heer en mevrouw van Son 37 pnt.; 5. de heer en mevrouw Ger- tenbach 36Vz pnt.; 6. de heer en mevrouw Bol 341/. pnt.; 7. de heer en mevrouw Van der Aar 34 pnt.; 8. de heren Van Klaveren- Handgraaf 34 pnt.; 9. de heren Geudeke- Bol 30 pnt. Onder leiding van de heer H. van Dijk heeft het mannenkoor „Zanglust" in het Wijk aan Zeese badhotel een concert ge geven voor de aldaar vertoevende evacue's. Er werd een gevarieerd programma aan geboden, dat grotendeels bestond uit num mers van het lichte genre, hetgeen door de bewoners op hoge prijs werd gesteld. De directeur van het badhotel sprak na afloop enige woorden van dank en hoopte dat „Zanglust" dit concert eens zal her halen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna A., d. van C. M. Duin en M. P. G. Ravelli; Ronald, z. van G. B. Hopman en F. H. Colenbrander; Agatha M., d. van J. P. C. Kuys en G. I. Bleeker; Johannes M.. z. van J. P. Putker en C. G. Jansen: Petrus J. M.. z. van P. J. Mulder en A. M. Fasthoff. GEHUWD: J. P. Boon en A. Scheerman; A. van Riessen en J. A. Stammes; J. J. Lute en J. Zonneveld. club II verloor met 137 van Cruquius; DCIJ III verloor met 146 van Beverwijk II. DCIJ II won met 146 van Sportief en Halfweg II won met 119 van VKD I. De stand in deze afdeling luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. DCIJ II 6 6 0 0 12 2. Beverwijk II 8 5 0 3 10 3. Hoofddorp 5 3 11 7 4. Halfweg II 7 3 0 4 6 5. Sportief 7 3 0 4 6 6. VKD II 7 2 2 3 6 7. Cruquius 6 3 0 3 6 8. DCIJ III 5 3 0 2 6 9. KNC II 5 2 12 5 10. HDC III 7 115 3 11. BDC III 5 0 14 1 De R.-K. collectanten van Heemskerk hebben in één der zalen van het K.S.A.- gebouw hun jaarlijkse feestavond gehou den. De heer Kuiper uit Beverwijk ver zorgde do conférences en de heer Dekker speelde de feestmuziek. Bij de leden en hun dames was de stem ming er al spoedig in en door af en toe een dansje te maken vloog deze avond om, zo dat nog veel te vroeg het einde kwam. Veehouders besproken veevoedervraagstuk In zaal Dam hebben boeven van Heems kerk en omgeving een praatavond gehou den, waarop voornamelijk het voeder vraag stuk onder de loupe werd genomen. Over en weer werden ervaringen uitgewisseld, zodat het een leerzame avond werd. Bridgeclub „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" te Heemskerk heeft de bridgeclub van die naam aen drive gehouden, waarvan de voornaamste uitsla gen als volgt zijn: Groep A: 1. de heer en mevrouw Muyen 35 pnt.; 2. heren Koopman-De Vries 34 pnc.; 3. en 4. heren Spijker-Flentge en J. en A. Beentjes 33 pnt: 5. de heer en me vrouw Van der Lee 32 pnt. Groep B: 1. heren Belleman-Muile boom 40)4 pnt.; 2. heren P. en J. Koopman 38pnt.; 3. heren Scheerman-Wentink Ziy< pnt. De laatste tijd worden de wegen van Heemskerk geducht opgeknapt; nu is de Hoflaan aan de beurt, die van een asphalt- dek wordt voorzien. Vergezeld van zijn twee knechten heeft St. Nicolaas Zaterdagmiddag na IJmuiden ook in Heemskerk zijn intrede gedaan. De Sint die van kasteel „Assumburg" kwam, werd aan de G. van Assendelftstraat op gewacht door het fanfarecorps „St. Cae- cilia". Voor het gemeentehuis heeft burge meester H. Nielen in een hartelijke toe spraak de Sint verwelkomd. Een met tien man spelend Wilskracht uit Amsterdam heeft Zondag in Castricum de vlag moeten strijken voor Vitesse '22. Het zag er in het begin van dc wedstrijd anders zo rooskleurig uit voor de bezoekers, omdat zij reeds in de tweede minuut uit een straf schop de leiding konden nemen, 0—1. De gastheren kwamen er echter steeds beter in en hun speloverwicht had tot gevolg, dat in de achttiende minuut midvoor N. Stuifbergen de gelijkmaker kon scoren, 1—1. Wilskracht bleef verwoed partij geven doch de Amsterdammers moesten tenslotte zwichten voor een goede combinatie tussen A. v. d. ValkN. Stuifbergen en F. Twisk. Laatstgenoemde speler gaf zijn club de lei- din, 21. In de tweede helft waren dc aanvallen van Wilskracht talrijker en gevaarlijker, doch het was de tl uisclub. die drie keer het net kon vinden. Twee doelpunten werden echter wegens overt-edingen geannuleerd, maar de derde, zeven minuten voor het einde door N. Stuifbergen gescoord, gaf de bezoekers de genadeslag 3—1. Kok eerste klasse Albert J. Ooms, Van Spekstraat 31, IJmuiden. links, en hofmeester derde klasse Albert J. Olivier, Mints en Bakhuizen 69, Gaasterland (Fr.) in hun heiligdom aan boord van Hr. Ms. „Bedum", de kombuis. Het kan bijna niet anders, of iedereen in Castricum moet nu zo langzamerhand „De Tante van Charley" een keer hebben ge zien; als wij ons niet vergissen werd deze beroemde klucht hier binnen betrekkelijk korte tijd reeds voor de derde keer opge voerd. Zaterdag geschiedde dit door de R.K. toneelvereniging „St. Bonifacius" uit Krommenie welk gezelschap er in hotel „De Rustende Jager" het vrolijke gedeelte van een propaganda-bijeenkomst mee verzorgde, die door de afdeling Castricum van de Bond voor Staatspensionnering was georganiseerd. Deze beminnelijke dame schijnt werke lijk de onsterfelijkheid beschoren te zijn, want hoewel dit kolderstuk van Brandon Thomas reeds op een eerbiedwekkende staat van dienst mag terugzien, werd het onlangs door Rosita Peters (een der vele pseudoniemen van Will, van der Berg) nog eens opnieuw bewerkt, waarbij deze dwaze historie overigens slechts weinig of geen verandering onderging. Hetgeen trouwens volmaakt overbodig zou zijn. want het origineel gaf door de permanente aaneen schakeling van de zotste situaties reeds zoveel aanleiding tot daverend plezier, dat het bij voorbaat uitgesloten mag worden geacht tc pogen bij dergelijke nonsens nog een overtreffende trap te bestijgen. Zodat het welhaast geen nadere vermelding be hoeft, dat ook de toeschouwers zich Zater dag weer uitbundig hebben geamuseerd om de vele capriolen, die de leden van „St. Bonifacius" door middel van deze klucht met gulle hand over hen konden uit strooien. Het was bovendien een vlotte op voering, waarmee het gezelschap uit Krom menie een behoorlijke indruk heeft achter gelaten. Natuurlijk was het grootste succes van deze voorstelling voor Jan Stam, die de burleske tante voor zijn rekening mocht nemen. Alleen had hij kennelijk moeite met het voorgeschreven falset-stemmetje, dat hem verder weinig intonatie veroor loofde. De beste speler was ongetwijfeld B. Neelen als kolonel Chesney, die van deze oud-militair in stem en allure een voor treffelijke uitbeelding gaf. Ook het stu- dententrio, waarvan vooral Cor Vlaande ren zich als Jack onderscheidde, was over het algemeen levendig genoeg, om alle op geschroefde moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. Naast de dwaze Spettique van Jan Hamman vormden de dames A. Koning en Annie Neelen voor dit alles het charmante tegenwicht, zodat ook dit be langrijke onderdeel der opvoering als vol komen geslaagd mag worden beschouwd. Gehoord de enthousiaste bijval, waarmee deze voorstelling telkens werd onthaald, bleek het publiek dezelfde mening te zijn toegedaan. JAN VAN DAM. ADVERTENTIE OCCOOOOOOOCCOOCOOOCOOOOCOOCCOOCOCOOOGOCOOOCCOOOOODCOCXX» Daar heeft hij nu eens écht iets aan! Een voortreffelijk ZUIVER WOLLEN TRICOT VEST in uni en tweekleuren combinaties. Met en zonder mouwen en met ritssluiting 14.90, ƒ16.75, ƒ19.75, ƒ24.75 en hoger M aathleermakers Modes - Confectie Kennemerlaan 36 - IJmuiden - Tel.4453 Elke koper ontvangt een practisch geschenk. )COOOCCOCOOCOCCOOOCCOOOCOOOCOCOCOOOOOOCOOOOCOOOOOCOOOCOOO Het Castricumse CSV heeft in Heiioo tegen HSV met een 22 gelijk spel genoegen moe ten nemen. Pis toen de wedstrijd 25 minuten oud was slaagde midvoor A. kossen er in CSV leiding te geven, nadat tevoren de strijd gelijk was opgegaan. Door het goede spel van CSV kwamen de spelers van de thuisclub haast niet aan bod. Zeven minuten na de hervatting bracht de linksbinnen van HSV de stand op gelijke voet, 11, en dit doelpunt veroorzaakte bij de supporters van dc Hciloërs het nodige enthousiasme, die echter werd bekoeld door het doelpunt dat rechtshalf H. van Diggelen, voor CSV in de dertigste minuut scoorde, 12. HSV kwam weer terug en zag haar moeite beloond doordat uit een vrije schop de bal achter doelman G. de Heer belandde, 22. Beide clubs streden fel om het winnende doelpunt en het was A. Kossen, die 10 mi nuten voor het einde het net wist te vinden. Hoewel de arbiter dit doelpunt aanvankelijk toekende, herriep hij, nog voor dat de bal middenuit was genomen, zijn beslissing weer en hierdoor raakten de gemoederen van de supporters verhit. Rouw. In deze dagen zijn vier bekende personen aan het visserijbedrijf ontvallen. De oudste is de bekende IJslandschipper Maarten Noordzij, die de leeftijd van 83 jaar bereikte. Noordzij heeft zo'n 50 jaar op het water doorgebracht, waarvan 40 jaar als schipper op stoomtrawlers. Vooral cp de grote trawlers heeft de thans over leden schipper met succes vele reizen naar IJsland ondernomen. De heer Cornelis Dekker heeft jaren op verschillende schepen de vis helpen aan voeren. Zijn bijnaam „Booitje" kende een ieder in het visserijbedrijf. De kleinvishandelaar Klaas Wijker over leed op 56-jarige leeftijd, als vierde figuur uil de hal is Cornelis Kempe Zaterdag ter aarde besteld. Wachters. Voor de Dinsdagmarkt heb ben gelost de twee schepen van de rederij Roelofs R.O. 2 en R.O. 29. Deze rederij geeft de voorkeur aan de Dinsdagmarkt ondanks het feit, dat de schepen reeds Za terdagmorgen binnenkwamen. Weg. De Sumatra gaat weer vissen na ongeveer 14 dagen stilliggen. De stuurman van de Mary (IJM 61) Simon Klinkenberg uit Noordwijk krijgt het commando over de Sumatra. Schipper Vooys is weer hersteld als de Mary uitvaart. Beide trawlers zetten koers naar het Kanaal. Vis proberen. De Cornelis (KW 24) en Doggersbank (KW 75), welke loggers voor gezamenlijke rekening een net hebben voortgetrokken in het Kanaal, waarvan het resultaat teleurstellend was, zijn niet meer naar het Kanaal teruggegaan. De haring netten zijn van boord gehaald en deze week worden de loggers met verse vis aan de markt verwacht. Om de Noord. Aangemoedigd door de uitstekende uitkomsten en in staat gesteld door het mooie najaarsweer zijn verschil lende loggers nog naar de Noord (ongeveer 150 mijl van IJmuiden) om verse vis ver trokken. De logger KW 28, die Maandag voor 200 kisten rondvis f 4500 besomde, vaart zelfs uitstekend. Ook de KW 69 en KW 114 blijven om rondvis vissen. Dagbesommingen. Voor de twaalf dagen, dat de Eli Chénévière achter de verse vis had heengezeten, maakte het schip aan de Maandagmarkt 17.800; de zesdaagse ha- ringreis van de Herman werd beloond met 21.900 en voor haar korte vijfdaagse ha ringtrip haalde de Mary liefst 24.500 uit het vuur. Kees Plug deed het dit keer ook weer prima met zijn verse vis cn besomde 17.800; de KW 52 maakte éveneens een pracht van een reis en besomde 11.400. Voor de IJM 210 kwam de besomming op 5790; de Annie kwam niet hoger dan tot ƒ6600. Vandaag ook de Polderman. Behalve de Vikingbank (800 kisten verse vis en 120 stijve kabeljauwen) is vanmorgen de Pol derman ter markt verschenen met 140 schelvis, 230 makreel, 110 kabeljauw en gul en kool, 30 haring, 110 open en 80 dichte wijting, 16 radio en 100 stuks stijve kabel jauwen. Morgen de Van Hattum. Voor de Woensdagmarkt staat de Maria van Hat tum op de nominatie, die 100 kisten schel vis, 265 makreel, 90 gul cn kool, 90 wijting, 50 rog en 30 haring plus 40 stijve kabeljau wen aanvoert. Dan is de Haarlem nog pre sent met 2000 kisten haring. Zieke man. De trawler Johannes Pol derman kwam gisteravond omstreeks half zeven binnen met een zieke man aan boord. Marktprijzen. Per 1 kg: heilbot 3 2,35; gr. tong ƒ3,102.90; grm. tong 1,98 1,67; kim. tong ƒ1,701,51; kl. tong 1 1,57—1,44; kl. tong II 1,23—0.93: tarbot I 2,50—1,90. Per 50 kg: tarbot II f 90—80; tarbot IV 4835; kl. griet 37; tongschar ƒ8681; schartong 4342; gr. schol ƒ6651; grm. schol ƒ7751; kim. schol 72—48; kl. schol I 63—39; kl. schol II ƒ4320; schar 2822; v. haring ƒ15.50 10.50; makreel 2719.50; gr. schelvis 6246; grm. schelvis 5645; kim. schelvis 5244; kl. schelvis I 6039; kl. schelvis II ƒ3410; wijting 188; gr. gul 42—37; mid. gul 38—27,50; kl. gul 17.50—11,50; kl. haai ƒ30—21; ham 12662; poontjes 1816; kl. koolvis wit 3635. Per 125 kg: gr. kabeljauw 166 77; gr. koolvis zw. 7970; gr. koolvis wit 9080; gr. leng 72. Marktaanvoer: 567 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 5 griet, 15 tongschar en schar tong, 670 schol, 53 schar, 4885 haring, 205 makreel, 1185 schelvis, 395 wijting, 805 kabeljauw en gul. 5 leng, 8 kl. haai, 2 ham, 16 poon, 44 koolvis, 63 diversen. In totaal 8930 kisten. Besommingen. IJM. 32 (Eli) 17.820; 2 trawlers met 46.400; IJM 210 5790; IJM 14 ƒ6619; IJM 204 2580; KW 40 3720; KW 76 17.880; KW 108 2325; KW 28 4530; KW 89 ƒ3580; KW 69 3955; KW 59 2957; KW 155 3328; KW 107 2200; KW 125 2394; KW 10 2840; KW 64 3700; KW 26 ƒ3160; KW 169 3025; KW 104 2934; KW 166 2720: KW 17 ƒ3020; KW 162 2730; KW 84 3430; KW 52 11.450; AM 16 4780: AM 17 4580; AM 18 ƒ3210; IJM 7 8060; IJM 52 2000; KW 34 ƒ3200; KW 133 3490; KW 98 3300.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10