Begrenzingen van de industrie en inlijving van recreatie „Velsen" loert op bovenste plaats in de derde klasse Agenda voor Velsen Grote veranderingen in het verkeersstelsel HET VELSEN-NOORD VAN DE TOEKOMST Oprecht kinderfeest in beide dorpen Havenberichten Visserij-varia J Bakker Winkel Uw Bakker J DONDERDAG 3 DECEMBER 1953 7 Sinterklaas in Santpoort VOETBAL IN KENNEMERLAND In November passeerden 983 zeeschepen de pieren Sinterklaas Tips Joh. Meijer Zn Onderlinge wedstrijden van SSH Burgerlijke stand Velsen Drie wedstrijden in de Da Costa-school Scheepvaart V. Allereerst is rekening gehouden met de primaire industrieën. In het nieuwe plan lopen de grenzen van de N.V. Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken in het Westen tot aan de duinreep, in het Noorden tot aan de gemeentegrens en de Oostgrens is het voormalige buitengoed Rooswijk. Het Provinciaal Elcetriciteitsbedrijf komt in het Westen tot aan de Staalhavenweg, in het Noorden tot de bebouwing van de Wenckebachstraat, in het Oosten tot de Noorderlaan en over het complex noodwo ningen in het Zuiden tot aan het spoorweg emplacement. Papierfabriek De grenzen van de terreinen van de N.V. Verenigde Papierfabrieken worden getrok ken in het Westen tot aan de geprojecteer de weg, van de geprojecteerde ponthaven (waar nu de spoorbrug is) af naar Bever wijk, in het Noorden tot de Grote Hout- of Koningsweg en tot aan de Zuidkant van de strook klein-industrie bij de Wijkermeer- weg, in het Oosten tot aan het terrein dat bestemd is voor secundaire industriën en in het Zuiden sluiten zij aan op de kanaal oever. Voor de secundaire industrie zijn aange wezen: een strook langs de Staalhaven, die al geheel bezet is; een gebied tussen de Wijkerstraatweg en de tunneltraverse, ge legen ten Noorden van het voor de Papier fabriek- bestemde terrein, welk gebied na genoeg geheel is uitgegeven en vrijwel helemaal gerealiseerd; een stuk ten Westen van de tunneltraverse, rondom een gepro jecteerde haven voor binnenschepen; een stuk ten Oosten van de tunneltraverse en ten Noorden van de Plaatwellerij en een gebied ten Noorden van de verkeersweg OostWest, dat zal aansluiten aan het on Beverwijks grondgebied Geprojecteerde industrieterrein langs de Wijkervaart. Woongebieden Er zijn in dit gebied drie afzonderlijke woongebieden. In de eerste plaats is er de bebouwing langs de Wenckebachstraat, waarbij de bebouwing tussen de Grote Hout- of Koningsweg en het terrein van de Papierfabriek en de P.E.N.-Centrale de zo genaamde bebouwde kom vormt. Ten tweede is er de wijk Schulpen en ten slotte de wijk „de Gilden".die in hoofd zaak bestemd is voor de continu-arbeiders van Breedband. Natuur- en recreatiegebieden Voor passieve recreatie blijven over de duinreep in het Westen en de groenstroken langs de hoofdverkeerswegen, zoals het tegenwoordige Rooswijk en langs de weg naar de Plaatwellerij. Men zal zo mogelijk brede stroken met groen aanleggen langs verkeerswegen en spoorlijnen, maar de bewoners van het Velsen-Noord van de toekomst zijn toch voor dergelijke recreatie aangewezen op het gebied bezuiden het kanaal. Voor actieve recreatie van hoogoven arbeiders en bewoners van de woonwijken is ongeveer 12 hectare gereserveerd voor sport- en speelvelden. Het verkeersstelsel De spoorbrug over het kanaal komt te vervallen bij de verwezenlijking van de tunnelplannen. Zo ook de spoorlijn tussen spoorbrug en halte Hoogovens. Ten Westen en ten Zuiden van de P.E.N.- Centrale en tussen „de Gilden" en „Schul pen" zijn stroken bestemd voor raccorde- menten. in hoofdzaak ten behoeve van de K.N.H.S. Gerekend wordt op een spoorver binding tussen de nieuwe Breedbandfabriek en Beverwijk. De ligging van de genoemde tracés 'en raccordementen heeft de volledige instem ming van de Nederlandse Spoorwegen en de betrokken industrieën. De hoofdverkeerswegen worden in hoofd zaak bepaald door twee verbindingen: le. voor het Noord-Zuid-verkecr de rijksweg via de tunnel in de richting Be verwijkAlkmaar en 2e. voor het Oost-Wcst-verkeer de weg van het Noordelijk rondpoint af waarop uitmonden de wegen naar de hoofdingan gen van K.N.H.S. en Mekog en van de Cemy, de ontworpen weg naar de Breed- DONDERDAG 3 DECEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Anna". Rex, 20 uur: „Rue Madeleine 13". Onderwijzers-toneelver. O.T.K., 14.30 en 19.30 uur: Patronaatsgebouw, toneeluit voering. VELSEN: Raadhuis, 19.30 uur: Openbare vergade- ving van de gemeenteraad. VRIJDAG 4 DECEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Het mysterie van de gouden adelaar". Nutsbibliotheek: Geopend van 1921.30 uur. Rex, 20 uur: „De kus des doods". VELSEN: Raadhuis, 10.30—11.30 uur: Spreekuur wethouder van Financiën. band, de ontworpen weg naar Wijk aan Zee en Beverwijk-Noord en de ontworpen toe gangsweg naar het bestaande centrum van Beverwijk naar de nieuwe industrie terreinen voor secundaire-industrie van Velsen en Beverwijk en een ten Oosten van Zijkanaal A gelegen terrein voor de chemi sche industrie. Het is de bedoeling dat deze weg over het raccordement tussen de Gilden en Schulpen en over de tunneltraversen heen zal worden gevoerd en dat van de kruising met de tunnel traversen af contactpunten met de oo lager niveau gelegen rijksweg voor het N.-Z.-verkeer naar de tunnel en BeverwijkAlkmaar worden verkregen, alsook met de Dvinvlietstraat, de Wijker straatweg en de Velserweg naar Beverwijk. De hoge ligging van de weg voor O.-W.- verkeer en ook van he,t Noordelijk rond point maakt het mogelijk het gehele fiets- verkeer zonder kruispunten onder deze hoofdwegen door te leiden. Ook een verbinding van de Schulpweg met de Beeeksanghlaan en een doortrek king van de Duinvlietstraat naar de spooi- wegovergang bij Beverwijk kunnen op het tegenwoordige niveau met tunnels onder deze weg voor O.-W.-verkeer worden door geleid. Verwacht wordt dat na het gereedkomen van de spoorwegtunnel de spoorbrug kan worden opgeruimd en dat daar een pont- verbinding kan worden gelegd als meer directe verbinding tussen Velsen-Zuid en Velsen-Noord en als verbinding voor he* fiets- en ander langzaam verkeer van Zuid naar Noord en omgekeerd, omdat dit ver keer niet in de tunnel zal worden toege laten. Voor het meer Westelijk deel van l.lmui- den is een tweede Noord-Zuid-verbindings- weg voor rijwielverkeer ontworpen over het sluizencomnlex naar de Staalhavenweg en de Grote Hout- of Koningsweg. Een nieuw aan te leggen weg verbindt de nieuwe pontovergang met de deels reeds bestaande, deels nog ontworpen Duinvliet straat die langs een verbreed profiel en via een doorbraak door de bebouwing aan de Westzijde van de Wijkerstraatweg het ver keer op de bestaande overweg aan de Wij kerstraatweg over de spoorbaan brengt. Deze ontworpen weg zal bij de halte Vel- ocooooocooooooococcot Hel zal van zeer veel factoren, zowel van nationale als van internationale, af hangen, of de in de plannen voor de IJ mond-N oord opgenomen mogelijkheden snel en in zijn geheel zullen worden gebruikt, maar men wil niet al te veel vooruitlopen op de ie vei wachten ontwikkeling van agglomeratieve industrieën. Daarom zal er enige beperking 'worden betracht in de bestemmingen met industrieel karakter". In dat licht moet worden bezien de bestemming van het gebied ten Oosten van de wijk „Scludpen" van Velsen-Noord, dat voor een groot deel een agrarische bestemming heeft behouden. Een aanpassing aan eventuele toekomstige behoeften blijft' daarmee open. De behoefte aan zeker heid omtrent profiel en Iracé van verkeerswegen, spooraansluitingen en haven werken, van leidingen en kabelstroken en van de ligging van werk-, woon- en recreatiegebiedenzowel voor de gemeente als voor de betrokken industrieën, is zo groot, dat de vaststelling van het plan geen verder uitstel kan lijden, zegt men van gemeentewege. De vaststelling van het plan in détails kan pas ge schieden als het plan van „De Gilden" in groter verband is bekeken en aan gepast is aan het grote verkeer. Gedurende enige weken ligt ten Vel- sense raaclhuize ter inzage de toelich ting op het uitbreidingsplan van Velsen-Noord. Dit structuurplan is ontworpen door deskundigen op het gebied van de stedebouw uit Bever wijk en Velsen en hangt ten nauwste samen met het zogenaamde Nationale Plan en met het „Ontwerp IJmond- Noord". Ook in dit plan is men uit gegaan van de ontwikkeling van de staal- en chemische industrieën ter plaatse en er is rekening gehouden met een adequate uitbreidingsmoge lijkheid van het P.E.N. De voorbereidingen voor dit plan kre gen al in 1950 vorm door middel van zen schets, maar de uitwerking werd vertraagd doordat het Interimrapport van de Rijksdienst voor het Nationale Plan pas in 1951 gereed kwam. Velsen kreeg gelegenheid van een en ander kennis te nemen en haar mening er over kenbaar te maken. Gedeputeerde Staten stellen een pro vinciale commissie in, waarin voor Velsen ir. W. van Tijen zitting nam. Het werk van deze commissie resul teerde in een rapport „Ontwerp IJ mond-N oord", dat als basis voor een nader uit te werken streekplan dient. Deze commissie zal tevens aandacht schenken aan de oplossing van be staande verkeersproblemen. Woensdag heeft Sint Nicolaas natuurlijk ook een bezoek aan Santpoort gebracht. In de vroege middag arriveerde de kin dervriend, vergezeld van zijn drie zwarte vazallen aan het station, waar hij begroet werd door bestuursleden van de Santpoort- se winkeliersvereniging. Bij het verlaten van het station werd hij door een grote menigte kinderen luide toegejuicht. Na enkele woord, voornamelijk tot de jeugd te hebben gericht maakte de Sint te paard, een rit door Santpoort eerst door Sant poort-station en vervolgens langs de Wüstelaan naar het dorp. De speeltuinver eniging Jong Santpoort is eveneens door Sint Nicolaas bezocht. Hier is 's middags een feest gevierd waarover de jeugd nog lang zal napraten. Geen van de kinderen heeft de roe gekre gen, maar wel een heerlijke tractatie van Sint Nicolaas en de poppenkast en een goochelaar completeerden de intense vreugde onder het jonge volkje. Zodat de grote schare kinderen, nadat de Sint zijn vermanende toespraak ge- eindig had, zich konden vermaken met de grollen van Jan Klaassen en de onbe grijpelijke goocheltoeren. 's Avonds is door de kinderen van de speeltuin opgevoerd de operette: „De prin ses en de bloemenfee". Dit was dus be stemd voor de ouders, die zo eens kennis konden maken met de verborgen talenten van hun kinderen. In het bijzonder de prinses Pleuntie de Graaf en de Koningin Rie Wigchert beeldden hun rol uitstekend uit. Ook de costumering van al de mede spelers was puik verzorgd, zodat de talrijke aanwezigen een prettige avond hebben ge had. De muzikale begeleiding was in han den van mevr. L. J. Hoogland-Groen. sen-Hoogovens a niveau worden gekruist door de Grote Hout- of Koningsweg. De Grote Hout- of Koningsweg is bestemd om naar het Oosten te worden doorgetrokken naar de ontworpen industrieterreinen. Naar het N.-O. geeft deze weg de verbinding met de te verbreden en door te trekken Wenckebachstraat naar het rondpoint. Door het meest Noordelijke deel van deze weg meer naar het Westen om te leggen wordt een onderlinge verbinding verkre gen van de industrieterreinen er. de woon kernen. De verbinding tussen de wijken ,de Gil den" en „Schulpen" zal door middel van een tunnel worden tot stand gebracht in het verlengde van de Melklaan. Behalve een weg voor rijwielverkeer tus sen het woongebied IJmuiden en het Hoog ovencomplex over het sluizencomplex is ook een dergelijke weg van het verlegde pontveer af ten Zuiden van en langs de Papierfabriek van de firma Van Gelder Zonen om de ontworpen gemeentelijke in- steekhaven heen, langs de Plaatwellerij naar zijkanaal A ontworpen. Beide wegen zijn zowel nu als in de toe komst van uitermate groot belang als be korting van de fietsrouten en om ponten en hoofdwegen minder zwaar te belasten. De nederlaag tegen AFC en de gelijk tijdige overwinning van HVC op KFC heeft een geduchte daling van de Kennemers- papieren veroorzaakt. Het is voor de roodzwarten te hopen, dat het door hen in gediende protest althans nog één puntje oplevert. Zondag komt Spartaan op bezoek. De hoofdstedelijken verspeelden in zes wed strijden al zeven punten. Het is dan ook te verwachten, dat de punten in Beverwijk blijven. De D.E.M.'ers mochten van geluk spre ken, dat ook C.S.V. Zondag een puntje verspeelde, wat velen van de Castricum- mers wel wat is tegengevallen. In het C.S.V.-kamp hoopt men nu natuurlijk, dat het ingediende protest nog wat uit werkt. Van beide rivalen heeft D.E.M., dat in Alkmaar tegen de Alkm. Boys speelt, het ongetwijfeld lastiger dan het tegen Pur- mersteyn thuis spelende C.S.V., wat na tuurlijk nog geenszins wil zeggen, dat C.S.V. een „walk-over" zal hebben. Heemskerkse zege A.D.O. krijgt H.S.V. op bezoek. Wij ver moeden, dat het terrein-voordeel zal lei den tot een kleine zege voor de Heems kerkers. Beverwijk zal in Wormer tegen W.S.V. een hele dobber hebben, maar keert toch mogelijk één punt rijker huis waarts. In 3 B schijnt Velsen een aanval op de bovenste plaats in de zin te hebben, ge tuige zijn 40 zege op het toch lang niet malse Z.S.G.O. Wanneer het er Zondag a.s. ook J.O.S. onder houdt en de kans daarop lijkt ons niet alleen maar denk beeldig dan schiet het aardig in de richting. Kinheim heeft de eerste overwinning binnen, maar of tegen Ripperda de tweede In November passeerden in totaal 983 zeeschepen de pieren van IJmuiden, inko mend 507 schepen en uitgaand 476 schepen. Binnenkwamen voor Amsterdam 413, Zaan dam 39, Spaarndam 1, Beverwijk 1, Hoog ovens Binnenhaven 10, Hoogovens Buiten haven 17, Vissershaven 7, IJmuiden (bij leggers) 9 en Velsen Papierfabriek 10 schepen. Er vertrokken van Amsterdam 385, Zaandam 25. Spaarndam 1. Beverwijk 1. Hoogovens Binnenhaven 11, Hoogovens Buitenhaven 13, Velsen Papierfabriek 8, Vissershaven 4 en IJmuiden 28 schepen. zal volgen, is aan gerechte twijfel onder hevig. Terrasvogels zal aan Rivalen een hele kluif hebben, maar een gelijk spel lijkt niet uitgesloten. Ditzelfde geldt ook voor Vitesse, dat bij Z.S.G.O. op bezoek gaat. Wijk aan Zee ontvangt Wilhelmina Voor uit, dat een behoorlijke rol in 3C speelt. Op meer dan een gelijk spel durven we dan ook niet hopen. Na de zware wedstrijd tegen De Meteoor krijgt Waterloo het Zondag a.s. wat ge makkelijker, want dan komt hekkensluiter S.E.M.O. op bezoek. De Wateiloërs zullen er echter goed aan doen te bedenken, dat V.V.B. van deze club slechts met 2-1 kon winnen. Vlak op de hielen gezeten door De Me teoor, bezet V.V.B. nog steeds de bovenste plaats. En we vermoeden, dat dit na de wedstrijd tegen D.C.O. nog het geval zal zijn. ADVERTENTIE Voor koude (en goedverzorgde mannenhanden! Het artikel voor een geslaagde St. Nicolaasavond. Welke man zou niet blij zijn met een paar prachtige gevoerde NAPPA HANDSCHOENEN, die tevens met pelsvoering en riem sluiting verkrijgbaar zijn. 'n Waardig St. Nicolaascadeau. dat U reeds voor 11.75, 12.90. 14-90, 19.75 en hoger koopt bij Kcnnemcrlaan 3fi - IJmuiden - Tel. 4453 Maatkleermakers - Confectie Dames-, Herenmodes Elke koper ontvangt een practisch geschenk. MARKTBERICHT BEVERWIJK Andijvie 716; bloemkool 2643: bospeen 1625; waspeen 1014; sla 49%; witlof 2845: prei 810; spruiten 2042; boeren kool 4—14: groene kool 58: rode kool 4—9; knollen 5—10; tomaten 20—68; uien 3—7; peen 3—6. De jaarlijkse onderlinge wedstrijden van de gymnastiekvereniging S.S.II., leider de heer H. van Wijnen, zullen in de gym nastiekzaal van de Watervlietschool voor de leden van 8 tot 11 jaar worden gehou den op Dinsdag 15 December. Donderdag 17 December zijn er wedstrijden voor de aaspirant-gymnasten van 12 tot 15 jaar en de volgende avond, Vrijdag 18 December zullen de dames-, heren- en senioressen- leden de strijd aanbinden om de Van Wij nen-wisselbeker, die door mej. D. Davidson moet worden verdedigd. De komende Vrijdagmiddag hebben de kleuterafdelingen al hun feest in de Wa tervlietschool; een openbare les in tegen woordigheid van St. Nicolaas. GEBOREN: J. H. M. Bosch—de Bruyn, z„ Iepenstraat 5, IJmuiden-O.; E. de Jong Groenendijk, z., Ladderbeekstraat 90. Velsen- Noord; J. Swibben—van Urk, z.. Sieraad straat 18, IJmuiden-O.; M. Dolfing—Spaar garen, z., Wijk aan Zeeërweg 48, IJmuiden- Oost; G. VeldmanKlinkenberg, d., Stol- straat 9, IJmuiden-O.; A. E. PiersmaHeu ser, z., Wijk aan Zeeërweg 116, IJmuiden-O.; P. JanusSiebbeles, z.. Stationsweg 81, Vel sen: M. J. F. Groot—van der Wiel, z., Ban- jaerstraat 1, Velsen-N.; H. J. Dubbelman- van Leeuwen, z.. Curagaostraat 43. Santpoort: W. L. ZwartWijnen, z.. Grahamstraat 96. IJmuiden; H. G. SchoutenBakker, d., En- gelmundusstraat 27, IJmuiden-O.: J. Jansen— Vreeken, z., Bloemstraat 133, IJmuiden; E. van Beienvan Popta, z., Linaeusstraat 9. IJmuiden. OVERLEDEN: C. Splinter, 4 mnd., d.. van J. Splinter en A. van Baren. Wijkermeerpol- der 40, Velsen-N.; H. Zult, 76 j„ echtgenote van R. S. van der Veen, Spieghellaan 27. Driehuis; M. L. Noordzij. 83 j.. weduwnaar van D. v. d. Waal, Kompasstraat 18, IJmui den; J. C. Schioners. 19 j., z. van C. Schip- ners en M. E. Handgraaf, Terburgstraat 35. Santpoort-st.; K. Wijker, 55 j., echtgenoot van A. Visser, Linnaeusstraat 4, IJmuiden. Robert E. Hopp uit New York toont een door gas verwarmd pak, dat hij ontwierp voor arbeiders die buiten bij lage tempe raturen moeten werken. Het pak, dat ge maakt is naar hei model van de Ameri kaanse Marinevlieger pakken, weegt slechts 3,6 kg, de bijbehorende houder voor pro- paangas 1 kg. Aan de binnenkant van het pak loopt een netwerk van rubberslangen waardoor het propaangas, dat verwarmd wordt in de cylinder aan de ceintuur wordt gestuwd. Er is genoeg gas in de houder om een man gedurende 12 uur ach tereen warm le houden bij een tempera tuur van -30 graden. De overall is gemaakt van nylon. Volleybal Ter voortzetting van de volleybalcompeti tie voor de afdeling „.IJmond" zijn Woens dagavond in het gymnastieklokaal van de Da Costaschool drie wedstrijden gespeeld. De ontmoeting tussen het debuterende team van VSV-dames in deze competitie cn de DGS-dames werd een matige wedstrijd VSV was duidelijk de mindere van DGS De uitslag was 915; 1116; 1015 03 De wedstrijd van de herenteams PSV 2 VCK 3 (04) leverde in de tweede en derde set wat spanning oo. ondanks een onbetwist overwicht van VCK. Dit team kwam qua baltechniek en samenspel niet boven het gemiddelde, zodat de politiemannen soms toch nog met enkele geestdriftige combina ties aardig op. dreef raakten. De uitslag werd nu 6—15; 11—15; 12—15; 7—15. De mooiste strijd was die tussen de voet balteams van Waterloo 2 en Kennemers (heren). De ploegen waren van ongeveer gelijke sterkte, al ging de eerste set voor Waterloo met grote cijfers vèrloren (0—15) In de tweede set echter kreeg Waterloo door behoorlijk samenspel de beste panieren en het team won deze met dezelfde cijfers (15—10). De meest spannende partij werd de derde set, waarin de ploegen elkaar niets toegaven maar waarin geslaagd samenspel Kennemer het voordeel bracht. In de laat ste set kan Waterloo niet meer voldoende kracht opbrengen om Kennemers met geest driftig snel en goede combinaties partij te geven. De uitslag word 13 met de standen 10—15; 15—10; 12—15; 3—15. Woensdag 2 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Escaut van Parijs. Schie van Rotterdam. Prest van Bergen. Bennekom van Rotterdam. Titus van Lissa bon. Dokkum van Sunderland. Almora van Helsingborg. Lancero van Avonmouth. Lijn baansgracht van Pernovicken. Van Linscho- ten van Dakar. Deo Favente van La Palice. Willem Barendlsz van Brabestad. Oberon van Antwerpen. Kaladam van Hamburg. Raffelberg van Ornkoldviek. Arctic van Londen. Adellen van Le Havre. Vertrokken zijn: Dora naar Vlaardingen Eljo naar Vlaardingen Ida Pieter naar Rot terdam Fortuna naar Kopenhagen. Po'anhal naar Aruba. Sparta naar Rotterdam. Powel naar Aruba. Pionier naar Delfzijl. Karimin naar Hamburg. Dokkum naar Rotterdam Harold Ottens naar Malmö. Keizersgracht naar Rotterdam. Bab T naar Rotterdam Carno naar Rotterdam. 17e October naar ^sbjere Maywood naar Londen. Escaut naar Rotterdam. Reine Astrid naar Antwerpen Ariadne naar Hamburg. Capella naar Rot terdam. IJstroom naar Fowey. Marktprijzen van Woensdag. Heilbot 2,70-2,05, tarbot I 2,45-2 per 1 kg. Tong schar 66, schartong 42-33, schar 37-19, v. haring 17-11,50, makreel 30-22, gr. schel vis 70-65, gr.m. schelvis 70-62, kl.m. schel vis 63-56, kl. schelvis I 59-54, kl. schelvis II 41-22, wijting 25-9, gr. gul 60-50, midd. gul 41-32.50, kl. gul 25-18, kl. haai 33-28, ham 86-77, poontjes 23-16, kl. koolvis zw. 31-20, kl. koolvis wit 37 per 50 kg. Gr. ka beljauw 228-102, gr. koolvis zw. 92-86, gr. koolvis wit 98 per 125 kg. Marktaanvoer van Woensdag. 7 kis ten tarbot, 4 heilbot, 5 tongschar en schar tong, 36 schar, 2420 haring, 480 makreel, 273 schelvis, 286 wijting, 207 kabeljauw en gul, 17 kl. haai, 3 ham. 8 poon, 19 kool vis, 25 diversen, totaal 3790 kisten. Val. Tijdens de werkzaamheden op de logger KW 38 kwam één der opvaren den op dek te vallen. De schipper riep de hulp in van het hospitaalkerkschip De Hoop, welke de man aan boord heeft ge nomen. Uit het IJselmeer. Dinsdag werd door 16 vaartuigen aangevoerd: 434 pond snoek baars 4647 cent, 53 pond rode baars 6370 cent, 1309 pond blei 810 cent en 13 pond karper 20 cent, alles per pond. ADVERTENTIE Abbekerk, pass. 1 Ouessant n. Antwerpen. Agatha, 1 v. Soeraba.ia n. Pladju. Aliot'n, pass. 1 Ouessant n. Rio de Janeiro. Aimkerk, 2 v. Melbourne te Sydney. Amor. 1 rede Iskenderun. Amstelpark, 2 te ba Guaira. Arendskerk, 1 v. Kobe n. Kaohsiung. Aalsdijk, 2 te New York. Aardljk, pass. 1 San Miguel n. New Orleans. Agamemnon, 2 te Maracaibo. Algen 1b, 2 op rede Rio Grande do Sul. Alphacca, pass. 1 Kp. Abrolhos n. New York. Aludra, 1 v. Bremen 2 te Hamburg. Ampenan, 1 v. Colombo n. Aden. Andijk, 2 te Tampico. Arendsdijk, 1 v. Santos n. Buenos Aires. Alphard. 1 v. Las Palmas n. Rotterdam. Aa'gtedijk, 1 v. Norfolk n. Baltimore. Aalsum, 1 310 m. W. Sabang n. Mahe. Adinda, 1 230 m. N. Natuna eil. Akkrumdiik, 1 150 m. O.NO. Rasfartak. Al'blasserdijk. 1 100 m. W. Ouessant. Alderamin, 1 85 m. O. Valencia. Aletta. 2 v. Saigon te Haiphong. Amstelbrug, 1 150 m. ZO. Victoria. Bintang, 30 v. Karachi te Bombay. Blitar, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Boskoop, 30 160 m. W. ten Z. Crooked eil. Baarn, 2 v. Paita te Pimentel. Borneo, 2 v. Penang n rede Belawan. Bennekom. 1 v. R'dam 2 te Amsterdam. Blitar, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Britsum, 30 v. Baltimore n. New Orleans. Caltex Pernis, pass. l Oporto n. Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 1 Tunis n. Sidon. Clavella, pass. 30 Kp. Otway n Melbourne. Congostroom. 3 IJmuiden verwacht. Caltex Nederland. 1 60 m. Oporto. Caltex The Hague, pass. 1 Kp. de Fer. Camphuys, 1 v. Djakarta n. Benkulen. Ceronia, 1 250 m. W.ZW. Bombay. Coryda, 1 150 m. O. Brisbane. Delft. 2 v. Curagao n. Londen. Dongedijk, 2 te Los Angeles. Delfshaven, 1 380 m. W. Bishoprock. Erinna, 7 San Lorenzo verwacht. Etrema, 2 v. Pladju te Soerabaja. Eemdijk, 1 v. Galveston n. Antwerpen. Eimina, 2 rede Lagos. Friesland (SSM), 1 v. Methil n. Rotterdam. Eendracht, 1 rede Tekirdag ten anker. Ena, 2 v. Balikpapan te Soerabaja. Felipes, 2 te Port Dickson. Gaasterkerk, pass. 1 Kp. Leeuwin n. Aden. Gaailla, 1 te Punta Cardon. Graveland, 30 v. Bahia n. Las Palmas. Grootekerk, 1 v. Amsterdam n. Genua. Gooiland, 1 v. Puerto Alegre n. Itajai. Ganymedes 1 v. Guanta n. Pampatar. Garöet, 1 nog te Khorramshar. Hector, 1 v. Vigo n. Lissabon. Hera, 1 v. Puerto n. Philadelphia. Hestla, 3 v. New York te Port au Prince verw Hydra, 2 te Curagao. Heemskerk, 1 v. Antwerpen teAmsterdam. Heider, 1 v. Port au Prince n. Santiago de Cuba Helicon, 1 v. Curagao te Laguaira. Hersilia. 11 330 m. Z.ZW. Flores. Ivoorkust, 2 Las Palmas gepass. n. Antw. Jagersfontein, 1 450 m. O.NO. Ascension. Kota Baroe, pass. 2 Pantellaria n. R'dam. Kedoe, 2 v. Semarang te Soerabaja verw. Kielórecht, 1 480 m. W. Sabang n. Singapore. Laurenskerk, 1 te Bordeaux. Lekkerkerk, 1 te Colombo. La wak, 1 v. Singapore n. Zamboanga. Leopoldskerk, 1 v. Basrah te Damman. Leuvekerk, 1 v. Hamburg n. Rotterdam. Limburg, 30 v. Lorenzo Marquez 2 Beira verw. Lombok, 1 v. Tacoma 2 Vancouver verwacht. Langkoeas, 4 v. Genua te Marseille veiw. verm. 5 v. Marseille n. Rotterdam. Lutterkerk, 2 v. Port Said n. Aden. Larenberg, 1 80 m. W. Burlings o. Dakar. Loenerkerk, 1 540 m. NO. Madras. Maashaven, 1 Ouessant n. Dakar. Macuba, pass. 1 Kp. Bon n. Singarope. Malea. 30 Yokohama verwacht. Mariekerk, 1 te Mombasa. Marisa, pass. 1 Guardafui en 7 Suez verw. Marpessa, pas. 1 Anamba eil. n. Yokohama. Meliskerk, pass. 1 Sabang n. Colombo. Mitra, 1 50 m. N NW. Perim en 6 Suez verw. Muiderkerk, 1 te Genua. Maas, 1 v. Cavalla n. Tunis. Madoera, 2 v. Casablanca te Beyrouth. Mataram, pass. 1 Azoren n. Halifax. Markelo, 2 te Gefle. Mapia, 1 te Bltung. Minjak, 3 te Makassar verw. Murena, 1 130 m. O.NO. Algiers. Nigerstroom, 1 v. Accra Lagos. Noordwijk, 29 v. St. Johns te New York. Oberon, pass. 2 Vlissingen n. Amsterdam. Omala, 1 v. Stavanger te Rotterdam. Oranjefontein, 1 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Oranjestad, 2 v. Barbados n. Madeira. Orestes, 2 v. Curagao n. I-e Havre. Ondina. 1 500 m. NO. Natuna eil. Prins Willem V, pass. 27 Port Weller n. R'dam Polyhemus, 1 v. Aden n. Belawan. Prins Fred. Hendrik. 1 v Montreal n. Le Havre. Pendrecht, 1 250 m. ZO- Runsal .Tebel. Prins Fred. Willem, 1 200 m. N.NO. Finisterre. Prins Joh. W. Friso, 1 780 m. W. ten N. Valentia Prins Maurits, 1 320 m. O. Kp. Race. Prins Willem v. Oranje, pass. 1 St. Paulsilsë n. Montreal. Roepat. pass. 2 Ceylon n. Belawan. Rafaela, 26 v. Singapore n. Pladju. Roebiah. pass. 1 Gibraltar n. Le Havre. Rijndam, pass. 1 Lizard Head n. Halifax. Rijnkerk, 1 v. Genua n. Marseille. Raki, 1 560 m. O. ten N. Guardafui. Ridderkerk. 1 450 m. O.NO. St,. Helena. Riouw. 1 640 m. O. ten Z. Guardafui. Saroena. 1 ten ZO. Bi Rington n. Balikpapan. Sibaiak, 2 te Melbourne Stad Dordrecht, pass. 1 ten O. Shetlands naar Immlngham. Salatiga, 1 v. Tacoma 3 Los Angeles verw. Schiediik. pas. 1 Kp. Bon n. Halifax. Sloterdijk. 1 v. Hamburg n. Biemm. Stad Leiden. 1 v. Curagao n. Londen. Sumatra, 30 v Bremen te Hamburg. Schie. 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Stad Alkmaar, verm. 2 v. F.mden n. Narvik. Stad Rotterdam, 4 v. Narvik te Immingham verwacht. Schiedijk., 30 210 m. O. ten Z. Malta. Sigii 2 te Pare Pare verwacht. Sinsbang. 2 te Semarang verw. Stad Maastricht. 1 1100 m. Z.ZW. Ouessant. Stad Vlaardingen, 1 90 m. N. Statland Stan vac Benakat, 1 v. Sungeigerong n. Port Swettenham. Stanvac Djirak. 1 300 m. Z.ZO. Haiphong. Tabinta. 1 v. Belawan n Djibouti. Talisse. pass. 1 Vlissingen n. A'dam. Tarakan. pass. 30 Key West n. New Orlea^ Titus, pass. 1 Dungeness n Amsterdam Ternate. pass. 1 Finisterre n. Rotterdam Tero, pass. 1 Madeira n. Victoria. Tiberius, pass. 1 Azoren n. Antwerpen. Sint heeft in 't grote boek gezet: Naar BAKKER WINKEL voor BANKET Natuurlijk ook voor MARSEPAIN Nergens zo kunstig en zo fijn. En verder zegt Sint Nicolaas: „Bij WINKEL haal ik SPECULAAS. Een oud recept gebruikt men daar Steeds vers en heerlijk! Wonderbaar! Ook TAAI is er bijzonder fijn Ik weet dus waar ik weer moet zijn". Talisse, 2 v. Antwerpen te Amsterdam. Thalatta, pass. 2 Aden naar Suez. Titus, 2 v. Izmir te Amsterdam. Themlsto. 1 v. Albany n. Falmouth. Tankhaven ir, 1 200 m. Z.ZO. Bangkok. Tankhaven III, 1 360 m. Z.ZO. Bangkok. Tasman, 11 v. Belawan n. Tj. Priok. Tjibodas, 11 in Straat Makassar n. Nunikan. Tjiluwah, 1 v. Makassar n. Semarang. Tomini, 1 50 m. W. Sabang. Van Linschoten, 1 v. Hamburg n. A'dam. Waal. 1 v. Tunis n. Maalta. Willem Ruys, 1 ten N. Alexandrië n. Napels. Winsum. 30 v. Librevillen n. Rotterdam. Wonogiri, 1 v. Genua n. Port Said. Waterman, 1 v. Amsterdam n. Kaapstad. Waikelo, 1 v. Soerabaja n. Panarukan. IJsel, pass. 1 Finisterre n. Malta. Zonnewijk, pass. 2 St. Helena n. Baltimore. Zeeland (SSM), 1 dwars Norderney n. Newcastle KLEINE VAART Albergen, 2 v. Gent n. Bayonne. Audacia, pass. 1 Vlissingen 2 Honfleur verw. Batavier I. pass. 2 Kp St. Vincent n. Casablanca Beekbergen, 2 v. Gent n. Antwerpen. Betty Anne, 2 v.Londen n. Setubal. Bill, 2 te Cardiff. Blue Boy, pass. 1 Vlissingen n. Hansweert. Brem, 3 v. Oporto te Rotterdam verw. Castor, pass. 2 Vlissingen -n. Denemarken. Cateli, pass. 1 Vlissingen n. Goole. Citadel. 1 v. Nantes n. Bordeaux. Claes Compaen, 1 v. Santander n. Requejada. Cornelia b I, 1 te Piraeus. Corsica, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Cornelia bil 2 v. Sligo r. Malta. Corrie b, 3 v. Dordrecht te Runcorn verw. Da Capo, 2 v. Londen n. Amsterdam. Doklaan, vertr. 2 v. Amsterdam n. Rotterdam. Duiveland, 3 v. Grangemouth n. Rotterdam Douro, 1 v. Odense n. Gothenburg. Driebergen, 2 v. Gent n. Loriënt. Elsenbupgh, 2 dwars Ouessant n. Casablanca. Ellewoutsdijk, 2 nog te Milfordhaven. Eljo, 2 te Vlaardingen. Escaut. 2 v. Rouaan te Amsterdam. Ferocia, 3 v. Rouaan te Avonmouth verwacht. Fiducia, 2 v. Grimsby n. Rotterdam. Gaasterland, 2 v. Grangemouth te R'dam verw. Gerrie, verm. 3 v. Ellesmereport n. Cardiff. Frans, 2 v. Drammen te Goole verw. Hartel, verm. 2 v. Rouaan n. Belfast. Haskerland. 11 v. Goole n. Kinigslynn. Harold, l lte Vestmanneyjar. Hast I, 2 v. Ipswich te Rotterdam verwacht. Ida Pieter. 2 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Josien, 1 v. Goole te Vlissingen. Ida Jacoba, 2 v. Port Said n. Rotterdam. Jan Kreumer, pass. 2 Brunsbüttel n. Hobo. Jo. 1 v. Boston n. Harlingen. Java, 1 v. Londen n. Caen. Josien, 1 v. Vlissingen n. Roohefort. Joost. I v. Stugsund n. Zaandam. Jutland, 1 v. IJmuiden n. Skuru. Kenitra. I v. Casablanca te Rouaan. Leuvehaven, 2 v. Malmö te Rotterdam verw. Leny, 1 v. Limmerick n. Port Talbot. Lvdia. 1 v. Barrv n. Rotterdam. Marcella. vertr. 2 v. Brake n. Hertoness. Megrez, 1 v. Londen n. Huil. Midas, 1 v. Cadiz n. Amsterdam. Menkar, 1 v. Genua n. Marseille. May Mere, 1 v. Huil te Wismar. Myfem, 2 45 m. W. IJmuiden. Mypuck. 1 te Falmouth. Meres, 1 v. Nantes n. Lissabon. Monica, 1 bij Skagens n. Newcastle. Neeltie b, 1 v Bayonne te Londen. Noord. 2 v. Antw. te Gothenburg. Nooreland, 1 v. Londonderry te New port. Nassauhaven, 2 v. Kopenhagen te Rotterdam. Nieuwland. 2 v. Grangemouth n. Rotterdam. Noorderlicht. 2 te Ornskoldsvik. Nottingham. 1 v. Rotterdam t<* Kingslynn. Nautie. 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Noorderhaven, 1 v. Bremen te Stockton. Niienburgh, 1 v. IJmuiden n. Antwerpen. Pavo, 1 v. Gent n. Stockholm. Plato. 1 te Amsterdam. Poortvliet. 1 v. Le Havre n. Goole. Prinses Margriet. 1 v. Port Talbot n. Gent. Prior, 2 v. Rotterdam n. Drogheda. Rita, 1 v. Amsterdam n. Venlo. Saba. 1 v. Abenraa te Aarhuus. Sirius. 2 v. Duinkerken te Londen. Soemba. pass. 2 Lands End n. Antwerpen. Strlipe, 11 te Casablanca. Spurt. 1 v. Oporto n. St. Heller. Texita. pass. 2 Vlissingen n. Hamburg. Taormina. 1 v. Jersey n. Plymouth. Ton 3 v. Swansea te Rotterdam verw. Theodora. 3 Krimpen verwacht. Timor. 1 v. Dublin te Belfast. Trude, Kp. 2 Vlissingen n. R'dam. Tvro. 1 v. Dublin n. Teignmouth. Uranus, 11 v. Vlissingen n. Landskrona. Van Brakel. 1 v. Vlissingen n. Caen. Veenenhurgh. 1 v. M'ddlesbro n. Rotterdam. Vlndicat Atque Polit, 1 v. Oranton n. Amble. Vpnus. l v. Middlesbro n. Great Yarmouth. Van Brakel. 1 v. Londen te Vlissingen. Vlieland, 1 v. Vlissingen n. Kristiansand. Vrede. 1 v. Kingslynn n. Methil. Vrouwepolder. 3 v. Antwerpen te Oporto verw. Vriiburgh, 3 te Bordeaux verwacht. Walenburgh. 1 v. Guernsev n. Bordeaux. Westersingel. verm. 3 v. Boness n. Amble. VVe=tlaan 1 v. Hamburg n. Rotterdam. Wilpo. 1 v. Amsterdam n. Ostrand. W'ckenburgh. 1 v. Lissabon te Casablanca. Wim, 1 v. Workington te Sables d'Olönne. SLEEPVAART Humber, 1 470 m. O. Guardafui met bak. Oostzee. 1 v. Liverpool n. R'dam met tank.ms. Rodezee. 1 v. Liverpool n. R'dam met tank ms. Tholen. 1 v Haarlem te Amsterdam. Zwaite Zee, 1 100 m. W. Lands End met .,Xat- tegatt". Loire, l 220 m. O. ten Z. Takoradi met 2 'oak- ken en sleepboot

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9