KOMT MORGEN Wollen vest ELZER's FINANCIERING Fa. Kraak en de Mayer Zie Boven Zie de maan schijnt niet door de bomen 29.50 NUTTIGE v OGeNBVL Visserij - varia St. Nicolaas TERREIN OMRASTERING Foto Lux COR OLY Ik wilde me niet als slaaf verkopen Castricum Ongeval op Zeeweg met dodelijke afloop Vanmorgen in de Vishal „De vier Müllers" in Beverwijk Luidsprekers Kinderen van D.S.S. Truien Puilovers AUDEOUS UDAETA VcS.V„-Heerenveen PRUIS ZOON FOTOGRAFEERT DIT VRIJDAG 4 DECEMBER 195 3 6 STADSSCHÓVWB UR G Lenstra vertelt Mortiergranaten vielen buiten gevaarlijke zóne Haarlemse rechtbank Diocesaan nienws LECTORIUM ROSICRUCIANUM B. NOOY Hef mooiste „Ik heb je liefValerie STADSSCHOUWBURG SPAANSE DANSAVOND St. Nicolaasgeschenken AUTOMOBIELEN en MACHINES fs een hondje bij u aan komen lopen De Sint bij U thuis TELEFOON 4519 Het Motor- en Rijwieihuis Freek Venus, waarnemend aanvoerder van Stormvogels eerste elftal, is in hel huwe lijksbootje gestapt met een jonge vereerster der edele voetbalsport: Tiny de Graaff uit Velsen. En de voorzitter van Stormvogels de heer W. Chr. Suwerink heeft deze stap voor de ivet beklonken. Jong-Stormvogels was bij het raadhuis natuurlijk present om het jonge paar een hoeraatje mee te geven op de pas-begonnen levensreis. Op uitnodiging van de AVRO heeft Abe l.enstra gisteravond voor de microfóon een vraaggesprek gehadmet de tennisspeler dr. Van Swol onder de titel ..Abe vertelt en kele markante feiten uit zijn sportloop- baan". Veel wijzer zijn de luisteraars er niet van geworden, maar hoe zou dat ook kunnen na tien minuten vraag en antivoord als de officials van de KNVB dat na een paar jaar nog niet eens zijn. Enfin, Abe heeft weer eens 'iets van zich laten horen en dat is voor de massa die belang stelt in voetbal toch wel weer plezierig geweest. Nadat dr. Van Swol had uitgelegd hoe hij met Lenstra in contact was gekomen (Abe had de Nederlandse internationale adviezen op tennisgebied gevraagd) vroeg hij de Fries hoe het toch kwam dat hij niet meer in het Nederlands elftal werd geko zen. „Tja", zei Abe, „ik behoor blijkbaar niet meer tot de sterkste spelers. Men kiest nu eenmaal de beste spelers voor het sys teem en daar ben ik niet meer bij. En dat heb ik maar te accepteren. Ik ben nu een maal geen sjouwer, want ik ga van het principe uit dat een speler in een wed strijd niet onnodig de energie moet ver spelen, die hij zo goed kan gebruiken. Ik zie het voetballen niet anders dan het spe len van de bal in een vrije ruimte". Aanbiedingen Daarna kwam het gesprek op de aanbie dingen, die Lenstra in de loop der jaren van buitenlandse scouts gehad had. Een serie aanbiedingen, die geopend werd met één van de Engelse club Huddersfield Town toen hij negentien jaar oud was. „Daar ging ik niet op in", aldus Abe. Toen kwam er eens een aanbieding om de cup finale in Engeland bij te wonen. Die uit nodiging vond ook al geen genade. Doch daar was het niet mee afgelopen. De Rranse profclub Roubaix bood daarna zestigduizend gulden voor hem, de Ita liaanse profclub Fiorentina honderddui zend gulden voor één jaar, waarna het bod van Nimes uit Frankrijk de kroon spande: honderdvijfentwintigduizend gulden. Daar tussendoor was er nog een brief met een uitnodiging om één week vacantie met zijn hele gezin aan cle Rivièra door te brengen. En dat was nog niet het slot. De scouts hielden vol. Een daarvan (van Nice) ging zelfs zo ver dat hij Lenstra een formulier toestuurde, waarop de Fries zelf het bedrag kon invullen. „Toen zei ik tegen m'n vrouw", zo vertelde Lenstra, „laten we nu voor de lol eens een half millioen invullen, daar trappen ze toch niet in. We hebben het toch maar niet gedaan, want stel je voor dat ze het wel deden". Geen slaaf We zagen dr. Van Swol in gedachten a'; achter de oren krabben. Zijn vraag was dan ook: „Maar waarom dan niet?" Waar op Abe antwoordde: „Omdat ik me niet als slaaf verkoop. Als je tekent kunnen ze van alles met je doen. Ik denk er niet aan. Ik blijf liever in Heerenveen". Na verscheidene maanden van voor bereiding heeft men Donderdag getracht het Finse stoomschip ..Bore VI" dat in de ramp nacht in de duinen op het strand bij West- Schouwen is gestrand, vlot te brengen. Hot schip gleed van een speciaal gebouwde hel ling ongeveer 120 mteer zeewaarts. Pogingen van twee sleepboten, het schip verder vlot te trekken, gelukten evenwel niet. Men ver wacht, dat dit Zondag of Maandag tijdens springtij mogelijk zal zijn. Naar thans blijkt zijn Dinsdagochtend dertien granaten afgevuurd door mortier- schutters in O'.denbroek buiten de „gevaar lijke zóne" neergekomen, met name rond om een eenzaam gelegen huis in de buurt schap de Dellen, gemeente Heerde. De be woonster, mevrouw Langenberg-Roke, werkte buitenshuis toen zij eensklaps om ringd werd door ontploffende granaten. Er was de gehele ochtend al druk geschoten in het schietkamp Oldenbroek, maar op dat moment werden er kennelijk fouten ge maakt. De vrouw, die zeer kalm bleef, kroop naar huis toe terwijl de granaten bleven vallen. In de directe omgeving wa ren enige arbeiders bezig met het verbe teren van de Oude Elburgerweg. Ook zij moesten zich zo snel mogelijk dekken. Het huis en de Elburgerweg liggen aan de grens van de gevaarlijke zóne, maar de mensen in deze buurt kunnen zich niet her inneren dat er al eens eerder iets derge lijks is voorgevallen. Het is een wonder, dat er geen slachtoffers zijn gevallen en dat het huis geen beschadigingen opliep. In de zomer, wanneer er vele vacantie- gangers verpozing zoeken, zou een incident als dit hoogstwaarschijnlijk ei'nstiger ge volgen gehad hebben. Door de Legervoorlichtingsdienst is me degedeeld dat hier sprake is geweest van mortiergranaten, afgeschoten door een in fant erie-onderdeel. Bij het ontvangen van het radio-telefo nisch doorgegeven vuurbevel is een onbe grijpelijke fout gemaakt. Hierdoor kwamen de granaten buiten de veiligheidszone te recht. De commandant van het artillerie schietkamp, luitenant-kolonel Brouwer, heeft zich naar de bewuste boerderij be geven en daarbij de bewoners zijn veront schuldiging gemaakt voor de gevaarlijke vergissing. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawler: Eveline f 16.400. Loggers: SCH 27 f 12.500: KW 175 f1180. Kotters- KW 128 f 1030; KW 35 f 1600: KW 21 f 1220: RO 29 f 1360; IJM 230 f 100; IJM 3 f2030; IJM 77 f 1250. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Ben. z. van B. Willemsen en M. M. Bonsée; Theodorus Anthonius Ni- colaas. z. van Th. A. M. Veeken en J. Breet- veld; Cornelia Catharina. d. van J. C. Twisk en B. M. Beentjes; Cornelis Jacobus, z. van J. W. Glorie en M. Weel; Gozewine Jannette, d. van G. Bos en J. C. Visser; Alida Cornelia Maria, d. van N. Kuijs en J. A. Liefting; Guus, z. van L. Goyarts en E. Bakker: Mat- thea. d. van L. J. Stuifbergen en A. D. Scholten. ONDERTROUWD: J. J. de Vos .wonende te Amsterdam en E. H. Losekoot, wonende te Castricum. GEHUWD: B. Lute en A. M. Borst, beiden wonende te Castricum; C. J. Baltus, wonende tc Limmen en J. M. Stuifbergen, wonende te Castricum; N. Witbaard en M. A. Beul, beiden wonende te Castricum; J. O.. Vriend, beiden wonende te Castricum; C. Zeg waard en D. Nibbeling, beiden wonende te Castricum. OVERLEDEN: Elisabeth Jacoba Lucia Margaretha Cort van der Linden, oud 32 j„ geh. mat C. L. Panthaleon baron van Eek, wonende te Castricum, overleden te Alk maar; Dirk Daniël Overdijk, oud 83 j., wo nende te Amsterdam; Grietje Steen, oud 76 j.. wonende te Langedijk: Margaretha Lute, oud 68 j.. geh. met P. Oskam, wonende te Castricum, overleden te Alkmaar. Dit jaar gaat het klas sieke Sinterklaasliedje niet op: de maan schijnt op het ..heerlijk avondje" niet door de bomen. Het is namelijk op 6 Decem ber nieuwe maan en dat betekent dat wij ook op 5 December al niets meer van de maan zien. Zaterdag komt zij om 7.51 op en schijnt tot 15.20. Met andere woor den: zij staat overdag aan de hemel, tegelijk met de zon, en keert de aarde haar onverlichte zijde toe. Dat is natuurlijk niet elk jaar zo. Vorig jaar op 5 December stond er wel een maan aan de avond hemel zij het, dat zij pas na achten opkwam en volgend jaar zal de nachtvorstin op Sin terklaasavond ook weer in alle glorie present zijn, van vroeg in de middag tot na midder nacht zelfs. Dat schijnbaar wispel turige gedrag van de maan is een gevolg van het feit dat wij onze ka lender grotendeels op de zon hebben georiën teerd, dat wil zeggen: op de loop van de aarde om de zon. De maan speelt in onze kalender (behalve bij de bepaling van de Paasdatum) geen rol en onze „maand" (begrip dat eigenlijk maanomloop moet be tekenen) heeft afwisse lend 28, 29, 30 of 31 da gen. Eigenlijk zijn wij dus wispelturig en niet de maan. Haar omlooptijd om de aarde (dat is: de tijd die er verstrijkt van nieuwe maan tot nieuwe maan) duurt 29,5306 et maal. Weliswaar is ook dit een gemiddelde waarde want gelijk matig is de maanbewe- ging ook niet maar een dusdanig grote vari atie als in ons begrip kalendermaand" treedt bij de maan toch niet op. Ons jaar telt 365 et malen en dat getal 365 is niet deelbaar door 29,5306 (het aantal et malen dat één maans- omloop duurt), tenmin ste niet zodanig dat er een geheel getal uit komt. Het gaat 12 keer „plus nog iets". Dat be tekent dus dat de maan in een jaar tijd twaalf omlopen om de aarde volbrengt „plus nog een deel van een omloop". Bijgevolg zal haarplaats aan de hemel op 5 De cember 1953 een andere zijn dan die op 5 De cember 1952 en met die plaats aan de hemel (ten opzichte van zon en aar de) wijzigt zich natuur lijk ook haar schijnge stalte. Voor dit jaar geldt dus: geen maan door de bo men; volgend jaar op 5 December echter wel weer. G. v. W. Op Vrijdagavond 2 October j.l., omstreeks halfacht is op de Zuidelijke rijbaan van de Zeeweg nabij Kop 90 een droevig ongeluk gebeurd. Een jeugdige Bloeniendaalse scholier is uit een auto geslingerd en kort daarop overleden. Als verdacht van dood door schuld had zich Donderdagmorgen voor de Haarlemse rechtbank de achttien jarige Ileemsteedse scholier F. D. te ver antwoorden: tegen hem werd een gevange nisstraf van zes weken geëist, waarvan twee weken onvoorwaardelijk en vier weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, met bepaling, dat liij in die periode geen motorrijtuigen mag besturen. Bij het verhoor deelde de verdachte mee, dat hij eind October bij het zoeken naar een voorwerp in een la van een kast het contact-sleuteltje van de auto van zijn vader gevonden had. Dit bracht hem op de gedachte met vrienden een auto tochtje te maken. Vrijdag 2 October besloot hij tijdens afwezigheid van zijn ouders de auto uit de garage te halen; hij reed naar Bloemendaal en Santpoort om twee vrienden te halen en daarna ging het drie tal naar de Zandvoortse boulevard bij het circuit. Hier werd gekeerd en weer naar Overveen gereden. Terug ging het drietal naar het einde van de Zeeweg en opnieuw in de richting Overveen. In de bocht bij Kop 90 raakten de wielen van de auto in een berm, de bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt en de auto sloeg om. De scholier uit Bloemen daal viel uit de auto en is in zorgwekken de toestand naar het Marinehospitaal over gebracht. waar hij spoedig na aankomst is overleden. De verdachte had geen rijbe wijs; toen het ongeluk gebeurde was hij zeventien jaar. Hij gaf toe hoogst roeke loos te hebben gereden en verklaarde met een snelheid van ongeveer 100 kilometer te hebben gereden. De officier van justitie begon zijn requi sitoir met woorden van deelneming te spreken tot het ouderpaar, dat een zoon verloren heeft. De vader van het slacht offer heeft de rechtbank een brief gezon den, waarin hij vergiffenis heeft geschon ken aan de jeugdige autobestuurder. Spre ker deelde mee, dat de jongeman gevallen is als slachtoffer van de snelheid, waar naar hij in zijn leven gestreefd heeft. Ge bleken is, dat hij de bestuurder gevraagd heeft de snelheid op te voeren, omdat hij vertrouwen in hem stelde. Dit sluit de schuld van de verdachte niet uit. De offi cier van justitie was blij, dat de jongeman de feiten ronduit toegeeft, waardoor hij zijn geweten ontlast. Hierna eiste spreker de hierboven vermelde straf. De verdediger, mr. L. S. Römelingh, sprak eveneens woorden van deelneming aan de ouders van het slachtoffer en deel de mee, dat het ongeval diepe indruk heeft, gemaakt op de schoolgemeenschap, waar bij men begaan was met het lot der ouders en van de bestuurder. PI. noemde ver dachte een bekwaam chauffeur. De ver raderlijke bocht bij Kop 90 heeft hem ver rast, omdat er een zogenaamde na-bocht is. Tevoren heeft hij met grote beheersing gereden. Mr. Römelingh was van mening, dat een strafrechtelijke correctie niet alleen overbodig is, maar ook misplaatst. Hij vroeg tenslotte vrijspraak. De rechtbank zal op Donderdag 17 De cember uitspraak doen. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Rector van Heliomare te Wijk aan Zee. de heer M. Schipper, die Kapelaan was in Haarlem; tot Kapelaan in Halfweg de heer J. Th. van der Zalm; tot Kapelaan in Rot terdam de heer J. de Bouvère, die Kape laan te Overveen was. De heer R. L. M. van Ginkel te Beverwijk kreeg de opdracht de oprichting van een nieuwe Parochie voor te bereiden. Vanmorgen waren aan de afslag pre sent de SCH 27 met 1150 haring en de „Eveline" met 1400 haring. De prijs van de haring zat tussen de 10,50 en 11,50. Bij de eerste afslag werden geen partijen opgehouden. Er was één rij kabeljauwen, die 100 opbracht. Verder was alle vis tamelijk duur. Kleine gullen kregen 2631. Bij de schol maakten de uivertjes 20, goede drieën 30 en tweetjes 42 45. De grove schol werd door Engeland gekocht. Schol I gaf 5550 en zet-, middel- en grote schol 6065. De lappen gingen weg voor 3,30, groot middel tong 22,20, de halve pondjes 1,751,90, tong I 1,70 en Tong 2 1,40. Voor morgen is officieel nog niets be kend. Men sprak vanmorgen van twee VEM-boten (Thorina en Postboy), de Zee- landia, die stomende zou zijn en „de Hoop", de oudste boot. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 3 op 4 December Engelse wal, volle vleet: KW 73 20 k.; KW 3 25 k.; KW 129 20 k.; KW 23 35 k.; KW 144 20 k.; KW 32 8 k.; KW 49 15 k.; KW 130 10 k.: KW 161 35 k. Halve vleet: KW 43 25 k.; KW 97 5 k.; KW 70 13 k.; KW 54 80 k.; KW 140 10 k.; KW 22 10 k.; KW 20 50 k.; KW 95 20 k.; IJM 74 17 k. Kanaal, volle vleet: KW 123 20 k.; KW 110 17 k.; KW 16 5 k.; KW 159 15 k.; KW 168 7 k.; KW 2 27 k.; K W5 17 k.; KW 6 78 k.; KW 7 20 k.; KW 25 8 k.; KW 73 9 k.; KW 147 40 k.; KW 57 12 k.; KW 45 85 k.; KW 29 60 k.: KW 40 1 k.; KW 41 5 k.; KW 71 12 k.; KW 78 14 k.: IJM 283 40 k. Geen vangst: KW 65, KW 47, KW 19, KW 127, KW 138, KW 39. Gemiddelde vangsten Engelse wal: 22 kantjes. Kanaal: 17 kantjes. Prijzen van Donderdag, gr. tong 3.65- 3.10, grm. tong 2.64-2.36 kim. tong 2.50-2.22, kl. tong I 2.03-1.74, ld. tong II 1.66-1.36, tarbot I 2.75-2.70, alles per kilo; kim. schol 67, kl. schol I 61-50, kl. schol II 56-29, schar 27-17, verse haring 13-10.50 kl. schelvis II 52-23, wijting 32-9, kl. gul 26, alles per 50 kilo. Aanvoer van Donderdag. 28 kisten tong en tarbot, 61 schol, 52 schar, 3212 haring, 239 schelvis, 59 wijting, 4 kabel jauw en gul, 15 diversen,-totaal 3670 kisten. Zoutschip. De bijlegger Antonio is in de vissershaven aangekomen met een la ding zout. Een kraan lost de lading uit het ruim direct in een zoutloods. Uitzondering. De Onderneming Sch 27 is de enige haringlogger welke het ge hele seizoen de trawlnetten aan boord heeft gehouden.^ Deze grote logger heeft een groot aandeel gehad in de voorraad van bijna vijfduizend kantjes, die aan de Zuid- Zijde liggen opgestapeld. Maar nu er ha ring genoeg is in de tonnen „trekt" de log ger in het Kanaal om vers aan te voeren. 1200 kisten haring zijn Vrijdag gelost en 110 kantjes steurharmg bedroeg de vangst in vijf dagen. Schipper Jan Klinkenberg uit IJmui- den heeft het commando op zich genomen van de trawler Abraham VL 77. De traw ler is naar de haringvelden in het Engelse kanaal vertrokken. Erg wisselvallig is de haringvisserij voor de trawlervloot in het Engelse Kanaal. Er wordt alleen overdag gevist' en van de korte dagen moeten de bemanningen het hebben. „Korte trekken" van een uur of nog vlugger en het net wordt weer inge haald. Door de vele aanwezige wrakken en andere obstakels wordt nog wel eens een net gescheurd, zodat de vissers soms pijnlijke handen hebben van het „boeten". Maar de animo van de trawlervloot wordt ieder jaar groter, zodat nu naast de gehele V.E.M.-vloot ook de Abraham, Schoorl, Eveline, Tzonne, Gelria en Dirkje, om haring vissen.. Snel. Donderdagmorgen kwart voor zes kwam de Allan Water IJM 34 met 1800 kisten haring binnen. De havenarbeiders- vislossers tuigden direct het schip op voor de lossing. Om kwart over elf hebben de 56 mannen de trawler weer afgetuigd toen het schip „los" was. Dagbesommingen. Voor een 10-daagse reis besomde de Schoorl gisteren 17.680 (haring), terwijl de Allan Water voor een 8-daagse reis ƒ21.140 besomde, eveneens voor verse haring. De KW 126 maakte voor een klein scheepje vis toch nog, dank zij de zeer hoge prijzen, 8940. Op komst. De oudste haringtrawler is de Eveline van de 24e November, van de verse-vis-boten is De Hoop van 23 No vember en de Zeelandia en de Flamingo zijn van 24 November. Vandaag. Voor de Vrijdagmarkt is alleen bekend een Sch.-logger met 1100 kisten haring (de Sch 27 van Vrolijk). De Zeelandia zou thuisstomend zijn voor de Zaterdag. Garnalen. Aan de Donderdag-afslag zijn aangevoerd 1007 kg zoute garnalen 73-96 ct. en 610 kg flauwe garnalen 60-66. Aanvoer op Urk. Woensdag werd door 22 vaartuigen aangevoerd: 2602 pond snoekbaars 44—46 ct., 169 pond rode baars 7073 ct., 3501 pond blei 910 ct. en 10 pond karper 20 ct.- Alles per pond. Het niet gesubsidieerde toneelgezelschap van Johan Kaart wenst kennelijk geen en kel risico te nemen en daarom bepaalt de directie zich in hoofdzaak tot die stukken, waarvan in het verleden de magnetische invloed op de ka&a reeds bewezen werd. Zo kon Beverwijk Donderdagavond in het Kennemer Theater na „Potasch en Perle- moer" de kennismaking hernieuwen mei „De vier Müllers", eenmaal het grote lach succes van Cor Ruys en Louis de Bree. Dit uit Oostenrijk geïmporteerde blijspel werd door Simon van Collem voor Nederland bewerkt. Maar de verschillende actuele toespelingen op politiek terrein, zullen on getwijfeld voor het grootste gedeelte wel van Johan Kaart afkomstig zijn. Het is het bekende verhaal van de drie textielfabrikanten, die elkaar het licht in de ogen niet gunnen en waarbij grootvader en kleinzoon er voortdurend op uit zijn de ondergang van de zoon te bewerkstelligen. En omgekeerd. Deze drie Müllers worden door een vierde familielid gecompleteerd; een roddelende en dikhuidige klaploper, die geen groter- genoegen kent dan het vuur van de onderlinge naijver voortdurend op te rakelen. Het stuk is overigens niet eens zo bijzonder géslaagd, zodat men het onmis kenbaar grote lachsucces geheel aan em kele kluchtige typeringen zal moeten toe schrijven. Daarvoor zorgde in de eerste plaats Johan Kaart, als de onverbeterlijke tafel schuimer en stokebrand; een rol die hem op ouderwetse manier in de gelegenheid stelde met zijn niet geringe komische ga ven hel publiek te amuseren. Johan Bos kamp speelde de even glundere als strijd lustige opa en Malthieu van Eijsden was een redelijk koppige zoon. Van de vier Müllers liet Jan Vreeken als Otto de minst overtuigende indruk achter. De dames kwamen er in dit stuk bijna niet aan te pas, hoewel Tilly Perin-Bouw- meester ook nu weer een betrouwbare kracht voor dit gezelschap bleek te zijn. Verder beeldde Ingeborg Winkler nog een karakteristieke Amerikaanse dollarprinses uit. Alles tot groot vermaak van het pu bliek, dat zich opnieuw kostelijk om deze vier Müllers heeft geamuseerd. JAN VAN DAM NET MEISJE of WERKSTER gevr. Eemstraat 3. IJm.-W. NET DAGMEISJE gevr. weg. huwelijk der tegenwoordige. Stutvoet. Hoofdstraat 146, Santpoort. NET KOSTHUIS aangeb.. geen beroeps, voor 1 a pers., dicht bij Vishal. Ook gepens. Brieven no. L2161. NET KOSTHUIS aangeb., vrije kamer en huiselijk ver keer. Brieven no. L2162. VERLOREN BRIL, gaande Driehuis-Velsen en bruine gebreide handschoen. Teg. bel. terug te bez. v. d. Von dellaan 37, Tel. 5736, Driehuis WELPEN V. S. V. Wie heeft p. a. b. Woensdag 2 Dec. op het sportterrein V. S. V. Joop Peters zijn schoenen omgeruild? Terugbez. J. A. Peters, Vlierstr. 6, IJm.-O. EET BROOD VAN VUIJK. Banketletters 1.75, Spec.- poppen 70 en 1.50, St. Nic. taarten alle prijzen, taai-taai, Spoorbanket, gev. specul., borstplaat, enz. J. J. Vuyk, Pr. Steynstr. 35-37 I. Telef. no. 6409. SINT NICOLAAS OP HUIS BEZOEK. Hofdijklaan 28. Tel. 4710. VOOR EEN FRUITMAND groot of klein, moet men toch bij Kalis zijn. Al een leuk schaaltje voor ƒ2.P. Kalis. Trompstraat 71, IJm.-O. ALS VRIJDAG EN ZATER DAGRECLAME: 18 manda rijnen voor ƒ1.-. Prima kwa liteit. P. Kalis, Trompstr. 71 IJmuiden-Oost. TE KOOP VOOR DE SINT: 1 Jong.fietsje ƒ45; 1 Jong.- fietsje ƒ60; 1 kl. aulopedje, niet op luchtbanden 7.50; 1 Kinderzitje ƒ4.50. Rijn straat 37boven. PINOCCHIO m. 80 plaatjes 95 ct. Cinderella sprookjes boek 1.95. Winterboek 2.95. Rosier. Kennemerlaan 142. HULPMOTOR MINI 49.9 cc. te koop 65.Rijnstr. 93. IJmuiden. Internationale School v. h. Rozekruisers Genootschap Bakenessergracht 11-15 Haax-lem Inlichtingen: schriftelijk of mondeling Woensdag en Zaterdagmiddag van 35 uur of na afspraak s avonds. Tel. 21828. om 1.30 uur bij de sluis aan. Komt dus allen om de goede Sint te verwelkomen. HET BESTUUR NIEUW SMYRNA VLOER KLEED, grote maat 250. Lagersslraat 46. Trekking van de verloting O. K. Fakkeldragers heeft 30 Nov. j.l. plaats ge had. De prijzen zijn ge vallen op: le prijs: 1563 2e prijs: 210 3e prijs: 169 Verdere prijzen: 44 275 436 515 626 642 871 926 964 1026 1124 1159 1202 1276 1407 1494 1511 1555 1656 1747 1806 1906 1930 De prijzen kunnen worden afgehaald aan de Burg. Rambonnetlaan 24. IJm. REMINGTON SHA VERS HET ST. NICOLAAS- GESCHENK W. a. Zeeërweg 53 Wij hebben de alléén-ver koop voor IJmuiden Dit vest is gemaakt van de mooiste wollen garens in zeer fraaie speciale kleuren, munt uit door volmaakte pasvorm. Verkx-ijgbaar in wol en extra kwaliteit jex-sey. Ook in grote maten vanaf in zeer grote soi'tex-ing Herenmodehuis Kennemerlaan 108-110 Heeft wat U zoekt! RADIO SALONMEUBEL m. platenwisselaai-, 10 platen gelijk. T. e. a. b. Lagers- straat 46. ST. NICOLAAS en ZWARTE PIET COSTUUMS te huur bij N. C. Menting, Dames- en Herenkapper, Driehuizer- kerkweg 103. tel. 4250. PADVINDERSRIEMEN com pleet met fluit en portemon- naie 3.25 bij G. Oldenburg. Lagersstraat 14. IJm,-O. LUXE DAMESTASJES v.a. 4.95. G. Oldenburg. La gersstraat 14, IJmuiden-O. BIJ E. KORT—KOSTER, Ca- sembrootstr. 29. slaagt U zeker voor sigaren, sigaret ten. tabak en Eau de Co logne in feestverpakking. TAFELBILJART te koop, ais n.. m. teller. W. de Groot, Brederoodseweg 92, Santp. „CADEAU" GAAT NIET, maar tegen elk aann. bod is hij voor U Z. g. a. n. geluids inst. voor gram. en micro foon, mooie salonkast of kof fer, verstex-ker 4 lamps, luid spreker-, zeer mooi, ook voor verenig. Desk. onderz. toe- gest. Event, ook afz. Na 7 u. 's avonds tel. 6191. IJm. GOEDE DUITSE PIANO gevx-aagd. Gebi-eken geen be zwaar. Brieven L 2164. VOOR ST. NICOLAAS. Fatshedera 95 ct. Philoden- dron f 1.50. Soendaplein 31, Haarlem-N. VOOR ST. NICOLAAS. Ro tanhangers 65 ct. Cactus bakjes f 2. Soendaplein 31, Haarlem-N. Maandag 7 Dec., 8 uur - „Rottcrd. Toneel" 99 Blijspel v. Marcel Achard. - Regie: Ko van Dijk met Andrea Domburg, Ko van Dijk, Coba Keiling e.v.a. Prijzen 1.tot 4.(alles inbegr.). Coupons geldig. Bep. aantal pl., alleen park., part., loge en amph. Voorverkoop v.'a. Zaterd. 103 uur. Tel. na 12 uur. "-v rv V J. Dinsdag 8 Dcc., 8 uur - Concertdir. Ernst Krauss door SUSANA en JOSÉ m m.v. PACO HERNANDEZ en ARMIN JANSSEN. Prijzen ƒ1.tot ƒ4.(all. inb.) Coupons geldig. Voorverk. v.a. Zat.. 10—3 uur. Tel. na 12 uur. Concertgebouw - Woensdag 30 December - 8 uur BUITENGEWOON CONCERT Dirigenten TOON VERHEY en MARINUS ADAM Laatste concert van de afscheidstournee van 3 O VINCENT - sopraan met medewerking van een groot gemengd koor, samen gesteld uit leden van de Federatie van Zang- en Oratoriumverenigingen „Haarlem en Omstreken" PROGRAMMA Ouv. „II matrimonio segreto" Cimarosa; Cantate „der Frühling" - Bach; „Agnus Dei" uit de Krönungsmesse en „Laudate Dominum" - Mozart; „Hallelujah" koor uit „The Messiah" - Handel; 4e Symphonie met sopraansolo - Mahler. Avondkleding gewenst. Enlrée: ƒ2.en ƒ3.(alles inbegrepen) Kaartverkoop en plaatsbespreken bij Concertbureau Alphenaar: voor leden van de Ver. „Vr. van het N. Ph. O." op 5 December; voor niet-leden van 7 Dec. af. GEMEENTE VELSEN Uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het zuidelijk gedeelte van de gemeente (4de herziening). Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 7 December 1953 af gedurende twee weken ter gemeente-seci-etai-ie (4de afdeling) voor een ieder ter inzage ligt. in een uitvoerige kaart uitgewerkt, een plan tot herziening van het bij Raadsbesluit van 1 Augustus 1950. nr. 5, vastgestelde en bij de Raadsbesluiten van 11 Sep tember 1951. nr. 8. 13 November 1951. nr. 4 en 29 Juli 1952, nr. 9 hci-ziene plan van uitbreiding, aanwijzende de bestem ming van de in dat plan begrepen gx-ond in hoofdzaak, voor het gedeelte der gemeente, liggende ten Zuiden van het Noordzeekanaal, zoals dit is vastgesteld bij i'aadsbesluit van 3 December 1953. VELSEN. 4 December 1953. Hel Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. M. M. KWINT In verband met de zeer grote belangstelling voor deze wed strijd worden bezoekei-s beleefd verzocht toegangsbewijzen bij onze voorverkoopadressen te nemen. De adressen vindt men op onze raambiljetten vermeld. Aan vroegtijdige bezoekers delen wij mede dat er een jeugd-voorwedstrijd plaats vindt. HET BESTUUR Rijwielen - Bromfietsen - Motoren Onderdelen Lederen kleding Accessoires - Electr. artikelen RIJWIELEN. EN MOTORENHANDEL ALLEEN VELSERDUINWEG 149 TELEFOON 5780 van OOSTERDUINPLEIN 14 TELEFOON 4228 TE KOOP: bestaande uit palen, prik keldraad en afsluithek, totaal p.m. 90 Meter. Spaarnwouderstraat 40 Haarlem. Tel. 15681-21205 POLSHORLOGES Dames en Vergierd^e^eg^erH^-bL1"' P,aats een Luidspreker Voor foto's, overal en altijd Kennemerlaan 25 - IJmuiden Wij fotograferen Uw trouwreportage ook in het stadhuis. Geef ons op aan de ambtenaar. RECTIFICATIE Het onderschx-ift in de adv. MUZIEKINSTRUMENTEN van 3 Dec. moest luiden: Dé zaak voor gramofoon- platen, Gramofoons, Platenwisselaars In de advex-tentie van gisteren van staat abusievelijk als adres vermeld: Breeslraat 8. Beverwijk. Dit moet zijn BREESTRAAT 10 8, BEVERWIJK

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8