Agenda voor Velsen Haven berichten Visserij -varia w ijk aan Zcc speelde onfortuinlijk gelijk (1-1) Winkels ook op 19 December langer open Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week 6 Velsen versloeg leidend JOS met vier-drie DEM behoudt de leiding in de derde klasse Onverwachte ze£e van Beverwijk op WSV Terrasvogels dwong sterk Rivalen gelijkspel af Verdedigend Kinheim speelde gelijk (één-één) Kans van DEM III op kampioenschap verkleind DCIJ-reserves klasse sterker dan Beverwijk III Twee ongevallen hij Hoogovens en MEKOG Uitbreidingsplan Santpoort in voorbereiding Ten Zuiden van de Wüstelaan Successen voor postduiven- houders uit Castricum Castricum C. Bennes loopt uit op tegenstanders Motorrijder schold Velser pontwachter uit MAANDAG 7 DECEMBER 1953 De foto toont Romes beroemde Sint Pieter, gezien in vogelvlucht. Men ziet de machtige colonnades van Bernini, die het voor plein met de spuitende fonteinen en de obelisk bijna geheel omvatten, en het bouwwerk zélf, met de beroemde koepel van Michel Angelo. Velsen heeft zich volledig als karrjpioens- candidaat aangemeld door de belangrijke wedstrijd tegen JOS met vierdrie te winnen. Het was een uitermate spannende wedstrijd welke aanvankelijk aan JOS de beste vooruitzichten bood. Spoedig stonden ri« bezoekers met tweenul voor door doelpunten van De Haan. Velsen liet zich allerminst ontmoedigen door deze achter stand en toen Van der Heyden door een strafschop de achterstand kon verkleinen, herleefde de hoop bij Velsen. Tot aan de rust kwam in de ééntwee stand echter geen verandering. Spoedig na het begin van de tweede helft kon Bakkum uit een hoekschop de gelijk maker scoren en Velsen zette een heftig offensief in. Maar eerst boekte JOS succes want bij een der aanvallen scoorde War- menhuis het derde doelpunt voor de bezoe kers die dus opnieuw een voorsprong kre gen. De Velser ploeg viel echter fel aan en het gelukte Van der Heyden met een goed schot in de hoek de stand op driedrie te brengen. Een spannend slot volgde waarin Velsen zich de sterkste toonde. Bij een vrije schop, goed genomen door Tromp, belandde het leer bij Bakkum die met een hoofdbeweging de bal in het JOS doel deed verdwijnen, zodat Velsen met vierdrie won. DEM heeft de lastige wedstrijd tegen Alkmaarse Boys tot een goed einde ge bracht en daarmee zijn positie aan de kop van de ranglijst niet weinig versterkt. Het was voor de rust een gelijk opgaande strijd. DEM nam door Zonneveld de lei ding maar nog voor rust kon de thuisclub de gelijkmaker scoren. Na de pauze ging het aanvankelijk weer gelijk op. Door De Boer werd het ééntwee. maar weer scoorde de Alkmaarse club de gelijkma ker. DEM werd echter gedecideerd sterker. Het voorhoedespel vlotte uitstekend en Bur ger hielp DEM voor de derde maal aan een voorsprong en nu lieten de Wijkenaren zich de overwinning niet meer ontglippen. Zij bleven in de meerderheid en toen Appel de stand op tweevier had gebracht was er voor DEM geen vuiltje aan de lucht. Met een geduchte concurrent was afgere kend. En omdat CSV eveneens verloor werd de positie van DEM er weer heel wat beter op. Beverwijk heeft het stoute stukje uitge haald het vooral op eigen veld sterk spe lende WSV een nederlaag toe te brengen. De overwinning spreekt des te meer als men weet dat de rust met een twee-nul voorsprong voor WSV inging. Maar de tweede helft gaf een heel ander beeld. Beverwijk was sterker en Ketting Sr. maakte al gauw twee-één. Toen bij een Beverwijk-aanval Monnebo op hardhan dige wijze ten val werd gebracht, schoot Springer de toegekende strafschop in (2-2). Enkele minuten later scoorde Van Wel voor Beverwijk het winnende doelpunt (2-3). Ook in de uitwedstrijd tegen Rivalen moest Terrasvogels het stellen zonder de steun van zijn aanvalsleider Van Vuuren, doch niettegenstaande dit behaalden de Vogels toch tegen het sterke Rivalen een gelijkspel. Zelfs heeft een overwinning bin nen het bereik van de Santpoorters gele gen, maar door gebrek aan doortastendheid van het binnen trio werden de geboden kansen niet in doelpunten omgezet. Het enige Terrasvogels-doelpunt werd reeds na een kwartier spelen gescoord door Timmer (10). Vijf minuten voor 't einde moest de Terrasvogels-defensie zwich ten. Toen schoot de linksbuiten via de paal de bal achter Akkerman. (11). Maandag 7 December JMUIDEN Thalia, 24 uur: „Meisjes in het wit". Rex, 20 uur: „De kus des doods". Nutsbibliotheek, Heidestraat, 19-21.30 u. VELSEN-NOORD Vrouwenbond I'.v.d.A., 20 uur. Gem. vergaderlokaal, Van Diepenstraat, lezing. Dinsdag 8 December IJMUIDEN Onderwijzcrstoneelver. OTK, 19.30 uur, Thalia, toneeluitvoering. In een zeer sportieve wedstrijd hebben Ripperda en Kinheim de punten gedeeld. Ripperda was over het algemeen sterker, maar kan deze kracht niet in doelpunten omzetten, omdat Kinheim zich in hoofd zaak op de verdediging had toegelegd. Pas na een half uur plaatste de Ripperda- rechtshalf de bal voor het doel, waarna Kruyf verrassend hard in schoot (1-0). De Kinheim-aanvallen over links hadden bij de oud-internationaal Van der Linden geen resultaat. Na 37 minuten nam Bosman een hoekschop, invaller Van Hesselingen kopte in maar zag de bal van de doellijn af weg gewerkt worden. Van Vuuren ving de bal ineens op zijn schoen en knalde hard in (1-1). Na de hervatting nam Kinheim het ze kere middel van de viermansverdediging te baat. Wijk aan Zee zag zich in de laatste ogen blikken van de wedstrijd tegen Wilhelmina Vooruit de zege ontgaan. Men verheugde zich reeds op een éénnul overwinning op de Amsterdamse club toen doelman De Blok bij het wegwerken van de bal tegen een medespeler aanschoot. En het leder kwam toen onverwachts in het doel van de thuisclub terecht! Pech voor Wijk aan Zee dat evenwel de overwinning niet helemaal verdiend had. Het was een gelijk opgaande strijd geweest waarin om beurten de doe len in gevaar verkeerden. De eerste helft verliep zonder doelpun ten en in de tweede speelhelft kon Snijders vrij gelukkig voor de thuisclub doelpunten. De Amsterdamse doelman schoot de bal uit, die echter onmiddellijk door de Wijk aan Zee-speler werd opgevangen en in doel gedeponeerd. De Amsterdammers gaven zich niet ge wonnen en smaakten 'enslotte het genoe gen net nog de gelijkmaker te kunnen scoren. Hockey in Beverwijk Drie verlóren wedstrijden en twee ge lijke spelen waren het resultaat van deze mistige Decemberdag. De dames van DEM I konden het tegen HBS niet verder brengen dan een gelijk spel (1-1). Deze uitslag gaf hier echter wel de juiste verhouding weer. Vóór de rust werden beide doelpunlen gescoord. Vlak na het begin kon HBS het eerste doelpunt maken en even voor de rust scoorden de DEM-dames gelijk. De dames van het tweede elftal deden het slechter en verloren uit tegen Terriers met drie-één. In deze wedstrijd hadden de dames niet veel in te brengen. Terriers speelde beter. Het derde elftal had werkelijk moeite met Alkmaar, maar kon tenslotte toch nog gelijk (1-1) eindigen. De heren van DEM II speelden een niet op zeer hoog peil staande wedstrijd. Het resultaat (2-1 voor Hermes) liet eigenlijk niet de juiste verhouding zien. Twee on verwachtse en snelle uitvallen van Hermes leverden winst op (2-0) en hiermee ging de rust in. Na de rust trok de DEM-voor- hoede enthousiast ten aanval. Toen het eindsignaal klonk wist DEM dat de kans op het kampioenschap kleiner geworden was. Heren III kon het ook gisteren thuis tegen Alkmaar niet bolwerken. Het resul taat was nul-vijf. Bij de rust was de stand reeds nul-twee. De heren van DEM I speelden niet, maar kunnen toch nog verheugd zijn al hebben zij geen lauweren geoogst. Het is namelijk een verheugend feit voor hen, dat Terriers Amsterdam heeft versla gen, waarmee DEM twee punten voor sprong op Amsterdam heeft gekregen. Met slechts acht spelers waren de DCIJ- reserves naar Beverwijk gegaan. Ondanks het feit, dat er met een 40 achterstand werd gestart, hebben de acht al hun par tijen gewonnen. Swier, Vooys, K. de Jong, D. Ott, J. Smit, Wim Wort, Nieuwenhuizen en Braveboer wisten zonder veel moeite te winnen van D. v. As, H. Nijman, G. v. d. Waal, W. Waaters, II. Adrichem, H. Opoek, J. Jelgerhuis, K. Nijman. L. Klein en Tj. de Meer wisten voor Be verwijk te winnen wegens het niet op komen van Jelle Post en Koppelman. Zonder één verliespunt (7 gespeeld en 14 punten) staan de DCIJ'ers aan de kop van de afdeling in de tweede klasse. Als half December de ontmoeting tegen Hoofddorp wordt gewonnen dan heeft het tweede tiental van DCIJ de kampioenstitel in handen. De bankwerker van de firma Spierings M. D. uit Velsen-Noord. die Vrijdagmiddag op het bordes bij de stofzak van hoogoven I werkzaam was, werd ten gevolge van een misverstand tussen hem en de rangeerder van een aankomende trein door de boven kant van een onder hem passerende wagon geraakt. Met een gebroken rechter onder been moest hij in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden opgenomen. Een aannemer en een uitvoerder, die Vrijdagmiddag het dak van verlading I van Mekog inspecteerden, zijn door het dak ge zakt en ongeveer vier meter gevallen. De uitvoerder G. J. P. uit Haarlem moest met een wond en een bloeduitstorting aan het voorhoofd in het ziekenhuis te Haarlem worden opgenomen. Burgemeester en wethouders van Velsen delen de leden van de raad mede, dat hun binnen afzienbare tijd een ontwerp zal worden aangeboden, waarin in détails wordt besproken de bestemming van de gronden ten Zuiden van de Wüstelaan in Santpoort. Om te voorkomen, dat door het stichten, het vernieuwen of veranderen van ..opstal len" de opzet van hel uitbreidingsplan wordt doorkruist, zal de raad in de eerst volgende vergadering officieel bepalen dat er inderdaad een plan in voorbereiding is. De Velser Winkeliers- en Middenstands- centrale he«ft op 30 November een brief tot B. en W. van Velsen gericht met het verzoek op 19 December do winkels tot 21 uur geopend te mogen hebben. Het was namelijk bij de vroegere Winkelsluitingswet zo. dat in de tijd van Kerstmis de winkels van 18 December tot en met 24 December tof negen uur in de avond mochten open blijven. Bij de Wet van 1951 werd dit arti kel vervangen door een ander, waarin werd bepaald dat deze verlenging van sluitings tijd slechts geldt van 20 tot en met 24 December. Hoewel de bevoegdheid van de raad niet zover gaat om een zogenaamde afwijkende regeling van de Wet te treffen, is er toch ruimte voor eventueel aan te brengen veranderingen gelaten in dier voege, dat de raad voor ten hoogste eenen twintig door hen aan te wijzen werkdagen per jaar respijt kunnen geven. De raad heeft van deze bepaling al ge bruik gemaakt tijdens de jaarlijkse ker mis in Santpoort. Ook is er indertijd een speciale sluitingsregeling getroffen voorde winkels bij het strand. De gemeenteraden van de omliggende gemeenten hebben op de aan hen gedane verzoeken omtrent die 19e December ge hoor gegeven en, zo zeggen B. en W. van Velsen, als in deze gemeente geen toestem ming wordt verleend, zullen begrijpelijker wijze de belangen van de plaatselijke mid denstand worden geschaad. Om deze reden stellen B. en W. de raad dan ook voor zijn sanctie aan dit verzoek te hechten. Particulieren kopen gemeentegrond Bij burgemeester en wethouders zijn verzoeken binnengekomen van enige inge zetenen van Velsen, die van de gemeente grond wensen te kopen. De heer J. L. Min in Santpoort wil ongeveer 200 m2 aan de St. Eustatiusstraat kopen, tegen een prijs van 9.50 per m2. De heer H. C. van Keulen in IJmuiden vraagt om 181 m2 aan de Kennemerlaan, berekend naar ƒ22.50 per m2. De heer G. van de Kolk uit Santpoort verzoekt om 200 m2 aan de Lange Nieuw- straat in IJmuiden-Oost en zal hiervoor 15 per m2 betalen. Ten slotte heeft de heer F. A. Horn uit Amsterdam het oog laten vallen op een stuk van 460 m2 aan de Papenburghlaan in Santpoort welke grond ƒ11 per m2 kost. De raad wordt verzocht deze verzoeken in te willigen. Zondag 6 December kwamen de haven van IJmuiden binnen Joost van Skugsund. Libelle van Geffle, Admiralengracht van Kotka, Nato van M'bro, Swift van Londen. Triblo van Huil, Prinses Wilhelmina van Swansea, Amstelstroom van Hull, Berkelstroom van Londen, Netherland Coast van Newcastle. Jans van Londen. Vertrokken zijn: Nero naar Kopenhagen, Bennekom naar Barbados, Fiona naar Skura, Ellen H. Jack naar Tripolis. Zaterdag en Zondag is te Ileiloo een postduivententoonstellmg gehouden en aan deze expositie hebben ook enige Castri- curnse liefhebbers deelgenomen. In de klasse: oude doffers, boven 500 km, be haalde de heer A. Metselaar de tweede prijs en de beer G. F. Tromp de achtste prijs. De heer J. Houtenbos bracht in de klasse- jonge duivmnon, boven 150 km., de vijfde prijs op zijn naam. R. W. Bettinik behaalde in: jonge doffers, boven 150 km., een eervolle vermelding en tevens een zeer eervolle vermelding in de klasse: on- bevlogen oude duivinnen. Deze prijswin naars zijn allen lid van de postduiven vereniging De Luchtpost. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisscrij Zaterdag 21 November: st. De I-Ioop IJm. 73. Dinsdag 24 November: st. Flamingo IJm 25, Zeelandia IJm 38, Bloemendaal IJm 71. Woensdag 25 November: mt. Shamrock IJm 129. Donderdag 26 November: st. Bergen IJm 16. mt. Doggersbank Kw 75. ml. Drie Gebroeders Hd 79. mk. Nellv v. B. IJm 23, Wiron V IJm 208. Vrijdag 27 November: st. Limburgia IJm 209, Antje Ro. 15, mk. 'Pietertje Hd 87. Zaterdag 28 November: st. Gelria IJm 21, Vios I IJm 24, Klaas Wijker IJm 85, mt. Thorina IJm 33, ml. Heemstede IJm 53. Maandag 30 November: st. Tzonne IJm 1, Herman IJm 2, Abraham VI. 77. mt. Post Boy IJm 35, ml. Annie IJm 14. Verwachting IJm 204. Wiron III IJm 221. Adrianus Kw 10. Arie Nico Kw 17. Concordia Kw 26, De Verwach ting Kw 28. Floris Kw 59, Elizabeth Kw 64, Saturnus Kw 69. Jan Kw 84, Willempje Kw 89. Alida Kw 91, Dc Vrouw Dirkje Kw 104, Jacoba Kw 107, Gebroeders Kw 108. Avon tuur Kw 114,-Petronella Kw 125, Arie KW 155, De Vier Gezusters Kw 162, Gebroeders Kw 166, Aleida Kw 169, mk. Texel IJm 5, Marianne IJm 7. Poolster IJm 11, Vios IJm. 52. Corrie IJm 78. Wiron I IJm 210. Neeltje IJm. >240, Magda IJm 272, Haarlem I IJm 276. Nehim I Am. 16. Nohim II Am. 17. Nehim III Am. 18, Tiny Kw 34, Arendje Kw 98, Ko ningin Juliana Kw 133, Tiny Dicuw Wr 33, Ilendrikje Bu. 33. Dinsdag 1 December: st. Mary IJm 61. Su matra IJm 62, mt. Elie Chenévièr IJm 32, ml. Dolfijn Ro 2. mk. De Twee Gebroeders IJm 3. De Jonge Willem IJm 230. Samen werking Kw 21. Anna Marie Kw 27. Rein Kw 30. Pieter Cornelis Kw 31. Hermina IV Kw 53. Twee Gezusters Kw 77. Adriana Ca- tharina Kw 92, Willem Kw 94. Woensdag 2 December: st. Viking Bank IJm 183, mt. Excelsior III Kw 76. ml. De Vrouw Anna Kw 52. mk. Dageraad IJm 229, Pieter Cornelis Kw 31. Donderdag 3 December: st. Haarlem IJm 9, mt. Maria van Fatlum IJm 10. Johannes PoMerman IJm'20. Claesje Ro. 46. Vrijdag 4 December: st. Schoort IJm 39. Ha r in.rd rijf net visserij Zaterdag 21 November: ml. Helena Kw 39, Gezina Geertrui Kw 176. Maandag 23 November: ml. Fierman Edu- ard Kw 5. Willem Cornelis Kw 16, Nederland VI Kw 37. Rijnmond ITT Kw 44. Bonefaas Sch 95. Onderneming I Sch 140. Dinsdag 24 November: ml. Mr. Dirk Donker Curtius Kw 2. Piet en Leendert Huibcrt Kw 3, Vertrouwen Kw 6. De Arend Kw 7. Orion Kw 22, Marfrietha Maria Kw 29. Aafke Jacoba Kw 41. Rijnmond II Kw 43. Cornelis Marinus Kw 48. Zeezwaluw Kw 83, Suma tra Kw 86. Toenadering Kw 95. Donderdag 26 November: ml. MaVgaretha en Maria Kw 23, Wi'ho'mina I Kw 25. Annie Kw 54. Noordster Kw 67, Excelsior II Kw 78. Vrijdag 27 Novembe-: m'. Martha IJm 74. Martenshoek IJm 283, Dirk Kw 19, Ella Chris tina Kw 97. Zaterdag 28 November: ml. Hubertha Ge- rarda Kw 9. Griet ie Kw 20. Bertha Kw 38. Noordzee Kw 47. Jan Kw 50, Maria Jacoba Kw 73. Wilhelmina II Kw 138, Java Kw 159, Willv Sch 7. Maandag 30 November; m'. Everard Chris- t'na Kw 40. Huibérdina Oisbertha Kw 85. Borneo Kw 127. Bah' Kw 179. Willv Kw 141, Wilhelmina TIT Kw 147, Katwijk III Kw 161, Eendracht Kw 168. Dinsdag 1 December: m'. Gorrodijk Jm 75, Rijnmond I Kw 42, Nellv M^rin Kw 70. Rijn mond V Kw 110. Robert William Kw 123, Wilhelmina V Kw AAi. Zeemeeuw Kw 170, Everdina .Taenmina Kw 173. Wo.encdae 2 December: ml. Volharding Kw 65. Janna Kw 163. KUSTVAARDER „VECHT" VERKOCHT. He t 199 b.r.t. metende kustvaartuig ..Vecht" is door de eigenaar, G. ds Vries te Zwartsluis, verkocht, aan F de Jong te Groningen, die het vaartuig weer in do vaart zal brengen onder de naam „Katte gat". De kustvaarder „J anti na" van de heer De Jong is verkocht en zal als bin nenvaartuig dienst gaan doen. Belevenissen in c!e radiowereld Op uitnodiging van de Nederlandse Ka tholieke Jeugdbond, afdeling Heemskerk zal de K.R.O.-omroeper Fons Dis heden avond in het K.S.A.-gebouw spreken over zijn belevenissen in radioland. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over hel ver loop van de groenten- en fruitmarkt over de periode van 27 November4 December het volgende mede: Hoewel de belangstelling voor de winter- producten tot op heden gering is, zal er onge twijfeld binnen korte tijd meer vraag naar deze producten ontstaan, daar de aanvoer van de overige producten snel vermindert. Een kleine daling van de temperatuur kan hiervan reeds de oorzaak zijn. De sluitkoolsoorten zijn in de afgelopen week vrijwel op hetzelfde prijspeil blijven staan. Op Woensdag j.l. werd besteed voor de gele Savoyekool a. 6.00—6.70; b. 5.00; voor de groene Savoyekool a. j 7.007.70; b. 5- en voor de rode kool a. 6.009.80; b. 5.00 5.50. Deense witte kool bracht 5-00—5.10 op. alles per 100 kg. De noteringen voor breekpeen liggen voor de sortering b. op 5.en voor de sortering c tussen 6.— en 6.90 per 100 kg. Ronde kroten liggen nog steeds laag in de markt. De a-sertering deed 5.00—6.00 en de b-sortering 4.004.10 per 100 kg. Waspeen brengt 0.080.13 per kg. op. Schorseneren worden vlot voor export aan gekocht bij noteringen van 0-48—0-52 per kg. voor de a-kwaliteit. Prei en knolselderij zijn weer iets in prijs gezakt en werden resp. voor 0-080.09 per kg. en 0.08—0.12 per stuk aangekocht. 'Naar sla bestaat een goede vraag. Op de veiling te Rotterdam bracht de b-sortering 0.12—0.16 en de c-sortéring f 0.09—0.12 per stuk op. Stoofsla werd verhandeld voor 0.18—0.30 per kg.' Bloemkool welke thans nog in kleine hoe veelheden wordt aangevoerd, gaat legen goede prijzen van de hand. De a-sortering bracht 0.67—0.69. de b-sortering 0.50—0.62 en de c-sortering 0.300.34 per stuk op. In Noordholland deed de „tussensoort" van 0.20—0.63 per stuk, naar gelang grootte en kwaliteit. Spruiten, welke in de vorige verslagweek tengevolge van het koudere weer in prijs wa ren gestegen, ondervonden in deze week slechts matige belangstelling. De prijzen lie pen dientengevolge omlaag. Voor de ge schoonde spruiten werd 0.400.73 per kg. besteed en voor de ongeschoonde 0.15— 0.27 per kg. Een van de producten, naar welke een rede lijke belangstelling bestaat is het witlof- De noteringen blijven vrijwel constant. Voor 0.430.57 per kg. werd dit product verhan deld. De b-kwaliteit deed 0-320-40 per kg- Het onenstellen van de grenzen door Wesl- Duitsland en Engeland voor onze uien bracht bij dit product geen- prijsverhoging teweeg. Bij noteringen van 2.50—5.90 per 100 kg. werd dit product: op de veilingen aangekocht. Tomaten welke nog worden aangeboden, brengen 0.40—0.52 per kg. op voor de a- sortering; 0.44—0.37 per kg. voor de b-sor tering en 0.25—0.32 per kg. voor de c-sor tering. Het aanbod van tomaten is niet groot meer. Boerenkool brengt 0.050.09 per kg. op- Ook voor dit product zou iets kouder weer een prijsverbetering betekenen. Het aanbod van druiven wordt minder. Op de veiling te Poeldijk brachten Woensdag de Alicante 1.40 per kg. op en de Muscaat van Alexandrië 2.503.35 per kg. Gezien de grote vraag voor export had de handel in hard fruit een vlot verloop. Vooral uit Wëst-Duitsland. maar ook uit de Oost- zóne was er een behoorlijke vraag naar onze apoelen. Zowel voor vers gebruik als ten behoeve van de industrie werden flinke hoeveel heden aopelen aangekocht. De noteringen ziin vooral in vergelijking met vorig jaar gunstig. Tiidc-ns do onderlinge wedstrijden van de Castricmnse schaakclub De Pion in hotel Meijer heeft de kampioen van verle den jaar, C. Bennes, door een overwinning op -T. C. Heeck, opnieuw zijn kansen vergroot. S. van Weeren speelde tegen P. Bouwen remise en had waarschijnlijk dc volte winst mee naar huis kunnen nemen wanneer hij in de eindstrijd beter had opgelet. Een zelfde resuitaat behaalden L. Bern en P. Molenbroek en in afdeling B "liet B. Schlosser een steek vallen door de zege aan P. Hoekstra te laten. J. Rozing nam legen P. Beekman geen halve maatregelen en won en notaris A van Cranonburgh ver sloeg P. Kerstens op overtuigende wijze. A. Kort.ekaa's deed wat van hem verwacht werd on won van H. Niemeijer en de par tij H. Hoogervoorst-A. de Wit werd een zege voor laatstgenoemde speler. Tot slot speelden D. Keetbaas en A. Molenbroek remise. Het eerste tiental van De Pion speelt deze week zijn tweede competitiewedstrijd tegen Zaandam, van welke club verleden jaar verloren werd. Ongetwijfeld zijn de Castricummers oo revanche belust. Ter gelegenheid van de naamdag van Sinte Barbara, schutspatrones van allen, die met vuur omgaan, heeft Vrijdagochtend brigade-generaal F. F. M. Steenmetser in hel artillerie-schietkamp Oldebroek een krans gelegd bij het monument van de gevallen artilleristen. Over tijd. Toen Zaterdag de Allan Water zou gaan varen kon de monteur wegens ziekte niet mee. Er moest uit Bres- kens een Kalwijkse monteur gehaald wor den, om nog op tijd met de Allan Water uit te varen. Dc Norma Maria moest blij ven liggen omdat cén der matrozen niet was gewaarschuwd. Schipper dc Groot, die ruim tien dagen heeft binnen gelegen, is vandaag weer dc Noord in gegaan. Tak in dc mast. Het is nog steeds een traditie vooral onder dc Katwijkse vissers dat de bruidsboom in de top van de mast wordt geplaatst als één der leden van de bemanning in het' huwelijk treedt. Toen Zaterdag in Katwijk het huwelijk van een der matrozen van de KW 175 werd vol trokken is Zaterdagmiddag de bekende tak aangebracht. Nieuwe schippers. De eerste reis van de Abraham (VL 77) onder schipper Jan Klinkenberg is goed verlopen. De trawler kwam Zondag binnen met 2200 kisten ha ring, doch kon pas Dinsdag lossen. De eer ste reis van de Gelria (IJM 21) onder lei ding van schipper D. Plug duurt wat lan ger. doch het schip wordt voor de Dinsdag of Woensdagmarkt verwacht. Stoom. Tijdens de afgelopen reis van de Bloemendaal had de machinist het on geluk door ontsnappende stoom brand wonden op te lopen. Maar toen de Bloe mendaal (IJM 71) Zondagochtend binnen kwam kon de machinist op eigen gelegen heid naar huis. Behouden teelt. De Dina Maria (KW 57) was Zaterdag aan de markt met 280 kisten verse vleet haring van de Engelse Wal en 40 kantjes steurharing. Het per soneel van de schuur heeft Zaterdag de vleet, en alle toebehoren van boord ge haald, omdat de logger deze week al gaat trawlen op verse vis. Export. Regelmatig brengen vracht schepen voor doorzending naar Tsjecho- Slowakije haring in Amsterdam, waar ze in wagons wordt: verpakt. Deze week zijn er 5000 vaten grote sïpwharing uit Noor wegen in de wagons gegaan voor Tsjecho- Slowakije aan welker verlading IJmuider visknechts en kuipers hebben geholpen. Nieuwbouw. De eigenaars van de UK 119 hebben een nieuwe en grote kotter be steld, welke met het voorjaar de Urker vloot komt versterken. In de afgelopen week is de kotter slechts enkele dagen weg geweest. De besomming was toch f 1100. Varen en liggen. Er bestaat weer een kans dat de al maanden stilliggende kottèr RO 3 over enige tijd gaat vissen. Naast deze kotter ligt aan de Tegelmarkt stil de Albatros (IJM 277). Deze kotter werd in de stormnacht in de haringhaven grondig vernield. Er bestaan plannen om de kotter van hout te slopen en van ijzer opnieuw op te trekken. Vlugge Postboy. De Postboy is in het rap terugkeren met een schip haring kam pioen van de IJmuider trawlervloot. Ge durende de maanden October en Novem ber en thans ook in December verliet schipper Korbee regelmatig des Maan dags de Vissershaven om zich Zaterdags morgens vroeg alweer te melden voor de Zaterdag- of Maandagmarkt. In de „kanaal-periode" maakte schipper Korbee de meeste trawlervloot reizen. Dagbesommingen. Voor een 15-daagse reis besomde de Hoop slechts f 12.000, ter wijl de Thorina voor een 9-daagse reis f 18.400 besomde. De KW 7 besomde haar verse haring f 9.150, de KW 57 eveneens voor haar verse haring f 3.000, en de KW 9 f 5.500. De KW 114 had verse vis en be somde f 4.100, de KW 91 f 3.100 en de IJM 53 (Heemstede) f 4.960. Pech. De Haarlem, die Donderdag middag uitging, kwam Vrijdagmorgen binnen met een kapotte liehtmachine. Binnen. De vestzaktrawler „Job Gouda" is Zondagmiddag op haar plaats van bestemming in New Foundlancl aan gekomen. Marktprijzen van Zaterdag. Heilbot 2.85—2.50. Gr. tong 3.20—2.90. Grm. tong 2.27—2.11. Kim. long 1.98-1-86. KI. tong I 1.80—1.60. KI. tong II 1.27—1.13. Tarbot I 2.50—2.10, alles per kg. Tarbot IV 62. Gr. schol 69—56, Grm. schol f 67—61, Kim- schol f 73—64. KI. schol I 67—59, KI. schol II 36.50—17, Schar 24—11, V. haring 12.6010.50, Makreel 29.50—22.00, Gr. schelvis 6665, Grm. schelvis f 50. Kim. schelvis 52—50, KI. schelvis I 56—49, KI. schelvis II 36—12, Wijting 23—8. Gr. gul 55—38, Mid. gul 42—36, KI. gul 25—16-50, KI. haai 1812, Poontjes 21, KI. koolvis zw. 28, KI. koolvis wit 37, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 204112, Gr. koolvis zw. 7567, alles per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag. 422 kisten tong en tarbot. 1 kist heilbot, 216 kisten schol. 63 kisten schar, 3550 kisten haring, 92 kisten makreel. 492 kisten schelvis, 458 kisten wij ting. 131 kisten kabeljauw en gul, 41 kisten kl. haai, 3 kisten poon. 56 kisten koolvis, 25 kisten diversen, totaal 5550 kisten. Aanvoer op Urk. Vriidag werd door 24 vaartuigen aangevoerd: 2346 pond snoekbaars, prijs 4143 cent: 97 nond rode baars 76—87 cent: 3092 Dond blei 910 cent; 24 pond kar per 15 cent, alles per pond. Politierechter Op de avond van de veertiende Juli van dit jaar had de Amsterdamse koopman C. G. A. K. een tochtje met de motorclub achter de rug. Bij de Velserpont konden er slechts twee motoren mee naar de overkant en gedachtig aan het gezegde „Samen uit, samen thuis" wendde K. die reeds op de pont stond, het stuur en wilde de vaste wal weer opzoeken. De pontwachter dacht er echter anders over, wilde de afsluitboom niet openen en verwees de koopman, met de hand op de reglementen, terug naar het vaartuig. Er is toen een beetje gescholden en er vielen ook een paar klappen en Vrijdag morgen stond de motorrijder dan voor de Haarlemse politierechter terecht, wegens belediging van een ambtenaar in functie. Als getuige a décharge had hij een in leren kleding verpakt echtpaar meegeno men, maar de man noch de vrouw hadden iets van de scheldpartij kunnen horen om dat zij te ver afstonden. Zij mochten direct weer gaan zitten en hadden dus slechts het tochtje van Amsterdam naar Haarlem ge maakt om de officier van Justitie, mr. B. van der Burg een geldboete van veertig gulden tegen de motorrijdende koopman te horen eisen. De verdachte rekende dit be drag kennelijk snel om in liters benzine en vond, na enige aarzeling, dat de boete veel te hoog was. Dit belette de politierechter (och niet om conform de eis te vonnissen en enkele minuten later ronkte een onte vreden motorrijder de Jansstraat uit.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8