Technisch is veel mogelijk, maar is het publiek mee te krijgen? Een geheel nieuwe vloot wacht in de toekomst Ha ven berichten Agenda voor Velsen Veertig jaren AUTO OF MOTORRIJLES? AREND REIJM Kennemer u Lantaarn Visserij-varia J DIEPVRIES PROBLEMEN bij Gas en Water „Verkeerd verbonden" in Thalia Nieuwe poging tot berging kotter 0.265 het adres Duits vlootje door Kanaal „De Hoop" naar België r Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee Costricum WOENSDAG 9 DECEMBER 1953 5 VGK houdt haar j aarvergadering De heer J. J. Duinker door wethouder en bedrijf gehuldigd „Suomi" ontgroeide aan haar médaillekast Deel van een grote „zending" Viertallen-wedstrijden bij „de Jump" Drie volleybalwedstrijden voor „IJmond"-afdeling Kleine trawler wordt gesloopt Old Clothes New DRY CLEANING ONLY Diploma-uitreiking EHBO „Gijsbrecht van Aemstel" Maurits Dekker naar Castricum Bij het overzien van de verschillende projecten voor het bevriezen op zee, moet voor ogen worden gehouden, dat het al minstens vijftig jaar mogelijk is geweest een of andere bevriezingsinstallatie aan boord van vissersvaartuigen te plaatsen. Gedurende de laatste twintig jaar is genoeg bekend geworden over het snelvriezen en bij lage temperaturen bewaren van vis, om een bevredigend eindproduct te kunnen leveren. Het wezenlijke vraagstuk is evenwel niet, hoe de installatie aan boord te plaatsen, maar hoe haar aan te passen aan de voorwaarden van de visserij. Er zijn geen algemene richtlijnen voor en voor elk soort visserij moeten nieuwe vraagstukken worden opgelost. Wat voldoende is voor een bepaald soort vis, die tweemaal ontleed en gekookt moet worden, is weer niet goed voor een andere soort vis, die niet verder bewerkt mag worden. Zelfs wanneer plannen betrekking heb ben op min of meer dezelfde soorten, zoals op de Canadese trawler „Delaware" en de Britse ideeën, verschillen de ontwerpen nog aanzienlijk, door de verschillende vangstmethoden op de gronden, de ver schillende eindvormen van het product en de bijkomende problemen, zoals die van opslaan en distributie. Besprekingen hier omtrent lopen steeds weer uit op dezelfde onderdelen van die plannen: de keuze van de koelinstallatie, de aanleg en de werk wijze. Het eind-product van het systeem op de „Delaware" zal na bewerking aan de wal, uit bevroren filets bestaan. Het is mogelijk om goede bevroren filts te verkrijgen, door ze aan boord in pekel te bevriezen en te bewaren bij een temperatuur van 0° F, zelfs indien ze naderhand ontdooid en weer opnieuw bevroren worden aan de wal. Anderzijds wordt in Engeland de vangst aan kabeljauw nu eens verkocht als grote en kleine filets, dan weer gefileerd en ge rookt, al naar gelang de vraag, die dage lijks verandert, sinds in tegenstelling tot de Verenigde Staten het transport over land van zo korte duur is, dat distri butie volgens dagelijkse orders mogelijk wordt in onbevroren toestand, zelfs na niet zuiver schoonmaken. Er zijn trouwens ook niet genoeg koelhuizen voor een andere methode. Daarom vragen de visverwerken- de industrieën hele vis en in dit opzicht is het „Fairtry"-project iets nieuws. Het zal vele jaren duren voor de smaak van het Engelse publiek in voldoende mate is om geschakeld op bevroren filets, om te recht vaardigen dat een gehele vissersvloot slechts, of althans in hoofdzaak, een der gelijk artikel oplevert. Hoe ziet het er uit? De aanblik van de ontdooide vis is zeer belangrijk. Ook is koud roken (wat met het grootste gedeelte van de vangst geschiedt) een goede test op de kwaliteit der techniek van bevriezen en koel bewaren. Door deze criteria van uiterlijk aanzien en verduurzamen door roken, en als resul taat van smaak-proeven heeft men plaat vriezers verkozen boven de methode van met pekel bevriezen. Er ontwikkelen zich pekel-methoden in de Verenigde Staten en Denemarken, die niet zulke ongewenste effecten hebben op het uiterlijk van de vis, als het gewone sodium-chloride,maar er zijn nog andere bezwaren tegen pekel, welke later naar voren zullen worden ge bracht. Proefnemingen hebben wederom uitgewezen dat men de vis moet schoon maken alvorens ze od zee te bevriezen, want anders geeft het bloed een onprettige aanblik en wordt snel onsmakelijk. Koelruimte-temperaturen van 22° F 30° C) worden momenteel aanbevolen De volleybalclub „Kralenberg", die vorig jaar het initiatief nam om van de NeVoBo een afdeling Beverwijk te stichten, die deze zomer weer heeft geleid tot de op richting van de nieuwe afdeling „IJmond" voor de volleybalcompetitie zal Zaterdag 19 December in het sportoaviljoen „Water vliet" haar jaarvergadering houden. Behalve de gebruikelijke verslagen is er een bestuursverkiezing 'en zullen de tech nische-, zestallen- en propagandacommis- se worden samengesteld. Na het formele van deze bijeenkomst volgt er een feestelijk samenzijn met spel en voordracht. Dinsdag 8 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Rian van Rotterdam. Ratty van Djakarta. Jongkind van Kopen hagen. Ursol van Kiel. S. C. 31 van Bruns- buttel. Generaal Braganian van Vindava. Aïno van Hamburg. Emanuel V. Parodie v. Norfolk. Paul Rebek van Cuxhafen. Nord- licht van Cuxhafen. Orion van Cuxhafen. Alfred van Rotterdam. Kimbria van Dord recht. Zaan van Mariënborg. Sirius van Gent. Vertrokken zijn: Talisse naar Nieuw Gui nea, Titus naar Hamburg. Prinses Wilhel- mina naar Bremen. Martien naar Rotterdam. Joma naar Nyköping. Bawean naar Noord zee. Ara naar Tyne. Draco naar Antwerpen. Lakra naar Rotterdam. Term naar Londen. Swift naar Londen. Nato naar Gent. Bittern naar Manchester. Fransvic naar Holbeek. Ali naar Halmstadt. Poeloe Laut naar Hauston. Jans naar Londen. Heriot naar Leith. Vechtstroom naar Huil. WOENSDAG 9 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Meisjes in het wit". Rex, 20 uur, „Er groeit een boom in Brooklyn". DONDERDAG 10 DECEMBER IJMUIDEN Commissie Volkshogeschool Velsen, uur, Cultureel Centrum, lezing. Thalia, 20 uur, „Verkeerd verbonden'' Rex, 20 uur, „Er groeit een boom Brooklyn". VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur: spreekuur wet houder van Openbare Werken; 1012 uur, spreekuur wethouder van Sociale Zaken, 20 m in Engeland tegenover 0° F in de V. S. Bevriezen heeft altijd enige invloed op het uiterlijk en men acht het niet de moeite waard vis te bevriezen, die minder dan tien dagen in ijs moet liggen, terwijl de Nieuw-Engeland-vloot gehele reizen maakt van niet meer dan tien dagen. Sommigen menen dat de Amerikaanse vis, ofschoon van dezelfde soort, sneller in ijs bederft dan Noordwest-Europese vis, maar nog maals, sommige temperaturen, zoals ze worden gebruikt op Amerikaanse en Cana dese schepen laten zien dat de bevriezings techniek misschien verbeterd zou kunnen worden. Tijden De maat vis gevangen met de „Delaware" vraagt bevriezingstijden van een tot drie uur. Een Brits plan houdt zich bijna uit sluitend bezig met Arctische kabeljauw, die ongeveer vier uur zou vragen, zodat de ruimte die in beslag genomen zou worden door het vriezen, radicaal zou veranderen. Tenslotte zou het vangstcijfer, gesteld op minder dan een halve ton per uur, bij arc tische vis vereisen dat bij tijden de vis vijf of zes dagen in ijs zou moeten liggen alvorens te worden bevroren. Men is er niet zeker van of dit wel aanvaardbaar is: twee a drie dagen is voldoende, zeven is niet, vier tot zes vooralsnog twijfelachtig, in afwachting van proefnemingen op gro tere schaal. Men ziet dus hoe moeilijk het is te zeg gen of een bepaald plan een goede oplos sing is voor de problemen, waarvan gezegd werd dat ze er door werden overwonnen, maar zeer gemakkelijk is het te zeggen waardoor het niet geschikt is voor die be paalde soort visserij waarbij men zelf is betrokken. Alle plannen voor het bevriezen op zee beogen twee doelen, namelijk verbetering van de kwaliteit en bestendig maken van de markt. Een ander belangrijk oogmerk is het bouwen van schepen, die een groter deel van hun vaartijd op de gronden kun nen doorbrengen en met meer economische snelheden kunnen varen. Dit laatste kan in sommige gevallen leiden tot de bouw van een geheel nieuwe vloot. In de grote kantoorruimte van het be drijf voor Gas en Water aan de Tromp straat in IJmuiden-Oost is gistermiddag de heer J. ,T. Duinker, opzichter eerste klasse, gehuldierd. ter gelegenheid van zijn veertig jarig jubileum. Het voltallig personeel was hierbij te- genwoorddg en, nadat de heer en mevrouw Duimker met hun familieleden op de voor hen bestemde zetels hadden plaats geno men, heeft de adjunct-directeur de heer C. W. Visser hen, bij ontstentenis van de heer Kampman welkom geheten. Daarna heeft wethouder H. de Boer als wethouder van de bedrijven, de heer C. P. J. Maas, wethouder van personeels zaken was mede aanwezig de jubilaris toegesproken. De heer De Boer noemde het een goede gewoonte om elkaar op zekere tijden in het leven, zoals bij verschillende mijlpalen in de dienststaat, erkentelijkheid te betuigen voor het werk dat werd ver richt. „Ge hebt", aldus de heer De Boer, „deze gemeente met haar snelle ontwikke ling zien groeien en alle moeilijkheden die dit voor het bedrijf meebracht gedeeld. Een werker als gij, die met volle overgave zijn krachten heeft ingezet, is waard ge- eerd te worden. De burgerij vergeet zo vaak, dat de goede gang van zaken in hun huizen, waar het betreft gas- en water voorziening, mede te danken is aan het werk van de enkeling. Het gemeentebe stuur en de burgerij zijn u dankbaar voor wat u deed". De heer De Boer overhandig de de jubilaris een geschenk onder couvert en een kistje sigaren. De dank van de directie werd door de heer C. W. Visser onder woorden gebracht, die zijn gelukwensen eveneens vergezeld deed gaan van een couvert met inhoud na mens het personeel. De heer A. Rolloos sprak naar hij zeide, „als een van de steeds kleiner wordende groep, die heeft geworsteld om het bedrijf mede groot te maken". Spreker uitte de wens dat in het grotere verband van thans, dezelfde geestesgesteldheid zou groeien die eens in de gemoedelijke kleine groep van tien heerste. Hij achtte het voor de jubi laris en voor hem zelf een voorrecht voor die gemeenschap werkzaam te mogen zijn. De voorzitter van de afdeling Velsen van de ABVA, de heer A. Lindhorst, bracht de gelukwensen van de leden over. Hij roemde het baanbrekend werk van de jubilaris om de ambtenaren „te bundelen" in één bond en bood de heer en mevrouw Duinker een boekwerk en bloemen aan. Tot slot heeft oe heer Duinker de aan wezigen dank gezegd voor hun welge meende woorden en felicitaties en er de wens aan toegevoegd de jaren dde hem in de dienst resten met dezelfde ambitie te mogen volmaken. De film, die Thalia morgenavond in spe ciale voorstelling presenteert, is een wat angstaanjagende geschiedenis, waarin een vrouw tengevolge van een verkeerde tele fonische verbinding het tijdstip verneemt waarop zij gedood zal worden. Voor een regisseur met gevoel voor de mogelijk heden van een thriller dus om van te smul len. Leona (Barbara Stanwyck) belt de politie op, maar doet een zo onsamenhan gend verhaal, dat deze er niets van snapt en de zaak blauw-blauw laat. Zij belt de secretaresse van haar man en verneemt dat haar echtvriend met een zekere mevrouw Lord is gaan lunchen. Een vroegere gene genheid bloeit weer op, de echtgenoot blijkt om het geval nog gecompliceerder te maken in samnanwerking met een gang ster verdovende middelen uit de fabriek van zijn schoonvader te hebben ontvreemd en de „zware jongen" achteraf voor twee honderd duizend dollar te hebben bedro gen en inmiddels komt het uur waarop Leona zal worden gedood angstwekkend snel nader. De echtvriend krijgt berouw, belt mevrouw uit een telefooncel op: de verzoening komt per telefoon tot stand, maar.inmiddels is een misdadiger bin nen geklommen en maakt een einde aan haar bestaan. Dit verhaal wordt dermate geraffineerd weergegeven, dat de beklemmende span ning tot de laatste meter film over de intrige blijft hangen. Het wrak van de op de Razende Bol bij den Helder gestrande Belgische kotter „Victoire Rogier", de O. 265, heeft de IJmuidens-Helderse combinatie van ber gers niet met rust gelaten. Reddingboot- schipper Piet Bot en de IJmuidense olie handelaar K. de Boer hebben zich thans verzekerd van de medwerking van ir. W. van Wienen uit Bussum, die veel ervaring heeft op het gebied van het „opblazen' van gezonken schepen. De Belgische kotter heeft na de bergings pogingen van Piet Bot en zijn acht mannen een slagzij gekregen van bijna negentig graden over bakboord. Het scheepje ligt op de rug van een zandbank en is al flink weggezakt in een door de stroom in het zand uitgeschuurde kom. Vanmorgen zou men met ir. van Wienen en een duiker uit de Helderse haven vertrekken. De water boot van Piet Bot is weer uitgerust met pompen. Meer snoekbaars op Urk De aanvoer van snoekbaars op Urk was vorige week iets beter. De vangsten van de snoekbaarsslepers waren nog on bevredigend. De noteringen voor snoek baars daalden per pond van 40 tot 48 cent. De aanvoer van rode baars was slechts gering. Per pond werd betaald van 76 tot 92 cent. Blei en voorn noteerden per pond van 7 tot 11 cent. De staandnetvissers be haalden goede resultaten. Er kwamen snoekbaarsvangsten voor van 350 pond per dag en per vaartuig. De weekbesommingen van de sleepnetvissers varieerden per span van f 240 tot f 350. Bij de staandnetvissers was dit per vaartuig van f 80 tot f 375. In totaal werd aangevoerd 8191 pond snoek baars, 372 pond rode baars, 11974 pond voorn en blei, 24 pond karper en 15 pond snoek. De omzet aan de afslag bedroeg on geveer f 4900. ADVERTENTIE Hagelingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Dennenstraat 12 - IJmuiden-Oost - Tel. 6200 In de ruim twaalf jaar van haar bestaan heeft de athletiekvereniging „Suomi" zo veel lauweren geoogst, dat de toch heus niet kleine prijzenkast, welke zij bezit, geen ruimte meer biedt om alle verworven prijzen, médailles, bekers en vanen te kun nen bergen. Er is nu een fraaie, nieuwe kast ontwor pen en uitgevoerd, die Zondagavond tij dens een contactbijeenkomst van de leden in het Watervliet sportpaviljoen na een officiële overdracht de bestaande prijzen kast komt vervangen. Aan deze bijeenkomst wordt bovendien een filmvoorstelling over sportgebeurtenis sen verbonden. Gistermiddag passeerden door het Noord zeekanaal, op weg naar Amsterdam vier voormalige Duitse kotters en het motor- passagiersscheepje „Paul Beneke". Dit vlootje is opgekocht door het Amsterdam se scheepvaartbedrijf „Walcheren" en A. van der Grijp te Sliedrecht. In totaal zijn nu 21 kotters naar Neder land gekomen en er komen er nog 11 na. Ten dele zijn de reeds gearriveerde schepen verkocht aan de Nederlandse visserij, ten dele aan werven, die rond de oorspronke lijke, met een houten huid beklede span ten, een stalen huid optrekken, zodat er een nieuw schip ontstaat. Onder meer heeft de machinefabriek Zwart te IJmuiden op twee van deze scheepjes beslag gelegd; de motoren' van de eerste „zending' van 21 zijn verkocht aan de binnenvaart. De vier kotters, die gisteren IJmuiden passeerden, waren uitgerust met nog zo goed als nieuwe 120 pk DEMAG-diesels. De Paul Beneke is een zeer luxueus inge richt scheepje, dat eerst voor de Kriegs- marine en daarna voor de Hydrografische dienst heeft gevaren. Gelijk spel tegen „Sons Atout" Om de nieuwelingen bij de IJmuidense bridgeclub De Jump" kennis te laten ma ken met de duplicate-wedstrijden, speelde deze vereniging in haar clublokaal, het Cul turele Centrum, een aantal dezer viertallen wedstrijden. Te oordelen naar de uitspraken van de spelers(sters) bleek dit wel zeer in de smaak gevallen te zijn. De uitslagen waren: Weij—De Haas en v. d- Berg—Amsing win nen met 4233 van dames KramerSchoen en LamanMiddelkoop. Dames De Haas Weij en mevr. ElzermanPorck winnen met 53—43 van dames ScholHamers en mevr. KoningsteinSchol. Van LooSpruitenburg en Boenderv. d. Wint winnen met 3329 van De JoodeHeijne en Visv. d. Steen. DrijverVeldman en FloorSchadé winnen met 48—33 van de echtp. Broeren en Rem. Het eerste viertal van „De Jump" (de heren MainzWittebrood en JonkerDe Jong) speelde voor de Nederl. Bridgebond in de hoofdklasse een wedstrijd tegen het eerste viertal van de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout", welke in een gelijk spel eindigde. Voorde afdeling „IJmond" zullen heden avond in de Da Costaschool aan de Noor derlaan weer drie wedstrijden worden ge speeld, waarbij de eerste dames- en heren teams van Kennemers uit Beverwijk de beste kansen op winst maken. Het Ken- nemers-damesteam, dat in de ontmoeting met Waterloo I dames een gelijk spel be haalde, klijgt als tegenstanders Sportbond dames. Zij verloren de vorige wedstrijd tegen Waterloo 2 met 3-0. Twee heren- teams van Sportbond en Plaatwcllerij, die respectievelijk van VCK 2 en PSV I ver loren, zullen nu wel een flinke strijd voe ren om aan de punten te komen, waarbij de meer geoefende Plaatwellers misschien in staat zijn met betere combinaties voor deel te behalen. Kennemers I en VGV I, die in de herenafdeling elkaar gaan be kampen, wonnen de eerste ontmoetingen respectievelijk tegen DGS en VGV 2. Hier maakt de Beverwijkse ploeg een goede kans. Dames van Plaatwellers" gast aan het bedrijf Tijdens het zomeruitstapje van de leden van de personeelsvereniging „De Plaatwel- lerij", uitte de directeur, ir. J. F. Clausen, de wens de dames van de personeelsleden gelegenheid te geven om met het bedrijf waar man of verloofde hun dagelijks werk verrichten, kennis te maken. Dit plannetje wordt nu werkelijkheid, want Dinsdagmiddag 15 December om twee uur worden de dames in het ontspan ningslokaal verwacht, waar zij het een en ander over de diverse afdelingen en werk zaamheden te horen krijgen. Daarna wor den alle afdelingen bezocht. Een van de kleinste IJmuidense trawlers, „De Hoop" (IJM 73) verdwijnt uit de vissershaven, na sinds Augustus 1948 voor de rederij van die naam te hebben gevaren. Het schip is voor de sloop naar België ver kocht. De tegenwoordige „De Hoop" stamt uit het jaar 1906, toen hij bij Smith's Dock werd gebouwd. Na als „Maun" (FD 81) voor Fleetwoodse rekening te hebben ge varen kwam het schip in 1928 in Neder land voor rekening van Erenst en Weimar. Een poosje heeft hij als „En Avant" ge varen, tot de VEM de trawler overnam en hem herdoopte in „Utrecht". Vervolgens kwam de trawler onder de rederij „De Hoop" als „De Hoop", welke naam al 45 jaar in IJmuiden bekend is geweest. De rederij kon ons nog niets meedelen over eventuele nieuwe plannen, nu haar enige schip wordt afgevoerd. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Te midden van plaatselijke en buitenlandse correspondenten leest de Iraanse minister van Posterijen en Telegrafie, generaal Farzanegan (links) de officiële bekend making van de hervatting van de betrekkingen tussen zijn land en Engeland voor. „Ieder kind een dierenvriend" Het nobel streven van de Velsense dierenbeschermings- bestuurderen om de jeugd in te voegen in de gestage strijd voor hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden voor hond, poes en kanariepiet, slaat blijkbaar aan. Er hebben zich tenminste al heel wat kinderen opgegeven, die bereid zijn de idealen van de Dierenbescher ming uit te dragen over beemd en weg en die kinders komen Woensdagmiddag 30 December tesamen in het hoofdbureau van politie, om nadere plannen te smeden. Ze gaan ook nog met z'n al len naar het asyl. Als dat zo doorgaat, wordt Velsen een goede stad, waar een hondenleven niet meer voorkomt en niemand de kat langer in het donker knijpt. Na de taai-taai In de hoop, dat de goed heiligman u allen voortreffe lijk heeft bedacht met het zoete en goede der aarde, heb ik inzage gevraagd en gekre gen van de geheime mémoires van de Sint, zoals die binnen enkele eeuwen het licht zullen zien. De copyrights zijn alvast voor de Kennemer Lantaarn verzekerd. Uit de vluchtige krabbels, die de bisschop in zijn fijn handschrift op de achterkant van een overgeschoten vrijer had gegrift, blijkt, dat het hem wél gegaan is in onze goede stad. Alleen als hij volgend jaar wéér komt, zou hij wel eens met minder ruzie ontvan gen willen worden, want hij is nu dan nog wel gekomen, maar een volgende keer stond er vermijtert hij het vierkant. Misschien, dat de gezamen lijke speeltuinverenigingen of de Velser Jeugdcentrale er eens een jaar over kunnen denken de Sint te ontvangen zoals dat moet en behoort. Allemaal samen en volmaakt eendrachtig. Bepaald onaangenaam is de oude baas getroffen door de ruzie, die op zijn verjaardag in een woning in Velsen-Noord is uitgevochten. Daar rolde een manspersoon naar binnen, die de Zondag, volgend op het heerlijk avondje, niet wilde werken en dat op luide toon tegen de baas kwam zeggen. Aangezien er in het betrok ken bedrijf altijd op Zondag gewerkt moet worden, wilde de baas hem in de zak stoppen, c.q. de zak geven, maar dat nam de gast niet en er kwam een mooie vechtpartij van met een kluwen armen en benen in de gang en angstige ogen op de achtergrond. Tot de politie er zelfs bij te hulp schoot en op 5 December de huisvrede- breker uit de stapel plukte en inrekende. Dat deed Sint allemaal echte pijn en hij heeft op de terug weg een heel buisje aspirine leeggemaakt. Grapje Er stond overigens ook nog een klein grapje op des vrijers achterzijde, dat de bejaarde kindervriend, in de baard monkelend, van een IJmuide- naar heeft gehoord. Deze IJmuidenaar vroeg de Sint zo maar plompverloren, of hij het verschil tussen een vrouwtjes haring en een haringvrouwtje kende, maar aangezien de ex port van Nederlandse haring naar Spanje nog steeds niet overweldigend is en het ha ringvrouwtje er dus eveneens gans onbekend is, bleef de bis schop het enige juiste ant woord schuldig. „De ene heeft één kuit en de andere heeft er twee", zei de IJmuidenaar terecht. Hou en trou(w) Vanmiddag trouwt Theodo- rus Veldman in de Hervormde kerk aan de Kanaalstraat zijn Corrie v. d. Plas, dochter van de voormalige schipper Bertus van de „Abraham". Nu zou dat alleen een zaak zijn, die Corrie en Theo aan ging, ware het niet, dat ik een brief heb gekregen van de moeder van de bruigom uit West-Albany aan de andere kant van de haringvijver, waarin zij met gepaste trots in een heleboel Amerikaanse woorden vertelt, dat die dek selse Theo in 1951 als opvaren de van een air craftcarrier een paar dagen verlof had, die hij bij de familie van moeders kant in IJmuiden doorbracht en daar Corrie ontmoette. Het vervolg zal ik met de mantel der liefde toestoppen, dat hebben zij tenslotte ook ge daan, maar het verhaal is toch niet, dat Leo na het afzwaaien uit dienst rustig bij zijn Corrie bleef, maar als radar-employé van de „Philco Cy" uitgezon den werd naar de Thule-basis op Groenland. Hij is dus echt weer even over komen wippen, om zijn bruidje te halen. Theo is een halve Yank ge worden, sinds hij als 5-jarige broekeman de pieren van IJmuiden het laatst zag en nu vliegt hij weer uit. Zo ziet ge, vrinden, dat de IJmuienaren over de hele wereld verstrooid zijn, maar dat ze de meisjes „over here" toch de liefsten vinden. Veer geluk samen in de vreemde! LAMPENIER Aanvoer op Urk. Zaterdag werd door 24 vaartuigen op Urk aangevoerd: 2227 p. snoekbaars 4144 cent, 84 p. rode baars 7992 cent, 5640 p. voom 810 cent en 30 p. kaïrper 15 cent, alles per pond. Prijzen van Dinsdag. Heilbot 3.152.30. Gr. Tong 2.90. Grm. tong 1.94. Kim. tong 1.93. KI. tong I 1.71—1.66. Tarbot I 2.50 —1.80, alles per Kg. Tarbot II 64, Tarbot III 52, Tongschar 8372, Scharlong 43 33.50, Gr. schol 50. Grm. schol 62, Kim. schol 73, Kl. schol I 56, KL schol II 43—28, Schar 16—13, Bot 40—38, V. ha ring 12.60—10.50, Makreel 33.50—30.50, Gr. schelvis 6046, Grm. schelvis 67—48, Kim. schelvis 5141, KL schelvis I 4840, KL schelvis II 29—13, Wijting 25—8, Gr. gul 62—53, Mid. gul 55—43, KL gul 32—25, Kl. haai 26.50—22, Ham 98—86, Poontjes 22.5018, KL koolvis wit 49, alles per 50 Kg. Gr. kabeljauw 284—144, Gr. koolvis zw. 9082, Gr. koolvis wit 108100, alles per 125 Kg. Aanvoer van Dinsdag. 22 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 15 kisten tongschar en schartong, 26 kisten schol, 52 kisten schar, 9 kisten bot, 2925 kisten haring, 67 kisten makreel. 715 kisten schelvis, 135 kisten wij ting, 165 kisten kabeljauw en gul, 55 kisten KL haai, 3 kisten ham, 19 kisten poon, 35 kisten koolvis, 45 kisten diversen, totaal 4290 kisten. Behouden teelt. Na de KW 57 hebben zich nog twee loggers gemeld, die er de voor keur aan "even om verse vis te gaan. Het zijn de KW 48 en KW 74. Laatstgenoemde logger heeft vier reizen gemaakt op de ha ring. omdat de logger van de rederij Kenne- merland in October als nieuw schip aan de vloot is toegevoegd. Op de verse. Het visruim van de KW 9 wordt klaar gemaakt om de haring vers aan te brengen. Tot nog toe heeft de schipper de gcangen haring hoofdzakelijk in tonnen afgeleverd. Naar de platvis. Nu de vis over het alge meen peper duur is en de tijd aankomt dat de loggers weer grove schol kunnen vangen, zullen nog wel enige loggers met de haring visserij stoppen om met de trawlnetten ach ter de tong en de „platen-schol" aan te zitten. Klaverj'asdrive van „Onder Ons" Zaterdagavond 12 December houdt de Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons" in het clubhuis café „Scheywijk" een wed strijd, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. De prijzen zullen voor het merendeel bestaan uit wild en gevogelte. Hedenavond heeft in zaal Dam de uitrei king plaats van de diploma's, die werden behaald door leden van de Heemskerkse E.H.B.O.-vereniging. Aan burgemeester H. Nielen is verzocht deze taak op zich te nemen. Klaverjassers bekeken des duivels prentenboek De voornaamste uitslagen van de deze week gespeelde bekerwedstrijd van de Wijk aan Zeese Klaverjasclub „De Strand- meeuwen" zijn: 1. B. Vrijburg 4745 pnt; 2. Groosjohan 4701 pnt en 3 marsen; 3. N. de Boer 4690 pnt en 3; 4. P. de Boer 4620 pnt en 4; 5. mevrouw Bodewes 4493 pnt en 2; 6. C. Paap 4445 pnt; 7. mevrouw J. Paap 4409 pnt en 2; 8. L. Schelvis 4363 pnt; 9. J. Paap 4028 pnt en 1; 10, M. G. Seysener 4400 pnt en 5. Donderdag zal de Castricumse Kunst kring „Elckerlyc" in het „Corso"-theater haar derde culturele bijeenkomst van dit seizoen houden. Aan deze avond verlenen Antoinette Visser en Albert van Dalsum hun medewerking en zij zullen voor het voetlicht komen met gedeelten uit „Gys- brecht van Aemstel". De aanvang is op 20.15 bepaald. Vrolijke avond voor gepensionneerden De leden van de algemene bond van ge pensionneerden afdeling Castricum hebben Dinsdag in hotel Borst genoten van een vrolijk programma, dat hen door het ge zelschap van Wim Theewis, het „Zaans Kleinkunst Ensemble", werd voorgescho teld. Als conférencier geniet Theewis in deze contreien een grote bekendheid en daarom moet men bewondering hebben voor de wijze waaróp hij steeds opnieuw zijn gehoor aan het lachen weet te krijgen. Ook deze avond genoot men zichtbaar van zijn snedige verhalen en voorts waren daar mejuffrouw Corry Molenaar en Dick Sie- ckerman, die de leider van het team in de korte sketches op uitstekende wijze bij stonden. Met deze avond heeft de Castri cumse afdeling eer in gelegd. De bekende toneel- en romanschrijver Maurits Dekker, komt Maandag 14 Decem ber in hötel „De Rustende Jager" de leden van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling afdeling Castricum iets vertellen van zijn boek „Amsterdam bij Gaslicht". De schrijver zal ook fragmenten voordragen uit zijn roman „Het merkteken". Het be stuur van het Instituut heeft voor de jeugd een speciale bijeenkomst georganiseerd waarop de heer J. Erkelens uit Heiloo een voorstelling zal geven met zijn marionet tentheater. Deze middag, die Zaterdag 19 December in De Rustende Jager plaats heeft, is toegankelijk voor kinderen in de leeftijd van 6-14 jaar. Winst en verlies voor St. Thomas Zowel het eerste als het tweede team van de Castricumse R.K. damclub St. Tho mas speelden Maandag een bondscompe- titiewedstrijd. De mannen van St. Thomas 1 trokken naar Alkmaar voor de ontmoe ting tegen DDD en leden een 16-4 neder laag. Het tweede team deed het beter en gaf het Zaanse DZK met 11-9 klop. De onderlinge wedstrijden van het derde en vierde tiental leverden de volgende uit slagen op. Derde tiental: B. v. d. Schaaf- J. Steeman 1-1: F. Zonneveld-A. Bakker 1-1; L. de Ridder-L. Valkering 2-0; N. Kroone-H. Kortekaas 0-2. Vierde tiental: B. Brakenhof-W. Admiraal 2-0; P. de Vries-Th. Graas 0-2; L. Zwart-J. Hollan der 1-1; L. v. Wissen-A. Konijn 2-0.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7