Nieuw Bethlehem-complex centraal punt G ijzen velt-pla n tsoen Land- en volkenkunde per schilderij Agenda voor Velsen Drie nieuwe scholen; de eerste in September klaar Eén der Walserij-West pioniers vierde zijn zilveren jubileum Kleine overwinning van DCIJ op Weesp „Elon" opent Zaterdag haar herstelde gebouw Lily Eversdijk Smulders exposeert bij Hoogovens Castricum Verenigingen naar Tholen „Noordzeejongens" voor „Alcura" Burgerlijke stand Velsen Oversteken op gevaarlijke punten PSVH was machtiger Plaatwellers op goede plaats in NTTB THALIA Cultureel avontuur De heer B. van Dijk gehuldigd door vele vrienden Voer jonge hersens Het nieuwe puntenraadsel Explosies op coaster „Josef Swenden" Postzegelautomaten buiten dienst Padvinders gaan Kerstfeest vieren Muziek, zang en toneel naar rampgebied DONDERDAG 10 DECEMBER 1953 De lange groenstrook, die straks het nieuwe IJmuiden nu even gerekend zonder „Duinwijk", dat schuin achter de vissershaven is geprojecteerd afsluit, zal een belangwekkende bebouwing te zien geven. De strook grond tussen deze groenstrook en de bestaande hoogbouw aan de Radarstraat, die aan Zuid- en Noordkant begrensd wordt door de Waalstraat en dc Linaeusstraat zal namelijk bestemd worden voor een aantal openbare gebouwen. Er komen daar zeker drie nieuwe scholen, een openbare lagere school, een kleuterschool en wellicht een "Ulo Inmiddels is een crediet van 119.000 voor de bouw van de kleuterschool de raad reeds gepasseerd en men denkt deze school in September 1954 in gebruik te kunnen nemen. De openbare lagere school kost 187.060. Voorts wordt het „Gijzenvelt-plan" be heerst door de reeds door ons uitvoerig besproken bouw van een nieuw Her vormd Centrum, dat als centraal com plex de nieuwe „Bethlehemkerk" zal be vatten onder architectuur van de heer J. Schipper jr. uit Zaandam. Er wordt voorts ook gerekend op een derde openbaar gebouw, dat wellicht een nieuwe ULO wordt. Achter de Hervormde kerk aan het Gij- zenveltplantsoen komt de nieuwe Elout van Soeterwoudeschool. Het Cultureel Centrum, zal mettertijd met één of meer vleugels uitgebreid wor den, onder meer tot herberging van de leeszaal en het Pieter Vermeulenmuseum. Sporthallen in het groen De groenstrook van het Gijzenveltplant- soen zet zich aan de Noordzijde van de Linnaeusstraat en de verkeersrotonde voort als „Moerbergplantsoen". Hoogstwaar- Het D.C-IJ.-tiental heeft de uitwedstrijd in Weesp gewonnen met 137. De wedstrijd is bji de stand 8—2 in het voordeel van DCIJ afgebroken, maar de overige partijen worden alle remise, zodat de eindstand 13 7 wordt. Door het betere bordgemiddelde behoudt de DCIJ-ploeg de eerste plaats. Landskampioen „Gezellig Samenzijn" is evenwel ook op de eerste plaats aangekomen. De moeilijke wed strijd tegen Jozeph Blankenaar werd door Keiler en ziln mannen met 128 gewonnen. Nu voor beide tientallen nog een uilwed strijd op het rrogramma staat, is een beslis singswedstrijd om het afdelingskampioen schap haast al zeker. Het was een geluk voor DCIJ dat Suyk s tegenstander niet op het appèl verscheen, zodat DCIJ een reglementaire overwinning behaalde. Toen v. d. Berg een listig dam- zetje kon forceren, werd het zelfs 40 en Yme de Jong en J. van Straten brachten de stand op 8—0. G. Postma verloor. In deze 8—2 stand werd de wedstrijd wegens het late uur afgebroken. Wereldkampioen Roozenburg heeft uitstekende bordkansen voor winst, maar Ligthart staat iets gedruk- ter. Dukel en Laros staan tegen de gebroe ders Beeke remise. Met de remisepartij van Tommy wordt de eindstand 137 voor DCIJ. De stand aan de kop luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. DCIJ Gez. Samenzijn Joz. Blankenaar 10 10 10 19 19 16 144—50 138—62 124—76 De volgende week moet Gezellig Samen zijn de laatste wedstrijd spelen tegen D.C.G. D.C.IJ. moet naar Zaandamb. Jozeph Blanke naar is uitgeschakeld. Zondagmorgen komt de Algemene Cul turele Raad „Alcura" in het Rex-theater met de Deense film „Noordzeejongens" een product van hetzelfde regisseursecht paar als de beroemde verzetsfilm „Rode Aarde". Men herkent in deze, overigens veel vriendelijker rolprent, de meester hand wel degelijk, vooral waar het de j.valiteit der opnamen betreft, maar voor iiet overige is dit verhaal veel minder sterk gebouwd dan het scenario van „Rode Aarde". Tegen de zonnige achtergrond van Jut land's blonde duinen ontrolt zich een smokkelhistorie, waarvan de jonge Peer Brask onvrijwillig het middelpunt dreigt te worden. Het einde laat Peer echter de eer: het avontuur heeft hem gerijpt en tot man geslagen, zodat het verweesde ge zin in hem een nieuwe kostwinner heeft gevonden. Dit rechtlijnige verhaal doet af en toe sterk denken aan een jongensboek fris en vol vaart, maar het is toch te weinig groots opgevat om daar bovenuit te komen. Vroeg Kerstfeest voor N.C.V.B.- leden De leden van de Ned. Christen Vrouwen bond, afdeling Velsen, zullen een vroege Kerstviering meemaken. Maandagavond zal de Kerstvergadering worden gehouden in de Da Costa-school. GEBOREN: S. Rijke—Winkel, d-, Pierson- laan 3. Velsen. M. J. J. A. Hunfeld—Mostert, z., Verloren van Themaatlaan 1, Velsen. L. Snel_Klinkenberg, d.. Lange Nieuwstraat 766, IJmuiden-O. M. de Groot—De Graaf, d., Zeeuwstraat 3. Velsen-N. C. J. Brandjes- Stam, d-, Alexander Bellstraat 59, IJmuiden. P. M. Opdam—Ros, d., Frögerstrata 12, IJmui den. C. M. Schoorl—Smit, d., Vlugthoven- straat 20, Santpoort. WF. de GoedeMin- nebo, z., Stationsweg 100, Velsen. G. Bakker Zee, z., Diezestraat 16, IJmuiden-O. M. W. de Jong—Hoogewerf, d., Hoogstraat 5, Vel sen-N. E. de Bruijn—De Jong, d., Kanaal straat 196, IJmuiden. A. M. Bakkum—Jore, d., Eksterlaan 3, IJmuiden-O. OVERLEDEN: A. D. Schipper, 74 jaar, we duwe van K. Speets, Westzaanstraat 3, Am sterdam. C. van Leeuwen, 76 jaar, weduwe van J. Borst, Boerhaevestraat 14, IJmuiden. J. Struys, 49 jaar. Alexander Bellstraat 28, IJmuiden. DONDERDAG 10 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Verkeerd verbonden". Rex, 20 uur, „Er groeit een boom in Brooklyn". Commissie Volkshogeschool Velsen, 20 uur, Cultureel Centrum, lezing. VRIJDAG U DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Tea for two". Rex, 20 uur, „Een circus vluchtte". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19 tot 21.30 uur. VELSEN Raadhuis, 10.30 tot 11.30 uur: spreek uur wethouder van financiën. De meest gevaarlijke punten op de drukke verkeerswegen Wijker straatweg en Corverslaan-Koningsweg zijn nu voorzien van oversteekplaatsen voor voetgangers, die zijn aangeduid met twee meter brede gestreepte paden. Op de Koningsweg bevindt zich deze oversteekplaats juist door de bocht naar het rechte gedeelte in de richting van de spoorhalte Hoogovens en bovendien op het gevaarlijke punt bij het inmiddels gekortwiekte plantsoentje van de schei ding met de Corverslaan. Op deze plaat sen kan men in alle richtingen het ver keer zien naderen. Op de Wijkerstraat weg bevindt zich de .oversteek" op de plaats nabij de hoek Heirweg en de hoek Banjaertstraat, waar gewoonlijk onder toezicht van een agent de school kinderen de weg oversteken. Officieel zijn deze oversteekplaatsen echter nog niet aangegeven, daar het bord Voet- gangers hier oversteken" nog ontbreekt. 8 JCODOOOOOOOCOOOCOCOCOOIXJOCOOOCOOOOCOOCOOOOCOOOOOOCCOOCOOC schijnlijk komen zowel in de Moerberg- groenstrook als in de Gijzenveltgroenstrook de reeds aangekondigde sporthallen, maar hierover is nog geen definitieve medede ling te doen. Zaterdagavond wordt door de bekende Evangelist Jan Sevensma de nieuwe „Elon Kapel", op de hoek van de Vareniusstraat en de J. P. Coenstraat in IJmuiden ge opend. Dit gebouw werd in 1928 als Evangeli satiegebouw gesticht, maar de bezetter onttrok het aan zijn bestemming. Het Evangelisatiewerk is toen stopgezet en na de bevrijding is het als werkplaats ge bruikt door de meubelmaker T. Sinjewel. Nu is het echter weer in handen geko men van de Evangelisatievereniging „Elon" en geheel gerestaureerd. Het ge bouw draagt voortaan de naam „Elon Kapel". De Evangelisatievereniging is hier door weer „op honk" en kan voortaan in een eigen gebouw het Evangelisatiewerk voortzetten. Velser tafeltennisclub Van de teams van de Velser tafeltennis club, die deze week vrij zijn van het com petitieprogramma, heeft het eerste team moe ten ervaren dat PSVH 1 niet zonder meer aan het hoofd van de ranglijst staat. VTC 1 moest met een 9—1 nederlaag uit Haarlem terugkeren. VTC 2 en 3 gingen op de goede weg van de overwinningen voort. Zij versloegen res pectievelijk Johez 4 en TYBB 4 met 91 en 64. Door deze overwinningen vestigden deze VTC-teams zich stevig in de middenmoot van hun afdelingen. MARKTBERICHT BEVERWIJK 9 December Andijvie 1120: bloemkool 2755; bospeen 1835; waspeen 1016; sla 3'/24; prei 814; spruiten 1644; boerenkool 61514; groene kool 510; rode kool 59; gele kool 615; witlof 2743; tomaten 2068; peen 36; uiten 3%7; knollen 8—15. Van het Plaatwellerij-personeel, dat zich op een of andere tak van sport toelegt, heeft het team van P.W.V. gevormd door de heren L. Kok, H. Kraayeveld en H. Schoonhoven, dat uitkomt in de vierde klasse van de Ned. Tafeltennisbond, met één verloren partij van de acht gespeelde wedstrijden, thans een zeer goede plaats veroverd. Door dit resultaat deelt P.W.V. de tweede plaats met Togido 5 achter PSVH 1, welk team twee punten meer bezit. Vrijdagavond wordt nu de zeer belangrijke wedstrijd Togido 5PWV te Haarlem ge speeld en deze ontmoeting zal uitmaken welke ploeg naar de derde plaats wordt verwezen. De mogelijkheid van een PWV-overwinning is niet uitgesloten als de beste speler Kok maar, voldoende aggressief is en zich voor de volle honderd procent geeft. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) HEDENAVOND 8 UUR in onze serie speciale voorstellingen Barbara Stanwyck - Bart Lancaster in een film gewijd aan de doodsangst VERKEERD VERBONDEN Barbara Stanwyck in haar glansrol: telefonerende met de dood Nog nimmer deed een film zulk een beroep op sterke zenuwen. Toegang 18 jaar. Wist u, dat er 'n volk bestaat, waar de vrouwen alles te zeggen hebben en de man zich met de werkelijk belangrijke zaken van de stam niet mag bemoeien? Dit volk zijn de Touaregs, en hoe zo'n Targui zo heet de man, en Targuia zijn vrouw eruit ziet kunt ge o.a. zien op de schilderijententoonstelling a.s. Zondag 13 December van 25 uur in het Restaurant van de Walserij-Oost, waar mevrouw Lily Eversdijk Smulders exposeert. Het zien van haar werken is het maken van een wereldreis op canvas. Op haar reizen door het Verre en Nabije Oosten heeft zij schetsen, schilderijen en teke ningen gemaakt van de bewoners dier streken en deze zijn thans voor de belangstel lenden te zien. Lily Eversdijk Smulders toonde reeds op zeer jeugdige leeftijd haar talenten, doch de houding van haar ouders, die een kunstenaarsberoep voor hun dochter niet vonden passen, gaf aan haar leven een geheel andere richting; op haar 22ste jaar behaalde zij aan de Universiteit te Leiden haar meestertitel. Pas op haar dertigste wist zij uit de ban van het „normale" leven te ontsnappen om toe te geven aan de steeds sterker wordende drang van haar kunstgevoel. Van die tijd dateert haar leven van reizen en trekken. Zij was des- Een conférencier, een zangkoor en vele, vele hartelijke woorden hebben in het schaftlokaal van de Walserij West der K.N. H.S. ter gelegenheid van de huldiging van de heer B. van Dijk geklonken. De baas van de opslag en de verzending der wal serij, die een loopbaan van vijfentwintig jaren bij het bedrijf achter zich heeft, is te dezer gelegenheid op de hartelijkste ma nier gehuldigd. De woordvoerder der directie was dit maal ir. P. van Delden, die behalve door de waarderende woorden van de hoogste leiding van het bedrijf, ook door middel van de bekende enveloppe haar waardering uitdrukte. DONDERDAG, 10 December 1953. Beste kinderen, VANDAAG hebben we een dier op onze plaatjes staan, dat jullie eigenlijk bijna dagelijks zien in IJmuiden: de meeuw. Als je zo Zondags een wandelingetje maakt langs de vishallen, dan zie je ze bij tientallen zitten, vliegen en over het water scheren. Van dichtbij bekeken is het een pracht-vogel. Groot, sterk en helder wit van kleur, met wat grijs en zwart bij de staart en op de vleugels. Van de verschillende soorten komen aan de kust de Zilvermeeuwen het meeste voor, die dan ook op de plaatjes staan. Op de ene foto slaat de meeuw juist zijn vleugels uit en dan kun je duidelijk zien wat een grote span-wijdte die vlerken hebben. Als je nu eens in Amsterdam komt en je loopt langs de grachten, dan zie je ook wel meeuwen, maar dan zal het je, als je cr op let, opvallen, dat dit een veel kleinere vogel is. Want op de binnen wateren (het zoete water dus) leven de kokmeeuwen; een soort, dat zich juist weer zelden aan zee vertoont. Er is van onze Zilvermeeuw echter niet alleen maar goeds te vertellen. Zij zijn in zo grote getale vertegenwoordigd en zij worden eigenlijk zo weinig vernietigd door natuurlijke vijanden, dat ze een plaag gaan vormen voor verschillende andere dieren. De Zilvermeeuw schaamt zich er helemaal niet voor om het jonge broed van kleinere vogels te verslinden, ja, zelfs gaat zijn schrokkerigheid zó ver, dat hij de jonge hazen en konijntjes niet met rust kan laten. Je merkt dus wel, dat je hier met een goedaardig soort roofvogel te doen hebt, die van een andere kant bezien toch ook weer zijn nut heeft, want het zijn vis- afval-verzwelgers bij uitnemendheid. Na dit meeuwenpraatje komen de brieven aan de beurt. Als eerste is hier MARJANNEKE. Kind, kind, wat ben jij verwend op Sinterklaas avond! Ik vond je surprises erg leuk. Ja, dat gevoel ken ik ook goed: het is inder daad beter te geven dan te ontvangen. Wat fijn, dat je moeder zo in haar schik was met het geborduurde kleed. Nu, je bent er dan ook lang genoeg aan bezig geweest. Plet zal wel prachtig geworden zijn! Verleden week heb ik me al verbaasd, WOELWATER, dat er geen brief van jou bij was. Vooral omdat het de laatste keer van het puntenraadsel was. Ik dacht, dat je ziek was en daarom niet schrijven kon; maar ik heb nog steeds dat briefje niet ontvangen. Ik vermoed, dat de bezorger het vergeten is te geven. Geef je het altijd aan hem mee of was dit de eerste keer? Het is erg jammer, maar aan de uitslag kan ik niets veranderen. Ik hoop voor je, dat het ditmaal beter gaat. Wat zal jij een warme voeten houden, deze winter! Maar het mag wel wat kouder worden buiten, anders kun je je laarsjes wel in de kast laten staan. Naar welke plaats gaat je broertje? Ook HARDLOPER heeft veel plezier gehad op het „vrolijk avondje", schrijft hij. Wat zullen jullie gelachen hebben met die worst voor je vader. Het grappigste is, dat hij hem nog opat ook! Mooi die figuur zaag, jog! Je bent zeker Zondag meteen aan de slag gegaan? Krijg ik ook eens een klein proefje van je kunst toegestuurd? Tot slot is hier CLEMATIS, die ook al in een flinke brief vertelt wat er Zaterdag avond allemaal gebeurd is. Jij bent ook niet weinig verwend, meisje! Is je klokje een koekoek-klok of niet? Wat grappig, die Sinterklaas in de gang. schrok je tante nog van hem en waren de jongens niet een beetje bang? Die peignoir van marse pein is ook geestig. Houd je veel van dat snoepgoed of lust je liever chocolade? De puzzle was heus niet zo moeiijk hoor. Kijk maar eens naar de oplossing. Dit was ons laatste briefje. Tot volgende week! TANTE ELS. Briefjes vóór Dindsag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven. De oplossing van het vorige raadsel is: PEPERNOOT (perenpit, evenzo, Plato, een, R.). Puntentelling: Marjanneke en Clematis 9 pnt. Hardloper en Woelwater 10 Xstekelige punten; diefachtige vogel; stekelige plant; herfstvruchten; mombakkes; dressoir; Xontroering, opwinding; stuk schuren, schrapen. Als je alle woorden goed invult ontstaat op de kruisjes van boven naar beneden een woord, dat je nu altijd boven een brief schrijft. Het raadsel is tien punten waard. ^coooooooooooooocooocooooooooocooocooooooooooosooooooooo TANTE ELS FELICITEERT: Steroogje en Woelwater, die allebei morgen jarig zijn; Zwarte Tom, die Zondag zijn feestdag gaat houden en Leeuw, die volgende week Woensdag de jarige in huis hoopt te zijn. Van harte allemaal en veel plezier! De bedrijfsleider van Walserij West, ir. J. Th. van der Koogh, bracht behoudens de gelukwensen van de medewerkers van de walserij, ook die van bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies en hoofdingenieur J. van der Woude over. Spreker vergeleek de ambtsperiode van de jubilaris met een lange trouwe vriendschap tussen de gehuldigde en het bedrijf. Vervolgens wierp hij een terugblik op de carrière van de heer Van Dijk, die zijn werk bij de M.E.K.O.G. is begonnen; toen de plannen voor de walse- rijen kwamen, behoorde de jubilaris bij diegenen, die uitgekozen werden om in het buitenland voor de nieuwe taak te worden opgeleid. De verzending en opslag van qualiteitsproducten is geen sinecure: nauw keurigheid en accuratesse zijn hiervoor een vereiste en de jubilaris bezit die eigen schappen in hoge mate, zodat het een goede greep bleek hem hiervoor te kiezen. Ir. Van der Koogh besloot zijn waarderende woor den met het overhandigen van het ver erend getuigschrift en het gedenkbord der Maatschappij. De heer H. A. Meyses, bedrijfsleider van de Warmbandwalserij van Breedband N.V., een voormalig chef van de jubilaris, was met genoegen naar dit jubileum gekomen om de herinnering op te halen aan de pret tige samenwerking van destijds. Hij besloot zijn hartelijke en persoonlijke woorden met een gelukwens voor de toekomst. De directe chef van de heer Van Dijk, de heer J. van der Geer, opzichter, roemde in zijn korte bondige rede de interesse en het verantwoordelijkheidsgevoel van de jubilaris en ook zijn omgang met de col lega's, welke woorden nog eens werden on derstreept door de heer P. Wilms, bedrijfs- assistent. De heren J. Metselaar, W. Kingma, J. Uitterwijk Winkel en M. Jimmink, zongen onder leiding van de heer M. Kunst op enthousiaste wijze een feestlied en dit „koor" is op een voortreffelijke manier begeleid door de heer J. J. Steenbakker op accordeon. Jarige Dit muzikale intermezzo werd gevolgd door een hartelijk woord van de heer C. Dorsman, opzichter, die vooral de punctua liteit van de jubilaris roemde. Mevrouw Van Dijk vierde juist op deze dag haar verjaardag, hetgeen aanleiding was voor de heer J. Snip, res. bedrijfsop- zichter, om vooral het woord tot haar te richten. Evenals de andere sprekers betrok hij de jarige op hartelijke wijze in de hul de, en hij zette zijn woorden kracht bij door haar een fraaie mand met bloemen te overhandigen. De conférence werd zeer goed verzorgd door de heer H. Souverein op ernstiger momenten kraandrijver die op zeer hu moristische wijze de zaal vele lachsalvo's ontlokte. De aanbieding van het jubileum geschenk was in goede handen bij de heer J. Duin, die de fraaie boekenkast met een hartelijk woord aanbood. Aan boord van de in het eerste haven dok te Terneuzen liggende Nederlandse kustvaarder „Jozef Swenden" hebben zich door tot nu toe onbekende oorzaak twee ontploffingen voorgedaan. Twee ma trozen, die daarbij overboord werden ge slingerd, en de scheepsjongen werden licht gewond. Een begin van ba-and, dat na de ontploffingen in het met steenkolen gela den achterruim ontstond, kon door de be manning worden geblust. Een onderzoek naar de oorzaak van de ontploffingen wordt ingesteld. De „Josef Swenden" is afkomstig uit Rotterdam. De postzegelautomaten welke ten dienste van het publiek aan de voorzijde van het postkantoor te Castricum zijn bevestigd, worden momenteel van binnen en buiten grondig opgeknapt. Naar wij vernemen zullen zij 18 December weer in gebruik worden genomen en dan is het te hopen dat het publiek, maar vooral de jeugd, de automaten voor geen ander doel zal gebrui ken dan waarvoor zij zijn bestemd. De veertig welpen en verkenners van de Nederlandse Padvinders Vereniging, afde ling Castricum, Die Bogeheimers, zullen Tweede Kerstdag het Kerstfeest gaan vie ren in hun troephuis aan de Zanderij. Het feestelijk programma wordt door de pad vinders zelf verzorgd. Een wijdingsdienst met ds. L. Cannegieter als voorganger staat eveneens op het programma en het feest wordt besloten met een Kerstmaaltijd. tijds werkzaam op Sumatra en haar eerste reis was naar het sprookjeseiland Bali, een dorado voor schilders en kunstenaars. De wereld rond Vandaar ging het naar het land van de lentebloesem: Japan,' en vervolgens be zocht zij Korea, China, Indochina, Siam, Hanoi om dan in Californië in de Verenig- dede Staten aan te komen. Ook Mexico bezocht zij, waarna zij naar Holland terug keerde. Door de oorlog overvallen bleef zij noodgedwongen tot de bevrijding „bin nenslands" terwijl zij haar aandeel in het verzet leverde hetgeen op een arrestatie door de Gestapo uitliep. Na de oorlog vloog de trekvogel weer uit: Frankrijk, Noor wegen en Zwitserland werden door haar bezocht, maar toen trok het Oosten weer. Ditmaal was het Noord-Afrika Marokko, Algerije waarheen zij reisde en vervol gens de Sudan en Egypte. Zij is zojuist te ruggekeerd van een tweejarige reis naar het Midden- en Verre Oosten: Syrië, Israël, Palestina, Indië, Arabië en Hongkong. Geschilderde geografie Vele van de door haar bezochte landen zijn telkens weerkerende namen in de krant. Wat weten wij echter af van de volken, die deze landen bewonen? Het is de grote verdienste van het werk van Lily Eversdijk Smulders, dat zij door haar Portretten ons de volken leert ken nen: de Touaregs, de Koreanen, de Chi nezen, de Hindou's en de Javanen, om slechts enkele te noemen. Begrip voor de mens die immers overal gelijk is onder het vernisje van gewoonte, taal en huids kleur spreekt uit ieder van haar wer ken; de schalkse ogen van een Ouled Nail danseresje spreken ons aan, maar ook de weemoedige blik van de haremvrouw vraagt aandacht voor haar lot. Zoals zij in vele radio- en andere lezingen, artikelen reeksen in tijdschriften en couranten be grip tracht te wekken voor de vreemde volken en rassen, die zij bezocht, zo doet zij dit ook in haar portretten. De kop van een Koreaanse filosoof doet ons iets begrijpen van de geestelijke kracht van het Oosten, en de portretten van man nen en vrouwen uit dit land, geven er ons meer nuttige kennis over, dan wellicht alle oorlogscorrespondenten kunnen. Zo is een bezoek aan de tentoonstelling van schilderijen van Lily Eversdijk Smul ders een kennismaking met de wereld, waarin wij óók leven; een op hoog artistiek en humanitair niveau staand avontuur, dat niet alleen de liefhebber van goede por tretkunst, maar ook de belangstellende in zijn medemens zal trekken naar deze ex positie, die voor hen a.s. Zondag van 25 uur uur in het Restaurant Walserij-Oost is geopend. De gemeenten in de kop van Noordhol land, samen vormende de Stichting Adoptie Eiland Tholen, hebben het plan opgevat om, teneinde de band tussens de geadop teerde en de adopterende gemeenten aan te halen en de bevolking dier gemeenten nau wer met elkaar in contact te brengen, enkele muziek-, zang-, toneel- en gymnas tiekverenigingen uit te zenden naar het eiland Tholen. De uitgezonden vereniging zal dan ge durende een weekend daar uitvoeringen geven. De Stichting zal de reiskosten en de noodzakelijk te maken onkosten der ver eniging dragen. Ook enkele Castricumse verenigingen hebben van burgemeester C. F. Smeets een uitnodiging gekregen en als zij onder bovengenoemde voorwaarden een weekend op Tholen willen verzorgen dan kunner; zi-> zicl1 tot 16 December schrifte lijk bij hem melden. De groenteveiling van Woensdag In Castricum werden Woensdag voor namelijk specifieke wintergroente aan de markt gebracht. De noteringen waren als volgt: Spruiten 2656, spruiten 2 1523; grove spruiten 1525; andijvie 1827; v/itlof 3841; boerenkool 1316. R.K. amateur-toneelverenigingen in Kennemerland verenigen zich Hedenavond wordt in hotel „Parkzicht" een vergadering gehouden van Katholieke ama teur-toneelverenigingen, teneinde te komen tot oprichting van de kring Kennemerland in het „Werkverband Katholiek Amateur toneel". Motorclub Castricum gaat „hard" De motorclub Castricum, welke eind Sep tember van dit jaar werd opgericht, verga derde Woensdag in hótel De Harmonie. Het belangrijkste punt van de agenda was de verkiezing van een definitief bestuur. Daar het voorlopige bestuur zich geheel beschik baar stelde, werden alle functionarissen met meerderheid van stemmen herkozen. Het zijn de heren A. Dekker, voorzittter; C. Vendel, secretaris: A. Vendel, penningmeester; H. Vos, tweede secretaris; C. Reinders. tweede pen ningmeester. Het ledental van de club is stijgende en 43 motorrijders zijn thans lid. Ondanks het feit, dat men vele contact-avonden hield, staat de vereniging financieel op ster ke basis en men heeft het plan in de toe komst bekende motorexperts uit te nodigen voor het houden ven een lezing. Klaverjasclub „Flora" speelde onderling De voornaamste uitslagen van de onder linge wedstrijd van de Heemskerkse klaver jasclub „Flora" zijn: 1. H. van Son 4658 pnt. 2. G. Roling 4615 pnt. 3. J. Nijman 4606 pnt. 4. W. Klutt 4486 pnt. 5. J. Steens 4460 pnt. 6. J. Henneman 4387 pnt. 7. A. Kuil 4354 pnt. 8. N. Bruins 4341 pnt. 9. J. van Roon 4324 pnt. 10. G. Aardenburg 4247 pnt. De marsenprijs was voor de heer H. War- mendam, die in drie partijen alle punten op zich verenigde.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7