Bet 5050 DEKERKUIL Agenda voor Beverwijk Een aarzelende liefde Heemskerk Wijk aan Zee Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Beverwijk Feuilleton Castricum Beverwijk Woninginrichting „AURORA" Pas-toe meubelen VAN WEERT AUTOVERHUUR 4 Verkrijgbaar bij door Dorothy Quentin Moeilijkheden bij kleuter school-vereniging van de baan Tentoonstelling van lampekappen (^Voor de kinderen PAS-TOE MEUBELEN Haarlem-Nijmegen automatisch Old Clothes New DRY CLEANING ONLY ZATERDAG 12 DECEMBER 1953 De tuinbouwclub „Beverwijk" houdt Woensdag 16 December in ,,'t Centrum" een bijeenkomst, waarop de heer S. P. v. d. Peet zal spreken over „De resultaten op de proeftuin behaald met bekalking bij groentengewassen". Hierna zal de heer A. de Ruyter een demonstratie geven van moderne bloemsierkunst. MARKTBERICHT 11 December Andijvie 618; bloemkool 2260; bospeen 1835; waspeen 1021; sla 5; tomaten 20 108; spruiten 2065; prei 813; knollen 715; witlof 2340; boerenkool 715; groene kool 59; rode kool 58; bieten 57; uien 27; peen 36; soep 310; druiven 130. Zondagsdienst artsen Dit weekeinde wordt de Zondagsdienst voor Heemskerk waargenomen door de arts J- F. Dikkenberg te Heemskerk, tele foon K 5212—240. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Sybrand, z. van W. Opgelder en W. Pletting; Adriana M., d. van W. Ven del en A. van Balen; Antje A., d. van L. C. Souwerbren en T. Krol; Johannes M„ z. van C. van Egmond en C. G. van Deursen; Jo hannes M., z. van J. Beentjes en A. M. Commandeur. OVERLEDEN: Elisabeth M. Snijders, echtg. van W. Dam, 54 jaar. Jeugd van „Wijk aan Zee" hield kienavond Dat kienen veel genoegen kan geven is Vrijdag bewezen op de contactavond die de sportvereniging „Wijk aan Zee" in café „De Zon" hield. Ditmaal waren de jongere leden bijeen gekomen en onder leiding van de heer J. van Bennekom heeft de jeugd zich geen moment verveeld en kwam veel te vroeg het einde van deze avond. Gezien het grote succes van de beide avonden die nu zijn gehouden, is deze vereniging beslist op de goede weg om de band tussen de leden onderling te verste vigen. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt over de periode van 4 December tot 11 Decem ber het volgende mede: Het prijsbeeld op de veilingen verschilde niet veel met dat in de voorafgaande we ken. Het uitblijven van de vorst maakt, dat van vele producten, welke normaal reeds lang niet meer worden aangevoerd, thans nog een behoorlijke hoeveelheid wordt aangeboden. De sluitkoolsoorten trokken in de afge lopen week nog niet veel in prijs aan. Zo wel van de zijde van het binnenland als voor export was er weinig belangstelling. Woensdag werd voor de gele Savoye kool besteed a 66.80, b 5 voor de groene savoye kool a 7.2011.50 b 5.40 8.10 en voor de rode kool a 69.20, b 5, witte kool brengt 4.50 op, alles per 100 kg. De noteringen van Breekpeen liggen tus sen 56 per 100 kg. Ronde kroten deden 56.40 per 100 kg. Uien noteer den practisch onveranderd 2.505.80 per 100 kg. Waspeen brengt 812 cent per kg op. Op sommige veilingen komt nog een grote aanvoer van dit product voor. Bloemkool wordt nog slechts op enkele veilingen aangeboden en gaat tegen hoge prijzen van de hand. Andijvie is de laatste dagen in prijs om hoog gegaan. Voor export zowel als voor het binnenland Avas er goede vraag naar dit product bij noteringen van 1828 cent per kg. Ook sla is vlot te verhandelen. Op de veiling Rotterdam bracht de soort b 1418 cent en soort c 1014 cent per stuk op. De overige veilingen waar nog sla wordt aan gevoerd, lagen de prijzen niet veel anders. Stoofsla bracht 3550 cent per kilo op. Witlof wordt bij een goede vraag ver handeld tegen 4456 cent per kg voor de a-kwaliteit en van 3540 cent per kg voor de kwaliteit b. De aanvoer van dit product neemt nog steeds toe. Op sommige veilingen worden nog toma ten aangeboden, welke vlot van de hand gaan. Op de veiling Rotterdam bracht de ADVERTENTIE Wmm ilii& Hi |^#i Iwlll i k K Z-Iviw 5v Gastliuisvest 5 Tel. 21264 Haarlem P a s - t o e meubelen verkrijgbaar by A. M. KOEMAN - Nieuwe Gracht 23, Haarlem - Tel. K 2500-17063. Na 6 u. K 2500-20601 „Tea for two" (Thalia, Vrijdag tot en met Zondag) brengt de lieftallige Doris Day op het witte doek, die langs paden van humor, gratie en charme naar een happy ending zingt en danst, dat anders uitvalt dan men zou verwachten. In een veel kleurige, typisch Amerikaanse sfeer beleeft zij afwisselend romantische ogenblikken en benarde avonturen. Overigens doen die romantiek en die avontuurtjes er in deze film weinig toe. De hoofdschotel wordt gevormd door een reeks songs van Doris Day, die een gezelschap zangers en dansers Doris Day en Gpne Nelson in de film „Tea for two", die van Vrijdag tot en met Zondag in Thalia wordt vertoond. om zich heen vindt, dat het hunne er toe bijdraagt om het geheel aanvaardbaar te maken. „Tea for two" is zeker een gezel lige rolprent geworden, waaraan een paar uurtjes genoegelijke ontspanning is te be leven. Zondagmiddag wordt in Thalia gedraaid: „Alleen op de wereld". -„Misdaad op bestelling" (Thalia, Maan dag tot en met Woensdag) is de allergrie- zeligste historie van de strijd, die de Ame rikaanse justitie te voeren krijgt tegen een bende misdadigers, die op bestelling aller lei lieden naar betere oorden helpt en daarbij zo sluw te werk gaat, dat het zelfs de uitgekookte substituut-officier Ferguson (Humphrey Bogart) pas na eindeloze lis ten gelukt, het bloederige complot te liqui deren. Maar voor het zover is heeft men enkele uren naar hartelust kunnen huive ren van de practijken van deze onder- wereld-„gang", die haar slachtoffers op het witte doek en ervoor geen enkele ver schrikking bespaart. Jammer, dat het er hier en daar wel wat erg dik bovenop ge legd wordt (het politielaboratorium b.v. lijkt, met de resten der slachtoffers, tref fend veel op een export-slachterij), want waar men zich onthield van zulke goed kope effecten is er wel degelijk sfeer en echte spanning te genieten in deze rol prent, althans voor lieden die een hecht zenuwstelsel bezitten. „Een circus vluchtte" (R e x, Vrijdag tot en met Maandag). In een met spanning geladen en zeer beheerste film ziet men de ontsnapping van een heel circus van ach ter het IJzeren Gordijn naar de vrijheid. Wat vooral treft is de wijze waarop de karakters zijn uitgewerkt. Niets ontgaat de camera, niets van de vaak uit nuances kenbare gevoelens en gemoedsbewegingen. Juist deze menselijke kant van wat ge makkelijk een sensationele zaak had kun nen worden, verleent „Een circus vluchtte" een waarde die ver uitgaat boven de marktproducten van menige Hollywoodse fabriek. We kunnen u de film van harte aanbevelen. Fr. „Scharlaken tunieken" (R e x, Woensdag en Donderdag). De grens-cavaleristen en bereden agenten met de rode tunieken kunnen in het jaar 1876 geducht slag leve ren, wanneer Indianen, door de honger ge dreven, de grens van Canada overtrekken om in een andere staat op buffels te jagen. Tyrone Power is de agent, die opdracht heeft contact te zoeken met de Indianen. Veel avonturen en gedraaf, razende India nen en tot besluit ook nog een dankbaar meisje, dat haar redder overal wil volgen. „Du bist die Rose vom Wörther See" (Luxor). Zelfs Hans Moser komt in deze wel gezellige film weer eens op de proppen en debiteert met het onnozelste gezicht enkele geestigheden, die het nog steeds „doen". Hij speelt een hótel-eigenaar tevens -portier, met enkele beminnelijke jonge dochters (Waltraut Haas en Gieskc Weisier) waarvan er een als juriste uit Amerika komt. In het wondermooi gelegen hotel aan de Wörthersee brengt ze fleur en een verloofde mee, die de geliefde van de oudste zuster blijkt te zijn geweest. De spanning die dit weerzien wekt, wordt met gepaste ernst gespeeld. Kleine Katie speelt hierbij voor schikgodin, als blijkt dat haar zuster „de roos van het Wörther meer" is 17) Ze wist zich niet meer te herinneren wan neer ze het geleerd had en wie het had ge schreven: A7id you should love me, Reach me a star From out the heavens' blue And endless sphere afar. „Reach me a star". „Een ster"Plotse ling voelde Rosemary zich jong en haar hart vulde zich met hoop. De middagzon scheen fel en het water glinsterde. Een zwaar loeiend geluid steeg op. Een over duidelijk waarschuwingsteken, dat lang bleef nadreunen in ieders oor. Hier, op de „Zuider Ster" stond zij, Rosemary Combe, en ze was lid van Va- En jij moet mij beminnen, En mij een ster geven Geplukt uit 's Hemel's blauw En de eindeloze ruimte. en derhalve de uitverkorene van haar ver loofde. Door de gehele film is de bekende gelijknamige melodie te horen, die zelfs door de oude hotelier op de cither gespeeld wordt. Een antiek aandoende gooi- en srrrijt- scène wordt bereikt wanneer er een ver kiezingsstrijd wordt uitgevochten tussen aanhangers van de hotelier en de dorps slager beiden candidaat voor het burge meestersambt, welke strijd door de eerste gewonnen wordt. De regie is in handen van Hubert Marischka, die getracht heeft een evenwicht te vinden tussen wat show-, spel en natuuropnamen. Wat hem niet voor de volle honderd percent lukte. Zondagmiddag is in Luxor te zien „Zie je ze vliegen?" Moulin Rouge" (Kennemer, van Vrijdag tot en met Woensdag). Al enige malen is in de wekelijkse filmrubriek uit voerig over deze film van John Huston over het leven en werk van Toulouse Lau- trec geschreven. De mooie film verdient alle belangstelling. „Bandieten van Minnesota" (W. B. Thea ter, van Vrijdag tot en met Maandag). Voor sensatie en wilde avonturen kan men terecht in het theater aan de Peperstraat. Red Cameron en Rose Ruth als de hoofd rolspelers stappen door de oerwouden van Noord-Amerika. Zondagmiddag wordt vertoond „De showboat". Op de Vrijdag in hotel De Rustende Jager gehouden buitengewone algemene leden vergadering van de Castricumse Kleuter school Vereniging heeft zich het opmerke lijke feit voorgedaan, dat, zónder dat de in grote getale opgekomen leden elkaar in de haren vlogen, een geheel bestuur genood zaakt was af te treden. Na langdurige discussies nam men name lijk een voorstel aan, waardoor het moge lijk werd een motie van wantrouwen tegen een of meer bestuursleden in te dienen, met als gevolg: terstond ter beschikking stellen van haar of zijn functies. Terstond nadat het voorstel was aangenomen, is er een motie van wantrouwen tegen het ge hele bestuur ingediend en door de ver gadering met 29 stemmen voor en 27 tegen aanvaard. Het bestuur, bestaande uit de heren J. Jurriaans, voorzitter; J. Schipper, secre taris; A. Bolmeijer, penningmeester; me vrouw J. Kooi, tweede secretaresse en me vrouw G. Overzee, tweede penningmeeste- resse, trad dus af, doch stelde zich, na aan vankelijk een andere houding te hebben aangenomen, opnieuw beschikbaar. Met die personen, welke in de vergadering van 25 September genoodzaakt waren af te treden, bleken er 12 candidaten te zijn en na stemming kwam het volgende team uit de bus: de heren J. Joosse, voorzitter; A. van Jaarsveld, G. Meijer, J. Schipper, J. Jurriaans, G. Nieuwenhuizen en mevrouw A. Kooi. De heer Joosse werd staande de vergadering als voorzitter gekozen. De overige functies zullen worden verdeeld. Door deze uitslag zijn de interne moei lijkheden van de baan. De partijen zeiden bereid te zijn in volkomen harmonie samen te werken. Kerstklaverjasdrive voor supporters De traditionele Kerstklaverjasdrive van de Castricumse Supportersvereniging CSV zal dit jaar op Zaterdag 19 December wor den gehouden in hötel Borst. Het inschrijf geld bedraagt 75 cent per persoon en op gaven tot deelname moeten vóór 16 Decem ber binnen 2ijn. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door arts H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, telefoon 289. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster M. C. Lansman, Pernestraat 30, telefoon 243. Apotheker: P. van Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, telefoon 500, is Zondag voor spoedgevallen de hele dag geopend. Predikbeurten Hervormde Gemeente, 9.15 uur: ds. A. G. van Wijk, van Alkmaar. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Brumsting, van Baarn. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. J. Lang- man, van Amsterdam. Agenda voor Castricum Corso-theater, Dorpsstraat. Zaterdag en Zondag, 19.15 en 21.30 uur: „Intriges in het Oosten". Zondagmiddag 15 uur: „Spoorwegsabotage". Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „Sep tember Affair". lentine Herricks toneelgezelschap! Ze praatte een beetje verlegen met de ver slaggevers, die tot het laatste nippertje aan boord bleven. Ze deed haar best niet steeds naar Val te kijken „Een ster" Als er iemand was die haar naar roem zou kunnen leiden, dan was 't wel Valen tin Herri ck En Gavin natuurlijk, dacht ze eerlijk. Toen ze diep in haar eigen hart keek, moest ze erkennen, dat ze het eigenlijk niet prettig vond, dat Gavin haar ontdekt had en niet Val. Gavin's vertrouwen in haar capaciteiten hadden haar bij Val's troep gebracht.... maar later zou Valentin toch wel zijn eigen oordeel gevormd hebben. Het was een pracht leider voor het ge zelschap; zelfs Cornelia kon hij laten acte ren, en dat was een wonder „Een ster, een ster", zong het in Rose mary's hart, opgewekt en vol vreugde en Gavin, die glimlachend over de hoofden van de twee jongens naar haar keek, vond dat ze er aantrekkelijk uitzag. Ze verbeeldde zich kennelijk dat ze op Val verliefd was, dat was gemakkelijk van haar gezichtje af te lezen. Hij hoopte echter dat ze er later geen narigheid van zou krijgen. Rosemary behoorde nu een maal tot de mensen, die zich alles te veel aantrokken, die te intensief hun dromen tot werkelijkheid maakten Wat er ook mocht gebeuren, ze was nu één van hen geworden. Ze was opgeno- De elf van CSV Voor de uitwedstrijd tegen Always For ward te Hoorn komt CSV Zondag met het volgende elftal in het veld. Doel: G. de Heer; achter: A. Keesman en N.N.; midden: H. Jacobs, C. Boot en H. Hartog; voor: E. Riethorst, H. Veldhuizen, B. Kossen, H. van Diggelen en J. M. Kimmelaar. ,,'t Vosje" klaverjast Door de Bcverwijkse klaverjasvereni- ging ,,'t Vosje" wordt Dinsdag 22 Decem ber een Kerst-drive gehouden, waarvoor de prijzen voor het grootste deel uit wild bestaan. De commissie te Beverwijk voor Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting organi seert Dinsdag 15 December in „Centrum" een tentoonstelling van zelfgemaakte lam pekappen. Tuinbouwstudieclub-leden kwamen bijeen men in Herrick's gezelschap en dat leek in sommige opzichten wel op een huwe lijk. Je trad toe om samen lief en leed te delen, om één te blijven in ziekte en gezondheid Gavin's lachje werd ernstiger, toen hij hier aan dacht. Maar al gauw zette hij deze overpeinzingen uit zijn hoofd Hij liep naar de loopbank om even rus tig met mevrouw Combe te kunnen praten, die er plotseling kleintjes, bleek en verla ten uitzag. „Kijkt u toch wat opgewekter! We zijn gauw weer terug en we zullen opperbest voor uw dochter zorgen", zei hij op kalme toon, terwijl tientallen mensen langs hen heenliepen om op tijd van boord te ko men. Er was zo'n iawaai en geloop om hen heen, dat het nauwelijks meer mogelijk was om een gesprek te voeren en daarbij begon op dat ogenblik ook nog het dek onder hen te trillen, daar de machines ge start waren. De sleepboten loeiden onge duldig en de stewards begonnen met nog meer energie op hun gongs te slaan. „Ja, dat weet ik wel!" Mevrouw Combe was dankbaar voor de rust die in deze lawaaierige omgeving van hem uitging. En ze voelde zich niet be schaamd dat er tranen in haar ogen kwa men, alhoewel ze zich omdraaide om de leden van Herrick's gezelschap niet te la ten zien, dat ze een beetje gehuild had. Rosemary zou het haar zeker r.ooit verge ven, als ze hier, in deze vrolijke en opge wekte omgeving, haar gevoelens de vrije iili loop zou laten. Dat kon toch niet. Al het uitbundige afscheid nemen leek haar vrij kunstmatig, maar toen besefte ze plotse ling dat de meeste wegbrengers, vrienden of verwanten zeker zes maanden lang niet zouden zien, misschien zouden enkelen zelfs nooit meer r.aar Engeland terugkeren. Ze voelde zich beschaamd over haar egoïsme en riep de jongens vrolijk bij zich. „Kom kinderen, we moeten gaan, an ders kunnen we niet meer van boord en dan zouden we mee moeten!" „O, moeder, wat een moord-idee!" Tony keek vol verlangen naar de dichtst bijzijnde reddingboot. „Zou ik niet als blinde passagier mee kunnen gaan? Rosemaryzal er dan wel voor zorgen, dat ik te eten krijg „Geen kwestie van, ik zou er geen mo ment aan denken. Ik zou zelfs de kapitein helpen om jou op te sluiten", zei deze lachend, wetend, dat het een averechtse uitwerking zou hebben, als ze hem temid den van al die mensen een flinke zoen zou geven. Ze kuste haar moeder luchtigjes. „Tot wederziens, lieve moeder, en vergeet niet iedere nacht de deuren op slot te doen". Mevrouw Combe dwong zichzelf tot een lach en liep de loopplank af. Roger en Tony gingen als laatsten van boord. Ze stonden nog geen seconde op de kade, of de loopplank werd reeds ingehaald. Het schip begon zich kort daarop van de kade los te maken. Langzaam voer de „Zuider- Ster" de haven uit, getrokken door twee zijn verkrijgbaar bij: WIJKERSTRAATWEG 273 - VELSEN-NRD. steeds verkrijgbaar bij Kloosterstraat 29 - Beverwijk - Tel. 4608 a-soort 5662 cent, de b-soort 4247 cent en de c-soort 3138 cent per kg op. Stook- tomaten in Venlo brachten voor de a-soort 0.941.19, voor de b-soort 0.951.18 en voor de c-soort 4090 cent per kg op. Prei en knolselderij zijn iets in prijs aan getrokken en noteerden respectievelijk 8 12 cent per kilo en 615 cent per stuk. Spruiten hebben nog steeds te lijden van het zachte weer. De prijzen zijn dientenge volge laag. Op de veiling in Barendrecht brachten Woensdag de a-soort 2138 en de b-soort 1518 cent per kg op. De ge schoonde soruiten deden op de veiling te Breda 5575 cent per kg. Schorseneren welke hoofdzakelijk voor export worden aangekocht brachten 4050 cent per kg op. Boerenkool lag gunstiger in de markt en noteerde 1015 cent per kg. De handel in appelen en peren verloopt goed. Op 8 De cember is de eerste Kerstveiling van fruit reeds gehouden.Met het oog op deze Kerst veilingen zal de aanvoer van sommige ap pelen- en perenrassen op het moment niet zo groot kunnen zijn. Woensdag brachten de volgende appelen en perenrassen voor de huishoudkwaliteit onderstaande priizen op: „Brabantse Bel lefleur 16—23, „Goldeh Delicious" 38—42, „Goudreinette" 2028, „Laxton's Superb" 3038. „Present of England" 2836, ster appel 2632, „Comtesse de Paris" 3246, „Gieser Wildeman" 2530, kleipeer 1520. Op Maandag 14 December te 8 uur zal de thans bestaande A.Z.Z. koppeling tussen de telefoondistricten Haarlem en Nijme gen worden omgezet in een volledige kop peling. De aangeslotenen op de netten van het telefonisch district Haarlem kunnen dan alle nummers van de geautomatiseerde netten van het telefoondistrict Nijmegen gedurende de gehele dag zelf kiezen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Zaterdag 12 December Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Moulin Rouge". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Du bist die Rose vom Wörther See". W.B. Theater, 8 uur: „Bandieten van Minnesota". Zondag 13 December Kennemer Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u.: „Moulin Rouge". Luxor Theater, 2.30 uur: „Zie je ze vlie gen"; 4.30, 7 en 9.15 uur: „Du bist die Rose vom Wörther See". W.B. Theater, 2.15 uur: „De showboat"; 4.30 en 8 uur: „Bandieten van Minne sota". kleine sleepboten. Het leek wel alsof een grote Sint Bernhard hond weggetrokken werd door twee kleine keffertjes. Het geroep van de kade stierf weg en wat van dichtbij nog een grote menigte had geleken, werd, nu de „Zuider Ster" zich steeds verder van de kade verwij derde, slechts een klein groepje mensen, dat wuivend naar het einde van de pier liep. Zinloos werden zakdoeken gezwaaid. Niemand kon meer onderscheiden wie er op de pier stonden. „Gelukkig, we kunnen lunchen", zei Cornelia, toen de gongs voor de tweede keer geluid werden. „Een goed idee, om ons direct te laten eten". „Afscheid nemen is verschrikkelijk, af-' schuwelijk", beaamde June. Pierre sloeg zijn ogen naar haar op en zei liefjes: „Nonsens! Je vindt je stiefvader een verschrikkelijke kerel en je bent maar wat blij, dat je nu een tijd weggaat!" „Ach, hou je mond toch! Nu bederf je een prachtig stukje spel van me". Het gezelschap bestond uit vijftien man, de technici inbegrepen. Rosemary, die met haar ziel onder de arm wat door de eet zaal heen en weer liep, vroeg zich af hoe ze zouden gaan zitten. June en Pierre schenen onafscheidelijk te zijn; de Her ricks en de Abbotts zaten aan een tafel van vier. Ze kreeg een zekere angst, dat ze haar met de tweeling zouden opschepen, en dacht in dit verband opeens veel vriende lijker over Roger en Tony dan zij gewoon lijk deed. Behouden teelt. De Annie (KW 54) heeft de vleet in de schuit laten laden en de be manning heeft de haringteelt beëindigd. Dit kleine loggertje is met de tweede ploeg in de maand Juni uitgevaren om de „Hol landse-Nieuwe". Er is het gehele seizoen met de vleet gevaren en ondanks de schrale 160 paardenkrachten van de motor heeft de bemanning toch nog kans gezien 140.000 gulden (honderdveertigduizend gulden) aan de wal te varen. De volgende week gaat de logger naar Katwijk, waar het schip tot het voorjaar wordt opgelegd. Java weer de hoogste? Hoewel het jaar nog niet ten einde is, ziet het er naar uit dat de Java (KW 159) weer de hoogste be- sommer wordt van de Katwijker vl )t. De logger is nog vissende en zal nog wel voor het eind van dit jaar een of twe^ keer de haring verkopen. Met de sterke motor is het schip pas eind Juli op de haring uitge varen. Men schat het totale bedrag, dat schipper Leentje met deze grote logger in het jaar 1953 uit de zee haalde over de vier ton. Dagharing. De Zeemeeuw (KW 170) heeft een 20 kantjes verse haring in de Vrijdagnamiddag verkocht. De logger heeft 33 last haring in 14 dagen reis buitgemaakt. Nog één reis wordt gemaakt voor de Kerst dagen en Nieuwjaar, want met de feest dagen hoopt de bemanning binnen te zijn om „af te snijden". Minder. Nu de resultaten van de traw- lervloot in het Kanaal ook zuiniger worden en de reizen daar 11 en 12 etmalen worden, hebben enige schippers het plan de vol gende keer niet meer naar het Kanaal te vertrekken. De Gelria (IJM 21) is onder leiding van de herstelde schipper Ph. Glas weer naar de verse visvangst in de Noord vertrokken. Te lang. De reis van de Tzonne, die gis teren zijn 1300 kisten haring marktte, is met elf dagen wat te lang geworden. Het schip besomde er 17.200 voor. De Klaas Wijker maakte voor de radiootjes 1530, en de KW 84 deed voor zijn 3000 kilo tong 7300, terwijl de KW 52 voor de schelvis vangst 8200 besomde. De KW 91 maakte 3870. Vandaag. De Klaas Wijker loste van morgen de rest van zijn vangst: 560 kisten schelvis, 60 kabeljauw en gul, 10 makreel, 10 haring, 50 wijting, 15 varia en 110 stijve kabeljauwen. De Mary verscheen met 1600 kisten haring. Voor Maandag. De Maandagmarkt wordt door de Vikingbank bezocht, die 330 kisten schelvis, 100 gul en kabeljauw, 120 kool, 100 wijting, 10 makreel, 15 haring, 45 stok- kebit en 30 radio, dus 750 kisten vis mee brengt. Prijzen van Vrijdag. Per 1 kg: gr. tong ƒ3,303,05; grm. tong ƒ1,861,71; kim. tong 1,74—1,59: kl. tong I 1,60—1,42; kl. tong II ƒ1,29—1,14; tarbot I 2,50—1,90; steur 4,10. Per 50 kg: tarbot II 75; tar bot III 66; tarbot IV ƒ5135; schartong 4035; gr. schol 4440; grm. schol ƒ61 —45; ldm. schol 68—56; kl. schol I 57— 45; kl. schol II 3712; schar ƒ188; v. haring 1610,50; maki-eel 32 kim. schel vis 75; kl. schelvis I 57—48; kl. schel vis II 378; wijting 198; gr. gul 46; kl. gul ƒ18—12,50; kl. haai 29. Per 125 kg: gr. kabeljauw 168117. Aanvoer van Vrijdag: 685 kisten tong en tarbot, 4 tongschar en schartong, 268 schol, 61 schar, 1371 haring, 2 makreel, 865 schel vis, 577 wijting, 58 kabeljauw en gul, 4 kl. haai, 35 diversen. In totaal 3930 kisten. ADVERTENTIE Ze voelde zich opgelucht toen ze Gavin bij de tweede steward zag staan, die de tafelindeling verzorgde. Gavin raakte haar even bij de arm aan en vroeg verlegen: „Kom je bij mij aan tafel zitten? Tim en John zijn er al. Daar in de hoek, die tafel voor vijf". „Graag!" Juffrouw Tulip zou de tweeling wel onder haar hoede nemen; ze kon ze ge lukkig gemakkelijk aan; ze zou zich trou wens, gezien haar positie, niet op haar ge mak hebben gevoeld, als ze met een van de andere leden van het gezelschap vijf weken lang samen had moeten eten. Rosemary werd er zich pas, toen de maaltijd al halverwege was, van bewust, dat ze met vier mannen aan tafel zat. Enkele vrouwelijke passagiers, die alleen zaten, keken afgunstig naar haar „Ze zullen vast en zeker de steward wa gen de tafels wat anders te rangschikken. Ze weten kennelijk nog niet dat we bij elkaar horen". Terry Jordan grinnikte naar Rosemary. „We zullen bij je blijven alsof we vastgelijmd zijn. Wij arme tech nici krijgen niet vaak zo'n kans!" Terry, die eerder iets van een artist had dan van een timmerman en die alle werk jes, die op een toneel verricht moesten worden, kon opknappen, was licht ont vlambaar. „Ze is alleen maar mijn hulpje, hoor! Laat ze niet te veel dunk van zichzelf krijgen!", interrumpeerde Gavin sarcas tisch. (Wordt vervolgd Nu zouden ze dus de eerste nacht doorbrengen in de hut. Maar eerst moesten ze nog even naar het Kabouterdorp, om boodschappen te doen. Ze moesten immers brood hebben voor het ontbijt van de volgende morgen! Zo ging Bunkie er dus vlug even op uit. In de bakkerswinkel van het dopr kocht hij een brood. „Zo, Bunkie", lachte de dikke Kaboulerbakker vriendelijk. „Gaan jullie een eigen huishoudinkje opzetten?" Bunkie vertelde, dat ze de hele vacantie daar zouden blijven en dat ze hun eigen hut hadden gebouwd. „Dat is flink!", zei de bakker bewonderend. „Veel plezier, jongens. Ik hoop, dat je mooi weer treft!" „Ja", zei Bunkie. „Maar als het eens regent is dat ook zo erg niet. Onze hut kan er best tegen!" Met zijn brood kwam Bunkie weer terug bij de hut. Toen was de avond al gevallen, en het werd tijd om te gaan slapen; want ze waren toch wel wat moe van die hele dag hard werken Ze gingen naar binnen en maakten hun slaapzakken klaar. Die waren dik met stro gevuld en dat zou best liggen! En binnen het kwartier lagen ze allemaal. „Slaap ze!", zeiden ze tegen elkaar. Toen werd het stil in hun huisje.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10