Agenda voor Velsen Kerkdiensten AUTO OF MOTORRIJLES? AREND REIJM Kennemer t, Lantaarn Kennemers Zondag naar sterk HVC Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES het adres Vanmorgen in de Vishal Gelegenheid om mede te reizen Luidsprekers ZATERDAG 12 DECEMBER 1953 Voetbal in Kennemerlanó Filiaal „YELO"Wasmachine My Tpompstr.68. Tel:5198 Umuiden Burgerlijke stand Velsen De elftallen voor „Noord" Vitesse '22Velsen Radio-Adventsdienst uit Oud-Katholieke kerk Schoolfeest van de Willem de Zwijgerschool Scheepvaart De Kennemers verspeelde Zondag jl. we derom een kostbaar punt. De Beverwijkers staan thans drie punten op HVC achter en dit gevoegd bij het feit, dat de Amersfoor- ters tot dusver een zeer constante vorm hebben vertoond, stelt de roodzwarten voor een zeer moeilijke taak. De situatie zou zich echter aanstonds aanzienlijk ten gunste van De Kennemers wijzigen, als het er inslaagde Zondag van HVC (in Amersfoort) te winnen. Maar we vrezen, dat deze opgave voor de Beverwij kers te zwaar zal blijken. Voor DEM was het Zondag jl. al een bij zonder goede dag: Zelf won het van Alk. Boys, terwijl de naaste concurrent, CSV, van Purmersteyn verloor. Zondag ontvangt DEM het Zaanse RVV. Natuurlijk kunnen de DEM'ers winnen, maar ze zullen toch op hun tellen moeten passen. Hetzelfde geldt voor CSV, dat bii Always Forward op bezoek gaat, ook al staan de Hoornse voetballers op de voor laatste plaats. Beverwijk krijgt Alkmaarse Boys op be zoek. De kranige zege op WSV geeft moed, dat de Beverwijkers weer aan 't langste eind trekken. In 3 B blijven de prestaties van Velsen de aandacht vragen. De Santpoorters klop ten het leidende JOS en hebben met één wedstrijd minder gespeeld één ver- liespunt minder dan JOS en Rivalen. Maar Vitesse doet het dit seizoen ook niet kwaad en daarom zal het de komende Zondag bij _Vitesse-Velsen geducht spannen. Kinheim gaat het de laatste tijd beter. Het heeft nu de onderste plaats aan Wils kracht gegeven en als het er in zou slagen Zondag van Wilskracht te winnen, terwijl Terrasvogels DEC er onder zou houden, dan zouden de Velsenaren zelfs óók DEC voorbij gaan. Wijk aan Zee behaalde tegen Wilhel- mina Vooruit weer eens een gelijk spel. Tegen RKVVA verwachten we een beter resultaat. WB ging ook Zondag jl. weer voort op de weg, die naar het kampioenschap leidt, maar De Meteoor blijft hardnekkig volgen en.... wachten op een misstap van de Breesapers. Tegen Jan Hanzen Kwartier verwachten we deze misstap echter in geen geval.' Een spannende strijd zal het worden tussen DCO en Waterloo, want beide clubs zijn van vrijwel gelijke kracht. We houden het op een gelijk spel. ADVERTENTIE Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 - TEL. 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 1JMUIDEN ADVERTENTIE ttfflSHflmiWES.BflDlD».HflQB0EN-SrDFZUI6ER&.anz.en«.| ZATERDAG 12 DECEMBER IJMUIDEN: Thalia, 19 en 21.15 uur: „Tea for two". Rex, 20 uur: „Een circus vluchtte." Toneelver. „De Hooger Geest Ghesellcn", 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, „De droom van mr. Scrooge". Voetbalver. IJmuiden V. V. IJ., 20 uur, Gem. Vergaderzaal, Abelenstraat, bijeen komst adspiranten - junioren. „Felison", opening 15.30 uur, geopend tot 17 uur, expositiezaal, Heidestraat, expositie van werken van jonge Neder landse schilders. VELSEN-NOORD: Toneelver. „Concordia", 20 uur, toneel uitvoering, gebouw Concordia. SANTPOORT: Santpoortse Postduivenverenigingen, zaal „Zomerlust", tentoonstelling. ZONDAG 13 DECEMBER IJMUIDEN: Thalia, 15 uur, „Alleen op de wereld," 19 en 21.15 uur, „Tea for two". Rex, 15 en 20 uur, „Een circus vluchtte". „Alcura", 10 uur, Rex Theater, filmvoor stelling. „Felison", expositiezaal Heidestraat, 14 17 uur, expositie van werken van jonge Nederlandse schilders. MAANDAG 14 DECEMBER IJMUIDEN: „Thalia", 20 uur, „Misdaad op bestelling" „Rex", 20 uur, „Een circus vluchtte". „Felison", expositiezaal Heidestraat, 19 21 uur, expositie van werken van jonge Nederlandse schilders. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. VELSEN: Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester van Velsen; 1517 uur: wethou der van Onderwijs. GEBOREN: M. BrederveldBravenboer, d., Huygenstraat 9, IJmuiden; J. Bakker de Graaf, z., Grahamstraat 154, IJmuiden; M. H. RebergenSudmeier, z., Aelbertsberg- straat 43, Haarlem; J. M. Beenvan Leeu wen, z., Waalstraat 19, IJmuiden; M. Zwart Gorjup, z„ Dirk Hartoghstraat 21, IJmui den; W. M. van WunninkVrees, d., Mer- wedestraat 90, IJmuiden; M. J. C. Revers Vosse, z„ Driehuizerkerkweg 79, Driehuis; L. C. de Bruijnde Wit, z., Vaartje 62, Was pik; P. van UrkVerschuren, z., Pres. Kru- gerstraat 53, IJmuiden. OVERLEDEN: J. J. van Duin, 68 jaar, echtgenote van H. Plug, Wolframstraat 13, IJmuiden; W. Prins, 72 j„ weduwnaar van J. Groen, Kompasstraat 58, IJmuiden; M. van Nimwegen, 86 j., weduwe van P. Dobbel- stein, Gr. Hout of Koningsweg 6, Velsen-N.; J. van der Kuil, 79 j„ weduwe van W. van der Plas, Kon. Wilhelminakade 31, IJmui den; C. Roderwijn, 72 j., echtgenote van F. S. Swart, van Leeuwenstraat 38. IJmuiden. ONDERTROUWD: S. N. de Graaf, Dirk Hartoghstraat 72, IJmuiden en M. J. Zuur bier, Tuindersstraat 126, IJmuiden-O.; N. C. van Kampen, Willemsbeekweg 13, IJmui- den-O. en W. Gerritsen, Vechtstraat 115, IJmuiden; C. N. Poncin, Hobbesteeg 13, Be verwijk en G. E. Tol, Groeneweg 29, IJmui- den-O.; J. Bos, Woonwagenkamp Velsen en J. Gerrits, Woonwagenkamp Velsen. B. de Jong, Joh. Bosboomstraat 29, Amersfoort en E. H. Rem, Wijk aan Zeeërweg 10, IJmui- den-O.; D. C. Roos, Rijksweg 328, Santpoort en F. V. M. Mudde, Rijksweg 328, Santpoort; J. van Bodegom, Celsiusstraat 48. Amers foort en E. van Lieshout, Wijk aan Zeeër weg 135, IJmuiden; E. A. Beek, Kastanje straat 24, IJmuiden-O. en L. A. A. Gammelin, Kastanjestraat 24, IJmuiden-O.; K. Dekker, Gladiolenstraat 2, Santpoort en M. M. Marks, Gladiolenstraat 2, Santpoort; J. van den Ende, Tulpenstraat 19, Santpoort en A. A. Th. Ver rijt, Meidoornplein 23, Haarlem. GEHUWD: H. J. Winter en G. Meijer. War- menhovenstraat 82, IJmuiden; W. L. de Nijs en M. M. van der Wal; J. G. B. Heijnen en J. de Hond; H. van Someren en J. de Vries, Spoellaan 3. Heemskerk; T. C. Koudiis en G. van Bokhorst, Zandersstraat 37, IJmui- den-O.: G. P. Diederiks en H. Ausma; W. E. van Wijk en T. van de Zwet Slotemaker, Kortenaerstraat 5, IJmuiden-O.; A. van der Poll en E. B. Schmitz. Molenstraat 13, Sant poort; C. Zwart en C. Broek, Trompstraat 205, IJmuiden-O.; J. Buis en M. H. Droog; J. W. J. Boerma en C. Smit. Eemstraat 46, IJmuiden; J. F. Nieuwenhoff en T. A. T. Emich, Venezuela. LANGS SLUIZEN EN HAVENS Wegens een grote overvloed van kopij voor deze editie moest de rubriek „Langs sluizen en havens" vervallen. Zij wordt voortaan des Woensdags opgenomen. KinheimWilskracht (op „Rooswijk", 14.30 uur): Kinheim: Th. Keirsgieter; A Paap en S. de Vries; J. v. Hesselingen, W Groeneveld en A. de Ruiter; J. Starreveld, H. Prinssen, Th. v. Vuuren, A. Prinssen en C. Dekker. J. H. KwartierVVB (te Amsterdam"): VVB: R. Nieuwenhuys; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel, P. de Wolf en P. Bleeker; A Both, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kers bergen en J. Duineveld. RCH 4—IEV (te Haarlem): IEV: C. Welp H. Zonneveld en J. Bos; A. Leering, D. de Reus en J. Meurs; H. Duin, A. de Roos, H Brantjes, J. de Reus en P. Vink. Liefhebbers van een spannende voetbal wedstrijd kunnen Zondag te Castricum hun hart ophalen, want ongetwijfeld zal de ontmoeting Vitesse '22Velsen niet van spanning ontbloot zijn. De opstelling van de Castricummers is: doel: J. de Groot; achter: P. Beentjes en W. de Wildt; mid den: N. N., H. Hollenberg en J. Tool; voor: F. Twisk, A. v. d. Valk, N. Stuifbergen, H. Borst en H. Zonneveld. Aan prof. mr. Ch. J. J. M. Petit te Nij megen is een eredoctoraat verleend door de universiteit van Poitiers. Vorig jaar heeft prof. Petit aan deze universiteit gastcolleges gegeven. Hij is het vorig studiejaar rector- magnificus van de R.K. univeristeit te Nij megen geweest. In zijn rectoraatsperiode is in Nijmegen een Franse week gehouden. Prof. Petit is bestuurslid van de Alliance Frangaise te Nijmegen. Zondag 13 December IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg (bed. H. D.); 17 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: dienst voor jongeren. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 15 uur: ds. C. W. Thijs, 10.45 en 17 uur: ds. R. D. Beukema. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. R. de Zeeuw van Oud- Wulven. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers; Woensdag, Vrijdag en Zaterdag (Qua tertemperdagen), 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Open luchtsamenkomst, 20 uur: Verlossings samenkomst o.l.v. Kapiteins E. H. Krom menhoek. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. Dickhout; 19 uur: ds. G. Was senaar. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. H. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Vare- niusstraat hoek J. P. Coenstraat, 10 uur: de heer J. Sevensma van Amsterdam; 19.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. C. J. Mei- ners, van Amsterdam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. D. ter Stee- ge van Santpoort. Wijkgebouw (Torenstraat 2), 10.15 uur: Jeugdkapel, voorg. mevr. W. Snoek Gabel. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: ds. J. v. d. Berg, jeugd dienst. Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. v. Nood. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, 19.30 uur: ds. H v. d. Loos uit Haarlem, jeugddienst. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan 10 uur: ds. G. Wassenaar van IJmuiden- Oost. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: Wika H. Wallenburg. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur dr. A. van Biemen van Bentveld. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, 10 uur: de heer F. H. van der Horst van Leiden, 19 uur: Kerst voorbereiding met „De Lof stem". Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondags school, 16.30 uur: Kindersamenkomst 19.15 uur: Openluchtbijeenkomst (Ko ningstraat), 20 uur: Verlossingssamen komst o.l.v. lt. kol. C. Barbier uit Am sterdam. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Badgastenkerk, 10 uur: ds. W. Oorthuys. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. M. D. Gijsman van Den Haag; 18.45 uur: Bij zondere Kerkdienst, ds. D. ter Steege, „Wat zegt de bijbel van mijn naaste". De Toorts, 9 uur: ds. J. Heidinga van Haarlem. Doopsgezinde Gemeente, Jeugdhuis, 10.30 uur: ds. W. Veen. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluy's. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 8.30 uur, Holy Communion, rev. Moss man. ADVERTENTIE Dennenstraat 12 - IJmuiden-Oost - Tel 6200 Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. 8930 Eerbied De bakker, die sinds jaar en dag mijn dagelijks (bruin)- brood aan de voordeur af levert, vertelde droevig, dat de eerbied voor deze dagelijk se bete sinds de hongerwinter wel heel zwaar gedevalueerd is. Kostelijk brood in het Noordzeekanaal, brood in menige vuilnisbak, brood op straat.Ja, bakker, sinds de étalages weer glanzen van overvloed en overvloeien van alles, wat wij in de benarde oorlogsdagen voor ons geestes oog toverden „in gedachten lekker eten," heette het toen is de mens weer heel erg makkelijk geworden. Eigenlijk moest een iegelijk, die zo driest met het brood omspringt, een kleine, gevoe- ligè boete hebben. Er moest eigenlijk zoveel, bakker. Oversteken Meneer W. M. Maassen uit de Rijnstraat klaagt mij zijn nood over de toenemende ge varen van het snelgroeiende IJmuiden. Niet zozeer wat dancings en nachtgelegen heden betreft, maar veeleer als gevolg van de allures, die het verkeer hier gaat aan nemen.. De Lange Nieuwstraat, te recht voorrangsweg, is een fel-pulserende slagader voor dat verkeer geworden en het valt daar niet mee, de andere kant onbeschadigd te be reiken. De kinders ontsnappen ex- vaak op het nippertje aan een voorbijschietend verkeerspro- jectiel en er zou alles voor te zeggen zijn, meent meneer Maassen, er althans een paar oversteekplaatsen „in te leg gen." Kómt in orde, meneer Maassen. Zou nu écht een jeugdver- keei-sbrigade tot de volslagen onmogelijkheden behoren? Ik voel er persoonlijk veel voor met het succes van de Amster damse en Haarlemse „klaar- overtjes" in gedachten, maar er zijn anderen, die het niet met me eens zijn. Toch zou het voor de Lange Nieuwstraat - overstakertjes naar mijn bescheiden opvat ting een oplossing zijn, want de doorsnee-automobilist heeft een glimlachende eerbied voor de kleine mannen en vrouwen, die met hun spiegelei de ka meraadjes door het verkeer loodsen. Dat rijwielpad: alweer gelijk meneer Maassen: het is te smal. De fietsers vliegen bo vendien, zoals ik al eens eer der als de bekende roepende in de woestijn heb opgemerkt, de busklanten om de oren, maar dat is niet de schuld van het fietspad, maar van des- zelfs gebruikers, die voor het merendeel niet het fatsoen kunnen opbrengen even te stoppen, als de bus haar lading lost. Zou overigens die bus niet beter naar de ventweg kunnen verhuizen? Ofeh? Verschillende rivieren Onze nette Rivierenbuurt voert op zijn kalme, gekanali seerde stromen veel te veel vuil mee, om helemaal mooi, rein en vlekkeloos te zijn. Een Amstei-dammer, die onlangs eens kwam kijken, hoe wij het in IJmuiden in elkaar spijke ren omschreef de situatie als volgt: „Wat hebbe jullie een mooie vuilgotewaarmee hij de straten bedoelde. De straten zeg ik. Wij gooien ook alles maar gewoon weg op de weg. Weg is weg, denken we dan, maar nétjes is anders Maquette In de catacomben van Vel- sens politiebureel glimt en glanst een schoon stuk weirk in de volstrekte eenzaamheid. Het is die Veilig Verkeer- maquette, welke eigenlijk be doeld was voor de kinderen en hun opvoeders, maar de autootjes en fietsen, die er bij horen, hebben al eens tegen elkaar gezegd, dat ze er niks van snappen, want er komt niemand naar ze kijken. Volgend voorjaar worden de theoretische verkeersexamens weer gehouden en dan ver dringt de schooljeugd zich weer rond het miniatuurstad je, zodat er nummertjes ge trokken moeten worden. Het zou echt zo gek niet zijn, als degenen, die de jeugd diri geren, wat meer spreiding be werkstelligden en wat eerder kwamen om de belangrijke lessen in verkeersopvoeding, die desgewenst gratis-voor niets ook aan school worden verstrekt, te volgen. En dan mogen vele onder wijzers óók niet meer in drie tallen naast elkaar over de weg koersen. En dan moeten enigen hunner ook eens op letten: hoe hun schare met eigen en anderer veiligheid speelt bij het verlaten van de school. Heus, dat is soms bar. LAMPENIER Deze foto geeft een indrukwekkend beeld van de grote werken, die momenteel wor den uitgevoerd bij de Niagarawaterval. Men is van plan de kracht van het water om te zetten in electriciteit, waar men lot in de wijde omtrek van zal kunnen profiteren. Wanneer het werk gereed is, zal het water via een ondergronds kanaal, beginnend bij Chippawa in de staat Ontario geleid worden naar de nieuwe krachtcentrale, 11,2 km. verder. In de centrale zal men uit hei water de „witte steenkool" halen. Daarna zal het verder stromen in de Niagara rivier. Morgfnavond om vijf uur zal over de zender Hilversum I (402 m.) de uitzending geschieden van een Adventsdienst uit de Oud-Katholieke kerk van de H. Maria te Utrecht. Behalve de lezing van verschillende Schriftgedeelten zullen gezongen worden de Inleidingszang van de tweede Zondag van de Advent, spalm 25, de gezangen 4, 9, 209, 3 en 2 uit het Oud-Katholiek gezang boek, de hymne „Gij die de sterren schit teren doet" en de gezangen 7 en 13. Evenals voorgaande jaren verzorgen on derwijskrachten en leerlingen van de openbare ULO-school, de Willem de Zwij gerschool, een tweetal schoolfeestavonden, die op Donderdag en Vrijdag, 17 en 18 De cember in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg worden gehouden. Deze bijeen komsten worden ingeleid door de heer H. de Boer, wethouder van Onderwijs. Er is een lijvig programma samengesteld waar aan vele leerlingen hun bijdragen geven, onder anderen met schetsen, gymnastische oefeningen en pianovoordrachten. Voorts traden op de Tyrolerkapel „De Alpenjagers", de „Gerwita's" met zang en muziek, „Klavertje vier" met zang en de „Harpigindo's". Na de pauze voeren leer lingen het toneelspel in twee bedrijven „De waarzegster" op. Vanmorgen loste de Klaas Wijker de rest van zijn vangst, de Mary verscheen met haring. De haring deed vanmorgen van f 11 tot f 14 per kist; een paar kistjes makreel gingen voor f 41 weg en een beetje sardien bracht van f 11 tot f 6 per 40 kilo op. Engeland was in de markt voor de grove schol, grote schol deed f 38, middel f 50 en zetschol zelfs tussen f 55 en f 60, terwijl de enen voor f 45 tot f 50 zijn ver kocht. Het binnenland betaalde voor de klei ne schol f 30-f 32 voor de twee, f 22 tot f 25 voor de drie en f 13 tot f 16 voor de uiver- tjes. De tongprijs haalde iets op: lappen f 3,50 tot f 3,30 en grootmiddel f 2 tot f 2,05, f 1,75 voor de halve pondjes en f 1,60 tot f 1,50 voor de enen, terwijl ook de slips zakten van f 1.20 naar f 1, De weinige kabeljauw is voor België weggegaan: rijen van f 86 tot f 74 en enke le kisten voor f 130. Schelvis van de Klaas Wijker is naar het binnenland gegaan voor f 50 (grote schelvis), f 50 (grootmiddel), f 45 (klein- middel en pennen), f 25 (braad). De grote gul deed f 45 en de middelgul f 35. De torren tenslotte brachten f 20 op. Vanmorgen sleepte de O 342 de O 200 binnen met motorschade. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 11 op 12 December Engelse wal, volle vleet: KW 97 20 k.; KW 3 17 k.; KW 14 50 k.; KW 144 45 k.; KW 32 50 k.; KW 167 25 k.; KW 37 30 k.; KW 70 15 k.; KW 5 12 k.; KW 175 60 k.; KW 20 25 k;. KW 41 34 k.; KW 151 50 k. Halve vleet: KW 140 50 k.; KW 74 75 k. Kanaal, volle vleet: KW 65 12 k.; KW 15 50 k.; KW 123 170 k.; KW 176 2 k.; KW 110 25 k.; KW 163 8 k.; KW 168 30 k.; KW 2 31 k.: KW 149 115 k.: KW 9 85 k.: KW 7 70 k;. KW 73 300 k.; KW 25 25 k.; KW 38 2 k.; KW 45 30 k.: KW 83 5 k.; KW 67 30 k.; KW 40 15 k.; KW 86 20 k.; KW 78 2 k. KW 41 70 k.; IJM 283 10 k.; IJM 75 20 k. Halve vleet: KW 147 180 k. Gemiddelde vangst Engelse wal: 28 kantjes. Kanaal: 52 kantjes. Alamak, 10 te Genua. Alchiba, 10 te Pto Alegre. Alcyone, 11 te Rlo Grande do Sul. Aldabl, 10 v. Bahia n. Antwerpen. Aludra, 11 te Rotterdam. Applngedijk, 10 v. Mobile 12 Houston verw. Akkrumdijk, pass. 10 Str. Messina n. Genua. Aletta, 10 v. Placlju n. Bangkok. Alpherat, 10 te Antwerpen. Alphard, 11 v. Antwerpen bij Vlissingen ten anker. Alpherat, 13 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Am pen an, 11 v. Djeddah n. Port Said. Arendskerk, 10 v. Manilla n. Jolo. Argos. 11 v. Valencia n. Rotterdam. Ariadne, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Alwaki, 10 Montevideo gepas. n. Paranagua. Amsteldijk. 10 110 m. NW. Flores. Boskoop, 10 430 m. N. Flores. Banka. 11 te Singapore. Blitar, 10 Marseille verwacht. Bonaire, 10 650 m. ZW. Fayal. Barendreeht, 11 Malta gepass. n. Mena el Ah- madi. Blitar, 10 v. Lissabon te Marseille. Blommersdijk, pass. 11 Vlissingen n. Londen. Bacchus 10 v. Amsterdam te San Juan. Bantam, 10 te Basrah. Baud. 11 te Ambon. Bontekoe, 11 te Soerabaja. Caltex Delft pass. 10 ten Z. Kreta n. Sidon. Ceronia, 10 te Suez. Chama, 10 rede Liverpool. Caltex Pernis, pas. 10 Algiers n. Sidon. Caltex The Hague, 10 Casquets gepass. n. Sidon Caltex Utrecht, 10 75 m. NO. Algiers. Drente, 11 v. Aden n. Belawan. Dongedijk, 10 v. San Francisco n. Cristobal. Duivendijk, 10 v. Rotterdam te Londen. Eos, pass. 10 Kp. Bon n. Oran. Esso Den Haag, pas. 10 Gibraltar n. Antw. Ena, 10 ten O. v. Billiton n. Singapore. Friesland (SSM), 11 Odense verwacht. Felipes, pas. 10 Str. Soenda n. Tjilatjap. Friesland (KRL), pass. 10 Gibraltar n. Beyrouth Graveland. 10 v. Las Palmas n. Amsterdam. Groote Kerk, 11 v. Gen na n. Port Said. Helicon, 10 v. Gonaives n. Cp. Haitien. Hathor, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Gibraltar. Hecuba, pass. 10 Vlissingen n. Amsterdam. Hoogkerk, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Genua. Helena, pas. 10 Lizard n. San Juan. Hermes, 10 220 m. W.ZW. Flores. Indrapoera, 10 v. Belawan n. Aden. Ivoorkust, 11 v. Antwerpen te Amsterdam. Ilos, 10 v. Amsterdam n. Italië. Japara (KRL), pass. 10 Gibraltar n. Port Said. Jagerefontein, 11 te Port Elizabeth. Karimun, 10 v. Amsterdam n. Antw. Kertosono, 12 te Djakarta verwacht. Karimata, 11 te Amsterdam. Kalianda, 10 v. Singapore n. Tj. Priok. Karsik, 10 v. Singapore n. Semarang. Laertes, 10 v. Soerabaja n. Balikpapan. Langkoeas, pas. 10 Ouessant n. Rotterdam. Limburg, 10 v. Dar es Salaam n. Belawan. Lombok 8 te Vancouver. Luna, 10 v. Rotterdam te Ceuta. Lindekerk, 10 dwars Golf v. Mastra n. Djibouti Linge, 10 180 m. N. ten O. Finisterre. Lissekerk, pass. 10 Kp. Tenez n. R'dam. Lutterkerk, 10 dwars Ras Fartak n. Bandarabbas Maas, 10 v. Lissabon n. Amsterdam. Maasdam, 10 v. R dam 11 te Le Havre naar New Vork. Malvina, 10 dwars Martinique n. Maracaibo. Mitra, pas. 10 Malta n. Bibraltar. Macoma, pass. 10 Kp. Race n. Curagao. Madoera, pass. 10 Aden n. Bahrein. Mapia, 10 v. Donggala n. Balikpapan. Maasland, 10 v. Bahia. Manoeran, 10 v. Antwerpen n. Amsterdam. Mentor, 10 v. Rotterdam te Amsterdam. Manto, 10 v. Savona n. Genua. Macuba, 10 155 m. O.ZO. Port Soedan. Maetsuyeker, 10 v. Singapore n. Tj. Priok. Marisa, pass. 10 Brothers n. Bahrein. Marken, 10 te Bremen. Metüla, 10 650 m. ZW. Scilly's. Mirza, pass. 10 Noorclp. Palawan n. Yokohama. Nieuw Amsterdam, 11 v. Southampton naar New York. Nestor, 10 v. Rotterdam te Amsterdam. Noordam, 14 v. New York te Rotterdam verw. Notos, 10 v. Istanboel n. Cavalla. Oranjestad, 10 v. Funchal n. Plymouth. Overijsel, 10 v. Tj. Priok n. Singapore. Ootmarsum. pass. 11 Vlissingen n. Houston. Omala. 10 7ü m. W. ten Z. Ouessant. Ondina, 11 Kobe verwacht. Polyphemus, 11 te Penang. Prins Joh. W. Friso. 10 v. R'dam 11 te Antw. Pygmalion, 11 v. Paramaribo n. Georgetown. Prins Fred. Hendrik, 10 400 m. W. Ouessant. Prins Willem III, 10 280 m. O. Kp. Race. Riouw, li Alexandrië verwacht. Roepat, 10 v. Singapore n. Tj. Priok. Rijnkerk, pass. 10 Ouessant n. Duinkerken. Raki, li v. Suez n. Port Said. Radja, 10 te Koewait. Rafaela, 10 105 m. N. Plo Tenggol. Reyniersz, 10 v. Belang n. Menado. Rotula, 10 dwars Kp. Melville n. Brisbane. Saidja, 10 v. Pladju n. Munt. Salawati, 10 v. Djeddah n. Suez. Salland, 11 Las Palmas verwacht. Sohie. pass. 10 Gibraltar n. Tunis. Sibajak, 10 270 m. W. ten Z. Ksngeroe eil. Stad Dordrecht, 10 v. Gibraltar n. Cagliari. Stad Maastricht, 10 te Palermo. Straat Makassar, 11 te Kaapstad. Straat Malakka, 9 v. Durban n. Fremantle. Salland, 11 te Las Palmas. Straat Banka. 11 v. Hongkong n. Kobe. Siaoe, 10 v. Tarakan n. Hongkong. Sing'kep, 10 540 m. ZO. Halifax. Sliedrecht, pass. 10 Runsal Jebel n. Mena el Ahmadi. Stad Alkmaar. 10 240 m. NO. Stadtland. Stad Leiden, 10 600 m. ZW. Horta. Stad Schiedam, pass. 10 Kp. Palos. Stad Vlaardingen, 10 50 m. NW. Harstad. Stan-vac Talang Akar, 10 v. Haiphong n. Sungei- gerong. Swartenhondt, 11 te Makassar Talisse. 10 v. Southampton n. Port Said. Tegelberg, 10 v. East London n. Duban. Ternate, 10 v. Rotterdam n. Karlshamn. Tabinta, 11 Djibouti verwacht. Tawali, 10 v. Penang n. Colombo. Tero, pass. 10 Fernando Noronha n. Victoria. Thalatta, pass. 10 Malta n. Lands End. Tierius, 10 te Antwerpen. Tomini, 1 v. La Buan n. Sorong. Trompenberg, 10 v. New Orleans n. Savanah. Tankhaven II, 10 te Belawan verwacht. Tankhaven III, 11 te Port Swettenham. Thedens, 10 te Poliwali. Themisto. 10 600 m. O.NO. Kp. Race n. Leith. Tjikampek, 10 v. Hongkong n. Tj. Priok. Tjiluwah, 10 140 m. O. Kp. Varella. Tjimeratenjg, 10 585 m. O. ten N. Diego Garcia Tjiwangi, 11 te Soerabaja. Van Spilbergen, 1 v. Matad'l n. Balafarta. Van Riebeeck, 10 v. Buleleng n. Soerabaja. Van Riemsdijk. 10 v. Belawan n. Singapore. Waterland, 10 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Waterman, 1 20 m. ZW. Monrovia. Westerdam, 1 620 m. O. Kp. Race. Wonogiri, 10 nog te Djeddah. Waal, Hl te Beyrouth. I.Tsel. 10 225 m. O.ZO. Malta. ■puetaaz M3N 'U uiep.toisuiv 'A 0T 'sin.ix-wPTnz KLEINE VAART Ameland, pass. 10 Vlissingen n. Termonde. Atlas, 10 te Piraeus n. Istanboel. Audacia, verm. lil v. Southampton n. Teign- mouth. Att, 10 v. Cardiff 13 Rotterdam verw. Beekbergen, 10 v. E/llesmereport n. Tonnay Charente. Bianca, 11 in Skagerak n. Leith. Bellatrix, pass. 10 Vlissingen n. Londen. Bab-T, 10 te Gefle. Betty Anne, 11 v. Setubal te Lissabon verw. Carpo, 10 v. Cork n. Swansea. Citadel, 11 te Lanaskrona. Coolhaven, 10 v. d. rede Lissabon n. Rotterdam. Corrie b, 12 v. Runcorn te Stockholm verw. Claes Compaen, 11 v. Gent n. Wioklow. Confiance, verm. 11 v. Port Talbot n. Swansea. Daniel, Hl v. Esbjerg n. Hamburg. Domburgh, pass. 11 St. Vincent n. Casablanca. Duiveland. 10 v. Leith n. Methil. Elisa, 10 Gibraltar n. Marseille. Eisen burgh, pass. Hl Burlings n. Duinkerken. Ellewoutsdijk, verm. Hl v. R'dam n. Drogheda. Eljo, 10 te Randers. Erebus, 13 v. Antwerpen te Oporto verw. Ferocia, pass. 11 Westhimder n. Dundalk. Goote, Hl 200 m. W. Casablanca. Gerrie, Hl v. Rotterdam n. Antwerpen. Harold, 11 v. Weaste te Ranfarhavn verw. Haskerland, 11 v. Rotterdam te Harlingen. Heemskerk, 10 v. Weymouth n. Gluckstad. Hasewint, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Henrica, verm- 12 v. Lissabon n. Grimsby. Import, 11 v. Rotterdam te Antwerpen. Ilias, 10 v. Candia n. Amsterdam. Jan Kreumer, 10 Cp. de Elbe r,. R'dam. Joost, 10 te Goole. Larix, 9 te Barcelona. Keyser, 10 v. Rafso te Cardiff. Koningshaven, pass. 11 Gibraltar n. Avonmouth Kortenaer, 10 v. Steur te Frederiksund. Laora, 11 v. Sas v. Gent n. Hamburg. Leemans, 11 v. Hamburg n. Belfast. Leuvehaven, 10 v. Antwerpen te Kopenhagen. Lacra, pass. 11 Vlissingen n. Hamburg. May Mere, 10 v. Londen n. Malta. May Star, 10 v. Newcastle n. Assens. Myfem. verm. 11 v. Parijs n. Rouaan. Mypuck, vertr. Hl v. Cardiff n. Swansea. Myson, Hl te Stockholm. Maasym, 10 v. Bremen n. Hamburg. Markab, 11 te Barbados verw. Marne, 10 v. Rotterdam te Stockholm. Mees Cremer, Hl op de Schelde n. Bremen. Megrez, verm. 11 v. Rotterdam n. Londen. Merak, pass. Hl Noordhinder n. Antwerpen. Merwehavën, pass. 10 Kp. Vincent n. Duinkerken Mirach, 10 v. Nantes n. Bordeaux. Muphrid, 10 v. Rouaan n. Antwerpen Nieuwehaven, 10 v. Rotterdam te Kopenhagen. Noorderhaven, Hl v. Rotterdam te Aarbus. Noord-land, pass. Hl Vlissingen n. Limerick. Noordzee, pass. 11 Vlissingen n. Londen. Pavo, 10 te Sur.dsvall. Ponto, 9 Brunsbüttel gepass n. Zaandam. Peter, 10 v. Zaandam te Antwerpen. Ponza. 10 v. Sundsvall n. Zaandam. Pi eter Hubert, 11 v. Rotterdam te Amsterdam Rapid, 11 v. Rotterdam te Cuxhaven. Rigel, 10 te Vlissingen. Rose Marie, Hl v. Antwerpen te Gothenburg. Rijnhaven, 11 te Boston. Sambre, 11 v. Rotterdam te Amsterdam. Servus. 10 te Mulroy. Spes, 10 te Vlissingen. Spurt, pass. Hl Vlissingen n. Oporto. Tempo, pass. Hl Dungeness n. Shoreham. Theodora. 10 v. Goole n. Billingham. Tom v. d. Heide. 10 te Port Lyautey. Tromp. 10 v. Stettin n. Rotterdam. Ton. verm. 11 v. Drogheda n. Swansea. Virgo, pass. 11 Brunsbüttel n. Antwerpen. Van Brakel, 10 v. Leith te Grangemouth. Vivo, 11 op de Schelde n. Brussel. Vlier, pass. 11 Vlissingen n. Rotterdam. Wilpo, 10 te Kramfors. Wiebold Bohmer, 11 v. Kaolak n. Dakar. Wim, 10 te Gluckstad. Westerdok, Hl v. Hirsthals n. Otterbacken. Zwerver, Hl v. Newport te Middlesbro. SLEEPVAART Gele Zee, 11 100 m. W. Runsal Jebel met zuiger en 2 bakken. Humber, 10 70 m. N. Elba Cape. Loire, 10 v. Duala n. Abidjan met baggermolen en bak. Noordholland, pass. nacht 10-11 Aden n. Bhav- nagar. Rode Zee, 10 v. Zeebrugge te Maassluis. per bus op Donderdag 24 De cember richting Stadskanaal, Win schoten en omgeving. Terug Maandag 28 December. Op gave bij L. WAARSING, v. Hogendorplaan 4, Velsen. Zeev. Inst., Stationsweg 66, Velsen. K. 2550—4704. Dag en avond-, club- en privé- lessen voor stuurman, ma chinist, radiotelegrafist en monteur. NETTE WERKSTER GEVR. Mevr. Pasman, Vinkenbaan 11, Santpoort-Station. FLINK MEISJE GEVR. v. d. en n. Charl. de Bourbonlaan 3, Santpoort-Station. Telef. K 2560—8942. LEEPLINGEN GEVR. Aanm. 96 uur. Confectie atelier Ecobe, Gasthuisstr. 3, H.lem. HANDWERKSTERS GEVR. Aanm. 9—6 uur. Confectie- atelier Ecobe, Gasthuisstr. 3, Haarlem. MACIIINESTIKSTERS gevr- Aanm. 9—6 uur. Confectie- atelier Ecobe, Gasthuisstr. 3, Haarlem. KOOP OP TIJD UW KERST BOOM! Wij hebben prach tige volle bomen. Klein en groot. Teg. lage prijzen. J. Twisk, Willemsplein, Oud- IJm. Tel. 4110. SCHOENEN VERBREDEN en VERGROTEN, f 1.25 per paar. G. Oldenburg, Lagers- straat 14, IJm.-O. Tel. 5753. WIJ VERHUREN: voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein en be stek. Tevens naai- en schrijf machines, electr. gramofoon met mod. platen. De Ruyter, Trompstraat 35, Tel. 4237. SPEELT U HUIS-BRIDGE? Beproef dan ook uw krach ten eens bij bridgeclub „De Jump". Elke Maandag, 19.30 uur in het Cult. Centrum. WONING RUIL. Moderne flat te R'dam-Z., goede stand, 3 kamers, douche-cel, kelder, balcon, voor vrije woning te IJmuiden-Oost, Driehuis of Santpoort. Brieven L 2177. HUIS te koop gevr. niet voor zelfbewoning. Br. L 2119. FIETS voor meisje van 6 j. te koop gevr. Waalstraat 64. IJmuiden. KACHEL te koop f 15. J. P. Coenstraat 59. FIETS TE KOOP, compleet. Snelliusstraat 47, IJm. VASTE WAST. te k„ compl. 2 p. n. divanbed, 1 wast. m. wasstel, 1 slede. Na 19 uur. Leeuweriklaan 10, IJm.-O. TE KOOP: Burgerwoonhuis, IJm.str.weg. Leeg te aanv. Villa Velserbeek. Leeg te aanv., 4 woonh. Velserbroek- straat f 28.000. Te huur: kan toor- of bergruimte. Haven kade, huur f 20 per m. Te bevr. P. Bleeker, Brederood- seweg 62, Santp. Tel. 8077. WITTE TROUWJAPON te koop (kl. m.) sluier en on derjurk. Merellaan 7

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11