Scala uit Milaan en Sadler's Wells Ballet in Holland Festival 1954 DEM verspeelde kostbaar punt tegen KW: 2-2 Cas tri cum Vanmorgen in de Vishal Transportauto schoot door MAANDAG 14 DECEMBER 1953 9 Orgelconcours en concert in Stadhuis te Haarlem Feestelijke prijsuitreiking aan aquarianen Voetbal in Kennemerland De Kennemers verloren T errasvogelsDEC Vitesse 22 en Veisen deelden de punten Beverwijk speelt gelijk Kinheim won maar net Wijk aan Zee verliest CSV won VVB behield de leiding Er was weer veel wijsheid in de kan Fraaie zege van IEV W aterloo Niets deugde Scheepvaart Op een Vrijdag te Schcvcningen gehou den persconferentie heeft het bestuur van de stichting Holland Festival reeds het grootste en in ieder geval het belangrijkste gedeelte van het programma voor de ko mende zomer bekend kunnen maken. Dat men daar thans veel eerder mee is dan voorheen, heeft men te danken aan het uit financiële bijstand tijdens de voorberei dingen blijkende vertrouwen van de over heid. Het voornaamste nieuws is ongetwij feld het optreden van het Teatro alia Scala dl Milano met een voorstelling van „La Cenerentola" (Assepoester) van Rossini en van het Sadler's Wells Ballet uit Londen. Zo zullen dus te Amsterdam (Stads schouwburg) en Den Haag (waarschijnlijk Koninklijke Schouwburg) herhalingen worden gegeven van de eerste onvoering van „La Cenerentola" in Maart 1954 in de Scala te Milaan met dezelfde bezetting, décors en costuums. Alleen koor en orkest zullen Nederlands zijn. Dirigent is Carlo Maria Giulini, regisseur Franco Zeffirelli, die tevens zowel de décors als de costuums ontwierp. De titelrol wordt gezongen door Giulietta Simionato, de vermoedelijk enige mezzo-coloratuur ter wereld, die het mo gelijk maakt het werk in de oorspronke lijke zetting van Rossini uit te voeren. De Scala uit Milaan zal in geen der andere Europese festivals van deze zomer ontre den, zodat men een dubbele reden heeft om het bestuur van het Holland Festival met het resultaat van de reeds in Juni ge opende onderhandelingen geluk te wensen. Ballet-avonden Ditzelfde geldt ten aanzien van het en gageren van het Sadler's Wells Ballet on der leiding van Dame Ninette de Valois, dat te Amsterdam en 's-Gravenhage (Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen) zijn enige continentale voorstellingen geeft, zeven in totaal. Het orkest ter begeleiding moet nog worden aangewezen. John Hol- Hngsworth en Robert Irving zijn de diri genten. Voor het voetlicht komen alle eer ste solisten: Margot Fonteyn, Violetta El- vin, Rowena Jackson, Nadia Nerina, Svet- lana Beriosova, Michael Somes, John Field, Alexander Grant, John Hart, Alexis Ras- sine, Brian Shaw en David Blair. De defi nitieve keuze van uit te voeren werken is nog niet gedaan. Onderzocht wordt de mo gelijkheid om op een der avonden de vol ledige versie van „Het Zwanenmeer" te vertonen. Verder zal men in ieder geval nieuwe- choreografieën van Frederick Ashton zien. Zes orkesten Het Concertgebouw-Orkest geeft vier Concerten in Amsterdam en twee in Sche- veningen, die gedirigeerd zullen worden door Eduard van Beinum, Ernest Ansermet, Josef Krips en Eugene Ormandy, met so listische medewerking van onder anderen Arthur Rubinstein, Ernst Hafliger, Theo Olof en Erna Spoorenberg. Van de uit te voeren werken kunnen „Die Schöpfung" van Haydn en een in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geschreven koorwerk van Sem Dresden worden genoemd. Het Residentie-Orkest concerteert onder leiding van Willem van Otterloo, Otto Klemperer, Carlo Maria Giulini en Leo nard Bernstein, met onder anderen Arthur Onder het motto „Wie heeft de mooiste bak" hield ook dit jaar de Castricumse aquarium-terrariumvereniging Roodvin- zalm een wedstrijd tussen de leden onder ling. Tijdens de Zaterdag in hotel De Rus tende Jager gehouden feestelijke bijeen komst zijn de prijzen aan de winnaars uit gereikt door de voorzitter van de ver eniging, de heer L. Eggers. In klassa A, aquariums met een inhoud van 100 liter en meer, was de eerste prijs voor de heer J. Vet, met 57 punten; 2 J. van Dalen, 52(4 punten; 3 mr. J. Verkerk, 50 punten. Klasse B, bakken met een inhoud van 60- 100 liter:'1 J. de Zeeuw, 45!/, punten; 2 M. Tuin, 43 punten; 3 A. C. Ie Fébre, 41 punten. Klasse C, 1-60 liter: 1 A. Vendel, 44 punten: 2 L. Eggers, 43punten; 3 A. van Griethuysen, 43 punten. De jury bestond uit de heren L. Ekkes en C. Bennes, en zij was van mening, dat de deelnemers aan de keuring verleden jaar beter voor de dag waren gekomen. De prijzen bestonden uit vaantjes en diplo ma's. Het resterende gedeelte van de avond stonden de dames van de leden in het mid delpunt der belangstelling. Direct na de prijsuitreiking mochten zij een aardige surprise in ontvangst nemen en vervolgens trachtten zij elkaar een „biljartwedstrijd" de loef af te steken. De Pion won van Zaandam De wedstrijd van het eerste tiental van de Castricumse Schaakclub De Pion tegen Zaandam is met een voorlopige uitslag van 3-2 in het voordeel van De Pion geëindigd. Uit de vijf afgebroken partijen kunnen Werner en Walter Uhl en J. C. Heeck de volle winst behalen, zodat de definitieve eindstand vermoedelijk 6-4 in het voordeel van de Castricummers wordt. De uitslagen van de in hotel Meijer voortgezette onder linge wedstrijden zijn als volgt: P. Ker- stens-A. Kossen 0-1; arts A. de Jongh- notaris A. van Cranenburg 1-0; A. de Wit- B. Schlosser 0-1: Kortekaas-P. Beekman 0-1; A. Lute-H. Niemeijer 1-0; P. Zwart- J, Rozing, afgebroken; P. Hoekstra-H. Hoogervoorst, afgebroken. WAT DE LAGERE CASTRICUMSE ELFTALLEN PRESTEERDEN Vitesse '22: Hollandia 2—Vitesse 2 70; WFC 7—Vitesse 3 04; Vitesse 4—Bergen 2 1—4; Always Forward jun. a—Vitesse jun. a 53; Vitesse jun. b—USVU jun. b 1—5; WSV asp. a—Vitesse asp. a 2—2; Meervogels asp. bVitesse asp. b 32; Vitesse asp. c RKAFC asp. e 21. CSV: Zeevogels 2—CSV 2 1—1; CSV 4— RKAFC 4 5—1; CSV jun. a.—ZFC jun. b 40; CSV asp. a—Vrone asp. a 7—0. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 13 op 14 December Engelse wal: KW 43 25 k.; KW 42 40 k.; KW 22 60 k.; KW 140 25 k.; KW 167 45 k.; KW 151 30 k.; IJM 74 30 k. uit halve vleet; KW 161 geen vangst. Kanaal: KW 5 41 k. Gemiddelde vangsten: 30 kantjes. Rubinstein, Johanna Martzy en Theo Bruins (met het Pianoconcert van Pijper) als solisten. Er worden vier concerten in Scheveningen en een in Amsterdam ge geven. Onder meer wordt de Zevende Symphonie van Mahler ten gehore ge bracht. Verder zullen concerten worden gegeven door het B.B.C. Symphony Orchestra onder leiding van Sir Malcolm Sargent en met de pianist Clifford Curzon als solist. Het Stuttgarter Kammer Orchester onder di rectie van Karl Münchinger, het Rotter dams Philharmonisch Orkest onder Eduard Flipse (niet de Achtste Symphonie van Mahler) en het Radio Philharmonisch Or kest (met als dirigenten: Paul van Kempen en Daniel Sternefeld). Dit laatste orkest geeft ditkeer uitvoeringen in Den Haag en Arnhem. Op het gebied van de kamermuziek wordt verwacht het Italiaanse ensemble I Musici het Holland Festival Pianokwartet, het Nederlands Kamerkoor en het Amadeus Kwartet. Nederlandse Opera De Nederlandse Opera zal tot veler ge noegen herhalingen geven van „Otello" van Verdi onder leiding van Josef Krips met de fenomenale zanger en acteur Ra mon Vinay in de titelrol, met Gré Brou- wenstijn als Desdemona en Scipio Colombo als Iago. Voorts komt „Die Zauberflöte" van Mozart (eveneens onder directie van Krips) op het répertoire en zal de onder Alexander Krannhals voorbereide pre mière van een zo mogelijk modern werk worden gegeven, waarover echter nog geen nadere bijzonderheden bekend zijn. Zoals gebruikelijk brengt de Nederlandse Bachvereniging de Hohe Messe van Bach in Naaren ten gehore en wordt er een concert in de St. Janskerk te Gouda ge geven. Voor de volledigheid herinneren wij eraan dat het vierde Internationale Orgelconcours te Haarlem eveneens in het Holland Festival is opgenomen. Frans toneel Op het gebied van het toneel kan de komst worden aangekondigd van het ver maarde „Théatre National Populaire" uit het Palais de Chaillot in Parijs met Jean Vilar als artistiek directeur. Opgevoerd worden „Don Juan" van Molière met Vilar in de titelrol en „Le Mariage de Figaro" van Beaumarchais met Gérard Philippe, hier te lande vooral als filmster bekend. De Nederlandse Comedie komt met „Elektra" van Sofocles met de muziek van Alphons Diepenbrock en met de traditio nele opvoeringen van „Elckerlyc" in Delft. Het aandeel van de Haagse Comedie in het Holland Festival is nog niet bekend. Er zullen vele concerten, voorstellingen van opera, ballet en toneel tegen populaire prij zen worden gegeven, behalve van die door de Scala te Milaan. In samenwerking met de Nederlandse Radio Unie is voorts een plan in de maak om in historische gebouwen in diverse ste den (daarbij wordt ook gedacht aan de ridderzaal van het Haarlemse stadhuis) bijzondere concerten met oude instrumen ten, orgels en koren te geven. DEM heeft in de thuiswedstrijd tegen KW een kostbaar punt verspeeld en' had den het er twee geweest dan zou de Wijker- club niet mogen klagen. Het ging ditmaal tegen KW niet zo vlot als we gewend zijn en de bezoekers hadden veelal het beste van het spel. Het duurde bijna een half uur voordat het lichte overwicht van de bezoe kers bekroond werd met een doelpunt van Braun. Maar nog geen vijf minuten later had Zonneveld de stand in evenwicht ge bracht en met deze gelijke één-één stand kwam de rust. Ook in de tweede helft hadden de be zoekers een lichte veld meerderheid. DEM kon maar niet loskomen en moest toezien dat KW door Bak een twee-één voor sprong nam. Dit gebeurde tien minuten voor tijd en- iedereen verzoende zich reeds met een nederlaag, toen kort voor het eind signaal een der KW'ers de bal uit het doel sloeg. En uit de strafschop kon Zonneveld DEM nog juist voor een nederlaag behoe den, twee-twee. Het is de Kennemers niet mogen geluk ken een énkel punt uit Amersfoort mede te nemen. H.V.C. heeft volkomen verdiend gewonnen. Voor rust stond het Kennemersdoel onder zware druk, Wilkes had zijn handen vol. 25 minuten waren er gespeeld, toen Van Eeden inschoot na een goede voorzet van Nederhorst 10. Een kwartier later was het laatstgenoemde die onhoudbaar voor Wilkes het tweede doelpunt scoorde. Na rust waren de bordjes verhangen; de Kennemers namen toen het offensief over, maar de HVC-verdediging was paraat. De Kennemers-middenlinie steunde de voorhoede uitstekend, maar HVC trok zich in de verdedigig terug, waarbij spil Rieze- bos midvoor H. v. d. Sluis geen schijn van kans gaf. Het was voor de Kennemers een ver loren wedstrijd, waarbij zij in drie wed strijden vijf punten verspeelden en even veel punten op de leiders achter raakten. Na de fraaie gelijke spelen in de uitwed strijden tegen het sterke J.O.S. en Rivalen hadden we een beter resultaat van Terras vogels tegen D.E.C. verwacht dan een gelijk spel. De Santpoorters speelden echter niet best en daar ook D.E.C. er niet veel van terecht bracht, stond de ontmoeting niet op een hoog peil. Het begin was voor Terrasvogels niet onfortuinlijk, want reeds na tien minuten gaf Wijnen zijn club de leiding met een voorzet van Timmer. Nog voor de rust echter wist D.E.C. met een prachtig schot gelijk te maken (11). Na de rust namen de Amsterdammers de leiding (12). Toen trok aanvoerder Röb- ken echter zelf in de voorhoede mee ten aanval en smaakte het genoegen ook al uit een voorzet van Timmer, die deze middag goed op dreef was, de gelijkmaker in het Amsterdamse net te koppen (22). De voetbalwedstrijd Vitesse '22-Velsen is een spannende krachtmeting geworden tussen twee gelijkwaardige tegenstanders. Vooral in de eerste helft gaven de elftal len elkaar weinig toe. Jammer was het, dat, kort voordat men thee ging drinken, midvoor Bakkum wegens een blessure de strijd moest staken. Hij werd vervangen door J. de Graaf, die rechtsbuiten ging spelen. J. Braam ram de plaats van Bak kum in. Al spoedig kon worden opgemerkt dat de verdediging van Velsen geen risico wilde nemen. De voorhoede van de thuis club werd mtens bewaakt en mocht zij er in slagen tot de verdediging door te drin gen, dan was daar altijd nog de doelman van Velsen die menige aanval tot staan bracht. De tweede helft was circa 5 mi nuten oud toen Velsen uit een scrimmage de leiding wist te nemen. Vitesse '22 liet zich evenwel niet onbetuigd en slechts korte tijd later bracht linksbuiten H. Zon neveld de stand weer op gelijke voet, 11. Het resterende deel van de wedstrijd werkten de teaims hard voor het winnende doelpunt doch er werd niet meer ge scoord. Reeds in de eerste minuut scoorde Ket ting Jr. voor Beverwijk. Maar de Boys werden sterker en toen de rust inging was het 13 voor de Alkmaarders. De tweede helft gaf een ander spelbeeld te zien. De thuisclub werd veel sterker. Rechtsbuiten Springer maakte al spoe dig 23, terwijl Ketting Sr. 15 minuten voor tijd de stand gelijk maakte 33. In de wedstrijd KinheimWilskracht kreeg de zwakke thuisclub in de laatste minuut meer dan zij verdiende, daar de gasten niet alleen technisch beter speelden, maar ook heel weinig geluk hadden. Het wilde de hele wedstrijd bij Kinheim niet vlotten. Toch leidde Kinheim na 6 minu ten uit een keurige omhaal van Van Vuu- ren (1-0). Na 20 minuten zag Wilskracht het zwoegen beloond toen Keirsgieter slecht wegwerkte en de linksbinnen langs Groe- neveld scoorde (1-1). Hoewel de Kinheim- doelman veel gevaar riskeerde had Wils kracht geen succes. Ook Kinheim kwam niet tot resultaten. Na de hervatting speelde Kinheim aan vankelijk nog zwakker en gaf Wilskracht kansen voor mooie combinaties, die even zoveel doelpunten hadden kunnen zijn als er meer gelukt was. De slappe Kinheim- verdediging werd na 17 minuten fraai ge passeerd (1-2). Hachelijke momenten voor het doel van de gastheren deden het ergste vrezen, maar plotseling na 37 minuten zorgde de combinatie van de gebroeders A. en H. Prinssen er voor dat Van Vuuren gelijk maakte (2-2). Een minuut voor het einde kreeg Kinheim op de rand van het strafschopgebied een vrije trap te nemen. H. Prinssen schoot' over de Wilskracht- muur afgemeten precies onder de lat (3-2). Wijk aan Zee heeft in Amsterdam tegen R.K.V.V.A. na een spannende strijd met drie-twee verloren. Dat was niet helemaal verdiend, maar de thuisclub beschikte over iets meer geluk dan de badplaats-club. In de eerste helft hielden de partijen elkaar prachtig in evenwicht. De respectievelijke verdedigers waren de aanvallers volledig de baas en dubbelblank was dus de stand hij de doelwisseling. Na de pauze ging het in beide voorhoe des beter. Wijk aan Zee nam door De Win ter de leiding, waarna Bachda voor R.K. V.V.A. tweemaal scoorde. Toen kort daarna Snijders de stand weer in evenwicht had gebracht, ontspon zich een spannende striid waarin de thuisclub de gelukkigste bleek. Door een fraai doelpunt van Das werd het drie-twee voor de thuisclub en wat Wijk aan Zee hierna ook probeerde, in deze score kwam geen wijziging meer. Op een uiterst glad veld is het CSV ge lukt te Hoorn een overwinning op Always Forward te behalen. Door deze zese ne men de Castricummers opnieuw de tweede plaats op de ranglijst in, met twee punten achterstand op de leider, DEM uit Bever wijk. Aanvankelijk was het een gelijk op gaande strijd, waarbij aan beide zijden verschillende goede kansen verloren gin gen door de slechte toestand waarin het terrein verkeerde. Vele schoten gingen over, naast of bezijden het doel en de eer ste helft verstreek zonder dat men het net had weten te vinden. De tweede helft was 20 minuten oud toen rechtsbuiten E. Riethorst de score opende, 01, hetgeen voor de thuisclub het sein was tot verwoedde aanvallen. CSV werd in de verdediging teruggedrongen en in de achterhoede kwam men benen tekort om het gevaar te keren. Bij een onverwachte CSV-uitgval gaf E. Riethorst een goede pass aan A. Kossen, die op zijn beurt linksbuiten J. M. Kimmelaar in staat stel de te scoren, 02. Always Forward liet zich door dit doelpunt niet intimideren en bleef op goede wijze partij geven. In de stand kwam echter geen verandering meer. In een prachtige, snelle wedstrijd met open aanvallen, althans in de eerste helft, heeft V.V.B. in Amsterdam tegen J. H. Kwartier met 3-1 de leiding in de afdeling behouden. Reeds in de eerste minuut had V.V.B. een buitenkansje toen de rechtsachter uit een voorzet van Both de bal miste en Kooimans langs de uitgelopen doelman schoot (0-1). Een minuut later deed zich hetzelfde geval voor, maar kon de bal van de doellijn worden weggewerkt. De V.V.B.-aanval schiep zich vele kansen, waaruit de bal over of naast getrapt werd Vanmorgen waren aan de afslag pre sent de „Sumatra" met 1850 kisten haring; twee loggers met 225 kisten haring; de „Vikingbank" met 360 kisten schelvis, 100 gul, 10 makreel, 100 wijting, 220 koolvis en 45 diversen; de „Elie" met 480 kisten schelvis, 80 gul, 25 makreel, 70 wijting, 15 haring en 10 diversen; de KW 76 met 500 kisten, waarvan 350 kisten schelvis en ver der 8 Noordloggers, 10 kustloggers en 17 kotters. De „Postboy" liet alleen de dek last (100 kisten haring) in de hal zetten. De kustschepen voerden in totaal 25.000 kg tong en 1000 kisten schol aan. De prijs van de haring liep van de 10.50 tot de 14 en voor de makreel werd van f 43 tot f 45 betaald. België had vanmorgen niet veel no dig, daar een grote hoeveelheid vis uit De nemarken te Oostende werd ingevoerd. Voor de rijen kabeljauw werd van f 110 tot f 77 en voor de kisten kabeljauw van f 125 tot f 130 betaald. De schelvis, die naar het binnenland ging, werd voor de grote soort betaald met f 47, voor de grootmiddel schelvis f 45, kleinmiddel f 45, pennen f 45, braad van f 22 tot f 26. Voor de kleine wijting werd f 15 en voor de grove wijting f 20 betaald. Grote gul kreeg f 45, middel f 35, torren f 20 en enkele kisten zwarte kool f 90. De lappen haalden vanmorgen f 2.80, de grootmiddel tong f 1,90, de halve pond jes f 1,70, de tong I f 1,55 en de slips f 1,10. Engeland betaalde de zelfde prijs voor de schol als Zaterdag. De grote schol kreeg f 40, middelschol f 50, zetschol f 55, schol I f 40. Het binnenland kocht de twee tjes voor f 33 tot f 35, de knappe drietjes voor f 25 en de uivertjes voor. een prijs tussen de f 18 en f 20. Voor morgen ligt de „Postboy" al binnen met 1900 kisten haring, de „Tho- rina" en de „Vios" komen en waarschijn lijk zal ook de „Van Hattem" met verse vis verschijnen. Voor Woensdag zijn al be kend de „Haarlem" en de „Herman". Het aantal dersenen, die tijdens het af gelopen weekeinde, dank zij een overvloe dige offerande aan Bacchus kennis maak te met de sterke arm, is groot geweest. zelfs naar IJmuidense begrinpen. Zondag avond laat ontstaken een kostganger en zijn hospes, die beiden de avond met het ledigen van kleine glaasjes hadden door gebracht, na thuiskomt in woede over de vraag of de een de ander of de ander de een zou hebben bestolen. De ruzie lieo zo hoog, dat de echtgenote van de kostbaas voor haar meubilair vreesde en de politie er bij haalde. Deze heeft de orde hersteld. Omstreeks middernacht zetten enige be schonken lieden in de stationswachtkamer van IJmuiden-West zozeer de zaak op stelten dat ook hier de politie ontboden werd. Toen zij arriveerde waren de her rieschoppers al met de bus vertrokken tot gemengd genoegen van de overige passa giers. De Zaterdagavond was overigens al verstoord door een Zweedse zeeman die de Nederlandse borrel te veel eer had aangedaan en het dies nodig achtte een ruit van een huis aan de Bloemstraat tot gruis te slaan. Op het hoofdbureau van politie heeft de Noorderling de schade on middellijk voldaan. Op de hoek van de Oranjestraat en de Kanaalstraat was in middels een slapende dronkaard opge raapt en een musicus uit Amsterdam, die bij het preludiëren ten bate en ten koste van een feestvierende vereniging net te veel geestrijk vocht had genuttigd, ge raakte zelf od het fietspad bij de tunnel bouw van zijn bromfiets in het vochtige gras en werd om twee uur 's nachts vriendelijk gewekt door een politieman. of door de doelman van J.H.K. werd ge stopt. Na dit eerste offensief van V.V.B. kwam J. H. K. er beter in en toen na 20 minuten onvoldoende werd weggewerkt scoorde de midvoor (1-1). De mooie strijd bleef levendig van beide kanten. Na een ren van Both zette deze speler de bal af gemeten voor naar Kooimans, die rustig en fraai doelpuntte (1-2). Na de hervatting ging J.H.K. wat forser spelen. Eerst na een kwartier kwam V.V.B. wat los en toen Kersbergen werd gevloerd was het Duineveld, die de bal handig door gaf aan Kersbergen. Zijn schot werd van richting veranderd en het was (1-3). Hoe wel de verhouding meer gespannen werd kwamen er geen doelpunten. Wel misten J.H.K. en V.V.B. beiden nog een strafschop. In Haarlem heeft I.E.V. een fraaie over winning behaald op R.C.H. 4, dat direct het spel in handen nam en door het wei felen van de I.E.V.-verdediging ook nog gevaarlijk was. Dit veroorzaakte na 20 mi nuten een doelpunt toen de R.C.H.-rechts- buiten zonder tegenstand de bal bemach tigde en voorzette. Van dichtbij passeerde de linksbinnen doelman Welp (1-0). Enige minuten later had een I.E.V.-aanval succes. Uit een pass van de linksbinnen knalde J. de Reus van dichtbij in (1-1). Wegens vasthouden van Duin die een scoringskans had, kreeg I.E.V. een strafschop toegewe zen, maar De Roos schoot juist naast. Na de hervatting wist I.E.V. wat over wicht te krijgen op R.C.H. Een strak schot van Vink gaf I.E.V. de leiding na een kwar tier (1-2) en na 20 minuten was het J. de Reus, die met een listig rollertje de R.C.H.- doelman verraste (1-3). R.C.H. ondernam een aantal goede aan vallen om verloren terrein te herwinnen, doch Welp verdedigde zijn doel goed. Toen echter na 35 minuten de bal uit een slecht weggewerkte hoekschop bij Leering te recht kwam, was het Vink, die uit de pass scoorde en de zege van I.E.V. veilig stelde d-4). Van de Amsterdamseweg kwam Zater dagmiddag een grote expeditie-auto uit de richting van de hoofdstad met de ken nelijke bedoeling rechtsaf te slaan naar de Velser pont. De chauffeur merkte even wel dat het gaspedaal vast bleef zitten en moest dus rechtdoor rijden, daarbij het toeval prijzend dat er zich op het gevaar lijke kruispunt net geen ander verkeer bevond. Een agent, die de wonderlijke manoeuvre zag, hield de wagen aan en toen kwam er het een en ander aan het licht: de voetrem weigerde elke dienst, de handrem werkte maar oppervlakkig, aan ae voorkant voerde het gevaarte geen nummerbord, de nummers van de truck en de trailer waren verschillend en een belastingkaart was ook nergens te vinden. De maat was vol, toen de chauffeur de politie vertelde, dat hij al een week lang geweten had dat de remmen niet deug den. De auto is uiteraard in beslag ge nomen. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserij Dinsdag 1 December: st. Sumatra IJM 62; mt. Elie Chénévière IJM 32. Woensdag 2 December, st. Viking Bank IJM 183: mt. Excelsior II KW 76. Donderdag 3 December: mt. Maria van Hattem IJM 10. Johannes Polderman IJM 20. Claesje RO 46. Vrijdag 4 December: st. Schoorl IJM 39. Zaterdag 5 December: mt. Allan Water IJM 34; ml. Onderneming II SCH 27. Maandag 7 December: st. Norma Maria IJM 6. Haarlem IJM 9: mt. Thorina IJM 33, Post Boy IJM 35, Eveline IJM 116: ml. Ver wachting IJM 204. Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17. Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69. Wil- lempie KW 89, Alida KW 91. De Vrouw- Dirkje KW 104, Jacoba KW 107. Avontuur KW 114, Petronella KW 125. Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162. Gebroeders KW 166. Aleida KW 169: mk. De Twee Gebroeders IJM 3. Texel IJM 5. Marianne IJM 7, Pool ster IJM 11. Vios IJM 52. Corrie IJM 78, Dageraad IJM 229. Magda IJM 272, Haarlem I IJM 276. Nehim I AM 16. Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Samenwerking KW 21, Anna Marie KW 27, Rein KW 30, Pieter Cornelis KW 31. Tiny KW 34. Hermina IV KW 53, Twee Gezusters KW 77, Adriana Cat.harina KW 92, Willem KW 94, Arendje KW 98, Aaatha Arie KW 126. Koningin Juliana KW 133, Tinie Dieuw WR 33, Hen- drikje BU 33. Dinsdag 8 December: st. Vios I IJM 24, Zeelandia I-TM 38, Bloemendaal IJM 71; ml. Heemstede IJM 53, Dolfijn RO 2. Woensdag 9 December: st. Herman IJM 2, Flamingo IJM 25; ml. Gebroeders KW 108; mk. Nelly v. B. 23, Wiron V IJM 208, Samen werking KW 21, Pieter Cornelis KW 31, Prinses Margriet KW 51. Donderdag 10 December: st. Gelria IJM 21; mt. Shamrock I-TM 129: ml. Hette Margaretha KW 74. Toenadering KW 95, Drie Gebroe ders HD 79; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Twee Gezusters KW 77. Vrijdag 11 December: st. Bergen IJM 16, Limburgia IJM 54, Abraham VL 77. Haringdriifnetvisserii Zaterdag 21 November: ml. Helena KW 39. Gezina Geertrui KW 176. Maandag 23 November: ml. Willem Corne lis KW 16. Rijnmond III KW 44. Dinsdag 24 November: ml. mr. Dirk Don- kor Curtius KW 2, Piet en Leendert Huibert KW 3, Vertrouwen KW 6. Margrietha Maria KW 29, Aafke Jacoba KW 41, Rijnmond II KW 43, Zeezwaluw KW 83, Sumatra KW 86. Donderdag 26 November: ml. Noordster KW 67. Excelsior II KW 78. Vriidag 27 November: ml. Martenshoek IJM 283. Dirk KW 19, Ella Christina KW 97. Zaterdag 28 Novem" °r: ml. Bertha KW 38, Noordzee KW 47, Jan KW 50, Maria Jacoba KW 73. Wilhelmina I KW 138. Willy SCH 7. Maandag 30 November: ml. Everard Chris tina KW 40, Huiberdina Gijsbertha KW 85. Borneo KW 127, Willv KW 141, Wilhelmina IIT KW 147. DinsO' 1 December: ml. Gorrediik IJM 75. Nelly Maria K W70, Rijnmond V KW 110. ■Robert William KW 123, Wilhelmina V KW 144, Everdina Jacomina KW 173. Woensdag 2 December: ml. Volharding KW 65. Jan no KW 163. Vrijdag 4 December: ml. Hollandia KW 18 (9 Dec. binnen). Zaterdag 5 December; ml. Rijnmond IV KW 15. Rünmond T KW 42, .Tan KW 50. Vooruit KW 151. Nederland IV KW 167, Onderneming I SCH 27. Maandag 7 December: ml. Martha I-TM 74, De Arend KW 7. Hubertha Gerarda KW 9. Anna en Comolia KW 14. Grieiie KW 20, Voorwaarts KW ]40, Zeemeeuw KW 170. On derneming KW 175. Bonefaas SCH 95, On derneming I SCH 140. Dinsdag 8 December; ml. Wilhelmina I KW 25, Nederland VI KW 38, Elizabeth KW 49. V7oensdag 9 December: ml. Fierman Eduard KW 5. Donderde® 10 December: ml. Hollandia KW 18. Java KW 159. Vrijdag 11 December: ml. Katwijk III KW 161. In de wedstrijd DCOWaterloo, waarin Waterloo het zonder Post en Zwanenburg moest stellen, heeft Waterloo, de gehele wedstrijd de toon aangegeven en toch ver loren. Dat kwam door het falen van de voorhoede. De aanvallen werden goed op gebouwd, maar voor het doel was er geen speler, die de stootkracht had, dit in doel punten uit te drukken. En zo ging het de eerste helft maar door, kans op kans werd gemist. Na de rust was het spel van de IJmui- denaren slechter en ook D.C.O. speelde geen hoogstaand spel. DCO nam tegen de verhouding in de leiding.- Waterloo stelde daarna alles in het werk om gelijk te ma ken, maar dat lukte niet. Agatha, 11 v. Pladju n. Soerabaja. Alphard, 11 v. Vlisisngen n. Rotterdam. Aagtedijk, 11 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Alphacca, 13 v. Buenos Aires te New York vervv. Amstelbrug, 11 v. St. Vincent n. Lands End. Amstelpark, 11 v. Cartagena n. Barranquilla. Aardijk, 10 te New Orleans. Alphard. 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Amsteld'iep, 11 v. R'dam 12 te Amsterdam. Albireo, pass. 12 Kaap Verdische eil. n. Las Palmas. Abbedijk, pass. 13 Vlissingen n. New York. Agamemnon, 11 v. New Orleans n. La Guaira. Amstelstad, 11 v. Oxelosund te Mobile. Akkrumdijk, 14 v. Genua te Marseille. Alblasserdijk, 13 v. Rotterdam n. Londen. Alcyone, 13 v. Rio Grande do Sul te Puerto Alegre. Alderainin, 13 te Hamburg. Alioth, pass. 11 St. Paulsrock n. Rio de Janeiro. Alkaid, pass. 13 Ouessant n. Las Palmas. Almdijk, 12 v. Havana n. Vera Cruz. Alpherat, pass. 12 Vlissingen te Rotterdam. Altair, 12 v. Victoria n. Rio de Janeiro. Alwaki, 12 te Parar.agua. Ampenan, 13 te Suez. Amstelland, 13 v. Montevideo te Buenos Aires. Annenkerk, 13 v. Takubar n. Osaka. Ai-gos, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Ariadne, 12 v. Rotterdam n. Lissa-ban. Arnedijk, pass. 13 Vlissingen n. Rotterdam. Averdijk, 13 v. New York te Boston. Bali, 11 v. Rangoon n. Singapore. Bintang, pas. 11 Sabang n. Singapore. Benr.ekom, pass. 11 Azoren n. Barbados. Blitare 11 v. Marseille n. Genua. Blommersdijk. 12 v. Antwerpen te Londen. Boskoop, 11 760 m. W. Ouessant. Breda. 11 v. Manta te Bahia. Bloemfontein, pass. 12 Vlissingen n. Antw. Bonaire, pass. 13 Azoren n. Plymouth. Baarn, 12 v. Callao n Arica. Boschfontein, 9 v. Hamburg n. Antwerpen. Caltex Pernis. pass. 11 Kp. Bon n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 11 Kp. de Gata n. R'dam Ceronia. 11 v. Port Said n. Napels. Caltex Delft 11 v. Rotterdam te Sidon. Caltex Nederland, 11 v. Rotterdam n. Kopen hagen. Caltex The Hague, pass. 13 Gibraltar n. Sidon. Congostroom, 12 v. Amsterdam o. Hamburg. Cistula, 12 v. Singapore n. Adelaide. Coryda, 13 te Brisbane. Drente, pas. 12 Guardafui n. Belawan. Delfland. IS Santos verwacht. Fna 12 Singapore verwacht. Esso Den Hsag, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen Eos, 12 te O ran. Erinna, 12 v. Curasao n. Stanlow. Etrema, 12 Singapore n. Saigon. Friesland (KRL), pass. 13 Malta n. Beyrouth. Friesland (SSM), 13 v. Odense n. Tyne. Gaasterkerk, 13 te Aden. Gooiland, 13 v. Paranagua te Santos. Graveland, pass- 13 Ouessant n. Amsterdam. Gouwe, 12 v. Aotterdam n. Port Gentil. Hecuba, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Hathor, pass. 13 Algiers n. Alexandrië. Hera, 13 v. New York n. Port au Prince. Hersilia, 13 v. Trinidad n. La Guaira. Ilos, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Indrapoera, pass. 11 Sabang n. Aden. Ilos, 12 v. Rotterdam n. Alicante. Ittersum, 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Joma, 11 v. Nykoping n. Amsterdam. Jagersfontein, 11 v. Port Elizabeth n. East Lon don. Java, 11 rede Semarang. Karimun, pas. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Kieldrecht, 11 te Ilo Ilo. Laertes, 11 te Bal-ikpapan. Larenberg, 11 v. Dakar n. Freetown. Laurenskerk, 11 te Duinkerken. Lekkerkerk, 12 te Rangoon. Lawak, 12 te Ilo Ilo. Lucita, II v. Stanlow n. Dublin. Langkoeas, 11 v. Tj. Priok te Rotterdam. Laagkerk, 14 te Karachi. Laurenskerk. 13 v. Calcutta te Rotterdam. Lioge, 13 te Lissabon. Lissekerk, pass. 12 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Luna, 11 v. Ceuta n. Oran. Loenerkerk, 13 v. Aden n. Suez. Loosdrecht, 12 v. Rotterdam n. Calcutta. Maashaven, 11 v. Dakar n. Freetown. Malea, 12 te Miri. Modjokerto, 12 te Bremen. Murena, 11 te Liverpool. Meliskerk, 12 v. Colombo te Aden. Manoeran, 12 v. Antwerpen te Amsterdam. Maasdam. 13 210 m. W.ZW. Valentia. Macuba, pass. 12 Aden n. Singapore. Malvina, 12 v. Stanlow te Curagao. Marlsa, pass. 13 Perim n. Bahrein. Meerkerk, 12 v. Mombasa n. Aden. Meliskerk, 12 v. Aden n. Suez. Merwede, pass. 12 Key West n. Houston. Muicierkerk, 13 te Aden. Myonia, 12 v. Stanlow n. Curagao. Maasland, 11 v. Bahia n. Ilheos. Mapia, 11 v. Balikpapan n. Makassar. Marken. 12 v. Bremen n. Antwerpen. Noordam, 12 320 m. W. Lands End. Nestor, pass. 13 Dungeness n. Port of Spain. Nieuw Amsterdam. 12 260 m. W. ten Z. Valencia; Overijsel, 11 te Singapore. Oranjefontein, 13 280 m. Z. Dakar. Oranjestad, 12 120 m. ZW. Finisterre. Oranje, 11 v. Singapore te Tj. Priok. Prins Willem v. Oranje, 11 v. Montreal naar Rotterdam via Hamburg. Pendreeht, pass. 11 Perim n. Lands End. Phrontis, 12 v. Liverpool 14 te Amsterdam verw. Poseidon, 11 v. New York 16 te Curacao verw. Prins Fred. Willem, 12 v. Gandia n. R'dam. Peperkust, 12 v. Hamburg n. Amsterdam. Papendrecht. pass. 11 Flores n. Curagao. Prins Fred. Hendrik, 12 te Le Havre. Prins Joh. Willem Friso.vpass. 13 Vlissingen n. Hamburg. Roepat, 12 te Tj. Priok. Raki, 12 v. Port Said n. Napels. Ridderkerk, 12 v. Port Elizabeth n. East London Riouw, pass. 13 Malta n. Halifax. Rotula, 14 te Brisbane Rijndam, 12 v. New York n. Rotterdam. Rondo. 10 te Singapore. Rijnkerk. pass. 13 Vlissingen te Antwerpen. Stad Rotterdam, 11 v. Imming'nam n. Narvik. Slamat, 12 te New York. S'led recht, 12 Mena ei Ahmadi verwacht. Sunetta, 12 Melbourne verwacht. Saiawati, 12 te Suez. Sarangan, 13 v. Los Angeles te San Francisco. Scherpendrecht, 12 v. Baytown n. Reykjavik. Salland, 12 v. Las Palmas n. Amsterdam. Sumatra, 11 v. Algiers te Bona. Schie, 13 te Tunis. Schiedijk, 13 te Halifax. Sibaiak. 13 360 m. W. Fremantle. Soestdijk. 13 v. Newport News n. Philadelphia. Stad Amsterdam, pass. 133 Lands End n. R'dam Stad Arnhem, 13 te Port Said Stad Dordrecht. 12 dwars Algiers n. Cagliari. Stad Viaardingen, pass. 13 Stadtland n. Rot terdam. Stentor, 14 v. Paramaribo te Grenada. Tabinta. 13 v. Djibouti te Port, Soedan. Tnmo, 12 v. Puerto Alegre n. Montevideo. Tiberius, 11 v. Antwerpen n. Amsterdam. Tara, 12 v. Montevideo n. Santos. Tarakan, 13 v. New Orleans n. Philadelphia. Tawali. 14 te Colombo. Ternate, 13 te Karlshamn. Thalatta, pass. 12 Gibraltar n. Swansea. Tomori, 14 Soerabaja te Makassar. Tjitjalengka, 12 Mauritius verwacht. Triton. 12 v. New York te La Guaira. Tarla. 12 v. Curagao te Ornskoldsvik. Van Linschoten, 12 v. Bordeaux n. Dakar. Waal, 11 v. Beyrouth n. Istanboel. Westerdam, 11 215 m. O.ZO. ten O. Kp. Race. Waterman, 13 370 m. N;NO. St. Helena. Willemstad. 13 v. La Guaira n. Curagao. IJsel, 13 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zuiderkruis, pass. 12 Ouessant n. Port Said. Zeeland, (KRL), 13 v. Penang n. Port Swetten- ham. Zeeland (SSM), 12 te Blyth. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, 25 te Antwerpen 28 te R'dam verw. Alhena, 12 v. Rotterdam te Buenos Aires verw. Alnati, verrn. 13 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Bloemfontein, verm. 17 v. Amsterdam n. Durban Bonaire, 18 te Plymouth 20 ts A'dam verw. Boschfontein, verm. 10 v. Amsterdam n. Oost Afrika. Boskoop, 14 v. Barranquilla te A'dam verw. Groote Beer, 8 Jan. v. R'dam n. New York. Indrapoera, 18 te Aden verwacht. Jagersfontein, 14 te East London 16 te Durban verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt verm. 5 Jan. v. Amster dam n. Sydney. Maasdam, 18 te Halifax 20 te New York verw. Nieuw Amsterdam, 17 v. Rotterdam te New York verwacht. Noordam, 14 v. New York te Rotterdam verw. Oranje. 11 v. A'dam te Tj. Priok verw. vertr. 18 v. Tj. Priok n. Amsterdam. Oranjefontein, 16 te Tenerifie evrwacht. Oranjestad, 15 te Plymouth vervv. Rijndam, vertr. 12 v. New York n. R dam. Slbajak, 26 te Aden verwacht. Waterman, 18 v. Amsterdam te Kaapstad verw. Westerdam. 14 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys. verm. 16 v. R'dam n. Tj. Priok. Willemstad, 12 te La Guaira. Zuiderkruis, 20 te Port Said verwacht. KLEINE VAART Abel Tasman, 12 50 m. ZW. Texel. Arnoudspolder, vertr. 13 v. Lissabon n. Antw. Audacia, 12 v. Southampton te Teignmouth. Beekbergen, vertr. 12 v. Swansea n. Tonnay Oh a rente. Bernisse, 11 v. Casablanca n. Boness. Bomrif, pass. II Vlissingen te Seizaete. Bree Helle, 12 v. London n. Rotterdam. Cateli, pass. 12 Vlissingen n. Gent. Catharina, 12 v. Ballina n. Whitehaven. Cornelis Houtman, pass. 12 Vlissingen. Curagao, pass. 12 Vlissingen n. Stockton. Deni, vertr. 12 v. Frederiksund n. Preston. Diligentia, 12 v. Londen te Vlaai-dingen verw. Driebergen, 13 te Temeuzen verwacht. Elsenburgh, 12 60 m. N.NO. Kp. Vilano. Evertsen, 11 v. Leith n. Grangemouth. Fiducia, 12 v. Huil te Antwerpen. Fiducia N, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Frans, 11 v. Drammen n. Kopenhagen. Gerrie, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Hartel, 13 v. Belfast te Rouaan verw. Horst. 12 dwars Hoek v. Holland n. Antwerpen. Ida Jacoba, pass .11 Lissabon n. Rotterdam. Ida Pieter, 12 v. Rotterdam n. Surte. Koningshaven, pass. 11 Kp. Vincent n. Avon- mouth. Leemans, 12 bij Terschelling n. Belfast. Leendert b, 11 v. Rotterdam n Stockholm. Leny, 12 v. Antwerpen n. Irvine. Lies. 11 v. Antwerpen te Avonmouth. Lydia, 11 v. Dublin n. Newport- Maartje, 11 v. Grangemouth n. Sehwarzenhuette Marcella, 12 v. Karlshamn n. Hertones. Matthew, 12 v. Alderny te Thameshaven. Merwehaven. pass. 11 Finistene n. Duinkerken. Metropole, pass. 12 Shipwash n. Norwich. Mies, 11 v. Boston te Harburg. Monica, 12 v. I-Iorsens te Rotterdam verw. Muphrid, 12 bij Vlissingen n. Antwerpen. Nassauhaven, 14 v. Ho-genaes te Antw. verw. Nato. pass. 11 Vlissingen n. Goole. Nelly, 12 50 m. Z. Lands End. Nieuwehaven. vertr. 12 v. Kopenhagen n. R'dam Noord, 12 v. Rotterdam n. Hertones. Oleum, 11 v. Miridlesbro n. Londen. Peter, 12 v. Antwerpen n. Avonmouth. Prior, 11 v. Fowey n. Algiers. Rian, pass. 12 Vlissingen n. Antw. Ruby. 12 v. Mid'dlesbro te Masnedsund verw. Rijnhaven, 12 v. Boston n. Rotterdam. Sambre, pass. 12 Noordhiuder n. Parijs. Soemba, 11 te Goole. Theodora, 11 v. Goole n. Biliingham. Timor, U v. Londen n. Southampton. Toos, 11 v. Antwerpen te Wicklow. Urmajo, 11 v. Midde'.fnrt n. Antwerpen. Van Brakri. 1'. v. Grangemouth n. St. Malo. Walcheren, 12 Goeroe n. R dam. Westersingel. 12 v. Rotterdam te Bandholm. Westropa. pas-s. 12 Newarp. Zwerver, 11 MJddlesbrough n. Huil. SLEEP VA ART Douro, 11 v. Amsterdam n. Gothenburg. Nero, 11 te Kopenhagen n. Amsterdam. Eljo. 12 v. Rar.ders n. Otterbaecken. Joost, 11 te Goole. Oceaan, 11 50 m. Z.ZO. Daedalus Rif. Ponto, 11 te Zaandam. Thames, pass. 11 Bermuda n. Trinidad met 2 bakken en sleepboot. Tyne, 12 te Huil. Zwarte Zee, pass. 11 Lizard n. Dublin*

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3