Over acht maanden zijn twee motortrawlers klaar George Dawson en reders verwijten elkaar contractbreuk Beverwijk Heemskerk Velsen SSH-jeugdbeker naar Henk Wouters IJmuiden Castricum WOENSDAG 16 DECEMBER 1953 7 NIEUWELINGEN VOOR IJMUIDEN Voor N.V. Visserijmaatschappij Corn. Vrolijk „Het meisje in de puberteitsjaren" Waterloo 1 ontmoet VGV 2 Trawler „Herman" bracht drie passagiers mee IJmuidense reders steunen Britse collega's Herkamp tussen vijf candidaten Open Deur-Kerstspel in Hervormd Wijkhuis Ontsnapten uit observatie huis gearresteerd Vrolijke middag voor KAB-kinderen Belasting problemen B.B.-filmavond trok weinig publiek Scheepvaart Van een verslaggever) OP DE HELLING van de scheepswerf D. en Joh. Boot te Alphen aan de Rijn, waar van op 27 April van dit jaar de nieuwste aanwinst van de N.V. Visserijmaatschappij Corn. Vrolijk te IJmuiden, de trawllogger SCH 27 „Onderneming 2", zijn element opzocht en waar thans wordt gewerkt aan een coaster van 590 ton voor Dordrecht, zal nog deze maand de kiel worden gelegd voor een nieuwe in IJmuiden thuishorende motortrawler: een van de twee nieuwe schepen voor Corn. Vrolijk, die voor volgend jaar September in de IJmuidense vissershaven zullen verschijnen. Is de „Onderneming 2" nog een logger met trawler-allures, de twee nieuwe schepen, die de vloot van Vrolijk uitbreiden tot zeven schepen, 'zullen geen voorroer krijgen en uitsluitend kunnen trawlen. De schepen worden een meter langer dan de huidige „Onderneming 2" en zullen dus van voor tot achter 41 meter meten, wor den 7.20 m breed en krijgen een holte van 3.60 m. De motorkamer zal in grote lijnen gelijk worden aan die van de SCH 27. Er komen zes cylinder 450 pk Industrie die sels in de trawlers te staan en verder de hulpmotoren voor een winch van v. d. Giessen en het licht en de pompen. De hoofdmotor is direct omkeerbaar en heeft een reductiekoppeling. Ruim opgezet De trawlers worden even ruim bemeten als de voorganger „Onderneming 2". De indeling van de logiezen is ruim opgezet en achttien man zullen er plaats in kunnen vinden. Er wordt een douchecel ingebouwd en de kranen zullen warm en koud water kunnen geven. In de radiohut zal begrijpe lijkerwijs de modernste apparatuur wor den aangebracht. Ook een sloependek De nieuwe Vrolijkjes de andere vijf heten „Cornelia Maria" (SCH 135), „On derneming I" (SCH 140), „Onderneming n" (SCH 27), „Willy" (SCH 7) en de „Bo- nefaas" (SCH 95) zullen over stuur boord- en bakboordzijde kunnen trawlen en krijgen een sloependek. De motortrawlers worden zoals het een trawler betaamt voorzien van mer kels. De gaten van het visruim zullen dus niet in een rij naast elkaar liggen, zoals Voor leden van de Beverwijkse Vrou wengroep van de Partij van de Arbeid heeft Dinsdagavond in de Zeewijksohool mejuffrouw W. Bos van het vormingscen trum „De Vonk" gesproken over het on derwerp „De vrouw en de jeugdbeweging". Spreekster behandelde de houding van de vrouw tegenover de jeugd en ging die per in op de puberteitsproblemen van het meisje. In deze periode doorleeft het meis je een zeer sterke lichamelijke groei en wendt zich hierdoor af van al wat kinder lijk is. Als men met deze meisjes op het vor mingscentrum hierover praat, aldus spreekster, vinden zij de opvoeders ouder wets, maar de meisjes weten niet hoe zij het wel zouden willen, zij hebben nog niet de juiste houding gevonden. De jeugdbeweging kan in deze periode veel goed werk doen, maar hier aan doet ook de omgeving veel af of toe en vooral de moeder neemt dan een belangrijke plaats in. Vooraf heeft de voorzitster, mevrouw Schmohl een politiek overzicht gegeven. Leden van Tuinbouwstudieclub komen bijeen De R.K. Land- en Tuinbouwstudieclub „Heemskerk Vooruit" houdt hedenavond in café „De Oranjeboom" een bijeenkomst, waarop vier leden van deze vereniging een korte inleiding zullen- houden. De heer G. Vendel spreekt over „Orga nisatie", de heer Th. Schouws behandelt het onderwerp „Hebben we er nog liefheb berij in" en de heren E. de Groot en H. Roosen houden een inleiding over respec tievelijk „Minimumprijzen" en „Het scheidsgerecht bij de bloembollenteelt". Nieuwe presidente bij KAV Als opvolgster van mevrouw Beentjes- Tjeertj'es, die voor deze functie heeft be dankt is benoemd tot presidente van de afdeling Heemskerk van Katholieke Ar beidersvrouwen mevrouw Van Hooff-Cedu. Kerstavond van RK Vrouwengilde Het R.K. Vrouwengilde te Heemskerk houdt Maandag 21 December een Kerst avond, waarop tevens het naai- en brei werk, dat door de leden ten bate van de Kerstactie werd vervaardigd, wordt ten toongesteld. „De jeugd van deze tijd" Op uitnodiging van de Heemskerkse Raad van Overleg heeft de hoofdaalmoeze nier van de K.A.J. kapelaan Huyboom in het K.S.A. gebouw gesproken over „De jeugd van deze tijd". Spreker betoogde dat de jeugd van thans anders is dan vroeger en nu meer zelfstan dig haar weg wenst te gaan. Het verlan gen naar vrijheid uit zich vooral in de grote stad en wordt weerspiegeld in het daar dalende kerkbezoek. Het is, aldus spreker, de taak van de ouders deze kinderen wegwijs te maken in het leven. Volleybal In de afdeling IJmond van de Nederlandse V olleybalbond wordt Woensdagavond de wedstrijd gespeeld tussen de herenteams van y aterloo en de Velser Gymnastiekvereni ging. Voor VGV komen de volgende heren uit: J. Baars, P. Beentjes, G. J. v. d. Bogaer- de, J. de Graaf, E. N. Meursing en G. S. Rienstra. Bovendien spelen de beide damesteams van Waterloo, n.l. het eerste tegen DGS en het tweede tegen VCK 2. op de loggers in een of twee rijen, maar worden onderbroken door het dek. En nog twee IJmuiden zal volgend jaar dus vier nieuwe trawlers kunnen verwelkomen. Op de scheepswerf „De Dageraad" te Wou- brugge wordt al enige tijd gewerkt aan de bouw van de twee nieuwe trawlers als vervangers van de „Medan" en de „Ba tavia" voor de rederij van D. Gouda. De IJmuidense trawler „Herman" IJm. 2 van de VE1VI liep vandaag de Vissershaven te IJmuiden binnen met drie personen meer aan boord, dan waarmee het schip op Woensdag 9 December vertrok. Het waren opvarenden van haringschepen. Twee van hen moesten naar de wal voor een sterfge val in hun familie en de derde werd over genomen van het hospitaal kerkschip „De Hoop". De man had een wond aan de hand. De „Herman" bracht van deze korte reis 2600 kisten haring mee. Parenwedstrijd bij „de Jump" Maandagavond werden de clubwedstrijden van „de Jump" voor paren in het club lokaal Cultureel Centrum voortgezet. De uitslagen waren: Groep A: 1. PorckPrins 28% p.; 2. Jon kerDe Jong 27 p.; 3. LamanMiddelkoop 25 p.; 4. dames KramerSchoen 23% p.; 5. Amsingv. d. Berg 21% p.; 6. mevr. Khulman v. Amerongen 19% p.; 7. Kramer—v. d. Burg 23 p. Groep B: 1. v. d. Visv. d. Steen 30% p.; 2. Boenderv. d. Wint 25% p.; 3. BoerBroe- ren 24 p.; 4. dames ElzermanRolloos 23% p.; 5. dames De HaasWey 23% p.; 6. heren De HaasWey 23 p. Groep C: 1. dames HamersSchol 30% p.; 2. Spruitenburgv. Loo 27% p.; 3. echtp. Rem 26% p.; 4. De JodeHeyne 23 p.; 5. DrijverVeltman 21% p.; 6. SchadeFloor 21 punten. MET DE IMPORT van de IJslandse vis, die de Cockney-millionnair George Dawson op de markt wilde brengen om een eind te maken aan het monopolie van de Britse reders, wil het de laatste weken niet vlotten. Enige IJslandse trawlers brachten een grote hoeveelheid IJslandse vis, die volgens Dawson goedkoper en beter zou zijn, dan de vis die de Engelse huisvrouw na het uitbreken van het Engels-IJslandse con flict op tafel kreeg. In de practijk bleek, dat de IJslandse trawlers haast uitsluitend grove kabeljauw aanvoerden, die Dawson met grote verliezen moest verkopen. Er schijnt nu naast het conflict Engeland-IJsIand een tweede conflict te zijn ontstaan: tussen Dawson en de IJslandse reders. Hij verwijt de rederijen contractbreuk wegens het leveren van slechte kwaliteit en te grote hoeveelheden van één soort en de IJslandcrs verwijten Dawson omgekeerd contractbreuk. De aanleiding tot het Engels-IJslamdse conflict hebben we al beschreven. De En gelse trawlers mogen niet meer vissen langs de IJslandse kust, doordat de IJsland se regering de grens van haar territoriale wateren op een afstand van vier mijl rond om het eiland vaststelde. Vroeger onge veer een jaar geleden lag deze grens nog op 3 mijl van de kustlijn. De vang- plaatsen werden daarmee ontoegankelijk voor de Engelse trawlers en als gevolg daarvan werd de vis van IJslandse traw lers in Engeland geboycot. De vis ver dween volkomen van de Engelse markt. Dawson, die millioenen verdiende door voorraden uit dumps te verkopen, sloot een contract met de IJslandse reders af. Hij zou de IJslandse vis weer op de Engel se markt brengen en liet losinstallaties plaatsen, kocht visrokerijen, een ijsfabriek, enorme loodsen en al wat bij een grote zelfstandige onderneming behoorde, want van alle kanten kreeg hij bedreigingen. Men wilde zijn vis niet roken, niet vervoe ren, niet lossen en men wilde hem geen ijs leveren. De eigenaren van duizenden viswinkels beloofden zijn IJslandse vis niet te verkopen. Betere kwaliteit Inmiddels verschenen vijf IJslandse trawlers voor Dawson aan de markt te Grimsby. Op het eerste schip verloor hij behoorlijk, de tweede en derde trawler brachten geen winst en ook geen verlies en op de vangst van het vierde schip maakte Dawson f 10.000 winst. Toch zat het hem niet mee. Hij wenste een spreiding van de aanvoer. In plaats van grote hoeveelheden voor een bepaalde periode wenste hij een regelmatige aanvoer van kleinere hoeveel heden van betere kwaliteit. Alle bespre kingen tussen de IJslandse reders en Daw son zijn daarna geheim gebleven, maar sinds 20 November is er geen IJslandse trawler meer in Grimsby verschenen. Daw son ontsloeg een groot gedeelte van het personeel. Hij had al f 400.000 verloren in tussen. Nederland afwijzend De IJslandse trawlers zetten thans koers naar Duitse havens en veel Duitse trawlers voeren hun vis naar Engeland evenwel geen I Jslandse vis. George Dawson wendde zich tijdens de besprekingen vervolgens ook tot verschillende landen op het continent. Een Deense delegatie reisde naar Engeland om besprekingen met hem te voeren over de aanvoer van een goede kwaliteit Deense vis in Engeland. Resultaten zijn nog niet bekend. Ook de Belgische Vereniging van Eigenaren van trawlers ontving een schrijven. Zij wezen het aanbod van de hand. Zij gaven hun volle steun aan de Britse collega's in hun protestacties tegen de uitbreiding van de territoriale wateren van IJsland en de directe aanvoer van vis door IJslandse trawlers op de Engelse markt. Deze daad van de Belgische reders Bridgenieuws van UTD Donderdag beëindigde U. T. D. de eerste competitie-serie van dit seizoen. De volgende stand werd bereikt: Groep A: 1. JongelingWesterop 276.50; 2. Meyer—Roelofs 269.93; 3. Kuipers—Nijssen 268.29. Groep B 1. MullerVan Olst 286.02; 2. Mevr. Slaats—Van Gameren 270-69; 3. Pieterse Böhm 268.78. Bijna geen aanvoer op Urk Vorige week was er weinig vis aan de af slag op Urk. Door de meeste sleepnetvissers werd slechts een dag gevist. Het resultaat was slecht, waardoor verschillende spannen een einde aan deze visserij maakten. Ook de resultaten van de staandnetvisserij waren onbevredigend. De vangsten varieerden hier per vaartuig van 20 tot 100 pond per dag. De noteringen voor snoekbaars liepen nog iets op tot 0.61 per pond. Rode baars no teerde per pond van 0.70 tot 0.93 en voorn en blei per pond van 0.09 tot 0.11. De weekbesommingen van de sleepnetvissers varieerden per span van 80.tot 200. Bij de staandnetvissers was dit per vaartuig van 70.tot 200.—. Aangevoerd werd: 2109 pond snoekbaars; 86 pond rode baars; 5075 pond voorn en biel en 3 pond karper. De totale omzet aan de afslag bedroeg on geveer 1624. was het gevolg van de waag van Dawson om Belgische trawlers in Britse havens aan de markt te laten komen. In het antwoord deelden de Belgen verder mee, dat alle samenwerking met hem onmogelijk was, aangezien zij de Britten alle steun had den toegezegd. Naar wij vernemen heeft George% Daw son ook telefonisch contact opgenomen met IJmuidense rederskringen. Hij heeft echter ook liier nul on het request gekre gen. Men voelt er blijkbaar ook in Neder landse kringen van trawler-eigenaren wei nig voor om Nederlandse trawlers in Enge land voor Dawson aan de markt te laten komen. Men zou door op het verzoek van Dawson in le gaan, de Britse collega's, die geen van allen met Dawson sympathi seren, in hun acties tegenwerken en de „bona-fide" relaties wellicht bederven. De onderlinge wedstrijden van de gym nastiekvereniging SSH, die Dinsdagavond in de gymzaal van de Watervliet-school» ten aanschouwe van zeer veel belangstellende ouders zijn gehouden voor de afdelingen meisjes en jongens van 8 tot en met 11 jaar, hebben een wel uitermate spannend verloop gehad. Pas na een herkamp tussen vijf can didaten uit de ongeveer honderd deel nemers (sters) om de SSH-jeugdbeker, die allen met 'n gelijk aantal punten eindigden, kon als winnaar worden aangewezen Henk Wouters van het eerste gelid jongens. Voor deze herkamp mocht naar vrije ver kiezing een toestel worden genomen, waarbij een jury van drie de beoordeling vast stelde. De winnaar koos ringen en boekte een mooie prestatie door gemiddeld 8,83 punten te behalen, terwijl het meisje C. v. Dongen uit het eerste gelid (1011 jaar) met gemiddelde 8,50 punten tweede werd met paard voltige. De wedstrijden, die uit vier oefeningen en een paard- of boksprong bestonden en wegens het grote getal deelnemers uiteraard veel tijd vergden, lieten zien, dat de oefen stof goed was voorbereid, waardoor er in verhouding tot vorig jaar ook meer diplo ma's werden behaald. Na de vier toestelnummers werd de strijd spannend, want de meisjes J. Groot en H. Knippen en de jongen H. Stuur stonden met 31% pnt. gelijk, gevolgd door het meisjes C. v. Dongen en Henk Wouters beiden met 31 pnt. Met paard- en boksprong kwamen deze candidaten voor het jeugdkampioenschap met 35% pnt. gelijk, zodat een herkamp nodig was. De bekerhoudster Rietje Wagenaar, die de beker wegens overgang naar de andere afdeling niet kon verdedigen, overhandigde onder luide bijval de SSH-jeugdtrophee aan de nieuwe winnaar, waarna zij als blijvende prijs een klein bekertje kreeg. De uitgescha kelde vier candidaten voor het kampioen schap werd een médaill^ toegezegd. De uitslagen waren: Meisjes 10—11 jaar: le gelid: 1. J. Groot en C. v. Dongen 35% pnt.; 2. J. R. Becker en R. Castricum 35 pnt. 2e gelid: 1. N. Kossen 34 pnt.; 2. R. Groot 33% pnt. 3e gelid; 1. H. Knippen 35% pnt.; 2. T. Winkel en M. Rem 34% pnt. 4e gelid: 1. T. v. d. Est 31 pnt.; 2. E. Mey- Uitgaande van de Open Deur-groep Vel- sen-Noord wordt Dinsdagavond 22 Decem ber in het Hervormd wijkhuis aan de Dijck- mansstraat een toneelvoorstelling gegeven met medewerking van het gezelschap „De Hooger Gheestgesellen". Opgevoerd wordt het kerstspel in vijf bedrijven door Fallen- tin „De Herder". Deze bijeenkomst is niet alleen toegan kelijk voor de leden van de „Open Deur" maar is tevens vrijelijk en gratis te bezoe ken (zolang er plaatsruimte is) door be langstellenden. Vrije Evangelisatie „Emanuël" De Vrije Evangelisatie „Emanuël", die op 3 December met haar eerste openbare bijeenkomst in het gemeentelijk ontspan ningslokaal officieel met haar werk begon, zal Donderdagavond in dezelfde zaal haar volgende bijeenkomst houden. Spreker is de heer F. H. v. d. Horst, uit Leiden. jes 30% pnt.; 89 jaar; le gelid: 1. R. Broeksma 34% pnt.; 2. H. Haver 34 pnt. 2e gelid: 1. R. Dalmayer 32 pnt.; 2. L. Pel, 29 pnt.; 3e gelid: 1. F. v. Wielink 33 pnt.; 2. T. Warbout 31% pnt.. Jongens 811 jaar: le gelid: 1. H. Wou ters 35% pnt.; 2. C. Marks en J. Tiems 33 pnt. 2e gelid: 1. F. Tiemeyer 32% pnt.; 2. B. Stolk 32 pnt. 3e gelid: 1. J. Bus 33 pnt.; 2. J. Rövekamp 30 punten. 4e gelid: 1. H. Stuur 35% pnt.; 2. T. Ver hoef 32% pnt. Om in aanmerking te komen voor een eerste prijs-diploma moesten 35 punten wor den behaald, voor een tweede prijsrdiploma 33 punten en voor een derde prijs-diploma 29% pnt. Donderdagavond worden de wedstrijden voortgezet voor de afdelingen meisjes en jongens van 12 tot en met 15 jaar. Zij hadden van hun vrijheid grif gebruik gemaakt De Groninger recherche heeft twee jon gelui gearresteerd, die uit het observatie huis te Groningen waren ontvlucht. Het zijn de zeventienjarige M. V. en de even oude J. W. Beide knapen waren hier op genomen wegens talrijke diefstallen en ladelichtingen. Zij werden gearresteeerd, toen zij dezer dagen op weg waren naar Amsterdam met een buit van 300 gulden. In Amersfoort werden ze door de politie ingerekend. Op 29 November ontvluchtten de beide jongens uit het observatiehuis Aaborg te Groningen. Ze namen de trein naar Rotterdam waarbij zij gebruik maak ten van een perronkaartje en hielden zich schuil in de toiletten van de trein. In Rot terdam werden volgens de politie enkele winkeldiefstallen gepleegd en met meer geld op zak reisden ze via Amsterdam te rug naar Groningen. Op 1 December keer den zij naar Groningen terug en haalden bij een sigarenwinkel een bedrag uit de winkellade, ze hadden toen weer geld om per trein naar Zwolle te vertrekken en overnachtten daar in een auto. De volgen de dag werd wederom op een perronkaar tje naar Rotterdam gereisd, waar weer en kele ladelichtingen werden verricht en met het reisgeld vertrokken zij daarna naar Utrecht. Ook daar werden weer ver schillende winkeliers van kleine bedragen beroofd. Via Amsterdam ging het tweetal daarna weer naar Groningen. Daar leverde een ladelichting ruim honderd gulden op, het geen voor hen voldoende was zich nieuwe kleren aan te schaffen, en zelfs elk een horloge. De jongens reisden toen naar Am sterdam, en ook daar werd bij een boek handel weer een lade gelicht. Wederom ging de reis naar Groningen en hier werd in de Oranjebuurt een fiets gestolen. Bij een kaaswinkelier werd een diefstal ge pleegd, die elk der jongelui 300 gulden op leverde. Wederom trok het tweetal naar Amsterdam met de bedoeling om ee^s flink te gaan fuiven van het nu grote bedrag aan geld. De recherche was beiden toen evenwel al op het spoor en in Amersfoort werd het tweetal gearresteerd. U'S akh::»™'" De Marine Luchtvaartdienst krijgt de beschikking over een aantal Lockheeds ter bestrijding van onderzeeboten. In de staart dezer vliegtuigen is een radarapparaat gemonteerd. Men ziet hier een der Lockheeds in volle vlucht. De Katholieke Arbeiders Beweging af deling Castricum heeft voor de kinderen van zijn leden een film-middag georgani seerd die op Woensdag 6 Januari 1954 zal plaats vinden. In het „Corso",-theater zal voor hen de film „Liever lui dan moe" met Stan Laurel en Oliver Hardy worden vertoond. De peuters van de katholieke kleuterscholen zijn voor deze middag eveneens uitgenodigd. St. Thomas 1 en 2 verloren Zowel het eerste als het tweede team van de Castricumse R.K. Damclub St. Thomas speelde Maandag tegen de teams van D.Z.K. uit Oostzaan. St. Thomas 1 ging met 155 ten onder en de reserves kregen met 137 klop. Vooral bij de middenstanders staan de komende belastingwijzigingen in het mid delpunt der belangstelling. Daarom was het goed gezien van de Nederlandse Ka tholieke Middenstands Bond afdeling Cas tricum, om een deskundige uit te nodigen voor een lezing over „Actuele Belasting problemen". Het was de heer J. van Hedel uit Beverwijk, die Maandag in hotel Groot de belasting-wijzigingen onder de loupe nam en na afloop van zijn causerie veel vragen kreeg te beantwoorden. Met een gezellig samenzijn werd de avond besloten. Beroepen De Gereformeerde Kerk in Castricum heeft een beroep uitgebracht op candidaat B. J. Aalberf, uit Heelsum. „Om de B.B. in Castricum goed te laten functionneren hebben wij circa 125 man nodig. Tot nu toe hebben wij een toezeg ging van 50 personen gekregen en daarom is het noodzakelijk dat wij een beroep op u doen." Aldus de heer J. A. Middelhoff, plaatselijk hoofd van de dienst Zelfbe scherming in Castricum tijdens de Dins dag in hötel De Rustende Jager gehouden propagan- da-filmavond van de B.B. Het is lang niet gemakkelijk om de bevolking van de badplaats van het belang der B.B. te overtuigen. Dit bleek opnieuw tijdens deze filmavond, want dit keer had men een sociaal beroep gedaan op de middenstanders, doch slechts enkelen van hen gaven gevolg aan de uitnodiging. „De toetreding tot de B.B. is een kwestie van vooruitzien", zeide de heer Middelhoff, „men moet nu eenmaal in deze tijd reke ning houden met de mogelijkheid van oor log". Na de werkzaamheden die de B.B. in tijd van nood te wachten staan de revue te hebben laten passeren, deelde de heer Middelhoff mede, dat men in kleine kring voort zou gaan. Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets, opende de bijeen komst. „Wij moeten uw daadwerkelijke medewerking hebben. Als wij zorgen dat ons apparaat in orde is, dan kan men ge rust zijn wanneer er gevaar dreigt", zeide de heer Smeets. Na het optreden van de sprekers vond de vertoning van een serie films plaats, waaronder enkele specifieke B.B.-films. De film, opgenomen tijdens het Koninklijk bezoek aan Amerika, werd aan het slot van de avond gedraaid. Aletta, IS te Bangkok. Alkaid, pass. 14 Finisterre n. Las Palmas. Almdijk, 14 te Vera Cruz. Amerskerk, 15 te Fremantle. Amsteldijk, 14 te Le Havre. Arendskerk, 15 te Davao. Aldabi, 15 iiOO m. Z. Kp. Verdisehe eil. Arkeldijk, 15 v. Brownsville te New Orleans. Arr.edijk, 14 te Hamburg. Axeldijk, 14 v. Antw. 15 te Rotterdam. Aalsdijk, 12 te Norfolk. Akkrumdijk, 14 v. Marseille n. Le Havre. Alblasserdijk, 14 v. Rotterdam te Londen. Alhena, 14 v. Montevideo n. Buenos Aires. Altair, 13 v. Victoria te Rio de Janeiro. Appingedijk, 10 v. Mobile 12 te Houston. Aagtedijk, 13 380 m. NO. Paramaribo. Aludra, pass. 14 Beachyhead n. St. Vincent. Alwaki, 14 nog te Paranagua. Amor, 14 dwars Kp. de Fer n. Amsterdam. Ampenan, 14 90 m. NW. Port Said. Amstelbrug. 14 210 m. W.ZW. Teneriffe. Bali, 14 v. Singapore n. Makassar. Bonaire, 14 320 m. O.NO. Fayal. Boskoop, pas. 14 Eddystone n. Amsterdam. Boschfontein, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen Barendrecht, 15 v. Lissabon te Port Said. Blitar, 12 te Genua. Bintang. 13 te Singapore. Boschfontein, 14 te Antwerpen. Bantam, 14 Runsal Jebel gepass. n. Bombay. Caltex Nederland, 14 te Kopenhagen. Ceronia, 15 te Napels. Caltex Pernis, 15 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Delft, 14 110 m. W. Kreta. Caltex Leiden, pas. 14 Algiers n. R'dam. Caltex The Hague, 14 70 m. W. Algiers. Caltex Utrecht, 14 185 m. Z.ZW. Ouessant. Cistula, pas. 14 Str. Soenda n. Adelaide. Dongedijk, 14 v. Portland Oreg te Longnlew. Dido, 14 v. Limasol n. Famagusta. Delft. 14 580 m. W.ZW. Lands End. Drente, 14 420 m. W.t.N. Minikoy. Esso Rotterdam, 14 te Aruba. Minna, pass. 14 Sombrero n. Stanlow. Eemdijk, 14 500 m. W.ZW. Ouessant. Elmina. 14 te Lagos. Eos, 14 v. Oran n. Antwerpen. Esso Amsterdam, 14 630 m. W.ZW. Flores. Friesland (KRL), 14 ten Z. Kreta n. Beyrouth. Farmsum, 1 460 m. W.t.Z. Cure ell. Felipes, 15 v. Tjilatjap te Pladju verw. Friesland (SSM), 14 80 m. W. Hanstholm. Gaasterland, pass. 14 Ouessant n. Recife. Gouwe, pass. 14 Ouessant n. Dakar. Groote Kerk, 14 te Port Said. Garoet, 15 v. Bombay n. Chittagong. Graveland, 15 v. Las Palmas te Amsterdam. Gaasterkerk, 14 175 m. NW. Perlm n. Port Said Helicon, 14 tePhiladelphia. Hecuba. 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Hoogkerk, 15 v. Genua. Hermes, 14 460 m. W.ZW. Lands End. Ilos, pass. 14 Ouessant n. Alicante. Indrapoera, 14 180 m. O.ZO. Minikoy. Ivoorkust, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Java, 14 v. Semarang n. Soerabaja. Jupiter, 14 v. Hamburg n. Amsterdam. Jagersfontein, 14 te Durban. Japara (KRL), 14 90 m. Z. Kreta. Kedoe. 15 te Tjilatjap. Kota Gedeh, 15 v. Pladju n. Semarang. Karsik, 14 rede Semarang. Larenberg, 14 v. Freetown 15 te Monrovia. Liseta, 14 v. Singapore n. Pladju. Laurenskerk. 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Llssekerk, pass. 15 Ouessant n. Rotterdam. Lioidekerk, 15 v. Djibouti n. Port Soedan. Lima, 14 v. Algiers n. Malta. Loenerkerk, 14 220 m. ZO. Port Soedan. Maasdam, 14 590 m. W. Valentta. Maashaven, 14 v. Freetown n. Abidjan. Malvina, 14 v. Curagao n. Sydney. Mentor, pass. 14 Ouessant n. Tunis. Ml tra, pass. 14 Kp. St. Vincent n. Stanlow. Murena, 14 v. Liverpool n. Rotterdam. Modjokerto, 15 v. Bremen te Rotterdam. Molenkerk, 14 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Maas, 14 v. Lissabon te Amsterdam. Markelo, pass. 15 Brunsbüttei n. Londen. Macuba, 14 90 m. O. Guardafui. Madoera, 14 210 m. ZO. Runsal Jebel. Malea, 14 rede Mirl. Marisa, 14 110 m. O. Aden. Meerkerk, 14 110 m. O. Aden. Musi, 15 te Pladju. Myonia, 14 340 m. ZW. Lands End. Nieuw Amsterdam, 14 430 m. O.NO. Kp. Race. Nieuw Holland, 15 te Hongkong. Nestor, pass. 14 Rondeil n. Port of Spain. Orestes, 13 370 m. W. Flores. Ondina, 15 te Yokohama. Omala, pass. 14 San Miguel n. Curasao. Phrontis, 14 te Amsterdam. Prins Fred 'Willem, pass 14 Lissabon. Prins Alexander. 16 te Hamburg verwacht. Prins Fred. Hendrik, 15 v. Le Havre te Antw. verwacht. Prins Joh. Willem Friso, 15 v. Hamburg naar Halifax. Prins Maurits, 15 v. Bremen n. Antw. Prins Willem III, 14 550 m. W. Ouessant. Prins Willem V, pass. 14 Beachyhead naaf Hamburg. Rijnkerk, 14 v. Antw. 15 te Rotterdam. Rijnland, 14 v. Montevideo n. Ilheos. Raki, 15 v. Port Said te Napels. Rempang, 14 v. Astoria n. Manilla. Rita, 15 v. Bangkok n. Singapore. Rafaela, 14 v. Pladju n. Telokanson. Reyniersz, 14 v. Makassar n. Soerabaja. Rotti, 14 in Kielerkanaal. Schiedijk 13 v. Halifax n. Boston. Sliedrecht, 15 v. Mena el Ahmadi. Stad Arnhem, 14 v. Suez n. Perz. Golf. Stentor, 14 v. Grenada n. Amsterdam. Soestdijk, 14 v. Newport News te Philadelphia Stad Alkmaar 14 te IJmuiden. Stad Dordrecht, vertr. 18 v. Cagliari n. Porto Torres. Salland, 14 130 m. N. Lissabon. Saparoea, 14 250 m. ZW. Chittagong. Stad Amsterdam, pass. 14 Brighton n. R'dam. Stad Leiden, 14 850 m. ZW. Lands End 18 Lon den verwacht. Stad Rotterdam 14 200 m. W.ZW. Rorvik. Stad Vlaardingen. 14 60 m. N.NW. Bergen. St-anvac Talang Akar, 14 240 m. NO. Anamba eil. Tara, 15 te Santos. Tero, 14 v. St. Vincent te Victoria. Tabinta, 14 v. Port Soedan n. Suez. Tegelberg, 15 v. Durban n. Mauritius. Trompenberg, 14 te Savannah. Tamo, 14 v. Puerto Alegre te Montevideo verw. Taria, 15 v. Ornskoldsvik te Stockholm. Themlsto, 14 340 m. NW.t.W. Valentia. TJikampek, 15 te Tj. Priok. Tomini, 14 150 m. O.t N. Halma Heira. Var. Riemsdijk. 15 te Tj. Priok. Waterman, 14 440 m. O- St. Helena. Westland, 14 te Amsterdam. Wonogiri, 14 v. Djeddah n. Colombo. Waal, 15 te Istanboel. Westerdam. 15 v. Rotterdam te New York. Woensdrecht, 14 v. Rotterdam n. Stockholm. Wonosari, 15 te Djeddah. Willemstad, 14 v. Aruba n. Puerto Limon. Waiwerang, 14 v. Bali n. Singapore. Waterland. 14 150 m. ZW. Finisterre. IJsel, 14 v. Alexandrië te Beyrouth. Zeelarai (KRL). 15 te Singapore. Zuiderkruis, pass. 14 Gibraltar n. Port Said. Zijpeniberg, 14 760 m. O.t.Z. Bermida. KLEINE VAART Actinia, 14 v. Cuxhaven te Hamburg. Albergen, vertr. 15 v. Gent n. Larochelle. Anna b, 16 v. Bayor.ne te Alexandrië verw. Att, vertr. 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Arnhem, 14 v. Ra.ne te Rochefort. Ary Soheffer, vertr. 15 v. Rotterdam n. Wis- beck. Atlantis, 15 v. Swinemunde n. Danzig. Auaacia, 15 20 m. W. Wight. Borneo. 14 v. Vlissingen n. Le Treport- Betty Anne, 15 v. Lissabon te Viana do Castello Barracuda, 14 v. Oslo n. Skien. Batavier I. pas. 14 Finisterre n- Casablanca. Beekbergen, 15 v. Ellesmereport te Tonnay Charente verw. Henrica. 16 v. Lissabon te Great Yarmouth verwacht. Betty, 14 v. Hornesfors te Kasko. Bierum, 15 v. Odense te Londen. Binnenhaven, pass. 14 v. Casablanca naar Port Lyautey. Bree Helle. 15 v. Rotterdam n. Londen. Catharina, 14 v. Ballina te Whitehaven. Cornelia b II, vertr. 15 v. Malta n. Burriana. Corrie b, 15 v. Stockholm te Windau verw. Da Capo, 16 Amsterdam verwacht. Deo Duce, 14 v. Rouaan n. Kopenhagen. Diligentia, 14 v. Vlaardingen n. Thameshaven. Diducia, pass. 14 Vlissingen n. Zee. Dollard, 14 v. Bideford n. Newport Mon. Elsenburgh, 14 v. Duinkerken n. Londen. FJlewoutsdijk, 15 v. Rotterdam te Dublin. Erebus, 16 v. Antwerpen te Oporto. Escaut, 14 v. Parijs n. Rotterdam. Fiducia. 14 v. Terneuzen te Maassluis. Frans, 14 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Gaasterland. 14 v. Harlingen te Grangemouth. Gerrie, 16 v. Antw. te Garston verwacht. Goote. 15 v. Dakar te Nantes. Hartel, verm. 15 v. Rouaan n. Londen. Hast IV, pass. 14 Rouaan n. Parijs. Heemskerk, 14 v. Fowey te Gluckstad. Henriëtte, 14 v. Hull n. Westhartlepool. Ida Jacoba, 17 v. Biak te Rotterdam verw. Ida Pieter, vertr. 15 v. Surte n. Oxelosund Jaga, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Julia Mary, 15 v. Port Lyautey te Rotterdam. Keyser, 14 v. Cardiff n. Port Talbot. Koningshaven. 16 v. Oran te Avonmouth verw. Leo. 15 80 m. NW. Texel n. Hull. Larix, 14 Ceuta gepass. n. Avonmouth. Leuvehaven, 14 v. Trelleborg n. Aalborg. Liberty. 15 dwars IJmuiden n. Brugge. Lvdia, 14 v. Newport n. Rotterdam. Marcella, 14 v. Karishamn te Hertones. Markab, vortr. 16 v. Skarrehage n. Amsterdam. Midas, 15 van Hamburg n. Amsterdam. Matthew vertr. 15 v. Jersey n. Isle of Grain. Merwehaven, 14 dw. Beachyhead n. Duinkerken Mies, 14 v. Harburg te Bremen. Mulan, 14 v. Londen n. Middlesbro. Muphrid, 15 v. Antwerpen te Gent. Mypuck, 14 Unm rede Swansea. Myson, 15 te Sundsval verwacht. Netta, 14 v. Nantes n. Fedala Nieuwland, 14 v. Rotterdam te Grangemouth Noord, pass. 15 Trelleborg n. Hertones. Noorderlicht, pass. 15 Holteanu n. Creeksea. Nero, 14 te Amsterdam. Nyenburgh, pass. 15 Brunsbüttei n. A'dam. Continental, 14 v. Dublin te Shoreham. Oleum, verm. 15 v. Londen n. Rotterdam. Poortvliet, 15 nog te Bordeaux. Plato, 14 van Cadiz naar Tanger. Ponto, 13 te Londen. Ponza, 13 Brunsbüttei gepass. n. Zaandam. Prior, pass. 14 Finisterre n. Algiers. Rapid, 14 v. Oxelosund n. Stockholm. Ruby, 14 v. Masnedsund n. Frederi'kshaven. Rian, pass. 14 Vlissingen n. Schotland. Rubicon, pas. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Rijnhaven, 15 v. Rotterdam te Duinkerken. Soemba, 14 v. Goole te Boulogne. Strijpe, 15 v. Casablanca te Berwick verw. Taurus, 15 v. Sunderland te Rotterdam. Ton, 17 v. Swansea te Rotterdam verw. Theodora, vertr. 15 v. Goole n. Drammen. Timor, 14 v. Southampton n. Swansea. Trito, 14 v. Rotterdam te Dublin. Tyro, pass. 14 Lizard n. Dublin. Urmajo. 14 v. Middelfart te Antw. Van Brakel, 15 dwars Alderney n. St. Malo. Vlieland, pass. 15 Kp. d. Antifer n. Parijs. Vrouwepolder, 15 v. Lissabon te Rotterdam. Vrijburgh, 16 v. Agadir te Bordeaux verw. Walenburgh. 14 v. Rotterdam te Le Havre. Westlaan, 14 v. Rotterdam te Hamburg. Wickenburgh. 15 dwars Dover n. Casablanca. Wim, 14 v. Gluckstad n. Bremerhaven. SLEEPVAART Gele Zee, 14 voor Koewalt met zuiger en 2 bakken. Humber, 15 v. Suez te Port Said. Noordholland, 14 v. Aden n. Bhavnagar met 2 kraanpontons. Oceaan, 14 v. Port Said n. Ismit. Rode Zee, pass. 15 Beachyhead n. Ferol. Thames, 14 350 m. ZO. Bermuda met 3 vaar tuigen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers od Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3