Churchill drong in Bermuda aan op geruststelling van Rusland Na twee stemmingen in Frans Congres nog geen president P 11 Weerbericht Haarlems Dagblad Het brommen K.N.A.C. bepleit invoering van betaalde waarschuwingen Proces-Beria met gesloten deuren Britse parlementsleden naar Egypte genodigd Debat in het Engelse Lagerhuis Rebelliein de conservatieve partij naar aanleiding van politiek in Egypte Het woord is aan Vandaag volgt de derde ronde, Europees leger is de inzet 68e JAARGANG No 138 VRIJDAG 18 DECEMBER 1953 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VELSER EDITIE Gezantschap te Rome tot ambassade verheven Strijd tegen verkeersonveiligheid Onhoffelijkheid oorzaak van vele ongevallen Amnestie in Italië Radio-vraaggesprek over nieuwe huren Weerrapport 297e JAARGANG No 291 Bureaux: Keunemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle af delingen15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEM-SCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.op7,on-enFeest<lagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.S0. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblac! Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OVER SECUNDAIRE EN TERTIAIRE wegen in het Westland, met een zeer zwaar traject door het park Duinrell, hebben de bromfietsers hun kampioens- rit 1953 gehouden. Haarlemmers hebben daarbij de tweede en derde prijzen in het clubkampioenschap en de tweede prijs in het individuele gewonnen. Ofschoon zij ditmaal niet de hoogste erepalm hebben weggereden bevestigt het toch opnieuw de Haarlemse behendigheid en snelheid op twee wielen, met of zonder motor. Reeds ten tijde van Jaap Eden vond die Haar lemse glorie ook in het buitenland erken ning. Deelnemers aan de Tour de France zijn, meer dan een halve eeuw later, nog evenzeer genoopt de spieren extra te span nen als een Haarlemmer hen belaagt. Hoe dit verschijnsel te verklaren valt, anders dan uit de algemene qualiteiten van Haar lem op sportgebied, is niet gemakkelijk te verklaren. Al hebben wij al tientallen ja ren geleden instemming gevonden met een huldebetoon ten deze aan de N.Z.H.. die sinds de aanvang der eeuw met haar trams, later gevolgd door bussen, de fiet sers door de nauwe straten der binnenstad pleegt op te jagen. Dit onopzettelijke trainings-systeem, door streven naar lijfs behoud toegespitst, moet grote uitwerking hebben doen gelden. De bromfiets zet intussen haar verove ringstocht voort. Jaarlijks tonen de becij feringen der statistici geweldige stijgingen in haar verbreiding. Berijders van andere vervoermiddelen hebben haar noch op de rijweg, noch op het fietspad welkom ge heten. Zij heeft veel ongevallen beleefd en men mag zich met enige reden afvra gen of zij haar beste constructievorm al heeft gevonden. Zo niet, dan zal die ont staan. Een zo snel veldwinnend vervoer middel moet de breinen van tal van tech- nisch-vindingrijke lieden wel op scherp zetten; wij kunnen ons dus voorbereiden op verdere ontwikkeling, waarbij de min of meer vermakelijke varianten wel niet uit zullen blijven. Niet tot haar getrouwen behorend en erkennend dat zij mij. zowel pér fiets als per auto, vaak spannende ogenblikken heeft bezorgd, moet ik toch mijn sympathie betuigen. Het is prettig dat de techniek er eens iets bij heeft ge maakt dat niet alwéér harder gaat, maar integendeel langzamer dan al die andere motorische gevallen. Ik weet niet hoe het u gaat, maar als ik verneem van die steeds opgevoerde snelheden in de lucht, waarbij het geluid immer verder achterblijft, doet mij dat als overbodig en overdadig aan. Het is niet interessant meer. Ook is het een goede gedachte dat zoveel mensen zich niet meer behoeven af te sloven met dage lijks tegen de hardnekkige Hollandse wind in te trappen, die als hij „in vorm" is er in schijnt te slagen, uit alle richtingen te waaien waarin men zich zwoegend be geeft. In de hongerwinter, onzaliger na gedachtenis, scheen hij in bijzondere vorm te verkeren. In vergelijking met de auto en de echte motorfiets maakt de bromfiets bovendien een goede indruk doof bèschei- dener optreden. 1-Iaar geluid, dat wat knorrig moge schijnen, past niettemin heel wel bij de positie van stiefkind-des-ver- keers, waarin zij zich bevindt. Ik geloof dat wedstrijden inderdaad haar populariteit verder zullen verhogen. Zij zullen, in een tijd waarin men opvoering van snelheden en records als het ideaal is gaan zien, als weldadige afwisseling ook de vaderlandse humor prettig beroeren. Behalve de Zilveren Bromvlieg, hier eerder als prijs of insigne voorgesteld, zouden de bronzen, zilveren of zelfs gou den Brompot, Brombeer, Brombas, Brom- kever of Bromtol kunnen worden uitge loofd. Wellicht bestaan één of meer van die prijzen reeds, maar wij hebben er nog niet van vernomen. Zekere opgewektheid zal de verdere ontwikkeling van het geval niet kunnen ontberen, terwijl de verbre ding van fietspaden, door de bezorgde mi nister van Verkeer en Waterstaat pas in de Tweede Kamer toegezegd, het ruimer baan gaat verschaffen. Het is ongetwijfeld gekomen om, al brommend, te blijven. Gelijk de belastingbetaler zelf. R. P. MOSKOU, (Reuter) Een studie van de Sovjet-Russische wet krachtens welke Beria voor de rechter gebracht zal worden, geeft aanleiding te veronderstellen, dat het proces met gesloten deuren zal worden ge voerd en dat, als Beria veroordeeld wordt, hij door de kogel zal sterven. Een doorprocureur-generaal Roedenko Woensdagavond afgelegde verklaring zegt, dat de zaak tegen Beria en zijn medeplich tigen behandeld zal worden door het Hoog gerechtshof in een speciale zitting op de wijze vastgesteld door de wet van 1 De cember 1934. Krachtens de enige wet, die op deze da tum is gepubliceerd, zal het onderzoek bin nen tien dagen voltooid moeten zijn, de acte van beschuldiging aan de beklaagde worden voorgelezen een dag voor de be handeling van de zaak, zal een zitting plaats hebben zonder dat partijen aanwezig zijn, zal er geen beroep mogelijk zijn en zal de zwaarste straf worden uitgevoerd onmiddellijk na de uitspraak. Het Sovjet-persbureau Tass heeft be kendgemaakt, dat in de Sovjet-Unie op kantoren, fabrieken en scholen protestbij eenkomsten zijn gehouden tegen Beria's misdadige activiteit, die door de acte van beschuldiging wordt bevestigd. LONDEN (Reuter). De Egyptische ambassade te Londen heeft Donderdag een tiental leden van het Britse parlement, 5 conservatieven en 5 socialisten, uitgeno digd, de volgende maand als gasten van de regering Egypte te bezoeken. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn goedkeuring aan het be zoek gehecht en de 10 parlementsleden zullen 10 Januari naar Egypte vliegen en daar een week blijven. Zij zullen onder andere door premier j generaal Naguib ontvangen worden. De Britse eerste-minister, Sir Winston Churchill, heeft Donderdag in het Britse La gerhuis verklaard, dat hij op Bermuda heeft betoogd, dat Rusland recht heeft op waarborgen tegen aggressie, na alles wat het met de nazi's heeft meegemaakt. Tijdens zijn verslag over Bermuda aan het Lagerhuis zeide Churchill: „Ik hoop, dat de confe rentie te Berlijn iets zal opleveren, dat de Russen een gevoel van veiligheid geeft anders dan door macht alleen". Churchill heeft het echter tevens duidelijk gemaakt, zo zeide hij, dat de Britse troepen op het vasteland van Europa moeten blijven zo lang de Amerikaanse troepen er gelegerd zullen zijn. Veertig conservatieve leden van het Britse Lagerhuis hebben een motie, waar in afbreking van de Brits-Egyptische on derhandelingen wordt geëist, ingediend. Ook wordt in de motie intrekking van alle reeds door Groot-Brittannië gedane toe zeggingen geëist. Churchill zeide in het Lagei-huis over Egypte: „Ónze politiek zal worden gebaseerd op een nauwkeurige en getrouwe bestudering van het probleem. De politiek zal niet wor den gedicteerd door gewelddadigheden van onze buitenlandse vijanden of de druk van een aantal van onze beste vrienden", aldus Churchill. Over de motie van de veertig conserva tieven zeide Churchill met een glimlach: „Er is geen levenskracht in de partij als er geen meningsverschillen zijn". Óver de Europese Verdedigingsgemeen schap zeide de Britse eerste-minister, dat hij had vernomen, dat indien de Fransen het E.V.G.-verdrag niet tijdig bekrachti gen, het plan voor een NAVÖ op grotere schaal met inbegrip van West-Duitsland, op vele moeilijkheden zou stuiten, mis schien zelfs onuitvoerbaar zou blijken te zijn. De waarschuwing van Dulles te Parijs, dat de Amerikanen hun buitenlandse po litiek zullen herwaarderen, indien Frank rijk het E.V.G.-verdrag niet bekrachtigt, noemde Churchill „geducht". Hij voegde er aan toe, dat alle mogelijke gevolgen van het opgeven van de E.V.G. duidelijk voor ogen van het Franse volk dienen te wor den gesteld. Eisenhowers voorstel voor een wereld bank voor atoomenergie vond Churchill een vah de belangrijkste feiten uit de we reldgeschiedenis sedert de oorlog. Hij sprak de hoop uit, dat de Sovjet-Unie „deze licht straal" niet zal negeren. Onze correspondent in Londen meldt nader: Churchill noemde Eisenhowers rede een van de belangrijkste wereldgebeurtenissen sedert de oorlog. Hij heeft wel enige aan merkingen op het plan, maar deze betref fen niet het hoofdpunt. Hier ligt volgens Churchill een kans voor contact met de Russen op topniveau. Eisen howers voorstel tot uitwisseling van atoom geheimen tussen Engeland en Amerika zal, indien verwezenlijkt, leiden tot nauwer en vruchtbaarder betrekkingen tussen beide landen. Zij bezitten evenveel atoomkennis. Waarschijnlijk weten de Russen ook even veel als ieder van ons. Een delicate kwestie, die van Bevans medewerking aan een Egyptisch dagblad, kwam tijdens het buitenlandse debat aan de orde, doordat Bevan zich verdedigde tegen de tegen hem gerichte aantijgingen, dat hij door zijn artikelen in een anti-Brits blad eigenlijk landverraad pleegt, vooral omdat hij lid is van de Kroonraad. Bevan beweerde dat de degenen, die critiek op hem uitoefenden, het artikel niet hebben gelezen. De Engelse dagbladen en ook de BBC hebben hem hoogst unfair behandeld door de tekst van het artikel aan het publiek te onthouden. Voor de oorlog heeft ook Churchill zijn eigen regering en haar buitenlandse politiek aangevallen. Hierop kreeg Bevan van een conservatief lid te horen dat Churchills campagne van destijds de regering wilde steunen tegen de vijand terwijl Bevan de vijand steunt. Hij brengt de onderhandelingen in gevaar doordat hij betoogt dat de Engelsen in elk geval de zóne van Suez zullen moeten ver laten. Bevan ontkende dit geschreven te hebben. Het zou verkeerd vertaald zijn. Maar kon hij anders verwachten zo luidde het wederwoord dan dat zijn woorden in een vijandig blad verdraaid werden? Bevans artikelen waren voor een groep bladen in verschillende landen in Cairo, Pakistan en India geschreven. Een maand geleden was het gewraakte ai-tikel, waarin hij, volgens hem zelf, niets sensationeels heeft beweerd, maar de voor de hand liggende argumenten heeft gebruikt, reeds in India verschenen. Het plan der regering is om slechts enkele duizenden technici in de Kanaalzone ach ter te laten, welke deze in goede staat moe ten houden, zodat de basis in oorlogstijd terstond weer kan worden bezet. Maar alles hangt er van af of de veiligheid van het Midden Oosten op een andere, waar schijnlijk doelmatiger manier, kan worden verzekerd. In het Hogerhuis werd gisteren betoogd dat het beter zou zijn vast de onderhande lingen te hervatten als de gemoederen in Egypte tot bedaren gekomen zijn. Er gin gen ook stemmen op voor een deelgenoot schap in Noord-Oost-Afrika tussen alle betrokkenen als de enig afdoende oplossing. De vrees is dat een onwrikbare houding inzake de Kanaalzone tot een catastrofe zal voeren, omdat Egypte dan waai-schijnlijk een guerillastrijd zal beginnen, welke de gehele Arabische wereld tegen Engeland in het harnas zal jagen. Eden verklaarde dat er met Egypte alleen onderhandeld wordt over grondbeginselen, maar nog niet over détails. Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mee dat binnenkort gelijktijdig met de verheffing van het gezantschap der Ne derlanden te Rome tot ambassade, de be noeming van dr. H. N. Boon tot Harer Majesteits buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur is te verwachten. Dr. Boon is thans gezant te Rome. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Mme. de Puisieux: Wilt gij weten hoe men moet ge ven? Stel u in de plaats van hem die ontvangt. Uitgaande van de stelling dat verbete ring van het beschavingspeil ook een voor uitgang teweeg moet brengen in de wijze waarop de verschillende soorten wegge bruikers elkaar tegemoet treden, heeft de K.N.A.C. in een uitvoerig adres aan de ministers van Verkeer en Waterstaat, van Justitie, van Onderwijs, Kunsten en Weten- onderworpen en ondanks het speciaal op hen gerichte verkeerstoezicht. Dat is ook de reden waarom de K.N.A.C. met grote vol doening heeft kennis genomen van het aan dringen van de Tweede Kamer op een scherpere controle door de rijkspolitie op het snelverkeer. De verkeersbandeloosheid doet zich echter, aldus gaat het adres van de K.N.A.C. verder, in nog veel meerdere mate voor bij het langzame verkeer. Ter staving van dit oordeel wijst de K.N.A.C. op het feit dat fietsers zich veelal met ne gering van elke vorm van zelfbescherming schappen en van Binnenlandse Zaken en- ;n verkeer storten. Er wordt dikwijls kele middelen aan de hand gedaan om de nog steeds toenemende verkeersonveilig heid aan te pakken. In het adres wordt on der meer de aandacht gevestigd' op de da ling van het verantwoordelijkheidsgevoel van het gehele wegverkeer. De K.N.A.C. wijst als de belangrijkste oorzaak van een groot deel der verkeersongevallen aan een gebrek aan hoffelijkheid in de verkeers- omvangsvorm. Zij verheelt zich niet dat de genoemde gebreken zich óók ten opzichte van be stuurders van motorrijtuigen doen gelden, ondanks het rij-examen waaraan deze zijn ROME (AFP). De Italiaanse Senaat heeft Donderdag het wetsontwerp betref fende door de president te verlenen gratie, dat Zaterdag jongstleden door de Kamer is aanvaard en dat amnestie inhoudt voor zowel gewone misdrijven als voor oorlogs misdrijven, oorlogshandelingen, goedge keurd. Het ontwerp gaat voor uiteindelijke goed keuring terug naar de Kamer volgens de in spoedgevallen gevolgde procedure. Het parlement wenste de wet voor de Kerst- vacantie in te voeren. Circa 20.000 gevangenen zullen vrijgela ten kunnen worden, ongeveer de helft van alle gevangenen in Italiaanse gevangenis sen. VERSAILLES, (Reuter). De leden van de Franse Nationale Vergadering; en de Senaat z\jn het Donderdag in het paleis van Versailles niet eens kunnen worden over een opvolger van president Vincent Auriol. Na twee stemmingen had geen van de ëartdidaten de vereiste Absolute meerder heid behaald. De socialist Marcel Edmond Naegelen verkreeg twee maal het hoogste aantal stemmen, op de voet gevolgd door de hui dige premier, de gematigd-conservatief Joseph Laniel. De uitslag van de eerste stemming was: Naegelen 160 stemmen, Laniel 155 stem men, Georges Bidault (Katholiek Volksre publikein) 131 stemmen, Yvon Delbos (ra dicaal) 129 stemmen, Paul Kalb (Gauil- list) 114 stemmen. Marcel Cachin (commu nist) 113 stemmen, Jacques Foureade (ge matigd-conservatief) 62 stemmen en Jean Médecin (radicaal) 54 stemmen. De Gaullisten trokken hij de tweede stem ming hun candidaat terug en verdeelden hun stemmen tussen Laniel, Bidault en Naegelen. Laatstgenoemde kreeg toen bo vendien de stemmen van de communisten, die hun candidaat, de 84-jarige Cachin, te rugtrokken. Ook het aantal stemmen voor Delbos nam toe, doordat de tweede radicale candidaat, Médecin, zich terugtrok. De uit slag was: Naegelen 299 stemmen, Laniel 276 stemmen, Delbos 185 stemmen en Bi dault 143 stemmen. De absolute meerder heid was 467 stemmen. Hedenmiddag om 2 uur zou een derde stemming plaats hebben. Onze correspondent in Parijs schrijft: Frankrijk heeft nog geen nieuwe presi dent, maar heel wat candidaten, die de laatste maanden over het Elvsée hun zoete dromen droomden, hebben hun illusies in de eerste twee ronden al in rook zien ver vliegen. Gistermiddag om twee uur gaf de president van het congres, de socialist Le Troquer, de enige, die zich in groot ornaat gestoken had. met een kort woord en eer. even korte hamerlik het teken dat de plechtigheid begonnen was. Er waren voor de eerste ronde 8 candi daten ingeschreven, waaronder één nieu weling, de Gaullistische Elzasser Kalb, die vrijwel niemand van naam of gezicht bleek tè kennen. Twee uur lang zag men toen alle negenhonderd en zoveel congressisten dé brug van de tribune op en af dalen om zwijgend hun stembriefjes onder bewaking van de voorzitter en zijn controleurs in de bus te deponeren. Daar bleef het bij, want het stemmen wordt niet door redevoerin gen of explicaties begeleid. Daarna werd de uitslag bekend gemaakt, die de socialist Naegelen met 160 stemmen aan de kop plaatste. De tweede ronde volgde 's avonds, na dat alleen de vier groten, Naegelen, Laniel, Bidault en Delbos, in de competitie waren gebleven. Ook nu bleek echter niemand een absolute meerderheid te kunnen ver werven, zodat om middernacht, onder hels kabaal der protesterende Gaullisten en communisten, de president, Le Troquet, aankondigde dat vandaag voor de derde ronde zou worden aangetreden. Dit besluit van de president scheen hef resultaat van een concillie der vier candi daten en hun staven, die zich nu op een of twee namen zullen proberen le verenigen. Groots spektakel Men kon zich intussen bezwaarlijk een schrieler contrast voorstellen tussen het spektakel, dat in het Chateau van Versail les werd opgevoerd en het tafreel, dat men er buiten kon beleven. Het Paleis der Ko ningen aan het einde van de majestueuse Avenue, die Parijs met Versailles ver bindt, lag de ganse dag te pronken in alle In de grote Congreszaal te Versailles is Donderdagmiddag de stemming begonnen voor de verkiezing van de nieuwe Franse president. Overzicht van de Congreszaal tijdens de stemming op het moment dat de tegenwoordige minister van Buiten landse Zaken Bidault zijn stem uitbrengt. Telef oto-ANP). frambozen-rode en oker-gele kleuren en tinten van deze wonderbaarlijk bijna zwoele winterdag. Alles wat Parijs op politiek, journalis tiek en mondain gebied aan namen en fi guren bezit was naar Versailles gekomen em van nabij de gebeurtenissen bij te wo nen. De gebeurtenissen, die Frankrijk voor zeven jaren een staatshoofd zouden moe ten geven. Het Grand Trianon was tot restaurant herschapen, waar honderden politieke en andere kopstukken de mid dagmalen gebruikten. En het Chateau? De gangen gonsden hier van het rumoer, dat een kleine duizend politici en honder den journalisten verwekken kunnen en zelden zal er zo intensief zijn geïntrigeerd, gekonkeld en gecomplotteerd als deze dagen. Niettemin kan men nu achteraf wel enige feiten en conclusies formuleren. En de situatie is er zeker al wel iets over zichtelijker door geworden. Opmerkelijk is ten eerste het succes van Naegelen de socialist, die een der leiders is van de acties tegen het Europese leger. Het tweede opvallende feit is het geweest, dat Laniel Bidault in de eerste ronde al voorbij gestreefd was. Een niet zeer ge ruststellend symptoom overigens, waaruit blijken kon dat de meerderheid de onbe tekenende Laniel, waar zeker wel weinig autoriteit van uit zal gaan zal zijn le duchten mag men wel zeggen boven de slimme en intelligente Bidault prefereerde, die in de wereld-politiek toch althans nog wel iets betekent. Het is onder de krachtige pressie van zijn partijgenoten geweest, dat de Katho lieke leider na zijn weinig eervol debuut, toch nog in de circulatie wilde blijven. Nieuwe manoeuvres Die manoeuvres zullen nu in de loop van de dag hun hoogtepunt bereiken. Nu gaat het er om transacties te sluiten, waarbij de victorie van een candidaat met con cessies van zeer verstrekkend belang ge kocht zal worden. Concessies van diploma tieke. politieke en confessionele aard. De hoofdinzet is daarbij zeker wel het Euro pese leger. Het schijnt dat de Gaullisten Laniel wei willen steunen, indien hij belooft de E.V.G. de laatste adem uit te laten blazen. Laniel zou daar wel oren naar hebben. Het offer, dat de Katholieke M.R.P. daarbij brengen moet, zal dan worden be loond met de toezegging dat Bidault als eerste minister-president zal worden aan gewezen. Niettemin schijnt het dat zelfs met de Gaullistische stemmen Laniel de absolute meerderheid, die 465 stemmen bedraagt, toch nog net niet zal kunnen behalen Naar alle waarschijnlijkheid zal dus ook de derde ronde uitlopen op een partij remise. In dat geval zal een delegatie Auriol gaan verzoeken zich alsnog candidaat te willen stellen en gisteren ging het gerucht dat de tegenwoordige president wel voor de aandrang zou zwichten. E.V.G. ter ziele? De E.V.G. is eveneens de beslissende factor geweest, waarop de communisten besloten hun 127 stemmen aan de socialist Naegelen te geven. Dit geschenk is Nae gelen die tweemaal aan de spits stond, intussen fataal geworden. De meeste an dere tegenstanders van het Europese leger, van rechtse of andere huize, stuitte het namelijk tegen de borst hun stemmen met die der communisten te vermengen. Dr. A. H. Günther, raadadviseur bij het departement van Wederopbouw en Volks huisvesting, zal Vrijdag 18 December des avonds om 19.10 uur over de zender Hilver sum I (402 meter) in een vraaggesprek mededelingen doen over de nieuwe huren. Dit vraaggesprek wordt uitgezonden in de rubriek „Verklaring en toelichting". geen richtingverandering aangegeven, ter wijl de achterverlichting der rijwielen in tal van gevallen veel, zo niet alles, te wen sen overlaat, aldus de K.N.A.C. Het elke doortocht versperrende, hinderlijk naast elkander blijven rijden, het naar voren dringen bij bewaakte kruispunten. Brug gen en spoorwegovergangen van de wiel rijders is de K.N.A.C. tevens een doorn in het oog. Zo worden in het adres nog tal van andere voorbeelden aangehaald. Ook met betrekking tot de voetgangers meent de K.N.A.C. dat deze meer bescher ming behoren te verkrijgen, doch dat deze categorie daar tegenover aan enkele een voudige regels dient te worden gebonden. De K.N.A.C. is van oordeel dat de greep op het langzame verkeer geheel verloren dreigt te gaan en dat versteviging daarvan in het bijzonder klemt, omdat het aantal bromfietsen zich in zeer snel tempo uit breidt, zodat binnen afzienbare tijd dit aantal naar schatting een millioen stuks zal kunnen bédragen. Het feit, dat voldoende zelfdiscipline en verkeersinzicht ontbreken moet worden betreurd, doch zal niet op korte termijn zijn te verbeteren. Naar de mening van de K.N.A.C. zal uiteraard naarstig moeten worden' gestreefd om deze eigenschappen aan te kweken, waaraan behalve naast ver plicht en systematisch verkeersonderwijs op de schoien wellicht meer aandacht zou kunnen worden besteed bij de vorming van de jeugd buiten schoolverband. Dat daarnaast maatregelen tot versterkt preventief en corrigerend politietoezicht niet kunnen worden gemist ligt voor de hand. Helaas zijn in het algemeen de ge meenten daartoe echter niet in staat zulks wegens gebrek aan geschoold personeel. Voorts blijft de K.N.A.C. van oordeel, dat in het bijzonder voor betere discipline van het langzame verkeer het door haar aanbevolen stelsel van de betaalde waar schuwing een belangrijke bijdrage tot dit doel zou kunnen vormen. Het K.N.A.C.-adres besluit met het ver zoek om: de gemeenten in staat te stellen het voor verkeerstoezicht noodzakelijke politiepersoneel aan te trekken en in dienst te houden; meer dan tot dusverre aandacht te besteden aan het aankweken van zelf discipline, zowel in de scholen als ook ten aanzien van de vorming van jeugd buiten schoolverband en opnieuw liet stelsel der betaalde waarschuwingen in studie te ne men. De K.N.A.C. blijft er stellig van over tuigd dat de daaraan verbonden voordelen zullen opwegen tegen de bezwaren welke indertijd werden aangevoerd. (van hedenmorgen 7 uur) toestand ca C t? Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Warschau Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome geheel bew. Z 1 sneeuw NNO 2 geheel bew. Z 3 zwaar bew. ZO 12 motregen windstil nevel OZO 3 onbewolkt Z 4 onbewolkt ZZO 3 zwaar bew. OZO 1 mist windstil regen NNW 5 geheel bew. ZO 4 nevel OZO 2 nevel ZZO 2 mist windstil motregen WNW 2 motregen O 1 zwaar bew. O 1 onbewolkt ZO 4 mist windstil zwaar bew. windstil |3 f- -2 0 1 0 7 2 2 0 9 -1 12 -7 -5 0 -2 -0 1 6 -6 -6 7 a z5 0 0,8 0 2 0,1 0 0 0 0 0 0,1 0 0 0 0 0,1 0,1 0 0 0 0 Neerslag laatste 24 uur. PLAATSELIJK LICHTE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond lot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Verspreide opklaringen en tijdelijk nevel of mist. Overwegend droog weer Weinig wind. In de nacht en ochtend plaatselijk lichte vorst. Dezelfde of iets lagere middagtemperaturen. 19 December Zon op 8.45 uur, onder 16.29 uur. Maan op 15.14 uur. onder 7.59 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 18 December Hoog water: 1.19 en 13.45 uur. Laag water: 9.22 en 21.41 uur. Zaterdag 19 December Hoog water: 2.15 en 14.35 uur. Laag water: 10.22 en 22.38 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1