Prijzencommissie gaat schoorvoetend heen Van passieve naar actieve recreatie op Waterland" AUTO OF MOTORRIJLES? Agenda voor Velsen Drijvend dijkwerkershótel Thilant 2 terug in Velsen Gezellige Feestdagen Gedistilleerd Likeuren Wijnen Kennemer Lantaarn Kerkdiensten Met het oog op de huurverhoging is het jammer Herziening op een uitbreidingsplan Nodig voor de stichting van een manége Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES „Moderne" avond van de VJS TAXI NODIG? Kerstzangavond DE VUURTOREN AREND REI] M het adres Hersteld Apostolischen in een nieuwe kerk Velserduinweg vier dagen lang afgesloten Stookgerei op straat Chr. VISMAN Old Clothes New DRY CLEANING ONLY Samenspreking over moderne kunst Wedstrijden voor „Waterloo" BADMINTON „Velsen" dingt naar hoge competitieplaats Zaaltraining broodnodig BEL 5000 Filiaal ,yELO'wasmachinemü Trompstr.68 Tel:5198 'Jmuiden Na veertig weken Zeeland Aak krijgt weer haar oorspronkelijke bestemming Slijterij - Wijnhandel rr „Haast U naar de stal" in de Hervormde Kerk Kerstfeest hij IJmuidense huisvrouwen De elftallen voor „Noord" ZATERDAG 19 DECEMBER 1953 Door de economische ontwikkeling van Nederland zijn de verrichtingen van de plaatselijke prijzencommissies geleidelijk aan in een geheel ander vlak komen te lig gen, waardoor het oorspronkelijk werk van die commissies voor een belangrijk deel is teniet gegaan. Op grond hiervan heeft de minister van Economische Zaken besloten, het bureau Plaatselijke Prijzencommissies van het ministerie van Economische Zaken met in gang van 1 Januari 1954 op te heffen. Ingaande laatstgenoemde datum zal ook de plaatselijke prijzencommissie Velsen door Burgemeester en Wethouders worden op geheven. Mede in verband met de huurverhoging betreurt de commissie dit besluit tot op heffing ten zeerste. Immers bij de huurverhoging 1951 heeft de prijzencommissie Velsen honderdtallen personen geheel belangloos geholpen bij het oplossen van de vraag, welke de juiste huurprijs was van de gehuurde c.q. verhuurde percelen. ADVERTENTIE Dennenstraat 12 - IJmuiden-Oost - Tel. 6200 Hagelïngerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Woensdag 23 December om 20 uur wordt het nieurwe kerkgebouw van de Hersteld Apostolische Zendimgsgemeente in de Een heid der Apostelen in Nederland, dat staat aan de Eemstraat, hoek Waalstraat, offi cieel in gebruik genomen. Er wordt op die avond een openingsdienst gehouden. Het gedeelte van de Velserduinweg tus sen de Zeeweg en de Tuindersstraat te IJmuiden-O. zal van Maandag 21 tot en met Donderdag 24 December 1953 voor het doorgaande verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Inlichtingen omtrent de volgende ge vonden voorwerpen aan het hoofdbureau van politie, Tiberiusplein no. 1, kamer 4, uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzondering van Zaterdagmiddag. Telefonisch geen in lichtingen. Paar handschoenen, penningen, want, pop, zak met briketten, broche, alpino, damesring, reservewiel (auto), ceintuur, hond, herenpolshorloge, damesrijwiel, doosje sigaretten, teddybeer, schroeven draaier, shawl, ballpoint, sleutel, arm band, zwaai, kinderschep, portemonnaie, mattenklopper, handschoen, overall, auto ped, paar wanten, monsterboekje, étui met potloden enz., aktentas, étui met passer, kolenkit, 2 biljetten van f 1, halsketting, kinderfietsje (driewieler). ADVERTENTIE REMINGTON-RAND JUNIOR WRITER de handige draagbare kofferschrijfmachine, juist voor de Kerstdagen belangrijk in prijs gedaald OCQ van 295.— NU T ZÜD.* Uit voorraad leverbaar Off. Remington Dealer Velserduinplein - IJmuiden-O. Tel. 4619 REPARATIE - REVISIE ONDERHOUD-ABONNEMENTEN Zij verwacht, dat ook bij de huurver hoging 1954 de beantwoording van deze vraag voor tallozen moeilijkheden zal geven. De belanghebbenden zullen zich dus thans moeten wenden tot een andere in stantie (zeer waarschijnlijk de huuradvies- commissie te Haarlem) welke instantie een zekere geldsom voor haar bemiddeling zal eisen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De vereniging „Felison" belegt Dinsdag 22 December, des avonds om acht uur in de expositiezaal aan de Heidestraat een contactavond ter begeleiding van de thans hangende werken van de Start-groep. Het ligt in de bedoeling tussen enkele expose rende schilders en belangstellenden uit de gemeente een gesprek tot stand te brengen over de aspecten van de moderne kunst. Kerstfeest van Hervormde kleuterschool Voor de kinderen van de Hervormde Kleuterschool aan de Banjaertstraat wordt Dinsdagmiddag om half drie in het versier de gymlokaal van de CVO-school aan de Van Langeveldtstraat het jaarlijkse Kerst feest gegeven. Na Maandagmiddag begint voor deze school de Kerstvacantie tot Dinsdag 5 Januari. Prijsvraag voor Velsense lassers De afdeling IJmond van de Ned. Ver eniging van Lastechniek heeft voor haar leden weer een prijsvraag op het gebied van lasconstructies uitgeschreven. Voor de beste inzendingen naar aanleiding van de aan de leden toegezonden schetsen worden in totaal vier prijzen uitgeloofd. De inzendingen, die in Februari worden besproken, dienen 15 Januari te zijn inge leverd. ZATERDAG 19 DECEMBER: IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „In de greep van de angst". Rex, 20 uur: „Salome". „Felison", expositiezaal Heidestraat, 1417 uur, expositie van werken van jonge Nederlandse schilders. Velser Accordeonvereniging, 20 uur, Pa tronaatsgebouw, uitvoering. VELSEN NOORD Toneelver. Concordia, 20 uur, Gebouw Concordia, toneelvoorstelling. ZONDAG 20 DECEMBER: IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Cassidy's bescherme linge", 19 en 21.15 uur: „In de greep van de angst". Rex, 15 en 20 uur: „Salome". Humanistische Verbond, 10.15 uur, Cul tureel Gebouw, lezing. „Felison", expositiezaal. Heidestraat, 1417 uur, expositie van werken van jonge Nederlandse schilders. MAANDAG 21 DECEMBER: IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Blanke ballast". Rex, 20 uur: „Salome". „Felison", expositiezaal Heidestraat, 1921 uur, expositie van werken van jonge Nederlandse schilders. Nutsbibliotheek, Heidestraat, 1921.30 uur. Propaganda afd. Hoogovens, 20 uur, restaurant Walserij Oost, lezing. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur van de burgemeester van Velsen, 1517 uur, spreekuur van de wethouder van onder wijs. EEN VIJFDE HERZIENING van het door de raad in Augustus 1950 vastgestelde plan van uitbreiding in hoofdzaak voor het gedeelte van de gemeente Velsen ten Zuiden van het Noordzeekanaal is een gevolg van een ingediend plan tot de op de gronden van de oude buitenplaats „Waterland" te stichten manége, ter bevordering van de paardensport, dat we enige maanden geleden al hebben vermeld. Deze sport is een vorm van actieve recreatie, waaraan aldus de toelichting op de herziening in de gemeente Velsen behoefte bestaat, doch waarvoor in het geldende uitbreidingsplan nog geen speciale plaats was aangewezen. Daar de oppervlakte aan gronden in het uitbreidingsplan, die bestemd zijn voor actieve recreatie (sport- en speelvelden) in de toekomst uitbreiding zal behoeven, waarbij de verwerving op bezwaren van de eigenaren zal stuiten, dient, aangezien hier een eigenaresse haar grond vrijwillig wil afstaan voor een speciale vorm van actieve recreatie, de gelegenheid te worden aan gegrepen tot vergroting van de oppervlakte, bestemd voor actieve recreatie. In het door Gedeputeerde Staten goed gekeurde deel van het uitbreidingsplan in hoofdzaak van de gemeente Velsen ten Zuiden van het Noordzeekanaal zijn de gronden van „waterland" in hoofdzaak bestemd voor passieve recreatie, waarop bebouwing is toegelaten met grotere villa's met een inhoud van minimum 600 m3, waarbij de grootte van het bij elke villa behorende terrein minsten 10 ha moet be dragen, tenzij deze terreingrootte in één hand ten tijde van de tervisielegging van het uitbreidingsplan minder bedroeg en villabouw reeds was gerealiseerd, in welk geval de aanwezige terreingrootte tijdens de tervisielegging als minimum terrein grootte is vereist en inrichtingen met een culturele-, sociale-, religieuze-, medische- of charitatieve doelstelling, mits het maxi mum bebouwingspercentage 2% van de terreingrootte in één hand ten tijde van de tervisielegging van het uitbreidings plan niet overschrijdt. Van passieve naar actieve recreatie Geen van deze bestemmingen schiep de mogelijkheid tot verwerkelijking van een ingediend plan tot het op deze gronden bouwen van een manége. De noodzakelijke herziening omvat de wijziging van een gedeelte van het gebied met bestemming „passieve recreatie" in de bestemming „actieve recreatie" met daarop toegelaten gebouwen ten behoeve van de paardensport. Deze vijfde her ziening is zodanig ontworpen, dat aan de passieve recreatie zo weinig mogelijk schade wordt gedaan. Karakter weg gehandhaafd De groepering van het complex ge bouwen en terrein te weten: stallen, ma nége, woning, foyer, terras, cour en spring haan dient zodanig te worden gekozen, dat oude bestaande bomen gehandhaafd blij ven, zodat, tezamen met het struikgewas langs de omliggende wegen, het geheel in het groen komt te liggen. Het karakter van de Driehuizerkerkweg met boombe planting en omzoming met struikgewas blijft gehandhaafd, daar een strook van ten minste 10 m breedte tussen de weg en de manègeterreinen onaangetast moet blijven, terwijl bebouwing op een afstand van 30 m uit de Driehuizerkerkweg moet blijven. Door bij de bestemmingsaanduiding „ac tieve recreatie" de toevoeging „manége" met name te noemen, wil aangeduid zijn, dat hier uitsluitend deze vorm van recrea tie is toegestaan en dat realisering van dit plan niet de weg mag openen tot het ter plaatse stichten van andere vormen van recreatie of van vermaak. ADVERTENTIE Het eerste elftal van Waterloo ontvangt Jan Hanzen Kwartier, een elftal dat van gelijke kracht is, zodat een spannende wedstrijd te verwachten is. Het volledige programma luidt: Waterloo IJ.H.K., 14.30 uur; A.D.O. '20 4Waterloo 3 12 uur en Waterloo aD.S.K. a 12 uur. Waterloo komt uit met: W. Kok; J. v. d. Steen, J. van Sikkelerus; N.N., J. Schaap, P. Dekker; J. C. Stek, A. F. Broek, G. Post, J. Zwanenburg, J. J. Schelvis. ADVERTENTIE Gediplomeerde Instructeurs ZEEWEG 275 - TEL. 4333 KENNEMERLAAN 136 TEL. 5000 IJMUIDEN De Velser Jazz Society heeft gisteravond gebroken met de (goede) sleur van haar serie klassieke avonden: als tussengereent viel een programma van moderne jazz uitermate in de smaak bij het in grote getale opgekomen publiek. Wat wij van deze avond hebben meegemaakt en dat was door tijdgebrek niet veel gaf blijk van een gemakkelijke muzikaliteit van de kant van het Electro-kwartet met een vlotte gitarist J. Warmendam als leider. Hun „Pennies from heaven" bijvoorbeeld is er uitermate karakteristiek uitgekomen en al was de stijl van het ensemble Pia Beek niet helemaal te verdoezelen, deze jongelui bleken in staat te zijn de prettig in het ge hoor liggende klanken van deze en andere „hits" in een straf rhythme en met zo min mogelijk franje weer te geven. Het Amsterdamse Hera-Bob-tet blonk onder meer uit met „Flamingo", waarin het samenspel perfect werd afgeleverd en de sessions, die het programma besloten zullen met de aanwezige krachten onge twijfeld de verlangens van velen hebben bevredigd. De beide huisorkestjes van de VJS heb ben tot genoegen van hun aanhang op het concours in Rotterdam een eerste prijs weten te behalen. F. Na de overwinning op Hoofddorp 1 heeft het badmintonteam van „Velsen" de com petitie goed beëindigd door een overwin ning op de koplopers, E.G.C.B. 3 uit Hil versum en Velsen heeft thans 5 van de 8 wedstrijden gewonnen zodat de kans groot is, dat het op een van de bovenste plaatsen eindigt. Rhoder opende de score in het heren enkelspel met een 515, 1510, 155 overwinning. Zijn tactisch spel kwam in de eerste set niet tot zijn recht doordat de Hilversummers met een plastic shutle speelden, die lichter is dan de gebruikelijke veren shutle. Toen hij daaraan echter ge wend was, was de overwinning verzekerd. De volgende enkelspeler, Van 't Hag, kon direct met deze factor rekening hou den, maar ook hier trachtte de tegenspeler het kampioensprestige te redden door strijd tot het uiterste. Het grotere uithoudings vermogen was hier beslissend en de Hil versummer werd verslagen met 715, 1814, 158. Dat gaf Velsen moed en zo kwam ook de eerste dame, mej. Jenninga, met de beste voornemens bezield in het veld. Op fraaie wijze, door haar tegen standster volkomen uit positie te spelen, wist ook zij haar partij te winnen met 114, 115. Tegen die slagen was het moreel van de Hilversummers blijkbaar niet bestand en het daarop volgende ge mengd dubbelspel werd door de combina tie mej. Jenninga-Rohder vlot met 157, 153 gewonnen. Toen deed ook de Velsen herendubbel, gevormd door Verhoef-Roh- der, nog een duit in het zakje, mede door dat Verhoef vers in het veld kwam en won met 159, 1714. Daarmee was de stand al 50 voor Velsen en toen kon men zich de weelde permitteren om de laatste twee partijen cadeau te doen, teneinde een wat vroegere trein te kunnen halen. Het wedervaren van Velsen in deze bad- minton-competitie heeft nog eens overdui delijk aangetoond, hoezeer de ontwikkeling van de zaalsporten in onze gemeente af hankelijk is van een goede zaal-accommo datie. Velsen, dat de competitie als zwak ste team begon, is geëindigd als één der sterkste, dank zij de routine en oefening die men in de competitiewedstrijden op deed, terwijl men dit peil in feite had moeten bereiken door voldoende training in de vorm van onderlinge wedstrijden in eigen zaal, vóór de aanvang van de com petitie. Daarvoor zijn de oudere gymnas tieklokalen echter te klein. „Velsen" hoopt nu in stilte op de gym zaal van het gymnasium. ADVERTENTIE xocococccococcocooco ADVERTENTIE fWflSMflftilNES. PQDIQs-HQQ PQCN .STOFZUIGERS enz.enx,] De eerste Kerstwijdingssamer.komst, in dit seizoen te Santpoort gehouden, ging uit van het Nederlands Hervormd Kapelkoor, dat Donderdag een stampvolle kerk had weten te trekken. De hoofdgedachte van het programma was de eerste uitvoering der Kerst cant ate voor sopraan, tenor en koor, geschreven door de bekende Leidse organist Leo Mens. Voor de uitvoerenden moet het een bijzon der genoegen zijn geweest, dat de ruim zeventigjarige musicus persoonlijk de be geleiding van dit werk op zich had willen nemen. De dertiendelige cantate is samen gesteld uit minder en meer bekende Kerst liederen, verbonden door zang van sopraan of tenor op teksten aan het Evangelie ont leend. Deze laatste composities, in ver halende trant dus, kregen het karakter van recitatieven. Mevrouw T. Westerman Leistra en de heer J. A. Kramer voerden ze met een goede voordracht uit. De koren be vatten een paar uiterst fraaie, middel eeuwse Kerstzangen, waarvan het oud- Vlaamse lied uit 1539 het boeiendst was. Dirigent H. Johan de Haas had de cantate rnet zorg laten instuderen en gaf er een sluitende uitvoering van. Over Joop Huizinga's capaciteiten als leider van kinderkoren hebben wij reeds meermalen gunstig geschreven. Hij voerde ditmaal het jeugdkoor van het Kapelkoor aan in drie frisse Kerstliedjes. De heldere kinderstemmen en hun vlotte zingen zullen de andere leden van het koor veelbelovend in de oren geklonken hebben. Mettertijd zullen immers uit deze reserve de aanvul lende krachten gerecruteerd moeten wor den. 'Lies van Dillewijn trad aan de piano als begeleidster van deze zangvogels op. In de stijl van het programma bleef ook het door F. Pijlman getoonzette Psalm 150 voor gemengd koor en kinderkoor, dat qua compositie aanzienlijk zwakker is dan vele der oude Kerstliederen, die dezer dagen overal weer zullen opklinken teneinde sfeer te geven aan „het feest des lichts." A. J. VAN DER WEIJDEN TEGENOVER HET IJMUIDENSE GEBOUW van het Loodswezen ligt sinds Vrijdag morgen aan het einde van het Noordzeekanaal in de nabijheid van de Kleine sluis het in Februari door de gemeente Velsen ingerichte dijkwerkershótel „Thilant 2" een aak van 609 ton van schipper T. H. van Giessen dat in Stellendam en in de buurt van het nog heviger getroffen Ouwerkerk ruim negen maanden lang onderdak heeft gegeven aan tal van Nederlandse en Duitse werkers aan de tijdens de ramp vernielde dijken. Het schijnt nu definitief afgelopen te zijn met het bestaan van dit enige zo goed uitgeruste logementsschip, waarvoor de gemeente Velsen indertijd f 50.000 voor de inrichting neerlegde, want naar wij vernemen is de gemeente niet van zins de aak te kopen. Toen de heer A. J. van Leusen enige maanden geleden in een raadsvergadering vroeg wat er met het schip moest gebeuren, als het in Zeeland niet meer nodig was, zou het college zich daarover nog beraden. Inmiddels is het besluit gevallen. De „Thilant 2" wordt weer, zo deelde men ons van de zijde van het gemeentebestuur mede, een aak en het geopperde plan om er de bestemming van drij vende jeugdherberg aan te geven, schijnt van de baan te zijn als niet uitvoerbaar. Schipper Van Giessen, die al Zondag in Velsen terugkeerde en het schip moest af meren in het spuikanaal, weet nog niet waar hij met de „Thilant 2" aan toe is. Van de gemeente heeft hij tot nu toe nie mand gezien. Hij zou het schip desnoods wel aan de gemeente willen verkopen, maar niet eerder dan wanneer hij een nieuw schip heeft gevonden. Hij zag ook een eventuele nieuwe bestemming van het schip als jeugdherberg of iets van dien aard als een ideale oplossing, om te ver mijden dat een kostbare inrichting verlo ren gaat. De „Thilant 2" heeft de laatste maanden bij Ouwerkerk tweeënvijftig Duitse dijk werkers uit Sleeswijk Holstein aan boord gehad. Deze mannen verlieten het schip op 3 December om terug te keren naar Duits land en vorige week Vrijdag kreeg Van Giessen opdracht om vast te maken aan een sleper en terug te keren naar Velsen. Tot even na de aankomst van de „Thi lant 2" in Ouwerkerk hebben we de er varingen van de schipper enige maanden geleden al beschreven, maar gistermiddag in het woonverblijf had hij er nog wel wat aan toe te voegen. Of hij er spijt van had het karwei te hebben aanvaard? Nee, geenszins. Van Giessen had zelf hart voor het werk en hij heeft er geen spijt van de huur met Velsen te zijn aangegaan. De cetnrale verwarming heeft hij ai die maanden zelf verzorgd en verder hield hij alles zo veel mogelijk in- fN Aas met reuk? Ik mag wel zeggen, dat ik af en toe tersluiks het henge laarslatijn dat op de pieren van IJmuiden wordt geboren, tijdens het turen naar de lijn, met grote, stijgende vreugde beluister. De rustige mannen, die daar zetelen en van blok of klinkers af de gul, de schar en de horsmakreel een loer trachten te draaien, zijn man nen van het langzame, ge degen verhaal, dat niet altijd eindigt op een gul-als-een walvis, maar toch wel vaak en vooral als er ondeskun- digen te luisteren staan gewagen van die ene win derige dag in November, toen de gulletjes als aan een tou- wetje geregen uit de plomp kuierden. Het is een goed cn rust gevend oord, die pier van ons en het mag jammer heten, dat er door minder oppassende lieden roet in het viswater dreigt te worden geworpen en er allerlei moeilijkheden door het hengelaarsheelal gaan suizen. Het is zulk een goed oord, dat alleen daar dit verhaal- van-de-week vandaan kan komen. Het is het verhaal, vrinden, van de blinde gul en wie het niet gelooft, moet het Henk Slaman maar eens in zijn ge zicht komen zeggen. Henk Slaman, mannenbroe ders, ving deze week een gul van drie hele ponden. Ja, wij weten het: gij allen hebt gullen van vier en meer pon den op uw kerfstok, maar deze gul was echt en levend en liet zich slechts schoor voetend op het droge helpen. Maar luistert, lieden van de spinner en het nylon-eindje: deze gul was blind. Miste beide ogen. De wonden waren oud en het beest moet dus al lang geleden door een vijand zijn aangevallen en verminkt. En nu vraagt de oplettende man, die achter onze Hendri- cus stond te kijken, toen de gul boven water kwam: Hoe ter wereld heeft deze knaap zich kunnen redden zonder ogen en hoe wereld heeft hij voedsel kunnen vinden. Wat zeg ik? Hoe is het mogelijk, dat deze gul op het aas van Henk Slaman is afgekomen? Was dat, wees eerlijk Henk, niet helemaal vers? LAMPENIER indien U vroegtijdig Uw bestelt bij D. GEUS - DRIEHUIS Driehuizerkerkweg 61 Telefoon 5629 Bezorgen aan huis. Zeer grote sortering van de beste merken. Vraagt uitvoerige prijscourant. Op Dinsdag 22 December wordt als van ouds in de Nederlands Hervormde kerk te Santpoort het Kerstspel „Haast u naar de stal" opgevoerd door de gezamenlijke Santpoortse Hervormde jeugd. Deze avond, die in de loop der jaren een zekere ver maardheid is gaan genieten in Santpoort, wordt verder opgeluisterd door een ver telling en zang. tact. Toen er controle kwam bleek slechts 5 van de uitrusting in de rubriek ver mist thuis te horen en volgens de contro leur was dit echt niet veel. Er waren per centages, die vijf of zes maal hoger lagen Niet over de dijk De „Thilant" heeft bij Ouwerkerk eerst achter de dijk op het ondergelopen land gelegen. Bij de eerste poging tot dichting van de twee gaten besloten de ingenieurs het Velsense dijkwerkershótel in de polder te laten liggen om het er bij het leegpom pen van het eiland, met een bok uit te tillen. Van Giessen had er geen bezwaar tegen. De poging mislukte evenwel en toen de caissons onlangs het gat afsloten, is de „Thilant" er bijtijds door een slepertje naar open water gebracht. Alle dijkwerkers zijn zeer tevreden ge weest over het schip. Waarom juist de Duitsers op het schip kwamen te wonen? Wel, zij waren zes weken achter elkaar van huis en de Nederlandse dijkwerkers kon den elk weekeinde huistoe. Om de Duitsers toch enige huiselijkheid en comfort voor de Zaterdag en Zondag te geven, was de beslissing gevallen. De terugtocht naar Velsen ging via Dordrecht en van Dordrecht af sjorde de sleper „Jan Lieven" het dijkwerkershótel naar Velsen. Schipper Van Giessen wacht nu af wat er met het schip gaat gebeuren, want officieel weet hij nog van niets en is de huur nog niet opgezegd. De Nederlandse vereniging van Huis vrouwen, afdeling Velsen-IJmuiden. orga niseert haar jaarlijkse Kerstsamen komst op Woensdag 23 December in het Patronaatsgebouw, des middags te twee uur. De Haarlemse voordrachtkunstenares, mevrouw R. Bonset-Horst zal declameren en het eigen zangkoor zal zich eveneens laten horen. ZSGOKinheim (te Amsterdam, 14 uur) Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en S. de Vries; J. v. Hesselingen, W. Groeneveld en A. de Ruiter; J. Starreveld, H. Prinssen, Th. v. Vuuren, A. Prinssen en C. Dekker. VVBNFC (op „Watervliet", 14.30 uur) WB: R. Nieuwenhuys; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel, P. de Wolf en P. Bleeker; A. Both, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kers bergen en J. Duineveld. IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 19 uur: ds. J. van den Berg: Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer C. de Jong, Jongeren- dienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens, Jongerendienst 15 en 17 uur, ds. C. W. Thijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: leesdienst, 15 uur: ds. J. C. Maris van Haarlem-Nrd. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 19 uur: Adventwijding voor de jeugd: Maandag 9.30 uur: Heilige dienst, Don derdag 19 uur, algemene voorbereiding. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Openluchtsamen komst, 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. kapiteins E. H. Krommenhoek. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar, 19 uur: ds. J. Dickhout. Gebouw, 10 uur: Jongeren- dienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis van Santpoort, 17 uur: ds. R. D. Beukema. Ver. v. Vrijz. Herv. Abelenstraat 1, 10.30 uur: prof. dr. M. A. Beek. Evangelisatievereniging „Elon", Vare- niusstraat hoek J. P. Coenstraat, 10 uur: de heer W. F. Kloos van Gouda. Gemeente Gods, 10 uur: Cultureel Ge bouw, samenkomst, spreker J. Jeninga. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. A. Duijven- dak van Amsterdam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Zaterdag 19.45 uur: avondgebed in het wijkgebouw; Zondag 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: ds. A. A. Wil schut van Amsterdam (jeugd dienst); Jeugdkapel (Wijkgebouw) 10.15 uur: mevr. II. BrinkVan Zaanen. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. L. Brink. Vrije Evangelisatie „Emanuël", Gem. Ontspanningslokaal Van Diepenstraat, Donderdag 24 December, 19.45 uur. Spre ker: J. Sevensma, Amsterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes, 19 uur: dr. O. Norel van Leiden. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys, H. Doop. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer S. de Boer. Vrijz. Hervormden, Prinsesselaan, 18 uur: Kerstviering. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, 10 uur: de heer J. Sevensma van Amsterdam; 19 uur: evangelisatie samenkomst. Leger des Heils, Jan Alsweg, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondags school, 17 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Ver- lossingsmeting. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: De Toorts, 9 uur: de heer M. A. van Rhijn, vic. Kapel, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, 19 uur: dr. M. van der Voet van Haarlem- Noord. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evensong. Wij maken de betrokken instanties erop attent dat opgaven voor de Predikbeur ten van Kerstmis uiterlijk Dinsdag in ons bezit moeten zijn. Anders is het niet mogelijk de lijst der Predikbeurten van Kerstmis, Donderdag a.s. volledig te doen verschijnen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11