Groot offensief van verrast de Franse Vietminh troepen Poging tot roof in garage van N.Z.H. aan Soendaplein Viermogendhedenconferentie uitgesteld van 4 tot 25 Januari Weerbericht Amerikaanse troepensterkte in Korea wordt verminderd Opstandelingen vallen Laos binnen deel van Frans leger afgesneden Het woord is aan. Vermomde chauffeur door kassier en diens zoon overmeesterd Engeland heeft een atoomplan Geen wijziging van troepental in Europa Op Russisch voorstel: Naar vergaderplaats in Berlijn moet nog worden gezocht Kerstboodschap van Eisenhower 68e JAARGANG No 144 MAANDAG 28 DECEMBER 1953 297e JAARGANG No 297 Frans grondpersoneel weer aan het werk Loet. C. Barnstijn overleden Koningin en Prinsessen naar Grindelwald Mossadeq en Riahi voor militair hof Sneltrein van Djokja naar Djakarta beschoten India weigert visa aan Indonesische communisten Elf tabaksloodsen in een half jaar afgebrand Leger achtervolgt bende in Midden-Atjeh Speelgoedpistool in de hand YVeerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admiru Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 4r' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.S0. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman SAIGON (Reuter). Ongeveer 20.000 man communistische Vietminhtroepen zijn een groot offensief tegen de strijdkrachten van de Franse Unie begonnen. Door cen traal Indo-Cliina trekken zij in Westelijke richting op. Zij hebben de Franse troepen in twee delen gesplitst. De plaats Thakhek, gelegen aan de rivier de Mekong die de grens vormt tussen Laos en Thailand, is door de Fransen ontruimd. Kort tevoren waren de Franse burgers op aandringen van de overheid al uit de stad vertrokken. De voornaamste Franse verbindingsweg met centraal en noordelijk Laos is nu af gesneden. De Indo-Chinese staat Laos heeft gisteren de UNO in kennis gesteld van het feit, dat Vietminh-opstandelingen zijn gebied bin nenkomen. Door zware stormen konden de Fransen geen vliegtuigen legen de optrek kende rebellen gebruiken. De regering van Thailand heeft de slaat van beleg afgekondigd in negen provincies aan de grens met Indo-China en Birma en troepen gezonden naar strategische punten langs de rivier de Mekong. De Vietminh-strijdkrachten hebben het Franse leger Zaterdag door hun bliksem- offensief dwars door het smalle gedeelte van het land, van de Chinese Zee tot de grens van Thailand, in tweeën gesneden. De laatste verbindingslijn voor het vervoer van Franse en Amerikaanse wapens naar het Noorden van Laos is, afgezien van de voorziening door de lucht, verbroken door de verovering van Thakhek door de Viet- minh. Waarnemers zijn van mening, dat de Vietminh-opmars door Centraal-Annam en Zuid-Laos nog pas de eerste actie is in het winteroffensief van de bevelhebber der opstandelingen, generaal Giap. Zij ver wachten, dat hij zal oprukken naar Vien tiane, de regeringshoofdstad van Laos, en Loeang Prabang, de Koninklijke residentie van het land. Hij kan dit' doen met zijn elite-bergdivisie, die onlangs van de delta der rode rivier aan de Noordelijke grenzen van Laos is aangekomen, en met de strijd macht, die de grens van Thailand heeft bereikt. Generaal André Franchi leidt de Franse Unietroepen, die thans het hoofd moeten bieden aan het nieuwe Vietminh-offensief. In diplomatieke kringen te Parijs acht men het niet uitgesloten, dat de Vietminh poogt een nieuw Korea in Indo-China te scheppen door het land in tweeën te snij den. Men neemt echter aan, dat Frankrijk geenszins bereid zal zijn op een „Koreaanse basis" met de Vietminh vredesbesprekingen te voeren. De scheidslijn, gevormd door de opmars der Vietminh, loopt langs de 16e breedtegraad. Luchtbrug In militaire kringen acht men het van belang, dat de Franse troepen zich terug trekken op Savannakhet, ongeveer 80 kilometer stroomafwaarts aan de Mekong gelegen. Genoemde plaats heeft een goed vliegveld, dat door een reeks vliegtuigen, die een luchtbrug vormen, de laatste 24 uur als landingsplaats is gebruikt. Indien de Vietminh de verdediging van Savannakhet zouden doorbreken, zouden zij de gehele Mekong-vallei kunnen bezet ten en oprukken naar de grens van Cam bodja. Naar Reuter verklaart heeft de kracht van het offensief de Franse bevolking ver rast. Men was gewend geraakt aan opti mistische communiqués, aldus Reuter. Radio-Vietminh heeft Zondag een com- muniqué van de „verzetsregering van Pathet Lao" uitgezonden, waarin wordt gezegd, dat bij het offensief in Laos bijna drie bataljons van de Franse Uniestrijd krachten in midden-Laos „vernietigd zijn" en dat een aantal Franse posten in dit ge bied is veroverd. In totaal zouden in drie dagen 2200 man „vernietigd" of gevangen genomen zijn. De radio-omroep van de Vietminh heeft een oproep aan de Franse troepen in Indo- China uitgezonden van de zijde van 297 krijgsgevangenen, die op Eerste Kerstdag door de opstandelingen zijn vrijgelaten. De Franse troepen worden daarin opge wekt zich te verenigen en onmiddellijke repatriëring te eisen, alsmede een regeling van het Vietnamese probleem door vreed zame onderhandelingen. PARIJS, (AFP) Het stakende grond personeel op de Franse vliegvelden heeft Zondagavond besloten heden te twaalf uur 's middags het werk te hervatten. Door de staking, die acht dagen duurde, werd het gehele luchtverkeer in Frankrijk en zijn overzeese gebiedsdelen met uitzon dering van Indo-China, zo goed als stil gelegd. Het aantal stakers op de vliegvelden be droeg 2500 De overeenkomst tussen de stakers en regering voorziet in een bonus van 3000 tot 7000 frank gevolgd door onderhandelingen over een nieuwe salarisregeling. De stakende Franse postbeambten heb ben Zondagavond besloten ook heden hun staking nog voort te zetten. Zij zouden he den weer bijeenkomen om te overleggen over te nemen maatregelen. Door de sta kingen liggen in de Parijse stations nog steeds postzakken opgestapeld. In Kings Point (New York) is op 74- jarige leeftijd overleden de Nederlandse filmproducer Loet C. Barnstijn. Loet C. Barnstijn was tot kort voor de tweede wereldoorlog in ons land bioscoop exploitant, filmverhuurder en filmpro ducer. Hij heeft de geluidsfilm in ons land geïntroduceerd. Hij was onder andere stichter van de Nederlandse bioscooptrust, een combinatie van filmverhuurkantoren en richtte „film- stad" te 's-Gravenhage op, waar verschei dene Nederlandse films werden geprodu ceerd. Koningin Juliana en de vier Prinsessen vertrokken Zaterdagavond om zeven uur van het station Baarn voor de winterreis naar Grindelwald in Zwitserland. In Emmerik werden de drie wagons, waaronder een bagagewagen, aan de nacht trein naar Bazel gekoppeld. Hedenmorgen om iets over tien werden de Koningin en de Prinsessen in Interlaken verwacht, van waar zij per autobus naar Grindelwald zullen doorreizen. Prins Bernhard zal de reis op andere ge legenheid maken. Sneeuw In Grindelwald is dezer dagen het eer ste pak sneeuw gevallen en men kan ge rust zeggen dat het tevens een pak van het hart is van de vele hoteliers hier, die tot dusvene met bezorgde gezichten de weer berichten hadden beluisterd. De tien cen timeter sneeuw hebben het dorpje omgeto verd tot een Kerst- en Nieuwjaarssprookje en de gasten zijn sindsdien toegestroomd. Wel hangen nog de nevels cm de toppen van de Grote en de Kleine Scheidegg en is het zicht overal neg beperkt, maar de temperatuur is welhaast ideaal, overdag om het vriespunt, des nacht vijf a zes gra den vorst, die ijspegels tovert aan dakgoten en rotswanden. Alle hotels zijn voor Oud en Nieuwjaar volgeboekt en de vele kondi- DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Emerson: Allerlei duigen en weer, Samengebracht bij elkaar, Maken tezamen een jaar En een sfeer. toreicn en kleine café's hebben het druk. Van enig cereinoniëel zal bij de aankomst van de Koninklijke Familie morgen geen sprake zijn. De burgemeester van Grindel wald zal er niet bij zijn als de gasten om streeks 11 uur per auto uit Interlaken arri veren, maar hij zal later in het eigen dorp zijn opwachting maken. TEHERAN, (AFP) Een uit zeven raadsheren bestaand Perzisch militair Hof van Appèl zal Zaterdag de aanklacht tegen ex-premier Mossadeq en generaal Riahi in tweede aanleg behandelen. De behande ling zal ongeveer een maand duren, aldus een regeringswoordvoerder. Op het door dit hof uit te spreken vonnis is nog weer beroep mogelijk: óf op een derde militair hof, óf, met toestemming van de Sjah, op het Hooggerechtshof. Zondagavond is Koningin Julianc in gezelschap van de prinsessen Beatrix, Irene, Margriet en Marijke van het station Baarn voor de winterreis naar Grindelwald in Zwitserland vertrokken. Aan de trein namxPrins Bernhard afscheid. Achter de coupe- van links naar rechts: de prinsessen Irene, Beatrix en Margriet met een vriendinnetje. Geheel rechts Prinses Marijke en een hofdame. aeur, Een als monteur vermomde en gemas kerde chauffeur van de N.Z.H. heeft in de namiddag van de Tweede Kerstdag een roofoverval in het afrekenlokaal van de remise aan het Soendaplein gepleegd. Door het kordaat optreden van de met de afrekening belaste beambte en diens zoon kon de man ter plaatse worden ge grepen en door de politie ingerekend. Naar wij vernemen heeft het voorval zich als volgt toegedragen. De 34-jarige chauf feur A. P. D. uit De Zilk was na het einde van zijn diensttijd omstreeks vijf uur haar het afrekenlokaal in de garage aan het Soendaplein gegaan, waar de met het af rekenen belaste beambte, de heer R. Smink, bezig was met het afsluiten van de kas, waarbij hij met het oog op de Kerstdrukte, geholpen werd door zijn zoon, een leerling van de Zeevaartschool. Nadat D. had afgerekend verdween hij in de kleedcabines, waar hij een overall (Van onze correspondent in Londen) Voordat de conferentie in Berlijn begint, zal Engeland een plan, om atoomenergie ter beschikking te stellen tot heil van de mensheid, gereed hebben. Verwacht wordt dat de Russen in Berlijn het atoomvraag- stuk ter sprake zullen brengen. Het plan zal in de komende dagen aan de Verenig de Staten worden voorgelegd. De hoofdpunten van het plan zijn de controle door een speciaal orgaan van de UNO van de uranium-productie en uni versele toepassing van radio-actieve iso topen voor geneeskundige doeleinden en de industrie. De mannen achter het plan zijn Sir John Cockcroft, hoofd van het laboratorium voor atoomonderzoek te Harwell, Sir William Penney, die belast is met de ontwikkeling der atoomwapenen, en Sir Cristopher I-Iinton, die thans de laatste hand legt aan de voorbereidingen tot de bouw van En- gelands eerste atoomkrachtcentrale in Cumberland. AUGUSTA (Georgia) (Reuter) Presi dent Eisenhower heeft op Tweede Kerstdag een vermindering van de Amerikaanse landstrijdkrachten in Korea bekend ge maakt. Twee legerdivisies zullen spoedig naar de V.S. terugkeren als begin van een „progressieve vermindering der troepen in Korea." In de desbetrefende verklaring wordt gezegd, dat thans, nu er een wapenstilstand is, niet zoveel troepen nodig zijn als in de dagen van de gevechten, „temeer vanwege de capaciteit van de strijdkrachten der Zuid-Koreaanse republiek, die gedurende de oorlog in aanzienlijke mate opgebouwd zijn." „Voorts geeft onze groeiende nationale luchtmacht ons een grotere bewegelijkheid en een groter effectief dan ooit te voren". Ambtenaren van het Amerikaanse mi nisterie van Defensie hebben volgens United Press verklaard, dat de aangekon digde beslissing om twee Amerikaanse divisies uit Korea terug te trekken geen invloed zal hebben op de handhaving van het Amerikaanse troepental in Europa. Zij schatten, dat er ongeveer vijf Ameri kaanse divisies en drie regimenten op het moment in Europa gestationneerd zijn en zij herhaalden het standpunt, zoals dat door president Eisenhower en andere hoge auto riteiten naar voren gebracht is, dat men voor Europa voorlopig geen vermindering van de Amreikaanse troepensterkte over weegt. In de verklaring van de president wordt verder gezegd, dat de landen der UNO welke troepen in Korea hebben, verenigd zouden blijven en zich gereed zouden hou den, om iedere mogelijke „vernieuwing van een aanval" het hoofd te bieden. „De ge volgen van een dergelijke schending van de wapenstilstand zouden zo ernstig" zijn, dat zeer waarschijnlijk het onmoge lijk zou zijn de vijandelijkheden binnen de grenzen van Korea te houden," aldus de verklaring, die eindigde met: „Wij gaan voorwaarts op het pad van onze vèel-om- vattende politiek teneinde de gehele wereld duidelijk te maken, dat wij zelf geen aggressieve bedoelingen hebben en dikwijls de lasten van de bewapening willen ver lichten om het ontstaan van een vredelie vend klimaat te bevorderen." Zuid-Koreaanse wrevel De Zuid-Koreaanse minister van Buiten landse Zaken, Pyoeng Yoeng Tae, heeft naar aanleiding van président Eisenhowers bekendmaking verklaard, dat elke ver zwakking van de verbonden strijdkrachten de geallieerden „kwetsbaarder voor een communistische-aanval" zal maken. Zijn verbazing over het besluit uitend zei de minister: „De regering en de bevolking van Zuid-Korea kunnen zich niet geluk wensen met de terugtrekking, temeer niet omdat de versterking van het Zuid- Koreaanse leger nog niet voltooid is." De minister wenste liever twee extra divisies met het oog op het „toenemende communistische gevaar". De verbondenen zouden zich in een staat van voortdurende paraatheid moeten houden om elke nieuwe aanvalspoging te kunnen weerstaan. Zij zouden daartoe hun strijdkrachten moeten vergroten WASHINGTON, (Reuter) De Sovjet-Unie heeft in een Zaterdag overhandigde nota aan de Westelijke mogendheden verzocht de datum voor een viermogendhedenconfe rentie te Berlijn van vier Januari, zoals door het Westen voorgesteld, naar 25 Januari of later te verschuiven. In de nota, die door het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken is gepubliceerd, wordt voorgesteld, dat de vier hoge commissarissen in Duitsland zullen beraadslagen over een plaats van samenkomst in Berlijn. De Weste lijke mogendheden zullen Moskou laten weten, dat zij deze voorstellen aanvaarden. „De Sovjet-regering neemt nota van de instemming der Amerikaanse regering om de kwestie van bijeenroeping van een vijf- mogendhedenconferentie, met deelneming van de Chinese volksrepubliek, te bespre ken", aldus de nota, welke er aan toevoegt, „dat een dergelijke conferentie in de hoog ste mate zou kunnen bijdragen tot regeling van internationale problemen". In diplomatieke kringen te Londen ver luidt dat Engeland, Frankrijk en Amerika het Russische voorstel om de conferentie van vier te Berlijn op 25 Januari te laten beginnen, zullen aannemen. Verwacht wordt, dat het Westen spoedig een kort antwoord in deze zin aan de Sovjet-Unie zal zenden. Wel zullen de Westelijke landen zich krachtig verzetten tegen het houden van de bijeenkomst in de Oostelijke sector van Berlijn, aldus genoemde diplomatieke krin gen. daar dat zou kunnen worden opgevat als hun erkenning van de Oost-Duitse re gering. Ambtenaren van het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken zeiden te verwachten, dat het Westelijke antwoord binnen enkele dagen zal worden overhan digd. „Vrede" Een commentator van Radio Moskou heeft in een Kerstuitzending in het Engels verklaard, dat het komende jaar een zeer reële mogelijkheid biedt, om een „normale, rustige en vreedzame atmosfeer in de we reld te scheppen". „De mogelijkheid van een vredig en ge lukkig leven is nog nimmer zo nabij en reëel geweest als nu. De belangrijke suc cessen, door de vrcdeskrachten behaald, geven grond aan deze hoop", zei hij. De commentator sprak de hoop uit, dat het huidige bestand in Korea zal worden vervangen door een duurzame vrede. „Di plomaten die openlijk een machtspolitiek steunen, zijn niet langer in staat een vier- Isndenconferentie af te wijzen. Wij juichen die wijziging toe", aldus de commentator. In Berlijn Eurgemeester Ebert van Oost-Berlijn- heeft voorgesteld, dat leden van de Oost- Berlijnse volksvertegenwoordiging met se natoren uit het Westelijke stadsdeel be sprekingen houden teneinde er voor te zor gen, dat de komende conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken der „grote vier" in een „sfeer van vrede en democratie" kan worden gehouden. Als basis voor gemeenschappelijke be sprekingen stelde Ébert een program van zeven punten voor, ondermeer een gemeen schappelijke verklaring aan de vier grote mogendheden om deelneming van verte genwoordigers van Oost- en West-Duits- land aan de ministersconferentie te Berlijn te verkrijgen. Verder zou betrekking van Duitsland bij het Westelijke pactsysteem voorkomen moeten worden en alle spion- nage moeten worden verboden evenals alle militaire en fascistische organisaties. EbeU eist algehele coalitie- en vergader vrijheid voor alle partijen en organisaties die voor de vrede ijveren. De West-Berlijnse gemeenteraad heefl Donderdag elf gemeenteraadsleden uit Oost-Berlijn uitgenodigd een verga,dering van het West-Berlijnse stadsbestuur bij te wonen, waarop zal worden gesproken over de afschaffing van de verkeersbeperkingen tussen de beide sectoren van de stad. DJAKARTA (Aneta) De sneltrein DjokjaDjakarta is op Eerste Kerstdag door onbekende gewapende lieden onder vuur genomen. Drie passagiers werden ernstig gewond. DJAKARTA (Aneta) Aan de Partai K'ommunis Indonesia, de Indonesische com munistische partij, zijn visa geweigerd voor de leden van een delegatie naar een con gres van de communistische partij in India, dat Zondag zou worden geopend. Via de ambassade van India in Djakarta heeft de P.K.I. bij de regering van India geprotes teerd tegen deze weigering. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft Donderdag in zijn eerste Kerstboodschap aan het Amerikaanse volk de Amerikanen gevraagd met hem te bid den om vrede en er voor dank te zeggen, dat „het bloed van hen, die wij liefhebben, met langer op slagvelden in het buitenland vergoten wordt." Het gebed stelt vrijheid en communisme tegenover elkaar, zo zei de president. De communist kan geen kracht vinden in het gebed, omdat zijn leer van materialisme en staatsalmacht de waardigheid van de mens ontkent en dus ook het bestaan van God.. Koningin Elizabeth van Engeland heeft Eerste Kerstdag een radiotoespraak gehou den uit Nieuw-Zeeland. In haar toespraak, die in het gehele Gemenebest werd opge vangen, zeide de Koningin onder meer, dat het Gemenebest gebouwd is op vriend schap. loyaliteit en de wens naar vrijheid en vrede. Zij zou zich geheel wijden aan het beginsel van gelijkheid van landen en rassen van het Gemenebest. In .Java's Oosthoek DJAKARTA, (Aneta). Sinds het begin van de nieuwe tabaksoogst Augustus in de Oosthoek zijn al elf tabaksloodsen afge brand. De schade hiervan bedraagt Rp. 900.000 aan tabak en Rp. 200.000 aan lood sen. Het afbranden van enkele loodsen per seizoen is geen bijzonderheid, maar het aantal branden is Ihans abnormaal groot. In de maand December ontstonden er al leen al 'zeven branden. Men meent dan ook, dat er in veel gevallen opzet achter zit. PADANG, (Aneta). De chef-staf van het militaire commando in Nooi-d-Sumati-a, luit.-kol. Thalib, heeft aaxx de Indonesi sche pers medegedeeld, dat waarschijnlijk in Maart 1954 de veiligheid in geheel Atjeh zal zijn hersteld. Hij zeide, dat de acties nog voortduren tegen .opstandelingen, die zijn doox-gedron- gen in het bex'gachtige gebied van Midden- Atjeh. Maar ook hier zal het leger spoedig de situatie meester zijn, aldus overste Thalib. van een monteur aantrok, een masker op zette en zich ook nog schminkte. Toen D. weer het afrekenlokaal binnen kwam, met een speelgoedpistool in de hand, was de heer Smink juist even de garage in op zoek naar een kist voor de bescheiden. Blijkbaar merkte hij de zoon van de kassier te laat op of hij trok zich van diens aanwezigheid niets aan en hij deed een greep naar de zakjes met geld welke op tafel stonden en waarvan de to tale inhoud ongeveer driehonderd gulden bedi-oeg. Maar op dat ogenblik trok Smink Jr. de deur dicht en sloeg alarm. Tevergeefs ti-achtte de chauffeur de deur weer open te rukken: bij zijn pogingen daartoe bx-ak de kruk af. D. sloeg daarop een paar ruiten van het kantoortje in en sprong door het venster, waar de inmiddels teruggekeerde heer Smink hem opving. Er ontstond een stevige worstelpartij, waarbij de heer Smink zijn duim verstuikte en een gezwol len pols opliep. Maar hij hield de chauffeur onder tot het van alle kanten toegesnelde garagepersoneel hem definitief kon over meesteren. Inmiddels arriveerde ook de politie om de verdachte in te rekenen. D. was een bekwaam chauffeur, xxxaar hij had heel wat vergrijpen tegen de N.Z. II.-discipline op zijn kex-fstok. Drie weken geleden werd hij aanvanke lijk ontslagen wegens een bijzonder onheb belijk optreden tegen een reiziger, doch de directeur nam hexn toen, uit medelijden met zijn vrouw en drie kinderen, weer terug. Men bleek bij de N.Z.H. vooral ook pijn lijk getroffen door het feit, dat D. een overall had aangetrokken, omdat dan ver denking, indien hij had kunnen ontkomen, op de monteurs van de garage zou zijn ge vallen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand ea Is: 6.^ w 5" r3 TZ.S t- o - 5.* f-t- T3- C Sc 2.S Helsinki sneeuw ZO 3 -2 2 Oslo mist windstil -8 0, 2 Stockholm sneeuw NNW 2 0 4 Kopenhagen licht bew. W 5 1 0, 5 Londen onbewolkt W 3 3 0 Amsterdam regenbui W 10 6 4 Brussel regenbui W 4 0 0 1 Parijs zwaar bew. W 2 2 0 Bordeaux zwaar bew. N 1 6 1 Grenoble onbewolkt NW 2 2 0 Nice geheel bew. NNW 5 6 0 Warschau sneeuw W 10 1 2 Berlijn geheel bew. WNW 7 4 0, 1 Frankfort nevel ZZW 5 3 0 4 München sneeuwbui w 5 1 2 Ziirich zwaar bew. windstil -0 0 Genève licht bew. windstil -4 0 Locarno licht bew. O 1 -4 0 Wenen zwaar bew. WNW 6 4 1 Innsbruck geheel bew. windstil -1 2 Rome regen ZO 4 11 0, 2 Neerslag laatste 24 uur ONBESTENDIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met enkele buien en morgen lijdelijk opklaringen. Matige tot krachtige Noord-Westelijke tot Westelijke wind. aan de kust later wel licht tot hard toenemend. Weinig ver andering in temperatuui-, 29 December Zon op 8.48 uur. onder 16.36 uur. Maan op 2.00 uur. onder 12.09 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 28 December Hoog water: 8.58 en 21 24 uur. Laag water: 4.21 en 16.44 uur. Dinsdag 29 December Hoog water: 9.52 en 22.20 uur. Laag water: 5.08 en 17.33 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1