Kleine dierenbeschermers verenigden zich Haringloggers voerden 159.985 kantjes meer aan dan vorig jaar Havenberichten Beverwijkse veilingen zetten dit jaar voor ruim vijf millioen om Kerkdiensten Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee Voor jonge hersens 10 Bond van Zeevarenden hield cabaretavond Veertig jubilea in 1954 DCIJ-reserves kampioen in de afdeling Haarlem Kapitein verzweeg stranding De elftallen van „Noord" „Pro Juventute" organiseert cursus Even meer dan vorig jaar Eerste deelnemers schaak- tournooi al in Beverwijk - Aanvoer te Scheveningen met 25°/o gestegen Het nieuwe pun tenraadsel DONDERDAG 31 DECEMBER 1953 Sinds jaar en dag heeft de afdeling Velsen van de Nederlandse vex-eniging tot bescherming van dieren het plan, de jeugd een meer actief aandeel in de strijd voor een menswaardige be handeling van het dier te geven en na een paar mis lukte pogingen is er dan gistermiddag iets uit de bus gekomen, dat alle goeds voor de toekomst belooft. Onder leiding van mej. A. Rosendahl en mevrouw Klaver uit Santpoort zijn namelijk een goede vijftig jongelui bijeen geweest om de handen „uit de mouwen te steken". Dat het daarvan in eerste instantie nog niet direct gekomen is, lag meer aan het algemene terrein- verkennen dan aan de goede wil van de kleine klanten, die na een opge togen bezoek aan het Ker- bert-asyl op het Velsense politiebureau werden opge vangen voor een toelich ting. In het asyl hebben zij zich met groot enthousias me op de bezichtiging van de stallen geworpen en op het raden van de naam van een daar verblijvend hondebeest, waarvoor een paar prijzen waren uitge loofd. Mevrouw Van Tuyll had voor een verrassing on der de Kerstboom gezorgd in de vorm van een pak- petje voor ieder en in het politiebureau heeft mej. Rosendahl zich beijverd de kinderen „mee" te krijgen. Dat is wel gelukt, want er gaan straks een groot aan tal kinderen aan de slag met het maken van nest kastjes. Dat dan voor degenen, die timmermansbloed in de aderen vermoeden. De kleuters gaan binnen kort onder leiding kleuren en de „middenmoot" zal voor een plannetje gespan nen worden, dat ook nog zo gek niet is. Het ligt namelijk in de bedoeling van de dierenbe schermers de bevolking van Velsen te vragen, de jeugd van deze groep wat te doen te geven, dat in be trekking tot het dier staat. Zoals het schoonmaken van kippenhokken, het uitlaten van de hond of het kuisen der konijnenverblijven. Wie wat voor de kinde ren te doen heeft kan zich na Nieuwjaar opgeven bij mevrouw Klaver, Broek- bergenlaan 13 in Santpoort; mej. A. Rosendahl, Jacob Catslaan 25, Driehuis of mevrouw D. J. Folkertsma- Busé, Meertdietstraat 80, Velsen. Daar kunnen ook nieuwe leden voor de jeugdgroep worden inge schreven. Vele vissers zijn ook dit jaar tussen Kerstmis en Nieuwjaar aan wal en de Bond van Zeevarenden maakt hiervan elk jaar opnieuw gebruik om de vissers en hun vrouwen een feestavond te bereiden. De leden van de IJmuidense afdeling waren gisteravond in het Thaliatheater bijeenge komen, om te genieten van een kostelijk cabaretprogramma, dat door een uitge breid gezelschap onder leiding van Fred Bourgogne werd opgedist. Met de accor deonklanken van bekende zeemansliedjes en nieuwe schlagers, ten gehore gebracht door twee „vissersvrouwtjes" in Scheve- nings costuum was er al dadelijk de ge wenste sfeer wat geen verbazing wekt als men weet dat deze artisten enige dagen geleden de vissers in Dieppe hebben ver maakt. Een gezellige conférence van Fred, een vlotte afwerking van het programma en een menigte nieuwe vondsten in uitermate korte, geestige schetsjes, werkten mee die sfeer tot het eind van de voorstelling te handhaven. Hiertoe droegen de verdienste lijke Napolitaanse tenorzang van Jean Schols en het optreden van de overige ar tisten met bekende en minder ter plaatse bekende nummers zeer zeker bij, zodat het voor de mensen, die ook dit jaar weer ver van IJmuden hebben gevist een gezellige „familieavond" is geworden. De heer J. de Koning uit Scheveningen, voorzitter van deze bond, merkte in zijn openingswoord op dat de oude vakbonden hebben gefaald en onderstreepte deze be wering met voorbeelden. Hij wekte de vissers van IJmuiden op „niet te lang te wachten met samenbun delen". „Ook de vissers van de trawlvisserij aldus spreker, moeten vroeg of laat de werkgevers een halt toeroepen. Zij moeten 'zelf de koers vaststellen", zo zei hij, „dan pas kan worden gevaren op het kompas van de onafhankelijke bedrijfsgemeen- schap". Onderlinge DCIJ-competitie Opnieuw leed de leider Heime Langbroek in de onderlinge competitie van DCIJ een nederlaag, nu van voorzittter K. de Jong. De leiderspositie is door Van der Berg overge nomen. De strijd om de bovenste zes plaat sen is spannind. Vooys had zeker aan remise voldoende gehad om zich te plaatsen, doch H. Swier won op zeer fraaie wijze van de DCIJ-penningmeester. Van Straten is er hope loos uit. Wim Wort behaalde een ruime remise. Een overwinning van Heime Lang broek op Wim v. Wort is normaal. Kopperman heeft geen trek om onderaan te bengelen. Een goed gespeelde remise partij. Om het clubkampioenschap van „De Jump" De uitslagen van de door „De Jump" ge speelde wedstrijden in het Culturele Centrum luiden Groep A: 1. MainzPorck 30'/2 pnt. 2. De Jong—Maarleveld 27>/« pnt. 3. Jonker—Witte brood 25'/2 pnt. Groep B: 1. Boer—Broeren 32 Vz pnt. 2. v. d. Berg—Amsing 3IV2 pnt. 3. v. d. Burg—Kra mer 28 pnt. Groep C: 1. Dames Schol—Hamers 70.00 pet. 2. Echtp. Rem 63.33 pet. 3. Heyne—De Joode 53.33 pet. In het komende jaar 1954 zullen door personeelsleden van de papierfabriek Van Gelder Zonen en van ,.De PJaatwellerij" en door een aantal verenigingen in Velsen - Noord jubilea worden gevierd. Bij Van Gelder Zonen bevat de jubileumlijst 1954 niet minder dan 32 namen, van wie de heer W. Schuit cp 10 September als pa piermaker aan machine 14 zijn gouden feest hoopt te hebben. Er zijn vier veer tigjarige jubilarissen, namelijk de heren J. M. Jurg, arbeider in de havendienst op 15 Juni; W. J. v. d. Bos, magazijnbediende van de bouwafdeling op 29 Juni; F. W. Bankert, kaarman in de houtkapperij op 2 Juli en Chr. Otte, riemeninpakker in de formaatafdeling op 28 December. Voorts gaan 27 personen een zilveren jubileum te gemoet, van wie zeven beambten en twin tig arbeiders. Achttien VGZ-personeelsle den zullen in 1954 de pensioengerechtigde leeftijd bereiken. In Januari zijn van deze categorie vijf personen aan hun afscheid toe en wel op 6 Januari de heren B. M. Buining, eerste schilder en J Jansen, sto ker; op 10 Januari L. Harsveld, admini strateur-penningmeester van het Centraal Sociaal Fonds; K. Klaassen, cellulose-op- losser in de papierfabriek op 23 Januari en L. Eekhandt, werkbaas in de cellulosefa- brieken op 31 Januari. Plaatwellerij Aan „De Plaatwellerij" zijn het volgend jaar slechts vier vijfentwintigjarige jubi larissen onder wie twee beambten en twee arbeiders. Verenigingen Van de in „Noord" gevestigde vereni gingen zullen de toneelvereniging „Con cordia" en de gymnastiekvereniging „Spar ta" in 1954 het vijftigjarig bestaan gaan vieren en de afdelingen Velsen vaoi de Ned. Vereniging van Fabrieksarbeiders, thans kortweg ABC geheten en van de Christelijke Fabrieksarbeidersbond hun veertigjarig bestaan. Bovendien zal het in Apri'l 1954 een halve eeuw geleden zijn, dat het ontspanningsgebouw „Concordia" van de papierfabriek door wijlen de heer P. Smidt van Gelder aan het Velsense fa- briekspersoneel ten geschenke werd aan geboden ea opengesteld. Het tweede tiental van DCIJ is er in ge slaagd het kampioenschap van de tweede klasse van de Haarlemse damcompetitie te veroveren. Het DCIJ-tiental zal nu twee wedstrijden spelen tegen de damclub „Sta biel" om een plaats in de eerste klasse van de Haarlemse damcompetitie. De enige club, die nog de plaats van het reserve-DCIJ-tiental kon bereiken was Hoofd dorp. Maar dan moesten de Haarlemmermeer bewoners alle partijen winnen. Dat het zover niet is gekomen, is aan het knappe spel van de spelers van DCIJ 3 te danken. De afge broken partijen Van Hattum, Opa v. d. Bos en Van Beelen tegen Hoofddorp leverden vijf punten op voor DCIJ 3, waardoor de totale uitslag HoofddorpDCIJ 3, 1010 werd. Door dit verliespunt van Hoofddorp, behaalden de DCIJ'ers van het tweede tiental, ondanks het feit dat er nog twee wedstrijden zijn te spelen, al het kampioenschap. „Dat iemand die het al op 23-jarige leef tijd tot kapitein heeft weten te brengen een stranding verzwijgt vind ik bijna nog erger dan de onnauwkeurige navigatie die van alles de aanleiding is geweest". Aldus formuleerde de heer J. Metz, inspecteur voor de Scheepvaart, zijn oordeel over ka pitein J. T. uit Delfzijl. Hij gaf de raad in overweging de kapitein één week te schor sen en hem wegens onnauwkeurige navi gatie bovendien een berisping te geven. In de voormiddag van 17 Juli 1953 liep het motorzeilschip „Fortuna", geladen met hout op weg naar Lemmer, nabij „Boeger- stroom" aan de grond voordat het de „prik" van Peterswerf had kunnen pas seren. Des avond bij hoog water geraakte het schip weer vlot en vervolgde zijn weg zonder dat de mogelijkheid van een lek was onderzocht of een peiling verricht. De kapitein, die pas een maand deze functie vervulde, vond het voorval niet belangrijk, vermeldde het niet in zijn journaal en evenmin aan de eigenaar. Toch moest het schip in dok om te worden gerepareerd. „Ik had de kapitein gewaarschuwd dat wij te veel naar bakboord voeren. Wij be vonden ons buiten het vaarwater toen wij strandden", verklaarde de negentienjarige machinist-matroos J. Z. uit Uithuizen, die de route naar zijn zeggen wel vijftien keer had gevaren. De inspecteur vond de navigatie zeer on nauwkeurig. In een 150 m. breed vaar water waarbuiten de diepte aan weeskan ten snel afneeemt is oplettendheid gebo den. Zijns inziens zou het trouwens aan beveling hebben verdiend een loods aan boord te nemen. De Raad voor de Scheepvaart ontnam kapitein J. T. twee weken de bevoegdheid als kapitein te varen. De Raad verklaarde de kapitein ook schuldig aan de onnauw keurige navigatie, die de stranding ten gevolge had gehad, maar besloot daarvoor geen berisping toe te dienen. Kinheim—Vitesse '22 (op „Rooswijk" 14.30 uur) Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en S. de Vries; J. van Hesselingen, W. Groene- veld en C. de Boer; P. Bleeker, H. Prinssen, Th. v. Vuuren, A. Prinssen en J. H. v. d. Wateren. B. D. KV. V. B. (te Amsterdam 14 uur): VVB N. Michel; J. Roos en K. Kil; F. Bruin zeel, P. de Wolf en P. Bleeker; A. Both, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kersbergen en J. Duineveld. B. S- M.—I. E. V. (te Bennebroek 14 uur) IEV: C. Welp; H. Zonneveld en J. Bos; A. Leering, D. de Reus en J. Meurs; J. Fijen, A. de Roos, H. Duin, P. Vink en J. de Reus. Woensdag 30 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Arabritt van Dor drecht. Dieter Waltraut van Hamburg. Santa Lucia van Gent. Christine van Bremen. Hector van Rotterdam. Gruno van Norr- köping. Limfjord van Borga. Nigerstroom v. Dakar. Tribbo van Rotterdam. Stad Schiedam van Savona. Vertrokken zijn: Irene naar Ahus. Berkel- stroom naar Londen. Asturias naar Stock holm. Amazone naar Rotterdam. Schwennau naar San Juan. Schippersgracht naar Rotter dam. Theano naar Rotterdam. Entre Rios n. Hamburg. Serula naar Rotterdam. Master Nichos naar River Plate. Albert D. naar Saint Valera. Admiraal Nelson naar Ant werpen. Tiberius naar Rotterdam. Frank Delmas naar Hamburg. Dieter Waltraut n. Hamburg. Eos naar Rotterdam. Manto naar Bilbao. IJstroom naar Fowey. Warun naar Stockholm. Roelf naar Rostock. NIEUWE SCHIPPER OP DE „JOAN HODSHON" Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is aan schipper J. Bak ker van de motorreddingboot „Joan Hodshon" te De Cocksdorp eervol ontslag verleend. Tot zijn opvolger is benoemd A. Boon Mzn. Voorwedstrijden biljarten Op 4 Januari beginnen in hotel Ter Burg de voorwedstrijden eerste klasse van de Ne derlandse Biljartbond. Hieraan nemen deel: L. Wilkes, Excelsior; J. Sakkers, E. Koopman, P. Slotemaker, allen van „Scheijwijk" en L. Tuin, G. van Velsen en J. Nijman, allen van „De Zon", Heemskerk. t Schaakclub „Weenink" in onderlinge competitie Na lange afwezigheid vierde Koomen bij de schaakclub „Weenink" zijn terugkomst met een overwinning op Reinhout; voorzitter Muyen deed het zelfde in zijn partij tegen Meyer. Sonneveld in afdeling III behaalde winst op Priester en R. Meyer bezorgde Duinmeyer een verliespunt. De uitslagen waren Afdeling I: J. Meyer—J. C. Muyen 0—1; H. van 't Hoff—Ph. Bakker remise; J. Reinhout C. Koomen 01. Afdeling II: F. H. Piët—J. van Verseveld 10; J. v. d. DoesJ. Jimmink afgebr.; W. Nijkamp—L. P. Siepers afgebroken. Afdeling III: J. Sonneveld—A. Priester 1—0; J. Meyer Sr.—G. H. de Koter remise; D. Duin meyerR. Meyer 01. Afdeling IV: J. LimmenD. van Vuuren 01; J. VessiesG. Duisenberg 10; G. Duis- senbergJ. Vessies 01; Ch. BeltermanH. Duissenberg 01; C. VerduitJ. W. Los, remise. De Commissie Beverwijk van de Ver eniging „Pro Juventute" is van plan een cursus te houden voor gezinsvoogden, toe zichthouders en allen, die bij dit werk be trokken zijn. De cursus zal onder leiding van de ambtenaresse voor de Kinderwetten, mej. P. Loudema staan en op deze avonden zullen de vele problemen uit de praktijk besproken worden. Het ligt in de bedoeling deze cursus elke derde Vrijdagavond van de maand en met ingang van 15 Januari te houden. Allen die hiervoor interesse hebben, hetzij uit hoofde van hun beroep, hetzij particulier met het werk onder min derjarigen te maken hebben, dienen zich vóór 8 Januari op te geven bij mevrouw W. Nooi-van Oosten, Bloemhofstraat 3, tel. 4276. De drie Beverwijkse veilingen hebben in 1953 een omzet gehad van f 5.089.195, zodat de vijf millioen royaal is overschre den. Deze omzet was beter dan in 1952, toen men voor een bedrag van f 4.972.561 veilde. De omzet was dit jaar ruim hon derdduizend gulden groter. Van deze cijfers nam deCoöperatieve tuindersverenigixig „KennemerLand" met een omzet van f 3.028.631 het leeuwendeel voor haar rekening. Aan deze veiling werd dit jaar voor f 2.068.243,50 aan groenten geveild en voor f 960.387,50 aan aardbeien. In 1952 bedroeg de omzet aan „Kennemer- land" f 2.917.092. Aan groenten werd voor f 2.001.583,24 geveild en aan aardbeien voor f 915.508.76. De BET heeft minder goed gewerkt. Burgemeester opent vierkampen De eerste buitenlandse deelnemers aan het veertiende Hoogoven-schaaktournooi, dat van 211 Januari in het Kenne- mer theater zal worden gehouden, zijn al in Beverwijk aangekomen. Het zijn de dames Bacic en Lazarevic. De heer Pirc, eveneens uit Joegoslavië wordt in de loop van vandaag verwacht. Het valt nog te be zien of de Fransman Popel aan het tour- nooi zal kunnen deelnemen, aangezien hij pas de derde Januari in Beverwijk zal kun nen zijn en dit organisatorisch moeilijk is op te vangen. Het visum van de Tsjech Kottnauer is thans geheel in orde, zodat ook hij aan het tournooi zal deelnemen. Kottnauer, die eens de functie van accoun tant bij de regering in zijn vaderland be kleedde, ontvluchtte het aldaar heersende regiem en verkreeg asyl in Zwitserland, vanwaar hij later naar Italië trok en zich in Rome vestigde. Wegens moeilijkheden bij zijn visum-aanvrage moest Kottnauer zich vorig jaar ter elfder ure terug trekken. Inclusief de hoofdgroepen zullen dit jaar in totaal zeven 10-kampen aan het tour nooi deelnemen. De 4-kampen zullen Za terdag 9 Januari door burgemeester mr. H. J. J. Scholtens worden geopend. Hier was de omzet dit jaar f 1.289.244,38, waarvan f 967.499,46 aan groenten en f 321.744,92 aan aardbeien. Het vorige jaar was beter voor deze veiling. Ruim veertig duizend gulden was de aanvoer toen ho ger: f 1.332.080,62, waarvan aan groenten f 979.362,24 en aan aardbeien f 352.718,38. De bloemenveiling zorgde voor een ver rassing. Dit jaar werd voor f 771.320,69 geveild, tegen f 723.389,94 in 1952. Belangrijk veilingcentrum Met een omzetcijfer van ruim vijf mil lioen neemt Beverwijk nog steeds een be langrijke plaats in in het veilingwezen. Uit Beverwijk zal de aanvoer snel afne men, nu de uitbreiding steeds meer tui nen vordert. De aanvoer van buiten af wordt steeds groter, daar de Beverwijkse veilingen als consumptieveilingen een goede naam hebben. C.G.B. vertoont „Peppino en Violetta" Op Donderdag 14 Januari houdt de cul turele commissie Beverwijk een filmavond waarop wordt vertoond de rolprent „Pep pino en Violetta". MARKTBERICHT Andijvie 32—78; bospeen 34—56; waspeen 1439; spruiten 2890; prei 816; witlof 3651; tomaten 67123; knollen 819; boe renkool 1016; groene kool 815; rode kool 59; gele kool 722; spinazie 75; soep 819. Dure groenten op laatste marktdag Het jaar 1953 is op de groentenmarkt goed afgesloten. Er werden flinke prijzen betaald voor de lang niet geringe aanvoer. De andijvie, die wekenlang goedkoop was, ging in prijs omhoog tot 0,78 per kilo. Voor de spruiten betaalde men nog meer. Hier was de duurste soort 0,90 per kilo. Er kwam nog spinazie van de koude grond, waarvoor 0,75 per kilo werd betaald. „De Strandmeeuwen" klaverj'asten om de beker De voornaamste uitslagen van de op de jongste clubavond van de Wijk aan Zeese klaverjasvereniging „De Strandmeeuwen" gespeelde wedstrijden zijn: 1. N. de Boer 4740 pnt. en 2 marsen; 2. Groosjohan 4638 pnt. en 2; 3. P. de Boer 4464 pnt. en 1; 4. B. Vrij burg 4323 pnt. DONDERDAG, 31 December 1953. Beste kinderen, Op deze dag van het jaar wil ik jullie allemaal van harte een heel gezellige Oudejaars avond wensen, een heleboel lekkere oliebollen en appelflappen. Het lijkt wel of de vorst nu begint in te vallen en daarom zou ik ook graag jullie aandacht nog even op onze vogels willen vestigen. Geef hun vooral brood en vaak een schaaltje lauw water. Een snoer pinda's in de tuin voor de mezen of een vogelhuisje op de rand van het balcon als je geen tuin hebt, kan je een heleboel plezier geven omdat de vogels er zo dankbaar gebruik van maken. Tot volgend jaar dus nichten en neven. Heel veel geluk en voorspoed bij het begin van 1954 en al wat wenselijk is op school en thuis. En van al deze wensen maar gauw naar de post. Ons eerste briefje is vandaag van SON- JA, die een extra complimentje verdient voor het mooie geschenk, dat ze mij toe stuurde. Kind, wat heb je me verrast! En helemaal zelf gemaakt; ik ben er maar wat blij mee. Je hebt het werkelijk keurig ge daan, want er was veel werk aan. Is het toneelstuk op Kerstmis goed geslaagd? Fijn, dat je weer meedoet met de punten- rd^dssls Wat jammer ZEEMEERMIN, dat het met dat Amboneesje zo naar gelopen is. Jullie hadden je er natuurlijk allemaal op voorbereid om die kleine Hendrik eens echt te verwennen. Maar een kind huilend meenemen is ook geen plezier. Misschien wil hij volgend jaar wel. Jammer, dat ook je logeerpartijtje in Den Haag niet door gaat. Veel plezier op je reis naar Maassluis en wees voorzichtig onderweg! Vertel me eens wat je daar allemaal beleefd hebt? Als je de hele oplossing niet geeft HARDLOPER, dan gaat er de helft van je puntenaantal af. Dat is een strop, hè? Maar ook een straf voor je vergeetachtigheid. Kijk je werk voortaan goed na voordat je het instuurt. Heb je plezierige Kerstdagen gehad met de logé's? Een gezellige brief kwam van CLEMA TIS. Je rapport zag er heel netjes uit, kind. Waar had je die drie vijven voor? Wat een bof zeg, die nieuwe jurk en die leuke mantel. Je zult wel een echt dame tje zijn als je uit gaat. Fijn, dat het koor zingen in de kerk zo geslaagd is. De jon gens hebben het ook plezierig gehad, dat kan ik me wel voorstellen. Je brief is nog niet terecht WIELREN NER. Ik ben bang dat je broer misschien vergeten is hem in de bus te stoppen. Brengt je broei' de brieven altijd weg of was dit de eerste keer? Doe maar trouw mee met de nieuwe ronde, maar let goed op of je brieven wel bij mij in de bus komen, want het is natuurlijk erg jammer van al je werk als er dan niets van in de krant komt. MARJANNEKE stuurt mij een mooie kaart uit Amsterdam. Dus jij gaat de Zon dag na Nieuwjaar weer naar huis. Heer lijke vacantie heb je gehad, meisje. En 'dan nog wat vrije dagen als je weer thuis bent: het kan maar niet op. Veel plezier nog, hoor! Tot slot is hier nog WOELWATER, die mij alleen de oplossing van het raadsel stuurde. Waar ben je naar toe geweest? Volgende keer krjjg ik natuurlijk een lan gere brief van je. En dit was ons laatste briefje van het jaar. Tot 1954. TANTE ELS (Briefjes vóór Dinsdag Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger mee geven). De oplossing van het vorige weekraad- sel is. „GEZELLIGE KERST, GOED OUD EN NIEUW" (iel, wonder, gunst, odeur, keel, geige, z). Puntentelling: Zeemeermin: 10 -f- 10 -f 10 Clematis: 9+10 10 10 Wielrenner: 9 10 Marjanneke.'9 9+10 9 Hardloper: 10 9 10 5 Woelwater: 10 9 10 10 Uit dit puntenlijstje blijkt duidelijk, dat WOELWATER en CLEMATIS allebei negenendertig punten haalden. Na loting Nu de haringloggers vorige week de visserij moesten staken, daar geen gezouten haring meer aan land mocht worden gebracht, heeft de Dienst Nederlandse Haring- contróle de statistiek van de totale aan- en uitvoer van het aantal kantjes tot en met 19 December wat dus het gehele haringseizoen 1953 betreft kunnen samenstellen. Soorten Scheven. Katwijk Vlaarö. IJmuiden Totaal Uitvoer Maatjes 205.818i/2 97.632 56.038 1.968K- 361.457 Volle 78.589 53.202 31.414 4.092>/2 167.297 Steur 307.8611/2 128.517)4 88.342 20.074 544.795 IJle11.183 4.9321/2 2.733 819)4 19.673 Totaal 1953 603.452 284.284 178.532 26.954^ lM?,.Z2Zy2 391.627 Totaal 1952 481.173 260.510 174.184 17.370 933.237 279.744 is aan Clematis de hoofdprijs en aan Woel water de troostprijs toegevallen. Gefeliciteerd meisjes! Ik hoop dat jullie met plezier de twee mooie boeken zullen lezen. We beginnen vandaag ook met de nieuwe ronde. Als je alle woorden goed ingevuld hebt, dan ontstaan er op de kruisjes van boven naar beneden gelezen twee lekkernijen. Doet allen mee, er is een mooie prijs te verdienen. x krachtige duw x grote kamers x pees x bewoner van Drente x wapen x onbekleed x saai, suf, niet sappig x spicht, lange dunne stok x vloerkleed x specerij x geringe hoeveelheid, ietsje x soort dans x sprookjesfiguren x gaten in d'e grond. x spier-samentrekking x klein bedehuis Dit is dan weer de eerste van het nieu we viertal raadsels. Een echte Oudejaars- avond-puzzle. Denk maar goed na en vraag je vader of moeder om je een beetje te helpen. Succes, allemaal! TANTE ELS FELICITEERT: EEKHOORN en POOLSTER, die alle bei Zaterdag jarig zijn, HOEPELTJE, die Zondag feest gaat vieren en IRENE DUNN, die volgende week Dins dag een jaartje ouder hoopt te wor den. Veel geluk en veel plezier allemaal! 300COCOOOCCOOOOOOOCOOOOCOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCOOOOOC „Klavierschippers" geven concert Het Beverwijkse accordeon-showorkest „De Klavierschippers" onder leiding van de heer C. Brouwer geeft op Zondag 16 Januai'i een concert in zaal Dam te Heems kerk. Opper de Meester nam afscheid Onder grote belangstelling heeft opper wachtmeester C. de Meester ten gemeente huize van Heemskerk afscheid genomen van de politiedienst, die hij met pensioen gaat verlaten. Velen maakten van de ge legenheid gebruik woorden van lof te spre ken over de prettige samenwerking, die met de heer De Meester heeft bestaan. On der andere werd het woord gevoerd door de groepscommandant uit Castricum en de hoofdinspecteur van de Beverwijkse poli tie, de heer L. H. Molenaar. Donderdag 31 December en Vrijdag 1 en Zondag 3 Januari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, Donder dag 19.30 uur: ds. J. v. d. Berg; Vrijdag 10 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden; Zondag 10 uur: ds. J. v. d. Berg; 17 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden. Gebouw Chr. Belangen, Zondag 10 uur: de heer H. Remiens, jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, Donderdag 20 uur: ds. C. W. Thijs; Vrijdag 10 uur: ds. R. D. Beukema; Zondag 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema, 15 en 17 uur: ds. C. W. Thijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Donderdag 20.30 uur: ds. J. J. Arnold; Vrijdag 10 uur: ds. J. J. Arnold; Zondag 8-30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, Donderdag 19.30 uur: ds. J. W. v. d. Gronden; Vrijdag 10 uur: ds. J. W. v. d. Gronden; Zondag 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, Donderdag 19.15 uur: ds. W. Veen; Zon dag 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, Donderdag 19.30 uur: Lof van Oudejaarsavond; Vrijdag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis; Zon dag 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers; Woensdag (6 Januari, Driekoningen), 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19.30 uur: Vespers. Leger des Heils, Donderdag 20 uur: jaar sluiting; Vrijdag 20 uur: Nieuw begin; Zondag 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12.15 uur Zondagsschool; 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Openluchtsamen komst; 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. kapiteins E. H. Krommenhoek. IJMU1DEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, Donderdag 19.30 uur: ds. J. Dickhout; Vrijdag 10 uur: ds. G. Wassenaar; Zon dag 10 uur: ds. J. Dickhout; 18.45 uur: Jeugddienst, ds. G. Wassenaar. Geref. Kerk, Bethelkerk, Donderdag 20 uur: ds. J. A. Tiemens; Vrijdag 10 uur: ds. J. A. Tiemens; Zondag 10 uur: ds. A. C. van Nood, 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, Don derdag 19 uur: de heer J. B. Assendorp; Zondag 10.30 uur: dr. H. Faber van Was senaar. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. Evang. Ver. „Elon", Elonkapel, Donder dag 19.30 uur: H. Avondmaal; Vrijdag 10.30 uur: C. v. d. Vlis van Vlaardingen; Zondag 10 uur: Joh. v. Oostveen van Voorburg. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, Zondag 10.15 uur: prof. Blaze van Bussum. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, Donderdag 19.30 uur: ds. L. Brink; Vrij dag 10.30 uur: ds. L. Brink; Zondag 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, Donderdag 19.30 uur: ds. A. C. v. Nood; Vrijdag 10 uur: ds. A. C. v. Nood; Zondag 10 uur: ds. M. de Kluys van Santpoort; 17 uur: ds. R. D. Beuke ma. Ned. Herv. Kerk, Donderdag 19.30 uur: ds. H. P. Huisman; Vrijdag 10.30 uur: ds. H. P. Huisman; Zondag 10 uur: ds. H. P. Huisman; 19 uur: ds. J. O. Norel van Beverwijk. Vrije Evangelisatie „Emanuël", Zondag, Gem. Vergaderlokaal, 10 uur: J. de Looy van Alphen aan de Rijn. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Oude jaarsavond 7.30 uur: ds. F. C. Willekes; Nieuwjaarsdag, 10 uur: ds. J. Wiersma; Zondag 3 Januari, 10 uur: ds. J. O. No- rel, doop; 19 uur: jeugddienst, ds. J. A. Peters van Den Haag. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, Oudejaarsavond 7.30 uur: ds. W. Oort- huys; Zondag 3 Januari, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, Zondag 3 Januari, 10 uur: de heer E. W. Rosie. Vrijz. Herv., Prinsesselaan, Oudejaars avond 7.30 uur: de heer C. B. Termaat jr.; Zondag 3 Januari, 10 uur: de heer C. B. Termaat jr. Geref. Kerk, Moensplein, Oudejaars avond 7.30 uur: ds. C. Meyer, Nieuw jaarsdag, 10 uur: ds. C. Meyer, Zondag 3 Januari, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, Donderdag 19.30 uur: H. Avondmaal; Zondag 10 en 19 uur: de heer H. C. v. d. Flier van Enschedé. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, Oude jaarsavond 7.30 uur: bidstond en jaar sluiting; Nieuwjaarsdag 7.30 uur: Ge tuigenis en motto-avond; Zondag 3 Ja nuari, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Oudejaarsavond, 7.30 uur: ds. J. Wiers ma, Doop en Bevestiging. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, Donderdag 21 uur: ds. L. Cannegieter; Vrijdag 11 uur: ds. L. Cannegieter. Geref. Kerk, Donderdag 19.30 uur: ds. M. de Goede, van Amsterdam; Vrijdag 10.30 uur: ds. M. de Goede, van Amster dam. Herv. Evang. Ver., Donderdag 19.30 uur: dienst; Vrijdag geen dienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Donderdag 19.30 uur: ds. D. ter Steege; Vrijdag 10.30 uur: be- gi-oetingssamenkomst; Zondag 10.30 uur: ds. D. ter Steege; 18.45 uur: Bijzondere kerkdienst, ds. B. van Gelder. „De Toorts", Donderdag 19.30 uur: ds. Joh. Bronsgeest van Haarlem; Zondag 9 uur: ds. D. ter Steege. Geref. Kerk, Donderdag 20 uur, Vrijdag 10.30 uur en Zondag 9.30 en 17 uur in alle diensten ds. M. W. J. C. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Zondag 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin (officieuze op gave). HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Zondag, 3 p.m. Evensong, rev. Mossman.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 14