Tuinders zijn voorbereid op een lang „beleg" van de winter Kort en bondig Vruchtbomen stonden al in knop Castricum Heemskerk IJ mui den Vanmorgen in de Vishal Wijk aan Zee Maatregelen tegen verantwoordelijke chefs 7 DE KOU EN DE GROENTE De Kempenaers speelden „De houten ham" „Kunst na Arbeid" erft 10.000 dollar Voor wedstrijden eerste klasse in Beverwijk Burgemeester opent Zaterdag de vierkampen Schriftelijke verkeers- examens op 2 Maart Reiger maakte noodlanding Loonsverhoging in de papierindustrie KAB-leden in het land van Tito Zondag: Wijk aan ZeeGVO H. Klein won het jeugd- schaaktournooi van Rolland Cursusavond voor jeugdleiders Overwinning van Zatopek in Sao Paulo De basketballcompetitie Straaljagers in de mist Basiscommandant uit functie ontheven Scheepvaart DONDERDAG 7 JANUARI 1954 Zodra het kwik in de thermometer rond het vriespunt gaat zakken, moet de tuinder zijn maatregelen nemen, om de eerst komende dagen en als het kan de opvolgende weken nog met zijn producten aan de markt te kunnen komen. De Kennemer tuinders, die nog wat te oogsten hebben in de wintermaanden, hebben zich de laatste dagen ge haast om zo veel mogelijk de producten vorstvrij te houden, die er voor in aanmerking komen. Want in het algemeen gaan de prijzen bij vorst omhoog en worden dus de extra werkzaamheden wel beloond. Tot nu toe zijn de winterproducten nog niet aan bod geweest door de zachte herfst; alles werd voor een appel en een ei ver kocht, maar nu maakt de tuinder zich sterk dat de huismoeders meer belangstel ling gaan krijgen voor steviger winter- kost. Echte winterkost Als het even mocht blijven winteren, hebben de Kennemer tuinders er voor ge zorgd, dat er de eerstkomende weken vol doende prei is. De grond wordt hard, dus de prei kan daar niet meer uitgehaald worden, maar er zit al voldoende in de schuren of de prei ligt goed afgedekt, zo dat er wel bij te komen is. Winterpeen is er nog voldoende in de kuilen. Peen is echter een slecht bewaarartikel bij zacht weer; vele kuilen zijn dan ook „verbroeid" en dus waardeloos: de inh,oud kan hooguit nog als veevoer dienen. De echte winterkost, de boerenkool is ten allen tijde oogstbaar en hier kan niets afgedekt worden. Alleen als het hard vriest, is de kool bros en slecht te „hakken", bo vendien erg licht in gewicht en dus na delig voor de kwekers. Minder goed zijn ook de spruiten te oog sten als ze bevroren zijn, maar ook hier is niets aan te doen. Uien blijven buiten al vriest het nog zo hard. De kwekers hebben hun best gedaan, om over voldoende voorraad te beschikken en ook de groenteman heeft zich voor bereid op een „wintertje", want ook hij beschikt over een voorraadje diverse win terproducten. Castricum Het uitzonderlijk zachte weer van de laatste maanden heeft ook eenzelfde in vloed gehad op de gang van zaken bij de afzet van tuinbouwproducten in Castricum. Bomen al in knop Zowel de groente- als de fruittelers jui chen met de nodige reserve de gewijzigde weersomstandigheden toe. Tal van fruit bomen stonden al in knop en wanneer het zachte weer zich had kunnen handhaven, was de schade aan de bomen, bij een even tuele voorjaarsnachtvorst, veel groter ge weest. Nu is de groei een halt toegeroe pen maar in deze kringen is men even eens de mening toegedaan dat het ook weer niet té hard moet gaan vriezen. De bloembollenkwekers wachten gelaten de verdere ontwikkeling van de vorst- De Amsterdamse toneelgroep „De Kem penaers" blijkt in Castricum een graag ge ziene gast te zijn, want deze spelers moch ten hier steeds diverse keren voor verschil lende verenigingen optreden. Woensdag avond waren zij op bezoek bij de R.K. da- meshandbalverenigiing ..Door Inspanning Succes" in zaal Roozendaal, waar een op voering werd gegeven van de kluc-ht „De houten ham" door Henk Bakker en Jan van Ees. Er was zoveel toeloop, dat de zaal de vele gegadigden nauwelijks kon bevat ten. Misschien was dit een der oorzaken, dat de voorstelling ruim drie kwartier te laat begon. Ofschoon „De houten ham" zeker twin tig jaar geleden geschreven werd, had ik het toch nog nimmer door een toneelver eniging gespeeld gezien. Waarschijnlijk is deze kennelijke afwijzing toe te echrijven aan de tamelijk grove manier, waarop de familie Santé zich tegenover het dienst meisje gedraagt, dat door de intimiteiten van de zoon des huizes in ernstige moei lijkheden is geraakt. Want deze houding neemt meermalen, door een totale harte loosheid, bijna pijnlijke vormen aan. Overigens is het een niet onvermakelijk stukje, waarin een Haagse ambtenaren- familie tamelijk hardhandig voor de lach spiegel wordt geduwd, omdat mama en de dochter vertwijfelde pogingen in het werk stellen een gefingeerde stand op te hou den. Zelfs papa Santé, anders een gemoe delijk man, laat zich verleiden aan het speliet'e mee te doen, met als gevolg een onafgebroken, daverende blufpartij, terwijl de schuldeisers en vertegenwoordigers van afbetalingsmagazijnen elkaar op de deur mat verdringen. Als moraliserend contrast tegenover deze schijndistinctie werd door de schrijvers een jonkheer gesteld, die het niet beneden zijn stand acht een eenvou dige betrekking als tramconducteur te accepteren, wanneer er als ingenieur voor hem geen emplooi te vinden is. En voor het overige k?.n het rustig aan Henk Bak ker worden toevertrouwd van een derge lijk gegeven een speelbaar blijspel samen te stellen. De leden van ,,De Kempenaers" maak ten dankbaar van de gelegenheid gebruik het overwegend jeugdige publiek een bui tengewoon plezierige avond te verschaf fen. Het meeste succes was ook dit keer voor Ton Vonk, die behalve de regie, ook de dankbare rol van Abraham Santé voor zijn rekening had genomen. Hij speelde deze in zijn eigen fantasie tot referendaris gebombardeerde klerk levendig en met een vermakelijk aplomb, zodat Abraham vol komen terecht de centrale figuur van deze kluoht geworden is. Minder juist leek het me van de regie diens echtgenote zo plat te laten spreken. Een dergelijke vrouw met de krampachtige allures van een dame uit „betere kringen" zou zich juist voor deze onbeschaafde spreektrant trachten te hoeden efn het misschien in een overdre ven affectatie zoeken. Dit neemt niet weg, dat Rie van der Heuvel er verder een ge zellig blijspel type van wist te maken. Ten slotte was het me niet geheel duidelijk waarom in de huiskamer bosfriezen waren opgehangen. Of was dit misschien om de door het dak naar binnen dringende ar moede te symboliseren? JAN VAN DAM periode af. „Het is een geluk dat er bijna geen wind is, want anders knappen de steeltjes van die gewassen die al een voet boven de grond zijn gegroeid, onherroe pelijk af", zei ons een kweker. Wat wel haast nog nooit is gebeurd, is het feit, dat op het ogenblik de irissen „al groen staan", hetgeen wil zeggen: dat zij een hoogte heb ben bereikt van 2325 centimeter boven de grond. De tulpen begonnen ook al aar dig op te schieten doch door de vorst trek ken zij hun groene puntjes terug. De toneelvereniging „Kunst na Arbeid" zal op 15 en 16 Januari een uitvoering ge ven van het blijspel „Hoera, wij erven 10.000 dollar". Medewerking hierin verle nen de dames H. Poldervaart, B. Wester, D. Schoenmaker, M. Zoon, F. v. Helden en de heren J. Peekei, G. en H. van Meurs, J. Zoon en S. v. d. Mey. De balleiding be rust bij de heer D. Heemskerk. „Weenink"-schakers achter de borden In de onderlinge competitie van de Be- verwijkse schaakclub „Weenmk" was er deze week in afdeling I een magere op komst. mede als gevolg van hel Hoogoven- tournooi. In afdeling II maakte Siebers een goede beurt door 1 y3 punt op Nijkamp te veroveren. In afdeling III overwon Sonneveld Meyer Sr. en behaalde Hoppen het volle pond tegen R. Meyer. In afdeling IV moest Duisenberg Sr. het onderspit delven tegen zijn zoon. De uit slagen waren: Afdeling I: J. C. Muyen-K. Slings afgebroken. Afdeling II: W. Nijkamp-L. Siebers re mise; L. Siebers-W. Nijkamp 10; J. v. d. Does-J. Jimminfc afgebroken. Afdeling III: J. Meyer Sr.-J. Sonneveld 01; M. v. Leeuwen-G. de Koter afgebr.; J. H. G. Hoppen-R. Meyer 10. Afdeling IV: G. Duisemberg-H. Duisen berg 01; J. W. Los-D. v. Vuuren 01; Ch. Belterman-W. Gaartman 01; J. Ves- sies-C. Verduit 10. KAB kinderen vierden feest Het was Woensdagmiddag feest voor de ongeveer 800 kinderen van de leden van de Katholieke Arbeiders Beweging afde ling Castricum. In het Corso-theater aan de Dorpsstraat kregen zij een daverend filmprogramma voorgezet en er waren twee voorstellingen nodig om alle kinderen van het jaarlijks weerkerend feest te laten genieten. Er is door het jonge goedje har telijk gelachen om de belevenissen van het tweetal Stan Laurel en Oliver Hardy in de rolprent „Liever lui dan moe" en voorts vonden ook de vertoonde tekenfilms in technicolf/ veel bijval. Als klap op de vuurpijl kregen de bezoekertjes ieder een koek en na afloop van de filmvoorstelling gingen zij uiterst voldaan huiswaarts. Gisteravond zijn de voorwedstrijden om het eerste klas kampioenschap van de afde ling Haarlem van de KNBB in hotel Ter Burg in Beverwijk voortgezet. Th. Nijman won deze avond zijn tweede partij van G. van Velzen. Nijman heeft na twee wed strijden de eerste plaats op de ranglijst ingenomen. De uitslagen van gisteravond waren: Th. Nijman 200 50 44 4.— G. van Velzen. 191 50 23 3.82 E. Koopman 200 31 20 6.45 J. Sakkers 145 31 24 4.67 L. Wilkes 200 39 37 5.12 G. van Velzen 150 39 15 3.84 De stand na drie avonden is: 1. Th. Nijman 2 2 4 2. L. Wilkes 3 2 1 4 3. P. Slotemaker 2 1 1 2 4. L. Tuin 2 1 1 2 5. G. van Velzen 3 1 2 2 6. J. Sakkers 3 1 2 2 7. E. Koopman 3 1 2 2 Vrijdag 8 Januari worden de volgende Hond op de loop Bij de Heemskerkse politie zijn de vol gende gevonden voorwerpen gedeponeerd: vulpotlood; capuchon van regenmantel; donkerblauwe alpino; huissleutel; munt biljet van 2.50; paar kinderwantjes en een parelcollier. Voorts is aan komen lopen een zwarte hond met halsband en ketting. nartijen gespeeld: L. Tuin—Th. Nijman; E. KoopmanI.. Wilkes; P. SlotemakerTh. Nijman. Nieuwe graanmaalderij Ingevolge de Hinderwet is aan de heer A. van Lieshout vergunning verleend tot het oprichten van een graanmaalderij en -mengerij in het perceel Rijksstraatweg 97 te Heemskerk. Dat men by schaken, evenals by andere takken van sport vaak tot verrassende resul taten kan komen is thans ook weer uit de overige kampen gebleken. Miss Lazarevic, die in de achtkamp zo aardig van stapel liep is inmiddels afgezakt tot de vierde plaats en ook mevrouw Fenny Heemskerk schijnt een kleine inzinking te hebben. Conrady is helemaal tot de laatste plaats in de c-afdeling afgezakt. Vanmiddag zijn de twee afdelingen van de zeskamp gestart; Zaterdagmiddag om kwart over twee zal burgemeester mr. H. J. J. Scholtens de vier kampen officiéél openen. In totaal zullen veertien van deze vierkampen gehouden worden. De standen na de vijfde ronde in de overige kampen luiden: Voorronde dames kampioenswedsrtyd: mevr. P. Hubrt van Beusekom 4; mej. H. C. Bouwman 3 en 1 afg.; mej. J. Graafland 2'4; mevr. C. P. Klijn 2 en 1 afg.; mej. mr. P. C. de Klerk l'i en 3 afg.; mevr. J. G. van Aalst en mevr. C. Peenig 1 en 2 afg. 10-kamp, A: J. G. T. Donk 3'4 en 1 afg.: .T. C. K. Aoking en C. K. Roele Vk en 1 afg.; K. D. Muller v. Leems Dijkstra 3; J. Woud stra en K. Seegebrecht 2 en 1 afg.; E. G. Kayser en Tabo Bas 2; K. E. Ditt 1%; H. Bij kerk 1 en 1 afg. 8-kamp B: G. A. Beve 3'4 on 1 afg.; J. Thorn Leeson H. P. J. v. d. Kamp 3 en 1 afg.; ir. J. J. Elzerman IV» en 2 afg.; Miss Lazarevic 2 en 1 afg.; Waling Dijkstra 1);>; Fenny Heemskerk 1 en 1 afg.; mr. F. J. Haarman 1. 10-kamu C: J. W. Salomons 3 en 1 af?.; Miss Basic, K. R. Bult en J. Keuilig 2'4: M. J. Goris 2 en 1 afg.; J. v. d. Ber? IV. en 2 afg.; P. R. de Rochemont 1!4; L. Biesheuvel 1 en 1 afg.: A. Con rad v 14. lft-kanm E: C. K"nm»n M. N. Pranger, F. J. C. Koon 3V>: W. de Graaf 3: A. Schef- fer 2'«; H. v 't Hnff 2 en 1 afg.; W. Steeman 114; W. J. Cornelissen 1 en 1 afg.; A. de Roode 0. 10-kamo jone-eren: D. D. v. Goot 4 en 1 afg.: F. Roessel 214 en 2 afg.; J. Pool 3; R. Mol 214 en 1 afg.: mpi. Jutta F.sler 2'4: M. Ploeger IV en 1 af?.: J. Fings 1 '4; A. Nowak en C. J. van Rommel 1 en 2 afg.; S. Oppen- heimer 14. 6-kamn A: K. Akkerman en J. Brugman 1: A. G. Schaaps en C. .T. Besser 1 afg.; Gasta Verge en J. C. de Haas 0. 6-kamp B: F. Piët en P. II. Janssen 1: J. C. Andersen en M. Soeteman lafg.; D. Oort en dr. J. van Dorp 0. Het schriftelijk deel van de_ jeugd-ver- keersexameris in de gemeente Velsen is be paald op 2 Maart. Een sterk vermagerde en totaal ver kleumde reiger heeft gisteren een nood landing gemaakt in Velsen-Noord en is daar door liefhebbende handen opgencmn. De parkwachter- van Velserbeek heeft zich over het 'koude slachtoffer ontfermd. Tijdens een bijeenkomst in Wormer van personeel van dc papierfabriek Van Gelder Zonen is medegedeeld, dat besprekingen tussen de Uniebonden enerzijds en de Ver eniging van Nederlandse Papierfabrikanten anderzijds tot resultaat hebben gehad een loonsverhoging voor wei-knemers in de papierindustrie (ook voor de arbeiders in de technische afdelingen) van 5 tot 8 pro cent. Het College van Rijksbemiddelaars heeft er zijn goedkeuring aan gegeven. Tijdens de bespreking is gebleken, dat het personeel het met de thans bij Van Gelder Zonen geldende pensioenregeling niet eens is. De vertegenwoordigers der Uniebonden zullen binnenkort hierover met de directie van gedachten wisselen. Alleen de kotter TX 33 was aanwezig met 1500 kg. ton- en 20 kisten schol. De grote tong werd betaald met 4.20 3.30, grootmiddel met 2.95, kleinmiddel met 2.85. Tong 1 kreeg 2.10 en de tweetjes 1.64. Grote schol deed vanmorgen van 4045, middel van 50—55, zetschol 65. Schol I haal de 60, de tweeën 6065 en school III 50. Voor morgen komt de „Flamingo" met 280 kisten schelvis, 160 open wijting, 70 dich te wijting, 30 radio, 30 diversen en 60 stuks stijve kabeljauwen. Voor morgen of Zater dag verschijnt voorts de „Claesje" met 190 kisten schelvis, 90 open wijting, 30 dichte wij ting, 60 radio, 50 kabeljauw en gul en 20 stuks stijve kabeljauwen. Garnalen voor export. Er zijn gisteren 60 kilo flauwe garnalen aangevoerd 0.52 per kilo) en 980 kilo zoute, die naar België en Frankrijk worden geëxporteerd. De prijs van de „zoutjes" lag tussen de 1.50 en de 2.20 per kilo. Kinderkerk IJmuiden-Oost Op de jaarvergadering van de Kinderkerk te IJmuiden-Cost zijn enige wijzigingen in het bestuur gekomen. Tot voorzittter werd gekozen de heer J. J. J. Jansen; secretaris de heer J. de Graaf, Gijzenvellplantsoen 55, IJmuiden; penningmeester mevr. H. Schagen; 2e secretaresse mevr. L. Ploeg; 2e penning meester de heer J. Korf. Voorts werd beslo ten de deuren van de Emmaschool weer te opehen op Zondag 10 Januari 1954, des mor gens om 10 uur. Voor een klein aantal Wijk aan Zeese KAB-leden heeft de heer J. Dominicus m café „De Zon" een lezing gehouden over „De mens in het land van Tito". In een boeiend betoog, dat werd geïllu streerd met lichtbeelden kregen de aan wezigen een indruk van de zeden en ge woonten van dit volk, dat ondanks tegen slagen, toch telkens de kracht weet te vin den zich weer op te richten door de hand aan de ploeg te slaan. Zondagmiddag speelt de voetbalvereni ging Wijk aan Zee op eigen veld tegen GVO uit Krommenie. C Deze foto werd gemaal-iv c.stellucioeen van de van de buitenwereld afgesloten dorpjes. Een door de koude bevangen meisje wordt uit huis gedragen door haar moeder en broer. Twee dagen duurde het voordat moeder en broer de ingang van de woning sneeuwvrij hadden gemaakt, zodat zij het meisje konden redden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag ie worden betaald, daar de bezorgers on Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Voor de zevende maal kan het wakkere Rolland-bestuur op een uitstekend geslaagd jeugdschaaktournooi terugzien. Er zijn heel wat partijen gespeeld, vóór de uitslag van de interessante krachtmeting bekend was, doch gelukkig werd het programma in een vlot tempo afgewerkt. De 36 deelnemers bestreden elkaar eerst in 9 groepen van 4. Daarna werden 2 finale- groepen van 6 spelers gevormd, waarvan de eindstanden luiden: Groep A: 1. M. Vrij (na beslissingspartij) 414 pnt.; 2. K. Steyn 414 pnt.; 3. T. v. Namen 3 pnt.; 4. L. Mostertman 1'4 pnt.; 5. P. v. Vuuren 1 pnt.; 6. H. Douwes 14 pn+. Groep B: 1. H. Klein 4 pnt.; 2. T. Slagt Jr. 3 pnt.; 3. D. II. Porrenga 214 pnt.; 4. en 5. E. C. Cashoek en H. Happel 2 pnt.; 6. J. W. de Munck 1'.4 pnt. Het tournooi werd beëindigd met 2 par tijen tussen de nrs. 1 van beide groepen om de le en 2e plaats en tussen de nrs. 2 om de 3e en 4e prijs. De resultaten van deze tweekampen waren: M. VrijH. Klein 14—114; K. Steyn—T. Slagt Jr. 114—'4. De eindstand luidt derhalve: 1. H. Klein; 2. M. Vrij; 3. K. Steyn; 4. T. Slag! Jr. Het is voor de tweede achtereenvolgende maal, dat H. Klein op de wisselbeker beslag legt. Op de jeugdleiderscursusavond van de commissie jeugdvoetbal van de afdeling Haarlem van de KNVB spreekt vanavond de heer A. Sandke, hoofdjeugdleider van HFC, over „Jeugd en leiding". De lezing, die gehouden wordt in het Bondsbureau aan de Jansweg 38 in Haarlem, begint om acht uur. Tijdens internationale athletiek-wedstrij- den in Sao Paulo won Emil Zatopek zonder moeite de 10.000 meter in de tijd van 30 min. en 9 sec. Hij had twee ronden voorsprong op nummer twee, de Duitser Eberleine, die 31 min. 32.4 sec. voor zich liet afdrukken. De Argentijn Nunez werd derde in 32.13.0. Zatopek deed een poging om het wereld record te verbeteren dat met 29 min. 2.6 sec. op zijn naam staat (hij heeft 1 November jongstleden een tijd van 29 min. 1.6 sec. ge noteerd maar deze prestatie is nog niet officieel erkend) doch slaagde hierin niet. omdat hevige slagregens, die twee uur aan hielden voor de aanvang van de wedstrij den, de baan te zwaar hadden gemaakt. Met dat al liep hij de eerste 5000 meter in 14 min. 47 sec., een betere tijd dan de winnaar van dit nummer, de Joegoslaaf Mihalic. voor zich liet afdrukken (14 min. 54.4 sec.). Ondanks het ongunstige weer was het Pacaeambu-stadion vrijwel vol. De recette van ruim 42.000 gulden betekende een record voor atletiekwedstrijden in Sao Paulo. Bij Koninkiyk Besluit is een wijziging aangebracht in het academisch statuut, waardoor als nieuw leeiwak wordt ingevoerd de studie in de culturele antropologie. Deze zal omvatten de beginselen der culturele antropologie, inleiding tot de sociologie, inleiding tot de psychologie, tot de algemene taalwetenschap en de physische antro pologie. De Nederlandse kolenmijnen produceer den in November 1.019.900'ton in 25 werk dagen tegen 1.086.000 ton in October met 27 werkdagen. De gemiddelde dagproductie was 40.800 ton (40.200 ton in October). Inge voerd werd 568.500 ton (538.700 ton in Octo ber), waarvan 235.200 (290.800) ton uit Duitsland. HAARLEM EN OMGEVING Op Maandagavond 11 Januari zal de Nederlandse Hervormde wijkgemeente een bijzondere avond hebben in haar wijkge- bouw, Voorhelmstraat 3. Er zal een gedo cumenteerde kleurfilm worden vertoond „Een leven staat op het spel" van de Chris telijke vereniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte. Op het eerste basketball-programma dat in 1954 in Haarlem gespeeld zal worden, heeft de competitieleider enige wedstrijden vastgesteld, die vooral de leidende clubs in de eerste klasse voor moeilijke problemen zal stellen. Zo is er de wedstrijd SC HaarlemOoster kwartier. In de eerste ontmoeting kon Oosterkwartier nog maar net de zege be halen, nadat SC Haarlem vrijwel de gehele wedstrijd een grote voorsprong had. De Sportclub zal ongetwijfeld revanche willen nemen, ook al om de geringe kansen te be houden. Voor Oosterkwartier is het zaak deze wedstrijd te winnen, wil het niet verder achterop raken. Wij voorzien een spannende wedstrijd met goed spel. Ook Antilopen zal de wedstrijd tegen IHJ met enige bezorgdheid tegemoet zien. IHJ kan een zeer moeilijke tegenstander zijn. De heren beginnen het nieuwe jaar met de volgende ranglijst: Antilopen 7 14 243—154 O'kwartier 7 12 239—190 HGA 7 10 197—176 SC Haarlem 7 8 254—211 IHJ 7 6 195—222 Schoten 7 4 173—209 HOC 7 2 166—272 HHC 7 0 159—212 Dames Bij de dames kan SC Haarlem zeker voor een verrassing zorgen tegen Antilopen. Deze ploeg lijkt ons niet in grote vorm en zal zeker beter moeten aanpakken v-u zij de fraaie positie behouden. HOC daarentegen krijgt het niet zo moeilijk. Van PSVH moet zeker gewonnen kunnen worden. Bij de dames is de stand: Naar aanleiding van de moeilijkheden waarin op 18 November een aantal Thun- derjets van de vliegbasis Eindhoven kwam te verkeren, toen ze door mist werden overvallen, werd door de chef van de luchtmachtstaf een onderzoek ingesteld, zo deelt de Luchtmachtvoorlichtingsdienst mede. De resultaten hiervan hebben er toe geleid, dat een aantal maatregelen tegen verantwoordelijke functionarissen werd genomen. De commandant tactische luchtstrijd krachten heeft thans de basiscommandant en een der squadroncommandanten uit hun functie ontheven, terwijl enkele andere functionarissen disciplinair werden gestraft of geplaatst werden in een andere functie. Op 18 November stegen 22 straaljagers van de basis Eindhoven op voor oefen- vluchten. Door de snel opkomende mist wisten niet alle piloten de basis meer te bereikep, waardoor drie toestellen verloren gingen. Twee piloten daarvan wisten zich met behulp van de schietstoel te redden. Antilopen 7 14 211- -110 HOC 6 10 161- - 74 HGA 7 10 129— 89 SC Haarlem 6 6 102- -130 PSVH 6 4 77- -130 O'kwartier 7 2 93- -155 Raniditas 7 0 74—169 In de 2e klasse heren is de wedstrijd Ra- piditasAntiloDen 2 van belang. Een strijd tussen twee ploegen, die om hun laatste kansen niet te verliezen, moeten winnen. Het programma voor vanavond luidt: Junioren: SchotenOosterkwartier B, ExeercitiaAntilopen. Dames: PSVH—HOC. ZBVS 2—Antilopen 3. Rapiditas 2HGA 2. Heren: HHC 2—IHJ 2, IHJ—Antilopen, HOC 2—ZBVS. Vrijdag wordt gespeeld: Meisjes: HOC AIHJ. Dames: AntilopenSC Haarlem, Schoten 2—HOC 3. Heren: Rapiditas 2Schoten 2, PSVH 2 —HGA 3. PSVH—Oosterkwartier 2, SC HaarlemOosterkwartier, RapiditasAnti lopen 2. Abbekerk, 5 v. Antwerpen n. Le Havre. Altiöra, 5 v. Bahia n. Rio de Janero. Alwaki, 6 te New York. Axeldijk, 5 te New York. Aardijk, pass. 5 Bermuda n. Le Havre. Alchiba, 5 v. Santos n. St. Vincent. Alcyone, 6 te Santos. Alnati, 6 v. Rio de Janeiro n. Santos. Ampenan, 5 v. R'dam 6 Hamburg verw. Amstelbrug, 5 v. Rotterdam n. Bremen. Amsteldiep, 5 v. Suez n. Aden. Arend'skerk. 5 v. Santos te Rio de Janeiro verw Abbekerk, pass. 5 Vlissingen n. Le Havre. Alhena. 5 v. Rio de Janeiro n. Antwerpen. Alphard, 5 v. Rotterdam n. Pto Alegre. Annenkerk. 4 v. rede Singapore n. Yokohama. Aimilla, 6 v. Haiphong n. Pladju. Aagtekerk, pass. 5 Burlings n. Genua. Adinda. 5 130 m. W.ZW. Kp. Selatan. Alderamin. pass. 5 Burlings n. Genua. Amor, 5 dwars Borkum n. Amsterdam. Amsteldijk, 5 700 m. W.ZW. Azoren. Amstelvaart, 5 780 m. O.NO. Bermuda. Andijk. 5 220 m. W.t.Z. Bermuda. Antonia, 5 270 m. Z. Kp. Padaran. Bcsehfonteln, 5 v. Port Said n. Suez. Boskoop, 5 820 m. W.ZW. Madeira. Bonaire, 5 730 m. ZW. Flores. Borneo, 6 te Halifax verwacht. Bali, 4 te Balikpapan. Blommersdijk, 5 te New York. Bantam, 5 te Semarang. Barito, 5 120 m. O. Sabang. Celebes, 5 v. Belaw&n n. Colombo. Chsma, 8 te Curacao. Cistula, 5 v. Port Pirie n. Pladju. Congostroom, 5 te Bordeaux. C'.avella. 5 v. Panamakanaal n. Curacao. Caltex Delft, 5 55 m. O. Pantellaria. Caltex Nederland. 5 nog te Sidon. Caitex The Hague, 5 40 m. ZO. Kp. de Gata. Caltex Utrecht. 5 Burlings gepass. n. R'dam. Ceronia. 5 120 m. W.t.N. Minikoy. Delft, 6 te Antwerpen. Duivendijk, fi te Londen. Duivendrecht, 5 1100 m. W. Scilly's. Elmina. pass. 5 Teneriffe n. Amsterdam. Esso Den Haag. pass. 5 Vlissingen n. Antw. Eendrecht, pass. 5 Weser n. Rotterdam. Esso Rotterdam. 5 400 m. N. Flores. Garoet, 5 v. Chittagong n. Singapore. Graveland. 6 v. Amsterdam n. Z. Amerika. Gaasterkerk, 5 v. Rotterdam n. Bremen. Haulerwijk, 6 te Necochea Heemskerk, 6 te Lorenzo Marquez. Hersilia, 5 te New York. Hilversum, 5 te Sheerness. Hoogkerk, 3 te Colombo Hoflaan, 5 v. Sables d'Olonne n. Bayonne. Hector, 5 t.h.v. Cadiz n. Algiers. Ivoorkust, 5 te Dakar. Jagersfontein. 5 490 m. O. St. Helena. Japara KRL)5 te Tj. Priok. Johan v Oldenbamevelt, 5 v. Amsterdam naar Australië. Jupiter, 5 v. Malta n. Piraeus. Kedoe, 5 v. Tj. Priok n. Port Said. Karimun, 7 Port Said verwacht. Kieldrecht, 5 v. Kaohslung n. Hongkong. Karsik, 5 v. Hongkong n. Singapore. Lemsterkerk. 5 te Hamburg. Leuvekerk, 5 te Antwerpen. Loenerkerk, pass. 5 Ouessant n. Antwerpen. Liseta. 6 te Pladju. Langkoeas, 5 v. Paramaribo n Kaapstad. Luna, 4 v. Mers'.n n. Izmir. Loosdrecht, 5 dwars Sukra baai n. Karachi. Lucita, 5 v. Heysham n. Liverpool. Macoma, 9 te Rotterdam verwacht. Macuba, 8 te Singapore. Malea, 6 te Suez verwacht. Manoeran. 6 te Djeddah. Molenkerk, 5 te Las Palmas verwacht. Muiderkerk, 6 te Manilla. Meerkerk. 6 te Marseille. Mvonia, 5 v. Panamakanaal n. Poro. Marisa, 5 165 m. W. Kreta. Mendut, 6 te Tj. Priok. Mirza, 5 160 m. N.t.O. La Buan. Modjokerto, 6 330 m. W.NW. Kreta. Noordam. 5 210 m. ZO. Sable eil. n. Rotterdam Noordwijk, pass. 5 Key West n. Mobile. Nlgerstroom. 5 v. Amsterdam n Hamburg. Notos, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Ondina, 5 te Madras verwacht. Oranje, pass. 5 Finisterre n. Southampton. Overijsel, 6 te Suez. Phrontis, 4 v. Aden n. Penang. i Prins Willem V, 6 te Napels. Prins Philips Willem. 7 te Dakar verwacht. Prins Fred. Hendrik. 5 v. Carthagena n. Valencia Prins Willem IV, 5 te Aalesund. Prins Willem v. Oranje, 5 250 m. ZO. Kp. Race. Pygmalion, 5 130 m. N.NW. Finisterre. Raki, te Hamburg. Roepat, 5 v. Pladju n. Soerabaja. Rotula 16 In Panamakanaal verw. n. Curacao. Rijndam, 6 te Halifax. Rijnland, 5 te Las Palmas. Ridderkerk. 5 v. Mozambique n. Dar es Salaam Rotti, 5 v. d. Weser n. Amsterdam. Saroena, 6 te Saigon. Stad Leiden, 5 te Melilla. Straat Soenda 6 te TJ. Priok. Samarinda, 5 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Schiedijk, 5 te Galveston. Straat Bali. 5 v. Proeftocht te Rotterdam. Sumatra, 6 Belawan verwacht. Salatiga, 5 te Manilla. Sibajak, pass. 6 Lissabon n. Rotterdam. Stad Dordrecht, 5 v. Huelva n. Sluiskil. Stentor, 6 te Amsterdam. Scherpendrecht, 5 120 m. NO. Newcastle. Sliedrecht, 5 600 m. W.t.N. Tristan da Cunha. Stad Alkmaar. 5 nabij Hebriden n. Narvik. Stad Amsterdam, 5 185 m. O. Aberdeen. Stad Maastricht, 5 25 m N. Cherbourg n. Sluiskil Stad Vlaai-dingen, 5 dwars Hoek v. Holland n. Vlissingen. Straat Makassar, 5 dwars Manakara n. Tamatave Tara, pass. 5 Finisterre n. Antwerpen. Tibia, 5 te Port Said verwacht Tarakan, pass. 5 Gibraltar n. Beyrouth. Taria, 6 te Pta Cardon Tawali, 5 v. Genua n. Marseille Tegelberg, 6 te Hongkong. Teiresias, 5 v. Port Said n. Gibraltar. Trajanus, 4 v. Maracaibo n. Bacchaquero. Tankhaven II. 5 v. Saigon n. Haiphong. Tankhaven III, 6 te Sungeigerong. Tjibodas, 6 te Hongkong. Van Heutsz, 3 v. Singapore n. Kobe. Waal, 5 v. Oran n. Antwerpen. Waikelo, 5 eil. Banka gepass. n. Soerabaja. Wieldrecht, 5 60 m. N. Burlings n. Liverpool. Westerdam, pass. 5 Lizardhead n. New York. West land. 6 te R;o de Janeiro. Waterman. 6 170 m. voor IJmuiden verw. Weltevreden, 6 V. Antw. pass. 6 Vlissingen naar Londen. IJsel, 6 voor Hoek v. Holland verw. Zaan, verm. 7 Gefle n. Amsterdam. Zonnewijk, fi te Panama verwacht. Zuiderkruis. 5 v. Soerabaja n. Wellington. KLEINE VAART Albatros, verm. 5 v. Londen n. Westervik. Alpya, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Admiraal Nelson, 5 v. Antwerpen te Palnacki. Algarve, verm. 6 v. Gloster n. Swansea. Antares, 6 Vlissingen n. Zee. Att, pass. 6 Vlissingen n. Burnt eil. Boreas, 5 v. Tanger n. Cartagena. Barracuda, 6 v. Rotterdam n. Kingslynn. Badzo, verm. 5 v. Londen n. Rotterdam. Bernina, 5 v. Hagre n. Rotterdam. Bernisse, 5 v. Rouaan h. Casablanca. Birmingham, 6 v. Harlingen n. Goole. Blue Boy, 5 v. Kopenhagen n. Villvoorde. Bornriff, 6 v. Surte te Halmstad. Caland, 5 v. Sfax te Goole. Gerrie, 7 v. Leixoes te Guernsey verw. Canada, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Catelir, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Coolsingel, 6 v. Plymouth te Rotterdam. Corrie b, 5 rede Sundsvall. Deneb, 6 v. Bremen n. Faversham. D»eni, 5 te Kopenhagen. Deo Gloria, 5 v. Vlissingen n. d. Humber. De Ruyter, 5 v. Port Talbot n. Schwarzenhuette Diligentia, 5 te Thameshaven. Donar, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Driebergen, vertr. 8 v. Ahios Nlcolaos n. Napels Elsetiburgh, 6 v. Casablanca te Duinkerken verwacht. Erna, 5 v. Amsterdam te Bridlington. Escaut, 5 v. Rouaan n. Parijs. Europa, pass. 4 Wight n. Middlesbro. Follonlca, 5 te Liverpool. Ferocia, 6 v. Le Treport n. Huil. Fiducia, pass. 6 Vlissingen n. Londen. Frans, 7 v. d. Tyne te Kristiansand verw. Frejo, 5 v. Cardrff n. Swansea. Friblo, 4 te Londen. Gaasterland, 5 v. Goole n. Harlingen. Gre. verm. 5 v. Londen n. Graveiines. Grebbestroom, verm. 5 v. Londen n. A'dam. Harold, 6 v. Vlaardingen te Brake. Hartel, 5 v. Londen te Graveiines. Haskerland, 5 v. Leith n. Rotterdam. Hast I, pass. 4 Lizard n. Glasgow. Hast III, 6 v. Boston n. Rotterdam. IJast V, 4 v. South End n. Guernsey. Helen, v. Londen n. Parijs. Henrica b, 6 v. Gosport te Le Treport. Hoflaan, 5 v. Sables d'Olonne 6 te Bayonne. Horst, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Ida Pieter, verm. 5 v. Garston n. Manchester. Ingeborg, 7 v. Raufarhavn te Bergen verw. Jan Kreumer, 5 v. Gr. Yaimouth n. Middlesbro Jokurma, 5 v. Birkenhead n. Swansea. Jonex I, verm. 5 v. Londen n. Antwerpen. Joost, verpi. 5 v. Londen n. Sete. Leny, 5 v. Antwerpen te Londonderry. Lugano, 4 v. Hamburg te Avonmouth. Lydia, 7 v. IJmuiden te Gothenburg verw. Maasym, pass. 5 Gotland n. Helsingfors. Marceola, pass. 6 Barrahead n. Reykjavik. Marietje Bohmer, 5 v. Dakar n. Kaolak. Marjan, 6 te Maassluis. Markab, pass. 5 Stsrtpoint n. Amsterdam. Marne, 5 v. Oskarshamn n. Rotterdam. Markab, 6 v. Hansweert n. Boston. May Star. 5 v. Kopenhagen n. Trondheim. Mypuck, 6 v. Newcastle te Frederikshavn verw. Matthew, 5 te Billingham verw. Menkar, 5 te Casablanca. Meres, pass. 6 Vlissingen n. Gothenburg. Mies, 5 v. Kiel n. Schiedam. Mirach, 5 te Casablanca. Mirzam, 4 v. Bordeaux n. Casablanca. Nato, pass. 4 Flambrohead n. Boness. Neeltje, b, 5 v. Londonderry n. Leixoes. Nassauhaven, 5 te Gothenburg. Nieuwehaven, 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Noorderlicht, 5 v. Rostock n. Gamleby. Netta, 4 v. Nantes n. Loctudy. Nieuwland, 5 v. Grangemouth n. R'dam. Noord, 6 te Aarhus verwacht. Noordzee, 6 v. Antwerpen te Vlissingen. Nijenburgh, 5 te Stockholm. Odiler, verm. 5 v. Londen n. d. Tees. Omlandia, 5 te Port Lyautey. Prior, 6 Liverpool verwacht. Plato, 5 v. Calamata n. Catania. Ponza, 5 v. Kalmar rede n. Zaandam. Regeja, verm. 5 v. Londen n. Delfzijl. Rex, 5 v. Vlissingen n. Goole. Rian. 4 v. New Lynn n. Portsmouth. Sambre, 5 v. Parijs n. Rotterdam. Santa Margherita, pass. 6 Vlissingen n. Gent. Servus, 5 v. Dungarvan n. Barry. Sirius. 5 v. Londen n. Duinkerken. Taormina, 6 v. Amsterdam n. Rotterdam. Theano, 5 v. Belfast n. Drogheda. Timor, 5 te Le Treport. Toos, 5 te Naestved. Uni, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Union, pass. 4 Lizard n. Waterford. Van Brakel, 5 te Londen. Vechtstroom, 4 v. Amsterdam te Huil. Vrouwepolder, 7 v. Oporto te Maassluis verw. Westerdok, verm. 5 v. Londen n. A'dam. Wilpo, 5 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Westerschelde. 5 v. Hanstholm n. Ekero. Westersingel, 5 te Waterford. Westward Ho, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Wickenburgh. pass. 6 Ouessant n. Casablanca. Zwerver, 5 v Middlesbro n. Goole. SLEEPVAART Ebro met kraan 5 v. Veere n. Zijpe Goeree, 6 v. Rotterdam n. IJmuiden.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3