C. Tervoort Schaakfamilie verzette gisteravond de zinnen voor een paar uur Visserij-variaj GRUNDIG PHILIPS Bakkerijstichting protesteert tegen wijziging broodprijs J. VAN DEN BERG Verordening niet rechtsgeldig Castricum IJ mui den Vanmorgen in de Vishal Zwervende journalist leidt in het tournooi zelf Marv Pos spreekt voor „de maatschappij" „Peppino en Violetta" voor CCB Propaganda-avond BAV Bakken met turfbodem en stronken van eikenhout Gemeentewerken was paraat „Verjaagde kudde" St. Aloysius trotseerde koude Uitvoeringen van „Turnlust" Jan Musch voor Elckerlyc IJmuidenaar overleed op de „Oranje" Slippers met schade in Velsen Nieuwe arts hij Velsens GGD Revue in Rex Velsense sneeuwruimers schuiven vaak verkeerd Mooi succes voor „Velsen" Velsense badminton club gepromoveerd Dukel won van Roozenburg Scheepvaart Sinaasappelen 14 st. f 1.- Laxton fijne handappel 3 pond 50 ct PLAATS EEN LUIDSPREKER HET VAKKLEDINGHUIS VRIJDAG 8 JANUARI 1 9 a V. Pirc, die op het Hoogoven schaak- tournool aan de kop ligt, is niet het type van de „rustige schaker". Deze Joegoslaaf blijkt een veelzijdig mens te zijn. aller minst bedaagd, doch, naar zijn zeggen, lie ver elf dan tien maanden van het jaar op reis. Van beroep is hij journalist en op zijn wereld-schaak-tochlen heeft hij al menige reis-indruk op papier gezet, die in Joego slavië graag gelezen worden. Holland kende de heer Pirc wel en hij vond het niet veel anders dan andere lan den. In Joegoslavië, waar hij binnen twee weken weer eens thuis hoopt aan te wip pen, wachten hem een vrouw en vier kin deren. Cabaretavond Veel schakersrust kende het Kennemer Theater gisteren na acht uur niet meer: in de stampvolle bioscoopzaal is een cabaret programma voor de schakersfamilie uitge voerd, dat uitblonk door gezelligheid, vlot heid en hoog niveau. Tom Kelling oogstte met zijn Engelse conférences veel bijval, maar met zijn gitaar was hij onbetaalbaar. Een zeldzame vingertechniek gepaard aan een goedklinkende stem en een enorme voorraad Spaanse. Cubaanse en nog Zui delijker liedjes bezorgden hem telkens een hartelijk applaus. „The Broytons" met hun plastische en komische athletiek vormden „het" kijkspel van de avond. Sven Smeele bleek, behalve een virtuoos op de viool, ook een verdienstelijk goochelaar te zijn, die de lach internationaal deed opklinken. Twee schakers van formaat, namelijk Tabe Bas en Henk Bouwmeester werkten ook mee: Tabe zong een gedeelte uit „Der De afdeling VelsenBeverwijk van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw hopdt op Vrijdag 22 Januari in café „De Groentenbeurs" te Beverwijk een bijeen komst. waar Mary Pos een lezing zal hou den over het onderwerp „Dwars door Ame rika op zoek naar Nederlanders". Hierin behandelt zij het leven van de Nederland se boeren in Californië. De lezing wordt geïllustreerd met lichtbeelden. Op Donderdag 14 Januari houdt de Cul turele Commissie Beverwijc in het Luxor- theater een filmavond, waarop zal worden vertoond de aardige Italiaanse film over een episode uit een kinderleven, „Peppino en Violetta". De Bever wij kse accordeonvereniging on der leiding van de Alb. v. d. Wolff geeft op Dinsdag 19 Januari in het K.S.A.-ge bouw een propaganda-concert. Medewer king wordt verleend door de Castricumse accordeonvereniging. ADO hield contactavond Donderdagavond hield de Heemskerkse sportvereniging A.D.O. in het K.S.A.-ge bouw haar maandelijkse contactavond, welke zeer goed is geslaagd. Men hield zich bezig met diverse spelen en er heerste een gezellige sfeer, zodat deze vereniging onge twijfeld op de goede weg is om door mid del van deze avonden de band tussen leden en donateurs nog meer te verstevi gen. Naar de voorzitter, de heer J. Bekker ons mededeeelde is het succes van deze bijeenkomsten een stimulans om verder te gaan. hoewel hij gaarne nog wat meer be langstelling van de donateurs zou wensen. De eerste ledenvergadering in het nieu we jaar van de aquariumvereniging „Ken- nemerland", die gisteravond in ,,'t Cen trum" werd gehouden, was een zeer leer zame. „Een praatje met een plaatje" werd de lezing van de heer H. H. Klaver die 38 soorten aquariumvissen behandelde. Van elke soort wist hij wel iets te vertellen, dat voor de leden van belang was en een projectietoestel liet de aquarianen het bij behorende lantaarnplaatje zien. Aardige discussies werden ontwikkeld, toen de heer G. Vermeulen het onderwerp „Turf'oodems en turffilters" ter sprake bracht. Er bleken veel leden vóór de turf bodem in een bak te zijn, hoewel anderen uit ervaring sprekend het liever op zand hielden. Ganse theoriën over „verzuren" en „algen groei" werden opgebouwd en toegejuicht en in sommige gevallen weer geheel verworpen. Eenparige was men het er over eens, dat het gebruik van turf molm afkeurenswaardig was. daar turf molm niet tot een compactemassa in het equariumwater kan worden saamgedrukt. Het aanbrengen van een grillige boom stronk op de bodem van de bak verhoogt Het aanzien, doch er worden nogal eens moeilijkheden mee ondervonden: volgens een der leden bleek eikenhout, het minst geschikt te zijn, omdat dit hout snel schimmelt. Getracht zou worden over het een en ander wat lectuur en andere gege vens machtig te worden. Met de behandeling van enkele huishou delijke zaken werd de avond besloten. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Wilhclmina C., d. van J. Tervoort en C. Sondag; Fennegina. d. van E. C. Bettink en D. Kerkhoven; Hermina G., d. van T. G. van Beek en E. H. H. Mollen- beek; Christiaan M., z. van A. F. Luttik- huizen en C. M. Kuijs; Albert H., z. van A. Hoeben en A. A. van der Does; Nicolaas, z. van F. Peppels en M. J. Abbo; Carla, d. van W. H. van IJselmuiden en B. J. van der Sluijs; Johanna F. M., d. van A. Borm en M. Th. Stravers; Hans J., z. van J. H. Warmen- hoven en J. E. Kleijne; Petrus A., z. van J. B. Herwaarde en M. P. Hessels; Ingrid C., d. van J. Berg en C. van der Stelt. ONDERTROUWD: H. N. Zonneveld en M. E. de Laleijne; J. J. Hallewas en C. M. Da mes; J. G. Bontenbal en K. C. Jansen; J. Grapendaal en J. C. Half; K. L. Maussen en H. M. de Reus. GETROUWD: W. J. van Roon en S. van Straten; J. L. N. van Reijsen en Th. A. M. Lubbers. OVERLEDEN: H. L. Spits. 80 j., echtg. van B. J. Panjer; G. Knap 81 j., wed. van G. Rol; J. J. Schonenberg, 84 j., echtg. van J. Koe dijk; M. van Wonderen. 48 j., echtg. van J. A. Ruiter; J. H. Kanne, 24 j. Vogelhandier" en Bouwmeester gaf een klassieke pianosolo weg, waaruit bleek, dat hij behalve schaakproblemen ook muziek noten in het hoofd kan houden. De kunstenaar-van-de-avond was wel de heer G. W. Buisonjé, die zelfs van „dro ge schaakstof" complete muziekwerken wist te componeren. In de schaakterminolo gie sprekend: c4-c7 wilde dus in noten zeggen: e. f, c, b, waarop de heer Buisonjé dan een of andere improvisatie maakte. Op onverbeterlijke wijze leidde de heer L. C. A. van Kuijk de diverse onderdelen in, waarbij hij zich rijkelijk van de Duitse taal moest bedienen, welke hem nogal eens voor naamvals-moeilijkheden zette, een en ander tot uitbundig vermaak. Onder leiding van de heer A. Duyn bleef men tot diep in de nacht dansend bijeen. Roemers Band zorgde voor de muziek en de stemming bleef tot de sluiting van dit feest prachtig. Door het opvriezn waren ook de Castri cumse straten Donderdagavond spiegel glad geworden. Dit betekende voor een ge deelte van het gemeente-personeel dat hun vrije avond verloren ging want, teneinde ongelukken te voorkomen, hebben de man nen van G.W. op haast alle straten zand gestrooid. De jeugd was de enige partij, die er niet over juichen kon. Uitgaande van het Nederlandse R.K. Huisvestingcomité te Den Bosch, welk co mité de leniging van de nood onder de vluchtelingen in West-Duitsland voor staat, wordt Zondagavond in het veiling gebouw te Castricum de film „Verjaagde kudde" vertoond. Voorts ligt het in de be doeling een rijdende tentoonstelling door het dorp te laten trekken, tijdens welke rondgang men een inzameling zal houden. De gehele opbrengst, hetzij in geld of in natura, zal de vluchtelingen ten goede komen. en bracht serenade aan gouden echtpaar Het Castricums fanfarekorps St. Aloy sius, dat. in het begin van deze week het 30-jarig bestaan vierde met twee concer ten, heeft Donderdagavond, ondanks de zeer slechte weersomstandigheden, een se renade gebracht aan het gouden echtpaar H. v. d. Woude, W. M. v. d. Woudevan Eek. wonende aan de Dorpsstraat 32. Het doorzettingsvermogen van de korpsleden om tijdens een temperatuur onder nul toch nog een serenade te komen brengen, werd door het echtpaar bizonder gewaardeerd. Overigens was het er de hele dag al een drukte van belang geweest, want tot hen die het gouden paar hun gelukwensen kwamen aanbieden behoorden onder meer Castricums eerste burger, burgemeester C. F. Smeet en de gemeente-secretaris, de heer N. A. van Lunen. De vele vrienden en kennissen van de bruid en bruidegom hadden de woning in een waar bloemen- paleis omgetoverd en buren zorgden voor een fraaie erepoort. De dag van gisteren zal de oudjes nog lang in het geheugen blijven. In een telegram aan minister Mansholt heeft het bestuur van de Nederlandse Bak kerijstichting geprotesteerd tegen de op 1 Januari afgekondigde maatregelen inzake de bloem- en broodprijzen. Het bestuur der stichting is van mening dat de wijzi gingen niet rechtsgeldig zijn. Er wordt bezwaar tegen gemaakt dat de maatregelen per radio bekend zijn gemaakt en dat de bakkers, die zich van dat radio bericht niets hebben aangetrokken, thans aan hun klanten geld zullen moeten terug betalen of op het platteland zullen moeten navorderen. Bovendien, zo wordt verklaard, kan het bedrijfschap, dat van daag over de prijzen verordening een be slissing moet nemen, deze alsnog afwijzen. De verordening is niet in de Staatscourant gepubliceerd en op deze grond wordt door het bestuur van de Nederlandse Bakkerij stichting betoogd, dat de prijzen van vóór 4 Januari nog steeds gelden. Den Haag: Verordening is wel rechtsgeldig Van officiële zijde vernemen wij, dat er tussen het ministerie van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, en de ver tegenwoordigers van het bedrijfschap over- De Beverwijkse gymnastiekvereniging „Turnlust" houdt op 18 Februari en 4 Maart haar jaarlijkse uitvoeringen van adspiranten en kleuters. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: dementia Clara Johanna, d. van F. W. Sas, en J. Brouwer: Gerardus Wilhelmus Maria, z. van W. Gijzen en A. Kuijper; Cornells Simon, z. van J. Nieuwen- huizen en J. Druijven. OVERLEDEN: Johannes Seljee, oud 51 j.. geh. met E. H. J. Hoogesteijn, wonende te Amsterdam; Marritje van der Hoek. oud 81 j., geh. geweest met K. Beers, wonende te Monnikendam; Naatje de Reus, oud 65 j. geh. geweest met H. de Graaf, wonende te Castricum; Antoon van Bronswijk, oud 75 j., gen. geweest met W. van Dijkhuizen, wo nende te Amsterdam; Bastiaan Hos, oud 74 j„ geh. geweest met M. Schoone, wonende te Assendelft; Petronella van Wel, oud 75 j., ongeh.. wonende te Amsterdam. GEHUWD: M. Lute, wonende te Egmond- binnen en A. J. Borst, wonende te Castricum. De Castricumse Kunstkring „Elckerlyc" heeft haar talrijke leden Donderdag in het Corso Theater weer een bijzonder interes sante avond bezorgd, waarvoor de naam Jan Musch trouwens een voldoende waar borg bood. Deze vitale kunstenaar heeft verleden jaar in „De Spaanse Brabander" en „De Vrek" als acteur van zijn publiek afscheid genomen, doch dit betekent niet dat hij het voetlicht ontrouw is geworden. Hij onderneemt thans nog tournées als voordrachtkunstenaar, waarvoor hij door zijn rijke ervaringen uit een schier onuit puttelijk répertoire kiezen mag. Donderdag bestond zijn programma uit de scène van Vosmeer de Spie uit Von dels „Gysbreght van Aemstel" en de be roemde forumscène uit „Julius Cesar", van Shakespeare, waardoor hij voor de pauze reeds gedwongen werd enige kleine gedichten als toegift voor te dragen. Daarna ging hij over tot het proza, be staande uit „C'est la vie" (De klacht van een Vlaming) door Jean Moincau en „Abasso Porto" door Bruno Cicognani. Door dit alles werd zijn auditorium op nieuw in de gelegenheid gesteld zijn prach tig sonoor stemgeluid te bewonderen, waarbij zelfs als hij fluistert, niets van de articulatie verloren gaat. En zijn grote gaven als acteur werden nog eens onderstreept in de scènes, waar hij de diverse figuren door een enkel sober ge baar ten voeten uit weet te tekenen. Na afloop van deze brillante voordracht mocht hij dan ook een langdurige ovatie in ont vangst nemen. Aan het begin van de avond had kape laan Heemskerk, als moderator en plaats vervangend voorzitter van „Elckerlyc" nog medegedeeld, dat de Kunstkring in het ko mende seizoen meer het karakter van een Volks-Universiteit zou worden verleend. Er zijn reeds drie cursussen vastgesteld, waarvoor Nederlandse figuren van een uitstekende reputatie op hun terrein als docent zullen optreden. J. v. D. leg heeft plaats gehad over de situatie in het bakkersbedrijf, onder meer met het oog op de gevolgen van de loonsverhoging van vijf procent. Bij dit overleg werd overeen stemming bereikt. De minister heeft, nadat het overleg was afgesloten, op grond van de bereikte over eenstemming zelfstandig een beslissing over de broodprijs genomen. Deze procedure wordt redelijk geacht en doorkruist niet de alsnog getracht worden de meningsver- bevoegdheden van het bedrijfschap. De bakkers wisten waar zij aan toe waren. Dat het bestuur van het bedrijfschap, dat één keer per maand vergadert, zich achteraf over de prijzenverordening moet uitspre ken, doet aan de geldigheid dier verorde ning, die bovendien gebaseerd was op de bereikte overeenstemming, niets af, aldus verklaart men van de officiële zijde. In een bespreking met de minister zal schillen uit de weg te ruimen. Tijdens de thuisreis van het motorschip „Oranje" van de maatschappij Nederland is na een korte ziekte overleden de 53- jarige IJmuidense matroos Leendert Plug, wonende in de Schoutenstraat te IJmui- den. De thans overledene voer na de oorlog op coasters en passagiersschepen, voor de oorlog was hij een bekend schipper van de trawlervloot. De begrafenis zal Zaterdag plaats heb ben. De gladde wegen hebben gisteren een groot aantal slippartijen in de gemeente Velsen opgeleverd, waarvan er drie met materiële schade gepaard gingen. Op het voor auto's toegankelijke deel van de Berg weg in Santpoort wilden twee personen auto's elkaar voorbij, maar de ene, die uit Noordelijke richting kwam gleed tijdens het afremmen door, zodat de wagens op elkaar botsten. Ze waren beide zo ernstig beschadigd, dat ze moesten worden weg gesleept. Een oorzaak van deze slipper kon worden gezocht in de volkomen gladde banden van de glijdende auto. Op het kruispunt, Schulpweg-Beecksanglaan in Noord caramboleerde een bestelauto op een personenauto, doordat de eerste aan het glijden ging en op de Koningin Wilhelmina- laan slipte een bestelautootje tegen een lan taarnpaal. In deze beide gevallen ontstond eveneens materieële schade. Bij de Velsense G.G.D. is als arts be noemd de heer T. T. P. Ferwerda. Ge boortig uit Kollum in Friesland, studeer de de heer Ferwerda aan de Amsterdamse universiteit en praktiseerde jarenlang in Twisk (N.H.). In het Rex Theater werden Donderdag avond winkelier en consument in de ge legenheid gesteld elkaar nu eens ergens anders dan aan de toonbank te ontmoeten en wel door middel van de Spar-revue 1954 „Probeer het eens een keer". Deze voorstel ling was het resultaat van een reclame campagne door een organisatie van kruide niers. De verzorging van het programma was opgedragen aan een revuegezelschap ender leiding van Herman Tholen, dat met groot succes de gebruikelijke show-tafe relen voor het voetlicht bracht. Aan de aan kleding was een onmiskenbare zorg be sleed; de décors en costuums waren fleurig zodat bij de proloog het pleit reeds direct gewonnen was. Herman Tholen fungeerde als de onmisbare conférencier, die steeds met een vlot babbeltje de ongeveer twintig nummers heeft aangekondigd. Hieronder bevonden zich enige schetsjes, telkens met een daverend lachsucces beloond, afgewis seld met het optreden van de parodist en muzikale clown Nicky Nobel en de soubret te Elly Weslermeyer, die later ook nog in enige schetsjes assisteerde. Een goede be kende was verder Charles, de kleine man op de grote kogel, die reeds meermalen in IJmuiden is opgetreden en ook ditmaal het publiek met zijn uitbundige capriolen weer lot een grote bijval bewoog. Dit alles werd afgewisseld met een aantal muzikale shows, uitgevoerd door „The Spar Top Liners", zo dat de toeschouwers niet over variatie te klagen hebben gehad. Aanvoer op Urk. Woensdag werd door vier vaartuigen aangevoerd: 162 pond snoek baars, 54 cent; 18 pond rode baars, 70 cent en 103 pond voorn. 8 cent. alles per pond. Moray Firth. De Belgen zijn bekende vissersklanten van de Moray-firth. Naar verluidt worden er al vroeg in dit jaar kabeljauw-vangsten gemaakt en ook eni ge IJmuider kotters zouden deze teelt plaatsen van kabeljauw onder de Engelse kust gaan opzoeken. Deze vis mag niet in Engelse havens worden gelost en buiten landse schepen, welke in deze Engelse baai vissen, mogen geruime tijd niet in een Engelse haven verkopen. Trawlen. Nog steeds wordt cle trawl- loggervloot uitgebreid. De Martha (IJM 74) gaat dit weekend trawlen, terwijl de Mar lenshoek en Gorredijk van dezelfde rederij Pronk ook achter de vis aan gaan. Nog een keer. De Gelria (IJM 21) was Donderdag aan het kolen Iaden. Dus zal de trawler wel een reis op d'e Noord zee of het Kanaal maken voordat er de finitief is beslist over de plannen van „motor of stoom". Naar huis. Donderdagmorgen na en kele uren keerden de kustvlool en die gar- nalenvloot uit zee terug. De hoge zee en de weerberichten waren aanleiding de visserij te stoppen en betere weerberich ten af te wachten. Recordkotter. De TX 33, die enige dagen het slechte weer heeft getrotseerd, trof het wel bizonder met de prijs van de 50 kisten platvis. De kotter maakte een besomming van f 6000 aan de Donderdag- markt. Voorlopig zal deze besomming voor een kotter wel een record blijven. Prijzen van Donderdag. Gr. tong 420-4.30, gr.m. tong 2,95-2,50, kl.m. tong 2,85-2,45, kl. tong I 2.10-1.88, kl. tong II 1,64-1.56, tarbot I 3.40-2,80 per 1 kg. Gr. schol 45-39, gr.m. schol 54-50. kl.m. schol 67-63, kl. schol I 70-60, kl. schol II 69-45. schar 30-24. bot 36-32, wijting 35-18 per 50 kg. Aanvoer van Donderdag: 60 kisten tong en tarbot, 60 schol, 15 schar, 6 bot, 39 wijting, totaal 180 kisten. Besommingen van Donderdag: TX33 f 5928, KW30 f 630, IJM78 f 2227, TX36 f 2700. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Flamingo f 20.500, IJM166 f 2540, IJM, 230 f 320. R029 f 400. WR7 f 2250, KW60 f 350, KW27 f 440, KW35 f 450. Het Velsense publiek wordt dringend verzocht, de sneeuw bij het vegen van de trottoirs niet in de goot te schuiven, maar aan de kant van het trottoir te laten liggen. Niet alleen, dat de smeltende sneeuw de goten bij opdooi gevaarlijk kan ver sperren, maar bovendien ondervinden de fietsers grote hinder van sneeuwhopen op hun toch al beperkte rijweg. De badmintonclub „Velsen" heeft na enige fraaie wedstrijden niet alleen het af- delingskampinensehap in de derde klasse veroverd, maar zich nu ook in de tweede klasse gespeeld, door de promotiewedstrijd tegen „Plafondmcppers 2" uit Den Haag te winnen. Deze overwinning was zelfs da verend, want de einduitslag werd 61. In het eerste heren-enkelspel moest Rchder het opnemen tegen een als invaller spelende eerste team-speler. Dat was voor hem echter geen bezwaar om op zeer fraaie wiize, dank zij het tactisch en be heerst spel, met 156. 155 te winnen. Het tweede enkelspel was voor Van 't Hag en ook hij had weinig moeite met zijn te genstander, getuige de 155, 151 over winning. In het dames-enkelspel kreeg mej. Jen- ninga het heel wat moeilijker. Zij ken aan vankelijk geen vat krijgen op het lage, strakke spel van haar tegenstandster, die bovendien zeer slag-vast was. Toen zij haar vorm terug vond. was het. te laat en deze partij ging verloren met 011, 711. Mevrouw Sehr leverde een mooie presta tie door haar enkelspel te winnen met 117, 112, hetgeen vooral te danken was aan de variatie in haar slagen. Daar mee was de stand al 31 voor Velsen en nog één overwinning was dus genoeg om de eindoverwinning te behalen. Daarvoor trad het gemengd dubbel mei. Jenninga Van 't Hag aan en ook dit keer gelukte het. De eerste game werd na felle tegen stand gewonnen met 1714, in de tweede game gaven de tegenstanders het op en het werd 156 en daarmee was Velsen tweede klasse. Het pleit voor de sportieve opvattingen van de „Plafondrneppers" dat ze in deze verloren wedstrijd tot het einde toe voch ten. Ook het gemengde dubbel mevrouw SehrVerhoef kreeg nog een strijd van 3 games te soelen om het tot een overwin ning te brengen. Het werd 1415, 1813, 159. Sneller reageren en beter netspel gaven hier de doorslag. In de laatste partij, het heren dubbelspel, demonstreerden Verhoef en Rohder nog maals het Velsense overwicht door te win nen met 1511, 151, een resultaat, dat misschien niet alleen aan het betere spel te danken was, aangezien de Haagse spe lers ae indruk maakten „leeg" gespeeld te zijn. Al met al een mooie prestatie van deze jonge Velsense badmintonclub. In de 1ste ronde van het IJmuider vuurtorentournooi is Dukel er na 47 zet ten in geslaagd van wereldkampioen Roo zenburg te winnen. Het was de eerste nederlaag sinds 1952, toen Roozenburg een nederlaag leed tegen de Canadese grootmeester Dagenais, die tweede in het wereldtournooi werd. „Onderwijs en cultuur" De IJmuidense Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid houdt Maandagavond 11 Januari in het Cultureel Centrum een vergadering, waar de lieer A. J. van Maa- nen zal spreken over „Onderwijs en cul tuur". De eerste visboot van deze week was vanmorgen aan de hal: de Flamingo met haar 600 kisten en 20 stijve kabeljauwen. De handel betaalde grof geld voor de schaarse aanvoer. Er is heel wat bevroren vis uit de koel huizen opgenomen, om de vraag naar verse vis te helpen bevredigen. De grote schelvis van de Flamingo deed 45: dc kleinmiddel 60 en de braad 40 tot 33. Voor middelschelvis is 55 be taald; de pennen haalden 53 en de kisten kabeljauw 136 tot 134 per stuk terwijl er voor de regels 100 tot 78 werd ge geven (voor België). Zwarte kool liet zich met 100 per kist betalen, de grove gul deed 45 en de mid delgul 38.terwijl er voor de torren 27 is betaald. De wijting gold 27 tot 22. Een stuk ol tien kistjes makreel gingen van de hand voor 42. De grote schollen gingen weer vlot naar Engeland en voor de grote sorteringen werd 35 betaald, tegen 45 voor de mid delschol en 65 voor de zetschol en 50 voor de enen. De schol II haalde 45 en de drietjes deden liefst 40 tot 35 terwijl de uivertjes (kleine drie) tussen de 28 en de 26 opbrachten. De tong was wat gezakt: 3.25 voor de lappen en 2.50 voor de grootmiddel, 2.40 tot 2.25 voor de halfpondjes met 1.75 voor de tong I en 1.35 voor de tweeën. Morgen komt de VIOS aan de markt met. 500 kisten haring. De Claesje is ook voor de Zaterdagmarkt bestemd. Abbekerk, fi te Le Havre. Aletta, fi v. Plad.iu n. Mangar. Amerskerk, fi v. Geelung n. Sydney. Aalsum. fi v. Mombassa n. Durban. Alderamin, pas. 7 Gibraltar n. Genua. Amstelland. 7 Rio de Janeiro verwacht. Aalsdijk 7 v. Bremen te Hoek v. Holland verw. Alamak, 7 v. Karachi n. Bombay. Aidegonda, 7 170 m. Z. ten W. Anamba eil. Alnati, fi v. Rio de Janeiro to .Santos. Alpherat, 7 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Annenkerk, 7 v. Singapore n. Yokohama. Arnedijk, 6 te New Orleans. Aard ijk, fi 910 m. W.ZW Flores. Alchiba, fi t.h.v. Rio de Janeiro n. St. Vincent. Algenib, G 420 m. Z. St. Vincent. Aludra. fi 190 m. NO. Victoria. Anistelvaart. fi filO m. O.NO. Bermuda. Andiik. fi 170 m. O.NO. Bermuda n. Antwerpen. Armilla, fi 260 m. Z.t.O. Haiphong. Bonaire, fi 1120 m. NO. Barbados. Banka. pass, fi Str. Messina n. Genua. Bintang. fi v. Tj. Priok n. Singapore. Bosch fontein, fi v. Suez n. Port Soedan. Baiendrecht. 7 270 m. ZW. Guardafut. Boissevain, fi fi90 m. O.NO. Garcia. Britsum, fi 1400 m. O. Hawaii. Blitar, 7 740 m. NW. Cocos eil. Caltex Nederland, fi v. Sidon r. Rotterdam. Caltex The Hague, pass. fi Kp. de Gata n. Sidon. Cleodora. G v. Bei ra n. Bahrein. Caliisto, fi 450 m. O.ZO. Kp. Race. Castor, fi te Port; of Spain. Clave!la, fi 120 m. W.t.N. Cartagena. Drama, 6 v. Curasao n. Stanlow. Delfshaven, pass. 6 ten W. Canarische eil. Dongedijk. fi te Los Angeles. Duivéndrecht, 7 te Lenden. Eos. fi te Gibraltar. Eendracht. G te Rotterdam. Esso Amsterdam, 6 v. Aruba n. Rotterdam. Felipes, 7 v. Padang n. Pladju. Gordias, fi tc Hamburg. Gaasterkerk. 7 te Bremen. Gadila, fi 1(10 m. NO. Fayal. Ganymedes, fi v. New Orleans n. Maracaibo. Gooiland, G 340 m. Z. St. Vincent. Gouwe, 6 rede Ekuata. Hoogkerk, fi v. Colombo n. Penang. Helena, 7 v. Curagao n. Barranquilla. Hermes, 6 v. Amsterdam n. Curagao. Hecuba. G v. Barbados n. Port of Spain. Helder. G 700 m. W.ZW. Valentia. Hera, 7 te Georgetown. Hestia, .fi 80 m. Z. Jacmel. Hydra, fi v. Curasao n. Port au Prince. Ivoorkust, 7 to Conakry. Jagersfontein, fi 345 m. N. St. Helena. Kieldrecht. 6 te Hongkong. Kota Baroe, G 870 m. O-t.N. Bermuda. Kota Gede. 4 v. d. tede te Singapore. Laagkerk. pass. G Str. Messina n. Genua. Leopoldskei k. G v. Aden n. Massawa. Lindekerk. pass. 7 Gibraltar n. Antwerpen. Loenerkerk, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Lir.ge, G te Libreville. Leersum, pass. fi Flores n. Mobile. Loosdrecht, 8 te Karachi verwacht. Laogkoeas, fi 250 m. O- Paramaribo. Lawak. G 970 m. O.NO. Honolulu. Lombok. 6 225 m. NW. San Lucas. Lieve Vrouwekei k, 7 nog voor Chittagong ten anker. Maïea, G v. Port Said n. Shellhaven. Marisa, pass. G Malta n. Gibraltar. Modiokerto, pass. fi Westp. Kreta n. Port Said. Mclenkerk. 6 v. Las Palmas n. Antwerpen. Maas, 8 v. Malta te Patras verwacht. Markelo, fi fin m. Z.ZW, Smalls. Myonia, fi 675 m. NO. Galapagos eil. Markelo, 7 in Terse Zee n. Liverpool. Marpcssa, 8 Pladju verwacht. Noordam, 6 430 m. O-t.Z. Kp. Race. Notos, 6 te Hamburg. Nieuw Amsterdam, 6 v. New York n. Curagao. Orion, 6 te Duinkerken. Oranje, v. Southampton n. Amsterdam. Oranjefontein, 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Overijsel, 6 v. Suez n. Port Said. Oberon, G t.h.v. Zuidwestp. Haita n. Baltimore Ovula, G 210 m. O.t.Z. Fort Aleza. Poelau Laut, G v. Houston n. Charleston. Prins Willem v. Oranje, G te Halifax verw. Prins Fred Willem, G v. Lissabon n. Valencia Perna, 5 v. Ilo Ho te Cebu. Poseidon, 5 v. Baltimore te New York. Prins Fred Hendrik 7 te Gandia. Rempang, 6 v. Cebu n. Balikpapan. Roepat, 7 te Soerabaja. Ronda, 7 te Soeraba.ia. Rijnland, 6 v. Las Palmas. Rijndam, G v. Halifax n. New York. Rempang, pass. 7 Basilan eil. n. Balikpapan. Sirrah, 6 te Rastanura. Stad Maassluis, 4 te Narvik. Straat Bali, 6 v. Rotterdam n. Santos. Salatiga, 5 v. Manilla n. Soerabaja. Sarangan, 6 te Portland. Slng'kep, pass. 7 Mintkoy n. Belawan. Stad Maastricht, verm. 8 v. Sluiskil n. R'dam. Saparoea, 6 v. Aden n. Port Soedan. Scherpcndrecht, te Rotterdam. Sibajak. pass. 7 Finistene n. Rotterdam., Samarinda, 6 200 m. W.ZW. Port Elizabeth. Stad Dordrecht, pass. G Kp. Roca n. Lissabon- Stanvac Talang Akar, 5 rede Singapore. Teueer, G v. Belawan n. Colombo. Tjipanas, 7 te Mauritius. Tomori, G v. Soerabaja n. Semarang. Tosari, pass. 6 Sa bang n. Djeddah. Tara, 8 Antwerpen verwacht. Teiresias, pass. 7 Malta n. Gibraltar. Themisto. G v. Hull n. Rotterdam. Tamo, G 200 m. Z.ZO. Bahia u. Antwerpen. Telamon, 6 v. Maracaibo n. Jacmel. Tiba, 6 170 m. NO. Rio Grande. Tjiluwah, 7 v. Tj. Priok n. Singapore. Tjiménteng, 6 720 m. O.NO. Tristan da Cunba Tjitjalcnigka, 6 350 m. O.t.Z. Rio de Janeiro. Talisse, 7 290 m. W. Mnilkoy n. La Buan. Tjiwangi, 8 te Tj. Priok. Utrecht, pass. G Finistene n. Bona. Van Linschoten, 7 te Luanda. Van Spilbergen, pass. G Finistene n. Antwerpeh Van Outhoom, G rede Kalianget. Waal, pass. 6 Gibraltar n. Antwerpen. Westerdam, 6 345 m. W. Scilly's n. New York Willemstad. G 420 m. NO. Fayal n. Dover. Weltevreden, pass. 6 te Londen. Winterswijk, G 390 m. W.ZW. Lands End. IJsei, G te Rotterdam. Zijpenberg, 6 v. Triëest n. Beyrouth. Zonnewijk, 6 ten anker Ingang Panamakanaal naar Chili. Zuiderkruis, G eil. Lombok gepass. n. Wellington KLEINE VAART Annie, 5 v. d. Tyne n. Boness. Arnoudspolder. 7 30 m. ZW. Ouessant. Astra, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Binnenhaven, 7 v. Rotterdam n. Duinkerken. Bree Helle, 6 v. Rotterdam te Londen. Brem, 8 v. Antwerpen te Oporto verw. Bab-T, Joost 3 te Londen. Carpo, 7 v. Teignmouth te Amsterdam verw. Confiance, 6 v. Manchester te Hamburg. Cornelia b I. G v. d. Mersey te Setubai. Corne b, 6 v. Sundsvall Rotterdam. Crescendo, 5 v. Bremen te Londen. Elisa, 6 v. Mazagan te Rouaan. Erebus, 6 v. Antwerpen te Oporto. Evert sen, 6 v. Boulogne n. Rotterdam. Ferocia, 7 v. Le Treport te Hull verw. Fiducia, 7 v. Terneuzen te Londen. Fratei nite, 7 v. Rotterdam n. Oslofjord. Gaasterlaud, G v. Goole le Harlingen. Gcziena, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Henrica b, verm. 7 v. Le Treport n. Hull. Harold, vertr. 7 v. Brake n. IJsland. Hast III. 7 v. Boston te Rotterdam verw. Hebe Nobel, pass. 7 Vlissingen n. South End. Hunzeborg, pass. 7 Vlissingen n. Goes. Ilias, 7 te Rotterdam n. Borcelona. Ida Pleter, G v. Garston n. Manchester. Ingeborg, 7 te Bergen. Jokuitna, S v. Birkenhead le Swansea. Jan Kleumer, G v. Gr. Yarmouth te Middlesbro Jorina, vertr. 7 v. Londen n. Dublin. Joslen, 5 v. Bordeaux n. Londen. Keyster, 5 v. Bremen te Port TaLbot. Kemphaan, 7 te Aaihus. Koningshaven, G v. Casablanca n. Carthagena. Kortenaer, 6 v. Fowey te Odense. Maasym, 6 v. Rotterdam te Helsinki. Markab, 7 v. Pto Rico te Amsterdam. Marcella. 6 60 in. N. Ierland n. Reykjavik. Midas, 6 te Kopenhagen. Marietje Bohmer, 6 v. Dakar te Kaolak. Marjan, G v. Maassluis n. Esbjerg. Markab, 7 v. Ilansweert-te Boston verw. Merwehaven, 8 v. Port Lyautey te Liverpool verwacht. Mulan, 6 v. Vlissingen te South End. Myfem, 7 nog te Parijs. Mypuck 6 v. Newcastle te Frederikshavn. Myson. 7 nog te Parijs. Matthew, 7 v. Southampton te Billing-ham. Merak, pass. G Vlissingen n. Antwerpen. Miifak, pass. 6 Finistene n. Las Palmas. Nieuwhaven, 7 te Antwerpen. Nero, 7 te Rotterdam n. Duinkerken. Noord, 7 v. Aaihus n. Kopenhagen. Noordland, fi v. Leith n. Newburgh. Pavo, 3 te Bilbao. Prinses Margriet, 5 v. Gent te Antwerpen Regeja. 5 v. Louden n. Delfzijl. Rijnhaven, pass. G Kp. St. Vincent n. Rouaan. Ruby, 6 v. Oxelosund te Frederiksvaerk. Saba, 6 v. Ipswich te Gent. Soemba, 6 v. Mostaganem n. Liverpool. Spurt, 6 v. Lissabon n. Leixoes. Teun, 5 v. Garston n. Swansea. Theano, vertr. 7 v. Drogheda n. Waterford. Timor, 7 v. Le Treport n. Leith. Tinda, pass. 6 Vlissingen n. Zee. Tom v. d. Heide, 6 v. Marseille te Casablanca. Veenenburgt, 6 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vrouwepolder, 7 v. Maassluis verw. Westersingel, vertr. 7 v. Waterford n. Plymouth Wilpo, 6 te Zaandam. Wickenburgh, pass. 7 Flnisterre n. Casablanca. Westerdok, 7 te Mantyluoto. Wim, 5 v. Antwerpen te Londen. SLEEPVAART Fbi'o met kraan fi te Rotterdam. Goeree. B te Rotterdam. Thames, 6 330 m. Z. Bermuda met bak en sleep- boot. Internationale Schoot v. h. Rozekruisers Genootschap LECTORIUM ROSICRUCIANUM Bakenessergracht 11-15 Haarlem Inlichtingen: schriftelijk of mondeling Woensdag en Zaterdagmiddag van 35 uur of na afspraak s avonds. Tel. 21828. NU OF NOOIT! Grote maat honingzoete KORTENAERSTRAAT 38 Tel. 4450. IJmuiden. TAPE RECORDERS van de merken en al of niet gecombineerd met onze moderne ontvangers, zijn een genot voor de echte muziekliefhebber. Wij regelen eventueel de be taling met U. De Radio- en Televisie specialist ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 TAPIJTEN-OPRUIMING Zaterdag 10 uur voort zetting van onze enorme opruiming. Enige voor beelden: Wiltons 190 x 290 van f 110 voor f 79.50; 225 x 325 van f 160 voor f 89.50. M. Smyrna's 190 x 290 van f 140 voor f 98; 225 x 325 van f 198 voor f 125. Zeer grote tapijten 270 x 360 van f 240 voor f 155. Op vertoon van deze advertentie 5 kor ting. TAPIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. Zoekt U een bootie om te vissen? Wij ontvingen nog een partij goederen tegen weggeef-prijzen Manch. Heren pantalons met omslag en achterzak, zware kwaliteit in bruin en zwart 15.95 Zware Manch. Jongens Plusfours m. kleine fouten, div. kleuren en maten 5.95 - 4.95 Grote partij OVERALLS blauw Sanfor - krimpvrij v. 12.95 voor 7.95 Partij JONGENS- OVERALLS maten 40-46 7.95 Nog vele RESTANTEN in Joppers, Overhemden, Doktersjassen, Damesjassen, in wit en khaki enz. - enz. Zie onze etalages Weest U er vlug bij want de voor raad is beperkt. lange Veerstr. 18 H.lem. - Tel. 17369

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10