Binnenkort rapport uit Delft over het Hospitaalkerkschip Agenda voor Velsen Voor kantoormachines Kennemer c, Lantaarn Revalidatie-werk in Veisen ter hand genomen „De Hoop" heen en weer „Liefst zo dicht mogelijk bij de Job Gouda" Nieuw laboratorium op komst Geen haring voor „Postboy" in Ierse Zee TAXI NODIG? Onderzoekingstrawler P. Honig jubileerde bij „De Plaatwellerij Chr. Visman zaterdag 16 januari 1954 7 Filiaal „velct wasmachine Mu Ook de „Cornelia Maria" onderweg „Janny" heeft motorpech Velsense stichting tot hulp aan de misdeelde medemens in oprichting BEL 5000 Twaalf schepen maakten vast in IJmuiden Omzetten in November voor enkele branches onbevredigend De elftallen van „Noord" Slechts één korfbalwedstrijd Burgerlijke stand Velsen Velsen-Tcrrasvogels om de Velsense hegemonie Negen elftallen van „Stormvogels" in het veld Barrevoets ballet Ronde van Yelsen-Noord op Zaterdag 29 Mei MET DE REGELMAAT VAN EEN VEERPONTJE is de laatste weken het witte model van het hospitaalkerkschip „De Hoop zoals het uit de tekenkamer van scheepsbouwmeester De Voogd in Haarlem kwam, door de lange tank van het scheepsbouwkundig Laboratorium der Technische Hogeschool in Delft ge trokken. Het duurt niet lang meer hoogstens een paar weken of de vereni- lang meer hoogster HH ging, welke met de hulp van half Nederland het grootste deel van het geld voor het nieuwe schip bil elkaar kreeg, zal van de mensen in Delft, die dagen met het kleine model door het bassin hebben gevaren, een gedegen rapport krijgen. Over wjjgÊm ^jg- \g van af en kunstje ifi het laboratorium. Hoe het model zich gehouden heeft? De ingenieurs laten zich er niet over uit, want hun conclusies zijn in de eerste plaats bestemd voor de heren van het hospitaalkerk schip zelf. Zij vinden het alleen maar oprecht jammer, dat dit moilcl niet de nieuw te bouwen sleeptank en de daarbij behorende nieuwe apparatuur heeft mogen inwijden, want die Hoop is hen in al die weken echt een beetje na aan het hart gaan liggen. Het is overigens de eerste keer, dat de T. H. (en als ge in Delft naar dit beroem de instituut vraagt, is het noemen van deze initialen al voldoende om hele risten weg wijzende kinderen ten geleide te krijgen) een dergelijk onderzoek doet. Het is een diepgaand onderzoek geworden, waarbij alle factoren, die op een schip kunnen in werken zo getrouw mogelijk werden nage bootst. Het witte modelletje i? bovendien niet alleen „in bad" geweest, maar ter verge lijking zijn ook een namaak Job Goudaatje en een kleine Antoni van Leeuwenhoek in de tank wezen varèn. Omdat de Job als een bizonder zeevaardig schip bekend staat, waarop bij windkracfit zeven de net ten neg rustig genaaid kunnen worden ter wijl het trawlertje dwarszees ligt en de Antoni van' Leeuwenhoek een erkende slingerbak genoemd mag worden. Daar tussen in moet dus De Hoop te recht komen en dan liefst zo dicht mogelijk bij de Job. De zeewaardigheid van de ver kleinde Hoop, die overigens met volmaakte precisie op één dertigste van de ware grootte is nagemaakt, is om te beginnen in vlak water getest en daarna kwamen er golven bij. Golven, waarvoor een plunjer- vormige golfmaker achter m het bassin verantwoordelijk was en die aan de an dere kant op een houten „strandje" uit liepen. om geen weerkaatsingseffect te krijgen. Als dat strandje er niet was ge weest, waren de golven blijven „staan" als mooie rugjes op en neer gaand water in de bak nu liepen ze zoals dat Noordzee golven van standing betaamt. Geen materiaalbeproeving Nu komen de weerstandsproeven nog aan de beurt. Geen sterkteproeven dus, want de Technische Hogeschool houdt zich in haar laboratorium alleen op met wat de Engelsen zo voortreffelijk en toch zo on vertaalbaar „seakindness" noemen, terwijl zij het materiaal zelf buiten beschouwing laten en bijvoorbeeld het opbuigen van de scheepsromp, wanneer die met de mid scheeps op een golftop rust, niet onder zoeken. Dat kan overigens wel, maar kleinere schepen voegen zich gauw naar de zee en komen zelden in die ongemakkelijke po sitie, die menige tanker in zijn voegen kan doen kraken en niet zelden een enorm uithoudingsvermogen van het geplaagde schip vergt. Helaas kunnen er ook nog geen schroefproeven genomen worden, maar als straks de tank in het nieuwe ge bouw klaar is, staat de Technische Hoge school klaar voor alle eventualiteiten. Dat wil tussen haakjes niet zeggen, dat men in Delft alle mogelijke opdrachten gaat uitvoeren, maar er zal toch voor het scheepvaartkundig researchwerk een zeker contact met de praktijk moeten blijven be staan, zodat een opdrachtje af en toe wel kom zal ziin. De Rijnscheepvaart bijvoor beeld, die haar specifieke problemen kent, krijgt in Delft straks een mooie stroom- tank, \vaarin de stroonisnelheden onzer grote rivieren voortreffelijk in kunnen worden nagebootst. Nooit de natuur Terug echter naar de De Koop. Binnenkort, als de weerstandsproeven achter de rug en de conclusies getrokken zijn, kan er dus een rapport over het schip opgesteld worden. Dat is een advies en niet meer, want de geleerden zelf beseffen beter dan wie ook, dat hun werk nooit de natuur met al haar grillen kan nabootsen. De werkelijkheid wordt zo dicht mogelijk benaderd, maar een stevige grortdzee kan zelfs de weten schap niet leveren. De korte deining van de Lofoten zou misschien nog gaan, maar de vreemde uitschieters van een zeetje, dat plotseling een vlaag wind op de vloed- stroom méé krijgt is weer te veel gevraagd voor een sleeptank. Niettemin wordt er in de proefzalen de zer wetenschap het menselijk-mogelijke gedaan, een schip, voor het aan de elemen ten wordt toevertrouwd, zo scherp moge lijk „door te kienen" en dat is al heel wat. De scheepsbouwers die sinds het FAO-con- gres in Parijs met hernieuwde belangstel ling zijn gaan zoeken naar internationale normen voor de visserij-veiligheid ter zee, welke zo duidelijk samenhangt met de zee waardigheid, zullen nog wel eens in Delft terecht komen. Vermoedelijk is echter de nieuwe De Hoop dan al een jaar of wat in de vaart, want zulke molen:; malen maar traag. ADVERTENTIE Trompstr.68 .Tel:5198 'Jmuiden NVQSHflfkIKES. PflfllQ».HQflaDCN_SrOFZUIGEUS8nz.en ZATERDAG 16 JANUARI: IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Verboden spel". Instuifcommissie Ned. Herv. Kerk. 20 uur. Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rem- brandtlaan: Cabaretavond. VELSEN-NOORD Harmoniekapel „De Eendracht", 20 uur. Gebouw Concordia, concert. ZONDAG 17 JANUARI: IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Captain Scarlett, ridder zonder vrees"; 19 en 21.15 uur: „Ver boden spel". Humanistisch Verbond, 10.30 uur, Cul tureel Gebouw, lezing. MAANDAG 18 JANUARI: IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Captain Scarlett, ridder zonder vrees". Nutsbibliotheek, HeidesUaat, geopend van 1921.30 uur. SANTPOORT Commissie Ontspanning Ouden van Da gen, 20 uur. Café „De Weijman", toneel- uitvpering. VELSEN Raadhuis, 10—12 uur, spreekuur burge meester van Velsen; 1517 uur, spreek uur wethouder van Onderwijs; 14 uur: vergadering gemeenteraad. De trawler ..Postboy" van de VEM, die vorige week Woensdag naar de Westkust van Engeland vertrok, om te trachten nog haring te vangen, heeft tot nu toe niet veel succes gehad. Ook de trawlende „Onder neming 2", de SCH 27, heeft niet veel ge vangen. Beide schepen hebben de laatste dagen wegens het slechte weer haast niet kunnen vissen, maar op het echolood heb ben de schippers ook geen haring ontdekt. De „Postboy" zou het vandaag nog eens aanzien en wanneer ook deze dag geen resultaat oplevert, krijgt het schip nieuwe orders. Inmiddels is de „Cornelia Maria", de SCH 135, ook nog naar de Ierse Zee vertrokken. De Scheveningse loggers van de Verre Visserij Maatschappij J. J. v. d. Toorn en van Frank Vrolijk zeven in totaal boeken geringe vangsten met de vleetvisse rij in de buurt van de Waterfordrivier. De SCH 63 en de 113 zullen ook nog naar de Engelse Westkust vertrekken. De „Janny" keert terug wegens motorpech. De „Postboy" lag, evenals de trawlers op de Noordzee, gisteravond te steken en schipper P. Kor bee sprak over een storm met orkaankracht. De trawler lag echter goed, nog al onder de wal en op een hard zeetje, zoals Korbee het noemde. De Scheveningse logger SCH 61 „Janny" van de rederij Frank Vrolijk meldde gister avond tegen zeven uur, dat de koppeling of de frictie achter de motor was gebroken en men bij stormweer ten anker was gegaan in de buurt van Falmouth. De „Janny" was onderweg naar de Ierse Zee voor de visserij op haring. Aanvanke lijk zou men trachtten Falmouth binnen te lopen, maar thans is het schip op de terug reis naar Scheveningen. Storm op de kust Mark van Waveren, zoon van de heer T. van Waveren, voorzitter van de Stichting Keukenhof te Lisse, heeft Donderdag de eersie steen gelegd van een paviljoen voor de bloemsierkunsi. Het paviljoen zal een oppervlakte krijgen van 260 m.2. en een overdekt terras met zitjes van 150 m2. In het gebouw zullen deskundigen demonstreren wat men kan bereiken met bloemschikking in vazen en drijf schalen. Vele weken lang heeft het witgelakte schaalmodel van het nieuwe hospitaalkerkschip ,.De Hoop" zijn baantje getrokken door de sleeptank van de Technische Hogeschool in Delft. Over korte tijd wordt een rapport verwacht aangaande de zeewaardigheid van het vaartuig; tut zolang is de bouwopdracht, waarvoor zes werven hadden ingeschreven, aangehouden. Het hoofdbestuur van de „Stichting tot behartiging van de belangen van invaliden in Velsen", zoals deze vereniging-of-stich- ting-in-wording voorlopig wordt genoemd als zodanig wordt ze ook bij de burgerij ingeleid heeft gisteravond in hotel Augusta in IJmuiden vergaderd en als in leiding op de interne besprekingen, heeft de voorzitter dr. G. A. M. Hunfeld een kort overzicht gegeven van de revalidatie in Nederland. Reeds in 1899 is men dit werk hoewel klein van opzet en zeer sum mier begonnen met de stichting van de „Nederlandse vereniging voor gebrekki- gen". In 1927 kwam de vereniging „Actio vincit omnia" tot stand, in 1943 kwam het rapport Van Rijn uit, waarin voor het eerst de medische zijde van het werk werd bekeken. Na de oorlog werd men zich in legerkringen er van bewust een ereschuld te hebben ten opzichte van gewonde en invalide militairen en zo kwam in 1946 huize Aerdenburg in Doorn tot stand. In 1951 werden revalidatiecentra opgericht in Rotterdam, Amsterdam en Enschedé, nadat in 1947 de wet tot stand was gekomen voor plaatsing van minder valide arbeiders. In 1952 en '53 werden er rpovinciale centra opgericht in Noord-Brabant en Friesland. En thans in 1954 heeft het par ticulier initiatief in Velsen geleid tot hulp verlening. Het revalidatieprobleem heeft, aldus dr. Hunfeld, twee zijden, namelijk een medi sche en een sociale. Men wil trachten zo vlug mogelijk de tijdelijk uit het ax-beids- proces uitgeschakelden zowel spychisch als physiek te helpen. Daarbij is de phyehi- sche hulp de moeilijkste, omdat het grote moeite kost de patiënt zover te krijgen, dat hij bevrijd wordt van zelfbeklag en uit eigen wil ingeschakeld kan worden in het arbeidsproces. De physieke hulp berust uitsluitend bij de medicus, die onder meer door plastie ken en prothesen de eventueel ontbrekende en geschonden lichaamsdelen kan doen vervangen en herstellen. Er zijn in het maatschappelijk bestel 4200 beroepen en de tijdelijk onvolwaardi- gen terug te voeren in een hem passend beroep is een der taken van de revalidatie. Naast deze beide hulpcentra, de medische en de psychische, staat het sociale cen trum. Êr zijn momenteel in Nederland 450.000 invaliden, die niet helemaal vol ledig werk kunnen verrichten. Nieuwe stichting als overbrugging Het werk dat men in Velsen ter hand heeft genomen is bedoeld als overbrug- gingswerk tussen de taak van de sociale, wettelijke hulp en het particulier initiatief. In samenwerking met sociale zaken wil men trachten zo vlug mogelijk de tijdelijk uitgeschakelden te rehabiliteren. In de gisteravond gehouden vergadering is besloten zo spoedig mogelijk daadwer kelijk niet dit werk te beginnen en heb ben dr. Hunfeld en de heer P. Waai-den- burg zich bereid verklaard zich met no taris W. Boerlage te verstaan omtrent de officiële oprichting. Hoewel er nog maar weinig ruchtbaar heid is gegeven aan deze nieuwe instantie van hulp aan de medemens, staan er al 140 donateurs geboekt en kon penning meester L. W. Boeree melding maken van het binnenkomen van enige royale giften. In het hoofdbestuur wordt de presidents hamer gehanteerd door dr. Hunfeld. Tweede voorzitter is de heer P. Waarden burg geworden. Secretaris is de heer J. P. van Mechelen en penningmeester is de heer L. W. Boeree, Julianakade 4 zwart, wiens giro-nummer is 116 14 7. ADVERTENTIE Met het oog op het stormweer op de Noordzee bleven vele schepen, die gister middag en -avond van Amsterdam kwamen te IJmuiden binnen liggen. Het waren in trtaal twaalf schepen: de Manto, Oostzee, Algarve, Ingarve, Vinga, Eastdale, Gelder land 3, Meijenburg, Finse, Bellarussia, Bocodossa en Nigerstroom. De loodsdien- sten langs de hele kust werden in de voor avond gestaakt. Uit het cijfermateriaal, dat door het Economisch Instituut voor de Middenstand is gepubliceerd over het omzetverloop in het midden- en kleinbedrijf in November 1953 kan worden geconcludeerd, dat de omzet in die maand voor alle branches bevredigend is geweest. Vooral in de boekhandel, de schoenhandel en het bak kersbedrijf werden veel lagere omzetten geboekt dan November 1952. November 1952 telde echter vijf Zater dagen tegen November 1953 vier. Het voor de maand November zeer zachte weer heeft op de omzetten in een aantal branches invloed uitgeoefend. De aldus be spaarde gelden werden ten dele besteed voor aankopen voor Sit. Nicolaas, hetgeen tot gevolg had dat bijvoorbeeld in de détailhandel in parfumerieën en die in sportartikelen een niet onbelangrijke om- zetvermeerdering werd geboekt. Ook in de kantoorboekhandel, de détailhandel in meubelen en de handel in ijzerwaren en gereedschappen waren de November-om- zetten in 1953 aanzienlijk hoger dan die in 1952. Een omzetdaling in vergelijking met vorig jaar viel te constateren in de boek handel- (14 pet.), in de détailhandel in schoeisel (11 pet.) en in het rijwielbedrijf (2 pet.). De omzetten in textielwaren en huis houdelijke artikelen waren 5 pet. hoger dan in November 1952. Ook in het banketbakkersbedrijf en in de détailhandel in alcoholhoudende en alco holvrije dranken werd enige omzettoe- neming geboekt. Slechts in de tabakszaken gaven de omzetten een kleine teruggang te zien. Tuinbouw Studieclub In de koffiekamer van de begraafplaats „Westerveld" zal voor de leden van de Tuinbouwstudieclub Velsen en Omstreken een geheel nieuwe bloembollenfilm wor den vertoond. Ook de belangstellende niet- leden kunnen deze voorstelling gratis bij wonen, voor zover de plaatsruimte dit toe laat. De aanvang is bepaald op 8 uur. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van de Visserij-inspectie de kotter An toni van Leeuwenhoek, die tot nog toe het onderzoek ter zee voor de inspectie diende, te vervangen voor een trawler, welke uit gerust zal worden met de meest moderne navigatie- en visserijtxulpmidr.elen. Als eerste jubilaris in 1954 aan „De Plaatweilerij" werd de heer P. Honig in gezelschap van zijn familie Vrijdagmor gen hartelijk gehuldigd in het versierde ontspanrkingslokaal van het bedrijf ter gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig dienstverband, dat eigenlijk Woensdag 13 Januari gevierd had moeten worden. De directeur, ir. E. F. Peltzer, vertelde in een geestige toespraak over de kame raadschap en het opgewekte humeur van de jubilaris en hij noemde de humor een onmisbaar element in het bedrijf. Voorts bepaalde ir. Peltzer zich tot het verleden van de jubilaris aan het bedrijf, waaruit bleek, dat de heer Hcoig steeds een ge zien en goed vakman is geweest. Nadat de beste toekomst wensen waren uitge sproken overhandigde de directeur het vererend getuigschrift en de zilveren leg penning namens de Maatschappij van Nij verheid en Handel. Het geschenk van de directie was in enveloppe, waarbij boven dien een mand fleurige bloemen werd aangeboden. In een aardig rijm haalde de heer C. Boot, als tolk van het personeel allerlei grappige herinneringen op, zeer tot ple zier van de jubilaris, die een geschenk in enveloppe namens het jubileumfonds kreeg. Evenals-de- vorige- sprekers herinnerde de heer C. Luttik namens de personeels- vereniging aan het muzikale talent van de' heer Honig en hij sprak de wens uit, dat dit talent bij uitvoeringen van de per soneelsvereniging nog eens zou mogen blijken. Een mooie mand met bloemen was het geschenk. Tenslotte dankte de jubilaris voor dat feestelijk onthaal, wat ook al op rijm ge schiedde. TOG-Kinheim (te Amsterdam): Kin- heim: Th. Keirsgieter; A. Paap en S. de Vries; C. de Boer, W. Groeneveld en J. v. Hesselingen; J. Bleeker, H. Prinssen, A. Prinssen en J. H. v. d. Wateren. VVB-Energia (op „Watervliet" 14.30 u.): WB: R. Nieuwenhuys; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel, P. de Wolf en P. Bleeker; A. Both, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kers bergen en J. Duineveld. ADVERTENTIE OFF. REMINGTON-DEALER Velserduinplein - IJmuiden-O. Tel. K 2550 - 4619 Onderhouds-abonnementen Eigen technische dienst Onder eigen hoed(e) Er was ei-eis een hoofdagent in Velsen, nijver dienaar van de motorbrigade, die zich in groot tenue en blinkend opge poetst over de Lange Nieuw- straat spoedde, teneinde zich naar zijn bezigheden te be geven. De laarzen blonken de voorbijgangers tegemoet, de knopen glommen om strijd en de witte bandelier was zelden zo wit geweest als op dit uur vol werkensdorst en levens vreugd. Dat de passanten hem enigs zins bevreemd gadesloegen, was hem een reden te meer om zich te verheugen met de kleine vreugde, die een ver zorgd habijt in iedere sterve ling wakker roepen kan. Onze hoofdagent begaf zich dus opgetogen fluitend naar het vervoermiddel, waarop hij zich door Velsens dreven pleegt te bewegen, toen er een telefoontje uit het hoofdbu reau voor hem rinkelde: of de hoofdagent zich misschien even naar het hoofd wilde grijpen. Daar stond namelijk een welgeschapen grijs-vilten hoed op. Lichtje uit De ambtenaar van Gas en Water, die met forse stem een leerling van een IJmuidense school tot de orde riep, toen deze met een welgemikt schot uit de vrije hand een gemeen telijk lichtpunt verduisterde, is even zwaar geschrokken van een aantal omstanders, die zich tegen hem keerden. De ambtenaar nodigde na melijk de baldader dringend uit naast hem in een dienst auto plaats te nemen voor een kort bezoek aan het politie bureau teneinde de conse quenties van het nutteloze ka- potgooien van nuttige straat meubels te bespreken. Daar zag de jongeman echter niets in en toen hij halsstarrig bleef weigeren, kreeg hij prompt steun van een aantal zich ter plaatse bevindende lieden, die de ambtenaar niet, en de jon gen -wel sympathiek stonden te vinden. Die gas- en waterman heeft toen het politiebureel van d£ amok verwittigd met het ge- volg, dat de knaap toch bij de en de strijdenden scheidde, politie terecht is gekomen. Was het wellicht aan weers kanten een kwestie van de „toon die het lied maakt"? de man een Nieuwjaars kaartje in een envelopje ge stoken om het daarna te zen den aan zijn ouders zij, die dus veel heil en veel zegen meer dan wie ook verdienden. Maar er kwam helemaal geen heil of zegen terug, zelfs geen p.f., geen h.g. en er kon niet eens een g.n. of een z.n. af. Toen is de man in een gru welijke toorn ontstoken en vastbesloten op de fiets ge stapt om opheldering te halen. De opheldering is er geko men. In de vorm van een wilde vechtpartij als symbool van g.n. en p.f., maar met andere afkortingen als gespreksmo- tieven. Dat duurde tot de sterke arm zichzelf uitstrekte Veel heil en zegen Met zorgzame aandacht had Nu zijn ze er nóg niet uit, want niemand heeft het ver lossende „Veel heil en zegen" gehoord. Is het niet zo te regelen, dat men elkaar alsnog het dubbele toewenst, van wat de ander jegens de tegenpartij in het hoofd heeft? Dat is al tijd goed. Wel roken De trein tussen Haarlem en IJmuiden schijnt de aangewe zen plek te zijn voor het op voeren van luidruchtige tragi comedies, want deze week zijn daar van dik hout weer enige kromme planken gezaagd door een tweetal klanten van de N.S. Ze zaten samen vredig in een coupé, die van het bordje „Niet Roken" was voorzien, tot de een een onbedwingbare lust in een offer aan de godin Nicotinea kreeg en behoed zaam een verpakt plukje tabak tussen de lippen nam en er tersluiks, doch onbevreesd de brand in joeg. Dat verdroot de ander uiter mate. Hij wees zijn medereizi ger dringend op allerlei din gen, tot deze begon te vechten. Tijdens de vijandelijkheden sneefde de bril van de aankla ger en er was vast nog meer gebroken, als er geen geünifor meerde vertegenwoordiger van het gezag het slagveld had be treden, die de aggressor tot een rappe overeenkomst dwong. Bril betalen en handje geven. Nooit weer doen. Handen thuis. En niet roken in Niet Roken. LAMPENIER. Het korfbal programma voor de vereni ging „Watervliet" is deze keer wel heel mager. Er wordt namelijk alleen de wed strijd DSV 1-Watervliet 3 gespeeld door de senioren. De opstelling is: Dames P. Oort, B. Pries ter. J. Redeker, C. Meyer, G. Kollé, S. Wy- nands; heren: H. v. Someren, B. K.?, J. Sleyser, J. de Bok en K. Oosterveen. Voor de adspiranten is de thuiswedstrijd van de A-ploeg tegen de grootste concur rent Haarlem A zeer belangrijk. Wint Wa tervliet A, dan is het kampioenschap bijna verzekerd: verliezen /de Watervlieters, dan komen beide clubs gelijk. Watervliet C ontvangt Oosterkwartier C. GEBOREN: B. Baas—Dekker, z., Duinlust- parkweg 48. Bloemendaal; J. Smit—Dunne bier, d., Ladderbeekstraat 56, Velsen-N.; C. M. Kaandorp—Kuijs, z.. Kon. Wilhelmina- kade 25, IJmuiden; J. F. KrabHovingh, z., IJsselstraat 30, IJmuiden; J. M. G. Cardol— van de Pol, z. en d.. Vlugthovenstraat 6, Santpoort; A. KraaijeveldLeguit, z„ Dal tonstraat 23, IJmuiden; J. G. Maasland- Bakker, z„ Rijnstraat 39, IJmuiden; C. KloosterhuisMolenkamp, d., van Popta- plantsoen 11 rd., IJmuiden; R. Bos—Geus, d., Scheldestraat 20, IJmuiden; A. StolpBeen tjes, d., Merwedestraat 94, IJmuiden; G. A. van DorstenNieland, d., Gijzenveltplant- soen 151, IJmuiden. OVERLEDEN: E. C. N Koning. 76 j.. echt genoot van M. P. van Duijvendijk. Zinne- veltlaan 14. Santpoort. ONDERTROUWD: P. Kor. Acaciastraat 6, IJmuiden-O. en J. de Vries, Charlotte de Bourbonlaan 3, Santpoort; E. A. van Duyn, Engelmundusstraat 31, IJmuiden-O. en J. van Son. Gerard Doustraat 17,IJmuiden-O.; J. Krab, Kennemerlaan 61, IJmuiden en C. G. Plokker, Vli raad, Sieraa leetstraat 10, IJmuiden: L. Sie- dstraat 12, IJmuiden-O. en A. Dekker, Huygensstraat 37, IJmuiden; Ch. Haak, Roggevcenstraat 22, IJmuiden-O. en W. C. Fr. Voets, de Ruijterstraat 91, IJmui den-O.; Th. J. van Rhee, Kortenaerstraat 30, IJmuiden-O. en N. Stam, van Wassenaer- straat 43, IJmuiden-O.; D. Theeboom, Go- vert Flinckstraat 362, Amsterdam en B. Prin.s Warmenhovenstraat 71, IJmuiden. GEHUWD: W. C. Broomans en P. Visser, Kleverlaan 23. Bloemendaal; P. van Hesse lingen en W. F. Fijen, Hunzestraat 12, IJmui den; J. J. Timmers en G. Perisutti; K. War denaar en A. Turkenburg, Rijnstraat 11, IJmuiden; P. Hekman en C. Wardenaar, Vechtstraat 55, IJmuiden; A. Koster en M. A. de Jong, Hunzestraat 16, IJmuiden; H. L. van der Vis en M. Geugies, Oranjestraat 41 zw., IJmuiden. De elftallen, die elkaar Zondag a.s. in de ontmoeting Velsen 1Terrasvogels de beide &unten en de Santpoortse hegemonie zullen etwisten, zijn als volgt samengesteld: Velsen: De Graaf; Meyer, Tromp Sr.; v. d. Enden, Wijker, Boon; Tromp Jr., Brouwer, Bakkum, v. d. Heyden, Donker. Terrasvogels: Akkerman Sr.; Bus, Akker man Jr.; Disselköter, Röbken, Nieuwenweg; Pellemans, Schipper, Van Vuuren, Goedhart, Wijnen. Het medespelen van Van Vuuren is nog niet zeker. RCH 1—Stormvogels 1, 14.30 uur. RCH 2— Stormvogels 2. 12.30 uur. Haarlem 4—Storm vogels 3, 10 uur. VSV 6Stormvogels 5, 10 uur, terrein VSV (Hagelingerweg). Kennemers 7— Stormvogels 6, 9.45 uur. DSS 4Stormvo gels 7, 12 uur. VVB 4Stormvogels 8. 9.45 uur. Stormvogels 9—Bloemendaal 7, 10 uur, ter rein Schoonenberg. Het eerste elftal komt als volgt in het veld: J. Venus D. v. d. Oever. M. Ponte. C. Post. H. J. Snoeks. J. Tol. J. Luppens, Fr. Venus, F. Westers, J. P. Snoeks. G. K. Drager. Reserve: H. Keuris, J. van Vliet. De volgende gevonden voorwerpen zijn van 8 tot 15 Januari aan het Velsense hoofdbureau van politie, Tiberiusplein no. 1, kamer 4, binnen gebracht. Inlichtingen uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur. met uitzondering van Zaterdag middag. (Telefonisch geen inlichtingen). Portemonnaie. want, herenrijwiel, biljet van 50.—, hond, polshorloge, muts, shawl, kous (nylon), sleutel, schaartje, damesrijwiel, paar handschoenen, overall, bril, halsdoek, haarstrik. capuchon, vulpotlood, paar wanten, armband, kussen, handschoen, portefeuille, dekkleed, fietstassen, leren jas. ceintuur, al pino, halssnoer, baal havermout, gymschoen, herenhoed, paar kousen (nylon) ballet schoentje. De traditioneel wordende ronde van Vel- sen-Noord zal dit jaar worden gehouden op Zaterdag 29 Mei. De organisatie berust bij de rennersclub „Kennemerland". IEV-Spaarndam uitgesteld De voetbalwedstrijd IEVSpaarndam, die voor Zondagmiddag op „Rooswijk" was vastgesteld, zal wegens kerkelijke reden op verzoek van IEV later worden gespeeld.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3