Kaas 't MEUBELHUIS T e koop DE KERKUIL Hypotheken de kerkuil opruiming restanten Verzilting van Nederlands cultuurgrond alarmerend Boer binnenkort aandeel houder in suikerfabriek Pleidooi voor het herstel van de gouden standaard Belangrijke meubel- en tapijtveiling H. v. GAMEREN Dames een Myron Wave /ONZE OPHEFFINGS UITVERKOOP^ G. M. KUIPERS LOOPT BESLIST OP HET EINDE!' „GARAGE STORMVOGELS" Elke vloed laat bij Rotterdam 24 scheepsladingen zout achter Javaanse suikerproductie VAN WEERT, i Gaat U bouwen? Luidsprekers ZATERDAG 16 JANUARI 1954 8 Noordhollands orkest naar Goes M.s. „Weltevreden" weer in de vaart Kerkelijk Nieuws ..GOED GELD OF KWAAD GELD'' „Bij dit beleid zal de gulden sterk aan reële koopkracht verliezen" Speciaal adres TROUWAUTOMOBIELEN v. d. Boogaard tit o g e I ij k h i dl n El. Teak. wasmachines B. DE VILDER Zelf bewoning Verkrijgbaar bij I Goed hang- en Sluitwerk I I I I vindt U I I bij ons ruim gesorteerd I EgC.J.v/d BROEK1 tegen zeer lage prijzen Een vloot van ongeveer 180 zee-schepen, van elk tienduizend ton, zou nodig zijn voor het vervoer van de hoeveelheid zout, die bij iedere vloed via de Nieuwe Waterweg door het water ons land wordt binnengebracht. Een aanzienlijk deel daarvan gaat bij eb natuurlijk weer naar zee terug, maar een lading van 24 zeeschepen blijft er toch tel kens achter, als een steeds groeiende be dreiging van onze cultuurgrond, en daar mede van onze volkswelvaart. Het is dringend nodig dat daartegen wordt opge treden met krachtiger en doeltreffender maatregelen dan thans geschiedt. Een offi ciële commissie, onder leiding van prof. Hellinga, is dan ook bezig na te gaan in welke vorm die maatregelen zullen moeten worden gegoten. Dit zeide dr. ir. G. de Bak ker (inspecteur van het Tuinbouwkundig Onderzoek) op een Donderdag te Utrecht gehouden voorlichtingsbijeenkomst van de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij Steeds verder binnendringende zout- tongen bedreigen ons land en de toestand aan de Nieuwe Waterweg is er wel hei het meest illustratieve voorbeeld van. In 1893 kon men ter bestrijding van het zout- nog zoetwater inlaten op 5 kilometer van de mond van de Waterweg. Allengs kroop het echter verder naar binnen: in 1921 tot Maassluis (13 km van de mond), in 1934 tot vlak voor Rotterdam, en het zout heeft thans reeds Capelle aan de IJssel bereikt en in het Westland aan de cultures ontzagge lijke schade teweeg bracht. Van grote importantie is ook het gevaar bij IJmuiden. waar telkens bij het schutten van een schip 3.000 kilogram puur zout naar binnen wordt gestuwd. Maar gelukkig heeft men daar aan de dreiging tegenweer kunnen bieden sinds het IJsselmeer zoet is geworden en regelmatig grote hoeveel heden zoet water in het Noordzeekanaal kunnen worden gevoerd om met succes de zouttong geleidelijk meer terug te dringeh. Niet alleen overigens rechtstreeks via de Waterweg (en de sluizen bij IJmuiden en die in de Afsluitdijk, maar ook via grote kwellen in de Noord-Oost Polder en de Wieringermeer wordt veel zout ons land binnen gebracht. Men schat die hoeveel heid op 600 millioen kilogram per jaar. In de zeer diepe gronden onder de duinen bevindt zich bovendien een kwel, die in de laatste jaren in omvang is toegenomen en ons veel schade berokkent doordat er ten bate van zandafgravingen voor wegenaan leg, onvoldoende werkende nortonputten (voor de industrie), te veel grote gaten in de bovenliggende en de kwel afdekken de kleilaag worden gemaakt, waardoor het zout naar boven komt. Oplossing: sluiting zeegaten Uiteraard zou de verzouting van onze bodem vrij doeltreffend kunnen worden bestreden als er in de tegenaanval vol doende zoet water ter beschikking zou staan. Maar op het ogenblik is daar geen sprake van. De enige rivier, die.ons daarbij kan helpen, is de Rijn, maar in de eerste plaats is de aanvoer zeer afhankelijk van het weer en het jaargetijde. En bovendien gaat een deel van het Rijnwater veel Zui delijker dan Rotterdam naar Zee. De oplossing van het probleem moet volgens dr. De Bakker gezocht wor den in het afsluiten van onze zeegaten in het Westen des lands zowel als bij de Wadden, waardoor veel minder kans aan het zout wordt gegeven om bin nen te dringen, en in het vormen van zeer grote spaarbekkens van zoet wa ter, teneinde daar in het droge jaarge tijde uit te kunnen putten voor het te rugdringen van de zouttongen in de Nieuwe Waterweg en het Noordzee kanaal. Van belang is in dit opzicht ook de ka nalisatie van de Rijn, waardoor dank zij de bouw van stuwwdammen veel water in de Gelderse IJssel, bestemd voor het IJsselmeer, kan worden „opgeslagen". Ook kanalisatie van de Waal schijnt volgens spreker te worden overwogen. Het afdammen van de zeegaten zal een enorm kapitaal vergen. Deskundigen heb ben echter berekend dat minstens de helft van onze cultuurgrond in de zomer een productieverhoging van 20 percent zou op leveren als er overal voldoende water (en dan natuurlijk zoet water) zou zijn, en af damming zou zulks ten zeerste bevorderen. Al onze zandgronden zijn namelijk in de zomer te droog, evenals een belangrijk per centage van andere lichte gronden. De al dus behaalde winst zou men, als zij vol ledig werd bereikt, gelijk mogen stellen met de totale opbrengst van 240.000 hecta ren of van zes Noord-Oost Polders. In geld uitgedrukt zou dat ettelijke tien tallen millioenen guldens zijn. Verkapitali- seert men de winst, dan zou men tot een bedrag komen dat de kosten van de afdam ming zeer dicht benadert. Uitvoering op 1 Februari van Requiem van Von Brucken l ock Naar wij vernemen zal het Noordhollands Philharmonisch Orkest op Maandag 1 Februari in het kader van dc herdenking van de slachtoffers van de watersnood in Goes aan een uitvoering van het Requiem an G. H. G. von Brucken Fock meewerken. Deze uitvoering zal door de omroep wor den uitgezonden. Solisten zijn Mea Naberman, sopraan; Watty Krap, mezzo-sopraan; Annie Woud, alt; Wiebe Drayer, tenor en Laurens Bogt- man, bas. Een combinatie van Zeeuwse koren voert de koorpartijen uit. Het geheel staat onder leiding vaiï de Zeeuwse dirigent Jan Kousemakers. De uitvoering heeft plaats in de Grote of Magdalcnakerk in Goes, welke 1500 toehoorders kan bevatten. Op 1 Februari zal in Goes ook een ten toonstelling van schilderijen van G. H. G. von Brucken Fock, een Zeeuw van geboor te, die vele jaren in Heemstede woonde, worden geopend. Daartoe is overleg met de directeur van het Frans Halsmuseum, de heer H. P. Baard, gepleegd. Het m.s. „Weltevreden" van de Ko ninklijke Rotterdamse Lloyd, heeft acht maanden bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij in dok gelegen voor onder- houds- en herstelwerkzaamheden. Het bijna 12.000 ton metende schip is thans weer in de vaart gekomen. Gedurende de jaren 19401945 heeft de „Weltevreden", daartoe verbouwd tot troepenschip voor 1800 militairen en 150 bemanningsleden, deelgenomen aan de ge allieerde oorlogsvoering. Het heeft voor namelijk Amerikaanse troepen van San Francisco naar de eilanden van de Pacific vervoerd, waarmee het in 1945 een Ameri kaanse onderscheiding voor het best ge outilleerde troepenschip verwierf. De thans uitgevoerde reparaties betroffen in hoofdzaak een versterking van de ma chinefundatie en een grondige revisie der motoren. Ncd. Herv. kerk Beroepen te Amsterdam-W. G. Lans te Amsterdam; te Veenendaal (vac. J. Bak ker) H. A. v. Slooten te Wierden. Doopsgcz. Broederschap Beroepen te Veendam-^-Pekela mej. da. J. W. Zuidema te Irnsum-Poppingawier. Gercf. gemeenten Beroepen te Lisse L. Kieboom te Waar- denbrug. (Van onze correspondent le Soerabaja) In Oost-J'ava zullen binnen afzienbare tijd, voor de eerste maal in de geschiedenis van de Java suikercultuur, Indonesische boeren, (kwekers van suikerriet), aandeel houders in een suikerfabriek kunnen wor den. Dit is een volgende stap op de weg, die mogelijk in de toekomst zal leiden tot een volkomen ander aanzien van de suiker cultuur op Java. De eerste stap werd reeds enkele jaren geleden gedaan, toen een aan tal suikerfabrieken behalve de eigen riet- oogst, ook een deel van de rietoogst van de boerengrondeigenaren ging verwerken. Vóór de oorlog waren ondernemings suikercultuur (geheel in handen van bui tenlandse maatschappijen) en bevolkings suikercultuur (uitgeoefend door boeren grondeigenaren) streng van elkaar ge scheiden. Ieder verbouwde zijn eigen riet en verwerkte het ook: de maatschappijen in grote fabrieken, en de boeren op zeer primitieve wijze, waarbij veel verloren ging en een product werd verkregen, dat slechts geschikt was voor binnenlandse consumptie. Toen enige jaren geleden een zo grote bevolkingsrietaanplant te velde stond, dat het voor de boeren onmogelijk was de gehele oogst zelf te verwerken, werd de hulp van enkele fabrieken ingeroepen, die dus naast haar eigen oogst, die van de boeren gingen verwerken. Van overheids wege is dit systeem, mede ter verhoging van de productie, sterk gepropageerd. In het afgelopen jaar vermaalden een aantal suikerfabrieken in Oost-Java de oogst af komstig van ongeveer 600 ha bevolkings rietaanplant. De totale bevolkingsrietaan plant, die in 1953 geoogst werd. bedroeg in Oost-Java ongeveer 17.000 ha tegen een ondernemingsaanplant van ongeveer 28.000 ha. Verwacht kan worden, dat het kweken van suikerriet door de bevolking zich steeds meer zal uitbreiden en dat een steeds gro tere hoeveelheid van dit riet door de fabrie ken zal worden vermalen. Nog een stap verder Onlangs is men nog een stapje verder gegaan. Er is namelijk besloten, dat de sinds de oorlog stilliggende suikerfabriek Krebet in het Zuid Malangse halverwege 1954 weer in gebruik zal worden gesteld, uitsluitend voor het verwerken van bevol kingsriet. Deze fabriek zal dus zelf geen riet meer kweken. Krebet is eigendom van het Chinese concern Kian Gwan. De fa briek, die nu is ondergebracht in een nieuwe n.v., De Krebet Baru. wordt gefi nancierd door Kian Gwan en door de over heid, waarbij het in de bedoeling ligt dat de aandelen, thans in handen van de rege ring, zo spoedig mogelijk zullen worden verkocht aan Indonesische boeren, ver bouwers van suikerriet. Hier is dus het gehele suikerproductie-apparaat in handen van Indonesiërs. Voor de oorlog waren zij uitsluitend de eigenaren van de gronden, die zij aan de ondernemingen verhuurden en waarop het riet verbouwd werd. Kort na de oorlog zijn zij er in toenemende mate toe overgegaan riet, dat zij voor eigen rekening verbouw den, door ondernemingsfabrieken te laten vermalen. Thans gaan zij mede-eigenaar van zo'n fabriek worden. Deskundigen zijn van mening, dat deze gang van zaken op do lange duur wel eens zou kunnen leiden tot een volledige omme keer in de Java suikercultuur, die nu voor namelijk in handen is van Nederlandse ondernemers. Arbeidsonrust Voor Java is 1953 een gunstig suikerjaar geweest. Het met suikerriet beplante areaal was vrijwel gelijk aan dat van 1952. Niet temin was de suikerproductie, onder andere dank zij gunstige klimatologische omstan digheden en een sterk teruglopen van het aantal oogstdiefstaHen, ruim 160.000 ton groter dan in 1952. Was de nog steeds op lopende voortdurende arbeidsonrust er niet geweest, dan was er stellig nog aanzienlijk meer suiker geproduceerd. De totale suiker productie bedraagt thans ruim 600.000 ton. Hiervan kan voor het eerst na de oprlog een aanzienlijke hoeveelheid, namelijk 150.000 ton, worden geëxporteerd. Hoe het overigens verder in de toekomst zal gaan is nog niet duidelijk. Het is bijna zeker, dat de productiekosten niet zullen dalen. Integendeel: de communistische vak bond van suikerarbeiders, waarin de meeste werkers in de suiker georganiseeid zijn, ijvert sinds enige tijd voor een nieuwe loonsverhoging en deze eis doorkruist, zoals wel duidelijk is, het plan van de regering om de suikerproductie in een snel tempo verder op te voeren, teneinde de uitvoer te kunnen vergroten. Djakarta heeft zich daarbij tot doel gesteld binnen een be perkt aantal jaren de uitvoer op te voeren tot de vooroorlogse hoeveelheid van onge veer een millioen ton (in 1939 produceerde Java ruim 1.350.000 ton suiker). Theore tisch is dit zeker mogelijk, daar de geza menlijke suikerfabrieken een maalcapaci- teit hebben voor ongeveer anderhalf millioen ton. Of het plan echter in de praktijk zal kunnen worden verwezenlijkt is de vraag, vooral gezien de reeds genoemde voort durende arbeidsonrust. In een brocure „Goed geld of kwaad geld" heeft mr. W. Wentholt, econoom, de resultaten neergelegd van een studie over de maatschappelijke verhoudingen, ook in internationaal verband. Hij geeft enkele suggesties om door aanpassing dc over heidsuitgaven te verlichten, waardoor be lastingen verlaagd kunnen worden en het bedrijfsleven zijn taak in vrijheid kan ver vullen. Bij een bestendiging van het systeem van loon- en prijsbchccrsing vreest hij, dat de huidige loonronde niet de laatste zal zijn. In het herstel van een vrije kapitaalmarkt ziet hij een eerste ver eiste om een structuurverandering te be vorderen. „De ondernemer herkrijgt de vrijheid zijn eigen bedrijfspolitiek te voeren, met de risico's, die daaraan verbonden zijn", zo schrijft hij. Het verwerven van vreemde valuta's behoort volgens hem niet langer afhankelijk te zijn van een vergunning van de Nederlandsche Bank, „die hierin de richtsnoeren van de overheid volgt en zo doende het bedrijfsleven leidt'. De door de overheid toegepaste con- junctuurbeheersing heeft naar zijn mening gefaald, en hij vreest, dat in 1954 gebruik moet worden gemaakt van de crediet- faciliteiten der Nederlandsche Bank, het geen als een daad van „open inflatie" zou moeten worden bestempeld. De brochure vervolgt: „Ondanks de daling der goede- renprijzen op de wereldmarkten wordt het leven steeds duurder. Het zal blijken, dat de gulden in nog sterkere mate aan reële koopkracht zal verliezen dan nu reeds het geval is. Wordt de huidige gang van zaken voortgezet, dan moet gevreesd worden, dat de voorgestelde belastingverlaging op de belastingplichtigen verhaald zal worden in de vorm van voortschrijdende verkapte in flatie. Het argument, dat de belastingver lagingen mede dienen als compensatie voor de huurverhoging, kan niet anders, be schouwd worden dan „als een afleiding der publieke aandacht van de hoogst ernstige toestand die zich voordoet". „Geleide Inflatie" Een hoopvol teken voor de toekomst acht de schrijver, „dat de regering nu blijkbaar begint in te zien tot welke voor ons land fatale consequenties een politiek van ge leide inflatie voert". Hij acht een besnoei ing nodig van de overheidsuitgaven en een verlaging van de omzetbelasting, waardoor loonronden volgens hem overbodig worden. Voorts kan volgens hem afschaffing van de vermogensbelasting overwogen worden om het sparen te bevorderen. Het gehele be lastingsstelsel heeft een verandering nodig „teneinde het bedrijfsleven in staat te stelden zich vrij te kunnen ontwikkelen". Hogere lonen in overeenstemming met grotere arbeidsprestaties acht hij gewenst. In de particuliere sector moet men kunnen sparen, respectievelijk reser veren in guldens, die in andere valu ta's omwisselbaar zijn. Want, zo zegt hij, „de convertibiliteit van het geld is de grootste waarborg voor sociale ze kerheid". Mr. Wenholt acht het thans „een unieke gelegenheid tot wijziging van het monetair en economisch be leid, teneinde verdere inflatie te voor komen". Hij zet uiteen wat volgens hem nodig is voor afschaffing van „een totalitair monetair dirigistisch stelsel" en onderstreept de noodzaak van: een vrij bedrijfsleven, herstel van het recht om vreemde valuta te be zitten. Afschaffing van het deviezenregiem acht schrijver nodig als vereiste voor sociale zekerheid. „Nederland geve hierbij het voorbeeld, teneinde door bevordering van de Europese integratie tevens de vrede te dienen". Steeds meer wordt ingezien, dat aan de centrale banken weer zelfstandige bevoegdheid moet worden gegeven „in plaats van dat zij de politieke inzichten moeten volgen van min of meer met auto ritair gezag beklede regeringen". Tenslotte houdt mr. Wentholt een plei dooi voor herstel van de gouden standaard. „Wordt het betaalmiddel aan het goud ge bonden en is het daarin omwisselbaar, dan houdt dit vanzelf in, dat het dirigisme plaats moet maken voor een vrije econo mie, waaraan het intern bestel zich dient aan te passen, om toepassing van de gou den standaard mogelijk te maken. Voor de maatschappelijke en geestelijke vrijheid is de erkenning van het individuele eigen domsrecht van deviezen en uiteindelijk herstel van dc gouden standaard een ver eiste", aldus mr. Wentholt. De zittingsduur van de heren J. A. C. Bleeker en J. P. van Haaster als leden van de commissie tot wering van schoolverzuim te Bloemendaal is met ingang van 1 Januari j.l. verstreken. B. en W. stellen de gemeen teraad voor de heren opnieuw te benoemen. Een vacature is ontstaan door het vertrek van de heer F. Versluis. B. en W. hebben de raad de volgende aanbeveling aangeboden: 1. H. Kuys. die met ingang van 1 Maart 1954 als hoofd van de Graaf Florisschool zal op treden; 2. mevrouw A. J. Esselman—Wiers- ma te Vogelenzang. Deurwaarder C. H. ERBRINK. Schagchelstraat 43, Haarlem. Tel. 10809. is voornemens op Woensdag 20 Januari 1954 des morgens 10 uur precies in het H.K.B.-gebouw. Tempeliersstraat 35 te Haarlem publiek a contant te verkopen: o.a.: Huis. en slaapkamer-ameublementen, bankstel, club- en fauteuilstellen, bureau, boekenkasten, lin nenkasten, ledikanten, opklap- en divanbedden, nieuwe koelkast, inhoud 200 liter, brandkast, schrijf machines. vele kleinmeubels, commode, ladenkastje, koper en tinwerken, hand. cn trapnaaimachines, stofzuigers, radio's, 2 keukengcysers, 1- en 2-pers. bedstellcn, wollen cn gestikte dekens, diverse Perzi sche. Smyrna en Wilton karpetten enz. enz- BEZICHTIGING: Dinsdag 19 Jan. van 's middags 2 tot 's avonds 9 uur in bovengenoemd gebouw. Voor inlichtingen dezer veiling: M. C. HOOLE, Van Ricbeecklaan 3. Haarlem. Telefoon 22787. voor gevestigd sinds 1908 STATIONSWEG 1 Tel. 5157 Velsen. Heeft U moeilijk Neemt dan haar? Uw vitaminebron, welke U vooral nü zo hard nodig heeft. Voor prima kaas naar KENNEMERLAAN 159 Speciaal voor moeilijke haarsoorten Knippen in moderne coupe Dames- cn Herenkapsalons Het publiek wil weten wat ge hebt aan te bieden. Laat dus niet na het dit geregeld te vertellen. Adverteer in dit blad Zie het goede meubel in het licht van onze moderne tijd. Het juiste meubel op de juiste plaats. Een plaats, die de eentonige „complete huiskamer" heeft moeten ruimen voor Pas toe meubelen, de meest uitgebreide collectie moderne meubelen in Nederland. Let bij aankoop vooral op het Pas toe merk! Op aam raap onder letter R en bij overschrijving tan f /.- op postgiro 51658 sturen wij U onze volledige catalogus. U.M.S. Rotsoord 3, Utrecht Toonkamers: Catharijnesingel 34 PAS-TOE-MEUBELEN steeds verkrijgbaar bij KLOOSTERSTRAAT 29 BEVERWIJK - TEL. 4608 De laatste meubelen gaan bijna voor niets weg! Wij hebben nog enige zeer mooie DRESSOIRS in Engelse uitvoering. van 128.— NU voor 87.-— Een paar pracht CLUBGARNITUREN met mooie bekleding, bestaande uit 2 clubs en 4 stoelen.. van 209.— NU. van 299.— NU. van 445— NU. Nog 3 KLOOSTERTAFELS van 53.— NU van 62.5Ó NU 162.— 259.— 529.— 59.50 42.— 47.50 568.— ROOKFAUTEUILS met 2 verende kussens. van 63.— NU Wie het eerste is. die kan nog een pracht van een BANKSTEL kopen met prima go belin bekleding, voor de spotprijs van Voor 29.75 grote 2-pers. DEKENS die 46.50 gekost hebben TAFELKLEDEN in grote maten v. 19.95 NU 14.75 Zuiver wol van 42.50 voor 29.75 ROOKTAFELSvan 46.— NU 32.75 compleet met rookstel en verlichting. Mooie RADIOTAFELS en KAPSTOKKEN, prima chroom, spotprijzen NOG SLECHTS ENKELE DAGEN HAAST U HAAST U ZIJLWEG 26 HAARLEM DA COSTALAAN 5 Tel. 4584. Driehuis TE KOOP: Enkele zeer goede (inruil) voor zeer weinig geld en met garantie, j Komt vrijblijvend kijken. VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 SANTPOORT Middenstandswoningen v.af 13.000. Villa's v.af f 20.500 Hoge hypotheek beschikbaar Brieven IJ 701 leeg te aanvaarden IJmuiden Woonhuis Wille- brordstraat, woonhuis Ful- tonstraat, woonhuis Marco- nistraat (ged.), Bloemendaal j Villa Dennenweg, Nieuw bouw Santpoort f 13.000 en I f 12.750, Velsen f 21.500. Met garage f 24.000. IJmuiden m. garage f 14.000. Jnl. CORN. JANUS en Zn., Stationsweg I 81, Velsen. Een zaak. waar U Uw wagen op Amerikaanse wijze en door vakbekwaam personeel grondig en vakkundig kunt laten DOORSMEREN' en BITTACCEN. Kalverstraat 9 - Umuiden-O. - Tel. 4806 muvocu.,, Woninginrichting verkrijgbaar bij: ^\T „AURORA'' V PAS-TOE MEUBELEN zijn Wijkerstraatweg 273 Velsen-Noord P a s - t o e meubelen verkrijgbaar bij A. M. K O E M A N Nieuwe Gracht 23. Haarlem Telefoon 17063 Gasthuisvcst 5 Tel. 21264 Haarlem Inl. CORN. JANUS en Zn., Stationsweg 81, Velsen- I I i i I i Neemt een kijkje in onze toonkamer. Levering UITSLUITEND vla Uw aannemer Haarlem. Oude Groenmarkt 2-4. tel. h960 PIANO-ACCORDEON LE RAAR kan nog leerlingen plaatsen. Wijk aan Zeeërweg 146, IJmuiden. WIJ VERHUREN: voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein en be stek. Tevens naai- en schrijf machines, electr. gramofoon met mod. platen. De Ruyter, Trompstraat 35. Tel. 4237. BELANGRIJK!! Eet-, thee- en ontbijtservies vanaf f 1 p. week. Zie onze etalage aan de Huygensstraat 61. I HET BESTE BRIDGE speelt men in clubverband! „De Jump" is de beste club hier- voor in „Kenncmerland". Speelavond 's Maandags 19.30 uur in het Cult. Centrum. UW KUNSTGEBIT STUK? riep. in 1 uur gereed. H. Oli vier, Acaciastr. 16. Spec. rep. inricht. Ook Maand.- Woens dag- en Vrijdagavond. SCHOENEN VERBREDEN en VERGROTEN f 1.25 per paar. G. Oldenburg, Lagers- straat 14. Tel. 5753. GOED TE HUIS GEZOCHT v. jong hondje. De Genestet- laan 29. Driehuis. 4 GOED KOSTHUIS aangeb. omgev. Kennemerlaan. geen beroeps. Brieven L'2263. LUXE AUTO te huur, merk ..Plymouth". Tevens beige Engelse kinderwagen te k. Zeeweg 197, IJm.-O. Tel. 5052 2 of 3 GEM. of ONGEM. KA MERS evt. met gebruik van keuken gez. d. besch. echtp. met dochter (23) Br. L 2267. TE KOOP GEVR.: meubelen, bedden en zolderopruiming. Tevens te koop agb.: Auto en invalidewagen. Neptunusstr. no. 22 zwart. 2 KLAV. ORGEL 4 spel 14 reg. m. bank aangeb. los ped. moderne kast z. motor f 350 Lange Nieuwstraat 702, IJm. Zwart emaill. ETNA HAARD te k. aangeb. (met vultrech- ter) en 2 muur-ventilatoren (grote capaciteit) De Vries, Oranjestraat 24. Tel. 5861. RADIO-TOESTEL te k., goed spelend, haardkachel, keu- kengeyser. R. Mulder, v. Lin- schotenstraat 13, IJmuiden. J. L. O. MOTOR te koop 98 c.c. of ruilen voor zwaarder. Jac. v. Heemskerkstr. 31. CHEVROLET SEDAN 1938 prima motor, goede banden, f 250. Zien is kopen. Stations weg 107. WANDELWAGENTJE te k. als nieuw, zeer billijk. Blok ker, Rijnstraat 135. WONINGRLTL. Aangeboden A'dam-Z. Waalstr. hoek Roo- seveltlaan, 2e et. 4 ruime ka mers en 2 zolderk. badkamer etc. ruim uitz. Gevr. huis m. tuin. Randgem. H'lcm, Sant poort, Drieh. of omgev. Br. L 2269. HUISORGEL te koop gevr. Ahornstr. 46, IJm.-O. Z.g.a.n. JONGENSJAS te k. leeft. 13-14 j. Te bevr. Oos terduinweg 59, IJm.-O. ELECTR. ZEILWRIJVER te koop. Hofdijklaan 52, Drie huis. moderne interieurverzorging nieuwe gracht 23, haarlem, telefoon 17063

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 4