Velsens huishoudschool: een bloeiend instituut Kantkloswerk, wonder van kunstzin en geduld „Bellatrix" 0p doek en taart voor scheidende loodsschipper AUTO OF MOTORRIJLES? Kerkdiensten Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES Wijk aan Zee Nieuwe cursussen op komst Toeloop nu al zo groot, dat er met de ruimte gewoekerd wordt Heemskerk AREND REIJM het adres Castricum D. Blaauboer met pensioen Er komen nog vier winkelhuizen „IJmond" gaat ook weer Wijk aan Zee speelt tegen GVO ft bcgi innen Voorzitter J. Post nam afscheid van kleuterschoolvereniging ADO naar Zaandijk Bekend Heemskerker heengegaan Ronde van Castricum Raad voor het eerst in 1954 bijeen „En dansen is geert zonde Old Clothes New DRY CLEANING ONLY Scheepvaart ZATERDAG 16 JANUARI 1954 DE PERIODE van meer dan veertig jaar, waarin de heer D. Blaauboer de scheepvaart en het loodswezen heeft gediend als loods en loodsschipper, is Vrijdagmiddag in de loodsensociëteit in het gebouw van het IJmuidense loodswezen aan de Kanaaldijk afgesloten met en tijdens een gezellige afscheidsbijeenkomst. Schipper D. Blaauboer was er voor de laatste maal in het uniform van het loodswezen en hij was zichtbaar verrast toen hij in het volgestouwde zaaltje zoveel bekenden uit het loodswezen van vroeger nu mocht ontmoeten. Vele sprekers getuigden van hun warme waardering en bewondering voor de door schipper D. Blaauboer verrichte werkzaamheden en zijn mooie loopbaan, die van matroos tot de meest volmaakte functie in het loodswezen die van loodsschipper leidde. Dit werd ook nog eens naar voren gebracht door de directeur van het Loodswezen, de kapitein ter zee H. Tichelman, die er verder op wees dat het, al heeft men dan een goede positie aan de wal, toch altijd het mooiste is om commandant op een schip te zijn. In dit geval: de schipper, die beoordeelt of er wel of niet wordt beloodst. De heer H Tichelman begreep eigen lijk niet goed waarom schipper Blaauboer de dienst ging verlaten. „U bent voor het loodswezen pas veertig jaar geworden", zei hij. De directeur ging vervolgens de opleiding van de scheidende schipper na en sprak tot besluit de hoop uit, dat de heer Blaauboer voorlopig de „dienst" niet zal staken. De IJmuidense commissaris van het loodswezen, de heer E. J. Visser haalde herinneringen op aan de tijd van de zeilkotters bij Dungeness, waar de schepen de Amsterdamse stal begonnen te ruiken en de loods van die plek af tot bij IJmuiden werd gevraagd naar alles wat er in Nederland tijdens de afwezigheid van de bemanning van het schip was gebeurd. De laatste acht jaar heeft de heer Visser met schipper Blaauboer mogen samenwerken en daar bewaarde de commissaris de beste herinneringen aan. Hij heeft de schipper leren kennen als een plichtsgetrouw, eer lijk en oprecht zeeman. Moeilijke tijden, vooral na de oorlog met een stel oude stoomloodsvaartuigen, zijn er geweest en de heer Visser hoopte verder, dat het ver trouwen, dat schipper Blaauboer de dienst heeft gegeven, zal naleven onder de an dere loodsen en dat de liefde tot de dienst hun tot voorbeeld moge zijn. Hij bracht de beste wensen van het personeel over, waarop de heer J. Dobbenga een schemer lamp overhandigde. Oud-loodsschipper J. Leeghwater nam daarna het woord, wees op de grote veranderingen in het loods wezen en dook ook nog eens in de her inneringen aan de hardste en mooiste tijd: die van de zeilkotters. Toen de stoomloods vaartuigen in de vaart kwamen, verdween daarmee tevens de practische leerschool voor de loods en dat heeft de heer Leegh water maar wat betreurd. Namens de rijkshavenmeester en het sluispersoneel bracht sluismeester J. G. Meijer goede wensen voor de toekomst over. De opvolger van schipper Blaauboer, eerst zijn stuurman en nu de schipper W. M. Herkemü, sprak namens de zeeloodsen en bracht een schilderij als aandenken aan de diensttijd voor Blaauboer mee. Het werd geschilderd door de zeeloods A. v. d. Veer en stelt de beloodsing voor van een schip met de „Bellatrix" er bij. Voorts was er van de bakkerij, van wie de „Bellatrix" het brood betrok, een enorme taart met een chocolade-,.Bella- Nederlandse Christen Vrouwenbond over „Kansel en toneel" Op Vrijdagavond 22 Januari hoopt ds. D. ter Stege op de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Santpoort van de Ned. Christen Vrouwenbond te spreken over het onderwerp: De kansel en het toneel. De avond wordt gehouden in de Ned. Herv. Kapel aan de Pastorielaan en vangt aan om 3 uur. Lezing over het huwelijk In het Jeugdhuis aan de Burg. Enschedé- laan zal de heer H. Voorzanger, bedrijfs arts van de Hoogovens, Maandag a.s. een lezing houden over het onderwerp: „Het huwelijk". Allen, die getrouwd of verloofd zijn, ook niet-leden van de Ned. Hervorm de Gemeente, welke deze avond organi seert, zijn welkom. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Agenda voor Castricum ,Corso"-thcater, Dorpsstraat. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 15 en 20 uur: „By the light of the silvery moon". Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „De misstap van dr. Talbot". ADVERTENTIE Gediplomeerde Instructeurs ZEEWEG 275 - TEL. 4333 KENNEMERLAAN 136 TEL. 5000 IJMUIDEN Aan de Geelvinckstraat zullen vier win kelhuizen worden gebouwd, waarvan de aanbesteding door de architect S. J. Meeg- des te Halfweg voor rekening van de heer R. de Bot te Vèlsen-Noord is gehouden. Er werden negen biljetten ingeleverd van de firma H. Meyer, Velsen-Noord met 79.784,De Wit's Aannemersbedrijf, Beverwijk 79.850,Verkroost en De Wilde. Velsen-Noord 79.950.—; Van der Wal, Amsterdam 83.944,C. J. van Heyst, Velsen-Noord 84.100; Vessies en Wierda, IJmuiden 85.500,Firma J. ten Broeke, Velsen 86.314.Firma Spij ker, Heemskerk 86.500,Braams en Van Tiggelen, Velsen-Noord 86.500. De begroting was 68.400,De gunning werd aangehouden. UITGEVAREN VISSERIJVAARTl'IGEN Zaterdag 2 Januari: mt. Elie Chénévière LTM 32; ml. Annie IJM 14. Onderneming II SCH 27. Maandag 4 Januari: st. Klaas Wijker IJM 85. Viking Bank IJM 183. Dinsdag 5 Januari: mt. Johannes Polder man IJM 20, Shamrock IJM 129; ml. Bertha KW 38. Robert William KW 123, Gezina Geertrui KW 176. Woensdag 6 Januari: mt. Post Boy IJM 35, Doggersbank KW 75; ml. Wiron III IJM 321, Nelly Maria KW 70. Donderdag 7 Januari: ml. Voorwaarts KW 140: mk. Wiron I IJM 210. Vrijdag 8 Januari: st. Gelria IJM 21; ml. Nederland VI KW 37. Everard Christina KW 40, Onderneming KW 175. Zaterdag 9 Januari: mt. Dirkje RO 53 naar Rotterdam, Excelsior III KW 76. Maandag 11 Januari: st. Flamingo IJM 25: ml. Scheveningen SCH 107; ml. Vooraan VL 115 naar Vlaardingen. Dinsdag 12 Januari: St Norma Maria IJM 6; mt. Antje RO 15, Claesje RO 46. Wi ron IV IJM 209; ml. Heemstede IJM 53. Mar tha IJM 74. Verwachting IJM 204, Hubertha Gerarda KW 9. Adrianus KW 10, Rijnmond IV KW 15. Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Helena KW 39. Cornelis Marinus KW 48, Saturnus KW 69, Hette Margaretha KW 74, Jan KW 84. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Willempje KW 89, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Eendracht KW 168, Aleida KW 169: mk. De Twee Gebroeders IJM 3. Texel IJM 5, Poolster IJM 11, Vios IJM 52, Corrie IJM 78, Dageraad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230, Necltje IJM 240. Magda IJM 272, Haarlem I IJM 276, Nehim I AM 16; Nehim III AM 18, Leendert Jacoba KW 12, Samenwerking KW 21, Rein KW 30, Pieter Cornelis KW 31, Hermina IV KW 53, Twee Gezusters KW 77, Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94. Arendje -KW 98, Agatha Arie KW 155, Tiny Dieuw WR 33, Hendrikje BU 33. Woensdag 13 Januari: St. Vios I IJM 24; ml. Cornelia Maria SCH 135; mk. Dine Marie KW 57. Donderdag 14 Januari: mk. Texelstroom TX 4. Vier Gebroeders TX 14. Arie Geertje TX 51, Vertrouwen UK 243, Pieter UK 244. Stuurman W. M. Hcrkemy. die de heer Blaauboer opvolgt als schipper van de Bellatrix", overhandigt hem een schilderij van de „Bellatrix" in volle zee. trix" op de roomgolven. Tot besluit van de bijeenkomst kreeg de heer Blaauboer nog een Delfts-blauw bord met zijn loods boot er op afgebeeld, aangeboden en werd hij nog toegesproken door de heer Heij- denrijk, namens de machinisten en ver der door de schipper van de „Deneb", de heer H. J. Krijnen en voor de A.B.V.A. door de heer Wijnberg. Schipper Krijnen nodigde zijn oud-collega al vast uit op Vrijdag eens op een van de loodsboten een bakje koffie te komen doen. Het is haast al een gebruik onder de gepension- neerden. In het knusse bovenzaal tje van 't Hervormd Jeugd huis te Santpoort werd gis termiddag een tentoonstel ling gehouden door de Am sterdamse Kantklosschool. Uitgespreid op zwart flu weel lagen er de fijne staal tjes van het aloude kant kloswerk; kleedjes, garni- tuurtjes en zakdoekjes, ge- kantklost in fijne motieven. Deze motieven stammen gedeeltelijk uit de bloeitijd van de Nederlandse kant kloskunst, de zeventiende eeuw. Interessant is het te ver nemen, dat als men verder in de geschiedenis van het kantklossen teruggaat, blijkt, dat kant aanvankelijk niet als verfraaiing bedoeld was, doch voor versteviging van die delen van het linnen, welke aan de grootste slij tage onderhevig waren! De fijne smaak van de linnen naaisters heeft dit practisch gebruik omgevormd tot een versiering, welke zich ont wikkeld heeft tot prachtig kunstwerk. Oorspronkelijk behield het kantwerk zijn eenvou dig karakter en werd het door de vooraanstaanden niet gedragen. Pas als het zo fijn en aantrekkelijk is geworden, dat het kan wedijveren met de zijden versieringen, dringt het kant in alle rangen der maatschappij door. Uit de tweede helft der zeventiende eeuw stamt het rijke en statige loofwerk décor; een der meest sier lijke vormen van het klos- kant. Nog steeds werkt men naar de voorbeelden uit de gouden eeuw en naar schil derijen uit die tijd, welke vaak zo minutieus vervaar digd zijn, dat men de pa tronen kan overnemen. Daarnaast worden door de directeur van de kant klosschool ook nieuwe ont werpen gemaakt. Al naar gelang van de vaardigheid, welke men bereikt heeft, kan de keus gemaakt wor den uit eenvoudige en meer ingewikkelde patronen. Bij voldoende belangstel ling zal ook in de gemeente Velsen een cursus georgani seerd worden. Als de weersomstandigheden dit tenmin ste toelaten, zal de voetbalvereniging Wijk aan Zee Zondagmiddag thuis stielen tegen G.V.O. uit Krommenie. Damclub „Denk en Zet" De onderlinge competitie van de damclub „Denk cn Zet" te Wijk aan Zee leverde deze week de volgende resultaten op: W. DuinN. de Boer 20; F. van SonC. Diepgrond 20; J. LangewisW. Duin 11; W. van KlaverenR. Mahlberg 02. Wie worden bridgekampioen? De elfde kampioenswedstrijd van de Wijk aan Zecse bridgeclub had het volgende resultaat: 1. heren HeynisDikkenberg 42 pnt.; 2. de heer en mevrouw Van Son 41'4 pnt.; 3. heren Van der AarGeudeke 41 pnt.; 4. dames SchaaperHandgraaf 395-2 pnt.; 5. heren SchoosKleyn 39V» pnt. De handbalvereniging ..IJmond", die in het nieuwe jaar nog niet aan de veldhand- balcompetitie is toegekomen, gaat Zondag weer beginnen met wedstrijden voor alle vier seniorenelftallen. In de districtsklasse 2B Dames spelen Volewijckers I en IJmond I en voor dezelf de klasse heren gaat IJmond I op bezoek bij Unitas in Amsterdam. De dameswedstrijd ForestersIJmond 2 wordt in Heiloo gespeeld en alleen Heren IJmond 2 speelt thuis op „Watervliet" tegen Concordia 2. Aan het zevenhandbal-jeugdtournooi van B.G.V. te Bloemendaal, dat Zondagmorgen om 9 uur begint, zal ook de „IJmond"- jeugd deelnemen. De Heemskerkse kleuterschoolvereniging „Marquette" mag zich in een grote bloei verheugen, aldus de secretaris, de heer K. de Vries, in zijn jaarverslag, dat hij ter tafel bracht tijdens de jaarvergadering, die in kasteel „Assumburg" werd gehouden. Op deze avond gungeerde de heer J. Post voor de laatste maal als voorzitter, doordat hij wegens vertrek naar elders had moeten bedanken. In zijn afscheidsrede roemde de heer Post de prettige samenwerking met de andere bestuursleden en sprak hij de wens uit, dat het de vereniging zal blijven goed gaan. In zijn plaats werd de heer J. D. Vossel- manBosch gekozen; mevrouw Van Hielen werd als bestuurslid herkozen. Op 18 Maart zal een feestvergadering worden gehouden. IJs en weder dienende komt A.D.O. Zon dagmiddag in de uitwedstrijd tegen Zaan dijk als volgt in het veld: doel: Geerlofs; achter: De Graaf en Vrencgoor; midden: Burger, J. Dam en Martens; voor: Nijman, T. Dam. Groot, De Wit en Voormeer. Jaarvergadering paarden- en hittenfonds Jaarvergadering paarden- en hittenfonds.. Het onderling Paarden- en Hittenfonds, gevestigd te Heemskerk, houdt op Dinsdag 19 Januari in zaal Nijman de jaarvergade ring. Naast de gebruikelijke verslagen ver meldt de agenda een bestuursverkiezing: aftredend zijn de heren J. Termes en N. Commandeur, waarvan laatstgenoemde zich niet herkiesbaar stelt. Het bestuur stelt hiervoor als candidaat dc heer J. Brandjes. Zondagsdienst artsen Dr. Druiff te Uitgeest, telefoon K 2513 213 is dit weekeinde belast met de genees kundige verzorging van Heemskerk. Agenda voor Heemskerk MARQUETTE-THEATER Zaterdag en Zondag 20.00 uur: „The third man". BURGERLIJK ESTAND GEBOREN: Wilhelmina, d. van J. J. Been tjes en W. Limmen; Martinus Th., z. van A. Kors en C. E. Mors; Willem, z. van J. Slager en J. M. Bouvré; Engelmundus M„ z. van P. Scholten en A. Boedjes; Maria A. C., d. van N. Heesterbeek en Th. Dam: Willem J., z. van J. de Vries cn E. J. van Stralen; Ma ria C. M d. van H. Visser en M. J. Beentjes. GEHUWD: K. van Dijk en M. Spanjaard; G. M. Beentjes en C. C. Stengs. Zo er nog mensen in Velsen mochten zijn die gedacht hebben dat de gemeente lijke huishoudschool aan de Troelstraweg te groots van opzet zou zijn, dan kan de verzekering worden gegeven, dat hun ver moeden onjuist is geweest. En de vooruitziende blik van hen. die het plan voor de bouw ontwierpen, is wer kelijk niet zo heel erg vooruitziend geweest. Want in de vijf maanden dat het gebouw in gebruik is, heeft de directrice al een paar maal zich afgevraagd waar ze cur sisten en leerlingen op gezette tijden moest onderbrengen. Het is bij het karaktervormend onderwijs in de avonduren voorgekomen dat de Rooms-Katholieke geestelijke zijn cursisten in het strijklokaal moest onderwijzen. Juist die cursussen van het Mater Amabilis-, het Klimop- en het Zonnebloemwerk hebben een grote vlucht genomen. Op Maandag-, Woensdag- en Donderdagavond nemen er niet minder dan 170 meisjes aan deel. Spe ciaal voor liet werkende meisje, dat over dag kantoor-, winkelwerk..dan wel huis houdelijk werk verricht, zijn deze avond cursussen grage gelegenheden om de alge mene ontwikkeling op hoger peil te bren gen. Acht cursussen zijn er dit jaar aan de gang, waarvan het Mater Amabiliswerk er vier heeft, de beide andere zuilen elk twee. Naaicursus voor iedereen Naast dit onderwijs wordt aan iedere vrouw in Velsen de kans geboden haar vaardigheid met de naald te cultiveren. Dit geldt voor „dames van vijftien tot tachtig jaar" zegt mejuffrouw M. Bregman. Hier toe worden er in de avonduren vier cur sussen gehouden, die een gezamenlijk aantal van zeventig deelneemsters boeken, verdeeld over een meisjes- en een dames afdeling. In de naaste toekomst zullen deze cursussen worden gesplitst in costuum- naaien, linnennaaien en verstellen. Er bestaan tevens grootse plannen om in September weer te beginnen met de cur sussen in huishoudelijke voorlichting, les sen, die enige jaren geleden, en zeker in de eerste jaren na de oorlog, veel aftrek hadden. Ook deze voorlichting zal op bre dere basis geschieden en wel door het toe voegen van lessen in het maken van lam- pekappen. het vervaardigen van speelgoed en korte kookcursussen. Dagschool een succes Grote animo bestaat er mede voor de dagschool, die door ruim tweehonderd meisjes wordt bezocht. Het prettige is, zo meent de directrice, dat de mogelijkheden om vernieuwde methoden toe te passen in dit nieuwe ge bouw zoveel groter zijn. dan in de be krompen sfeer van de Casembrootstraat. Het onderwijs wordt nu geheel aangepast aan de praktijk van het leven. Onlangs werd nog een zeer geslaagd experiment geboekt. Uit een der klassen werden de meisjes in groepen van zes erop uit gestuurd om inkopen te doen voor een warme maaltijd, waaraan de kosten niet meer mochten be dragen dan veertig cent per persoon. Het was wonderbaarlijk; de meisjes wisten een, wat voedingswaarde aangaat, wel verant woord menu samen te stellen, dat bestond uit gehakt, aardappelen, andijvie cn als toetje custardvla. In één groep werd dit laatste ge recht met rozijnen opgediend. Er mocht voor tien cent van deze zuid vruchten aangeschaft worden. Maar de zak, waar een der meisjes mee kwam aandragen, had meer van een pondszak dan van een „frummeltje" rozijnen. Het bleek dat deze voorraad voor genoemde prijs uit moeders keu kenkast kwam! Er is om gelachen, maar aan de bedoeling beantwoordde het niet. Toch is dit een voorbeeld van een huisvrouw-in-spe. met een sphrale beurs, die overal raad op weet tenminste zolang moeder er neg is). De meisjes zelf vinden het werk op school heel prettig on ook de leraressen zijn te vreden. ADVERTENTIE Dennenstraat 12 IJmuiden-Oost - Tel. 6200 Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. 8930 Donderdagmiddag is op 77-jarige leeftijd overleden de heer Joh. Henneman, een be kend oud-Heemskerker. Wijlen de heer Henneman is vele jaren wethouder van Heemskerk geweest en ook in het verenigingsleven nam hij een grote plaats in. Hij is geruime tijd voorzitter ge weest van het Wit-Gele Kruis en was directeur van de N.V. Aanneemmaatschap- pij ..Noordholland". De overledene heeft zijn laatste levensjaren doorgebracht in het St. Joseph-rustoord te Beverwijk. De jaarlijkse Ronde van Castricum voor amateurs en nieuwelingen zal dit keer op 1 Augustus worden gehouden. Waarschijn lijk gaat de strijd weer om de „Grote Prijs" van de VW (ƒ50). Castricums gemeenteraad zal volgende week Dinsdag voor het eerst in 1954 in openbare vergadering bijeen komen. Op de uit 15 punten bestaande agenda staat on der meer het voorstel tot het instellen van commissies van bijstand voor onderwijs- aangelegenheden en sociale aangelegenhe den en de benoeming van leden der com missies De raadsleden zullen tevens een onderwijzer aan de Centrale Openbare Lagere School gaan benoemen en een voor stel inzake garantie van een geldlening voor een bouwspaarkaswoning van de heer J. F. Wolffers behandelen. De gewoonte getrouw zal burgemeester C. F. Smeets, voor de aanvang van de vergadering een korte Nieuwjaarsrede uitspreken. Met als thema het bekende lied van Hullebroek heeft Vrijdag de heer G. van Ravenzwaaij uit Hilversum voor de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen, af deling Castricum, een causerie gehouden over muziek. Op prettige wijze behandelde spreker de muziek in al haar schakeringen en voor de pauze kregen de aanwezigen tal van volksdansen te horen door middel van de gramofoonplaat. De causeur gaf er een toelichting op om vervolgens over te gaan naar de moderne dansmuziek. Tijdens het tweede gedeelte van de avond introdu ceerde de heer Van Ravenzwaaij composi ties van Tsjaikowsky, Bizet en Strauss. Het is voor de dames een bizondere en leer zame avond geworden in hotel De Rusten de Jager. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Almdijk, 14 te Galveston. Amor, is te Ceuta. Amstelvaait, 14 te Bermuda. Amstelveen. 15 v. Donggala te Makassar. Andijk, pass. 15 Vlissingeti n. Antw. Arundo, 17 v. Kobe te Balikpapan verw. A verdijk. 14 v. Bremen n. Antwerpen. Aagtedijk, 14 v. Montevideo te Buenos Aires. Aagtekerk. IS v. Genua te Port Said. Aardijk, 14 v. Le Havre n. Antwerpen. Alblasserdijk. 14 v. Havana n. Vera Cruz. Alcyone, 15 v. Victoria te Ilheus. Alphacca. 14 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alwaki, 15 v. Baltimore te Norfolk. Amstelkroon. 14 v. Antw. te Rotterdam. Appingedljk. 16 v. Louden te Hamburg verw. Axeldijk, 14 v. New York n. Antwerpen. Albirec. pass. 15 Ouessant n. Recife. Aalsdijk. 14 840 m. O. Kp. Race. Abbedijk. 14 170 m. W. Bishoprock. Alehiba. 14 210 m. N. St. Paulsrock. Almkerk. 14 720 m. W.NW. Fremantie. Arendskerk, 14 150 m. ZO- Kreta. Blommersdijk. 15 te Baltimore Boschfontein. 16 Mombasa verwacht. Brttsum, 13 v. Honolulu n. Kobe. Boskoop. 15 v. Trinidad te La Guaira Banka. 17 v. Marseille te Amsterdam verw. Baud, 15 te Semarang. Bhjdendijk. 13 190 m. Z.ZO. ell. Sable. Caitex Nederland, pass. 14 Algiers n. R'dam. Caitex Permx. pas. Noordk. Tunis n. R'dam. Caitex Uti echt. pas< 14 Gibraltar n. Sidon. Caitex Delft, pats. 15 Ouessant n. Sidon. Celebes, pas. 14 Socotra n. Suez. Congostroom, 14 te Dakar. Caitex Leiden. 14 150 m. N.NO Finisterre. Cistula, 14 120 m. Z. Ball n. Balikpapan- Cleodora, 14 3o0 m. Z. Socotra Coriila, 14 270 m. NW. Fremantie. Palerdijk. pass. 14 Vlissingen n. Vera Cruz. Diemerdijk, 14 v. Londen n. Biemen. puivendijit. pass. 14 Floies n. Curasao. Duivendrecht. 14 v. Rotteidam a. New Orleans fcsso Amsterdam, pass 14 Fioies n. R'dam. Enggano. 14 270 m. W.ZW. Kp. Negrais. Felipes, 16 v. Djakarta te Pladju verwacht. Garoet, 14 v. Tjeribon te Semarang. Gordias. 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Gooiland. 14 200 m. ZW. Ouessant. Hecuba. 14 v. Curasao te Aruba. Hersilia, 14 v. New York te Port au Prince. Hathor, 14 v. Rotterdam te Amsterdam. Heelsum. 15 v. Antwerpen te Amsterdam. Helder. 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Hoogerkerk, 15 v. Singapoie n. Hongkong. Hiiveisum, 14 140 m. NO. Tobioek. Hycira, 14 te Cape Haitien. Ivoorkust, 14 220 m. Z.ZO. St. Thomas eil. Jagersfontein. 14 325 m. ZW. Kp. Vincent. Japara KRL), 14 v. Amsterdam n. Chenbon. Jon. v. Oldenbarnevelt, pass. 15 Suez n. Aden. Kedoe, 14 80 m. W.N. Anderhalfgraadskan. Laagkerk, pass. 14 Kp. Vincent n. Boulogne. Leopoldskei k, 14 te Port Soedan. Lawak, 15 v. Los Angeles te San Francisco. Laei tes. pass. 15 Minikoy n. Suez. Langkoeas, 14 220 m. ZW. St. Helena. Laurenrkerk, 14 v. Bremen te Hamburg. Maasland, 14 v. Amsteidam te Hambuig. Maikelo, 13 v. Liveipool n. Cardiff. Marpessa, 15 te Balixpapan. Mentor, pass. 14 Gibi altar n. Rotterdam. Maas. 14 v. Alexandrie n. Beyrouth. Maaidam, 13 v. Cristobal n. Kingston. Manekerk, 16 v. Port Llizabeth verw. Mataram. 15 te Charleston. Marken, 15 v. Aden n. Muscat. Molenkerk pass. 15 Vlissingen n. Amsterdam. Manoeran, 14 340 m. O.ZO. Sokotra. Modjokerto, 14 150 m. ZO. Socotra. Nieuw Amsterdam. 14 v. San Juan n. Ciudad Trujillo. Notos. 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Ootmarsum, 13 v. Mobile n. Jacksonville. Orestes. 14 v Rotterdam te Amsterdam. Prins Alexander, pass. 14 Vlissingen n. R'dam. Puns Fred. Willein. pass. 14 Kp. Palos n. R'dam. Pendrecht, 13 v. Coiyton te Mena el Ahmadi. Perna. 14 300 m. N.NO. Soerabaja. Polyphemus, 15 te Tj. Priok verw. Rempang, 15 v. Djakarta te Singapore. Restes. 14 v. Rotterdam n. Amsterdam. Ruys, 14 v. Durban n. Mauntius. Raki. 15 v Bremen te Antwerpen. Rijndam. 18 te Cobh verwchtwacht. Radja. 14 50 m. W. Colombo. Rafaela. 14 260 m Z.ZO. Bangkok. Reyniersz. 14 v. Menaoo n. Donggalo. Roepat. 14 v. Banjuwangi n. Semarang. Rcndo. 16 te Soerabaja verwacht. Salawati, 14 te Hamburg. Schiedijk, 14 v. New Orleans n. Havana. Soestdijk. 14 v. Djeddah n. Aden. Stad Dordrecht. 14 v. Sluiskil te Rotterdam. Stad Maastricht, 14 v. Rotterdam n. Palermo. Stad Schiedam. 14 v. Rotterdam n. Genua. Stad Leiden, 15 IJmuiden vei wacht. Sarpedon, 14 v. Ciudad Trujiilo n. Antw. Slamat 15 v. Aden te Damman. Sliedrecht, 14 Ev'a Peidn n. Kaapstad. Stentor, pass. 14 Flores n. Barbados. Schie, 14 149 m. O. Sicilië. Siberoet, 16 v. Palembang te Soerabaja verw. Sinabang, 14 te Tjilatjap. Singkep. 14 te Singapore. Stad Alkmaar, 14 80 m. NW. Stavanger. Stad Amstsidam. 14 305 m. N. Thaenen. Stan vac Dj i rak. 15 te Sungeigerong- Stanvac Talang Akar, pass. 14 Tudju eil. Straat Banka. 14 410 m O.NO. Natuna eil. Straat Makassar. 14 920 m ZW. Diego Garcia. Swartenhondt, 14 nog te Mcnado. Tamo. 14 v. St. Vincent n. Antw. Tarakan. 14 v. Beyrouth te Port Said. Teucer, pass. 14 Socotra n. Aden. Tomori. 14 v. Singapore n. Port Swettenham. Teiresias, 15 v. Gibraltar te Liverpool. Tcro, 15 v. Buenos Aires te Rosano. Thalatta. 14 v. Mena el Ahmadi n. Suez en Gibraltar. Tankhaven II, pas. 14 Anamba eil. Tibia. 14 680 m. W. ten N. Minikoy. Utrecht. 15 v. Genua n. Port Said. Van Spilbergen, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Van Outhoom, 15 te Tj Priok. Waikelo, 13 v. Buleleng n. Kempo. Waal. 14 v. Amsterdam n. Hamburg en Bremen Willemstad. 14 v. Hamburg n. Amsterdam. Woensdrecht, 14 Sombrero gepass n. Curasao. Willem Ruys, 14 v. Singapore n. Colombo. IJsel.' pas. 15 Ouessant n. Lissabon. IJsel. 14 130 m. NO. Ouessant. Zonnewijk, 16 te Iquique verwacht. Zijpenberg, 13 te Beyrouth. KLEINE VAART Arnoudspoider, vertr. 15 v. R'dam n. Lissabon. Audacia, 15 v. Trequier te Liverpool verw. Att, 15 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Anna Sylvia, pass. 15 Sunk n. Londen. Ary Scheffer, vertr. 16 v. Kingslynn n. R'dam. Barracuda, 15 v. Antw. te Norwich verw. Bab-T, 13 v. Varcelona n. Avonmouth. Beekbergen. 15 te Swansea verw. Bellatrix, 14 v. Hans weert te Vlissingen. Bernina, 15 v. Parijs n. Malmö. Bernisse, 14 v. Casablanca n. Boness. Binnenhaven, 15 v. Brest n. Casablanca. Bornrif, pass. 15 Vlissingen n. Norwich. Cornelia b I. 14 te Carthagena. Claes Compaen. 15 v. Rouaan n. Sharpness. Cateli, 14 v. Goole te Vlissingen. Cathanna-f. 14 v. Vlissingen n. Malmó. Corrie b. 15 te Londen. Zondag 17 Januari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg; 17 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden. Chr. Belangen, 10 uur: de heer G. v. d. Boogaard. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema; 15 en 17 uur: ds. C. W. Thijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 19 uur Vespers; Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst. 12.15 uur: Zondagsschool; 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Open luchtsamenkomst: 20 uur: Verlossings samenkomst o.l.v. kapiteins E. H. Krom menhoek. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk. 10 uur: ds. J. Dickhout, 19 uur: ds. G. Was senaar. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer C. B. Termaat van Bever wijk. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: H. v. d. Brink van Bloemendaal; 19.30 uur: H. C. v. d. Flier van Enschede; Maandag 19.45 uur: lezing. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. P. Estié van Amsterdam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. M. de Jong (Jeugddienst). Wijkgebouw Torenstraat 2, Zaterdag 19.45 uur: Avondgebed; Zondag 10.15 uur: Jeugdkapel, de heer T. Snoek. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuel", gem. ontsp- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer F. H. v. d. Horst van Leiden. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes, H. Avondmaal; 19 uur: ds. F. C. Willekes, dankzegging. Ned. Herv. Gemeente. Popuiierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys, doop. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: geen opgave. Vrijzinnig Hervormden, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. van Wijk van Alkmaar. Geref. Kerk. Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, 10 uur: de heer C. F. Bijls- ma van den Helder; 19 uur: Evangelisa-» tiesamenkomst. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondags school; 17 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtbijeenkomst, 20 uur: Ver lossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente. Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma, H. Avondmaal; 19 uur: ds. J. Wiersma, Dankzegging. CASTRICUM: Herv. Gem., 9.15 uur: ds. L. Cannegieter. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. B. C. Hofland, van Haarlem. Ned. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. J. v. d. Poll, van Weesp. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. „De Kapel", 19 uur: ds. J. van den Berg van IJmuiden-West. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. G. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evensong, Rev. Mossman. Corsica. 14 v. Antwerpen te Vlissingen. Depa. pas. 14 Vlissingen n. EsOjerg. Dya, 14 v. Harvsweei t te Vlissingen. Deneb, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Deni. 15 te Vlaardingen. Dollard. 14 bij Brunsbuttel n. IJmuiden. Elsenburgh. pass. 15 Finisterre n. Casablanca. Evertsen. 14 v. Southampton n. St. Valery. Ferocia 15 v. Le Treport te Ipswich. Frans. 15 t.h.v. Hnsthals n. Horsens. Foilonica, 15 v. Rotterdam n. Antw. Goote, 16 te Rouaan verwacht. Holland, pas. 14 Vlissingen n. Grimsby. Hoop op Zegen. 14 v. Breskens te Vlissingen Hartel, 14 v. Dublin te Cork. Harold. 15 70 m. O. IJsland. Hebe Nobel, 14 te Great Yarmouth. Henrica, 16 v. Avonmouth te Swansea verw. Henrica b. 15 v. Maassluis n. Esbjerg. Import. 14 v. Rotterdam te Lissabon. Joost. 15 Gibraltar gepass. n. Se te. Julia Mary, 15 10 m. ZW. Hoek v. Holland. Java. 15 v. Goole n. Morlaix. Jo. 14 v. Antwerpen n. Ertvelde. Josef Swenden, pass. 15 Vlissingen n. Drogheda Kemphaan, 16 v. Riga te Aarhus verw. Keyser, 14 v. Schwarzenhuette n. R'dam. Koningin Juliana. 14 te Breinen. Lacra. 15 te Amsterdam. Leendert b 14 v. Rotterdam n. Stockholm. Lanx, 14 Gibraltar gepass. n. Goole. Leny. 14 v. Rochefon n. Bordeaux. Maartje. 15 v. Rotterdam te Gent. Mado. 15 v. Antwerpen te Vlissingen. Marcella, 14 220 m. ZW. Pentlard F:rth. Marjan, pass. 15 Vlissmgen n. Antw. Markab, 15 v. Hansweert te Vlissingen. Maartje. pass. Vlissingen n. Gent. Maymere, 15 Portsmouth verw. Mies. 14 v. Vlissingen n. Plymouth. Marne. 14 v. Middlesbro n. Rotterdam. Matthew. 14 te Beckton verw. Myfem. 14 in Kielerkanaal n. Stockholm. Mypuck. vertr 15 v. Cuxhaven n. Roterdam. Marcella. 15 120 m. v. Shetland. Merwehaven. pass. 14 Lands End n. Rouaan. Midsland. 14 te Grangemouth. Mirach, 14 v. Nantes n. Bordeaux. Monica, 15 v. Rotterdam n. Belfast. Neeltje b, 14 te Casablanca. Noord, 15 v. Hamburg n. Bergen. Nezo, pass. 14 Vlissingen n. Boom. Noorderhaven, 14 v. R'dam te Antw. Nyenburgh. 14 te Amsterdam. Oosterburgh, 14 v. Stockholm n. Gefit-. Peter, 14 v. Newcastle n. Galway. Por.to, 14 van Avonmouth n. Preston. Ponza, 14 v. Goole n. Bilbao. Prior, 14 v. Swansea n. Sables d'Olonne. Rigel, pass 15 Vlissingen n. Antwerpen. Ruby. 14 bij Cuxhaven ten anker. Servus, 14 v. Rouen n. Londen. Soemba 15 Liveipool verwacht. Sparta. 14 v. Antwerpen te Vlissingen. Spica. 15 v. Vlissingen n. La Rochelle. Strijpe, 14 v. Boness n Sunderland. Trito. 14 v. Belfast n. Dublin. Taormina, 14 v. Hamburg n. Huil. Ton, 15 v. Swansea te Roterdam verwacht Terschelling, 14 v. Vlissingen n. Aalborg. Tubo, 14 v. Hansweert teVlissingen. Tromp, 15 v. Rotterdam n. Antwerpen. Vesta, pass. 14 Vlissingen n. Dublin. Vlieland, 15 te Dordrecht. Wa'enburgh. 14 te Bordeaux. Westerschelde 14 te Delfzijl Wieka, 14 v. Vlissingen n. Goole. Westpolder. 15 10 m. ZW. Kp. Mele n. LiverpOo Westersingel, 14 te Boness. Westropa. 14 te Kjoeg. Wickenburgh, 15 12 m. N. Kp. Roca. SLEEPVAART Loire. 14 v. Mostanepi n. Rotterdam. Pooizee, 14 m. N.NO. Barbados.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9