Overeenstemming over plaats voor conferentie Grote Vier Tito acht het schadelijk afgedwaalden te doden Vincent Auriol droeg ambt over aan Coty Weerbericht Tour de France v e l s e r Haarlems Dagblad Margarine één cent duurder per pakje Na 52 uur onderhandelen: Om de beurt een week in West en een week in Oost-Berlijn Het woord is aan Djilas ontslagen „Het Westen staat buiten onze inwendige organisatie," aldus Tito Mr. N. J. G. Sikkel overleden Thans 27 lijders aan alastrim in Den Haag Deens koninklijk paar komt naar Nederland Staatslening van f. 300 millioen Fanfani geslaagd Duitse auto op overweg vernield; drie doden Wanne woorden, weinigbelangstelling Herinenting van na 1950 gevaccineerde militairen De „Ariel" op het Bornrif gestrand Sunarjo antwoordt Neder landse Hoge Commissaris In de tweede helft van April Weerrapport 68e JAARGANG No 161 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 18 JANUARI 1954 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 9 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE KANS dat dlie grootste aller wieler wedstrijden, de Tour de France, d'eze zo mer in het Amsterdamse Stadion zal star ten schijnt nu wel heel groot te zijn ge worden. De beide Fransen, dlie N- hun onderhandelingen te Amsterdam be sloten hebben en wier gewichtigheid blijkt uit hun titels secretaris-generaal en commissaris-generaal van de Tour heb ben tenminste hun hoge tevredenheid betuigd, al heeft de machtige secretaris generaal de waarschuwende opmerking gemaakt dat zolang het contract nog niet is getekend, niets definitief is beslist. Neen, dat begrijpen wij. Het Stadion is gekeurd en heeft wat zijn omvang en pu blieke accommodatie betreft een voldoen de gekregen. Wij pleger! het heel groot te vindien, maar moeten kennelijk nog in de omvang van een wielerwedstrijd als deze leren denken. De bijgebouwen beant woorden evenwel niet geheel aan de eisen en er moet het een en ander verbouwd worden. Lijkt u dat vreemd? Gij moet uw gedachten niet bepalen tot de omstreeks 120 wielrenners, die aan de start zullen verschijnen en van wie ongeveer de helft, na drie a vier weken waarin zij minstens twintig étappes zullen hebben gereden, het eindpunt in het Pare des Princes te Parijs zal bereiken. Commissaris-generaal kolonel Beaupuis (hij worde met zijn vol ledige titels vermeld) heeft te Amsterdam aanspraak gemaakt op onderdak voor twaalfhonderd mensen, die allen zullen behoren tot de bemanning van de Tour karavaan, die behalve uit wielrenners uit een imposante reeks reclame-auto's plus de auto's van soigneurs, journalisten, film- en radio-mannen pleegt te bestaan. De kolonel heeft zijn onderhandelingen gevoerd met vertegenwoordigers van de gemeente Amsterdam, van de Nederland se Tour de France-organisatie, van het hötelbedrijf en van Vreemdelingenver keer. Men is het in principe eens gewor den en volgende maand komen er twee vertegenwoordigers van de Tour de France naar Nederland om de indeling in de hotels nader te regelen. Ge ziet hieruit dat het alles in de meest gewichtige trant wordt gedaan en dan ook onmiskenbare overeenkomst vertoont met de voorbereiding van de conferentie der Grote Vier te Berlijn, met dit verschil evenwel dat men elkaar minder wantrouwt en als het contract eenmaal getekend is ook inderdaad zal starten. Hetgeen ten aanzien van diplomatieke onderhande lingen altijd nog een vraagpunt blijft. De gemeente Amsterdam heeft 25000 subsidie toegezegd voor het voorrecht, honderdtwintig wielrenners te zien ver trekken en Zandvoort dingt naar het voor recht, ze door zijn duinen en over zijn renbaan te zien trekken al is het nog geheel onzeker of de grote mannen van de Tour tot dit omwegje in Westelijke richting, terwijl zij toch naar het Zuiden moeten, bereid zullen zijn. Te verwachten is dat Nederlandse gemeenten op de route naar het Zuiden elkaar de eer van de doortocht zullen gaan betwisten, zodat die route wellicht en ietwat slingerend aspect zal gaan aannemen. Waarom nu dit alles? waarom de vervaarlijke ophef, die van deze wieler wedstrijd wordt gemaakt? Omdat deze jaarlijkse sportgebeurtenis in de vijftig jaar van haar bestaan in steeds toenemen de mate tot de volksziel is gaan spreken, die ondianks alle wisselende gevoelens in de kringen der Kunst van romantiek ver vuld blijft, en omdat de Tour-verrukking der Latijnse volken ook het kille Noorden schijnt te hebben gegrepen. Vox populi vox Dei de stem van het volk is de stem van God zeiden de oude Romei nen reeds, die weliswaar heidenen waren. Gij zoudt u kunnen afvragen,, zoals ik dat meermalen gedaan heb, hoe het toch komt dat de menigten van de twintigste eeuw een behoefte hebben aan kampioenschap pen, records en geweldige afstandsraces dde de voorvaderen van de nog zo kort verleden negentiende eeuw volkomen scheen te ontbreken. Maar dit is een on derwerp op zich zelf en zeker niet een vraagpunt, dat men in weinige woorden kan behandelen. Het kan ons ietwat verbazen dat een Tour de France, een Ronde van Frankrijk, in Nederland moet beginnen en zich door België voortzetten eer zij Frankrijk be reikt.. Dat in vorige jaren de Tour zich al tot Belgisch en Italiaans gebied heeft uit gebreid lost dit raadsel geenszins op. Het antwoord houdt in, dat de organisators van de Tour het met landsgrenzen niet zo nauw nemen als er voordelige uitstapjes over die grenzen aan verbonden kunnen worden. Ten deze begrijpen andere volks geesten, ook de onze, de Franse volksgeest ongetwijfeld zeer wel. Overigens zullen de Tourleiders zeggen dat het evengoed een Franse onderneming en een Frans initia tief blijft en dat het leeuwendeel van de Tour zich in Frankrijk blijft voltrekken. Het is niet helemaal overtuigend, maar als men het aanvaarden wil gaat dat ge makkelijk. Zelfs kan men er aan toevoe gen, dat de uitbreiding van zulk een sport evenement over zovele grenzen een nieuw symptoom is van de Europese geest, die steeds sterker in de volken sterker dan in hun politici gaat leven. Daar zit ze ker waarheid in. Misschien is het ogenblik nabij waarop de Tour de France die brug van Kehl, bij Straatsburg, ook zal gaan overtrekken en een stuk Duitsland in haar route opnemen, aldus nog duidelijker uit groeiend tot een Tour d'Europe. Zo ziet men dat zo'n sportgebeurtenis eigenlijk niet alleen maar een sportgebeurtenis is: 'dat er zowel ten aanzien van het leven der volksmassa en haar belangstelling en. ont spanning als ten opzichte van de nieuwe vormen, die zij beginnen te aanvaarden, meer over te zeggen valt. En zo beschouwd is dit een interessanter verschijnsel, dan het oppervlakkig bezien moet zijn voor al diegenen, die in wielcennen-op-zichzelf niet het minste belang stellen. R. P. Met ingang van 18 Januari wordt de prijs van merk-margarine met één cent per pakje van 250 gram verhoogd. De ver hoging geldt niet voor de zogenaamde „boks-margarine". Omdat voor de margarine een vrije prijs bestaat behoeft geen overleg te worden gepleegd met de Stichting van de Land bouw. BERLIJN (Reuter) De vertegen woordigers van Frankrijk, Amerika, En geland en de Sovjet-Unie zün het in het afgelopen week-end eens geworden over de plaats in Berlijn, waar de komende vier-mogendhedenconferentie zal worden gehouden. De vier ministers van Buitenlandse Za ken zullen afwisselend in het gebouw van de geallieerde bestuursraad in West-Ber- lijn cn in dat in Oost-Berlijn, waar de Sovjet-Russische ambassade is onderge bracht, vergaderen. Er zal elke week van vergaderplaats worden gewisseld, aldus is medegedeeld in een Zondagavond door de vertegenwoordigers van Groot-Brittannië, Frankrijk, de Verenigde Staten en de Sov jet Unie gezamenlijk uitgegeven commu niqué. In de eerste week zal in het gebouw van de geallieerde bestuursraad wordien ver gaderd, de tweede in dat der Sovjet-Rus sische ambassade, de derde week weer in West-Berlijn en daarna zal over de plaats van samenkomst worden beslist al naar gelang het verloop dier besprekingen dit wenselijk maakt. Er zijn deskundigen benoemd voor het treffen van een aantal voorbereidingen van technische aard, aldus besluit het communiqué. Aan de thans bereikte overeenstemming over de plaatsen van samenkomst voor de besprekingen der Britse, Franse, Ameri kaanse en Sovjet-Russische ministers van Buitenlandse Zaken, die 25 dezer te Ber lijn zullen beginnen, zijn tien vergade ringen, waarvan de laatste twaalf uur heeft geduurd, vooraf gegaan. Van gezaghebbende Britse zijde is ver nomen dat de na 52 uur van beraadsla gingen bereikte overeenstemming over de vergaderplaatsen is gegrondvest op een „nogal laat" Russisch voorstel op de laat ste bijeenkomst. Het was aanvaard, om dat de Westelijke mogendheden vonden dat meningsverschillen over procedure zaken het begin der viermogendhedenbe- sprekingen niet moeten vertragen. De drie Westelijke bevelhebbers van Berlijnse sectoren hebben de Sovjet-Rus sische vertegenwoordiger medegedeeld, dat zij verwachten dat de Westelijke journalisten op de bijeenkomsten in dr Sovjet-sector van Berlijn in staat zullen worden gesteld hun werk naar behoren uit te voeren. De Russische vertegenwoordiger is niet gevraagd er voor te zorgen dat er toerei kende telefonische verbindingen tussen het gebouw der Sovjet-Russische ambas sade en West-Berlijn zijn. De Britse minister van Staat, Selwyn Lloyd, heeft verklaard, dat Groot-Brit tannië ten aanzien van de komende con ferentie van Berlijn een standipunt van „voorzichtig optimisme" inneemt. De Britse vertegenwoordigers zouden alles in het werk stellen, om de spanningen te verminderen. „Wij zijn echter niet bereid af te zien van onze defensleregelingen", zei hij. „Wij zijn bereid in alle opzichten de proef te nemen op Georgi Ma'enkovs ver klaring, volgens welke het naast elkaar bestaan van het Westen en het Sovjet blok mogelijk is". Beschuldiging Het Russische blad „Pravda" heeft Zon dag het Westen er van beschuldigd „een offensief tegen de onafhankelijkheid van Oostenrijk" te voeren aid us meldde Tass. De feiten tonen aan, aldus het blad, dat er een Amerikaans plan bestaat om Oos tenrijk uit te leveren aan „de Westelijke monopolies". De uitbreiding van West- Duits kapitaal in Oostenrijk begint reeds een direct gevaar voor de economische on afhankelijkheid van het land te wonden, aldus de „Pravda". Het offensief zou ech ter niet alleen van economische, maar ook van politieke en ideologische aard zijn. Volgens het in de Engelse taal verschij nende Russische weekblad „New Times" streeft de Sovjet-Unie er naar de Berlijn se conferentie van de vier ministers van Buitenlandse Zaken „tot een ernstige stap in de richting van een positieve oplossing van de internationale geschillen'' te ma ken, aldus meldde radio-Moskou Zondag. Het weekblad schreef, diat volgens de Russische openbare mening het bijeenroe pen van de conferentie mogelijkheden biedt tot het verminderen van die inter nationale spanning. Een aanzienlijk deel van de Westelijke pers voert echter een „cynische campagne" over dé vooruit zichten van de Berlijnse conferentie, al dus „News Times". De bedoeling van deze campagne zou zijn de indruk te vestigen, I dat verandering in de internationale toe stand onmogelijk is en dat het meeste wat men verwachten kan, een „status quo" van de bestaande toestand is. Nota l De Sovjet-Russische regering heeft een j nota tot de Oostenrijkse regering gericht, waarin het nog niet sluiten van een vre desverdrag met Oostenrijk wordt geweten aan de „vertragingstactiek" der Westelij ke mogendheden. Verklaard wordt dat de Sovjet-regering „alles zal doen wat in haar macht ligt om tot een definitieve re geling van het Oostenrijkse vraagstuk te komen". DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Pascal: De mens is maar een riet, het zwakste in de Natuur maar een denkend riet. (In „Pensées") BELGRADO (Reuter). Het centrale comité der Joegoslavische communistische partij heeft Zondag met algemene stemmen besloten de vice-president der partij, Milo- van Djilas, uit het comité te ontslaan. Djilas is ook van het voorzitterschap der Joegoslavische Nationale Vergadering ont heven. Hij blijft echter partijlid en is niet gearresteerd. President Tito heeft het centrale comité der Joegoslavische partij in verband met de zaak-Djilas toegesproken. Hi^ deelde mede dat Djilas hem in het najaar van 1953 verzocht had zijn mening te geven over een aantal door hem in dag bladen te publiceren artikelen, waarvan de eerste juist waren verschenen. Hij had ge antwoord, dat hij het niet met alles hierin eens was, doch dat hij met de publicatie voort kon gaan. „Doch later, toen ik meer van Djilas' artikelen had gelezen, bevond ik dat hij zeer ver was gegaan en ik constateerde dat dit neerkwam op een liquidatie der com munistische partij en vernietiging van partijdiscipline en dat hier, in het alge meen gesproken, sprake was van dingen, welke niet slechts de eenheid onzer partij, doch ook de eenheid des lands onmetelijke schade zouden kunnen berokkenen," aldus Tito. „Er kan geen sprake zijn van een doen ineenschrompelen of verdwijnen der com munistische partij, daar zij de bewaakster is van alles, wat met onze revolutie is be reikt. Djilas is in het buitenland geweest en hij bleek onder Westerse invloed te zijn geraakt. Het is waar, dat Joegoslavië de Westerse democratieën dichter is genaderd, doch dit betreft alleen de 'samenwerking op buitenlands politiek gebied en niet de inwendige organisatie van onze staat. Indien de denkbeelden van Djilas vrije lijk in Joegoslavië zouden mogen worden verbreid, zouden wij binnen een jaar tijds in ons land geen socialisme meer kennen en in een bloedige worsteling gestort zijn", aldus Tito. „Wij hebben dat in de afgelopen dagen reeds kunnen zien, toen reactionnaire en andere ongezonde elementen in ons land begonnen zijn zich te roeren om niet te spreken van de reactie in de Westerse landen, die zichzelf beschouwt als de vaan deldraagster voor de democratie in Joego slavië," aldus Tito, die vervolgde met het centrale comité mede te delen, dat hij het schadelijk achtte om, zoals geschiedde in de dagen der revolutie, personen, die fouten hadden begaan, om het leven te brengen. ,.Ik stel daarom voor dat Djilas lid der Joegoslavische communistische partij zal blijven, opdat hij zijn fouten zal inzien en mede zal kunnen blijven werken aan de opbouw van het socialisme in Joegoslavië", besloot hij. Toespraak van Djilas Djilas verklaarde zelf in een korte toe spraak dat in de zeventien jaar, waarin hij een functie bij de Joegoslavische commu nistische partij had vervuld, zijn gevoelens en wensen nimmer in strijd zijn gekomen met de partijdiscipline. „Ik heb als communist altijd naar eer en geweten mijn plicht vervuld. Later heb ik mij echter gerealiseerd, dat ik van de 1 partijlijn was afgeweken. Doch er bestaat geen verschil van mening tussen mij en de anderen over het buitenlandse beleid en zaken, die de nationale eenheid van Joego slavië raken. Ik ben altijd een vrij man geweest en ik hoop er een te zullen blijven", besloot Djilas. Gisteravond is in zijn woning te Heem stede mr. N. J. G. Sikkel, officier van Jus titie bU de Haarlemse arrondissements rechtbank, op 56-jarige leeftijd overleden. Mr. Sikkel was reeds geruime tijd ernstig ziek. Naar de geneeskundige hoofdinspecteur van de volksgezondheid mededeelt, be draagt het aantal gevallen van alastrim in Den Haag thans 27. Elf personen worden in observatie gehouden. De twee gevallen die er sinds Zaterdag bij zijn gekomen, zijn uit de observatieafdeling van het zieken huis Zuidwal afkomstig. Geen van de tot nu toe geconstateerde gevallen laat zich ernstig aanzien. Bij het overleg omtrent de maatregelen, welke gewenst zijn ter bescherming van de strijdkrachten tegen het gevaar van be smetting met witte pokken, is thans be sloten tot herinenting van die militairen, die niet in het bezit zijn van een inter- natonaal bewijs van inenting, dat uitge reikt is na 1 Januari 1951. De Nederlandse kustvaarder „Ariël", die Zondag ongeveer 150 kilometer ten Noor den van Ameland in moeilijkheden ver keerde, is gestrand op het Bornrif. De sleepboot „Holland" zal trachten het schip vlot te slepen. Volgens later ontvangen berichten is het inmiddels gelukt het schip vlot te slepen. DJAKARTA. (Aneta). De Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken, de heer Sunarjo heeft een antwoord gezonden op de nota van het Nederlandse Hoge Commissariaat in verband met de recente arrestaties van Nederlanders in Indonesië. De inhoud van deze nota zou, naar Aneta Zaterdag is de nieuwe Franse, President René Coly in zijn nieuwe ambt geïnstalleerd, j verneemt, in beginsel overeenkomen met We zien hier de nieuwe president het register van het Legioen van Eer tekenen, ter- j de op 14 Januari uitgegeven regeringsver- wyl de groot-kanselier, generaal Bioch-Bassault, en de chef van het Protocol toezien. klaring ten aanzien van de arrestaties. Op 19 Januari a.s. zal Prinses Margriet haar 11de verjaardag vieren. Naar het ministerie van Buitenlandse Zaken mededeelt zullen de Koning en Koningin van Denemarken in de tweede helft van April een officieel bezoek aan Nederland brengen. Vermoedelijk zullen de Koninklijke gasten op 26 April hier te lande aankomen en drie dagen in Neder land blijven. De minister van Financiën heeft be sloten tot de uitgifte van een 3K percent Nederlandse staatslening, groot f 300 millioen tegen een koers van 99 percent. De lening heeft een looptijd van ten hoogste veertig jaren, gerekend van 15 Februari 1954 af. Te beginnen in 1955 zal jaarlijks 2Ut percent op de lening worden afgelost. Schuldbewijzen iin de nieuwe lening zullen worden afgegeven in stukken van f 1000- en f 500.-. Deelneming in de vorm van schuldregisterinschrijvingen kaai ge schieden tot bedragen van tenminste f 100.000.-. ROME (Reuter) In Rome is officieel bekendgemaakt, dat de Christen-democraat Amintore Fanfani er in is geslaagd een nieuwe Italiaanse regering te vormen. Professor Fanfani is een der leiders van de linkervleugel van zijn partij. Hij is 46 jaar en staat bekend als een „dynamische" persoonlijkheid en als Katholiek maat schappelijk hervormer. In zijn nieuwe centrumregering heeft hij getracht een zorgvuldig evenwicht te bereiken van de verschillende stromingen in zijn Christen-democratische partij. De belangrijkste portefeuilles zijn als volgt verdeeld: premier: Fanfani; binnen landse zaken de 35-jarige Andreotti, wiens benoeming van rechterzijde als voorwaar de voor steun aan het kabinet was gesteld; buitenlandse zaken: Piccioni; financiën: Zoli; begroting: Vanoni; schatkist: Gava; defensie: Taceani. Zaterdagmiddag om kwart over vijf werd een auto uit Emmerik met vier in zittenden van Duitse nationaliteit op een onbewaakte overweg bij Doëtinchem door een trein aangereden en geheel vernield. De auto werd in de sloot geschoven en drie inzittenden werden eruit geslingerd. De bestuurder, de 55-jarige T. H. werd dood onder de auto aangetroffen en ook zijn 80-jarige schoonmoeder E. K. bleek te zijn omgekomen. In ernstige toestand werd een dochter van de bestuurder, de 19-jarige G. H. in het ziekenhuis opgenomen. Zaterdagavond om half negen is ook zij overleden. Alleen de vierde inzittende, haar 24-jarige zuster H. H. die licht gewond werd, heeft het ongeval overleefd. De machinist van de trein (op het baan vak Zevenaar-Doetichem) had de Duitse auto wel opgemerkt en meende, dat deze zou stoppen omdat hij langzaam was gaan rijden. De wagen reed echter op het laat ste moment de overweg op, waardoor de rampzalige botsing onvermijdelijk werd. (Van onze correspondent in Parijs) De ganse dag van Zaterdag heeft Parijs in het teken gestaan van de machtsover dracht van Vincent Auriol aan René Coty. Des morgens om 10 uur had de voorzitter van de ministerraad Joseph Laniel zich al naar het bescheiden appartement van de familie Coty begeven, dat aan de linker- Seine-oever is gelegen. Even later zag mea beide presidenten het huis weer verlaten om in de lange Talbot naar het Elysce te rijden waar de Coty's zich nu dus voor zeven jaren zullen vestigen. President Auriol, die nu dan toch eindelijk de zo innig verbeide laatste dag van zijn ambts periode beleefde, stond zijn opvolger al op de stoep op te wachten. In bijzijn van alle ministers en andere hoogwaardigheidsbe kleders heeft Auriol René Coty even later de ordetekenen als grootmeester van het Legioen van Eer om de hals gehangen, met welke symbolische geste de staatsmacht werd overgedragen. Nadat de ceremonies in het Elysée waren afgelopen, hebben beide presidenten, gezeten in een grote auto en voorafgegaan door te paard gezeten republikeinse garde met hun feestelijke rode en witte jasjes en kuitbroeken, een rijtoer door de stad ge maakt. In een lange rij auto's, waarin alle hoogwaardigheidsbekleders, ministers, ge neraals, rechters van de Hoge Raad, de „onsterfelijke leden van de Academie frangaise" gezeten waren, vertoonde men zich aan het volk. In een der eerste auto's hadden de dames Auriol en Coty plaatsge nomen. Madame Coty, gekleed in een grijze robe van Dior, die speciaal voor deze ge legenheid was ontworpen en waarin de nieuwe eerste dame van Frankrijk er in derdaad veel eleganter uitzag dan de foto's haar tot dusver hadden getoond. Zuinige belangstelling In aanwezigheid van verscheidene hoge autoriteiten heeft president Coty des mid dags zijn eerste krans gelegd op het graf van de onbekende soldaat om daarna, even buiten Parijs, bij de zogenaamde „muur der gefusilleerden" ook de helden van het ondergrondse verzet zijn eerbetoon te gaan brengen. De plechtigheden vormden de eer ste officiële installatie van een nieuw staatshoofd, die sedert 1931 in Frankrijk heeft plaats gehad. Ditmaal heeft men er een grootse huldiging van willen maken. Alle schoolkinderen hadden op deze dag dan ook vrijaf gekregen. Wij zouden de waarheid echter enigszins geweld aandoen indien wij zeiden, dat het volk van Parijs deze officiële ceremonie met een uitbundig enthousiasme heeft begeleid. Vlaggen waren er vrijwel niet uitgestoken en de be langstelling was eigenlijk wel bijzonder zuinig. Sympathiek gebaar Beide presidenten hebben, toen Coty naar zijn nieuwe Par ij se woning werd begeleid, ook nog een korte wandeling door de straten gemaakt. En toen kon men merken hoe groot de populariteit van Vincent Auriol in deze jaren wel geworden is. „Vive Vincent" klonk het steeds weer, terwijl Auriol, een beetje verlegen naar zijn opvolger wees, als wilde hij die ge voelens nu aan hem overdragen. Men zag Auriol Coty bij de arm nemen alsof hij hem de nodige moed wilde inboezemen. En dat gemoedelijke menselijke beeld van die twee wandelende presidenten temidden der Parijzenaars gaf weer vertrouwen al weet men dan ook niet goed waarom. Misschien omdat er zoveel eenvoudige menselijkheid uit sprak. (van hedenmorgen 7 uur) weers- te '5 - •O— 73T; at. te Ie z toestand f-s 1 3 K ft Ïx E-11- 2.5 Helsinki zwaar bew NW 9 -4 0.1 Oslo zwaar bew NW 2 -4 0 Stockholm onbewolkt NNW 4 -5 0 Kopenhagen onbewolkt WNW 5 -0 10 Londen onbewolkt windstil -1 0 Amsterdam onbewolkt WNW 2 0 0 Brussel zwaar bew. W 3 0 0 Parijs mist windstil 0 0 Bordeaux onbewolkt NNO 3 6 0,4 Grenoble onbewolkt NNW 7 5 0 Nice onbewolkt NW 6 4 0 Warschau licht bew. WNW 10 -1 0 Berlijn onbewolkt WNW 5 1 0,1 Frankfort regen W 5 4 1 München zwaar bew W 8 0 2 Ziirich licht bew. Z 2 -2 1 Genève onbewolkt ONO 4 1 0.3 Locarno onbewolkt Z 9 8 - Wenen geen opgaaf ontvangen Innsbruck sneeuw W 2 0 3 Rome mist windstil 10 - Neerslag laatste 24 uur i** rvrxï*>r(r(*mnr*yyry* ZUID-WESTELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Vannacht hier en daar mist. Toene mende bewolking met morgen kans op enige regen- Aanvankelijk zwakke, later matige tot krachtige Zuid-Weste lijke wind. Hogere temperaturen, vooral in de nacht en ochtend. 19 Januari Zon op 8.39 uur. onder 17.04 uur. Maan op 17.44 uur, onder 8.46 uur. Maanstanden 19 Jan. 3.37 uur: Volle maan. 27 Jan 4.28 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 18 Januari Hoog water: 3-05 en 15-22 uur Laag water: 11 12 en 23.30 uur Dinsdag 19 Januari Hoog water: 3.55 en 16.08 uur. Laag water: 11.58 en uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1