Nieuw „lichaam" (ILVT) gaat naar vervangende gronden speuren Al moest het in het IJselmeer zijn Gezellig Samenzijn met 11-9 door IJmuidenaren verslagen Castricum Ondanks barre kou dure bloemen Plannen voor een winkelbeurs 7 TUINDERS EN GEMEENTEN ZOEKEN SAMEN Verlate Nieuwjaarsrede op 5 Februari Moeizame voordracht voor Emmaschool B. en W. in de bres voor V olksgezondheid „De Kennemers" gaat feest vieren Verbetering waterlevering brandkranen Cursusavonden van Provinciale damtitel naar IJmuiden Kans op landskampioenschap is niet gering Elckerlyc IJspret Blauwe druifjes voor export In Maart is de veiling DIU concerteerde op Duinenbosch Scheepvaart DINSDAG 26 JANUARI 1954 De toenemende industrialisatie in de IJmond en de daarmede verband houdende bouw van woningen maken het noodzakelijk, dat zeer vele in land- en tuinbouw werkzame personen van huis en hof moeten worden verdreven in hoofdzaak in de gemeenten Beverwijk en Heemskerk. Naar een globale schatting zal in de beide gemeenten voor ongeveer 200 bedrijven vervangende grond beschikbaar dienen te worden gesteld. Ofschoon tot heden de gemeente er in vele gevallen in geslaagd is gedupeerden aan vervangende grond te helpen, wordt, nu in de naaste toekomst op grote 6chaal woningen zullen worden gebouwd, de behoefte gevoeld aan een lichaam, dat tot taak heeft het opsporen, verwerven en uitgeven van vervangende tuingronden. Een samengaan van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk verdient dearbU aanbeveling, omdat de te verwerven gronden, waarop het oog gericht is, vrijwel geheel zijn gelegen in de gemeente Heemskerk. Het overleg met Heemskerk heeft geleid ♦ot een vorm van samenwerking op de grondslag van de wet „gemeenschappelijke regelingen". Gekozen is de vorm van een gemeenschappelijke regeling, hoewel het uiteraard ook mogelijk zou zijn het doel, dat voor ogen staat te bereiken door een vorm van samenwerking op privaatrechte lijke grondslag, bijvoorbeeld door de op richting van een N.V. B. en W. ven Beverwijk zijn echter van mening, dat het te behartigen belang het vinden van een voorziening voor de agrari sche bevolking, die door de woningbouw haar bestaan dreigt te verliezen te zeer een openbaar gemeentelijk belang is, dan dat de privaatrechtelijke vorm hier ver antwoord zou zijn te achten. Kiest men eenmaal de vorm van een ge meenschappelijke regeling, dan is nog keuze tussen het al of niet scheppen van een rechtspersoon mogelijk. Het komt B. en W. voor, dat ook de keuze in dit geval niet moeilijk is en dat een rechtspersoonlijk- heids-bezittend lichaam hier voor de hand ligt. Het lichaam zal immers tal van rechts handelingen hebben te verrichten; het zal onder andere leningen moeten kunnen aan gaan en eigendom verkrijgen. Het zou daar bij onnodige complicaties oproepen, wan neer deze rechtshandelingen steeds geacht zouden moeten worden namens de twee ge meenten verricht te zijn, in plaats van namens een zelfstandig, vermogensrechte- lijk-los van de gemeenten staand-lichaam. L L. V. T. In het ontwerp is aan het te vormen lichaam dc naam gegeven: Intercommunaal Lichaam Vervanging Tuingronden. Het lichaam is gevestigd te Beverwijk. BU de taakomschrijving is in het mid den gelaten of de op te sporen gronden zich in of buiten de beide gemeenten moeten bevinden. Het laatste zou van belang zijn, indien het lichaam ook zijn bemiddeling zou gaan verlenen bij het verwerven van grond in de IJselmeerpolders. Onder het verschaffen van vervangende grond wordt echter niet verstaan het beschikbaarstellen van bestaande tuingronden in de gemeen- ten Beverwijk en Heemskerk. Als orgaan kent het lichaam een alge meen. en een dagelijks bestuur, benevens een voorzitter. Het algemeen bestuur bestaat uit 10 leden: de burgemeester, twee wethouders en twee leden van de raad van de gemeente Beverwijk en de burgemeester, twee wet houders en twee leden van de raad der ge meente Heemskerk. Het dagelijks bestuur De raad van Beverwijk zal Vrijdag 5 Februari 's avonds half acht weer bijeen komen voor de behandeling der volgende agenda: 1. Nieuwjaarsrede van de burgemeester. 2. Benoemingen: a. van een onderwijze res aan de Emmaschool; b. van perso neel bij het Nijverheidsonderwijs; c. van een commissie, als bedoeld in ar tikel 8 der Woonruimte-wet 1947. 3. Voorstel tot goedikeuring van de be groting voor het iaar 1954. a. van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrou wenhuis te Wijk aan Zee; b. van het „Fonds Armengoederen". 4. Voorstel tot vaststelling van een huur auto-verordening. 5. Voorstel tot het instellen van een luilakmarkt en tot vaststelling van een vei-crdening op de luilakmarkt. 6. Voorstel tot het verstrekken van een crediet voor het aanbrengen van warmwaterdoorstroomapparaten in nieuwe woningen. 7. Alsvoren voor de verbetering van de bluswatervoorziening in het centrum der gemeente. 8. Alsvoren voor het bestraten van een gedeelte van de Pijpkade. 9. Alsvoren voor het bouwrijp maken van het complex Arendsweg-Zuid. 10. Voorstel tot toevoeging van een op leiding voor bedienings-vaklieden aan het leerplan van de nijverheidsavond school voor ambachtslieden. 11. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling met de ge meente Heemskerk inzake toelating van leerlingen uit die gemeente op de openbare lagere scholen alhier. 12. Voorstel tot vaststelling van de 5e wijziging van de Precario-verorde- ning. 13. Voorstel inzake wijziging van de ver ordening op de heffing van baatbelas tingen. 14. Voorstel tot vaststelling van de eer ste wijziging van de begroting van het woningbedrijf over 1953/54. 15. Voorstel tot het treffen van een ge meenschappelijke regeling met de ge meente Heemskerk, waarbij een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam wordt gevormd, genaamd: „Intercom munaal Lichaam Vervanging Tuin gronden". 16. Prae-advies naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de Hervormde Gemeente alhier, om medewerking in gevolge artikel 72 der L.O.-wet 1920 voor de uitbreiding van het gebouw der Bethelschool. 17. Voorstel tot het aangaan van reke ning-courant-overeenkomsten met drie alhier gevestigde woningbouwvereni gingen. 18. Voorstel inzake de overplaatsing van een leerkracht naar de openbare school voor ulo. 19. Mededelingen en ingekomen stukken. bestaat uit 4 leden: de burgemeesters en een wethouder uit ieder der aangesloten gemeenten. Als voorzitter van het algemeen en dage lijks bestuur treden bij toerbeurt, telkens voor een jaar, op de burgemeester van Be verwijk en de burgemeester der gemeente Heemskerk. De taakverdeling tussen het algemeen be stuur, het dagelijks bestuur en de voorzitter komt ongeveer overeen met die tussen de gemeenteraad, het college van burgemees ter en wethouders en de burgemeester vol gens de gemeentewet. Adviescommissie Verder is geregeld de instelling van een commissie van advies, waarin ambtshalve zitting hebben de rijksconsulenten voor de grond- en pachtzaken, voor de bloembol lenteelt en voor de overige agrarische be langen. Deze commissie bestaat uit ten min ste 7 en ten hoogste 9 leden, onder voorzit terschap van de voorzitter van het alge meen en dagelijks bestuur. De commissie zal worden gehoord alvorens tot het kopen of in erfpacht nemen of uitgeven van on roerend goed wordt overgegaan en voorts in elk geval waarin het algemeen of dage lijks bestuur dit nuttig oordeelt. Het is de bedoeling in deze commissie enkele ver tegenwoordigers van de tuinbouworganisa ties te benoemen. Ook werd geregeld de instelling van een bureau dat het algemeen en dagelijks be stuur in al haar werkzaamheden behulp zaam is. De dagelijkse leiding berust, onder toezicht van het dagelijks bestuur, bij een directeur. Het voornemen bestaat dit bureau onder te brengen bij het bedrijf van Openbare Werken dezer gemeente en de directeur van genoemd bedrijf qualitate qua te benoemen tot directeur van het bureau. Aan het bureau zal worden verbonden een bodem en tuinbouwkundige,.in de rang van tech nisch ambtenaar le klasse. Voor het administratief en financieel be heer wordt de directeur bijgestaan door een Het aantal verplichte leerkrachten aan de gemeentelijke school voor buitengewoon lager onderwijs bedraagt momenteel zes. Evenwel zijn er slechts twee leerkrachten in vaste dienst; de overige vier plaatsen worden bezet door in tijdelijke dienst zijn de onderwijzeressen. Herhaaldelijk zijn op roepingen gedaan; steeds zonder resultaat. Thans is het mogelijk een voordracht aan te bieden, waarop de naam van één ge schikte gegadigde kan worden vermeld, te weten mevrouw N. A. M. Bergwerf, thans werkzaam bij het openbaar onderwijs te Den Helder. Vele geysers in nieuwe woningen Wederom hebben de meeste bewoners der nieuwe woningen om plaatsing van een warmwaterdoorstroomapparaat ver zocht. Ook is gebleken dat veie personen er prijs op stellen reeds dadelijk bij het be trekken van een nieuwe woning over een geyser te beschikken. B. en W. geven mitsdien in overweging een crediet te verlenen voor het plaatsen van ongeveer 240 warmwateropparaten in de nieuwe woningen aan de Oostertuinen (duplex-woningen) de Wilgenihoflaan en de Hendrik Mandeweg met zijstraten en ter zijner tijd in de in aanbouw zijnde 156 étage-woningen aan en nabij de Laan van Kanaan. Wederom zullen de apparaten alleen worden aangebracht in de woningen van hen, die zich schriftelijk accoord hiermede hebben verklaard. Wegens het belang van deze apparaten voor de volksgezondheid stellen B. en W. de raad voor een crediet van maximaal f 48.000 ten laste van het gemeentelijk wo ningbedrijf te verlenen voor plaatsing der apparaten. Het was op 28 December 1953 31 jaar ge leden dat de vereniging De Kennemers werd opgericht. Het bestuur van de tweede klasser wilde dit niet geheel ongemerkt voorbij laten gaan. Op 19 en 22 Februari komt het Haarlemse Cabaretgezelschap naar Beverwijk om de leden enkele uren op aangename wijze bezig te houden. „Leven, ziekte en dood" Voor de vereniging van Vrijzinnig Her vormden te Beverwijk zal de arts A. J. van Leusen uit Velsen vanavond een lezing hou den over het onderwerp: „Leven, ziekte en dood'. „Weenink" 3 verloor van „Zaandam" 6 Het derde tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft een bondswed strijd gespeeld tegen Zaandam 6, die in een 6'/ï—314 nederlaag voor de Beverwijkers ein digde. De uitslag was: D. Duinmeyer (W.)D. J. Burger (Z) 0—1; G. H. de Koter—F. Bakker 01; J. SonneveldJ. Michel 10; H. Duisen- berg Jr.A. Roedema 01; R. MeyerTh. W. van Velsen 1—0; M. van Leeuwen—A. Mar- o—i; j. Meyer Sr.—A. Schuurman 0—1; J. H G. HoppenJ. Zondervan 01; D. van Vuu.en—W. Ramakers remise; C. Verduit—C. Dekker 10 j administrateur en een kassier. Deze func ties kunnen word^i vervuld door in de ge meente aanwezige ambtenaren als neven functie. Kostenverdeling De verdeling der kosten is als volgt aan gegeven: aannemende dat elk der deel nemende gemeenten voor ongeveer 50 belang heeft bij deze regeling, is bepaald, dat de waarborg voor rente en aflossing van te stichten geldleningen in beginsel op basis van 50 50 zal geschieden. Een voor- of nadelig slot der rekening van baten en lasten zal eveneens op deze basis worden verrekend. De regeling zal gelden voor de tijd van 10 jaren en kan stilzwijgend telkens voor 5 jaren worden verlengd. Na afloop van de termijn van 10 jaren kan de regeling te allen tijde worden opgeheven bij eenslui dend besluit van de raden der aangesloten gemeenten. Samenvattend, stellen B. en W. voor nier de gemeente Heemskerk een gemeenschap pelijke regeling te treffen, waarbij een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam wordt gevormd, genoemd „Intercommunaal Lichaam Vervanging Tuingronden." Het is gebleken dat de waterlevering door de brandkranen in het centrum van Bever wijk voor een goede brandbestrijding on voldoende is en tenminste het dubbele moet bedragen. Ter verbetering hiervan is het nodig het waterleidingnet op een tweetal plaatsen te koppelen aan de 400 m.m. transportleiding en in de Breestraat twee bovengrondse brandkranen rechtstreeks op deze leiding aan te sluiten. Een gedeelte van de kosten hiervan neemt het Provinciaal Waterleidingbedrijf voor zijn rekening, terwijl het kostenbedrag dat voor de gemeente zal resteren wordt geraamd op f 8000,—. MARKTBERICHT Andijvie 4868; waspeen 1425; spruiten 1858; witlof 2952; prei 1024; knollen 716; boerenkool 1023; groene kool 715; rode kool 5—9; gele kool 614; peen 36; uien 38. Tweede tiental van De Pion won van Weenink 2 De thuiswedstrijd voor de bondscompe- titie tegen het tweede team van de Bever wijkse Schaakclub Weenink is voor de reserves van het Castricumse De Pion in een 5«/»-4>4 overwinning geëindigd. Door deze zege hebben de Castricummers hun kansen op promotie danig vergroot. De gedetailleerde uitslag is als volgt. De Pion- Weenink. Hoekstra-De Boer 0-1; Rozing- Nijman 1-0; D. Keetbaas-Siebers, remise; J.Bos-Piët, remise; P. Zwart-Nijkamp 1-0; B. Schlosser-v. d. Does, remise; arts A. de Jongh-Otteloo 0-1; P. Menke-Mole- naar 1-0: P. Beek m an-I mm ink 0-1; A. Kortekaas-Meijer 1-0. Eindstand: 5J4-4'/t. In de wedstrijden voor de onderlinge competitie boekte C. Bennes opnieuw een zege en dit keer moest S. van Weeren er aan geloven. C. Bennes, die verleden jaar clubkampioen werd, is nog steeds onge slagen en heeft daardoor de leiding nog stevig in handen. De partij Th. de Smalen- Werner Uhl werd in gelijke stand afge broken, evenals de ontmoeting tussen J. Born en Walter Uhl. Born staat echter twee pionnen voor. De partij J. van Ra- venzwaai- J. C. Heeck eindigde in remise. In afdeling b won B. Schlosser van notaris A. H. van Cranenburgh en behaalde H. Niemeijer, tegen de verwachting in, een overwinning op P. Kerstens. Tenslotte zegevierde P. Lute over A. Kossen. „Tuinbaas" A. Jonker benoemd tot hoofdopzichter Met ingang van 1 Januari is de heer A. Jonker, tuinbaas aan het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch te Castricum, be noemd tot hoofdopzichter van de land goederen, behorende tot de provinciale ziekenhuizen. Uit hoofde van deze benoe ming zal de heer Jonker binnenkort Cas tricum gaan verlaten en zich vermoedelijk in Santpoort vestigen. De heer Jonker is gedurende 61/» jaar in de badplaats werkzaam geweest en heeft in die tijd meerdere malen van zich doen spreken. In de raadsperiode 1950-1953 had hij zitting in Castricums gemeenteraad voor de Partij van de Arbeid en hij onder scheidde zich in deze functie door zijn talloze en uitstekende raadgevingen, spe ciaal op het gebied van de aanleg van plantsoenen en de tuinderij in het alge meen. Toen de heer G. Meijer verleden jaar het voorzitterschap van de PvdA afdeling Castricum wegens drukke werk zaamheden moest neerleggen, werd hij met algemene stemmen opgevolgd door de heer A. Jonker. De Norduco, een Noors-Nederlandse vennootschap, waarbij zowel de IJmuidense Mekog als de Noorse overheid betrokken zijn, heeft in IJ muiden bij de haven een proefinstallatie gebouwd voor de vervaardiging van kunstmest uit zeewater. Foto: De proeffabriek aan de Hoflaan. In een uiterst spannende wedstrijd is het aan het volledig D.C.IJ.-tiental gelukt de landskampioene Gezellig Samenzijn in eigen huis een (kleine) nederlaag toe te brengen. Door dit resultaat zijn de dam mers uit IJmuiden er in geslaagd de pro vinciale damtitel te veroveren. D.C.IJ. komt nu voor het district Noordholland uit in de landelijke eindstrijd en haar kansen staan uitstekend. 4-0 voorsprong Fortuna besliste voor D.C.IJ. in het tweede speeluur via een ongelukje van v. Hout, die meende een winnende damzet te kunnen nemen tegen Yme de Jong. Toen deze niet opging, was de Amsterdammer enige stukken achter en gaf zich gewon nen. Een kostbare voorsprong dus voor D.C.IJ. Maar de talrijke supporters in de tjokvolle zaal waren nog lang niet zeker, dat D.C.IJ. toen de wedstrijd zou winnen. Tommy Postma liet zich in de nadelige „knijpstel- ling" nemen tegen Rustenburg en Dukel liet zich verrassen door een doorbraak naar de rechter-flank tegen Steenhuis. Aan deze borden dreigde op het 2e speeluur winst voor de Amsterdammers. En weer sloeg het geluk naar D.C.IJ. over toen Herm. de Jongh een zeer geestig zetje tegen C. Suyk toeliet en D.C.IJ. een voor sprong kreeg van 4-0. Dit was ongetwij feld het beslissende moment in de wed strijd want de overige D.C.IJ.'ers begre pen da$ verdedigen de manier was om d&e wedstrijd en daarmee het Noordhol lands kampioenschap veilig te stellen. Een eresaluut voor de staart welke de wedstrijd door prachtig gaaf spel tot een goed einde wist te brengen. Ligthart toch present De griep dreigde Ligthart op bed te houden, maar de wil om toch voor de D. C.IJ.-ploeg uit te komen, deed hem de reis Volgende week Donderdag zal de Castri cumse kunstkring Elckerlyc in hótel Kom man aan de Mient zijn eerste cursusavond houden. Welk onderwerp deze avond bespro ken zal worden is nog niet bekend. Naar wij echter van het bestuur van de kring vernemen is de intekening tot deelname aan deze cur susavonden geheel voltekend. Als docenten zullen fungeren prof. dr. Ber- nerd Delfgaauw uit Amsterdam, die de cur sus Moderne Wijsbegeerte zal leiden; dr. Joan Kat, leraar aan het Triniteitslyceum te Over- veen (Moderne Litteratuur) en dr. A. Ham- merstein uit Warmond, hoogleraar in de wel sprekendheid. De Castricumse jeugd heeft al Maandag morgen de schaatsen kunnen onderbinden. De enige jaren geleden in het kader van het uitbreidingsplan aangelegde vijver aan de Helmkade bood tot het beoefenen van de schaartssport een uitstekende gelegenheid, die de jeugd, hoewel het ijs nog zwak was, ter stond met „beide benen" aangreep. Vooral in de middaguren was het een drukte van be lang en de grote toeloop bleek voor de dunne ijslaag funest te zijn. want 's avonds leverden de vele gaten een groot gevaar op- De verwachting is echter dat het zal blijven vriezen, zodat men vandaag weer naar harte lust van de schaatssport heeft kunnen pro fiteren, al maakte de harde wind het er be paald niet aanlokkelijker op. Maandag hadden de bloemkwekers geen hoge muts op van het veiling ver loop Men was de gedachte toegedaan, dat met de ingevallen vorst, de mensen wel andere zorgen zoutten hebben dan over een bosje bloemen. Maar het kwam anders uit, de niet al te royale aanvoer ging graag weg voor prijzen, die niet veel Lager lagen dan de dure Vrijdag van de vorige week. De export is hier de grootste oorzaak van. want hoewel de exporteurs niet op de Beverwijkse markt kopen, de binnen landse handelaren komen toch wel in grote getale. Rijnsburg is momenteel de grootste tul pen-veiling en hier werd Maandagmor gen 18000 bos gekocht voor Zwitserland. Op de Wijker-veiling worden alleen de Blauwe druifjes voor export gekocht. Deze brachten gisteren ruim 40 cent per bosje op. En tulpen gingen royaal over de gulden per bos. Het actie-comité van de Castricumse win keliers had voor Maandag in hótel Komman een vergadering belegd, waar een winkel- beurs in de badplaats uitvoerig werd bespro ken. Niettegenstaande de belangstelling van de zijder der middenstanders voor deze be spreking zeer matig was. heeft men toch een commissie benoemd, die de plannen nader zal uitwerken. In deze commissie hebben, naast het be stuur van het comité bestaande uit de heren N. Stiemer, voorzittter; J. A. Jevangean, penningmeester en L. Kroon, secretaris, zit ting genomen mejuffrouw T. Welkers en de heren J. Mul en Jac. Tiebie. Het ligt in de bedoeling de beurs half Maart te houden in het nieuwê veilinggebouw aan de Duinen- boschweg. Alle aanwezigen verklaarden in principe bereid te zijn aan het evenement deel te nemen. Voor een groot aantal verpleegden, dona teurs en genodigden hoeft het Castricums fanfarekorps „Door Inspanning Uitspanning" (DIU) Maandag in de toneelzaal van het pro vinciaal ziekenhuis Duinenbosch een concert gegeven. Het korps, dat onder leiding stond van de heer A. N. v. d. Berg, opende het pro gramma met dc mars Colonel Bogey, van K. J. Alford. Dit nummer werd uitstekend ten gehore gebracht, hetgeen niet gezegd kon worden van de ouverture Antigone van F- Rousseau, waarvan vooral de inzet nogal weifelend klonk. Met de vierdelige suite Co- pelia, van Leo Delibes, maakte het korps later op de avond echter weer veel goed en over het algemeen is er uitstekend gemusiceerd, waar de aanwezigen dan ook een daverend applaus voor over hadden. meemaken. Puck speelde een pracht partij. De oud-kampioen van Nederland J. H. Vos moest alle zeilen bij zetten om een remise te veroveren. Toen Dukel het nadelig spel wist te verzetten in een gelijk opgaand spel en toen ook deze partij remise werd is de overwinning voor IJmuiden niet meer in gevaar geweest. Toen Henk Laros en Joop Ansems in een gelijk opgaande strijd tot remise besloten waren er vijf borden uit, met een 7-3 voorsprong. RoozenburgKeiler De grootste belangstelling copcentreerde zich rond deze partij, De wereldkampioen kon geen vat op het spel van Keiler krij gen. Toen het materiaal dunde en Piet enig „houvast" had was een remise het slot. Hoe Tommy Postma ook zwoegde tegen Rustenburg, het hielp niet. Rustenburg was de enige winnaar voor de Gezellig Samen zijn ploeg en bracht de stand op 8-6. Vervolgens speelde nog de staart (Beu- kema, v. d. Berg en G. Postma). Laatst genoemde had Hellingman onder druk, wat op zichzelf al verdienstelijk is. Maar ondanks het betere IJmuidense spel werd de partij remise. Ook v. d. Berg maakte geen fout ondanks zijn tijd moeilijkheden en speelde remise (10-8). Het laaist was Beukema aan bod. Het remise aanbod van de man uit Velsen- Noord werd wijselijk door Vos van de hand gewezen. De G.S.'er wilde spelen tot het bittere eind. Maar Beukema maakte geen fout en met de remise bezorgde hij in feite de D.C.IJ.-ploeg de overwinning en de provinciale damtitel. Na afloop Na afloop van de wedstrijd was het al lereerst de voorzitter van Gezellig Samen zijn welke het D.C.IJ.-tiental en voorzit ter K. de Jong complimenteerde met het behaalde kampioenschap. Daarna sprak de voorzitter van de Noordhollandse dambond, de heer v. d. Sleen, die de D.C.IJ.-ploeg een goede kans voorspelde op het kampioenschap van Ne derland. De heer Andrea sloot zich voor de plaat selijke damclub Sportief aan bij de feli citatie en was er trots op dat IJmuiden zo'n damtiental bezit. De heer K. de Jong dankte voor de hulde het tiental gebracht en beloofde dat de D.C.IJ.'ers evenzeer hun best zullen doen, als de voetballers op het groene veld. Het verloop van de wedstrijd Gezellig SamenzijnD.C.IJ. was: 1. R. C. Keiler P. Roozenburg 1-1, 2. J. H. VosA. Ligt hart 1-1, 3. J. SteenhuisB. Dukel 1-1, 4. J. H. AnsemsH. Laros 1-1, 5. Herm. de JonghC. Suyk 0-2. 6. W. Rustenburg T. Postma 2-0, 7. P. G. van HoutYme de Jong 0-2, 8. L. J. HellingmanG. Post ma 1-1, 9. J. BlauwP. v. d. Berg 1-1, 10. W. VosA. K. W. Beukema 1-1. Totaal 9-11 voor D.C.IJ. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Vangst uit de Ierse zee: Sch 2 met 12 kantjes uit de halve vleet; Sch 35 met 12 kantjes uit de halve vleet; Sch 32 met 2 kantjes; Sch 133 met 2 kantjes. Van de Westkust kwamen hedenmorgen aan de markt de logger Sch 399 met 600 kisten verse haring, waarvan 150 kisten overgenomen van de Sch. 32. Notering verse haring 13 per kist van 50 kg. Ariadne, 24 v. Malta te Napels. Aardijk, 24 v. Rotterdam n. New Orleans te Antwerpen. Abbekerk, 24 v. Aden n. Cochin. Algenib 24 v. Rotterdam n B.remen. Amor, 24 v. Alexandrië n. Beyrouth. Amstelbrug, 24 v. Rotterdam n. Recife. Ameteldij-k, 24 v. Beaymont n. Tampa. Amstelland, 24 v. St Vincent n. Amsterdam Arendskerk, 24 te Antwerpen. Argos. 24 v. Valencia te Rotterdam. Aagtekerk, 23 200 m. O. Socotra. Agamemnon, 23 v. Port au Prince n. Ciudad Tiujillo. Alderamin, 23 75 m. Z.ZO. Suez n. Aden. Blijdendijk, 2! v. Boston n. Philadelphia. Baarn, 24 v. Carthagena n. Curacao. Bintang, pas. 24 Guardafui 26 Djibouti verw. Bloemfontein, 24 v. East Londen 25 te Port Eliza beta. Bonaire, 24 v. Paramaribo n. Grenada. Borneo, 24 v. Vera Cruz n. Galveston. Barendrecht, 23 800 m. W. Kaapstad. Blommersdijk, 24 350 m. Z.ZW. Kp. Race. Callisto, 24 v. Halifax te Avor.mouth. Caltex The Hague, 25 v. Sldon te R'dam. Celebes, 24 v. Port Seid te Napels. Caltex The Hague. 25 v. Sldon te Roterdam. Cottica, pas. 24 Ouessant n- Madeira. Caltex Delft, 24 te Sidon. Caltex Leiden, 24 te Sidon. Caltex Utrecht. 24 70 m. ZO. Kreta. Chama, 23 te Liverpool. Cistula. 24 v. Singapore n. Pladju. Daierdijk, 23 500 in. O. Bermuda. Diemerdijk, 24 v. Bremen n. Antw. D ui vend recht, 23 420 m. W.ZW. Flores. Esso Den Haag. pass. 25 Gibraltar n. Antw. Eemland, 24 v. Ilheos te Bahla. Friesland (SSM). 23 v. Hull t eOdense. Gooiland, 25 v. Bremen te Hamburg. Ganymedes. pass. 23 Agogo n. Georgetown. Hector. 25 te Piraeus. Hecuba. 25 te Petit Goave. Hecuba. 23 170 m. NW. Aruba. Heelsum. 24 v. Bremen n. Hamburg. Hestia, 23 100 m. O. Bermuda. Holland, 24 te Macuse. Hydra, 23 680 m. NO. San Juan n. Antw. Ilos, 24 dwars Finisterre n. Valencia. Jupiter, 23 v. Bari n. Venetie. Kota Gede, pass. 24 Guardafui n. Djibouti. Kasimbar, 25 te Banda. Laertes, 24 v. Port Said n. Bilbao. Lissekerk, 25 v. Antwerpen te Hamburg. Loppersum, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Leuvekerk, 24 v. Genua n. Port Said. Lombok, 24 pass, ten Z. Fernando Noronha n. Kaapstad. LeopoldSkerk, 23 60 m Z. Kreta. Lieve Vrouwekerk. 24 rede Chittagong. Luna, 23 70 m. NW. Malta n. Oran. Lutterkerk, 24 nog te Basrah. Marken, 24 rede Dubai. Mapia. 23 v. Indonesië te Amsterdam. Markelo, 24 v. Ronne te Stettin. Mentor. 23 v. Amsterdam n. Tunis. Merwede. 24 te Antwerpen. Modjokerto, 22 te Belawan. Mariekerk, 23 620 m. O.NO. Ascension. Mmjak, 23 v. Makassar n. Dongala. Murena, 23 rede Liverpool. Notos, 24 Kp. de Gata gepass. n. San Feliu. Ophir. 24 v. Padaug n. Makassar. Prins Joh W. Friso. pass. 25 Vlissingen n. Antw. Prins Wiilem IV, 23 te Marseille. Prins Willem V, 24 Finisterre gepass. n. R'dam Plancius, 25 v. Muntok te Belawan. Poseidon, 23 150 m. NO. San Salvador. Prambanan, 24 v. Pontianak te Tj. Priok. Prins Fred. Willem. 24 50 m. W.NW Finisterre Prins Maurits, 24 150 m. O.NO. Madeira. Rijnkcrk, pas. 24 Kp. Vincent n. Genua. Raki, 23 v. Amsterdam n. Indonesië. Radja, 24 v. Calcutta n. Rangoon. Raki, 24 v. Amsterdam te Southampton. Rijnland, 24 v. Amsterdam te Hamburg. Rotti, 25 te Port Said. Samarinda, 24 te Beira. Saparoea, pass. 25 Ouessant n. Antwerpen. Stad Rotterdam, 25 v. Rotterdam n. Narvik. Salatiga, 23 v. Colombo n. Bombay. Saliand, pas. 23 Fernanda Noronha n. Monte video. Samarinda, 23 v. Lorenzo Marquez n. Beira. Scliie. pass. 23 Finisterre n. R'dam. Sirrah, 23 v. Port Elizabeth n. Durban. Sloterdijk. 23 v. Hamburg n. R'dam. Stad Amsterdam. 23 v. Immingham n. Narvik. Stad Dordrecht, 24 v. Gibraltar n. Pto Empedoclc Stad Maassluis, 24 v. Casablanca n. Nederland. Stad Schiedam. 25 te Piombino. Straat Makassar. 23 v. Penang n. Port Swetten- ham. Saktja, 23 te Pladju. Saroena. 23 ten anker bij Kp. St. Jacques. Siberoet, 24 te Makassar. Singkep. 23 v. Semarang n. Soerabaja. Stad Alkmaar. 23 110 m. N. Stadtland. Starrvac Benekat. 24 v. Sungeigerong naar port Swetter.ham. Thalatta. 24 v. Port Said. n. Gibraltar. Tara, 25 te Antwerpen. Telamon. 21 v. New York n. Willemstad. Tominl, 29 Balikpapan verwacht. Talisse, 24 te Sorong. Tamo. 23 te Antwerpen. Tarakan, 24 te Bahrein. Ternate. 24 te Port Said. Teucer. 24 Pantellaria n. Amsterdam. Ti ba, 23 v. Pto Alegre n. Necochea. Tibia. 24 te Singapore TJisadane, 24 v. Hongkong «i. Singapore. Tosari, 24 v. Port Said n. Genua. Tomori, pass. 23 Ceylon n. Djibouti. Tankhaven II. 23 v. Saigon n. Haiphong. Tankhaven III.24 te Bangkok. Tara, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Taria, 23 480 m. W.ZW. St. Helena. Thedens, 24 v. Swmbawa n. La Buan. Titus 24 35 m. NO. Botie. Tjiluwah, 24 v. Soerabaja n. Buleleng. Tjipondok 23 v. Singapore n. Bintang. Trompenberg, 23 120 m. W. Ouessant. Utrecht 25 te Djibouti. Van Llnschoten, 23 v. Port Noire n. Freetown. Van Spilbergen, 24 60 m. W. St. Nazaire. Walkelo, 24 rede Semarang. Weltevreden, 24 v. Algiers n. Port Said. Willem Ruys, 25 te Suez. Waterman, 24 te Las Palmas. Westerdam. 23 250 m. W. Scilly's 25 R'dam verw. Wonogiri. 24 v. Balikpapan n. Makassar. Willemstad, pass. 24 Finisterre n. Madeira. Westerdam. 25 v. New York te R'dam. Zaan. te Stockholm. Zuiderkruis, 24 920 m. ZW. Pitcairn eil. naar KLEINE VAART Annie. 24 v. Kopenhagen te Nykjobtng. Arnoudspolder. vertr. 25 v. Lissabon n. Antw. Admiraal Nelson. 25 v. Dundmim n. Plymouth. Atlas. 24 v. La Pallice n. Amsterdam. Algarve, 24 te Gars ton. A returns, 25 v. Boulogne te Ipswich. Att, 24 te Avonmouth. Al berg en, vertr. 25 v. Swansea n. Bordeaux. Barracuda 24 v. R'dam te Ellesmereport. Binnenhaven. 25 v. Casablanca te Port Lyautey. Blue Boy, 25 v. Rotterdam te Hamburg. Bree Helle, vertr. 26 v. Rotterdam n. Londen. Brem. verm. 25 v. Antw. n. Oporto. Beekbergen. 25 Ruisbroek verwacht- Betty Anne. 25 v. Boness te Arendal verw. Bill, vertr. 25 v. Berwick n. R'dam. Berend, pass. 25 Vlissingen n. Hansweert. Brouwersgracht, pass. 24 Ameland n. Helsinki. Cornelia b I, vertr. 25 v. Portsmouth n. R'dam. Claes Compaen. 25 v. Bordeaux te La Rochelle. Crescendo, 24 v. Mlddlesbro te Horsens. Driebergen, 24 v. Carthagena n. Portsmouth. Draco, 24 te Catania n. Palermo. Dollard, 24 v. IJmuiden te Gothenburg. Elsenburgh, 25 v. Casablanca te Duinkerken. Escaut, 24 v. Oscarshamn n. Rotterdam. Ferocia, 25 v. Avonmouth n. Cardiff. Fiducia, 25 v. Maassluis te Boston verw. Friblo, 24 v. Vlissingen n. Southend. Gerrie, vertr. 25 v. Cardiff n. R'dam. Henrica, 25 v. Antwerpen te Boulogne. Henrica b, vertr. 25 v. Maassluis n. Horsens. Hast V, 24 v. Londen n. Guernsey. Henrica, pass. 24 Vlissingen n. Boulogne. Ibis. 25 v. Terneuzen n. Kopenhagen. Ida Jacoba. pass. 25 Las Palmas n. Curasao. Ilias, 23 v. Napels n. Palma de Mallorca. Java. 24 v. Morlaix te Poole. Jutland, 24 v. Odense n. Kopenhagen. Jokurma. 25 v. Gavelines te St. Malo. Josien, 24 v. La Rochelle te Bayonne. Joma, 25 te Den Helder verwacht. Kortenaer. 24 te Marlaix. Leendert b, 25 v. Dordrecht n. Londen. Lacra. 25 v. Antw. te Cardiff. Leuvehaven, pass. 24 Kiel n. Kolding. Larix. 22 v. Goole n. Amsterdam. Marcella, 24 v. Bergen n. Gdynia. Midas. 24 v. Tanger n. Bone. Marietje Bohmer. 24 te Rouaan. Marjan, pass. 25 Brunsbüttel n. Rotterdam. Markab, 25 v. Londen n. Gravelines. Markab N, pass. 24-25 Holtenau n. Aartius. Merak. 24 v. Montevideo n. Rotterdam. Meres, 24 195 m. W.t.Z Kp. St. Vincent. Merwehaven, 25 v. Rouaan te Casablanca. Mirfak, 24 te Victoria. Muphrid, 24 rede Dundalk. May Star, vertr. 26 v. Bergen n. Rotterdam. Maria, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Matthew, pas. 24 Southwold n. Blllingham. Monica, 24 ten anker bij Morrayfirth. Noorderlicht, vertr. 25 v. Sunderland n. A'dam. Nassauhaven, 26 v. Malmö te Rotterdam verw. Nieuwhaven, 26 v. Rotterdam te Kopenhagen verwacht. Noord, 25 v. Bergen te Kopenhagen verw. Noorderhaven, pass. 24 BrunabOttei n. Bremen Nero, 24 v. Amsterdam n. Gothenburg. Neeitje b, 24 te Liverpool. Oosterburgh, pas. 24 Holtenau n. Stockholm. Plato, 24 te Hamburg n. Gothenburg. Pieter Hubert. 24 v. Hull n. Amsterdam. Peter. 24 v. Balina n. Fowey. Ponza, 22 v. Requejada n. Terneuzen. Prinses Margriet pass. 24 Vlissingen n. Antw Prior, 25 v. Le Trequier te Manchester verw. Rose Marie. 24 v. Aarhus teHobro. Rijnhaven. 26 v. Brest verwacht. Rapid. 24 v. Rouaan n. R'dam. Sersus, pass. 24 Vlissingen n. Londen. Soemba, 25 v. Swansea te Rouaan. Silvaplana. 24 v Antwerpen n. Malmö. Strijpe, vertr. 26 v. Boness n. Montrose. Taormina. 24 v. Maassluis te Esbjerg. Ton, vertr. 25 Burling* n. Bordeaux. Theano, 26 v. Drogheda te Amsterdam verw. Tito. 25 v. Rotterdam te Dublin. Tyro( 24 v. Rotterdam te Dublin. Teun, pass. 25 Vlissingen n. Nederoverheembeck Theodora. 25 v. Goole te Bergen verw. Timor. 24 76 m O NO. Tyne. Urmajo 24 v. Rotterdam te Ipswich. Vlieland, 24 v. Rouaan n. Parijs. Westlaan. 24 v. Rotterdam te Hamburg. Westpolder 26 v. Genua te Liverpool verw. Wlebold Bohmer, 31 v. Dakar te Loiboume verwacht. Westersingel, 24 t.h.v. Leith n. d. Tyne. SLEEPVAART Blankenburgh, 23 v. Vlissingen in de Waterweg aangekomen met tanker. Cycloop. 23 te Antwerpen. Ebro, 23 v. Honfleur n. Delfzijl zonder sleep. Gele Zee, 22 210 m. O. ten Z. Malta met tanker Goeree, 24 dwars Sassnitz n. Memel met bok. Hudson, 23 te Vlissingen op Station. Oceaan, pass. 22 Finisterre n. R'dam met zuiger en bak. Noordzee, pas. 24 Brunsbüttelkoog met bagger molen n. Tj. Prlok. Ncordzee, 23 v. Lubeck n. Tj. Priok met bagger molen. Schelde, 23 v. Vlissingen in de Waterweg aan gekomen met tanker. Thames, 23 70 m. O. ten N. Crooked eil. naar station Nassau. Tyne. pass 24 Smalls n. Brom bo met bagger molen en bak. Tyne. 23 40 m. NO. Lizardhead met baggermolen en bak. Zwarte Zee. 24 450 m. O. ten Z. Bermuda met s.s. Durvendljk

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3