mr speciale "m Jongen gevraagd 5IM0N DE WIT woensdag-reclame Goed en Goedkoop Export van bloembollen steeg in 1953 met vijf procent Vanmorgen in de Vishal Kort en bondig Velsert Luidsprekers GLASPLATEN ongehuwde verpaksters b. hulp-bestellers 6 Brandweer bluste of voorkwam erger Ongezonde concurrentie tussen gemeenten Winkelpersoneel schrok niet van pistool lectorium rosicrucianum SLAGER VAN VLIET Protesten tegen vogelpark in Apeldoorn Ruim 100 man van de C.D.I.U. krijgt ontslag Bootdienst Enkhuizen- Staveren gestaakt Gerookt vet spek Bruine bonen Californische pruimen gram 25 ct gram 69 ct gram 39 ct gram 34 ct Lekkeren gemakkelijk HEERLIJKE ERWTEN met GESNEDEN WORTELTJES per heel blik ct Direct van fabriek Schaatsen slijpen PTT POST- EN TELEGRAAFKANTOOR BEVERWIJK a. hulp-telegrambestellers JaihS diverse smaken per pot vanaf 39 ct Chocolade korrels250 gram 38 ct Vers gebrande koffie 250 gram vanaf 155 ct 522ste STAATSLOTERIJ i. kios DINSDAG 26 JANUARI 1954 (Van onze correspondent in de bloembollenstreek) In het jaar 1953 werd aan bloembollen 7.007.762 meer uitgevoerd dan m 1952 en dat is precies 5%, heeft het Bedrijschap voor sierteelt-producten uitgerekend. Er werd in totaal voor 143.094.142 aan bollen, knollen en wortelstokken aan het buiten land verkocht. Verleden jaar hebben de gladiolen de eer van de uitbreiding gered; dit jaar hebben de tulpen, hyacinten, nar cissen en al het bijgoed deze aan zichzelf gehouden. In het eerste half jaar werd er, naar cijfers van het CBS, voor 18 1/4 millioen gulden aan gladiolen verzonden, wat slechts een kwart millioen meer was dan in 1952. Deze kleine vooruitgang is veroorzaakt door een prijsdaling van dit artikel; er werd n.l. 1.4 millioen kg. meer uitgevoerd. Deze prijsdaling is niet te vinden bij de zgn. hoofdsoorten; in beide jaren bedroeg de gemiddelde prijs per kilogram tussen de 2.70 en 2.75. De totale exportcijfers over 1952 en 1953 waren: 50.065.712 kg. tot een bedrag van 136.086.380 en 53.847.756 kg. ter waarde van 143.094.142. Er is in de loop der jaren tussen de Verenigde Staten en Engeland een wed loop ontstaan, hoewel men er zich daar waarschijnlijk niet van bewust is, naar de eerste plaats op de bollenexportlijst. Enge land staat bovenaan wat de afneming per gewicht betreft, n.l. 14.595.011 kg. (waarde ƒ30.191.344) en de V.S. wat de waarde betreft ƒ43.586.872 (gewicht 14.260.760 kg.). Zweden heeft zich nog steeds op de derde plaats genesteld, hoewel hier het zelfde geldt met West-Duitsland als bij Engeland en de V.S. Zweden importeerde 5.359.044 kg. voor 18.316.151 en West- Duitsland 6.618.971 kg. voor 14.678.299. Frankrijk tracht toch op iedere manier haar naam van „onberekenbare" te hand haven. In het begin van het exportseizoen zag het er droevig uit. Er leek niets van de uitvoer terecht te komen, maar toch werd voor een bedrag van ƒ9.037.147 ge kocht. De iets kleinere corsage kostte haar verleden jaar ƒ8.576.376. Canada komt met 5.433.915 op de zes de plaats, ook weer een lichte vooruitgang en wordt gevolgd door Italië met een im port van ƒ3.372.416. België en Zwitser land behoren eveneens tot de multimillion- nairs (al zijn het geen gemakkelijke!), met ƒ3.260.000 en ƒ3.318.000. Finland, Dene marken, Guernsey (voor het eerst) en Noorwegen hebben iets meer dan een mil lioen afgenomen en verder hebben 145 landen de rest van de honderddrieënveertig millioen volgemaakt. Bij die rest behoort Oost-Duitsland, dat nu voor 285.000 af nam, wat een toeneming van 111.000 be tekent. Het is in het klein als in het groot. Heeft de man met de smalle beurs eens geld om een bloemetje te kopen, dan doet hij het. Heeft een staat het geld dan ziet men ook een vooruitgang. De statistiek van de bloembollenexport weerspiegelt wel erg duidelijk hoe het de landen gaat. Joego slavië gaat het wat beter sinds het op eigen benen staat en ziet. ieder jaar neemt de import van bloembollen toe. In 1953 was de stijging van 2.968 naar 42.497 aanzienlijk. Men leest over de economische moeilijkheden van Israel en zie een daling in de aankoop van bloembollen en knollen van 87.000 naar 23.000! Rhodesia gaat zich ontwikkelen lazen wij in de Economi sche Voorlichting; het klopt, want n 1952 werd voor 5.825 geïmporteerd en in 1953 voor 26.684. Volgens deze statistiek is het ook juist, dat Indonesië het niet zo best maakt; de import van bollen en knollen daalde van 4.855 tot 24.Amerika heeft Japan op de vingers getikt „Pas op voor je eco nomie". Het scheelde de bloembollen-ex port 10.000, die ze minder ontving. Het bovenstaande is natuurlijk niet vol te houden, hoewel er toch een kern van waarheid in zit. Uit deze kern zijn twee Mooie Norma De „Norma Maria" sloot de tweede reis van twaalf degen in dit jaar af met de mooie besomming van f 31.860. Voor twee reizen in dit jaar besomde het schip in totaal f 59.000, waarmee het tot nu toe de hoogste besommer is. De „Flamingo" kreeg voor dertien dagen f 20.200. Van de Westkust Vanmorgen was aan de afslag present de SCH. 135. Het schip maakte een reis van veertien dagen naar de Ierse zee en bracht mee zestig kisten haring, en twintig kisten vis. De prijs van de haring was f 15 en voor de wijting werd f 32 betaald. Een kist grote kabeljauw ging weg voor f 204 en een kist kleine voor f 170. Spannetje Een span Urkers voerde 120 kisten Breskens-haring aan. De haring was van slechte kwaliteit en werd opgehouden. Kotter Een kotter kwam met 25 kisten verse vis aan de hal. Grote tong werd betaald met f 2.30, grootmiddel met f2.20, de tong-I met f 1.65 en de slips met f 1.48. Grote schol deed f 30, middelschol f 44, zetschol f 74 en de schol I (die Engeland allemaal kocht) f 60. De tweetjes gingen van de hand voor f 37, de drietjes voor f 20.50 en de uivertjes voor f 13. En morgen Voor morgen worden verwacht de Antje" met 300 kisten vis, de „Claesje" met 400 kisten vis en een van de Wiron- boten (schipper Kees Buis) met 1000 kisten kabeljauw, 750 ijskabeljauwen en 250 stijve kabeljauwen. De VIOS komt waarschijnlijk voor Donderdag. BESOMMINGEN VAN GISTEREN Loggers KW 169 4050, KW 125 1520, KW 126 3020, KW 162 3030, KW 89 3470. KW 108 3000. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Loggers SCH 135 1980, HD 47 1500 dingen (nog eens) te leren, ten eerste, de bloembollenexport is uiterst conjunctuur gevoelig en ten tweede, de exporteurs laten nooit af en schijnen iedere markt steeds als terriers vast te houden. Ieder klein gaatje schijnt te worden gevonden. De heer D. W. Lefeber zei niet voor niets op de algemene vergadering van de Ko ninklijk Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur, dat hij gaarne zijn petje afnam voor de exporteurs. Tenslotte be werken een 600-tal firma's 157 landen en zoals blijkt voortdurend met succes. Wel hebben zij een machtige reclamecampagne achter zich staan, maar dat neemt niet weg, dat zij slechts door een enorme werkkracht de voordelen hiervan moeten zien te con solideren. Ze zijn ook nooit tevreden en blijven doorgaan met het uitbreiden van de export. Zij zullen trachten de 200 millioen te halen, wat dan waarschijnlijk wel een mijlpaal zal worden genoemd, maar die exporteurs en reizigers hebben al zo onnoemlijk vele mijlen achter zich liggen, dat ze bij die zeker niet een poosje zullen gaan rusten, want op hun schouders rust de taak om ongeveer een twintigduizend mensen aan het werk te houden. Daarbij spreken we nog niet eens over de bedrijfstakken, die aan de bloembollencultuur en export le veren en er dikwijls weer van afhankelijk zijn. BINNENLAND Rijwielen met hulpmotoren van het merk Alpino, type CF, zijn met gewone rijwielen gelijkgesteld. Nieuwe Tonge op Goeree-Overflakkee zal een Helicopterstraat krijgen, ter her innering aan de helicopter, die tijdens de dagen na de ramp vele inwoners van het dorp naar droog gebied heeft vervoerd. De dertien Finse woningen, die het dorp ten geschenke heeft gekregen van Finland, zul len binnen enkele dagen alle zijn bewoond. Het plein, waaraan deze huizen zijn ge bouwd, heet nu Finlandplein. De terreinen Deelen bij Arnhem en Langeveld bij Noordwijkerhout zijn thans aangewezen als zweefvliegterrein. Van het terrein Langeveld zal gedurende het gehele jaar op Zaterdagen en Zon- en feestdagen gebruik kunnen worden gemaakt voor het opstijgen en landen van zweefvliegtuigen. In de ouderdom van 99 jaar is te Utrecht overleden mevrouw M. G. MullerLulofs, die geruime tijd op het terrein van het maatschappelijk werk in Nederland baan brekende arbeid heeft verricht. Sinds 1890 heeft zij zich met dit werk bezig gehouden. Zij was geruime tijd presidente van de Ne derlandse Vereniging voor Armenzorg en Weldadigheid en redactrice van het blad „Armenzorg". Twee Amerikaanse verslaggevers van het radiostation voor de Amerikaanse be zettingstroepen in Duitsland. (American Forces Network), zijn voor een driedaags verblijf in ons land aangekomen. Zij hebben de opdracht een „Tierinneringsreportage" op te nemen over de watersnood, die over de zenders van A.F.N. op 1 Februari zal wor den uitgezonden. De raad van Hoornaar heeft een crediet verleend van f40.000 voor de restauratie van de toren der Hervormde Kerk. De totaal- kosten bedragen inclusief aankoop van een uurwerk 79.300 gulden. Het rijk zal 40 per cent in de kosten bijdragen en de provincie 15 percent. De te restaureren toren is ge bouwd in Renaissance-stijl. In de eerstvolgende raadsvergadering van Voorburg zal een voorstel van B. en W. behandeld worden betreffende het viaduct tussen Voorburg en Leidschendam. Het viaduct maakt deel uit van de spoorlijn 'sGravenhagePijnackerRotterdam. De bedoeling is dat er een grote en twee" klei nere onderdoorgangen zullen komen, de grote, middelste voor het snelverkeer en de twee kleine op zij voor voetgangers en fietsers. HAARLEM EN OMGEVING De wethouder van Onderwijs van Haar lem zal inplaats van Woensdag zijn spreek uur houden op Vrijdag 29 Januari des mor gens om elf uur. De afdeling Heemstede van de Katholieke Arbeiders Beweging zal haar jaarvergade ring houden op Woensdag 3 Februari in het Rooms-Katholiek Verenigingsgebouw aan de Herenweg. De agenda vermeldt behalve de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester ook een verantwoording van het bestuur, in verband met zijn houding tegenover de R.K. Toneelvereniging „Door Eendracht Sterk". De afdeling Heemstede van de Katho lieke Vrouwen Beweging heeft voor Don derdag 28 Januari een ledenvergadering uitgeschreven, welke in het R.K. Vereni gingsgebouw aan de Herenweg gehouden wordt. Voor deze gelegenheid zal de heer A. Erftemeijer spreken over het onderwerp „De invloed van reclame op de vrouw". Een Santpoorter haalde Maandag de on voorzichtigheid uit bij een brandend gasstel en een gloeiende kachel in zijn keukentje brandstof voor zijn bromfiets te mengen. De benzinedampen ontploften prompt, de cocosmat v"r>og mee in de brand, maar daar de onvoorzichtige menger onmiddellijk de mat naar buiten gooide, kon erger worden voorkomen. Het meubilair leed enige scha de en de brandweer kon met behulp van de buren met een paar emmers water na blussen. De man zelf moest zich met een lelijke brandwond aan de rechterhand on der dokters behandeling stellen. In IJmuiden-West zag een voorbij ganger omstreeks 8 uur rook uit de kelder van de industriehal komen. Hij waarschuw de brandweer en politie, die gezamenlijk een fout in de circulatie van de centrale verwarmingsketel ontdekten en het vuur onder de ketel uithaalden. In de hoop, dat de radiatoren niet zouden bevriezen. NET WINKELMEISJE gevr. 15-16 jaa r. Levensmiddelen- bedrijf Jac. Nol, Hoofdstraat 172, Santpoort. WERKSTER gevr. v. halve dagen, M„ W., en Vr. Mevr. Homburg, Hofdijklaan 27, Tel. 6271, HANDWERKSTERS gevr. Aanmelden Confectie-atelier Windsor, Parklaan 47, telef. Ii2üi Haarlem. Nette BANKETBAKKERS LEERLING gevr. Maison Hillege. Da Costalaan 1, Driehuis. Tel. 4728. VERLOREN in de Fr. Nae- reboutstraat rechter dames handschoen, licht leder ge voerd. S.v.p. tegen beloning terug te bezorgen, Kalver- straat 1. ZIT-SLAAPK. aangeb. met pens. of met huiselijk ver keer voor net persoon in LJmuiden-W. Brieven L 2302 ZIT-SLAAPKAMER agb. m. pension. Brieven L 2306. ENKELE KAMERSrm. kook- en stookgelegenheid gez. d. 2 dames per 1 Mrt. Brieven L 2304. GEZELLIGE KAMER met verzorging gezocht in IJmui- den of IJm.-O. voor hulpbe hoevende bej. dame van Ger. huize. Eigen meubelen, liefst bij bcj. mensen of wed. al leen. Brieven met opg. van prijs Oude Haarlemmerweg 12, Castricum. Industrieën worden „weggekocht" Burgemeester en wethouders van de Friese gemeente Baarderadeel hebben een brief gericht aan de Tweede Kamer en aan de ministers van Economische Zaken en Binnenlandse Zaken over de concurren tie tussen dc gemeenten bij het aantrek ken van industrieën. De practiik heeft reeds geleerd, zo wordt in de brief gezegd, dat plattelandsgemeen ten, bestaande uit een aantal dorpen met een overwegend agrarisch karakter en een kleine industrievestiging in één dier dor pen, door gemeenten welke als industrie kern* zijn aangemerkt, worden „leegge- kooht". Behalve een bouwpremie van 25 percent worden door deze gemeenten aan de ondernemers zodanige financiële facili teiten geboden, welke door de toezicht houdende instanties blijkbaar worden goedgekeurd, dat de enkele, meestal opko mende en voor bedoelde plattelandsge meenten van levensbelang zijnde in dustrieën naar de industriekernen vertrek ken. Dit is onder meer geschied met een in Baarderadeel gevestigde industrie. Het gevolg is, dat de werkkrachten, die geen emplooi meer kunnen vinden in landbouw en veeteelt en werkzaam waren in de in dustrie, met uitzondering van misschien enkele goed geschoolde krachten, bij ver trek van de industrie werkloos worden of noodgedwongen naar elders moeten ver trekken. Wanneer deze handelwijze wordt toegelaten, dan zullen die gemeenten bin nen afzienbare tijd als „achterlijke gebie den" moeten worden aangemerkt. Dit. kan niet in de bedoeling van de regering lig gen, zo zeggen B. en W. van Baarderadeel, die vragen op korte termijn maatregelen te nemen om deze ongezonde concurren tie onmogelijk te maken. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. XTOOCOOOOO Nederlandse advocaten tegen nieuwe pro deoregeling Dc Nederlandse Advocaten veremiigimg heeft op een in Utrecht gehouden ver gadering discussie zach uitgesproken te gen de invoering van een nieuw systeem van rechtsbijstand aan on- en minver mogenden, zo meldt „De Waarheid''. Het onderhavige wetsontwerp voorziet in de concentratie van de „pro deo-za- ken" op enkele daartoe op te richten bureaux, waaraan een aantal gehono reerde adcocaten bij toerbeurt als mede werker zou worden verbonden. De grote meerderheid der in Utrecht aanwezige juristen wenste geen afstand te doen van de spreiding der prodeanen crver de gehele balie, liefst tegen een zekere ver goeding. Zaterdagmiddag verscheen in een filiaal van een groot magazijn aan de Torenstraat in Den Haag een man met een pistool in de hand en gelastte de filiaalhoudsters, de ge zusters J. en A. S., hem de kas te geven. De gezusters bleken echter niet voor een klein geruchtje vervaard. De ene wierp de openstaande cassa dicht en de ander bons de op de ruiten om de aandacht der voor bijgangers te trekken. De „klant" ging er daarop snel van daar, achtervolgd tot de deur door de gezusters, die luide riepen: „houdt de dief". Het werd een wilde ach tervolging, waaraan velen deelnamen. Het was echter niet gemakkelijk om de man te pakken, want zoals later bleek, was deze een getraind hardloper. In militaire dienst had hij namelijk eens een veldloop van zeven kilometer gewonnen. De hardloper bedreigde bovendien degenen, die hem wil den vastgrijpen, met zijn pistool. In de Hamerstraat werd hij tenslotte door twee jeepagenten gevat. Het bleek een 21-jarige winkelbediende te zijn, C. S. v. V. geheten. Het pistooi, dat hij in handen had, was slechts een alarmpistool. Van V. had de Zondag tevoren kennis gemaakt met een meisje en zich als Amerikaan voorgedaan. De avond van de overval zou hij weer met het meisje uitgaan, maar was door zijn contanten heen, hetgeen naar hij meende bij een Amerikaan meestal niet het geval is. Om aan geld te komen, had hij de over val willen plegen. Hij is thans opgesloten. Ondertrouwd: M. VELLEMA en G. v. d. BERG De huwelijksvoltrekking zal plaats vinden 28 Januari a.s. om 4 uur ten Raadhuize te Velsen. De 6de Febr. 1954 hopen onze geliefde ouders, groot- j ouders en overgrootouders MAARTEN PRINS JANNETJE PRINS-STAM de dag te vieren dat zij 50 jaar getrouwd zijn. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen kleinkinderen en achter kleinkinderen. De Ruyterstr. 120. IJmuiden-O. Internationale School v. h. Rozekruisers Genootschap Bakenessergracht 11-15 Haarlem. Inlichtingen: schriftelijk of mondeling Woensdag en Zaterdagmiddag van 3—5 uur of na afspraak 's avonds. Tel. 21828. In alle maten. SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. Tel. 11898. LET OP ONZE VARKENSCARBONADE (klein beentje)1.54 p. p. VARKENSKLUIVEN voor de erwtensoep 0.38 p.p. RAUWE ROOKWORST 1.54 p- p. KENNEMERLAAN 111 TELEFOON 5212 Horen en bezorgen zonder prijsverhoging De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, de Nederlandse Commissie voor Internationale Natuurbe scherming en de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels hebben bij de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geprotesteerd tegen de stichting van een vogelpark te Apeldoorn. Tegelijkertijd ontving de gemeenteraad van Apeldoorn een protest van de Contact commissie voor Natuur- en Landschaps bescherming. Reeds eerder hadden plaatse lijke organisaties op het gebied van dc die ren- en natuurbescherming geprotesteerd tegen de inrichting van een vogelpark in „Berg en Bos" te Apeldoorn. De contactcommissie merkt in haar brief op, „dat er tegenwoordig teveel laag-bij- de-grondse acties worden ondernomen om publiek naar een bepaalde gemeente te trekken, een publiek dat blijkbaar niet voldoende is ontwikkeld, van de echte natuur meer te genieten". Voorts vreest deze commissie, dat het landschappelijk karakter van „Berg en Bos" van de stich ting van een vogelpark veel te lijden zal hebben en dat. de stichting van het park vooral uit het oogpunt van dierenbescher ming volkomen onjuist is. Bovendien wordt opgemerkt, dat de concurrentie tus sen de vogelparken zo groot is, dat alle min of meer noodlijdend zijn. De onderteke naars vragen zich af hoe het mogelijk is, dat er in Nederland zonder enig bewijs van vakopleiding maar dieren- en vogel parken kunnep worden gesticht en gehan deld kan worden in in het wild levende dieren, hoewel overigens van iedereen, die handel wil drijven, bewijzen van vakbe kwaamheid geëist worden De onderteke naars vragen tenslotte een wettelijke rege ling, waarbij het oprichten van dieren parken en van handelszaken in levende dieren gebonden wordt aan speciale ver gunningen De onlangs aangehouden directeur van de coöperatieve zuivelfabriek te Langweer, C. van der H.. die verdacht wordt van ver duistering van f230.000. is door de Leeuwar der rechtbank in staat van faillissement ver klaard. De omvang van de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer wordt aangepast aan de geleidelijk ingetreden aanmerkelijke ver betering in de economische positie van ons land. Deze maatregel zal op korte termijn een personeelsinkrimping van vrij grote betekenis tot gevolg hebben. Het is te voorzien dat deze eerste vereen voudigingen zullen worden gevolgd door nog enige andere. Verwacht wordt dat aan honderd tot honderdvijfentwintig leden van het personeel ontslag zal worden aan gezegd. Wegens de vorst is de bootdienst Enk huizenStaveren van de Nederlandse Spoorwegen gestaakt. Niettegenstaande er veel ijs in het IJsel- meer drijft, wordt de bootverbinding Mar ken-Monnikendam nog normaal onderhou den. De scheepvaart op hét IJselmeer onder vond hedenmiddag in toenemende mate hinder van middelzwaar vast ijs en drijfijs. Een Urker visser heeft acht uur nodig gehad om van Urk naar Amsterdam te komen ondanks het feit dat zijn boot een sterke motor van 150 pk heeft. Tussen Marken en de Hoek van het IJ zitten drie schepen in het ijs. Door de aanhoudende vorst is Hollum overzee geïsoleerd. Dc barkas „Borndiep", die de verbinding tussen Ameland en Hol- werd onderhoudt, is Maandag voor het laatst uitgevaren. Per vliegtuig bestaat ge legenheid van Ameland naar de vaste wal en omgekeerd te komen. De „Borndiep" moest gedurende de laat ste dagen op ongeveer 1300 meter van Hol- werd in diep water blijven liggen. Van daar bracht een amphibievaartuig post en passagiers over het Slik van cn naar Hol- werd. Het materiaal voor de doorlichting van de Amelandse bevolking, die van 25 tot 29 Januari zou geschieden, kon door de slechte verbinding niet worden vervoerd, zodat dit onderzoek moest worden uitge steld. WIJ VRAGEN voor spoedige indiensttreding voor hele dagen. Indiensttreding na medische goedkeuring. Reiskosten van buiten de stad worden ver goed. Aanmelden bij de Sociale Afdeling van 8.30—10 uur v.m., uitgezonderd Zaterdags. cacao- en chocoladefabrieken N.V„ Haarlem Geldig i/m Vrijdag 29 Januari 1954 59 Ook op maand, aflossing Zware Goth. Huisk. v.a. f 590 Eng. Huisk. f 495, Blanke Huisk. f 425, mahonie en Barok Huisk., Goth. Bank stellen v.a. f 425, Zwitserse Bankstellen, Perz. tapijten, wollen Wilton Karpetten v.a. f 98, Bedden, Siaapk. enz. Toonkamers Westerhoutpark 8, Haarlem. Tel. 18840. ook hol. Slijpmachinefabriek IJmuiden, Bik- en Arnold- kade 32, H. V. KAAM, Groe- neweg, S. KORVER, Lange Nieuwstraat, N. ZWAGER. Kennemerlaan. DE ENIGE ECHTE Engelse Schipperstruien van f 32.50 nu f 27.50. „De Ruyters' Ma nufacturen". Kennemerlaan 141. Tel. 5605. Eén pers. MOLTONDEKENS f 2.79. „De Ruyter's Textiel handel", Kennemerlaan 141. Tel. 5605. ENGELSE MELTON Dames- skibroeken van f 19.75 nu f 15.75. „De Ruyter's Textiel handel". Kennemerlaan 141. Tel. 5605. 1618 jr, om opgeleid te worden in het schildersvak- Aanmelden: Tuindersstraat 104. IJmuiden-Oost. vraagt leeftijd 16 jaar. Sollicitaties mondeling of schriftelijk te richten tot de Di recteur van liet Post- en Telegraafkantoor te Beverwijk. EENHEIDSPRIJS Prima tro pical kamgaren costuums nu f 69.50. Zie etal. Klumpers Kledinghuis, Rijksstr.weg 39, Haarlem. HUIDVERZORGING, ontha ring. verw. v. wratten, moe- dervlekk. v. aanbev. H.H. Dokt. Pijnboomstraat 6. Tel. 24402, Haarlem. HEREN ALPINO'S met leren band f 2.95. „De Ruyter's Manufacturen", Kennemer laan 141. Tel. 5605. B. PIET. Woensdagreclame. 1 p. gehakt f 1. 1 p. carbona- de f 1.60, 1 p. krabbetjes f 1, 1 p. hachévlees f 1.35, 1 p. varkenspoten 40 ct., 1 p. dik vet spek f 1.25, 1 p. mager varkenspoulet f 1.50. Sirene straat 14. Tel. 5613 GLASPLATEN alle maten en Aiodellen. Spiegels (ook ver zilveren). Mertens, Snellius- straat 14, Tel. 0140. DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet Textielhandel J. H. Oester- holt Driehuizerkerkweg 94. Driehuis. TeL 5084. PERMANENT, compl. f 6.—. W. F. Pauw, Meeuwenlaan 28. Velsen-IJm.-O. Tel. 4467 RUILEN: mooi huis op nette stand voor groter, hoge huur geen bezw. Brieven L 2307. WONING in Eindhoven aan geboden tegen woning in Velsen. Brieven L 2305 VRIJ HUIS f 4 p. week Sant poort-Stat. in ruil aangeb. voor vrij huis. Ook Velsen-N. Brieven L 2303. IIERBOUWPLICIIT te koop gevr. Brieven L 2299. BURGERWONING te koop, Trompstraat, leeg te aanv. f 7500. Brieven L 2300 12 staafs Velic GASHAARD als nieuw te koop of ruilen voor gasradiator. Wijk aan Zeeërweg *6. GITAAR te koop, z. g. a. n. Bestevaerstraat 16. SJOELBAK m. 30 schijven le koop en gashaard. Ahorn straat 10, IJm.-O. WIT EMAILLE FORNUIS te koop f 25. Huygensstraat 51. VERSCHILLENDE FIETS ONDERDELEN te koop. Bik en Arnoldkade 43 r. IJm. NET FAUTEUILSTEL te k. in prima staat f 45. Bloem- straat 130, IJmuiden. HAARDKACHEL te Ger. Doustraat 28. koop. BRADFORD DICHTE BE STEL te koop in z. g. st. Ahornstraat 10, IJm.-O. DAMES KUNSTSCHAAT SEN m. schoenen f 20. Alex. Bellstr. 48, IJmuiden. Prima DAMES- en HEREN- SCIIAATSEN billijk te koop Huygensstraat 24, IJm. GR. ONBEKL. WIEG z. g. a. n. te koop, prijs f 15. Kievit laan 14. TE KOOP, 8 kippen, aan en tegen de 2e leg. en haan. Adres: Beukenstraat 4. IJm.- Oost. ALLEEN OOSTERDUINWEG 23 - IJMUIDEN EN BREESTRAAT 58 - BEVERWIJK HOGE PRIJZEN 25000 21227 5000 10623 2000 19108 1500 5407 11772 1000 1354 5101 9402 12670 141&0 400 1773 4446 4643 6348 7384 8807 9628 11599 14526 16770 16872 18737 18847 18957 21501 200 1011 1630 1669 1838 2609 2879 3098 3667 3H77 4139 4329 4507 4540 4953 5086 5338 5394 5395 6123 6499 6539 6596 7188 7341- 7525 7562 7758 8023 8266 8314 8331 8507 9036 9435 9441 9556 9571 9627 9910 10000 10001 10075 11960 11908 123Ï5 12421 12674 12856 13237 13252 13459 13467 13473 14065 14070 14448 14615 14706 14980 15094 16349 16409 17572 18610 18789 18849 19229 19309 19495 19695 20190 20599 21200 21309 21458 1094 100 316 334 439 493 709 745 871 878 2003 034 1S8 192 408 427 5.l8 557 743 781 3018 048 242 252 394 408 592 689 920 928 4"13 041 195 204 335 336 636 655 779 825 5035 076 221 225 535 573 784 804 6008 040 372 384 507 564 748 760 924 939 7025 082 357 376 628 643 766 793 8043 079 449 454 619 620 819 823 9008 040 146 159 461 479 572 578 847 851 10062 119 357 377 591 621 780 828 11004 050 302 332 54 5 542 200 242 351 357 503 510 750 759 887 921 037 058 205 252 452 458 568 589 805 844 051 070 254 264 4J7 423 723 748 929 950 082 089 230 275 .317 379 682 688 843 847 091 095 233 244 606 608 835 885 073 099 398 411 571 574 774 780 948 143 164 415 461 645 649 889 908 085 187 466 473 655 665 887 909 064 070 171 187 481 490 604 611 900 932 142 175 388 407 631 645 870 8R6 123 158 357 361 547 577 254 367 541 781 939 059 302 459 598 850 072 293 430 750 960 094 278 402 701 919 107 256 617 912 167 413 580 784 202 470 665 954 295 518 705 936 085 196 502 652 941 191 441 65.3 900 169 405 581 264 280 379 387 572 585 785 803 942 064 080 304 351 465 472 649 637 887 978 134 161 296 306 441 48.3 759 766 095 101 281 285 480 489 724 734 920 9.3.3 112 14.3 290 295 657 668 916 944 208 254 422 457 594 614 816 822 PrUzen 297 302 308 388 397 423 595 606 812 828 865 088 119 179 358 375 402 484 507 516 685 696 705 988 167 180 202 318 330 387 497 567 591 841 90.3 913 114 156 185 293 .303 319 501 549 608 749 770 778 990 171 204 212 379 499 52.3 69.3 73.3 7.35 957 282 283 329 472 501 505 624 660 693 870 902 909 224 225 235 487 500 518 678 680 691 958 993 .322 .364 375 509 594 607 722 7.38 79.3 954 999 091 110 113 213 298 326 514 525 536 696 723 730 944 948 960 228 27.3 277 491 516 536 674 711 741 902 94.3 184 189 208 415 427 453 586 595 614 262 352 53.3 538 716 724 382 400 609 610 799 813 119 125 419 427 546 567 754 821 984 319 .340 554 570 753 756 23.3 271 492 494 679 896 van 20. 701 747 12006 013 235 2.39 452 458 731 761 921 928 I3O08 011 249 263 504 555 686 687 930 942 14001 009 158 221 377 407 537 558 702 718 892 896 15014 015 278 3.35 600 621 79.3 803 16101 125 282 299 446 454 69.3 730 937 17004 062 251 26.3 387 431 602 614 803 816 18002 004 109 119 245 256 580 582 814 817 19010 014 414 478 794 835 20006 016 221 249 470 473 606 6.36 950 956 21004 008 121 128 3.36 411 672 730 812 813 773 897 027 054 250 269 491 567 763 793 929 940 041 103 356 .377 558 590 732 740 946 975 012 019 270 285 408 421 561 566 770 776 925 928 032 036 .342 391 625 634 838 929 1.31 142 327 360 471 482 814 821 924 944 107 122 314 323 579 596 794 805 989 112 169 388 409 619 621 764 788 038 060 293 299 456 468 625 627 790 836 966 967 046 049 400 478 712 722 9.32 940 157 185 .374 380 487 524 826 845 964 131 165 191 226 360 394 395 424 626 695 713 725 880 889 904 905 177 200 234 240 416 421 425 457 643 647 667 680 822 837 860 928 082 090 342 344 469 487 633 657 837 852 990 125 190 483 522 745 753 123 142 347 368 488 500 661 666 866 878 253 266 548 554 756 770 188 218 222 280 391 404 422 442 585 599 635 662 849 879 884 906 074 271 443 621 857 01.3 138 272 584 821 0.39 5.32 809 020 26.3 478 713 964 024 138 433 738 842 088 094 287 312 449 488 631 671 874 899 015 032 15.3 17.3 .3.30 .3.3.3 595 f,42 8.37 93.3 140 142 502 570 977 99.3 0.32 099 271 278 512 515 759 880 192 203 319 334 494 495 688 700 940 953 042 086 185 19.3 349 .357 097 731 954 150 273 590 622 145 157 300 .308 521 535 902 906 214 230 243 .335 338 381 525 541 560 760 773 776 960 986 990 00.3 103 103 221 234 241 415 468 509 788 792 813 322 363 401 709 728 741 177 179 218 411 433 450 570 571 580 937 941 944 0.39 044 045 06.3 083 090 119 174 238 294 306 307 315 316 440 457 473 618 62.3 627 663 743 752 "53 773 780 797 805 848 857 906 937 959 969

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8