Het Russisch plan voor Duitsland drie-stemmig van de hand gewezen Vervoer naar eilanden door ijsgang afgesneden Weerbericht Minder wind, minder vorst en toenemende bewolking Haarlems Dagblad Enig uitzicht? Felle rede van Dulles in Berlijn Molotov belooft voorstel tot Duitse verkiezingen Koreaanse gruwelen op televisie in V.S. Belgisch kabinet krijgt vertrouwen Het woord is aan Kou eist twintig doden in Europa Wijziging in het weerbeeld IJsbrekers beukten vergeefs Ook Schouwen en Flakkee geïsoleerd 68e JAARGANG No 175 WOENSDAG 3 FEBRUARI 1954 298e JAAR-GANG No 23 Generaal „China" ter dood veroordeeld Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm.5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoof dredactie en all e af delingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant V E L S E R OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE TWEEDE WEEK der Grote Vier te Berlijn is ingegaan en zij vergaderen nu in de Oostelijke zóne. De Russen zijn dus gastheren, hetgeen inhoudt dat de hoge vergaderaars in luxueuse omgeving zete len. Hetgeen de Westelijken in de eerste week aan te bieden hadden was maar sober, zoals dan ook op de foto's tot uiting is gekomen. Wie het omgekeerde verwacht had kan zich hiermee lichtelijk amuseren; onverwachte tegenstellingen behoren tot de humor des levens. Overigens zal men de vraag, wat het er toe doet waar de heren vergaderen nu gemakkelijker met Niets" beantwoorden dan aan de voor avond der conferentie. Toen vonden aller lei schrijvers van commentaren dit nog belangrijk; ik weet niet waarom. Al dit soort dingen is nietig, zonder enige wezen lijke betekenis, in vergelijking met de werkelijke vraag: of de conferentie tot iets leiden zal. Is er enig uitzicht? De eer ste week heeft niet meer goeds opge leverd dan dat men in beter sfeer beraad slaagd heeft dan zwartgallige profeten, hadden voorspeld. Maar er is generlei over eenstemming op enig punt van belang in bereikt. Het Russische voorstel om in de loop van dit jaar met de Grote Vijf bijeen te komen dus met de vertegenwoordi gers van de Chinese volksrepubliek erbij is niet aanvaard maar komt nog wel aan de orde in een geheime bespreking, die deze week moet plaatshebben. Het an dere Russische voorstel om een wereld conferentie over ontwapening te houden, met het eerste idéé verwant, hangt ook nog in de lucht. En nu is Molotov, de man met de hamer, die eigenlijk Skrjabin heet (of Scriabine, zoals de Fransen het wat makkelijker spellen) evenals die Russische componist, die de - wereld met zulke be koorlijke muziek verrijkt heeft, met zijn voorstel voor Duitsland voor den dag ge komen. Men kan niet zeggen dat dit iets nieuws behelst. Het is eigenlijk het oude program van Potsdam, zoals dat in 1945 tot stand kwam toen Truman pas president was en de naar vertrouwen-in-de-Russen streven de geest van wijlen president Roosevelt nog rondwaarde. Het Westen deelt dit standpunt sinds lang niet meer, zoals trou wens te Berlijn tevoren alweer gebleken was uit de uiteenzetting van de Engelse minister Eden, waarin deze de Westerse opvatting van Duitslands hereniging had uiteengezet. Ik zal hier die tegenstellingen niet nog eens herhalen. De hoofdinhoud van Molotov's betoog vindt u op deze pa gina. Standpunten van Oost en West ten opzichte van Duitsland blijken ook nu lijn recht tegenover elkaar te staan. Het is de vraag of men na deze wederzijdse verkla ringen bereid zal zijn elkaar tegemoet te komen. Doet men dat niet, evenmin ten aanzien van Duitsland als ten aanzien van de spanningen in de gehele wereld, bij welker opheffing ongetwijfeld communis tisch China betrokken zou moeten wor den, dan is de conferentie mislukt en kan men naar huis gaan zonder enig resultaat. Het is misschien niet overbodig er nog maar eens aan te herinneren, dat de vier ministers in Berlijn over het maken van enige vordering niet persoonlijk te beslis sen hebben. Zij zijn, al staan zij ieder aan het hoofd van uitgebreide delegaties, ook maar vertegenwoordigers van regerings standpunten. Tot dusver heeft hun verkon diging van deze standpunten geen nieuwe oplossingen der problemen aan de hand gedaan. Molotov heeft zich enige malen op verrassende wijze geuit, maar alleen om andere conferenties voor te stellen, waarvan men de resultaten dan ook maai weer zou moeten afwachten. Verder heeft hij zich een handig debater getoond. De vraag blijft: in hoe vei re zal enige werkelijke overeenstemming tussen Oost en West worden bereikt, die de spanning in de wereld en daarmee het gevaar voor een derde wereldoorlog vermindert. Mis schien zal de geheime bespreking over China, die deze week komen moet en die vanwege haar geheimenis ook gelegenheid zal bieden om nog wat meer te bespreken, een kans bieden. Als er werkelijk iets in reserve gehouden wordt. Maar dat zou dan moeten blijken uit een later communiqué dat zich niet tot de vage algemeenheden bepaalt, die communiqués na dergelijke conferenties in het verleden zo vaak ge kenmerkt hebben. Als men in Berlijn niet verder komt dan dat zullen de volken, de hierbij door ministers vertegenwoordigde volken maar ook de andere, die er even veel belang bij hebben," zeer wel begrijpen dat al de ophef weer tot niets gediend heeft. Diplomatieke vaagheden verbergen zoiets niet. Tegenwoordig niet meer. R.P. «r- "v W"'. 'X'-* Gezicht op het IJ te Amsterdam. Voor een groot deel is het met ijs bedekt. De gemeenteponlen kunnen zich nog slechts met de grootste moeite een weg door de ijsmassa's banen. Bij aanhoudende vorst wordt het zelfs de vraag of ze in de vaart kunnen blijven. Ieder rechtgeaard Amsterdammer weet de oplossing: een tunnel onder het IJ De drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken hebben Dinsdag het plan van hun Russische collega voor een Duits vredesverdrag verworpen en opnieuw het standpunt verdedigd, dat de hereniging van Duitsland tot stand moet komen door middel .van vrije verkiezingen. Later beloofde minister Molotov voorstellen met betrekking tot verkiezingen in geheel Duitsland te zullen indienen. Hij deelde echter niet mee, wanneer hij dit zal doen. Een Britse woordvoerder verklaarde na afloop der bijeenkomst, welke vier uur duurde, dat men redelijkerwijze mag veronderstellen, dat de Russische voorstellen Woensdag ter tafel zullen worden gebracht. Minister Dulles, die de vergadering leid de, was Dinsdag de eerste spreker. In een felle rede zeide hij, dat Molotov zich Maan dag door een „grote twistrede" te houden gedrongen had gevoeld, de internationale spanning te vermeerderen door felle be schuldigingen te richten aan het adres van de drie Westelijke mogendheden. De Ame rikaanse minister noemde de Westelijke verdedigingsmaatregelen, welke Maandag door Rusiand waren aangevallen, „een machtige waarborg tegen aggressie". Minister Bidault, die na Dulles het woord voerde, verklaarde, dat de Franse rege ring uit het „tragische experiment" met de beperkingen, welke men na 1918 aan Duitsland had opgelegd „die leidden tot Hitier" de onwrikbare conclusie heeft getrokken, dat het weer oprichten van een nationaal Duits leger, zoals in het Russi sche plan voorgesteld, gevaarlijk voor de democratie in Duitsland en onverenigbaar met de internationale veiligheid is. De Britse minister Eden was van oordeel, dat ieder voorstel van Molotov „bedoeld schijnt te zijn om vrije verkiezingen in Duitsland zo lang mogelijk uit te stellen en te ver tragen". Hij voegde hieraan toe, dat Molo tov tot dusverre geen weloverwogen oor deel had uitgesproken over het uit vijf punten bestaande plan van het Westen om tot hereniging van Duitsland te komen. Pas wanneer de Rus dit zou doen, „kunnen wij weten, of er ten aanzien van het Duitse vraagstuk al dan niet vorderingen kunnen •Sneek was de eerste controlepost op de arriveerde daar vanmorgen de route van de Elftstedentocht, rijder W, Wynia uit Cornwerd. eerste worden gemaakt", aldus de Britse spreker. Minister Molotov deelde mee, met het oog op de tijd liever Woensdag het woord te zullen voeren. Russische zienswijze Een Russische woordvoerder verklaarde na afloop der bijeenkomst, dat de Ameri kaanse en de Franse minister de Sovjet delegatie niet hebben kunnen overtuigen van de defensieve oogmerken van de Europese verdedigingsgemeenschap en de eventueel hieruit voortvloeiende voordelen voor Europa. „De Sovjet-Russische delegatie begrijpt niet waarom de Westelijke mogendheden er naar schijnen te streven het aantal le- den-staten der voorgestelde West-Europese verdedigingsgemeenschap tot zes te be perken, terwijl er toch 32 Europese landen zijn", aldus verklaarde Ilitsjev, hoofd van de persdienst van het Russische mini sterie van Buitenlandse Zaken, Dinsdag op zijn dagelijkse persconferentie. Ilitsjev legde er voorts de nadruk op dat het tot stand komen der E.V.G. nood zakelijk zou leiden tot een tegenstelling tussen twee militaire groepen, hetgeen zou bijdragen tot een bestendiging der ver deling van Europa in twee kampen. Ilitsjev antwoordde vervolgens op Bi- daults argument, dat de E.V.G. een louter verdedigend karakter draagt. Hij wees er op dat de Sovjet-Unie „militaire overeen komsten met de volksdemocratieën heeft gesloten, die eveneens een strikt verdedi gend karakter dragen, slechts ten doel hebben aggressie te voorkomen en tegen geen enkele staat of combinatie van staten zijn gericht". ,.Er bestaat geen enkele hinderpaal op de weg naar een bestendiging van de Euro pese vrede, indien de „grote vier" het vol komen eens zijn over de noodzaak een we dergeboorte van het Duitse militarisme te voorkomen", aldus Ilitsjev. In antwoord op de vraag, of de Rus sische delegatie een toetreden der volks democratieën tot de E.V.G. gewenst achtte, antwoordde het hoofd van de persdienst van het Russische ministerie van Buiten landse Zaken: „Ik heb reeds gezegd dat ons voornaamste bezwaar tegen de E.V.G. het aggressieve karakter van dit bondge nootschap geldt, dat gericht is tegen de Sovjet-Unie en de volksdemocratieën". In antwoord op de vraag, welke veran deringen er in de voorgestelde West-Euro pese verdedigingsgemeenschap zouden moeten worden aangebracht, opdat deze de goedkeuring der Sovjet-Unie en van de Ost-Europese comunistische staten zou kunnen wegdragen, antwoordde Ilitsjev slechts: „De E.V.G. moet ophouden een aggressief bondgenootschap t# zijn, en in dien haar aggressiviteit verdwijnt, is te vens een einde gekomen aan haar bestaans noodzaak". In zijn felle rede van Dinsdag heeft mi nister Dulles Molotov herinnerd aan diens lofzang op Hitiers aanvalsoorlog van Oc tober 1939. „Ik weet niet, wat de Sovjet minister werkelijk van ons denkt", zeide Dulles. „Maar wat hij ook gelooft, hij moet weten dat hij niet onfeilbaar is. Hij heeft soms ongelijk gehad en hij had mogelijk ook ongelijk toen hij ons Maandag ervan beschuldigde, vijanden van de vrede te zijn. Ik herinner er aan, dat de heer Mo lotov in October 1939 ongelijk had toen hij Frankrijk en Engeland als aanvallers veroordeelde en Hitiers Duitsland prees als het land, dat naar vrede streefde. Mis schien zal de heer Molotov toegeven, dat hij toen een fout maakte, zoals wij allen wel eens fouten maken. Maar dat feit zou ons ertoe moeten brengen niet zozeer in ons eigen oordeel te vertrouwen, dat we beschuldigingen van misdadige bedoe lingen over deze tafel slingeren". Washington, (Reuter) Generaal Mark W. Clark, gewezen opperbevelhebber van de UNO in het verre Oosten, heeft in een televisie-uizending verklaard, dat de Noor delijken in Korea een aantal geallieerde krijgsgevangenen achterhouden, teneinde hen te kunnen gebruiken als onderpand bij bepaalde onderhandelingen. De gene raal zeide, dat de Noordelijken nooit reken schap hebben gegeven van ongeveer 3.000 verbonden krijgsgevangenen, onder wie tenminste 1000 Amerikanen. Hij zeide er niet aan te twijfelen dat de Noordelijken nog steeds een aantal van deze krijgsge vangenen achter houden. De uitzending, een film over wreedheden in Korea begint en eindigt met opnamen van lange rijen lijken, wier handen op de rug gebonden zijn en die schotwonden van achteren vertonen of ingeslagen hoof den hebben. Er zijn ook lijken, die er op wijzen, dat de gevangenen voor bajonet- oefeningen waren gebruikt. (V'an. onze correspondent in Brussel) Het kabinet-Van Houtte kreeg gisteren met 107 stemmen het gevraagde vertrou wen. Het aantal tegenstemmers is niet be kend, daar alle leden van de oppositie: liberalen, socialisten en communisten, on der de luide kreten van „démission" de zaal verlieten. De discussie over de vraag of het kabinet zijn ontslag bad behoren aan te bieden, na de nederlaag inzake de Pensioenwet, was verward. In naam van de socialistische fractie eiste de ex-premier Van Acker het ontslag van de minister van Arbeid. Andere leden van de oppositie vroegen het ontslag van de gehele regering. Het ontwerp van wet inzake de pensioe nen voor de middenstanders en de vrije beroepen, wevd inderdaad door de minister van Arbeid, de heer Van den Daele, bij de Tweede Kamer aanhangig gemaakt. Maar premier Van Houtte vond er in zijn repliek de volgende oplossing voor: het ontwerp van de regering, zeide hii, werd door de Kamercommissie zo grondig gewijzigd dat het niet meer als een regeringsontwerp kan worden beschouwd. Om de pijnlijke indruk weg te werken, die de verwerping van de pensioenwet voor de zelfstandigen in de kringen van de kleine handeldrij vende middenstand heeft verwekt, zal de regering een r.ieuw ontwerp laten redi geren om het regime van de vrije verze kerden te verbeteren. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S C o w p e r Ledigheid dat is geen rust, Een lege geest leeft zonder lust. (Retirement) PARIJS (Reuter). Het aantal doden in Frankrijk als gevolg van de koude is Dinsdag gestegen tot zestien. Bij Le Mans viel een zwerver, die aan de oever van de rivier de Sarthe lag te slapen, in het water. Zijn lijk was bedekt met een dikke laag ijs. toen het werd gevonden. In Algiers maakte de koude een slachtoffer. In Marokko is veel sneeuw gevallen. De Franse regering heeft op alle prefecten in de provincies een beroep gedaan om mee te werken met gemeentelijke autoriteiten en particulieren in de actie om zwervers, bedelaars en slecht behuisden aan een verwarmde ver blijfplaats te helpen, teneinde hen voor doodvriezen te behoeden. In België heeft het koude weer in de af gelopen 24 uur drie slachtoffers geëist. Twee vrouwen en een man bezweken op straat. In Joegoslavië zijn Dinsdag twee inter nationale treinen in de sneeuw vastgelopen, ongeveer veertig kilometer ten Westen van Belgrado. Het waren de Oriënt-Expres, van Parijs naar Istanbul, en de Tauern- Expres, van Ostende naar Athene. Later op de dag konden zij worden bereikt door vier locomotieven. Twintig kilometer bij deze treinen vandaan strandde de snel trein van Serajewe naar Belgrado en die van Zagreb naar Belgrado. In Midden-Italië zijn honderden steden en dorpen door de sneeuw van de buiten wereld afgesloten. Triëst leed Dinsdag on der een felle Noord-Oosterstorm, met windstoten tot 170 kilometer per uur. Het eerste slachtoffer van de koude in West-Duitsland is een vrouw, die was ge vlucht uit een tehuis. Zij werd doodgevro ren in een stal in Westfalen gevonden. In de algemene circulatie doen zich nu belangrijke wijzigingen voor, zo meldt het K.N.M.I. in De Bilt. Het hogedrukgebied in Scandinavië neemt in betekenis af terwijl een nieuw gebied met hoge barometerstan den ten Westen van Ierland zich iets in Oostelijke richting uitbreidt. Op de grens van de beide hogedrukgebieden bevindt zich een front, dat heel langzaam over Schotland de Noordzee op beweegt. Het wordt voorafgegaan door een zóne met sneeuw. NAIROBI. (Reuter). Waroehioe Itote, de 32-iarige Kikoejoe in Kenya, die be kend is onder de naam „generaal China", is vandaag ter dood veroordeeld. Hij heeft bekend de leiding te hebben gehad van meer aan 4000 Mau Mau-leden. BRITS KONINKLIJK PAAR IN AUSTRALIë SYDNEY. (Reuter). Koningin Eliza beth van Engeland en de Hertog van Edin burgh zijn vandaag te Sydney aan land gestapt. Zij werdén door de bevolking uit bundig begroet. Terwijl de toestand op Nederlands vaar wateren nu door de Rijkswaterstaat al vrijwel overal wordt beschreven met de codelctters Q en M, die achtereenvolgens betekenen: „geen vaart" en „zwaar, vast ijs", eisen thans de eilanden extra aan dacht. Ameland wordt al geruime tijd door een luchtbrug van Austers en Piper Cubs uit zijn isolement gehouden. Maar ook Texel, Terschelling, Schouwen en Dui- veland en Goeree Ovcrflakkee zijn thans door het ijs geïsoleerd. De hele nacht heeft de veerboot van de R.T.M. (Rotterdamse Tramwegmij.) „De Stad Zierikzee" voor de haven van Mid delharnis in het ijs vastgezeten. De passa giers zijn gedeeltelijk over het ijs aan de wal gekomen. Anderen zullen er met lad ders worden afgehaald. Het eiland moet door vliegtuigen of hélicopters van nood zakelijke levensmiddelen en medicijnen worden voorzien. Er is op het eiland Flak kee een particulier vliegveld van de land bouwer K. van Beek te Melissant, die zelf een Piper Cup bezit. Hedenochtend tien uur kwamen alle burgemeester van het eiland te Middelharnis in vergadering bij een om de toestand te bespreken. Klacht en antwoord De burgemeesters van de gemeenten op het eiland hebben gister-en in een telegram aan de minister van Verkeer en Water staat er hun grote teleurstelling over uit gesproken, dat, hoewel daarom tijdig was verzocht, nog steeds geen ijsbreker de haven van Middelharnis heeft openge maakt of opengehouden. „Thans zijn alle veerdiensten uitgevallen en het toch al zo zwaar getroffen Flakkee wordt van alle aanvoer van consumptie-artikelen en brandstoffen afgesneden. Wij verzoeken u voor onze bevolking te willen ingrijpen", aldus het telegram. Het ministerie van Verkeer en Water staat heeft inmiddels medegedeeld, dat in de ochtend van Dinsdag 2 Februari twee ijsbrekers naar Hellevoetsluis en Middel harnis vertrokken zijn om de havens al daar in bevaarbare toestand te brengen. Een van de ijsbrekers heeft averij gekre gen in de machinekamer. Beide ijsbrekers, die gecombineerd optreden, daar weder zijdse assistentie bij het werk van'het ijs- breken nodig is. konden daardoor op Dins dag niet te bestemder plaatse aankomen. Vandaag zouden hernieuwde pogingen worden gedaan om Hellevoetsluis en Mid delharnis te bereiken. Schouwen Gistermorgen werd de veerdienst Zie rikzee—Katseveer reeds gestaakt. Ook de dienst ZijpeAnna Jacobapolder is na een vaart in beide richtingen tengevolge van de zware ijsgang gestaakt. Enkele malen is van Zijpe uit nog getracht door het ijs te komen, doch de pogingen moesten wor den opgegeven. Schouwen-Duiveland is nu door ondoor dringbaar ijs omgeven. Het bedrijfsleven op het eiland krijgt tengevolge van het staken van de veer diensten mét grote moeilijkheden te kam pen. Wat de postvoorzïening betreft, zijn inmiddels maatregelen getroffen. Morgen zal de post per vliegtuig van de militaire vliegbasis Woensdrecht naar het gedeelte lijk herstelde vliegveld van Haamstede worden gebracht en vandaar over het eiland worden gedistribueerd. Ernstige moeilijkheden met levensmid delen zijn er op dit punt nog niet, doch het uitblijven van nieuwe aanvoer kan geen dagen duren. Terschelling De post- en passagiersboot van Terschel ling heeft de vaart moeten staken, zodat thans ook dit eiland geen verbinding meer heeft met de vaste wal. Donderdag zal de passagiersboot van Vlieland proberen Terschelling te bereiken, waarna men zal trachten over de Noordzee naar IJmuiden te varen, om zodoende een verbinding met de wal te krijgen. De postboot, die de dienst onderhield tussen Terschelling en Harlingen, was gis teren om ongeveer half twee op de terug weg naar Terschelling even voorbij de Pollendam in het ijs blijven steken. Waar schijnlijk is de schroef beschadigd. Men heeft de boot met behulp van een sleepboot uit Harlingen naar deze plaats terugge bracht. Aan boord bevonden zich passa giers en post voor Terschelling. De boot was vergezeld van de postboot naar Vlie land. Deze kon de reis nog voortzetten. In de komende 24 uur zal de wind be langrijk in kracht afnemen. Bij de nade ring van het front zal er morgen wat be wolking komen opzetten. In de afgelopen nacht heeft het iets min der hard gevroren dan in de nacht daar voor. In het Oosten van het land werd minus dertien graden gemeten. In Duitsland en Polen waren de tempe raturen vanmorgen nogal wat hoger dan gisteren. De minimumtemperaturen waren in Duitsland 12 tot 15 graden onder nul, in Polen over het algemeen nog hoger. Minimumtemperaturen van hedenmor gen: Eelde: 10, Leeuwarden: 11, Den Helder: 7, Ypenburg: 10, Schiphol 9, De Bilt: 11, Twente: 12, Vlissingen: 10. Woensdrecht: 12, Eindhoven: 12, vliegveld Zuid-Limburg;. 13 graden. (van hedenmorgen 7 uur) M C M -É W C 55 <u weers- ■óf ÓS £3 |l 12 St. Sü f-c- toestand 2 Helsinki zwaar bew ZZW 3 -5 0 Oslo zwaar bew windstil -11 0 Stockholm onbewolkt ZW 2 -11 0 Kopenhagen onbewolkt NNO 4 -4 0 Londen zwaar bew NNO 6 -2 0 Amsterdam onbewolkt ONO 8 -9 0 Brussel onbewolkt ONO 8 -12 0 Parijs onbewolkt NNO 6 -12 0 Bordeaux sneeuw ONO 8 -9 0,1 Grenoble Poolsneeuw WNW 1 -9 0,1 Nice geheel bew WNW 5 5 0 V/ar scha u nevel NO 2 -11 0 Berlijn onbewolkt ONO 5 -11 0 Frankfort onbewolkt NNO 10 -12 0 München sneeuw NO 3 -14 1 Zürich Poolsneeuw NNO 6 -12 0,1 Genève geheel bew NO 10 -9 0 Locarno onbewolkt NNO 2 -7 0 Wenen sneeuw NNW 6-13 2 Innsbruck geheel bew. windstil -6 0,1 Rome zwaar bew NO 4 2 4 Neerslag laatste 24 uur AFNEMENDE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Van het Noorden uit toenemende be wolking met in het Noorden van het land een kans op enige sneeuw. Ma tige tot. zwakke wind. aanvankelijk Noord-Oostelijk, later in het Noorden van het land veranderlijk. In de nacht en ochtend strenge tot matige, morgen middag overwegend lichte vorst. 4 Februari Zon op 8.17 uur. onder 17.32 uur. Maan op 8.25 uur. onder 19.02 uur. Maanstanden 3 Febr. 16.55 uur: Nieuwe maan 10 Febr. 9.29 uur: Eerste kwartier 17 Febr. 20.17 uur: Volle maan 26 Febr 0.29 uur- Laatstekw tier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 3 Februari Hoog water: 3 33 en 15 46 uur. Laag water: 11.30 en 23.52 uur. Donderdag 4 Februari Hoog water: 4.14 en 16.27 uur. Laag water: 12.15 en uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1