Weekreclame J. DE WIT Geweldige afslag Kalfsvlees M. DEKKER Visserij-varia J Beverwijk Castricum Santpoort Twee hevige valpartijen op ijsbaan „Brederode" Driehuis Koninginnedag programma „Walvis in zicht" bij Oranjevereniging IJsbrekers houden kanaal open Benoeming directeur voor Gas en water Vanmorgen in de Vishal Luidsprekers DONDERDAG 4 FEBRUARI 1954 Communistische interpel- latie over duplex-huren Vaardigheidsproeven bij „Hercules" Auto gleed fietsenzaak binnen Financiële positie van „Laatste Eer" niet rooskleurig Santpoort's Bloei brengt Ghander Marionettenspel voor Santpoort's schooljeugd Voor Driehujs Nieuwe stadsbus Tekort aan gas, tekort aan warmte Gladde wegen Alle veren nog intact Duplex-huren omlaag Oud-Katholieken en andersdenkenden Scheepvaart AFWEZIG In dc Beverwijkse raadsvergadering van Vrijdag zal het communistische gemeente raadslid de heer J. Muskee interpelleren over de volgende vragen. 1. Zijn B. en W. niet van mening dat met de doorgevoerde huurverhoging van 20 van de duplexwoningen aan de Munniken- weide verder is gegaan dan minister Witte verplichtend heeft voorgeschreven en dat de verhoging niet van de ongesplitste wo ning is berekend? 2. Indien deze vraag bevestigend kan worden beantwoord, zijn B. en W. dan bereid de huur alsnog te verlagen en te brengen op wat door de minister ver plichtend wordt voorgeschreven? 3. Zij-n B. en W. niet van mening dat de huurverhoging van 20 van de nood woningen aan de Munnikenweide, waar van de bewoners het nadeel van ongerief lijk en kleine behuizing hebben, onrecht vaardig is? 4. Indien de minister ontheffing of ver laging voor deze soort woningen toestaat, zijn Burgemeester en Wethouders dan be reid, een verzoek daartoe te doen? 5. Kunnen B. en W. mededelen we'ke maatstaf is genomen bij de huurverho gingen van de woningen, welke aangekocht, zijn in verband met het saneringsplan der gemeente? 6. Zijn B. en W. niet van mening dat meer woningen niet voor verhoging in aan merking komen, in verband met de slechte toestand, waarin zij verkeren? 7. Kunnen B. en W. mededelen of de gebouwde woningwetwoningen, op grond slag van de wonigwetbijdrageregelig 1948, alle met 20 zijn verhoogd? 8. Zijn B. en W., indien de huren van deze woningen thans belangrijk hoger lig gen dan die van soortgelijke voor-oorlogse woningen, bereid aan de minister voorstel len te doen om een lagere huur vast t.e stellen omdat de minister deze moge lijkheid open laat. Een dertigtal dames en heren leden der Chr. Sportvereniging „Hercules" legden de vaardigheidsproeven van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond af. Vier dames en één heer werden afgewe zen, de overigen behaalden het diploma dat het N.C.G.V. hiervoor beschikbaar stelde. De geslaagden zijn: le graad dames: L. v. d. Linden 41 punten, T. Rooker 40 pun ten, A. v. 't Hoff 36 punten, R. Verschoor 36 punten, D. Kroon 35 punten, W. Kops 34 punten, R. v. d. Dam 33 punten. 2e graad dames: B. de Ruiter 40 punten, H. Uultee 35 punten, L. v. Zalingen 35 punten, A. Doets 32 punten, L. Fiseier 30 punten. 3e graad dames: R. v. d. Linden 36 p., A. v. Popta 36 p., J. van Fucht 35 p., J. Kulk 32 p., A. Bakker 31 p. 3e graad adsp. dames: M. Doets 35 p., S. Crezee 30 p., T. Krol 30 p., G. Singeling 30 p. 2e graad heren: H. Pruis 40 p., C. Don- ken 39 p., J. Rooker 25 p., J. Lokhorst 32 p. 3e graad heren J. Lokhorst 32 p. VEILINGBERICHT 3 Februari Spruiten 2385; witlof 38—59; prei 2369; knollen 7—22; boerenkool 8—24; groen kool 7—16; rode kool 510; gele kool 611; peen S—7; uien 2—10. Woensdagavond omstreeks half negen is op de Dorpsstraat te Castricum een uit de richting Alkmaar komende luxe auto par does in de étalage van de rijwielhandel B. Eikel gereden. De bestuurder, de heer K.. uit Heemstede, wiens echtgenote even eens in de wagen zat, had het gladde weg dek, veroorzaakt door rijp, niet opge merkt. Op de hoek Torenstraat-Dorpsstraat schoof zijn wagen naar de linkerkant van de weg, draaide vervolgens een slag rond, om met het rechter achterwiel in de éta lage tot stilstand te komen. Gelukkig be vond zich op dat moment niemand op de weg. De bestuurder en zijn echtgenote kwamen met de schrik vrij. In de étalage werd echter een grote ravage aangericht. De Castricumse afdeling van de begrafe nis vereniging De Laatste Eer wordt met ondergang bedreigd. Door het groot aan tal sterfgevallen in 1952-1953, die een zeer groot bedrag van de kas vergden en het feit'dat de contributie al jaren te laag bleef, zag het bestuur zich op de Woens dag gehouden jaarvergadering in hötel De Rustende Jager genoodzaakt met vér strekkende voorstellen ter tafel te komen. Eén daarvan was een contributieverho ging met 50 percent. Over dit punt werd lange tijd gediscussieerd en tenslotte gaven de leden hun fiat, nadat ook de federatie voorzitter van het district Noordholland, de heer J. v. d. Laan uit Dirkshorn, de slechte toestand van de kas nog eens had aangetoond. Overigens is deze 50 percent niet voldoende en waarschijnlijk zal de contributie binnenkort nogmaals moeten worden verhoogd. De secretaris-penningmeester, de heer IJ. Beintema, herdacht in zijn jaarverslag de overleden commissaris, de heer G. Bedeke. Met algemene stemmen werd als opvol ger van de heer Bedeke, zijn zoon, de heer G. Bedeke jr. benoemd. Op uitnodiging van de vereniging Sant- poorts Bloei komt de heer „Chandu" Vrij dagavond in het Hervcjrmd Jeugdhuis een experimentele lezing houden over telepa thie, handschriftkunde, gedachtenprojectie, enzovoort. Aanvang 8 uur. Om technische redenen is het ons niet mogelijk ..Het hoekje van Tante Els" vandaag in onze edities mee te nemen. Morgen treffen onze jeugdige lezertjes het echter weer aan. Baan niet onderhouden Op dc ijsbaan Brederode te Santpoort, waar de tennisbanen onder water 2ijn ge zet, kwamen Woensdagavond tussen acht en negen uur twee jongens kort na elkaar zo lievig te vallen, dat een er van naar huis en de ander naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De valpartijen waren een gevolg van enige slechte plekken in het ijs. Daar de ijsbaan „Brederode" de laatste dagen druk bereden is en het onderhoud daarmee geen gelijke tred heeft gehouden, is het gravel van het tennispark op verschillende plaat sen boven de ijskorst uitgekomen. Deze kleine obstakels en enige kleine scheuren waren aanleiding tot vele valpartijen, waarvan er twee een tamelijk ernstige af loop hadden. De eerste was de Santpoorter K., die met de schaats in een scheur bleef steken, achterover sloeg en bewusteloos bleef lig gen. Hij werd door vrienden weggebracht en in de wagen van een dokter naar huis vervoerd. Hij klaagde later over pijnen in het hoofd. Er werd van een lichte hersen schudding gesproken. Even daarna kwam de IJmuidenaar P. P. van de Oosterduin weg op het Santpoortse ijs te vallen. Hij klaagde over pijn in de elleboog en de rug. P. moest met een ziekenauto naar het An- toniusziekenhuis worden overgebracht. (Het zou wellicht aanbeveling verdienen de Santpoortse ijsbaan eens geducht onder handen te nemen, wanneer de vorst door zet. Men vraagt een toegangsprijs van een halve gulden zonder toegangsbewijs te verstrekken en derhalve mogen de schaatsliefhebbers toch zeker verwachten, dat de ijsbaan in goede conditie is. Door 's nachts een laagje water op het ijs te zetten en dat te laten bevriezen, had veel narigheid voorkomen kunnen worden. Overigens moet ook ergens een grens zijn, wat het aantal rijders betreft, dat wordt toegelaten. Red. IJm. Crt.). Het is een gelukkige greep geweest van het bestuur van de afdeling Santpoort van „Volksonderwijs", om de jeugd van de .openbare scholen op een marionettenspel te onthalen ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de afdeling. Tot twee maal toe was de zaal van het Hervormd Jeugdhuis aan de Burg. Ensche- délaan geheel gevuld met enthousiaste jongens en meisjes. 's Morgens werd voor de kleuters van de scholen „Spaarnberg" en „Brederode" te- samen met de leerlingen van de eerste en tweede klassen van de Adolf van Nassau- school en de Brederodeschool het spel „Piggelmee" opgevoerd. Intens, soms zelfs een beetje tè intens leefden de kinderen met het verhaal mee, dat de meesten wel kenden en dat op zeer bevattelijke wijze door het marionettentheater „Pitoek" van Ankie Last werd gebracht. 's Middags genoten de leerlingen van de hogere klassen van beide scholen van een opvoering van „Jan Pierewiet". Tot achter in de zaal was het spel prachtig te volgen. De jongens en meisjes waren enthousiast en in een beste stemming, waaraan de trac- tatie, die kennelijk uitstekend smaakte, ook niet vreemd was. Een der leden van het onderwijzend per soneel dankte „Volksonderwijs" namens de 600 kinderen, die thuis wel heel wat te ver tellen gehad zullen hebben. Het programma voor de komende Ko ninginnedag in Driehuis is als volgt vast gesteld: 8.30 uur samenzang; 9 uur op tocht met Soli Deo Gloria; 1112 uur spe len voor kinderen van 616 jaar; 12.15 i uur prijsuitreiking, 1415.30 uur diverse kinderattracties, als een goochelaar, buik spreker etc.; 15.30 uur achtste ronde van Driehuis; 16.30 uur spelen voor kinderen van 1676 jaar als hindernislopen, tonne tje steken enz.; 's avonds in het Rex- theater een gevarieerd cabaretprogramma met medewerking van de Wama's, Nico Godard, Mr. Max, sneltekenaar en vele anderen. Voor de danslustigen zullen de Blue Birds tot 1.30 uur dansmuziek leve ren. Met voldoening over de grote opkomst der leden heette dr. G. M. A. Hunfeld, als voorzitter van de Oranjevereniging Drie huis, gisteravond de 120 aanwezigen wel kom op de jaarlijkse vergadering in de kof fiekamer van de Begraafplaats Westerveld. Het rijke filmprogramma zal er niet vreemd aan zijn geweest: „vlaggetjesdag" als inleiding van het financieel verslag van de penningmeester, de heer P. van Rensen, die kans heeft gezien het afgelopen boek jaar een batig saldo te beëindigen. De eigen Oranjefilm werd hierna op veler verzoek nog eens vertoond en ook nu dwong zij de verdiende bewondering af. In zijn jaarverslag bracht de secretaris, de heer J. v. d. Linden, de voldoening van het bestuur onder woorden over het ver loop van het programma van het afge lopen jaar. Op de gemeente werd een be roep gedaan om binnenkort over te gaan tot het aanwijzen van een plaats waar een zandbak voor de jeugdige Driehuizers ge maakt kan worden. Het ledenaantal heeft zich in het afgelopen jaar weer uitgebreid en heeft nu het record-aantal van 274 ge zinnen bereikt. In het bestuur is énige verandering ge komen, welke tevens een uitbreiding in zich houdt. De plaats van mevrouw Van KarsbergenBrillman wordt nu door de dames Van Geel, Huizinga en Serlie inge nomen. Dit houdt verband met de uitbrei ding der werkzaamheden van het bestuur. In verband met komende langdurige af wezigheid stelde de heer Van Rensen zijn functie beschikbaar. De heren Dijkshoorn en La Cro werden ter vervanging in het bestuur op genomen en de heer Mulder kreeg in de kascommissie zitting. Vervolgens leidde de heer Nobel van de Ned. Maatschappij voor Walvisvaart de in onze contreien onbekende Polygoon-Pro- filti film „Walvis in zicht" in, welke een goed beeld geeft van het leven en werken aan boord van de walvisvaarder Willem Barendsz en de begeleidende Jagers. Er is plotseling en zonder dat de Rijksverkeersinspectie of de NZ1TVM er iets mee te maken hadden een nieu we stadsbus in IJmuiden begonnen te rijden Hij heeft geen nummer en geen „echte" dienstregeling, want het is dan ook maar een tijdelijke lijn, die na de vorstperiode wel weer zal verdwijnen. Het busje rijdt van het semafoorduin naar IJmuiden en terug voor de onge veer twintig kinderen, die de laatste kille weken met steeds grotere moei lijkheden naar school gingen en waar van er verscheidene wegens de sner pende Oostenwind huilend terug kwa men. De gemeente heeft daar nu een oplossing voor gevonden in de vorm van een tijdelijk busdienstje, zodat de aan drang van de bezorgde ouders op deze vooruitgeschoven post van IJmuiden eindelijk succes heeft gehad. Er is na melijk, menen wij, al eens eerder over die kinders en dat onmogelijke lange eind naar school gepraat. De heer H. Bolleman heeft de volgende open brief gericht aan de directeur van het Velsense gasbedrijf: Ondanks het feit, dat de huidige vorst periode eerst kort duurt en geenszins als abnormaal beschouwd kan worden, blijkt reeds meerdere dagen dat o.a. de capaci teit tot levering van stookgas onvoldoende is voor het aantal aansluitingen... Dit al thans te oordelen naar het povere resul taat van verwarming. Zulks is onverantwoord te achten t.o. afnemers die, om .behoorlijk te kunnen blijven werken en wonen, in noodvoorzie ning tot de kosten van een extra verwar mingsapparatuur worden genoodzaakt Ais mihste zou dan ook voor de toekomst wel gerekend mogen worden op een wij ziging van beleid in deze of op een kennis geving van het in gebreke zullen blijven. Hoogachtend (w.g.H. BÓLLEMAN (Wij verwijzen naar onze propaangas- beschouwingen waaruit bleek, dat de dicht heid van het „piekgas" groter is dan die van het basisgas. De gas toes tellen zijn daarop niet berekend, zodat minder gas toestroomt. De calorische waarde van het mengsel is echter even hoog als van het „oude" gas en omstelling van de toestellen zal 't gewenste resultaat geven. Red. IJ.C.) Vanmorgen heeft de Velsense gemeente reiniging met drie zandauto's de strijd tegen de berijpte en daardoor gladde stra ten aangebonden. Er zijn geen ernstige slippartijen voorgekomen. De sluizen hebben nog steeds geen last van de ijsgang; er wordt voortgegaan met ijsspuien door de kleine sluis en de ijsbré- kers houden het Noordzeekanaal open. Dapper pontje Het veerpontje van Donkersloot bij de Velserbrug houdt dapper vol ondanks de ijsgang: de kleine motorscheepjes ploegen zich in dienst van de industriearbeiders nog welgemoed heen en weer. Zeven graden vorst De gemeten minimumtemperatuur in IJmuiden bedroeg de afgelopen nacht -7.9 graden Celsius; het ijs gaat zich inmiddels steviger aan de strekdammen in de haven mond hechten. Ponten varen De pontveren in Velsen zouden zichzelf niet zijn, als zij de strijd tegen het ijs zou den opgeven. Er wordt in Velsen nog geen hinder ondervonden men heeft overigens nog nooit de dienst hoeven staken en de veren van Buitenhuizen en bij de Hembrug onderhouden eveneens normaal de dienst. Ter voorziening in de vacature van di recteur voor gas en water bevelen B. en VV. van Velsen de raad ter goedkeuring aan: 1. P. J. de Klerk, directeur van de gemeen telijke water- en lichtbedrijven te Den Helder; 2. ir. E. Dikker, technisch hoofd ambtenaar A bij het gasbedrijf te Arnhem. De minister van Volkshuisvesting en We deropbouw heeft, zo vernamen wij, ten Velsensen raadhuize bij nadere overweging bepaald, dat voor de berekening van de huurverhoging voor de duplex-woningen de opslag voor de zogenaamde „ontdu- plexing" buiten beschouwing wordt gela ten. Deze verhoging zal dus aan de Velsense duplexbewoners in dit opzicht van 1 Janu ari af worden gerestitueerd. In aansluiting op de vier lezingen, die in de Oud-Katholieke kerk aan de Wilhelmi- nakade zijn gehouden over de geloofs inhoud van de Oud-Katholieke Kerk van Nederland onder het motto: „Ons gesprek met andersdenkenden" wordt hedenavond de laatste van de serie spreekbeurten ge houden. Pastoor A. R. Heyligers uit Am sterdam spreekt over „Heiligenverering". Wij vernemen, dat de bezoekers aan deze lezing wegens de temperatuur in het grote kerkgebouw zullen worden ontvangen in de met de kerk verbonden lezingkamer aan de Bloemstraat. VISSERIJ BERICHT SCHEVENINGEN SCHEVENINGEN, 4 Februari. Prij zen verse vis: grote tong 2.26, groot middel tong 601.85, klein middeltong 1.791.80, tong 1 1.76, tong 2 1.66, tarbot 1 2.39, tar bot 2 1.70, tarbot 3 1.30—1.50, tarbot 4 0.85—0.95, griet 1 1.60, griet 2 0.90, alles per kg. Grote schol 1 16.8018.grote schol 2 16.6020.groot middel schol 27.60—34.50, schol 2 21.—28.—schol 3 1520.80, schar 2544, bot 14.80, wijting 17.5021.50, stijve kabeljauw 63,50, stijve middelkabeljauw 49.5059.kabeljauw 1 40.kabeljauw 2 en 3 33.alles per kist van 40 kg. Verse haring 17.8018.80 per kist van 50 kg. de 75.000 vaten haring die door de redersvereniging voor de Ned. Haring Visserij naar Rusland zijn verkocht worden als volgt geleverd: in Februari; 32.500 vaten, in Maart 32.500 vaten, in April 10.000 vaten. Besommingen loggers verse haring: SCH 32 68 kisten voor 1220.—; SCH 250 200 kisten voor 3620.trawler verse vis SCH 314 met 8240.—. Vertrek. Toen Woensdagmiddag de weersomstandigheden gunstig waren ver lieten de trawlloggers en grote kotters de haven om deze week nog te gaan vissen. Er komt dus in de naweek toch nog wat platvis.. De vangsten van de loggers, die Maandag de koude hebben getrotseerd wa ren zelfs uitstekend. De gemiddelde vangst per trek bedroeg 100 kilo tong en enkele manden schol. IJs. Op de kust klagen de visserssche pen over last van los ijs. De uitgaande en binnenkomende vloot verlaat direct de kust om beschadiging door de schotsen -te voorkomen. Meer en minder. De opbrengst van de totale Nederlandse garnalenvisserij was in 1953 bijna drie millioen gulden. Dit bete kent dat er voor ruim driehonderd dui£end gulden meer garnalen langs de Nederland se zeekust zijn gevangen dan het jaar 1952 door minder vissers. België en Frankrijk zijn nog altijd goede klanten van onze garnalenvissers. In het afgelopen jaar werd meer schel vis en kabeljauw aangevoerd dan in het jaar 1952; koolvis en wijting werd minder gevangen. Voor de schelvisproductie (5.8 millioen kilo) was het een gced jaar. In •1847 werd het hoogste cijfer (7 millioen ki'lo) bereikt. Voor de tongaanvoer was met 400.000 kilo 1953 gunstiger dan 1952, welk jaar toen een totale aanvoer van on geveer 4 en half millioen te zien gaf. Ook wérd er in 1953 door de steeds toenemende kotter- en loggervloot 2 millioen kilo schol meer aangevoerd. Teruggang. Het gebruik van gedroog de- vis, zowel landelijk als voor de export, loopt nog steeds terug. Vroeger werd er veel schar en wijting in het binnenland .gegeten en vonden tal van droger ij-bedrij ven een bestaan in de IJmuidense duinen •achter de zeereep. Voor schol en wijting was voor de oorlog België een zeer goede 'klaftt, maar van 1945 af staat de export van gedroogde schol, schar en wijting bijna stil. De export van gedroogde kabel jauw, schelvis en wijting naar het buiten land (Cuba) vertoonde in het afgelopen jaar ook een belangrijke terugslag. Bevroren aardappelen. Woensdagmor gen ontdekte de kok van de „Bergen", die Dinsdag naar de visserij was vert-okken, dat de aard-appelen voor een gedeelte wa ren bevroren. Schipper Groen waarschuw de zijn collega schippers om de aardappe len goed op te bergen. Als er gebrek aan aarda-ppelen aan boord ontstond, was hij van plan een uitvarende trawler te vragen, enige zakken mee te nemen. Goed eu slecht. De „Antje", „Claesje" en „Pietertje" meldden in onderlinge ra- dio-gesprekken, dat de weersomstandig heden op de visserij uitstekend Waren. De visserij liep niet naar wens. De „Antje" had vier en een half Our getrokken voor 28 stuks kabeljauw en een driekwart mand vis. Ook de „Claesje" en „Pietertje" mel den lange trekken voor enkele kabeljau wen en weinig vis. Prijzen van Woensdag. Heilbot 3.10- 1.85, gr. tong 2.34-2.24, grm. tong 1.72-1.57, kim. tong 1.87-1 68. kl. tong I 1.76-1.56. kl. tong II 1.65-1.44. Urbot I 2.08-1.7.6, alles per kg.; tarbot 11.85, tarbot IV 25-23, sehartong 47-22, gr. schol 22-20, grm. spfvol 18-16, kim. schol 48-37, 'kl. schol I 41-37, kl. schol II 23-13, bot 17-13 v. haring 21- 16.50, makreel 38-32, gr. schelvis 53-45, grm. schelvis 47-40, kim. schelvis 43-37, kl. schelvis I 45-36, kl. schelvis II 32-12, wij ting 19.50-8, gr. gul 47-33, mid gul 36-30, kl. gul 23-16, kl. haai 20-15.50, ham 100-78, kl. wolf 35-30, kl. koolvis zw. 26-17, kl. koolvis wit 38-37, alles per 50 kg.; gr. ka beljauw 180-84, gr. koolvis zw. 71-54, gr. koolvis wit 90-82, gr. leng 76-60, alles per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 158 kisten tong en tarbot, 11 heilbot, 16 tongschar en sehartong, 335 schol, 28 bot, 370 haring, 105 makreel, 820 schelvis, 750 wijting, 615 kabeljauw en gul, 15 leng, 6 kl. haai, 9 ham, 5 wolf, 37 poon, 292 koolvis en 50 di versen, totaal 3670 lesten. Een trawler Alleen de trawler „Thorina" was van morgen aan de afslag en voerde aan 40 kisten schelvis en piepers, 25 radio, 50 gul, 195 open wijting, 60 dichte wijting, 40 ma kreel, 10 diversen en 170 koolvis. Er was geen kleine vaart. De prijzen Voor de grote schelvis werd 60 betaald, voor de middel-schelvis 48, voor de kleinmiddel 45, voor de pennen van 45 tot 42 en voor de braad van 32 tot 35. Wijting bracht vanmorgen van 16 tot 18 op, zwarte koolvis van 50 tot 57, torren van 18 tot 22, middel gul 38, grote gul 46 en een paar kisten kabel jauw 114. Volgende boot De trawler „Postboy", die aanvankelijk voor Vrijdag zou komen, blijft weg tot Zaterdag met de volgende vangst: 60 kis ten schelvis en piepers, 50 kabeljauw en gul, 160 open wijting, 120 dichte wijting, 160 makreel, 480 haring en 80 radio. Er gaan geruchten dat de „Polderman" nu bij het wegblijven van de „Postboy" voor de Vrijdagmarkt komt. De „Polderman" is van de tweeëntwintigste, evenals de „Post boy". Daarna komen de „Gelria" en de „Flamingo" van 25 Januari, maar van deze boten is nog niets bekend. Dagen en bedragen De Van Hattum kreeg gisteren voor veertien dagen 15.100, de Eli voor dertien dagen 12.600, de Klaas Wijker voor veertien dagen 16.800 en de Sumatra voor dertien dagen f 21.700. Opmerkelijk en aardig was het dat de drie NEHIM kot ters elk 1140 besomden. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN 1 trawler» f 13.900; KW 98 f860. OFFICIëLE PUBLICATIE OPROEP AAN BEZITTERS VAN DE ONDERWIJZERSACTE. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verzoekt bezitters van de onderwijzer sacte, die thans niet bij het onderwijs werkzaam zijn, doch die in be ginsel bereid zijn, alsnog een betrekking bij het lager onderwijs te aanvaarden, zich zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval voor 1 Maart a.s. schriftelijk aan te melden bij de afdeling Lager Onderwijs van z(jn Departement, Prinsessegracht 15, 's Graven- hage. De regering overweegt ernstig door het toekennen van extra diensttijd voor zo danige personen de overgang naar het lager onderwijs (mits deze voor 2 Januari 1955 plaats heeft) mogelijk te maken. Alchiba, 2 te Rotardam. Aagtekerk, 2 v. Singapore n. La Buan. Arendskerk, 3 v. Kopenhagen n. Hamburg. Aldegonda, 2 v. Singapore n. Bangkok. Algtnib, 3 te Roterdam. Aldabi, 2 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alhena, 3 te Hamburg. Alioth, pass. 2 St. Paulsrock n. Antwerpen. Almdijk, 2 te Rotterdam. Altair 2 v. Victoria n. Bahia. Ampenan, 2 v. Bremen n. Antwerpen. Amstelkroon, 2 te San Juan. Amstelland pass. 2 Finisterre n. A'dam. A.rgos, 3 te Lissabon. Andijk, 2 te Rotterdam. Arnedijk, pass. 2 Miami n. Le Havre. Amsteldijk, 1 v. New Orleans n. R'dam. Arendsdijk, 2 te Baltimore. Alcyone, pass. 2 Madeira n. Antwerpen. Alnati. 2 te Santos. Amstelbrug, pass. 2 Kaap Verd. eii. n. Recife. Adinda, pass. 2 Tourane n. Sumgeigerong. Alderamin, 2 290 m. W.ZW. Karachi. Almkerk, pass. 2 Straat Messina. Alwaki, pass. 2 Abrolhos eil n. Rio de Janeiro Amerskerk, 3 v. Sydney n. Newcastle. Barendrecht 2 640 m. O. Montevideo 5 Eva Perón verwacht. Bantam, 30 te Belawan. Bloemfontein, 2 395 m O.NO. St. Helena. Bonaire, 2 870 m. ZW. Flores. Borneo, 2 op Missisippi n. St. Rose. Bir.tanig, 3 v. Port Said n. Amsterdam. Blommersdijk, pass. 3 Dover n. Antwerpen. Biiidendijk, 2 te New York. Bandjermasin, 2 in Straat Riouw n. Singapore. Barumun, 2 v. Sorong n. Steenkool. Breda, 2 650 m. N.O. Flores. Ca'tex Delft, pas. 2 Oporto n. Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 2 Finisterre n. Rotterdam Clavella, 2 v. Marseille n. Malta. Cleodora, 7 Singapore verwacht. Corilla, 2 Kobe verwacht. Coryda, 7 Panamakanaal verwacht. Cirrus 2 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Congostroom, 2 v. Lome. Celebes, pass. 3 Gibraltar n. Amsterdam. Caltex Pernis, 2 60 m. Oostp. Kreta. Caltex The Hague, 2 60 m. O. Sicilië s Zuidp. Caltex Utrecht, pass. 2 Casquets n. R'dam. Ceronia, pass. 2 Kp. Selatan n. Singapore. Cistula, pass. 2 Natuna eil. n. Miri. Delft 3 te Cartagena Col. Drente, 2 v. Djakarta n. Belawan. Esso Den Haag, pass. 2 Finisterre n. Sidon. Etrema, 2 v. Pladju n. Singapore. Ena, 3 te Miri. Esso Amsterdam, 2 100 m. O. Port Sudan. Esso Rotterdam, 2 530 m. W. ten Z. Lands End. Farmsum, 3 v. Victoria n. Willapa. Friesland (KRL), 5 Bombay verwacht. Friesland (SSM), 2 dwars v. d. Tyne n. R'dam. Gaasterkerk, pass. 2 Ouessant n. Lissabon. Groote Kerk. 2 v. Mozambique n. Beira. Gouwe, 2 v. Dakar n. Hamburg. Hecuba, 2 te New York. Heelsum, pass. 2 St. Miguel n. Houston. Hathor, 2 80 m. N. Port Said. Helder, 2 60 m. NW. Ouessant n. West Indië. Hestia, 2 670 m. W.ZW. Lands End. Indrapoera, pass. 2 Finisterre n. Lissabon. Ittersum, 2 v. Itajai n. Pto Alegre. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 2 Albany n. Mel bourne. Kaimana, 2 v. Makassar n. Soerabaja. Kertosono, 8 San Francisco verwacht. Kotalr.en, verm. 3 v. New York n. Halifax. Lekkerkerk, 3 te Aden. Laagkerk, 2 v. Bremen n. Antwerpen. Lutterkerk, 2 v. Bahrein n. Karachi. Lemsterkerk, 2 v. Suez n. Basrah. Laurenskerk, pas. 2 Oporto n. Marseille. Leopoldskerk, pass. 2 Lissabon n. Antwerpen. Langkoeas, 3 te Padang. Loppersum, pass. 2 Vllssingen n. Dakar. Linge, 3 v. Dakar n. Rotterdam. Lèmaire, 3 te Djakarta Lieve Vrouwekerk, 2 nog rede Chittagong. Limburg, 4 Seattle verwacht. Liseta, 2 v. Tjilat.lap n. Pladju. Loosdrecht, 2 250 m. W.ZW. Kp. Negrais. Maas, 3 te Patras. Malvina, 3 Tarakan verwacht. Marisa, 4 Port Said verwacht. Mentor, 2 te Sfax. Mitra, 2 V. Port Said n. Gibraltar. Meerkerk, pas. 2 Finisterre n. Marseille. Malea. 2 op Thames ten anker n. Thameshaven Mariekerk, 2 115 m. NW. Lissabon. Mataram, 4 Casablanca verwacht. Nieuw Amsterdam, 3 te Curagao. Ootmarsum. 2 te Le Havre. Otestes, 3 te Barbados. Orlóh, 3"te Rotterdam. Ovula, 2 v. Recife n. Natal. Polydorus, 31 te Belawan. Pendrécht. pass. 2 Gibraltar n. Paulsboro. Prins Joh. Willem Friso, 3 v. Antw n. Gent. Prins Willem III, pass. Kp. Vincent n. Gibraltar Prins Fred. Willem, 3 te Gandia. Phrontis, 2 rede Semarang. Prins Fred. Hendrik, 2 300 m. W. Ouessant. Prins Maurits, 2 v. Lindian n. Dakar. Prins Philips Willem, 2 130 m. N. t. O. Finisterre Rita, 2 v. Singapore n. Pladju. Rijndam, 2 te Halifax. Rijwkerk, 2 te Port Said. Rondo, 1 v. d. rede te haven Singapore. Ruys, pass. 2 Natuna eil. n. Manilla. Rafaela, pass. 2 Poelo Tioman. Schiedijk, 2 te Rotterdam. Schie, 2 te Amsterdam. Sunetta, pass. 2 zw. punt Java n. Melbourne. Saparoea, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Slbajak, 2 v. Rotterdam n. Sydney. Slamat, 3 te Basrah. Sloterdijk, 2 v. Lissabon n. Havanna. Stad Alkmaar, 2 te Rotterdam. Stf-aat Bali, 2 v. Santos n. Buenos Aires. Sarangan, 7 Manilla verwacht. Scherpendrecht. 2 420 m. NO. Flores. Stad Amsterdam, 2 60 m. O. Aberdeen. Stad Rotterdam, 2 150 m. W. Mo. Stad Schiedam. 2 30 m. ZW. Pantellaria. Stad Vlaardlngen. 1 360 m. N.NW. Bermuda. Straat Banka, 2 690 m. ZW. Diego Garcia. Straat Malakka, 2 v. Sydney n. Melbourne Tablnta, pass. 2 Azoren n. La Guaira. Taria, 2 dwars Port Elizabeth n. Singapore. Tibia, 1 te Singapore. Tosari, 2 v. Marseille n. Rotterdam. Tankhaven I. pass. 2 ten W. eil. Pisang. Tankhaven II, pass. 2 Anamba eii. n. Sur.gei- gerong. Tankhaven III, 3 v. Singapore te Sungeigerong verwacht. Tara, 2 180 m. ZW. Finisterre n. Rio de Janeiro. Telamon, 2 te Maracaibo. Ternate. 2 780 m. W. ten N. Minikoy. Titus, 2 200 m. Z.ZW. Ouessant. Tjibadak. 3 te Tj. Priok. Tjlbantjet, 2 v. Priok n. Soerabaja. Tjipondok, pass. 2 Okinawa n. Shimizu. Tjisadane, 2 v. Singapore n. Mauritius. Tjiwangi, 2 v. Hongkong n. Singapore. Trompenberg. 2 460 m. O- Bermuda. Utrecht. 4 Belawan verwacht. Van Riebeeck, 2 v. Singapore te Belawan. Waterman. 2 360 m. W. Walvisbaai. Westerdam, 2 610 m NO. Flores. Willem Ruys. te Rotterdam. Weltreden. pass. 3 Perim n. Belawan. Wonoglri. 4 v. Makassar te Soerabaja verw. Waingapoe 3 te Soerabaja. IJsel. 2 v. Piraeus n. Volos. Zuiderkruis pass. 2 Galapagos eil. n. Balboa. KLEINE VAART Admiraal Courbet. 3 v. Antalya te Naxos. Admiraal Nelson, verm. 3 v. St. Malo n. Avon* mouth. Al'bergen, vertr. 3 v. Requejada n. Terneuzen. Appingedam, 2 v. Poit Lyautey te Nantes. Arnoudspoider, 2 bij Dungeness n. Antwerpen Audacia. verm. 3 v. Rouaan n. Newcastle. Barracuda, 3 v. Milfordhaven te Adam verw. Batavier III, pass. 2 Kp Vincent n. Bordeaux. Birmingham, 3 v. Harlingen n. Goole. Beekbergen, 3 v. St. Malo te Rouaan. Binnenhaven, 2 v. Casablanca te Duinkerken. Coolsingel, 2 v. Antwerpen te Waterford. Coolhaven, pass. 2 Ouessant n. Casablanca. Cornelia b I. pass 2 Kiel n. Malmö. Corrie b III, v. Golf v. Biscaye te R'dam verw. Da Capo, vertr. 3 v. R dam n. St. Nazaire. Deni, pass. 3 Elbe. DJIlgentia, 3 v Jersey te Isle of Grain verw. Domburgh, 3 v. Casablanca te Duinkerken. Duiveland, 2 v. d. Tyne n. Rotterdam. Daje Bohmer, 3 v. Rouaan te Duinkerken verw. Elseryburgh, pass. 3 Ouessant n. Casablanca. Frans, 3 v. Selzaete te Gothenburg. Frans Bohmer, 3 v. R'dam te Bordeaux verw. Gaasterland, 2 v. Leith n. Rotterdam. Henrica b, 2 v. Grenaa naar Antwerpen. Harold, 3 v Manchester te Bergen. Hsskeiland, 3 v. Goole n. Rotterdam. Hast I, 2 v. Preston te Belfast. Ingeborg, 2 v. Frederikstad n. Alesund. Ibis, 2 v. IJmuiden te Kopenhagen. Java, 2 v. Morlaix te Poole. Kemphaan, 2 v. R'dam te Kopenhagen. Kenitra. 2 v. Bordeaux -le Casablanca. Koningshaven 2 v. R'dam te Kopenhagen. Leny, 2 v. Rochester n. Boulogne. Lucas Bols II, 3 v. Hamburg n. Ipswich. Maasym, verm. 3 v. Newcastle n. Grangemouth Muphrid, 2 v. Dundalk te Garston. Marcella. 3 v. Duinkerken te Rotterdam verw. Matthew, pass. 3 Dover n. Shoreham. Monica, vertr. 3 v. Billingham n. Ordnancework. Myfem, 2 v. Rouaan n. Parijs. Nassauhaven, 2 v. Antwerpen te Kopenhagen. Nieuwland, 2 v. Grangemouth n. Rotterdam. Noord, 3 v. Frederikstad te Hamburg verw. Nijen-burgh. 2 v. Middlesboro n. Rotterdam. Neeltje b, 2 v. Swansea te Tonnay Charente. Nieuwehaven, 4 v. Ahus te Rotterdam verw. Noorderlicht. 2 in de Washbaai. Pavo, 2 te Pasajes. Prior, 4 v. Manchester te Londen verw. Plato, 3 v. A'dam te R'dam n. A'dam. Ruby, 2 v. Middlesboro n. Dublin. Spes, 2 v. Dakar te Lissabon. Sambre, 1 v. Rotterdam te Parijs. Soemba, verm. 3 v. Sunderland n. Rotterdam. Theano, 2 v. Belfast n. Drogheda. Timor. 3 v. Sunderland te Rotterdam verw. T rompen burgh. 2 v. Boston te Kingslynn. Taormina. 3 v. Rotterdam te Cork verw. Virgo, 2 te Roscoff. Vindicat Atque Polit, 5 v. Requejada te Calais verwacht. Vrouwepolder, 2 v. Antw. op de Schelde naar Oporto. Westpolder. 4 v. Manchester te R'dam verw. Zwerver, 2 v. Middlesboro te Ipswich SLEEPVAART Cycloop, pass. 2 Penmarch n. Antw. Loire, pass. 2 Ouessant n. Perz. Golf. Noord7.ee. pass 2 Beachy Head n. Tj. Priok met baggermolen, Rode Zee. 2 n. Las Palmas met Sleepboot van „Oostzee". Tyne, 2 130 m. NW. Casablanca met zuiger. Witte Zee, 2 Finisterre gepass. n. Doha met Pontok. B.'H. Smeenk, Tandarts Spoedgevallen op de spreek uren van de tandartsen van Dalsum en Milatz. C. Zegel, Tandarts Vrijdag- en Zaterdagochtend GEEN SPREEKUUR VOETVERZORGING. Med. Gedipl. Pedicure. Mej. A. Gjaltema. Leeuweriklaan 5. GEM. ZIT-SL.KAM. met st.- en kookgelegenh. omg. IJm.-O. gcz. door jongedame b. b. h. h. Brieven L 2319. HUWELIJK. Net persoon 37 jaar, zoekt kennism. met eenz. vrouw. Brieven liefst met foto. L 2321. HUWELIJK: S.O.S.! Zoek v. mijn schoonz./kn. wed. 53 j. met gez. huis kennism. met prettig pers. 55—65 j. (kun nende klaverjassen). Wie durft? Brieven L 2320. VERLOREN op 26 Jan. Kraamverzorgingsinsigne m. no. 3850. Tegen beloning te rug te bezorgen B. J. Holt- rust, Hoofdstraat 16, Santprt. NOG EEN WEEK~RESTAN- TENVERKOOP costuums. tweed regen- en winterjas sen voor ongelooflijke prijs vermindering. Klumpers' heren- en jongenskleding. Rijksstraatweg 39, H.-N. Kalfsfricandeau 1.60 p.p. 1.50 p.p. Kalfspoulet 1.40 p.p. Kalfscarbonade 1.15 p.p., 2.10 p. kg KLOOSTERSTRAAT 2 - BEVERWIJK B. PIET. Varkenspoten 40 ct. p. p., krabbetjes f 1.25 p. ,p. mager varkenspoulct f 1.60. p. p., y3 p. metworst Yt p. le verworst f 1, y3 p. metworst y2 p. bloedworst f 1, gekook te lever 60 ct. p. ons. Sirene straat 14. Tel. 5613. AUTOBOXEN te h. v. luxe- wag. Gel. a. d. Lorentzstr. vl. bij de Noostr. Te bevr. Wij- kerstr.wcg 2, V.-N. Lorentz- straat 66. HOLSATIA BREIAPPA- RAAT voor thuiswerkers geheel metaal rechts en ave rechts breiend met gratis les de meest voordelige. Jan Geylvoet Jr., Haarlem, Doel- stra.t 35. Tel. 13538. Varkenslappen per pond ƒ2.— Doorr. Ossenlappen p. pond v a. ƒ1.58 Gehakt half om half per pond 1.25 Metworst per pondƒ1.25 250 gram Metworst en 250 gram Leverworst ƒ0.95 150 gram Ham ƒ0.76 150 gram Pekelvleesƒ0.65 Moerbergplantsoen 1 IJmuiden B. PIET. 1 p. osselappen 1 p. gehakt f 2.50, 1 p. carbonade 1 p. gehakt f 2.60, 1 p. gehakt y2 p. vet f 1.35, doorr. lams- lappen f 1.40 p. p., carbona de f 1.35 p. p. boutlappen f 1.80 p. p. Sirenestraat 14. Tel. 5613. KINDERFIETS ter overname gevr. voor 8 jarig meisje. Engelkes, Jan Kostelijklaan 16, Velsen-Z. KOLENHAARD en kolen- fornuis te koop t. e. a. bod. Adres bur. van dit blad. TE KOOP: pr. winterjas kl. maat f 17.50, heren schaatsen z. g. a. n. met L tuig f 7.50. Spieghellaan 37, Driehuis. KACHEL te koop. A. Huy- boom. Waterlandweg 16, Driehuis. HERENFIETS aangeb. com pleet f 40. pakkist f 5. Waal straat 96, IJmuiden. PETROLEUM RADIATOR te koop wegens overcompl. Na 6 uur, Rijnstr. 6, IJm. WEG. VERTREK: pr. haard f 30, schuiftafel f 30, 2 pers. Verenbed f 45. Br. L 3222 HAARDKACHEL te koop, z. g. a. n. met veel nikkel, iets moois en Haller petro leumkachel. Popelstr. 11. Na 6 uur of voor 4 u. TE KOOP: d. blauwe man tel met bontkr. m. 42, jon gens-overjas, j. pakje met korte broek, leeft. 11 a 12 j. grijs plf. pak, leeft. 15 a 16 j. Leeuweriklaan 40, IJm.-O. Goed onderh. HAARD te k. agb. Te bevragen Kompas straat 19, IJmuiden. SPOTKOOPJE. Licht eiken sl.kamer f 215. Engels ledi kant, stofzuiger, pr. bedden, Brieven L.3223

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3