Classicus snelste ambtenaar Alcura" brengt de film naar de jeugd Opening athletiekseizoen in IJmuidens Heerenduinen Grote woningnood in Heemskerk IJmuiden-Oost nu in kaart Havenberichten Heemskerk en Beverwijk op zoek naar vervangende tuinbouwgronden Agenda voor Velsen Ijsvrije middag vol plezier en prijzen Zilveren jubilarissen „en bloc gehuldigd in Kennemer Theater Velsense schaatswedstrijden op de tankval Aantal woningzoekenden en urgentie stijgen 5 Roozenburg op eerste plaats in tournooi „MOULIN ROUGE" in Thalia „De Jump" speelde Scheveningen-drive Hoofd tegen Chef De „Markab" is in Boulogne Negen maal feest Mekog-saamhorigheid tijdens een geslaagde avond Woningkartotheek Velsen Zondag: Nationale cross over 7500 meter V ergaan van de O. 265 voor de raad Om het damkampioenschap van Kennemerland RAAD HEEMSKERK „De kamer waarin wij leven" in Velsen DONDERDAG 4 FEBRUARI 1954 VOOR ZOVER IS NA TE GAAN heeft Velsen nog nimmer echte schaatswedstrijden aanschouwd, zodat de bijna honderd deelnemers aan de kamp van gistermiddag op het ideale haantje dat op de tankval onder Driehuis was afgezet, in elk opzich? voor een eersteling zorgden. Het is er een geworden, die naar meer smaakte, want zelden is er zo broederlijk gestreden als op deze zonovergoten tankgracht In de luwte van twee duinwallen en met de glimlachende hulp van een iegelijk, die mee kon helpen het festijn te doen slagen. Met de Politie Sportvereniging als organisatrice, de burgemeester als initiatiefnemer en alle openbare diensten als leveranciers van de rapste Velsense schaatsers, werd het een in meer dan één opzicht zonnige aange legenheid, die Iaat maar gezellig, eindigde in de koffiekamer van het Crematorium met prijzen en zelfs dampende chocolademelk. Over een spiegelende, 160 meier lange baan hebben de beste rijders elkaar krach ten gemeten. Soms met de klassieke lange slag van een gymnasiumleraar, dan weer in de nijdige „kliuw" van de verbeten kortebaanrijder. Inspecteur G. J. Timmer mans had de microfoon in handen, open bare werken zorgden voor vlaggen en een startplaats, officials met chndtometers stonden levensecht en deftig aan start- en eindstreep en agent C. v. d. Tuuk liet het startpistool met een verbeten gezicht knallen door de heldere vrieslucht. Niet te officieel Het feit, dat het net niet te officieel was en de kijkers de kans kregen tussen de nummers in ook nog een streekje te wagen, maakte deze middag tot één van die ple zierige gebeurtenissen, die de mensen weer wat dichter bij elkaar brengen. Het hardst Het hardst Is er gereden door de „mid denmoot" de niet piepjonge, maar ook nog lang niet grijzende, schaatsende amb tenaren en de docent in de oude talen van het gymnasium „Felisenum", de heer L. Waarsing maakte de beste tijd van de middag: 16 seconden Maar de felle politiële rijder, politieman Dantuma liet zich niet kennen met 16.2 en misschien had hij zijn Latinist-tegenstan der er op een langere baan zelfs wel onder gekregen ook. Dat zeiden de politiemannen natuurlijk met nimmer-aflatende enthou siasme voor hun sterkste troef op dit ijs- festijn. De Eva's die, sterk in de minderheid, maar niettemin fiks uit de voeten kwamen, deden het wat kalmer aan en één hunner prefereerde zelfs een zitplaats bij de start, toen het water door de toeschouwersdrom op het ijs werd geperst. Een erg natte zit plaats overigens. Er was zelfs een koek-en-zoopje, bediend door „strandagcntj-cantinebaas Patmos en later .toen het hele gezelschap rozig in de koffiekamer van het crematorium bij el kaar was geploft op de makkelijke banken, heeft burgemeester mr. M. M. Kwint het duidelijk onder woorden gebracht: dit was een bijzonder geslaagde middag. Daarbij kreeg de P.S.V. in haar voorzit ter, inspecteur Timmermans een fikse pluim op de hoed voor de organisatie en de directie van het crematorium een warm bedankje voor de gastvrijheid en de chocola jegens al deze, voor de ruimte ongewoon goedgemutste, Velsenaren. De prijszen waardebonnen voor de winnaars bleken als volgt gevallen te zijn: Dames: 1. P. Boersma (24.9 sec.) 2. G. Bijlsma )25.5 sec.) Junioren-heren: 1. W. Harting (raadhuis) 19.5 sec. 2. C. Schoon (reiniging) 21.4 sec. 3. J. Wollenstein (o.w.) 21.5 sec. Middengroep: 1. L. Waarsing (Gymnasium) 16 sec. 2. Dantuma (politie) 16.2 sec. 3. v. d. Weert (Theo Tijssenschqol) 18.8. 4. Slings (politie;. 5. C. v .d. Tuuk (politie). Om de vuurtoren Door een keurige overwinning op G. Postma is wereldkampioen Piet Roozenburg er in geslaagd de leiding te nemen in het IJmuidense Vuurtorentournooi. De str'jd tussen H. Laros en Yme de Jong eindigde in remise. De stand van deze wedstrijd luidt thans: Roozenburg 6 punten (uit 4); Laros 5 pun ten (uit 4»; Dukel 5 punten (uit 3); Yme de Jong 5 punten (uit5). Tommy Postma 2 punten (uit 3) en G. Postma 1 punt (uit 5). Voor de overige partijen speelden Beuke- ma en Langbroek voor de onderlinge hoofd klasse remise. In de le klasse vciloor de moeilijk te overwinnen van Bakkum van Jan Waal. De kampioenskansen van J. Vis ser zijn hierdoor bijzonder fraai. De strijd om de tweede plaats gaat tussen van Bak kum en Jan Waal. Nieuwenhuizen overwon Evert Schadé. Ia de tweede klasse gaat de jeugdige Kok door met overwinningen be halen. Nu werd P. Morriën het slachtoffer van de leider. G. v. d. Vis won van F. Ver sluis. ADVERTENTIE HEDENAVOND 8 UUR LAATSTE VOORSTELLING van 1. Alberda (politie) 19.6 sec. 2. J. de Vries (politie) 22 sec. 3. J. Hoogetoorn (raadhuis) 22 sec. 2 en 3 ex aequo. De heer Hoogetoorn stond echter zijn prijs of aan de 3 jaar oudere rivaal van de politie). Estafett: 1. Politie 55.1 sec. 2. Raadhuis 56 sec. 3. O.W. 58 sec. In het Culturele Centrum speelde Maan dagavond „de Jump" haar maandelijkse Scheveningsche drive. Dat deze drive door de leden op prijs wordt gesteld, bewees wel de opkomst, die ondanks de koude zeer goed was. De voornaamste uitslagen waren: N.-Z.: 1. Jonkerde Jong p.; 2. Porck —Prins 80^ p.; 3. echtp. Kramer 76'-.- p.; 4. v. d. Visv. d. Steen 75 p.; 5. dames Elzer- man—Rolloos 70'? p.; 6. echtpaar Rem 51 p.; 7. VeltmanDrijver 49 p. O.-W.: 1. v. LooSpruitenbugr 73 p.; 2. v. d. BergAmsing 72 p.; 3. dames Schol- Hamers 65 p.; 4. MiddelkoopLaman 62 p.; 5. Wittebrood—Mains 61 'a p.; 6. De Jcode— v. Gaag 61 p.; 7. FloorSchadé 58 p.; 8. echtpaar Bróeren 48'a p. Op het knusse baantje van de Driehui- ter tankval is gistermiddag slag^gele verd op de gladde ijzers tussen alle mogelijke vertegenwoordigers van de gemeentelijke overheid. Een glorieus onderdeel van deze wedren op de smalle ijzers was een ontmoeting tussen het hoofd van de politie, burge meester mr. M. M. Kwint, die een groot deel van de middag vergenoegde baan tjes trok en de corpschef, commissaris J. P. Weijburg. Hel werd een éclatante zege voor de burgervader, die dank zij een sierlijke commissariële schuiver als eerste over de eindstreep kwam in een tijd van 27.4 seconden. Als tweede of ficieuze intermezzo mat de redacteur van het Vrije Volk zich. met die van de IJmuider Courant. Onze tegenstander toonde zich een goed verliezer. De Nederlandse kustvaarder „Markab" van F. Tuil te Delfzijl is gistermorgen in Boulogne aangekomen. Alles was wel aan boord. Het schip passeerde op 28 Januari South end op weg naar Gravelines. Sindsdien had men niets meer van het schip verno men. Zondagmorgen 14 Februari organiseert de Alcura een filmbijeenkomst, waar alle gezinsleden aan deel kunnen nemen. Deze ochtend brengt de Alcura een aan tal films uit de Arthur Rankproductie. Het programma ziet er als volgt uit: Peter en Pat in Lapland. Twee Engelse kinderen bekijken de aardbol en vragen zich af, hoe kinderen in andere landen leven. Dan zijn zij plotseling in Lapland, waar zij mee aanzitten aan de maaltijd van een Lappengezin en met de slee en de ren dieren naar ae streken van de Poolcirkel gaan, waar ook het hout voor de papier industrie vandaan komt. Rollo, de eekhoorn. Een tekenfilm waar- j in verschillende dieren de hoofdrol spelen en sprekend optreden. Een kostelijke, haast kunstzinnige tekenfilm. De gouddelvers van Mashomba. Het leven van gouddelvers en de moeilijkheden die zij moeten doorstaan. Hoe met volhar ding en wilskracht de blanken hun pio nierswerk volbrengen. De wildstroper. Dit verhaal speelt in de Oostenrijkse Alpen. Een groep brengt de vacantie in deze prachtige omgeving door en weet er een wildstroper te ontmaskeren. Een film vol afwisseling en spanning en vele prachtige natuuropnamen. Hoewel deze films in hoofdzaak voor kinderen bestemd zijn, zullen ook volwas senen aan dit programma veel genoegen beleven. De Arthur Rank-films voor de jeugd en gevoel voor verantwoordelijkheid jegens de opgroeiende jeugd opgezet, maar bezit ter. bovendien ruim voldoende eigenschap pen om ook ouderen te boeien. „Alcura" heeft onzes inziens dan ook een goede greep gedaan met dat gevarieerde filmprogramma. Bij de aanvang van de Woensdagavond I gehouden gemeenteraadszitting van Heems- I kerk heeft burgemeester H. Nielen zich met een toespraak tot de raad gewend, waaraan wij het volgende ontlenen: In het afgelopen jaar hebben B. en W. aan 119 gezinnen woonruimte kunnen toe wijzen. Het aantal woningzoekenden is in 1953 gestegen en liep op tot 178 gevallen, waaronder 33 zeer dringende gevallen van mensen, die in de uiterste nood verkeren. Het aantal samenwoningen in Heemskerk omval 68 gezinnen: 33 in duplex-woningen, welke voor deze gezinnen 1® klein zijn en 35 ondergebracht bij familie of anderen. De behoefte aan woningen vertoont een stijgende lijn en het aantal urgente ge vallen wordt niet minder doordat het lan ge wachten op een huis steeds nieuwe ge vallen schept. „Wanneer wij deze opgestapelde ellende zien van woningzoekenden en daarnaast de beperkte toewijzing van 46 huizen voor de jaren 1954 tot en met 1956 dan wordt het ons droef te moede, dat wij niet zul len slagen om deze ernstige kwaal in Heemskerk spoedig goeddeels te overwin nen", aldus de burgemeester. Jeugdverenigingen Bij de zorg voor de volkshuisvesting voor de Heemskerkers dringt zich steeds meer in deze gemeente op de zorg voor de huis- vestiing van de verenigingen om daarmede i hun ontwikkeling op sociaal- en cultu- reel gebied voort te zetten terwijl voor de jeugdverenigingen passende gelegenheid gevonden moet worden voor het ontvangen door de jongeren van vorming en ontspan ning. Bij de diverse stands- en vakorga nisaties alsmede de jeugdverenigingen en bij het onderwijs ware, nu reeds te be ginnen, meer plaats in te ruimen aan het bezinnen op de maatschappelijke en sociale aspecten van de in deze streek komende industriële ontwikkeling. Recreatieve betekenis De omvang van de recreatieve betekenis In het Kennemer Theater te Beverwijk stroomden de bezoekers binnen; met auto bussen werden zij aangevoerd en vrolijke muziek verwelkomde hen. Negen zilveren jubilarissen, allen werkzaam bij M.E.K.O.G., zyn er gezamenlijk gehuldigd voor hun jarenlange trouwe dienst. Het waren de heren: P. C. Bol, J. P. Castien, J. Gerten- bach, J. N. Hoog Antink, F. P. Kuyt, A. Ooms, C. Rol, L. B. van der Struys en B. F. J. Th. Swart. Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E Spies sprak gegeven zijn vak te verstaan en een goed een welkomstwoord tot de jubilarissen en en betrouwbaar werker te zijn. hun echtgenoten, die op hek erepodium De heer Bol is voorman van de kernploeg waren gezeten en tot de familieleden enen heeft als zodanig de leiding bij de hehhen in de loon der iaren een bijzonder vrienden in de zaal. In de eerste plaats schoonmaakwerkzaamheden. Hierover had fleede naam verworven rnn met rori'P™* ir. Spies in zijn kort en hartel.jk de hoer R. van Althui* niets dan lot. Hu ei woiven. £ij zijn ma zorB w0Qrd namens de directie, maar vooral als dankte de jubilaris voor zijn trouwe mede- DE BEWONERS van alle voor 1945 in IJmuiden-Oost gebouwde woningen kunnen deze of in een van de volgende weken bezoek verwachten van een van de leden van het personeel van de Velsense Dienst voor de Volkshuisvesting. De beide Santpoor ten, Driehuis, Velsen-Noord en Velsen-Dorp zijn in kaart gebracht voor een door deze dienst in te richten en bij te houden woningkartotheek en u komt dan IJmuiden- Oost aan de beurt. Zoals al eens eerder bericht is wil het gemeentebestuur van Velsen een zo volledig mogelijk inzicht krijgen van de sociale en sociaal-hygiënische pro blemen van de volkshuisvesting. Dit omvangrijke haast twee jaar vergende karwei levert een volledig beeld op van de woningen en woningtoestanden in Velsen. Het rapport va de Dienst voor de Volks- begin mee. Wanneer het onderzoek ook huisvesting over Santpoort-Zuid is inmid dels verschenen en al uitvoerig cepubli- ceerd. Het rapport van Santpoort-TJorp is nu in de maak en in Velsen-Noord zijn nu in alle woningen de nodige metingen ver richt e vragen beantwoord. In Velsen- Dorp wordt deze week nog gewerkt door de drie met meetlint en vragenformulieren gewapende mannen, die al van 15 Juli af van huis tot huis gaan om de gegevens te verzamelen. IJmuiden-Oost komt deze week nog aan de beurt, tenminste, men maakt ér een De nationale cross country, die de Ken- nemerstaten Athletiekvereniging „Suomi" nu al enige jaren omstreeks deze tijd in „de Heerenduinen" pleegt te houden voor lange afstandlopers K.N.A.U.-leden, en die al regel gaat worden, zal Zondagmiddag het athlctiek-wedstrijdseizocn in ons land openen. „De Heerenduincn" heeft bij vele athle- ten een bekende klank gekregen, mede door de wijze waarop het parcours in dit fraaie stuk duinterrein telkens weer wordt uitgezet, Ruim vijftig athleten hebben dan ook voor deze wedstrijd ingeschreven. On der hen bevinden zich deelnemers uit de omgeving, maar ook uit Noordwijk. Boven- karspel, Medemblik, Alkmaar, Hilversum, Krommenie, Edam en andere plaatsen. De winnaar van de wisselbeker in 1952 en 1953 Siem Bobeldijk van M.F.C., Me demblik, zal zijn prijs weer moeten verde digen tegen een aantal bekende athleten als H. Adrichem (DEM. Beverwijk); Smit (AAC '36, Alphen a. d. Rijn); Christiaanse en Noordermeer (NAC, Noordwijk; Akker man en Bakker (De Meteoor, Amster dam); Boom, Sjoerds en de oud-Suomi- man G. Stuyfzand (De Volewijckers, Am sterdam); Bieeker en de A-klasser J. Borst, (Olympus, Alkmaar); A. Spek en L. Schol (Suomi) en anderen. Bobeldijk is van deze athleten ongetwij feld nog favoriet, doch zal toch flink strijd moeten leveren. Van „Suomi" zal Spek proberen de vorig jaar verworven „IJmuider Courant"- wis- selprijs te behouden en misschien tevens de grote rivaal Bobeldijk naar de kroon te steken, zodat het in deze race aan span ning niet zal ontbreken. Het parcours van deze 7500 meter wed strijd is anders dan voorgaande jaren, toen een grote en kleinere ronde moesten wor den gelopen. Het is na de opgedane erva ringen uitgezet over drie ronden van elk ongeveer 2500 m., waarbij de athleten vol doende gelegenheid hebben in de „klim- stukken" hun kunnen tonen. De hoge duin achter de Visserijschool is wel in het parcours opgenomen, maar wordt slechts halverwege beklommen, waartoe de bekende grote bunker moet worden gepasseerd. Daar er nu drie ronden worden gelopen is de strijd voor belang stellenden ook wel aantrekkelijker, omdat nu tweemaal de startplaats moet worden gepasseerd. Start verlegd De startplaats is bovendien verlegd en bevindt zich nu via het pad achter de oude boswachterswoning nabij de Ruysdael- straat op ongeveer 150 meter verder bij de betonweg, waar meer ruimte is en de aankomst van de deelnemers overzichte lijker. Hier is de start Zondagmiddag om één uur, nadat de deelnemers zich in Hotel „Kennemerhof", daartoe welwillend be schikbaar gesteld door de familie W. Kos ter hebben omgekleed. Hier is ook de prijsuitreiking direct na de wedstrijd, waarbij zal moeten blijken Herio^naar Lejlh^ G^ebbestroom^ naar Lon- of Siem Bobeldijk voor de derde maal op de prachtige grote Kennemerhof-wissel- beker, door de heer W. Koster beschikbaar gesteld, beslag heeft weten te leggen. Af gezien van de weersomstandigheden zal deze cross country in elk geval doorgaan. daar is beëindigd volgt nog Oud-IJmuiden en daarna kan men zeggen, dat het werk voltooid is. Men weet dan bijvoorbeeld welke huizen nog bedsteden bezitten, waar nog geen aansluiting op de waterleiding gevonden wordt, de intensiteit van de be woning en de beste wijze van bouwen voor de verdere toekomst, wat het type huis betreft. Een van de consequenties van dit onderzoek is de komende sanering van Velsen. Op verschillende plaatsen komen weinig ideale woningtoestanden voor. Er is nu een plan in studie om de niet aan be paalde eisen voldoende huizen uit de ge gevens van het onderzoek te lichten. De Belgische onderzoeksraad voor de scheepvaart heeft het vergaan van de Bel gische kotter O. 265, „Victoir Rogier'' op 11 November bij Den Helder behandeld. De O. 265 was Den Helder binnengelopen om de motordTijver, die gewond was, aan la«nd te brengen. Schipper Antierens koos 's avonds weer zee, maar nam geen loods mee, wat hem f 7.50 gekost zou hebben. Hij wilde dezelfde weg volgen, die hij met de loods had ge-varen om de haven te berei ken, maar Antierens vergiste zich in een rood licht en stoomde de Haaksgronden in, waar het schip strandde en. ondanks vele bergingsprogingen, nog ligt. Antierens be kende zijn fouten openhartig Binnenkort zai de raad uitspraak doen. Helmbrand bij de Haringkade De Velsense brandweer wera Woensdag middag omstreeks drie uur gewaarschuwd voor een brandje in het duin achter de Ha ringkade, in de buurt van de fabriek van de firma Genius. De helmbrand was al spoedig bedwongen en richtte geen schade van betekenis aan. Woensdag 3 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Mr. Linthorst Homan van Antwerpen. Mercator van Narvik. Afiena van Rotterdam. Rochefort van Le Havre. Granö van Oxelosund. Angsö van Norodzee (met machineschade). Sirehav v. Londen. Barracuda van Milford. Eberhard Esberger naar Rotterdam. Arbo naar Huil. Vertrokken zijn: Citadel naar Londen. persoon, omdat ook hij jarenlang bij M.E.K.O.G. had gewerkt en vele van de jubilarissen persoonlijk meer of minder goed kent. Hij hoopte, dat deze eerste ge zamenlijke viering een succes zou worden: er is door de jubilarissen om gevraagd, wat werking en roemde de tact waarmede hij weet op te treden. Vervolgens richtte spre ker zich tot de heer Castien, die baas bij de kernploeg is. Het toeval wilde, dat op dit zilveren feest de jubilaris juist jarig was. Hij werd tweemaal 25 jaar! Hiervoor werd een verheugd bewijs is van de saamhorig- hem een dubbele felicitatie aangeboden: heid onder de werkers van M .E.K O.G. j ook voor zijn werk, want als baas moet de Hoofdingenieur W. Bakker, bedrijfslei- I jubilaris telkens nieuwe krachten opleiden, der van M.E.K.O.G., die de huldigingsrede I hetgeen een moeilijk werk is, dat veel van hield en andere sprekers tijdens zijn optre- j de mens vergt. Aan het slot van de rede den op het toneel noodde, begon met te j voeringen werden de jubilarissen vereerd herinneren aan de barre winter van 1929,met het gedenkbord en het vererend ge- toen met de bouw van de M.E.K.O.G. een tuigschrift der maatschappij, begin werd gemaakt. Het werken in de felle j Na dit officiële gedeelte volgde na de kou op het open terrein was niet gemak- pauze een cabaretprogramma, waarin een kelijk. De jubilarissen, die er toen werk-keur van artisten de gasten gedurende ten, zijn nu nóg bij het bedrijf. Het zijnanderhalf uur aangenaam bezig hield. Na geen rustige 25 jaar geweest en het bedrijf is dankbaar voor de trouw, die de jubila rissen hebben getoond. De echtgenoten in de hulde betrekkende, vertelde de heer Bakker, wat het werken bij M.E.K.O.G. be tekent: kunstmest wil zeggen: meer oogst; per kilo kunstmest wordt bijvoorbeeld vier kilo suikerbieten extra gewonnen. De in vloed op de landbouw van een jaar-pro ductie van 350.000 ton kunstmest laat zich dus indenken. Man voor man Tenslotte richtte spreker zich speciaal tot de jubilaris Rol en sprak met waar dering over diens bekwame, rustige manier van werken, die zijn mannen een veilig gevoel geeft. Hij is vriendelijk in de om gang en bij allen zeer gezien. Ir. I. van Ees, chef van de Electro-Tech- nische Afdeling, richtte zich vervolgens tot deze op hoog niveau staande voorstelling, waarin op voortreffelijke wijze rekening was gehouden met de verschillende smaak- instellingen van een gemêleerd publiek, bleef men nog lang in een feestelijke stem ming bijeen. van Heemskerk, voornamelijk voor de Zaanstreek blijkt uit de volgende cijfers: Ten behoeve van het bezoek aan het duin terrein werden in Heemskerk verkocht: 57.137 dagkaarten, 520 maandkaarten en 256 gezinskaarten, waaruit blijkt, dat of schoon het weer deze zomer niet zeer gun stig was, toch globaal 110.000 bezoekers in Heemskerk zich hebben opgehouden om te genieten van de duinterreinen en het strand. Het aantal overnachtingen in de jeugd herberg „Assumburg" bedroeg het vorige jaar 12.678, waarvan 3214 verblijven door buitenlanders, in welk getal de Duitsers met 2093 het leeuwenaandeel hadden. Voor een bezoek aan het strand kan Heemskerk zich nog steeds niet verheugen over een goede toegang hiernaar. Wij ho pen echter doof een grotere medewerking van de zijde van het P.W.N., dan wel door eigen voorzieningen, met toestemming van deze instantie en ir. overleg met de Rijks waterstaat een goed begaanbare entrée te maken. Criminaliteit Als hoofd der politie liet burgemeester Nielen geen bijzondere zorgen horen over de aantallen en de aard der misdrijven: in 1953 zijn 26 processen-verbaal opgemaakt. Wat hem wel aanleiding geeft om zich tot de bevo'king te wenden is het grote aantal overtredingen van de Wegenverkeerswet en het -reglement en dat terwijl hierbij de politie nog zeer sterk preventief op treedt. Indien dan ook niet spoedig moge blij ken, dat de opvoedende taak. welke de politie zich ge'roost om bij ouderen en ieugd een beter begrip van de regelen van het verkeer te verkrijgen, dan moet helaas door strenge maatregelen dit begrip wor den afgedwongen. Bescherming Bevolking Omtrent de actie die tot op heden is ge voerd met betrekking tot de organisatie Bescherming Bevolking kan ik een woord van waardering uitspreken, doordat het aantal vrijwilligers vrijwel de benodigde sterkte dekt. Hierdoor zijn in Heemskerk aanwezig, naast het Hoofd Zelfbescher ming, drie volledige kernblokken van 14 man en 4 randblokken, waarvan de sterkte is benaa'd op 7 man. Te organiseren is echter tot een krachtige actie tot aanmel ding van vrijwilligers om een mobiele reddingploeg te formeren. Wij hopen op korte termijn een aanvang te kunnen ma ken met de theoretische en practische opleiding van de vrijwilligers. Bij de aanvang van het tournooi om het damkampioenschap van Kennemerland wees de voorzitter van DCIJ, K. de Jong. op de talrijke blijken van belangstelling bij de kampioenschappen van het eerste en tweede DCIJ-tiental. Met het oog op de aanhouden de vorst-periode is de feestavond-op 9 Fe bruari tot nadere aankondiging uitgesteld. De uitslagen van de eerste ronde voor de hoofdklasse om de Kennemer damtitel (voor de groep IJmuiden) luidt: P. v. d. Berg wint van J. van Straten, Tommy Postma remise met K. de Jong. Wim Wort verliest van Bom (Beverwijk», Swier verliest van Vooys, tweede klasse: J. Visser—H. Leeuw 2—0. Voor de groep Haarlem luiden de uitsla gen: Wim de Jong wint van J. Poppen, L. Fopma verliest van A. van Leuffen, H. van Berk—G. Hekelaar afgebroken, A. Douma remise met J. Boerkool. Eerste klasse A: W. Verheyde remise met H. Le Noble cn W. Roest "wint van H. de Ruiter. Eerste klasse B: G. Post remise met F. Glar.dius en E. v. Maaren verliest van W. Persoon. Twee de klasse: C. Vrolijk wint van L. Visser. J. van der Hoogen met H. Schaap afgebroken. G. Verbeek verliest van J. Tuin. Jeugdklasse: R. C. Smit wint van G. v. d. Reep. Fr. Kooymans wint van K. Loots, G. v. d. Reep—R. Kooymans 2—0, H. v. d. Voos- sen wint van A. C. Smit, F. R. Kooymans verliest van H. v. d Vossen en K. Loots wint van G. v. d. Reep. De volgende week wordt het tournooi te IJmuiden cn Haarlem voortgezet. De gemeenteraad van Heemskerk heeft zich Woensdagavond in een ruim twee uur durende vergadering door een achttal pun ten tellende agenda gewerkt, waarin over de heer Hoog Antink. die hij een waardigenige onderdelen vooral op het stuk van vertegenwoordiger van de E.T.A. bij de de vervangende tuinbouwgronden lange den. Krautsand naar Antwerpen. Peter n. Bremen. Rondane naar Huil. Merw'.de n. Hamburg. Admiralengracht naar Antwer pen. Prinsegracht naar Rotterdam. Hollan- dia naar Rotterdam. Remmest naai Goole. Santa Terese naar Antwerpen. Virgo naar Abö. Karl Christian naar West-Indië. M.E.K.O.G. noemde. Door hst wetenschap pelijke karakter van het w»rk bij dit be drijf is zijn taak niet eenvoudig, maar allen vertrouwen hem en waarderen de wijze waarop hij zijn taak vervult. De jubilaris Kuyt hoorde op hartelijke wijze het woord tot zich richten door de heer B. J. Houting. Spreker en jubilaris kwamen beiden in 1929 bij M.E.K.O.G., en de laatste heeft zich leren kennen als een prettige collega, die altijd voor anderen klaar staat en wien nooit iets te veel is. „Kuyt is een fijne vent" is de heersende opinie omtrent deze jubilaris. Ir. W. van Monsjou. chef van de Ammo- niakfabriek. richtte zich in de eerste plaats tot de heer Ooms, chef machinist. Hij is een stipt en buitengewoon accuraat werker en een beminnelijk mens. Door zijn functie heeft hij een zeer verantwoordelijke taak, die hij met veel verantwoordelijkheids gevoel vervult. De heer Swart, apparaatwachter, de vol gende jubilaris tot wie ir. van Monsjou zich richtte, is als los arbeider begonnen en heeft zich tot zijn huidige positie opge werkt. hetgeen spreker terecht een compli ment waard vond. Op evenwichtige wijze doet hij zijn werk, en spreker hoopte dat de samenwerking nog vele jaren op dezelf de aangename wijze zou mogen voort duren. Ir. W. H. Schoenmaker bedrijfsingenieur, richtte een „paar woorden van hart tot hart" tot de jubilaris Van der Struys, hoofdopzichter van de gehele ammoniak- fabriek. Hij heeft dit kunnen bereiken om dat hij een gedegen vakman is, een stabiel en aangenaam karakter heeft en goed met mensen om kan gaan. De heer Gertenbach, bedieningsman van de centrifuge, een kostbaar en gevoelig ap paraat, hoorde zich op hartelijke wijze toe spreken door ir. A. P. vin Amstel. De jubi laris heeft de eerste twintig jaren in de fosfaalfabriek gewerkt en kwam in 1949 bij spreker op de sulfaatfabriek. Hij heeft blijk discussies werden gevoerd. Alle voorstellen zijn tenslotte zonder stemming aanyaard. Het rioolwaterzuiverings-probleem kwam ter sprake bij het voorstel tot het beschik baar stellen -van gelden voor de verbete ring van woningen aan de Oosterstreng. Dit zijn vijfenveertig woningwet-huizen, die ook zullen worden aangesloten op de rio lering. De heer Beentjes (KVP) sprak de vrees uit, dat deze afvoer in de Neksloot de thans reeds onhoudbare toestand nog zai verergeren. Hij drong aan de meest moge- personeel, het verlenen van een voorschot over 1954 voor onderwijskosten aan de R.K. jengens- en meisjesschool en van de Ned. Herv. school en de verkoop van een per ceeltje grond gelegen aan de Voorweg wer den bij hamerslag goedgekeurd. Het Rotterdams Toneel geeft op Don derdag 11 Februari voor de Velser Kunst kring „Voor Allen" een opvoering van het toneelspel „De kamer waarin wij leven" van Graham Greene. Regisseur is Ko Ar- noldi. Medespelenden zijn ditmaal Willy van Vliet, Andrea Domburg, Ko van Dijk of Steye van Brandenberg, Lize Servaas, Magda Janssens. Ko Arnoldi en Ellen de lijke spoed te betrachten met de voorbe- Thouars. Er zijn nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. Voor 13 April staat een kunstavond met Georgette Hagedoorn op het programma. DONDERDAG 4 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Moulin Rouge". Advendo, 20 u.: Ned. Herv. Jeugdgebouw toneeluitvoering. VRIJDAG 5 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia. 20 uur: „Dageraad der vrijheid". Nutsbibliotheek. Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. „Kennemerland", aquarium- en terra- riumver., 20 uur. Patronaatsgebouw, le zing. SANTPOORT Santpoorts Bloei, 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, Enschedélaan. Ontspan ningsavond. VELSEN Raadhuis, 10.30-11.30 u.. spreekuur wet houder van financiën. reidingen tot bouw van een zuiverings installatie. Burgemeester H. Nielen betoogde dat de aansluiting slechts zal geschieden na overleg met en na toestemming van het bestuur van de polder. Wethouder De Ruiter (KVP) deelde in dit verband nog mede, dat er thans gê- zocht wordt naar een tijdelijke oplossing, die althans enige verlichting zal brengen. De heer Mulder (KVP) informeerde naar het bedrag van de huurverhoging, die na het verbeteren van deze woningen van kracht zal worden, waarop de burgemeester antwoordde, dat deze verhoging door de minister zal worden vastgesteld. Voor de tuinders, wier grond wordt be dreigd door onteigening ten behoeve van de woningbouw is weer enige hoop op vervan gende gronden gekomen, omdat de raad het besluit nam samen met de gemeente Bever wijk een gemeenschappelijke regeling in het leven te roepen, voor het opsporen, verwerven en uitgeven van vervangende gronden. De gemeente Heemskerk is thans aange sloten bij de ziektekostenregeling voor het gemeentepersoneel in de provincie Noord holland. De overige voorstellen als een wijziging van de Kindertoelage aan het gemeente-

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7