Visserij-varia Havenberichten IJSZONDAG Nieuw Brits vliegtuig maakt noodlanding Beverwijk Spaans protest tegen Koninklijk bezoek Debora en Boukje Land met pianowerken Heemskerk IJmuiden Vanmorgen in de Vishal Snip-en-Snap-revue in Rex Theater Uitgevroren schepen bij de Kleine Sluis VRIJDAG 5 FEBRUARI 1954 Proefvlucht met KLM-experts Compositieprijsvraag van het Bijbelgenootschap Kolentoeslag voor oorlogs- en rampslachtoffers Alberdingk Thijm speelde voor „St. Odilia" Voor Toonkunst Bijna voldoende vrijwilligers voor B.B. H. de Graaf derde in Assendelft Hervormde Jeugdraad geeft bonte avond St. Leonardusschool Maandag open Contactavond van ADO R.K. Bouwvakarbeiders 35 jaar georganiseerd FRANKRIJK ENGELAND DUITSLAND „Tzonne" nog niet naar IJslandse wateren Loodsboot „Pollux'' van Delfzijl naar IJmuiden Scheepvaart P.J.Nachtegeller fs een hondje V Direct van fabriek DE NIEUWSTE „C E B U C O" - U I T G A V E Marktanalytlsche gegevens GLOUCESTER, (Reuter/AFP/ANP) Een van de nieuwe grote Britse passagiers vliegtuigen met turbine-propelleraandrij ving een „Britannia", heeft gistermiddag op een zandbank in de rivier de Severn nabij Gloucester een noodlanding moeten maken, nadat een van de motoren in brand was geraakt. Van de tien leden der beman ning en de vier passagiers liep niemand verwondingen op. Het toestel moet echter als verloren worden beschouwd. De meer den 300 technici en militairen, die bij het licht van schijnwerpers poogden het toe stel op hoger gelegen terrein te slepen en lie meest waardevolle instrumenten in veiligheid te brengen, moesten hun werk staken toen de vloed opkwam. Aan boord bevonden zich de oud-K.L.M.- gezagvoerder G. Malouin, thans een der technische adviseurs van de K.L.M., en ing. E. A. Driessen, chef van het wetenschap pelijk bureau der K.L.M. Beiden maakten, om op de hoogte te blijven met de vorde ringen van de burgerluchtvaart, een proef vlucht met de „Britannia". Het vliegtuig werd gevlogen door A. J. Pegg, de voornaamste invlieger van de „Bristol Aircraft Company", de maat- schapnij die de „Britannia" heeft ge bouwd. Cornets weer in dienst De Engelse Cornet-straalvliegtuigen, die uit de dienst genomen werden na de ramp met een Cornet op 10 Januari in het ge bied van de Middellandse Zee, zullen in het begin van de volgende maand het pas sagiersvervoer hervatten. Er zijn bijna 50 veranderingen aan de Comet aangebracht. In een schrijven aan het personeel van de B.O.A.C. heeft de president-commis saris van de B.O.A.C., Sir Miles Thomas, aangedrongen op het betrachten van de grootst mogelijke veiligheid in de toekomst. Hij geeft aan de andere kant te kennen dat „het grondige en zonder haast ver richte onderzoek" naar mogelijke fouten in de Cornets, na het genoemde ongeluk, tot dusver geen fout of gebrek aan het licht heeft gebracht, dat het ongeluk ver oorzaakt zou kunnen hebben. Tot enkele van de aangebrachte verande ringen was reeds besloten voordat de ramp bij Elba geschiedde. Sir Miles zegt in zijn brief nog, dat hoe wel sabotage niet kan worden uitgesloten in verband met de ramp, aan deze moge lijkheid ook niet een allesoverheersend belang moet worden gehecht. Tot de veran deringen behoren het aanbrengen van pantserplaten tussen de turbines en de brandstoftanks. Het Nederlands Bijbelgenootschap te Amsterdam heeft een prijsvraag uitge schreven voor het componeren van een melodie voor drie liederen. Er worden drie prijzen van f 100.uitgeloofd. De minister van Maatschappelijk Werk heeft aan burgemeesters en wethouders der gemeenten medegedeeld, dat hij wegens de uitzonderlijke koude kan goedvinden, dat, over de week van 1 Februari 1954 tot en met 6 Februari 1954, aan degenen, die in gevolge dan wel met toepassing van de Regeling Hulpverlening Oorlogsslachtoffers (1940-1945) een uitkering voor levenson derhoud ontvangen, respectievelijk voor wie kwartiervergoeding als rampslacht offer wordt verstrekt, een brandstoffenbij- slag wordt verleend tot de hierna genoemde bedragen: 3.60 aan gezinnen en alleen staanden, die in eigen huishouding voor zien, en aan gezinnen, die bij derden zijn Ingekwartierd en dus niet in eigen huis houding voorzien; 1.80 aan alleenstaan den, die niet in eigen huishouding voorzien („kostgangers"). De Nederlandse R.K. Blindenbond „St. Odilia" heeft zich al geruime tijd van de medewerking verzekerd van de R.K. Rede rijkerskamer „Alberdingk Thijm" uit Haar lem, welk gezelschap geregeld toneelvoor-, stellingen verzorgt, waarvan de baten dan voor deze Blindenbond zijn bestemd. Aldus was Donderdagavond Beverwijk aan de beurt, waar in het K.S.A.-gebouw een op voering werd gegeven van de tamelijk ver grijsde Duitse klucht „De Kribbebijter" door Max Reimann en Otto Schwartz. Helaas bleek de aanhoudende felle winter koude niet zonder invloed op de publieke belangstelling te zijn geweest, want het aantal toeschouwers was betrekkelijk ge ring. De heer J. Louman, die als afdelings voorzitter een kort propagandistisch woord heeft uitgesproken, betreurde deze omstan digheden uiteraard. Hij toonde zich voor de spontane medewerking van de Haarlemse rederijkers zeer erkentelijk. Met de reeds genoemde klucht heeft „Al berdingk Thijm" het zich overigens vrij gemakkelijk gemaakt, want voor derge lijke geroutineerde spelers kan dit preten tieloze spel van bijna klassiek geworden vergissingen, slechts weinig moeilijkheden opleveren. De inhoud is waarschijnlijk (door de Nederlandse film en de opvoerin gen met Cor Ruys en Louis de Bree) reeds zo bekend geworden, dat wij ons van de verplichting ontslagen achten, nogmaals op het resumeren van de talloze verwikkelin gen in te gaan. Zodat hier alleen de vlotte opvoering kan worden gesignaleerd, die het publiek een bijzonder vrolijke avond heeft verschaft. Hiervoor waren verschillende geslaagde typeringen verantwoordelijk; zo als de vermaarde bullebak van Jan Icas van Dijk en de gemoedelijke Nico van Blase- witz, door Joop Kruyer met een vermake lijk aplomb gespeeld. Gudy PordonNielen en Jeanne KruyverRubeling vertolkten de in dergelijke kluchten gebruikelijke damesrollen met een kennelijk gemak, het geen ook van Henk Boeree en Jan van Bottenburg als de traditioneel-tedere min naars kan worden verklaard. Tenslotte nog een kordate keukenmeid van Miep Beyk en niet te vergeten de burlesk opgevatte August Schimmelman van Johan van Zwieten, die zich hierdoor tot de ware kluchtspel-figuur wist op te werken. Alleen had regisseur Jan Icas van Dijk ongetwij feld voor een betere toneelaankleding moeten zorgen, want vooral de entourage in het eerste bedrijf was minder dan matig. J. v. D. SAN ROQUE (United Press) Ere- burgemeester Domingo de Mena en Fede- rico Garcia Sanchiz, lid van de Spaanse koninklijke academie, hebben een uit vijf punten bestaand plan bekend gemaakt, dat tijdens het bezoek van Koningin Elizabeth aan Gibraltar uiting zal moeten geven aan Spanje's ontstemming over de Britse be zetting van Gibraltar. De inwoners van dit kleine stadje, dat vlak bij de machtige Rots van Gibraltar ligt, zullen volgens dit program het volgen de moeten doen: Gedurende het bezoek van de Koningin op 10 Mei aan Gibraltar zullen zij de ge hele dag de klokken van de twee kerken moeten luiden. Van alle openbare gebouwen en parti culiere woningen zullen omfloerste Spaan se vlaggen halfstok moeten hangen. Luidsprekers zullen op volle geluids sterkte de geschiedenis van de Britse „roof" van Gibraltar en de evacuatie van de Spaanse inwoners naar San Roque in 1704 de lucht inschetteren. Een reusachtig vuur zal bijwijze van treur nis over het verlies van Gibraltar 's nachts op de naburige berg Los Canones ontsto ken worden. De inwoners zullen in plech tige processie achter een muziekkorps door de straten van San Roque trekken. Hier bij zullen zij met zich mee moeten voeren een vlag van Koning Ferdinand en Ko ningin Isabella, een Maria-beeld en andere reliquiën, die de vluchtelingen destijds met zich meenamen, toen zij van de rots verdrevèn werden. Sanchiz en De Mena zeiden, dat officiële instanties hun plan hebben goedgekeurd. Voor de Donderdag in het Luxor Theater onder auspiciën der plaatselijke afdeling van Toonkunst gegeven kamermuziek avond hadden vele der anders trouwe be zoekers helaas verstek laten gaan en daardoor ook ditmaal weer eens een boeiend concert moeten missen. Debora en Boukje Land, die het pro gramma verzorgden, lieten zich door de onvriendelijke temperatuur niet beïnvloe den. De Mozart-sonate voor piano vier handig, K.V. 358, in Bes-groot, klonk in al haar verkwikking met een parelende vlot heid uit de fraaie vleugel op en haar klanken wisten spoedig het publiek te boeien, al bleef het voorlopig nog bij een bewondering voor de knappe techniek van beide pianisten. De voordracht van Mozarts werk, dat hij waarschijnlijk voor zich en zijn zuster Nannerl schreef, bleef hoe kon het eigenlijk anders wat kil. De componist gaf met „Thema con variazioni" een der vele bewijzen hoe vaardig en on navolgbaar hij een eenvoudig thema als het ware wist te parodiëren met een reeks puntig gevonden variaties. De dames Land wisten in de uitvoering een hoge graad van technische perfectie te bereiken. Marius Flothuis, leerling van Hans Brandts Buys, is als componist hoofdzake lijk autodidact, hetgeen de bewondering en de waardering voor zijn muzikale scheppingen des te groter doet zijn. Want het is zeer knap werk wat Flothuis in alle soberheid componeert. Zijn acht korte walsen „Les valses sentimentales" confronteerden de toehoorders met de visie, welke deze moderne Nederlandse componist op de problematiek van het pianospel heeft. Ongetwijfeld een compo sitorisch verantwoorde visie, die echter zoals met zovele geestesproducten van deze tijd bepaald niet bij een ieder weerklank gevonden heeft. Ook Herman Strategiers zevendelige suite illustreerde de begaafde, inspiratieve geest van een jong componist. Het Lar ghetto, waar de thematiek vaak verloren ging in de speelse variatiedrang, en de slotmars met zijn knappe doorwerking, vormen hoogtepunten in dit interessante muziekwerk. De suite „Jeux d'enfants" (Kinderspe len) van Bizet kenmerkt zich door de be koorlijke frisheid en gevoeligheid van melodiek, het pittige rhythme en de veel heid van kleuren, die men in zijn opera „Carmen" terugvindt. De dames Land hebben zich beijverd deze facetten van Bizet's muziek in hun juiste waarden te exposeren. Zij hebben daarbij niet uit het oog verloren dat, wat de voordracht be treft, dit dozijn muzikale grepen uit het kinderleven tot ieders fantasiê diende te spreken. Voor dit begrip en voor de ar tistieke prestaties van beide musiciennes niets dan lof. A. J. VAN DER WEIJDEN Voor leden van de organisatie Be scherming Bevol king en belang stellenden werd Donderdag in zaal Dam te Heems kerk een film avond gehouden. Burgemeester H. Nielen zette in zijn ope ningswoord de bedoeling van deze bijeen komsten uiteen, welke worden gehouden om de onderlinge band tussen de leden te verstevigen. Tot zijn vreugde kon de bur gemeester vertellen dat in Heemskerk het aantal vrijwilligers de benodigde sterkte vrijwel dekt. Alleen moet nog een mobiele reddingsploeg worden geformeerd waar voor het gemeentebestuur een krachtige actie tot aanwerven gaat houden. Met de theoretische- en practische opleiding van de vrijwilligers zal binnenkort een aanvang worden gemaakt, aldus burgemeestei Nielen. Op deze avond werd een gevarieerd filmprogramma vertoond, dat niet alleen op de B.B. betrekking had, doch ook di verse andere onderwerpen behandelde. Bij een in Assendelft gehouden schaats wedstrijd werd door de heer H. de Graaf de derde prijs behaald in een individuele uurrit. Tevens won hij een prestatieprijs. De Nederlands Hervormde Jeugdraad van Heemskerk houdt op Woensdag 10 Fe bruari in zaal Dam een bonte avond, die verzorgd zal worden door leden van „Jon ge Kracht" onder leiding van mevrouw Van Riessen. De nieuwe R.K. St. Leonardusschool is gereedgekomen en Maandag 8 Februari zullen de lessen een aanvang nemen. In verband met ziekte van pastoor v. d. Nou- weland wordt de officiële opening tot een nader te bepalen datum uitgesteld. De Heemskerkse sportvereniging A.D.O. heeft Donderdagavond in het K.S.A.-ge bouw een contactavond voor leden en do nateurs gehouden, welke bijeenkomst on danks de koude zich in een goede belang stelling mocht verheugen. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer J. Bekker hielden de aanwezigen zich bezig met diverse spelen, waaraan met grote animo werd deelgenomen, zodat deze avond als goed geslaagd is te be schouwen. De afdeling Heemskerk van de R.K. bouwvakarbeidersbond bestaat op 20 Fe bruari vijfendertig jaar en dit feit zal op deze dag gevierd worden met een feest avond in zaal Dam. De afdeling telt thans vijfenzestig leden, deelde de secretaris, de heer H. Lammers in zijn verslag over 1953 mede, tijdens de jaarvergadering die in zaal Kloes werd ge houden. De waarnemend voorzitter, de heer M. Kunnen deelde in zijn openingswoord mede dat de bond thans meer dan 54.000 leden telt, en hij wekte de leden op ook in Heemskerk de ledenwerf-actie ter hand te nemen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. Lammers en M. Kunnen herko zen. Vandaag twee Vanmorgen waren aan de IJmuidense markt de KW. 39 met 180 manden vis en de KW. 125 met 160 manden vis, waaronder 4000 kg. tong. Pr(jzen De grote schol kreeg vanmorgen 20.de middelschol 22. de zetschol 45 en de schol I van 39 tot 40. Al deze schol ging naar Engeland. Het binnenland kocht de tweetjes, waarvoor van 27 tot 30 werd betaald, de drietjes haalden \an 26 tot 27 en de uivertjes van 22 tot 23. Tongen De prijs van de tongen was ongeveer als gisteren. Voor de grote tong werd 2.45 be taald, voor de middeltong van 1.85 tot 1.70, voor de kleinmiddel van 1.90 tot 1.85, voor tong I 1.85 en voor tong II 1.60. Morgen Voor de Zaterdagmarkt verschijnt de „Post boy", met een vangst, die we gisteren al meldden. De „Polderman" kwam vanmorgen niet en blijft weg tot Maandag. Dagen en bedragen De „Thorina" maakte gisteren voor veer tien dagen 14.000 Prijzen van Donderdag. Heilbot 3,10- 2,30, gr. tong 2,46-2,44, gir.m. tong 1,90- 1,86, kl.m. tong 1,94-1,90, kl. tong I 1,74- 1,72, kl. tong II 1,66-1,60, tarbot I 2,12- 1,76-per 1 kg. Schartong 22, kl.m. schol 43, kl. schol I 30-29, kl. schol II 35-19, bot 13,50-13, v. haring 22-14,50, makreel 38- 37, gr. schelvis 62, gr.m. schelvis 48, kl.m. schelvis 47-45, kl. schelvis I 45-42, kl. schelvis II 35-12, wijting 20-10, gr. gul 48-46, mi'dd. gul 38, kl. gul 25,50-18,50, kl. leng 25, ham 110-94, kl. heek I 74, kl. heek II 35-17,50, kl. kool vis zw. 20-17,50, kl. koolvis wit 36 per 50 kg. Gr. kabeljauw 123-104, gr. koolvis zw. 60-48, gr. kocCvis wit 82, gr. leng 62 per 125 kg. Aanvoer van Donderdag: 12 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 2 tongschar en schartong, 18 schol, 12 bot, 48 harimg, 10 makreel, 85 schelvis, 266 wijting. 9 kabel jauw en gul, 10 leng, 3 ham, 6 heek, 180 koolvis, 5 diversen, totaal 660 kisten. Bestelling. De Franse scheepswerf „Loire" te St. Nazaire heeft van een Rus sische rederij opdracht gekregen voor de bouw van drie trawlers. Het materiaal zal worden geleverd door Rusland. Tweede poging. Nu het plan van mr. G. Dawson is mislukt, wordt een nieuw plan uitgewerkt door IJsland, om binnen kort het verbod, uitgesproken door de En gelse vishandelaren en reders, om IJsland se vis aan land te brengen zo lang de IJs landse regering de nieuwe grens van de territoriale wateren handhaaft, te breken. Over alle onderhandelingen wordt gezwe gen en de plannen worden geheim gehou den. Mr. G Dawson schijnt zeer in deze plannen te zijn betrokken. Record. De vangst van de Duitse traw lers op de verre visserij was in 1953 499.000.000 kg. vis, of 36.350.000 kg. meer dan in 1952. Een nieuw record derhalve. Dertien procent van de vangst ging naar de vismeelfabrieken. Donderdag 4 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Rodenbek van Rot terdam. Lissekerk van Rotterdam. Ponza v. Rotterdam. Eemstroom van Leith. Deo Glo ria van Stettin. Nancy S van Esbjerg; Arctic van Londen. Teucer van Liverpool. Zeeland van Sunderland. Regea van Corry B van Rotterdam. Plato van Rotterdam. Westerdok van Londen. Vechtstroom van Hull. Falcon van Londen. Gruno van Gothenburg. Otto van Rotterdam. Vertrokken zijn: Amstelstroom naar Portsmouth. Sarpedon naar Rotterdam. Wor- mo naar Rotterdam. Schie naar Rotterdam. Trito naar Rotterdam. Jaga naar Malmö. Mr. Linthorst Homan naar Lerwick. Eben- hard Esbjerger naar Rotterdam. Mendora naar Antwerpen. Castor naar Bremen. Bi- sarjell naar Reykjavick. Niagara naar Rouaan. Sirehav naar Rotterdam. Patria n. Sunderland. Molenkerk naar Las Palmas. Jutland naar Rotterdam. Aeneas naar Rot terdam. Lingestroom naar Manchester. Die ter Waltraut naar Hamburg. Arctic naar Londen. Gooiland naar Las Palmas. Verre visserij De trawler „Tzonne", waarover vanmor gen hardnekkige geruchten de ronde deden als zou het schip Zaterdagmorgen ter IJs- landvaart vertrekken, blüft voorlopig nog binnen, aldus deelde de rederij ons van morgen mee. Wegens het uitblijven van een beslissing van de minister is het vertrek uitgesteld. Men zal ook niet op de Noord zee gaan vissen. Bij navraag op het ministerie is ons ge bleken, dat het verzoek van de IJmuidense reders over steun voor de verre visserij nog steeds „in behandeling" is. Het personeel van het Rex Theater te Velsen-Noord was Woensdag en Donder dagavond met twee glundere portiers uitge breid, die zich zo tactisch mogelijk in de hal hadden opgesteld, opdat geen enkele bezoeker onopgemerkt zou kunnen pas seren. Het waren de bekende komieken Willy Walden en Piet Muyselaar, die deze functie tijdelijk ten bate van de be strijding der kinderverlamming hebben waargenomen. Elke ontvangen fooi werd met een brede glimlach en een beleefd saluut aan de indrukwekkende generaals- pet geaccepteerd, welke geroutineerde ma nipulaties alleen Woensdagavond reeds een bedrag van ongeveer zestig gulden hebben opgebracht. Hun kennelijk aan de fantasie ontsproten ervaringen als theaterportier, vormden even later het vrolijke openings nummer voor hun optreden in de revue „Op en Top", waarmee zij in René Slees- wijks ensemble en onder auspiciën van de Avro een tournée door ons land onderne men. Dit gezelschap, destijds op tamelijk be scheiden wijze opgezet, is in de loop der jaren tot een moderne revue-onderneming uitgegroeid, met de gehele kostbare uitrus ting van costuums en décors, welke hier aan nu eenmaal onvermijdelijk verbonden is. De ontwerpers, Johnny Nieuwenhuyzen en Corn, van Dijk, wisten hiermee dikwijls opmerkelijke resultaten te bereiken, zodat voor ieder tafereeel steeds een passende achtergrond aanwezig was. Zoals in „Ca. c'est Paris!", welke scène in fraaie pastel tinten gehouden was; de geestige negerkop voor de „Jolson-memories" en het bonte kleurenspel bij de Texas Rhapsodie, welke tevens een spectaculaire finale betekende. Voortreffelijk waren ook de dansende „Em pire Skyrockettes". Dit door de choreografe Joy Sefton aangevoerde ensemble heeft radicaal gebroken met de verouderde re vuestijl, waaraan wij nog slechts door het openingsnummer en de Poedeldans her innerd werden. Overigens brachten zij steeds een zeer behoorlijk ballet op de planken, weliswaar in populaire vorm, maar toch in een opvatting, welke haar dansen nimmer zonder inhoud en beteke nis maakte. Op deze wijze werd het pu bliek bijvoorbeeld met het jachttafereel en een Concerto, vrijwel ongemerkt op een juist begrip van het echte ballet voorbe reid. A Ook de liefhebbers der zangkunst zijn in deze revue volledig aan hun trekken ge komen, want zelden werd aan het vocale gedeelte zoveel aandacht besteed als hier. Het Sonora Sextet, af en toe versterkt met Paulette d'Orsay „The voice of New- Orleans", zoals zij in het programma werd geannonceerd illustreerde diverse tafe relen met een bijzonder welluidende sa menzang, welke geregeld door het publiek met een dankbare attentie werd aange hoord. En dan de „dames" Snip en Snap, de populaire creaties van Willy Walden en Piet Muyselaar, waarbij alleen hun (of haar) herkenningsmelodie reeds een ple zierige deining in de zaal verwekt. Goed beschouwd bestaat dit optreden slechts uit het vlotte lanceren van een aantal grappen, die evenwel door de speciale wijze van „verkopen" steeds het gewenste lachsucces resulteert. Toch leveren zij on getwijfeld knapper werk in de andere schetsjes, waarbij vooral Willy Walden door middel van een droge humor blijk geeft een geheel apart talent te bezitten. Het best is hij dan, wanneer hij een stupide mannetje moet vertolken, dat in allerlei zotte situaties is geraakt. Niet alle teksten hiervan zijn even geslaagd „De Nood landing" is zelfs bepaald zouteloos te noe men doch in de andere taferelen nemen zij hiervoor ruimschoots revanche. In „Duinoord aan Zee" vonden beiden een dankbaar gebruikte gelegenheid de Neder landse manie voor prikkeldraad en yer- bodsbepalingen te hekelen en ook de hötel- runners verkregen een komische actuali teit. Verder verdient Herbert Joeks nog te worden vermeld voor zijn vermakelijke assistentie in „De Mop". Zodat ook deze zestiende Snip-en-Snap-revue in IJmuiden een éclatant succes behaalde, hetgeen on getwijfeld in talrijke andere plaatsen even eens nog het geval zal zijn. JAN VAN DAM Schepen, die de thuishaven niet meer kunnen bereiken, doordat de toegangsweg naar die haven of de haven zelf is toege- vroren, zoeken thans de IJmuidense havens op. De loodsboot van Delfzijl, de „Pollux", kon de Delfzijlse haven aan de Eems niet meer bereiken en zette Donderdag koers naar IJmuiden, waar het schip ligplaats kreeg aan de kade in de Vissershaven. De Pollux" komt vandaag bij de Kleine Sluis te liggen, waar al meer „uilgevrorenen" een onderdak hebben gevonden. De drie Velsense ponten varen nog steeds normaal en ondanks het drijfijs weten ook de pontjes van Donkersloot stand te hou den. De Amsterdamse ijsbrekers zijn dag en nacht op het Kanaal in de weer, om het ijs los te houden. Het ijs wordt naar zee gespuid door de kleine sluis. Het schutten van schepen door de mid- densluis ondervindt enige vertraging, wan neer de ebdeur open gaat, daar het ijs zich er dan achter opstapelt. De brokken moe ten met haken worden weggeduwd en ge haald. De coasters hebben deze dagen nogal veel last van het bevriezen van de waterpomp aan boord. De scheepshelling aan de Haringhaven kan niet meer worden gebruikt, daar de helling door de ijsgang niet meer is te be reiken. Schepen, die kleine reparaties be hoeven, worden in het droogdok opgeno men. „Verboden verhaal" (Luxor, Bever wijk. Vrijdag, tot en met Maandag). Hoeveel sympathie men ook mag koesteren voor het Italiaanse neo-realisme, het wordt toch tijd bezwaar te gaan maken tegen zijn neiging zich steeds meer te gaan rich ten op de voetstappen, die aantrekkelijke jonge meisjes op het verkeerde pad zetten. Natuurlijk zijn het slechts de tweede rangs- nalopers van een De Sica, die deze rol prenten maken, maar zij varen onder zijn vlag en dat is jammer. Want zo wordt onder die vlag een aanmerkelijke hoeveel heid Kitsch binnengesmokkeld, compleet met prikkelende titels en ondertitels en aanschouwelijk onderricht in de Italiaanse anatomie. Wij hebben hierover nogal uitgeweid, omdat over de film in kwestie weinig te zeggen valt. Zij omvat de levenshistorie van drie meisjes, die in moeilijkheden zijn geraakt omdat zij respectievelijk als kind geschonden, met een dwaas getrouwd en morfiniste zijn. Zij komen tezamen in een ziekenhuis omdat zij met nog honderd an deren op een trap stonden, die instortte en dan krijgt men stuk voor stuk hun per soonlijke tragedies te zien, die in deze potpourrivorm overigens iedere kracht missen. Zij hebben geen enkel onderling verband, missen elke pointe en zelfs het voor twee van hen gelukkige einde vermag dit film-vehikel niet rammelvrij te krijgen. W. L. B. Aagtekerk, 4 te La Buan. Abbekerk 3 v. Colombo n. Fremantle. Almkerk, 4 te Genua. Annenkerk, 4 v. Genua n. Marseille. Arendsdijk, 3 te New York. Appingedijk, 4 New York verwacht. Averdijk, 3 te Philadelphia. Axeldijk, 4 te Rotterdam. Aalsum, 3 te Mombasa. Albireo, 4 v. Bahia te Rio de Janeiro. Altair, 4 v. Victoria te Bahia. Amor, 4 v. Izmir n. Calamata. Ampenan, 4 te Antwerpen. Aietta, 3 v. Pladju n Saigon. Aalsdijk, 3 300 m. Z.ZO. Kp. Race. Admda, pass. 3 Kp. Padaran n. Sumgeigerong. Alderamin, 3 ten anker rede Karachi. Alwaki, 3 90 m. NO. Rio de Janeiro. Antonia, 3 v. Pladju n. Singapore. Arundo, 3 300 m. NW. Fremantle. Boissevain, 4 te Rio de Janeiro. Bonaire, 3 600 m. ZW. Flores. Boskoop, 3 v. Pto Barrios n. Colon. Bantam, 3 te Belawan. Bloemfontein, 3 750 m. ZO. Kp. Palmas. Bennekom, 4 v. Tocopilla n. Iquique. BUjdendijk, 3 v. New York n. Rotterdam. Blommersdijk, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen Baarn, 3 1000 m. ZO. Bermuda. Batoela, 3 v. Soiong n. Manokwari. Blitar, 29 te Geelong. Celebes, pass. 4 Lissabon n. Amsterdam. Caltex Utrecht, 3 te Rotterdam. Caltex Padang, 4 280 m. N.NO. Finisterre. Cistula, 3 te Miri. Corilla, 4 te Kobe. Cottica, 7 v. Madeira te Barbados verw. Caltex Delft, 3 110 m. N.NO. Kp. Vilano. Caltex Leiden, 3 120 m. ZW. Ouessant. Caltex Pernis, 3 140 m. W. Kreta. Caitex The Hague, pass. 3 Kreta n. Sldon. Ceronda, 3 150 m. O.ZO. Biliton. Cleodora, 3 560 m. W. Sabarig. Drente, 4 te Singapore. Delfland ,3 Fernando Noronha gepass. Delit, 4 v. Carthagena n. Callao. Friesland (SSM), 3 v. Methll te Rotterdam. Esso Amsterdam, pass. 3 Jebel Teir n. Rastanura Etrema, 3 200 m. Z. ten O. Singapore. Groote Kerk, 3 v. Mozambique te Belra. Gaasterkerk, 3 40 m. ZW. Finisterre. Hector, 3 v. Genua n. Tarragona. Hoogkerk, 3 te Takubar. lies, 3 v, Livórno n. Napels. Java, 4 Djibouti verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 3 310 m. O. ten Z. Albany Japara (KRL). 3 rede Tegal. Karossa, 3 v. Namlea n. Sanana. Kota Gede, 3 150 m. W- ten Z. Kreta. Loosdreeht. 4 te Rangoon. Laagkerk, 3 v. Bremen te Antwerpen. Lekkerkerk, 3 v. Aden n. Suez. Laurenskerk, pass. 3 Kp. Vincent n. Marseille. Lissekerk, 4 te Amsterdam. Leersum. 1 te New Orleans. Laertes. 4 v. Bilbao n. Liverpool. Leopoldskerk, 3 50 m. Z.ZW. Finisterre Leuvekerk, 3 190 m. N. Massawa n. Aden. Liseta, 3 120 m. O. Westp. Java. Lucita. 3 v. Hey9ham n. Barton. Lutterkerk, pes. 3 Str. Ormoes n. Karachi. Maasdam, 3 v. St. Thomas n. Norfolk. Maasland, 3 v. Las Palmas n. Santos. Markelo, 3 te Kopenhagen. Muiderkerk, 1 v. Otaru n. Hongkong. Mapia, 4 v. Hamburg n. Amsterdam. Mentor, 3 v. Sfax n. Malta. Macuba, 3 te Miri. Marisa, 3 120 m. Z. Kreta. Marpessa, 3 110 m. O- ten Z. Kp. Padaran. Mataratn, 3 130 m. N. Madeira. Meerkerk, pass. 3 Buriings n. Marseille. Merwede, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Mirza, 3 ten Oosten Formosa n. Niigata. Noordam. 3 430 m. O. ten N. Kp. Race n. R'dam Nieuw Amsterdam, 3 v. Curasao n. Port au Prince. Oranje, 3 v. Belawan n. Singapore. Oranjefontein, 2 te Kaapstad. Ootmarsum, 3 v. Le Havre n. Amsterdam. Orestes, 3 v. Barbados n. Trinidad. Ondina, pass. 4 Kp. Negrais n. Chittagong. Omala, 3 v. Sydney n. Melbourne. Ondiina, 3 320 m. Z. ten O. Kp. Negrais. Phrontis, 4 te Soerabaja. Poelau Laut, 5 Beyrouth verwacht. Prins Joh. W. Friso. 3 te Gent. Prins Maurits, 3 v. Dakar n. Bordeaux. Perna, 3 50 m. NO. eil Karimun. Prins Fred. Hendrik. 3 610 m. W.ZW. Ouessant Prins Philips Willem. 3 130 m. ZW. Finisterre. Prins Willem IV, 3 dwars Kp. Bougaroni. Radja, 3 v. Rangoon n. Penang. Rlouw, 3 v. New Orleans n. Newport News. Rottl, pass. 3 Guardaful n. Penang. Rijndam, 3 v. Halifax n. New York. Rijnkerk, pass. 4 Suez n. Aden. Rafaela, 3 500 m. Z.ZO. Bangkok. Raki, 3 225 m. ZW. Genua. Reael, 5 v. Tj. Priok te Soerabaja verw. Ridderkerk, 3 210 m. ZO. Port Soedan. Saparoea, 3 Hamburg verwacht. Sarangan, pass. 3 Saipan n. Manilla. Stad Amsterdam, pas. 3 Kp. Wrath n. Glasgow. Sumatra, 3 rede Semarang. Sarpedon, 4 te Rotterdam. Schie, 4 te Rotterdam. Sibajak, pass. 3 Ouessant n. Sydney. Salawati, pass. 3 Kp. Sebastiaan n. Marseille. Saroena, 3 v. Singapore n. Pladju. Sibigo, 3 v. Soerabaja n. Tj. Priok. Sinabang, 3 v. Belawan n. Palembang. Snedrecht, 3 310 m. O. ten N. Mogdishu. Stad Rotterdam, 3 60 m. W. Rorvik. Stad Schiedam 3 30 m. NW. Bizerta. Stad Vlaardingen, 3 460 m. Z.ZW. Kp. Race. Star.vac Djirak, 4 te Tj. Uban. Stan vac Pendopo, 4 te Tj. Priok. Straat Banka, 3 130 m. N.NO. Mauritius. Straat Makassar, 3 230 m. ZW. Manilla. Sur.etta, 3 180 m. ZO. Christmas ell. Teucer, 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Tabinta, pass. 3 Azoren n. La Guaira. Tabian, 6 v. Honolulu te San Francisco verw. Tarakan, 3 te Bahrein. Thalatta, 4 v. Mena el Ahmadi te Liverpool. Tankhaven 11, 3 te Sungeigerong. Tar!a, 3 150 m. O. East London n. Singapore. Teinate, 3 520 m. W. Mindkoy. Tero, 3 140 m. Z. Kp. Et. Marta Grande. Tjibantjet, 3 bij loodsschip Soerabaja voor anker Tjibodas, 3 rede Semarang. Tjiluwah, 3 v. Tj. Priok n. Palembang. Tjiwangi, 3 250 m. N. ten O. Kp. Varella. Utrecht, 4 te Belawan. Van Rlebeeck, 2 v. Singapore te Belawan. Van Spilbergen, 4 te Dakar. Van Linschoten. pass. 3 Las Palmas n. A dam. Waterman, 3 540 m. N.NW. Kaapstad. Woensdrecht. pass. 3 Flores n. Rotterdam. Westerdam, 3 260 m. N.NO. Flores. IJsel, 3 te Volos. Zeeland (KRL), 3 te Belawan. Zuiderkruis, 3 390 m. NO. Galapagos eil. Zonnewijk 4 te Panama. Zeeland (SSM), 3 50 m. ZO. Flamboro Head. Zijpenberg, pass. 3 Lissabon n. Emden. KLEINE VAART Applngedam, 3 v. Nantes n. Bordeaux. Ary Scheffer, 3 v. Kingsiynn n. Rotterdam. Annie, 3 v. Cork n. Par. Amoudspoider, 4 te Antwerpen verwacht. Bab-T, van Preston naar Sete. Beekbergen, vertr. 4 Rouaan n. Basseindre. Binnenhaven, 4 nog te Duinkerken. Birmingham. 3 terug naar Harlingen. Bree Helle, 3 te Londen. Brinda, 4 v. Duinkerken te Kopenhagen verw. Coolsingel, vertr. 4 v. Waterford n. Beam. Casana, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Corrie b, 4 v. Rotterdam n. Amsterdam. Driebergen, 3 te Portsmouth. Doklaan, 4 nog te Fowey. Elisa, 3 v. Londen n. Amsterdam. Erebus. 3 25 m. O.NO. Ouessant n. Antw. Fercia, 4 v. St. Malo te Liverpool verw. Fiducia, verm. 4 v. Ouddop n. Londen. Fedkla, 3 v. Ventspils te Aaiborg. Franka II, 3 v. St. Malo n. Southampton. Frans 4 v. Kopenhagen n. IJmuiden. Henrica b. 3 v. Grenoa n. Antw. Hoflaan, 4 te Swansea. Harold, 3 v. Bergen n. Haugesund. Hast I 3 v Belfast n. Ellesmereport. Hondsrug, 4 v. Vlissingen n. Boston. Hartel, verm. 3 te Exmouth. Ida Pieter, verm. 4 v. Antwerpen n. Londen. Impoit 4 nog te Lissabon. Ibis, 4 v. Kopenhagen n. Le Havre. JanKreumer, 4 te Warnemuende verw. Joost, 31 te Londen van Sete. Koningshaven, 4 nog te Kopenhagen. Leendert b, vertr. 5 v. Stanlow n. Sete. Leo, 3 v Emden te Dramman. Lydia, pass. 4 Holtenau n. Londen. Larix, 2 v. Gooie n. Sete. Matthew, 4 v. Billingham te Shoreham verw. Merwehaven, pass. 4 Finisterre n. Rochester. Marjan, 3 v. Koiding n. Rudkobing. Midas, 3 v. Bari n. Venetië. Myfem 3 v. Rouen te Parijs. Mypuck, 4 nog te Parijs. Maasym, 4 v. Newcastle te Grangemouth. Markab, 3 v. Ventspils te Aarhus. Menkar, 3 80 m. NO. Kp. Vilano n. Montevideo. Meres, 3 200 m. NO. Fernando Noronha. Mirzam, 3 v. Casablanca te Nantes. Monica, 3 v. Billingham n. Ordnancework. Nassauhaven, 3 te Malmö. Neeltje b, 4 v. Tonnay Charente n. Marans. Noorderhaven, 3 v. Immlngham te Londen. Nieuwehaven. 4 Rotterdam verwacht. Noord, 3 te Hamburg. Nottingham, 3 v. Goole n. Rotterdam. Pavo, 3 v. Pasajes naar Bordeaux. Pcnto, 2 v. Barcelona naar Dundee. Ponza, 3 v R'dam n. Amsterdam. Pheeda, 3 v. Marseille te Casablanca. Prima, 3 v. Port Talbot n. Fleetwood. Prior, 4 v. Manchester te Londen. Rose Marie, 3 v. Gothenburg n. Aarhus. Rika, 3 v. Newburgh te Londen. Rijnhaven, 4 nog te Casablanca. Spes, 3 v. Lissabon n. Bordeaux. Sirius, 3 v. Duinkerken n. Londen. Soemba, verm. 4 v. Sunderland n. R'dam. Sporota, 4 nog te Swansea. Strijpe, 5 Jersey verwacht. Taormina, 4 v. Cork te Dublin verw. Theano. 4 v. Drogheda n. Waterford. Ttmo, 2 te Gravesend. Theodora. 4 v. Gnole te Dramman verw. Tom vqn der Heide.2 v. Bordeaux n. Casablanca Vrijburgh. 3 v Bordeaux te Casablanca. Westlaan 3 v. Cuxhaven n. Rotterdam. Westlaan, 3 v. Cuxhaven n. Hamburg. Westlaan. 3 v. Cuxhaven n. Rotterdam. Westerdok, 4 v. Goole te Great Yarmouth. Westpolder. 4 v. Manchester te Rotterdam verw. SLEEPVAART Noordzee, 3 120 m. NO. Ouessant m. baggermolen Oostzee. 3 te Las Palmas. Poolzee, 3 te Lissabon. Rode Zee, 3 180 m. N. ten O. Las Palmas. Tyne, 3 400 m. N. O. Las Palmas. OFFICIëLE PUBLICATIE OPDOOIEN VAN WEGEN Na de huidige vorstperiode zullen vele weggedeelten, naar het zich laat voorzien, de gevolgen ondervinden van opdooi, waar door deze weggedeelten niet of minder goed berijdbaar zullen zijn. Zowel wegen als vrachtauto's kunnen grote schade onder vinden van het berijden van opdooiende wegen. Van de zijde van het ministerie van Verkeer en Waterstaat wordt er daarom met nadruk op gewezen, dat het wenselijk is om zoveel als mogelijk is transporten vóór h"t invallen van de dooiperiode te doen plaats vinden. Orthopaedlsch Instrumentmaker. Alle soorte Steunzolen Kunstledematen. Door H.H. Doktoren erkend Gedipl. Pedicure Gasthuisvest 17 a19 Haarlem. Tel. 18505 BIJ U AAN KOMEN LOPEN Plaats een Luidspreker Ook op maand, aflossing Zware Goth. Huisk. v.a. f 590 Eng. Huisk. f 495, Blanke Huisk. f 425, mahonie en Barok Huisk., Goth. Bank stellen v.a. f 425, Zwitserse Bankstellen, Perz tapijten, wollen Wilton Karpetten v.a. f 98, Bedden, Slaapk. enz. Toonkamers Westerhoutpark 8, Haarlem. Tel. 18840. Vademecum van een aantal Thans verschenen Deel VII: OVERIJSSEL Deel VIII: DRENTHE Bevolking T Bevolkingsdichtheid Indeling naar Aantal dagbladabonné s verzorgings- Welstandgegevens gebieden Bedrnfstakken Cijfers omtrent J •r Ondernemingen Detailhandel en Ambacht Binnen een klein bestek een groot aantal nuttige cijfers. Verkrijgbaar bij Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit Bezuidenhoutseweg 45, 's-Gravenhage. Postgiro: 1464. - Prijs: f 2.50 oer exemplaar Laat Uw ijspret a.s. Zondag niet bederven door BOTTE SCHAATSEN. Alle soorten schaatsen bij ons gebracht op of voor Zaterdagmiddag zijn voor Zondag prima geslepen door de ELECTRISCHE FIJNSLIJPERIJ (Het Naaimachinehuis) W\jk aan Zeeërweg 4 - IJmuiden Telefoon 4619 Beslist geen aanneemadressen.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3