Helderse geschutsploeg terug van vluchtige overwintering op Vlieland Liquidatie van de N.V. Bad- en Zweminrichting „Velserbad" Agenda voor Velsen Behoud van insteekhaven in „Noord" nog niet zeker Vierenvijftig IJmuidenaren naar Japan Postboot naar IJmuiden Geen vermindering prijs van het water Ouden van dagen zijn dankbaar Olie over Noordzee naar Hoogovens Kiel van „De Hoop" in September gelegd 40 passagiers; stoelen voor Beverwijkse familie en filmrollen voor Rank en Bros Invloed van stuw- en haalgolven Aanleg industriehaven heeft misschien geen zin VZV—DWT te Haarlem B. en W. geven voorkeur aan gemeente-instelling B. en W. stellen voor: Voor ouden van dagen Collecte te Amsterdam Zaanlandse Scheepsbouw schreef in voor f 669.000 Met de Veendam en de Edam die gesloopt worden Vijftig km. afstand is 190 km. reizen Franse maatregelen bedreigen de export Suomi-leden bij de 25 beste Medische verzorging tijdens het weekeinde Schaatswedstrijden bij de tunnelbouw VRIJDAG 5 FEBRUARI 1954 IN EEN VOORSTEL van B. en W. van Velsen aan de raad tot verhuur en verkoop van grond te Velsen-Noord aan het Rijk voor de tunnelbouw, delen zij mee, dat het Rijk voornemens is om aan de noordzijde van het Noordzeekanaal een insteekhaven te maken voor de lossing van schepen, die materialen aanvoeren voor de uitvoering van de tunnelwerken, opdat de scheepvaart in het kaaal zelf hiervan geen hinder of gevaar zal ondervinden. Deze haven is geprojecteerd ter plaatse van de volgens het wederopbouwplan voor Velsen (Noord) te maken industriehaven. De aangrenzende terreinen zullen met nieur-Directeur van de Rijkswaterstaat de bij het baggeren van de insteekhaven vrijkomende grond worden opgehoogd. Alhoewel een voorlopige berekening, uitgevoerd door het Waterloopkundig La boratorium te Delft, geen ongunstige uit komsten gaf, zal nog moeten worden afge wacht, welke rijzingen en dalingen de wa terspiegel in de insteekhaven onder de in vloed van de stuw- en haalgolven der voor bijvarende zeeschepen zal ondergaan. Aan de hand hiervan zal kunnen worden na gegaan, welke schommelingen van de wa terspiegel in de toekomstige industrieha ven zijn te verwachten. Mochten deze schommelingen te groot blijken te zijn, om een rustige ligging der in de haven in lossing of lading zijnde schepen verzekerd te doen zijn, dan zal de aanleg van de industriehaven geen zin hebben. In dat geval is het Rijk bereid om na de voltooiing der tunnelwerken de insteek haven op zijn kosten te dempen en de gemaakte terreinophogingen te verwijde ren, zodat de percelen weer in de staat, waarin zij zich bij de aanvang van de huur en verhuur bevonden, worden terugge bracht. Wanneer de insteekhaven wel een rustige ligging voor schepen biedt en er overigens tegen haar aanwezigheid, uitbreiding tot en gebruik als industriehaven geen bezwa ren blijken te bestaan, is de Hoofdinge- bereid, te bevorderen, dat de gemaakte insteekhaven en de terreinophogingen na de voltooiing der tunnelwerken behouden blijven en deze werken, voor zover zij op gemeente-terrein zijn gelegen, kosteloos ter beschikking van de gemeente worden gesteld. Waterpolo Zaterdagavond om half tien zal in het Sportfondsenbad te Haarlem voor de cen trale wintercompetitie de wedstrijd worden gespeeld tussen het eerste herenzevental van de VZV en van DWT te Haarlem. De Velsenaren gaan als volgt te water: Hage- doorn, Visman, Schoone, Bakker, Elzerman, v. d. Vegte en Gravemaker. R.K.S.V. „VELSEN" De R.K.S.V. „Velsen" houdt aanstaan de Dinsdagavond haar eerste algemene ledenvergadering in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. Nieuwe banken B. en W. van Velsen hebben van het bestuur van de Vereniging voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs op Gere formeerde Grondslag te IJmuiden een ver zoek ontvangen om medewerking voor de aanschaffing van banken voor de Groen van Prinstererschool en de Marnixschool. Het verzoek is in handen van B. en W. om advies. Het bestuur van de afdeling IJmuiden van de Algemene Bond van Ouden van Dagen richtte aan de raad van Velsen een verzoek om vermindering van de prijs van het water, gebruikt door ouden van dagen, aangezien deze niet altijd de hoeveelheid water gebruiken welke zij moeten betalen. Ten aanzien van dit verzoek, dat in de ver gadering van 23 September 1953 in handen van B. en W. om advies werd gesteld, mer ken B. en W. het volgende op. Uit een inge steld onderzoek is gebleken, dat het water leidingbedrijf aan 500 personen, die 63 jaar en ouder zijn, minder dan 30 m3 water per jaar levert. De watertarieven werden bij 'besluit van 17 Maart 1953 opnieuw vastgesteld. Daarbij werd bij het minimum- verbruik van-30 m3 een prijs van 12 per jaar vastgesteld. Bij. het ontwerpen van dat tarief werd ruime aandacht geschonken aan de prijs" van het geringste verbruik. Deze prijs werd gesteld op het laagst moge lijke niveau, ofwel gelijk gesteld aan de werkelijke kosten van een aansluiting met een zodanig gebruik. Een verlaging van de waterprijs voor gebruikers van minder dan 30 m3 per jaar zou dus waterlevering be neden de kostende prijs ten gevolge heb ben. B. en W. hebben volledig begrip voor het feit, dat de kosten van de waterleve ring voor vele ouden van dagen moeilijk te dragen zijn. Een oplossing kan echter niet worden gevonden in' de regeling, waarbij aan ouden van dagen wordt toegestaan het water per m3 te betalen, aangezien dit het gevaar zou opleveren, dat door een te ge ring waterverbruik niet aan primaire hygiënische vereisten zou worden voldaan. Bovendien menen B. en W., dat het niet op de weg van het waterleidingbedrijf ligt om door waterlevering beneden de kostende prijs sociale bijstand te verlenen aan de ouden van dagen. In de daarvoor in aan merking komende gevallen kan in deze op andere wijze hulp worden verleend. B. en W. stellen de raad mitsdien voor, op het verzoek van adressante afwijzend te beschikken. Van de afdeling IJmuiden van de Alge mene Bond van Ouden van Dagen ontvin gen we het volgende schrijven, ondertekend door de secretaris van de afdeling, de heer G. Blaas. „Dinsdag 2 Februari om half tien 's mor gens stuurde ons bestuur aan Burgemeester en Wethouders van Velsen een telegram, waarin werd verzocht wegens de strenge koude aan de ouden van dagen, die steun ontvangen van Sociale Zorg, een hectoliter brandstoffen te verstrekken. Het antwoord liet niet lang op zich wach ten, want enige uren later ontvingen de be trokkenen het geld om de kolen aan te schaffen. Een woord van erkentelijkheid voor deze directe inwilliging brengen we bij deze aan het gemeentebestuur." VRIJDAG 5 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Dageraad der vrijheid". Nutsbiblitheek, Heidestraat, geopend van 19—21.30 uur. Aquariumver. Kennemerland, 20 uur: Patronaatsgebouw, lezing. SANTPOORT Santpoórts Bloei, 20 uur, Herv. Jeugd huis, ontspanningsavond. ZATERDAG 6 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia. 19 en 21.15 uur „Dageraad der vrijheid". Advcndo, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge- bouw, Rembrandtlaan, toneeluitvoering. VELSEN-NOORD Gymnastiekver. „Sparta", 20 uur, ge bouw Concordia, uitvoering. SANTPOORT Volksonderwijs afd. Santpoort, 20 uur, Zomerlust, toneeluitvoering bij veertig jarig bestaan. In de vergadering van de gemeenteraad van Velsen op 14 April 1953, werd besloten tot aankoop van de aandelen van de N.V. bad- en zweminrichting „Velserbad", tegen een koers van 80'/». Aan het besluit, dat werd goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten, werd de voorwaarde verbonden, dat, indien zou blijken, dat op 1 Juni 1953 of indien op deze datum de overdracht van de aandelen niet zou kunnen plaatshebben op de dag van de werkelijke overdracht, het schuldsaldo van de N.V., vermeerderd met de op de overdracht vallende kosten, een bedrag van 81.200,zou overschrij den, de koers van de aandelen met een aan het bedrag dier overschrijding even redig percentage moest worden vermin derd. Bij ontvangst van de balans bleek, dat het schuldsaldo der N.V. ongunstiger was dan aanvankelijk kon worden berekend. Bovendien moest in aanmerking worden genomen, dat het bedrag der lasten van de N.V. zou stijgen naarmate het tijdstip van de overname van de aandelen verder zou worden verschoven. Om die redenen kon den B. en W. de aankoopkoers van de aan delen niet op 80"'» handhaven en moesten nieuwe onderhandelingen van de N.V. worden geopend. Omstreeks December werd overeenstemming bereikt. Aan de aandeelhouders kon een koers worden geboden van 75"«, waarvan 653> direct bij aankoop zou worden uitbetaald en 10*/» zou worden gestort in door de ge meente aan te houden reservekas. Door aankoop ten slotte van twaalf prio- riteitsaandelen ad 1.000»en vierenvijf tig gewone aandelen ad 500,heeft de gemeente het statutaire overwicht in de N.V. Bad- en Zweminrichting „Velserbad" verkregen. Thans dient te worden beslist of de N.V. al of niet in stand moet worden gehouden. Gemeente-instelling Voor het beheren van een instelling van algemeen nut, als een bad- en zweminrich ting moet deze rechtsvorm, vooral nu de gemeente practisch als enig aandeelhoud ster optreedt, ongeschikt worden geacht. De aangewezen weg lijkt hier het formeren van een gewone gemeente-instelling. Liquidatie van de N.V. verdient daarom naar de mening van B. en W. de voor keur. Daartoe zal in een algemene verga dering van aandeelhouders, moeten wor den besloten, onder gelijktijdige aanwijzing van een liquidateur. De stookolie-voorziening van Hoogovens, die gewoonlijk met kleine tankers over de binnenkanalen geschiedt, wordt thans in stand gehouden door grote tanklichters, die de olie over zee van Rotterdam naar de Buitenhaven van Hoogovens vervoeren. De eerste tanklichter met 1425 ton stook olie, de in charter van de Scheepvaart maatschappij P. H. van Ommeren varende Duitse tanklichter „Elbe", verscheen Woensdagmiddag in IJmuiden en zou gis teravond weer zee kiezen. Zondag komt de „Elbe" met de volgende lading stookolie. Omtrent de vorm, waarin de bad- en zweminrichting naar de mening van B. en W. zal moeten worden beheerd, zullen B. en W. te gelegener tijd een voorstel doen. Zij hopen dan tevens een exploitatiebegro ting te kunnen aanbieden. Met het herstel van de inrichting zal ten spoedigste worden begonnen. B. en W. stellen de raad voor, tot liqui datie van de N.V., voor zover van de ge meente afhangt, te besluiten. De N.V. Zaanlandse Scheepsbouwmaat schappij hoopt in September van dit jaar de kiel te leggen van het nieuwe hospitaal kerkschip „De Hoop". Zoals gemeld, heeft het bestuur van de Nederlandse Vereniging ten behoeve van Zeelieden van elke Natio naliteit de opdracht aan deze Zaanse werf verstrekt, daar zij bij de inschrijving ver reweg de laagste was met een bedrag van 669.000. Het bedrag is nog enigszins ver hoogd als gevolg van de laatste loonronde. maar blijft in elk geval onder de zeven honderdduizend gulden. Van het benodigde bedrag is nu 574.000 bij elkaar, zodat er nog ruim honderddui zend gulden verzameld moet worden. Een gedeelte hiervan denkt men bijeen te krij gen op een collecte, die op 27 Maart te Am sterdam wordt gehouden. Bij de N.V. Zaanlandse Scheepsbouw maatschappij de naam van de werf is „Czaar Peter" staat nu nog een korv<rt voor Brazilië op stapel. Met de sectiebouw van „De Hoop" hoopt men weldra te be ginnen, opdat de 400 ton metende „De Hoop" in Mei 1955 in de vaart kan worden gebracht.- Het schip krijgt een 400 pk Bronsmotor en zal daarmee een snelheid van ruim tien mijl kunnen halen. Andere maten zijn: lengte 44,04 meter, lengte wa terlijn 39,49 meter, breedte 8.40 meter, holte tot het hoofddek 3.38 meter en de diepgang ongeveer 3 meter. Het schip wordt gebouwd naar een ontwerp van de bekende scheepsontwerper H. W. de Voogd. VOOR HET MOEIZAME VERTREK van de Vlielandse postboot „Vlieland" door de velden grijs ijs uit het haventje van Oost-Vlieland hebben Donderdag morgen weinigen van de zeshonderdenvijftig bewoners van het eiland belang stelling getoond. De zes mannen van de boot waren er wel, met kapitein Jelle Horjus en er zouden zo'n vijfentwintig mensen meegaan, om via West-Terschel ling het vasteland, dc haven van IJmuiden. te bereiken, nu de gebruikelijke route naar Harlingen door het ijs is geblokkeerd. De postbode kwam echter niet met z'n karretje naar de met bazaltblokken omzoomde haven gereden de brieven van Tot, Post en Hofman gingen met het vliegtuig maar rijkspolitieman Reitsma kwam weer wel even langs om nog wat te regelen. Over de ongelijke klinkers in de 's winters zo ongezellige Dorpsstraat met zijn rijen bomen, pensions en die ene waarzegster, de school en het gemeentchuisje, kwamen ook de passa giers, mannen van de geschutsploeg van de Helderse marinewerf, door de duisternis en de vrieskou op de „Vlieland" aangestapt. Op het Vuurboetsduin zat kustwachter Roos in zijn eentje op de hoge uitkijkpost en hij zag de drukte op dit ongewone tijdstip bij het haventje. Om kwart over zeven kon hij aan het topvuurtje en de boordslichten zien dat de „Vlieland" los was van de wal en de sprong via West-Terschelling over de Noordzee naar IJmuiden was begonnen. Een motorscheepje van tachtig ton opende de dienst Vlicland-IJmuidem Vice Versa. VLIELAND, een eiland, waar de mens zich 's zomers en bovenal 's winters kan afvragen, of hier het einde van de wereld begint, was sinds Dinsdagmorgen van het vasteland afgesneden door al het ijs in de Waddenzee. De postboot „Vlieland" had niet het gewone plaatsje aan het aanleg- steigertje gekregen, maar was het smalle haventje binnengedrongen, omdat de geul bij de steiger van ijs vervuld was geraakt. De laatste tocht van de „Vlieland" van Harlingen naar het eiland is er één ge weest van vechten tegen het ijs. De man nen van de Helderse bewapeningswerk- plaatsen, die de op de Rijkswerf gerepa reerde marine-kanonnen op de zandplaat Vliehors inschieten, waren tegen twaalven in Harlingen aan boord gekomen en er zaten nog wat passagiers, waaronder twee oudjes van bij elkaar honderdenzestig jaar. De „Vlieland", die gewoonlijk de passagiers voor het eiland op de Vlieree van de boot naar Terschelling overneemt, was Maandag zelf naar Harlingen gekomen om de dienst te varen, daar het langszij komen op zee bij de hevige ijsgang ongetwijfeld een moeilijke zaak zou zijn. Even na twaalven vertrokken de „Vlieland" en de „Noord- Nederland", beide van Doeksen, uit Har lingen en al een uur later was de laatste in het ijs bij het begin van de Blauwe Slenk vastgelopen. De „Noord Nederland" werd in de avond teruggesleept naar Har lingen. Het kleine motorschip „Vlieland" met kapitein Jelle Horjus op de brug en zijn vijf assistenten in de motorkamer en aan dek vocht echter door en wist door de sprintcapaciteiten van de Nieuwediepers de weerstand van het ijs te breken. Sprint capaciteiten. ja, want telkens liep de „Vlie land" vast in het ijs en het was dan de Helderse geschutsploeg, die gezamelijk van stuur- naar bakboord holde om de boot los te wrikken. Ze zijn op Vlieland aange komen en gingen in het haventje van Rijkswaterstaat aan land. Van schieten zou echter niet veel komen met al het ijs en de koude. Uit Den Helder kregen zij order terug te keren. Hoe? Voor de boten van Doeksen was er geen doorkomen meer aan. Op Terschelling wachtten nog zo'n twintig passagiers, op Vlieland waren nog enige mensen, die naar de wal moesten en alleen zieken en post gaan met het vliegtuigje van de luchtmacht. De rederij Doeksen nam toen direct een besluit: men zou even De twee grootste Rotterdamse stomers De tocht, die ongeveer 8 weken zal du- Edam en Veendam zijn voor de sloop naar ren zal op eigen gelegenheid door de sche- Japan verkocht. De firma Wijsmuller kreeg pen worden gemaakt. de opdracht de schepen naar de plaats hun ner laatste bestemming te brengen. Voor dit karwei zijn 54 IJmuidenaren aangemonsterd en vermoedelijk zullen er half Februari op ieder schip 27 man wor den geplaatst. Na aflevering in Japan zal een speciaal KLM-vliegtuig de „runners" naar Schip hol terug brengen. Men vertrekt uit Rotterdam en via Ham burg, waar vracht wordt geladen, leidt de route naar Poesan (Zuid-Korea) om dan naar Japan te gaan. een dienst op IJmuiden openen met de „Vlieland", dat ferme motorscheepje. ER KWAM nog al wat vracht, want meneer Bruyn van Bruyn's bioscoop had nog wat filmrollen voor Arthur Rank te Amsterdam mee te geven en voor de fami lie Rühl in Beverwijk kwamen er twee stoelen en een tafeltje bij. Het enige Vlie landse hotel, dat in de winter geopend is Hotel Bruyn spuide vroeg in de ochtend de Helderse gasten, die de wal zouden trachten op te zoeken. Met de instrumenten, die men gebruikt bij het inschieten van de kanonnen, kwam meneer Wesselink met zijn ploeg weer op de „Vlieland" terecht en er zat al dadelijk een stemming in, die er mocht zijn. Een van hen, de heer van Til, Cornelis Evertsen- straat 24 te Den Helder, had de kombuis al gauw gevonden en wierp zich op als de kok en hofmeester onder het gezelschap van passagiers. Er kwamen ketels water op het vuur, er was nog wat melk en uit een hoek van het schip werd zelfs nog een zak koffie opgediept. Kapitein Horjus zette inmiddels door het lichte drij f ijs koers naar de haven van West-Terschelling, om daar tegen half negen binnen te lopen en nog zo'n twintig passagiers aan boord te nemen merendeels militairen, die hun legeronder deel nodig weer eens moesten opzoeken, en enige zeevaartscholieren. Bij elkaar waren er toen veertig personen aan boord met pakjes brood op zak. ONDERWEG heeft men zich uitstekend weten te vermaken. „We mogen tenminste niet mopperen zei iemand. ..Een tocht van dik negen uur op een klein schip is nu een maal geen plezierreisje, maar we hebben er van gemaakt, wat er van te maken was" Van West-Terschelling zette de „Vlieland", nagestaard door vele Terschellingse over winteraars, koers door het Schuitengat naar de Noordzee. In het gat werd het nog twintig minuten boksen tegen het ijs in en na tienen kwam er wat beweeglijkheid in het schip. De ..Brandaris" werd een stipje en Vlieland vloeide weg aan de horizon Op weg naar het lichtschip „Texel" kwam men hier en daar nog kleine ijsveldjes tegen, maar daar bleef het dan ook bij. De kust bleef in zicht een veilig gevoel en de „Vlieland" stampte er tussen de mid dag heerlijk op los. Zeezieken zijn er niet geweest. Kapitein Horjus dacht tegen vier uur in IJmuiden te zijn, en hij was er. Jazeker, het stond niet in de dienstregeling, maar om kwart voor vier draaide de „Vlieland" de Pieren en even later de Vissershaven bin nen. IJmuiden heeft die kleine postboot bij hal A met zijn opvarenden haast niet ver welkomd. En dan te weten, dat dit de eer ste keer was. dat de dienst Vlieland— IJmuioen werd gevaren. Er waren wat havenbeambten er kramen voor alle zekerheid mannen van de douane kijken en er liepen nog wat personen, die met de aankomst van een schip hebben te maken of zomaar ergens graag bij mogen kijken. De passagiers konden even voor vieren aan Ir faan cn hun weS zoeken naar het IJmuidense station. ER WAREN er bij, die naar Leeuwarden moesten; anders een reis van twee uur varen en wat reizen met de trein. Zo was het haast niet te doen op één dag. Maar ze waren allemaal dankbaar, dat Doeksen de dienst Vlieland—IJmuiden heeft ingesteld Zaterdagmorgen om acht uur gaat de „Vlieland" terug naar Terschelling en het haventje van Vlieland. Er zijn gisteren al vaten olie aan boord gebracht en er zal ongetwijfeld nog heel Dat Den Helder van een eiland af in dit geval Vlieland toch langs vele wegen is te bereiken, is nu wel geble ken bij de aankomst van de postboot ..Vlieland" uit het haventje van Oost Vlieland en via West Terschelling te IJmuiden. Personeel van de Rijkswerf te Den Helder, dat op het eiland werk zaam is, reist gewoonlijk via de Af sluitdijk en Harlingen en legt dan een afstand met auto en boot af van onge veer honderd km. Soms gaat men via Texel, wat uitsluitend 's zomers moge lijk is, wanneer er een beurtscheepje van de Vliehors naar de Cocksdorp vaart, en dan is de afstand naar Den Helder ongeveer vijftig km. Nu reisde men van Oost Vlieland met de postboot naar Terschelling en over de Noordzee naar IJmuiden, om vandaar met een marine-auto naar Den Helder te wor den vervoerd. Afstand: bijna honderd en negentig kilometer. Toen de Helder- sen uit zee de vuurtoren van Huisduinen zagen, moesten ze nog 120 km. reizen. Tussen Eysden en Maastricht is de Maas geheel dichtgevroren. Het scheepvaartverkeer in Limburg ligt stil. De foto toont ons het zijkanaal van de Maas, dat naar Ternaaien voert. Ook hier houdt de vorst de schepen onwrikbaar in zijn greep. De algemene verladers en eigen vervoer ders organisatie (E.V.O.) en de Centrale Organisatie voor de Vleesgroothandel, de Centrale Zuivelcommissie, de Federatie van Organisaties op het gebied van de Groot handel in en Be- en Verwerking van Vis (Visfederatie), de Nederlandse Stichting tot Behartiging van de belangen van Ex porteurs, Importeurs en Groothandelaren in Pluimvee, Wild en Tamme Konijnen (N.E.I.G.) hebben zich tot de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de minister van Verkeer en Waterstaat en de minister van Economische Zaken ge wend naar aanleiding van de maatregelen van de Franse regering ten aanzien van het vervoer van bederfelijke waren. Het ge bruik van koelwagons en koelwagens is bij het vervoer van bederfelijke waren van of naar Frankrijk dwingend voorgeschreven. Voor verschillende producten zal dit een zeer ernstige stagnatie om het vervoer te doen bewerkstelligen betekenen, maar in het bijzonder zal de kwaliteit van bepaalde producten verminderen, met als direct ge volg een terugslag op onze export. De or ganisaties hebben er dan ook bij de betrok ken ministers op aangedrongen om stappen te ondernemen bij de Franse Overheid, ten einde te bereiken dat de Franse maatrege len die een bedreiging vormen voor onze export, worden ongedaan gemaakt wat meer volgen in de loop van vandaag. Groente, aardappelen, melk en vlees zal tot de lading gaan behoren en dan ligt het verder in de bedoeling de dienst tweemaal per week te varen. De boot vertrekt dan Maandag weer van Vlieland om 's middags te IJmuiden aan te komen. Woensdag rept de „Vlieland" zich weer naar de eilanden, om Donderdag in de IJmuidense terug te keren en Zaterdag opnieuw het Noorden op te zoeken. Van het weer hangt echter veel af: bij veel wind is de tocht voor de „Vlieland" niet mogelijk en Den Helder kan men niet bereiken, daar deze haven is dicht gevroren en het Mars diep moeilijk is binnen te lopen door het vele drijfijs. Elk jaar wordt door de heer J. H. Moer man van de Kon. Ned. Athletiek Unie een lijst aangelegd, waarin de 25 beste presta ties van de Nederlandse athleten het voor gaande jaar en die van alle tijden zijn op genomen. Onder de 25 besten bevinden zich weer een aantal Suomi-leden, waaruit blijkt, dat de Velsense athleten in de Nederlandse athletiekwereld zeker meetellen. J. F. Smit bezet de plaatsen 21-22 met een ander op de 800 m. met 1 min. 58,5 sec. Op de 5000 m. is A. Spek met 16 min. 05,8 sec. als nummer 22 geklasseerd en T. v. d. Werff staat als 110 m. hordenloper in 16.6 sec. als nummer 14-15 als de beste senior te boek voor Suomi in 1953. Daarna volgen J. Lejeune en P. Koeten respectie velijk als no. 17 met 12.555 m. en no. 25 met 12.31 m. op kogelstoten. P. Koeten bezet voorts de 21e plaats op discuswerpen met 38,86 m. Met een aantal andere athleten deelt D. van Zutphen de plaatsen 20-28 met 1.75 m. hoogspringen. Van de junioren A heeft G. Schmitz op speerwerpen de elfde plaats met 44,50 m. en op hoogspringen meisjes belooft E. v. d. Ploeg met 1.44 m. en de plaats 11-12 een goede athlete te worden. De Suomi-leden, die sedert 1950 de beste prestaties verrichten zijn U. v. Wijngaar den op 3000 m. in 8 min. 59,2 sec. en T. v. d. Werff op 110 m. horden in 15,7 sec. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. H. van Ginkel. Kennemerlaan 123. tel. 4058 en D. J. Bosman. Stationsweg 7. tel. 4340. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek. Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter. Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snel- liusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdag 12 uur tot Zondagmorgen 9 uur. dr. J. G. Lange. Wijk aan Duiner- weg 3. tel. 4234. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: dr. J. H. M. Rolink, Geelvinckstraat 112. tel. 3745. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De nacht- en weekeind-diensten worden waargenomen door Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Danielslaan 14. tel. 8410 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek. Bloemendaalse- weg 85. Bloemendaal, tel. K 250022181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42. Santpoort-dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden West en Oost, zr. Kuiper, Sluiseiland 16. te bereiken onder tel.nr. 4015; voor Velsen-N., Velsen-dorp, Drie huis en Santpoort, zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. CASTRICUM Dokters Arts A. H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48, telefoon 428. Wijk- en kraamverpleging Zuster A. de Reus, Geelvinckstraat 73, telefoon 401. Apotheker P. v. Ouwerkerk, Burgemeester Lommen- straat 6, telefoon 500. Op de ijsbaan in de buurt van de tur nelbouw, aan de Amsterdamseweg, wor den Zaterdagmiddag schaatswedstrijden gehouden voor jongens en meisjes van 10 tot 14 jaar. Men begint om twee uur met de wedstrijden op de korte baan.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7