MOLOTOV STELDE PACT VAN ALLE EUROPESE STATEN VOOR Weerbericht Amerika zou tot waarnemer worden gedegradeerd V.S. willen buiten oorlog in Indochina blijven Scelba vormt een kabinet met liberalen en socialisten Haarlems Dagblad Indertijd Russisch veiligheidsplan verworpen Geen verrassing Noonvegen bereid Nederlanders toe te laten Berichten over onrust in Oostzöne overdreven Het woord is aan Zweedse borrel van de bon 68e JAARGANG No 182 DONDERDAG 11 FEBRUARI 1954 298e JAARGANG No 30 v e l s e r Uurstaking legde Tandjong Priok lam „Ari" gevonden met alcohol aan boord De inhoud Bende moordde en brandde in het Garoetse Eisenhower vraagt matiging Olifant dwingt een KLM-toestel tot terugkeer Spionnage-proces in Helsinki Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTEHAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman VIJFENDERTIG JAAR GELEDEN, op 8 Februari 1919, vertrok het eerste vlieg tuig van de passagiersdienst op Londen van Le Bourget. Het gebeurde vlak na de eerste wereldoorlog; drie maanden tevoren was de wapenstilstand ingetreden en te Parijs waren er onderhandelingen, die tot het vredesverdrag van Versailles zouden leiden. In Amsterdam bereidde men de E.L.T.A. voor, de eerste luchtvaartten toonstelling, die in datzelfde jaar 1919 (op 7 October) gevolgd zou worden door de oprichting van de K.L.M. Plesman ver scheen aan de start van zijn grote carrière. Wij herdenken zulke data; de Fransen en Engelsen doen het ook. Gisteren is een viermotorig toestel van de Air France naar Londen vertrokken met Henri Far- man, de oude vliegtuigbouwer, en zijn zwager Lucien Bouss-otrot onder zijn passa giers. Dat eerste toestel op de lijndienst Parijs-Londen, in Februari 1919, was een Farman-Goliath en de piloot was Bous sotrot, een der Franse luchthelden uit de eerste wereldoorlog. Goliath was een reus; de Farman-Goliath was dat volgens hui dige luchtvaartbegrippen geenszins. Maar volgens de toen bestaande wèl, want het vliegtuig was aanmerkelijk groter dan zijn voorgangers. Het is steeds de maatstaf van de tijd die geldt; over een halve eeuw zullen ze lachen om de toestellen die wij nu als luchtreuzen beschouwen. En ook om de vervoersstatistieken van deze tijd. Van de snelheden kunnen wij ons volstrekt geen voorstelling maken. De Farman Goliath koerste naar Londen met een snelheid van 120 K.M. en deed drie uur over de reis. De piloot zat boven de passagiers op rieten stoeltjes reeds in een cabine gezeteld in de open lucht. Herinnering wordt levendig: in datzelfde jaar onthaalde dezelfde Lucien Boussotrot mij op een „stunt-vlucht" boven Parijs en Versailles in een klein Farman-toestel en wij zaten beiden in de open lucht. Le Mon de herinnert met enige weemoed aan de bekoringen van de eerste passagiersdienst op Londen. De reizigers maakten voor het vertrek met hun piloot kennis, schudden hem de hand en kregen een toeristisch verhaaltje van hem: over de schepen in het Kanaal en hun rookslierten, die de windrichting aanduidden, over de schoon heid van een oud kasteel in Frankrijk en een vermaard landgoed in Engeland, rus tig waar te nemen van de matige hoogte waarop men vloog. Dat waren toen attrac ties die het luchtverkeer konden bevor deren. Het was nodig; in 1920 brachten de Franse luchtlijnen het tot 942 passagiers en zjj legden 850.000 K.M. af In 1952 ver voerden zij meer dan een millioen passa giers over een totale afstand van meer den vierenvijftig millioen kilometers. Maar reizigers maakten toen al zolang geen toe ristische babbeltjes meer met piloten en van beschouwing van de architectuur vart kastelen en kerken restte niets meer. Het doet mij plezier dat Boussotrot nog leeft. Een moedig man. Na zijn wilde lucht- avonturen als verkenner in de eerste we reldoorlog bepaalde hij zich geenszins tot het vliegen op de luchtlijn Londen-Parijs Dat was hem te rustig. Hij behoorde tot degenen die de mogelijkheden op veel groter afstanden onderzochten en in dat zelfde jaar 1919 vloog hij met dertien per soneelsleden van Farman aan boord in zo'n Goliath naar Dakar, maar moest een noodlanding maken op de Afrikaanse Westkust. Die slaagde wel, maar de ont vangst door de daar met-alle-benen-op-de- vaste-grond levende stam was minder ge slaagd. De inboorlingen hadden nooit een vliegtuig gezien en beschouwden het ge zelschap als veertien boze geesten. Het was evenwel niet onbewapend en slaagde erin te ontkomen en na een lange voetreis langs de kust Dakar te tereiken. Toen had men het veertiental in Parijs allang afgeschre ven en de bladen hadden aangrijpende ar tikelen aan Boussotrot gewijd. Hij las ze met genoegen toen hij terugkwam: kort daarop vond ik hem vrolijk en wel terug op de „stand" van Farman op de Parijse luchtvaart-tentoonstelling. Een der vliegers die het allemaal beleefd en overleefd hebben, door de tientallen jaren heen. Zoveel anderen hebben het met de dood moeten betalen. Het was aardiger, indertijd, ook voor passagiers. Maar wel veel onveiliger en daarvan ge tuigt dan ook mede die stijging van 942 passagiers in een jaar tot meer dan een millioen. R- p- DJAKARTA. (Aneta). De haven Tandjong Priok was Woensdagmorgen tus sen negen en tien uur volledig lam gelegd, als gevolg van een één-urige. staking, waartoe door de Bond van havenarbeiders, die is aangesloten bii de door communis ten geleide Sobsi, opdracht was ge geven. Er werd gestaakt bij negen bedrij ven. Het werk ligt stil bij' de s.m. „Neder land", de K.P.M., de maatschappij „Oce aan", de K.J.C.P.L.E.A., alsmede bij de veembedrijven en werkplaatsen. Volgens de eerste berichten zou een soortgelijke staking worden gehouden in Belawan, Makassar, Soerabaja en Sema- rang. De arbeiders protesteerden tegen de ver eniging van werkgevers in de havenbedrij ven, wegens het niet verkrijgen van over eenstemming over de ingediende loon eisen. De Centrale Commissie voor de be slechting van Arbeidsgeschillen had een loonsverhoging van tien percent aanbe volen, waarmede de werkgevers accoord gingen, doch welke door de S.B.P.P. het Verbond van Havenarbeiders van de Sobsi te laag werd geacht. KOPENHAGEN (NTB-Ritzau). De Duitse douane heeft de Finse kotter „Ari" uit Abo gevonden. De „Ari" vertrok vorige week Woensdag uit Rotterdam met 12.000 liter alcohol van 96 procent aan boord. Omdat de Rotterdamse politie meende, dat de schipper wilde trachten via de Deense wateren en de Oostzee naar Finland te komen om daar zijn lading clandestien aan wal te brengen, werden de Duitse, Deense, Noorse- en Zweedse politie en douane ge alarmeerd. De „Ari" is ontdekt in het Kielerkanaal. Woensdagmiddag is de IJmuidense trawler „Tzonne" vertrokken naar de wateren rond IJsland ter verre visserij. In een sneeuwjacht voer het schip uit voor een reis van drie weken, nagewuifd door familieleden van de opvarenden. BERLIJN, 11 Februari. (ANP, Reuter, United Press). Molotovs plan voor de verzekering der Europese veiligheid, dat hij gisteren aanbood, is door de drie Westelijke ministers eenstemmig verworpen, zoals zij trou wens tevoren reeds hadden afgesproken. Het plan was volkomen onaan vaardbaar, omdat het de invloed van Amerika uit Europa zou bannen en de Sovjet-Unie een overheersende positie ten aanzien van de Europese samenwerking zou geven. Het voorgestelde verdrag was tegelijk als niet- aanvalspact, bijstandspact en verdag van militaire en politieke samenwer king bedoeld, te sluiten tussen alle Europese staten. Dit pact zou het einde betekenen van de E.V.G. en de Atlantische Verdragsorganisatie. Amerika en China zouden als waarnemers de conferenties der aangesloten landen kunnen bijwonen. De bezettingstroepen der vier mogendheden zouden een half jaar na de inwerkingtreding van het verdrag moeten worden terugge trokken, doch kunnen terugkeren naar Duitsland indien de situatie dit vereiste. Eden kenmerkte het Russische plan als een moderne Monroeleer voor Europa. De West-Europese ministers maakten het dui delijk, dat zij zich geenszins tot deze nieu we Russische leer zullen laten bekeren. Ofschoon het Russische plan door de drie Westelijke ministers niet geschikt wordt geacht voor ernstige discussie, be sloten zij op aandrang van Molotov het debat over Duitsland en de Europese vei ligheid voort te zetten. Wanneer zij ermee door zullen gaan, zullen zij echter pas Vrijdagavond beslis sen, nadat de eerste bespreking van het Oostenrijkse vraagstuk achter de rug zal zijn. Donderdag houden de ministers weer een geheime zitting over de Aziatische problemen. Verrassing heeft het door Molotov inge diende voorstel voor een Europees veilig heidspact niet gewekt. Het hield slechts een enkel nieuwe element in. Molotov wilde zich baseren op een voortgezette scheiding van Duitsland en hij stelde voor de bezettingstroepen binnen een half jaar uit beide helften van Duitsland terug te trekken. Voorts wilde de Russische mi nister, zoals in zijn voorgaande redevoe ringen reeds was aangekondigd, in de plaats van „de vorming van groepen van Europese staten, die tegen andere Euro pese staten gericht zijn"' een algemeen Europees veiligheidspact stellen. De deel nemende landen zouden regelmatig confe renties moeten beleggen, een permanent raadgevend politiek orgaan moeten vor men en daarnaast een raadgevend militair orgaan. De enige rol. die Molotov daarbij aan de Verenigde Staten had toegedacht, was het zenden van waarnemers naar de bijeenkomsten van deze organen. Ook communistisch China zou daartoe het recht moeten krijgen. John Foster Dulles dankte al bij voor baat voor deze uitnodiging, die hij niet meer vond dan „eon slechte grap", die moeilijk zou kunnen worden begrepen door het Amerikaanse volk na al de offers, die het voor Europa gebracht had, zo zeide hij. Het voorstel over een Europese verdrags organisatie houdt de volgende punten in: Bij het verdrag kunnen zich alle Euro pese landen aansluiten, ongeacht de re geringsvorm. De verdragslanden verbinden zich elkaar niet aan te vallen. De verdragslanden zullen onderling overleg plegen indien volgens één ervan de vrede in Europa in gevaar is. Een gewapende aanval op een van de verdragslanden zal gelden als een aanval op alle verdragslanden. Laatstgenoemde landen zullen dan interveniëren en de vrede herstellen. De verdragslanden zullen onderling vast stellen welke bijstand zij elkaar zullen verlenen. Alle verdragslanden zijn verplicht rap port uit te brengen aan de UNO over het geen zij doen voor behoud van de vrede in Europa. De verdragslanden mogen zich niet aan sluiten bij andere bondgenootschappen die in strijd met de doelstellingen van het verdrag en evenmin overeenkomsten slui ten die dezelfde strekking hebben. De verdragslanden moeten op gezette tijden confereren. Voorts moeten zij een permanent consultatief politiek orgaan in het leven roepen en een militair raad gevend orgaan vormen. De verdragsluitende partijen zullen de Verenigde Staten en de Chinese Volks republiek uitnodigen zich door waarnemers te doen vertegenwoordigen in de lichamen, welke in het kader van het verdrag zullen worden gesticht. De looptijd van het ver drag zou vijftig jaar jaar. Volgens Molotovs plan dienen de grote vier (Amerika, Engeland, Frankrijk en de Sovjet-Unie) een conferentie van Euro pese staten te beleggen ter bespreking van een veiligheidsverdrag, waaraan alle Euro pese staten, wat hun Dolitiek stelsel ook is. kunnen deelnemen. Oost- en West-Duits- land zouden, hangende hereniging van het land, verdragspartners zijn. Het tweede deel van het plan behelst te rugtrekking van alle bezettingstroepen uit Duitsland binnen zes maanden onder toevoeging dat zowel Rusland als de Wes telijke geallieerden hun zones opnieuw kunnen bezetten, wanneer dit om- redenen van veiligheid nodig mocht zijn. Veertien doden, elf gewonden en elf huizen in brand DJAKARTA (Aneta) Een zwaar be wapende bende, bestaande uit duizend man, heeft Maandagavond de dessa's Tji- diras, Tjisagara en Haurguning in het Ga roetse geterroriseerd, zo wordt uit Ban doeng bericht. Veertien dessabewoners werden door de bende gedood, elf zwaar gewond. Elf huizen werden in brand ge stoken. De door de bende aan eigendom men aangerichte schade wordt geschat op rp 150.000. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft Woensdag op zijn weke lijkse persconferentie de leden van zijn regering verzocht zich te onthouden van felle, partijdige aanvallen op de demo craten. Hij gaf ronduit toe. dat hij voor bepaalde gedeelten van zijn regerings program afhankelijk is van democratische steun en dat de republikeinse partij geen aanspraak kan maken op het monopolie van wijsheid. De president zei dit naar aanleiding van vragen van verslaggevers over de bittere aanvallen van senator McCarthy en an dere vooraanstaande republikeinen op ex- president Truman en leden van diens voormalige regeringen. OSLO. (NTB.). De Noorse minister van Handel, Erik Brofoss, heeft in het par lement verklaard, dat Noorwegen een on voldoende bevolkt land is. en cat, wanneer eenmaal een gemeenschappelijke Scandi navische arbeidsmarkt zal ziin ingesteld, overwogen moet worden jaarlijks een be paald aantal Nederlandse landverhuizers toe te laten. De Nederlanders zouden als arbeidskrachten op voet van gelijkheid worden behandeld met de emigranten uit Zweden of Denemarken. De minister zeide dit naar aanleiding van het verzoek der organisatie voor Euro pese economische samenwerking pm hulp voor het oplossen van de vraagstukken, die de overbevolking in Italië en Nederland stelt. WASHINGTON, (Reuter) President Elsenhower heeft Woensdag op zijn pers conferentie te Washington verklaard, dat de Verenigde Staten de Franse en Viet namese strijdkrachten helpen de vrijheids oorlog in Indochina te winnen, doch dat zij vermijden zelf bij de oorlogvoering be trokken te geraken. Hij kon zich geen gro tere tragedie voorstellen, dan dat de V.S. daadwerkelijk in de Indochinese oorlog verwikkeld zouden raken, in het bijzonder met grote eenheden, zo zei de president naar aanleiding van vragen over een ver klaring van een democratische senator, volgens welke het zenden van 200 Ameri kaanse technici naar Indochina mogelijk tot directe Amerikaanse interventie zou leiden. Eisenhower voegde hieraan toe, dat de technici de Fransen het gebruik van Ame rikaanse vliegtuigen en uitrusting leren. Zij zullen midden Juni worden terugge trokken. In de sector van Loeang Prabang werd blijkens een Woensdagavond door de lei ding der Franse uniestrijdkrachten in dit gebied gedane mededeling, niet gevoch ten. De hoofdmacht van de 308ste Viet- minh-divisie bevindt zcih nog steeds tach tig kilometer ten Noorden van de hoofd stad van Laos, aan de oever van de Nam- bao, een zijrievier van de Namhoe. Kleine Vietminh-eenheden vallen voor uitgeschoven posten der verdedigers aan. De aanvallen der Franse luchtmacht op Vietminh-eenheden en -legerplaatsen zijn in hevigheid toegenomen. Tengevolge van zware regenval en mist was het Woensdag niet mogelijk, de be wegingen van de Vïetminh-troepen, die Loeang Prabang naderen, na te gaan. LONDEN. (Reutei Volgens een be richt in de „Times" schijnen berichten over wijdverspreide onrust in Oost-Duitsland, die in de afgelopen dagen in West-Berlijn circuleerden, grotelijks overdreven te zijn. De bevolking schijnt wel in een sfeer van spanning en ontgoocheling te leven en bij de autoriteiten valt inderdaad zenuwach tigheid te constateren. Er zijn goede bewij zen voor, dat overal in de Sovjet-zóne ge discussieerd is over vrije verkiezingen naar Westelijk plan. Leidende partijleden zijn naar de fabrie ken gezonden om de Sovjet-Russische voorstellen tc propageren, aldus de corres pondent van de „Times". Een Amerikaanse woordvoerder heeft de jongste berichten over onrust in Oost- Duitsland „overdreven" genoemd: Een Britse woordvoerder sloot zich bij deze op vatting aan. Hoewel de toestand in Oost-Duitsland, naar de mening van de Amerikaan moei lijk gepeild kon worden, had hij niets ver nomen óver massa-bewegingen of inciden ten on grote schaal Wel werd, zo voegde hij hieraan toe, ontevredenheid over de gang van zaken op de conferentie van Vier „duidelijk tot. uitdrukking gebracht". DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Otto Weiss: Er zijn feestelijke plechtigheden die een diepe indruk nalaten hij velen die er niet hij zijn ge weest. CALCUTTA (Reuter-ANP). De Dou glas DC-4 PH-TEZ „Zeeland" van de K.L.M. heeft zich Woensdag genoopt ge zien, drie uur nadat hij van het vliegveld Dum Dum van Calcuta was opgestegen, naar deze luchthaven terug te keren, om dat een tweejarige olifant, die per vlieg tuig naar New York zou worden gebracht, uit zijn hoüten kooi in het toestel was ge broken. De in Thailand gevangen olifant wordt nu op het vliegveld vastgehouden, totdat maatregelen zijn genomen voor de voort zetting van de reis. ROME, (Reuter) De Christen-demo craat Mario Scelba heeft Woensdag een nieuwe Italiaanse regering gevormd, die steunt op de (R.K.) Christen-democraten, de democratische socialisten en de liberalen. Scelba heeft president Einaudi Woensdag avond de ministerslijst overhandigd. De nieuwe premier is een verbitterd tegen stander van communisten en neo-fascisten. In het nieuwe kabinet hebben veertien Christen-democraten, vier socialisten en drie liberalen zitting. De regering-Scelba kan in de 590 leden tellende Italiaanse nationale vergadering op een meerderheid van ongeveer zestien stemmen rekenen, mits de leden der rech tervleugel van de Christen-democraten en die van de linkervleugel der rechtse socialisten zich aan de partijlijn houden. In de senaat is de meerderheid der re gering geringer. De kleine republikeinse partij was niet bereid aan de regering deel te nemen, ook niet na herhaald aandringen door de drie regeringspartijen. Zij heeft echter wel haar steun in de volksvertegen woordiging toegezegd. Mario Scelba is behalve premier ook mi nister van Binnenlandse Zaken. Zijn plaatsvervanger is de sociaal-democra tische leider, Giuseppe Saragat, die tevens minister zonder portefeuille is. Andere le den van het kabinet zijn Attilio Piccioni (Christen-democraat) Buitenlandse Za ken, Ezzio Vanoni (Chr. dem.) Begroting, Roberto Tremelloni (Soc. dem.) Finan ciën, Paolo Emilio Taviani (Chr. dem.) Defensie, Gaetano Martino (liberaal) On derwijs, Bruno Villabruna (liberaal) Han- STOCKHOLM (United Press) De rant soenering van sterke drank in Zweden, die al sinds 1914 van kracht is, zal per 1 Oc tober 1955 worden opgeheven als het par lement daar mee accoord gaat. Binnen een maand zal de regering aan het parlement voorstellen tot onbeperkte verkoop over te gaan van sterke drank in monopolie-winkels en alcoholische dranken te laten schenken in restaurants zonder dat er warm voedsel bij besteld hoeft te wor den. Het voorstel bevat nog wel enkele beperkingen, maar zou de bestaande situa tie toch sterk wijzigen. Volgens de nieuwe bepalingen zal geen sterke drank mogen worden geschonken in restaurants op weekdagen voor 's mid dags 4 uur en op de weekends en feestda geen voor 2 uur 's middags. Op het ogen blik mag men vroeger aan de borrel, namelijk om 12 uur 's middags op week dagen en om 1 uur 's middags op Zon- en feestdagen. Voor 3 uur 's middags mag men zich echter niet meer dan 7.5 centi liter alcohol laten schenken in restaurants en men moet er een zekere hoeveelheid warm voedsel bij bestellen. Indien het regeringsvoorstel wordt aan genomen zal men zo veel sterke drank mogen kopen als men wil in de door de staat geëxploiteerde drankwinkels, zonder dat men een rantsoenboekje nodig heeft. Op het ogenblik is zulk een boekje onont beerlijk wil men een fles sterke drank of wijn verwerven. Officieel is de wijn niet gerantsoeneerd, maarmen moet zijn aankopen laten in schrijven. Een Zweed met een schone kerf stok kan zijn boekje aanvragen als hij 25 is, of een paar jaar eerder als hij getrouwd is. Een man mag één liter sterke drank per maand kopen, een vrouw een liter per drie maanden. Een man die zich goed ge draagt en wiens inkomen er naar is, kan uiteindelijk een maximum van drie liter bereiken. Voor bijzondere gelegenheden, zoals verjaardagen, kan men een extra rantsoen aanvragen, dat meestal gegeven wordt en dat tussen de 5 en 15 liter ligt. HELSINKI (Reuter). Zeven personen zijn Woensdag te Helsinki veroordeeld tot dwangarbeid wegens spionnage voor een buitenlandse mogendheid. De leider van de spionnagegroep, Reino Armas Kaervo. een kapitein van de luchtmacht, kreeg de zwaarste straf, namelijk acht jaar dwang arbeid. De veroordeelden zijn allen Finnen. Een van hen is een vrouw. Het proces tegen de thans veroordeelden is in November 1953 begonnen. Het hof heeft niet mede gedeeld, ten bate van welk land zij hebben gespionneerd, doch alle te Helsinki ver schijnende dagbladen, met uitzondering van de communistisch gezinde, hebben de Sovjet-Unie als zodanig genoemd. del en Industrie, Ezio Vigorelli soc. dem.) Arbeid, Giuseppe Medici (Chr. Dem.) Landbouw en Michele de Pietro (Chr. dem.) Justitie. De nieuwe regering komt aan de macht op een ogenblik, dat de machtige com munistische partij overal in het land ageert. Volgens de autoriteiten moeten de stakingsparolen, die in het gehele land zijn uitgegeven, gezien worden als een onder deel van een offensief tegen het nieuwe kabinet. Gisteren heeft het werk in de havens van Genua. La Spezia en Savona drie uur stil gelegen. Heden stond een 24-uursta- king in Milaan en omgeving op het pro gramma, waarvoor arbeiders in de in dustrie, de gas- en electriciteitsbedrijven en de transportdiensten zijn opgeroepen. Later in deze week en in het begin van de volgende week zullen andere stakingen worden afgekondigd, die door het grote onder communistische leiding staande al gemene vakverbond en de kleine sociaal democratische vakbeweging worden geor ganiseerd. Het Christen-democratische vakverbond verzet zich echter tegen deze acties. Goed werk Onze correspondent in Rome schrijft: Het was te voorzien dat het voor Scelba niet moeilijk zou zijn een kabinet te vor men. De vier partijen waren het reeds eens over het programma en in hoofdzaak ook over de verdeling der portefeuilles. De nieuwe regering heeft in kamer en senaat een, zij het dan ook, geringe meerderheid en dus zal weldra de crisis voorbij zijn. Daarmede zijn de consequenties getrokken van de verkiezingen van 7 Juni, die zo slecht zijn uitgevallen voor de voorstanders van de „nieuwe kieswet". Hervorming van de kieswet volgens een stelsel van meer evenredige vertegenwoor diging is één van de programmapunten van de regering-Scelba. Verder zal de nieuwe regering de verhouding tot het buitenland vooral Engeland en Ameri ka die onder Pella danig heeft geledén, moeten verbeteren. Het ziet er naar uit dat deze regering, hoezeer bestreden door twee sterke extremismen, voor het nieuwe, democratische Italië goed werk zal gaan doen. (van hedenochtend 7 uur) weers- toestand Helsinki sneeuw Oslo sneeuw Stockholm sneeuw Kopenhagen sneeuw -él t\ ff |s 1} u ix £-t- 2 NO 4 -14 0,1 NO 1 -6 1,1 O 5-6 0,1 O 8 -5 0,1 Londen geheel bew. ONO 3 6 2 Amsterdam regen ZO 4 2 6,6 Brussel regen Z 3 5 3 Parijs geheel bew. Z 5 5 0 Bordeaux regen W 6 8 3 Grenoble (geen opgaaf ontvangen) Nice regen 7 9 Warschau sneeuw ZO 3-10 1 Berlijn sneeuw O 4 -3 0,1 Frankfort mist windstill 2 4 München zwaar bew. ZZW 2 2 4 Zürich mist windstil 2 8 Genève regen ONO 2 2 9 Locarno geheel bew. O 10 0 Wenen sneeuw ZO 2 -7 0,4 Innsbruck half bew. windstil -1 0 Rome geheel bew. ZZO 8 10 0,2 Neerslag laatste 24 uur OOSTELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in de Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Overwegend zwaar bewolkt en mistig. Plaatselijk enige regen of motregen en in het Noordon van het land mogelijk ook enige sneeuw Weinig verandering in temperatuur. Matige wind uit Ooste lijke richtingen. 12 Februari Zon op 8.03 uur, onder 17.47 uur. Maan op 11.55 uur. onder 4.44 uur. Maanstanden 17 Febr. 20.17 uur: Volle maan 26 Febr. 0.29 uur- Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 11 Februari Hoog water: 9.25 en 22.05 uur. Laag water: 4.44 en 17.20 uur. Vrijdag 12 Februari Hoog water: 10.39 en 23.28 uur. Laag water: 5.49 en 18.38 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1