Velsens weekmarkt vastgelegd in verordening Agenda voor Velsen M Visserij- Marktmeester behartigt de belangen, marktgcld in verordening vastgelegd V.G.V. bond P.S.V. aan haar zegekar Beverwijk Marktkooplui tevreden met Donderdagmarkt Castricum 3 VRIJDAG 12 FEBRUARI 1954 8 Medische verzorging tijdens het weekeinde Stichting R.K. school voor B.L.O. Commissie voor Bed rij fs- ontspanning zette de klok terug ..Het Masker" voor het voetlicht in de K.S.A. Hoop op voortzetting hoogconjunctuur GRB floreerde in 1953 Trainer M. Hopman nam afscheid Kapitein en schipper gestraft Scheepvaart Velsens weekmarkt komt er en waar schijnlijk zeer binnenkort. Het ontwerp van de verordening is vastgelegd en bij de eerst volgende vergadering van de raad zal het de vroede vaderen ter goedkeuring worden voorgelegd. Er wordt in deze verordening meege deeld. dat op het Marktplein in IJmuiden iedere Donderdag van 9 tot 12.30 uur markt zal worden gehouden. Een markt waar van alles te koop zal zijn. behalve vee, wat in de Veewet als zo danig wordt erkend. Burgemeester en Wethouders kunnen in verband met bijzondere omstandigheden bepalen of de markt op genoemde dag en genoemde uren doorgang vindt, dan wel of een andere dag en tijd er voor worden be stemd. Dit betreft in hoofdzaak verander lijke feestdagen, nationale herdenkingen en de Nieuwjaarsdag. Ook behouden B. en W. zich het recht voor bepaalde koopwaren ten verkoop te weigeren. Marktmeester aan het hoofd Een door de gemeente benoemde markt meester, wijst de standplaatsen toe. zowel die voor één dag als de zogenaamde vaste standwerkers en dergelijke wordt een be paald gedeelte van het terrein aangewezen om hun „stiel" uit te oefenen. Die markt meester heeft aardig wat in de melk te brokkelen, want hij mag zelfs uitmaken dat op een bepaalde standplaats alleen maar door hem aangewezen goederen mogen worden verkocht. Ook is hij belast met het innen van de marktgelden en voor elke betaling geeft hij een bewijs af. Hij moet het geïnde geld binnen 24 uren na afloop van de markt aan de gemeente-ont vanger afdragen en leeft dus slechts kort in de waan dat hij financieel een „man in bonis" is. Deze marktmeester, die tevens zeggenschap heeft over het hem toege voegde personeel, is zeker maar niet zo de eerste de beste, want hij moet voor de na leving van zijn instructie en in het alge meen voor de „goede, getrouwe en ijverige waarneming van zijn betrekking" in han den van de burgemeester de eed afleggen. Niet op tijd De houders van een vaste standplaats zijn verplicht niet later dan half tien met hun waren aanwezig en gereed voor ver koop te zijn, anders kan de marktmeester indien hij geen kennis van redenen krijgt de standplaats voor die dag aan een ander toewijzen. De koopman verliest het recht op zijn plaats, wanneer hij twee achtereenvolgende marktdagen of vijfmaal binnen de drie maanden door afwezigheid schittert. Het spreekt van zelf dat deze maatregel in geval van ziekte of om andere gegronde reden, niet wordt toegepast. Alleen gekeurde kramen De standhouders hebben zich aan vele bepalingen te houden, want orde moet er nu eenmaal zijn. Zo mogen op de markt slechts kramen, tenten, stallen en andere verkoopgelegenheden worden opgezet, die Woensdagavond werd in de Da Costa- school te Velsen-Noord een wedstrijd ge speeld A-oor de competitie van de afdeling IJmond van de NeVoBo tussen de eerste herenteams \-an de Velser Gymnastiek Ver eniging en de Politie Sportvereniging „Vel- sen". V.G.V. I, dat met invallers voor Ware- man en Bos verscheen, ontmoette een even eens doorinvallers gehavend politieteam, waardoor de sterkte gelijk werd. V.G.V. nam bij de eerste set meteen de leiding in handen en wenste die niet meer af te staan. De voorsprong werd in een rustig en correct gespeelde set, geleidelijk uitgebouwd (159). In de tweede set zet ten de politiemannen een furieuze aanval in, die door het V.G.V.-team maar moeilijk werd gevolgd. In een gelijkopga^pd score verloop werd tenslotte bij de laatste opslag beurten het pleit ten gunste van P.S.V. be slecht (12—15). Tijdens de derde set herstelde V.G.V. zich bewonderenswaardig en overspeelde de dienaren van de H. Hermandad, die zelfs door een time-out niet meer te redden waren, met 153. In de laatste en beslis sende set kon P.S.V. het teamverband niet kloppend krijgen. Een aanvankelijke ach terstand werd door V.G.V. weggewerkt en in een veilige voorsprong omgezet (159). Bij de einduitslag 31 kan echter niet worden gezegd, dat V.G.V. spel van de bo venste plank liet zien, er werden zelfs nu en dan opslagfouten gemaakt. Het betere teamverband en het tactisch plaatsen gaven echter de doorslag. P.S.V. stelde in de ver wachtingen zeker teleur en had op zijn minst meer gebruik moeten maken van de smashkracht van een speler als Wielinga. Aanvoer van grondstof Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Donderdagmorgen aangekomen het Zweedse m.s. „Reine Astrid", dat van Go thenburg een lading van 1500 ton houtstof aanvoerde. VRIJDAG 12 FEBRUARI IJMUIDEN: Thalia,, 20 uur: „Het vierde masker". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19 tot 21.30 uur. ZATERDAG 13 FEBRUARI IJMUIDEN: Thalia. 19 en 21.15 uur: „Het vierde masker". Groninger Vereniging, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, toneeluit voering. „Felison", Heidestraat, geopend tot 17 uur. exDositie van werk van Dick Zwier. SANTPOORT: St. Bonifacius. R.K Bond van Transport arbeiders te IJmuiden, 20 uur, „Zomer- lust", feestavond. zijn gehuurd van door B. en W. aangewezen kraamverhuurinrichtingen. Goederen voor de verkoop bestemd mogen niet eerder dan een half uur voor het begin van de markttijd zijn uitgestald, enz., enz. Er kan op overtreding van de onderscheidene ge- en verboden zelfs hechtenis staan. Marktplein Het spreekt vanzelf dat de standhouders huur moeten betalen. Zo is vastgesteld, dat voor het gebruiken van een standplaats voor één dag of een gedeelte daarvan een kwartje per vierkante meter moet worden geofferd. Voor een vaste standplaats ongeacht of de houder die gebruikt of niet wordt per maand een gulden, per kwar taal 2.75 en pier jaar 9,geheven, alles per vierkante meter. Een zogenaamde standwerker betaalt per dag 1.25 per m2. een vaste standwerker stort 5,per maand, 14,per kwartaal of 45.per jaar. Bij de berekening van marktgeld wordt een gedeelte van een vierkante meter voor een hele m2 berekend. En de inning ge schiedt bij A-ooruitbetaling. De verordening, indien door de raad aangenomen, treedt in werking met ingang van de eerste dag. waarop in Velsen markt zal worden gehouden. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn. uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Kon. Wilhelminakade 79, tel. 4507 en J. Mac Daniel, De Genestetlaan 4. tele foon 4203. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. van Haselen. Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: dr. M. H. A. Melchior. Noorderwijkweg 1. tel. 3340. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: dr. C. Versélewel de Witt Hamer. Vondel laan 60, tel. 3969. Verloj'-undigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De nacht- en Zondagsdiensten worden waargenomen door apotheek a\ d. Kolk. Zeestraat 27. tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. Stoffel. Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raadplegen. Apotheken Elswout-Apotheek. Bloemer.daalseweg 341, Overveen. tel. K 2500 16760 en Sant- poortse Apotheek. Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort-station, tel. K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden-Oost en -West: zr. De Beurs, Lijsterlaan 21. tel. K 2550 4378; voor Velsen-Noord. Velsen-dorp en Drie huis, zr. Koerse. Leeuweriklaan 21. geen tel.; voor Santpoort, zr. De Jong. Brede- roodsetveg 43, Santpoort, tel. K 2560 - 8756. Emmaschool niet helemaal gerust Tijdens de gehouden ouderavond van de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs Fmmaschool heeft het hoofd, de heer K. R. Groot, medegedeeld, dat in Beverwijk een stichting in het leA-en is geroepen, die ten doel heeft om te ko men tot oprichting van een R.K. school voor buitengewoon lager onderwijs. De \-erwachting werd geuit, dat deze school waarschijnlijk reeds bij de aanvang van het komend leerjaar zou starten. Voorts werd deze avond het voor en tegen hiervan besproken; voor de Emmaschool die bezig is uit de kinderschoenen te groeien en die nog a It iid met het onderwij zersprobleem kamot, bestaat het gevaar dat •met de totstandkoming van een R.K. school voor B.L.O. een nog zwaardere taak zal worden opgelegd aan hen. die zich bezig houden met de zorg voor het debiele kind. Deze avond werd bijgewoond door de wet houder van onderwijs, de heer W. Niesten. Oude films draaiden in Luxor ,,'s Nachts bleef hü wakker om aan Be linda te kunnen denken en overdag sliep hij om van haar 1e kunnen dromen". Deze stemming was Donderdagavond op het witte doek van het Luxor-Theater terug te vinden, waar door de commissie voor be- drijfsontspanning der Hoogovens een aan tal stomme films uit die roemruchte be ginjaren der cinematografie werden ver toond. Om helemaal in de sfeer te blijven, werd de projectie gesteund door een zachte pianobegeleiding en het gesproken woord van de explicateur, echter niet door een megafoon maar via de versterker. De avond werd geopend door de explica teur, de heer Max Nabarro, die speciaal de gepensionneerden van het Hoogovenbedrijf welkom heette. Hii sprak vervolgens de hoop uit dat de jongeren zich zouden amu seren met het werk der oudjes. Ondanks de verwende smaak van de met- de-techniek-opgegroeide-mens is tijdens deze voorstelling nog eens intens genoten van de filmkomiek Zigoto, de filmheld Richard Taimach waarvan menig meis jeshartje indertijd sneller klopte en an dere sterren uit het bestofte filmarchief. Met de vertoning van deze filmproducten heeft de commissie voor bedrijfsontspan- ning het publiek door een muse-m seleid, waarvoor dat pudiiek zich zeer ciaukbaar toonde. Voor een goed bezette zaal heeft de R.K. toneelvereniging „Het Masker" Donder dagavond in het K.S.A. gebouw een opvoe ring gegeven van het blijspel „De fuik", geschreven door Ed. Terling en Henk Bak ker. Dit pittige stuk, dat het leven van de drie vrijgezellen Peter Bax, Bart Slikker en Guustaaf Pennings beschrijft, werkte herhaaldelijk op de lachspieren der bezoe kers. De vele komische momenten die dit stuk rijk is, hebben er vooral toe geleid dat deze avond goed geslaagd is. De spelers wisten zich over het algemeen niet boven het gemiddelde peil uit te weiken, hoewel goede zorg was besteed aan aankleding en mise en scène. Adr. v. d. Plas wist een be hoorlijke apotheker op de planken te bren gen en ook de vrijgezel Bax werd door Th. Dudink goed vertolkt. A. Schol speelde de rol van zeeman A'aak wel eens te nadruk kelijk. waarnaast ook zijn rolkennis niet helemaal af was. B. v. d. Plas daarentegen speelde de rol van verzekeringsagent met iets te weinig overtuiging en ook Chr. de Goede kon als rechercheur het juiste over wicht niet kriigen. Beter brachten de dames het er af en mej. A. Rijs voerde een prima huishoud ster ten tonele. Mevrouw De Goede-Bersee en Gerda Konijn in haar dubbelrol, als mede het pittige daghitje mevrouw Gel dermans-Groen, kweten zich goed van de haar opgelegde taak. De regie van dit stuk was in handen van de heer A. \'an Zijl; de avond werd geopend door de heer Ton v. d. Braak, die de in de zaal te houden col lecte „hulp in nood" met enige woorden inleidde. In de Donderdagavond gehouden alge mene vergadering van dc R.K. Bond A-oor Markt-, Straat- en Rivierhandel is onder meer de binnenkort in IJmuiden te houden weekmarkt besproken. Dat deze markt alleen 's morgens wordt gehouden werd door vele leden toege juicht, want degenen die op een markt ko pen, komen veelal 's morgens, terwijl de koopman 's middags nog kan venten ook. De voorzitter, de heer A. Jansen, deelde mede dat de Luila'kmarkt nu definitief in een BeverAvijkse gemeenteverordening is vastgelegd. „Wanneer 1954 A-oor de bloembollen- en de veeteelt net zo Avordt als 1953 dan mo gen wij niet klagen. Voor de tuinderij is hét eind 1953 en begin 1954 echter minder gunstig geweest door de, voor de groei van de gewassen, slechte weeromstandig heden". Aldus de voorzitter van de L.T.B.- afde'ing Castricum. de heer J. P. Dijkman, op de in hotel Borst gehouden jaarver gadering. De voorzitter snrak deze woorden in zijn openingsspeech, waarin hij, der ge- Avoonte getrouw, het afgelopen jaar de revue liet passeren. Spreker betreurde het dat zo weinig jonge land- en tuinbouwers zich als lid van de LTB aanmelden, vooral omdat de agrariërs in Cas'ricum door de uitbreiding van de gemeente steeds meer teruggedrongen worden. Dinsdag 23 Februari zul'en dc Castri- cumse cursisten van de landbouwmotoren- cursus op excursie gaan naar de Ford fabrieken te Amsterdam en de Ficon- fabrieken te Halfweg. De vertegenwoor diger van het hoofdbestuur, de heer J. Tel, uil Haarlem, heeft op deze goed bezochte vergadering de problemen die zich bij het ats'uiten van een pachtovereenkomst kun nen voordoen, uiteengezet. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM Geboorten; 3 Febr.: Johannes Nicolaas Gerardus, zoon van F. H. Muller en H. Stet, Jan Hobergstraat 30; 4 Febr.: Johan na Maria, dochter van J. A. Baltus en G. C. Rozemeijer, Torenstraat 45; 5 Febr.: Ca- tharina Maria Elisabeth, dochter van J. A. Juffermans en G. van Velzen, Dorpsstr. 80. 6 Febr.: Bouke, zoon van J. Hofstra en G. Vlas. Geelvinckstr. 31; 7 Febr.: Petrus Ge rardus, zoon van A. van den Berg en J. C. Zonneveld, HeereAveg 180; Wilhelmus Jo zef Maria, zoon van W. Schermer en A. C. Kroone, Schoolstraat 18; 8 Febr.: Cornelia Geertruida Maria, dochter van A. Castri cum en M. J. de Groot, Burg. Lommen- straat 4. 10 Febr.: Maria Wilhelmina. doch ter van N. Kuijs en J. Zonneveld, Jan Ho- bergstraat 28. Ondertrouwd: 3 Febr.: Johannis Sman, oud 32 jaren, wonende te Wormer en Geer- tunda Johanna van Duin, oud 24 jaren, wonende te Castricum, Hoogevoort 8; 4 Febr.: Johannes Petrus van den Burg. oud 25 jaren, wonende te Castricum en Catha- rina Maria Brandjes, oud 25 jaren, wonen- de te Castricum. Dorpsstraat 61. Johannes de Winter, oud 25 jaren, wonende te Cas tricum en Catharina Theodora de Graaf, oud 21 jaren, wonende te Castricum, Schoutenbosch 4. Overleden: 30 Jan.: Johanna Magdalena van Haaften, oud 81 jaren, wonende te Amsterdam; 8 Febr.: Jacob Bakker, oud 72 jaren, wedn. van J. Poth, wonende te Castricum; 9 Febr.: Gerrit Borst, oud 78 jaren, wedn van N. Duin, wonende te Cas tricum. i De 609 ton metende Britse trawler .JLaforey" hierboven afgebeeld is bij Sandingene ten Westen van Floroe voor de Noorse kust gekapseisd. De bemanning van twintig koppen wordt vermist. De „Laforey" was op weg naar de thuishaven met een lading vis van ongeveer 100 ton, welke voor de Noorse kust was gevangen. De kapitein van het schip had voor deze tocht zijn zoon met zich meegenomen. De Castricumse Reddingbrigade „De Strandlopers" heeft het door het geringe aantal zomerse dagen in 1953, verleden jaar niet zo druk gehad op het strand als andere jaren. Dit memoreerde de voorzitter van de vereniging, de heer J. de Vries, op de jaarvergadering, die de loden Donder dag in hotel De Rustende Jager bijeen bracht. Op verenigingsgebied is het echter een goed jaar geweest voor de CRB. De deelname aan de wintertraining te Alk maar was goed verlopen en had tot resul taat dat 11 leden het A, B. of jeugddiploma behaalden. Wegens slechte weersomstan digheden kon het examen voor het kust wachtdiploma niet afgenomen worden. De voorzitter was vol lof over de medewerking en de financiële steun van het gemeente bestuur doch had gaarne de medewerking van de Castricumse bevolking groter ge zien. In grote trekken was het jaarverslag van de secretaris, de heer K. Th. Wiegert, op dezelfde leest geschoeid als het overzicht van de voorzitter. Eerstgenoemde riep de eerste lustrumviering in October A'an ver- leden jaar in de herinnering terug, alsmede de gezonde medewerking met de EHBO- vereniging CITO. In zijn financieel OA'erzieht gewaagde de heer G. Riethorst, van een klein batig sal do. De A'ereniging heeft echter behoefte aan materiaaluitbreiding en om aan de hier\-oor benodigde gelden te komen heeft men van B. en W. toestemming gekregen tot het houden van een huis aan huis collecte op het eind van deze maand. De aftredende bestuursleden: J. Spaans. H. de Lange en G. Riethorst werden her kozen. Aan het eind van de vergadering kon de secretaris twee nieuwe leden in schrijven. „Het is mede aan uw bekwame leiding te danken, dat onze vereniging thans -550 leden telt. Wij danken u van harte voor al hetgeen u voor Vitesse-gym heeft ge daan", zei de voorzitter van Vitesse-gym, de heer J. Middelhoff, tot de leider van Vitesse, de heer M. Hopman. Na jarenlang de Vitesse-jcugd en dames en heren in de turnsport te hebben opgeleid, was Donder dag dan de dag gekomen dat de heer Hop man afscheid moest nemen van de ver eniging, die onder zijn leiding groot ge worden is. Dit afscheid had plaats na af loop van de demonstratie, die de leden in dc avonduren voor een groot aantal toe schouwers in zaal Roozcndaal hebben ge geven. De voorzitter van Vitesse-gym be trok in zijn dankbetuiging ook de echtge note van de heer Hopman „want zonder uw steun had uw man zich nooit zo voor onze vereniging kunnen geven". Met het fraaie bouquet dat de heer Middelhof het echtpaar Hopman overhandigde, toonden zij zich blij verrast. In de dankbetuiging bleA'cn de leden niet ten achter en twee van hen boden de scheidende leider een smeedijzeren klok aan": Het is niet alleen aan mij te danken dat de vereniging zo groeide", zeide de heer Hopman bescheiden in zijn dankwoord. „De leden van Vitesse komen regelmatig op de training, oefenen prettig en ook aan het actieve bestuur is het te danken dat het Vitesse thans goed gaat". Vervolgens defileerden de oudere leden voor het echtpaar Hopman, wjjarna zij al len persoonlijk met een handdruk van hun oud-leider afscheid namen. De heer Hop man, die wegens drukke werkzaamheden in zijn timmerbedrijf zijn functie moest neerleggen, zal in de toekomst waarschijn lijk als bestuurslid Vitesse-gym van advies blijven dienen. De minister van Oorlog, ir. C. Staf, heeft Woensdagmorgen in de zittingszaal van het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag de Raad van Advies inzake Luchtvaart ongevallen bij de Koninklijke Luchtmacht geïnstalleerd. De Raad van Advies van 'nks naar rechtsgeneraal-majoor b.d. S. Mante secret,irisreserve-generaal prof. r. ir. G. Otten: reserve generaal-majoor vlieger W. C. J. Versteegh (voorzitter van de Raadj en generaal-majoor vlieger J. L. Zeghers. De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein A'an het m.s. „Maraat V", A. L., Avonende te Londen, en de schipper van de motorlogger „Orion" SCH 53, F. O. uit Scheveningen, gestraft door hen beiden de bevoegdheid om in de betrokken functie te varen, te ontnemen voor de tijd van één week. Kapitein L. heeft, naar het ooi-deel A'an de raad, schuld aan het vastlopen van zijn schip tijdens mist nabij Old Nab aan de Oostkust van Engeland op 15 Juni van het vorig jaar. Het aan de grond lopen is toe te schrij ven aan minder zorgvuldige navigatie van de gezagvoerder, aldus de raad. De motorlogger „Orion" SCH 53 heeft tijdens het varen over dc Noordzee in de nacht van 7 op 8 November van het vorig jaar vrij A'eel water gemaakt, doordat de stolpluiken niet met kleden Avaren afge dekt, terwijl door de ruwe zee bij harde Z.W.-wind geregeld water aan dek kwam A'an het diepliggende schip. Het schip heeft groot gevaar gelopen om te zinken, aldus het oordeeel van de raad. Schipper O., die naliet de luiken af te dekken, is aanspra kelijk voor dit in gevaar brengen van zijn schip en mede-opvarenden. Derhalve heeft de raad hem gestraft met het ontnemen van zijn bevoegdheid om als schipper op zeevissersvaartuigen te varen voor de tijd A'an één week. Agatha. 12 v. Telokanson te Piadju verw. Algenib, pass 10 Madeira n. Las Paimas. Aihena. pass. 10 Vlissingen n. Rotterdam. Amstelkroon, 10 te Curasao. Amsteipark, 11 200 m. Z. Nantucket. Amerskerk. pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Armilla, 10 te Pladju. Aalshijk, 10 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aalsum. 11 v. Mombasa n. Durban. Aardïjk, 11 v. New Orleans te Houston. Alnireo, 10 v. Rio de Janeiro n. Santos. Aihena, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Aikaid, 9 v. Montevideo n. Ilheos. Alrati, 10 v. Ilheos n. Bahia. Alphacca 10 v. Santos n. Rio de Janeiro. Amstelbrug, 10 v. Recife n. Bahia. Amsteidiep. 10 v. Damman n. Khorralami. Aalsdijk, 11 bij Hanswecrt ten anker. Agamemnon, 9 te New York. Alcyone, 13 v. Antwerpen te R dam verw. Almkerk, pass. 11 Gibraltar n. Duinkerken. Applngedljk, 9 te Boston. Alpha) d, verm. 11 v. Santos n. Rio Grande. Alpherat, veim. 14 v. Buenos Aires n. Mon tevideo. Alwaki, 10 60 m. O. Rio Grande do Sul. Andijk. 10 4?0 m. NO. Fayal. Antonia, 10 Natuna eil. gepass. Argos, pass. 10 Barcelona n. Savona. Aruntio, 10 560 m. W. Cocos eil. Bacchus, 9 v. Ponce n. Barahona. Banka, pass. 10 Ouessant n. Port Said. Bintang, pass. 10 Finlsterre n. Amsterdam. Bonaire, 11 te Plymouth. Borneo, 10 v. Tampa n. Charleston. Boskoop, 9 v. Aruba n. Curasao. Barend recht, 9 v. Eva Perón n. Curasao. Boskoop, 11 v. Curasao te La Guaira. Breda, pass. 10 Barbados n. Trinidad. Boschfc.ntcin, 11 v. Tanga n. Mombasa. Bali. 10 170 m. ZO. Kreta n. Napels. Barito, 11 te Tj. Priok. Caltex Leiden, pass. 10 Gibraltar n. Sidon. Caitex The Hague, pass. 10 Noordkust Tunis n. Rotterdam. Castor, 10 te Amsteixiam. Caltex Utrecht, 11 v. Vlissingen n. Sidon. Celebes, 11 v. Amsteroam te Rotterdam. Caltex Delft. 10 40 in. W. Oporto. Caltex Padang 10 dwars Bizerta. Camphuys, 10 v. Bitung n. Menado. Corilla, 10 180 m. Z. Kobe. Cottica, 10 v. Trinidad te Paramaribo. Cistula. 8 te Pulubukom. Diemerdijk, pass. 10 Azoren n. Curasao. Delfshaven, 8 te Buenos Aires. Dongedijk 11 v. Antwerpen n. R'dam. F.trema, 11 te Saigon. Eos, pass. 11 Finisterre n. Lissabon.- Esso Amsterdam. 10 rog te Rastanura. Farmsum, 8 te Giaysharbour. Friesland (SSM). 11 v. Sunderland. Garoet, 11 te Singapore. Gooiland. 10 v. Madeira n. Recife. Gordias, 9 te Mersin. Gadila. pass. 10 Hawaii n. Yokohama. Heemskerk, pass. 10 Guardafui n. Suez. Hydra. 10 te A'dam verm. 19 v. A'dam naar Maracaibo. Hoogkerk, 11 v. Kobe n. Yokohama. Hathor, 10 30 m. Z. Kreta n. Antw. Helena, 10 470 m. W.t.Z. Lands End. Hera, 10 te Pampatar. Irdrapoera, 10 v. Genua n. Port Said. Ivoorkust, 10 v. Freetown n. Dakar. Jagersfontein, 11 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 11 130 m. N. Tasmania Karimata, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Port Said Kanmun, 11 te Soerabaja. Kedoe, pass. 10 Ouessant n. Rotterdam. Kota Baroe, 9 v. New York n. Casablanca. Kota Gede. pass. 10 Azoren n. Halifax. Karossa, 10 v. Makassar n. Soerabaja. Larenberg, 10 te Rivercess. Lekkerkerk, 10 v. Port Said n. Genua. Llseta 11 v. Port Dickson te Telokanson. Loenerkerk, 10 te Hamburg. Loppersum, 9 Las Paimas gepass n. Dakar. Lutterkerk, 10 v. Karachi n. Bombay. Leersum, 10 v. Savanna n. Le Havre. Lindekerk. pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Langkoeas, pass. 10 Poeloe Tenegol n. Bangkok Lekhaven, 10 120 m W. Lissabon. Lucita, pass. 10 Ailsacraig n. Oldkilpatrick. Maas, 11 te Oran. Malea, 10 v. Hull n. Thameshaven. Manoeran, 10 v. Tj. Priok n. Semarang. Marken, 10 v. Koewalt n. Khorramshar. Mataram. pass. 10 Westn. Kreta n. Beyrouth. Mentor, 10 v. Alexandrië n. Limasol. Myonia. 11 te Adelaide. Maasdam. 10 180 m O. ten N. Kp. Hatteras. Mitra. pass. 10 Gibraltar n. Stanlow. Modjokerto, 11 v. Cheribon n. Soerabaja. Macuba. 10 190 m. O.ZO. Formosa. Marpessa. 10 220 m. Z.ZO. Hongkong. Nestor, 10 v. Amsterdam te Rotterdam. Notos. pass. 10 Lissabon n. Amsterdam. Noordwijk, 6 te Hampton Roads. Ootmarsum, verm. 13 v. A'dam n. Houstor Orestes. 10 v. Guanta n. LaGuaira. Perna, pass. 10 Kp. York n. Wellington. Poelau Laut, pass. 10 Djeddah n. Aden. Polyphemus, 10 v. Port Said n. Genua. Prins Alexander, 9 v. St. John n. Le Havre. Prins Joh. W. Friso, pass. 10 Kp. de Gata naar Alexandrië. Prins Philips Willem 10 v, Dakar te Kaolak. Prins Willem TI. 10 te Dakar. Pi>iyph»mus. in v. Port Said n. Genua. Prins Fred. Willem. 11 Finlsterre n Londen Prins Maurits, 10 140 m. W.ZW. Lissabon. Over boord. Pech had de bemanning van de Klaas Wijker (IJM 85) toen met de uitstoom naar ae visserij in de nacht van Dinsdag op Woensdag een klap water over het achterdok kwam en een driekwart gevuld vat met visiever over boord werd geslagen. Prijzen van Donderdag. Hei'lbot 2,80- 2,45, gr. tong 2,40-2,20, gr.m. tong 1,45- 1,35, kl.m. tong 1,44-1,36, kl. tong I 1,42- 1,23, kl. tong II 1,29-1,15, tarbot I 2,65- 2,40 per 1 kg. Tongschar 77, schartong 26, gr. schol 21-18, gr.m. schol 25-17, kl.m. schol 25-18, kl. schol I 31-20, kl. schol II 32-18, schar 30-19, bot 12-8, gr. schelvis 48-43, gr.m. schelvis 50-46, kl.m. schelvis 55-48, kl. schelvis I 48-46, kl. schelvis II 37-19, wijting 27-16, gr. gul 35-32, midd. gul 32, kl. gul 25, ham 78, poontjes 24-23, kl. koolvis zw. 23-16, kl. koolvis wit 26 per 50 kg. Gr. kabeljauw 96-58, gr. kool vis zw. 57-54, gr. koolvis wit 58-56,50, gr. leng 58-51 per 125 kg. Aanvoer van Donderdag: 212 kisten tong en tarbot, 4 heilbot, 4 tongschar en sevhartong, 260 schol, 55 schar, 150 bot, 270 schelvis, 125 wijting, 100 kabeljauw en gul, 20 leng, 1 ham, 10 poon, 139 kool vis, 30 diversen, totaal 1380 kisten. Besommingen van Donderdag. IJM 6 Norma f 20700, KW128 f 440, KW189 f 250, KW35 f 1150, KW60 f 960, KW53 f 1120, KW94 f 1340. IJM3 f 720, IJM78 f 1490, TX33 f 1500, IJM 11 f 1370. Pygmalion, 11 v. Ciudad Trujillo te Port au Prince. Prins Willem IV. 10 120 m. ZW. Ouessant. Radja, 10 v. Singapore n. Tj. Priok. Raki, 10 te Port Said. Rempang, 10 v. Calcutta n. Penang. Rotti, 11 te Penang. Rijnkerk, pass. 10 Socotra n. Penang. Roebiah, 10 v. Amstei-dam te Hamburg. Rotula, 10 v. Trinidad te Accra. Rijndam, 11 560 m. N. Flores n. Cobh. Rafaela. 10 150 in. NW. Cambodia. Ridderkerk, 10 1G0 m. ZO. Str. Messina. Salatiga. 11 te Bahrein. Schie, pass. Kp. St. Vincent n. Tunis. Singkep, 9 te Semarang. Stad Amsterdam, 10 v. Glasgow n. Narvik. Straat Malakka, 10 v. Melbourne n. Adelaide. Salland, 11 v. Montevideo n. Buenos Aires. Sibajak, 11 v. Rotterdam te Port Said. Sliedreeht, 10 v. Kaapstad te Mena el Ahmadi ten anker. Sommelsdijk, 10 v. New York n. Baltimore. Stentor, 10 v. Trinidad n. Londen. Straat Banka, 9 te Durban. Salawati, 10 60 m. Z.ZO. eil. Elba. Samarinda, 10 300 m. O.t.N. Dar es Salaam. Si beroet, 10 v. Menado n. Logodidi. Stad Breda. 10 50 m. W. Oporto n. Safi. Stad Schiedam. 10 150 m. Z.ZW. Ouessant. Stad Vlaa: dir.gen, 10 740 m. W. Scilly's. Stanvac Benakat. 10 v. Sungeigerong n. Tj. Uban Stanvac Djirak. 11 te Saigon. Sumatra, 10 rede Panarukan. Tarakan, 9 te Bandarshapur. Ternate. pass. 10 Sabang n. Singapore. Tjipanas, 10 te Beira. Trajanus, verm. 16 v. Amsterdam n. San Juan. Telamon 11 v. Port au Prince te Baltimore. Thalatta. pass. 10 Gibraltar n. Port Said. Tosari, 11 v. Djakarta te Rotterdam. Tamo, vertr. 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Tegelberg, 9 te Osaka. Tiba. verm. 16 v. Necochea n. R'dam. Tankhaven II. 11 te Pulubukom. Tankhaven III. 10 te Sungeigerong. Tara. 10 170 m. ZW. St. Paulsrock. Taria, 10 220 m. O. Mauritius. Tasmas, 10 dwars eil. Bengkalis n. TJ. Priok. Tjikampek. pass. 10 Hainan n. Tj. Priok. Tjiluwah, 10 145 m. O.NO. Kp. Varella. Tjiwangi. 10 v. Soerabaja n. Buleleng. Tomori. pass. 10 Gavdo eil. n. Genua. Utrecht. 10 v. Singapore n. Tj. Pandan. Van Linschoten, verm. 17 v. Amsterdam n. W. Afrika. Waterman, 10 860 m. O.t.Z. St. Helena Wonogiri. 10 v. Soerabaja n. Semarang. Waterland. 11 v. Montevideo te I'.heos. Willem Ruys. 10 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad. 11 v. Aruba te Port Limon. Waal, 10 te Izmir. Westerdam, 10 te New York. Wieldrecht, 10 ISO m. O.ZO. Catania. Zuiderkruis. 10 280 m. Z New York. Zonnewijk, 10 305 'm. ZO. Guadelope. KLEINE VAART Anna b, 11 v. Cardiff te Amsterdam verw. Amgeja, 10 v. Vlissingen n. Antw. Atlas, 11 v. Amsteidain n. Rotterdam. Atlantis, 10 v. Vlissingen n. Esbjerg. Algarve, 11 v. Avonmouth te Swansea. Att, 11 v. Hamburg te Wicklow verw. Arienoldus G, 10 v. Fecamp n. Glasgow. Batavier lil, pass. 11 Burlings n. Casablanca. Betty, 10 v St. Malo te Liverpool. Blue Boy, 10 v. Plymouth n. Preston. Beekbergen, pass. 11 Kp. Ferrat n. Requejada. Boreas, 10 v. Palermo n. Trieste. Bill, vertr. 11 v. Hamburg. Binnenhaven, pass. 11 Ouessant n. Casablanca. Bab-T. 10 te Barcelona. Bornrif, 10 v. Le Havre n. Goole. Claes Compaen, 10 v. Barry n. Brugge. Gerrie, 12 v. Caidiff te Rotterdam verw. Capri, 10 v. Vlissingenhaven n. Antw. Coeta, 10 v. Vlissingen n. Lnoden. Cornelia b I. 10 rede Oland. Carpo. pass. 10 Lizard n. Cork. Coolhaven, 11 v. Casablanca n. Port Lyautey. Cornelia b II, 10 v. Nantes te Bordeaux. Douro, 10 v. Valencia n. Alicante. Draco. 10 te Rotterdam n. Amsterdam. Deo Duce, 10 v. Rotterdam te Kopenhagen. Diligenti. 10 te Purfleet. Depa. 11 v. St. Bcieux te Norwich. Domburgti, pass. 10 Casquets n. Casablanca. Driebergen, pass. 10 Barfleur n. Birkenhead. Duiveland. 10 v. d. Tyne te Methil. Ellewoutsdijk, 10 v. Roscoff n. Portsmouth. Erebus, 11 v Antwerpen n. Lssabon. Fen. 10 v. Vlissingenhaven n. Antw. Eljo. 10 v. Genua n. Propriano Evertsen, 10 v. Brieux te Huil. Follonica, 11 terug te Rotterdam. Friblo, 10 v. Lelth te Gent. Fiducia, 11 v. Maassluis te Boston verw. Henrica, vertr. 12 v. Tunis n. Le Havre. Helvetia, 11 v. Rouaan te Londen verw. Henrica b 10 v. Antw te IJmuiden. Hartel, 10 v. Duinkerken n. Drogheda. Henrica b, pass. 10 Vlissingen n. IJmuiden. Hcogezand, 10 v. Vlissingen rede n. Antw. Hast III, 11 v. Huil te Rotterdam verwacht. Ingeborg, 10 v. Alesund te Frederikstad. Ilias, 10 te Amsterdam n. Pernis. Jan Kleumer, 11 op dc Elbe n. Rotterdam. Jorina, 11 v. Londen te Dublin verw. Kathleen, 10 v. Par te Vlissingen. Kenitra, 10 v. Casablanca te Rouaan. Lacra, 11 te Londen. Leuvehaven, 11 v. Antwerpen te Malmö verw. Markab, 11 v. Rotterdam n. Londen. Muphrid, 10 v. Terneuzen n. Sluiskil. Marcella, 11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Mitias. 10 v. Bari n. Messina. Myfem, 11 nog Parijs. Mypuck, 10 v. Parijs n. Stockholm. Mies, 10 v. Falmouth n. Londen. Monica, vertr. 11 v. Goole n. Billingham. Noorderhaven, 10 dwars Terschelling n. Halm stad. Nettie, 10 v. Boston te Harburg. Nero. 10 v. Kopenhagen n. Aarhuis. Noordstal, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Nieuwehaven, 10 v. Rotterdam te Kopenhagen. Noord. 11 v. Sandefjord te Gdynia. Oosterburgh, 10 te Stockholm. Olive. 10 v. Vlissingen n. Antwerpen. Oranje, 10 v. Vlissingenhaven n. Antw. Plato. 10 te Gothenburg n. Amsterdam. Poortvliet, 12 v. Swansea te Rotterdam verw. Ponto, 10 Ushant gepass n. Dundee. Peter Swenden. 10 Sunk n. Bremen. Phecda, 10 v. Port Lyautey te Caronte. Prior, 11 op Humber ten anker. Rika, 10 v. Londen n. d. Tees. R an. 10 v. Vlissingen n. Londen. Ruby. 10 v. Belfast te Ardrossan. Rijnhaven, 11 v. Safi te Rouaan verw. Sirius, 10 v. Duinkerken te Londen. Soemba, vertr. 11 v. Rotterdam n. Honfleur. Strijpe, vertr. 11 v. Rouaan n. Avonmouth. Theodora, 10 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Trito, 10 v. Dublin te Drogheda. Tromp. 10 v. Rochefort te Bordeaux. Uimajo, 10 v. Port Reath n. Dean. Vlieland, v. Abenraa te Kopenhagen. Veenenburgh, 10 v. Middlesbro n. Rotterdam. Westerschelde, 10 v. St. Malo n. Manchester. Westlaan, 10 v. Rotterdam te Worm er veer. Westersingel, vertr. U v. Swansea n. Sables d Olonne. SLEEPVAART Gele Zee, met tanker 10 160 rn. ZW. Ouessant Loire, 10 60 m. w. Bizerta met 6leep. Zwarte Zee, 10 560 m. ZW. Flores.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10