RASCH firma KROONENBERG Anegang 21, Haarlem De Jong's Speciaal Optiek Belangwekkende demonstraties van muzikale leerlingen Visserij-varia J een bekwaam dragline machinist ,Mit leege aarms" in het Jeugdgebouw Roozenburg alleen aan kop in Vuurtorentournooi Beverwijk Vanmorgen in de Vishal Heemskerk STENO-TYPISTE MAANDAG 15 FEBRUARI 1954 6 INTERSCHOLAIR JEUGDTOURNOOI Groningse sfeer K.Z.O.S. speelt „Pinky" Dammen Dukel boekt moeizame zege op T. Postma Cursus in het maken van lampekappen Rapidity viert carnaval Besprekingavond in 't Centrum Kienavond voor kampeermatcriaal Bedrijfsontspannings- tournooi gaat laatste ronde in „Kennemerland" won cycle-cross te Alkmaar „Tijd voor jolijt" in Beverwijk Burgerlijke stand Beverwijk Hoofdprijzen Staatsloterij D.E.M.-jeugd viert feest Burgemeester spreekt over Heemskerkse problemen Uit de ringen gevallen Scheepvaart Schoonmaakartikelen Verf, Behang, Glas Wenst U V Heeft U wel eens opgelet Kennemerlaan 92 - Telefoon 5072 De eerste muziekavond van het jaarlijkse Interscholaire Jeugdtournooi had Vrijdag avond in de gemeentelijke Concertzaal plaats. De bloem der muzikale jeugd van Haarlem heeft zich dit keer weer met be langwekkende prestaties allergunstigst laten horen. Men kon onder de indruk komen van de serieuze muziekbeoefening waarvan deze jongeren blijk gaven. Ach teraf realiseren wij ons echter dat het in hoofdzaak individuele gevallen zijn, die met de school eigenlijk niets te maken hebben, behalve dan de koortjes en het enige instrumentale ensemble dat deze avond optrad, namelijk „Linons" van het stedelijk Gymnasium. Men kan niet zeg gen, dat de jeugdige solisten hun school vertegenwoordigden, waar ze trouwens voor heel andere dingen opgeleid worden; zij vertegenwoordigen ten slotte zichzelf en - breed gezien - een bijzondere kaste van onze jongere generatie. Dat zij zo jaarlijks eens een kans krijgen, heeft zeker zijn goede zijde, niet het minst als voor beeld voor anderen, daar zij zuivere expe rimenten blijken te zijn van een cultuur kracht, die aan alle zijden bedreigd wordt. Het interscholaire idee komt echter vol komen tot uiting in de school-ensembles, waarvan er deze avond een zevental op traden. Het lijkt heel wat, maar in ver houding van het aantal Haarlemse scholen is het toch betrekkelijk weinig. Wethouder D. J. A. Geluk wees er in een openings toespraak dan ook op, dat nog te vele onderwijsinrichtingen zich van deze actie afzijdig houden. Het dient echter gezegd te worden, dat de optredende schoolgroepen stuk voor stuk behoorlijk, soms zelfs verbluffend knap voor het publiek kwamen. Het koor tje van de St. Luciaschool verraste een deels door zuivere intonatie en goede vo caalvorming en anderzijds vooral met „The Ploughboy" van Benjamin Britten door een stevige rhythmiek. De jongelui van het Coornhertlyceum gaven „het Kwe zelken" een goede beurt en zongen behoor lijk een fris Dalcroze-nummertje. Die van de Bronsteeschool speculeerden vooral op de pittige voordracht van een paar num mers van Paul Chr. van Westering. De jongedames van de Kennemer Streekschool waagden zich niet zonder succes aan een fraai duet van César Franck en zongen een canon van Clemens non Papa. Goed ver zorgde samenzang liet de groep van de Protestants Christelijke Nijverheidsschool horen met het oud-Nederlandse „Christus is opgestanden", een paar koorliedjes van M. E. van EbbenhorstTengbergen. De laatste der zanggroepen was die van de Da Costa Kweekschool, optredend ipet een deels klassiek, deels folkloristisch meer stemmig programma, waarmee door leven dige interpretaties en goed begrepen koor cultuur een groot succes werd behaald. Linos" verwierf zich, als enig optredend instrumentaal ensemble, verdienste met een aardige reeks Schotse Dansen van Beethoven. En nu de solisten. Tweemaal werd het 95' Het dialectstuk van Ger Griever „Mit leege aarms", dat Zaterdag door de Gro ningse vereniging uit Amsterdam onder regie van de heer M. Brouwer voor de Vel- sense „Mous-Hörn" werd opgevoerd is een daverend succes geworden. Als gevolg van de gestaag groeiende omvang der vereni ging is zelfs de grote zaal van het Ned. Herv. Jeugdgebouw zo langzamerhand al weer te klein geworden. Zaterdagavond kon er tenminste niemand meer bij aan de Rembrandtlaan. Met als toneel de woonkamer achter de kruidenierswinkel van Richter Bolt is daar een stuk humor en een brok tragiek weer gegeven dat de psyche van een der naar- geestigste menselijke eigenschappen, de schraperigheid benaderde. Deze Bolt heeft Ida getrouwd om haar geld en springt hier mee zo zuinig om, dat grote ruzie het ge volg is. Zoon Edzo en dochter Gé worden al precies zo kort gehouden als hun moe der en langzamerhand ontstaan er een kil heid en een verwijdering in den huize Bolt, die ook nog wordt verergerd door de inwonende „moeke" Gepke. Tenslotte trekt de één na de ander de wereld in, Bolt en zijn moeder achterlatende. De zeer zuiver aangevoelde aard van Bolt. gespeeld door de heer De Groot, wordt de zaal duidelijk gemaakt op een wel zeer eenvoudige manier: van de accountant ont vangt Bolt bericht, dat hij een hoge winst heeft gemaakt. Zijn moeder deelt in de vreugde, doch vrouw en kinderen horen steeds maar klachten over de „slechte tijden". De tweede hoofdrolspeelster, de moeder Gepke Bolt, was de eigenlijke ster van de avond. Mevrouw G. SimoniusVos wist deze hatelijke figuur zo vakkundig op de planken te zetten, dat zij het ganse publiek tegen zich in 't harnas joeg. Mevr. BoonstraVos gaf de starre Ida, Richter's vrouw, die haar schoonmoeder niet zo best kon zetten, eveneens het volle pond en uit stekend gespeeld was haar flauw-vallen (al kostte het haar bij een voorgaande re petitie een verstuikte pols). De kleermaker Kneels Wierman, ver tolkt door P. Schuurman, was een wat humorloze humorist, die met zijij berijmde grappen voor elke situatie een uitweg of een „dooddoener" vond. Jammer was, dat het stuk zo droevig eindigde: Richter, alleen met zijn moeder overgebleven, krijgt bezoek van Dini Kre- mer, zijn vroegere buurmeisje, die na ruim dertig jaar om een betrekking voor haar zoon komt vragen. Richter krijgt dan de kans van zijn leven om zich te veranderen, slaagt hierin gedeeltelijk, doch wordt door zijn moeder weer ingepalmd, zelfs op het moment dat er bericht binnenkomt, dat zijn vrouw door verdrinking gestorven is. De repliek van de oude vrouvr is dan: „zo'n grote vent huilen? zijn de deuren op slot, de anderen hebben er niks mee te maken". Wel een „zwart" geval dus, deze ontaarde mater familias. Het trio ,.La Paloma" onder leiding van de heer A. J. Hartendorp kweet zich op zeer verdienstelijke wijze van zijn muzi kale taak. Zelfs op het „Grönnens Laid", dat voor en na de voorstelling werd gezon gen, wisten zij feilloos mee te spelen. Voorzitter J. Kieviet dankte de Amster damse „Grunneger familie" voor hun op treden. Hij hoopte met de Velsense ploeg nog eens in Amsterdam te kunnen optre den. publiek op orgelspel getracteerd - presta ties van betekenis. Twee vocalisten: een fris en pril sopraantje en een nog onvol groeide bariton met goede beloften, ver wierven de gunst van het publiek. Twee violisten maakten een zeer goede beurt. Een klarinettist wist fraaie loonvorming te paren aan vlotte techniek. De beide op tredende fluitisten toonden, dat het hen ernst is met de bespeling van hun prachtig instrument. De pianoprestaties hadden een paar hoogtepunten, die boven gewoon ama teurisme uitgingen. En behalve het piano spel verdiende ook menige „begeleiding" een extra compliment. Ten slotte werd door alle koren tezamen de bekende canon „De klokken van Haar lem" gezongen en met begeleiding van het orgel in een opgewekt tempo het Wilhelmus. Woensdag aanstaande heeft de tweede muziekdemonstratie plaats, met een geheel ander programma. JOS. DE KLERK Op Zaterdag 27 en Zondag 28 Februari geeft de R.K. toneelvereniging „Kunst zij ons streven" haar 2e stel donateuruitvoe ringen in dit seizoen. Onder regie van Fr. Hesmerg wordt in het St. Fidelisgebouw, het Patronaat in IJmuiden-Oost het toneelspel in drie bedrijven „Pinky"' opge voerd. Dit stuk is een bewerking voor to neel van de gelijknamige roman van Cid Rickett Sumner. Mejuffrouw A. de Weert vervult de hoofdrol en verder vermeldt de rolverdeling tal van „van oudsher" beken de namen als mevrouw J. v. d. Kolk-Zwa- nenburg, mej. J. v. Leeuwen, de heren H. C. van Kuyeren, H. Zwanenburg en vele anderen. Ds entre-act muziek wordt ver zorgd door het K.Z.O.S.-ensemble „De Inca's" onder leiding van H. ter Voort, de heer Joh. Meijer zorgt voor het kapwerk. Door een overwinning op Laros en de nederlaag, die Dukel moest slikken van Laros, heeft Roozenburg zich alleen op de eerste plaats gewerkt van het IJmuider Vuurtoren tournooi, waaraan tevens het clubkampioenschap van DCIJ Is verbonden. Verder werden gespeeld de partijen tussen Dukel en Tommy Postma en LarosYme de Jong. Een merkwaardig verloop had de partij Dukel—Postma. Toen Dukel een diep ver borgen doorbraak naar de damlijn forceerde kon Postma een wat dure doch zeer fraaie damzet in de overgebleven stand uitspelen. Met een dam en vijf stukken voor Dukel moest Postma (met 1 dam en vier stukken» in een zeer lang eindspel de partij aan zijn tegenstander gewonnen geven. Laros cn Yme de Jong deelden in een emotievolle strijd de punten. Er zijn nu vijf ronden gespeeld en de stand luidt: ffesn. eew. eel. verl. nt. 1. P. Roozenburg 2. Laros 3. Dukel 4. Yme de Jong 5. Tommy Postma 6. G. Postma De spelers ontmoeten elkaar nog een keer en spelen in totaal 10 partijen. De commissie voor Huishoudelijke- en Ge zinsvoorlichting te Beverwijk organiseert een cursus in het maken van lampekappen, wel ke zal bestaan uit vier lessen die worden geh iuden op Dinsdagmiddag in de zaal van de ^reformeerde kerk. De eerste les zal aan vangen op 23 Februari. Toneelspelers gaan kienen De geheelonthouders toneelvereniging „Nieuw Leven" houdt ter versteviging van het contact tussen leden en donateurs een kienavond op Zaterdag 13 en op Zaterdag 20 Maart. ..Rapidity", de tafeltennis-afdeling van de sportvereniging D. E. M. houdt Zaterdag 27 Februari een feestavond in .zaal Timmer. De mede\ erking van de leden wordt gevraagd om door voordracht en spel een carnavals stemming te verkrijgen. Marktkooplieden bespreken hun problemen De afdeling Beverwijk van de Centrale vereniging voor Markt-, Straat- en Rivier- handel houdt Dinsdag 16 Februari in ,,'t Cen trum" een ledenvergadering, waarop markt problemen zullen worden besproken. „Bellamy" en het onderwijs Vrijdagavond hield de afdeling Kennemer- land van de Internationale vereniging Bel lamy" een bijeenkomst, waar gesproken werd over „De geestelijke en materiële uitrusting van de I. V. B." Na de inleiding van de voor zitter de heer Van Geytenbeek, die er ter loops aan herinnerde dat het op economisch gebied in de wereld een chaos is, kwam de heer C. Mook Jr., hoofdredacteur van Wel vaart voor Allen, tot de conclusie dat de I. V. B. het probleem aan twee zijden moet aanvatten. Enerzijde de economische kant, anderzijds de geestelijke. Voor dit laatste is nodig dat de jeugd naar andere normen zal worden opgevoed: het zwaartepunt ligt vol gens spreker tegenwoordig teveel op het kennen en niet op het kunnen. Het onderwijs staat nog op het peil van een halve eeuw geleden; moderne onderwijs methoden vinden slechts schoorvoetend in gang, tengevolge van het conservatisme van de ouders en vooral van de leerkrachten. Verandering in het opleiden san de onder wijzers noemde de heer Mook dan ook een urgent probleem. In dat opzicht was spre ker het eens met de heer C. Kleywegt, dat de opleiding meer gebaseerd moet zijn op de pacdagogische en maatschappelijke kant. Samenwerking met de organisatie voor onderwijsvernieuwing is dan ook voor de I. V. B. zeer belangrijk. 5 4 0 1 8 7 3 2 2 8 5 3 1 1 7 7 2 3 2 7 4 0 2 2 2 4 0 1 3 1 Groep vier van de Beverwijkse Padvinders vereniging ,,M' Hlala Panzi" organiseert voor Dinsdagavond 23 Februari een kienavond om prijzen, welke in de bovenzaal van „De Vijzel" in de Kloosterstraat gehouden zal worden. De opbrengst is bedoeld als aanschaf van kampeermateriaal. Het behaalde puntental in het damtournooi van de bedrijfs-ontspanningscommissie der Hoogovens is thans als volgt: Broersma 10 gesp. 17 pnt.; Michel 10 gesp 12 pnt.; Van Woensel 10 gesp. 10 pnt.; Van As 8 gesp. 10 pnt.; Haver 6 gesp. 8 pnt.; Al- bers 8 gesp. 6 pnt.; Bout 8 gesp. 8 pnt.; Visser 6 gesp. 7 pnt.; Van Meer 7 gesp. 3 pnt.; Schuurman 8 gesp. 1 pnt. Vrijdag 19 Februari zal in Restaurant Wal- serij Oost de laatste ronde gespeeld worden. De Beverwijkse 'rennersclub „Kennemer- land" heeft met veel succes deelgenomen aan de Zondagmiddag in Alkmaar gehouden cycle- cross tussen de Beverwij'kers en de Alkmaar- se vereniging „Alcmaria Victoria". „Kenne- merland" behaalde 26 punten tegen hun te genstanders 19. In de A-klasse was het succes bijzonder groot, daar hier drie Bcverwijkers als eerste eindigden. 1. H. Kuitwaard; 2. D. de Ruiter; 3. F. Stroomer. Met grote voorsprong ging C. Stroomer in de B-klasse als eerste over de eindstreep en in de C-klasse behaalden C. Niesten en L. Grapendaal, beiden van „Kennemerland", resp. de eerste en de tweede plaats. Door dit resultaat hebben de Beverwijkers reeds hun tweede clubprijs in 1954 gewonnen, hetgeen ongetwijfeld te danken is aan de intensieve wintertraining die gehouden werd. De K.R.O.-revue „Tijd voor jolijt" komt op Dinsdag 2 Maart in het K. S. A.-gebouw. De medewerkenden hieraan zijn: Berry Kie- viets, Gerard Walden, Harry Boda, Chris tine Spierenburg, Henk Dorel, Francis en Kapy en Johnny Ombach met zijn K. R. O.- theaterorkest. GEBOORTEN: Simon P., z. van C. A. Ves- sies en A. M. de Wiidt; Petrus M., z. van W. Kuil en J. Alkemade; Elisabeth H. M. A., d. van A. L. Kuijl en J. M. Vergouw; Cor nelia. d. van J. Steenbakker en M. Hühl; Wilhelmus F. A. M„ z. van W. A. Versteeg en E. Goderie: Geertruida C. M., d. van L. Ellens en A. F. Wulp; Robrecht A., z. van A. Berghuis en J. H. van Malsen; Adrianus C„ z. van J. L. Schelvis en C. A. Rumping; Ingrid H„ d. van J. A. Pools en R. G. E. Lennartz: Tetsje C„ d. van R. Nooi en J. C. van der Heide; Johannes W. M.. z. van W. van Egmond en M. C. Oudendijk; Bertus J., z. van J. V. Colijn en A. G. Schaank; Johan nes H., z. van E. J. J. de Zwart en C. M. de Vries; Cornelis J.. z. van C. N. Thomasz en H. Hellingman; Teunis H„ z. van J. Olivierse en J. Hougee; Jan F. A., z. van M. A. Suij- kerbuijk en C. Six. ONDERTROUWD: W. J. Lambij en C. Rumping; W. P. Huizer en M. S. Stegeman: W. Groen en H. D. Bruijns; A. Kingma en E M. A. Vastenburg. GETROUWD: D. van As en H. Franse: A. de Jong en A. J. Mann; A. Dekker en M. van Vuuren: P. A. Markx en M. H. Th. van Schaik: A. Wattel en C. G. Slootjes; J. G. Bontenbal en K. C. Jansen; J. E. Rozemeijer en P. A. A. Oorthuijsen. OVERLEDEN: C. W Weintré. 75 j.. wed. van E. P. Kramer;J. van der Son, een jaar; B. van Berkum, 85 j.. wed. van J. Arisz; A. Roggeveen. 59 j„ echtg. van F. H. van Leeuwen; J. Deinum, 82 j.. wedn. van A. van Dorp; W. A. van Leeuwen, 81 j., wedn. van K. Druge; C. C. van der Meijder, 86 j., echtg. van H. A, Pielage. Viertal Vanmorgen verschenen er vier trawlers aan de markt: de Bergen met 35 schelvis, 100 wijting. 100 gul, 300 kool, 150 makreel en 125 haring. De Dirkje had 200 schelvis, 65 radio, 140 kool, 70 wijting en 20 diver sen. Voorts had de Bloemendaal 900 stuks ijskabeljauwen, 900 stijve dito's en 25 kis ten varia. De Haarlem had 250 schelvis, 150 kleine schelvis, 25 tarbot, 70 wijting, 15 heilbot, 40 varia, 80 haring en 15 haaien. Vierenveertig Er waren voorts 44 loggers en kotters met 60.000 kilo tong, 2000 kisten schol, 500 diversen, 1600 stuks ijskabeljauwen, 1800 stijve en J50 kisten wijting. Zeldzame tarbot De trawler Haarlem zorgde vanmorgen voor 1500 kilo grote tarbot, die haast hele maal naar België werd verkocht voor 2.20 tot 2.40 per kilo. Haring en makreel De haring deed vanmorgen 19 tot 14.50 en de makrelen haalden voor de bonken 39 per kist terwijl de kleinere blauwpijpjes 2823 deden. Stijve naar België De Belg bleef achter de stijve kabeljauw aanzitten en betaalde voor de regels 55 tot 42.De kisten gingen het binnen land in voor 65 en de grote gul haalde 32 met 30 voor de middelgul. Torgul deed. 2130 en de grote schelvis 50 per kist; voor grootmiddelschelvis is 48 betaald evenals voor de kleinmiddel en de pennen werden met 45 gehonoreerd. Voor braadschelvis is ƒ3540 betaald en de wijting deed 2428. Engeland nam grote schol De grove schol is naar de Engelse markt gegaan voor 12,de middelschol deed 1215 en de zetschollen brachten 3240 op. Voor de enen had de Brit 2630 over en de tweecn verdwenen naar de Nederlandse détaillisten voor 20; schol III haalde 1815 voor de betere en 1412 voor de minder mooie sor teringen. Tong teveel De tong „liep niet erg hard" vanmorgen. Voor grote tong hadden de Amerikanen nog belangstelling en ze betaalden 2.10 2.20; de grootmiddel deed 1.30 en de Engelsen namen op deze Maandag voor 1.30 de klein- en grootmiddeltong af. Voor cie enen is 1 betaald, de li-tong deed 0.85 per kilo. Morgen niets. Woensdag twee De markt van Dinsdag zal hoogstwaar schijnlijk geen trawlers zien; Woensdag worden de Herman en de Van Hattum ver wacht. De schepen in de Noord hebben 40 uren achtereen liggen steken. Vierde klasse eerste lijst ƒ100.000: 21349 2.000: 7399 1.500: 9994 14961 1.000: 2072 17710 400: 2713 3900 4531 7021 7508 7754 11227 11425 16699 17081 21693 200: 1845 2116 2359 2678 5223 6049 6213 6852 6987 7010 7524 8113 8771 9219 9738 10600 11066 11290 12872 13778 14609 16119 16930 18488 19680 19694 20733 20779 21084 21357 21481 21570 Donderdag 18 Februari wordt voor de jeug dige leden van D. E. M. met hun ouders, in het K. S. A.-gebouw een feestavond gehou wen. waarvan het programma wordt ver zorgd door het P.-W.-cabaret en een telepaath. Voor de jongeren, aangesloten bij de N. K. J. B., zal burgemeester H. Nielen he denavond in de gezellenzaal van het K. S. A.-gebouw spreken over: „De grote problemen, waarmede de gemeente Heemskerk te maken heeft". Bij gymnastiekoefeningen is mejuf frouw A. v. L. te Heemskerk uit de ringen gevallen en zo lelij'k terecht gekomen dat zij vermoedelijk een hersenschudding heeft opgelopen. Per auto is zij naar haar woning vervoerd. Electrisch begrafenistoestel De gemeente Heemskerk heeft voor ge bruik op de algemene begraafplaats een electrisch toestel aangeschaft, waardoor aan het werken met touwen een einde is gekomen. „P" gaat weg. De letter P van Par- levliet in de schoorsteen van de motor- logger Volharding (KW 65) zal binnen kort verwisseld worden voor de merken van rederij De Jong in Katwijk. Het schip werd verleden week tijdens de openbare verkoop in Leiden opgehouden, maar on dershands is het nu toch verkocht. Daar mee krijgt de rederij De Jong de beschik king over zes schepen in totaal. Haar KW 23, die na de haringteelt in Katwijk werd opgelegd om van een nieuwe motor te worden voorzien, tijdens welke grote beurt het schip tevens verlengd zou wor den, is door de vorst lelijk opgehouden. Het schip vroor aan het Prins Hendrik kanaal in. Niet naar huis. Doordat de havens van Texel, Urk, Den Helder en Wieringen nog niet ijsvrij zijn, bleveft er ettelijke loggers en kotters uit deze plaatsen in IJmuiden liggen tijdens het weekeinde. Vandaag gaan de schepen uit IJmuiden weer ter visserij. De bemanningen hebben de „thuisstoom" per trein of bus moeten maken. Motorschade. Zaterdag kwam de Bel gische kotter Maryla (Z 321) in IJmuiden op bezoek wegens een motormankement. De matrozen hebben de tijd gekort met het boeten van het vistuig. Zoodvis-contróle. In overleg met de Unie Verkeer te Scheveningen en verte genwoordigers van de afslag aldaar is er een strengere controle op de „zoodvis", de vis dus, die de lossers mee naar huis mr^- gen nemen. Het bekende en ook in IJmui den veel besproken „zoodje" mag voortaan alleen „in groepsverband" door de hal vervoerd worden. Geen loon naar werken. Het pro beersel in de Ierse zee, waar de Verre Visserijmaatschappij in Scheveningen on der meer aan mee heeft gedaan, is niet naar wens verlopen. De resultaten bleven evenals die van de IJmuidense Postboy ver beneden de verwachtingen en het ligt dan ook niet meer in de bedoeling deze Westkustvisserij te hervatten. Eén logger is inmiddels met de vleet naar zee ver trokken* om te proberen wat haring te pakken te krijgen. Als het gaat als vorig jaar kon er bij de Silverpitt wel eens wat zeebanket te halen zijn. Breskens trekt. Verscheidene Urkers zijn Donderdag weer naar Breskens ge gaan om nog een paar reisjes op de ijle haring te proberen. De laatste weken heeft de haring zich, welicht door het koude weer, uitermate slecht laten vangen. Prijzen van Zaterdag. Gr. tong 2,36- 2,12, gr.m. tong 1,44-1,16. kl.m. tong 1,30- 1,18, kl. tong I 1,10-0,93, kl. tong II 1-0,74, tarbot I 2,80-2,20 per 1 kg. Tarbot IV 32- 30, gr. schol 18-15, gr.m. schol 20-13, kl.m. schol 45-36, kl. schol I 38-23, kl. schol II 21-12, schar 26-17, bot 12-8, wijting 21-8, gr. gul 38-32, midd. gul 36-27, kl. gul 27- 22 per 50 kg. Gr. kabeljauw 94-52 per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag. 1065 kisten tong en tarbot, 1120 schol, 120 schar, 175 bot, 215 wijting, 125 kabeljauw en gul, 20 diversen, totaal 2840 kisten. Aa^tekei k, 13 te Manilla. Adinda 13 te Bangkok. Acamemnoti, 12 v. New York n. Curasao. Alamak, 11 rede Chittagong. Alwaki, 12 te Buenos Aires. Appingedijk, 11 v. Boston n. Philadelphia. Almkerk, pass 12 Finisterre n. Duinkerken. Alrati, 12 190 m. Z.ZW. Recife. Alphacca, 12 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Aldabi, 12 v. Rotterdam te Buenos Aires. Amor, 13 v. Palermo te Algiers. Aludra, 12 v. Santos n. Rio de Janeiro. Aagtedijk. 14 v Victoria te New York. Aalsdiik. 13 v. New York te Rotterdam. Abbedijk, 12 v. Boston n. Philadelphia. Abbekerk. 14 v. Fremantle n. Adelaide. Alcyone, 13 v. Buenos Aires te Rotterdam. Algenib, pass. 14 St. Vincent n. Recife. Alhena. 13 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alioth, pass. 14 Vlissingen n. Antw. Almkerk 14 te Duinkerken. Aludra, 13 te Rio de Janeiro. Ameiskerk, 13 te Adelaide. Amponan, 14 te Southampton n. Tj. Priok. Amstelbrug, 14 te Victoria. Amsteldijk. 14 ie Le Havre. Anneirkerk, pass. 14 Vlissingen n. R'dam. App;»ifiedijk, 14 te Baltimore. Arendsdijk, 13 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Arnedijk, 14 v. Le Havre te Londen. Bintang, pass. 13 te Amsterdam. Bonaire, 13 te Amsterdam. Boskoop, 13 te Port of Spain. Banka, pass. 12 Gibraltai n. Port Said. Bieda, 13 v. Amsterdam te Curagao. Bali. 14 v. Napels n. Genua. Banto# 14 v. Tj. Priok n. Singapore. Billiton, 14 te Ralboa. Bloemfontein, pass. 14 Ouessant n. Southampton Blommei sdijk, 14 te Antwerpen. Borneo, 14 v. Charleston ie Philadelphia. Caltex Delft. pass. 12 Algiers n. Sidon. Csltex The Hague, pass 12 Gibraltar n. R'dam Caltex Utrecht, pass. 13 Finisterre n. Sidon. Caltex Pernis. 13 v. Sidon te Rotteraam. Ceionia, pass. 12 Str. Banka n. Adelaide. Conyostroom, 12 v. Lagos n. Takoradi. Caltex Leiden, pass. 14 Kreta n. Sidon. Celebes. 14 v. Rottei dam n. Brake. Delfland, 13 v. Las Palmas n. Amsterdam. Dongedijk. 13 v. Vancouver te R'dam. Duivendijk. 13 v. Curagao n. Carthagena. Ena, 12 v. Balikpapan n. Tarakan. F.nggano, 12 v. Calcutta n. Madras. Eemland. 13 v. Las Palmas te Amsterdam. Eendracht. 13 Kalamaki vegwacht. fcsso Den Haag, pass. 14 Kreta n. Antwerpen. Fnesland (KRL), pass. 12 Kp. Comorin n. Coca- nada. Friesland (SSM), 13 v. Amsterdam n. Sunder land. Groote Kerk, 13 v. Durban te East London. Gouwe, pass. 12 Finisterre n. Hamburg. Gaasterland, 13 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Ganymedes. 14 v. Mobile te Houston. Hector, pass. 12 Kp. Vircent n. Rotterdam. Hilversum, pass. 12 Algiers n. Duinkerken. Hydra. 12 v. Amsterdam te Hamburg. Haarlem, 13 v. Rotterdam n. Amsterdam. Heelsum, pass. 14 Key West n. Houston. Helena, pass. 14 Vlissingen n. Gent. Helicon, 15 te Houston. Heisilia, pass. 13 Kp. Hatteras n. Baltimore. Hestia, 14 v. Bremen n. Antwerpen. Indrapoera, 13 Port Said verwacht. Ivoorkust, 12 v. Dakar n. Antwerpen. IUersum, 12 v. Puerto Alegio n. Montevideo. Jupiter, pass. 12 Finisterre n. Amsterdam. Jagersfontein. 14 v. Southampton n. Las Palmas Japara (KRL). 14 te Makassar. Java, 13 v. Alexandrië n. Halifax. Kedoe, 13 te Rottei-dam. Kota Agoeng, 13 v. Schiedam te Rotterdam. Karimata. 15 v. Amsterdam te Port Said. Kieldieeht, 14 v. Aden n. Suez. Lekkerkerk, pass. 12 Kreta n. Genua. Leuvekerk, 12 te Karachi. Laagkerk, pass. 12 Finisterre n. Marseille. Liseta. 12 v. Telokanson n. Pladju. Laertes, 12 v. Avonmoutti n. Londen. Linge. pass. 12 Finisterre n. Rotterdam. Larenberg, 14 te Monrovia. Laurenskerk, pass. 14 Kreta n. Alexandrië. Lemsterkerk, 14 te Bahrein. Leopoldskei k, pass. 13 Vlissingen n. R'dam. LeuVekerk, 14 v. Karachi n. Bombay. Lieve Vrouwekerk, 14 te Chittagong. I.indekerk, pass. 14 Vlissingen n. Hamburg. Linge, pass. 13 Finisterre n. Rotterdam. Loenerkerk, 13 v. Hamburg n. Antw. Loosdrecht, 14 v. Rangoon te Calcutta. Loppersum, 14 v. Dakar n. Freetown. Macoma, 12 v. Avonmouth n. Swansea. Marisa, 12 Kp. Guardafui gepass. n. Singapore. Maas. 12 v. Oran n. Lissabon. Maasland, 12 Recife gepass. n. Santos. Muiena, 13 v. Thameshaven te Stanlow. Mentor, 13 v. Limasol te Beyrouth. Maasdam. 13 v. St. Thomas n. La Guaira. Mariekerk, 13 te Rotterdam. Markelo. 13 v. Rotterdam n. Amsterdam. Meerkerk, 13 v. Genua n. Port Said. Meliskerk, pass. 13 Kp. Vincent n. Genua. Merwede, pass. 14 Casquets n. Houston. Mi tra, 14 Ouessant gepass n. Stanlow. Nieuw Amsterdam. 14 te Port au Prince. Nooi-dam, 14 v. Southampton n. New York. Ondina, 12 dwars Belawan n. Singapore. Orestes, 13 te Willemstad. Orion, 12 v. Algiers n. Malta. Ootmarsum, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Oranje. 14 v. Singapore n. Belawan. Polydorus, 13 v. Aden n. Port Soedan. Polyphemus, 14 Genua verwacht. Prins Fred. Hendrik, 12 v. Halifax n. St. John. Prins Maurits, 12 Finisterre gepass. n. Bordeaux Pendrecht, 14 te Paulsboro. Peperkust, 13 v. Dakar n. Amsterdam. Rondo, 13 te Penang. Rotti, 12 v. Port Swettenham n. Singapore. Rijnland, 12 v. A'dam n. Buenos Aires. Rempang, 13 te Penang. Schei pendrecht. 12 v. Puerto La Cruz n. Santos Sommelsdijk, 12 v. Baltimore n. Galveston. Sibajak. pass. 12 Str. Jubal n. Aden. stad Amsterdam, pass. 12 Shetlands eil. n. Narvik Stad Alkmaar, verm. 13 v. Narvik n. Glasgow. Stad Maassluis, 13 v. Schiedam n. Kirkenaes. Stad Schiedam, 13 te Vlaardingen. Tabinta, 12 te La Guaira. Tjitj3lengka, 13 te Port'Elizabeth. Tomini, pass. 12 Colombo n. Port Said. Teiresias. 12 v. Liverpool n. Amsterdam. Tamo. 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Ternate, 12 te Singapore. Utrecht. 12 v. Tj. Pandan n. Tj. Priok. Van Spilbergen. 12 v. Abidjan n. Douala. Waterland. 12 v. Ilheos n. Bahia. Waai, 12 te Istanboei. Weltevreden 13 te Belawan. Willem Ruys, 12 140 m. N.NO. Finisterre. Westland. 12 v. Montevideo n. Santos. Wonosari. 13 v. Rotterdam n. Antw. Zuiderkruis, 12 v. New York n. Southampton en Amsterdam. Schepen met passagiers, repatriërende», en emigrerenden Aldabi, 12 v. R'dam te Buenos Aires verw. verm. 22 v. Buenos Aires n. Rotterdam. A'hena verm 12 v. Rotterdam n. Buenos Aires 1 Mrt. te Rio de Janeiro verwacht. Alnati. 26 te Antw 1 Mrt. te R'dam verw. Bloemfontein, 15 te Southampton verw. Bonaire. 13 v. Georgetown te Amsterdam verw. Boschfontein, verm 17 v. Mombasa n. Suez. Boskoop. 13 Port of Spain verwacht. Cottica, 14 v. A dam te Georgetown verw. Groote Beer, 13 Halifax 15 New York verw. Indrapoera. 13 Port Said 27 Belawan verw. Jagersfontein, verm. 12 v. Amsterdam n. Durban 13 Southampton 17 Teneriffe verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1 Mrt. Aden verw. Maasdam, 13 St. Thomas 15 La Guaira verw. Nieuw Amsterdam, 14 v. New York te Port au Prince verwacht. Noordam. vertr. 13 v. Rotterdam n. New York. Oranje, verm. 13 v. Tj. Priok n. Amsterdam lt Singapore verwacht. Oranjefontein, verm. 21 v. Durban n. A dam. Oranjestad, verm. 18 v. A'dam n. Cristobal. Rijndam. 13 Cobh 14 Southampton n. Le Havrg 15 R'dam verwacht Sibajak, 16 Aden 22 Colombo verwacht. Waterman. 19 Las Palmas 24 Rotterdam verw. Westerdam, vertr. 13 v. New York n. R'dam. Willem Ruys. 17 Port Said 25 Colombo verw. Willemstad, verm. 12 v. Puerto Limon n. A dam 14 Cristobal verwacht. Zuiderkruis. 12 v. New York n. Rotterdam vla Southampton. KLEINE VAART Aegir, 13 v. Maassluis n. Boston. Ar.na b, vertr. 13 v. Rotterdam n. Waterford. Atlas, 12 v. Rotterdam n. Carthagena. Arcturus, 12 te Esbjerg. Beekbergen, 12 v. Requejada n. Terneuzen. Boreas, 13 te Triëst n. Venetië. Bernisse, vertr. 13 v. Rotterdam n. Emden. Bab-T, 11 v. Barcelona n. Avonmonth. Binnenhaven, pass. 12 Finisterre 14 Casablanca verwacht. Brem, 13 v. Antwerpen n. Rotterdam. Brinda, 12 te Vlaardingen. Casana. 12 v. Gothenburg n. Aalborg. Claes Compaen. 13 v. Barry te Brugge. Continental, verm. IJ v. Terneuzen n Londen. Coolhaven. vertr. 13 v. Port Lyautey n. Duin kerken. Coolsingel, 12 v. Londen n. Malta. Cormoran. 12 v. Londen. Cornelia b I. 12 te Norkoping. Cornelia b II. 12 v. Bordeaux n. Lissabon. Comelis, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Corrie b. 13 v. Rotterdam n. Amsterdam. Crescendo. 12 te Roscoff. Da Cap». 12 v. Antwerpen n. Irvine. Deni, 12 te F.sbjerg. Draco, 12 te Amsterdam n. Ham-burg. Diligentia, 13 v. Dover n. Thameshaven. Doklaan, 13 Genua verwacht. Dollard. 13 v. Newross n. Swansea. Driebergen, 14 te Birkenhead verw. Duiveland. 12 v. Methil n. Rotterdam. EUewoutsdiik, 12 v. Portsmouth n. Roscoff. Eveitsen, 12 v. Huil n. Middlesbro. Ferocia. 13 te La Pallice. Fiducia. 13 v. Boston te Maassluis. Follonica, 13 v. Rotterdam n. Aberdeen. Goote. 12 v. Duinkerken te Dakar. Harold. 12 v. Frederikstad n. Haugesund. Hartel, 14 v. Duinkerken te Drogheda verw. Hast I, 13 v. Ellesmereport te Amsterdam. Hast V. 12 v. Londen n. Rouen. Henrica b, 12 v. IJmuiden n. Cork. Hondsrug, 13 v. Rotterdam te Newross Ingeborg, 14 v. Frederikstad te Hamburg verw. Jokurma. 13 v. Rochefort n. Morlaix. Jorina, 13 v. Londen te Dublin verwacht. Joost, 12 Oporto gepass. n. Sete. Josef Swenden. 13 v. Kingslynn te Gent. Julia Mary, 13 v. Vlissingen n. Antw. Kemphaan, verm. 13 v. Ventspils n. Aarhus. Koningshaven, 13 v. Rotterdam n. Esbjerg. Leny, 12 te Rochefort. Lucas Bols II, 13 v. Hoek v. Holland n. Yarmouth Larix, 12 te Sete. Lydia. 14 v. Londen n. Selzaete. Marcella, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Marietje Bohmer, 12 v. Dakar n. Duinkerken. Markab, 13 v. Rotterdam n. Londen. Markab N, 14 v Ventspils te Esbjerg verw M das. 12 v. Messina n. Milazzon. Merak N. 12 255 m. Z. Kp. Verdische eil. Meres N. 14 te Montevideo verwacht. Merwehaven, 13 te Duinkerken. Midsland. 12 v. Leith n. Rotterdam. Monica. 12 v. Goole te Billingham. Myfem, 12 v. Parijs n. Rouen. Nassauhaven. pass. 13 Vlissingen n. Antwerp?» Neeltje b. 12 v. Cardiff te Swansea. Nero. 12 v. Odense n. Amsterdam. Noord. 13 v. Gdynia n. Krossar.es. Noordland. 11 v. Sharpness n. Newport. Noorderlicht, 12 v. Par te Rouen. Oranje, pass. 12 Vlissingen n. Newport. Peter Swenden, 12 v. Londen te Bremen. Plato. 12 v. Gothenburg n. Amsterdam. Pavo, 8 v. Bordeaux n. Huil. Por.to, 10 Ushant gepass n. Dundee. Pon-za. 11 v. Londen n. Goole. Prior, 12 v. Immingham n. Belfast. Rema, 13 v. Portsmouth te Roscoff. Rika. 12 v. Londen te Middlesbro. Rijnhaven, vertr. 15 v. Rouen n. Casablanca. Servus 13 v. Wicklow n. Cardiff. Silvaplana, 12 v. Norgesundby te Gothenburg. Sinus, 12 v. Londen n. Duinkerken. Spurt. 13 v. Rotterdam te Antwerpen verw. Strijpe. 14 v. Rouen te Avonmouth verw. Taormina. 12 v. Shoreham n. Dublin. Taurus. 13 te Rotterdam verwacht. Teun, 13 rede Vlissingen n. Terneuzen. Theodor. 14 v. Kopenhagen te R'dam verw. Timor, 13 v. Maassluis n. Boston. Tom v. d. Heide. 11 v. Casablarca n. Rouen. Trianca, pass. 12 Vlisshigen n. Wicklow. Venus, verm. 13 v. Felixtowe o. Middlesbro. Virso, 12 v. Portsmouth te Roscoff. Vivo. 13 te Immingham verw. Vlier. 16 v R'dam te Lissabon verw. Vrouwepolder. 11 v. Opoito n. Rotterdam. Westersingel. 13 v. Sables d'Olonne verw. Westlaan, 12 v Wormerveer n. Kingslynn. Westpolder. 13 te Bordeaux. Wiebold Bohmer. 12 80 m. NW. Gironde. Do vorst verdwijnt, thans het vuil uit de hoeken. HL YGENSSTRAAT 59 Tel. 4209. IJmuiden. SCHITTERENDE TAPIJTEN Aangekocht gehele mon stercollectie textielbeurs Amsterdam. Een keur van pr. Wiltons en M. Smyr na's, worden aan particu lieren tegen engros-prij- zen verkocht voor slechts f 79.50, f 98. f 125. f 159. Ook exceptioneel gr. ma ten 275 x 375 voor slechts f 198. Verkoop deze week in onze toonkamer. TA- PIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85 bij de Gr. Markt, Haarlem. RECTIFICATIE In de advertentie van de in het blad van V r ij d a g j.I. werd genoemd ons voormalig filiaal Gen. Cronjéstraat. Dit filiaal is echter inmiddels opgeheven, zodat de Firma KROONENBERG alléén gevestigd is EEN ZINDELIJKE POES Plaats een Luidspreker als U in de spiegel keek. hoe weinig flatteus en flets aanzien Uw oude lichte bril aan Uw gezicht gaf Moet U zo'n MODERN MONTUUR zien Een fraaie donkere strip bovenaan: iets op lopend. kortom, het geeft Uw gezicht iets vrolijkers, enU meer zelfvertrouwen I LAAT tl daarin nu eens adviseren Filiaal Amsterdam. Gevraagd voor direct: Aanbiedingen: Riezcnkamp, Wijkerstraatweg 2, Velsen- Noord, tel. 0 2510—4191. CONFECTIEBEDRIJF ECOBE. Ged." Oude Gracht 5658. Haarlem, vraagt: Kennis der moderne talen vereist. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen aan bovenstaand adres. Zonder de nodige ervaring onnodig te solliciteren. Persoonlijk bezoek uitsluitend na oproep.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8