Vorst was geen spelbreker van tentoonstelling te Lisse Beverwijk Heemskerk Castricum IJmuiden Vishandel content met verre visserij Vanmorgen in de Vishal Luidsprekers 7 BLOEMEN IN DE WINTER Ere-tentoonstelling van werk van Jan Wiegman Canadese predikant spreekt in Beverwijk Dure bloemen Philharmoniseh orkest concerteert „Het hoedje van Marius" bij Watervliet Edelsmid Jan Eloy Brom te Utrecht overleden Burgemeester sprak over Heemskerkse problemen Verdacht van heling „Gezinshulp" vierde lustrum Van wie is die zwart wit gevlekte hond? Amsterdam verwacht goedkope tong en kabeljauw Evangelie en Industrie Jaarvergadering C.H.U. Scheepvaart DINSDAG 6 FEBRUARI 19 54 Voor de derde keer in het winterseizoen zijn vanmorgen de poorten van de Bloemlust- hallen te Lisse geopend voor een expositie en in de komende dagen kunnen bezoekers van meer dan een millioen bloemen genieten. Dat is iets bijzonders na de vorstperiode van de afgelopen weken. Gebleken is, dat de beoefenaren van het bloembollenvak niet uit het veld zijn te slaan, als kou de broei van geforceerde voorjaarsbloemen kan be- invloeden of als het moeilijk is over bomen en graszoden te beschikken die voor de aanleg van een bloemententoonstelling noodzakelijk zijn. Twee aaneensluitende en in elkaar lo pende gebouwen van Bloemlust, die teza men een oppervlakte hebben van ruim vierduizend vierkante meter, zijn herscha- perf in een tuin van hyacinten, tulpen, narcissen en andere bloembollen. Evenals vorige jaren wordt de derde tentoonstel ling in het seizoen de „Daffodil-show" ge noemd. Zij is eigenlijk een voortzetting van de vooroorlogse tentoonstellingen van Bloemlust te Sassenheim. Deze waren uit sluitend bestemd voor de mensen uit het vak en de daffodils (narcissen) voerden de boventoon. Nu de expositN is uitgegroeid tot een grote kan men zien, dat de gele trompet-narcis grote concurrentie gekre gen heeft van allerlei variëteiten in tinten, zoals sneeuwwit, bleekrose en fel oranje. Wat tulpen betreft is aandacht besteed aan exotische tulipa's, aan statige Dar- wins, aan kloeke Triumphs, aan de Bree ders in dofbronzen gloed, aan leliebloe- migen en aan Cottage-tulpen. Hyacinten zijn er in grote getale en de nationale kleuren, rood, wit en blauw tre den op de voorgrond. Bij de samenstelling van de tentoonstel ling is een goede samenwerking ontstaan met de afdelingen Lisse en Hillegom van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Deze afdelingen be staan dit jaar vijf en zeventig jaar en de besturen hebben besloten gemeenschap- Indrukwekkende portefeuille tekeningen aangeboden Ter gelegenheid van de zeventigste ver jaardag van de Heemsteedse tekenaar en illustrator Jan Wiegman is in het Waagge bouw te Haarlem een ere-tentoonstelling van zijn werk ingericht, welke Zaterdag middag onder grote belangstelling van vrienden en collega's geopend werd. Hier bij waren ook vertegenwoordigers van het Frans Halsmuseum en van de Teyler Stich ting aanwezig. Jan Wiegman werd toegesproken door de heer F. C. J. Souwer. vice-voorzitter van het Haarlemse tekencollege Kunst zij ons Doel, die zijn kwaliteiten als mens en als kunstenaar aan een nadere beschouwing onderwierp. Duidelijk bleek daardoor hoe zeer de nu zeventigjarige steeds de sociale belangen van zijn collega's heeft voorge staan. In zijn dankwoord toonde Jan Wieg man zich bijzonder trots op zijn lidmaat schap van verdienste van Kunst zij ons Doel, waarvan hij gedurende zesendertig jaar een bestuursfunctie had vervuld. Hij wees erop dat ook Breitner, Bosboom en Bauer incL-r' jd van dit college lid zijn ge weest. 's Avonds had in hetzelfde gebouw een intieme huldiging plaats, waarbij opnieuw talrijke kunstbroeders aanwezig zijn ge weest. Hier trad de heer P. de Visser als feestredenaar op. Deze gaf op humoristi sche wijze een levendige karakterschets. Het hoogtepunt van deze bijeenkomst werd gevormd door het aanbieden van het jubiluemgeschenk, bestaande uit een grote portefeuille, waarin ongeveer vijftig wer ken van collega's waren verzameld. Hierin zijn tekeningen opgenomen van De Roos, Oscar Mendlik, dr. Hoogeveen, dr Melchior, Miolée, Boot, Groot. Mandersloot, De Ru, jhr. Teding van Berkhout, mevrouw Wou- terse-van Doesburgh en vele anderen. Jan Wiegman kwam merkbaar onder de in druk. Na zijn dankwoord werd de avond verder met zang en dans en in de beste stemming doorgebracht. Zondagavond 21 Februari wordt in vei linggebouw „Kennemerland" aan de Bree- straat een openbare bijeenkomst gehouden, waarop de Canadese predikant Rev. G. Bracks een toespraak zal houden en de operazanger Anton Marco enige liederen zal gingen. „Er komt een vogel gevlogen" Woensdag 17 Februari houdt de Beverwijkse pestduivenhoudersvereniging „De Reisduif" in de bovenzaal van ,,'t Centrum" een film avond, waarop de rolprent ,.Er komt een vogel gevlogen" wordt vertoond. Deze film zal een indruk geven van de omstandigheden waaronder een halve eeuw geleden de duiven voor het houden van wed strijden werden vervoerd. Een groot gedeelte van de afstand werd te voet afgelegd. In tegenstelling tot thans nu hier zelfs vlieg tuigen voor worden gebruikt. Er is in deze rolprent, die gedeeltelijk is gekleurd, nog veel meer te zien, zodat de ware duivenliefhebbers uit Beverwijk en om streken niet zullen verzuimen deze avond bij te gaan wonen. Om een meertje zijn in een der hallen van Bloemlust te Lisse de bloemen opgesteld, die in de afgelopen weken tot bloei zijn gebracht. pelijk feest te vieren. Een der onderdelen van het programma is een grote inzending te verzorgen op deze expositie. Deze in zending zal de bijzondere aandacht trek ken van de bezoekers, die enige tijd kun nen dwalen langs de paden van de win tertuin met rots- en waterpartijen, alsmede pergola's. Nemen de kwekers uit Hillegom en Lisse een belangrijke plaats in, uit andere delen van de bloembollenstreek komen kwekers goed voor de dag in deze voor het vak uitstekend voorbereide expositie. Ambtenaren ter jaarvergadering Op Donderdag 18 Februari houdt de afde ling Beverwijk van de Algemene R.K. Amb- tenarenvereniging in zaal Timmer haar jaar vergadering. Op de agenda staat onder meer een be stuursverkiezing en na het huishoudelijk ge deelte zal de hoofd-aalmoezenier spreken over „Het Christendom in discrediet". Ondanks de vrij grote aanvoer gingen Maandag de bloemen op de Beverwijkse veiling uiterst vlot We£ en brachten hoge prijzen op. Er waren tulpen bij, die tot 132 cent per bos opbrachten. Het Noordhollands Philharmoniseh orkest geeft Woensdagavond 17 Februari in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk een concert. Onder leiding van de heer Toon Verhey zullen werken van Mendelssohn ten gehore v/orden gebracht. Het programma ver meldt: de ouverture „De Hebriden", Italiaanse symphonie en het vioolconcert, waarin als soliste optreedt Nadia Koutzen. Cursusavond N.V.V.-bestuurdersbond De N.V.V.-bestuurdersbond te Beverwijk houdt Maandag 22 Februari in dansschool ..Heemskerk" een cursusavond. De heer R. Laan Sr. zal een inleiding houden over „De praktijk van de W. en W.-wet." Het door Ruurd Feenstra in zijn blijspel „Het hoedje van Marius" behandelde ge geven, kan nu niet bepaald onder de meest oorspronkelijke worden gerangschikt. Want de situaties, waarin Dries Kwint zich als eigenaar van een groot warenhuis be vindt, hadden wij in andere blijspelen al eens eerder aanschouwd. Hij heeft zich namelijk als kleine middenstander tot deze positie opgewerkt, aan welke carrière zijn huiselijk geluk evenwel dreigt ten onder te gaan. En wel door de mateloze spilzucht van zijn vrouw en dochters, die in de loop der jaren tot de conclusie zijn gekomen, dat Papa's bankrekening schier onuitputte lijk is. Tilly, zijn vrouw, heeft zich daarbij de allures van een dame uit de society aan gemeten en zij wenst dus onder geen voor waarde aan het verleden herinnerd te worden. De houding van de beide dochters is dermate liefdeloos en arrogant, dat een minder lankmoedig man als Dries haar waarschijnlijk al lang de deur zou hebben uitgeschopt. Gelukkig zijn de zoons Jan en Ferdinand van een geheel ander kaliber en zij helpen hun vader onmiddellijk, wan neer Dries met de verpletterende medede ling komt, dat hij door een financiële dé- bacle bijna is geruïneerd. Het behoeft geen nader betoog, dat aan het slot de vrede in het gezin van Dries Kwint volledig is her steld. Hoewel de auteur dus geen originele in trige heeft verzonnen, wist hij door het in lassen van diverse pakkende taferelen toch een goed speelbaar stuk af te leveren. Dat bleek uit de opvoering van de toneel afdeling der Buurtvereniging „Watervliet" Zaterdagavond in het Kennemer Theater onder regie van mevrouw Hoefman. Het succes mag dan voor een groot deel wor den toegeschreven aan de beide hoofdrol len. H. A. Luster als Dries Kwint en me vrouw L. KuhfusWorkum als zijn vrouw gaven van deze uiteenlopende karakters een knappe vertolking. Van de vier kinde ren bleef alleen Ferdinand ver beneden de maat; J. Antonijsen was een doortastende Jan en de dames BosdijkBakker en L. van As-Franse overtuigden het publiek naar behoren van de fatale mentaliteit van de verwende dochters Doortje en Ricky. Met een hartelijke grootmoeder van mevr. KleinZwier en een bedeesde Marius van A. van Dongen zijn de voornaamste rollen van dit blijspel vermeld. J. v. D. Zondag is te Utrecht op 63-jarige leeftijd de internationaal bekende edelsmid Jan E!oy Brom overleden. Jan Eloy Brom stond met zijn broer Leo Brom sedert 1915 aan het hoofd van het atelier van Katholieke edelsmeedkunst, dat onder leiding van hun vader ook in het buitenland een grote faam heeft verworven door de vervaardiging van talloze produc ten van buitengewoon vakmanschap, niet alleen op kerkelijk gebied. Het in 1947 door Prinses Juliana aan generaal Eisenhower aangeboden ere- zwaard was in opdracht van Koningin Wilhelmina in Broms atelier vervaardigd. Heemskerkers bridgen tegen badplaatsbewoners De Heemskerkse bridgeclub „De Oranje boom" krijgt vanavond bezoek van de Wijk aan Zeese zustervereniging voor het spelen van een vriendschappelijke drive. Voor een groot aantal Heemskerkse leden van de N.K.J.B. heeft burgemeester H. Nie- len Maandagavond in de gezellenzaal van het K.S.A.-gebouw gesproken over pro blemen, waarmede Heemskerk te kampen heeft. De burgemeester hield een zeer boeiend betoog en vele vraagstukken bekeek hij in internationaal verband. De heer Nielen vond een aandachtig ge hoor en kreeg na zijn inleiding nog diverse vragen te beantwoorden. Ruiten verbrijzeld Een stel Castricumse knapen, die voor een café aan het stoeien waren, gingen zo in hun spel op, dat zij al stoeiend een grote ruit verbrijzelden. De jongens namen de benen doch zij zijn door de rijkspolitie op gespoord. Een liefhebber van de verlate smeeuw- sport gooide Zondag een sneeuwbal naar de ruiten van de woning van een land bouwer. De ruit sneefde en de dader was nergens meer te vinden. Ook hij is echter opgespoord en zijn ouders zullen de scha de vergoeden. De lichtreclame boven de winkeldeur van een Castricumse boekhandel was even eens het mikpunt van jeugdige sneeuw- ballengooiers. Het resultaat was een scha de van f 35 die door de ouders der jeugdi ge deliquenten zal worden betaald. De politie heeft ook Maandag veel kin deren van het steeds slechter en onbe trouwbaar wordende ijs moeten verwijde ren. Op de vijver aan de Helmkade waren omstreeks het middaguur een vijftal jon gens aan het glijden, terwijl er steeds meer water op het ijs kwam. Daar dit spel al lerlei narigheid tot gevolg kan hebben, ver zoekt de groepscommandant van de rijks politie de ouders hun kinderen op het gro te gevaar en het uitermate onbetrouwbare ijs te wijzen. Als verdacht'var. hrting-var. ait-cerraf- gesloten hok 'geètolen fazertcC, rs Zater dagavond door de rijkspolitie le Castri cum een inwoner van Heemskerk en een uit Beverwijk aangehouden er. \oorgeleid. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. Zaterdag werd op het bureau aan de Dorpsstraat aangifte gedaan van het feit. dat er van het plein der R.K. Kerk een splinternieuw rijwiel was ontvreemd en dat een oud exemplaar was achtergelaten. Uit een door de politie ingesteld onder zoek is gebleken, dat hier van een vergis sing sprake was. St. Pancratius gaat „Oerkrachten" opvoeren Zaterdag 27 Februari komt de Castri cumse toneelvereniging St. Pancratius in zaal Roozendaal voor het voetlicht met een komische geschiedenis, getiteld: „Oer krachten". Deze avond is voor een ieder toegankelijk. Hetzelfde stuk zal Zondag 28 Februari voor de donateurs van St. Pan cratius in hotel Borst worden opgevoerd. Na afloop van deze uitvoering wordt een bal gegeven, hetwelk onder leiding zal staan van de Castricumse dansleraar, de heer P. Verbiest, die met zijn partner en kele demonstraties zal geven van klassie ke en moderne dansen. Sociale instelling bestond vijf jaar De afdeling Castricum van de stichting R.K. Gezinszorg en Gezinshulp heeft Zon dag haar eerste lustrum gevierd. Na een Mis van dankbaarheid in beide parochie kerken had in klein comité de viering plaats, waarbij aanwezig waren de promo tor van de Stichting, pastoor G. Goes; de pastoor van Bakkum, de weleerwaarde heer J. de Wit en de burgemeester van Cas tricum, de heer C. F. Smeets, die als voor zitter van de voormalige instelling Volks herstel het financieel draagvlak aan de stichting heeft gegeven. De beide leiders van de stichting in Cas tricum, mevrouw Verhoef-Defourny en de heer J. Kraakman, is tijdens deze bijeen komst hartelijk dank gebracht voor de door hen en hun medewerkers (sters) verrichte werkzaamheden. Uit een kort overzicht van hetgeen in de afgelopen vijf jaren is gedaan, verlenen wij het volgende: aan donaties werd in totaal f 16.000 ontvangen en aan salarissen met inbegrip van sociale lasten werd in totaal f 56.700 uitbetaald. In de periode van 1949-1953 nam de afdeling Gezins verzorging in 321 gezinnen de verzorging op zich met een totaal van 6162 dagen. Door Gezinshulp werd in 293 gezinnen hulp verleend met een totaal van 5562 dagen. Aan het politiebureau te Castricum. Dorps straat 1 a. zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Verloren: kinderwant, bril, een paar jongensschaatsen. rood met wit kin derwantje. sleutelboekje, bril, bruin met wit gevlekte hond (spaniel). Gevonden: drie veilingkistjes, zwart met wit gevlekte hond, zilverbon van f 1, zilve ren herenpolshorloge met nikkelen armband, oorbel, shawl, vulpenhouder, rubber jon genslaars (rechter), enveloppe met beschei den, gekleurde dameswant, bruine vulpen houder. Veel prei op de markt De Kennemer tuinders hebben met de grootst mogelijke spoed van de ingetreden dooi gebruik gemaakt, door de op het land slaande prei met de vork op te wippen, in kisten te deponeren en vervolgens naar de groenteveiling te vervoeren. Zodoende kon het gebeuren dat Maandag te Castricum een flink kwantum op de markt werd ge- biacht, waarvoor de goede prijs van 30-30 cent per. kilo werd betaald. Spruiten kre gen een lagere notering dan voorgaande veilingdagen en gingen van 60-92 cent van de kar. Witlof besomde 45-58 cent per kilo en boerenkool kon voor 20-25 cent per kilo een koper vinden. Met peen is het voor de tuinders nog steeds niets gedaan. Ook Maandag was de notering voor deze groente uiterst laag en varieerde van f 5,30-f 6,30 per 100 kilo. VEILINGBERICHT 15 Februari Waspeen 2135; spruiten 28130; prei 18—39; knollen 426; witlof 4169; rabar ber 52110; boerenkool 1836; gele kool 6—12; rode kool 7—13; peen 47; uien 5—10. Het bericht, dat enige IJmuidense traw lers ter verre visserij zijn gevaren, is voor al ook In kringen van de kleinhandel in vis met vreugde begroet. De mogelijkheid, dat het assortiment vooral van rondvis belangrijk wordt uitgebreid, is hierdoor toegenomen. De kans is thans ook aanwezig, dat de bevolking kennis kan nemen met het ar tikel roodbaars, een vissoort, die in de Noordelijke wateren veel wordt gevangen en die in de andere Europese landen een veelgevraagd volksvoedsel is geworden. Dit neemt niet weg, dat de oude trouwe Noordzee nog volledig haar plicht blijft doen. Zo is deze week een grote aanvoer te verwachten van kabeljauw en tong. Door gezamenlijke inkoop zijn de Amsterdamse Vishandelaren in staat deze artikelen tegen belangrijk verlaagde prijzen aan te bieden, aldus de dienst van het marktwezen. In het kader van het winterwerk van de Nederlands Hervormde Gemeente te Sant poort zal dS. A. van Biemen uit Bentveld op Dinsdagavond 23 Februari een spreek beurt houden in het Jeugdhuis aan de Burgemeester Enschedelaan over het on- derwep „Evangelie en Industrie". Alle be langstellenden zijn van harte welkom; na de lezing is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De in het Jeugdige bouw te IJmuic>en- Oost gehouden jaarvergadering van de plaatselijke afdeling der Chr. Historische Unie was vooral interessant doordat dc aanwezigen de gelegenheid kregen vragen te stellen omtrent verschillende actuele vragen, die zich in de gemeente Velsen voordoen. De antwoorden hierop werden gegeven door wethouder J. C. Aschoff en de gemeenteraadsleden M. van Dongen en F. Walthuis. Hrt gehele vraag- en antwoordspel op nemen zou teveel plaatsruimte vragen, vandaag dtet een greep hieruit moet wor den gedaan. Hoe staat het met de kwestie van de bouw van eon ziekenhuis? Hier over is tijdens de behandeling der ge meentebegroting s'echts zeer kort ge sproken, zo luidde één der vragen. Dit komt, luidde het antwoord, doordat hierover nog besprekingen gaande zijn. Dit óverleg dient eerst te worden afge wacht. Ook de winkelsluiting kwam ter sprake. Een dér aanwezigen was van mening, dat in de Raad niet voldoende is galet op de zienswijze van de middenstand. Dit laatste kon niet de instemming van de heer Van Dongen verkrijgen. Er is wél goed op gelet, maar er heersten tussen de betrokkenen vaak meningsverschillen. Er dient natuurlijk rekening gehouden te worden met de belangen van de werkge vers, maar evenzeer met die der werkne mers. De heer Van Don gen's mening was. dat een och tend sluiting zeker ongewenst is; er dient in ieder geval een vrije m i d- d a g te zijn. In branches, waarin werk gever en werknemer samen een andere dag dan de Dinsdag uitkiezen, kunnen wellicht wijzigingen worden aangebracht, hetgeen voor de slagerswinkels reeds is geschied. Maar men zal dan eerst in eigen kring tot overeenstemming moeten komen. Toen gesproken werd over het sneeuw ruimen in de afgelopen weken bracht wet houder Aschoff een eresaluut aan het personeel van de Reinigingsdienst, dat onder vaak zeer moeilijke omstandighe den heeft moeten werken. Op zeer ver schillende tijden stond men klaar om soms onverwachts optredende gladheid te bestrijden. Deze mensen hebben veel ge presteerd. Natuurlijk kon men niet alle straten een beurt geven. Dit is wel jam mer, maar niet mogelijk. Naar aanleiding van een vraover de methode die wordt toegepast bij de bouw van kleuterscholen kreeg een vragenstel ler ten antwoord, dat er narr gestreefd wordt ieder jaar drie scholen te bouwen, t.w. een christelijke, een rooms-katholie- ke en een openbare school. Wat de eerste richting betreft: er is uit de verschillende schoolbesturen een com missie gevormd, die het gemeentebestuur van advies dient omtrent de plaatsen, waar men achtereenvolgens graag een school gebouwd zou zien. Een andere vragensteller wilde graag weten, hoe nu eigenlijk de plannen voor Oud-IJmuiden precies luiden. Het was de heer Wolthuis, die hierover het een en ander mededeelde. Een andere aanwezige was het opge vallen dat het loonniveau vaak nogal aan de lage kant is, vooral voor het lagere personeel der gemeente. Inderdaad is dit juist, luidde het ant woord van de heer Van Dongen. De ge meente is echter zelf aan bepaalde richt lijnen, door het rijk gegeven, gebonden. Er wordt naar gestreefd deze zo gunstig mogelijk te doen zijn. Van de andere vragen, die nog gesteld werden, noemen we nog, die over de bouw van woningen door particulieren en een vraag over de vierine van de bevrijdings dag. Aan dit alles was nog voorafgegaan de afwerking van de punten, die men ge woonlijk op jaarvergaderingen aan de or de stelt. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heren W. van Veer en en H. v. d. Werff en als nieuwe leden koos men de heren H. Rozendaal, D. Slotboom en A. Wiils. Geringe aanvoer Zes loggers waren vanmorgen aan de I.lmuidense hal met vierhonderd kisten vis en 15.000 kg. tong. Engeland was wat willi ger in de markt en betaalde voor de grote schol 15, voor de middelschol 20, voor de zetschol 45 en voor schol 37 tot 40. Het binnenland kocht de tweeën voor 22 en de drietjes voor 15 tot 17. Kleine wijting maakte 20, grote gul 35, middel gul 30 en torren 24. Tongen zakken De prijs van de tongen zakt langzaam. Grote* tong kreeg van 2,30 tot 2,20, grootmiddel 1,25, kleinmiddel 1,20, tong I van 0,85 tot 0,90 en tong 2 0,75. En dan morgen Voor de Woensdagmarkt ligt al binnen de „Herman" met na een aanvaring een scheur in de reling aan bakboords-ach- terzij en 1100 kisten vis in de ruimen, waar van 550 kisten koolvis en 150 schelvis. Ver der is de „Van Hattum" (van 4 Februari) te verwachten. Ook de „Sumatra" is van de vierde, maar van deze boot was vanmorgen nog niets bekend. De „Thorina" en „Eve line" en de „Eli" zijn van de vijfde. Dagen en bedragen Maandag besomde de „Dirkje" voor een reis van vijftien dagen 14.420, de „Bloe- mendaal" voor twaalf dagen ƒ9170, de „Bergen" voor dertien dagen 21.940 en de „Haarlem" voor dertien dagen 28.660. „TWEE LEGERS" Donderdagavond 18 Februari zal de heer G. P. Bronkhorst uit Heemstede voor de Eva/n,gelisatiecommissie spreken over het onderwerp: „Twee legers". De bijeenkomst heeft plaats in het lokaal van de vergade ring der gelovigen, Ger. Doustraat 32, IJm.-O. AlWreo, 15 te Paranagua. Alnati, 14 Fernando Noronha n. Las Palmas. Alphacca. 14 v. Victoria n. New York. Altair, 15 te Las Palmas. Aalsdfjk, 14 v. R dam n. Hamburg. Abbedijk. 14 te Philadelphia. Alblasserdijk, 13 te Galveston. Alioth, 15 Vlissingen ten anker n. Antw. Alphard. 14 v. Santos n. Rio Grande. Amsteldiep, 15 te Bandarshapur. Agatha, 16 v. Pladju te Penang verw. Aletta, 14 v. Haiphong n. Singapore. Alkaid, 13 135 m. Z. Rio de Janeiro. Amor, 15 te Alicante. AmsteWand, 14 v. Amsterdam te Bremen. Amstelpank, 14 300 m. ZO. Kp. Race. Breda, 14 v. Curacao .n Cristobal. Bennekom, 15 te Buenaventura. Boskoop, li v. Grenado n Barbados. Bloemfontein, 15 te Southampton. Bacchus. 12 v. Cludad TruJIllo n Puerto Plata. Br.nfca. pass. 14 Kp Bon n. Port Said. Bantam, 14 v. Colombo te Aden. Barendrecht, 14 175 m. Z. Rio de Janeiro. Barumur., 12 v. Merauke n. Singran. Blitar. IS Brisbane verwacht. Blijdeodijk. 13 370 m. W ZW Scllly's. Britsum, 14 270 m. NO. Tokio. Cottica, 14 v. Paiamaribo 15 te Georgetown. Caltex Pemis. 14 v. Rotterdam n. Sidon. Calüston, 13 600 m. O. Bermuda. Caltex Delft. pass. 14 Kp. Passero n. Sidon. Caltex The Hague. 14 60 m. ZW. Finisterre Caltex Utrecht, 14 50 m. ZW. Kp. Vincent. Camphuyj, 14 v. Ballkpapan n. Makassar. Chama, 13 360 m. ZW. Azoren. Cistula, 13 v. Singapore n. Fremant'.e. Cleodora, 14 v. Pladju n. Soerabaja. Congostroom, 13 te TakoraeM. Cronenburgh, 13 v. Bordeaux n Port Talbot. Daierdijk, 12 te Tampico. Delft. 15 te Moilendo. Duivendijk, 15 te Carthagena. Delfland. 13 1140 :n. N.NO. Las Palmas. Dondo, 14 v. Port Swettenham n. Colombo. Delft, 14 v. Callao n. Moilendo. Eendracht, 14 te Piraeus. Erir.na, 15 te Liverpool. itiggano. 15 te Madras. Fos. pass 114 Kp. de Gata n. Patras. Ftrema, 14 te Saigon ten anker. Gi-oote Kerk, 14 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Gouwe. pass. 13 Ouessant n. Hamburg. Grote Beer. 14 v. Hallfax n. New York. Gaasterkerk. 14 135 m. W NW Kieta Garoet. 14 v. Singapore n. Port Swettenham. Haarlem. 14 te Amsterdam. Hathor. pass. 14 Algiers n. Antwerpen. Hecuba. 14 te Cludad TruJIllo. Hera. 12 v. Trinidad n. Paramaribo. Hoogkerk, 114 te Nngoya. Hydra, 14 te Bremen. Indrapoera, 13 125 m. W NW. Westp. Kreta. Ittersum, 15 te Montevideo. Joh. v. Oldenbamevelt, 14 280 m. O.ZO. Albany. Kertosono, 10 te Los Angeles. Kallanda, 14 te Padang. Karossa. 15 te Priok. Laagkerk, pass. 14 Gibraltar n. Marseille. Leopoldskerk. 15 te Hamburg. Linge. 17 Rotterdam verwacht. Laertes. 14 te Newcastle. Langkoeas. 14 rede Bangkok Lekkerkerk. pass. 14 Straat Messina n. Genua. Lucita, 14 v. Heysham n. Ardrossan. Luna, 14 v. Bremen n. Amsterdam. Maas 15 te Lissabon. Maasdam. 15 te La Guaira. Markelo. 13 v. A'dam n. Goole 15 op de Humber Mataram. 12 te Beyrouth. Macuba, 14 te Kawasaki. Marpessa. 14 te Mirt. Mentor. 14 v. Latakia n. Izmir. Mulderkerk. 14 v. Cebu n. Kohsieha. Myonia 14 v. Adelaide n. Portland Nieuw Amsterdam. 14 v. Port au Prince naar Cristobal. Noordam, pass. 15 Scllly's n. New York. Nestor, pas. 14 Blshoprocks n. Barbados. Orion, pass. 14 Pantellaria n. Malta. Orestes 14 te Aruba. Prins Willem v. Oranje, pass. 14 Vlissingen n Antwerpen. Prins Fred. Willem, 13 te Londen.. Prins Joh. Willem Frlao, 15 te Alexandria. Prins Maurits, 14 v. Dakar te Bordeaux. Prins Philips Willem, 13 v. Dakar n. Nantes. Phrontls. 15 te Pladju Perna, 14 200 m. N Brisbane. Plancius, 15 v. Priok n. Semarang. Poelau Laut, pass. 14 MakaMa n. Bahrein. Polyphemus, 14 te Genua. Rijndam, 15 Hoek v. Holland verwacht. Rijnland, pass. 14 Ouessant n. St. Vincent Rljnkerk, pass. 14 Ceylon n. Penang. Rempang, 114 v. Penang n. Port Swettenham. Roepat. 15 te Djibouti. Sanana, 15 te Singapore. Saparoea. 13 v. Gdynia n. Hamburg. Sloterdljk, 14 te Havana. Stad Amsterdam, 15 te Narvik. Stad Breda. 14 v. Safi n. Amsterdam. Stad Leiden, pass. 13 Azoren n. Norfolk. Stad Vlaardingen, pass. 14 Wight n. Vllssingcn. Stad Dordrecht. 14 v. Oran n. Huelva. Stad Maastricht, 15 te Gibraltar. Straat Banka, 14 te Port Eliza bet. Sheratan, 13 v. Philadelphia n. Amuaybay. Sibajak, 14 V. 120 m. NO. Massawa n. Aden. Sirrah. 14 v. Rastanura n. Melbourne. Sarangan, 12 te Soerabaja. Schie 13 te Tunis. Salatiga, 14 te Damman. Siberoet, 16 te Makassar verwacht. Soestdijk, 14 rede Tegal. Stad Alkmaar, 14 90 m. N.NW. Stadtland. Stanvac Benakat, 14 v. Penang n. Sungelgerong Stanvac Djirak. 14 v. Saigon n. Sungelgerong. Stanvac TalanR Akar, 13 v. Saigon n Haiphong Tero. 14 v St. Vincent 23 Rdam verwacht. Titus. 14 te Bremen. Tara, 15 te Rio de Janeiro. Trajanus, 14 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tamo. 14 te Hamburg verwacht. TegelberR. 12 te Kobe. Tomori, 14 te Genua. Tabinta. 114 te Curacao. Talisse, 15 te Maniokwari. Tankhaven III 14 v. Singapore n. Sungelgerong Tarakan. 14 v. Bandarshapur n. Basrah. Taria, 14 1040 m. Z.ZW. Ceylon. Tawali, 14 te Bremen. Thedens. 14 v. Kallanga n. Padang. Tlikampek 14 rede Priok. Tjiwangi, 14 te Balikpapan. Van Outhoorn. 15 te Soerabaia. Van Spilbergen, 15 te Douala. Waterland. 13 v. Bahia n. Ilheos. Woensdrecht. 13 v. Rotterdam n. Singapore. Wonosari, 14 te Antwerpen. Waterman. 14 160 m. W.t.Z. Kp. Palmas. Westerdam. 14 110 m. Z Kp. Sable. Westland. 15 te Santos. Willem Ruys. 114 dwars Kp. Tenez n. Port Said- Willemstad. 15 te Cristobal. Waikelo 14 v. Padang n Oleh Oleh. IJsel 14 v. Istanboel n. Constanza. Zuiderkruis. 14 160 m. ZO. Sable eil. KLEINE VAART Algarve, 15 te Amsterdam. Att. vertr. 16 v. W.ekiow n. Cardiff. Albergen, 15 v. Rotterdam te Bayonne verw. Audac.a, 15 v. R dam te Sables d'Olonne verw. Beekbeigen, 17 v. Requejada te Terneuzen verwacht. Bernisse, vertr. 16 v. Emden n. Setubal. Bernina, 14 v. Rotterdam te Aatborg. Boreas, 14 te Venetië n. Rijeka. Bab-T, 11 v. Barcelona n. Avonmouth. Birmingham, 14 v. Rotterdam te Goole. Betty Anne, vertr. 18 v. Lelxoes n. Guernsey. BUI, 15 v. Hamburg te Avonmouth verw. Catharina, 14 v. Aalesund te Stralsund. Claes Compaen, 14 v. Brugge te Antwerpen. Casana, 14 v. Gothenburg te Aalborg. Continental, pass 14 Vlissingen n. Londonderry Coolhaven, pass. 15 Lissabon n. Duinkerken. Corrle b, vertr. IS v. R'dam n. Lissabon. Dollard 15 v. Newross te Swansea. Demi. verm. 15 v. Esbjerg n. Brussel. Driebergen, vertr. 15 v. Birkenhead n. Fowey. E.senburgh. 15 te Dmnkerken verw. Lscaut. pass. 14 Vlissingen n. Amsterdam. Fiducia. vertr. 15 v. Boston n. Maassluis. FoUonlca, 15 v. R dam te Aberdeen verw. Frans, vertr. 15 v. Londen n. Selzaete. Gaasterland, 14 v. R dam n. Kingslynn. Gerrie s. 15 v. Rotterdam te Wimar verw. Goote vertr. 15 v. Kaolak n. Dakar. Harold, pass. 14 Egersund n. Frederikstad. Hunxeborg, pass, 14 Vlissingen n. Antw. Ingeborg, 14 v. Frederikstad te Hamburg. Jutland 14 v. Amsterdam te Stockholm. Koningshaven, 16 v. R'dam te Esbjejg verw. Leendert b, 14 v. Stan low te Sete. Leny, 14 v. Rochefort n. Marans. Larix, 13 v. Sete n. Sfax. Leuvehaven, 16 v. Kopenhagen te R'dam verw. Midas, 13 v. Mllazzo n Napels. Marcella, 15 v. Amsterdam n. Rotterdam. Marjan, 15 v. Antwerpen te Esbjerg verw. Maasym, 15 v. Bordeaux te R'dam verw. Markab. 15 v. Rotterdam te Londen verw. Marfcab N. 14 v. Ventspils te Esbjerg. Meres N. 14 te Montevideo. Mylqm. 14 v. Parijs te Rouiah. Mvpuck, pass. 15 Holtenau n. Stockholm. Menkar 14 240 m. N.NO. Fernando Noronha. Merak, 14 1160 m. W.NW. Dakar. Meuse. pass. 14 Kiel n. Stockholm. Monica. 14 v. Billingham. Nieuwehaven. 16 v. Kopenhagen te R'dam verw. Nero, 14 te A'dam n. Gothenburg. Noorderhaven. 15 v. Malmö n. Halmstad. Oosterburg, 14 v. Stockholm te Oskars. Pavo. 13 te Huil v. Bordeaux. Phecda, 14 v. Caronte n- Casablanca. Ponto, 113 te Dundee. Ponza 11 v. Londen n. Goole. Rose Marie, 14 v. Kiel n. Malmö. Swift, pass. 14 Brunsbüttel n. Malmö. Soemba, 14 v. R'dam te HonfleUr. Spurt, 14 te Antwerpen. Strijpe, vertr. 15 v. Avonmouth n. Barry. Timor. 15 v. Maassluis te Boston verw. Ten 15 te Stubbekobir.g. Trito, 15 v. Dublin te Amsterdam verwacht. Urmajo. 14 v. Dean n. Whitestable. Vindlcat Atque Polit. 14 v. Teignmouth n. Genua VrlJburgh, pass. 15 Burlings n. Casablanca. Vrouwepolder, 18 v. Oporto te Rotterdam verw. Westersingel, 14 te Sables d'Olonne. SLEEPVAART Gele Zee. pass. 14 Startpoint n. Bristolkanaal met tanker. Goeree. 15 bij de Rode Zee aangekomen. Humber, 13 v Southampton n. ss „Ardgantoek" 8 mijl ZW. Nabtower vastgemaakt n. South ampton. Loire. 14 80 m. Z. Westp Kreta. Noordzee, pass. 14 Kp. de Gata n. Soeraoaja met baggermolen. Oostzee, 12 350 m. O.NO. St. Vincent met zuiger Poolzee, pass, 12 Kp. Tortosa n. Las Pezia met baggermolen en bak. Rode Zee. pass. 14 Kp. St. Vincent n. Falmouth Thames. 12 550 m. O.NO. Bermuda. Tyne, 16 640 m. NO. St. Paulsrocks met zuiger. Witte Zee, 14 110 m. Z. Kreta met ponton. Zwarte Zee, 14 v. Newport News te Las Palmas BIJLES. Ond. heeft nog tijd over tot het geven van les. Br. L 2351. 2 NETTE EERLIJKE DA MES b. z. a. voor de bedie ning van bruiloften enz. enz. Brieven L 2354. GEM. KAMERS aangeb.. m. of zonder pens. Br. L 2350. Zeev. Inst. Stationsweg 66, Velsen. K 2550—4707. Dag en avond-, club- en privé- lessen voor stuurman, machi- chinist, radiotelegrafist, mon teur en VMTO-dipl. GEVONDEN: autoped met 3 wielen. Tegen adv. kosten terug te halen. Homburgstr. no. 62. B. PIET. Woensdagreclame. 1 p. gehakt f 1; 1 p. carbona- de f 1.50: 1 P- hachéevlees f 1.35; 1 p. varkenspoten 40 ct.; 1 p. dik vet spek f 1.25; 1 p. schapenvet 35 ct. 1 p. kalfslappen f 1.40. Sirenestr. 14 TeL 5613. NET MEISJE gevr. voor winkel en leesbibliotheek. Aanm. Boekhandel „Miner va", Kon. Wilh.kade 2, IJm., tel. 4682. WERKSTER gevr. van 8 tot 12 uur en oeuvreuse voor 's avonds in Rex Theater. KINDEREN KNIPPEN 35 c. HUISHOUDSTER gevr. in kl. gez. waarvan huisvr. in valide; intern. Kleverpark weg 142, H'lem. C. Schoorl. Fr. Naerebout- straat 17, IJmuiden-Oost. GLASPLATEN alle maten en modellen. Spiegels (ook verzilveren). Mertens. Snel- liusstraat 14. Tel. 6140. NET MEISJE gezocht voor halve dagen door Mevr. Schoonkind, Tollenslaan 13, Driehuis. SNOEIEN, SPUITEN en MESTEN van vruchtbomen is vakwerk. De Morgenstond Soendaplein 31, H'lem. Tel. no. 19903. HUISH. HULP gevr. 3 ocht. per w. wegens emigr. v. d. vorige. De Genestetlaan 16, Driehuis. PETROLEUM verkrijgbaar bij Rasch, Huygensstr. 59. Zeg het tegen uw familie! NET MEISJE gevr. v. halve dagen. Woensdag de gehele dag. Aanm. na 7 u. Wencke- bachstraat 102, Velsen-Nrd. DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet. Textielhandel J. H. Oester- holt. Driehuizerkerkweg 94. Driehuis. TeL 5084. NET MEISJE gevr. 8—5 uur, goed loon. Carolinastr. 16 NET MEISJE gevr. door kl. gezin, in de omg. van Vel sen, voor de huish. intern, kunnende koken, goed loon. Adres te vern. bur. v. d. blad VACANTIE. Wilt u een pret tige vacantie? De club van Klinkenberg, Cederstraat 18 vraagt voor zijn reis van 6 dagen Duitsland, nog enige paren. WERKSTER gevr. 1 ochtend per week. Tromp, Gijzen- veltplantsoen 79. GEZELLIGE VRIENDIN 17 jaar gezocht door R.K. meis je. Brieven L 2353 JUFFR. B.Z.A. voor de mor genuren. Br. L 2349. THUISWERK GEZ. voor de avonduren. Het bijhouden van uw administratie-boek houding. Br. aan J. F. van Opstal. Rembrandtlaan 35, IJmuiden-Oost. Welk gezin wil GOEDKO PER en KLEINER WONEN? Aangeb.: a. vrij bovenhuis in Velsen-N. b. boven- en bene den duplex in ÏJm.O. en Vel sen-N. Gevr. te huur of te koop flink huis met tuin. Br. L 2352. WONING RUIL. Zonnige ge- riefl. woning te IJm.-O. 2 kamers suite, 4 sl.k. keuken, v. en a. tuin, huur f 5.90, v. flatwon. omg. L. Nieuw- straat, huur ongev. f 8.50. Br. L 2355. JONGE KIPPEN. Rhode Isl. Reds te koop, a. d. leg. Schel- destraat 122. TWEELING KINDERWA GEN te k. gevr. Ladderbeck- straat 10, Velsen-N._ WRINGER te koop f 10. Bloemstraat 132. SPECIALE AANBIEDING: graslinnen en flanellen la kens 2 stuks f 1 per week. Homburgstr. 64 R. WASMACHINES vanaf f 2.50 p. w. zonder vooruitbetaling. Hartendorp, Gen. Cronjéstr. 43. Him. Kruidbergerweg 51 Santpoort (DJ DUITSE PIANO te koop ge vraagd. Br. met juiste om schrijving en prijs L 2356. TE KOOP AANGEB. z.g.a.n. 12 -staafs gashaard met lei ding. 2 pers. opklapbed. kin derwagen, twee kinderslaap- kamerlampen. Hagelinger- weg 181, Santpoort.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3