Heyermans-a llu res in „De Tijdgeast" De „Nederland" en de „Lloyd" AUTO- OF MOTORRIJLES? Havenberichten De Willem Ruys qua historie een pendant van de oude Patria <5 neven aan cie redactie Beverwijkse gasten bij „Fryske Trou" Wijk aan Zee Beverwijk Castricum Surséance van betaling voor Holland-Nautic ,;Wij kunnen rechterlijke macht niet bevelen" S LANGS SLUIZEN EN HAVENS AREND REIJM het adres Bloembollenteelt in Heemskerk neemt toe Afsluiting van wegen Volksfeesten op 8 en 9 September Feestavond Kath. Werknemende Middenstand Kleuter speelde met vuur Zanguitvoering voor patiënten en personeel van Duinenbosch Huismoeders naar brei- modeshow Duinenbosch patiënten en personeel in revue Gabriël Smit komt naar Castricum „Ma trok aan de touwtjes" bij de K.A.B. Wongsonegoro Antwoord op Nederlands profest inzake arrestaties Scheepvaart Old Clothes New DRY CLEANING ONLY WOENSDAG 17 FEBRUARI 1954 De in Mei 1883 opgerichte Stoomvaart Maatschappij Nederland te Amsterdam be stelde haar passagiersschepen voor de vaart op Indië bij voorkeer in de hoofdstad, bij de Nederlandse Scheepsbouw Maatschappij. Van Rotterdam uit begon in 1883 de Rotterdamse Lloyd met een zelfde dienst of liever: deze maatschappij werd als zodanig opgericht, want de scheepvaartverbinding werd allang uitgevoerd door een aantal rederijen, die op initiatief van de firma \Ym. Ruys Zonen tezamen één grote rederij vormden. Men beschikte toen over een 9 tal sche pen, te weten de „Drenthe", „Gelderland", „Utrecht", Zuid-Holland", „Batavia", „Semarang" en „Socrabaja" alle 2500 ton benevens de „Ariadne" van 1700 en de „Senior" van 1500 ton. De zeven grote schepen werden bestemd voor een geregel de veertiendaagse vaart op Java en Su matra. Hoewel de maatschappij in Rotterdam haar zetel heeft, werden zowat alle passa giersschepen en vele vrachtschepen ge bouwd bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen. Voordien bestelde de firma Wm. Ruys Zonen, de zaak waaruit de R.L. is ontstaan, haar schepen in Engeland totdat de heer Arie Smit, stichter van de Werf „De Schelde", in relatie trad met de heren Ruys. Er werden oude betrekkingen tussen de families Smit en Ruys opgehaald en Arie Smit verklaar de dat zijn werf net zo goed in staat was om schepen te bouwen als de Engelsen. Hij bereikte dat hem de bouw van twee sche pen werd opgedragen elk tegen dezelfde prijs als van de in England op stapel staan de „Semarang". Oorspronkelijk bekend staande onder de bouwnummers 35 en 36 kregen zij respec tievelijk de namen „Batavia" en „Soera- baja". Beide in 1883 afgeleverd kwamen ze meteen voor de Rotterdamse Lloyd in de vaart. De schepen voldeden uitstekend en het zijn de eerste geweest van een lange reeks mail- en vrachtschepen. Alleen wat passagiersschepen betreft bouwde De Schelde van 1883 tot 1947 voor de Rotter- demse Lloyd 21 schepen. Was de „Batavia" bouwnummer 35, het rijtje werd in 1947 met bouwnummer 214 „Willem Ruys" ge sloten. Daartussen liggen ruim 60 jaren koopvaardijgeschiedenis. Er gingen sche pen verloren op zee, er werden schepen gesloopt, maar ook andere landen, zoals Frankrijk, Portugal, Turkije en Rusland profiteerden later van de producten van Ncerlands scheepsbouw. „Patria" cn „Ruys" Van het bovengenoemde aantal schepen is onze keuze gevallen op de „Patria", waarvan de lezer hierbij een afbeelding aantreft. De geschiedenis van deze mail stomer loopt wat de bouw betreft parallel met die van de „Willem Ruys". De Rotterdamse Lloyd bestelde de „Pa tria" in Augustus 1914 bij De Schelde in Vlissingen. De materialen waren schaars en duur en tijdens de bouw had men steeds met de gevolgen van dien te kampen. Het schip, tevens het eerste mailschip, dat hier te lande door stoomturbines werd voortbe wogen, kwam eindelijk in 1919 gereed, metende 9891 bruto reg. ton bij een lengte ADVERTENTIE Dennenstraat 12 - IJmuiden-Oost - Tel. 6200 Hagelingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 (Verkort weergegeven) Tunnelbouw Velsen. In de laatste tijd wordt er, door middel van pers en radio, een campagne gevoerd met het doel de tunnelbouw in Velsen te doen bespoedigen. Dit is zeer begrijpelijk, de pontenmisère is bekend. Wanneer men echter de verschil lende aangevoerde argumenten beschouwt, kan men met moeite een glimlach onder drukken. Zo wordt onder meer beweerd, dat het „een schandaal is dat er Zaterdags middags en 's Zondags niet wordt gewerkt". Het zal iedereen duidelijk zijn, dat het de Technische dienst van Rijkswaterstaat en de Amsterdamse Ballast Mij. is toever trouwd, het werk zo snel mogelijk te doen uitvoeren. Deze vakmensen kunnen beter dan wie ook beoordelen op welke manier er ge werkt zal moeten worden, wat blijkt uit het feit, dat men op het werkschema ^nige maanden vooruit is. Een werk, zo gigantisch als dit, staat zeker in de belangstelling; maar het be kende spreektvoord „de beste stuurlui staan aan wal" is ook hier van toepassing. Maar niet alle argumenten zijn lachwek kend, zeker niet dit: de schade die ver schillende bedrijven hebben door het lange wachten bij de ponten. Deze bedragen blijven elk jaar verbazingwekkend totdat de tunnel klaar is. De technische diensten hebben meer malen er op gewezen dat het werken in ploegen welhaast onmogelijk is, mede om dat het beton een hardingsproces moet ondergaan. Volgens deze diensten zal men echter het werk kunnen versnellen door aan beide zijden van het kanaal te gaan werken. Men blijft evenwel in de pers hameren op het ploegenstelsel en vergeet het belangrijkste, namelijk de arbeiders. Deze hebben er zelf geen belang bij of de tunnel een jaar eerder gereed komt. In tegendeel, zij missen hierdoor een jaarin komen en zijn eerder werkloos. Zij hebben echter oog en oor voor de versnelde bouw en willen zich in samenwerking met hun superieuren hiervoor inzetten. Wanneer hun lonen evenredig verhoogd zullen worden, kan men op hen rekenen. Misschien ligt in deze een taak voor de ver schillende Kamers van Koophandel, zich tot de minister te wenden, zodat een be langrijk bedrag beschikbaar gesteld kan worden voor de arbeiders bij de tunnel bouw, die het tenslotte toch zijn die het werk moeten maken. Alleen op deze ma nier zal er sprake kunnen zijn van een ver snelde tunnelbouw. 8. NUIJEN, Beverwijk van 146,48 m, breedte 17,45 m en een holte van 10,59 m. De turbines konden een ver mogen van 7200 pk. ontwikkelen. De „Patria" heeft jaren achtereen zich trouw van haar taak gekweten. Na deze mailstomer bouwde De Schelde de Slamat, Indrapoera, Sibajak met de beide fraaie zusterschepen Baloeran en Dempo, alle voor-oorlogse schepen. Van deze schepen gingen de Slamat, Baloeran en Dempo ge durende de tweede wereldoorlog verloren. De Patria heeft deze jaren bij de Rotter damse Lloyd niet meer beleefd, daar men het schip in 1935 naar Rusland heeft ver kocht. Verdoopt in „Svir" kreeg het schip Leningrad als nieuwe thuishaven. Hoewel dc „Svir" nog wel ingeschreven staat heb ben we het schip sedert enige jaren uit het oog verloren. (Nadruk verboden) ARIE VAN DER VEER Door de vereniging voor Bloembollen cultuur, o.a. L.T.B. en de Tuinbouwstudie- club werd Dinsdag in zaal Nijman een voorlichtings-bijeenkomst gehouden voor bloem bollenk wekers. De voorzitter de heer Chr. v. d. Outenaar constateerde in zijn openingswoord, dat steeds meer tuinders in Heemskerk zich gaan toeleggen op de bloembollenteelt, en hierdoor is voorlichting thans dubbel nood zakelijk geworden. Al is onze grond misschien niet zo goed als die tussen Haarlem en Leiden, bij een goede behandeling kunnen wij toch zeer goede resultaten behalen, aldus de heer Van de Outenaar. Hierna sprak de heer Balkenende en deze bepleitte het nut van voorlichting, omdat volgens hem de methoden meestal van jaar tot jaar veranderen, doordat het onderzoek steeds verder gaat. De heren De Zoete en Twisk behandel den hierna de verschillende ziekten in bol gewassen en de bestrijdingsmethoden hier van. In verband met op-dooi heeft het ge meentebestuur van Heemskerk besloten de volgende wegen af te sluiten voor motor rijtuigen en paardenwagens: Jan van Kuik- weg, Geilweg, Voorweg, Oudendijk vanaf Luttik Cie tot Voorweg, Kerkweg, vanaf Oosterstreng tot Marquettelaan en Ooster- weg. De „Patria" van de Rotterdamse Lloyd. De toneelploeg van „Fryske Trou", Vel- sens Friese vereniging, heeft het gister avond rustig gehad: de Beverwijkers van „Us Memmetaal" waren op bezoek met het blijspel „De Tydgeast" van de hand van J. Jaasma. Dit stuk, dat in de verte her innert aan ..De riizende zon" van Heyer- mans, beweegt zich rond de figuur van de eerlijke, maar in meer dan een opzicht achteropgeraakte Sneker manufacturer Skoatanus, wiens affaire van baai en ke- perband in de grond wordt geboord d-oor een belendend warenhuis, dat de publieke smaak beter verstaat dan de bekrompen lapjeskoopman. Deze verliest de strijd dan ook in feite, ook al daagt de hoop aan het eind van het verhaal, als de winkeljuf frouw Froukje zowel de zoon des huizes Ulbe als de zaak zelf weer op poten zet en de heer des huizes schoorvoetend moet erkennen, dat de naam van zijn winkel „De Tydgeast" niet helemaal meer klopt. Met het illustere voorbeeld van Heyer- mans voor ogen heeft Jaasma er een speel stuk van gemaakt, dat vrij krasse eisen aan de bezetting stelt: de weerstanden, die de steile Skoatanus zowel in zijn gezin als bij zijn kennissen op roept, vragen vooral voor deze rol om een markante uitbeelding. Deze ten dode vermoeide vechter met zijn soepeler vrouw en moderne kinderen kon evenwel niet geheel tegen deze taak op: na een zeer zwakke inzet kwam er wel geleidelijk meer tragiek in de getorpodeer- de, maar wanhopig vechtende midden stander, maar hij kon toch niet volledig overtuigen op de critieke momenten ontbraken het gebaar zowel als de sug gestie van het morele en financiële de bacle. Zijn vrouw Hindrikje steunde hem naar haar beste vermogen, maar ook zij was te star om het conflict tussen deze beide mensen aannemelijk te maken. Dat neemt niet weg, dat het stuk succes heeft gehad dank zij vooral de voortreffelijke bezetting der kleinere rollen. Het winkel meisje Froukje kreeg de»juiste gestalte: een sympathiek kind met een warm hart: de bon-vivant Hvlke, wiens verliefdheid op de nieuwe huisgenote sportief wordt afgesloten als Froukje de andere zoon blijkt te verkiezen en de dochter: een vlin derend persoontje, dat de banden maar al te graag eens slaken wil en vooral Ate Si- branda als gulle huisvrouw gaven het ge geven de juiste sfeer. Dat Ate, achter wie zich de regisseur verborg, met zijn kenne- Dinsdag 16 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Wallonia van Rotter dam. Anna Sylvia van Gent. Nordkap van Antwerpen. Roelf van Kopenhagen. Hollan- dia van Gothenburg. Trude K van Uddevalla. Finn van Sandarne. Ulmbrueder VII van Gothenburg. Ingrid van Vestervick. Titus van Bremen. Green van Duinkerken. Draco van Hamburg. Van Linschoten van Bremen. Hertha van Port Talbot. Pallas van Antwer- pne. Willem van Uddavalla. Vertrokken zijn: Algarve naar Antwer pen. Krautsand naar Antwerpen. Quentin naar Rotterdam. Jalna naar Batoen. Schok land naar Halmstadt. Dione naar Huil. Mar- cella naar Rotterdam. Reliable naar Rotter dam. Normandia naar Rouaan. Deo Gloria naar Duinkerken. Dieter Waltraut naar Hamburg. Strauna naar Antwerpen. Kar- vun naar Calais. Bittern naar Rotterdam. Swift naar Londen. Jans naar Londen. Wal lonia naar Gothenburg. Hast I naar Bremen. Heriot naar Leith. Eben Haezcr naar Sondenburg met lichter Traven naar Ant- wrepe.i. Haarlem naar Hamburg. Zaanstroom naar Leith, Grebbestroom naar Huil. lijk êevoel voor toneel de traditionele pater frmilias de fout liet maken. zijn sigaar met een moderne sigarettenaansteker te doen ontbranden, was een even pijnlijk foutje als het fraaie polshorloge, waarmee de ge moedelijke en kernachtig-getvpeerde bak ker Jelke meende te moeten pronken, zo als trouwens ook de aankleding van het to neel niet de sfeer wist op te leveren, die dit stuk nodig heeft. Deze opmerkingen kunnen evenwel niet wegwissen, dat „De Tydgeast" als geheel geen ernstige feilen toonde: deze Bever wijkse Friezen hebben getoond er mee op de goede weg te zijn en hun IJmuidense taalgenoten brachten de handen dan ook na eik bedrijf enthousiast op elkaar, ter wijl een grootse taart aan het eind een waardige beloning vormde voor een aar dige voorstelling. J. FOLKERTSMA Contactavond s.v. „Beverwijk" De sportvereniging „Beverwijk" houdt vanavond in zaal Langendijk haar maan delijkse contactbijeenkomst. De volksfeesten te Wijk aan Zee zullen dit jaar gehouden worden op 8 en 9 Sep tember en op de eerste dag hiervan zal weer een wielerronde plaats vinden, die wordt georganiseerd door de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland". Aldus is besloten op de jaarvergadering, die werd gehouden door het comité tot behartiging der nationale en dorpsfeesten. De feesten zijn in 1953 zeer goed geslaagd, maar hebben veel geld gekost, zodat men het dit jaar zuinig aan moet doen. Op Koninginnedag wordt de jeugd een filmvoorstelling aangeboden en de ouderen zullen zich met ringsteken kunnen verma ken. 's Avonds zai het fanfarecorps „Orion" een rondgang door het dorp maken. De afdeling Beverwijk van de Katholieke werknemende middenstand houdt Woens dag 24 Februari in zaal Timmer een feest avond. Het programma wordt verzorgd door Harry Bouman, conferencier en accor deonist, en wordt afgewisseld met spel en dans. Brandend papier onder de divan .Door het spelen van een vijfjarige peu ter met vuur ontstond Dinsdagmiddag om streeks half vijf in de woning van de fa milie BellwinkelMeijer aan de Koningin Julianastraat te Castricum een begin van brand, die door het kordate optreden van de vrouw des huizes en de activiteit van de plaatselijke brandweer, in de kiem kon worden gesmoord. Freddy, een zoontje van een dochter van mevrouw B.M., had, ter wijl hij alleen in de kamer was, een stukje papier weten te bemachtigen en dit, met behulp van de in de kamer staande kachel, in brand gestoken. Toen het hem wat te erg werd deponeerde de knaap het bran dend papier onder de divan en een hier onder liggende stapel kranten vatte vlam. Toen grootmoeder even later in de kamer kwam, sloeg een dichte rook haar tege moet. Terstond pakte zij de knaap, die met verschrikte ogen in een andere hoek van de kamer zat te kijken, op en bracht hem naar buiten. Onderwijl zij de hulp van om wonenden inriep, had mevrouw Bellwinkel de tegenwoordigheid van geest de eerste blussingswerkzaamheden zelf ter hand te nemen en toen even later de brandweer arriveerde was het vuur met een brand- blusapparaat spoedig gesmoord. De divan werd geheel vernield, alsmede de gordij nen en een deel van de vloerbedekking. Verzekering dekt de schade. Burgemeester C. F. Smeets was, evenals de rijkspolitie, bij de blussingswerkzaamheden aanwezig. Het Castricums Vrouwenkoor, dat onder leiding staat van mejuffrouw Jo Immink uit Haarlem, zal Maandag voor patiënten en personeel van het provinciaal zieken huis Duinenbosch concerteren. Dit ge beurt in de toneelzaal van de inrichting en solistische medewerking wordt verleend door de bekende pianiste, mejuffrouw Elsa Nolthenius en mevrouw R. Berger Reijne, declamatie. Een tot de laatste plaats met leden en introducés van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Castricum be zette zaal van hötel De Rustende Jager, is Dinsdagavond getuige geweest van een modeshow van handgebreide kleding. De show werd aangeboden door een plaatse lijke manufacturer en gebracht door een amateur-modeshowgezelschap uit Purme- rend. Drie mannequins toonden in totaal 42 modellen van vesten, jurfipers,' japon nen. mantelpakjes en wat dies meer zij ii* heldere kleuren en zonder uitzondering zaten alle aanwezige dames te „watertan den" van hetgeen hun werd voorgezet. Via de microfoon gaf mejuffrouw Janny Groot een toelichting op het getoonde. Het was een avond waar de Castricumse afdeling en de middenstander eer mee hebben in gelegd en die zeer zeker voor herhaling vatbaar is. Tal van patiënten en personeelsleden van het provinciaal ziekenhuis Duinen bosch te Castricum hebben de laatste we ken ijverig gestudeerd op de schetsen, liedjes, dansen en wat al niet meer, die zij volgende week in revuevorm voor het voetlicht zullen brengen. Dit gebeurt in de toneelzaal en Donderdag 25 Februari zal de eerste uitvoering gegeven worden voor de overige patiënten en personeels leden van de inrichting en Vrijdag 26 Fe bruari mogen de genodigden uit Castricum en Bakkum komen kijken. Zaterdagmiddag 27 Februari worden familieleden van de patiënten in de gelegenheid gesteld het programma te aanschouwen. De uitvoeringen vinden plaats onder auspiciën van de algemene sport- en ont spanningsvereniging, de OVA, die met deze avonden een beeld wil geven van de vrije-tijdsbesteding in de inrichting. Voor de leden van de kunstkring Elcker- lyc te Castricum zal de bekende letterkun dige, de heer Gabriël Smit, Donderdag in het Corso-theater een causerie houden over de „Bijbel als bron van schoonheid". De aanvang der avond is op 20.15 uur be paald. De Meer Vreugde Kern, een onderafde ling van de Katholieke Arbeiders Bewe ging te Castricum, kwam Dinsdag in hótel Borst voort het voetlicht met het blijspel in drie bedrijven „Als ma aan de touwtjes trekt" door Herman Nauw. Onder leiding van de heer O. Groentjes hebben de tone listen van dit kolderstuk een uitstekende opvoering gegeven, waarbij uiteraard de regisseur, in de rol van de rijke oom, het leeuwenaandeel voor zijn rekening nam. Donderdag vindt in zaal Roozendaal een tweede opvoering plaats. Voor de aanvang werden de KAB-ers met hun echtgenoten of verloofden, welkom geheten door de vice-voorzitter van de KAB, de heer Th. Berlee. Ambtenaren kwamen bijeen De Algemene Bond van Ambtenaren af deling Castricum vergaderde Maandag in hótel Komman, tijdens welke bijeenkomst twee leden, de heren G. Casteele en K. Gouma, respectievelijk 30 en 25 jaar lid van de bond, zijn onderscheiden. Het was de voorzitter van de afdeling, de heer A. Jonker, die aan de heer Casteele een gou den en de heer Gouma een zilveren speld overhandigde en daar nog een lepeltje bij voegde. De heer Casteele is dertig jaar se cretaris en vervulde 10 jaar lang een an dere bestuursfunctie van de afdeling en ook de andere jubilaris nam vele jaren een bestuursfunctie waar. Voorzitter Jonker heeft beide heren hartelijk dank gezegd voor de vele werkzaamheden die zij in het belang van de bond hebben verricht. In het Frans Halsmuseum te Haarlem vervaardigt Polygoon een filmstrip in kleuren over de schuttersstukken van Frans Hals. Tijdens de opnamen in het museum. Zittend op de voorgrond de heer H. P. Baard, directeur van het museumdie hel scenario en de tekst voor deze filmstrip schreef. Dinsdagmorgen heeft de Haarlemse recht bank definitief voor de tijd van één jaar surséance van betaling verleend aan de N.V. Maatschappij tot exploitatie van de Scheepswerf Holland-Nautic te Haarlem. Deze surséance is ingegaan oo 23 Novem ber 1953. Als bewindvoerders zijn benoemd mr. B. J. Lambers en ir. A. J. W. de Bruij- ne, beiden te Haarlem. DJAKARTA (Aneta) De vice- minister-president Wongsonegoro heeft medegedeeld, dat het onderzoek in de zaken van de in de laatste tijd gearresteerde Nederlanders veel tijd zal kosten. Hij voeg de er aan toe dat het de wens van de po litie is, dat de betrokkenen niet voor de rechter zullen worden gebracht, zolang het onderzoek nog niet geheel is afgelopen. De heer Wongsonegoro deelde mede, dat er tussen de verrichte arrestaties een on derling verband bestaat. Met betrekking tot een aantal personen staan reeds voldoende gegevens ter beschikking om hun zaken voor de rechter te brengen. Er bestaan tegen deze verdachten voldoende bewijzen, dat zij hulp hebben verleend aan benden. Wat betreft het door de Nederlandse re gering ingediende protest herinnerde Wongsonegoro er aan, dat de Indonesische regering aan de betrokken instanties reeds voorstellen heeft gedaan om gevallen, die „rijp" zijn, direct voor de rechter te bren gen en daarmede niet te wachten, tot het onderzoek in alle andere zaken is afge lopen. Maar wat dit betreft, kan de re gering geen bevelen aan de rechterlijke macht geven, aldus minister Wongsonegoro. Prijzen van Dinsdag: Gr. tong 2,43- 2,30, gr.m. tong 1,30-1,25, kl.m. tong 1,30- 1,18, kl. tong I 0.97-0,82, kl. tong II 0,84- 0,75, tarbot I 2,46-2,36 per 1 kg. Tarbot IV 48-31, gr. schol 16,50-14, gr.m. schol 22-15, kl.m. schol 49-39, kl. schol I 45-35, kl. schol II 26-14, schar 21-17, bot 11-8, wijting 23-18, gr. gul 41-38, midd. gul 37- 36, kl. gul 30-24 per 50 kg. Gr. kabeljauw 146-82 per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. 367 kisten tong en tarbot, 458 schol, 30 schar, 22 bot, 85 wijting, 33 kabeljauw en gul, 15 diver sen, totaal 1010 kisten. Besommingen van Dinsdag. IJM 283 f 2980, R02 f 2780, KW168 f 9950, KW78 f 7880, KW20 f 7820, KW57 f 4060. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Aagtekerk 15 v. Manilla n. Keelung. Alioth, 15 te Antwerpen. Alhena, pass. 15 Kp. Vilano n. Las Palmas. Alphard. 16 te Rio Grande. Amsteldijk, 15 v. Le Havre n. Antwerpen. Annekerk, 15 te Rotterdam. Argos, 13 v. Genua n. Barcelona. Alamak, 12 te Chittagor.g. Altair, 16 v. Las Malmas n. Antwerpen. Ampenan, 21 v. Soethapton te Genua verw. Amstelbrug, 15 v. Victoria n. Rio de Janeiro. Amsteldijk. 16 v. Vlissingen rede n. Antw. Arkeldijk, 12 v. Brownsville n. New Orleans. Amsteiland, 14 te Yokohama. Ariadne, 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Aalsdijk, 15 te Hamburg. Abbekerk. 15 Kp. Leeuwin gepass. n. Adelaide Adinda 15 50 m. Z. Bangkok. Agamemnon, 15 100 m. N. Kp. Esgano. Amstelpark. 15 480 m. OZO. Kp. Race. And-ijk, 15 570 m. O.t.Z. Bermuda. Armilla, 15 290 m. Z.t.O. Kp. Padaran. Bali, 15 te Genua. Bantam, 15 v. Aden n. Djeddah. Billiton, 15 v. Colon n. Port of Spain. Breda, 15 te Cristobal. Bloemfontein, 16 v. Vlissingen rede n. Antw. Boskoop. 15 v. Barbados n. Madeira. Barendrecht, 15 135 m. O.t.N. Kp. Frio. Caltex Padang, pass. 15 Port Said n. Singapore. Cistula, pass. 15 estpunt Java n. Fremantle. Corilla, 15 te Hongkong. Caltex Nederland. 15 v. Rotterdam n. Sldon. Clavella. 16 v. Berre n. Piraeus. Caltex Delft. 15 85 m. W. Kreta. Caltex Leiden, 15 90 m W.ZW. Cyprus. Caltex Pernis. pass. 15 Casquets n. Sidon. Caltex The Hague. 15 150 m. ZW. Ouessant. Caltex Utrecht, 15 60 m. O-ZO. Kp. de Gata. Camphuys, 15 v. Makassar n. Soerabaja. Ceronia, 15 220 m. Z.ZO. Christmas eil. Cleodora, pass 15 Sti. Banka n. Soerabaja. Duivendijk, 16 te Cristobal. Drente. 13 v. Port Swettenham n. Colombo. Delflsr.d, 15 !25 m. W.ZW. Lissabon. Felipes. 15 v. Padang n. Pladju. Friesland (KRL). 15 v. Cocanada n. Calcutta. Esso Den Haag, 15 250 m. O. Malta. Gaasterland. 15 v. Victoria n. Ilheos. Garoet, 16 te Penang. Groote Kerk, 16 te Kaapstad. Gaasterkerk 15 150 m. NW. Alexandrië. Gad-ila, 15 800 m. W. Honolulu. Gouwe. pass. 15 Dover n. Hamburg. Heemskerk, 15 te Port Said. Hestia, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Hilversum, 14 Gibraltar gepass. n. Duinkerken. Hector, 15 Ouessant gepass. Hauler wijk 15 140 m. ZW. Ouessant. Indrapoera, 15 te Port Said. Ivoorkust. 15 Las Palmas gepass. n. Antw. Joh. v. Oldentoarnevelt, pass. 15 Kp. Leeuwin. Jupiter, pass. 15 Ouessant n. Amsterdam. Jagersfontein, 16 210 m. ZW. Finisterre. Kota Inten, 16 150 m. O. Azoren. Kalianda, 16 te Sibolga. Kalimantan, 15 v. Tj. Priok n. Belawan. Kieldrecht, 15 120 m. NO. Massawa. La ren berg, 16 te Capemount. Leuvekerk, 16 te Bombay. Loenerkerk. pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Luna, 15 te Amsterdam. Laurenskerk. 16 te Alexandrië. Lekkerkerk. 16 v. Port Said te Genua. Limburgh, 12 v. Vancouver n. Kaapstad. Linge, 18 v. Dakar te Rotterdam verw. La2gkerk, pass. 15 Kp. Palos n. Marseille. Lekhaven, 15 60 m. ZO. Bonavista. Loppersum. 15 250 m. Z.t.O. Dakar. Madoera, 15 v. Lorenzo Marquez te Beira. Marpessa, 15 v. Miri n. Singapore. Meerkerk, pass. 15 Str. Messina n. Port Said. Mitra, 15 te Thameshaven. Maas. 15 v. Lissabon n. Antwerpen. Maasdam, 16 te Curagao. Maasland. 16 te Santos. Mscoma, 15 v. Swansea n. Stanlow. Marisa, 15 690 m. W.t.N. Minikay. Meliskerk, pass. 15 Kp. San Sebastian n. Genua. Mentor, 15 130 m. W.NW. Cyprus. Mirza, 15 150 m. O.t.Z. Zuidp. Formosa. Molen-kerk. 15 330 m. Z.ZW. Kp. Palmas. Muid'.'rkerk, 15 200 m. ZW. Manilla. Notos. 15 v. Genua te Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 16 te Cristobal. Noordam, W.t.N. Lands End n. New York. Noordwijk, 15 te Santa Luca. Oranje, 15 v. Beiawan n. Colombo. Orion, 14 v. Malta n. Piraeus. Ootmarsum, 14 te Bremen. Peperkust. 22 v. Dakar te Amsterdam verw. Prins Fred. Hendrik, 13 v. Halifax te St. John. Perna, 15 80 m. O. Brisbane. Poelau Laut 15 dwars Khorya Marya baai. Prins Alexander, 15 760 m. W.t.Z. Valentia. Prins Willem v. Oranje, 15 te Antw. Roepat, 15 v. Djibouti n. Port Soedan. Rotula, 15 v. Accra n. Lagos. Rijndam. 15 te Rotterdam. Radja. 15 v. Tj. Priok n. Cheribocu Rafaela, 15 v. Pladju n Bangkok. Raki, 15 v. Djeddah n. Belawan. Rondo, pass. 15 Sabang n. Colombo. Rotti, 15 v. Singapore n. Belawan. Roeblah, 16 v. Bremen te Amsterdam. Rijnkerk, 15 300 m. O. Ceylon n. Penang. Rijnland, 15 110 m. N.NO. Finisterre. Sibajak, 15 v. Aden n. Colombo. Schie, 16 v. Tunis te Malta. Soestdijk, 16 te Soerabaja. Straat Banka, 15 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Salawati, 16 te Port Said. Sumatra, 13 v. Panarukan te Djakarta. Stad Maastricht, 115 v. Gibraltar n. R'dam. Stad Vlaardingen, 15 v. Vlissingen n. Hamburg. Salatiga. 15 te Basrah. Samarinda, 15 120 m. O. Anderhalfgraadskan. Saparoea, pass. 15 Holtenau n. Hamburg. Sirrah 15 120 m. O.t.N. Bahrein. Stad Alkmaar, pass. 15 Shetlandse eil. n. Glasgow Stad Arnhem, 15 nog te Korramshar. Stad Breda. 15 60 m. Z.ZW. Kp. St. Vincent. Stad Maassluis, pass. 15 Utsire n. Kirkenaess. Stanvac Djirak, 15 150 m. N. Ar.amba eil. Straat Bali. 15 330 m. O.NO. Tristan da Cunha. Thalatta, 16 te Port Said. Tarakan, 16 te Basrah TJipanas. 15 v. Beira n. Mozambique. Talisse, 15 v. Manokwari n. Singapore. Teiresias, 15 te Amsterdam. Trajanus, 15 te Antwerpen. Trompenberg, 16 v. Galvèston n. NewOrleans. TJisadane, 19 te Durban verwacht Tankhaven II, 15 v. Sungeigerong n. Belawan. Taria, 15 820 m. Z. Ceylon. Tawall, 15 v. Bremen n. Antwerpen. Teucer, 15 te Hamburg. Tibia, 15 310 m. N. Borneo n. Miri. Tjiwarvgl, 15 v. Balikpapan n. Tj. Priok. Utrecht, 13 v. Tj. Pandan te Tj. Priok. Van Spilbergen, 15 v. Douala n. Matadi. Van Linschoten, 15 v. TJalas n. Bima. Willem Ruys pass. 16 Kp. Bon n. Port Said. Waterman, 15 110 m. W.t.N. Sierra Leone. Woensdrecht. pass. 15 Finisterre n. Singapore. Wieldrecht, 16 v. Buenos Aires n. Napels. Waterland, 15 v. Ilheos n. Las Palmas. Westeraam, 15 140 m. ZO. Sable eil. Willemstad. 16 v. Cristobal n. Aruba. Zeeland (KRL). pass. 15 Guardafui n. Djibouti. Zuiderkruis, 15 240 m. ZO. Kp. Race. Zonnewijk, 15 1415 m. Z.ZW. Flores. KLEINE VAART Annie, 14 v. Gent te Londen. Al bergen, 16 te Bayorme. Audacia, 16 te Las Sables d'Olorme. Anna b, 16 v. R'dam te Waterford verw. Amoudspolder, 15 te Leixoes. Att, 17 Cardiff verwacht. Anna Sylvia, pass. 15 Vlissingen n. IJmuiden. Bree Helle, 16 v. Rotterdam n. Londen. Betty Anne, 13 v. Lissabon te Leixoes. Roef, pass. 15 Vlissingen n. Amsterdam. Boieas. 15 v. Venetië n; Rijeka. Bill, 15 te Avonmouth. Bemina, 15 v. Aalborg n. Skagen. Betty, 15 v. Dublin n. Liverpool. Binnenhaven, 14 te Casablanca. Corsica, pass. 16 Vlissingen n. Antw. Carpo, 15 v. Dublin n. Rotterdam. Casana. 15 v. Aalborg n. Randers. Corrie b, 15 v. Rotterdam n. Londen. Coolhaven, pass. 15 Kp. Roca n. Duinkerken. Domburg, 15 v. Rotterdam te Casablanca. Depa, 14 v. Norwich te Rotterdam. Diligentia, 15 v. Guernsey n. Jersey. Dollard, verm. 15 v. Swansea n. Amsterdam. Donau, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Daviena Goekoop, 15 v. Portsmouth te Roscoff De Ruyter, 15 v. Lowestoft n. Boston. Driebergen, la v. Birkenhead n. Fowey. Draco, 15 v. Hamburg n. Amsterdam. Evertsen, 15 v. MkVdlesbro n. Londen. Elsenburg, 15 v. Casablanca te Duinkerken. Express, 15 v. Rouen n. Rotterdam. Franka II. 15 v. Southampton te Rouen. Ferocia, 16 v. La Pallice te St. Nazaire. Fiducia. 16 v. Boston te Maassluis verw. Frans, 15 v. Londen n. Selzaete. Follonica, 15 v. Rotterdam te Aberdeen, Friblo, 14 v. Gent te Londen. Gerrie, 15 v. Rotterdam te Wismar. Goote. 15 v. Kaolack n. Dakar. Gaasterland, 15 v. Rotterdam te Kingslynn. Harm. pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Holland, pass. 15 Vlissingen n. Palnacki. Harold. 15 te Frederikstad. Haskerland. 14 v. Rotterdam te Goole. Henrica b. 16 v. IJmuiden te Cork. Hondsbosch, verm. 14 v. Londen n. Rotterdam. Hartel, 15 v. Drogheda n. Port Talbot. Ilias, 15 v. Rotterdam n. Gibraltar. Iris, 14 v. Londen. Import. 15 v. Rotterdam n. Lissabon. Jo, 15 v. Londen n. Gothenburg. Jakob Oorburg. 15 v. Vlissingen n. Gent. Koningshaven. 15 te Esbjerg. Kemphaan, vertr. 16 v. Aartius n. Ventspils. Lydia, pass. 15 Vlissingen n. Gent. Leny, 15 v. Rochefort te Marrans. Lacra. 16 v. Londen te Terneuzen. Lies. 15 v. Marrans te Londen. Merwehaven, vertr. 16 v. Duinkerken n. Rouen. Midas, 15 v. Napels n. Amsterdam. Myfem, 15 v. Rouen n. Stockholm. Marcella, 16 v. Amsterdam te R'dam. Matthew. 16 v. Jersey te Southampton verw. Marjan, 15 v. Antwerpen te Esbjerg. Merak. 15 500 m. Z.ZW. Las Palmas. Muphrid, 16 v. Rotterdam te Delfzijl. Mypuck. 15 te Kiel. Netta. 13 v. Port Lyautey te Nantes. Noordstad, pass. 15 Vlissingen n. Amsterdam Nassauhaven. vertr. 16 v. R'dam n. Kopenhagen Neeltje b, 15 v. Swansea n. St. Servan. Nettie, 15 v. Harburg n. Kingslynn. Netta. 16 v. Nantes n. La Pallice. Nleuwland, 14 v. Rotterdam te Grangemouth. Noord. 16 te Kopenhagen verwacht. Noorderlicht, 15 v. Rouen n. Tyne. Plato, 15 te A'dam n. Aalborg. Peter, 15 v. Waterford te Swansea. Pavo. 15 te Huil. Ponto, 15 te Dundee. Ponza, 13 te Goole. Rijnhaven, 15 v. Rouen n. Casablanca. Ruby. 15 v. Liverpool n. Newross. Sa turn us, 14 v. Newlyn te Londen. Servus, 15 v. Cardiff n. La Rochelle. Strijpe, vertr. 17 v. Avonmouth n. Barry. Spurt, vertr. 17 v. Antwerpen n. Opqrto. Taormina. 15 v. Shoreham te Dublin. Theano. 15 v. Dublin n. Belfast. Trito. 15 te Amsterdam. Timor, 15 v. Maassluis te Boston. Viking, 15 v. Antwerpen te Malmö. Westersingel, verm. 15 v. Les Sables d'Olonne naar Nantes. Veenenburgh, 15 v. Rotterdam te Middlesbro. Van Brakel. 14 v. Goole te Rouen. Westropa. 15 v. Avonmouth n. Le Leque. Wim, 15 v. Nantes te Sharpness. Westerschelde. 15 v. Manchester n. Highlevel. Westlaan, 15 v. Kingslynn n. Hoek v. Holland. SLEEPVAART Ebro, 15 v. Verrol n. Constanza met sleepboot. Goeree, 15 60 m. NW. Kp. St. Vincent m. tanker Noordzee, 15 120 m. W.NW. Algiers met bagger molen. Oostzee, 15 360 m. Z.ZO. St. Vineent m. zuiger. Poolzee, 15 150 m. W. La Spezia met bagger molen en bak. Rode Zee, 15 60 m. NW. Kp. St. Vincent met tanker. Thames 15 650 m. W.ZW. Fay al.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7