Haarlem mag niet overvleugeld worden door „Groot-Beverwijk" Groente wordt langzamerhand weer wat betaalbaar TAXI NODIG? neven aan cie redactie Dukel en Postma delen de punten Castricum Blijspel voor Meer Vreugde Kern Jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk: Waarschuwing naar aanleiding van een lezing over uitbreidingsplan-IJmond BEL 5000 Steeds meer lentebloemen op de veiling Vuurtoren is wel voor Roosenburg Bouw school Gijzen velt- plantsoen hoger dan gedacht Noordhollands Orkest naar Castricum? Lezing en film voor Instituutleden Castricumse gymzaal te klein Gemeenteraad komt bijeen Scheepvaart ZATERDAG 20 FEBRUARI 1954 II Aan een lunch van het departement Haar lem der Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft de directeur van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, mr. J. Vink, Donderdag nog eens uitvoerig de problemen van de ontwikkeling van het IJmond-gebied toegelicht. Hij herinnerde er aan, dat het gebied in kwestie reeds zeer dichtbevolkt is en dat daar nu reeds de be langen van industrie, land- en tuinbouw en duinwaterwinning met elkaar botsen, zodat de te verwachten uitbreiding van de zware industrie in dat gebied (de Hoogovens met hun nevenbedrijven) niet opgevangen kan worden zonder dat er van bepaalde kanten offers gebracht worden. De Werkcommissie Westen des Lands heeft becijferd dat de industrie-expansie binnen 25 30 jaar zou kunnen resulteren in een bevolkingsboe- name tot 225.000 mensen, met de nadruk op „kunnen", omdat niemand uiteraard pre cies voorzien kan hoe die ontwikkeling ver lopen zal. Na ampele bestudering van alle belangen en facetten is de Werkcommissie Westen des Lands tenslotte, zoals men weet, tot de conclusie gekomen, dat er slechts op twee manieren een mouw te passen is aan deze problemen, namelijk de stichting van een nieuwe bevolkings-agglomeratie ten Zuiden of ten Noorden van het Noordzee- Kanaal. Het plan-Zuid, dat in Vèlsen favo riet was, zou betekenen de uitbreiding van iJmuiden met een nieuwe stad in het duin gebied aan haar Zuidzijde. Voordelen hier van waren het sparen van bouwgrond en gunstiger atmosferische omstandigheden, maar daar stonden overwegende nadelen tegenover. Wordt de bevolking ten Zuiden van het Kanaal gevestigd, terwijl haar werk goeddeels ten Noorden daarvan is, dan ontstaat er een intensief dwarsverkeer dat voor de scheepvaart en voor de ver bindingen te land bijzonder storend zou zijn. Bovendien laat de ruimtelijke span ning in dit deel van Kennemerland een zo belangrijke toeneming der bevolking niet toe (nabijheid van Haarlem!), zodat men tenslotte de voorkeur in de vorm van een aanbeveling gaf aan het plan-Noord. Dat voorziet in een stedelijke ontwikkeling aansluitend bij Beverwijk, die in haar alge mene vorm een langgerekte bebouwing, dus ongeveer een spiegelbeeld van Haarlem zou worden. Naar het Westen wordt im mers een grens gesteld door de mogelijke uitbreiding van het Hoogovencomplex be noorden de Zeestraat, in het Oosten door de spoorbaan BeverwijkUitgeest en de daar ontworpen nieuwe Rijksweg. Een der aanbevelingen is, het tracé van die weg zo te wijzigen, dat het nabij de stadsuit breiding geheel ten Oosten van de spoorlijn komt te liggen. Het huidige Beverwijk met zijn Breestraat-centrum zou dan wat „uit middelpuntig" komen te liggen, want vol gens de heer Vink moet het nieuwe stads gedeelte een volwaardige eigen „city" krij gen. Een andere moeilijkheid bij het plan- Noord is, dat het daarin geprojecteerde bouwschema wel ten koste van een stuk agrarisch areaal en recreatiegebied zou gaan, terwijl ook de omschakeling van het tuinstadje Beverwijk tot grote stad lang geen geringe problemen zal opleveren. On danks dit alles was het plan-Noord echter toch te verkiezen, omdat de nadelen ruim schoots opwegen tegen het feit, dat werk en woongelegenheid hier logisch bij elkaar aansluiten en omdat alleen deze oplossing voorziet in de mogelijkheid van een gelijk- opgaande ontwikkeling van de indVstrie- expansie en de bevolkingsuitbreiding. Neemt de groei van het Hoogoven-complex een grote vlucht, dan kan de geprojecteerde woonstad uitgebreid worden in de richting HeemskerkUitgeest, maar blijft de indus triële ontwikkeling beneden de verwach tingen, dan kan men volstaan met een ge ringere stedelijke expansie met het huidige Beverwijk als voorzieningscentrum. Men kan dus nog alle kanten uit en alle verras singen het hoofd bieden en dit heeft de balans tenslotte ten gunste van de oplos sing-Noord doen doorslaan. „Landsbelang prevaleert" Mr. Vink was uiteraard niet onbekend met de verschillende bezwaren, die er vooral in Velsen tegen dit plan bestaan, waar men, mede met het oog op de ligging van de komende tunnel, al van „de nekslag voor IJmuiden" spreekt. Hij gaf toe, dat er in verschillend van die bezwaren een grond van redelijkheid zit, maar meende, dat de nationale belangen hier zouden moeten prevaleren boven de gemeentelijke. Over de bestuurstechnische zijde van het plan en met name over de vraag, tot wiens ambtsgebied Velsen-Noord zou gaan be horen was nog geen beslissing gevallen. Het plan is thans in studie bij het Provin ciaal bestuur, welks planologische dienst onder andere met de stedebouwkundige adviseurs van Velsen, Beverwijk en Heems kerk overleg gepleegd heeft. Natuurlijk krijgen de betrokken gemeenten later ge legenheid, tegen de beslissing van dit be stuur desgewenst in beroep te gaan, wan neer het project tenslotte als een streek plan uit de bus komt, of bij de regering, in dien het de vorm van een nationaal plan krijgt. Jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk dankte, in zijn kwaliteit als bestuurslid van het departement Haarlem, mr. Vink voor zijn exposé en bond zijn medeleden op het hart, er als leiders van handel en industrie in Haarlem op toe te zien, dat het komende „Groot-Beverwijk" de Spaarnestad niet in economische activiteit en betekenis voorbij zal streven. „Wij moeten er voor zorgen, op alle gebieden te kunnen concurreren, in gezonde wedijver, met het belangrijke nijverheidscentrum dat in Noord-Kenne- nierland ontstaat en ons streven er op richten, dat ook Haarlem kan deelnemen aan de verdere industrialisatie in het Wes ten van ons land," aldus jhr. Van.Riemsdijk. Mr. P. O. F. M. Cremers en wethouder D. J. A. Geluk van Haarlem namen aan de lunch deel. ADVERTENTIE (Verkort weergegeven) Wethouderssalarissen. Namens de ouden van dagen, die het ongeluk hebben weduwnaar te zijn en die enkel en alleen van de Noodwet Drees trekken, omdat zij zich als geschoolde arbeiders die 50 jaar en langer aan de opbouw der gemeente Velsen hebben gewerkt, schamen om bij Sociale Zaken aan te kloppen omdat zij weten dat Sociale Zaken het weer bij hun kinderen vandaan haalt, dus die oudjes moeten dan een klein stukje genadebrood eten van hun kinderen. Al deze mensen moeten van 700 een heel jaar leven. En nu breng ik namens die oudjes een woord van dank aan de raadsleden die voor het voorstel van de Burgemeester hebben gestemd om de salarissen van de wethouders van 5800 op 6500 te bren gen. Dat is een verhoging van 700 per jaar. Ook de ministers hebben 2400 sa larisverhoging gekregen omdat zij te ver van hun werk wonen, terwijl er wegens de woningnood nog enkele havenarbeiders in Santpoort-Bloemendaal wonen die elke nacht op de fiets naar de Vishal moeten rijden en die krijgen geen cent vergoeding. Maar dat zijn ook maar arbeiders. M. KONINGSTEIN De groente wordt weer goedkoper: het was Vrijdag al goed te bespeuren op de Beverwijkse markt. Een product als prei, dat door de dooi uit de grond te halen is maar dat in het begin van de week nog ruim 40 cent per kilo cpbraoht, liep terug tot 20 cent. De spruiten waren ruim vertegenwoordigd, boven de gulden per kilo ging er Vrijdag niets meer en er is nu tot hooguit PO cent betaald. Waspeen komt er ook al weer veel meer en er is nogal eens een peentje bevroren; de prijzen variëren van 1038 cent per kilo. Het witlof houdt goed prijs, bij een ruimer aanbod wordt er tot 68 cent per kilo voor besteed. Veldsla uit de warme kassen varieert van f 1.25f 1.85 per kilo. De eerste bosjes rabarber blijven duur: ook nu weer wordt er voor een mooi bos rode rabarber f 1.10 betaald, voor export Bij ontstentenis van de wereldkampioen Piet Roozenburg, die het IJmuidense Vuurtorentournooi moet missen daar hij uitkomt in- het voortournooi om de we reldtitel, verlopen de zaken voor hem in dit Vuurtorentournooi uitermate gunstig: Dukel verloor een kostbaar puntje aan T. Postmaen kwam daarmee twee punten achter op Roozenburg. Dit betekent, dat de wereldkampioen de overwinning vrijwel in de zak heeft. Daarmee heeft hij dan niet alleen de Vuurtoren veroverd, maar ook een plaats aan het eerste bord door het winnen van de clubtitel van DCIJ. De stand in de wedstrijd is nu als volgt: 1. P. Roozenburg 5 4 0 1 8 2. B. Dukel 6 3 2 1 8 3. H. Laros 7 3 2 2 8 4. Y. de Jong 6 14 16 5. T. Postma 5 0 3 2 2 6. G. Postma 5 0 14 1 Bij raadsbesluit van 24 November 1953 werd, op voorstel van B. en W., opgenomen een crediet van 207.060 voor de bouw en de inrichting van een zevenklassige openbare lagere school aan hét Gijzenvelt- plantsoen in IJmuiden. Van dit bedrag was 187.060 bestemd voor de bouw en de inrichting der school en 20.000 voor de leermiddelen. De aan- neemsom voor de bouw was begroot op 105.600. Als gevolg van door het rijk gestelde verruimde normen moest de aan- neemsom worden gesteld op 117.950. In verband met de hoge onderhoudskosten aan buitenverfwerk van houten kozijnen, ramen en deuren besloten B. en W. om in de nieuw te bouwen school schokbeton- kozijnen met stalen ramen en deuren toe te passen. Zij verwachten hierdoor een be langrijke besparing op de onderhoudkosten, gelet op het feit, dat bijvoorbeeld voor de in 1950 gebouwde Theo Thijssenschool in 1953 al voor onderhoud aan buitenverfwerk een post van 1.450 moest worden uitge trokken. De grotere kosten, door gebruik van staal, in plaats van hout, worden be groot op 11.500. Bij de op 10 Februari gehouden aanbe steding heeft de laagste inschrijver inge schreven voor 139.650 (houten buiten kozijnen) en 146.650 (schokbeton buiten kozijnen). De oorspronkelijke begroting wordt hierdoor met 41.050 overschreden. In verband hiermee wordt de raad voor gesteld het toegestane crediet van 207.060 te verhogen met 41.050. De nieuwe studentensociëteit van de Groningse vereniging ..Mutua t\des" op üe Grote Markt in Groningen is vrijwel voltooid. Ze zal op 27 Februari feestelijk worden geopend. naar België. Boerekool loopt in prijs uit een van 5-40 cent per kilo en rode-, groe ne- en gele kool -gaat tot ten hoogste 16 cent. Peen en uien variëren van 4-10 cent per kilo, een bosje soepgroenten brengt 60 cent op. Bloemen komen los Op de bloemenveiling wordt de aanvoer gesta groter; ondanks het ongezellige weer komen de kwekers met prachtige bezen- dingen tulpen, narcissen en hyacinten ter markt. Hun doorzettingsvermogen wordt rijkelijk beloond, want de prijzen zijn hoog. De tulpen spannen wel de kroon: zaoht-rode v. d. Eerde en gele Golden Har vest komen tot f 1.40 per bos. Soorten zo als Copland, William Pitt, Albino en v. d. Hoef gaan voor 80-110 cent per bos. De gele narcissen Carlton, Alfred, Helios en de tros narcis Laurens Coster brengen tussen de 55-75 cent per bos op en bij de hyacinten zijn het de witte l'Innocence, de rose Pink-Pearl en de blauwe Birimark, die van 8-20 cent per stuik noteren. Blauwe druifjes zijn een gewild expert-artikel, waarvoor grif nog tot 50 cent per bosje wordt betaald. Bij de potplanten ziin het vooral de cy- clames die duur blijven en f 1.50 per stuk opbrengen. „Zondebokken der mensheid" Voor ae gtmee.ise.iup oevw. w,jk van het Humanistisch Verbond zal het hoofd bestuurslid mr. A. Stempels Zondagmor gen 21 Februari in het Statenhuis sprekein over „Zondebokken der mensheid?" MARKTBERICHT Waspeen 1038; spruiten 2089; prei 838; witlof 4667; veldsla 125185; rabar ber 45110; soep 3257; boerenkool 538; groene kool 717; rode kool 510; gele kool 6—12; peen 47; uien 510. Toneeluitvoering voor CSV-ers De leden en donateurs van de Castricum- se Sportvereniging CSV staat op Zaterdag 27 Februari een toneelavond te wachten. In hotel De Rustende Jager zal alsdan worden opgevoerd het blijspel ,^Over twaalf dagen tegen middernacht" door de PWN- spelers onder regie van de heer H. J. van Elven. De titel van het vrolijk blijspel door Herman Nauw, waarmee de „Meer Vreug de-kern" van de afdeling Castricum van de Katholieke Arbeiders Beweging haar leden in hotel Borst te Bakkum en in zaal Roozendaal te Castricum twee amusante avonden heeft verschaft, liet aan de inhoud van deze historie slechts weinig twijfel be staan. Want wat valt er nu eigenlijk te verwachten van een lading, die door de vlag „Als Ma aan de touwtjes trekt" wordt gedekt? Waarschijnlijk een vrouwelijke huistiran, die haar uiterst bedeesde echt genoot onder de pantoffel houdt: aan welke druk deze zich op zijn beurt met alle mid delen tracht te onttrekken. De verwikke lingen die hieruit ontstaan, moeten dan met niet benaald fijnzinnige humor geheel aan de lachlust van het publiek kunnen appel leren. Dit vermoeden werd intussen door deze opvoeringen volledig bewaarheid. Het is de gebruikelijke geschiedenis van het vrii onschuldig slippertje dat uiteraard allerlei onverwachte en komische situaties ten gevolge heeft. De klucht is geheel in de ou^e trant van de Duitse blijspel-fabri kanten Blumenthal en Kadelburg vervaar digd en het resultaat opent dan ook geen enkel nieuw gezichtspunt. De heer G. Groentjes had zijn regie volledig bij deze stijl aangepast, zodat het niet te ver wonderen was, dat hier de gehele avond lachen het parool is geweest. De soelers hebben aan deze opvoeringen waarschijnlijk niet minder genoegen be leefd dan het publiek in de zaal, hetgeen door een overigens gemakkelijk te veront schuldigen chargering duidelijk werd ge maakt. Mevrouw Zandbergenv. d. Eijn- den en L. Spil vormden gezamenlijk hel traditionele kluchtspel-echtpaar, dat met regisseur G. Groentjes als oom Lensvelt het leeuwenaandeel aan lachsucces wist te incasseren. De heren J. Tool Sr. en J. Groentjes kwam als de gnuivende kamer bewoners de heersende verwarring nog vergroten, waaraan ook de dames A. Zon neveld en H. Groentjes dankbaar hebben meegewerkt. En nu maar weer afwachten, bij welke vereniging Ma vervolgens aan de touwtjes trekt. J. v. D. Agenda voor Castricum „Corso"-theater. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 20 uur: „Avontuur in de Zuidzee". Zondagmiddag 15 uur: „De strijd in het rotsgebergte". Maandag. Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: „AAN". Het bestuur van de Castricumse kunst kring Elckerlyc heeft onderhandelingen aangeknoopt met het Noordhollandê Phil- harmonisch Orkest voor het geven van een concert in Mei van dit jaar. Wanneer dit evenement doorgang gaat vinden, zal het concert waarschijnlijk in de nieuwe vei linghal aan de Duinenboschweg worden gehouden. Voor een aandachtig gehoor heeft de heer J. Brander, chef van de diienst Be plantingen vam de hoofdstad des lands, Donderdag een lezing gehouden over het Amsterdamse Bos. Dit gebeurde in hotel De Rustende Jager voor de Castricumse afdeling van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Aan de hand van een platte grond gaf de spreker allereerst een idee vam de oppervlakte van het bos, dat circa 950 ha. beslaat. Daarna nam hij de vogel stand onder de loupe. Op de film, welke door de heer Brander in samen werking met zijn broer is gemaakt, gaf de spreker een geestige en toch deugdeliike toelich ting over „Bosplan" en „Bos". De aanwe zigen aanschouwden de karakiet in het riet, een futenechtpaar dat aan zijn drij vend nest bouwt, een broedende school- ekster, de bonte specht, hakkende in de boomstam, een wielewaal bij het nest, kortom, te veel om alles op te noemen. De zeer hartelijke dankwoorden die de voor zitter vam de afdeling, de heer J. Reinders, na afloop tot de heer Brander sprak, wa ren volkomen gerechtvaardigd. De onderlinge strijd bij Bricas De Castricumse bridgeclub Bricas heeft Woensdag haar wedstrijden voor de on derlinge competitie in hótel Meijer voort gezet. In afdeling A werd het team Jac. Tiebie- G. v. 't Hul eerste met 42 punten en de tweede pleats was voor het duo J. Joosse- G. Schutter met 41 punten. De" derde plaats werd ingenomen door de heren G. Klaasse-J. Morelis met 40K punten. Het koppel H. Broksma-J. Wirtz werd in afdeling B eerste met 47punten. De heren N. Bakker, T. Toepoel plaatsten zich tweede met 40 punten en zij werden ge volgd door A. Koniimg-J. Schats die 38 punten op hun naam brachten. De eerste plaats in afdeling C was weg gelegd voor het koppel A. Bellen-J. de Vries daar zij 31 punten bijeen haalden. G. Hart er. A. Spruit eisterv met 28 pun ten de tweede plaats voor zich op en de dames Gerritse-v. d. Brink bridgeden 26 punten bijeen. Dit was de tweede drive van de vierde serie. „Er is in Castricwm een onhoudbare si tuatie ontstaan met betrekkin» tot de vee! te kleine gymzaal-accommedatie en de uitrusting daarvan". Aldus de secretaris van de gymnastiek vereniging Vitesse te Castricum, de heer J. Kloes. De functionaris gaf deze mening te kennen in zijn jaarverslag tijdens de Woensdag in het jeugdhuis gehouden jaar vergadering. „Er zullen weinig vereni gingen met een ledental als de onze zijn, die zich op een dergelijke wiize moeten behelpen. Bovendien is hiervan de school- «ymnastiek de dupe en dat doet weer zijn invloed gelden cp de vereniging", zeide de heer Klioes verder en dit was overigens een van de weinige sombere geluiden, die op deze vergadering werden gehoord. De penningmeester, de heer Jac. Veeker, is er aan gewend om met moeite het hoofd bo ven water te houden en was dus blij, dat het totaal van de uitgaven van f 5.796,57 door de inkomsten werd gedekt. Bij het verslag van de technische com missie gaf die heer M. Hopman een over zicht van het technisch peil der vereni ging. Het bestuur werd uitgebreid met me juffrouw M. Marcker en de oud-trainer, de heer M. Hopman, Er staat, evenals ver leden jaar, weer een uitwisseling met een andere vereniging op het programma en de grote meerderheid van de leden was er bovendien voor de uitreis te houden tijdens de kermisdagen te Castricum. Tot slot van de avond, die onder leiding stond van de heer J. Middelhoff, heeft de geestelijk ad viseur, kapelaan P. H. Heemskerk, die le den opgewekt sneller hoger en sterker te streven maar het goede doel dat de Katho lieke sportbeoefenaar zich behoort te stel len. Keuring van postzegels Op de in hotel Sport-Du inzicht gehou den keuring van postzegels is gebleken, dat de afdeling Castricum van de Neder landse Vereniging van Postzegelverzame laars zeer gedegen verzamelaars onder haar leden telt. Er vielen zes inzendingen te bewonderen en de iuiry kwam tot de conclusie dat. zij in het algemeen aan de strenge eisen voldeden. De eerste prijs ging naar de houder van een mooie ver zameling eerste uitgiften V3n Nederland met een totaal van 247 punter. De houder van een verzameling Rode Kruïszegeis, die 190 punten behaalde, kreeg de tweede prijs en de derde prijs weid toegekend aan de houder van een verzameling Oostenrijk na 1945 met een totaal aantal punten van 170. In de jeugdafdeling was de eerste prijs voor Gerand Borst, die met een verzame ling Zomerzegels van Nederland een to taal aantal punten van 245 verwierf met lof van de jury. Forensenvereniging groeit Donderdag heeft de Nederlandse Vereni ging van Forensen te Castricum haar jaar vergadering gehouden in hotel De Harmo nie. Zowel uit het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse, mevrouw Vriend-Lose- koot, als uit dat van de secretaris, de heer J. Husman, is gebleken, dat de vereniging er niet slecht voor staat. De kas toonde een batig saldo van rond 400 aan en het ledental is toegenomen met 15 leden. Door overdrukke werkzaamheden moest me vrouw Vriend-Losekoot haar functie ter beschikking stellen en daar men er tijdens de vergadering niet in slaagde in de vaca ture te voorzien, zal de secretaris voorlopig ook de financiën beheren. Wel zijn de heren P. Braats en J. Pronk respectievelijk als aanvullend bestuurslid en propagandist gekozen. Voorts zijn de plannen ten aan zien van de organisatie van lezing- en filmavonden besproken. De vergadering stond onder voorzitterschap van de heer A. H. W. Beijersbergen van Henegouwen. Vrijdagmorgen vijf minuten over half vijf weergalmde onder de overkapping van Haarlems station een daverende slag. Van alle kanten schoot het personeel van de nachtploeg naar de plaats waar het geluid vandaan kwam, de kopsporen aan de Westelijke zijde van het tweede perron. Het bleek dat bij het rangeren van een leeg electrisch treinstel enige wagens tegen een op spoor vier staand bagagerijtuig waren gebotst, hetgeen zo krachtig moet zijn gebeurd, dat de bagagewagen het stootjuk omver schoof, een plankier Verbrijzelde en de wand van het laatste dienstgebouw op her perron indrukte. Vanochtend zou de rangeerder van het treinstel, waarvan de motorwagen werd beschadigd, over de toedracht van het ongeval gehoord worden. Hierboven een foto van de ravage. De raad van de gemeente Castricum zal Vrijdag 26 Februari in openbare vergade ring bijeen komen. Op de agenda van 16 punten staat onder meer vermeld: het voor stel tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een 6-klassige school voor gewoon lager onderwijs voor het schoolbestuur van de parochie van de H. Pancratius en een voorstel tot stichting van een ooenbare school voor uitgebreid lager onderwijs. - Tevens zullen de raadsleden zich te be raden hebben over een voorstel tot het verlenen van een crediet voor het instellen van een structuuronderzoek van de ge meente. De vergadering vangt om 19.3ü uur aan. Alhena, 18 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amstelvaart, 18 v. Honolulu n. Kingston. Argos, 18 te Barcelona Alkaid, pass. 18 Fernando Noronha n. Las Palmas Algenib, pass. 18 Fernando Noronha n. Recife. Alnati, 18 220 m. O.t.N. St. Vincent. Albireo, 18 v. Paranagua te Rio Grande do Sul Alphard, 18 te Puero Alegre. Aimkerk, 19 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aagtekerk, 18 v. Keelung n. Kobe. Amerskerk. 18 v. Adelaide n. Fremant'.e. Appingedijk, 18 te New York. Arkeldijk, 17 v. New Orleans n. Havana. Aalsdijk, 18 v. Bremen n. Rotterdam. Almdijk, 18 v. Bremen te Hamburg. Aardijk, 18 te Corpus Christi. Adlnda, 19 te Pladju. Agamemnon, 18 teAruba. Agatha, 18 v. Telokanson n. Pladju. Aïblasserdijk, 18 in Straat Florida n. Antw. Aldegonda. 18 100 m. Z.ZW. Anamba eil. Amsteidiep, 18 v. Bandarshapur n. Bashire. Amstelpark, 18 850 m. W. ten Z. Sctlly's. Armir.a, 18 260 m. Z. ten O. Taiphong. Arundo. 18 410 m. O.ZO. Guardafui. Averdijk, pass. 18 Bishoproeks n. Antwerpen. Axeldfjk, 18 380 m. O. New York. Bantam, 18 v. Djeddah n. Suez. Bintang. 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Baarn, 19 te Rotterdam. Banka. IS v. Suez n. Djeddah. Boissevain. 16 v. Buenos Aires n. Yokohama Borneo, 16 te New York. Bacohus, 18 v. Puertoplata n. San Juan. Bali, 18 60 m. NW. Majorca n. Rotterdam. Bawean, 19 te New Orleans. Billitcn, 18 v. Port of Spain n. Kaapstad. Callisto. 20 te New Orleans verwacht. Caitex The Hague. 18 v. Rotterdam n. Sidon. Chama, 21 Curasao verwacht. Ca'.tex Delft. 18 100 m. ZW. Cyprus. Caitex Leiden, pass. 18 Gavdo eil. n. R'dam. Caitex Nederland, 18 90 m. NO. Kp. Vilano. Caitex Padang, 18 180 m. NW. Djeddah. Caitex Pernis, 18 90 m. O. Gibraltar. Castor, 18 v. Amsterdam te Bremen. Ceronia, 18 150 m. NW. Fremantle.. Cistula, 18 480 m. NW. Sharksbaai. Clavella 18 90 m. NW. Malta. Delfland, 20 v. Buenos Aires te A'dam verw. Dalerdijk. 18 te Corpus Christi. Diemendijk, 18 v. Curacao n. Carthagena. Dongeaijk, 18 te Londen. Drente, 18 v Colombo n. Djibouti. Durvend recht, 18 280 m. Z.ZÖ. Sable eil. Eos, 18 te Patras. Eemlar.d, 18 v. Amsterdam h. Hamburg. Eemdijk, 18 te Antwerpen. Ena, pass. 18 Balikpapan n. Soerabaja. Esse Amsterdam. 18 110 m. NO. Massawa. Etrema, 19 te Singapore. Friesland (SSM), 18 v. Sunderland te Amsterdam Fel'pes, 19 te Pladju. Groote Beer. 17 v. New York n. Southampton. Gooiland- 18 v. Recife n. Bahia. Graveland 19 te Pto Alegre. Gouwe. 18 Rotterdam verwacht. Gaasterkerk, 18 150 m. N.NO. Port Soedan. Gaoila. 17 1320 m. W. ten N. Honolulu. Heelsum. 16 v. Hamburg te Houston. Helena, pass. 19 Vlissingen n. Hamburg. Hestia 18 v. Rotterdam, te Amsterdam. Hathor, 18 110 m. ZW. Ouessant. Ivoorkust, pass. 18 Finisterre n. Antwerpen. Jagersfontein, 18 v. Las Palmas n. Kaapstad. Java. pas. 18 Gibraltar n. Halifax. Joh. v. Oldenbamevelt, 18 1140 m. NW. Fremantle Japara (KRL), pass. 18 Noordw.p. Celebes. Kota Inten pas. 18 Gibraltar r.. Alexandrië. Kieldrecht, 19 v. Port Said n. Alexandrië. Karimata, 18 190 m. NW. Djddah. Kota Inten, 18 60 m. Z.ZO. Kp. St. Vincent. Lombok. 19 te Lorenzo Marquez. Linge, vertr. 19 v. R'dam n. Hamburg. Lawak 16 v. San Francisco n. Manilla. Leopoldskerk, 18 te Rotterdam. Laurenskerk, 19 v. Suez n. Chittagong. Lekkerkerk, 18 v. Marseille n. Le Havre. Lindekenk, 18 v. Hamburg n. Bremen. Lutterkerk. 18 180 m. W.ZW. Bombay. Meliskerk, 18 v. Genua n Port Said. Muiderkerk, 19 te Kohsiehang. Maasdam, 19 te Havana. Malea, 18 te Rotterdam. Merwede, pas. 18 San Miguel n. Houston. Marisa, 26 v. Stanlow te Singapore verw. Mitra, 19 v. Thameshaven te R'dam verw. Maas, pass. 18 Ouessant n. Antwerpen. Maetsuycker, 18 380 m. N.NW. Sharksbaai. Malvina, 18 140 m. ZO. Kp. Padaran. Mataram. 18 The Brothers gepass. n. Aden. Mentor, 18 90 m. N Westp. Kreta. Mirza. 18 200 m. N. Noordp. Borneo. Murena, pass. 18 Lands Er.d n. Thameshaen. Nieuw Amsterdam, 18 te Carthager.a. Ncordam, 18 610 m. O.NO. Kp. Race. Oranje. 18 v. Colombo n. Suez. Oranjestad. 18 v. Amsterdam n. West Indië. Ovuia. 18 te Curacao verw. Oma-la,* 18 300 m. NW. Sharsbaai. Ondina, 18 v. Singapore n. Madras. Prins Willem v. Oranje. 19 v. rede Vlissingen n. Canada. Prins Alexander, 19 te Le Havre. Prins Fred. Willem, 19 te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso, 19 te Haifa. Polydorus, 19 v. Port Said n. Rotterdam. Plancius, 18 v. Priok n Semarang. Poseidon, 19 te Jacmel Prins Willem III, 18 150 m. Z. Kp. Blanco. Rlouw, 19 te Halifax. Rottl, 18 v. Belawan n. Soerabaja. Rijnland, pass. 18 Madeira n. St. Vincent. Rijnkerk, 19 v. Penang te Port Swettenham. Rafaela, 18 440 m. Z.ZO. Bangkok. Reael, 18 v. Soerabaja n. Cheribon. Rempang, 18 v. Singapore n. Manilla. Rita. 18 v. Pladju te Bang'kok. Samarinda, pass. 18 Sabang n. Belawan. Schie, 18 v, Malta n. Alexandrië. Sibajak, 18 530 m O. ten Z. Guaidafui. Sommelsdijk, 18 te Galveston. Sarpedon, 18 te La Gualra. Stad Maastricht pas. 18 Finisterre n. R'dam. Stad Breda, 20 v. Safi te Amsterdam verwacht Straat Banka, 16 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Sambas 18 v. Priok n. Padarug.. Schei pe narecht, 18 270 m.. N. Fort Aleza. S.rrah-, 18 330 m. ZW. Bombay. Stad Amsteidam, 18 100 ril. N. Rorvik. Stad Rotterdam, 18 130 m. NO. Newcastle. Staitvac Benakat, 18 v. Sungeigerong n. Belawan Siamvac Djirak, 19 te Priok. Starrvac Pendopo, 18 te Sungeigerong. Straat Malakka, 18 250 m. W. Adelaide. Sumatra, 18 v. Priok n. Singapore, reio, 18 dwars Madeira n. Rotterdam. Tabian 18 v. San Francisco n. Portland. Tamo, 19 te Antwerpen. Ti ba, 18 v. Necochea n. Rotterdam. Titus, 19 te Rotterdam. Tjitjalengka 18 v. Durban n. Mauritius. Ta wall, pass. 19 Vlissingen n. Amsteidam. Tomini, pass. 18 Guardafui n. Port Said. Trajanus 18 v Rotterdam te Amsterdam. Taii&se, pass. 18 Makassar n. Singapore. Tairkhaven III, 18 v. Tj. Uban n. Bangkok. Taria, 18 590 m. ZW. Sabang. Tasman, 18 Pa.embang n. Belawan. Themisto, 18 760 m. O. Kp. Race. Tjipanas, 18 dwars Noordp. Madagascar. Tjiwangi, 18 v. Priok n. Singapore. Tomori, pass. 18 Majorca n. Rotterdam. Van Riebeeck, 19 te Makassar. Waterman, 18 te Las Palmas. Willem Rnys, 18 in Suezkanaal n. Aden. Waterland, pasi 18 Fernando Noronha n. Las Palmas. Willemstad, 18 v. Curacao n. La Guaira. Westerdam, 22 v. New York te Rotterdam verw, Waikelo, 18 v.-Belawan n. Singapore. Woensdreoht, 18 60 m. NO. Algiers. Wonoglri, 19 te Sungeipaknang. Zaan, 13 te Amsterdam. KLEINE VAART Actinia, 19 v. Rouaan n. Cork. Akijo, pass. 19 Vlissingen n. Londen. Aibergen, 19 v. Requejada n. Terneuzen. Algarve, pass. 19 Vlissingen n. Garston. Anna b, vertr. 19 v. Swansea n. Rouaan. Annie, 16 v. Londen te Seizaete. Arnoudspolder. vertr. 19 v. Lissabon n. Antw. Audacia, 19 v. Marans n. Birkenhead. Abel Tasman, 18 v. Vlissingen n. Norwich. Att S, 20 Rotterdam verwacht. Binnenhaven, 18 v. Casablanca n. Mogador. Betty Anne S, 18 v. Viana n. Guernsey. Bill S, 19 v. Swansea n. Amsterdam. Beekbergen, pass. 19 Vlissingen n. Tonnay Cha- rente. Bernisse, 19 v. Ernden n. Setubal. Blue Boy, 18 v Plymouth n. Par. Bornrif nacht 19-20 Vlissingen verw. Bree Helle, vertr. 20 v. Londen n. R'dam. Brouwersgracht, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Caland, 18 v. Bayonne n. Londen. Curacao, pass. 19 Vlissingen n. Goole. Coolhaven, 20 Duinkerken verwacht. Cornelia b I, pass. 19 Brunsibüttel n. Huil. Gerrie S, te Terneuzen. Cornelia b II, 18 te Fedala. Daje Bohmer, 19 Dakar verwacht. Depa, 18 v. Rotterdam te Hamburg. Deni, 19 v. Esbjerg te Antwerpen. De Ruyter, 18 v. Boston te Hamburg. Diligentia, 19 v. Isle of Grain n. Guernsey. Driebergen, 19 v. Fowey n. Genua. Duiveland, 18 v. d. Tyne n. Amsterdam. Donau, 18 v. Vlissingen n. Poole. Dollard, 19 v. Amsterdam n. Rotterdam. Escaut, 19 v. Rouen n. Parijs. Evertsen, 18 v. Londen n. Immingham. Follonica, 19 v. Leith n. Rotterdam. Frans, pass. Vlissingen n. Stockholm. Frans Bohmer, 18 v. Kaolack n. Dakar. Ferocia, 20 v. St. Nazal re te Port Talbot verw. Fiducia, 19 v. Maassluis te Boston. Gerry S, 19 Vlissingen n. Terneuzen. Henrlca b, vertr. 19 v. Dublin n. Wicklow. Harm, pass. 19 Vlissingen n. Foyness. Harold. 18 te Aalesund. Haskerland, 19 v. R'dam te Harlingen. Hast I, 18 v. Amsterdam te Bremen. Havik, pass. 18 Vlissingen n. Huil. Jakob Oorburg. pass. 18 Vlissingen n. Middlesbro Jason, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Jan, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Kathleen, 19 v. Vlissingen n. Plymouth. Kolga, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Koningshaven, vertr. 19 v. Gothenburg n. R'dam Lacra, 19 v. Terneuzen te Hamburg. Leemans, 18 v. Nantes n. Marans. Lies, 19 v. Londen te Vlissingen. Lucas Bols pass. 19 Vlissingen n. Gent. Lydla, 19 v. Gent te Londen. Leuvehaven, 19 v. Roterdam n. Kopenhagen. Maasym N, 19 v. Rotterdam n. Gdynia. Myfem, 20 te Stockholm verwacht. Mypuck, 19 te Stockholm. Maartje, 18 v. Port-Le Guildo te Wisbeck. Marcella, 19 v. Rotterdam n. Duinkerken. Mary, 19 v. Vlissingen n. Antwerpen. Matthew, 18 v. Plymouth te Southampton. Mies, 18 v. Londen te Caen. Monica. 19 v. Billir.gham. Marietje Bohmer, 18 100 m. W.NW. Kp. Vincent. Markab N. pass. 18 Holtenau n. Ventspils. Menkar. N, 18 180 m. NO. Kp. Frio. Merak N, 18 v. Las Palmas n. Rotterdam. Merwehaven, 18 v. Rouen n. Casablanca. Meuse, 18 v. Stockholm n. Oskarsham. Muphrid N, 19 v. Delfzijl te Rotterdam. Netta, 18 te Bordeaux. Nieuwehaven. 19 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Nee'tje b, vertr. 19 v. St. Brituc n. Sillot. Necton, pass. 16 Vlissingen n. Rotterdam. Noord-land. pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Nyewburgh, 18 v. Londen n. Rotterdam. Omlandia, 18 v. Casablanca n. Marseille. Peter, 18 v. Rouaan n. Caen. Prinses Wilhelrnina, pass. 19 Vlissingen n. Gars ton. Prior, 19 v. Belfast n. Plymouth. Pavonls, pass. 18 Vlissingen n. Tees. Rapid, pass. 18 Vlissingen n. Rotterdam Ruby, 19 v. Newross n. Swansea. Rijnhaven, pass. 18 Finisterre n. Casablanca. Sambre, 19 te Amsterdam. Spes verm. 19 v. Rotterdam n. Waterford. Servus, 18 v. La Rochelle n. Bayonne. Sirius. 18 v. Londen n. Duinkei ken. Strijpe, vertr. 19 v. Barry n. Rochefort. Ton S. pass. 19 Brunsbilttelkoog n. Antw. Taormina. 19 v. Belfast te Shoreham verw. Theano, 18 v. Drogheda n. Amsterdam. Urma.io, pass. 19 Vlissingen n. Boom. Van Brakel, 18 v. Rouaan n. Huil. Viking, 18 v. Antw. te Gr. Yarmouth. Vlieland, 18 v. Rouaan n. Parijs. Vrijburgh, 18 v. Casablanca n. Duinkerken. Walcheren. 19 v. Greenock te Belfast. Wickenburgh, pass. 18 Finisterre n. Casablanca. SLEEPVAART Goeree, met tanker 18 dwars Finisterre n. Fal mouth. Loire, met sleep 18 v. Port Said n. Perz. Golf. Noordzee, 18 95 m. W.NW. Bone m. baggermolen Oostzee, met zuiger 18 240 m. O.NO. St. Pauls- rock n. Paranagua. Poolzee. met baggermolen en bak, 18 v. Spezia naar Lissabon. Rode Zee. met tanker 18 dwars Finisterre naar Falmouth. Thames, 18 op Azoren. Witte Zee, met ponton, 18 v. Port Said n. Doha. Zwarte Zee, met sleepb. 18 440 m. NO. St. Vin cent n- Paranagua.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11