Duitsland heeft alweer tweehonderd trawlers VGVneemt de leiding bij de heren Agenda voor Velsen Havenberichten Kennemer Lantaarn Kerkdiensten Acht nieuwe in één jaar Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES Restauratie Engelmunduskerk Collecte voor kinderhuis „Prinses Beatrix" Vitesse speelt thuis tegen TOG Volleybal in de IJmond VCK-overwicht bij de dames TAXI NODIG? Lutherse Gemeente krijgt eigen predikant 10 OUDE SCHEPEN AFVOEREN Filiaal „VELO"wasmachineMü Trompstr.68 Tei:5i98 ümuiden Voetbal in Kennemertand Burgerlijke stand Velsen „Alcura" brengt „familieprogramma" BEL 5000 IEV speelt voor de competitie Old Clothes New DRY CLEANING ONLY Achtvoudig succes voor Beverwijkse Rederijkers Kennemer motorclub ontvangt beker van V.V.V. ZATERDAG 27 FEBRUARI 1954 Gedurende Ihet jaar 1953 werden er acht nieuwe trawlers aan, de Duitse vissersvloot toegevoegd. Van dit aantal kwamen er ze ven gereed bij de werf Seebeck in Bre merhaven, namelijk de „Frisia" voor de Nordatlantisehe Hochseefischerei. G.m.b.H., de „Helgoland-" voor Ludwig Janssen en Co., de „Bremen" en de „Passau" voor de „Nordsee", de „Stuttgart" voor de Deut sche Heringsfischerei, de „Hans Goseh" voor C. Andersen en de „van Beckerath" voor de Cranzer Fischdampfer Gesell- schaft. Het achtste schip werd afgeleverd door de Schiffbau Ges. Unterweser A.G. te Bremerhaven, de „Hans Homann", toe behorende aan Gründmann en Gröschel. Verkoop Tegenover deze nieuwbouw staat de ver koop van enige verouderde schepen en van schepen die niet aan de gestelde eisen heb ben voldaan. Bedroeg het totaal aantal Duitse trawlers het vorig jaar 201, de vloot telt er thans 202, namelijk 191 stoom- en 11 trawlers, die door motoren worden voortbewogen. Onder die 11 motortrawlers bevinden zich er 4 die met een diesel- electrische installatie zijn uitgerust, tw. de „Tübingen", de „Bonn", de „Freiburg i. Br." en de „Heidelberg". Genoemde sche pen zijn sedert 19501951 in bedrijf. Het zusterschip '„Darmstadt" dat ih 1950 ge reed kwam is evenwel met een 850 pk. Deutz motor uitgerust en beschikt niet over een diesel-electrische installatie. De grootste Duitsland's grootste trawler is de in 1942 bij Seebeck gebouwde „Jochen Homann" met een bruto inhoud van 688 ton, een lengte van 57.19 m. tussen de loodlijnen en een breedte van 9.31 m. Uitgerust met een machine van 1000 pk. kan dit schip waar van de bemanning uit 26 koppen bestaat, 6000 kisten vis laden en het behoort toe aan de rederij Gründmann en Gröschel te Bremerhaven. De oudste Er zijn echter ook nog enige verouderde typen bij. De oudste is de 41-jarige „Franz", 247 ton, behorende aan de Nord- deutsche Hochseefischerei A.G. te Bre merhaven. Dezelfde rederij heeft ook nog de „Kap Kanin" en de „Eifel" respectie velijk van 1925 en 1929, welke onder de oudsten gerekend kunnen worden. Van de 202 trawlers dateren er 47 van vóór de tweede wereldoorlog. 37 hebben één der oorlogsjaren als bouwjaar en 118 kwamen daarna gereed, waarvan 8 in 1953. De meeste De meeste trawlers behoren in Bremer haven thuis. De 20 aldaar gevestigde re derijen bezitten 112 schepen, waarvan er 62 na de oorlog aan de vloot werden toe gevoegd. Grootste rederij is de „Noord- see" met 20 trawlers, die van deze haven uit aan de visserij deelnemen en met 26, die Cuxhaven als thuishaven hebben, heeft deze rederij thans de beschikking over 46 trawlers. Eveneens een grote rederij in Bre merhaven is de in 1948 opgerichte Gemein- wirtschaftliche Hochseefischerei GmbH met 18 schepen en als bijzonderheid geldt, dat deze rederij zich 3 in de oorlog ge bouwde trawlers aanschafte en de overige 13 vaartuigen alle enkele jaren geleden door nieuwbouw zijn verkregen. Wat het aantal schepen aangaat volgt hierachter de Narddeutsche Hochseefischerei A.G. met 11 schepen, dan de Hochseefischerei Nora- stern A.G. met 8 en Gründmann en Grö schel met 7. De nieuwste Het aantal trawlers, dat in Cuxhaven thuisbeboort bedraagt 44, waarvan 28 na oorlogse schepen, verdeeld over 5 rederijen. Zoals hierboven al genoemd behoren er 26 aan de „Nordsee", afdeling Cuxhaven. Ver- ADVERTENTIE tWftSMflrHWfS.nflCID,.HflflaDCN.STDFZUI6Ea&.ftnaL.en der telt de Cuxhavener Hochseefischerei 7 trawlers, welke rederij de nieuwste vloot bezit. Vijf zijn er namelijk gebouwd in 1950 en de overige twee hebben 1952 als bouwjaar. Cuxhaven kreeg er in 1953 geen nieuwe schepen bij. De 11 in Hamburg gevestigde rederijen vormen tezamen een vloot van 34 trawlers, waarvan 21 van na de oorlog. Daar is C. Andersen met 9 schepen de grootste re derij. Behalve de in 1953 gereed gekomen „Hans Gosch" verkreeg men er een schip bij door aankoop van de Hanseatische Hochseefischerei te Bremerhaven. Dit schip, de Hoherweg B.X. 606, bouwjaar 1939, dat vóór 1951 onder de naam „Elisa- beth-Marie" aan de Franse rederij V. Tri- boulet heeft behoord, vaart thans onder de naam „Uwe" en de merken H.H. 254 voor Andersen. De Cranzer Fischdampfer Gesellschaft behoort met 6 schepen ook tot de grootste rederijen van Hamburg. De meeste re derijen met slechts 1 schip zijn aldaar ge vestigd met een aantal van 5. De 12 in Kiel thuisbehorende trawlers behoren toe aan 1 rederij, waaronder 7 van na de oorlog. Er is één Duitse werf, die in 1953 twee trawlers voor het buitenland afleverde, de „Cap Blanc Nez" en de „Marie", beide voor Franse rekening gebouwd bij Seebeck in Bremerhaven. ADVERTENTIE Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 - TEL. 4333 KENNEMERLAAN 136 TEL. 5000 1JMUIDEN Van officiële zijde is thans goedkeuring verleend aan het verzoek van de Kerkelijke gemeente Velsen, om als architect voor de restauratie van de Engelmunduskerk in Velsen-Dorp te mogen uitnodigen de heer Korringa. De architect zal nu een plan tot restauratie van de kerk indienen. Van 1 tot 6 Maart ZATERDAG 27 FEBRUARI: IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „De drie piraten". Patronaat, 20 uur: K.Z.O.S. Toneeluit voering „Pinky". VELSEN-NOORD Concordia, 20 uur: Concert „De Een dracht". SANTPOORT Zomerlust, 20 uur: „Jan van Dommelen" met „Meisjeslyceum". Jeugdgroepen „Bosvolk en Vrije Vogels"» 20 uur, Ned. Herv. Jeugdhuis, Enschedé- laan. ZONDAG 28 FEBRUARI: IJMUIDEN Thalia, 15, 19 en 21.15 uur: „De drie pi raten". Alcura, filmochtend met „Arthur Rank- films", 10 uur, Rex Theater, IJmuiden- Oost. R.K. Toneelvereniging K;Z.O.S.: opvoe ring van „Pinky", 20 uur, Patronaatsge bouw IJmuiden-Oost. SANTPOORT R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria", con cert, 20 uur, Zomerlust, Santpoort. MAANDAG 1 MAART: IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Gaslicht". VELSEN Raadhuis, 1012 uur: spreekuur burge meester van Velsen; 1517 uur: geen spreekuur wethouder van onderwijs. Een van de goede tradities is de jaar lijks terugkerende openbare collecte ten bate van het kinderhuis „Prinses Beatrix", een van de acht tehuizen van de Neder landse Vereniging Centrale voor Practische Hulp aan alleenstaanden van iedere leef tijd en gezindte te Groesbeek, de Centrale P. H., die in 1929 werd opgericht door ds. J. A. Visscher. Het gaat hier om het kind, dat de moederzorg mist. Het gemis aan ouderliefde kan nooit goedgemaakt wor den, ook niet met al het geld ter wereld. Maar wat wel gedaan kan worden dat is te trachten die kinderen wat levensvreugde en zonneschijn te hergeven, geestelijk en lichamelijk te sterken en de beschutting te geven van een veilig thuis, waar zo goed mogelijk gepoogd wordt hun te geven, waar ze juist recht op hebben: huiselijkheid en liefde. Het exploiteren van de acht tehui zen van de Centrale P.H. vergt juist in deze tijd veel geld. In de week van 16 Maart wordt een ieder in Velsen opge wekt de inzameling ten bate van het kin derhuis „Prinses Beatrix" krachtig te steunen, hetzij door zich op te geven als collectant(e) bij de heer W. Veen, De Genestetlaan 23 te Driehuis, hetzij door een gift in de bus of op giro 182788 ten name van de Centrale P.H., Hoflaan 4 te Groesbeek. ALCMARIA VICTRIX—TERRASVOGELS In deze ontmoeting komt Terrasvogels als volgt uit: Akkerman Sr.; Bus, Akker man Jr.; Disselköter, Röbken, Lokkers; Pellemans, Schipper, Oerlemans, Goed hart, Wijnen. Van Vuuren en Nieuwenweg ontbreken dus op het appèl. Er Is voor Zondag een inhaalprogramma vastgesteld. Lang niet alle clubs uit Ken- nemerland komen daardoor voor de com petitie in actie. Zii zullen zich daarom met een vriendschappelijk partijtje tevreden moeten stellen. Van de Beverwijkse clubs komt alleen Beverwijk in actie. De St. Aagtendijkers trekken naar Krommenie om daar K.V.V. partij te geven. Wanneer zij deze club niet onderschatten, leggen zij beslag op beide punten. Vitesse speelt thuis tegen de oud-2de klasser T.Ö.G. Aanvankelijk dachten we dat de Amsterdammers dit seizoen een gooi naar het kampioenschap zouden doen, maar bij nader inzien geloven we, dat ze toch te kort zullen schieten. We geven Vitesse in ieder geval kans op één punt. Velsen gaat in de hoofdstad proberen het leidende Rivalen de twee punten af handig te maken en dit zal nodig zijn ook, willen de Santpoorters althans reeds Zon dag niet tever achter raken. We geloven niet, dat Bakkum c.s in hun voornemen zullen slagen. Terrasvogels speelt eveneens uit en wel tegen Alcmaria Victrix. Op eigen terrein konden de Vogels de Alkmaarders wel aan, doch de laatste tijd speelden laatst genoemden in een dusdanige vorm, dat ze er naar onze mening in zullen slagen re vanche te nemen. WEDSTRIJDPROGRAMMA WATERLOO VVB—Waterloo (14.30 u.); Beverwijk 4— Waterloo 2 (9.45 u.); SVIJ 3—Waterloo 4 (10 u.); Hillegom A—Waterloo A (12 u.). Waterloo komt tgeen WB uit met: Kok; Schelvis, v. d. Steen; Schaap. Schaap, Dek ker; Broek, Buding, Post, Stek, Koopman. GEBOREN: W. Engelhart—Kleiman, d., van Poptaplantsoen 20 rd. IJmuiden; M. I. BastiaanseVader, d., Passtoorsstraat 31, Santpoort: M. M. van Zandijk—Weijers. z„ Bilderdijklaan 6. Driehuis; S. Jager—Ren- sink, z., Schaepmanlaan 23. Driehuis; G. A. HermansHuijboom, d., Kluijskenslaan 30, Santpoort; G. J. M. PilanenHooibrink, d., Duinlustparkweg 58. Santpoort; J. Feenstra de Munk, z., Melklaan 5, Velsen-N.; M. de Ruijter—van Roon, d., Corverslaan 83, Vel sen-N.; M. W. Angermann—Bommer, d., Lange Nieuwstraat 792, IJmuiden-O. OVERLEDEN: P. Slot. 82 j„ weduwe van H. Wessel. Warmenhovenstraat 24 rd, IJmui den; M. A. Gravenhorst, 69 j., weduwe van A. F. Lapré, Ahornstraat 31, IJmuiden-O.; G. C. Zeeman, 54 j„ echtgenote van J. Heili gers, Schcutenstraat 6, IJmuiden; R. Sinne- ma, 80 j., weduwe van E. Stegman, Brede- roodseweg 38. Santpoort. ONDERTROUWD: B. W. Jansen, Roer straat 41, IJmuiden en M. J. Hoebe. Kruid- bergerweg 44, Santpoort; J. A. Verzijlenberg, Rooswijk 12. Velsen-N. en C. H. Duin, van Diepenstraat 6, Velsen-N.; J. de Vries, Verl. Warmoesstraat 127. Wormerveer en F. de Vries, Trompstraat 57, IJmuiden-O.; P. D. J. Kuijs, Trompstraat 78, IJmuiden-O. en W. van Dalen, Czarinastraat 1, Zaandam; J. Kool, Pr. Krugerstraat 37. IJmuiden en M. Bakker, Acaciastraat 1. IJmuiden-O.; J. M. A. van den Beuken. Zanenstraat 47 rd, Haar lem en L. de Jong, Hyacinthenstraat 21, Santpoort. GEHUWD: L. Oldenburg en A. Klaver, Frans Naereboutstraat 26, IJmuiden-O.; N. H. Gerrits en E. L. Tonnen; J. Hartogh en F. de Waard. Wijkerstraatweg 67, Velsen; Th. Piening en M. E. Prinsen, Veendam la; P. Korf en J. de Vries, J. P. Coenstraat 53, IJmuiden; P. J. Schweitzer en M. Zegel; S. Sibrijns en M. H. Boon, van Houwelingen- straat 71 hs, Amsterdam; C. Mook en G. C. Koppen, Linnaeusparkweg 78 bov., A'dam. De Algemene Culturele Raad „Alcura" geeft morgen Zondagochtend in hét Rex Theater een voorstelling van enige der beste Arthur-Rank-films. Er is gezorgd voor een deskundige inleiding op deze voor de jeugd vooral zo belangwekkende ver halen. Vrijdag 26 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Metropool van Par. Ilos van Rotterdam. Dido van Kopenhagen. Twee Gebroeders van Antwerpen. Carsten Witt van Rotterdam. Ripledijk van Ilse of Green. Anna van Sunderland. Washington Expres van Rouaan. Brandaris van Londen. Rebecca E van Lohden. Amstelpark van Rotterdam. Vertrokken zijn: Hiros naar Rotterdam. Angsö naar Norrköping. Maria Laura naar Vlissingen. Bali naar Rotterdam. Eckerö naar Rotterdam. Lansing naar Curacao. Ariadne naar Rotterdam. Bomma naar Frederikstad. Het huis van Naguih, in een van de buitenwijken van Cairo, is omgeven door prikkeldraadversperringen, welke op hun beurt nog weer eens worden bewaakt dóór gewapende militairen. (Telefoto ANP) Rustig gaat de competitie in de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybalbond voort, maar tegelijkertijd neemt de zalen- nood toe, want met nog meer dan 100 wed strijden te spelen, is nog steeds alleen, de Da Costaschool te Velsen-Noord beschikbaar. De hoop, dat medio Februari de gymnasium- zaal in Velserbeek geopend zou worden is inmiddels vervlogen. Bij de heren heeft de helft van het aantal teams ook de helft van de competitie achter de rug, doch bij de dames is dit geenszins het geval. Voorshands heeft het herenteam van de Velser Gymnastiek Vereniging de leiding ge nomen, op de voet gevolgd door Kennemers I en VCK 2. Er is hier nogal gedrang in de kopgroep, hetgeen de nodige spanning kan veroorzaken. Bij de dames hebben de beide VCK-teams zich steviger aan de kop genesteld. Kenne mers I heeft het VCK 2 niet moeilijk kun nen maken en, met de ruime voorsprong die de laatsten bezitten, ziet het er naar uit, dat zij regelrecht op het kampioenschap afgaan. Het is alleen nog de vraag, wat.de volgende vier teams zullen doen. Aangezien men afhankelijk is van het be schikbaar komen ener tweede wedstrijdzaal valt er voor de maand Maart geen prognose te geven. Vier wedstrijden Woensdagavond werden er in de Da Costa school weer vier wedstrijden gespéeld. De grootste verrassing leverde PSV I—Kenne mers 2 (heren) op. Het Kennemers-team zag n.l. kans om gelijk te spelen en daardoor een punt te verdienen voor hun eerste team (2—2). VCK 2VCK 3 was wederom het toon beeld van een echte verenigingswedstrijd. Weinig hoogstaand spel, waarbij VCK 3 voor de punten vocht en de techniek en tactiek van VCK 2 veel afbreuk werd ge- ADVERTENTIE Op „Rooswijk" zal IEV eveneens voor de voetbalcompetitie s<pelen in een wed strijd tegen RCH 4, die Zondagmiddag om half drie begint. IEV komt uit met: C. Welp H. Zonne veld en J. Bots; A. Leering, D. de Reus en J. Meurs; H. Duin, A. de Roos, J. Feyen, P. Vink en J. de Reus. Aanvaarding raadsverkiezing Naar wij vernemen heeft de heer W. D. Wiljouw (P.v.d.A.) zijn verkiezing in de raad van Velsen aanvaard. Agendaas Het is een lichtelijk verwar rende aangelegenheid met dat Velsense a genda bureau, be stierd vanwege de Cultureel Ambtenaar en in stand ge houden tot giroter glorie van alle Velsense verenigingen. Want zoals de ketting even sterk is als haar zwakste scha kel, zo valt of staat dat goede agendabureau met de slordige secretaris van een of andere véreniging, die te laat of he lemaal niet opgeeft, dat er een bepaalde uitvoering plaats sal grijpen. Of erger: niet eens even de moeite neemt de H.H. agendisten te waar schuwen, dat een of andere manifestatie wegens ziekte van de dirigent of emigratie van de derde pianist hele maal niet doorgaat. Die agenda wordt nu wel elke week trouw in onze ko lommen gepubliceerd, maar als het zo doorgaat, gaat dat niet langer, want diverse se cretariaten vertikken het eenvoudig om het te hunner behoefte opgerichte agenda- bureel op de hoogte te hou den. En daarmee ons, armen, een loer draaien. We moeten proberen ergens in Velsen tot een tikkeltje sa mendoen te-geraken, vrinden, en één puntje is dat vereni gingsleven. Als het nu zo verschrikke lijk moeilijk wordt voor de betrokken partijen, kunnen we misschien beter terug naar de oertijd, toen de linker hand in Santpoort het be staan van de rechter, in Vel- sen-Noord niet eens kende, laat staan wist wat zij uit voerde. Voor we terugkeren naar de volstrekte chaos: laat ons streven naar een zo vol maakt mogelijke methodiek. Het kost vaak niet meer dan een postzegel van twee hele centen. En het voorkomt ho pen geween en zorgelijkheid. Oliemannen Het tragisch relaas van de kleine waterkip die door een duik in de olie na lang mar telen stierf en de roep: „Wie weet er wat op?" heeft een paar antwoorden losgemaakt Ze hadden geen van allen wat op die olievelden, maar wel op de behandeling van de gepluimde slachtoffers. Een volledige therapie heeft Wim Braak uit de Tromp straat verschaft en omdat het hier nogal eens voorkomt, dat we zulke door de olie half- verstikte stumperds langs het strand vinden, geef ik het u maar even door. Misschien dat er weer een paar duikers of futen of kippen of eenden mee te redden zijn. Dus hier zijn de „wenken tot het red den van olieslachtoffers" voorzover ze niet beter ter plaatse afgemaakt kunnen worden, omdat meestal maag- bloedingen en longontsteking een hoog percentage al te ver heen hebben geholpen. Maar goed: als de vondeling nog niet zo erg ziek is en kleine olieplekken óp de verendos vertoont, is er nog wel eens wat aan te helpen. Maar dan moet u hem niet en beslist niet bij de kachel zetten, want dan vertrekt hij gegarandeerd en opzienbarend snel om het hoekje. Dus: koel bewaren. En de olie ook be slist niet met benzine of een ander snel-verdampend mid del uit de veren proberen te krijgen, want dian gaat de vet- klier van uw gast er zonder mankeren aan. En een water bewoner zonder vetklier is als een luchtreiziger zonder vlieg tuig: hij zakt. Met die schui mende synthetische afwasmid- delen schijnt het heel best te gaan, want Wim heeft deze winter al een paar stookolie mannen kunnen redden. Als meneer dan protesterend in het bad is, geweest is het goed de gewassen plek weer in te j vetten met een vetkaars en de behandelde patiënt zo gauw mogelijk weer los te laten. daan. Uiteindelijk hield „twee" „drie" onder bedwang (31). De daaropvolgende dameswedstrijd Wa terloo 2—DGV was als steeds een kwestie van opslag. Hier moet toch nog wel veel veranderd worden! VGV ging na een lastig begin tenslotte met de winst strijken (1—3). Waterloo 1VCK 2 was veruit de beste wedstrijd van de avond, waarbij VCK 2 technisch de betere was, doch in het ont vangen uit de opslag nogal eens een mis slag beging. Ook hier bleek de eerste door hen gespeelde wedstrijd van invloed te zijn. slot gedeeld (22). Na een enerverend slot werden de punten De ranglijst is thans als volgt: Heren: VGV 1 Kennemers 1 VCK 2 PSV 1 VCK 3 PSV 2 Waterloo 1 Sportbond DGS Plaatwellerij Kennemers 2 Kennemers 3 VGV 2 Waterloo 2 Dames: VCK 2 VCK 3 DGS Kennemers 1 VGV Kennemers 2 Waterloo 1 VSV 2 Waterloo 2 Sportbond VSV 1 gesp. gew. gel. verl. pnt Geen spreekuur De Velsense wethouder van onderwijs, de heer H. de Boer, houdt Maandag geen spreekuur. Binnen veertien dagen zullen de Luther se Gemeenten in Beverwijk zowel als in Velsen weer een eigen predikant in hun midden hebben. Door het vertrek van ds. J. Kroes naar Haarlem ontstond een vacature in Velsen- Beverwijk en deze zal worden opgeheven door de komst van ds. J. A. Roskam van de Harskamp uit naar hier. Het drietal waaruit deze predikant werd gekozen be stond uit ds. A. v. d. Mey van Den Haag, ds. S. v. d. Woude van Amsterdam en ge noemde prediker. Ds. Roskam werd op 22 April 1922 in Lei den geboren en heeft geruime tijd als leger- predikant in de Harskamp dienst gedaan. Het stemt de leden van de Lutherse Ge meenschap tot vreugde dat nu weer een eigen dominee het pastorale werk gaat verrichten. Zondag 7 Maart wordt ds. Ros kam in Beverwijk bevestigd, des middags om drie uur, waarna hij tevens in dezelfde dienst zijn intrede doet. In Velsen houdt hij zijn intree-predicatie op Zondag 14 Maart, des middags om kwart over drie in de koffiekamer van Wester- veld. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Symptoom U moet het me maar niet kwalijk nemen, ridders van de rechte en scheve schaats, maar het weer is me de laatste dagen best naar de zin, ondanks het feit, dat we even droevig naar de thermometer hebben gestaard, toen deze van vorst op dooi ver sprong. Al kunt u hoogstwaarschijnlijk nog niet alle kranen gebruiken wegens de overstelpende drukte van de loodgieter en de eigen slordigheid, toen het frisjes begon te worden, ge hoeft u aan de andere kant niet langer in een theekopje te wassen. De vogels weten het ook en tierelieren weer met de veren hoog opgetrokken door de plassen en onze kater heeft al eens een oogje gewaagd aan het knappe cypersje van de buren. Ondernemende jongelieden hebben zich inmiddels in de zandbakken van de speeltuinen genesteld om te onderzoeken of de hal de grond al uit is, terwijl bezadigder werkers weer aan de watertoren zijn begonnen, wiens nieuwe beton jas op die ma nier ook niet opschoot. En de betonmolen van de tunnel kan ook weer opschepperig knipogen tegen de Velser pont. Zullen we het er maar verheugd op houden, dat dit allemaal de lente is en morgen een lichte das aandoen om het te vieren met vrouw en kinders en een sigaar voor de Zondag? Hoeladiee! Of niet soms? LAMPENIER De Beverwijkse Rederijkerskamer „Ken- nemerland" heeft met haar uitvoering van „Goud en Antiek" op het gehouden Land juweel van ,,'t Nut" te Alphen aan de Rijn liefst acht prijzen weten weg te halen. Aan de Rederijkers werd de eerste verenigings- prijs met lof, alsmede tweehonderd gulden uitgereikt; de eerste publieksprijs, een ereprijs voor het kunstzinnige geheel, een ereprijs voor de regie, de eerste prijs met lof voor de hoofdrolspeler (de heer P. Fie- ge), eerste prijs bijrol, dames (mevrouw M. HoflandVellekoop) en tenslotte een eerste en tweede prijs voor de bijrollen, heren (respectievelijk de heren G. Weyers en J. Schik). Kennemerland was in deze toneelwed strijd uitgekomen tegen „Dr. Jan van Beers" uit Utrecht, „H. K. Post" uit Bode graven en „Molière" uit Utrecht. Deze laatste vereniging was met Gaslicht bij het gehouden concours in Noord Scharwoude als eerste prijswinnaar uit de bus gekomen en stond met ditzelfde stuk in Alphen op de vierde plaats. In totaal zijn op dit concours veertien prijzen uitgereikt. Tijdens de gisteravond gehouden jaar vergadering van de Kennemer Motorclub, heeft de voorzitter der V.V.V., de heer J. Berg, een fraaie beker overhandigd aan zijn ambtgenoot, de heer B. Mol. Deze vriendelijke geste was de waarde ring voor de prima organisatie van de Gla diolen Sterrit 1953. Uit de jaarverslagen kwam deze avond naar voren dat de K.M.C. ruim 100 leden telt. De toerleider de heer J. Konz bracht verslag uit over de diverse club- en wed- strijdtochten, die alle zonder ongelukken verliepen. Er werden voorts hele commissies sa mengesteld om het verenigingswerk gaan de te houden en de aftredende bestuurs leden de heren B. Mol, voorzitter en H. La- grand, penningmeester, werden bij accla matie herkozen. Zondag 28 Februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg, 19 uur: ds. D.N Broers van Amsterdam. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: Jonge- rendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema, 15 en 17 uur: ds. C. W. Thijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer J. Jeninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen, Jeugddienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Woensdag (Aswoensdag) 9.30 uur: Mis, 19.30 uur: Vespers met asuitreiking. Leger des -Heils, 10 uur: Heiligings dienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst Kennemerlaan, 20 uur: Verlossingssa menkomst. L IJMUIDEN-OOST: Ned. Hen'. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Joh. H. W. Dickhout, 19 uur: ds. G. Wassenaar. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: prof. dr. M. A. Beek van Amster dam. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: de heer J. H. van Oostveen van Voorburg. Woensdag 19.45 uur: ds. J. A. Visser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam van Leiden. Doopsgezinde Gemeente, koffiekamer Westerveld, 19.30 uur: ds. W. Veen. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. Wijkgebouw Torenstraat, 10.15 uur: Jeugdkapel, de heer W. Doevendans. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man (H. Doop), 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden van IJmuiden. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, van Diepenstraat, 10 uur: de heer G. Nieuwenhuyze van Den Haag. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer S. de Boer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: ds. C. B. Termaat jr. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Doopsgezinde Gemeente, Meer, 10 uur: ds. Cannegieter van Castricum. Maranatha, 10 uur: de heer W. Hoeken dijk van Amsterdam, 19 uur: Evangeli satiesamenkomst. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondag school; 17 uur: Kindersamenkomst; 19.15 uur: Straatzang: 20 uur: Verlossings samenkomst. Samenkomsten o.l.v. luite nante Heynekamp en Bekker. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. W. Oorthuys. CASTRICUM: Ned. Ilerv. Gem., 9.15 uur: ds. A. J. Vis, Doopsgez. pred. te Beverwijk. Ger. Kerk, 10 uur: cand. F. R. M. Elders, van Amsterdam; 17 uur: prof. dr. R. Schippers, van Amsterdam. Ned. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. J. Volger, van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. mr. G. A. Alma van Amsterdam-West.; 19 uur: ds. D. Ter Steege, Heilig Avondmaal. „De Toorts", 9 uur: ds. H. F. Winter- werp van Nijmegen. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10