gestikte deken f 14. NEDERLAND Kort en bondig Gaat U naar de R.A.I. Huldiging Hildo Krop Kees Broekman tweede achter Andersen Pleidooi voor herstel vrije kapitaalmarkt Garage „Den Hout" Wagenweg 166-168 Plaats een luidspreker! 6 IJshockey Wereldkampioenschap ijshockey begonnen Boksen Om de bokstitels Snelwandelen Sneldamwedstrijd Kamerlid Jac. de Kadt over Verenigde Naties Voetbal Schaa tsen rijden Biljarten Om de titel hoofdklasse libre district Haarlem Scheepvaart RENAULT 4 STANDAARD D. K. W. Stand 46 STUDEBAKER Stand 25 Nederland Onze specialisten staan voor U klaar. Bedden overtrekken in 1 dag retour Uw meubels opnieuw stofferen en op knappen. Uw woning stofferengordijnen en vloerbedekking. Vlugvakkundig en voordelig. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. ZATERDAG 27 FEBRUARI 1954 Minister Zijlstra heeft Vrijdag de 33e automobieltentoonstelling in het RAI-gebouw geopend. De minister bekijkt het inferieur van een der wagens. Gisteren, op zijn zeventigste verjaardag, is Hüdo Krop op een hem door de Neder landse Kring van Beeldhouwers in het Stedelijk Museum te Amsterdam aangebo den receptie gehuldigd. Zeer velen uit kunstenaarskringen en daarbuiten, jonge ren en ouderen, waren naar het museum gekomen om de jarige de hand te druk ken. Als eerste sprak namens het bestuur de heer H. M. Wezelaar zijn jarige collega toe. Prof. Oscar J es pers huldigde namens de Belgische beeldhouwers en de afdeling schone kunsten van ae Koninklijke Vlaam se Academie zijn Nederlandse kunstbroe der. De Amsterdamse wethouder voor Kunstzaken, mr. A. de Roos, sprak waar derende woorden tot de stadsbeeldhouwer: „Gij hebt geschiedenis gemaakt met uw stad en zij zal later getuigen van uw grote kurmen". De wethouder bracht de sug gestie naar voren, dat er een beeld zou die nen te verrijzen van de man, die Amster dam zijn beeldhouwwerken gaf: Hildo Krop. De beeldhouwer L. J. P. Braat deelde mede, dat uit de kring van vrienden en bewonderaars het initiatief is gekomen tot het doen uitgeven van een boek over Hil do Krop en zijn werk, dat in Mei zal ver schijnen. De tekst zal worden verzorgd door Amsterdams stadsarchitect, ir. C. Leupen en door prof. A. M. W. J. Ham- macner. Bij de talrijke telegrammen, die werden voorgelezen, waren er van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de directeur-generaal der PTT en het college van E. en W. van Steenwijk, de geboorte plaats van de jubilaris. In zijn dankwoord zeide Hildo Krop tot zijn jonge collega's, dat zij de beeldhouwkunst als één geheel moeten zien. De belangstelling voor de beeldhouwkunst is in Nederland steeds groter geworden, in het bijzonder na 1945. De greep, che de Nederlandse beeldhou wers op het publiek hebben gekregen, moe ten zij behouden, zo besloot de jarige. Op zeer plechtige wijze werd in Stock holm het tournooi om het wereld- en Euro pees kampioenschap ijshockey geopend. Nadat drie man van de acht deelnemende ploegen men vlaggen en borden, waarop de naam van het land stond vermeld, het stadion varen binnengemarcheerd, hield prins Bertil van Zweden een openingstoe spraak. die werd beantwoord door de voor zitter van de Internationale IJshockey Fede ratie. dr. F. Kraatz. Toen de eerste wedstrijd, die tussen Tsje- choslowakije en Zwitserland, werd gespeeld waren de weersomstandigheden verre van gunstig. Een sterke wind en een sneeuw storm joegen over de baan. hetgeen velen weerhield de wedstrijd bij te wonen. Slechts 3000 toeschouwers bezetten dan ook de tri bunes. De eerste uitslag luidde: Tsjechoslowakije —Zwitserland 7—1 <31, 1—0. 30). De tweede wedstrijd is door het Russische team met 71 van Finland gewonnen. De tussenstanden luidden: 2—0. 3—1. 20. De Russen hadden gedurende de gehele wed strijd het beste van het spel. Ongeveer 700 toeschouwers woonden de wedstrijd, die in een sneeuwstorm werd ge speeld. bij. De laatste wedstrijd van Vrijdag was die tussen Zweden en Noorwegen, die met 101 door Zweden werd gewonnen. De tussenstanden waren: 40. 3—0, 31. Voor de Nederlandse bokskampioenschap pen amateurs zijn de volgende data vast gesteld: 2 Mei 's middags en 's avonds in Frascati in Amsterdam. 3 Mei in Eindhoven. Waarschijnlijk zullen daarna de halve finales op 10 Mei in Rotterdam worden ge bokst. De finales worden op 17 Mei in Carré in Amsterdam gehouden. Op Maandag 19 April (2de Paasdag zal damclub „Het Oosten" in haar clublokaal, gebouw Speeltuinvereniging „Oosterkwar tier" aan de Zomervaart een sneldamwed strijd organiseren in vier klassen en in groepen van zes spelers. Iedere speler krijgt voor elke partij ten hoo:gste 15 minuten speeltijd, zodat de partijen hoogstens een half uur kunnen duren. Voor elke groep worden twee prijzen beschikbaar gesteld. Aan het hoofd van deze wedstrijd zal een ere-groep spelen, waarin zullen uitkomen de wereldkampioen Piet Roozenburg, J. H. Ansems (Amsterdam), B. Dukel (IJmuiden), Wim de Jong (Haarlem), R. C. Keiler (Am sterdam) en J. B. Sluiter Jr. (Heemstede), behoudens eventuele verhindering in ver band met het toumooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland. Het lid van de Tweede Kamer de heer Jac. de Kadt heeft deel uitgemaakt van de Nederlandse delegatie naar de achtste al gemene vergadering van de Verenigde Naties. Over zijn ervaringen en inzichten terzake sprak hij gisteravond op een ver gadering van de Heemsteedse afdeling van de Partij van de Arbeid. Spreker achtte het van groot belang dat op de algemene vergaderingen van de N.V. de delegaties uit andere vertegenwoordi gers bestaan dan de vaste leden van het permanente apparaat. Dat is noodzake lijk omdat en zolang in de wereld geen internationale doch slechts nationale poli tiek wordt gevoerd. Men kan slechts ho pen dat uit al deze nationale „politieken" tenslotte een waarlijk internationale poli tiek zal opgroeien. Na een exposé te heb ben gegeven van het charter der V.N. en van de organisatorische verhoudingen in de algemene vergadering, de veiligheids raad, enz., behandelde spreker het veto recht en het gebruik of misbruik dat daar van kan worden gemaakt. Eisenhowers sensationele rede over het vreedzame gebruik van de atoomenergie deed de betekenis van de V.N. in de wereld beter zien. Het was voor wat Amerika be treft tevens een geheel loslaten van het isolationisme. Grote aandacht verdient het dat de debatten over bewapening ea ont wapening zonder tegenstemmen zijn ge ëindigd. Weliswaar hebben vijf landen van het Russische blok zich van stemming ont houden, maar India. Indonesië en andere Aziatische landen gingen met de resoluties accoord. Buiten de politieke commissies acht spre ker goede resultaten bereikbaar, bijvoor beeld over economische en sociale kwes ties, de ontwikkeling van achtergebleven gebieden, de hulp aan vluchtelingen en krijgsgevangenen, enz. In 1956 komt een herziening van het charter automatisch aan de orde. Door Nederland tijdig aan de orde gestelde wensen zijn bij voorbaat reeds door het Russische blek bestreden omdat Rusland bij een afschaffing van het vetorecht overstemming door anderen mo gelijk acht. De krachtsverhoudingen in de wereld worden nog niet door de V.N. be paald, maar de verhoudingen die er in de wereld zijn, klinken wel in de V.N. na. De algemene vergaderingen kan men zien als een jaarlijks forum, voor de uitspraken waarvan zelfs het Russische blok niet on gevoelig is zoals spreker met enkele voor beelden aantoonde. Tenslotte gaf spreker als zijn conclusie dat het voor de wereld noodzakelijk is dat de V.N. voortbestaan al blijft verdere uitgroei geboden. RIVALEN—VELSEN Het elftal van Velsen is als volgt samen gesteld: De Graaf; Meyer, Tromp Sr.; Van den Enden, Wijker, Boon; Tromp Jr., Van der Heyden, Bakkum, Brouwer, Donker. In Gjoevik zijn internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats gehouden, over 500 en 5000 meter, waaraan ook onze landgenoot Kees Broekman deelnam. De Noor Ifjalmar Andersen werd op overtui- I Kende wijze winnaar, vóór Broekman. Ruim 2500 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. Sneeuwbuien verhinderden, dat top- rseuitaten konden worden bereikt. Het kwik stond slechts enkele graden onder het vries punt. De resultaten luidden: 500 meter: 1. Elvenes (Noorwegen) 44,2 sec.; 2. cn 3. Hauer en Hval (Noorw.) 44.3; 4. en 5. Hickcy (Austr.) en Konsmo (Noorw.) 44.5; 6. Oeverby (Noorw.) 45,1; 7. Andersen (Noorw.) 45.2; 8. Cartensen (Noorw.) 46.6; 9 Sormbroen 'Noorw.) 45.7; 10. Broekman (Nederland) 45,8: 11. Cronshey (Gr. Br.) 46.2: 12. Haugli (Noorw.) 46.3. 5000 meter: 1. Andersen (Noorw.) 8 min. 25.7 sec.: 2. Haugli (N.) 8 28.4; 3. Broekman (Ned.) 8.32.7; 4. Cronshey (G. B.) 8.44.6: 5. Carstensen (N.) 8.49,7; 6. Hickey (Austr.) 8.56.3; 7. Sormbroen (N.) 8.57,3. Totaal klassement: 1. Andersen (N.) 95.770 punten. 2. Broekman (Ned.) 97.050; 3. Haugli (N.) 97.140; 4. Aickey (Austr.) 98.130; 5. Elvenes 98.260; 6. Hval (N.) 98.300; 7. Car stensen (N.) 98.570; 8. Cronshey (G. B.) 98.660. Van 3 tot en met 7 Maart wordt in hotel Hof van Holland in Haarlem het biljart- tournooi om het hoofdklasse kampioenschap libre van het district Haarlem van de K.N.B.B. gehouden. De deelnemers aan deze wedstrijden zijn: Van der Hoek. Koster, Luiten (allen Hof van Holland). Van Nassau, Ploeg en Hellingman (Park Sociëteit). Dekker en Van Noort (beiden van Schei- wijk) en Tuyn (De Zon). BINNENLAND Sinds begin December 1953 heeft de staatsmijn Emma te Treebeek wekelijks ge middeld 35 nieuwe arbeiders te werk kun nen stellen in haar ondergronds bedrijf. Dit is vooral te danken aan een landelijke wer vingsactie, welke eind 1953 door de staats mijnen werd ingezet. De nieuwe arbeiders zijn afkomstig uit alle delen van ons land. Nu de voorbereidende werkzaamheden van de stichting „landelijke organisatie voor de kankerbestrijding" zijn geëindigd, is door haar een centraal bureau opgericht. Direc teur is de heer C. W. Schuller, oud-resident, thans werkzaam bij de UNO als vertegen woordiger voor de technische hulpverlening aan de Arabische landen. Het bureau is voorlopig gevestigd te Amsterdam, Konin ginneweg 28. In enkele buitenlandse bladen zijn be richten verschenen, volgens welke Prins Bernhard bij zijn bezoek aan Ethiopië met keizer Haile Selassie besprekingen zou heb ben gevoerd over herevacuatie der hier te lande verblijvende Ambonezen naar Ethio pië. Het secretariaat van de Prins deelt ons mede, dat het Ambonese vraagstuk, in welke vorm ook, geen onderwerp van bespreking is geweest. De betreffende berichten zijn van elke grond ontbtoot. Het Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen te Leiden schrijft een prijsvraag uit voor leerlingen van mid delbare en andere scholen. Gevraagd wordt, een antwoord te geven op een vijftiental vragen, waarvan de oplossing te vinden is door het museum te bezoeken en de verza meling nauwkeurig te bekijken. De vragen lijsten zijn verkrijgbaar bij het museum. Steenstraat, Leiden. Antwoorden worden voor 1 Mei ingewacht bij het museum. De Utrechtse rechtbank heeft een 38- jarige importeur van liturgische uitgaven, H.F.A.S. te Amersfoort, wegens oplichting en verduistering tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Hij had van een Amersfoortse ingezetene f 35.000 gekre gen voor de import van breviers. De toe gezegde leverantie bleef echter uit. Tevens zou hij drie kloosterzusters in Noord-Bra bant voor f29.000 hebben opgelicht. Dit jaar zal op 5 Maart de Wereldvrou wengebedsdag worden gehouden. De Nederlandse zanger Jan Rietveld zal, met ingang van het komende seizoen, als eerste lyrische tenor verbonden zijn aan de opera té Koblenz. HAARLEM EN OMGEVING Gistermorgen omstreeks zeven uur is de dertigjarige Haarlemse los-werkman M. V. met zijn motorfiets op de Amsterdamse vaart. ter hoogte van de Jan Frederik Hel merstraat geslipt, waardoor hij en zijn duo passagier op de weg vielen. Met inwendige kneuzingen en vermoedelijk een schedel- basisfractuur is de bestuurder naar de Mariastichting vervoerd. Op Dinsdag 9 Maart zal er in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem een NCRV-steravond gehouden worden. Het pro gramma zal worden verzorgd door „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dekker en Anne Holtrop declamaties. In het Nederlands Hervormd wijkge- bouw aan de Zomerkade, zal Dinsdag 2 Maart een Wijkavond gehouden worden voor ouderen. Mejuffrouw Rozendaal, inspectrice van de zedenpolitie te Velsen. zal spreken over „Gevaren die onze kinderen bedreigen De heer W. S. Honsbeek zal op 3 Maart een kwarteeuw in het Diaconessenhuis te Haarlem werkzaam zijn als stoffeerder-be hanger. Op die dag zal er 's middags om 3 uur in het Diaconessenhuis gelegenheid zijn, hem met dit jubileum geluk te wensen. Aan de Leidse universiteit is geslaagd voor het arts-examen mej. C. G. Berkelbach van der Sprenkel te Haarlem. Bij de Haarlemse brandweer is met in gang van 1 Maart bevorderd tot hoofdbrand meester de heer F. W. Lichtenveldt, thans brandmeester; hij zal tevens optreden als lid van het brandweercollege. De toneelvereniging De Kennemer Kunstkring geeft op Maandag 8 Maart een opvoering in de Stadsschouwburg van het blijspel „De Privé-verpleegster" van A. den Hertog. Medewerking aan deze avond ver leent het mandoline-orkest Semper Melior. Nederland kan met vertrouwen en een zeker optimisme de toekomst tegemoet zien, „mits de boeien waarin het zaken leven gekluisterd is, geslaakt worden". Een der voorwaarden daartoe acht mr. W. Wentholt, econoom, het herstel van de vrije kapitaalmarkt, over welk onderwerp hij Vrijdagavond gesproken heeft voor het departement Amersfoort van de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Hij meende, dat een verandering van monetaire richtlijnen een algemeen belang is. De effectenbeurs als kapitaalmarkt zal dan slechts betekenis hebben, wanneer zij bij uitstek de plaats is waarheen de spaar gelden en de disponibele gelden vloeien. Nu bezit de overheid als het ware een monopolie van de handel in buitenlandse effecten en behoeft zij „door inflatoire gelschepping" tot dusver van de kapitaal markt geen gebruik te maken. De beurs is nu nagenoeg een instrument van de over heid geworden en in een zodanig bestel, aldus mr. Wentholt, moet de koopkrachti van het geld achteruitgaan en aan inflatie onderhevig worden. Hij zag geen redenen aanwezig, waarop de vrije kapitaalmarkt niet hersteld zou kunnen worden. Dat de economiseh-dirigistische maat regelen van de oorlogstijd tot dit ogen blik gehandhaafd zijn, achtte hij onjuist, daar dit heeft geleid tot nietsluitende be grotingen, tot inflatie van het betaalmiddel en tot uitschakeling van de beurs als kapi taalmarkt, daar de staat zelf geld kan scheppen. De pas gesloten overeenkomst tussen de minister van Financiën, de Nederlandse Bank en de Nederlandse Bankiersvereni ging kon mr. Wentholt niet bewonderen, aangezien daaruit blijkt „dat de overheid er niet aan denkt geleidelijk haar schulden af te betalen". De spreker suggereerde het indienen van een wetsvoorstel, waarbij het bankstatuut van 1948 plaats maakt voor dat van 1937, eventueel aangepast aan de gewijzigde omstancfigheden, zodat de Nederlandsche Bank een zelfstandige politiek kan voeren. Een eerste vereiste, zo besloot mr. Went holt, is aanpassing door de overheid ten einde overmatige uitgaven te breidelen, voorts sluitende staatsbegrotingen, verla ging der belastingtarieven, met de kans dat de inkomsten toenemen in plaats van afnemen, teneinde te komen tot: duur geld niet alleen voor de ingezetenen, maar ook voor de staat. Op de inleiding volgde een levendige discussie. Abbedijk. 24 v. New York n. R'dam vla Antw. Aldctamin, 25 v. Colombo n. Madras. Ampcnan 26 te Port Said. Amstelland, 25 v. Amsterdam n. Zuid Amerika. Aalsum, 25 v. Durban n. Dakar. Akkrumdijk 26 te Antwerpen n. New York. Albireo, 25 v. Rio Grande n. Victoria. Alcyone, 25 v. Hambui g n. Antwerpen. Alhena 27 te Rio de Janeiro verwacht. Alnati, 25 Ouessant gepass n. Antwerpen. Alpherat, 25 v. Victoria n. Bahia. Amsteldijk, 25 v. Rotterdam te Antwerpen. Amstelveen, 25 v. Port Said n. Amsterdam. Ai undo, 25 v. Aden te Suz. A\ eidijk, 25 v. Rotterdam n. Hamburg. A anted ijk. 25 v. Norfolk te New York Alioth, 25 v. Bremen te Hambuig. Almdijk pass., 25 Vlissingen n. Havanna. Amor 25 v. Rotterdam ie Amsterdam. Andijk, 25 v. Havanna te Vera Cruz. Averdijk, 26 v. Rotterdam te Hamburg. Axeldijk, 25 te Philadelphia. Ai dijk, 25 te Bocagrande. Aardijk. 25 teBocagiande. Abtoekerk, veem. 29 v. Melbourne n. Sydney. Adinda, 25 ten anker Satahib. Alc-hiba, 25 1 20 m. ZW. Finisterre. Alelta, 25 120 m. Z.ZW. Anamba eil. Almkevk, 25 v. Rotterdam te Bremen. Aludra. 25 600 m. ZW. S. Vincent. Ameiskerk. 25 480 m. NW. Fremantle. Appingedijk. 25 800 m. W. Bishoprock. Armilla. pass. 25 Kp. Padaran n. Pladju. Bantam. 25 te Genua. Barito. 25 v. Timordilly n. Sorong. Blitar, 25 v. Brisbane te Sydney. Borneo. 24 v. Philadelphia n. Casablanca. Bloemfontein. 25 v. Amsterdam te Bremen. Boskoop. 2 Mrt. v. Madeira te Southampton verwacht. Bacchus. 24 620 m. NO. Puerto Rico. Banka, 25 800 m. W. Mimkoy. Bawean, 24 v. New Orleans n. Tampa. Bloemfontein. 25 dwars Weser monding n. Ham burg. Caltex Delft, pass. 25 Finisterre n. R'dam. Caltex Utrecht, pass. 25 Noordkust Tunis naar Rotterdam. Castor, 25 v. Antwerpen te Amsterdam Claveila 26 te Malta verw. daama Tunis. Congostroom, pass. 25 Dakar n. Amsterdam. Charis, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Cottica, 25 790 m. N.NO. Paramaribo. Callisto. pass. 25 Key West n. Engeland. Caltex Heiden. 25 90 m. ZW. Ouessant. Caltex Nedei land 25 180 m. W. Gavdo eil. Caltex Padaivg. 25 350 m. O. ten Z. Guardafui. Caltex Pei nis. pass. 25 Oostp. Kreta n. Antw. L'altex The Hague, pass. 25 Zuidp. Sicilië n. Sidon Coryda. 24 900 m Z.ZW. Flores. Daltidijk. 25 v. Mobile n. New Orleans. Dongedijk. 25 v. Londen n. Hamburg. Duivenoijk, 26 te Ix>s Angeles Delfland, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Drente, 25 te Assab. Duivendi echt, 25 165 m. W. Scilly's. KImina. 25 v. Hamburg te Antwerpen. Kemdijk. 25 360 m. ZW. Azoren. Eendi acht. 25 .v. Ackay n. Megara. Knggano, 26 Karachi verwacht. L.sso Amsterdam, 25 dwars Kp. Serrat n. Ham burg F.sso Rotterdam, 25 640 m. NO. Sombrero. Friesland (SSM), 26 v. Sunderland te Londen. Eelipes, 25 v. Telokar.son n. Pladju. Gadilla, 26 te Yokohama daarna Singapore. Garoet, 25 te Colombo". Gooiland. 23 te Rio de Janeiro. Groote Beer, 26 v. New York te Rotterdam. Gaasterkerk. 25 te Cochin. Ganymedes, 24 50 m. ZO. Jamaica. Heemskerk, 24 v. Marseille te Barcelona. Hera. 25 v. Mackenzie n. Trinidad. Haarlem. 25 icde Vlissingen n. Rotterdam. Hathor, pass. 25 Texel n. Hamburg. Helicon. 25 v. Curacao n. Puerto CabellO. Hydra, pass. 25 Wight n. Barbados. Indrapoera. 25 320 m. W. Ceylon. Ilos, 26 v. Rotterdam te Amsterdam. Jagersfontein, 25 380 m. O. St. Helena. Joh. v. Oldenbarnevelt, 25 600 m. W. ten N. An- derhalfgraadskanaal n. Aden. Japara KRI.)25 v. Amurang n. Ternate. Kieldrecht, 25 v. Marseille n. Valencia. Kota Agoeng, pass. 26 Vlissingen n. Southampton Ka'abahia, 26 te Menado. Koiimun, 25 ten Z. Billiton n. Makassar. Karsik. 25 130 m. NO. Seychellen. Kedoe. 25 v. Amsterdam te Hamburg. Kota Baroe, pass. 25 Bizerta n. Beirouth. Langkoeas, 25 v. Djakarta n. Padang. Laren-berg, pass. 25 Las Palmas n. Amsterdam. Lekkei kerk. pass. 25 Ouessant 26 Le Havre verw. Lieve Vrouwekerk, 25 v. Colombo n. Aden. Loosdrecht, 25 v. Visakhapatnam n. Kokinade. Lucita, 25 v. Ardrossan n. Heysham. Luna. pass. 25 Gibraltar n. Gran. I.aagkeik, 25 v. Alexandrië n. Port Said. I.eersum. 26 v. Savannah te .Le Havre. Loenerkerk. prs. 25 Gibraltar n. Marseille. Lissekerk, 25 v. Genua n. Port Said. Lemstei kerk, veim. 25 v. Damman n. Koewait. Lindekerk, verm. 25 v. Londen n. Rotterdam. Maasland. 24 v. Santos te Montevideo. Macoma, 26 te Avonmouth verwacht. Macuba, 26 v. Yokohama te Miri. Malea, 26 te Lissabon verw. daarna Gibraltar. Malvina, 26 v. Singapore te Yokohama verw. Marisa, 26 v. Stanlow te Singapore verw. Meerkerk, 25 v. Port Soedan n. Aden. Melula, verm. 25 v. Amsterdam n. Curacao. Modjokerto, 25 v. Soerabaja n. Tegal. Muiderkerk. 26 v. Singapore te Port Swettenham Mentor, 25 v. Napels n Amsterdam. Molen-kerk. 25 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Maas, 25 ten N. Ameland n. Bremen. Maiken, verm. 28 v. Khoramshar n. Basrah. Marlekerk, veim. 26 v. Antw n. Rotterdam. Mataram. pass. 25 eil. Masirah n. Ummsaid. Nestor, 25 v. Rotterdam te Barbados. Nieuw Amsteidam. 25 v. San Juan n. Havanna Omala, 24 v. Adelaide te Pladju verw. Ondina. 27 v. Madras te Rangoon verw. daarna Calcutta. Oranje, 25 v. Port Said n. Napels. Ovula, 21 te Curacao, daarna Recife. Ophir, 25 v. Belawan n. Singapore. Orion, 25 145 m. NO. Alexandnë. Pygmalion, 25 v. Houston te New Orleans. Pruis Willem v. Oranle, 26 te Halifax. Prins Fied. Hendrik. 25 430 m. W.NW. Flores. Prins Joh. W Friso. 25 190 m. O. Malta. Raki. 26 te Penang. Ridderkerk, pass. 25 Kp. Vincent n. Antwerpen. Rita. 25 v. Bangkok n. Pladju. Roebiah. 25 v. Amsterdam te Marseille. Roepat, 25 te Genua. Rotula. 5 Mrt. te Trinidad verw. daarna Curacao Rijndam, 25 360 m. O. ten N. Kp. Race. Rafaeia, pass. 25 Poelo Tioman n. Pladju. Rondo, 25 v. Djibouti n. Suez. Rijnkeric, 27 te Hongkong verw. Samarinda. 26 te Zamboanga. Stentor, 25 v. Ix>nden te Amsterdam. Schei pendrecht, 25 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Sibajak, 25 430 m. NO. Cocos eil. n. Fremantle. Slamat. 25 v. Karachi te Bombay. St-aat Bali pas. 25 Mauritius n. Singapore. Sommelsdijk, 24 te Lake Charles. Stad Schiedam. 2b v. Rotterdam n. Civita Veccia Sanana, 25 v. Bangkok n. Singapore. Sarangan, 25 380 m. O. Ceylon. Sinabairg, 26 te Singapore. Sirrah, 25 330 m. NW. Cocos eil. n. Melbourne. Stad Alkmaar. 25 190 m. W.ZW. Stadtland. Stad Rotteidam, 25 dwars Kristiansund n. Tyne- dock. Stad Vlaardingen, 25 70 m. W. Noordkaap. Stanvac Benakat 26 te Sebarok. Stanvac Djirak, 25 90 m. W. Anamba eil. Straat Malakka. 26 te Makassar. Sumatra, 25 v. Singapore Port Swettenham. Sunelta, 25 55 m. NW. Kp. Leeuwin. Tawali, pass. 25 Ouessant n. Marseilla. Titus, pass. 25 Finisterre n- Alexandrië. Tomori, 25 v. Indonesië te Rotterdam. Tomini, 26 v. Port Said n. Rotterdam. Tabinta, 24 230 m. NW. Cartagena. Tankhaven I, 26 te Sungeigerong. Tankhaven II, 26 te Saigon. Tankhaven III, 25 220 m N.NW. Anamba eil. Tasman, 26 te Priok. Tarakan. 25 440 m. W.NW. Bombay. Tjikampek, 25 rede Probolinggo. Tjiluwah, 25 v. Soerabaja n Buleleng. TJipanas. 25 640 m. ZW. Diego Garcia. TJiwangi, 25 te Hongkong. fan Linschoten. 25 dwars lie de Yeu n. Bordeaux Van Riebeeck 26 te Makasse. Willem Ruys. 25 v. Colombo n. Belawan. Waterland. 26 v. Ilheus te Las Palmas. Westland. 26 v Rio de Janeiro te Ilheus. Wieldrecht. 25 100 m. O.ZO. Messina. Woensdrecht, 25 70 m. ZO. Daedalus. Zeeland (SSM),-25 v. Hull te Hamburg. Zijpenberg, pass. 25 Finisterre n. Ceuta. Zeeland (KKL), 25 v. Alexandrië n. Halifax. KLEINE VAART Bab-T, 25 v. Avonmouth n. Partington. Joost, 24 te Bastia. Albeigen, 27 te Terneuzen verw. Audacia, vertr. 26 v. Cardiff n. Rotterdam. Beekbergen, 28 te Terneuzen verw. Bernisse, 25 te Setubal. Binnenhaven, 26 te Plymouth verw. Casablanca. 25 v. Casablanca te Port Lyautey. Diligentla, 26 te Isle of Grain verw. Driebergen. 27 v. Fowey te Genua verw. Ferocia. 25 v. Newport n. Zeebrugge. Haskedand, 26 v. Rotterdam te Harllngen. Hondsrug, 26 v. Honfleur te Rouen. Jo. 26 v. Londen te Gothenburg. Kenltra, 24 v. Nantes n. Bordeaux. Koningshaven, vertr. 26 v. Antw. n. R'dam. Leendei t b, 25 v. Sete te Sanlow. Marcella. Z7 te.Rotterdam verwacht. Marjan. 26 v. Cork te Waterford. Matthew. 26 v, Billtngham te Southampton. Monica. 26 v. Londen te Goole verw. Muphrid, 26 v. R'dam te Antwerpen. Nassauhaven, 25 nog te Kopenhagen. Neeltje b. 26 te Belfast. Nieuwehaven, 25 te Kopenhagen. Omlandia. 25 v. Marseille n- Casablanca. Phecda, 25 v. Agadir te Caronte. Poortvliet. 25 te Cardiff. Spes, 25 v. Waterford n. Swansea. Taormina. 26 te Laine verw. Trompenburgh. 25 v. Rotterdam te Kingslynn. Strijpe, 26 v. Rochefort te Requejada. Walenburgh. 24 te Bordeaux. Wickenburgh, pas. 26 Kp. Roca n. Duinkerken. Algai ve, 26 v. Gars ton te Swansea verwacht. Bill. 26 v. Vlaardingen n. Terneuzen. Goote, 27 te Rouen verwacht. Hcnrica, ve-rm. 26 v. Le Havre n. Caen. Jongkind, pas. 26 Noordhinder n. l<e Havre. Kemphaan, 26 nog in Kiekerkan. n. Aarhus. Ma rietje Bohmer, vertr. 26 v. Duinkerken naar Caen. May Mere. verm. 27 v. Portsmouth n. Legue. Wlebold Bohmer. vertr. 27 v. Kaolaók n. Dakar Admiraal De Ruyter, pass. 26 VUssuigen naar Antwerpen. Da Capo, pass 26 Vlissingen n. Gent. Deni. 26 te Esbjerg. Eemshom, pass. 26 Vlissingen n. Londen. Lucas Bols II, 28 v. Cardiff n. Bordeaux. Lydla. 28 te Ixinden. Muphlr, 26 Vlissingen n. Antwerpen. Noordzee, pas. 26 Vlissingen n. Antw. Ruby, 26 te Rouen verwacht. Silvaplana. pass. 26 Brunsbüttel n. Kopenhagen Soemba, 26 v. Barry o. Zeebrugge. Timor, pass. 26 Vlissingen n. Dieppe. Vrouwepolder, 1 Mrt. te Lissabon verw. SLEEPVAART Hudson, 25 v. Vlissijigen n. Brest. Poolzee, 25 v. Lissabon n. Spezia met bagger molen en bak. De zuinigste waren per K.M. 4380.—. inclusief verwarming, rolhoes en tempe- St3nO 4 7 ratuurmeter. Bent U geïnteresseerd in een middenklassewagen Voorwielaandrijving - dus het maximum aan veilig heid - bovendien oersterk. Prachtig afgewerkte limousine 6175. Voelt U het meest voor een Amerikaanse wagen Iets geheel aparts presenteert Combinatie van Europese lijn en Amerikaanse duurzaamheid. Vertegenwoordigd door: Zoekt U een hondje om te verwennen? Van Zaterdag 27 Febr. t/m Vrijdag 5 Mrt. tegen inlevering van Jubileum-coupon no. 2 uit ons wonderboekje. Een zeer apart koapje: een prachtige zijden aan de onderkant sterke satinet, gevuld met prima watten. in royale 2 persoons maat, voor de speciale lage prijs van Zolang de voorraad strekt. Profiteer van doze bijz°n^erC. I Hehl I hel Wonderboekje al -attracties. j De Inroné jubileert en .Jubileum tracteert. MARKTPLEIN 29 IJMUIDEN TELEFOON 5332

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8