Vijfde en grootste schip voor „Wiron" Velsens cultureel leven in de komende week Agenda voor Velsen Woonwagenkamp achter de rioolwater-zuivering Visserij-varia Havenberichten „VEREMGINGS VARIA" uit de IJmond Voor drijvend zeemanshuis is al een „fundament" aanwezig Betere outillage, spoedige verhuizing Gelijk aan de „Job Gouda maar met geheel „open" dekhuis N. Teeling jubileerde b(j Van Gelder Opening „Felisenum" op Maandag 12 April Het tehuis en de Velserbrug Is het haventje van Rietman de ideale plaats FALCON jassen 49.75 Ph.de Koning Medische verzorging tijdens het weekeinde Klaverjassende B-G'ers in Santpoort TUNNELBOUW ZWAAIT OM Kwart eeuw trouw gehonoreerd Nieuwe leerkrachten aan de Huishoudschool Verlate subsidie voor „St. Laurentius" Driemaandelijkse voor schotten voor de BBLO-scholen Nieuw meubilair voor Groen van Prinstererschooi Door Commissaris der Koningin in Noordholland SSH-leden slaagden voor KNGV-proeven Roodvinzalm bestond drie jaar Ledenvergadering Rode Kruis ^rieuew aan de redactie VRIJDAG 5 MAART 1954 I De heer F. P. Kuyt te Beverwijk schrijft1 ons: In een vorig artikel beloofde ik te schrij ven over een betere plaats voor het tehuis voor Zeelieden. Bij het uitwerken van mijn plannen, kwam ook het probleem over de plaats aan de orde. Evenmin als een zakenman er over denkt zijn zaak daar te plaatsen, waar de minste mensen wonen, evenmin mogen wij deze stelling uit het oog verlie zen. Hoewel een „Tehuis" geen commer ciële instelling is, moet het trachten zoveel mogelijk „klanten" te trekken. Dit werd mijn richtlijn bij het uitwerken van de plannen. Ik voelde wel degelijk aan, dat onder de gegeven omstandigheden, nimmer een oplossing te vinden zou zijn, die geheel „af" zou zijn. Hoe onbevredigend ook de kleinste groep is ook hier weer de dupe, en zal zich moeten schikken naar de groot ste. Voor mij kwam derhalve vast te staan, dat het tehuis moest komen in of kort bij het „centrum Hoogovenbuitenhaven en omgeving". Ruimte, om een gebouw neer te zetten, is er méér dan voldoende. Ik wijs slechts op de grote oppervlakten tussen de Spuisluis en grote sluis, alsmede tussen de grote sluis en de midden sluis. Al deze gronden behoren aan Rijkswaterstaat. Aangezien ik vreesde dat een verzoek tot bouwen op die grond niet welwillend zou worden ont vangen kwam ik tot een ander idee, waartegen m.i. weinig bezwaren kunnen zijn. Ik verwachtte n.l. van R.W. bezwaren tegen bouw op hoger gelegen terrein, aan gezien bij uitstralend licht dit moeilijk heden zou kunnen veroorzaken voor de scheepvaart. Er bleef dus niets anders over dan te bouwen op een laag gedeelte. Zodoende kwam het idee: een drijvend zeemanshuis in het z.g. „ha ventje van rietman" (tussen de grote sluis en toeleidingskanaal naar de middensluis). Ik meen. dat er geen punt aanwijsbaar is, dat méér in het centrum ligt. Immers in rechte lijn gemeten zijn de afstanden van 't „tehuis": naar Hoogovenbuitenhaven 750 m, naar meerplaatsen voor bijliggers 10100 m, naar Kanaaldijk (Z.'zijde) 300 500 m (Hoogovenbinnenhaven 1300 m, Papierfabriek 2000 m). Bovendien moet de» zeeman, komende van de Hoogovenhaven, direct nadat hij de grote sluis gepasseerd is het „Tehuis" zien liggen. Hij behoeft dus niets te vragen mislopen is uitgesloten. Een voordeel van een drijvend „Tehuis" is ook, dat het, in tegenstelling tot een vast gebouw, ver- ADVERTENT1E KENNEMERLAAN 24 en hoger Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: A. J. G. Wermenbol, van Gijzenveltplantsoen 51. tel. 6388 en P. H. J. de Weerdt Jr., De Noo- straat 4. tel. 6158. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295. tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek. Wijk aan Zeeërweg 101. tel. 4204 Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter. Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: mej. Swaab, Keunenplein 48, tel. 4169. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: C. v. Wielink. Duinvlietstraat 109, Velsen- Noord. tel. 4105. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De nacht- en Zondagsdiensten worden waargenomen door aptotheek H. v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85. Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek de Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden Oost en West, zr. Kuiper, Sluiseiland 16, tel. 4015; voor Velsen Noord, Velsen Dorp, Driehuis en Santpoort zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. CASTRICUM Dokters A. H. v. d. Werff. Bakkummerstraat 48, telefoon 428. Wuk- en kraamverpleging Zuster M. C. Lansman, Pernestraat 30. telefoon 243. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6. telefoon 500. VRIJDAG 5 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het pad der zonde". Nutsbibliotheek. Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. SANTPOORT Santpoorts Bloei, 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, Enschedélaan, lezing over Groenland. ZATERDAG 6 MAART IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur „Het pad der zonde". Zeekadettenkorps IJmond. 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, feestavond. plaatsbaar (bij oorlogsgevaar e.d.) en in dien dit noodzakelijk mocht blijken vlot verhandelbaar is. (Zeer geschikt voor café-restaurant in een watersportcentrum). De onderhoudskosten zijn zeker niet hoger dan van een vast gebouw. Het interieur kan dusdanig gemaakt worden, dat men zich niet op een schip waant. Hen, die daaraan twijfelen raad ik aan eens een be zoek te brengen aan een goed ingericht woonschip, b.v. op de Vecht. Ik zal hierop nog nader terugkomen doch wil thans wel vertellen, dat de Nederlandse Zeemans Centrale de beschikking kan krijgen over een Rijnaak, geschikt voor dit doel (althans naar de situatie in 1952). De fundering zou er dus al zijn! De personeelsvereniging van de Buizen gieterij te IJmuiden heeft een klaverjas- drive georganiseerd in café de „Uilen boom" te Santpoort, voor alle B.G.'ers en hun dames. Toen om 8 uur de voorzitter de heer D. Boom, de avond opende, waren er ruim 40 dames en heren aanwezig. Hij sprak zijn grote vreugde over zo'n grote deelname uit. Het bestuur heeft vele pij len op zijn boog en niet alleen op het stuk van klaverjassen maar ook een kien- avond staat de leden te wachten. Hierna kreeg de wedstrijdleider het woord die overging met het voorlezen van het wedstrijdreglement, waarna het kla verjassen kon beginnen om de zeer vele en fraaie prijzen die voor deze avond beschik baar waren gesteld. Deze eerste avond is een 'succes geworden zowel uit een oog punt van sportief genoegen als uit gezel ligheidsoverwegingen, want alle dames en heren hebben verwoed gestreden. De eer ste prijs werd gewonnen door de heer Sie- berts met 4884 punten en de marsenprijs waarom drie heren moesten loten (elk met 4 marsen) is gewonnen door de heer H. v. Wijk. ADVERTENTIE Het woonwagenkamp, dat de gemeente Velsen op grond van de wettelijke bepalin gen verplicht is in stand te houden en dat sinds jaar en dag nabij de Plaatwellerij aan de Noordoever van het Noordzeekanaal is gevestigd, zal verplaatst worden. Met het oog op de voortschrijdende tunnelbouw, die zeer binnenkort „omzwaait" naar deze Noordoever moest de gemeente omzien naar een andere plek. Deze is voorlopig zovernemen wij gevonden achter de rioolwaterzuivcringsinrichting aan de Am- sterdamseweg. Vele plannen zijn reeds de gemeentelijke revue gepasseerd ten aanzien van dit kamp, dat de overheid de afgelopen jaren voort durend enige zorg heeft gebaard. De outil lage van de standplaats der woonwagens bij de Plaatwellerij voldeed niet altijd aan alle eisen, maar men ging slechts schoor voetend tot verbeteringen over, daar een verplaatsing met het oog op de tunnelbouw toch in het verschiet lag. Aanvankelijk is de gemeente van plan geweest, de woon wagens tot ver buiten de bebouwde kom te dirigeren bij het zijkanaal B maar tegen dit plan had de Rijkswaterstaat overwegende bezwaren. Bezwaar Thans is er een compromis gevonden in de verplaatsing naar de Zuidelijke "ever van het Kanaal, waarbij als bezwaar de nabijheid van de bebouwde kom van oud- Velsen blijft gelden, maar waar althans voorlopig een oplossing voor het dringende probleem gevonden is. De outillage van het daar in te richten kamp zal, in vergelijking tot het bestaande woonwagenkamp bij de Plaatwellerij, veel beter worden. Er is bijvoorbeeld een ruime paardenstal ontworpen met een voldoende beschutting voor de te stallen paarden en ook aan de sanitaire voorzieningen zal meer aandacht besteed worden dan in het oude kamp mo- De Visserij Maatschappij „Wiron" heeft thans opdracht gegeven aan de scheeps werf „De Dageraad" te Woubrugge voor de bouw van een trawler, die ge|ijk wordt aan de IJM 99 de „Job Gouda", maar waarvan het dekhuis aan twee kanten open zal zijn. De trawler zal echter over een kant kunnen vissen. Dit vijfde schip voor de „Wiron"- maatschappij, dat het bouwnummer 480 heeft, zal vermoedelijk de „Wiron 2" wor den. In de motorkamer komt een 450 pk Industrie dieselmotor. De trawler, met de afmetingen 33.75 x 7 x 3.80 meter krijgt een bergingscapacitcit van-vijftienhonderd kisten en zal tweehonderd ton meten. Logger voor Rijnstroom Voorts is de bouw te verwachten van een trawllogger voor de rederij Rijnstroom te Katwijk, die al zeven schepen in de vaart heeft, waartoe behoren de KW 85 en de „Gezma Geertrui". Dit schip krijgt een De heer N. Teeling., magazijnbediende in de electricienswerkplaats, is Donderdag aan het bedrijf van Van Gelder Zonen N.V. een hartelijke huldiging ten deel gevallen ter gelegenheid van zijn vijfentwintig jarig jubileum. Wegens afwezigheid van' de fabrieksdi recteur. ir. B. Verdoorn, heeft ir. J. B. Ader, bedrijfsingenieur in tegenwoordig heid van de heer P. Krabbendam, afde lingschef, de jubilaris en ziin familie op het directiekantoor ontvangen en hem namens de directie de gelukwensen aangeboden. Ir. Ader dankte de jubilaris voor zijn trouw en verdienste in de werkplaats. Hij bood hem als huldeblijk een enveloppe aan met toevoeging van een schriftelijke felicitatie van de hoofddirectie. In de tekenkamer van de E.W., temidden van het afdelingspersoneel, roemde de heer Krabbendam de sociale inslag en de hulp vaardigheid van cie jubilaris, die zeer veel bijdraagt tot de gemoedelijkheid en de ka meraadschappelijke sfeer in de werkplaats. Namens de afdeling schonk de chef een enveloppe en ontving mevrouw Teeling een bloeiende plant. Werkbaas J. Bosch was zich bewust, dat de leiding van de werkplaats de magazijn beheerders wegens bedrijfsinvloeden wel eens voor moeilijkheden piaatste. maar dat zij en speciaal de jubilaris hiervoor volle dig begrip tonen, waardoor de verhoudin gen niets te wensen laten. De jubilaris mocht thuis een mooi bloem stuk van de directie ontvangen. Zij nog vermeld, dat de directeur, ir. J. Tromp, nog gelegenheid vond de jubilaris persoon lijk te complimenteren. Benoeming muzieklerares uit Driehuis B. en W. stellen de raad voor, te benoe men in tijdelijke dienst aan de mevrouw dr. J. v. d. Bergh van Eysinga-Eliasschool te IJmuiden voor de duur van de cursus 1953/1954: a. tot lerares, voor het vak zang en muziektheorie aan de „Zonnebloem cursus", mevrouw Q. MechanicusKlomp; b. tot leraar, voor het vak wetgeving, aan do „Mater Amabüiscursus", mr. J. N. Mey- sing. lengte van 38.30 meter, een breedte van zeven meter en een holte van 3.80 meter. De trawllogger zal 240 ton meten. De voortstuwing zal geschieden door een mo tor \cfti 500 pk en eén verstelbare schroef. Ingevolge de verordening, regelende de subsidiëring van de bijzondere kleuter scholen, stelt de raad het definitieve ge meentelijke subsidie, toe te kennen aan de besturen van bijzondere kleuterscholen, vast. Ten aanzien van de R.K. schoolvereniging „St. Laurentius" te IJmuiden-Oost heeft de definitieve vaststelling over de jaren 1950 en 1951 nog niet plaats gehad, in ver band met te late indiening van de nodige bescheiden. Hiertoe kan thans worden overgegaan. B. en W. stellen de raad voor, het ge meentelijk subsidie over de jaren 1950 en 1951 voor het bestuur van de bijzondere kleuterschool van de R.K. Schoolvereni ging „St. Laurentius" te IJmuiden-Oost definitief vast te stellen op respectievelijk 8.334.92 en 9.257,45. Eerste steen voor nieuwe slagerij gelegd Temidden van een flinke groep familie leden en belangstèllenden heeft de negen jarige Cor Butter Donderdagmiddag in de reeks nieuw te bouwen zaken aan de Noordkant van de Kennemerlaan de eer ste steen gelegd voor de al uit de grond rijzende slagerij van zijn vader, de heer H. Butter, die thans nog de winkel op de hoek van de Grahamstraat en de Kennemerlaan in gebruik heeft. Om vier uur vond dit plaats en nog geruime tijd was men daar na bij de familie Butter gezellig bijeen. Cor, de enige zoon van de familie, heeft de steen in het portiek bij het sciiuin lopende voorraam ingemetseld. Op de hoek de slagerij wordt het tweede pand zal niet een zaak van Jamin, maar een manufactu renzaak Vc&n J. Th. Kort uit Haarlem wor den gevestigd. Ingevolge het bepaalde in het besluit buitengewoon lager onderwijs 1949 verleent de gemeenteraad, op verzoek van het schoolbestuur en onder voldoende borgstel ling een voorschot op een vergoeding be rekend over het gemiddelde aantal leerlin gen in het afgelopen jaar. Dit voorschot wordt elke drie maanden, telkens voor een vierde gedeelte, aan het schoolbestuur uitbetaald. Van de besturen van de beide bijzondere scholen voor het buitengewoon lager onder wijs in Velsen zijn verzoeken ingekomen om het bedoelde voorschot te mogen ontvangen over het jaar 1954. Daar de aanvragen aan de wettelijke be palingen voldoen, stellen B. en W. dé raad voor, de voorschotten te verlenen. Ingevolge de lager onderwijswet 1920 verleent de gemeenteraad eveneens een voorschot op de vergoeding, berekend over het gemiddelde getal leerlingen in het af gelopen jaar, volgens de maatstaf van arti kel 28 van de vorengenoemde wet. Ook dit voorschot wordt elke 3 maanden, telkens voor een vierde gedeelte aan het schoolbestuur uitbetaald. Van de besturen van alle bijzondere scholen in deze gemeente zijn verzokeen ingekomen. Ook in dit geval stelt het col lege de raad voor, de bedragen uit te keren. Zweedse banken in Marnixschool waren niet langer betrouwbaar De verzoeken van het bestuur der ver eniging voor lager en meer uitgebreid lager schoolonderwijs op Gereformeerde grondslag te IJmuiden aan de overheid om medewerking, schoolbanken en gymnas- tiekmateriaal, respectievelijk voor de Groen van Prinsterer- en voor de Marnixschool, werden in de raadvergadering van 9 Februari 1954 in handen van het college om advies gesteld. Door de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst is geconstateerd, dat de schoolbanken in de eerste klasse van de Groen van Prinstererschooi niet voldoen aan de eisen, welke daaraan mogen worden gesteld. Vervanging ook van dit school- meubilair is noodzakelijk. Voor het geven van doeltreffend onderwijs in de lichame lijke oefening behoren voorts in het gym nastieklokaal van de Marnixschool vier Zweedse banken aanwezig te zijn. De school beschikt over twee van deze banken, welke oud, verschillende malen gerepa reerd en niet betrouwbaar zijn. Aanschaf fing van vier Zweedse banken voor het gymnastieklokaal van de genoemde school is mede noodzakelijk. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau van de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 6 Maart tot en met Zaterdag 13 Maart zoals deze ons werd verstrekt door de secretaris van het Agenda-bureau. DINSDAG 9 MAART IJMUIDEN Volksonderwijs Velsen-IJmuiden, 20 uur, Patronaatsgebouw, toneelavond m.m.v. „Jan van Dommelen". DONDERDAG 11 MAART IJMUIDEN Chr. Gem. Koor „Looft den Heer", 20 uur, Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, con cert m.m.v. N.H. Philharmonisch Orkest. ZATERDAG 13 MAART IJMUIDEN AIét. Ned. Metaal Bedrijfsbond, afd. IJmuiden, Ned. Herv. Jeugdgebouw, 20 uur, feestavond. BIOSCOOP Thalia, Vrijdag tot en met Zondag „Het pad der zonde" Zondagmiddag ,,'t Is voor elkaar" Maandag tot en met Woensdag „Verboden jungle" Don derdag „Gestolen Geluk". De nieuwbouw van het gemeentelijk gym nasium „Felisenum" te Velsen zal op Maandag, 12 April 's middags om vier uur door de Commissaris der Koningin in Noordholland dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk worden geopend. Wisselbeker Tuinbouwstudieclub In het verslag over de uitreiking van wis selbekers aan leden van de tuinbouwstudie- club in de courant van Dinsdag staat ver meld: de heer R. de Ruiter verwierf de wisselbeker voor de groep bindwerk met 170 punten. Dit moet zijn; de heer A. de Ruiter uit Beverwijk. gelijk was. Deze oplossing blijft een voor lopige men verheelt zich echter niet, dat het geruime tijd kan duren, voor het Vel- sense woonwagenkamp zijn definitieve plaats zal krijgen, daar haast elke andere standplaats zijn specifieke moeilijkheden meebrengt. Aan de in Haarlem gehouden vaardig- heidsproeven van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond heeft een flink aantal meisjes- en jongensadspiranten van de gymnastiekvereniging „S.S.H." deelgeno men. De uitslag hiervan, die pas gisteren bekend werd, moet alle deelnemers(sters) voldoening hebben geschonken: zij slaag den allen. Het betrof hier de jeugdafdelin gen van 12 tot en met 15 jaar. Van de S.S.H.-meisjes slaagden A. Hart man, R. Wagenaar, E. Kluft, E. Schouten, N. Verhoeven, G. Pirovano, M. Keeman en A. Gordijn. De geslaagde jongens zijn F. Rem, G. v. d. Klok, C. Castricum, C. Holleman, K. Korri- don, A. Harmeyer en H. Dijkstra. Tijdens de oefenavond van Donderdag zijn behalve de diploma's ook K.N.G.V.- speldjes aan d§ meisjes uitgereikt. Van avond ontvangen de jongens deze bewijzen van bekwaamheid. Opknapper voor de R.K. Jongens- en Meisjesschool Het R.K. kerkbestuur van de St. Jozef parochie in VelsenNoord heeft een verzoek gedaan in de raad van 9 Februari 1954 in handen van B. en W. om advies gesteld om een bijdrage voor nieuw meubilair in de R.K. Jongens- en Meisjesschool al daar. Ten aanzien daarvan kunnen B. en W. de raad thans mededelen, dat door de gemeentelijke geneeskundige- en gezond heidsdienst is geconstateerd, dat in drie klassen van de R.K. Meisjesschool en in vijf klassen van de R.K. Jongensschool de schoolbanken niet voldoen aan de eisen, welke daaraan mogen worden gesteld. Ver vanging van dit schoolmeubilair is derhalve noodzakelijk. De aanvrage voldoet aan de wettelijke eisen. Doopsgezinde Wijkavond Donderdagavond 11 Maart zal in het zaaltje van de Kapel aan de Pastorieweg te Santpoort-Dorp een Doopsgezinde Wijkavond worden gehouden. Men heeft de heer J- Duinker te Haarlem bereid gevonden een inleiding te houden met als onderwerp „De kleine Johannes". Sleep. De kotter Z 288 uit Zeebrugge kwam gisteravond om half twaalf met zijn Oostend es e collega O 174 op sleeptouw de IJmuidense haven binnen. De 174 had een motormankement, dat In IJmuiden ver holpen zal worden. Veel koolvis. Er wondt, na de grote vangsten aan kabeljauw, thans veel kool- vis door de IJmuidense trawlers gevangen. Ook de „Tzonne" en de „Abraham" brengen van deze soort heel wat mee, de „Tzonne" alleen al 790 kisten van de to taalvangst van 1700 kisten. In dat verband wordt derhalve verwacht dat de IJsland- vaarders voor deze koolvis niet al te hoge prijzen zullen maken. De „Postboy" is na melijk al stomende voor de Zaterdagmarkt en Maandag komen de „Vios" en „Suma tra". Voor de Woensdagmark t wordt de „Herman" verwacht. Prijzen van Donderdag. Heilbot 3,20- 2,45, gr. tong 1,86-1,68, gr.m. tong 1,56- 1,26, kl.m; tong 1,72-1,46, kl. tong I 1,80- 1,61, kl. tong II 1,78-1,44, tarbot I 2,40- 1,80 per 1 kg. Tarbot II 71, tarbot III 6t, tarbot IV 49, schartong 37, gr. schol 17-14, gr.m. schol 26-17, kl.m. schol 56-30, kl. schol I 44-32, kl. schol II 42-23, schar 37- 25, bot 26-20, v. haring 22,50-18, makreel 41-35, gr. schelvis 70-63, gr.m. schelvis 68-65, kl.m. schelvis 70-66, kl. schelvis I 68-63, kl. schelvis II 43-16,50, wijting 27.50-8, gr. gul 34-33. midd. gul 35-32, kl. gul 30-26, kl. haai 20, poontjes 22, kl. kool vis zw. 30-26, kl. koolvis wit 33 per 50 kg. Gr. kabeljauw 100-55, gr. koolvis zw. 79- 65, gr. koolvis wit 68, gr. leng 87 p. 125 kg. Aanvoer van Donderdag: 227 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 2 tongschar en schartong, 300 schol, 34 schar, 20 bot, 300 haring, 6 makreel, 360 schelvis, 410 wij ting, 535 kabeljauw en gul, 5 leng, 2 kl. haai, 2 poon, 85 koolvis, 30 diversen, totaal 2320 kisten. Besommingen van Donderdag: IJM 210 f 10390, KW52 f 10100, KW37 f 10910, KW7 f 8Q0, IJM276 f 748, IJM3 f 328. KW 92 f 189, KW94 f 446, KW60 f 333, KW77 f 238, KW35 f 160, KW53 f 430, KW21 f 210, KW27 f 270, TX33 f 1120, R029 f 365, WR67 f 3699, KW34 en IJM27 f 286, 1 trawler met f 19400. Donderdag 4 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Hondsbosch van Londen. Amor van Hamburg. Rigel van Helsingfors. Eemstroom van Leith. Thor van Dordrecht. Falcon van Londen. Holderness van Goole. Mercator van Fowey. Sambre van Londen. Atlantis van Hamburg. Niagara van Kopen hagen. Vertrokken zijn: Trito naar Rotterdam. Grebbestroom naar Bristol. Wittekind naar Stockholm. Hartel naar Londen. Monte So- lube naar Antwerpen. Stahlberg naar Lon den. Frans Flensburg. Prior naar Kopen hagen. Maas naar Laguettë. Confiance naar Riemen. Jozef Swenden naar Hamburg. Elmina naar Bordeaux. De jaarvergadering van de Castricumse aquarium-terrariumvereniging Roodvin zalm, welke Donderdag in hotel De Rusten de Jager gehouden werd, werd beheerst door het drie-jarig bestaan. Naar de voor zitter, de heer S. Boer, in zijn openings woord memoreerde, maakt de vereniging thans opgang: het ledental neemt gestadig toe en de oprichting van een jeugdafdeling staat voor de deur. Volgens de voorzitter zal men voor de totstandkoming van deze afdeling de medewerking van de hoofden der scholen inroepen. Tijdens deze vergadering is Roodvinzalm gestart met een bibliotheek. De voorradige boeken, betrekking hebbende op de aqua rium-liefhebberij kunnen door de leden tegen een gering bedrag geleend worden. Tot bibliothecaris werd de heer N. Schou ten benoemd. Met waardebonnen van een, twee en drie gulden als prijzen, werd een verloting gehouden. Voor de pauze heeft de heer C. Bennes uit Castricum, die ieder jaar als jurylid van de huiskeuring fungeert, een causerie gehouden over zijn ervaringen als aqua riumliefhebber. In het tweede gedeelte van de avond gaf de voorzitter een uiteenzet ting aan de hand van tekeningen, over het inzetten van nieuw glas in een aquarium, voor het geval er lekkage optreedt. Promotie en degradatie bij „de Jump" Maandagavond heeft ..De Jump" in het Culturele gebouw de maandelijkse promotie- en degradatiewedstrijden gespeeld. De ver schillen in de afdeling A en B waren nogal groot, maar bijzonder fraai is wel de uitslag in afdeling C. Een verschil van 3Vt punt tus sen zes paren komt maar weinig voor. De uitslagen waren in afdeling A 1. WittebroodMainz 35 pnt. 2. De Jong— Jonker 30'/» pnt. 3. Middelkoop— Laman 27 pnt. 4. mevr. Kulmanv. Amerongen 21 pnt. 5. v. d. BergAmsing 2OV2 pnt. 6. Floor— Patner 16 pnt. Paar 6 degr. naar B. Afd. B.: 1. De Haas—Wey 3lVi pnt. 2. dames ElzermanRolloos 2M/i pnt. 3. KramerPorck 25 pnt. 4. Echtpt. Schol 24l/i pnt. 5. Boender— v. d .Wint 21 pnt. 6. Boer—Broeren 18'/a pnt. Paar 1 prom. naar A; paar 6 degr. naar C. Afd. C. 1. Dames v. Amerongen—Kramer 25'/t pnt. 2. v. d. Visv. d. Steen 2514 pnt. 3. VelmanDryver 24 pnt. 4. Mevr. De Haas— v. d. Gaag 24 pnt. 5. Eechtp. Rem 23 pnt. 6. Van LooSpruitenburg 22 pnt. Paar 1 prom. naar B. Cabaret-dansavond VSV Zaterdagavond 6 Maart houdt ,.VSV" een gezellige avond in zaal Flora aan de Zeeweg. De dansmuziek zal worden verzorgd door „The Sunbeams" en voorts zal het cabaret gezelschap „Corcettina", waarvan Jac. Kro nenberg de leiding heeft, optreden. YTC II blunderde tegen Oranje Zwart 5 Het eerste team van V.T.C. heeft voor lopig tot 16 Maart vrijaf van het spelen van competitiewedstrijden, waarna nog twee wedstrijden volgen. Het tweede team leed tegen Oranje Zwart 5 een zware 91 nederlaag. Slechts Oppenheimer slaagde er in één winstpunt te bemachtigen. V.T.C. 3 leverde een uitstekende presta tie door het ontvangende Rapidity 6 een 91 nederlaag toe te brengen. Zowel Snel- ders als De Bock waren er deze wedstrijd geducht in en gaven, ook bij de dubbel, geen punt cadeau. De Waal wist door goed spel 2 partijen te winnen, doch kon in de derde partij zijn slag niet vinden, zodat tenslotte toch nog één puntje in Beverwijk bleef. De afdeling Beverwijk van het Neder landse Rode Kruis houdt op Dinsdag 16 Maart in de polikliniek aan de Beeckzang- laan een algemene ledenvergadering. Op de agenda staat onder meer de behandeling van de jaarverslagen over 1953 van de secretaris en de penningmeesteresse. Hengelaars gaan klaverjassen De Beverwij kse hengelsportvereniging „De IJzeren Voorn" houdt op Maandag 8 Maart een klaverjaswedstrijd voor haar leden in het Statenhuis. KAB besluit seizoen met filmavond Als sluitstuk van het winterseizoen orga niseert de afdeling Wijk aan Zee van de K.A.B. op Woensdag 17 Maart in hotel „Sonnevanck" een filmavond. De paters van de Tafelberg te Oosterbeek zullen een rolprent vertonen over het missiewerk in Afrika. Strandmeeuwen schudden de kaart De uitslag van de deze week gespeelde onderlinge wedstrijd van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" is: 1. M. G. Seijsener 4714 punten en 1 mars; 2. mevrouw Paap 4666 punten en 2 marsen; 3. L. Schelvis 4557 punten: 4. J. v. d. Mey 4396 punten: 5. J. Paap 4124 punten. „De Zon" houdt klaverjasdrive De Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" organiseert Zaterdagavond in zaal Dam een drive, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. Klaverjassers telden de punten In het K.S.A.-gebouw te Heemskerk heeft de klaverjasclub van die naam een onderlinge wedstrijd gehouden, waarvan de voornaamste uitslagen zijn: 1. J. Timmer, 5401 punten; 2. N. Duin, 4838 pnt.; 3. A. Dam, 4701 pnt.; 4. T. Beentjes, 4626 pnt.; 5. J. Bakkum, 4561 pnt. (Verkort weergegeven) Markt op Donderdag? Met verbazing heb ik in uw raèdsverslag gelezen wat de leden van de Velsense raad hebben opge merkt over de op het Marktplein in te stellen weekmarkt op Donderdagmorgen, want wanneer deze markt werkelijk op die dag zal worden gehouden, is hij over vijf maanden verdwenen. De huisvrouwen be zoeken de markt in Nederland in hoofd zaak voor de lapjes en stofjes en op deze Donderdag zal geen enkele lappenhande laar naar Velsen reizen daar op die dag 's morgens en 's middags te Haarlem markt wordt gehouden. En van die lappen handel bestaat de markt. De Dinsdag, Vrij dag en Zaterdag zijn de enige dagen om de lappenhandelaren nog naar Velsen te krijgen. Maandag is er markt te Haarlem, Woensdag te Beverwijk en op Donderdag te Haarlem. Voor de groenten of vis komt de Velsense huisvrouw niet naar de markt, daar is toch geen koopje weg te slepen. G. J. P. NUSEN

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7