Teruglopende groente-aanvoer dwingt de prijzen omhoog Wereldgebedsdag" in Velsen: Manifestatie van eenheid Kerkdiensten „Volksonderwijs" groeit in Beverwijk Castricum Heemskerk Wijk aan Zee Velsen Vanmorgen in de Vis hal Las-deskundigen in sportieve wedijver 10 Bloemen bijna onbetaalbaar Geen beurs Godsdienstonderricht in de knel Ambtenarenbond huldigde trouw lid Partieel uitbreidingsplan „Oud-Sportpark" ter inzage Kosteloze inenting tegen pokken, kinkhoest en diphtherie Collecte voor TBC-bestrijding Groenten- en fruitmarkten in de afgelopen week Flink bedrag voor FIVOY-werk Huishoudschool in het zilver Nieuwe predikant bij Gereformeerde Kerk De Schakel gaat „Marjatta" spelen VAR A-af deling vergadert De elftallen van „Noord" Tien Velsenaren werden geholpen in „bijzondere noden" Discussie over lastechniek In tegenstelling: tot voorgaande weken Is de groente in Beverwijk deze week duur geweest. De aanvoer mindert snel en vooral de producten, die nog enigszins van goede kwaliteit zijn, gingen voor behoorlijke prij zen van de hand. Geschoonde spruiten varieerden bijvoor beeld van 63115 cent per kilo, maar de boerenkool loopt nogal veel in kwaliteit uiteen, hetgeen ook in de prijs merkbaar was, want er werd tot 44 cent per kilo voor betaald. Prei varieerde van 1234 cent per kilo, selderij knollen zijn schaars en er werd tot 28 cent per stuk voor betaald. Waspeen loopt in prijs uiteen van 1034 cent per kilo en witlof werd er weinig aangevoerd, zodat voor de eerste kwaliteit tot 85 cent per kilo werd betaald. De rabarber gaat nog steeds naar België voor een prijs van 4878 cent per bos. Groene en gele kool draaide rond de 20 cent per kilo en rode kool gaat tot 12 cent. Peen en uien varieerden van 410 cent per kilo. Soepgroente werd voor 45 cent per bosje verkocht. Recordprijzen Op de bloemenveiling werden deze week recordprijzen betaald voor de bloemen. De aanvoer is behoorlijk te noemen, er was veel vraag naar goede kwaliteit tulpen en narcissen die voor export naar Zwitserland bestemd zijn. Tulpen van eerste kwaliteit brachten van 95145 cent per bos op. Narcissen liepen in prijs op tot 93 cent per bos. Hyacinten waren ruim vertegen woordigd; de diverse kleuren brachten van 625 cent per stuk op. Blauwe druifjes zijn ook nog altijd ge wild; hier werd tot 47 cent per bosje be taald. Sneeuwklokjes gaan vlot weg voor prijzen van 2246 cent per bosje. De aan voer van potplanten is matig. ADVERTENTIE Filiaal .VELO'wasmachine Mu Tpompstr.68 Tel:5198 u minden IWflSMtifHINES, PflGIQs-NQflBDCN-SrOFZUIGEBV In de bovenzaal van 't Centrum had Vrijdagavond de jaarlijkse ledenvergade ring plaats van de Beverwijkse afdeling van „Volksonderwijs". Op deze vergade ring bleek dat de afdeling nog steeds groeiende is; het aantal leden bedraagt thans 530. De voorzitter, de heer H. J. Die derik deelde mede, dat op 26 Maart in de zelfde zaal een avond zal worden gegeven, waar de film „Amsterdam, en het moeilijke kind" zal worden vertoond en waarbij de heer Tonneman, deskundige op het B.L.O.- gebied een toelichting zal geven. Boven dien zal die avond een forum worden sa mengesteld onder voorzitterschap van de heer B. de Mol. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er van de zijde van het gemeentebestuur een verzoek bij de schoolhoofden was ingediend om op dë ouderavonden geen propaganda voor Volksonderwijs te maken. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren P. van Oostveen en H. Nijsen bij accla matie herkozen. Als lid van de kascommis- sie werd gekozen de heer H. Berghuis. Tijdens de rondvraag bleek dat het vak Godsdienst niet volledig onderwezen kon worden door gebrek aan daartoe bevoegde leerkrachten. Het bestuur van Volksonder wijs heeft zich tot verschillende kerke raden en het gemeentebestuur gewend om hier een oplossing te vinden. Opzichter Bennink van Westerhout hield na behan deling der agenda een interessante lezing over het dieren-leven op dit landgoed. Tijdens de Vrijdagavond in de „Groente- beurs" gehouden „familie-bijeenkomst" van de afdeling Beverwijk van de Alge mene Bond van Ambtenaren is de heer G. J. van Kampen gehuldigd wegens het feit dat hij gedurende vijfentwintig jaar lid is van het N.V.V. Bij monde van de voorzitter, de heer J. B. Hutten, werd de heer Van Kampen dank gebracht voor deze trouw en mede namens het hoofdbestuur van deze bond werd de jubilaris het zilveren bondsinsigne opgespeld. Mevrouw Van Kampen werd in deze hulde betrokken en ontving een doos theelepeltjes. De voorzitter deelde mede dat de af deling thans vijfentachtig leden telt, zo dat de groei er volgens hem flink in zit. Het overige gedeelte van deze avond werd gevuld door de bekende schrijver en voordrachtskunstenaar Maurits Dekker, die de talrijke aanwezigen vergastte op een aantal op smakelijke wijze opgediste mop pen, op een wijze die zelfs de grootste nurks zou doen glimlachen. Deze waren er op deze bijeenkomst uiteraard niet, zodat het publiek, zonder één enkele uitzonde ring, hiervan ten volle heeft genoten en het einde van deze avond veel te vroeg was gekomen. De burgemeester van Beverwijk brengt ter openbare kennis, dat het partiële plan van uitbreiding der gemeente Beverwijk „Oud-Sportpark", vastgesteld bij besluit van de raad dier gemeente van 3 Februari 1953, door Gedeputeerde Staten van Noord holland bij besluit van 17 Februari 1954, no. 165, is goedgekeurd. Het goedgekeurde plan ligt in uitvoerige kaarten uitgewerkt met de daarbij beho rende bebouwingsvoorschriften voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie, le Afdeling. Met ingang van 10 Maart 1954 zullen alle huisartsen te Beverwijk iedere Woens dag om 3 uur n.m. precies te hunnan huize gelegenheid geven tot kosteloze inentingen tegen pokken, kinkhoest en diphterie. Te Wijk aan Zee kan men zich 's Woens dags op het gewone spreekuur van de arts W. Netelenbos vervoegen. Een ieder kan zich dus voortaan tot zijn eigen huisarts wenden. De kosteloze in entingen in het badhuis van het Witte Krins komen hiermede te vervallen. Ten bate van „Zonnestraal" en het N.V.V. t.b.c.-fonds wordt van 813 Maart een collecte in Beverwijk gehouden. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkten in de periode van 25 Februari tot en met 3 Maart mede: De export van de specifieke winterpro- ducten in Noordholland liep in de afge lopen week terug. Niettemin werd er nog 3.200 ton uit deze provincie naar diverse landen verzonden. Rode kool werd afgenomen door Duits land, Engeland, Frankrijk en Oostènrijk. De hoeveelheid rode kool welke ieder land afnam was slechts gering. Van witte kool waren de voornaamste afnemers Oosten rijk, Duitsland, België en Italië. Gele savoye kool vond een goede afnemer in Duitsland. Peen werd geëxporteerd naar België. De afname van kroten door het buitenland was zeer gering. Uien werden in hoofdzaak verladen naar Duitsland en Engeland. Enige andere landen namen kleinere hoe veelheden uien af. De rode kool noteerde 7-12.10, witte kool 6-9,70, gele savoye kool 8.20-16.80, alles per 100 kg. Breekpeen voor export bracht /5.50-7. per 100 kg. op, waspeen deed 0.10-0.15 per kg. Kroten noteerden 6-7 per 100 kg., terwijl uien 6.20-11.70 per 100 kg. op brachten. Zoals werd verwacht, liep de prijs van het witlof iets omhoog en bedroeg voor de a kwaliteit 0.64-0.78 per kg., de b kwa liteit deed 0.59-0.64 per kg. De noteringen van de spruiten bevinden zich de laatste dagen'in stijgende lijn, bij een tamelijke aanvoer gaat dit product vlot van de hand. Op 3 Maart brachten de ongeschoonde spruiten op de veiling te Barendrecht 0.67-0.80 per kg. op voor de a kwaliteit, de b kwaliteit deed 0.56- 0.65 per kg. IJC Aansl. groente- en fruitmarkt Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen geeft over het verloop van de «roenfen- v»a„ fp. bruari en 3 Maart nog de volgende cijfers. Bij een mindere belangstelling noteerden uien f 6.20-f 11.70 per 100 kg. Knolselderij gaat nog steeds vlot van de hand. De aanvoer is aan het afnemen, de prijzen lagen tussen f 0.20f 0.55 per stuk. Prei staat de laatste dagen iets meer in de belangstelling. De a-kwaliteit bracht van f 0.20f 0.27 per kg op. en de b-kwa- liteit van f 0.09f 0.15 per kg. Op sommige veilingen wordt nog boe renkool aangeboden, die f 0.30f 0.45 per kg opbrengt. Ook de aanvoer van schorseneren is niet meer van betekenis, voor export deed dit product van f 0.48—f 0.52 per kg. Exportsla bracht tot f 0.27 per stuk op, sla voor -io* hi- -lory* f o r>" -*0 15 Glasandijvie deed gemiddeld f 0.70 f 1.00 per kg, veldsla f 2.00f 3.20 per kg, spinazie f 0.90f 1.12 per kg. De kaskomkommers noteerden voor a f 1.42f 1.65, voor b f 1.25f 1.40 en voor c f 1.10f 1.20 per stuk. Op de fruitveilingen was er zowel van exportzijde als voor het binnenland een goede vraag, met bevredigende prijzen. Van de appelen noteerden de Brabantse bellefleur f 0.30f 0.35, goudreinette f 0.45 f 0.48 en Jonathan f 0.47f 0.54, alles per kg. Van de peren: de Brederode f 0.36 f 0.40, St. Rémy f 0.30f 0.38, de kleipeer f 0.33—f 0.35, alles per kg. De plaatselijke afdeling van de Neder landse Vereniging voor Huisvrouwen heeft een bedrag van 187.kunnen afdragen aan het industrie volkshuis van de Fivoy aan de Grote Houtweg. Dit was het resultaat van een gehouden muziekavond en het werd Vrijdagmiddag medegedeeld op de jaarvergadering door de presidente mevr. Moens. In het bestuur werden de aftredende leden, de dames Moens en Bölger, herko zen. De gemeentelijke Huishoud- en Industrie school te Beverwijk bestaat in 1954 vijfen twintig jaar. Om deze reden wordt op Woensdag 17 en Donderdag 18 Maart een tentoonstelling georganiseerd in de lokalen van het gebouw aan de Moensstraat. Ds. A. A. Leemhout van Soest, op wie een tijd geleden door de Gereform. kerk in Castricum een beroep werd uitgebracht, heeft dit beroep aanvaard. De nieuwe pre dikant zal begin April zijn werkzaamhe den in Castricum aanvangen. Hiermede is een einde gekomen aan een vacature, ont staan door het vertrek van ds. A. G. Kor net naar St. Anna-Parochie, nu bijna VA jaar geleden. De Castricumse winkeliers schijnen geen idee te hebben in een winkel'beurs. Het Actie-Comité der middenstanders was op de laatst gehouden vergadering met plan nen in deze richting gekomen en er werd een speciale commissie benoemd die de plannen nader zou uitwerken. Naar het Actie-Comité bericht, vindt de beurs geen doorgang omdat er van de zijde der win keliers weinig of geen belangstelling voor bestond. Duivenliefhebbers bespraken vliegseizoen De leden van de Castricumse postduiven vereniging „De Luchtpost" kwamen Vrij dag in hotel De Harmonie bijeen ter be spreking van het kamende vliegseizoen. In April zullen africhtingsvluehten worden gehouden en De Luchtpost doet op 2 Mei mee aan de eerste wedvlucht van Roozen- daal af. Sinds de oprichting hebben de le den van de vereniging het gebouwtje van Openbare Werken aan de Dorpsstraat kun nen gebruiken als inkorfplaats. In verband met het feit, datf ae gemeente dit gebouw tje thans geheel moet gebruiken voor op slagplaats, heeft het bestuur naar andere ruimte moeten omzien. Met algemene stemmen werd besloten het inkorven voortaan in hótel De Harmonie te doen plaats vinden. Op algemene begraafplaats wordt beplanting aangebracht Dezer dagen is men van gemeentewege begonnen met het aanbrengen van de be planting op de nieuwe algemene begraaf plaats aan de Kramersweg te Castricum. De werkzaamheden aan deze begraafplaats van circa 7000 vierk. m. zullen nog gerui me tijd in beslag nemen. Er moet circa 1000 strekkende meter haagbeplanting aangebracht worden, te weten: 600 stuks beuken, 700 stuks taxusheg en 1200 stuks liguster. Voor de beplanting van het kerk hof heeft men circa 5000 stuks gevarieerde soorten bomen en heesters aangeschaft, benevens 50 grote bomen. Aanvankelijk had men de begraafplaats al in gébruik moeten hebben, doch door de vorstperiode hebben de werkzaamheden geruime tijd stilgelegen. AGENDA VOOR CASTRICUM „Corso"-theater. Dorpsstraat. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 15 en 20 uur; Maandag, Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: „Storm over Malakka". De Castricumse gemengde toneelvereni ging De Schakel heeft ander regie van de heer P. J. Mienes Az. het romantisch spel „Marjatta" van Arie van der Lugt in stu die genomen. Dit stuk is een trilogie en de opvoering van het drie bedrijvige eerste gedeelte zal eind April begin Mei plaats hebben. Wanneer het publiek de opvoering kan waarderen dan ziullen de volgende ge deelten in het nieuwe toneelseizoen voor het voetlicht gebracht worden. „Marjatta" is een Noors stuk, dat niet alleen qua spel hoge eisen aan de spelers stelt, maar ook aan de kleding en de décors. Dinsdag 16 Maart gaan leden en dona teurs van de vereniging naar Alkmaar om in „Het Gulden Vlies" het stuk „Don Ca- miilo" van de toneelgroep Theater te zien. De hoofdTol wordt vertolkt door Albert van Dalsum. De reis naar de kaasstad wordt gemaakt per bus. „The winslow boy" De andere Castricumse toneelvereniging St. Pancratius, zit eveneens niet stil en heeft het Engelse stuk „The winslow boy" op haar repertoire gezet. De Hollandse titel luidt: „Opdat recht geschiedde". Het ligt in de bedoeling dat St. Pancratius het Zaterdag 24 en Zondag 25 April voor het voetlicht brengt, doch het is niet onmoge lijk dat de uitvoeringen enige tijd later plaats hebben. Leziné voor Castricumse huisvrouwen De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen afdeling Castricum heeft voor Dinsdag 23 Maart een bijeenkomst geor ganiseerd in hotel Komman. Door de heer J. L. H. Westenberg, hoofd van de Open bare Lagere School te Schagen, zal een lezing worden gehouden over het onder werp „Kinderen en kansen". De bijeen komst zal met de afhandeling van een korte agenda besloten worden. Dinsdag 11 Maart gaan de dames op ex cursie naar de orchideeënkwekerij en kasteel Sijpesteijn te Loosdrecht. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „Achter gevangenismuren". BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna M., d. van C. Ory en A. J. Joraens; Theresia J. M., d. van E. J. Meyer en H. Faber; Gerardus S. M., z. van S. Stengs en O. J. Bleyendaal; Petrus J. M., z. van C. M. Diemeer en A. J. Beentjes. (GEHUWD: M. Boots en H. M. Th. Rijken. ADO vriendschappelijk tegen Onze Gezellen De Heemskerkse voetbalvereniging ADO speelt Zondagmiddag voor een liefdadig doel een vriendschappelijke wedstrijd te gen Onze Gezelllen uit Haarlem. De aan vang is 14 uur. „Denk en Zet" in onderlinge competitie De uitslagen van de in de onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese dam club „Denk en Zet" gespeelde partijen zijn: M. KleinW. v. Klaveren 0-2; J. Lange- wisC. Diepgrond 2-0, N. SchaaperN. Struwe 2-0. Bridgen om het kampioenschap De uitslag van de zeventiende kampioens wedstrijd vam de bridgeclub „Wijk aan Zee" is: 1. heren HeynisDikkenberg 32 pnt. 2. heer en mevrouw Van Son 29 pnt. 3. heren SchoosKleyn 28'/i pnt. 4. mevr. Dobberde heer v. d. Elzen 24 pnt. 5. heren Van Klaveren-Handgraaf 23 pnt. 6. heer en mevr. Van der Aar 23 pnt. 7. heren Dobber-Pirovano 22>/s pnt. 8. heer en mevr. Bol 17% pnt. 9. heren v. <L Aar-Geudeke 16'/ï pnt. Voor de leden van de VARA-afdeling Velsen-Noord wordt Dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat de jaarvergadering gehou den. De agenda, die behalve de gebruikelijke verslagen, wegens verschillende verkiezin gen voor afdelingsbestuur en candidaat- stellingen voor verenigingraad, districtsbe- stuur en hoofdbestuur, uitgebreid is, ver meldt voorts nog ingekomen voorstellen, verslag van de districtsraadvergadering en het jaarverslag omroeprapport 1953. DTSKinheim (vriendschappelijk te Noord-Scharwoude) Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; J. van Hesselingen, W. Groene- veld en S. de Vries; P. Bleeker, H. van Vuuren, Th. van Vuuren, J. H. v. d. Wa teren en Schellinger. NASIEV (te Halfweg, 12 uur): IEV: C. Welp; H. Zonneveld en J. Bos; A. Leering, D. de Reus en J. Meurs; H. Duin, A. de Roos, J. Feyen, J. de Reus en P, Vink. Een trawler Aan de afslag van vanmorgen was de trawler „Postboy" met 60 kisten schelvis, 20 kabeljauw en gul, 900 kool vis, 50 ma kreel, 90 haring en 250 wijting. Voorts lagen er vijf Noordloggers, vijf loggers van de kust en wat kleine vaart, die met elkaar zo'n 30.000 kg. tongen aanvoerden. Makreel en haring De makreel zat vanmorgen tussen de 39 en 33 en de haring maakte prijzen tussen de 18 en 20. Naar België De rijen kabeljauw gingen België in en haalden van 58 tot 50. De Belg kon ook de tarbot gebruiken en liet er 2,50 per kg. voor neerleggen. Kisten kabeljauw voor het binnenland deden van 70 tot 60. Naar de Rehaco De prijs van de koolvis liep van 34 tot de opvangprijs van 30, wat wel zoveel be tekent, dat de bestemming van deze kool- vis de Rehaco wordt. Grote gul maakte 36, middel van 35 tot 33 en de torren 30. Wijting werd met 25 tot 24 betaald, en braad met 35 tot 40. De kleinmiddel schelvis haalde ƒ61 en de pennen 60. Brit fel Engeland was fel op de grove schol. De grote schol ging van de hand voor 16 tot 18, middel liep zelfs op van 20 tot 26, zetschol ging van ƒ46 omhoog tot 62 en schol I steeg in prijs van 40 tot 54. De tweetjes bij de schol maakten van 30 tot 35 en de drietjes van 23 tot 27. Tongen De grote tong maakte dezelfde prijs als gisteren: 1,70. Grootmiddél haalde 1.33, halve pondjes 1.70, tong I van 1.70 tot 1.90 en tong 2 van .1.50 tot 1.60. Voor Maandag Voor de Maandagmarkt verschijnen de Sumatra en de VIOS, waarvan we de vang sten al hebben gemeld. Voorts komt de Vi- kingbank met 35 kisten schelvis, 40 haring, 220 wijting, 120 gulen en tarbot, 70 ma kreel, 650 koolvis en 5 stokkebit. De „Maria van Hattum" ook voor de Maandag- markt heeft 980 kisten vis. Het is dus nu al vrijwel zeker dat de „Abraham" Dins dag aan de afslag komt. De „Klaas Wijker" zal dan vermoedelijk ook komen en heeft als vangst 120 kisten gul, 60 wijting, 25 haring, 15 makreel, 110 radio, 200 koolvis, 25 stokkebit, 70 dichte wijting en 140 stuks stijve kabeljauwen. Voorts is de „Eveline voor Dinsdag te verwachten, welk schip van 22 Februari is. A Het Zuiden van Noorwegen heeft de laatste dagen te kampen met abnormaal zware sneeuwval. Het lijkt ons maar vreemd om des ochtends bij het openen van de voordeur tegen een sneeuwberg aan te kijken, die deze afmetingen heeft aangenomen. Gisteren zijn in 118 landen ter wereld in de plaatselijke bedehuizen vrouwen bijeen gekomen om in stille devotie haar gebeden te zeggen en volgens een en dezelfde litur gie zich te verenigen tot het beleven van de „Vrouwen-Wereldgebedsdag". Velsen is hierin niet achter gebleven en ook hier hebben vrouwen van alle kerkelijke rich tingen zich vereend in een gemeenschappe lijke bijeenkomst in de Goede Herderkerk in IJmuiden-Oost, om een vurige bede op te zenden tot leniging van materiële en morele wereldnoden. „Vandaag," zo sprak de liturge, „worden wij opgeroepen, in gemeenschap met mil- lioenen vrouwen over de gehele wereld, onze zorgen en vragen, onze angst en ver warring voor God neer te leggen. Er zijn mensen bij die niet kunnen lezen en men sen die gebrek lijden maar ook geleerden en rijken. Zij allen mogen met God spreken over de kleine dagelijkse dingen van het eigen leven en over de grote problemen van de wereld in de zekerheid dat wie tot God nadert in geloof zijn heerlijkheid zal zien en ervaren." Er is gebeden voor de leiders van de volken. „De problemen, waarvoor zij zich ge steld zien, zijn welhaast onoplosbaar. Daarom vragen wij u verlicht Gij hun ver stand met uw wijsheid, opdat zij mogen medewerken aan de komst van Uw Rijk." Er werden beden opgezonden voor het volk van Israël, om uitkomst in het rassenpro bleem, voor de onderdrukten, de ontheem den en de eenzamen, voor de emigranten. Geef hun Uw geleide in het nieuwe vader land. Er is gedacht aan de gezinnen, die tenslotte „een veilig tehuis" behoren te zijn, aan de opgroeiende jeugd, maar ook, zoals het in de liturgie stond, aan hen die van verveling wegkwijnen. Ook de maatschap* pij, bestaande uit werknemers en werk gevers, die alleen dan goed kan zijn als beide categorieën elkanders belangen be hartigen, had een bijzondere plaats in deze gebedsure. De bijeenkomst werd besloten met het gezamenlijk bidden van het Onze Vader en met een lied. Het Nederlandse comité van de Wereld gebedsdag sprak de wens uit dat deze eer ste Vrijdag in de lijdensweken van 1954 een getuigenis zou mogen zijn dat het gebed is een grote kracht ten goede. Velsens gelovigen hebben gisteren in in terkerkelijk verband bewezen dat in uren van gemeenschappelijk belijden van haar geloof, „scheidsmuren wegvallen en onver - zoenlijken elkander vinden." Bij de „Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Noden" in Velsen kwamen in 1953 een twaalftal aanvragen om hulp binnen. Zoals gebruikelijk won de secreta ris eerst de nodige inlichtingen in en werd overleg gepleegd met vertegenwoordigers van kerkelijke en particuliere instellingen en zo nodig met Sociale Zaken, met de Volkscredietbank of het Borgstellingsfonds. Aan twee verzoeken kon niet worden vol daan, maar voor de overige tien aanvragen werd een bedrag van 5479,08 uitgekeerd, wat betekent dat aan tien mensen, die in bijzondere moeilijkheden verkeerden, de helpende hand werd geboden. Dat dit mogelijk is, komt mede door de collecten in de trouwzaal, naast de goede samenwer king van verschillende instellingen en hulp van particulieren. In de samenstelling van het comité kwam een wijziging: de heer F. J. A. Strijbosch werd vervangen door de heer C. P. J. Maas, wethouder van Sociale Zaken. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. In het restaurant van Walserij-Oost was gisteravond een groot aantal belangstellen den bijeengekomen. De afdeling „IJmond" van de Ned. Ver. voor Lastechniek (N.V.L.) belegden daar een discussie-avond, naar aanleiding van de gehouden prijsvraag, waarvoor velen zich de winderige weg naar dit afgelegen oord hadden getroost. Een der jury-leden, de heer J. Okx, leidde de discussies op uitstekende wijze en wist steeds met getekende voorbeelden zijn gehoor te boeien. De vragen, die de vele deelnemers aan de prijsvraag hadden moe ten beantwoorden, waren, lastechnisch ge zien, niet eenvoudig en zo gesteld, dat er verschillende oplossingen voor waren. De kwaliteiten en mogelijkheden bij het electrisch lassen werden daardoor nauw keurig bekeken en het al dan niet met een „rupsje" lassen van een trekstang bleek evenzovele moeilijkheden met zich mee te brengen als het lassen van hoge-druk-pijp- leidingen, die tegen 300 atmosfeer of hoger bestand dienden te zijn. Van verschillende, uit de aard der zaak vakkundige, zijden werden stellingen verdedigd en ideeën voorgelegd, die deze discussie, zelfs voor on-ingewijden, zeer interessant maakten. Door de grote vakbekwaamheid van de leden, die meestal bij een der grote bedrij ven werkzaam zijn, hadden de juryleden, de heren J. Okx, M. A. Plooy en F. Leyen, veel moeite met het toekennen der prijzen. De beste resultaten waren behaald door de heer S. Stamnis uit Velsen, die een iets groter bedrag aan lastechnische boeken mocht besteden dan de volgende drie prijs winnaars, de heren A. M. op 't Roodt uit Santpoort, J. Koper uit IJmuiden en J. Wiersma uit Haarlem. De jury had geen aanleiding kunnen vin den om de extra-prijs voor originaliteit toe te kennen, zodat deze niet werd uitgereikt. De avond werd verder gezellig doorge bracht met het aanschouwen van een paar door de K.L.M. beschikbaar gestelde kleu renfilms, die veel succes oogstten. Zondag 7 Maart UMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 17 uur: ds. J. v. d. Berg. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Doevendans, jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. C. W. Thijs, 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: zende ling ds. Geleynse. Woensdag 19.30 uur: ds. J. W. v. d. Gronden, bidstond voor het gewas. Gemeente Gods, 10 uur: Cultureel Ge bouw, Dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. F. F. Milatz van Oegst- geest. Oud-Katholieke Kerk, Zondag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Ves pers, Woensdag, Vrijdag, Zaterdag (Quater temperdagen) 9 uur: H. Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst, 19 uur: Openluchtsamenkomst Kennemerlaan, 20 uur: Verlossings samenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar, 19 uur: ds. G. F. Callenbach van Oegstgeest, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. R. D. Beukema. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: de heer J. Se- vensma van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, geen dienst. Zie Beverwijk. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. H. P. Huisman, 19 uur: ds. L. Brink. Wijkgebouw Torenstraat, 10.15 uur: de heer J. Roggeveen van Haarlem, jeugd- kapel. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. J. Verkuyl van Amsterdam. Vrije Evang. „Emanuel", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer C. F. Bijlsma van Den Helder. Donder dag 19.45 uur: ds. J. A. Visser van Am sterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, Doop; 19 uur: Jeugddienst, ds. F. R. A. Henkels van Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer S. de Boer. Evang. Luth. Gem., 15 uur: Intrede ds. J. A. Roskam. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: dr. A. van Biemen van Beltveld. Doopsgezinde Gemeente, Meer, 10 uur: dr. Alb. Vis. Maranatha, 10 en 19 uur: de heer Th. Dikkes van Leiden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondag school, 17 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Straatzang, 20 uur: Verlossings meeting. Samenkomsten alle onder lei ding van luitenante Heynekamp. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. CASTRICUM: Ned. Herv. Gemeente, 9.15 uur: ds. L. Cannegieter. Gereformeerde Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. v. Nood, van Velsen. Ned. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. J. v. d. Linde, van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, Heilige Doop, 18 uur: radio- zangdienst (IKOR-uitzending) ds. D. ter Steege, avondwijding. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. „De Kapel", geen dienst. Jeugdhuis, 10.30 uur: de heer G. J. Kwakkel. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evensong and Holy Communion, rev. Mossman.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10