Generaal Mohammed Naguib nu ook hersteld in premierschap Weerbericht Op en af Generaal I. A. Aler genoemd als opvolger van dr. Plesman Groot consortium gereed om Perzische olie aan te kopen Nachtelijke brand verwoest hotel „De Roskam" in Tiel Alles is weer bij het oude Kolonel Nasser weer teruggedrongen tot vroegere bescheidener functies Nixon zal Stevensons rede beantwoorden Het woord is aan Ook Koninklijke Shell maakt er deel van uit Drie inwonenden vermist; drie anderen bij sprong op straat gewond Nieuwe „rood-groene coalitie verwacht 68 JAARGANG No 204 DINSDAG 9 MAART 1954 2.98 JAARGANG No 52 Churchill gaat een nieuw boek schrijven McCarthy greep ernaast toen hij spreektijd vroeg Weer leven in Ahadan Na Finse verkiezingen Priester-arbeider wordt bestuurder van G.G.T. Weerrapport v - Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad EDITIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Reuter/U.P./A.P.) De regeringswisse lingen, die elkaar de afgelopen twee weken in Egypte met bliksemsnelheid hebben op gevolgd. zijn nog steeds niet afgelopen. De Revolutionnaire Raad heeft gisteravond een nieuwe verrassende beslissing genomen: Generaal Naguib is weer premeir. De lei der van de militaire revolutie, die op 25 Februari gedwongen werd afstand te doen, heeft nu al zijn vroegere bevoegdheden terug. Immers op 27 Februari werd hij al herbenoemd tot president. Kolonel Nasser, die Naguib verving, is nu weer vice- premier en vice-voorzitter van de Revolu tionnaire Raad. Daarmee is alles weer bij het oude teruggekeerd. Behalve misschien de onderlinge verstandhouding tussen de leiders van deze militaire dictatuur. In het officiële communiqué, dat gister avond door de Revolutionnaire Raad werd uitgegeven, werd gezegd, dat aan Naguib weer de hoogste macht is verleend. Merk waardige formulering: in het communiqué dat Naguibs afzetting begeleidde werden zijn aanspraken op die „hoogste macht" Juist als redenen voor zijn afzetting opge geven. Het besluit om Naguib weer premier te maken werd genomen op een gemeen schappelijke zitting van het kabinet en de militaire raad. Daar waren ook aanwezig kolonel Nasser, die gisteren nog tot mili tair gouverneur werd benoemd, en minister van Voorlichting Salah Salem, die twaalf dagen geleden Naguib nog beschuldigde van sabotage en zei: „Wij hadden Naguib kunnen doden, doch wij hebben maar be sloten hem in leven te laten." In de verklaring werd ook nog gezegd dat de op 3 Maart gepubliceerde besluiten om van Egypte een parlementaire demo cratie te maken en een grondwetgevende vergadering te kiezen van kracht blijven. Kolonel Nasser heeft tegenover A.F.P. verklaard, dat de terugkeer tot de vroegere toestand mogelijk is geworden, doordat Naguib van zijn vroegere eisen heeft afge zien. „Er is nu niets meer dat ons scheidt. Wij hebben besloten over onze vroegere geschillen te zwijgen om met de grootste kracht onze nationale doeleinden na te streven. Het belangrijkste daarvan is de terugtrekking der Britse troepen uit Egypte," zo zei Nasser. Churchill rebels Onze correspondent in Londen schrijft: De gebeurtenissen in Egypte en de Soe dan hebben het verzet in de conservatieve gelederen tegen de politiek der Britse regering inzake de ontruiming van de Suezkanaalzóne aanzienlijk versterkt. Niet minder dan eenenveertig conserva tieve Lagerhuisleden vormen openlijk een rebellengroep. Zij zijn thans meer dan ooit van mening, dat een regeling met Egypte zinloos en gevaarlijk is. omdat het regiem in Cairo volkomen onbetrouwbaar moet worden geacht en er geen enkele garantie bestaat, dat een overeenkomst zal worden nagekomen. Uit Churchills uitlatingen gedurende het afgelopen half jaar blijkt reeds voldoende, dat hij, de oude vechter, met zijn volle sympathie aan de rebellenkant staat. Tijdens een felle rede, die onlangs van de achterbanken waar de leden zitten, die vrij zijn om hun hart uit te storten werd gehouden, draaide Churchill zich demon stratief knikkend om. Maar als regerings leider kan hij niets anders doen dan Eden steunen, ook al omdat Eden tenslotte eens zijn opvolger zal zijn. De Egypte-crisis mag geen Eden-crisis worden! Het officiële standpunt was tot dusver, dat de Britse troepen zouden worden terug getrokken mits gedurende zeven jaar vier duizend man technische troepen, bij voor keur in Britse uniform en daardoor onder Britse bevelen staand, zouden achterblijven en Engeland zodra aggressiegevaar in het Midden-Oosten zou dreigen ijlings naar Suez zou kunnen terugkeren. De rebellen willen hiervan niets weten. Zij beseffen, dat Engeland op den duur Suez zal moeten opgeven, maar zij willen de huidige situatie zoveel mogelijk rekken. In geval van terug trekking van de hoofdmacht, die tachtig duizend man bedraagt een zware finan ciële last, bovendien een verzwakking van de defensie in eigen land en een opoffering van de zo hard nodige mobile strategische reserve zouden volgens de critici zeker voorlopig tienduizend man gewapende militairen en technici samen dienen ach ter te blijven. De rebellen gaan niet zo ver, dat zij de val van de regering willen riskeren, al mag worden verwacht dat zij in geval van een stemming zich zo goed als zeker onthouden zullen. Deze krachtmeting kan Donderdag wor- Een lachende president Naguib tezamen met v.l.n.r. Aly Maher, de afgetreden minister-president, Gamal Abdel Nasser en doctor Abdel Razzak El Sanhouri, pre sident van de Staatsraad, de hoogste rechterlijke macht in Egypte. JOOOOOOOOOOOC» •oooooooooc De volgorde van de gebeurtenissen, die in Egypte in de afgelopen 12 dagen hebben pleats gehad, is als volgt: 25 Februari Naguib doet afstand als president, premier en voorzitter van de revolutionnaire raad. Nasser benoemd tot premier en voorzitter van de revo lutionnaire raad. 26 Februari Naguibs huis door troe pen omsingeld. 27 Februari Naguib hersteld als pre sident na opstand van legcr-officieren. Nasser blijft premier. 28 Februari ..Het was een familie ruzie, Allah z\j dank dat alles voorbij is", zegt Naguib. 1 Maart Naguib gaat naar Khartoem met Saleh Salem en ongereqeldhcde :i bij zijn aankomst hebben tot gevolg dat de opening van het eerste Soedanese par lement wordt uitgesteld. 2 Maart Een golf van arrestaties. Het hoofdkwartier van politie zegt dat het „een verenigd front" tegen de regering heeft vernietigd. 4 Maart De raad van de revolutie komt voor het eerst bijeen na Naguibs aftreden. 5 Maart Premier Nasser kondigi aan dat de raad van de revolutie besloten heeft „vrije en directe" algemene ver kiezingen te houden om een wetgevende vergadering gelegenheid te geven op 23 Juli bijeen te komen. 6 Maart Naguib zegt: „Eens zal de gehele geschiedenis van de gebeurtenis sen van de laatste tijd in Cairo aan de wereld worden verteld. Dat zal op de daarvoor passende tijd gebeuren". 7 Maart Luitenant-kolonel Nasser wordt in plaats van generaal Naguib militair gouverneur van Egypte. 8 Maart 'Naguib hersteld, in alle be voegdheden van premier- en president schap. den tegemoet gezien bij de behandeling in het Lagerhuis van de legerbegroting. De aanvoerder van de dissidenten, kapitein Waterhouse, heeft reeds in December een motie ingediend waarin er bij de regering op wordt aangedrongen de onderhandelin gen met Egypte op te schorten. Officiële onderhandelingen zijn reeds lang geleden afgebroken, doch de informele besprekingen slepen zich nog steeds voort. Links en rechts Van twee kanten wordt er thans aan Churchill getrokken. Aan de ene zijde zijn het de opstandelingen, voor wie hij een zwak heeft, omdat hijzelf tenslotte altijd een aarts-rebel van zijn partij is geweest en aan de andere kant door de Labour- oppositie. die hem te hulp wil snellen. Want de socialisten porren hem aan met Eden in zee te gaan. Tegenover de druk van de Tory-rebellen staat vooral de tegendruk van Bevans linkervleugel. Het hoofdargu ment voor loslating van Suez is, dat de militaire waarde van de basis nihil is! temidden van een vijandige bevolking, op welke men voor het goed functionneren er van ten enemale is aangewezen. Churchill heeft verzekerd, dat hij niet zonder meer de Britse positie zal prijsgeven. Zonder wederzijds vertrouwen tussen beide landen lijkt een regeling ondenkbaar. Als de oorspronkelijke imperialistische (Van onze correspondent in Londen) Sir Winston Churchill, die thans gereed gekomen is met zijn oorlogsmemoires, waarvan het zesde deel binnenkort in En geland zal verschijnen, is ook als schrijver onvermoeibaar. Hij is nu van plan te beginnen aan een werk over de Britse geschiedenis. Lady Churchill had daar reeds op gezinspeeld toen zij in Stockholm de aan haar echtge noot toegekende Nobelprij» voor litteratuur in ont-\-dngst nam. macht in Egypte kan Engeland natuurlijk in dit opzicht niet al te veel verwachten. Maar in Naguib ziet men een integer man, die bovendien als militair zou dienen te begrijpen, dat de Britse eis om één been in de Kanaalzone te houden, redelijk was. De rebellen voelen niets voor toeschiete lijkheid, zolang Egypte's regiem onstabiel is. Het officiële standpunt is echter, dat Egypte juist wankel zal blijven zolang de Suez-kwestie onopgelost blijft. Het zwakke punt in de Egyptische hou ding is, dat men niet erkennen wil, dat het kanaal een internationale waterweg is en dat de basis nodig is voor de verdediging van het gehele Midden-Oosten. Het begrij pelijke Egyptische verlangen om neutraal te blijven in een nieuwe oorlog maakt het land er niet minder kwetsbaar om. Het zwakke punt in de Engelse houding is, dat het Britse garnizoen op 80.000 man is gebracht, terwijl het verdrag slechts 10.000 plus technische hulpkrachten toe staat. WASHINGTON, (United Press) Het Republikeinse nationale comité is tussen beide gekomen om McCarthy de kans te ontnemen op gratis zendtijd voor radio en televisie om te antwoorden op de beschul diging van Adlai Stevenson, dat president Eisenhower het „McCarthyisme" omhelsd heeft. De republikeinse nationale voorzit ter, Leonard W. Hall vroeg om zendtijd voor een „aangewezen woordvoerder" der partij en Columbia Broadcasting System bood Hall een half uur voor de partij aan op Zondag op zowel haar radio- als tele visienet. Columbia Broadcasting System zeide een verzoek van McCarthy te hebben ont vangen nadat het de zendtijd al aan het partijbestuur had beloofd en daarom werd de senator afgewezen. De stap van Hall had kennelijk ten doel te verhinderen dat McCarthy zijn persoon lijke prestige als een machtsfiguur in de partij zou opbouwen. Hall verklaarde dat de redevoering van Stevenson niet een kwestie is voor per soonlijke weerlegging door een bepaald Iemand. „Wij zullen onze woordvoerder aanwijzen die namens de partij zal spre ken", verklaarde hij. Toen McCarthy gisterenavond bij aan komst uit Miami te New York van journa listen te horen kreeg dat Columbia Broad casting System en National Broadcasting Company hem geen zendtijd wilden geven, leek hij zeer verbaasd. Hij zeide dat hij al het mogelijke zou doen om de door hem verlangde zendtijd toch te krijgen. „Ze zul len die zendtijd verlenen of zij zullen leren wat de wet is. Dat garandeer ik", ver klaarde McCarthy. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S André Maurois: Iedere bekentenis streeft naar samenhang, hetgeen haar vervalst. De mens is ingewikkelder dan zijn logica. De raad van bestuur van de K.L.M. heeft aan de in October afgetreden chef van de luchtmachtstaf, luitenant-generaal I. A. Aler, de functie aangeboden van president directeur van onze nationale luchtvaart maatschappij. De heer Aler heeft zich in principe bereid verklaard de benoeming aan te nemen. In een dezer dagen te houden vergadering van de raad van commissaris sen zal de benoeming van de heer Aler tot opvolger van dr. A. Plesman worden be krachtigd. De heer Aler zal dan zijn functie van president-directeur aanvaarden. (Van onze correspondent in Londen) Deze week worden in Londen besprekin gen gehouden tussen de leiders van de acht oliemaatschappijen, welke sinds geruime tijd bezig zijn een oplossing te zoeken voor de kwestie der Perzische olie. Het initiatief daartoe is destijds uitgegaan van Herbert Hoover, de speciale adviseur van het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken in Washington, die ook thans de con ferentie leidt. De bedoeling is, dat de voor stellen, welke de afgelopen maanden door deskundigen zijn uitgewerkt, in definitieve vorm worden gegoten, zodat ze aan de autoriteiten in Teheran kunnen worden voorgelegd. De verdere ontwikkeling zal afhangen van het onthaal, dat de voorstel len in Iran rullen vinden. Aangezien cle Iraanse regering uitvoerig is gepolst door Denis Wright, raadadviseur var', de Britse ambassade in Teheran, die ook thans in Londen aan de besprekingen 'ee',neemt, kan worden aangenomen, dat de voorstel len in de riciiting gaan van de wensen der Iraanse regering. Het plan is om een consortium "oor de aankoop en distributie van Perzische olie te vormen door vijf Amerikaanse oliemaat schappijen de Standard Oil van New Jersey, de Socony-Vacirum, de Standard Oil van Caiifornië, de Gulf Oil Company en de Texas Company de Anglo-Iranian, de Koninklijke She1-! en de Franse maat schappij Compagnie Francaise de Pétroles. De Amerikaanse groep en de Ang'.o-Ira- nian zullen gelijke partners in het consor tium zijn, terwijl de Brits-Nederlandse en de Franse maatschappijen gezamenlijk voor een vijfde deel de verantwoordelijkheid zullen dragen. Op deze wijze zullen noch de Amerikanen, noch de Engelsen een overwicht in het consortium krijgen. De raffinaderij Op het ogenblik wacht men op het rap port van de technische missie, samenge steld uit vertegenwoordigers der genoem de maatschappijen, die kort geleden een bezoek aan de destijds door de Britten verlaten raffinaderij te Abadan hebben gebracht. Het staat wel vast, dat het ge ruime tijd zal duren voor de instellaties op hun volie capaciteit kunnen werken.Waar schijnlijk zullen er minstens een of twee jaar mee gemoeid zijn. De Anglo-lranian beschikte destijds over een eigen staf van 2600 personen, die ten dele rechtstreeks betrokken waren bij de olieraffinage, ten dele zorgden voor de ad ministratie. huisvesting en andere sociale voorzieningen voor het personeel. Iran zou thans niet meer dan vijfhonderd buiten landse technici en administrateurs in Aba dan willen toelaten. De oorspronkelijke verwachting was, dat Mossaöeq's actie tegen de Britten Iran op een permanent verlies aan inkomsten zou komen te staan, omdat door het uitvallen van Abadan, c'at jaarlijks 24 millioen ton oiie raffineerde, de Anglo-Iranian eiders in het Midden-Oosten de productie heeft opgevoerd cn ook de Verenigde Staten het door de stopzetting van Abadan ontstane hiaat hielpen aanvullen. De wereidbehoefte aan olieproducten neemt echter gestadig toe en ook het nieu we Abadan zal daar tenslotte van kunnen profiteren. Nog vóór het einde van de maand zal een delegatie van de genoemde maatschappijen naar Iran vertrekken om rechtstreeks contact op te nemen met de regering te Teheran. Niet alleen zal moeten worden onderhandeld over de voorwaarden van het weer in gebruik nemen der instal laties in Abadan, maar ook over de schade loosstelling \an de oorspronkelijke e:gc- naar, de Anglo-lranian. Vooral dit laatste zal waarschijnlijk nog heel wat voeten in aarde hebben. Aandelen van Anglo-lranian hebben aan de Londense beurs thans de recordhoogte bereikt, welke zy in 1947 behaalden, nadat ze in 1951, toen de Engelsen uit Abadan werden geworpen, tot een dieptepunt wa ren getuimeld. Als de grootste aandeelhou der profiteert de Britse regering van de huidige koersstijging, welke niet alleen het gevolg is van de op handen zijnde onder handelingen, die naar verwacht moet wor den, Abadan tot nieuw leven zullen wek ken, maar ook van de enorme uitbreiding van de werkzaamheden der Anglo-lranian, v/eike al lang niet meer afhankelijk is van dat land. De toenemende productie in Irak er. Koewait komt de onderneming ten goe de, terwijl zij onlangs haar belangen heeft uitgebreid tot Canada, waar zich grote perspectieven openen. In Uroot-Brittannië zelf bezit de Anglo- lranian thans drie raffinaderijen. De pro ductie in Amerika cn in het Midden-Oos ten is thans aan het verminderen om „ruimte" op de oliemarkt te maken voor de Perzische olie. Aangezien de wereldprijs van olie thans reeds een neiging tot daling vertoont.wordt h»er de vraag gesteld of de consumenten niet profijt dienen te trekken van een grote aanvoer ais Abadan weer open is. Boven dien zou een vermindering van de ontgin- nr.gsrechten, welke het gevolg zal zijn van een afneming van de productie, in het Midden-Oosten tot ongewenste spanningen ki.nnen ieid.cn. (Speciale berichtgeving) Vanmorgen omstreeks kwart voor vier is door nog onopgehelderde oorzaak brand uitgebroken in hótel-café ..De Roskam" In Tiel. De vlammen grepen zeer snel om zich heen en enkele der negen personen, die zich in het pand bevonden, konden zich slechts redden door uit de ramen van hun slaapkamers op straat te springen. Drie hunner moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Twee of drie anderen worden nog vermist: men vreest dat zij in het vuur zijn omgekomen. De namen van de vermisten zijn door de politie nog niet voor publicatie vrijgegeven. Tegen 4 uur hoorde een in de nabijheid wonende garagehouder een hevige knal, waarna direct grote vlammen reeds uit hotel „De Roskam" sloegen. Onmiddellijk waarschuwde hij brandweer en politie. In tussen had het vuur zich zo snel uitgebreid dat de in het pand aanwezigen geen andere uitweg overbleef dan zich van de eerste étage door een sprong op de straat te red den. Enkelen van hen kwamen daarbij zo ongelukkig terecht dat zij ernstig gewond op het plaveisel bleven liggen, totdat een sigarenwinkelier uit de buurt hen, neer vallende stenen trotserend, in veiligheid bracht. In het ziekenhuis zijn opgenomen de echtgenote van de hotelhouder mevrouw Kuipers-Schier, de heer W. de Ruiter uit Echteld en mevrouw Palt-Vos uit Dor drecht. Met talrijke stralen voerde de brandweer de strijd tegen de vuurzee, doch aan be houd van het fel brandende gebouw viel niet te denken. Wel slaagde men er in uit breiding van het vuur te voorkomen. Om streeks 5 uur kon de brandweer zich met de nablussing gaan bezig houden. Bij het licht va-n schijnwerpers werd het zoeken naar de vermisten in de puin hopen voortgezet .echter zonder resultaat. Na het aanbreken van de dag werd dit werk overgenomen door personeel van gemeentewerken. Twee lijken gevonden In de loop van de ochtend heeft men twee lijken geborgen uit het puin. namelijk dat van de 53-jarige textielhandelaar J. van P. uit Dordrecht en van de elfjarige Elly K.. het dochtertje van de hotelhouder. De in het ziekenhuis verpleegde slacht offers zijn niet in levensgevaar. Voor de leden der communistische jeugdorganisatie in Oost-Duitsland is een nieuw spel uitgedacht: prijsschieten op niet communistische politici. Met pijl en boog gaat dit in het uniform van de „Jonge pioniers" gestoken ventje een caricatuur van de West-Duitse bondskanselier dr. Adenauer te lijf. Hij richt op het hart, dat van een speciaal merkteken is voorzien. Links aan de wand een afbeelding van de Amerikaanse x minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles. HELSINKI (Reuter). De rechtse Finse partijen hebben bij de algemene verkiezin gen een kleine meerderheid behouden, al dus blijkt uit de in de vroege ochtenduren van Dinsdag bekend geworden eind-uitslag. De rechtse partijen de Volkspartij, de Zweedse Volkspartij, Boerenpartij en de conservatieven verwierven 103 zetels. De sociaal-democraten en volks-democra ten kregen er 97. In 1951 kregen de rechtse groepen 104 zetels en de linkse 96. Men schatte, dat ongeveer 75 percent van de kiesgerechtigden is opgekomen. De verkiezingen duurden twee dagen. De zetelverdeling is als volgt: Sociaal-democraten 54 (53); Boerenpartij 53 (51); Volksdemoeraten 43 (43); Conser vatieven 24 (28); Zweedse Volkspartij 13 (15) en Finse Volkspartij 13 (10). De secretaris van de sociaal-democrati sche partij. Leskinen, en een leider van de Boerenpartij, Kekkonen, hebben medege deeld, dat zij onderhandelingen zullen gaan voeren over de vorming van een nieuw kabinet. Andere partijen zullen misschien worden uitgenodigd tot een „rood-groene" coalitie toe te treden, met uitzondering van de volksdemocraten, een fusie van commu nisten en linkse socialisten (rood is de kleur van de sociaal-democraten, groen die van de boeren). Ook het huidige kabinet-Tuomioja, dat op 29 Maart zal aftreden, om plaats te ma ken voor het nieuwe, is een jood-groene" coalitie. I. A. Aler De heer Aler, die de opbouw van de Nederlandse luchtmacht heeft geleid in de moeilijke na-oorlogse jaren, geniet in in ternationale luchtvaartkringen grote faam. Hij is in 1896 te Amsterdam geboren, doorliep daar de H.B.S. en studeerde ver volgens aan de Koninklijke Militaire Aca demie. In 1916 werd hij als tweede luite nant der artillerie beëdigd. Geïmponeerd door de vliegerij, die zowel in België als in ons land in Jan Olieslagers een krachtige propagandist vond, wendde de jonge Aler pogingen aan om op Soester- berg, de bakermat van de militaire- en de burgerluchtvaart, gedétacheerd te worden. Hij slaagde daarin en dit feit was be slissend voor zijn verdere loopbaan. Reeds in die jaren irokken zijn capa citeiten als vlieger grote aandacht. Aler kreeg de ge- 'egenheid zich in het buitenland verder te bekwa men. Hij was de c-erste Neder- 1 ander, die in Engeland met suc ces zijn navigator- axamen aflegde. De heer Plesman nodigde de jonge Aler uit in dienst te treden bij de zich snel ontwikkelende K.L.M. Aanvankelijk zou het een tijdelijk verband worden, maar Aler's diensttijd bij onze nationale lucht vaartmaatschappij zou veertien jaar duren. Aan het einde daarvan was hij chef van de vliegdienst. In 1939, toen leger-, land- en luchtmacht werden gemobiliseerd, keerde de heer Aler bij de militaire luchtvaart terug als kapi tein-vlieger. Voordien had hij zijn bijdrage geleverd voor het tot stand komen van een perfecte grondorganisatie van de K.L.M. op de Indiërroute, die steeds heeft gegolden als een der veiligste luchtlijnen. Tijdens de oorlog is de heer Aler enigé tijd in Duitsland krijgsgevangenen geweest. Na zijn vrijlating trad hij in dienst bij de Nederlandse Stichting voor Psycho-tech- niek. Na de oorlog ging de heer Aler naar En geland, om bij de Royal Air Force ervarin gen op te doen met de nieuwste typen vliegtuigen. In 1950 werd hij benoemd tot chef luchtmachtstaf, welke functie hij tot October van het vorig jaar heeft vervuld. SAINT-ETIENNE. (United Press). Joseph Gouttetarge, een Franse arbeider priester. is gekozen tot secretaris van de door de communisten geleide Algemene Vakbondsconfederatie (CGT) in het dé partement Loire. Er zyn aan herinnerd, dat de kerkelijke overheid directe banden met de vakbonden verboden heeft. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toesUnd H s 2 11 V in - i Z ix t- z£ Helsinki sneeuw ZZO 6 -1 0.1 Oslo nevel ZZW 2 1 0.3 Stockholm sneeuw ZZW 4 1 6 Kopenhagen geheel bew. ZO 4 1 1 Londen regen ONO 3 6 1 Amsterdam nevel O 3 6 2 Brussel geheel bew. ZZO 2 8 1 Parys half bew. ZO 2 7 0 Bordeaux zwaar bew. ZZW 4 8 0.2 Grenoble onbewolkt windstil 5 0 Nice onbewolkt NW 5 5 0 Warschau nevel ZO 4 -1 0 Berlijn nevel OZO 2 0 0 Frankfort nevel NO 4 1 0 München nevel windstil -3 0 Zürich mist NNO 1 -3 0 Genève onbewolkt windstil -4 0 Locarno half bew. O 1 -1 0 Innsbruck onbewolkt W 3 -3 0 Rome zwaar bew. OZO 6 7 0 Neerslag laatste 24 uur VRIJ ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met geleidelijk afnemende bewolking. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost. Vannacht iets kouder dan de afgelopen nacht. Mor gen overdag vrij zacht. 10 Maart Zon op 7.08 uur, onder 18.34 uur. Maan op 9.04 uur, onder 1.19 uur. Maanstanden 11 Maart 18.51 uur: Eerste kwartier 19 Maart 13.42 uur: Volle maan 27 Maart 17.14 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 9 Maart Hoog water: 6 33 en 18.55 uur. Laag water: 2.13 en 14.40 uur. Woensdag 10 Maart Hoog water: 7.20 en 19.46 uur. Laag water: 2.54 en 15.25 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1