Swier neemt de leiding in IJmuidens damtournooi Falcon- jassen Ph. de Koning Feestelijke herdenking in de Kapel Visserij-varia J VITRAGES EN OVERGORDIJNENU SLAAGT BETER BIJ Havenberichten eau „VERENIGINGS VARIA" uit de IJtnond P. de Groot Agenda voor Velsen Beslissingen in de Kennemer finale Beverwijk Heemskerk Castricum fi Verlovingsringen Voor jonge hersens Het nieuwe puntenraadsel 8 Burgerlijke stand Velsen Nederlandse humor in het Jeugdhuis Flierefluiter bij plattelandsvrouwen 49.75 24 CHRISTENVROUWENBOND IN HET KOPER Een streekbond van oud illegale werkers ,,'t Snoekje" hoopt op beter viswater Mutaties bij de Rijksbelastingen De grootste collectie dus meer keus! Tentcampagne Leger des Heils Tante Els feliciteert „Weenink" 2 behoudt kans op promotie Bonte avond van Chr. mondaccordeonvercniging Jaarvergadering Nijverheids-onderwijs Automatische „importrem" voor groenten en fruit DONDERDAG 11 MAART 1954 De strijd om de kampioenstitel van Groot- IJmuiden is nog niet ten einde. De partij YooysDe Jong wordt deze week gespeeld en door de uitslagen van Dinsdag is komen vast te staan, dat Vooys zich damkampioen van Groot-IJmiiiden 1954 kan noemen, als deze de DCIJ-praeses overwint. Zijn rivaal H. Swier bereikte niet meer dan remise tegen v. d. Berg. Eerstgenoemde miste de kans van het tournooi om zich van de eerste plaats te verzekeren, door met de 46e zet winst te laten glippen in een een voudig tempospelletje. De partij v. StratenWort werd remise. Beide spelers kunnen volgend seizoen niet meer in de hoofdklasse uitkomen, omdat ze de vereiste zes punten niet hebben be haald. De eindstand, op de partij Vooys De Jong na. luidt: gesp. gew. gel. verl. pt. 1. H. Swier 7 4 2 1 10 2. L. Vooys 6 3 3 0 9 3. T. Postma 7 2 5 0 9 4. v. d. Berg 7 2 4 1 8 5. J. Bom 7 2 2 3 6 6. K. de Jong 6 1 2 3.4 7. Wim Wort 7 1 2 4 4 8. J. van Straten7 1 2 4 4 De grootste verdienste van Swier is, dat hij zich met B. Dukel in de eindstrijd heeft geplaatst om het kampioenschap van geheel GEBOREN: W. PluijmersKopmels, d„ Rijksweg 380, Santpoort; A. C. den Boer van Zetten, d.. Woonwagen a. d. Heerenduin weg. IJmuiden-O.; A. EffernAlderliefste, d.. Scheldcstraat 62. IJmuiden; B. Dijkstra Boers. d.. Thorbeckelaan 42. Velsen; M. UitendaalCalvelage. z., Zeeweg 261. IJmui- den-O.; J. P. van Veelenvan der Plas. z., Schaepmanlaan 15. Driehuis; P. de Waard Schut. d„ Scheldestraat 14, IJmuiden; M. E. SchuurmanSamshuijzen. d., van Saelen- plantsoen 15, Velsen-N.; G. Th. M. Asmussen —de Quillettes, z.. Vclserenderlaan 3. Sant poort; C. W. v. LienenVriesse. z.. Ladder beekstraat 2. Velsen-N.: H. M. van Sprang Lohr, z.. Radarstraat 54. IJmuiden; K. van VlietTuinstra. z., Willemsbeekweg 23, IJmuiden-O.; A. J. EkelschotUntied. d„ Schuurmanstraat 15. Beverwijk; G. de Groot Weelink, d.. Gijzenveltplantsoen 101, IJmuiden: G. HoonhoutSombroek, d„ van Dalenlaan 12, Santpoort; H. E. A. Koudstaal van den Berg, z., Spaarnestraat 29, IJmui den; T. R. Visserde Roos, d., Kon. Wilhel- minakade 34. IJmuiden. OVERLEDEN: A. Dekker, 78 j., echtgenote van J. Vrijhoef. Esdoornstraat 25. IJmuiden; A. van Dijk. 87 j., weduwnaar van E. Hol laar, Hadleystraat 3. IJmuiden; E. E. Hop man. 63 j.. Peperstraat 17. Beverwijk: C. M. Broeze. 53 j„ echtgenote van M. J. van den Heuvel, Geelvinckstraat 4, Velsen-N.; A. Wemmenhove. 62 j.. echtgenote van W. Camphuizen, Bloemstraat 116, IJmuiden. Kennemerland. De derde man zal Vooys worden. Wim de Jong kampioen van Haarlem Met een fraaie score heeft de Haarlemse meester Wim de Jong. die na zijn herstel weer voor het eerst in een riamtoumooi sinds jaren terugkeerde, zijn ..come-back* gevierd. Voor de tweede plaats komen in aanmerking J. Poppen, J. v. d. Loo en H. v. d. Berk. Om de Kennemer damtitels Voor de hoofdklasse hebben zich nu defi nitief de volgende spelers geplaatst: H. Swier, Wim de Jong. B. Dukel, Willemse. Blom. terwijl de beste kansen voor de finale in de groep Haarlem hebben: J. Poppen. J. v. d. Loo of Berk. Voor de groep IJmuiden Vooys of Postma. Voor de le klassers heeft zich voor de groep IJmuiden geplaatst H. van Nieuwen- huizen, voor de groep Haarlem W. Roest en W. Persoon. Voor de 2e klasse groep IJmuiden heeft zich in de finale geplaatst J. Visser en H. Leeuw. De partijen van Evert Schadé zijn door de wdestrijdleiding als verloren ver klaard. Voor de groep Haarlem heeft zich geplaatst C. Vrolijk en voor de vierde plaats in de finale komen nog in aanmerking: L. Visser en H. Schaap. Op Dinsdag 16 Maart zullen de auteurs mevrouw Annie M. G. Schmidt en d^ heer o. i^anniggeii in het Hervormd Jeugdhuis te Santpoort uit hun werk voordragen. In samenwerking met een plaatselijke boek handel heeft Santpoorts Bloei kans gezien deze twee bekende schrijvers te engageren. De voordrachtskunstenaresse mevrouw Backer-Breed is bij de bond van Platte landsvrouwen geen onbekende meer. Toen zij gisteravond op de maandelijkse bijeen komst aanwezig was, waren dan ook zo goed als alle leden aanwezig. Mevrouw Backer droeg fragmenten voor uit het bekende boek van A. M. de Jong ..Flierefluiters oponthoud" en daar is intens naar geluisterd. In Brabants dialect liet zij zo goed als alle personen uit deze levendige roman de revue passeren. Na afloop heeft de presidente, mevrouw van Weelderen, haar bedankt voor de uitstekende voor dracht. MARKTBERICHT 10 Maart Waspeen 10—27; spruiten 20—83; witlof 46—67: rabarber 28—65; prei 8—24: boeren kool 522; groene kool 8—19; gele kool 7—16; uien 2410; peen 45. ADVERTENTIE en hoger KENNEMERLAAN De afdeling Santpoort van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond vierde gisteravond haar 121/*—jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan in de Hervormde Kapel een fees telijke bijeenkomst werd gehouden, welke door de presidente, mevrouw Buizerd Kemper met een woord van welkom werd geopend. De aanwezige leden en introducés zongen daarna gezamenlijk het Te Deum, waarna de presidente in gebed voorging. 1 Cor. 13 was het onderwerp van de schrift lezing. Het bestuur van de jubilerende afdeling herdacht voorts in een samenspraak de wederwaardigheden sinds de oprichting. Hierin werden groei en bloei van deze in terkerkelijke vereniging tot uitdrukking gebracht. Het koor onder leiding van me vrouw Jo de Koeijer luisterde het geheel, op met gewijde en ook vrolijker gezang.' Het bestuur dankte mevrouw De Koeijer en haar koor voor al hetgeen zij in de loop der jaren voor de afdeling hebben gedaan en bood een bloemstukje aan. Van de gelegenheid tot feliciteren maakte allereerst mevrouw Nijhuis, presidente van het Gewestelijk Bestuur gebruik. Daarna bood mevrouw Haak, presidente van de af deling Haarlem Centrum, mede namens zeven andere aanwezige afgevaardigden van omliggende gemeenten, haar gelukwen sen aan. De dames van de propaganda-commissie lieten vervolgens iets van hun werkzaam heden zien. Het fijne ervan kwam echter niet tot uitdrukking, want het werkelijke resultaat, 118 leden, ligt aanmerkelijk hoger dan het gisteravond bereikte succes op het geïmproviseerde toneel! De moeilijkheden, welke de dames te overwinnen hebben bij het werven van nieuwe leden, kwamen echter goed tot uitdrukking. Het bondslied werd ter afwisseling staan de door de aanwezigen gezongen, waarna het oudste lid, mevrouw R. de KortPad- dingc, een van haar belevenissen verhaalde. Na de pauze opende mevrouw Kohier het tweede gedeelte van de avond met declamatie, waarna een zevental leden het sprookjesspel „De drie Spinsters" ten tonele bracht. Onder de titel „Van wieg tot graf" werd daarna in verschillende tableaux de levenswandel van de Christenvrouw in beeld gebracht. Met het zingen van Psalm 103 1 werd de avond besloten. Ti.idens de jaarvergadering van de bond van oud-illegale werkers te Beverwijk is het plan geopperd om alle oud-illegale werkers uit Beverwijk, Heemskerk, Uit geest en Castricum in één vereniging onder te brengen. De jaarverslagen van de secretaris, de heer J. H. V. d. Schoor, en de penningmees ter, de heer W. A. C. Vink, gaven het wel en wee der vereniging in 1953 weer. De vereniging telt 45 leden en de aftredende bestuursleden, de heren A. Achterhof en W. Vink, werden herkozen. Het hoofdbestuurslid de heer H. Brink sprak een propagandawoord, waarna ten slotte de congresvoorstellen werden door genomen. Nchsloot wordt steeds vis-armer De toestand van het water in de Nek- sloot wordt steeds slechter en de visstand loopt daardoor sterk terug. Hierdoor gaat het ledental van de Heemskerkse hengel sportvereniging „*t Snoekje" achteruit en boekte men een verlies van negen leden en dertien jeugdleden. Dit deelde de secretaris de heer H. Lam- mers mede tijdens de jaarvergadering die Woensdagavond in café Dam werd gehou den. Er is echter goede hoop dat hierin spoedig verandering komt, doordat de Nek- sloot wordt verbreed en uitgediept en wanneer de zuiveringsinstallatie er een maal zal zijn, wordt met het uitzetten van vis begonnen. Voordat het zover is zal de vereniging echter eerst het nadelige saldo van 78,72, dat de penningmeester, de heer.C. Koedijk meldde, moeten wegwerken. Als éér. van de middelen hiertoe nam de vergadering een bestuursvoorstel aan om voor nieuwe leden een entréegeld van 5.te vragen en de contributie te brengen op vijftien cent per week. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren C. Koedijk, P. van Lieshout en R. Bur ger herkozen. Op deze avond werd aan de winnaar van het seizoen, de heer N. var. Zon met een toepasselijk woord de wisselbeker uit gereikt door de voorzitter de heer R. Bur ger. De controleur H. v. d. Kolk in de Haar lemmermeer is benoemd tot hoofdcontro leur, tot schrijvers in Beverwijk zijn be noemd mejuffrouw M. M. Baalhergen en de heren J. A. Greze, D. J. A. den Hartog en J. Schaap, de controleur G. van Does burg, controleur in de Haarlemmermeer, is verplaatst naar Arnhem, de adjunct commies A. J. G. Schuffelen is van Eind hoven verplaatst naar Haarlem, de assi stent R. Venema is verplaatst van Weer- selo naar Beverwijk. De heer A. F. Groo- tenboer, adjunct-commies in Haarlem ge denkt op 1 April zijn veertig-jarig ambts jubileum. Veehouders zagen terug op een gunstig jaar De veehouders te Heemskerk kunnen terugzien op een niet ongunstig 1953 en uitgezonderd een kleine periode waarin door de vele regen het hooien ongunstig werd beïnvloed, hebben wij geen reden tot klagen, aldus de voorzitter van de vak groep veehouders van de L.T.B., tijdens de jaarvergadering, die Woensdagavond in café „De Oranjeboom" werd gekozen. Op deze bijeenkomst kwam duidelijk tot uiting de noodzaak van het bouwen van een rioolwaterzuiveringsinstallatie, opdat de koeien niet langer uit „de beerput van Heemskerk" hoeven te drinken, zoals de secretaris de heer J. Vessies dit kernachtig uitdrukte in zijn jaarverslag. Hij sprak hierin tevens de wens uit dat nog dit jaar tot de bouw van deze installatie toestem ming zal worden verkregen. Het ledental van de afdeling bedraagt thans 58. Kleuterschool houdt feestavond De neutrale kleuterschool „Marquette" te Heemskerk houdt op Donderdag 18 Maart in het Marquettetheater haar jaar lijkse feestavond. Medewerking wordt ver leend door het accordeonorkest „Accor- dea", de pianist Harry Vooren en de heer Van Ruiven met voordrachten. Paardentuig raakte onklaar Door het onklaar raken van het tuig kwamen Woensdagmiddag op de Bakkum- merstraat de twee paarden van de land bouwer C. Groen los van de wagen. De wagen schoot de kant jn en werd, evenals enige hekken, zwaar beschadigd. De paar den werden door voorbijgangers tot stil stand gebracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Prijzen vaii Woensdag. Heilbot f 3,20- 2, gr. tong 1,65-1,58, gr.m. tong 1,41-1,31, kl.m. tong 1,85-1,66, kl. tong I f 2,04-1,76, kl. tong II 1,90-1,75, tarbot I 2,60-1,9') per 1 kg. Tarbot II 100, tarbot IV 76-58, schar- tong 28-25, gr. schol 26-21, gr.m. schol 39-33, kl.m. schol 70-52, kl. schol I 61-54, kl. schol II 55-17,50, schar 38-25, bot 28-21, v. haring 23-18,50, makreel 50-41, gr. schelvis 75-62, gr.m. schelvis 68-61, kl.m. schelvis 62-57, kl. schelvis I 58-53,50, k). schelvis II 45-13,50, wijting 26-8, gr. gul 50-35, midd. gul 41-28, kl. gul 30-20, ham 90, kl. wolf 50-41, poontjes 34-30, kl. kool- vis zw. 16-12, kl. koolvis wit 32-27 per 50 kg. Gr. kabeljauw 252-71, gr. koolvis zw. 31-30, gr. koolvis wit 77-62, gr. leng 56-54 per 125 kg. Aanvoer van Woensdag: 290 kisten tong en tarbot, 13 heilbot, 8 tongschar en schartong, 504 schol, 43 schar, 47 bot, 109 haring, 106 makreel, 474 schelvis, 932 wij ting, 417 kabeljauw en gul, 21 leng, 1 ham, 2 wolf, 7 poon, 2356 koolvis, 50 diversen, totaal 5380 kisten. Besommingen van Woensdag: Elie f 16.600, Eveline f 18.400, een trawler met f 29.500, SCH135 f 14600, KW78 f 7230, KW 108 f 9422, IJM208 f 8420, KW60 f 480, KW53 f 1200, KW128 f 740, R029 f 1270, BR 13 f 257. WR7 f 4070. Nieuw koelhuis. De Verre Visserij Maatschappij te Scheveningen laat nog dit jaar aan de dr. Lelykade een modern koel en vrieshuis bouwen, waarin 20.000 kant jes opgeslagen kunnen worden. Daarmee zal het de grootste koelruimte van Scheve ningen worden. Het gebouw zal uit drie verdiepingen bestaan. ENGELAND Besomming. De nieuwste trawler van Grimsby, de „Northern Sceptre" van Northern Trawlers Ltd., maakte op de eerste reis voor 3014 kisten verse kis 8.821 pond sterling 93.149). Einde van het Dawson-avontuur. George Dawson, de millionnair, die heeft getracht IJslandse vis in Engeland goed koop op de markt te brengen, heeft nu zijn fabriek en terreinen, die hij voor 12.000 pond sterling van J. R. Baxter N.V. kocht, verkocht aan Ernest Beckett, zijn laatste administrateur. Een brief hierover en het feit, dat Dawson zich niet langer voor de visserij-industrie interesseert, is ontvangen door de „Grimsby Trawler Owners' Association". Nieuwe walvisjager. De nieuwe Engelse walvisjager „Setter 9" van de Hector Whaling LtcT in Londen heeft de proefvaart gemaakt. Het schip is 192 voet lang, 31 voet breed en 17 voet diep. De machine heeft een vermogen van 2720 pk. De snelheid is 14.75 mijl. ADVERTENTIE Woninginrichting - Beverwijk Het ligt in de bedoeling van het Leger des Heils zoals dat vroeger jaren gebrui kelijk was en vooral plaats vond bij de ves tiging van het Leger des Heils in IJmuiden begin Juni een tentcampagne te houden. Deze evangelisatietent zal een gehele week, avond aan avond voor het publiek worden opengesteld. Verschillende sprekers van en buiten IJmuiden. verschillende muziek korpsen, muzikale en vocale combinaties en zangkoren zullen hun medewerking ver lenen. f Hfvmre Woensdag 10 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Normandia van Gothen burg. Brand County van Norfolk. Warun van Rotterdam. Fiona van Hostens. Cottica van Plymouth. General Bagranian van Vindava. Peperkust van Antwerpen. Kaap Falga van Bergen. Lakhta van Vindava. Nantic van Portsmouth. Flut van Londen. Gaasterland van Las Palmas. Vacuum Pionier van Lon den. Eurybates van Port Said. Westerdok van Londen. Pelikaan van Londen. Dina v. Londen. Rigel van Rotterdam. Ivoorkust van Hamburg. Luban van Klaipeda. Vertrokken zijn: Boreas naar Hamburg. Monsun naar Genua. Noordstad n. Rotter dam. Crichtown naar Leith. Fiona naar Dublin. Willemstad naar Hambutg. Elms- horn naar Hamburg. Burgundia naar Ant werpen. Flut naar Bremen. Emsun naar Rot terdam. Theano naar Rotterdam. Irak naar Antwerpen. Dieter Waltraud naar Hamburg. Nero naar Bilbao. Steens Mountain naar Nena-al-Anoudi. Necton naar Gothenburg. Amor naar Rotterdam. ADVERTENTIE GROTE KEUZE JUWELIER HORLOGER Kennemerlaan 30 - IJmuiden - Telef. 4127 DONDERDAG, 11 Maart 1954. Beste kinderen, Eindelijk is het dan zo ver. De eerste zomerse dagen van Maart hebben een eind gemaakt aan de winter en we verheugen ons allemaal: over de zon. de zoele wind en de zwellende knoppen aan de bomen. Ga in deze vroege voorjaarstijd eens kijken in Velserbeek. De herten koesteren zich in het zonnetje en een waas van jong groen ligt al over de heuvels van hun mooie kamp. Ook de eenden vermaken zich best in de sloot om de hertenkamp, dat kun je wel zien aan hun dolle opvluchten en lawaaie rige terugkomsten op het water. DONDERDAG 11 MAART IJMUIDEN Thalia. 20 uur, „Gestolen geluk". Chr. Gem. Koor „Looft den Heer", 20 uur, Ned. Herv. Kerk. Kanaalstraat, con cert m.m.v. N.H. Philharmonisch Orkest. VELSEN-NOORD Volksonderwijs, 20 uur, Gem. Ontsp. Lokaal, Van Diepenstraat, bijeenkomst. VRIJDAG 12 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Scaramouche". Nutsbibliotheck. Heidestraat, geopend van 19 tot 21.30 uur. VVV ..IJmuidens Bloei" en „Midden Kennemerland", 20 uur, Patronaatsge bouw, causerie. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder van financiën. De beesten zijn kennelijk de burger boterhammetjes van verleden jaar alweer vergeten, want ze happen met smaak in elke droge snee brood uit moeders trom mel; wat je in de herfst beslist niet kan zeggen, want dan wil „meneer" het hert zijn neus wel eens minachtend wegdraaien, nadat hij het stukje slechts even besnuf feld heeft. Op ons plaatje zie je een kennismaking, die nogal erg onverschillig verloopt. De jonge zwaan is nog de meest opdringerige van de twee maar het hertje is beslist niet van zins om zijn luie houding te verande ren in een beleefde toenadering. Nou.... dan maar niet! Wist je, dat de witte stippen van het jonge hert in de herfst verdwijnen om plaats te maken voor een egaal „ree" bruin kleurtje? Kennelijk heeft de natuur deze kleurwisseling als bescherming bedoeld voor het dier: denk maar na: voorjaar zou tussen kale takken, hier en daar nog sneeuw liggen: bruin en wit; najaar roestbruine blaren: dus roestbruine haren. Eenvoudig als twee maal twee, maar hoe zorgzaam! En nu gauw onze post. Als eerste is hier MARJANNEKE, die schrijft, dat ze meer houdt van de winter dan van de zomer, want ze kan niet goed tegen de warmte. Nu kind, dan mag je wel blij zijn, dat je hier woont en niet in het Zuiden van Europa of in nog warmere landen, want de werkelijk hete dagen ziin in ons klimaatje nog altijd te tellen. Ik voor mij wou maar vast dat ik aan het tellen kon slaan.... VOETBALKONING is naar Holland- Engeland geweest. Dat was een fijn uitje voor je, jongen! Inderdaad bedierf de regen heel veel. Zijn jullie erg nat geworden of had je plaats op een overdekte tribune? Is dit de eerste interlandwedstrijd die je gezien hebt, of ga je wel meer met je vader naar het stadion in Amsterdam of Rotter dam? Wat echt naar, ZEEMEERMIN, dat je broertje een inzinking gehad heeft. Ik schrok er van toen ik je brief las. Gaat het nu weer wat beter? Ik kan me voorstellen, dat vaders verjaardag niet zo gevierd kon worden als andere jaren. Misschien heeft Piet wel wat baat bij deze mooie lente dagen. Wat ben jij verwend met die nieu we jurk, zeg! Grappig die „rieten" zakjes. Heb je hem al eens aan gehad en heeft je zusje precies dezelfde of een andere kleur? Van WOELWATER kwam alleen een oplossing. Je boek is in aantocht, hoor! CONDUCTEUR, hoe is je orgelles afge lopen? Heb je al een stuk gespeeld of heb je nog geen toets aangeraakt? Ik geloof dat het laatste wel eens waar kon zijn. Wordt jachthond of een fox-terrier of nog iets anders? Ik vind zijn naam erg mooi, echt voor een grote hohd. En dit was weer ons laatste briefje. Tot volgende week. TANTE ELS. (Briefjes voor Dinsdag. Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven) De oplossing van het vorige weekraad- sel is LENTE: (belet of beleg, kreet, lente, water, bleek of meent). Puntentelling: .- .10 10 Conducteur J0 -f 10 Wielrenner 8 10 Zeemeermin 10 10 VoetbaLkoning 10 10 Hardloper 10 10 Marjanneke 9 10 Woelwater 10 10 Goudvleugel 10 -f 10 maar niet ongeduldig in het begin, want voor zulke dingen is veel tijd nodig. Of ben je niet zo'n Jantje ongeduld. Geluk kig, dat de vader van je vriend wat voor uit gaat. Ook CLEMATIS moet het orgel leren bespelen. Er lijkt me echter nogal een groot verschil in vingervlugheid tussen orgel en piano. Wat dat betreft kan je in derdaad beter eerst orgel leren spelen. Ja, die operette kende ik wel. Ik kan me voor stellen dat je genoten hebt. HARDLOPER stuurt alleen de oplossing. Gaat het goed op school? WIELRENNER komt met een prettig bericht. Wat fijn, dat je vader weer ge woon aan het werk is. Hebben jullie al weer een fietstochtje gemaakt? Het was er nog niet het echte weer voor, maar mis schien is de komende Zondag wel een echte fiets-dag. Veel plezier dan! Tot slot is hier GOUDVLEUGELTJE.. Fijn dat je je verjaardagsdatum niet ver geten hebt. Jullie hond vind ik erg grap pig. Ik kan me best indenken, dat de mees ter hem niet in school wilde hebben. Hij weet nu zeker goed, dat hij bij de ingang terug moet. Wat is het voor soort? Een Erica, die morgen jarig is, Waterlelie, die Zaterdag haar geboortedag gaat herdenken, Muizenstaart, de gelukkige, die op Zondag feest hoopt te houden en Lathyrus, die het met Maandag moet doen. Veel geluk en veel plezier allemaal! Dit keer weer eens gevraagde zin bestaat letters. Het raadsel is punten waard. 35 2 17 26 7 28 16 12 38 6 33 19 34 22 1 10 37 27 4 24 18 25 20 32 5 31 30 8 14 29 36 23 9 21 13 39 3 15 11 een letterraadsel. De uit negen en dertig natuurlijk weer tien - bedje. - kind. afstand tussen twee tonen. zee-plant. zeer warm. getal. mensen van aan zien. jongensnaam. Scandinavièr. T. E. Het. tweede tiental van de Beverwijkse chaakclub ..Weeniink" speelde haar laat ste bondswedstrijd tegen „H.S.G." 4 uit Haarlem. Bij afbreken was een stand van 31 i«i het voordeel van „Weenink" be reikt en zullen uil de afgebroken partijen vermoedelijk nog drie punten door de Be- verwijkers worden behaald, zodat de uit slag vermoedelijk 82 zal worden. Hier door behield het tweede tiental haar vol ledige kans op promotie. De uitslag was: P. de Boer (W.)-K. L. Duzee (H.) 10; L. P. Siebers-J. Vos afgebr.; H. Nijman-A. Atsema l0; F. H. Piët-J. Jonckbloedt 10; J. Otterloo-J. C. Andersen afgebr., W. Nijkamp-H. Hollan der 01; J. v. d. Does-E. Hundepool afge broken; N.N.-H. Riphagen 10; J. G. Jim- mink-P. Bottelier afgebr.; J. v. Verseveld- A. van Sabberi 10. Onderlinge competitie In de onderlinge strijd was weinig acti viteit Muyen veroverde in een uitge speelde afgebroken partij een punt op Ter- vo<5rt, terwijl de benjamines in afde ling vier ieder wederom een vol punt bin nenhaalden. De uitslagen waren: Afdeling I: H. van 't Hoff-A. Tervoort afgebr.; H. van 't Hoff- Jac. Meyer 01; J. C. Muyen-A. Tervoort 1—0. Afdeling III: A. de Vries-R. Meyer afge broken; D. Duinmeyer-G. de Koter afge broken. Afdeling IV: J. Bekker-H. Duisenberg 01; Ch. Belterman-D. v. Vuuren 01. Oncler de titel „Van alles wat" heeft de Christelijke mondaccordeonvereniging „Ex celsior" Woensdagavond in zaal Dam een bont programma ten gehore gebracht. Medewerking aan deze avond werd ver leend door de toneelgroep van de Neder lands Hei-vormde Jeugdraad. Onder leiding van de heer C. Bakker bracht „Excelsior" met een paar vlot ge speelde nummertjes de stemming er in, die de gehele avond is gebleven. De toneelgroep gaf hierna onder regie van de heer A. de Koning een opvoering vam „Het waarheidspoppetje" en na de pauze waren het vrolijke accordeonklan ken, die de zaal vulden. Het publiek toon de zich dankbaar door een lang en harte lijk applaus. De onderlinge strijd bij St. Thomas De Castricumse R.K. Damclub St. Tho mas heeft in hotel Sport-Duinzicht zijn wedstrijden voor de onderlinge competitie voortgezet. Er werden alleen enkele par tijen in de afdelingen 2, 3 en 4 gespeeld. De spelers van afdeling 1 waren vrij. De uit slagen zijn als volgt: Afdeling 2: P. Riet- veld-Joh. v. Velzen 20; A. Rietveld-W. Rozemeijer 20. Afdeling 3: J. Steeman- L. Valkering 11: C. Reinders-B. Louman 1—1. Afdeling 4: Th. Graas-Th. Hollander 20; B. Brakenhoff-P. de Vries 02; L. Zwart-W. Admiraal 11. De Vereniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland te Velsen houdt haar al gemene ledenvergadering op Donderdag avond 25 Maart 1954 in het gebouw der Nijverheidsschool te IJmuiden-Oost. Worstelen in Flora Zaterdag 13 Maart worstelt de IJmuider krachtsportvereniging „Hercules" in de zaai Flora tegen Sandow uit Zaandam. Dezi competitiewedstrijd wordt gevolgd door een bal. Humanisten Zondag weer bijeen In '.iq nijeenkomst der Gemeenschap Be verwijk van het Humanistisch Verbond, welke Zondagmorgen kwart over tien in het Statenhuis gehouden zal worden, zal de heer M. J. F. Ehrbecker uit Haarlem over het onderwerp „Naar een breder kijk op de dingen van het leven" spreken. Uitvoering van DOS De Castricumse gymnastiekvereniging Door Oefening Sterk gaat Zaterdag 20 Maart in hotel Borst te Bakkum, een uit voering geven met een gezellig bal als be sluit. Toneel ten bate van kleuters De kas van de Castricumse Kleuterschool Vereniging behoeft dringend enige gelde lijke aanvulling en om die reden heeft het bestuur voor Zaterdag in hötel Borst een toneelavond georganiseerd. De Amsterdam se toneelgroep De Schouwspelers, zal, ge heel gratis, een opvoering geven van het blijspel ,,'n Zeeman ging passagieren" en het is te hopen, dat de zaal te klein zal zijn om alle belangstellenden te kunnen be vatten. Plan in West-Duitse Bondsdag BONN. (ANP). Afgevaardigden van de regeringspartijen in deWest-Duitse Bonds dag hebben voorstellen ingediend voor een wet tot het ordenen van de markt voor groenten en fruit. De voorstellen wijken niet veel af van die, welke indertijd reeds door de sociaal-democratische fractie zijn ingediend. Volgens het plan zou de invoer van groenten en fruit, met inbegrip van vroege aardappelen, naar tijd en omvang moeten worden beperkt om hem aan te passen aan de behoefte. De afgevaardigden, die het plan hebben ingediend, willen de invoer automatisch doen staken, zodra de prijzen in Duitsland tot onder een bepaald minimum zouden dalen. Grondstoffen aanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Woensdagmorgen aangekomen het Zweedse s-s. „Wallonia" met een lading van 1100 ton houtstof uit Gothenburg.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10