Engeland wil een verruiming van handel met Sovjet-Unie Weerbericht McCarthy krijgt het moeilijk, óók in zijn eigen commissie Brits hoofdkwartier uit Suez- kanaalzöne naar Cyprus? Huidige lijst te streng Binnenkort conferentie met F.5". die er sceptisch tegenover staan Liever geen ex-nazi als West-Duits waarnemer Zwak verweer op Stevensons aanklacht Het woord is aan Amerikaanse burgers in Indo-China ingezet Geleidelijk kouder VRIJDAG 12 MAART 1954 v e l s e r Haarlems Dagblad Secretaris-generaal van UNO: Protesten tegen benoeming van Peter Pfeiffer Britse kapitein in Kenya kreeg 5 jaar Redder C. A. Boon overleden McCarthy's macht wordt beknot De heer I. A. Aler thans voorgedragen als president-directeur Nieuwe geruchten over aftreden van Churchill Onbevestigde geruchten; aandrang uit Labour Korea komt in Gcnève het eerst aan de orde Piloten helpen afgelegen sectoren bevoorraden Weerrapport 68 JAARGANG No 207 298 JAARGANG No 53 Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V, Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Reuter). Van gezag hebbende zijde is Donderdag te Washing ton vernomen dat de Verenigde Staten en Groot-Brittannië betrekkelijk spoedig be sprekingen zullen openen over door pre mier Sir Winston Churchill gedane voor stellen tot herziening der lijsten van goe deren van strategisch belang, die niet aan communistische staten mogen worden ge leverd. De nieuwe Britse voorstellen voorzien in een uitgebreide herziening dezer lusten, die in de practijk zou neerkomen op het opstellen van een geheel nieuwe lyst van goederen, die de communistische staten niet mogen bereiken, omdat zij voor hen van belang zün voor de oorlogsindustrie. De Britten zouden hebben voorgesteld dat op deze lust slechts militaire uitrustings stukken worden vermeld en machines of gereedschappen, die uitsluitend of vrijwel uitsluitend kunnen worden aangewend voor de vervaardiging van wapens. In officiële Amerikaanse kringen meen! men dat grote voorzichtigheid zal moeten worden betracht bij een wijziging der lijs ten van goederen en dat hierbij niet slechts op het voordeel voor de handel moet wor den gelet, doch evenzeer rekening dient te worden gehouden met het gevaar ener versterking der communistische militaire macht. Het grote probleem bestaat uit het be reiken van overeenstemming over de vraag, wat precies onder „goederen van strategisch belang" moet worden verstaan. Het aantal goederen, dat volgens de Ver enigde Staten hieronder valt, is veel groter dan hetgeen de Amerikaanse bondgenoten als „oorlogsvoorbereidingen bevorderende uitrusting" beschouwen. Het is bekend, dat Groot-Brittannië en andere bondgenoten der Verenigde Staten van gevoelen zijn dat de bestaande verbod- lijsten te veel in bijzonderheden afdalen. Voorts menen zij. dat vele goederen, die een jaar of twee geleden konden worden beschouwd als van strategisch belang te zijn, thans niet langer in deze rubriek pas sen. In kringen van het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken meent men dat een ..aanzienlijke verzachting" van het verbod op uitvoer van strategische goede ren naar communistische staten thans niet noodzakelijk is. daar er voldoende ruimte is voor uitbreiding van de handel tussen de Westelijke landen en de Sovjet-Unie en haar bondgenoten met uitzondering van communistisch China in niet-strategi- sche goederen. Het Amerikaanse Congres zal het ver loop der komende Brits-Amerikaanse be sprekingen over de handel met communis tische staten nauwlettend volgen. Een in vloedrijke groep conservatieve republi keinse volksvertegenwoordigers is vastbe sloten zich te verzetten tegen elke verza king der bestaande verbodsbepalingen. Handel De voorzitter van de Engels-Russische Kamer van Koophandel, Sir Greviile Mag- ness, heeft als leider van een groep van negen fabrikanten van werktuigmachines Donderdag besprekingen gevoerd met de voorzitter van de Sovjet-Russische Kamer van Koophandel, Mikhail Nesterov, over de mogelijkheid van de verkoop van werk tuigmachines aan de Sovjet-Unie. Dit be zoek wordt op uitnodiging van de Russen gebracht. Op het ogenblik bevinden zich 21 En gelse zakenlieden in Moskou, waaronder een groep van zeven, die onderhandelt over de verkoop van transformatoren en generatoren en een groep van drie ver tegenwoordigers van de scheei>sbouwin- dustrie, die besprekingen voert over de scort van schepen, die voor de Sovjet-Unie gebouwd moeten worden. Naar AFP uit Moskou bericht, heeft de Russische minister van Binnenlandse Han del, Mikojan, Donderdag in een verkie zingsrede verklaard, dat niet alleen in En geland, maar ook in Amerika gesproken wordt over de mogelijkheid van hervatting van de handel met de Sovjet-Unie. Sprekend over de binnenlandse econo mische toestand zeide Mikojan, dat het noodzakelijk was de productie van ver- bruiksgoederen te vergroten en de bevol king deze goederen in de gewenste hoe veelheid te verschaffen. Hij onderstreepte het belang van de landbouwproductie. De minister achtte het voorts noodzakelijk, het vervoer, de postdienst en zekere gemeen telijke diensten zoals badhuizen te verbe teren. De verkopers raadde Mikojan, vrien delijker te zijn tegen de kopers. NEW YORK (United Press) - Dag Ham- marskjoeld, de secretaris-generaal van de UNO, heeft gisteren op een persconferen tie laten blijken dat het hem niet onwel gevallig zal zijn indien West-Duitsland af ziet van het voornemen ccn ex-nazi te be noemen als waarnemer bij de UNO. Hammerskjoeld noemde geen namen, maar hij doelde op Peter Pfeiffer, tijdens het bewind van Hitier Duits consul in Al giers toen de geallieerden in Noord-Afrika landden. Pfeiffer is sedert de twintiger ja ren in Duitse diplomatieke dienst. De secretaris-generaal zei dat hij geen bericht had ontvangen uit Bonn over een voornemen van de West-Duitse regering Pfeiffer te benoemen tot waarnemer bij de UNO en dat hij daarom geen commentaar kon leveren op dat speciale geval. Hij liet echter duidelijk blijken dat hij liever geen ex-nazi als waarnemer bij de UNO ziet. Hij zei dat hij het vreemd zou vinden in dien de UNO, anders dan souvereine sta ten, niet kon weigeren een diplomaat agre- ment te verlenen. (Juristen hebben er al op gewezen dat dit niet opgaat voor waarnemers, omdat die formeel niet onder de diplomaten val len en niet officieel bij de UNO zijn ge accrediteerd.) Dr. Konrad Adenauer, de West-Duitse bondskanselier, zou de benoeming van Pfeiffer tot waarnemer bij de UNO hebben goedgekeurd en een visum voor Pfeiffer zou zijn aangevraagd. Van verschillende kanten waren al pro testen binnengekomen zoals van het „Jewish Labor Committee" en van de „International League for the Rights of Man", een bij de UNO geaccrediteerd ad viserend orgaan. De huidige West-Duitse waarnemer bij de UNO is dr. Hans E. Riesser, de consul- generaal in New York. Een zegsman van dat consulaat heeft medegedeeld dat op het consulaat-generaal nog geen béricht uit Bonn is binnengekomen, dat Pfeiffer is benoemd. Hij zei, dat Pfeiffer al is ge- denazificeerd en dat in October 1952 een Bondsdag-commissie naar aanleiding van publicaties in de West-Duitse pers Pfeif- fers handhaving in de buitenlandse dienst had aanbevolen. Pfeiffer, aldus deze zegs man, was na de oorlog hoofd van de afde ling personeelszaken van het West-Duitse ministerie van Defensie en leider van het opleidingsinstituut voor jonge diplomaten. Sedert de hoofdinspecteur voor het antiquiteitenbezit in Egypte, doctor Zakaria Gnneitn, de bedolven, onvoltooide grafkelder van een Egyptisch koning uit de derde Dynastie ontdekte, hebben archeologen in spanning op verdere bijzonderheden ge wacht. Nu is een opening gemaakt in de acht voet dikke massieve muur van zware zandsteen, die meer dan 5000 jaar geleden werd gebouwd om de grafkelder af te- sluiten. Zand en steenresten, binnengedrongen in de gang achter de muur sluiten deze echter tot de zoldering volkomen af zodat het voorlopig onmogelijk blijft verder door te dringen. Op de foto de minister van Onderwijs van Egypte (links) Doctor Abbas Ammar, die het eerste laagje zandsteen verwijdert van de muur die de toegang tot de pyramide afsluit. Wegens wreedheid NAIRIBO (United Press) Kapitein Gerald Griffith, de 42-jarige oud-comman dant van het in Kenya gestationneerde re giment „King's Rifles", is gisteren schuldig bevonden aan wreedheid jegens inheemsen en veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en ontslag uit de militaire dienst. Kapitein Griffith is verantwoordelijk gesteld voor vijf gevallen van wreedaar dige mishandeling van gevangengenomen Mau-Mau'ers. Volgens getuigenverklaringen gaf Grif fith een inlandse soldaat opdracht een ge vangene te bedreigen met castratie om deze te bewegen bijzonderheden mede te delen over een oefenterrein van de terroristen. Tot castratie van de gevangene is het niet gekomen, maar een van zijn oren werd af gesneden en later werd hij doodgeschoten „op de vlucht". Griffith, aldus getuigenverklaringen, zou ook hebben toegelaten dat een tweede ge vangene op patrouille was meegenomen door soldaten, die hem meetrokken aan door zijn oorlel gehaald ijzerdraad. Te De Cocksdorp op Texel is in de leef tijd van 67 jaar overleden de heer C. A. Boon, oud-roeier van de reddingboot van De Cocksdorp. De heer Boon heeft ver scheidene schipbreukelingen gered, onder meer de twaalf opvarenden van de drie mastschoener „Johanna", die op 21 Decem ber 1919 tussen Texel en Vlieland strandde. Op 23 October 1921 keerde hij na, vijf uur roeien in De Cocksdorp terug met de zes opvarenden van de Duitse driemastschoe- ner „Liesbeth", die op de Eierlandse Gron den was vastgelopen. Prins Hendrik kwam op 10 Januari 1922 naar De Cocksdorp om de redder te onder scheiden. De heer Boon kreeg toen de zil veren medaille van menslievend hulpbe toon. De Duitse regering schonk hem een zilveren horloge met inscriptie. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Een bestelauto, bestuurd door de heer Denkers uit Warnsveld. is te Vorden met grote snelheid tegen een stilstaande melk- auto gereden. De heer Denkers was op slag dood. Zijn zoon, die bij hem in de wagen zat, werd ernstig gewond. Halifax: Het onderzoeken van een droom is een tweede droom. WASHINGTON. (Reuter i. Twee de mocratische senatoren. Symington en McClellan, hebben het Donderdag op een zitting van McCarthy's subcommissie van onderzoek van de Amerikaanse Senaat op genomen voor een negerin, mevrouw An nie Lee Moss, die haar functie bij het leger had verloren, omdat zij communiste zou zijn geweest. Met het optreden van Sy mington en McClellan werd van de pu blieke tribune luid biival betuigd. Mevrouw Moss verklaarde op de zitting, dat zij geen communiste was geweest. Sy mington zeide haar te geloven en beloofde haar aan een nieuwe betrekking te zullen helpen, indien zij niet weer bij het leger wordt geplaatst. McCjellan oefeode critiek ou Roy Cohn, McCarthy's assistent, omdat deze aan de stukken een verklaring had toegevoegd van iemand, die „wist", dat mevrouw Moss communiste was geweest. McClellan zeide, dat hij niet graag ziet, dat mensen op ver klaringen van horen zeggen wórden be recht. Senator Joseph McCarthy heeft Donder dag in een vraaggesprek voor radio en te levisie verklaard, dat de leider van de de mocratische partij. Stevenson, een onjuiste verklaring heeft cfgelegd over „communis me in de regering". K.L.M-directie Dp raad van bestuur van de K.L.M. heeft Donderdagmiddag in overleg met de raad van commissarissen besloten in een buiten gewone algemene vergadering van aandeel houders, te houden op 30 Maart, voor te stellen de heer I. A. Aler te benoemen tot directeur der vennootschap, met de bedoe ling de heer Aler daarna met ingang van 1 Mei aan te wijzen als president-directeur. De raad van bestuur zal voorts voorstel len mr. L. H. Slotemaker, die in 1951 werd aangesteld tot directeur Buitenlandse Be trekkingen van de K.L.M., met ingang van dezelfde datum eveneens te benoemen tot directeur der vennootschap. Tenslotte heeft de raad van bestuur be sloten aan de directeuren F. von Balluseck en drs. M. J. van der Ploeg de persoonlijke titel van plaatsvervangend president-direc teur toe te kennen. Het is de bedoeling, dat de bestaande functieverdeling in de directie van de K.L.M. wordt gehandhaafd. (Van onze correspondent in Londen) Men blijft zich in Londen bezig houden met de vraag, wanneer Sir Winston Chur chill zich uit de politiek zal terugtrekken of althans het premierschap zal neerleg gen, hoewel er op het ogenblik van be zorgdheid over zijn gezondheidstoestand geen sprake meer is en hij thans zijn ver moeidheid, welke volgde op de inzinking van vorige zomer schijnt .te hebben over wonnen. Zijn oude activiteit is terugge keerd. Sommigen menen echter met zekerheid te weten, dat Sir Winston zich in het na jaar definitief zal terugtrekken. Op 30 November wordt hij tachtig jaar. De ge ruchten over een op handen zijnd aftreden van Churchill zijn mede in de hand ge werkt, door het feit dat hij ziin Londense particuliere woning op 28 Hyde Park Gate tegenover het park weer in gebruik wenst te nemen. Churchill's aftreden zou niet onmiddel lijk door nieuwe verkiezingen worden ge volgd, omdat hij wil, dat de nieuwe pre mier minstens een jaar in functie zal zijn, voor er sprake mag zijn van verkiezingen. De wettelijke regeringsperiode duurt hier vijf jaar, zodat bij een normale gang van zaken pas in de herfst van 1956 verkiezin gen moeten worden gehouden. Geen enkele regering zit haar tijd echter helemaal uit. Vandaar dat de voorspelling thans is, dat hei Engelse volk in het voorjaar van 1956 zal word?n opgeroepen om weer naar de stembus te trekken. Churchill's opvolger zou dan ruim een jaar hebben om zich in te werken. McCarthy beantwoordde een radiotoe spraak van Stevenson van vorige week, waarin laatstgenoemde had gezegd, dat het „McCarthyïsme" de Verenigde Staten voert naar een „verderfelijk en noodlottig totali tarisme". Ook ging de senator in op critiek van de radio-commentator Murrow en de republikeinse senator Flanders. Over de verklaring van Stevenson, dat er onder al degenen, die ontslagen zijn uit de regeringsdienst, omdat zij gevaar ople verden voor de staat, er „slechts één is ge vonden die een actieve communist zou zijn", antwoordde McCarthy: „Dat is vol komen onjuist en Adlai wisi dat wel of diende het te weten". Murrow was, zo zeide McCarthy, eens adviseur van een „communistische propa- gandaschool" genoemd. Hij zeide een knip sel uit 1935 van de Pittsburgh Sun Tele graph" te hebben, waarin Murrow als zo danig wordt aangemerkt. Murrow zou ook verbonden ziin geweest aan de nationale raadgevende raad van de Moskouse uni versiteit. McCarthy zeide, dat hij inderdaad me ningsverschillen met zijn partij had gehad en dat hij meningsverschillen met zijn partij zou biijven houden. Hii zeide oprecht te hopen, dat de partij nooit de theorie van Truma-n en Stevenson zou aannemen, vol gens welke het belang van de partij boven dat van de staat gaat. Volgens een speciaal rapport van het Amerikaanse leger heeft de rechterhand van senator McCarthy, Roy Cohn gezegd, dat het met de minister voor het leger, Robert Stevens, en met het leger zelf ..af gelopen" zal zijn, als David Schinë, een andere medewerker van McCarthy die op het ogenblik zijn dienstplicht vervult, naar een basis overzee wordt gestuurd. gevonden met de namen van de leden van| Het legerrapport komt als een climax het dagelijks bestuur der partij. Naar ver- van de politieke druk, die McCarthy ge- luidt heeft Sohad, een Palestijnse, de lei- dwongen heeft alles in het werk te stellen ding van de partij op zich genomen, nadat om Cohn als voornaamste raadgever van de vorige leider uitgeweken was. Ook een zijn subcommissie van onderzoek te hand en AIR O (A.F.P.) De Egyptische re- vrrnHatsinp "va'n m RH^i' hÜl?;— broer van Sohad, een student, werd aange- haven. Het leger heeft het rapport uitge- van het Midden Oosten van He Supt houden- Ln de afgelopen dagen heeft de bracht op verzoek van het democratische kanaalzone' naar Cyprus, aldus heeft dé CI" Van L'd de John McClellan, 1 «-«i—Zljn die nadere bijzonderheden wilde weten Sir Robert over beweringen, dat Cohn pogingen deed gouverneur-generaal van Soedan, om het leger te bewegen speciale voorrech- heeft de staat van beleg, die op 1 Maart ten te verlenen aan Schine, met wie hij in de provincie Khartoem was afgekondigd vorig jaar een onderzoek instelde naar naar aanleiding van de onlusten die die dag eventuele communistische invloeden bij de in Khartoem waren uitgebroken, weer op-Amerikaanse voorlichtingsdiensten in Howe, geheven. WASHINGTON (United Press). Een woordvoerder van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken, verklaar de gisteren, dat de Grote Vier zijn overeen gekomen dat de Koreaanse kwestie het eerst zal worden besproken op de aan staande conferentie van de grote Vijf in Genève. Hij zei dit naar aanleiding van de verklaring van de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Georges Bidault, dat de besprekingen over Indo-China zouden beginnen zodra de gedelegeerden in Genève bijeen zijn gekomen. houden. van de Suez-1 p CjrPrus- aldus heeft de worden verdacht communist te zijn. Epptische minister van Aoorl.cht.ng ver- KHARTOEM (AFP.) - klaard. Een Britse militaire woordvoerder heeft verklaard, de geruchten, die op Cyprus de ronde doen en volgens welke een ..belangrijke verklaring" binnenkort zou worden afgelegd over een plan om het hoofdkwartier uit de kanaalzone naar Cyprus te verplaatsen, niet te kunnen be vestigen. Reuter bericht uit Londen, dat mevrouw Barbara Caslle, die tot de linkse Labour- groep van Bevan behoort, Churchill er in het Lagerhuis van beschuldigd heeft, dat hij het advies van deskundigen van de ministeries van Oorlog en Buitenlandse Zaken om de Britse troepen uit de Suez- kanaalzóne terug te trekken, in de wind slaat. Zij heeft een motie ingediend, waarin de houding van de regering bij de bespre kingen met Egypte betreurd wordt. De lei ders van Labour hebben besloten deze mo tie te steunen, nadat de zinsnede, waarin werd aangedrongen op onmiddellijke te rugtrekking van de Britse troepen, was geschrapt. De motie is met 271 tegen 219 stemmen verworpen. De regering wordt verweten, dat zij door haar houding bij de besprekingen met Egypte „de onzekerheid over de toekomst van de kanaalbasis" heeft verlengd. „Demobilisatie" van Revolutionnaire Raad Salah Salem, Egyptisch minister van Voorlichting, heeft 'Donderdag op een bijeenkomst van officieren van het cava- lerie-corps te Cairo verklaard, dat de offi cieren van de Raad van de Revolutie een politieke partij zullen vormen, nadat zij in het burgerlijk leven zijn teruggekeerd. Het program van deze partij zal geïnspireerd zijn door het ideaal van de revolutie. Het leger zelf zal buiten de politiek blijven. „Indien wij verslagen worden bij verkie zingen", aldus de minister, „zullen wij op constructieve wijze oppositie voeren. Wij zijn er van overtuigd, dat in dat geval iedere aan de macht zijnde regering het welzijn van het land zal nastreven". Hij noemde de partij „Republikeins So cialistisch". Na de vorming van een parle ment. aldus Salem, zal de Raad van de Revolutie zichzelf ontbinden. In de over gangsperiode, tussen de vorming van een constituerende vergadering (die op 23 Juli zal worden gekozen) en de parlementsver kiezingen, zou de raad de macht vertegen-1 woordigen. Arrestaties Te Heliopolis. een voorstad van Cairo, is j een 25-jarige vrouw, Sohad genaamd, ge arresteerd. die volgens de politie aan het hoofd staat van de Egyptische communisti- i sche partij. In haar woning werd een lijst' HANOI (United Press) Amerikaanse burgerpiloten van een luchtlijn in het Verre Oosten, die is opgericht door de vroegere generaal Claire Chennault van de „Flyüig Tigers", zijn nu in Indochina aan gekomen om deel te nemen aan de strijd tegen de Vietminh, aldus werd gisteren oficieel bekendgemaakt. De piloten zullen worden gestationneerd op de basis Haiphong, ongeveer 85 kilo meter ten Oosten van Hanoi en zijn aange nomen om de grote transporttoestellen van het type C-119 te vliegen. Deze „Flying Boxcars" die kort geleden door Amerika zijn afgeleverd zullen spoedig beginnen met de bevoorrading door de lucht van af gelegen sectoren in Indochina. De piloten zijn voorlopig aangenomen op een contract van drie maanden, dat echter verlengd kan worden. Zij staan in dienst van de maat schappij „Civil Air Transport" (C.A.T.), d:e vóór de Tweede Wereldoorlog door generaal Chennault werd opgericht. Een woordvoerder voor de maatschappij zeide dat het contract in feite „voor onbe paalde tijd" is. De aankomst van de Amerikaanse bur gerpiloten valt samen met berichten van de Franse inlichtingendienst dat de Viet- minh-troepen grotere steun van commu- nistisch-China krijgen in de vorm van luchtdoelgeschut. Ondanks deze berichten rapporteren Franse piloten slechts betrek kelijk weinig vuur uit luchtdoelgeschut. Het K.N.M.I. deelt mede: De luchtdrukverdeling heeft zich de laatste pdar dagen zodanig ontwikkeld dat de winden boven West-Europa van Zuide lijke richtingen naar Oostelijke richtingen draaiden. Transporteerden Zuidelijke win den voor de tijd van het jaar warme lucht naar onze omgeving, waarin de maximum temperaturen van omstreeks 15 graden voorkwamen, de Oostelijke winden voer den geleidelijk koudere uit Rusland af- kemstige lucht over Polen en Duitsland naar het Westen. Donderdag waren de i maximumtemperaturen al iets lager dan Woensdag. De lucht welke heden over ons land stroomt is opnieuw iets kouder. Daar de luchtdruk boven Scandinavië verder stijgt en een oude depressie voor Portugal de barometerstanden in het Middellandse Zeegebied doet dalen, mag verwacht wor den dat de Oostelijke winden boven West- Europa nog iets zullen toenemen waardoor de aanvoer van deze koudere lucht wordt versterkt. Daar bovendien uitgebreide laaghangende wolkenvelden meedrijven, zullen de temperaturen vooral overdag nog een verdere daling ondergaan. Vooral in het uiterste Noorden van het land en in de kop van Noordholland, waar de lucht ge deeltelijk over het nog zeer koude water van de Waddenzee en het IJselmeer aan gevoerd wordt, zullen de temperaturen laag blijven. De nachtelijke minimumtem peraturen welke de laatste dagen om streeks nul graden waren, zullen niet veel verandering ondergaan. De nu ingetreden toestand met Oostelijke winden kan ver scheidene dagen voortduren. De kans op neerslag blijft zeer gering. (van hedenmorgen 7 unr) Europa. In het rapport wordt gezegd, dat Cohn van hoge legerfunctionarissen telefonisch geëist heeft, dat Schine een bevoorrechte positie zou krijgen. Ook McCarthy wordt in dit verband genoemd. Deze heeft op de avond van 22 Januari driemaal een poging gedaan om van John Adams, een leger- advocaat, gedaan te krijgen, dat Schine na zijn basisopleiding te New York zou wor den gelegerd. „Senator McCarthy opperde, dat Cohn, door middel van contacten in de pers wereld, zou beginnen artikelen te laten pu bliceren over bevoorrechting van de kant van het leger in talrijke andere gevallen", zo heet het in het legerrapport. weers- toestand s» UJUJ geisjaa ïn sï zS Oslo nevel windstil 0 0 Stockholm ij zei ZW 3 -ï 0 Kopenhagen geheel bc O 4 -2 0 Londen nevel ONO 3 6 0 Amsterdam onbewolkt O 5 2 0 Brussel onbewolkt ONO 5 3 0.3 Parus onbewolkt O 1 2 0 Bordeaux zwaar bew O 4 8 0 Grenoble zwaar bew. windstil 1 0 Nice regen O 7 10 0.6 Warschau geheel bew. O 2 -1 0 Berlijn mist ONO 5 0 0 Frankfort nevel NO 2 -1 0 Zürich nevel NO 4 0 0 Genève zwaar bew. windstil 0 0 Locarno geheel bew. WZW 1 7 0 Wenen mist windstil 3 2 Innsbruck zwaar bew. windstil -1 0.1 Rome licht bew. windstil 7 0 Neerslag laatste tl uur Toonoooonorv roocaYrrcooof» rrvxrooorrj-n ■x/rcri Sinds enige ujd bt..t Anis ei ;yn ouwenjke .actrice. Het is de twintigjarige mejuffrouw Af. J. Voerr,i..:i, die vergunning cejt tot het geven van motorrijlessen. Zij is in dienst van een erkende motorrijschool en heeft al vele candidaten opgeleid tct het verkrijgen van het rijbewijs. VRIJ KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Meest matige wind tussen Oost en Noord-Oost. Overwegend droog weer met op vele plaatsen, vooral in de Noordelijke helft van inr.d. tijde!"1.: mist of laaghangende bewolking. In de Zuidelijke helft van hei lanH ook opklaringen. Vrii koud met in a. nacnt en vroege ochtend temperatuur om het vriesount 13 Maart Zon op 7.01 uur. onder 18.40 uur. Maan op 12.03 uur. onder 4.20 uur. Maanstanden II Maart 18.51 uur: Eerste kwar'ier 19 Maart 13.42 uur: Volle maan 27 Maart 17.14 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuidcn Vrijdag 12 .Maart Hoog water: 912 en 21 54 uur Laag water: 4 29 en 17 or hui Zaterdag 13 Maart Hoog water: 10.36 en 23.32 uur. Laae water: 5.35 en 18.26 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1