Overheidssteun voor de verre visserij Agrarische export in Europa véél kleiner dan 25 jaar geleden Wintergroente uit de gratie Voor een proefperiode van twee jaar is f 1.350.000 uitgetrokken Gegarandeerde minimumpr ij zen Heemskerk Vanmorgen in de Vishal Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week ZATERDAG 13 MAART 1954 11 Katholieke Ambacht school wacht op Haags fiat ADO naar Alkmaarse Boys Boerenleenbank groeit Tuinbouwstudieclub besprak sociale problemen Stichting van een waterschap Nevelgordijn gevaar voor scheepvaart op Waterweg Nieuwe directeur der RHBS te Velsen Economische Commissie van UNO: Eén-derde van Europese cultuurgrond moet herverkaveld worden Burgerlijke stand Velsen Lezing over kleuren fotografie Scheepvaart Kool, uien en peen bijna onverkoopbaar Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft thans het plan hekend gemaakt tot stimulering van de verre visserij, waarvan wij reeds enkele hoofdpunten hebben medegedeeld. Een van de Delangrijkste vormen van de steunverlening is het geven van een prijsgarantie voor de van deze vis gronden aangevoerde vissoorten, te weten kabeljauw, koolvis en roodbaars. Ook in andere opzichten zal financiële steun worden verleend. Totaal zal voor de steunverlening aan de verre visserij een bedrag van 1.350.000 worden uitgetrok ken. Op de begroting van het Landbouw-egalisatiefonds 1954 zal een bedrag van 675.000 worden aangewezen. Indien de eerste ervaringen met de verre visserij niet te ongunstig zullen zijn hoopt de minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening voor het dienstjaar 1955 een even groot bedrag te verkrijgen. Het betreft hier een proefneming van de regering voor een periode van twee jaar. Een aantal in bedrijf zijnde grote trawlers zal in deze proefperiode van de regerings steun kunnen profiteren. Voor van de verre visgronden aangevoer de kabeljauw, koolvis en roodbaars garan deert de regering een minimumprijs van respectievelijk 15, 12,50 en 10 per kist van 50 kilogram. Andere daar gevangen vissoorten vallen buiten deze garantierege ling, zodat de reders het risico van het prijsverloop van deze vissoorten dragen. De vis, die aan de afslag de minimumprijs niet behaalt, wordt door de overheid tegen de gegarandeerde prijs uit de markt genomen. Onafhankelijk van het stelsel van gega randeerde minimumprijzen verleent de overheid een toeslag van 4 per aange voerde kist marktwaardige vis, evenwel met een maximum van 2400 kisten. Toeslag van 240 per reisdag In een deel der kosten, welke de reders zullen moeten maken voor de scholing van de bemanning, bijvoorbeeld door het aan stellen van een ervaren buitenlandse visloods, voorzien de plannen van de regering door het verlenen van een toeslag van 240 per reisdag tot een maximum van 24 reisdagen. Als de besomming per reis een bedrag van 65.500 overschrijdt, ver vallen deze toeslagen. De uitvoering van het plan van de regering, om aan de verre visserij steun te verlenen, wordt opgedra gen aan het bedrijfschap voor Visserij producten. Afzetrisico voor roodbaars Het besluit van de regering tot steunver lening is gebaseerd op de overweging, dat de Engelse en Duitse trawlers bij de visserij in de Noord-Atlantische wateren gunstige resultaten bereiken. De deelneming van Nederlandse trawlers aan de verre visserij Het ziet er nu naar uit dat de bouw vam de Katholieke ambachtsschool een kwestie van korte tijd zal worden. De plannen zijn nu in een stadium dat men wacht op een goedkeurig uit Den Haag. De Heemskerkse voetbalvereniging ADO speelt Zondagmiddag een uitwedstrijd tegen Alkmaarse Boys. De werkzaamheden van de Boerenleen bank te Heemskerk breiden zich nog steeds uit en ook de geldelijke omzet stijgt aan merkelijk, aldus de voorzitter, die heer Ch. v. d. Outenaar tijdens de j aar vergadering die Vrijdagavond im zaal N ij man werd ge houden. Door de grote stijging van het spaartegoed was men genoodzaakt gelden onder te brengen bij de centrale bank. De voorzitter constateerde dat het voor de agrariërs in deze streek thans een moeilijke tijd is door verschillende oor zaken, waarvan de voornaamste wel is de onteigening van gronden ten behoeve van de woningbouw. Men is thans bezig hier voor een oplossing te zoeken en hij gaf de verzekering dat het bestuur van de bank de volle medewerking zal verlenen aan dit streven. De heer v. d. Outenaar wijdde enige woorden va-i nagedachtenis aan de in 1953 overleden heren J. Huisman en B. v. d. Kolk. De kassier gaf een toelichting op de ba lans en de» verlies- en winstrekening, die door de leden werden goedgekeurd. Hij deelde mede dat de rentevergoeding dit jaar hetzelfde zal zijn als in 1953. De heer A. Doe ter werd als lid van de Raad van Toezicht herkozen en ook het aftredende bestuurslid de heer N. Winter zag zich herbenoemd. In café „De Oranjeboom" werd Vrijdag avond door de tuinbouwstudieclub „Heems kerk Vooruit" in samenwerking met de L.T.J. een bijeenkomst belegd, waarop eigen leden diverse sociale problemen aan de orde hebben gesteld. Op de vorige ver gadering waren groepen gevormd die tot taak hadden gekregen enige vraagstukken te bestuderen. De heer J. Veseies behandelde het on derwerp „Minimumprijzen" en na zijn in leiding ontspon zich een levendige discus sie, waaruit bleek dat er nog vele tuinders zfjn die hun producten buiten de veiling om verkopen, hetgeen unaniem door de vergadering werd veroordeeld. Hierna kregen nog enige andere sprekers het woord en het werd voor de leden een leer zame avond. De heer C. de Ruyter deelde in zijn openingswoord mede dat het bestuur thans als volgt is samengesteld: H. Roozen, voor zitter; A. Adrichem, secretaris: R. de Ruy ter, penningmeester en C. de Ruyter en O. de Ruyter, leden. Door de commissie tot behartiging van de agrarische belangen in Heemskerk wordt Donderdag 18 Maart in zaal Dam een vergadering gehouden voor tuinders en bo 1 le nk weker s. Burgemeester H. Nielen zal hier spreken over de vraag „Is de stichting van een waterschap voor tuinbouwgebied in deze gemeente gewenst?" wordt evenwel beïnvloed door twee fac toren, namelijk de geringe ervaringen van de Nederlandse vissers met de visserij op deze visgronden en de geringe bekendheid die de daar gevangen vissoorten met name de roodbaars op de Nederlandse afzetmarkt hebben. Deze factoren zullen de resultaten in de eerste tijd waarschijn lijk in ongunstige zin beïnvloeden. Voor deze vissoorten zal in Nederland een afzet gebied moeten worden geschapen. Een en ander brengt voor de reders, die trawlers naar de verre wateren uitzenden, bijzon dere risico's met zich mede. Zonder dat dit risico volledig wordt overgenomen, zal de overheid gedurende de proefperiode dit extra risico gedeeltelijk overnemen. Hiermee is het conceptplan van het Bedrijfschap goeddeels overgenomen. Wij vernamen, dat er enige kans is, dat ook van een andere rederij schepen ter verre visserij zullen gaan. Maandag of Dinsdag vertrekt de Tzonne weer naar de IJslandse visgronden; de Abraham gaat vandaag voor een reis naar de Noordzee uit. Er is principieel alle belangstelling voor deze nieuwe ontwikkeling. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan over de aanvaring van de gemeerde Liberiaanse tanker „Chrysanthy" door het Franse stoomschip „Ales" in de Nieuwe Waterweg op 2 December 1953. Deze aanvaring, veroorzaakt door zuiging van de „Thermopylae" een Noors mo torschip dat aan bakboordzijde van de Ales was opgevaren is, zo neemt de raad aan, toe te schrijven aan een order van de ka pitein van de „Thermopylae", die in strijd met het advies van zijn loods niet liet wachten maar halve kracht vooruit varen, waardoor de zuiging ontstond. In zijn toe lichting zinspeelt de Raad op een tegen- komer, die de beschikbare ruimte in het vaarwater had verminderd en het nemen van besluiten had vertraagd doordat het een tijdlang in de rook of nevel van een der fosfaatfabrieken was gebleven. Hoe wel de aanwezigheid van het rook- of nevelgordijn, aldus de Raad, in dit geval niet de eigenlijke oorzaak van de aanva ring is geweest, is opnieuw gebleken van de ernstige bezwaren, die daaraan verbon den zijn voor de scheepvaart. De raad gaf reeds eerder, o.a. bij de behandeling van de aanvaring tussen de „Oranjepolder" en de „Mayo Lykes" (uitspraak van 11 Juli 1952), te kennen welke grote gevaren een nevelgordijn op de Nieuwe Waterweg kan veroorzaken. Zolang de toestand nog niet is veranderd, zou de Raad allen, die belast zijn met de navigatie op de Nieuwe Water weg, willen aanbevelen gedurende het va ren in het nevelgebied en bij de nadering daarvan de grootst mogelijke voorzichtig heid te betrachten, zowel door het lopen van een matige vaart als door het vermij den daar schepen voorbij te lopen. Ir. J. A. Spruit gaat 1 September de dienst verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In zijn plaats ls benoemd dr. C. van den Pol, rector van het Openbaar Lyceum te Goes. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. In een nieuwe studie over de Euro pese landbouw vestigt de Economische Commissie van de U.N.O. voor Europa er de aandacht op, dat de exporthandel in agrarische producten van de Euro pese landen thans aanzienlijk kleiner is dan 25 jaar geleden, ofschoon de Europese bevolking thans groter is, de levensstandaard in een groot gedeelte van Europa is gestegen en de interna tionale transportmogelijkheden, vooral voor levensmiddelen, die aan bederf onderhevig zijn, groter zijn geworden. De achteruitgang is volgens de com missie grotendeels toe te schrijven aan een groot aantal maatregelen, die de handel beperken. De bescherming, die in importerende landen wordt gegeven aan de binnenland se productie, heeft geleid tot een streven naar onafhankelijkheid van invoer voor vele producten. Dit vormt een belemmering voor de uitvoer vaVi de traditionele expor terende landen en op deze wijze gaat voor geheel Europa de economische voordelen van specialisatie verloren. Hoe meer de nagestreefde zelfgenoeg zaamheid wordt genaderd, hoe meer de hoge prijzen, welke voor de beschermde binnenlandse productie worden betaald, het verbruik beperken, waardoor de ex pansie der landbouwproductie tot staan komt. Het steunen van de prijzen, dat in sommige landen geschiedt, heeft het ont staan van uitvoeroverschotten veroorzaakt en in een aantal gevallen kunnen deze overschotten alleen worden verkocht, wan neer zij worden gesubsidieerd, daar de prij zen der nroducten aanzienlijk hoger zijn dan de op de wereldmarkt geldende prij zen. De uitvoer van gesubsidieerde producten is voor andere landen weer een nieuwe aanleiding voor protectie. De Economische Commissie voor Europa acht het noodzake lijk, dat de verschillende protectiestelsels worden gerationaliseerd, opdat alle Euro pese landen de voordelen zullen kunnen genieten van regionale specialisatie op be paalde landbouwproducten. Naar de me ning der commissie doet zich steeds drin gender de behoefte gevoelen aan interna tionale beraadslaging over de tegenwoor dige ontwikkelingen en regeringspolitiek op het gebied van de landbouw teneinde middelen te vinden om grotere stabiliteit te scheppen voor de landbouwproductie en de handel in landbouwproducten. In de studie wordt voorts de nadruk ge legd op de noodzaak voor de Europese landbouw om de productiviteit te verho gen en op deze wijze te komen tot verlaging van de productiekosten van voedsel. In alle landen van Zuid- en Oost-Europa moet gestreefd worden naar verhoging van de opbrengst per eenheid cultuurgrond, en naar verhoging van de arbeidsproduc tiviteit in de landbouw, een doel, dat naar de mening der commissie zeer moeilijk te verwezenlijken zal zijn. De geïndustriali seerde landen van Noord-West-Europa staan voor een geheel ander vraagstuk. Deze landen zien zich als gevolg van de recente daling der wereldmarktprijzen van agrarische producten gesteld voor de keus, of zij in overzeese gebieden verkrijgbare goedkopere levensmiddelen zullen impor teren, dan wel hun producten tegen een dergelijke invoer zullen beschermen. Een van de hinderpalen, die verhoging van de productiviteit in de landbouw in de weg staan is het feit, dat millioenen kleine boerderijen te klein zijn om een gezin op productieve wijze werk te ver schaffen. In alle delen van West-Europa, behalve in Engeland en Denemarken, ver bergt dit grote aantal kleine boerderijen een overschot aan arbeidskrachten. Er be staat dus een structueel overschot aan ar beidskrachten, dat een zware belasting vormt van de Europese landbouweconomie. Bijzonder ernstig is het overschot aan ar beidskrachten in Zuid-Europa. Een andere omstandigheid, die verhoging van de pro ductiviteit verhindert, is de onderverde ling van de grond van landbouwbedrijven in een groot aantal verkavelingen. Volgens de commissie moet een derde van de Euro pese landbouwgrond worden herverkaveld, wil men de voordelen der moderne pro ductie-methoden ten volle kunnen genie ten. Drieëndertig Vanmorgen waren er drie loggers en 30 kleine kotters van de kust aanwezig, die gezamenlijk 2500 kisten vis, waarvan 40.000 kilo tong, aanvoerden. Voorts waren er 4 kotters met 750 kisten Breskensharing aan de markt. De haring uit de Zuid maakte vanmorgen 1722 en voor een paar kisten slappere werd 15 betaald. Engeland nam schol De Engelse markt kon de schol weer goed gebruiken en betaalde voor de grote 22, de middel werd met 35 gehonoreerd en de zetschol bracht 5560 op. Schol I is verkocht voor 4248 en de tweetjes deden 2630, ook voor Engeland. De rest van de schol II bleef in Nederland voor 17 tot 21 en de drietjes deden 12f 14. Tongprijzen De lappen deden vanmorgen 1,80, de grootmiddel 1,55 en de kleinmiddel 1,65 met 1,601.65 voor de tong I en 1,45 1.35 voor de tweeën. Een enkel rijtje kabeljauw bracht ƒ65 op. Maandag drie bekend Voor de Maandagmarkt zijn nu bekend de Mary, die terugkomt van haar eerste reis in dit jaar met 35 schelvis, 50 kabel jauw en gul, 510 koolvis, 70 wijting, 100 makreel, 30 haring, 20 diversen en 5 radio. De Bergen komt onder meer met 250 kisten schelvis; de Haarlem heeft 1600 kisten schelvis, waarvan 700 kool, 300 wijting, 300 makreel en van de Norma was vanmorgen nog niets bekend. Besommingen van hedenmorgen Loggers. KW 41 ƒ8890; kotters. WR 33 ƒ5240. id. 67 ƒ3800; IJM 11 ƒ3170. id. 229 ƒ3240, id. 5 ƒ4290: KW 34 ƒ6350, id. 60 ƒ1120, id. 189 370, id. 35 1920, id. 94 1170, id. 92 760. GEBOREN: C. M. M. Luijckvan Daalen, Castor, 11 400 m. W. Flores. Cerorua, 11 140 m. W. Kp. Farewell. Duivendljk, 9 te Portland (Oreg). Drente, 11 t.h.v. Oporto n. Rotterdam. z.. Lange Nieuwstraat 474, IJmuiden-O.; F. E-sso Den Haag, pas. 12 Gibraltar n. Antwerpen den HeijerFuldner, d.. Rijnstraat" 14, Eendracht U 220 m ZW Ouessant. IJmuiden; H. G. J. Brans-Vermeulen, z.. I "V, Olga van Götschlaan 3, Santpoort; W. Duurs- i gj*uVteUrtboeF ma—Stigter, d., Bloemstraat 130, IJmuiden; Amsterdam, 11 70 m. w. Gibraltar. N. Reijmers—van Kampen, z., Cypressen- Friesland (krli, 11 v. Soerabaja n. Balikpapan Reagerend op berichten in de Nederlandse pers betreffende de aangevraagde notering van aandelen Koninklijke Olie op de New York Stock Exchange, was er Vrijdag middag op de Amsterdamse Effectenbeurs een grote vraag naar deze aandelen. De drukte tijdens de opening van de handel in aandelen Koninklijke Olie aan de Amsterdamse Effectenbeurs. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkten in de periode van 4 tot en met 10 Maart het volgende mede: Vorig jaar werden om deze tijd reeds tamelijk grote hoeveelheden voorjaars groenten uit de koude kassen aangevoerd. Op het ogenblik komen slechts andijvie, radijs, raapstelen en een enkel partijtje spinazie uit de verwarmde kassen aan de veiling. Door de vorst zijn de aanvoeren van voor jaarsgroenten verlaat. De bewaarproducten, waarvan nog gro te voorraden met name in Noordholland aanwezig zijn, ondervonden ook in de af gelopen week geen grote vraag. Wel wer den in de afgelopen week hoeveelheden kool voor export verladen, maar over het geheel genomen is de vraag van export- zijde niet groot. Rode kool noteerde van f 7f 11,50 per 100 kg. België was een belangrijke afne mer van dit product, terwijl ook West- Duitsland rode kool afnam. Witte kool werd gevraagd door Duits land, België en Oostenrijk bij een prijs van f 6—f 8,50 per 100 kg. Gele Savoyekool deed f 6.50f 17,50 per 100 kg. Alleen West-Duitsland nam van dit product een hoeveelheid van be tekenis af. Breekpeen voor export bracht f 6f 9,80 per 100 kg op, waspeen deed 10-15 cent per kg. België toonde belangstelling voor breekpeen. Kroten blijven vrijwel op hetzelfde lage prijspeil staan nl. f 5,40-f 6.50 voor de A- kwaliteit en f 4-f 4.50 voor de B-kwaliteit. De aanvoer van knolselderij loopt sterk terug. Bij een kleine aanvoer brengt dit product 40-70 cent per stuk op, al naar gelang grootte en kwaliteit. Prei is iets in prijs gedaald en wordt aangekocht voor 12-22 cent per kg. Ook de noteringen van de soruiten be vinden zich in dalende lijn. De aanvoer en de kwaliteit van spruiten lopen terug. Woensdag 10 Maart bracht de A-kwali- teit 42-50 cent per kg en de B-kwaliteit 32-40 cent per kg op. De geschoonde spruiten deden op dezelfde datum 60-85 cent per kg. Witlof werd verhandeld bij noteringen van 58-75 cent per kg. Hoewel er enige exoort van uien voor kwam die hoofdzakeliilk gericht was op Duitsland en Engeland, is het prijsbeeld van uien toch niet gunstig te noemen. Op de veilingen bracht diit product van f 5,80- f 9.40 per 100 kg od. Op sommige veilingen wordt nog boe renkool aangevoerd, welke 10-30 cent per kg opbracht. Bij een beperkt aanbod noteerde andij vie f 0.88-f 1.20 per kg. Van de andere glasproducten bracht sla 24-35 cent per krop, spinazie f 0,86-f 1,20 per kg op. Kaskomkommers. waarvan de aanvoer op enkele veilingen al toeneemt, werden voor f 0.80-f 1,38 per stuk aangekocht. In de fruitsector bleven de prijzen sinds vorige week vrijwel ongewijzigd. De han del van het harde fruit verloopt vlot. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: Zaterdag geen voor stelling. Zondag 14 en 20 uur: „De Kruis tochten". straat 7, IJmuiden-O.; T. van Doornvan der Wal, z„ Wijkeroogstraat 198, Velsen-N.; A. Kraaijenoordvan der Toorn, z„ Pr. Hendrikstraat 58 rd, IJmuiden; B. H. Bakker Pletting. z„ Stephensonplein 6, IJmuiden; F. IJff—-Schouten, z., Spaarndammerweg 16, Velsen; H. IJ. ZuidamMosk, d., IJssel- straat 71. IJmuiden; T. Woudstra—de Boer, 'z.. Kon. Wilhelminakade 83, IJmuiden; J. G. Frankenvan Putten, d., Hagelingerweg 198, Santpoort. OVERLEDEN: C. P. Tabois. 43 j.t Lange Nieuwstraat 804. IJmuiden-O.: G. van den Berg. 71 j., weduwe van S. Sterk, Tromp straat 49. IJmuiden-O. ONDERTROUWD: J. Kwarten, woonwa gen Gv 2764. Velsen en M. H. Thijssen, woonwagen Winterswijk 144, Doetinchem; J. H. Strieker, Casembrootstraat 31, IJmui- den-O. en J. D. Hamers. Casembrootstraat 31, IJmuiden-O.; M. H. Dekker. Elzenstraat 21. IJmuiden-O. en M. A. Vessies, Wijk aan Zeeërweg 82, IJmuiden-O.; B. H. Löke, Iepenstraat 7. IJmuiden-O. en N. van dei- Linden, Iepenstraat 13, IJmuiden-O.; A. J. Stam, Boeweg 17a, Beverwijk en S. H. M. Jong, Elzenstraat 33, IJmuiden-O.; C. Vallen- duuk, Magdalenastraat 14 rd. Haarlem en K. Evertse, van Dalenlaan 6, Santpoort St.; A. J. van Roijen, Celebesstraat 67 II, Amster dam en E. Leeuw, Middenduinerweg 70. Santpoort: N J. Bleeker, Frans Halsstraat 18. IJmuiden-O. en M. P. M. Klaver, van Tuyllweg 16. Velsen: J. F. Aardenburg. Burg. Rambonnetlaan 21. IJmuiden en J. van Dies- sen, Leeuweriklaan 2, IJmuiden-O.; J. S. Schregardus, Kerkweg 42, Santpoort en M. K. Bastiaan. Kerkweg 42. Santpoort. GEHUWD: H. G. Jansen en J Feddema. de Savornin Lohmanlaan 15. Velsen; N. Akkerman en A. M. A. Nederlof. Stephen- sonstraat 66. IJmuiden: J. A. Verziilenberg en Chr. H. Duin, Kanaalweg 12. Halfweg; J. de Vries en F de Vries, Wandelweg 29, Wormerveer; F. Kranenburg en T. Wouda, Koninginnelaan 7, Oegstgeest. Het is gisteravond een leerzame avond geworden voor de leden der Beverwijkse Amateur-Fotografen Vereniging, de BAF. De heer P. Heyse vakleeraar in de fotogra fie hield een causerie geïllustreerd met een aantal dia's ovct kleurenfotografie. De heer Heyse liet niet alleen zien op welk hoog peil de huidige kleurenfotogra fie staat, maar ging ook na hoe zich dat ■heeft ontwikkeld sinds 1905, toen de ge broeders Lumiere hun baanbrekend werk verrichtten. Men kreeg ook ee.i bizonder goede indruk van de reactie der kleuren opnamen op ander lichteffecten. De voor zitter de heer G. Broertjes heeft na afloop woorden van dank gesproken tot de heer Heyse voor deze leerzame avond. Amor, 11 lt« Rotterdam. Amsteldijk, pass. 11 Bahamas n. New Orleans. Annenkerk. pass. 11 Gibraltar n. Marseille. Armilla, 9 te Pladju. Alhena, 11 v. Montevideo n. Buenos Aires. Appingedijk. 12 v. Bremen te Rotterdam. ArenOsdUk. 9 v. Paratiagua te Buenos Aires. Ariadne. 11 v. San Feliu n. Savona. Arnedijk, pass. 11 Vlissingen n. Vera Cruz. Adinda, pass. M Kp. Varella n. Haiphong. Agatha, 11 v. Man-ggar n. Pladju. Alehiba. 11 140 m. Z ZO. Bahia. Alioth, 11 135 m. NO. Las Palmas. Alpherat. pass. 11 Casquets n. Antwerpen. Amerskerk, pass. 11 Brothers n. Suez. Amstelland, 11 80 m W. St. Paulsrock. Amstelpark, 11 110 m. Z.ZW. Kp. Vilano. Arutido. 11 160 m. ZW. Lands Eod. Axeldijk. 11 530 m. W.ZW. Valentia. Boschfontein, pass. 11 Balearen n. Southampton Billiton, 11 te East London. Boissevain. 11 te Port Elizabeth. Bonaire. 11 120 m. O. Trinidad n. Paramaribo Boskoop, 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Breda. 12 te Valparaiso. Baccbus, 11 v. San Juan te Antwerpen. Bali, 12 v. Karlsham te Amsterdam. Bennekom, pas. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Borneo. 12 v. New York te Port Said- Barumun. 12 te Singapore. Bawean. 11 940 m. W Flores. Caltex Leiden pas. 11 Kreta n Rotterdam. Caltex Pernis, pass, lt Gibraltar n. Sidon. Caltex Delft, 11 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex The Hague. 11 te Rotterdam. Chama. 11 698 m. ZW. Madeira 24 Port Said verwacht. Coryda, 11 te Port Said. Cottica. II v. Amsterdam n. Hamburg. Callisto, 11 85 m. ZW. Scilly's. Caltex Nederland, pas. 11 Burling n. Rotterdam. Camphuys, li v. Makassar n. Buiedeng. Gordlas, pass. 11 Ouessant n. Amsterdam. Gooiland. 12 te Rio Grande do Sul. Graveland, 12 te Rio de Janeiro. Groote Beer. 11 450 m. o.t.Z. Kp. Race. Sanymedes, pass. 11 Trinidad n. Paramaribo. Hector, 11 te Palermo. Helena. 11 te Amsterdam. Heemskerk, 11 v. Amsterdam n. Bremen. Helicon, 9 te New York. Hilversum, pass. 12 Gibraltar ji. Antwerpen. Hestia, 12 v. Curacao n. Aruba. Japara (KRL), 12 te Tj. Priok. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. U Kp. St. Vincent n. Amsterdam. Jupiter, 13 v. Barcelona te Genua. Karimun. 12 te Soerabaja. Kola Agoeng, pass. u Lissabon n. Port Said. Kota Itvten, 11 125 m. O. Guardafui. Langkoeas. 11 te Aden. Lekkerkerk, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Luna, 11 v. Thessaloniki n. Izmir. La wak. pass. 11 ten W. eil. Mindano n. Balik- papan. Loenerkerk, pass. 11 Daedalus n. Assab. Lutterkerk, pass. 11 Lissabon n. Antwerpen. Maasdam, 12 te New York verw. Macoma, 9 v. Stanlow n. Partington. Markelo, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Molenkerk,'11 v. Lorenzo Marquez n. Belra. Murena, 11 Burlir.gs gepass. 20 Port Said verw. Mariekerk, 12 v. Genua n. Port Said. Mentor. 11 v. Napels te Amsterdam. Maetsuycker, 11 v. Fremantle n. Singapore. Manoerai», 11 196 m. O ZO. Billiton. Marpessa, 13 te Adelaide verw. Modjokerto, 11 v. Panarukan n. Proboltnggo. Nigerstroom, 10 v. Dakar n. Le Havre. Notos, 11 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam. 12 te Port of Spain. Nieuw Holland. 1(1 te Soerabaja. Ondina. 11 v. Calcutta n. Singapore. Oranjefontein. 11 180 m. ZO. Madeira. Omala, 11 te Cochin. Orion. 11 v. Oran n. Sevilla. Polydorus, 10 te Liverpool. Prins Willem IV. 11 te Carthagena. Poelau Laut, 12 te Basrah. Phrontis. 11 v. Bohihan n. Balikpapan. Pr:na Willem v. Oranje, 11 500 m. N. Azoren. Rijndam 11 v. New York te Cobh. Rafaela, 11 250 m. Z.t.O. Bangkok. Raki, 11 v. Singapore n- Tj. Pandam. Rita, 12 Pladju verwacht. Roeblah. 11 178 m. O.t.Z. Aden. Rondo. 11 160 m. N. Flores. Rottl, 11 v. Semarang n. Soerabaja. Slamat. 11 te Semarang. Stad Alkmaar. 11 v. Glasgow n. Narvik. Stad Maassluis 11 v. Narvik n. Immlngham. Stentor, pass. 12 Azoren n. Trinidad. Saparoea, 11 v. Rotterdam n. Genua. Sarpedon, 10 te New York. Sibajak, 12 v. Sydney n. Soerabaja. Sirrah. 10 v. Fremantle te Melbourne. Sommelsdijk, 11 te New York. Saidja. 11 op Musierivier. Samarlnda, 11 370 m. W.ZW. Wake eil. iaroena, 13 te Saigon verw. Slaoe. 11 250 m. W. Mahe. S-.ngkep, 11 v. Suez n. Port Said. SIiedrecht. pass. 11 Shetlandse ell. n. Swansea Stad Amsterdam, pass. 11 Burlings n. R'dam. Stad Arnhem. II 80 m. O. Port Soedan. Stad Vlaardingen, li 70 m. W.ZW. Stavanger. Stanvac Pendopo, 11 in Str. Barak a n. Sungeige- rong. Straat Soenda. 11 te Lorenizo Marquez. Sunetta, pass. 11 ten N. Luzon n. Nngata. Thalatta, 11 v. Port Said n. Gibraltar. Teireslas, pass. 11 Ceylon n. Belawan. Tjlsadane, 12 te Rio de Janeiro Tawall, 11 v. Suez n. Port Soedan. Talisse. 11 350 m W. Mmikoy. Tankhaven II. 11 v. Sungetgerong n. Belawan. Tankhaven III, 12 te Singapore. Tarakan. 11 230 m. NO. Madras n. Calcutta. Tero. 11 dwars Beachyhead n. Victoria. Tibia, pass. 11 Ras al Hadd n. Engeland. Titus, 11 v. Beyrouth n. Latakia. Tjibodas, 11 v. Hongkong n- TJ. Priok. Tjikampek, pass. U Poeloe Laut n. Shmüzu. rjiluwah, 12 te Hongkong. TJiwangi 11 v. Soerabaja n. Ball. Tomini, pass. 11 Casquets n. Rotterdam. Uti echt. 11 te T-J. Pnofc. Van Heutsz. M 300 m. W Sabang. Van Outshoorn. 11 v. Balikpapan n. Kota Baroe Van Spilbergen. 12 te Borr.a. Waterman. 11 v. Hallfax n. Rotterdam. Willem Ruys, 11 v. Singapore n. Belawan. Westerdam, te Philadelphia. Wieldrecht. 12 v. Mena el Ahmadl n. Gibraltar. Wonosari, 11 180 m. NW Djeddah n. Aden. Zuiderkruis, 11 265 m. ZW. Kp. Palmas. Zaan, 12 v. Amsterdam n. Rotterdam. Zonnewijk, 11 v. Beyrouth n. Alexandrië. KLEINE VAART A'jgarve, 13 v. Antwerpen te Garston verw. Att S, 13 v. Swansea te Amsterdam verw. Admiraal Courbet, vertr. 12 v. Goole n. Seaham Ackm. De Ruyter, vertr. 12 v. Bremen n. Goole Actinia, ir v. oremen n. Londen. Admiraal Nelson, pass. 11 Vlissingen n. Antw. Admiralengracht, pass. 12 Vlissingen n. Antw. Advent, 11 v. Brunsbüttel n. Hamburg. Albergen, 13 v. Requejada te Gent verw.' Ams tel borg, 12 v. Antwerpen te Vlissingen. Arlenoldus-G, 12 v. Partington n. St. Nazaire Audacia 11 v. Rotterdam te Nantes. Boreas, 11 v. Hamburg n. Aarhus. Beekbergen 11 v. Requejada n. Gent. Bei rasse, vertr. 13 v. Bon ess n. Tees. Bree Helle, vertr. 13 v. Londen n. R'dam. Batavier ÏTI, 11 v. Casablanca te Bordeaux. Bnmingham, 11 v. Grangemouth n. Rotterdam. Coeta. pass. 12 Vlissingen n Antwerpen. Cornelia b I, 12 Ballïna te Swansea. - Cl'and. 11 v. MarranS n. Belfast. Carpo, 11 v. Dublin te Drogheoah. Coo.haven, 11 y. Port Lyautey n. Duinkerken. Da Capo, vertr. 12 v. Lissabon n. Oporto. Delfzijl, 12 v. Vlfssangen n. póness. - Den eb, 11 v. Grangemouth te Newburgh. Denl, 12 v. Brussel n. Plymouth. Depa, 12 v. Runcorn te Belfast. Dollard, 11 v. Kopenhagen n. Rouen. Daje Bohmtr, vertr. 12 v. Rouen n. Bordeaux. Eida. 11 v. Alloa n. Newburg. Evei"tsen, 11 v. Goole n. Gravelines. i Escaut, 11 v. Rouen te Parkje.. - Fedala, 11 v. Aaliborg 'n- Windau.. - Flducia, 12 v. Londen n. Maassluis Gaasterland, 1-1 v. Rotterdam te Leith. Henrica, vertr. 12 v. Manchester n. Lrwabon. Hast IV, 11 v. Rouen n. Parijs. Hebe Nobel, 12 v. Selzaete n. Huil. Helvetia, pass. 12 Vlissingen n. Poole. Haskerland, 12 v. Rotterdam n. Harlingen. Ida Jacoba, 11 v. Port of Spain te Swansea. Jozo, pass. 11 Vlissingen n. Abenraa. Julia Mary, pass. 12 Vlissingen n. Casablanca. Kortenaer, 11 v. Portsmouth n. Roscoff. Koningshaven, vertr. 12 v. Gothenburg n. Antw. Larix, 11 te Middlesbrogh. Leervdert b, 11 v. Sete n. Liverpool. Lucas Bols II, 11 v. Requejada te Antw. May Mere, vertr. 12 v. Belfast n. Swansea. Maasym N. 14 te Belfast verwacht. Marcella, 11 te Vestman eil n. Rotterdam. Markab. 12 v. Londen n. Colljnsplaat. Markab N, 11 ten anker bij Grenada. Matthew, 11 v. Goole n. BUlingham. Mies, 11 v. Kiel n. Schiedam. Monica. 11 v. Londen n. Billingham. Muphrid N, 12 v. Genua te Napels verw. Marjan, 11 v. Coleraine n. Ardrossan. Meuse, pass. 11 Brunsbüttel n. Rotterdam. Neeltje b, 11 v. Taragona n. Rotterdam. Noord, vertr. 12 v. Fredenkstad n. R dam. Noorderhaven, pass. 11 Kiel n. Kopenhagen. Nieuwland. 11 v. Rotterdam te Grangemouth. Nijenburgh, 12 v. Middlesbro te R'dam verw. Omlandia, 12 v. Marseille n. Casablanca. Ponto, 11 van Tripoli n. Port Talbot. Pleter Hubert. 12 te Boness. Perregaux, 11 v. Agadir te Nantes. Prinses Margriet, pass. 12 Vliss. n. Waterford Prior, 11 v. Kopenhagen te Ah us. Ruby, 12 v. Middlesbro n. Sunderland. Rijnhaven, vertr. 12 v. Duinkerken n. R'dam. Scrvus.' pass 12 Vlissingen n. Antwerpen. Sllvaplana, U v. Malimö n. Gothenburg. Sirius, vertr. 13 v. Rotterdam n. Londen. Soemba, 11 v. Tonnay Charente n. Bordeaux. Ton S. 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Teun. pas. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Theodora, vertr. 12 v. Selzaete n. Londen. Timo, 11 v. Wisbech te Antwerpen. Tom v. d. Heide. 11 .v Douarnenez te Casablanca Twee Gebroeders, pass. 12 Vlissingen n. Antw. Tri to, 12 v. Drogheda te Belfast. Trompenburgh, 11 v. Rotterdam te Kirigslynn. Valbella, 11 v. Rouaan n. Swansea. Van Brakel, 11 v. St. Val Ier y sur Sommc naar Londen. Vrijburgh, 12 dwars Kp. Espichel n. Duinkerken Wilhelmina. pass. 112 Vlissingen n. Kolding. Walenburgh. 11 v. Rotterdam te Bordeaux. Wiekenburgh, 11 bij Finisterre n. Casablanca. sleepvaart Elbro, pass. II Istar>boel n. Alsaneak. Hudson, 12 v. Vlissingen n. Waterweg. Humber, 11 v. Falmouth te Brest. Noordzee, pass. 11 Jebel Zukur n. Soerabaja met baggermolen. Oostzee, 11 v. Rio de Janeiro n. Spezia met slagkruiser. Tyne. 11 340 m. ZO. Bahia n. R'dam. Zwarte Zee 11 v. Rio de Janeiro n. Spezia met slagkruiser. Het is geen al te beste week geworden voor de Beverwijkse groentenmarkt, het nogal hevige aanbod veroonraakte lage prijzen. Spruiten raken inmiddels al weer op en enkele kistjes die nog van goe de kwaliteit zijn kwamen tot ten hoogste 75 cent per kilo. De prei is ook al wat uit de gratie; de kwaliteit is matig en er word' tot 23 cent per kilo voor betaald. Voor geen enkele van de vele aanwezige koolproducten bestaat ook maar enige be langstelling. Indien de kwaliteit van boe ren- en gr oenekool goed was, werd er tot 20 cent per kilo voor betaald, maar de meeste partijen bleven hier ver onder. Peen en uien zijn niet „weg te branden", beter gaat het met de waspeen, voor be hoorlijke kwaliteit werd tot 34 cent per kilo betaald. De aanvoer van witlof is klein waar door de prijzen niet ongunstig waren, ze liepen op tot 85 cent per kilo; rabarber varieerde van 41—75 cent per bos. Een bosje verse soepgroente zat tussen de 41 en 49 cent. Meer en goedkopere bloemen De aanvoer op de bloemenveiling is be langrijk groter geworden, maar dat deed de prijzen geen goed. Ze zijn de laatste we ken dan ook normaal hoog geweest, zodat ze wel een kleine terugslag konden heb ben. Een goede bos tulpen bracht nog altijd van 6090 cent per bos op. iets extra's ging tot een gulden. Narcissen zijn er heel wat en draaiden rond de 50 cent per bos. Hyacinten in diverse kleuren varieerden van 624 cent per week. Blauwe druifjes gaan nog steeds vlot. weg en er werd tot 47 cent per bosje voor betaald. Sneeuw klokjes varieerden van 1731 cent per bosje. De aanvoer van potplanten is nog steeds bescheiden.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11