Omschrijving en doel der voorgestelde vrijstellingen en verlagingen CKefarme 4 jE Groot aandeel van beroepslozen in het nationaal vermogen Agenda voor Haarlem Wijziging Omzetbelasting VITAMINEN ACTIFRAL-10 A 4 middelen in 1 lablei doen wonderen! Koningin brengt werk bezoek aan Zuidholland Koningin bezocht „De Vuurproef" 3 Yet Sir... gentlemen prefer De MILDE Amerikaan in ceiiopha.n 75 et BESTAANSBRONNEN IN DE DUINSTREEK Metaal: weinig kapitaalkrachtigen Koningin naar inwijding nieuwe Nederlandse kerk in Londen 'n TIP VAN BOOT Tegenstellingen T isserij Actrice Mary Dresselhuys moet rust houden Overvvegwachter sloot spoorbomen te laat „Onbewapend Duitsland groot gevaar" Faillissementen WOENSDAG 17 MAART 1954 Blijkens de heden verschenen Memorie van Antwoord op het wetsontwerp Om zetbelasting 1952 is de regering op een aantal punten tegemoet gekomen aan de in de Tweede Kamer levende verlangens, zoals deze in het voorlopig verslag tot uitdrukking zijn gekomen. De wijzigingen, welke thans in het wetsontwerp zijn aangebracht, hebben de strekking van een vereenvoudiging in de wetgeving en de toepassing daarvan. Dat blijkt uit een verdere verruiming van de administra tieve vrijstelling van de detaillisten en uit een vermindering in differentiatie van de heffingspercentages. Daarnaast wordt ten aanzien van de integratieheffing en bij de wijziging van het systeem ten aanzien van goederen, welke worden inge voerd. een zekere oneffenheid in de heffing aanvaard. Met de wijzigingen en daaruit voortvloeiende vrijstellingen is een bedrag van 44 inillioen gulden ge moeid, waarvoor echter compensatie is gevonden in een verhoging van de be lasting bij invoer en het vervallen van de vrijstelling voor de invoer van metaal ertsen en blokken van zink, lood en tin, waarvan de opbrengst wordt geraamd op respectievelijk 25 en 15 millioen gulden. In het ontwerp worden kleinhandelaren voor de leveringen aan particulieren vrij gesteld van omzetbelasting. Hun aantal wordt geschat op honderdduizend. De kleinhandelaar behoeft niet meer voor de omzetbelasting zijn ontvangsten te boeken. De regering heeft het redelijk geacht, dat leveringen door fabrikant-detaillisten, de leveringen door handelaren aan anderen dan particulieren, alsmede het verrichten van diensten aan omzetbelasting onderwor pen blijven. Verder wil de regering het mogelijk maken dat iedere ondernemer, die jaarlijks, al dan niet naast zijn vrijgestelde leverin gen, als handelaar aan particulieren, een omzet heeft van niet meer dan 10.000, als handelaar aan anderen dan par ticulieren, alsmede een omzet van niet meer dan 1200 aan leveringen als fabri kant, van omzetbelasting wordt vrijgesteld. Met deze verruiming stijgt het aantal vrijgestelde middenstanders van 100.000 tot ongeveer 130.000. Tegemoet gekomen is aan het verlangen om over te gaan van het „kasstelsel"' tot het „factuurstelsel". Voor de kleinhandel is alleen de verplichting tot het inschrijven van facturen overgebleven. Wijziging heffingspercentages De omzetbelasting kent een groot aantal heffingspercentages. De regering heeft ook op dit punt een aantal vereenvoudigingen voorgesteld. Het tarief van drie procent voor leverin gen door fabrikanten, van toepassing op boeken, petroleum en poeliers-artikelen, komt te vervallen. Deze artikelen zullen dus worden vrijgesteld van omzetbelasting. Voor leveringen van fabrikanten recht streeks aan particulieren zal een nieuw percentage van vier worden ingevoerd. Aanvankelijk was hiervoor een percentage van vijf aangehouden. Het percentage vier geldt voor alle leve ringen welke door fabrikanten rechtstreeks aan particulieren worden verricht. Het zal ook gelden voor fabrikanten-leveringen aan horeca-bedrijven, apothekers, banketbak kers, fotografen, maatkleermakers, tand- 'artsen enz. Het onderscheid tussen het verrichten van diensten voor particulieren en voor anderen vervalt. Voor het vervoer van personen en goede ren voor de bouwnijverheid blijft het per centage drie gehandhaafd. De omzetbelasting in Nederland is geba- ADVERTENT1E geeft U precies wat U nodig hebtl WOENSDAG 17 MAART Stadsschouwburg „Anastasia", Toneel groep „Theater", 8 uur. Vleeshal: ..De kunst der stilte", fluit, pantomime, gitaar. 8 uur. Koningin Emmaschool, Itaafstraat Cultureel Comité „Over de Brug"; lezing over kinder ziekten door dr. C. E- Lindenbergh, 8 uur. Krelagehuis, Leidsevaart Haarlemse Voor- jaarsbeurs voor de vrouw. 1017, 1923 uur. City „Pijlen der Kiowa's", 14 jaar, 7 uur en 9.15 uur. Palace: „Verwaarloos de liefde niet", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „De ver overing van de Mount Everest", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De slag om Stalin grad", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Wat 'n nacht vannacht", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Europa '51", lf^ jaar, 7 en 915 uur. Minerva: „Anna Karenina", 18 jaar. 8.15 uur- Roxy: „In de macht der gangsters", 18 jaar, 8 uur. DONDERDAG 18 MAART Zuiderkapel, Zuiderstraat: W. Hoekendijk, 8 uur. Concertgebouw: Christian Science, Ralph E. Wagers, C.S.B., 8 uur. Wilhelmin*- straat 43 a: „De nieuwe weg tot Christus en de paedagogie", mr. M. Stibbe, 8.15 uur. Hotel Lion d' Or: Ncderl. Handelsreizigers vereniging, filmavond 8 uur. Krelagehuis. Leidsevaart: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw, 1017, 1923 uur. City: „Pijlen der Kiowa's", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Verwaarloos de liefde niet", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De verovering van de Mount Everest", alle leeft., 2, 4.15. 7 en 9.15 uUr- Frans Hals: „De slag om Stalingrad", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Wat 'n nacht vannacht", 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Rembrandt: ..Europa '51", 18 jaar, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „In de macht der gang sters", 18 jaar. 2.30 en 8 uur. Minerva: „Les casse-pieds", alle leeft., 8.15 uur. seerd op een trapsgewijze heffingen, waar bij iedere levering aan omzetbelasting is onderworpen, enerzijds omdat de lasten dan meer kunnen worden verdeeld, anderzijds omdat de opbrengst aanzienlijk groter wordt. De omzetbelasting brengt in Neder land ongeveer 1200 millioen gulden op. Zou men overgaan op het stelsel van éénmalige heffing bij de bron, dan zou de omzetbelas ting 15 procent bedragen. De regering wil het cascadestelsel hand haven.. Aan een vermindering van op brengst kan naar het oordeel van de rege ring niet worden gedacht. Geïntegreerde bedrijven Er is in de loop van de naoorlogse jaren nog al wat te doen geweest over de zoge naamde geïntegreerde bedrijven bedrij ven die grondstoffen en halffabrikaten ver werken tot eindproducten voor welke de toepassing van het cascadestelsel voordelig is. wanneer er maar één heffing kan plaats hebben. De regering meent dat moet worden be rust in het uit het cascadestelsel voort vloeiende verschil in heffing tussen geïnte greerde en gedifferentieerde bedrijven. Zij verwacht de aanpassing voor het wegwer ken der ongelijkheid van het bedrijfsleven zelf. Een thans voorgestelde regeling be oogt het ontstaan van nieuwe verwikkelin gen tegen te gaan door een vereenvoudiging in de heffing van omzetbelasting. De tot dusver aan gedifferentieerde be drijven verleende vrijstellingen en tege moetkomingen zullen op een enkele uitzon dering na worden ingetrokken. Uitbreiding van vrijstellingen Voorgesteld wordt de vrijstelling voor het verstrekken van kleuteronderwijs, la ger-, uitgebreid lager-, middelbaar-, voor bereidend hoger-, hoger- en nijverheidson derwijs, wettelijk te regelen. Het is de bedoeling in het algemeen ook het schriftelijk onderwijs vrij te stellen. Vrijstellingen worden voorts voorgesteld voor prestaties op sociaal en cultureel ter rein verricht. De vrijstelling voor het ver strekken van maaltijden in ziekenhuizen en dergelijke behoeft uitbreiding. Internaten Geen omzetbelasting zal geheven wor den voor leveringen en diensten van pu bliekrechtelijke lichamen, e.d. die interna ten, pensionmaten, seminaries, jeugdher bergen, kinderkampen, volkshogescholen, militaire tehuizen, cantines en dergelijke exploiteren. Voorts wordt de tot op zekere hoogte bestaande vrijstelling voor de leveringen en diensten van kunstenaars, schrijvers, leraren e.d. (nl. tot een omzet van niet meer dan f 8000 per jaar) uitgebreid tot verplegers en verpleegsters. Jeugdorganisaties Ook leveringen en diensten door jeugd organisaties in het algemeen dus jeugd- vormingswerk worden aan de heffing van omzetbelasting onttrokken. De vrij stelling omvat niet prestaties, die in de zelfde vorm door het bedrijfsleven wor den verricht, Sportverenigingen Een vierde vrijstelling betreft de presta ties door sportbonden en -verenigingen ten behoeve van hun leden. Hierdoor zullen onder meer inleggelden voor competities, kosten van behandeling van protesten, seheidsrechterskosten. vergoedingen voor administratieve lasten en dergelijke niet meer aan omzetbelasting zijn onderwor pen. Uitdrukkelijk is van de vrijstelling uitgesloten het verlenen van toegang tot wedstrijden. Er zijn vele andere prestaties op sociaal en cultureel terrein, die voor een eventuele vrijstelling in aanmerking komen. Daarin kan worden voorzien bij Algemene Maatregel van Bestuur, o.a. met betrekking tot comité's voor vacantiebezig- heid, speeltuinverenigingen e.d. Uitbreiding van de regeling zal aan drie restricties gebonden zijn; a. de leveringen of diensten moeten van culturele of so ciale aard zijn; b. de ondernemer mag geen winst beogen of maken; c. de leverin gen of diensten mogen niet van een zoda- ADVERTENT1E nige aard zijn, dat zij overeenkomen met prestaties, welke in het maatschappelijk verkeer worden verricht door onderne mers, die wel winst beogen te maken. Gas en electriolteit niet vrij Leveringen van gas en electriciteit van fabrikanten aan particulieren en onder nemers zullen niet vrijgesteld worden. Een verlaging van de omzetbelasting zou slechts ten dele ten goede komen aan con sumenten en op het prijspeil zou de in vloed gering zijn. Met een vrijstelling zou een bedrag van 35 millioen gulden gemoeid zijn. Verrassing in petto Er zijn artikelen, waarvoor een ont trekken aan het tussentarief of aan het weeldetarief naar het oordeel der re gering, wel op zijn plaats zou zijn. Dat zij daartoe thans geen voorstel doet, vindt zijn verklaring in de overweging, dat een kopersstaking moet worden voorkomen. De regering kondigt ech ter aan, dat zij omstreeks het tijdstip van inwerkingtreden der wet, een ontwerp tot wijziging van de tabellen als een verrassing-op-het-laatste-nip- pertje zal worden ingediend. Voorloper van Benelux- unificatiestelsel De wijzigingen zoals zij,thans zijn voor gesteld lopen voor een deel vooruit op de unificatie van de omzetbelasting in Bene- lux-verband. De regeling stuit nog on hudgetaire be- zwaren van Eelgische zijde. De technische ombouw van de wet op de omzetbelasting waar de schatkist vrijwel zonder aderlating van afkomt j nadert in grote lijnen zeer dicht dat unifi- j catiestelsel. Belangrijker is echter voorshands, dat het cascadestelsel is gehandhaafd en dat de kleinhandel van omzetbelasting wordt vrijgesteld. 't Is Carlton hier. 't Is Carlton daar. 'tis Carlton overal! Steek op meneer. Wat een sigaret voor 75 ct! Daar zou U anders de grote haringvijver voor moeten oversteken. Dat proeft U al bij het eerste trekje. Yes Sir... gentlemen prefer Carlton. En de dames blijven niet achter! S ADVERTENTIE Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, doei een enkel iablelje Cheiarine „4" wonde ren. Door de samenwerking van 4 be roemde geneesmiddelen, in één iablei verenigd, voeli U zich een ander mens, weer in siaai mei plezier Uw werk ie doen. I j Voor de bewoners van de duinstreek om Haarlem is de handel de voornaamste be- staansbron. die een zesde deel oplevert van het totale inkomen dat alle ingezetenen tezamen weten te verwerven. "Wel moet hierbij bedacht worden dat in deze streek zeer veel forensen wonen, o.a. in Bloemendaal en Heemstede, en dat de handel, die j dit inkomen verschaft, dan ook voor een groot deel elders, bijv. 'in Amsterdam, wordt uitgeoefend. Van de streekbewoners, die tezamen deze 17 procent van het volksin komen in de handel verdienen, is er één op de negen kapitaalkrachtig genoeg om in de vermogensbelasting te worden aangeslagen. Gemiddeld bezitten deze aangcsla- genen 75 mille, waardoor zij tezamen over 12 procent van het volksvermogen in dit district beschikken. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TAW.FTTEN «5 CT Na de handel is de groep van „vrije be roepen en overheidsdiensten" in deze streek de voornaamste bestaansbron. Tot de vrije beroepen worden artsen, notarissen, advo- j caten, accountants, en dergelijke gerekend. In totaal verwerft deze groep veertien pro- cent van het volksinkomen. Eén op de j veertien inwoners, die tot deze categorie i behoren; is bovendien aangeslagen in de vermogensbelasting en wel voor een kapi- I taal van gemiddeld 76 duizend gulden. Te- I zamen bezit het overheidspersoneel en de beoefenaren van de vrije beroepen negen I procent van het totale volksvermogen. De Koningin zal in de loop van Mei waarschijnlijk op 21 en 22 Mei a.£. oen werkbezoek aan Zuidholland brengen. De keuze is ditmaal gevallen op de Rijnstreek, het merengebied en Leiden. Er is reden om aan te nemen, dat Prins Bernhard tegelijkertijd van zijn belangstel ling voor dit deel der provincie zal willen doen blijken, die dan in het bijzonder ge richt zal zijn op de industriële betekenis van deze streek. Koningin Juliana zal op 11 Juli een be zoek aan Engeland brengen, teneinde de inwijdingsplechtigheid "bij 'te wonen" van de nieuwe Nederlands Hervormde kerk in Austin's Friars te Londen. De oude kerk werd gebouwd in de dertiende eeuw en werd door koning Eduard VI op 24 Juli 1550 ten geschenke gegeven aan de Neder landse gemeenschap te Londen. Tijdens de bombardementen van 16 October 1940 ging het gebouw verloren. Prinses Irene heeft, zoals men zich zal herinneren, in Juli 1950 de eerste steen gelegd voor het nieuwe gebouw. ADVERTENTIE Jan Zeur zuchtte één dezer dagen: „Nu weer koffie en thee opgeslagen!" Maar ik vertelde hem gauw: „Tip van Bootz. bleef ons trouw! Dan heb je toch heus niets te klagen". z. Heer C. K., Haarlem ont.v. fl. Tip en 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Negen procent van het totale inkomen in de duinstreek wordt verdiend in de me taalnijverheid. Onder hen, die in deze be drijfskiasse hun brood verdienen, zijn heel wat minder kapitaalkrachtigen dan in de de beide reeds genoemde categorieën, want slechts één op de vierendertig is in de ver mogensbelasting aangeslagen. Deze aange- slagenen bezitten dooreen genomen 69 mille, waardoor de gehele bedrijfskiasse van de metaalnijverheid over twee procent van het totale volksvermogen beschikt. Eveneens negen procent van het algehele volksinkomen in onze duinstreek wordt verworven in de sector van het „verkeer". Hiertoe behoren de spoorwegen en de bus ondernemingen, maar ook het hotel-, café-, restaurant- en pensionwezen. Eén op de 22 streekbewoners uit deze bedrijfskiasse is in de vermogensbelasting aangeslagen en wel voor een gemiddeld kapitaal van 56 duizend gulden, waardoor allen, die tot deze be drijfskiasse behoren, tezamen drie procent van het volksvermogen hun eigendom kun nen noemen. In de agrarische sector wordt acht pro cent van het volksinkomen verdiend. Hier bij zijn de tuinbouw en de bloembollenteelt uiteraard belangrijker dan de landbouw en de veeteelt. Relatief bevinden zich onder deze bedrijfsklasse-genoten veel kapitaalkrachtigen, want één op de tien is in de vermogensbelasting aangeslagen. Daartegenover staat dat de kapitaaltjes, die deze aangeslagenen bezitten in de regel beperkter van omvang zijn dan in de reeds genoemde groepen het geval bleek te zijn. Gemiddeld bedraagt het vermogen van de kapitaalkrachtigen in de agrarische sector namelijk 39 mille. Tezamen bezitten zij vier procent van het volksvermogen. Zeven procent van het volksinkomen in de duinstreek wordt voorts verdiend in de bouwnijverheid. Hier is evenwel slechts één op de 29 in de vermogensbelasting aan geslagen. Van deze meer gegoeden bedraagt XJOOOOOOOOt» Ter voltooiing van onze serie artikelen over inkomens- en vermogensverhou dingen in Zuid-Kennemerland en om geving volgt hier het derde artikel, waarin de duinstreek wordt behandeld. Onder „duinstreek" wordt verstaan: Bennebroek, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort.Velsen. Beverwijk en Heems kerk. In onze stadseditie van Woensdag 3 Maart komen cijfers voor over inko men en vermogen der Haarlemmers, in de stadseditie van Vrijdag 12 Maart die welke betrekking hebben op Haarlem mermeer en Aalsmeer. het persoonlijk bezit gemiddeld 88 duizend gulden tengevolge waarvan deze bedrijfs kiasse als geheel genomen drie procent van het volksvermogen in handen heeft. Een geheel uitzonderlijke plaats neemt de voedings- en genotmiddelen-industrie in. Deze bedrijfskiasse levert vijf procent van het volksinkomen in de duinstreek op. Van allen, die in deze industrie werkzaam zijn, is er niet meer dan één op de vijfen vijftig in de vermogensbelasting aangesla gen. Deze betrekkelijk weinig kapitaal krachtigen hebben evenwel een persoon lijk vermogen van gemiddeld 133 duizend gulden! Daardoor kan deze bedrijfskiasse er op bogen dat zij drie procent van het totale volksvermogen in deze streek bezit. Allen, die in onze duinstreek wonen en bij het onderwijs werkzaam zijn even tueel dus ook weer bij het onderwijs buiten de streek verdienen tezamen drie pro cent van het totale volksinkomen terwijl één op de acht van hen in de vermogens belasting is aangeslagen. Het gemiddeld bezit van deze meer gegoeden beloopt slechts 39 mille tengevolge waarvan de onderwijssector in totaal 1 procent van het gezamenlijke volksvermogen bezit. Dinsdagmorgen werd de eerste grote overspanning van de brug over de Oude Maas bij Rotterdam geplaatst. Deze over. oanr.in» is van Dordrecht naar de plaats van be stemming getransporteerd om daar met bokken op de pijlers te worden gelild Hei transport op de Oude Maas bij Dordrecht. De visserij levert 2 procent van het volksinkomen op. Van alle in deze bedrijfs kiasse werkzame streekbewoners is er maar één op de 36 in de vermogensbelasting aangeslagen. Dat wil dps zeggen dat er maar enkele tientallen kapitaalkrachtigen in deze sector zijn, die gemiddeld 77 dui zend gulden bezitten en daarmede tezamen 0,3 procent van het volksvermogen in han den hebben. Twaalf procent van het volksinkomen in de duinstreek wordt verworven door zo genaamd beroepslozen, onder wie rente niers, gepensionneerden enz. behoren. Van deze streekbewoners is er één op de drie tevens in de vermogensbelasting aange slagen en deze aangeslagenen bezitten ge middeld 81 duizend gulden! Met elkander bezitten zij daardoor veertig procent van het algehele volksvermogen in de duin streek! De invloed van bij welgestelden in trek zijnde gemeenten ais Bloemendaal. Benne broek en Heemstede blijkt hieruit duidelijk. Want ondanks de nivellerende invloed van Beverwijk. Velsen en Zandvoort zijn deze cijfers hoger dan het gemiddelde van het gehele land. waar het gemiddeld bezit der in de vermogensbelasting aangeslagen be roepslozen ongeveer 51 mille bedraagt en deze groep ongeveer 34% van het volks vermogen bezit. Uit het bovenstaande volgt dat de tien besproken categorieën van streekbewoners 86 procent van het volksinkomen en 77 procent van het volksvermogen hebben. Er resten dan nog 20 andere bed rijf ski assen die tezamen evenwel niet meer dan 15 pro cent van het volksinkomen en 23 procent van het volksvermogen bezitten. De actrice Mary Dresselhuys, die Zater dag en Zondag bij de Nederlandse Come- die nog de hoofdrol heeft vertolkt in Kleine kinderen worden groot", van Noel Langiey, moet op medisch advies tot 1 April rust houden. Agent werd door trein gedood De meervoudige kamer van de Utrechtse rechtbank heeft de 49-jarige Utrechtse overwegwachter B. P. H. wegens het ver oorzaken van dood door schuld veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien weken. In de avond van 20 November 1953 werd een Utrechtse politie-agent bij het over steken van de overweg aan de Concordia- straat door de sneltrein uit Amsterdam aangereden en gedood. De verdachte had verzuimd de spoorbomen tijdig te sluiten, hoewel hij was gewaarschuwd door het gebruikelijke signaal. Afgeleid door het lezen van enige dienst- instructies, bemerkte hij de trein te laat, waardoor hij de bomen pas kon sluiten toen de agent zich reeds op de overweg bevond en hij de naderende trein niet meer kon ontwijken. Minister Luns tot Fransen: PARIJS (United Press) De Neder landse minister van Buitenlandse Zaken, Luns, verklaarde heden in een onderhoud met een verslaggever van het onafhanke lijke linkse ochtendblad „Combat": „Het vooruitzicht op een Duitse herbewapening vervult ons niet met vreugde. Geen enkele vorm van herbewapening kan dat doen. Maar de huidige wereldtoestand gedoogt geen eenvoudige keus tussen goed en kwaad. Eerder moet het minst kwade van twee kwaden worden gekozen." Minister Luns zeide er van overtuigd te i zijn dat een ongewapend Duitsland in het hart van Europa een groter gevaar zou zijn tfan een herbewapend Duitsland onder stevige garanties. Iets voor acht uur kwamen Maandagavond nog drie dames op het balcon van de Stads schouwburg te Utrecht, waar zij tussen het publiek plaats namen. Het doek ging op en de voorstelling van „De vuurproef' van Arthur Miller door de Nederlandse Come- die voor de kunstkring „De Stem" begon. Het was nog nauwelijks tot het publiek doorgedrongen, dat het Koningin Juliana was, die vlak voor de voorstelling binnen kwam. Hare Majesteit woonde deze voor stelling bij zonder enig officieel vertoon. Zij wees zelfs de loge-plaatsen, waar in het algemeen de officiële personen plegen te zitten, van de hand. Tal van bezoekers die in de benedenzaal zaten, hebben dan ook niets gemerkt van het hoge bezoek. De Arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft op Dinsdag 16 Maart 1954 in staat van faillissement verklaard; A. Otten. winkelier in rijwielen enz., te Zaandam, Dampad 35. Rechter-commissaris mr. C. E. Muller, curator: mr. J. A. M. Thijs- sen. W. \an Niel, timmerman te Hoofddorp. Concourslaan 8. Rechter-commissaris: mr. C. E. Muller, curator: mr. J. Jansonius. H. J. Althoff. handelsagent te Badhoeve dorp. Leeuwerikstraat 27. Rechter-commis saris: mr. C. E. Muller, curator: mr. J. Jan sonius. Wegens gebrek aan actief werden op Dins dag 16 Maart 1954 OPGEHEVEN de faillis sementen van: C. Esveld, marktkoopman te Badhoeve- dorpc Nieuwe Meerdijk 439. Rechter-com missaris: mr. H. J. Ferwerda, curator mr. K. Westerling. H. A. J. Smink, autohandelaar te Haar lem, Indischestraat 5. Rechter-commissaris: mr. H. J. Ferwerda, curator: mr. A. J. Fib- be. Wegens het verbindend worden van de uitdelingslijsten zijn geëindigd de faillisse menten van: (op 12 Maart 1954) de N.V. Kwekerij voorheen D. Spaargaren Mzn. en Zonen te Aalsmeer. Rechter-commissaris: re»-. H. J. Ferwerda, curator: mr. A. D. P. V. van Löben Seis., en de N.V. Nederlandse Visconservenfabriek S.V.C., te IJmuiden, Industriestraat 43-45. Rechter-commissaris: mr. J. A. Bletz, curator: mr. A. D. P. V. van Löben Seis; (op 13 Maart 1954) A. de Zwart, apparatenfabriek te Haarlem. Wouwerman- straat 100. Rechter-commissaris: mr. C. E. Muller, curator: mr. H. C. van der Woerdt. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 16 Maart 1954 is gehomologeerd het accoord in het faillisse ment van de vennootschap onder firma Piek en Spanjaart te Haarlerrt en haar ven noten: G. A. A. Piek te Haarlem, Nagtzaam- straat 65 en Th. G. Spanjaart te Haarlem. Corn. v. Noordestraat 34 bv. Rechter-com missaris: mr. H. J. M. Cokart, curator: mr. J. Verlooy. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 16 Maart 1954 is de op 13 Januari 1953 aan J. H. Busch. slij ter en koopman te Haarlem, Rijksstraatweg 145-147. verleende definitieve surséance an betaling verlengd voor de tijd van \ijf maanden, met handhaving van de bewind voerder mr. J. G. Bettink.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5