Engels model kinderwagen Enkaöé klant Bij Streefland Bij Streefland MAS Hengelose bibliotheek-leeszaal stond model voor de Velsense Concert Philharmonisch Orkest Waarom Daarom H ^»s!$tiɧl§r^bu GLAS' Eierbonnen Doelmatiger bestrijding van plantenziekten Gerard Hengeveld zvas solist Vanmorgen in de Vishal „Nat Gonella" Wordt Tuindersstraat 45 Dameskousen 2 95 195 Prima witte Schoonmaak Luidsprekers Dames shawls Baddoeken 3.50 Vitrage Overgordijn weefstof DONDERDAG 18 MAART 1954 Ruimer crediet gevraagd Katholieken gaan aparte leeszaal stichten Caisson voor Zeeland strandde en zonk Record-aantal nieuwe huizen in Januari Scheepvaart f 146.75 «Wnait rken' 1$ een hondje BIJ U AAN komen lopen V COLD WAVE G. VERHOEF 2.29 w w Op de eerste suppletoire gemeentebegro ting voor 1953 werd op de Velsense kapi- taaldienst een bedrag van f210.000 uitge trokken voor de stichting van een centrale leeszaal en dépendances. Deze post is in middels door Gedeputeerde Staten goedge keurd. Bij nadere overweging van de plaats, waar Velsens openbare leeszaal en biblio theek zou moeten worden gesticht, zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat de meest juiste oplossing zou zijn. deze onder te brengen in een nieuw te bouwen vleu gel van het Sociaal-Cultureel Centrum. De directeur van Openbare Werken heeft, in samenwerking met de inspecteur van de Centrale Vereniging voor Open bare I-eeszalen en Bibliotheken,, een schets van een plattegrond gemaakt voor de inde ling van een leeszaal, welke zou moeten worden gebouwd in een grondvorm, in- haerent aan de vorm van het aangewezen terrein ten Zuiden van het gebouw. Aangezien nog geen overeenstemming bestaat ten opzichte van de gevels, welke bij die'van het bestaande gebouw zullen aansluiten, is het mogelijk, dat nog een wijziging van deze plattegrond gewenst zal zijn. Als voorbeeld voor de indeling van het te stichten gebouw is genomen de open bare leeszaal der gemeente Hengelo. In het plan is voorts rekening gehouden met een ondergrondse rijwielstalling, die mede dienstbaar moet z<jn aan gebruikers en be zoekers van het gebouw van de boven genoemde Stichting. De kosten van de bouw en inrichting van een openbare leeszaal en bibliotheek worden geraamd op ongeveer f400.000. Een bedrag van f 22.350 zal niet ten laste van de bouw van de leeszaal dienen te ko men, in verband met het maken van een kelder onder het gehele gebouw, bestemd voor de rijwielstalling. De kosten van de eerste aanschaffing van boeken en naslagwerken worden ge raamd op f31.500. Nog geen dépendances Een exploitatierekening wijst uit, dat het In Rome is in December 1951 tot stand gekomen een nieuw internationaal verdrag voor de bescherming van planten, dat door ons land nog dient te worden bekrachtigd. Het wordt geacht te zijn goedgekeurd in dien niet tenminste 20 Tweede Kamer leden of tien Eerste-Kamerleden een uit spraak der Staten-Generaal verlangen. De ministers van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, van Buitenlandse Zaken en van Overzeese Rijksdelen a.i. delen in een toelichtende nota het volgende mee: Het onderhavige verdrag, dat het ver drag van 1929 vervangt, is gericht op in ternationale samenwerking en voorziet in de oprichting van officiële nationale orga nisaties ter bestrijding van plantenziekten. Deze organisaties zullen zich moeten bezig houden met de inspectie van planten en producten van planten, de ontsmetting hiervan en de uitgifte van gezondheids certificaten. Iedere verdragsluitende regering is ge houden een inlichtingendienst in het leven te roepen en wetenschappelijk onderzoek op het gebied van de bestrijding van plan tenziekten te ondernemen. De F.A.O. zal in samenwerking met de verdragsluitende regeringen een wereld- inlichtingendienst voor plantenziekten ver zorgen. Belangrijk is het feit, dat gestreefd is naar een grotere uniformiteit voor wat betreft de gezondheidscertificaten, dde de deelnemende landen uitgeven. De importerende landen mogen uit hoof de van het verdrag maatregelen treffen tegen verdachte partijen planten en pro ducten van planten. Zij moeten voorts voor zover mogelijk, hun medewerking verlenen aan speciale campagnes tegen gevaarlijke plantenziekten en plagen, diie een interna tionale actie noodzakelijk maken. Samenvattend kan gesteld worden, dat in het verdrag de grondbeginselen zijn neergelegd voor een effectieve internatio nale bestrijding van plantenziekten en plagen. De uitgeefsters van de Leeuwarder Courant en van de Friese Koerier hebben in beginsel besloten tot een zeer nauwe zake lijke samenwerking. Van een nader te be palen tijdstip af zullen beide bladen gemeen schappelijk worden geëxploiteerd. In de redactionele leiding komt geen wijziging. jaarlijks tekort moet worden geraamd op f 55.700. In deze exploitatierekening is slechts re kening gehouden met de centrale open bare ieeszaal en bibliotheek, zonder even tuele dépendances in Velsen-Noord en Santpoort. De rijwielstalling zal afzonderlijk wor den beheerd zodat de inkomsten de uit gaven wellicht kunnen dekken. B. en W. stellen de raad voor de bouw van een openbare leeszaal en bibliotheek op de bovenaangegeven basis te doen uit voeren en voor dit doel een aanvullend crediet van f221.500 te verlenen, Het is B. en W. inmiddels niet gelukt alle levensbeschouwelijke groeperingen te verenigen voor de Stichting van een open bare leeszaal en bibliotheek. De R.K. geestelijkheid kon om principiële redenen niet bereid worden gevonden aan een ge meenschappelijke opzet haar medewerking te verlenen. Van die zijde is in het leven geroepen de Stichting „Katholieke Open bare Leeszaal en Bibliotheek Velsen". Het gemeentelijk subsidie zal voor 1954 moeten bedragen f 5.002 en het college stelt de raad voor, dit subsidie aan de boven genoemde Stichting voor 1954 te verlenen. Stuurman van sleepboot in gebreke gebleven In de nacht van 13 op 14 Juli van het vorige jaar is de Phoenix caisson „AX 177", die bestemd was voor de dichting van het gat in de dijken bij de Schelphoek in de Roompot gestrand en verloren gegaan. De caisson, die een waarde had van 60.000, is nu gescheurd en ligt nog op dezelfde plaats. Het betonnen gevaarte is 60 meter lang, 20 meter breed en ongeveer 25 meter hoog. Het caisson werd door de zeesleep boten „Oceaan" en „Blankenburg" getrans porteerd. De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van deze stranding. Als betrokkenen werden gehoord de kapitein van de „Oceaan", C. J. K. en de tweede stuurman (met dispen satie) van deze sleepboot, A. van der E. Als getuigen werden gehoord de kapitein van de „Blankenburg", P. W. J. de K. en de zeeloods C. M. De loods was 's avonds om half twaalf aan boord van de „Oceaan" gekomen. Ka pitein K., die de leiding had over het con- vooi, was vermoeid en is naar kooi gegaan. Hij gaf de wacht over aan de tweede stuurman en droeg deze op hem te roepen, zodra de boei nummer 1 aan de mond van de Roompot bereikt zou zijn. Dan zouden de sleepkabels, die tot dan een lengte had den van ongeveer 400 meter, ingekort worden tot circa 100 meter voor het laat ste moeilijke stuk van de reis in de Zeeuw se wateren. Boei brandde niet De kapitein is echter pas geroepen, toen de sleep al bij boei 2 was gekomen, te laat om een stranding te voorkomen. De tweede stuurman verklaarde ter zit ting, dat de loods pas toen boei nummer 2 bereikt was, gemerkt had, dat de eerste boei blijkbaar niet gebrand had en men deze dus voorbij was gevaren. De loods daarentegen zei, dat hij wel degelijk wist, dat hij bij boei nummer 2 was. Hij gaf toe, dat hij tijdig had moeten waarschuwen, dat boei 1 blijkbaar niet brandde. De loods zei voorts: „dit was geen werk om bij nacht te doen". Op de vraag waarom hij dan niet geadviseerd heeft, buitengaats te wachten, zei de loods: „An deren hebben het voor mij ook klaar ge speeld; het was voor Zeeland en dan ging alles door". De tweede stuurman, die de wacht op de „Oceaan" had en de verantwoordelijkheid voor de sleep droeg, heeft zijn positie niet gepeild, ook niet toen hij door de verstre ken tijd kon vermoeden, dat men de boei nummer 1 voorbij was. Hij had geheel vertrouwd op de loods. Dit werd hem door de inspecteur-gene raal voor de scheepvaart, de heer J. Metz, kwalijk genomen. Er waren, zo zei deze, ideale punten voor het peilen aanwezig, o.m. het grote vuur van Westkapelle. „Vol gens de tijd en rekening houdend met het tij had bij u de gedachte moeten opkomen, dat u de plaats, waar u de kapitein had moeten waarschuwen, gepasseerd was". De Raad voor de Scheepvaart verklaarde de tweede stuurman schuktóg en strafte hem met een berisping. De kapitein werd niet schuldig verklaard. Het Woensdagavond in de K.S.A.-zaal gegeven concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest was geheel gewijd aan werken van Ludwig van Beethoven: zijn derde Leonore-ouverture, het derde Planoconcert en de derde Symphonie. Toon Verhey gaf, mede door een voor treffelijk reageerend orkest, van het dra matische openingswerk een geheel de geest van de grote componist ademende vertol king. Hij confronteerde de vele bezoekers onmiddellijk met het karakter van de de mocraat, die Beethoven in hart en nieren was. De ouverture, die men in dit geval een symphonisch gedicht zou kunnen noe men, bezingt immers zo volkomen de grootse gedachten van vrijheid en broe derschap, dat zij steeds als een verant woorde inleiding tot Van Beethovens mees terwerk, de Eroïca, beschouwd mag wor den. Temeer, omdat in zijn derde sympho nie eenzelfde ethische gedachte tot uit drukking wordt gebracht: hij wilde er een zielsgesteldheid, een levenshouding mee te kennen geven. De heroïsche gezindheid, die beide werken kenmerkt, woonde in Beethoven zelf: het zijn karakterbeelden van hem geworden en daarom was het van Verhey goed gezien ze beide in een zelfde programma op te nemen. Voortreffelijk klonken de trompet-soli, die de ouverture Leonore III steeds ka rakteriseren en fascinerend was het su blieme spel der violen bij de inzet van de finale, die onder Verhey's leiding het juiste tempo kreeg. Het derde Pianoconcert typeert zich reeds in de eerste maten door een ingehouden kracht, die vroegere critici deed schrijven over „een stoer concert". Het is een werk, dat volkomen volgens de klassieke regels is opgebouwd en waarin dus de piano nog de voornaamste plaats inneemt. In plaats van de typerende ruige en stugge inter pretatie, die de meeste solisten van dit melodieuze concert geven, speelde Gerard Hengeveld het over het algemeen soepeler en zangeriger dan we van de meeste Beet hoven vertolkers gewoon zijn. Het Largo verkreeg een uiterst boeiende verklanking door het subtiele spel van de solist, die met de voorafgaande cadens bewezen had hoezeer hij de techniek beheerste. Hengevelds visie van het puntige Ron do was geheel vervuld van de luchtigheid en het brio, die men uit andere werken van de componist heeft leren kennen. Waarmee de solist dus een sterk persoon lijk cachet op zijn vertolking drukte, dat de toehoorders naar het minutenlange ap plaus te oordelen, ten zeerste wisten te waarderen. Het orkest, dat steeds weer waardering oogst door zijn geraffineerd begeleiden van solisten, was ook ditmaal goed op dreef en zorgde voor een prachtig muzikale achtergrond. De Eroïca, waarvan wij in deze kolom men reeds meermalen in de afgelopen maanden gewag maakten, sloot het op treden van het orkest in dit seizoen te Beverwijk. De cyclus concerten wordt in het komende najaar weer voortgezet. A. J. VAN DER WEIJDEN „Vlos" en „Dirkje" Aan de IJmuidense afslag verschenen van de trawlers vanmorgen de „Vios" met 670 kisten makreel, 40 schelvis, 240 koolvis, 110 open wijting, 200 haring, 20 stuks stijve kabeljauwen en 25 kisten diversen en de „Dirkje" met 95 kisten makreel, 20 diver sen, 100 stuks stijve kabeljauwen, 180 kis ten piepers, 60 schelvis, 150 zwarte kool- vis, 40 blanke koolvis en 230 wijting. Voorts lag er wat kleine vaart. Makreel en haring De makreel van de „Vios" maakte van morgen van f 27 tot f 28. Die van de „„Dirkje" was wat van mindere kwaliteit en haalde van f 22 tot f 23. De haring ging van de hand voor f 17. Van kabeljauw tot schelvis Een paar rijen kabeljauw voor België deden f 45. Voor andere vis had de Belg vanmorgen geen belangstelling. De kisten kabeljauw waren iets stijver en haalden van f 60 tot f 75. Grote gul maakte f 30, middel f 26, torren van f 18 tot f 10 en wijting van f 19 tot f 12. De grote schelvis bracht f 42 op, de middel f 47, de klein- middel van f 55 tot f 58, de pennen f 54 en de braad van f 30 tot f 26. Schol en tong De schol II werd vanmorgen met f 17 tot f 22 betaald en de schol III met f 13 tot f 15. Engeland was wat flauw in de markt. Grote schol deed f 23 tot f 28. Van de zwarte koolvis werd veel opgehouden. De prijs lag tussen de f 33 en f 30. Er was weinig tong, de prijzen lagen iets hoger. Lappen maakten van f 1.70 tot f 1.75, grootmiddel tong van f 1.40 tot f 1.45, halve pondjes en ton I f 1.45 en tong II f 1,25. Dagen en bedragen De „Norma" maakt, zoals gisteren ge meld, f 23.700 voor vijftien dagen en de „Thorina f 16.500 voor een rejs van elf dagen. Voor morgen Vrijdagmorgen staat dan de vangst in de hal van de „Postboy". Schipper P. Korbee brengt mee 460 kisten makreel 15 schel vis 55 blanke koolvis, 380 zwarte koolvis, 190 kisten wijting open, 30 wijting dicht en 60 diversen. aZterdag is de „Sumatra" aan de markt en de „Van Hattum" blijft weg tot de Maandagmarkt. Besommingen van hedenmorgen Trawlers: Vios f 25.200.—, RO 53 f 13.400.—. Loggers: WR 29 f 230.—, TX 33 f 2580.—, KW 94 f 920.—, KW 53 f 820.—, KW 189 f 220.—, KW 27 f 790.—, GO 9 f 1240. Het aantal woningen, dat in Januari 1954 werd voltooid is een record voor alle eerste maanden van de jaren sedert de be vrijding. Er werden in Januari volgens ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 3816 woningen opgeleverd, waarin 99 duplexwoningen begrepen zijn. Het hoogste aantal in Januari was tot dus verre in 1952 bereikt, namelijk 3765. Aalsum, 16 v Dakar n Bremen. Aldabi, pass. 17 St. Vincent n. Las Palmas. Alnati. 17 te Rotterdam. Amsteldiep, 16 v. Bahrein n. Djibouti. Amstelland, pas. 16 Kp. Frio n Montevideo. Amsteipark, 17 v. Marseille te Genua. Axeldijk, 17 te Rotterdam. Aalsdijk, te Baltimore Alphard, 16 v. Rio de Janeiro te Ilheos. Arnedijk, pass. 17 Vllssingen n. New Orleans. Aagtekerk, 17 v. Cebu n. Davao. Amstelveen, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Aardijk, 16 525 m. W. Fintsterre. Agamemnon, lü 180 m. NW. Flores. Alioth, 16 420 m. N.NO. St. Paulsrock. Alkaid, 16 te Hamburg. Almkerk, 16 te Hamburg. Alpherat. 16 te Hamburg. Amor, pass. 16 Burlings n. Carthagena. Ampennan. 17 Penamg verwacht. Appingedijk, pass. 16 Wight n. Halifax. Boschfontein, 17 te Antwerpen. Baarn, 16 600 m. NO. Flores. Barendrecht, 16 330 m. W. Gibraltar. Batoela, 16 v. Fakfak n. Sororog. Borneo, 16 180 m. NW. Perim. Britsum, 15 120 m. NW. San Francisco. Charts, 16 v. Alexandrië n. Beyrouth. Clstula, 13 te Pulubukom. Caltex Delft, pass. 16 Kp. Carbon n. R'dam. Corilla, 16 150 m. N. Billiton. Coryda, 16 60 m. NW. Perim. Delfland pass. 16 Oporto n. Las Palmas. Delft, 17 v. Carthagena n. Curacao. Kernland, 17 v. Amsterdam te Recife. Esso Den Haag. 17 v. vllssingen n. Antwerpen. Eemdijk, 16 te New Orleans. Emggano, 16 70 m. W. Kreta n. Genua. Eos, 16 t.h.v. Algiers n. Antwerpen. Friesland (KRL), 16 rede Semarang. Garoet, 17 v. Genua te Marseille. Graveland, 17 v. Victoria Espirito Santo te Bahia. Gordias, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Hathor, 16 v. Malta n. Alexandrië. Hydra, 14 v. Trinidad n. Puerto Sucren. Hilversum, pass. 16 Casquets n. Antwerpen. Ilos, 16 v. Leixoes te Barcelona. Ittersum, 16 v. Bahia n. Recife. Jupiter, 16 v. Genua n. Livorne. Japara (KRL), verm. 17 v. Singapore n. Belawan Japara (KPM), 17 te Amurarrg. Karsik, 16 v. Soerabaja n. Hongkong. Kota Agoeng. 19 Port Said verw. Larenberg, 16 v. Hamburg n. Amsterdam. Leopoldskerk, 16 v. Londen n. Rotterdam. Loppersum, 14 v. Douala te Lagos. Lur.a, 15 v. Izmir te Istanboel. Lutterkerk, pass. 17 Vllssingen n. Rotterdam. Leersum, 16 330 m. NW. Finisterre. Lemsterkerk, 16 nog te Khorramshar. Molenkerk, 16 v. Bei ra te Mozambique. Macuba, pass. 16 Kp. Otway n. Geelong. Madoera, verm. 16 v. Mombasa n. Aden. Maeteuyker, pass. 16 Str. Soenda n. Singapore. Manoeran, 16 v. Kidjan n. Soerabaja. Mcliskerk, 16 200 m. O.ZO. Saigon. Mitra, 16 135 m. W.ZW. Ouessant. Muiderkerk, 16 200 m. ZO. Kreta n. Genua. Nieuw Amsterdam, 17 v. Curasao te Cristobal. Noordam, 16 490 m. N.NO. Flores. Nieuw Holland, 17 te Tj. Pnok. Notos, pass. 16 Beachyhead n. Gibraltar. Oranje, pass. 16 Gibraltar n. Port Said. Oranjestad, 17 v. Curasao n. La Guaira. Obtron, 16 Fort Libeite n. Philadelphia, uverusel, pass. 16 Kp. St. Viooent n. Port Said. Prins Philips Willem pass. 17 Vlissingen n. Antw. Prins Maunts, pass. 16 Lissabon n. Hamburg. Pygmalion, 17 v. Campano te Paramaribo. Papendrecht, 31 v. Kaapstad te R'dam verw. Per,drecht, verm. 16 v. New York n. Puerto i-a Cruz. Peperkust, 16 100 m. NW. Lissabon. Prins Willem IV, 16 50 m. W.ZW. Oporto. Kcmpang, verm. ld v. San Fiancisco n. Los Angeies. Roepat, 16 te Hamburg. Rondo. verm. 16 v. Haüfax n. Boston. Salland, pass. 16 Fernando Noronna naar Las Palmas. Schie, 16 v. Tanger n. Rotterdam. Stad Viaardingen, 16 v. Narvik n. Bremen. Sloterdljk, 14 v. New Orleans te Houston. Samannda. 18 te Honolulu verwacht. Sanana, 16 v. Balikpapan n. Soerabaja. Scherpendrecht, 16 300 m. NW. Paramaribo. Siaoe, 16 180 m. ZO. Anderhalfgraadskanaal. S.gii, 16 80 m. ZW. Kp. Selatan. Sii.gkep, 17 Genua verwacht. Stad Schiedam, 16 v. Slax n. Vlaardngen. Stanvac Djirak, 17 te Tj. Uban. Triton, 16 v. Houston n. New Orleans. Trompenberg, 17 v. Le Havre te Antwerpen. Tara, 16 v. Montevideo te Santos. Tegelbeig, 15 te Mauritius. Tiba, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Tjimenteng, 14 v. Kaapstad n. Poit Elizabeth. Tjipanas, 14 v. Djakarta n. Semarang. rjiljaietieka, 13 v. Singapore te Hongkong. Tasman, 18 v. Makassar ii. Buieleng. Teiuate, 16 te Hohandia. Tero, 16 ióO m. NW. Canarische eil. Thedens, 17 te Pankaipinang. Tibia, pass. 17 Jebel Teir n. Engeland. Titus, pass. 16 eil. Rodas n. Thessaloniki. Tjlluwah, 16 v. Hongkong n. Singapore. Tjlwangi, 16 v. Balikpapan n. Tj. Priok. Tomlni, vertr. 17 v. R'dam n. Antwerpen. Van R.ebeeck, 16 v. Belawan n. S.ngapore. Van Spilbergen, 16 260 m Z. Kp. Three Point. Waal, 18 v. Bremen te Antwerpen verw. Wonogiri, 17 te Port Soedan. Westiand, 18 v. Las Palmas te A'dam verw. Waingapoe, 16 v. Soerabaja n. Bali. Woensdreoht, 16 180 m. O.NO. Kp. Varella. Zonnewijk, 16 v. Alexandrië n. Chili. Zeeland (KRL), 15 te New York. Zeeland (SSM), pass. 16 May eil. n. Kopenhagen. KLEINE VAART Arienoldus-G, 16 te St Nazaire. Albergen. 17 nog te Antwerpen. Anna-b, 17 v. Safi te Liverpool. Audacia, 16 v. Bordeaux n. Liverpool. Algarve, 17 v. Garston te Swansea verw. Att S. 18 v. A'dam te Hamburg verw. Betty Anne S. 17 v. Setubal te Lissabon. Bill S, 17 te Viaardingen. Bab-T, 16 v. Sete n..Liverpool. Barracuda, 16 v. Eckernforde n- Hamburg. Beekbergen, pass. 16 Vlissingen n. Dublin. Bergsmgel. vertr. 17 v. Rotterdam n. Waterford. Batavier III, pass. 17 St. Vincent n. Casablanca Corrie b, 16 v. Windau n. Londen. Confiance, 16 v. Port Talbot n. Oostende. Carpo, pass. 16 Liqard n. Rotterdam. Coolhaven. pass. 16 Ouessant n. Duinkerken. Draco, 16 v. Venetië n. Genua. Deni, 17 te Portland. Dollard, 16 v. Rouaan n. Skagen. Driebergen, 18 v. Savona te Manchester verw. Dnttura, pass 17 Vlissingen n. Antwerpen. Daje Bohmer, 16 v. Bordeaux n. Fedala. Depa. 15 v. Belfast te Rostock. Uombuigh, pass. 17 Burlings n. Bordeaux. Eiisa, 16 v. Garston n. Miliom. Eisenburgn, pass. 16 Dungeness n- Casablanca. Escaut, 17 te Amsterdam. Evertscn, 17 v. Antwerpen te Huil. Express, 16 v. Rouen te Parijs. Fedala, 15 v. Ventspils n. Aalborg. Ferocla, vertr. 17 v. Rochefort n. Bordeaux. Fiducia, 16 v. Londen te Maassluis. Gerrie S, vertr. 18 v. Limmer-.ck n. Galway. Harold, 16 v. Gdynia n. Frederikstad. Hartel, vertr. 17 v. Korsor n. Bandholm. Hebe Nobel, 16 v. Immiogham n. Tyne. Hennca b, 16 v. Liverpool n. Miliom. Hondsrug, 16 v. Garston n. Mostijn. Ida Pieter, 15 v. Garston n. Fiddown. Ilias, 16 v. Napels n. Genua. Java, 16 v. Londen n. Caen. Jorina, vertr. 17 v. Londen n. R'dam. Joost, 16 v. Rotterdam n. Gooie. Jo, 16 te St. Maartensdijk. Koningshaven, vertr. 17 v. Antw. n. R'dam. Lies, 16 v. La Rochelie n. Bayonne. Lanx, 16 Ouessant gepass. n. Sete. Marcella, pass. 16 Flrthofforth n. R'dam. Marjan, 16 v. Aidrossan n. Garston. Markab, 17 te Londen. Megrez N, 16 50 m. NO. Finisterre. Meiweiiaven, pass. 16 Finisterre n. Casablanca. Mirzam N, 16 v. Llbourne n. Casablanca. Monica, 17 v. Londen te Billirgham verw. Muphnd N, 16 v. Taiagona n. Delfzijl. My puck, vertr. 17 v. Parijs n. Rouen. Nassauhaven, 16 v. Antw. te Kopenhagen. Nieuwland, 16 v. Grangemouth n. R'dam. Noord, 16 40 m. NW. Pitboei. Nottingham, 16 v. Klngslynn n. R'dam. Nautilus, pass. 17 Vlissingen n. Bridigewater. Nero 16 v. Bilbao n. Bordeaux. Noorderlicht, 17 v. Pontrieuc te Liverpool. Neeltje-b, 21 v. Taragona te Rotterdam verw. Omlatvdia, 16 v. Marseille te Casablanca. Poortvliet, vertr. 17 v. Casablanca n. Port Lyautey. Prima, 15 v. Bilbao te Bayonne. Prior, pass. 17 Brunsbüttel n. Liverpool. Ruby, vertr. 17 v. IJmuiden n. Londen. Saba, 15 v. Avonmouth te Belfast. Spurt. 17 v. Viana do Castello n. R'dam. Silvaplana, 16 v. Brunsbüttel n. Rotterdam, raormina, verm. 17 v. Tynemouth n. Terneuzen Theano. 17 v. Drogheda n. Belfast. Tom v. d. Heide, 16 v. Port Lyautey n. Bayonne. Tyro, 16 v. Waterford n. Par. Ton S, 16 v. Antwerpen te Bristol. Westropa. 15 v. Penzance te Londen. Wiebold Bohmer. pass. 17 Vliss. n. Duinkerken Willy, 18 Vllssingen n. Antwerpen. [Jsel. pass, 16 Vlissingen n. Antwerpen. Vlieland, 16 v. Rouen n. Parijs Vrijburgh, 16 v. Duinkerken n. Londen. Walcheren, 16 v. Swansea n. Honfleur. SLEEPVAART Cycloop, pass. 16 Portland Bill n. Limmerick. Witte Zee. 16 te Tanga. Poolzee, 16 te Rotterdam. zijn wij goedkoper dan welke andere zajfk ook Omdat wij geen filiaal of depót zijn. maar eigen baas. zonder personeel. voor al Uw inkopen op RADIO-, GRAMOFOON-, REPARATIEGEBIED enz. enz. is het goedkoopste adres in de gemeente Velsen TROMPSTRAAT 121 TELEFOON 4475 Verkoop op alle 6paarzcgels en termijnbetaling. W Wees er als OTP f de kippen by! GLAS» M >0000000000000 Wat een schitterend kunnen wij U nu leveren voor de uiterst lage prijs van Komt U ook eens geheel vrijblijvend een kijkje in onze zaak nemen? 50 gr. leverworst 50 gr. Boterh.worst 50 gr. Ham 50 gr. Ham 50 gr. mager Spek 50 gr. Boterh.worst 250 gr. Biskwie 29 500 gr. Br. bonen 49 250gr.Prima koffie 210 250 gr. O vaaltjes 55 Spaart Nationaalzegels In een wip Een gulden In uw knip. Koop bij GLAS sn verdien geld! Van de week even naar TROMPSTRAAT 81 Links geminderde fijne kwaliteit 0a naar UW qew°n®. ,aak vindt, tn kfl gt ze y de nieuw P®n(Lieu*«traat, Hen *1) n°«- Daarom Nu Iets voor de Hiervan kan iedere huisvrouw profiterenl 120 cm breed EDISONSTB 9 ♦Te lef. 528 3 COMCODOOC* j-.xoooooooock Plaats een Luidspreker «e Vr v. Dinsdagochtend en Vrij dag de gehele dag. Mevr. Lugtig, Kennemerlaan 200, IJmuiden. MEISJE gevr. voor hele of halve dagen. Mevr. Ophoff, Rijksweg 444, Santpoort. Nette BANKETBAKKERS LEERLING gevr. Maison Hillege. Da Costalaan 1. Driehuis. Tel. 4728. NET MEISJE gevr. niet ben. 16 jaar, halve dagen. Meer- vlietstraat 62, Velsen-dorp. IJmuiden-O. Tel. 4918 Voor permanent KENNEMERLAAN 165 IJmuiden. Tel. 4825. B. PIET. 1 p. gehakt y2 p. vet f 1.35, 1 p. gehakt 1 p. carbo- nade f 2.60, 1 p. osselappen 1 p. gehakt f 2.50, 1 p. kalfs- lappen f 1.50, 1 p. kalfsfri candeau f 1.60, 1 p. varkens- loten 40 ct, Sirenestraat 14. 5613. Heden begint in onze Textielafdeling de grote verkoop van gebloemde en geruite echte zijden Georgette normale prijs 2 95 met rode randen maat 100 x 55 cm. gQ Normale prijs Thans zo lang de voorraad strekt 2 stuks voor kost bij ons maar 49 Ct Mooie strepen in Bij ons Tel Trompstraat 81 - Tel. 5205 "«.-WW K a DEZE WEEK BRENGEN WIJ U voor spotgoedkope prijs trop. kamg. pantalons, gemaakt van coupons cos.- tuumstoffen. Klumpers' Kle- dinghuis, Rijksstraatweg 39, Haarlem, hoek Zaanenlaan SPECIALE AANBIEDING. Enkele restanten Rookstoel- kussens dubb. vering en ga rantie, per stel f 26.95. Zaa- nenstraat 63, Haarlem-N. LAAT UW MEUBELEN vak kundig stofferen, overtrek ken of repareren, stoffen n. keuze. Aan huis te ontbie den met grote collectie. Alles met schriftelijke garantie. Meubelstoffeerderij I. Costi- ma, Zaanenstraat 63, Haar lem. Tel. 25144. TUINAANLEG en ONDER HOUD. Heesters 75 ct. Ligus- trum 15 ct. Soendaplein 31, Haarlem-N. KO VAN DER WEL. Het lachsucces voor elke feest avond. Corr. Slaperdijk 56, Santpoort TeL K 2560—7170 bij aankoop y.„ ell(e g 9 j» iillliltaiaiiiaa aak I lliaiaaiaaaaiiaiiagiai a a IIIIIIIII49VIIII i a aV. ---• 120 cm breed 1 98 kost bij ons maar A GORDIJNRAILS compleet per Meter 89 Ct •O» eierbon (no. 0). zijn inwisselbaar bij Uw eigen Eierleverancier of Melkhandelaar ZIT-SLAAPKAM. m. stook- en kookgelegenh. gez. door Kleuteronderwijzeres, omg. Velserbeck, Driehuis of Sant poort. Brieven L 2495. B. PIET. y2 p. metworst y2 p. leverworst f 1. y p. met worst y2 p. bloedworst f 1, gekookte lever 60 ct. p. 100 gr. Sirenestr. 14. Tel. 5613. WONINGRUIL. Kamer en keuken, 3 slaapkamers, huur f 5.55 voor het zelfde of gro ter. De Lethstraat 2 B, Vel sen-Noord. WONINGRUIL. Vrij huis, kamer en suite, serre. 3 slp.k. gr. tuin. Gevr. kleiner op beh. stand. Trompstraat 75, IJmuiden-O. WONINGRUIL Agb. flatwon. een hoog, 4 kam. keuken, douchecel, huur f 10.10. voor vrije woning. Moerbergplant- soen 47, IJmuiden. VRIJST. HUIS te ruilen agb. bev. 2 kam., keuk., 3 sik. stenen schuur. H. J. Meyer, Nagelpoelweg 31, Apeldoorn. Voor huis omg. Oud-IJm. WONINGRUIL. Agb. omg. Julianabrug, goede stand ruime woning ben. 2 kam., ruime keuken, vest. enz. bo ven 3 sl.kamers en zoiderk. Gevr. idem met garage. Br. L 2494. TWEELING WANDELWA GEN te koop gevr. De Leth straat 2 B, Velsen-N. Net gedragen DAMESMAN TEL m. 40-42 te k. gevr. Adr. bur. v. d. blad. of Tel. 6232. TE KOOP: 1 mantelpakje m. 40, 1 p. zwarte schoenen m. 37, beide z. g. a. n. Moerberg- plein 141. MOOIE ZW. SPANIEL te k. reu, 8 w. oud. Tevens gitaar agb. Bonairestr. 32 ben. WITTE KINDERWAGEN te koop, z. g. a. n. en kinderbox met vloer. Hoofdstraat 57, Santpoort. EIKEN SLAAPKAM. com pleet f 295, groot Wilton vloerkleed. 1 pers. Engels ledikant. Brieven L 2425 GARAGE v. GOLFPLATEN te k. 4 x 2,5 m. met enkele gebreken. Brederoodseweg 30, Santpoort. Z. g. a. n. v. Delfts opvb. KINDERWAGEN. 2 pers. Auping, 12 st. gashaard, v. Soelenplantsoen 25, Velsen- Noord. MOTORSLOPER. In- en ver koop. Heems, Hagestraat 57, Haarlem. Tel. 12473. DUITSE STUDIE-PIANO, Prijs f 300 f 400. Brieven L 2496. MARKIES te koop 1.90 x 1.25 IJm.straatweg 173, IJmuiden. WONINGRUIL. Te koop agb. ruim huis op g. stand te Bl'daal. dicht bij station, c. v. en gar. tegen kleiner huis in huur in Gem. Velsen. Br. L 2497.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7